Месец: април 2019

0 Коментари

Дали совршено онлајн казино постои? Ние не сме сигурни, но Fruits4Real доаѓа прилично блиску! Со широк избор на игри, изобилство на промоции и професионална поддршка на корисниците, сите состојки за совршено искуство во онлајн казино се таму. Ајде внимателно да го разгледаме овој оператор. Прочитајте повеќе за ова казино во нашиот Fruits4Real преглед.Многу неделни промоции во казино

Од моментот кога ќе се регистрирате, можете да очекувате подароци од Fruits4Real на секои неколку дена. Се разбира дека ќе добиеш бонус со вашиот прв депозит. Но, дали знаевте дека добивате бесплатни вртења? И не само со вашиот прв депозит. Ти добиваш:

  • 125% бонус плус 60 бесплатно се врти со вашиот прв депозит.
  • 50% бонус плус 20 слободен врти со вашиот втор депозит.
  • 50% бонус плус 20 бесплатно се врти со вашиот трет депозит.

После тоа, постои промоција (обично повеќе од 1) секоја недела каде што добивате бонус и / или слободни вртења. Никогаш не е здодевна недела во Fruits4Real!Сите ваши омилени игри во казино

Името Fruits4Real остава малку на имагинацијата кога станува збор за игрите што ги нуди оваа онлајн казино. Се разбира, овошје и слот машини се она што ќе најдете на веб-страницата. Но, исто така има и многу други игри, како што се најновите и најдобрите игри на маса. Ќе ги најдете најдобрите хитови од провајдерите како што се Аматик, Betsoft, Endorphina, Gamomat, Imagina, Leander, Pragmatic Play, StakeLogic и Wazdan. Тешко е да се мисли на игра која не е прикажана на Fruits4Real. Сите игри се создаваат случајно (повеќе за тоа подоцна) за да ви понудат фер шанса за победа. Ќе видите во нивните онлајн казино вести дел дека има многу големи победници на редовна основа!


Fruits4Real Customer Support

Услугата на купувачи е она што го поставува ова онлајн казино, освен од останатите. Пријателскиот, корисниот персонал е достапен скоро 24 / 7. Сите домаќини за поддршка на корисниците редовно се обучуваат за да продолжат со најновите трендови и најважни информации за безбедност и коцкање на проблеми, и може проактивно да се повлечат кога ќе се појави проблем. Можете да стигнете до серверите за услуги на клиентите преку Live Chat. Ако се појави посложени или помалку итни проблеми, или кога е затворен Live Chat (што е само 3 часа на ден), можете да користите е-пошта.0 Коментари

Дали сте подготвени да се качите на повеќето епски онлајн казино патување? Ако барате да имате крајно искуство во играње со водечки оператор за казино, тогаш дефинитивно ќе дојдете на вистинското место. Без разлика дали сте во игра возбудливи слотови, маса игри, Блек Џек, или во реално време во живо Казино, вие сте гарантирано да имаат најдобро време на интернет во Omni слотови!

Големи добредојдени бонуси

Како играч во Омни слотови, ќе добиете широк спектар на промоции и бонуси за избор. Кога ќе се регистрирате во ова казино може да се одлучите за двојна понуда за бонус од Добредојдовте. Со вашиот прв депозит ќе добиете 100% натпревар бонус плус 50 бесплатни вртења на омилената игра на навивачите, Активните. Тие ви даваат уште бесплатни вртења на 20 и 50% натпревар бонус откако ќе го направите вашиот втор депозит.Најдобри казино промоции

Можете исто така да учествувате во нивниот слот на седмицата секој понеделник. Играчи кои депонираа минимум € / $ 20 претходната недела ќе добијат бесплатни вградувања на 10 за VIP-овите на новиот слот секоја недела. Не застанува таму! Можете да отидете на страната на Фејсбук Омни Слотови за повеќе шанси да победите секоја недела! Учествувајте во нивната промоција на Guess the Game и бидете 30 на 1 играчите за да ги освоите бесплатните вртења на 20. Или пробајте среќата со промоцијата Пронајдете го симболот да биде 50 на 1 играчите за да ги освоите бесплатните вртења на 10. Ова казино навистина ги третира нивните играчи со постојано изобилство на промоции за да уживаат секоја недела. Бидете сигурни дека ќе ја проверите нивната месечна календарска страница за да видите што се случува.Вашиот избор на игра

Омни слотови има се за вас. Без разлика дали сте мобилен, таблет или десктоп казино плеер, Омни слотови нуди ви крајна игри искуство. Овој казино им нуди на своите играчи преку онлајн казино игри на 1000 за да ја тестираат вашата среќа внатре Разнообразноста на игри во казиното апелира до сите публики и секогаш постои нешто ново за вас да се обиде. Омни слотови карактеристики игри од сите врвни провајдери како Microgaming, Betsoft, NetEnt, Ваздан, Гамамат и Аматик за да именуваат неколку. Во овој онлајн казино, има толку многу возбудливи игри за да можете да уживате и да се обидете да ги привлечете тие неверојатни победи! Плус, да ги наплатите вашите награди може да се направи лесно по 24-час авторизација процес.0 Коментари

Онлајн казина имаат голем број на начини да се здобијат со нови членови и да ги направат да сакаат да останат. Бонусите се еден од таквите методи. Освен тоа, казина може да имаат промоции што резултираат со значителна награда. Сепак, од гледна точка на играчите, најзастапената алатка е наградна програма за лојални играчи кои се вообичаени меѓу казина. Начинот на кој тие работат е прилично транспарентен и, што е уште попривлечно, потенцијалните придобивки може да се добијат автоматски и редовно. Препорачливо е за играчите да бараат такви програми, бидејќи предностите можат да бидат значителни. палофанзијата

Казино награди програми за лојални играчи
Казино награди програми за лојални играчи

Едноставно кажано, таквите програми работат на следниот начин: играчот добива 1 комп точка за секој X долари што се обложува, и откако износот што е акумулиран е еднаков Y комп поени, износот може да се искористи за играње кредит во износ од $ 1. Прикажаните вредности може да варираат од една казина до друга. Покрај тоа, термините кои се користат да означат "comp point" може да варираат исто така. За да го финализираме, играчот треба да погледне колку игра заслуги добиваат за заградениот износ. Играчот може да ги користи кредитите за да ги обложува како и бонус. Важно е да се има на ум дека казина имаат тенденција да поставуваат минимални барања за кредити понудени преку програмите за награди. Софтвер што се користи од казината е способен за пресметување на износот на комп поени, со оглед на вложен паричен износ, како и следење на повлекувањето на бодовите, што овозможува итни автоматски трансакции. На овој начин, играчот може да ги добие кредитите за нивно пешачење без одлагање, во текот на играње во онлајн казина. клуб Мајами

Овој тип на програми е имплементиран од голем број казина. Во некои, стапката на акумулирачки комп поени може да се разликува во зависност од играта. На пример, комп поени можат полесно да се акумулираат слотови за играње, што го отстранува ефектот на оваа игра со поголема раб на куќата. Понекогаш казина може да ги охрабрат играчите да се обложуваат повеќе, нудејќи им одредени дополнителни придобивки. Другите казина се подготвени да им дадат повеќе кредити за играње на оние кои ќе достигнат одредено ниво на износот што се влошува. На овој начин, можеме да видиме дека придобивките растат за високи ролери.

Во многу случаи, структурата на бонусот може да зависи од бројот на акумулираните поени. Ако некој играч има голема сума и добил многу поени, казина може да му понуди поголем процент од бонусот или да го зголеми максималниот лимит. На каков било начин, таков играч ќе добие поголем бонус. диви вегани казино

За да се овозможи транспарентност на системот за бонуси, казина може да имаат разни VIP нивоа за своите клиенти. Казина ги поставува ограничувањата за пешачење кои треба да се надминат за играчот да влезе во одредено ниво на VIP. Различните нивоа се карактеризираат со различни бонуси. Дистрибуцијата на бонусите се врши преку софтверот. На овој начин, играчите можат да бидат сигурни дека износот на бонуси дистрибуирани до нив е фер.

Фрироли во турнирите се бонуси

Бонусите се еден од методите за онлајн казина за да привлечат нови членови и да ги направат да сакаат да останат. Постојат многу различни бонуси кои доаѓаат во форма на бесплатни играчки кредити и може да се заработи со правење депозит или поканување пријател да игра. Еден од начините за понуда на бонус е да им овозможи на играчите да играат во казиното бесплатно и да им дозволат да го задржат износот што го освои. Друг начин е да ги поканите играчите да учествуваат на турнири; учеството исто така може да биде бесплатно, а добивката може да ја задржи играчот. Овој тип турнири се нарекуваат фрироли. Иако тие вообичаено не се нарекуваат бонуси, во реалноста тоа е токму она што тие го прават.

Постојат два вида на такви турнири. Еден вид на турнир нуди награди во готовина. Играчот ги добил добивките на своја сметка и може да го користи за да ги одигра натпреварите понудени од казиното. Инаку, овој износ може да плати надоместок за влез за купување во турнири. Некои казина може да дозволат влез на почетниот турнир за да привлечат клиенти. Оваа придобивка е достапна само за оние кои само се приклучија на казиното: на овој начин новите играчи можат да ги научат правилата на играта без страв од соочување со поискусен играч. Во случај турнирите да бидат понудени од одреден казино, тој исто така нуди бесплатни фрироли (повеќето од нив се достапни секој ден). Наградите што ги добиле играчите не се премногу значајни, што се објаснува со тоа што турнирот е слободен. Покрај тоа, процесот на играње не бара многу време. Играч обично има половина час да свири. Во случај на победа, играчот добива бонус. Во случај на загуба, играчот добива искуство бесплатно и има шанса да ја проба својата стратегија на турнирот, за следниот пат да постигне подобри резултати. Што се однесува до ВИП-фрироли, наградите таму се значителни. Овој тип на бонуси веќе им се нуди на клиентите кои станаа лојални и го демонстрираа ова во казината, честопати играјќи и постигнувајќи ВИП ниво. Freerolls за ВИП не се случуваат толку често колку што се вообичаени. Сепак, ВИП-клиентите внимаваат за нив, бидејќи ветуваат значајни награди. џекпот капитал

Вториот вид фрироли привлекува клиенти, ветувајќи слободен влез на посериозни турнири со поголеми награди. Нормално, потребно е да плати откуп за да може да учествува на таков турнир, меѓутоа, ако играчот победи на квалификацискиот слободен слободен, од него не се бара да плати. Затоа, износот за купување е даден на победниците како бонус. Ако играчот кој се квалификувал на фрирол победи на турнирот, наградата ќе биде не помалку значајна од самиот бонус. Турнирот може да биде доста високо и да трае неколку месеци; во текот на играта, играчот ќе мора да игра во неколку квалификациите. Има некои случаи кога играчите почнуваат од фрирол и продолжуваат да освојуваат неколку илјади долари.

Таквите турнири им овозможуваат на играчите да го зголемат износот на добивката, исто како и другите бонуси. Некои играчи се знае дека ги градат своите финансиски средства само со учество во фриролите.

Добиен бонус за упатување на пријател

Општо е познато дека рекламата има значаен ефект врз луѓето, особено кога станува збор за збор на уста. Ние се стремиме да сметаме дека е поверодостоен дел од информациите што доаѓаат од нашиот пријател, а не од странец. Онлајн казина веќе долго време уживаа во овој ефект и го спроведуваа овој тип на рекламирање преку бонусот во зависност од упатувањето на пријател. Постојат неколку казина кои денес нема да го нудат овој бонус.

Многу е лесно да се активира бонусот за упатување на пријател. Играчот мора да го извести казиното за фактот дека тој се однесува на пријател со одредено име и презиме. Потоа, наведеното лице треба да се регистрира во казиното и да го наведе името на лицето кое ги упатило. Пријателот, исто така, мора да исполни некои специфични барања. Потребно е тој да отвори сметка и да го плати наведениот износ на минималниот депозит. Откако ова е завршено, играчот може да ужива во бонусот добиен по упатување на пријател.

Генералната структура на овој бонус е иста за сите казина, сепак, специфичните барања можат да се променат. Еден од различните услови е бројот на пријатели на кои на играчот им е дозволено да се однесуваат. Постојат многу казина кои не наметнуваат никакви ограничувања на овој број. Меѓутоа, мора да се има предвид дека другите имаат ограничување. Ограничувањата можат да варираат: еден го ограничува бројот на реферали месечно, другиот претставува вкупна граница, и откако ќе се постигне, играчот не може да упати повеќе пријатели во казиното.

Друга диференцијација зависи од висината на бонусот. Бонусот може да биде рамно на еден пријател. Во овој случај, износот е инфериорен во однос на добрите бонуси за депозит. Механизмот работи на таков начин што дел од платениот депозит на пријателот оди за да го покрие бонусот исплатен на играчот. Казина може да излезе со креативен начин за спроведување на истиот механизам на референтниот бонус. Некои казина нудат само процент од износот депониран од пријателот. На овој начин бонусот на играчот директно зависи од бројот на пријатели што ги поканил во казиното. Може да биде дека на некој играч му е платено мала сума за секое лице што го донесе во казиното од страна на пријателот.

Барањата за важење се применуваат и за овој тип на бонус. Оттука, играчот мора внимателно да ги прочита пред да почне да игра. Повлекувањето може да се случи само откако условите се задоволени, а барањата се однесуваат и на бројот на бонус треба да се свртат и периодот на време, за време на кој треба да се случи.