Месец: јули 2018

2 Коментари

Високи ролки може да се обложи со голема количина до пет "нули". Тие обично не се грижат за подароци. Сепак, висок ролери не е секогаш богат - тоа само значи дека играчот е подготвен да преземе ризик или тој го знае тоа повисоките ставки добиваат повеќе пари.

Вообичаената забава атракција едвај вели нешто за ВИП предности. Настојувајте да ги разгледате условите на играта и она што го нуди. Тука собравме популарни понуди за китови врз основа на најновите информации.

Најчести придобивки

Тоа е позната тајна добива статус на кит онлајн е далеку полесно отколку тоа да го направат во казино во земјата. Со интернет казино, можете да го зграби до $ 10,000 бонус. Табеларните игри се играат почесто на ова ниво, бидејќи сите ги знаат правилата и можат да ја обидат својата / нејзината среќа.

мост ВИП игри нудат специјални подароци, како процент од вашиот депозит и фиксен износ по зголемувањето на вашата банка. Играчите се исто така поканети на одредени настани, нудат неограничени парични манипулации, ексклузивни подароци и високи ролери промоции.

Добредојдовте бонус

Бесплатните вртења не се толку поволни затоа што сте таму за да преземете вистински ризик. Кешот е повеќе вреден. Ако внесете најмалку $ 1,000 на вашата сметка, ќе добиете голема статична или флексибилна (во зависност од износот) награда.

Не двоумете се да вложите повеќе износи - ништо нема да исчезне. Некои казина нудат превчитување бонуси. Не ги мешајте - разликата е тоа што тие се платени редовно по секој депозит, но сумите се очигледно помали.

Без подарок за подароци

Некои од придобивките за високи ролки вклучуваат услуги на клиентите 24 / 7 со личен асистент, најдобри производи и најновиот безбеден банкарски систем за идни трансакции. Ова е само мал дел од пакетот на придобивки. Најинтересно е способноста да добиваат готовина за готовина.


Се разбира, без депозит подароците не можат да се споредат со депозитни. Сепак, тие се доволни за да уживаат во многумина игри слободен. Потврдете го вашиот казино со високи ролери и одлучувајте каде би сакале да го направите огромна залог.

Натпревар% Поттикнување

Пред, сите проценти приход зависи само од вашата инвестиција во играта. Но, денес, можете да добиете дел од секој освојувајќи спин (или еквивалентен). Може да достигне до 100% од наградата, па дури и повисока. Оваа понуда е главно достапна за ВИП-играчи. Голем број на банкноти не е проблем за нив. Ги стимулира да играат и да ризикуваат уште повеќе.

слободен врти

Иако, слободните вртења ретко се користат од страна на високи ролки, тие се уште се вклучени во листата. А коцкар може да добие бесплатни испитувања без ризик за неговите средства. Бесплатните вртења му овозможуваат да ги разбере главните карактеристики на производот и можно opportunities за играчот.

Големината е исто така различна за китовите. Тука, може да се зголеми до 200-500. Обично, потребно е еден ден да се искористат сите нив. Но, за стратешки играч, тие може да траат неколку часа поради повеќекратни облози кои можат да ги користат 10 вртењата во движење.

слободен Пари

Не секој е толку среќен што го има овој дар. Вклучува кредитен бонус без обврска да се врати назад. Но, оваа готовина се нуди за одреден временски период - обично, еден час.

Користете го слободно и немојте да се грижите за враќање, иако тие се главно големи, со оглед на фактот дека тие се бесплатни. На Правила и услови обично го одредуваат минималниот лимит за повлекување. На пример, Ако сте добиле $ 2,000 бесплатно и освоиле $ 2,600, тогаш $ 600 е вашиот приход.

ВИП бонус и ексклузивни промоции

Секоја компанија се обидува да биде различна, нудејќи некои посебни карактеристики за привлекување на високи ролки. Најчестите се моментално повлекување од било кој износ, личен асистент, индивидуални подароци, покани за настани за ограничена група, специјални турнири и роденденски подароци. .

Барања барања

Само богатите казина можат да си дозволат да бидат домаќини на ВИП-клиентите. Таквите клиенти можат да добијат огромна сума пари одеднаш и редовно земјиште или онлајн казино може да биде тешко да платат. Затоа има потреба од пари за да се избегнат стапици и сеуште нудат различни бонуси.

Барањата за тагување се состојат од број, обично X10 или X20. Тоа значи дека играчот не може да се повлече додека тој ја игра износот одреден број пати. Ова им овозможува на компаниите за коцкање да соберат некои пари назад за да бидат подготвени да ја платат највисока награда.

0 Коментари

Повеќето онлајн казина во денешно време нудат интригантна игри за високи ролки. Имате различни слотови, игри на маса или видео покер. Исто така, постојат бројни промоции за високи ролки. Листата на најмногу сигурен висок ролери онлајн казина може да се најде тука. Тие обезбедуваат висококвалитетна услуга и фасцинантно искуство со коцкање. Има толку многу казино софтвер провајдери можете да изберете од, како на пример Вегас технологија, Playtech, Topgame, РТГ, Microgaming, 888, итн. Имајте на ум дека некои од нив не ги прифаќаат играчите САД.

Висок ролери казино онлајн

Секој онлајн казино обично обезбедува широк спектар на големи ролери. Разликата е максималниот дозволен залог. На пример, некои слотови му овозможуваат на играчот да заложи максимум од $ 250, додека во други, може да се обложи $ 1,000 по спин. Овие разлики зависат од софтверот за онлајн казино и од конкретните игри. За да го направите вистинскиот избор, Ви препорачуваме да ги прочитате нашите рецензии на популарните онлајн казино игри со големи ролки.

Онлајн слот машини

Слотови се игри на среќа. Овие неверојатни игри не бараат никаква стратегија или вештина за играње и победа. Треба само да барате слотови со различни големини на монети и огромни джакпот. Играчот, исто така, треба да обрне внимание на дозволените парички по линија. Сите овие играат улога во одредувањето на максималниот облог.

На пример, многу е лесно да се решат игрите на RTG слотови - повеќето од нив дозволуваат монета на 1 по линија и $ 5.00 како максимална големина на монети. Со други зборови, ако сакате да репродуцирате 5 ролна слотови со 20 линии, максималниот облог ќе биде $ 100. Ако тоа е 5 ролна со линии 25, максималниот облог ќе биде $ 125.

Многу е лесно да се пресмета и да се избере. Сепак, не сите провајдери на софтвер за казино нудат такви игри. На пример, слотови за Microgaming дозволуваат 10 или 20 монетите по линија. Ова, исто така, има големо влијание врз максималниот облог, како и на највисокиот џекпот на располагање.

Онлајн казино бонуси

Денес, повеќето онлајн казино добредојдени бонуси ви овозможуваат да играте разни слотови со бесплатни пари. Платформата за такви игри е помала од онаа на маса игри и видео покер. Како резултат на тоа, можете да продолжите да обложувате се додека ги исполнувате условите и ќе можете да ги повлечете вашите добивки. Некои онлајн казина нудат бесплатни спинови како бонус за регистрација. Тоа му дава на играчот можност да се обиде на играта и да види дали тој или таа се допаѓа. Постојат, исто така, некои онлајн казина кои обезбедуваат Без депозит бонус. Бонусот може да се движи од $ 7 до $ 5,000. Ваквите огромни без депозити бонуси обично ви овозможи да си играат со бесплатни пари за еден час. Значи, треба веднаш да започнете да сте регистрирале сметка.

прогресивни слотови

Прогресивни слотови се популарни меѓу високите ролки и почетници. Некои од нив хит по случаен избор, додека други бараат специјални комбинации на платежната линија. Случајни прогресивни джакпот може да се победи во речиси сите мултилински RTG слотови. Со други зборови, не е важно дали победувате за време на главните вртења и колку се обложувате, бидејќи таквите огромни награди може да се победат по случаен избор по секое предење.

Не преземајте Flash казино

Ако не сакате да инсталирате софтвер за казино на вашиот компјутер, можете да го пробате флеш базирана верзија за преземање. Без казино за преземање, може да играте директно преку вашиот интернет пребарувач, под услов да има интернет конекција. Некои онлајн казина нудат целосна колекција само за преземање. Сепак, флеш, исто така, нуди широк спектар на слотови за да изберете.

Блек Џек игри

Постојат неколку варијации на игри со блек џек. Има мали разлики во нивните правила, но основната стратегија е иста за сите. Треба само да имате завршен број на картички да биде поголем од дилерите без да го надминете 21, или да не го надминувате 21. Постојат многу еднолични и повеќекратни игри со блек џек, од кои можете да изберете, како што се Вегас Стрип, Големиот Пет Блек Џек, Класичниот Блек Џек, Шпанскиот 21, Атлантик Сити, Европската Блек Џек, Понтоненитн. Повеќето онлајн казина нудат импресивна графика за да ја почувствувате атмосферата на вистински казино додека ја играат оваа игра на вештини и шанси.

Блек Џек 21 Игри

И, се разбира, секогаш треба да се има предвид основната стратегија за блек џек, особено ако ви се случува игра за високи граници. Има толку многу стратегии. Сепак, знаејќи дека вашите шанси за блек џек се чини дека е најефективниот. Блекџек шансите ви овозможи да се одреди вашите победнички шанси и да ви помогне да го направите вистинскиот избор. Значи, проучувај ја табелата со шанси за блек џек за да знаеш за која ситуација бараш да одбереш, да застане, двојно, погоди или да се поделиш за да победиш.

Не преземам флеш блек џек

Во некои онлајн казина, исто така, може да играте без преземање игри со блек џек. Постојат онлајн казина кои ви дозволуваат да играат само еден блек џек, додека во други, можете да изберете од широк спектар на блекџек варијации со блиц. За повеќе информации, проверете ги деталите висок казино казино осврти. Исто така има и игри со блек џек, кои нудат дилери во живо. Вие исто така може да играте такви игри директно преку прелистувачот.

Мултиплеер Блек Џек

Мултиплеер блек џек игри се соодветен избор кога сакате да си играте со или против други играчи. Можете исто така да учествувате во турнир во блек џек која нуди импресивни награди и можност да уживаат во одлично време. Многу популарна Златна Исто така треба да се забележи и игрите на Blackjack на серијата од Microgaming. Ваквите високи игри со ролери даваат ново и интригантно искуство во коцкањето, што ја прави вашата забава подобра.

рулет

Рулет, исто така, доаѓа во неколку варијанти, како што се Американски Рулет, 3D рулет, Европската рулет, и рулет во живо дилер. Некои играчи веруваат дека ова е игра со чиста шанса, додека други тврдат дека само математиката и стратегијата можат да ви помогнат да победите. За повеќе детали, проверете го најдобри стратегии за победа рулет и заработи огромни награди.

Baccarat

Baccarat играше само британскиот кралско семејство, кога за прв пат се појави пред неколку века. Денес, секој може да игра оваа игра на среќа и да освои награди. Baccarat има многу едноставни правила и неколку основни стратегии. Можете да играте baccarat во не-преземете флеш и во живо формати. Значи, одберете ја вашата најсоодветна варијанта и фати својата забава.

Sic Бо

Си Си Бо, што значи "пар на парчиња", е древна кинеска игра. Играта користи три коцки и вашата задача е да се погоди кој (ако има) генерал ќе се тркалаат. На табелата слична на рулет се прикажуваат комбинациите на исплата и шансите за исплата. Некои онлајн казина користат различни бои за да ги покажат победничките комбинации. Има многу совети за тоа како да се победи Sic Bo. Пред да започнете да играте со високи облози, советуваме малку да дознаете за што се работи играта.

Keno

Кено е лотарија како коцкање игра. Многу едноставна игра со импресивни исплати. Се што треба да направите е да одберете најмногу 20 броеви од достапниот 80. 20 нумерирани топки од овие 80 ќе бидат избрани случајно. Вашата награда зависи од тоа колку броеви претпоставувате правилно. Се разбира, најдобро е да се погоди сите 20 броеви правилно. Сепак, сеуште ќе добиете награда за било какво точни претпоставки.

Високи ролери казино бонуси и купони кодови

Постојат специјални високи ролери бонуси само за слотови или за блек џек игри. Можете исто така да пребарувате за такви бонуси за да играте казино. Имајте на ум дека барањето за таков вид на бонуси е повисоко од оној на други промоции. Значи, прво треба да ги проверите сите услови. Некои онлајн казина исто така бараат од вас да имате специјални забавни кодови за да можете да побарате бонус. Можете да најдете такви забава кодови во нашата високо-ролери онлајн казино осврти или со посета на веб-сајтот на казино сакате да игра.

Без депозит бонус

Како што споменавме погоре, со без депозит бонус, може да почне да си игра со бесплатни пари и не троши ништо. Тоа е одлична можност прво да ги пробате игрите што ги сакате, да ја одберете најдобрата победничка стратегија и да се забавувате. Запомнете да го проверите барањата за пешачење и временскиот рок за ваквите промоции.

Мулти бонус

Некои високи ролери се поделени во неколку депозити. Минималниот депозит може да се движи од $ 500 до $ 1,000 и уште повеќе. Еден играч прво може да користи бонус за добредојде, да ги повлече своите добивки и потоа да одлучи дали сака да игра за високи граници. Подобро е да се држите до една или две натпревари со цел да ја добиете најдобрата победничка стратегија.