Месец: Јануари 2019

0 Коментари

Линкови до информации за Clearplay Online Casino системот за наградување:

Вовед

Историја на Clearplay

Игра Процент

o Табела - Традиционални Проценти на играта

o Табела - Казино Награди Група Игра Проценти

o Табела - Резиме на правила за наградување

Што да се прави ако е дозволено рано повлекување

Што да сторите ако не е предвремено повлекување?

o Табела - задржување на награда за време на вагирање со традиционални проценти на играта

o Табела - Награда за награда за време на натпреварот со казино

Clearplay казино награди систем

Вовед

Кога станува збор за онлајн казина, повеќето од нив имплементираат бонус систем наречен Clearplay (исто така познат како Flexi бонус систем или eZ). Што прави овој систем? Таа ја дели вашата сметка на две различни - баланс на наградата и поединечен паричен биланс. Додека коцкате во Интернет казиното, наградата или бонус билансот се трансформира во готовинскиот биланс во износите на кредитот 10. Нема забранети игри, но тие ќе се мерат со различни проценти. Кога станува збор за игри со висока предност како што се слотови, тие бројат 100% кон обложувањата. Во исто време, игри со ниски домови како видео-покер или Блек Џек ќе овозможи значително помал придонес. Во рамките на стандардна поставеност на програмата Clearplaybonus, можете да ги извадите вашите парични биланс и исплатите на наградите во секој момент, без оглед на тоа дали сте завршиле со коцкање или не. Сепак, повеќето казина имаат модифицирана форма на награда имплементирана со условот за играње, што значи дека ќе можете да ги земете вашите добивки само откако ќе завршите со целосно обложување. градини

Играчите во онлајн казината честопати не ги почитуваат понудените бонуси, бидејќи разбираат дека е малку веројатно да го исполнат барањето за игра. Ова е причината зошто назад во 2006 неколку онлајн казина се обединија да го развијат системот за наградување Clearplay, дизајниран да го реши овој проблем. Според овој систем, играчите можат да ги изнесат своите освоени износи во секој момент, минус процентот бонус што сè уште не го користеле. На овој начин играчите никогаш не се оставени во неповолна позиција. Не е изненадувачки што системот доби популарност меѓу двете Microgaming казина и играчи. бонуси за казино 2

Голем број казина обезбедија големи награди за пријавување и превчитате - на пример, 400% награди од колку што е $ / € / £ 200. Не беше долго пред гејмерите да откријат дека можат да добијат огромна предност со користење на овие награди со обложување на целиот биланс на нивната сметка (што може да биде абонус или готовински биланс) со користење на еден облог и потоа да направат повлекување или да завршат обложување со користење на Microgamingautoplay. Овој вид техника постојано растеше попопуларно. За да се справат со ситуацијата, еден куп казина одлучи да постапи по тоа. На пример, во март 2007, групата Fortune Lounge продолжи со забрана на десетина стотици играчи од нивните казина. На крајот, правилата за бонуси претрпеа измени во сите казина што првично го воведоа бонусот Clearplay. дедо казино

Стана широко популарна да ги принуди гејмерите да ја искористат наградата за пријавување за да го исполнат барањата за игра, пред да можат да ги преземат своите добивки. Различни мерки вклучуваат намалување на процентите за одредени игри, како што е Француски рулет. Некои казина им овозможија на играчите да ја искористат наградата за пријавување само еднаш во рамките на целата своја група во казино. Други се воздржаа да понудат нешто повеќе од 100% во проценти. За среќа, остануваат уште неколку казина кои сè уште не вовеле измени во правилата за бонуси и сепак ги нудат наградите како порано. казино за гранд беј

Игра Процент

Секоја казино група има свои правила за одредување проценти на игра. Ако погледнете во табелата подолу, ќе ги видите коефициенти за секоја игра која традиционално се користи во системот за наградување Clearplay, со барање за 30xplay. Со избирање да играте само слотови, ќе треба да ја добиете наградата 30 пати пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Во случај да играте само Табела покер игри, барањето ќе биде 60 пати - и ќе бидете во можност да готовина откако ќе ја задоволите. За оние кои играат видео покер, барањата за пешачење се во 300, што значи дека бонусот станува готовински откако ќе го обложите 300 пати.

Традиционални игра Проценти

Слот, Американски Рулет и игри за игри 100%
Табела покер игри, Казино војна, Sicbo и сите рулети освен американски рулет 50%
Видео покер, Зарове, Baccarat и сите Блек acksек, освен Класичен Блек ackек 10%
Класичен блек џек 2%

Овие традиционални проценти користени во игрите беа развиени со цел да се направи играчот да ја изгуби својата награда побрзо отколку што може да успее да го претвори во пари. На пример, повеќето слотови можат да донесат 4-5% во добивки во казиното. Затоа, условот за 30x приказ преку овој процент резултира со потенцијална загуба на 120% од наградата во процесот на обложување. Процентот на кој играчот може да добие пари за време на натпреварот е карактеристичен само за два игри, Француски рулет и сите Aces видео покер. Втората игра не може да се смета за практична, бидејќи од вас се бара да играат со високи облози без автоматско прикажување. Но, ако погледнеме во францускиот рулет, можеме да видиме дека победата е можно. Поради оваа причина, неколку казина одлучија да ги променат традиционалните проценти на играта за оваа игра. Подолу, можете да најдете пример за процентите користени од групата Казино награди. Споредете ги проценките за францускиот рулет и сите Aces со други игри и ќе забележите колку се ниски.

Казино награди Група Игра Процент

Слотови и игри на игри 100%
Табела покер, Казино војна и Sic Бо 50%
Видео покер, сите Блек acksек, освен Класичен Блек ackек, Лукчиња и Бакарат 10%
Класичен блек џек и сите рулетки 2%
Сите Aces видео покер 0%

Во табелата подолу, ќе најдете резиме на различни проценти на играта класифицирани по групи. Традиционалните проценти на играта се поставени во Глобет, Џекпот Фабрика, Рокси / Сплендидо, Палас Груп и Интертопс. Како и за другите казина, процентите што ги нудат се значително пониски. Последната колона покажува дали одреден казино дозволува рано исплаќање на пари, без да му се овозможи на играчот да го исполни условот за вложување на наградната награда. Имајте на ум дека некои од групите кои забрануваат рано повлекување на наградната награда им дозволуваат на играчот да ги исплати наградните награди.

Резиме на бонус за пријавување

Казино
група
Игра
Тежини
Почетокот
Повлекување
слотови Табела BJ
& VP
француската
рулет
Belle Rock 100% 0% 10% 0% Не
Betway 100% 50% 2% / 10% 10% Да
CanBet 100% 0% 10% 0% Да?
казино акција 100% 50% 10% 2% Не
Казино награди 100% 50% 10% 2% Не *
Богатство салон 100% 50% 10% 40% Не
Globet 100% 50% 10% 50% Не
Златна Ѕвезда 100% 25% 2% / 5% 25% Не
Grand Prive 100% 10% 2% 10% Не
Интертопс 100% 50% 10% 50% Не
Фабрика за джакпот 100% 50% 10% 50% Да
MiniVegas 100% 50% 10% 10% Не
Палас група 100% 50% 10% 50% Не
PlayShare 100% 25% 5% 25% Не
Roxy / Splendido 100% 50% 10% 50% Да
Тридент 100% 0% 10% 0% Не
Вегас партнер 100% 25% 2% / 5% 25% Не
Villento 100% 10% 10% 2% Не

* Повлекување дозволено по 1 / 2 wagering (15xBonus)

Што да се прави ако е дозволено рано повлекување

Ако казиното кое го играте дозволува играчите да се повлечат рано (т.е. пред да го исполнат условот за играње), Ви препорачуваме да почекате до голема победа и да продолжите со повлекување на вашите добивки веднаш откако ќе се случат. Ако почнете да играте со обложување различни износи, ќе ви овозможи да добиете голема победа или да го изгубите бонусот брзо, пред да изгубите премногу пари во корист на казиното. Може да се разгледа слот кој овозможува обложување со висока варијација и може да плати големи награди (на пр Вџашен). Друг начин е обложување високо на Блек Џек или други игри со ниска варијанса. Продолжи се додека не постигнете одредена сума на добивка или губење. Што можете да направите е да продолжите да играте на начин на кој сте навикнати: бонусот не ве воздржува, бидејќи не треба да го завршите барањата за пешачење пред да ги повлечете вашите добивки.

Во случај на наградата да биде извадена од сметката пред првите десет кредити на наградата да се претворат во готовина, тогаш соодносот на победа / загуба во просек би бил еднаков на Награда * Можност за загуба - Просечна залог * Куќа Еџ. Обрнете внимание на фактот дека можноста за губење се зголемува, просечниот процент на победа исто така расте. Тука, шансата за загуба ја одразува ризичноста на игра. И колку е поголем ризикот, толку е поголема наградата што ја добивате.

За да ви даде пример, замислете дека имате награда од 100%% до $ 100. Може да се разгледа обложување $ 200 на вашата биланс на број во рулет, со повлекување на добивките веднаш потоа, во случај да победиш. Да го изразиме со едноставни термини, да претпоставиме дека на рулет нема 0 или 00. Затоа, овде шанса да победите на залог е 1 до 36, додека шансата за губење е 35 до 36. Во случај да победиш, твојата рамнотежа ќе прерасне во $ 7,200 и ќе можеш да исплатиш $ 7,000, што е твојот добивка минус бонусот. Сепак, ако изгубите, ќе загубите $ 100 од вашиот депозит. Според формулата, просечната победа изнесува $ 7000 * (1 / 36) - $ 100 * (35 / 36) = $ 97.22. Ако ја пресметате за различни броеви користејќи помала шанса за губење, формулата ќе покаже дека добивките во просек се зголемуваат со намалувањето на можноста за губење. Ве молиме, запомнете дека ова е само пример и ние не препорачуваме спроведување на горенаведената стратегија. Можно е дека облогата целата сума на вашата рамнотежа на само еден број во оваа игра нема да биде дозволена поради ограничувањата во место.

Што да сторите ако не е дозволено рано повлекување

Во случај да нема можност за рано повлекување, наградата ја губи жалбата. Во оваа ситуација, наградата е обичен бонус, сличен на оној што го нудат другите казино. Единствената главна карактеристика што ја прави различна од вообичаената парична казна е извонредниот процент на игра.


Она што можете да направите овде е да започнете со варијации со висока варијанта, слични на оние за кои пишувавме во претходниот дел. Потоа, можете да продолжите со пониски вредности, додека не успеете да ја достигнете целта, така што ќе ги намалите шансите за биста додека го исполнувате условот за пешачење. Процентите за секоја игра ќе помогнат да се идентификува оптималната игра. Подолу можете да најдете табела со потенцијално задржување на награда за куп различни игри. Ако одлучите да играте слотови, ви предлагаме да одите за пониските варијанти.

Задржување на награда за време на вагирање со традиционални играчки проценти

Игра Тежина Облог Бонус
Задржување
Варијанса
Сите Aces видео покер 10% 300xB + 0.75xB Многу високо
Француски рулет 50% 60xB + 0.19xB Со
Вегас блек џек 10% 300xB + 0.05xB Високо
Казино војна 50% 60xB -0.3xB * Со
Крикове или подобро видео покер 10% 300xB -0.4xB Високо
слотови 100% 30xB -0.1xB до -0.8xB Високо

Веќе рековме дека во повеќето казина ќе најдете дека процентот за францускиот рулет се намалува на голем број под 50%, што се објаснува со потенцијалната победа за време на обложување. Процентите на Casino Rewards се во корелација со износите за задржување на наградата кои можете да ги најдете подолу. Евидентно е дека во овие околности е непрактично да се играат сите Асии или Француски рулет. Истото веројатно може да се каже и за Блек Џек, бидејќи вклучува големи облози без автоматско прикажување (ова е ограничување наметната од групата Казино награди). Затоа, може да се разгледа 3-картичка покер или казино војна и слотови со ниска варијанса.

Задржување на награда за време на вагирање со каматни награди проценти

Игра Тежина Облог Бонус
Задржување
Варијанса
Вегас блек џек 10% 300xB + 0.05xB Високо
Казино војна 50% 60xB -0.3xB * Со
Крикове или подобро видео покер 10% 300xB -0.4xB Високо
слотови 100% 30xB -0.1xB до
-0.8xB
Високо
Француски рулет 2% 1500xB -19.25xB Многу високо
Сите Aces видео покер 0% NA NA NA

За да го пресметате соодносот на победа / загуба во просек, земајќи го предвид условот за репродукција, можете да ја користите следнава формула: награда - просечна залог * куќа на работ (за еден облог). Ако на почетокот на вашата игра направите високи варијанти, можете да го намалите просечното одење, бидејќи не очекувате да го исполните пари кога ќе изгубите. Во овој случај, можете во просек да уживате во зголемени добивки. Дали се сеќавате на хипотезата за рулет што ја воведовме во последното поглавје? Рековме дека можноста за освојување на $ 7000 беше 1 на 36, додека пак оној кој изгубил $ 100 изнесуваше 35 до 36. Ајде да претпоставиме дека избравме да ја одиграме редеацијата со -0.3xBпотенцијална задршка на наградата за време на војна, тоа би значело дека победата во просек (за обложувалница) се спушта до $ 6970 ($ 7000 - $ 100 * 0.3). Ајде да продолжиме со пресметките - добивките во просек ќе изнесуваат $ 96.39 ($ 6970 * (1 / 36) - $ 100 * (35 / 36)). Не заборавајте дека ние сме размислувачки хипотетички ситуации. Во вистински казина, со сите пари од вашата рамнотежа на само еден број во рулет не би било можно поради ограничувањата во место, па дури и ако тоа беше можно, тоа не би било препорачливо.

Во исто време, можете да продолжите да ја играте онака како што нормално ја репродуцирате, без да направите никакви промени. Ако планирате да се обложите 30 пати на бонусот во било која точка на играње во казиното, тогаш бонусот ќе биде од помош. Тоа ќе биде уште покорисно ако одлучите да се обложувате големи количини на пари или да играте со висока варијанса игри.

0 Коментари

Не е ретко што онлајн казина се обидува да ги привлече играчите, нудејќи им бонуси - едноставно кажано, слободни пари - кои играчот може да ги користи веднаш штом ќе се регистрираат во казиното. Сепак, со цел да не се преземе премногу висок ризик, казина имаат тенденција да се спроведе став за пешачење. Дозволете ни да погледнеме поблизу до она што го подразбира. казино со црнкијам

Потребно е да се направи став (исто така познат како услов за играње) често е суштински елемент за операциите на казиното. Се разбира, од гледна точка на играч, ова не е најпривлечна нијанса. Ова е причината зошто играта страница е дизајнирана на таков начин што можеби дури и не забележите нешто необично за бонусот пред да се обидете да го превземете. Во суштина, препорачавме внимателно да ги проучуваме правилата кои ги опишуваат условите под кои ќе ви биде доделен бонус. Тука ќе ги најдете информациите за не толку едноставно барање за пешачење. Ако не можете да го најдете во прво време, побарајте мал фонт на страницата или проверете ја страницата која ја опишува самиот бонус и понудените различни промоции. горе

Онлајн казина: Кои се барањата за пешачење?

Да се ​​дојде до суштината на вагирањето

Значи, што е тоа во суштина? Ова барање е мултипликатор кој го претставува бројот на пати што треба да се игра преку понудениот бонус пред да можете да ги повлечете сите добивки (во некои случаи, заедно со бонусот, правилото може да се однесува и на депозитот). Вообичаено, поставувањето на бројот на периоди на играње е дел од активностите за управување со ризик на компанијата. Колку е поголем износот на понудените "слободни пари", толку е поверојатно дека бројот на пати што треба да се игра преку ќе биде поголем. Бројот на времиња на играње може многу да се разликува кај различни казина - може да започне со 15-20 пати и да достигне скоро 40, што е пропорционално со атрактивноста на бонусот. sloto готовински казино

Ајде да погледнеме како се случува. На пример, ајде да замислиме дека условот за репродукција подразбира да го играте бонусот дваесет пати. Понудената сума е еднаква на $ 50, која му се доделува на играчот преку онлајн-казино веднаш штом ќе се пријави. Да речеме дека го користите целосниот износ и вашиот депозит изнесува $ 100. Во нашиот пример, дадениот услов ќе биде поставен како дваесет пати повеќе од збирот на бонус и депозит заедно. Многу едноставни пресметки ќе ни покажат дека облозите што ќе ги играте ќе мора прво да изнесуваат $ 2000 (ние само мултиплициравме $ 100 од бонусот и депозитот од 20). Кога тоа ќе се случи, ќе го исполните условот за играње и ќе можете да ги повлечете добивките.

Дали барањата за пешачење се разликуваат од една игра до друга?

Системот на барања за играње не е едноставен. Не е ретко за казина да поставуваат различни проценти за различни игри. Соодветните износи ви помагаат да ги исполните барањата за репродукција. Процентите се поставени независно од казина и се разликуваат во голема мера низ целата индустрија. Сепак, постојат евидентни тенденции - на пример, Блек Џек, рулет и некои други игри не придонесуваат (или придонесуваат многу малку) за задоволување на условот, додека вообичаено тоа е 100% од слотните пазари за вложената вредност на влоговите во која се вбројува. Еден од ретките исклучоци во индустријата се смета дека се казина со користење на "Clear Play Bonus System" - тие се потпираат на Microgaming софтвер и се вели дека ги имаат истите стандарди во место.

За да покажеме како тоа функционира, да ви дадеме пример. Замислете дека казиното нуди бонус од $ 100, наметнувајќи го условот за играње преку 20 за играчот да се сретне. Заради илустрација, да претпоставиме дека играчот одлучи да се обложи на 30 на слотови и $ 20 на Блек Џек, рулет и видео покер. Во овој случај, можеме да го пресметаме придонесот кон условот за репродукција: 100% x $ 30 (слотови) + 25% x $ 20 (Блек Џек) + 10% x $ 20 (рулет) + 80% од $ 20 (видео покер) . Со додавање на сите елементи, пристигнуваме во $ 53 - ова е придонесот што е направен за задоволување на условот за играње на 2000 $. blacklotuscasino

* Ве молиме, имајте предвид дека броевите што се користат во примерот се користат тука само заради демонстрација. Пред да играте, внимателно прочитајте ги одредбите и условите за специфичниот бонус понуден од одредено казино, бидејќи може многу да се разликуваат.

0 Коментари

Споредба на онлајн казина Најди најдобра вредност
Професионални, непристрасни критики, споредба на бонуси, рецензии на играчи и вести од казино
Секоја од казина што се појавуваат на оваа страница се законски лиценцирани и професионално ревидирани за правичност. Те молам, признајте дека сите коцкање е ризик и одговорно.

кул казино за мачки
200 без бонус за депозит 200 бесплатни вртења
слотистички
luckycreekcasino

50 Најдобри онлајн казина

Рангира

Веб-страница

Промени

Ср. Времетраење на посета

Страници / посета

Отпадане

1 = 00: 09: 40 6.72 30.13%
2 +5 00: 01: 33 1.76 80.80%
3 -1 00: 07: 37 5.46 30.70%
4 +4 00: 02: 32 2.53 64.74%
5 +1 00: 01: 56 1.42 75.81%
6 -2 00: 08: 20 6.24 38.67%
7 -2 00: 04: 47 4.28 56.43%
8 +4 00: 05: 46 4.87 49.86%
9 нови 00: 02: 02 1.71 68.99%
10 -1 00: 23: 18 8.46 28.41%
11 -8 00: 01: 17 2.08 62.05%
12 -1 00: 06: 39 5.78 37.44%
13 -3 00: 11: 55 6.91 27.81%
14 = 00: 07: 40 6.30 23.68%
15 + 66 00: 00: 21 1.41 63.70%
16 +8 00: 10: 03 8.68 13.49%
17 +1 00: 05: 37 3.50 50.17%
18 -5 00: 05: 45 3.01 54.13%
19 -2 00: 14: 49 8.51 16.90%
20 -1 00: 10: 01 7.06 31.86%
21 -1 00: 08: 24 5.58 35.51%
22 + 10 00: 02: 33 2.48 42.17%
23 -1 00: 14: 49 7.47 20.66%
24 -3 00: 09: 41 6.59 22.62%
25 = 00: 08: 32 7.15 27.98%
26 -11 00: 08: 32 5.81 30.53%
27 + 11 00: 03: 58 3.72 55.46%
28 -5 00: 07: 19 3.38 34.79%
29 -1 00: 08: 06 7.51 28.01%
30 -1 00: 00: 20 1.09 93.40%
31 = 00: 06: 16 2.23 53.61%
32 -16 00: 03: 47 4.34 44.05%
33 +1 00: 03: 15 2.21 52.18%
34 + 27 00: 01: 46 2.68 37.56%
35 -2 00: 08: 26 4.03 43.34%
36 + 39 00: 03: 47 2.58 61.86%
37 = 00: 06: 45 4.22 44.76%
38 -3 00: 10: 58 9.74 33.87%
39 +8 00: 10: 12 6.52 27.91%
40 -4 00: 06: 24 3.95 46.00%
41 +3 00: 00: 34 1.29 90.71%
42 + 22 00: 05: 00 5.00 47.88%
43 -3 00: 06: 34 6.08 35.69%
44 -1 00: 11: 11 11.56 23.03%
45 -3 00: 17: 46 14.25 25.56%
46 -5 00: 06: 42 4.00 49.44%
47 +9 00: 07: 26 4.35 39.61%
48 +5 00: 09: 48 6.44 25.72%
49 -23 00: 09: 47 6.28 23.59%
50 + 15 00: 11: 40 6.84 21.80%

0 Коментари

Вашиот портал на највозбудливите игри и бонуси

Замислете еден сосема нов, поинаков казински свет каде што веднаш ги надминувате границите на истиот стар, ист стар. Летате во нови височини и освежувачки хоризонти, играјте ги сите негови игри, откријте ги иновативните карактеристики на играта, добијте високи бонуси додека уживате во безбедноста на европското казино со тројно лиценцирање. Како миленик клубови на чести флаери на авиокомпаниите, само затоа што "летате со" Gate777, уживате во секојдневен бонус кој можете да го додадете во зависност од понудата што ја уживате!

gate777 бонус

Да се ​​почувствувате навистина добро

Вистински црвен тепих добредојде ве чека на Gate777. Неверојатен бонус од Добитник до € 1,000 и 100 Free Spins ве прави да се чувствувате како свој приватен авион само што се повлече, како да сте ѕвезда на вашиот сопствен театарски филм со казина! Вашиот капетан потоа вели: "Добредојдовте на бродот Gate777 со бесплатен сервис за ОГРОМНИ бонуси", и ве потсетува дека вашиот пакет за поздравување се состои од:

 • По 1 депозит: 100% Бонус до € 200 + 25 Екстра спина на Активните
 • По 2 депозит: 50% Бонус до € 200 + 25 Екстра спина на Aloha! ™
 • По депозит 3rd: 25% Бонус до € 300 + 25 Екстра спина на Овошје Магазин
 • И по 4th депозит: 25% бонус до € 300 + 25 Екстра спина на Потрагата на Гонзо

Вашиот бонус за поздравување е Вашиот борбен пас - и патувањето е само почеток!

ПЛАНОТ НА ДРУГИТЕ бонуси и понуди
На Gate777, пакет за добредојде е само врвот на небо-берг. Колку повеќе ќе играте, толку повеќе ќе се забавувате. Пред сè, секој ден кога ќе направите депозит, ќе го добиете она што се нарекува Daily Upgrade, кое е на врвот на вашиот бонус за добредојде или било кој друг бонус што можеби го барате. Овој додатен бонус се состои од бонус пари или бесплатни вртења. Дневниот надградба е секогаш изненадување - тоа е како да одите до вашиот бројач за пријавување на аеродромот и да дознаете дека ве удриле до бизнис или прва класа; или ви даде дополнителни оброци или багаж бесплатно.

Се разбира, Gate777 исто така има многу тековни понуди, како што се возбудливиот викенд порта и подалечниот бонус од понеделник. Постојат сезонски промоции, како на пример за време на празници, лето итн, како и изненадување бонуси. Повеќето нови игри, кога тие се објавени на Gate777, доаѓаат со супер дарежлива понуда за бонуси - осигурајте се дека ќе ви овозможи Gate777 да ви испрати промо-е-пораки преку вашите лични поставки.

Gate777 има неверојатна ВИП програма. Вие автоматски ги натрупате Точките за лојалност, започнувајќи го првиот ден. Не треба да правите ништо специфично за да се регистрирате за да бидете ВИП - акумулирате поени додека продолжувате да ги правите депозитите и да играте. Постојат пет нивоа на лојалност / ВИП: бронза, сребро, Златна, Дијамант, Платина. Со секое ниво, добивате повеќе шанси, зголемени бонуси и почести понуди.

Стратосферски број на игри

Gate777 ви носи неверојатен број на игри; повеќе од 800 да биде прецизна. Тие се категоризирани според типот, популарноста, провајдерот на игри, джакпот или изборот на персоналот. Постои, исто така, опцијата за пребарување - ако веќе го знаете името на играта што сакате да ја играте, напишете го, притиснете го enter и таму е.

Gate777 ги има сите омилени фанови, вклучително и Game of Thrones, Gonzo's Quest, Мега Fortune, Старбурст, Мега moolah, како и најпопуларните слотови за норвешки и викиншки теми. Исто така, секако е и казиното во живо каде можете да играте игри како Double Ball рулет, Разменете го The Flop, Texas Hold'em Poker, Hold'em Switch.

Игрите на платформата можат да се играат и на Интернет и на мобилно. Тие потекнуваат од најпознатите, најискусните даватели на игри во индустријата, како што се NetEnt, Црвениот тигар, Quickspin, Thunderkick, ПлејГо, Еволуција Игри, Microgaming, Никта, и Рабат, како и која било друга игра, ветеран од казино би ја препознал.

ПЛАЌАЊА И ПОВРЕДИ

Gate777 ви дава различни начини на плаќање како што се Visa, Mastercard, Skrill, Neteller, Paysafe, SOFORT и SEPA банкарски трансфер. Без оглед на тоа што сакате, процесот е брз и едноставен. Кликнете, кликнете, кликнете, ќе завршиш. Повлекувањето е исто толку лесно. Минималниот износ за повлекување е € 20 и тој е префрлен на вашата сметка преку методот на плаќање што го користевте кога го направивте последниот депозит.

Нема депозит или подигнување плаќање без оглед на која земја сте во и кој депозит / повлекување метод што го користите. Во моментов, плаќањата може да се направат само на десктоп. Доколку патувате, или ако знаете дека ќе играте на вашиот мобилен телефон, само осигурајте се дека однапред ја дополнувате вашата сметка од десктоп.

ЛИЦЕНЦИРАЊЕ И БЕЗБЕДНОСТ

Gate777 е лиценциран во Шведска, Малта и Обединето Кралство. Трикратно лиценцираното веб и мобилно казино, исто така, ги следи релевантните регулативи и директиви на Европската унија за заштита на приватноста на вашите податоци, вклучително и вашата исплата и лични информации. Веб-страницата користи висока технологија за криптирање за да понуди врвна безбедност. Ако сакате да поставите ограничувања на време или буџет, Gate777 ви овозможува лесно да го сторите тоа.


ПОДДРШКА
Каква пријателска екипа на поддршка Gate777! Многу пристапни и познавања, претставниците на поддршка зборуваат мноштво јазици, и тие одат надвор од својот пат да помогнат. Без оглед на прашања или коментари што ги имате, слободно се пријдете кон нив во секое време. Тие се достапни 24 / 7 / 365 вклучувајќи ги и големите празници и викенди, деноноќно, преку моментален разговор во живо. Можете исто така да ги испратите по е-пошта ако сакате. Тие ветуваат дека ќе одговорат во 24 часа. Во моментов нема опција за телефон.

ПРЕГЛЕД

Значи целосно различен од било кој друг казино што можеби сте се обиделе порано - каде и да сте во светот, без разлика кој уред го користите - десктоп, мобилен или таблет - и без разлика која игра сакате, вклучете ги живи игри, трпезни игри и слот-машини.

Откако ќе го направите вашиот прв депозит, не заборавајте да барате бонус за добредојде, како и вашата дневна надградба - секогаш кога правите депозит. Запомнете, Дневната надградба е вградена со било кој друг бонус. Откако ќе ги користите сите ваши бонуси за поздравување, внимавајте на вашата е-пошта. Gate777 испраќа бонус понуди прилично често - "импресивно често" треба да кажеме.

Ве покануваме да се приклучите на Gate777, да играте некоја од нивните рачни игри и да откриете нов свет на казино игри! Тоа е искуство со летачки ѕвезди!

0 Коментари

Уникатен казино е формиран во 2016 и направи доста впечаток од нивното лансирање. По слетувањето на нивната веб-страница, вие брзо ќе забележите дека брендот е естетски дизајниран. Овозможувајќи чист кориснички интерфејс и едноставен, но ефективен црно и злато шема на бои. Генерално, мораме да го пофалиме дизајнерскиот и развојниот тим на уникатен начин, навигацијата околу нивната платформа е ветре и создава одличен прв впечаток за нови посетители. Исто така, вреди да се напомене дека Единствениот казино е лиценциран и регулиран од страна на познатиот авторитет за играње на игралишта во Курасао. Кој го прави за безбедна и безбедна средина за онлајн коцкање.

Единствен казино изгледа дека имаат пристап со многу инклузивно со нивната понуда. Нивната веб-страница и многу од нивните игри се достапни на француски, германски, шведски, шпански, норвешки и, се разбира, на англиски јазик. Тие исто така целосно ги поддржуваат оние што претпочитаат да играат додека сте во движење. Нивниот веб-сајт е целосно одговорен и игри работат беспрекорно на вашиот мобилен телефон мајчин прелистувач. За жал, нема посебна мобилна апликација, но со сета искреност навистина не чувствуваме дека е неопходно.

Единствени казина нудат

Единствен казино имаат значителна колекција на игри, што не е изненадување со оглед на тоа што има силни врски со многу од најквалитетните софтверски провајдери во индустријата. До денес овие добавувачи вклучуваат Betsoft, Плајсон, PlaynGo, Прагматична игра, Спиноменал, Виво игри, Том Хорн, игри во игри, Среќен редеа, Ривал, NetEnt и MicroGaming само за да именувате неколку! Се чини дека тие често воведуваат нови игри, обезбедувајќи им на играчи со незавршен циклус на свежи содржини.

Видео слотови

Примарниот фокус на Unique се чини дека е на нивната колекција на видео снимки, која сега е силна со избраните игри на 1,000. Нивната библиотека нуди различни жанрови кои се движат од хорор до аниме, од акција авантура до романса: тие навистина имаат сето тоа! Исто така постои и практична функција за филтрирање што значи дека можете да ги сортирате игрите врз основа на склопот на добавувачи, популарност или неодамна додадени.

Во живо казино, игри на маса и джакпот

Ако видео-слотови не се твојата работа, немојте да бидете обесхрабрени! Единствено партнерство со еволуција игри значи дека има многу игри во живо да се изберат. Со различни верзии на Блек Џек, baccarat, покер, рулет и уште повеќе. Croupiers се пријателски и привлечни, а има и игри посветени на одредени јазици - многу убав допир што го имаме да кажеме!

Ако сте љубител на игри на маса, ќе ви биде драго да слушнете дека може да изберете 43. Повторно вклучува различни прилагодувања на сите класици. Исто така има и посветен дел од джакпот со 39 игри за да изберете - совршено ако прогресивната игра е повеќе ваша работа!


Бонуси во уникатен казино

Нови играчи

За нови играчи во Unique Casino има одличен бонус на понуда за да започнете. Новинарите можат да го зголемат својот банкарски резултат со 100% натпревар бонус (до 200 EUR). На пример, ако се регистрирате и депонира 50 евра ќе добиваат дополнителни 50 евра (100% од својата првична депозит) како дополнителна борци кредит.

Постојните играчи

Играчите често ќе бидат наградени со бонуси за депозит, тие драматично варираат, но секогаш изгледаат значително дарежливи. Исто така постои и бонус функциите на тркалата, на играчите им е дадена можност да се вртат еднаш неделно и да го видат бонусот за депозит за таа недела. Ми се допадна пристапот да се направи процесот на добивање на вашиот неделен бонус мини-игра. Им овозможува на играчите да имаат малку повеќе чувство на контрола и да понудат поразновидно искуство (наместо да го добиваат бонусот за депозит директно во вашето сандаче).

уникатен казино бонус

Методи за депонирање и повлекување на уникатен казино

Полагање

Постојат неколку начини на располагање на Unique Casino, и ќе ми биде драго да слушнат дека времето за обработка обично е моментално. Минималниот депозит е 10 EUR / GBP / USD итн. Методите за депонирање и повлекување на курсот ќе варираат од земја до земја, но основните методи за депонирање се следните:

 • Виза
 • Mastercard
 • Наставникот
 • Skrill
 • Paysafecard
 • ecoPayz
 • CASHlib
 • NETELLER
 • СОФОР
 • Bitcoin
 • Нео сурфање

Повлекување

Како и кај повеќето онлајн казина, методите за повлекување се малку помалку разновидни, бидејќи играчите можат да изберат од следново:

 • NETELLER
 • Skrill
 • Банкарскиот трансфер

Поддршка на корисниците на уникатен казино

Ние не наидовме на никакви проблеми кога ја користевме платформата Unique Casino, но за да ја тестираме водата што ја контактиравме нивниот тим за поддршка за известување за малолетник. Разговаравме со двајца претставници за поддршка кои беа љубезни, лично и познавања. Времето на чекање беше сведено на минимум и се чини дека проблемите се решаваат веднаш. Можете да го контактирате нивниот тим за поддршка користејќи го телефонот, со откажување на е-пошта или со користење на функцијата за разговор во живо. Ние лично ќе им препорачаат на користење на разговор во живо, како што е на располагање 24 / 7 и најверојатно ќе најдете одговори на вашите прашања во неколку минути!

Резиме

уникатен казино бонус

Мораме да кажеме дека сме навистина импресионирани од Единствениот казино и нивната понуда. Нивната игра колекција е обилен, исполнет со различни видови на жанрови и игра стилови. На бонуси се респектабилни и великодушни. И нивниот тим за поддршка изгледа дека го поддржуваат професионалниот екстериер на брендот. Секогаш постои простор за подобрување и ако Уникатната желба да го подигнат својот бренд понатаму, тие би можеле да размислат за развивање на посветен мобилен стан и да разгледаат да понудат некои повеќе методи за повлекување. Но, се-во-сите овие се само тривијални елементи кои не одземаат од нивната севкупна цврста понуда. Ако сте во потрага за онлајн казино, тоа е одличен сите позаоблена тогаш уникатен казино е дефинитивно за вас!

БЕСПЛАТНИ Единствени казински бонусни кодови >>

0 Коментари

CK Casino е управуван од Progress Play и нуди различни атракции кои сочинуваат многу луксузно искуство во игри. Меѓу неговите карактеристики се и VIP казиното куќа која нуди нешто надвор од кутијата во смисла на програма, како и многу уникатна понуда за бонуси од 100% до 200 Euro / GBP / USD.

Во моментов CKCasino го нуди својот софтвер на 2 главни релевантни јазици, кои вклучуваат германски и англиски, но има намера да се прошири и на уште неколку, вклучувајќи јапонски и неколку други. Има и планови за добивање на шведска лиценца која ќе им овозможи на шведските играчи да уживаат во големото искуство во CK Casino

CK Casino е управуван од Progress Play и нуди различни атракции кои сочинуваат многу луксузно искуство во игри.

Во моментов CKCasino го нуди својот софтвер во главните релевантни јазици на 2 ..


Во однос на тековните лиценци, CK Casino има две кои вклучуваат a UK лиценца, како и малтешка лиценца. Клиентите се способни да комуницираат со поддршка и во е-пошта, како и во онлајн разговор.

Подолу е формата во која се нуди бонусот кој е вкупен износ на 800 Euro / GBP и до него можете да го видите барањата за пешачење, што е педесет пати повеќе од бонусот за повлекување на нивниот бонус.

Во прилог на добредојде бонус тие, исто така, добиваат 50 бесплатни вртења. Еве го табелата подолу

БонусизносВагингПосетете
Бонус 1st депозити100% До £ / € 200 + 50FS50 XBИгра
Бонус 2nd депозити50% До £ / € 300 + 50FS50 XBИгра
Бонус 3rd депозити100% до £ / € 30050 XB

Меѓу пријатните игри, CK Casino дефинитивно нуди некои од најдобрите со своите најпопуларни, вклучувајќи ги и брендовите игри на Net Entertainment. Меѓу главните слотови вклучуваат Свинче богатство, Светла, Среќен Анџер и други.

БЕСПЛАТНИ CKCasino бонуси >>


0 Коментари

Casino-X стана една од најпосетените и ценети веб-страници за онлајн коцкање во многу земји. Предлага 15 јазични верзии и привлекува клиенти во Азија, Австралија и Европа. Веб-страницата работи под лиценца на Curacao и предлага прекрасна праведност во согласност со сертификатот eCORGA.

Казино-X - тоа е #1 казино во мрежата!

Казиното обезбедува лиценцирани игри од Microgaming, NetEnt, Playtech и десетици други развивачи кои се познати низ целиот свет. Има повеќе од 950 игри можете да изберете.

Подароци и бонуси за клиенти

Постојат различни видови на бонуси секој играч може да добие:

 1. Добредојдовте бонус пакет кој вклучува до 2000 EUR и 200 freespins. Играчите добиваат пари според нивните депозити.
 2. Cashback што ви дава шанса да се вратите на некој дел од парите изгубени во коцкање во текот на една недела.
 3. Лотарии, турнири и битки се организираат редовно и даваат можност да заработат повеќе пари.
 4. Акциите за промоција собираат некои турнири во една голема манифестација и предлагаат да освојат многу награди и пари.
 5. Коп-поени и достигнувања, исто така, отвораат дополнителни можности за добивање на повеќе предности од секој спин.

Интерфејс на веб-страница и постапка за регистрација

За да креирате сметка, едноставно пополнете мала форма со вашата e-mail адреса и солидна лозинка. Казино-X создава погодно опкружување за играње видеолинкови и создавање на сопствени услови. Дизајнот се покажува како клиент-ориентиран, нема да потрошите многу време за разбирање на сите карактеристики на веб-страницата. Казиното е доста големо, така што секој пат кога ќе се најавите најдете нешто ново и интересно.

Казино-X - Супер онлајн казино со мега бесплатни бонуси

Што е со повлекувањата?

Може да депонирате пари на десетици начини. Повлекувањата се можни со пластични картички, електронски паричници, Skrill и исто така БТК. За да ги подигнете средствата осигурајте се дека немате свежи бонуси за да ви ги надоместите вашите влогови. Исплатата се обработува за време на 1 ден. Обично постои ограничување на 100 000 USD по 1 месец за повлекување. Но, сите граници се прилично флексибилни. Осигурајте се дека имате скенирање на вашиот ИД ако се обидете да повлечете повеќе од 1000 USD.

Игри и слотови во Casino-X

Каталогот за коцкање докажува дека казиното расте брзо. Секој месец можете да најдете некои нови слотови, па дури и програмери и категории со дополнителни опции за играње. Постојат такви опции за играчи:

 • видеолинкови со едноставна или актуелна 3D графика;
 • џекпот слотови кои овозможуваат да се добие голема сума на пари веднаш;
 • картички и трпезни игри кои прикажуваат стотици видови и правила;
 • живеат-дилери со вистински банкар и веб камера врска;
 • спортски влогови - обложувањата продолжуваат да растат и развиваат тука.

Поддршка на корисниците и критики

Казино-X обезбедува прекрасен систем за поддршка на потрошувачите. Има 24 / 7 работници во онлајн-разговор кој ќе одговори на секое прашање и ќе помогне во решавањето на било каков проблем. Прегледите на клиентите се доста позитивни и тоа е уште еден доказ дека казиното обезбедува оптимални услуги. Ако барате фер место за играње слотови и картички, Casino-X ќе биде добра идеја. Едноставно креирајте сметка и добијте го првиот бонус веднаш по депонирањето пари.

Резултат на слика за казино-x

Добијте бесплатни бонуси за Casino-X >>

0 Коментари

Постојат многу можности за коцкање преку Интернет. JoyCasino се чини дека е една од најдинамичните веб-страници во сферата. Обезбедува оптимални карактеристики за оние кои сакаат фер и доверливо место за коцкање. Казиното соработува официјално со огромни развивачи како што се NetEnt и Microgaming. Исто така, има слотови направени од Red Tiger, Playtech, Yggdrasil и други компании.

На веб-страницата има официјална лиценца Curacao eGaming што докажува правичност. JoyCasino успешно работи уште од 2014.

Каталог со игри за коцкари

Зоната за игри е прилично едноставна и разбирлива за корисниците без претходно искуство во оваа област. Овозможува пристап до повеќе од 1000 слотови и други видови игри. Новите игри се додаваат месечно.

Радост Казино Видео!

Меѓу стотици игри има такви категории:

 • видеолинкови и машини со прекрасен дизајн и различни правила;
 • игри со карти и исто така игри со маса - класични дисциплини за коцкари;
 • дилери во живо - ова се банкари кои играат со вас преку превод преку веб-камера;
 • џекпот игри за освојување многу пари одеднаш со правење на еден спин;
 • спортски облози за одмор и обидување друг начин на интернет коцкање.

Начини да ги повлечете вашите победи

JoyCasino може да плати играчи со електронски пари, Bitcoin и исто така пластични картички. Плаќањата се можни ширум светот. Откако ќе ја побарате потребната сума на пари, ќе ги добиете за време на 1 ден. Во казиното се применуваат ограничувања на 100 000 УСД месечно. Ако нарачате 1000 УСД или повеќе, може да има одложување за потврда на лична карта. Политиката на KYC се применува само еднаш. Клиентите се пријатно задоволни од условите.

Радост Казино #1 Казино за Свајден

Дизајн и функции на веб-страницата

JoyCasino изгледа добро и свежо. Тоа е нов дизајн за време, кој вклучува многу интерактивни карактеристики и многу работи за восхитувања. Иако не е многу светла и заморна за вашите очи. Каталогот за игри е едноставен за сурфање наоколу, правилата се напишани со едноставен јазик за да се разбере сè. Казино ориентиран кон играчи е ретка работа меѓу денешните веб-страници за коцкање. Приватната сметка е добро осмислена, секое копче има свое место.

Има многу можности за онлајн коцкање. JoyCasino се чини дека е една од најдинамичните веб-сајтови во сферата.
Има многу можности за онлајн коцкање. JoyCasino се чини дека е една од најдинамичните веб-сајтови во сферата.

Бонусна политика и подароци за клиентите

 1. Бонусот за првите депозити на 5 може да биде голем колку и 2000 ЕУР. Исто така, добивате слободен пристап до 200 веднаш по 1st депозит (по 20 FS на ден).
 2. Кешбек ви враќа назад до 10% од парите што ги губите за време на една недела. Автоматски се брои неделно.
 3. Коп-поени и системот на достигнувања им помагаат на играчите да најдат повеќе добрите на секојдневното коцкање во JoyCasino.
 4. Лотаријата и турнирите се организираат доста често - освојувајте повеќе пари само со играње активни.
 5. Промо-акции се одржуваат секоја сезона. Може да добиете голема награда или солидна сума пари ако победите.

Осврти на клиенти за JoyCasino

Постојат повеќе позитивни мислења за услугата на веб-страницата. Играчите признаваат дека е фер и доволно голем за да најдете свои индивидуални опции за коцкање. Постојат големи шанси за победа, големи патеки на игри и многу задоволни клиенти. Исто така, JoyCasino создава пријатно и погодно место за сите видови на играчи и докажува дека компанијата е насочена кон задоволство на клиентот.

Побарувајте JoyCasino бонусни кодови >>

0 Коментари

Две онлајн казина во исто време ги откажуваат неразумните граници за повлекување пари. Сега коцкари на JoyCasino и Казино-X може да направи било пари во излез до € 100 000. Сигурни сме дека многу коцкари наидоа на проблеми со готовината, но сега тие ќе бидат помалку. Време е да ги откажете трансакциските ограничувања. По сите, ако коцкар добил големи пари, тој треба да ги повлече тие пари, но тоа е многу тешко да се направи тоа брзо. Треба да ги потврдите вашите податоци, да очекувате исплати и да ги поделите. Ако можете да се повлечете до € 100 000 месечно, што друго ви е потребно? Да бидам искрен, границите за повлекување не беа целосно отстранети, но бар беше поставен на највисоко ниво. Всушност, не секој ден може да победи во казино толку голема сума на пари. Промени на условите.

joycasino и казино-x

Поништување на границите на повлекување пари во JoyCasino и Casino-X

Поради откажување на границите за повлекување на пари, сега треба да ги потврдите вашите лични податоци и да поврзете телефонски број (за безбедноста на вашите заштеди). Ви препорачуваме да ја проверите точноста на податоците за вашата пасош на вашата лична сметка за да избегнете какви било инциденти. Горенаведените онлајн казина се гордеат со постојаното намалување на времето поминато на разгледување на апликациите за трансферите на пари. И ние нема да се расправаме со тоа, бидејќи досега немаше забележани проблеми.

0 Коментари

Програмата за лојалност е обезбедена од сите големи казини познати низ целиот свет, вклучувајќи ги не само локалните, туку и виртуелните. Секој коцкар може да учествува во програмата. Јадрото на програмата за лојалност е дека добивате поени за секој депозит (на пример, 10 поени за секој € 100). Вашиот статус се менува во зависност од бројот на бодови: сребро, злато, платина, дијамант итн. слот o готовина

Статусот им овозможува на коцкарите да играат по поповолни. Така, казиното привлекува коцкар за да се врати. Покрај тоа, појаснува дека е попрестижно да се игра овде отколку во другите казина. планетата 7

Какви бонуси за лојалност можете да ги имате?

Главниот бонус за лојалност е даден кога се разменуваат клупските поени за бонусните пари по аналогија со бонус во готово. ВИП-поени имаат голем број на предности, вклучувајќи:

 • Учество на ексклузивни турнири
 • Набавка на производи од марката во онлајн продавница
 • Ексклузивни подароци слот лав
 • Турнири и состаноци со администрацијата на казиното
 • Личен менаџер за контакт со казиното
 • Брзо повлекување пари
 • Учество во ждрепката на ваучер за патувања
 • Билети за културни и спортски настани
 • и многу повеќе

Запомнете дека казиното нема никакви причини да не ве прифаќате како член на клубот, но ние не ве советуваме да се заинтересирате за тоа. Прво, размислете дали навистина верувате во ова казино или се сомневате дека сакаат да ве измамат. Слушајте ја вашата интуиција или подобро обидете се да добиете што повеќе информации за куќата за коцкање. играчи клуб казино

0 Коментари

Бонус за поврат на готовина е одреден процент од парите изгубени во казиното кое се враќа на сметката за играта. Обично, тоа варира од 5 до 25%. Понекогаш бонусот се отплаќа со вистински пари, но во повеќето случаи како кредит. Со цел да го конвертирате бонусот во вистински пари, треба да го обложувате. За разлика од слободни врти or депозит бонуси, треба да обложите бонус во готово, не повеќе од 10 пати, но секое казино има свои услови. Исто така, обрнете внимание на максималниот износ на бонус.

Да разгледаме неколку примери. Да претпоставиме дека казиното дава неделен бонус во кеш назад во износ од 20% (не повеќе од € 50). казино за соништа

Коцкар А - минатата недела изгуби € 200. Тоа значи дека тој ќе биде вратен како бонус назад во бонус 200 × 0.2 = € 40

Коцкарот Б - изгубил € 400 и мора да биде вратен € 80 (400 × 0.2), но како бонус има ограничувања, коцкарката ќе добие само € 50 на неговата сметка. казино со црвени стеги

Други видови на бонуси во готово

TOP UP бонусот е еден вид бонуси што се даваат кога ќе победите, а не изгубите. Тоа значи дека заедно со добивките ќе добиете и бонуси. Како по правило, сумата за бонус варира од 3 до 10% од износот на добивката. бовагас

Уште поретко бонусите се дадени за облози. Во овој случај, тие се натрупани, без разлика дали победите или губите. Ако било кој казино ви го нуди овој бонус, можете да го користите самоуверено.

Истата работа се однесува на други бонуси за враќање на пари. Ако имате шанса да земете бонус за враќање на парите, само сторете го тоа. Прилично е лесно да се претворат во вистински пари, и ова е голема предност при изборот на казино. капетан дигалки казино

0 Коментари

Вообичаено, бесплатни вртења се дадени заедно со депозит или без депозит бонус, и тие овозможуваат да се направат некои бесплатни врти во такви познати слот-машини како Активните и многу други.

Условите за користење на бесплатни игри (без депозит)

Вие нема да можете веднаш да го повлечете бонусот. Прво, ќе треба да ги исполните условите за обложување, на пример, да го обложувате бонусот 50 или 100 пати. Внимавајте на процентот на плаќање. казино на Линколн Ако е ниско, вашите шанси да ги повлечете парите можат да дојдат до нула. Единствениот сигурен начин да се повлече бонусот е да се добие голема сума пари во кој било слот и да се исполнат условите за обложување. Во случај да не успеете, казиното ќе го ограничи максималниот износ на повлекување. Во најголем дел, поставена е граница од € 100 или помалку. Понекогаш бесплатните вртења се користат за маркетинг цели. Секој вртеж може да се направи со минимален облог (на пример, €)0.10). Се разбира, бесплатните вртења на 35 звучат подобро од бонусот од € 3.50, но всушност и бонусите имаат иста вредност. сребрен даб казино

Бесплатните вртења се создаваат и управуваат од страна на давателите на игри, па казиното ги нема. Можете да добиете бесплатни врти само по натпреварот, на пример, Активните, започна. Но, има уште еден дета detail. казино линкон Бонусите се пресметуваат на сметката за игра само откако ќе ги исполните условите за обложување. хари казино

Бесплатните вртења можат да бидат навистина профитабилни. Но запомнете дека во никој случај не може да се сметаат за клучен критериум при изборот на онлајн казино. Има многу мала шанса дека тие ќе натрупаат вистински пари на вашата сметка дури и откако ќе ги исполните сите барања.

0 Коментари

Поради овој вид бонус не само што може да играте во казино бесплатно, туку и да освоите вистински пари без депозит. Треба само да се регистрирате на веб-страницата за да ги добиете бонусите на сметката за вашата игра. Секако, сумата за бонуси не е голема, и во повеќето случаи не надминува 10 евра, но може да најдете и попрофитабилни понуди. бонус без кодови за депозити

На овој начин казино се обидува да привлече нови играчи. И тоа успева бидејќи понекогаш бонусите се влеваат во игра, со што коцкарите отвораат депозит. Може да добиете бонус за депозит не само откако ќе се регистрирате. Да разгледаме уште неколку случаи, кога казино може да даде бонус без депозит:

 • По повод значаен датум на куќата за коцкање
 • Како подарок за роденденот
 • Награда за вашите активности во текот на целата година
 • Извинување за какви било непријатности соништа казино

Нема барања за бонуси за депозити

Секој казино има свои бонусни услови, затоа препорачуваме внимателно да ги прочитате на веб-страницата на казиното. Во случај да имате прашања во врска со која било ставка, прашајте го вашето прашање до службата за корисници. Да ги разгледаме главните одредби од без депозитните бонуси:

 • Мора да се коцка со вкупен износ кој надминува бонус сума X пати. Во случај на депозит бонуси добивате одреден процент за секоја игра за да ја исполните оваа состојба.
 • Можете да го користите бонусот само во одреден временски период (најчесто, во рамките на 1 месец). Во спротивно, бонусот ќе биде откажан.
 • Максималниот износ на бонусите конверзија во вистински пари е ограничен.

Некои казина не даваат бонуси за депозит ако не ги побарате од услугата за клиенти. vegas 7 игри

Иако не се користат депозитни бонуси за привлекување на коцкари, тие даваат идеална слика за тоа како работи казиното. Сепак, важно е да се види преку трикот. И запомнете дека ако сакате да играте во казино користејќи вистински пари, но нејзината политика не е погодна за вас, би било подобро да се најде друга коцкање куќа земајќи ги предвид други важни индекси. беснее бик казино

0 Коментари

Речиси сите казина нудат бонуси за депозит. Така, многу е важно да се разберат условите и специфичните карактеристики на бонусите. Бонусите за депозити се даваат во форма на кредит кој ви овозможува редовно да играте. Ако можете да ги исполните сите услови за бонус, кредитниот биланс се претвора во пари што можете да ги повлечете. слотови o готовина

Износот на бонусот е поставен како процент зголемување на износот на депозитот. Најчесто, тие нудат 100% од износот на депозит, но исто така можете да најдете понуди (200%, 300% ...) или помалку (50%). На пример, ако внесете € 100 со бонус од 100%, ќе имате € 200 на вашата сметка. Ако имате 300%, тогаш ќе направите цела € 400. слот од вегас

Максималниот износ на бонус е обично ограничен и не можете да добиете голем бонус дури и ако направите голем депозит. Но, ако депозит помалку од минималниот износ на депозит, нема да добиете никакви бонуси. Обично, минималниот износ на депозит изнесува 10 €.

Типови на депозитни бонуси

 • Добитник бонус - е бонус што го добивате откако ќе го направите првиот депозит. Ова е максималниот бонус што може да го имате, кога ќе направите депозит.
 • Вториот, третиот и четвртиот бонус за депозит - обично бонусот изнесува 50-100% од сумата на депозит.
 • Редовни бонуси - се дадени на одреден ден утврден од казиното (на пример, во среда или на викенд). Бонусот изнесува околу 25% од износот на депозит, но понекогаш може да се промени. Затоа, внимателно проучете ги активностите за промоција што ги нуди вашиот казино, и одберете најпрофитабилен ден за да направите депозит.

Барања за превртување

Не можете веднаш да ги повлечете бонусите, бидејќи прво мора да ги користите во казиното (барањата за превртување). Бонус превртувањето значи дека износот на вашата заложба мора да надмине n-пати пати од првичниот бонусен износ. На пример, ако имате бонус од 100 Euro со барањата за обложување x30, мора да обложите € 3000. Ако играте слотови, треба да се вртат 300 пати (без разлика дали победите или изгубите). Многу коцкари не можат да го исполнат ова барање и целосно да го изгубат бонусот. Постојат опции 2:

 • Барањата за превртување вклучуваат само износ за бонус. Прво, ќе почнете да се коцкате со сумата на депозитот и само откако ќе можете да се коцкате со бонусите. Ако не ги загубите парите кога се коцкате со сумата на депозитот, туку, напротив, ја зголемите нејзината сума, можете да го одбиете бонусот и да ги земете парите. Бонусите работат како ваша втора шанса.
 • Барањата за превртување го вклучуваат износот на бонусот заедно со износот на депозитот. Itе го добиете еднаш за депозит во форма на голем бонус. Како по правило, барањата за овој бонус се половина од барањата за преработка. И покрај овој факт, овој бонус е помалку профитабилен. Имате ограничувања кога коцкате со бонусите (максимални барања за износ на обложување, список на дозволени игри итн.). И, ако победите да играте со сумата на депозит, сепак треба да ги исполните барањата за преработка. Инаку, ако го откажете бонусот, ќе ги изгубите сите ваши добивки, а казиното ќе ви го врати само почетниот износ на депозит. планетата 7 казино

Затоа, пред да земете бонус, запознајте ги сите ограничувања. Можеби, во некои случаи би било подобро да се игра само со сума на депозит? Со цел да ви помогнеме да ја донесете вашата одлука, ја споменавме профитабилноста на секој бонус.

Покрај барањата за превртување, коцкарот мора да обрне внимание на други правила:

 • Максимален износ на конвертибилниот кредит - ако успеете да ги исполните сите бонусни услови, бонусот може да се конвертира во вистински пари. Условите за бонус може исто така да содржат максимален износ што може да се конвертира во пари. Да претпоставиме дека оваа сума е еквивалентна на износот на депозит на 5-пати. Ако дури и ги отворивте машините за играње за € 3000 користејќи го вашиот бонус од € 100 и ги исполнивте сите услови за превртување, вашите бонус добивки ќе бидат вкупно € 500.
 • Временски ограничувања - за секој бонус казино поставува временски ограничувања, кога може да се користи. Обично, овој период трае еден месец, а потоа бонусот е откажан.
 • Максимална граница на износ на залог - казино го ограничува максималниот износ на залог. Тие го прават тоа со цел да го намалат ловот за бонуси. Агресивните игри со голема дисперзија се добри шанси за ловците за бонуси, бидејќи наједноставното решение е да се обложи целиот износ на бонус за одреден број во еден рулет круг. И ако победиш, ќе го зголемиш бонусниот 36-пати што ќе го направи многу лесно да ги исполни сите бонусни барања. Вие само може да ја смените вашата стратегија и да играте игра со ниска стапка на дисперзија.

ВНИМАНИЕ !!! Казиното не го ограничува износот на залог ако играте со бонуси. Затоа, бидете внимателни бидејќи казиното може да го користите како причина за да не ги исплатите вашите добивки. Ова е најчестата грешка направена од почетниците. Секогаш внимателно проверувајте ги бонусните услови.

Но, лесно можете да ја добиете околу оваа состојба со помош на копчето за удвојување. Ова копче ви овозможува да ги зголемите добивките двапати, ако имате среќа. Ова копче овозможува да се зголеми стапката на дисперзија. Некои казина можат да ја обезбедат оваа опција, дури и ако го ограничат износот на облогот. Но запомнете дека оваа опција не се применува автоматски и треба да ја проверите сами. слотови на вегати

Во игрите, каде што се применуваат барањата за превртување - казино не дава кредит за целиот износ на залог. Во некои игри оваа состојба се менува во зависност од видот на играта. Да разгледаме пример кој вклучува различни типови на игри:

Вид на игра Процент на облог од залог
Игра машини 100%
рулет 25%
Baccara 20%
Видео покер 20%
покер 10%
Блек Џек 5%

На пример, ако сакате да ја исполните условот за превртување во рулетот и потребната сума изнесува € 1000, треба да се обложи: 1000 /0.25 = € 4000. Овој модел на услови ги спречува бонусите ловци да го користат бонусот. Во Блек Џек стапката на исплата изнесува 99.5%. Во просек, ќе загубите помалку облози, но ќе мора да се обложувате повеќе според бонусните услови. Казиното бара коцкари кои сакаат да играат, но не и експерти кои сакаат да победат. Ве молиме да дознаете за бонусните услови пред да направите депозит и да добиете бонус за да дознаете дали омилена игра е вклучена во листата на дозволени игри.

Дали вреди да се земе бонус за депозит?

Во основа, да, тоа е. Тие ќе ви овозможат да го проширите задоволството и да ги зголемите шансите да победите. Бонусите кои не вреди да се земат вклучуваат депозитна сметка комбинирана со бонус и бонус кој изнесува помалку од 100% од износот на депозит. На веб-страницата ние го оценивме секој бонус според скала од 3 (профитабилна, неутрална и непрофитабилна).

0 Коментари

Во моментов, бонусите станаа важна алатка за привлекување и задржување на нови играчи на веб-страница. Но, тоа не значи дека другите методи на атракција не работат. Денес ние ќе зборуваме за бонуси. Многу луѓе мислат дека бонусите се меур шема, но всушност тие често работат во корист на коцкар. Прочитајте го нашиот прирачник за да дознаете повеќе за проблемот.

Како функционираат бонусите?

Бонусите се еден вид на награда за креирање на сметка или правење депозити. Бонусот често се дава како кредит кој можете да го користите за да играте било која игра, и веднаш штом ќе се исполнат голем број барања, бонусите ќе се настанат на вашата сметка. Постојат и други популарни видови на бонуси, вклучувајќи бесплатни вртења и парични грб. Целта на овие бонуси е да му се даде на коцкар втора шанса. Можете да ја продолжите играта користејќи ги овие бонуси дури и без депозит. И покрај многу комплицираната облога што ја имаат овие бонуси, се уште има шанси да ги претворат во вистински пари.

Главни типови на бонуси

 • бонус - ова е еден вид кредит кој зависи од износот на депозит. Главно, коцкарница добива 50% или 100% од износот на депозит, но понекогаш казиното дава 200%, па дури и 300%. Но запомнете за ограничувањата! Условите во казиното често велат: "150% во бонуси за депозит на 150 Евра". Не заборавај дека бонусите мора да се стават.
 • Нема бонус за депозит- ова е многу популарен бонус, особено меѓу таканаречените ловци на бонуси (луѓе кои ловат бонуси), кои сакаат да победат без никаков ризик или депозит. Многу е лесно да се добие таков бонус. Треба само да отворите сметка за игра. Не е неопходно да се направи депозит. Износот на бонусот варира од 10 до 20 Euro, но барањата за обложување се доста комплицирани.
 • бесплатни врти - во овој случај, коцкар не добива пари, туку бесплатно се врти во популарните слотови. Ако коцкарот победи, добивката ќе се пресмета на бонусната сметка. За да го префрлите на сметката за игра, а потоа да го претворите во вистински пари, неопходно е да се исполнат дополнителни услови.
 • Бонус во готово - ова е отплата на дел од изгубени пари во форма на бонус. Износот на отплата зависи од казиното.
 • Програма за лојалност - секое казино е заинтересирано да ги чува своите играчи колку што е можно подолго. Со цел да се стекне со нивна услуга, тој нуди да учествува во посебна програма. Тешко е да се формира мислење за предностите на програмата. Во повеќето случаи, тој обезбедува бодови за лојалност, пристап до ексклузивни игри или учество во натпревари за џекпот.

Општи услови за бонуси

Можно е да се претворат бонусите во вистински пари само ако исполнувате голем број барања. Пред да прифатите бонус, внимателно прочитајте ги условите за негово користење. Ако имате било какви сомневања во врска со барем една ставка, поставувајте прашања до операторите на услугата на купувачи. Голем број интересни ставки од бонусните услови на казина се како што следува:

 • Казина често поставува прилично строги ограничувања. На пример, една игра сметка за IP адреса, e-mail адреса и банкарска картичка. Ова значи дека коцкар не може да има две сметки. Ако оваа состојба се чини премногу строга за вас, не се обидувајте да го измамат казиното со неколку сметки. Можеби, тие ќе ви дадат бонус, но по сите ваши депозитни добивки ќе бидат откажани.
 • Кога ќе ја регистрирате вашата сметка, наведете само веродостојни информации; во спротивно, постои можност дека нема да можете да ги добиете парите. Понекогаш, казина бараат да го потврдите вашиот идентитет. За да се исполнат ова барање, треба да испратите скенирање на вашите документи (лична карта, возачка дозвола или пасош).
 • Не можете веднаш да го повлечете бонусот. Според барањата за обложување, треба да се обложите бонусот што сте го добиле повеќе од еднаш, и тоа значи дека мора да го зголемите бонусот неколку пати. На пример, добивте бонус во износ од 100 Euro, барањата за обложување се 30 пати, што значи дека треба да се обложувате 3000 Euro. Ако играте слотови и се обложувате на 10 Euro, тоа значи дека треба да репродуцирате 300 пати (без разлика дали ќе победите или ќе изгубите). Многу коцкари не можат да ги исполнат овие услови и да ги изгубат сите бонуси.
 • Казината често ги ограничува бонусите за коцкарите од одредени земји. Бидете сигурни да ја проверите оваа ставка во услови на бонус.
 • За да добиете бонус потребно е да внесете промотивен код кога правите депозит.

Што треба да знаете за бонусите?

 • Играј само во казина со добра репутација. За да најдете информации за репутација на казино, посетете ја веб-страницата askgamblers.com или само "google" на интернет. Во случај да најдете некои валидни жалби добиени од коцкарите, не создавајте сметка во ова казино, дури и ако неговите бонуси се чинеше дека сте многу привлечни.
 • Многу казина пишуваат во нивните услови: "Казиното го задржува правото да ги менува, откажува и поништува бонусите". Бонусите се дадени од казиното, и тие имаат право да ги донесат правилата што ги сметаат за соодветни. Внимавај. Ако освоите голема сума пари користејќи ги вашите бонуси, тие можат да ве обвинат за измама и да ги откажете вашите добивки. И ако казиното одлучи да ти го направи тоа, верувај ни, тоа ќе биде. Се разбира, можете да оставите жалби на разни форуми надевајќи се дека казиното ќе ја промени својата одлука, но, за жал, тоа ќе биде бескорисно.

Бонус Експрес тимот високо ги цени казина со транспарентни и разбирливи услови. Овие места се означени во нашата листа со ознака "Фер услови и услови".

0 Коментари
Спарта казино слот голема победа - € 20.400
0 Коментари
Таен еликсир казино слот мега голема победа € 19.500
0 Коментари
Среќата за казино со лајкови дама мега голема победа - 4 расфрлање € 22.000
0 Коментари
Држи ги коњите голема победа во казино - € 5.625
0 Коментари
Горила казино слот супер игра голема победа € 75.000
0 Коментари
Златна Cobras онлајн казино слот голема победа - € 18.000
0 Коментари
Златен ковчег казино слот голема победа € 14.800
0 Коментари
Самовила кралица голема казино за победа - 2 бонус игри - 8 распрскувачи! WIN - € 41.000
0 Коментари
Змејови длабоко казино слот голема победа! 5 scatters !!! Победа € 40.000!
0 Коментари
Колумбо казино слот голема победа € 9.500
0 Коментари
Книга на ѕвезди казино слот голема победа - € 20.000
0 Коментари
Книга на Ра Мега голема победа! 2 бонус игри - € 10.000 лесно победа!
0 Коментари
Книга на ра казино голема победа - 2 бонус игри - победа € 12.000 и € 20.000
0 Коментари
Книга на слот за казино на азетек, мојата бонусна игра голема добивка 19.200 €
0 Коментари
Голема панда мега голема победа € 19.500
0 Коментари
Испитувајќи ги податоците, сите региони имале раст во текот на периодот "2001-2015". Севкупно, најимпресивниот раст е на североисток, при што Југот добива најмалку. Сепак, овој раст не бил унифициран: четири од 15 државите кои имале комерцијални игри во 2001, забележале намалени приходи помеѓу 2001 и 2014, а 10 од 20 државите со игри во 2007 забележале пад од таа година. Севкупно, победата за игри за избраните држави порасна за над 40% од 2001 и ги надмина нивоата пред рецесија
извор: vividmaps.com
0 Коментари
пареа кула слот за казино голема победа € 23.000 со бонусна игра!
0 Коментари
море сирени слот за казино голема победа 40.000 €, игра за бонуси со играч!
0 Коментари
Рамзес II - бонус игри со 2 со засилувач BIG победа € 44.000
0 Коментари
Казино слот за фараонот е голема победа € 18,000 со бонус игра!
0 Коментари
Среќен дама шарм голема победа € 21.000
0 Коментари
Држете ги коњите казино слот - € 14800 мега голема победа!
0 Коментари
Горила казино слот голема победа € 22.000 со бонус игра, 3 scatters
0 Коментари
Златен ковчег казино слот голема победа € 18.900
0 Коментари
Фламенко се зголеми казино слот голема победа € 28.000 - 4scatters
0 Коментари
Патка на среќа голема победа € 18250
0 Коментари
Патка од среќа Голема победа € 16.000
0 Коментари
Змејови Длабоко Казино слот - победа € 40,000 - 4 scatters - 2 бонус игри!