Месец: јуни 2019

0 Коментари

Вимблдон привлекува фанови на тенис во светот кои сите сакаат да знаат една работа: Кој ќе биде шампион на Вимблдон за 2019 Women? Трвните судови и јагоди и крем се толку традиционални колку што можете да ги добиете за време на британско лето во традиционалниот домен на тенис. Но, дали годинашната титула оди на познато име на АТП-патеката? Или сме во за предизвик од талентиран аутсајдер? Дали онлајн шансите за спортско залагање се во корист на основана дама играч, или можеби некој што вештаците веруваат дека е предодреден да го вознемири воспоставениот ред?

Значи, да ги разгледаме шансите на пет водечки кандидати за кои експертите сметаат дека имаат одлична можност да го напишат своето име вградено во сребрениот медал на годинешниот Вимблдонски настан.

1) Серена Вилијамс

Американскиот тенисер со десна рака, кој доминираше во спортот откако ја освои својата прва титула во Гренд слем во 1999, сега Серена Вилијамс веројатно доаѓа кон крајот на нејзината славна кариера. Сепак, дури и на возраст од 37, Серена сеуште има вештина и искуство за да ги затвори тешките натпревари ако работите почнуваат да одат по својот пат. Не е непознат за Вимблдон, таа има освоено титула седум пати со последните две наврати во 2015 и 2016.

Серена Вилијамс ја освои титулата на ХНМКС Гранд Слем, што е тековниот рекорд за најголемиот Гренд слем турнир. Но, земајќи време надвор од спортот за породилно отсуство, се повеќе се гледа како Серена и тенисот од највисоко ниво сега можат конечно да се движат во различни насоки.

2) Петра Квитова

A Чешка професионален тенисер чија репутација е изградена околу разновидна игра поддржана од присилни судири, Петра Квитова е позната и на тениските навивачи како жртва на суров напад на нож. Овој инцидент се случи во нејзиниот дом во 2016 и ја остави да не може да игра тенис неколку месеци поради сериозна повреда на нејзината ракетна рака. Со нејзиното спортско враќање сега е далеку од патот, Квитова моментално е рангирана на бр. 6 во светот. И покрај освојувањето на титулите на Вимблдон и во 2011, и во 2014, од тогаш таа не додаде на нејзината листа на главни титули. Сепак, откако стигна до финалето на Австралија опен Гранд слем во 2019, каде што таа изгубени на Наоми Осака, сега ужива во нешто што може да се врати во нејзината најдобра форма. Успехот на настаните на ВТА турнеите во Сиднеј и Штутгарт можеби ја постави за уште еден вистински наклон на титулата Вимблдон ова лето.

3) Наоми Осака

Рангирана како тековна женска бр. 1, Наоми Осака досега освои само две Гренд-слем титули: УС Опен во 2018 проследено со Австралискиот Опен во 2019. Агресивен играч од основната линија, Осака поседува силен сервис и добар форхенд. Но, експертите укажуваат на нејзината вештина и конзистентност што и 'овозможува да контролира долги митинзи како клучна карактеристика што сега ја презема играта на нови нивоа. Откако беше одликувана да се направи добро на овогодинешниот Француски Отворен, Наоми сепак изгуби во сетови на неизвесен играч во третиот круг (како што направи американски Серена Вилијамс). Можеби ова разочарување всушност може да помогне да се рефокусираат нејзините планови за кампањата и да и 'се дозволи да ја зајакне својата сила за да се обиде да додаде шампион на Вимблдон на нејзината сегашна листа на титули Гренд слем.

4) Анџелик Кербер

Во моментов рангирана бр. 5 во светот, ГерманијаАнџелик Кербер е победникот на Вимблдон на 2018, кој ја победи Серена Вилијамс во финалето на Дамите, во сетови. Поранешниот број 1 во 2016, Кербер има обезбедено три титули во Гренд слем во нејзината кариера досега: УС Опен во 2016, Австралискиот Опен во 2016 и, се разбира, нејзиниот претходен успех на Вимблдон. Во прилог на нејзините две главни титули во 2016, Анџелик Кербер исто така освои сребрен медал додека се натпреваруваше на Олимписките игри таа година. Сега уживајќи во нешто ново во форма, Kerber има вештини за да се вклучи во игра на сите натпревари, која се карактеризира со стабилна стратегија против контра-тупаници.

5) Гарбин Мугуруза

ШпанијаГарбин Мугуруза е уште еден поранешен победник на Вимблдон кој ја победи Венус Вилијамс во два сета во финалето на 2017. Откако ја освои титулата на францускиот Опен во 2016, Мугуруза моментално е двократен добитник на Гренд Слем. Иако сега е рангирана само бр. 19 во светот, Гарбин Мугуруза всушност беше рангирана бр. 1 во септември 2017. Познат по своите силни судири на двете страни на судот, Мугуруза честопати може да го диктира текот на митинзите. И кога нејзиниот моќен служат, исто така, тече добро, таа може да биде сериозен противник.

Значи, кој ја води оваа област?

Експертите истакнуваат дека минатогодишниот Вимблдон ги видел сите десет семиња од трката пред завршницата на четвртина. Всушност, во текот на последните осумнаесет години, повеќе од 50% од евентуалните победници на Вимблдон беа играчи рангирани пред првите четири. Ваквите статистики би сугерирале дека оваа конкуренција сега станува прилично отворена и тешко да се предвиди. И покрај тоа, погледот на имињата на финалистите на жените (без разлика на нивната вистинска ранг-листа) покажува дека одредени играчи (вклучувајќи ги и Серена Вилијамс, Петра Квитова, Гарбинье Мугуруза и Анџелик Кербер) постојано се појавија како финалисти на неодамнешните првенства на Вимблдон. Само врз основа на тоа, тоа би сугерирало дека оваа тековна листа е барем вреди да се внимава внимателно.

Спин Палас Без бонуси за казино за казино >>


извор: spinpalace.com
0 Коментари

Тоа е Божик време, а со тоа и најдобро време да посакувам победа. Со толку многу игри да изберете од JackpotCity Casino, може да биде доста тешко да се донесе информирана одлука. Ова инфографски карактеристики се две од најпопуларните игри и објаснува зошто играчите повеќе сакаат да играат Dragonz или Џунгла Џим - Ел Дорадо. Дознајте повеќе за победничките можности на секоја игра, без разлика дали е подобро да се игра на вашиот компјутер или мобилен и колку облози всушност се ставаат на секоја игра. Празнична забава ова сезона за одмор не може да биде полесно во JackpotCity Casino.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Каде што некогаш сте имале да ја посетите земјата во казино во Канада, каде што можете да уживате во традиционалните игри за казино, сега можете да пристапите до некои фантастични онлајн казино игри за да ви го дадете истото искуство. Всушност, вашето уживање е уште поголемо сега поради удобноста и удобноста - на пример, вие не мора да се облекуваат или да организирате патување. Покрај тоа, можете да играте поголема разновидност Блек Џек, рулет и многу други игри на кое било ниво од почетниците до професионални. И ако сте подготвени за нови искуства и стекнување нивоа на вештина и возбуда, онлајн казино игри во Канада може да ви понудат можност да играте игри како рулет со повеќе тркала или покер со дилер во живо.

Едно нешто што треба да се запамети е дека, како и самиот реален свет, онлајн светот има свои опасности. Но, под услов да направите разумни мерки на претпазливост, треба да бидете во можност да останете безбедни и да уживате во игра во вашите омилени игри за интернет-игри. Значи тука е брз преглед на здравиот разум проверки што секогаш треба да направите за да останете безбедни и нека ништо расипат вашето онлајн забава.

Дали казиното обезбедува доверливи методи на интернет банкарство?

Онлајн игри вклучуваат обложување облози, собирање на џекпот исплати и слични финансиски трансакции, па затоа е важно да проверите дали вашиот избран оператор за коцкање користи избор на доверливи онлајн банкарски методи во Канада. Во Канада, треба да очекувате вашето онлајн казино да понуди пристап до доверливи опции за плаќање преку интернет преку познати имиња достапни низ целиот свет, како што се Visa, MasterCard, Visa Electron, Maestro, PayPal, PaySafeCard, Neteller, InstaDebit, Instant Banking и EntroPay.

Ако се случи да забележиш какви било непознати марки, разумната процедура е да побараш совети од сопствените банкари пред да притиснете 'play now' или да се вклучите во какви било трансакции со казино. И ако имате било какви бавни сомнежи, тогаш изберете друга банкарска опција или друга казино.

Дали онлајн казиното е ревидирано и лиценцирано?

Кога сте среќни што вашиот избраниот онлајн провајдер на казино игри во Канада користи вистински платежни порти, тогаш треба да се уверите дека се правилно лиценцирани оператори. Сите сајтови кои работат во рамките на законот ќе ги објават своите информации за лиценца на нивната веб-страница на истакната позиција каде деталите може да се видат или лесно да се најдат.

Канадската Комисија за игри на Кахнавике (КГЦ), Малта за игри на среќа (MGA) и други издаваат лиценци за компетентни играчи кои работат на фер и легитимен бизнис. Значи вашиот прв чекор треба да биде да се забележи, а потоа проверете ги сите објавени информации за лиценцирање. Лиценцирањето е едно важно прашање, но редовната ревизија на лиценцирани сајтови од меѓународно признати институции како eCOGRA е дополнителен вреден доказ дека нивните игри се спроведуваат правично. UKeCOGRA е агенција за тестирање која го следи он-лајн игрскиот софтвер и софтверските системи ширум светот. Се разбира, тоа е признато во Канада и други важни онлајн игри.

Дали сајтот на казиното нуди услуга за корисници со јазична поддршка?

Онлајн казино кое правилно му служи на регионот во кој работи, секогаш треба да му дозволи на секој граѓанин пристап до услуги за грижа за корисници на фер и еднаква основа. Во Канада, на пример, што е јасно двојазична јурисдикција, секое одговорно место за казино треба да понуди двоен француски и англиски јазик за своите клиенти. Таквата поддршка треба да биде достапна во секое време, така што ниеден сектор на заедницата не е секогаш во неповолна положба кога им е најпотребна поддршка.

Некои совети за безбедност:

Постојат некои специфични активности што можете да ги преземете за да бидете безбедни кога играте онлајн казино игри:

- Избегнувајте да го преземате софтверот на вашиот компјутер. Многу онлајн казина ќе нудат можности за преземање на софтвер од нивната веб-страница. Додека ова може да изгледа пригодна опција, симнувањето на кој било софтвер од трети лица на вашиот компјутер секогаш ќе претставува одреден ризик. И каде вашата акција за игри вклучува финансиски трансакции, секој малициозен софтвер ќе ве стави во многу ранлива позиција. Хакери кои сакаат да имаат корист од вашата доверлива природа може да ги прикријат црвите и вирусите во сомнителниот софтвер за коцкање. Овие карактеристики потоа можат да се користат за кражба на вашите лични и финансиски податоци, вклучувајќи ги и вашите безбедносни лозинки.

- Играјте само во казина кои користат https безбедносни протоколи. Секогаш кога внесувате чувствителни лични и финансиски податоци преку интернет, прво мора да потврдите дека вашата избрана веб-локација користи безбедна енкрипција. Ова е прикажано со истакнат знак за заклучување што се појавува веднаш до информациите за секоја URL-адреса. Познат како SSL (заштитен сокет слој) енкрипција, оваа технологија обезбедува сите ваши пораки (и приватните податоци што ги содржат) се заштитени со крај-до-крај кодирање што ги прави информации бесмислени за секој кој успева во пресретнување на вашата врска. Ако веб-страница го покажува знакот за заклучување сте заштитени. Ако нема лого за катанци, не сте заштитени - без оглед на тоа што сајтот може да го побара.

- Внимателно проверете ги условите на веб страната за да избегнете изненадувања. Читањето на одредбите и условите на веб-сајтот на коцкање пред да ги прифатите може да изгледаат досадни. Но, ако не го проверите паричната казна, можеби ќе се согласите со скриени трошоци и неправедни и / или нелегални правила што може да ги користите против вас во секое време. Бескрупулозните оператори нема да се двоумат да ја искористат својата негрижа. Затоа, не им се даде можност!

- Не ги споделувајте личните податоци со никого. Разговорот за игра на социјалните медиуми може да биде забавно продолжување на вашите игри. Но, секогаш осигурај се дека никогаш не го споделувате, па дури и невнимателно откривате лични финансиски информации. Не само што ова ви става во опасност од потенцијални хакери, ако може да се докаже дека сте се согласиле да ги споделите информациите кои ќе ве стават во уште поголем недостаток. На пример, вашата банка може да одбие да ве поддржи.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Baccarat е една од најпопуларните картички базирани на казино во светот. Лесно е да се разбере зошто кога сметате дека предноста на куќата со него е пониска од другите игри на маса. Ова секако е случај со punto banco, најраспространетата варијанта на бакаратот во казина во светот на англиското говорно подрачје. Се разбира, играњето игра со релативно ниска домашна предност е добра стратегија на прво место. Иако постојат многу други игри што можете да ги одберете за да ја испробате вашата среќа, бакаратот ќе ви понуди разумно враќање со текот на времето што значи дека е добра игра ако едноставно си играте за забава.

Сепак, коцкарите кои малку повеќе сериозно го сфаќаат облогот, ќе сакаат да играат на начин што значи дека тие се со поголема веројатност да победат. Поради правилата на baccarat, особено punto banco, можно е да се развијат стратегии кои можат да помогнат во овој поглед. Се разбира, online baccarat користи само истите правила како што ќе ги најдете во тули и малтер казино, па овие тактики се исто толку корисни за да знаете дали лично посетувате коцкарство или лично играте преку интернет. Кои се некои од најдобрите стратегии за бакарати кои ќе ви помогнат да победите почесто?

Основна стратегија

Иако постојат многу напредни стратегии што играчите можат да ги искористат за да ја подобрат својата игра, таканаречената основна стратегија е меѓу најлесните да се стави во акција. Според овој метод, ќе се фокусира вашето внимание на банкар залог, бидејќи ова е местото каде што најниска куќа предност престојува. Впрочем, предноста тука е низок процент на 1.06 кој е попривлечен од залог на играч кој стои на 1.24 проценти. Навистина, соодветната бројка за обложувалница е многу повисока, со повеќе од 14 проценти, па ограничувањето на вашата стратегија кон залог на банкарот е најдобриот начин за минимизирање на предноста што куќата ја има над коцкарите.

Во суштина, основната стратегија значи да се става истата облог од секоја рака, или државен удар како што е познато во бакаратот, на залог на банкар. Како таква, тоа е неверојатно едноставна стратегија да се стави во место и не треба да се направат сложени математика или да се брои било која картичка за да може да работи за вас. Сепак, оваа стратегија има ограничен успех на долг рок. Можете да добиете некоја краткорочна предност па затоа е добра тактика за вработување ако имате ограничено време да играте или сте нови за играта.

Стратегија за броење карти

Иако - строго кажано - не е дозволено во казината, можно е да се бројат картички со цел да се оптимизираат вашите шанси за победа. Исто како и другите игри со казино картички Блек Џек, броење на картички ви овозможува да работите кога е најповолно да се обложувате. Во punto banco, стратегијата за броење на картички ви помага да работите кога најдобро е да се одлучите за играч или, пак, најдобро е да одите за залог на банкар. Идеално, ќе имате свежа чевли за да започнете да пребројувате. Повеќето чевли имаат или шест или осум палуби карти во нив и оваа стратегија ќе работи само ако тоа е случај. Ако чевлите се сменат, тогаш мора повторно да започнете со броење.

Почнувајќи од нула, додавате еден на вашиот брои ако се појави кец, два или три. Додадете две, ако четирите се појават нагоре. Спротивно на тоа, одземате еден од броевите ако се појави пет, седум или осум. Ќе однесете две од пребројувањето ако се појави шест. Сите други картички немаат ефект врз стратегијата за броење. Со овој систем, се обложувате на банкарот ако вашиот број е 16 или понизок. На овој начин, не се разликува многу од основната стратегија. Меѓутоа, кога вашиот број достигне 17 или повеќе, треба да го вклучите и вложувате на плеерот. Нема да бидете загарантирани да победите, но овој метод им помага на коцкарите да работат надвор кога облози на играчите се со поголема веројатност да бидат поволни.

Двете стратегии во ред

Играчи кои сакаат да направат употреба на друга релативно лесна стратегија за обложување кога играат бакарат, може да ја искористат тактиката која работи секогаш кога има две победи. Последователните победи на играчот или на банкарот значи дека оваа стратегија може да дојде во игра, па треба да се сеќавате на исходот од претходните два удари. Оваа тактика за обложување бара да го ставите облогот на нешто што може да изгледа чудно, во прво време, сепак.

Со стратегијата на две по ред, вие ставате еден облог дека двата по ред резултираат со тоа што последните две удари нема да продолжат со трета победа за истата страна. Работи дали претходно сте биле залог за играчот или за банкарот во текот на последните две удари. Иако тоа може да биде спротивно на вашето првично чувство, треба да го зголемите износот што го вложувате и да се коцкаш на фактот дека исходот од два по ред нема да се случи три пати по ред. Океј, сигурно е можно играчот да победи три пати по ред, или банкарот за таа работа, но статистички е помала веројатноста за тоа да се случи, што е основа за стратегијата. Ако сте несреќни и резултатот од последните три удари е хет-трик за играчот или за залог на банкарот, тогаш го враќате тој резултат да се менува на државниот удар.

Спин Палас Без бонуси за казино за казино >>


извор: spinpalace.com
0 Коментари

Гледањето филмови за играње на покер може да му даде на лице неточна идеја дека покер може да се игра како некаква мистична уметност. Филмските ликови секогаш изгледаат како да ги уништуваат противниците со волшебно цртање фантастични раце, како што само да ги изгубат картичките доволно лошо, некако ќе ги направат материјализирани. Ова, се разбира, не е вистина, и ако некој сака да победи почесто во онлајн покер, тие ќе мора да направат многу повеќе отколку само да се надеваат дека ќе добијат неверојатни раце.

Подобрувањето на покер може да биде многу незгодно и предизвикувачко, со години, па дури и децении на пракса за вистински покер господар да се создаде. Но, исто така, постојат неколку едноставни, лесно имплементирани совети кои можат да ги преземат играчот од тоа да биде аматер, до професионалец. Ајде да погледнеме неколку едноставни покер совети кои можат да му помогнат на играчот да победи почесто:

Биди стрплив

Многу аматерски играчи добиваат чувство дека ако не се обложуваат и ќе ги повикаат влоговите на другите играчи, тие ќе се сметаат за лош спорт или неактивен и здодевен играч. Ова е точно погрешен став да се има за играта на покер. Иако покер е игра за забава, активноста едноставно да биде дел од играта е еднонасочна билет за слетување.

Трпението е клучен аспект на покер, и е многу важно да се одржи рамнотежата на банката додека се подигнува поволна рака. Не постои ништо лошо со преклопување постојано, и загатување додека десната рака не дојде до штрајк.

Незгодниот аспект е дека ако некој играч само се обложува и повикува само кога има одлична рака, нивните модели наскоро ќе станат предвидливи. Но ова само по себе може да биде предност. Ако други играчи добиваат впечаток дека играчот само се обложува кога имаат одлична рака, тоа создава совршена можност за убиствениот блеф.

Вешто блефирање

Одржувањето на другите драми надвор од рамнотежа, и погодување, е она што блефира е за сите. Имајте на ум дека играчите можат само да судат што се прави со дејствијата што ги презел играчот. Ако некој играч се склопи за пет свиоци по ред, а потоа поставува голем, ненадеен залог, претпоставката е дека играчот успеа да привлече неверојатна рака. Но, ако некој играч се склопи за пет раце по ред, и излегува на умерена залог, претпоставката е дека играчот има нацртано ниска вредност.

Играњето со овие перцепции е клучот за блефирање, и никогаш не се држат до една стратегија секогаш ќе има други играчи погодување. Исто така, имајте на ум дека во 5 и 7 картичката подготви покер дека бројот на картички нацртани е показател за вредноста на рака. Ако некој играч има нацртано само 2 картички, претпоставката ќе биде дека другите 3 картички имале вредност. Не е невообичаено професионалните покер играчи да нацртаат само една картичка, дури и кога нема смисла, само да ги фрлаат другите играчи за блеф.

Вовлекување во рибите

Добивањето одлична рака во покер доаѓа само околу толку често, така што целосно искористување на тоа е апсолутно суштински дел од тоа да се биде добар покер играч. Но, е фрлање надолу огромен отворање залог на вистинскиот начин да се справи со голема покер рака? Не е нужно. Ако се работи за техника на блефирање и се надева дека другите играчи сметаат дека е блеф, тогаш да. Но, почесниот начин да се искористи одличната рака е да се привлечат играчи.

Отпуштањето на мала прва залог ќе добие идеја за кои играчи се подготвени да одат со протокот. Секој играч кој повикува мал облог сега ќе се чувствува умерено инвестирано, па затоа уште една мала залог е добра идеја. Ако играчите го нарекуваат вториот мал залог, сега може да се стави поголем влог. Дури и ако тие се преклопуваат за поголем влог, пристоен сад сеуште ќе биде за земање. Ако некој играч го нарекува поголем залог, може да се надеваме дека добиената рака е подобра од она што го има оној играч.

Ова е она што го прави покер толку голема игра.

Престани додека си напред

Тоа е клише, но со многу добра причина. Ако целта е да заработат пари преку интернет покер, напуштањето додека билансот на банката е висок, може да биде правило број еден. Откако ќе биде постигната голема победа, висината на таа готовина е исто толку лесно како да се исплати од играта и да се банкарските пари.

Концептот на победничките ленти е илузија, и нема ништо во некој логичен свет на веројатност кој вели дека голема победа е еднаква на уште една голема победа. Едноставно преземање на готовина и излегување од играта е крајниот покер трик, и оној што ги одделува успешните играчи од неуспешните.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Светскиот онлајн казино е во подем, за ова нема никакво сомневање. Нови веб-сајтови се отвараат речиси секојдневно, а десетици илјади корисници се вклучуваат, секојдневно да играат. Ако ништо друго, се чини дека нема крај на тоа колку е голем, и колку брзо пазарот за онлајн казино може да расте. Ова е добра вест за играчите, со оглед на огромната удобност понудена од онлајн казина и неверојатни зделки.

Растот на индустријата за онлајн казино, сепак, предизвика многумина да се сомневаат дали онлајн казино светот го убива светот на тули и малтери. Се чини логично, имајќи предвид дека двете индустрии се чини дека се потпираат на некои бизнис приходи. Но, дали факт е дека една индустрија убива друга? Ајде внимателно да разгледаме.

Повеќе од само казино игри

Она што многумина не ги земаат во предвид, кога зборуваат за оваа загатка, е тоа што реалните светски казина се многу повеќе од едноставно казино игри. Постојат навистина казино игри присутни во просториите, но исто така има и многу повеќе забава понудена. Многу казина се горди на живите претстави што ги нудат, вклучувајќи ги и комичарите, познатите волшебници и славните музичари. Всушност, поголемиот дел од луѓето што одат во казина поради други причини освен да играат игри со казино.

Онлајн казино, од друга страна, е многу ограничено само за привлекување клиенти со казино игри, а не многу други. Ова не прави онлајн казина помалку привлечни, но не значи дека реалните светски казина имаат многу повеќе во начинот на забавни опции. Значи, во овој поглед онлајн казина не зема ништо од реалниот свет посетители на казино, и нема многу во начинот на конкуренција.

Онлајн казина можат да помогнат во реалноста

Има дури и докази кои сугерираат дека онлајн казината генерираат бизнис за казино во реалниот свет, наспроти отстранување. Многумина се соочуваат со казино игри за прв пат во онлајн казината, никогаш досега не отишле во реалниот свет казино. И, по добивање на вкус за казино игри во онлајн казина, овие нови клиенти потоа одлучуваат да ја посетат реалниот свет казина.

Како целина, онлајн казината секако го зголемува интересот за казино игри како целина, ова е многу сигурно, а на глобално ниво казино игри воопшто гледаат огромно зголемување на популарноста. Покер, на пример, само што неодамна стана популарен доволно за да се емитува на телевизија, и ова се должи целосно на порастот на покер популарноста генерирана од онлајн покер игри. Ако не и за онлајн светот, покер нема да биде скоро толку популарен колку што е во моментов.

Недостаток на докази

Исто така, нема никакви докази или знаци дека реалните светски казина се изложени на ризик од губење на популарноста. Популарните дестинации за казино, како што се Лас Вегас, не гледаат пад во бизнисот, и всушност Вегас го гледа истиот износ на бизнис, ако не и малку повеќе од вообичаеното. Треба повторно да се има на ум дека Вегас не е само дестинација за игри на казино, нудејќи многу во начинот на живи емисии, гурмана храна и низа други забавни опции.

И така, има малку да се сугерира дека Вегас страда било украдено бизнис од онлајн казина. Во другите популарни казина во реално време, истото може да се каже, без никакво намалување на посетителите или генерирање приходи. Реалните светски казина стануваат сè попопуларни, со отворање на нови казино-одморалишта, и никој не покажува знаци на затворање.

Онлајн казина се нова индустрија

Претпоставката во многу случаи е дека брзиот раст на онлајн казино светот мора да доаѓа од реалниот свет казина, но тоа не мора да биде случај. Секоја нова индустрија која е популарна, гледа брза експанзија, но бизнисот не мора да доаѓа од веќе постоечката индустрија. Со оглед на тоа дека онлајн казина се базира околу технологијата, во целост се очекува дека голем дел од бизнисот ќе доаѓа од оние кои редовно се вклучуваат во онлајн забава.

Значи, голем дел од бизнисот што го гледаат онлајн казина се споделува со светот на онлајн видео игри. Онлајн казино игри не се разликуваат од многу видео игри, па затоа има смисла дека двете индустрии ќе се преклопуваат. Онлајн видео-игри, исто така, гледаат на брза експанзија во растот, со електронски спортови брзо да стане голема индустрија.

Реалните светски казина се безбедни

И така, во заклучок, нема што да се сугерира дека реалните светски казина страдаат од растот на онлајн казина. Ако ништо друго, двете индустрии се зголемуваат само еден со друг, поттикнувајќи го тој раст, за разлика од крадењето бизнис од другиот.

Плус, играчите се совршено способни да уживаат и во двете форми на казино игри, без да мора да се посветат на тоа. А реално светски казино goer може да уживаат во малку онлајн забава, кога не во казино, и обратно.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Ќе ви дадам некои стихови. Погледнете дали тие ви звучи познато: "Секој сака да биде мачо човек / за да има таков вид на тело секогаш на барање / Joggin" наутро, оди човекот одат / вежбање во здравството, мускулите растат ". Село Луѓе со една од нивните најмногу мачо-и најпопуларни песни. Таа песна и многу други ќе слетаат онлајн слотови ова лето од Fortune Factory Studios. Наскоро, Мачо мажите ќе ги запознае сите нас со нивните најфантастични потези и ќе ви помогне да заработите пари во JackpotCity со Village People: Macho Moves.

Подгответе се за танцот

Во јуни 25, 2019, кога ќе ја отвориш оваа игра, ќе се најдеш лице в лице со 6 x 3 пенливи, вртечки рељели на врвот со "мачо мажите" самите: градежен работник, каубој, полицаец, мајчин американски, моторџија и морнар. Секој од мажите има своја ролна со индивидуална сјајна сцена за танцување. Ќе го достигнете дното на дискотеката, додека џубоксот ќе игра пет од најпопуларните селски народни песни, вклучувајќи ги ИМКА, Во морнарицата и Мачо Ман.

Играта карактеристики 15 различни фиксни исплати, па имате многу начини да победиш. Назад, кога село луѓе беа вршење и слот машини беа механичар наместо дигитални, игри имаше само една payline секој - права хоризонтална линија на појавување симболи во средината на макари. За среќа за сите нас, тие денови одамна ги нема. Оваа игра вклучува шест различни функции за слободни игри, проширување на дивината, динамичко скалирање и слободни игри. Дали можностите ве победуваат?

Зошто Мачо се движи?

Клучот за името на оваа игра лежи во шесте различни карактеристики на Free Spins споменати погоре. Оние карактеристики одговараат на еден од село луѓе и нивните индивидуални макари. За да пристапите до нивните Macho движи, треба да го задржите окото на секоја од машките етапи и зелените мерачи кои ги следат VP Wild Tokens. Овој дел станува вид на комплициран, но тоа е навистина важно за тоа како играта работи, па пафта до.

VP диви, бесплатни врти, и Мачо се движи

Првото нешто што треба да се разбере е дека VP Wilds се разликуваат од редовните Wilds. Кога VP диви диско топка слетува на ролна, другите два симболи на макарата исто така се претвораат во дивина. Тоа не е сè! VP Wild исто така додава знак на метар над ролната. Кога мерачот се полни, време е да се добијат бесплатни вртења. Бесплатните вртења на оваа игра одговараат на поединечните ленти и нивните поединечни тонери и ликови. Секој од Macho движи вклучува пет бесплатни вртења со различни специјални функции и множители

На ролерот за градежен работник, наполнете го токемерот за пет бесплатни вртења со случаен множители помеѓу 2x и 20x за секој слободен спин. На каубојски ролна, ќе добиете помеѓу 2 и 12 Wilds случајно поставени на лентите пред секој од вашите бесплатни вртења. Потегот на полицаецот вклучува помеѓу 1 и 3 целосните диви ролни поставени случајно пред Free Spins. Мајчин ви дава две марширачки диви ленти кои се движат пред секој од вашите бесплатни врти. Второто да трае, Biker ги надградува сите ниско-платежни симболи на високо платени симболи на секое вртење. Вашите лопати, дијаманти, клубови и срца ќе бидат заменети со диско чевли, микрофони и рекордери. Конечно, Морнарот места помеѓу 1 и 3 заклучени диви на лентите пред секое вртење, а оние диви останете во право каде што се за сите ваши преостанати бесплатни вртења.

Phew! Тоа е многу комбинации и многу возбудливи карактеристики. Не би те обвинувал ако треба да си нацрташ мапа или да направиш кореографски танц за да ги запаметиш - можеби ИМКА може да работи!

Статистика

Сега, кога имаме одлични карактеристики, тука е што друго треба да знаете пред да играте. Може да се обложувате помеѓу $0.20 и $ 25, а стандардното залог е $ 1. Исплатата на селскиот народ: Macho Moves е 96%, со средна висока променливост. Играта хитови во 23.9%, а тоа оди до 27.25% кога ќе ги вклучите VP дивите токени.

Играјте наскоро во JackpotCity

Ако сеуште не сте член на JackpotCity, времето е точно. Направи најмногу пари за пристигнување на селскиот народ: Мачо се движи. Ако самата игра не е доволно да ве убеди, тогаш имајте го ова на ум. Во моментов, JackpotCity има воведна понуда која ќе ви даде 100% од вашите пари назад на вашите први четири депозити до $ 400 секој. Тоа значи дека можете да завршите со $ 1600 слободно да си играте. И кога самите Мачо самите ќе слетаат со своите фенси нозе, ќе бидете подготвени да им се придружите.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Индустријата за онлајн казино е високо конкурентен дел од секторот за одмор. Ова е главно поради тоа што онлајн-опкружувањето го прави многу лесно за коцкарите брзо да скокаат низ едно онлајн казино во Канада до друго. Во такви околности, навистина станува навистина важно за текстот и визуелната содржина на кој било сајт за онлајн казино да биде корисен и привлечен - и за нови посетители и за враќаните клиенти.

Покрај тоа, сите онлајн казина и приклучи сајтови, исто така, треба да остане многу видлива за оние кои бараат интернет во потрага по гејмерски портали. Во суштина, тоа значи дека сите онлајн казина во Канада мора да се обидат да постигнат висока позиција во огласите за пребарување на Google. Во денешниот онлајн пазар, ова може да се постигне само од оние претпријатија кои нудат корисни, кориснички-ориентирани содржини и ги земаат проблемите за да осигурат дека нивниот веб-сајт е правилно оптимизиран, така што неговата содржина лесно може да се најде, видени и оценети од пребарувачите како како Google.

Создавање на заедница за навивачите на онлајн казино

Многу канадски веб-сајтови за казино во светот на онлајн коцкање почнуваат да ја разбираат потребата за развивање на заедница за навивачите на онлајн казино. Самата стратегија е многу едноставна: фати својата целна публика, напорно работи на одржување на нивниот ангажман, им помага да продолжат да играат, и ќе добиете бескрајни редови на верни следбеници. Но, ако тоа е добра теорија, извршувањето на планот може да биде малку потешко да се постигне.

Оние сајтови кои се потпираат само на игри се речиси охрабрувачки нивните посетители да се движат подалеку откако новина на нова игра е исцрпен. Најдобрата практика сугерира дека градење заедница е за работи што поддржуваат и даваат контекст на онлајн казино игри. Тоа може да значи актуелни маркетинг содржини од страна на големите казино писатели, кои по можност се поврзани на некој начин со играта потекло и општи интереси на вашата целна публика.

Тоа исто така може да значи нудење содржини во форма на онлајн казино водичи, совети и други во-длабочината на увид во врска со стандардните казино омилени како Блек Џек, рулет и други игри. Дополнителна предност на таков материјал е тоа што е уште еден добар начин за потврдување на искуството на играчите на различни нивоа, и на тој начин покажувајќи дека сите тие припаѓаат во заедницата. Новинарите ќе го ценат едноставниот вовед во основната стратегија за игри (како оние што се наоѓаат во JackpotCity Casino), додека силните играчи ќе сакаат да слушнат за повеќе технички работи и мислења од најдобрите играчи. Но, сите ќе биде поголема веројатност да станат повтори посетители.

Се натпреваруваат за врвни позиции во огласите на Google

Како и повеќето други пребарувачи, Google секогаш има за цел да испорача навистина корисни содржини за оние кои ги користат своите услуги за пребарување. И бидејќи користи техники за учење на машини за скенирање на содржини од веб-сајтови, точно е дека оние експерти кои специјализираат во Search Engine Optimization (SEO) често може да го прилагодат вашиот онлајн казино портал за да ви се појавуваат повисоко во Google огласите за резултатите од пребарувањето. Но, најдобрата изведба на вашата веб-страница може да се постигне пред се зависи од содржината на вашиот сајт.

Значи, ако вашиот сајт апелира до посетителите, содржи многу релевантни информации, тие ќе се најдат корисни и генерално нуди пријатно искуство, кое тие сакаат да го повторат, а потоа Google исто така ќе го оцени вашиот сајт високо. Всушност, како оператор на сајтови, секогаш треба да се фокусирате на корисниците на вашиот сајт и никогаш не само на Google. На пример, дали е вашиот сајт лесно за корисниците да се движат? Ако е така, тоа ќе го подобри искуството на секој човек кој ќе пристигне на целниот страница. И Google, пак, ќе ве награди за вашите напори, но само затоа што подобрената навигација е добра за посетителите.

Важноста на единствена и корисна содржина за казино играчи

Вашата прва задача е да ја идентификувате содржината што вашите посетители ја сакаат да ја видат и да ја користат. Ова ретко е толку едноставно што може да изгледа. Но, задачата станува многу полесна ако сте собрале информации за вашиот типичен корисник - кои пазари на содржина се однесуваат како клиент персона.

Составувањето на клиент персоналот значи воспоставување на демографски податоци. Тоа ќе вклучува: просечната возраст на посетителите и нивниот пол, како и информациите за нивниот степен на приход и нивниот брачен статус. И ако, исто така, може да собирате податоци за хоби и обични допаѓања и недопаѓања, ќе имате уште појасна слика. За повеќето сајтови за коцкање, овие информации ќе произведат "типичен" клиент, а вашата содржина, според тоа, ќе биде најефективна доколку е дизајнирана да поднесе жалба до некој кој споделува слични атрибути.

Единствена содржина која апелира до повеќето онлајн гејмери, исто така, има некои повеќе општи карактеристики. На пример, повеќето играчи сакаат да слушнат за тактиката на игра и исто така сакаат да научат за какви било податоци што можат да ги користат за поддршка на одлуки во играта. Прегледите за нови игри, како оние понудени од JackpotCity Casino, како и интуитивни осврти за утврдени наслови, исто така, ќе спаѓаат во оваа категорија.

Други теми кои повеќето гејмери ​​ќе уживаат вклучуваат спорт, хумор, популарна култура и филмски статии. Многу, исто така, се допаѓа предизвикот на видот тип материјал.

Гамификација во индустријата за игри

Гемификацијата на онлајн слотови и игри генерално станува жешка тема во индустријата за казино. Онлајн операторите сега бараат да создадат повеќе извонредно искуство за клиентите, со цел да го прошират своето уживање и на тој начин да ги поттикнат да се вратат одново и одново.

Милениумската генерација, на пример, многу се користи за средина на игра каде секое дејство предизвикува некаква награда, награда или казна. Значи казино игри и казино средини кои се грижиме за овој начин на размислување ќе фати повеќе лојални клиенти. Во поширок контекст, ова може да вклучи начини на кои клиентите можат постепено да стекнат преференцијален ВИП пристап и статус во замена за одредени активности или достигнувања.

Прилагодување содржина на казино на мобилни уреди

Со толку многу онлајн гејмери ​​кои сега користат мобилни уреди за да пристапат до казино сајтови, или покрај или наместо PC и конзола платформи, ниедно онлајн казино не може да си дозволи да ја игнорира оваа форма на потрошувачка. Сепак, не сите казино мобилни апликации изгледаат подеднакво добро или подеднакво добро функционираат. Значи сите казино портали треба да обезбедат дека мобилната оптимизација за повеќе платформи и сите рачни уреди навистина е врвен приоритет.

Во техничка смисла, ова вклучува аспекти како што се брзина на вчитување и лесна навигација, како и рационализација на софтверот и брзото сместување на различни големини на екранот.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Сите гренд-слем турнири се посебни прилики, но Вимблдон е оној кој привлекува пури и желни тениски навивачи подеднакво. Сè уште играше на трева во традиционалниот тениски дом, Вимблдон има очите на светот по него откако британското лето се движи кон јуни и јули. Но, кој најверојатно ќе ја освои престижната машка титула во 2019? Дали спортските обложувања на интернет очекуваат да видат познато име напишано на трофејот, или некој кој е наменет да ја вознемири доминацијата на воспоставената хиерархија?

Ајде да ги разгледаме петте предни трки за кои експертите веруваат дека можеби имаат добри шанси да го подигнат купот по освојувањето на она што генерално се смета за најголем турнир за турнирот на сите нив.

Роџер Федерер

Не Вимблдон ќе изгледа комплетен без присуство на Роџер Федерер. Голема фигура на професионалниот тениски коло за многу години, неговиот мирен темперамент и свилен вештини се ценети и се восхитуваат од сите вистински тениски навивачи. Повеќе или помалку постојан член на Големата четворка, заедно со Ѓоковиќ, Мареј и Надал, Роже Федерер треба да се чувствуваат сигурни по нешто од ренесансата оваа година. Тој секогаш е сериозен противник на трева, што е несомнено една од неговите навистина силни области. Веќе има обезбедено изненадувачки број на победи на Вимблдон - тој е до осум досега - 2019 може да го види како додаток на тој вкупен.

За да го постигне тој подвиг на возраст од 37, тој ќе мора не само да ги освои вечните ривали како што се Надал и Ѓоковиќ, туку и да ги гледа предизвиците од денешната култура на азиските шампиони на Вимблдон. Потоа, тука се и оние кои се појавуваат таленти инспирирани од таа прилика, кои се секогаш способни да ги навредуваат дури и најдобрите од прикован фаворит. Но, за некој кој уживаше во кариерата на врвот толку долго, можеби најголем тест за Федерер ќе биде дали може да остане без повреди во текот на турнирот, и дали тој сé уште има глад и ентузијазам да го видат низ поостар моменти што чекаат секој потенцијален шампион на Вимблдон на патот кон она што ќе биде уште една извонредна круна.

Рафаел Надал

Секогаш пофален како одличен специјалист кој игра на глинени судови во формат со пет сета, кој делумно го објаснува неговиот голем рекорд во настаните како што е првенството на францускиот опен, Рафаел Надал е исто така моќна сила на која било површина и против кој било противник. За жал, за оваа врвно талентирана тениска ѕвезда, за време на неговата кариера, немаше голема среќа со повредите. Всушност, неговиот вујко и поранешен тренер Тони изјави за него дека понекогаш може да се смета не толку за тенисер, туку како "повредено лице кое игра тенис". Значи, повеќе од можно е Шпанецот да пристигне на овогодинешниот Вимблдон кој управува со некаква физичка болка.

Двократниот шампион на Вимблдон, последниот триумф на Рафа се врати во 2010 кога победи Чешка второпласиран Томаш Бердих. Благодарение на неговиот енергичен стил и боречка природа, Надал е одличен фаворит кај народот и вообичаено прави многу добро на овој турнир. До извесен степен неговото богатство може да се определи со неговите напори од почетокот на сезоната, бидејќи уште еднаш се обидува да доминира во светот на глинен суд.

Новак Ѓоковиќ

Како актуелен шампион на Вимблдон и добитник на Австралискиот опен 2019, Новак Ѓоковиќ се смета за жешко фаворит за овогодинешниот турнир. Овој десничар Србин ги освои главните титули на 74 за време на неговата кариера, вкупно што вклучува четири шампионати на Вимблдон, како и успеси на Австралискиот Опен, кој тој победи седум пати), а Французите и САД се отвораат. Во моментов, рангиран бр. 1 во светот, Ѓоковиќ може да помине до уште еден финале на Вимблдон. Меѓутоа, ако сака да ја претвори својата супериорност во петта титула на Вимблдон, ќе биде од суштинско значење за него да се осигура дека може да ја одржи својата концентрација.

Со овогодинешниот машки шампион намекан да добие £ 2.35 милиони, што претставува зголемување од £ 100,000 за наградата за 2018, Ѓоковиќ ќе има многу поттик да го повтори успехот од пред дванаесет месеци. Тогаш го победи Јужна Африка Кевин Андерсон во три сета по изненадувачки АТП трчање на повеќе од една година без освојување на главната титула. Фактот дека Ѓоковиќ отсекогаш бил голем играч на повод треба да му одолеа на добра позиција.

Марин Чилиќ

Хрватскиот Марин Чилиќ, финалист на Вимблдон во шампионатот на 2017, во моментов е рангиран број 13 во светот. Па, и покрај тоа што беше шампион на УС опен во 2014, тој изгледаше како нешто од аутсајдер. Како и да е, тој има среќен успех што честопати ги постигнува подоцнежните фази на Гренд Слем. И со брза услуга и моќна низа на судири, тој никогаш не може да се исклучи ако нерешениот ќе почне да паѓа на патот.

Александар Зверев

Германскиот Александар Зверев се смета за иден светски број 1, но дали може да го направи Вимблдон местото каде што ја постигна својата прва победа Гренд слем? Она што можеби не е во негова корист е тоа што Зверев досега не освоил титула за трева. Сепак, тој има игра да успее на трева и се развива во играч кој е дома во пет сет средини. Иако ќе биде вознемирен ако Зверев триумфира над Федерер или Ѓоковиќ, тоа навистина нема да биде изненадување.

Значи, кој стои да победи?

Многу експерти веруваат дека оваа година ќе се одигра Новак Ѓоковиќ или Роже Федерер. Но, исто така, постои силно чувство дека ова би можело да биде и година кога Александар Зверев ќе учествува во неговото барање. Гледајќи го ова од статистичка перспектива, мора да се вратиш во 2002 за да најдеш последен пат кога играчот надвор од Големата четворка беше победник на Вимблдон. Но, дали тоа значи паметни пари веќе се на вистинското место? Или тоа сугерира дека Зверев има одлично

Спин Палас Без бонуси за казино за казино >>


извор: spinpalace.com
0 Коментари

Толку честопати ги сфаќаме работите според номиналната вредност и претпоставуваме дека работите секогаш биле како што се. Тоа е она што е и тоа е како тоа секогаш беше, сигурно! Но, дали некогаш сте се запрашале каде може да почне коцкањето? Од каде потекнува? Кои беа првите што ги играа Блек Џек? Повлечете се назад и научите малку повеќе со оваа инфографика од JackpotCity. Од Keno се лизга на пронајдокот на коцки, до каде дојдовме? Од Кина до Италија, да патуваш низ времето и да видиш каде започна сето тоа и да дозволиш да се прашуваш ... што следи потоа! Да одиме!

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Секој човек треба место за себе во својот дом. Тоа може да биде вашиот подрум, вашата гаража, барака, дури и просторијата во "редовниот" дел од куќата (ако имате среќа и вашата жена се согласува со таа). Место каде што можете да се одморите, да се забавувате и да се одморите од сето тоа. Каде и да најдете да го поставите, вашиот човек пештера треба да размислуваат вас и она што го сакате. Откако ќе го направите создавање на вашиот одличен скривалиште, можеби нема да сакате да излезете - и кога ќе ги поканите вашите пријатели, може да ги направите прилично љубоморни!

Ако сакате казина и игри, но немате казино во близина или сакате да заштедите малку пари, зошто да не си создавате дома? Имаме некои идеи за вашата совршена пештера со казино-тема;

Започнете со основите

Казините се често елегантни места - мислам на Белаџио со лустери и вградени плочки и сложени мокетни подови или венецијанскиот Макао со неговите насликани тавани кои потсетуваат на оние што се наоѓаат во Сикстинската капела. Иако можеби нема да можете да најдете Микеланџело да се наслика твојот таван, се уште постојат неколку аспекти што можете да ги реплицирате на вашите омилени казино игри подолу.

Пробајте топли, богати кафеави дрвени кабинети, маса, столици и бар за да додадете класичен изглед. Не заборавајте да го кипите подот како во казина. Идеалното осветлување ќе биде пријатно и пријатно. Тие би можеле да бидат во облик на ѕидни сцени и неколку виси светла преку вашата табела за играње за да бидете сигурни дека можете да ги видите сите детали и да се обидете да ги измамат покер лицата на вашите пријатели. Додајте некои кожени столчиња во едно подрачје за одмор и висат повеќе телевизори со рамен екран за да продолжите со натпреварите и трките. Над бар (повеќе за оваа област подоцна), зошто да не додадете знак неон како оние што се наоѓаат на "Вегас Стрип" - можеби дури и знакот "Добредојдовте во Лас Вегас"?

Подгответе ги игрите

Ако сакате да бидете сигурни дека твоето место е местото каде што ќе се одржуваат неделни казино ноќи, не заборавајте да ги имате сите игри. Започнете со квалитетна покер маса за да биде домаќин на покер турнирите и да се практикуваат за следната светска серија. Зошто да не фрлате некои визири и очила за сонце во еден од вашите кабинети за да се повлечете и да носите како добрите да играте?

Некои табели се дури и конвертибилни, овозможувајќи ви исто така да играте како класици како Блек Џек и рулет право дома. Дали ќе бидете крупен и ќе ја поставите предноста на куќата или ќе се вртите со вашите пријатели?

Можете да купите или дури да имате DIY слот машина во вашиот пештера! Delta Hack обезбедува чекор-по-чекор видео на YouTube за да направите свој механички слот машина со картон и дрво. До вас ако ги задржите парите што ги внесуваат вашите пријатели во вашиот слот-машина, или ако им дозволите да ја вратат во друга казино игра.

И кога сакате да се одморите од казино игри, зошто да немате табла близу до лентата? Ако имате соба, дури може да имате пинбол машина, билијард маса или маса за маса.

Не заборавајте освежување

Многу важно - бар на човекот пештера! Идеално, ќе имате најмалку мини-фрижидер зад неа за да ги задржите вашите пива и шампањ (поп шише кога ќе победите!) Ладно и полици погоре за да се складира со вашите омилени алкохоли. Не заборавајте ги и закуски. Ќе треба да ја задржите енергијата за време на долгите покер турнири или додека навивате на вашите омилени тимови или коњи. Само осигурајте се да ја ставите вашата покер маса во близина на вашиот бар за да не морате да одите далеку за вашиот следен пијалак (бидејќи, за жал, не постојат коктел келнерки за разлика од вистински казино). И да ги натерате вашите пријатели да чип, па не сте секогаш оној што го дава алкохолот. На крајот на краиштата, веќе сте ја дизајнирале совршената локација.

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
0 Коментари

Значи, кога станува збор за казино игри, дали е можно да се дефинира кој пол има вештина, посветеност и способност за победа? Дали постои шема за да се забележи кога станува збор за победа? И дали воопшто е поврзано со родот?

Големи пари!

Најголемата евидентирана победа е онаа на Арчи Карас, која уживаше во тригодишната победничка низа која го претвори 50 во над 40 милиони долари. И според оваа листа на најголеми казино за казино во Вегас, мажите победуваат со поголеми джакпоти. Пет од шесте врвни победници се мажи, со само една женска споменување. Сигурни сме дека таа не се жали на нејзината победа над $ 8 милиони во нејзините седумдесетти години, но зошто резултатите се толку непропорционални? Дали е тоа поради пристрасно известување или едноставно е тоа што жените заостануваат кога станува збор за освојување казино игри?

Сето тоа е во мозокот ...

Некои психолози веруваат дека главната разлика меѓу мажите и жените во табелите се сведува на основни инстинкти. Сите луѓе доживуваат желба, како што е желбата да се коцка, и ова обично се темели на идејата дека ризикот што ќе се доживее ќе достигне одредена награда. На пример, лажењето за нешто може да биде погрешно, но тоа може да помогне да се спречи најдобриот пријател да влезе во посериозни проблеми, интервјуто за работа може да заврши со неуспех, но може да доведе до добра работа - или, во најмала рака, зголемена доверба. Исто така, коцкањето може да доведе до загуба на пари, но исто така може да доведе до добивки.

Кога станува збор за примена на овие принципи во казино, истражувањата се чини дека покажуваат дека во просек, жените имаат повеќе пресметан поглед на ризиците и играат попретпазливо. Ова значи дека различно ги гледаат казино игрите. Општо земено, жените се помалку заинтересирани за возбуда - уживаат во коцкањето како забава, и можност за социјално комуницирање. Од друга страна, наодите сугерираат дека мажите се повеќе склони да се обидат да доминираат со своите ривали и да ја докажат својата вредност на конкурентен начин, што доведува до поагресивна игра - и поголеми влогови.

Па кој игра што?

Сите овие внатрешни shenanigans се смета дека влијаат на типот на игри што мажите и жените ги играат. Истражувањата на казино базирани на земјиште укажуваат на тоа дека жените повеќе се насочуваат кон слотови и Keno - директно напред игри, игра против куќата која бара малку концентрација, така што социјалниот елемент може да се ужива. Од друга страна, мажите претпочитаат игри со поконкурентен елемент како што е Блек Џек или покер, со поголеми права на фрлање. Се разбира, секогаш има исклучоци од правилото, но ова се просечните наоди.

Друг аспект е заплашување; истражувањата покажаа дека жените може да се чувствуваат непријатно во околината на игри со маса, каде што доминираат мажи, во казино, а тоа е делумно зошто некои жени претпочитаат да се држат до местата на слотови. Интересно, уживаат и мажите и жените рулет, но во целина, мажите сеуште имаат тенденција да играат за повисоки улоги.

Но, тоа е поинакво онлајн ...

Онлајн казина донесоа поинаков елемент за играње на казино игри - тие овозможуваат анонимност. Ова значи дека се менува начинот на кој се гледаат мажите и жените. Статистичките податоци покажуваат дека четири пати повеќе жени играат онлајн, во споредба со само неколку години. Зошто? Делумно анонимност, и, се чини, делумно погодност.

Кога играте преку интернет преку корисничко име, нема индикации за тоа што сте, освен ако не ви е јасно. Достапноста на игрите со ниски влогови и расположливоста на 24-часовно онлајн можат да бидат дел од причината зошто жените се повеќе се заинтересирани за игри на казино како форма на забава.

Но, ова може да влијае и на предложеното стереотипно однесување кај машките играчи. Без лице-в-лице елементи истражувањето сугерира инспирација за доминантно однесување, машките играчи, кои предност кон поконкурентна игра, исто така, можат да уживаат во анонимноста - така може да уживаат во порелаксирани, пониски игри.

Кој победи?

За жал, ќе треба да седнеме на оградата со оваа. Се чини дека онаму каде што луѓето имаат повеќе влијание врз добивките и ставовите од полот.

Повеќе жени дефинитивно почнуваат да играат, а исто така и почесто, и вреди да се напомене дека најголемите победи прикажани онлајн од казина често одат по Корисничко име, со полот на лицето што останува анонимно - така веќе не е лесно да се одреди кој победува најмногу во однос на готовина.

Се разбира, би сакале да ги слушнеме вашите размислувања за ова во коментарите подолу!

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Сите слушаме многу митови и легенди околу коцкањето. Приказни за масовни победи, срамота облози, епски среќа ленти се секогаш циркулираат, со детали се прошируваат или се намалуваат во зависност од касетофот - па сметавме дека е крајно време да се качиме на гнилежливост и одделен факт од фикцијата. Еве што пронајдовме ...

Наполеон го сакаше Блек Џек - Факт!

Колку што можеме да разбереме, овој озлогласен (ако малку краток) император навистина се допадна за оваа традиционална игра - само тоа беше оригиналната француска верзија позната како Vingt-et-un (буквално се преведува како "дваесет и еден"). Името Блек Џек не се појавило до почетокот на 20-тиот век. (Можете да прочитате за историјата на блек џек овде.)

рулет се нарекува Ѓаволски игри, бидејќи броевите се додаваат на 666 - фикција!

Рулет успеа да добие таков вознемирувачки прекар поради гласовите дека броевите на тркалото се додаваат на 666 - бројот поврзан со ѓаволот. Сепак, ова е всушност невистинито, со броеви кои всушност ги содржат 720. Ние немаме идеја каде започна оваа гласина, но ние претпоставуваме дека тоа е нешто поврзано со регулативата и вековната приказна за обид за мускулите на профитите преку законодавство.

Изборната кампања на Никсон е изградена на пари за коцкање - Факт!

Се чини дека Никсон ги користел парите што ги собрал за играње покер за време на неговиот мандат како морнар во WW2 за да ја финансира неговата изборна кампања на 1946. Очигледно, тој беше прилично Вешта плеер, но одлучи да се повлече од играта во 1952 кога тој одлучи дека повеќе не е соодветно за неговата кариера. Но, тоа не го спречи деталите како да забележи блефер во неговата автобиографија.

Еден руски коцкар еднаш ја обложил сопругата како залог - Факт!

Покер-плеер Андреј Карпов, всушност, ја заменил неговата сопруга, Татјана, за време на играта 2007, наместо неговиот автомобил или часовник. Противник, Сергеј Бродов, не го нарече залог - но не е изненадувачки, бракот не траел. Но, во интересен пресврт, Татјана продолжи да се омажи за Бродов во секој случај! Иако можеби е тешко да се поверува, ова не е единствениот инцидент - но тоа е најдобро познато.

Најголемите обложувалници во светот се на Superbowl - Fact!

Супербул носи големи пари секоја година, со олово достигнувајќи шест и (наводно) седум фигури. Во интервјуто за 60 минути, спортскиот победник Били Волтерс признава дека неговиот најголем досега облог беше за $ 3.5 милиони, ставен на Superbowl XLIV. И за да ги направат работите уште поинтересни - неговиот облог беше на незнабошците! (Прочитајте повеќе за SuperBetl облози тука.)

Лас Вегас е коцкање главен град во светот - факти и фикција!

Кога станува збор за бројот, Вегас е победникот во рацете. Постојат повеќе од 140 казина во Лас Вегас, и над 1000 земјиште базирани казина во Соединети Држави. На кратко, Вегас ги сместува 15% од сите казина во САД, кои секоја година ги собираат приходите од 5 милијарди долари. Меѓутоа, ако одите по приходи, се известува дека Макао влегува речиси двојно од сите казина во Лас Вегас!

Ако имате интересни казино факти или фикции, ве молиме споделете ги коментарите подолу!

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

КРУПИЕР - ПРИГРАНА

Римскиот филозоф Лусиус Аннеус Сенека некогаш славно рече: „Среќата се случува кога подготовката им одговара на можноста“. 2,000 години подоцна - неговите зборови сè уште се вистина.

Ако планирате да поминете некое време уживате во малку дејствие или во реален свет или преку казино преку Интернет, секогаш е најдобро да бидете добро подготвени.

Оваа недела го гледаме Томи Кармихаел: ако го видите како игра слот машина, не се мачи да го пробате по него. Веројатно е празно.

Играчки на Томи

Сè што е потребно е средба со шанси за промена на правецот на вашиот живот. Во 1980, Томи Глен Кармихаел работеше во продавницата за продажба и услуги на ТВ Аце во Тулса, Оклахома.

Неговата кариера како човек за поправка на телевизијата беше стабилна и изгледите не беа големи. На прошетки, неговиот стар пријател Реј Минг и животот на Томи се менуваат засекогаш.

Реј Минг живеел во Лас Вегас. Во багажниот простор на неговиот автомобил беа две работи: слот машина „Бали“ и „спојување од горе долу“.

„Зглобот од горе-долу“ беше завиткан дел од челик кој работеше во тандем со потенка - „жица за гитара“ - парче жица, за да измами слот машини во казината на Лас Вегас.

За да го користите уредот, би ја вметнале тенката жица на дното на машината и извлечете мало полнење од внатрешната електроника на машината. Потоа ќе завршите коло со вметнување на горната жица во слотот за монети. Машината не може сама да си помогне - ќе започне да плаќа монети.

Кармихел бил импресиониран од демонстрациите на неговиот пријател и засекогаш ја затворил поправката. На возраст од само 30, тој замина во Синот Сити со својата четврта сопруга. Деновите за поправка на телевизиите беа историја - требаше да започне кариерата 20 година како професионален измамник.

Никели и криминали

Во Лас Вегас, Кармихаел го сруши својот прв слот: машина со пет центи од лентата. Тој џебна £ 35 во никели. „Можев да видам каде беше прилично лесно да се направи. Мислите дека ќе имате јахти и автомобили. Знаете, американски Сон “, рече тој.

Пет години подоцна, тој би бил во затвор.

На 3am, Кармихаел се обиде да пукне слот во ресторанот Дени, западно од Стрип. Полицијата упаднала и го пронашла зглобот на горното дно во џебот.

Кармихел имаше некое претходно, а новото убедување беше доволно за да го испрати во затвор. Тој беше осуден на пет години, но отслужи само две.

„Во КПУ нема многу да размислуваме“, рече Кармихаел. „Размислувате за тоа што направивте и за грешките и како да ги поправите. Вие или се исправите или ќе се подобрите “.

„Играв диносаурус“, рече Кармихел, осврнувајќи се на горниот дел на дното. „Сите знаеја за тоа. Ограничено е каде може да играте “.

На неговото ослободување, Кармихел сфати дека индустријата за слотови се промени. Старите машини - управувани од механика и електрична енергија - беа заменети со високо-технолошки игри што користеа компјутерски софтвер и микропроцесори. Едноставно, краткиот спој на машината веќе нема да работи.

„Дај ми слот машина и ќе ја победам“

Неприкосновен, Кармихаел си купил сосема нова машина за видео покер и поминал шест месеци форензички испитувајќи ги своите внатрешности. Неговото решение: лизгачот ака шешир на мајмун.

Уредот беше изработен од пролетен челик и гитара жица и беше работен во машината каде што ја активираше бункер и ја измами во плукање на својата содржина. Уредот заработуваше сопственост до 1,000 $ секој час.

„Откријте како машината брои пари, а потоа работете на вашата машина“, објасни Кармихаел. „Казината беа заспани. Јас живеев убав начин на живот. Stopе застанете и ќе се преселите во следната машина. Може да оставите цела просторија празна “, рече тој.

До 1991, производителите на слотови го поправија безбедносниот пропуст. Време беше да се збогуваме со шепата на мајмуните. „Може да возиш само коњ досега“, рече Кармихаел.

Светло стапче

Најозлогласениот изум на Кармихел бил светло стапче. Претставувајќи како клиент, тој направи необична посета на изложбените салони на производителот на игри ИГТ. Инженер несакајќи отвори машина и одговори на сите прашања на Кармихаел.

Светлото стапче се состоело од батерија на камера и мала сијалица. Кога ќе се вметне во машината, сијалицата ќе го „заслепи“ сензорот одвнатре и ќе предизвика да исплаќа парички. Едноставен и многу ефикасен.

Кармихаел беше во ролна. Не само што одземаше до 10,000 $ на ден од машините, тој го продаваше својот уред на други претстави. Тој играше секој ден во казината во Атлантик Сити, Колорадо, Луизијана и целиот свет.

Тој правеше патувања со мамење со својата топлес девојка танчерка и, во 1995, зеде седум крстарења за шест месеци, измамајќи казина во Насау, Аруба, Свети Томас, како и на бродовите за крстарење.

Тој возеше Јагуар JX6, имаше две куќи, продавница за пиончиња и ги плати даноците. Неговиот „просечен“ изглед и беспрекорна техника му помогнале да ја избегне полицијата со години. „Нашата авантура ќе направише дека единаесеттиот Океан ќе изгледа здодевно“, рече девојката на Кармихаел 34-годишна девојка.

Среќата заврши…

На крајот, комбинацијата апсења, информатори и федерални прислушувања стави крај на авантурите на Кармихаел. „Разговорите беа уништувачки“, рече агентот на ФБИ во Лас Вегас, Jerryери В. Ханфорд. „Не можевме да ги скриптираме подобро“.

На септември 7, 2001, на Кармихаел му беше изречена казна затвор - 326 дена - и доби три години условна казна. Тој исто така изгубени и неговите домови и добија наредба за забрана од казино.

Деновиве, тој е ловокрад претворен во гејмер и развива средства против мамење. Тој е наведен како „значителна закана за индустријата за игри“ од Одборот за игри на Невада.

Во светот на светот, работите се различни и играњето онлајн слотови е многу сигурно. Генераторите на случаен број користат комплицирани алгоритми за постојано генерирање нови броеви. Овие броеви можат да имаат повеќе од 200,000 цифри. Дури и Кармихел ќе се бореше да ги сруши овие. Сепак, главната предност на слотот преку Интернет е тоа што просечната исплата е околу ознаката 97%. Со слотови засновани на земјиште, просечната исплата е поблизу до 85%.

Се разбира, ако сето ова ве расположи за малку акција на слотовите, не гледајте повеќе. Забавата започнува овде.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Казино и коцкање песни - Нашите најдобри избори (дел 1)

"Ова е весела сезона, а луѓето во овој период од годината имаат тенденција да пеат многу повеќе, па додека се одвиваат свеченостите, мислевме дека ќе се славиме. Веќе разгледавме некои од најдобрите филмови за коцкање на сите времиња - па мислевме, зошто да не погледнеме во некои од нашите омилени песни кои имаат казино или коцкање тема?

Мислам дека нема многу? Размисли повторно! Еве само неколку од нашите омилени ....

1) ЗБОРУВАЊЕ ДИКА од Ролинг Стоунс (1972)

Кој не ги сака Ролинг Стоунс? Особено кога нивната дива рок е комбинирана со текстови за казино игри. Овој седумдесетти класик, напишан од Мик Џегер и Кит Ричардс, има многу костими и референци во неа, иако главната тема е Зарове - Кој би помислил? Песна за зарове? Генијалец! И ако не ни верувате дека тоа е одлично, го направи бројот 7 во американските топ листи и број 5 на топ листите во Велика Британија - и Rolling Stones Magazine го наведоа како еден од нивните 500 Greatest Songs of All Time.

Нашата омилена линија: Оваа ниска долу bitchin 'доби моите сиромашни нозе и чешање' / Знаете дека знаете дека двојката е сеуште дива.

2) НА КЕЦ ЛИСТ by Моторхед (1980)

Ако Стоунс не направи песна за казина, ова би било наш прв избор. Еден за Блек Џек навивачите меѓу вас, ова е икона песна која има колку залак што може да се добие. Испеани од огромната Леми, таа е интензивна и супер-hyped, но сосема брилијантна и ние го чувствуваме тоа навистина фаќа возбудата и атмосферата на навистина добра игра. Исто така помина 12 недели во UK графикони, достигнувајќи број 15.

Нашата омилена линија: Ако сакате да коцкате / ви велам, јас сум вашиот маж / Ти победиш, изгубиш некои / Сето тоа е исто за мене.

3) Среќен сум да бидеш од Френк Синатра (и други) (1966)

Вие не може да имате листа на врвни игри со казино игри, без да имате двајца играчи или двајца. Напишан за бродвејскиот музички бендвеј, момчиња и кукли на 1950, и оригинално пееше од страна на Роберт Аида, ова прерасна во мелодија која беше покриена од многу уметници, вклучувајќи Џек Џонс (1964), Френк Синатра (1966) и Криси Хинде (1994) ) - иако ни се допаѓа верзијата од Стариот сини очи најдобро.

Нашата омилена линија: Дама не талка низ целата соба / И удар на некоја друга генерација / Да ја задржиме оваа забава љубезна.

4) BLACKJACK од Реј Чарлс, (1955)

Според легендата што е Реј Чарлс, оваа песна била напишана кога го победил Т-Боун Вокер на сесија со Блек Џек. Кој знае дали е точно, но ние сме среќни да веруваме во што и да каже човекот. Оваа песна е полна со одлична терминологија за казино игри, како и увид во емоциите на играчот - и затоа ние толку многу го сакаме. Беше издаден како сингл на Атлантската етикета и достигна број 8 во американските R & B листи.

Нашата омилена линија: седев таму со две десетици / мислев дека ќе имам некоја забава / дилерот погоди шеснаесет со пет / доволно за да направи дваесет и еден.

5) ДОБРО УПАТУВАЊЕ НА ЛЕТОТ од Клинт Блек (1994)

Атмосферична и препрека земја песна натоварени со коцкарски термини, Good Run of Bad Luck исто така се појавуваше во филмот, Maverick, - па што не му се допаѓа? И во случај да не сте сфатиле, пејачот Блек, исто така, направи камеов изглед. Оваа мелодија го достигнала првото место во табелата за канадски државни песни и број 20 во табелите за државни песни во САД. Одлична песна во одличен филм - каква комбинација! Песната вклучува некои забавни игри како "пука на месечината "и" десет на потешкиот начин. "

Нашата омилена линија: висок ролери, дури и кога чиповите се спуштени / За да ја освојам, видов дека масите се вртат

Значи, што мислите за нашиот избор досега? Дали овие песни ги добиваат вашите срцеви трки со нивните чувства во срцето и паметни алузии на казино игри, или тие ги добиваат вашите заклучоци? Ние би сакале да знаеме.

Наскоро ќе продолжиме со повеќе големи казино песни во друг пост - и ние ќе ги вклучиме и најлошите од сите времиња. Но, можеш ли да погодиш што друго ќе направи оценка? Или дали сакате да ја предвидите песната што ја добива нашата награда?

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Продолжувајќи од нашиот избор на врвни казино игри и коцкарски инспирирани песни таму, тука се уште неколку од нашите омилени - и апсолутен блупера што ја прави нашата "она што не е да се слуша" категорија.

6) РОЛ НА ДАТА од Брус Спрингстин (1992)

Ова е причината зошто тој се вика The Boss - тој може да земе било која тема, да додаде препрека мелодија и да се меша во некои неверојатни стихови и - еј престо, тоа е брилијантно! Песната ја изедначува коцкањето со љубов, ја има среќата на цртежот во своето срце - и неверојатно, тоа беше напишано веднаш откако Спрингстин се повлече од Е-стрит-бендот и се здружи со пијанистот Рој Биттан. Албумот на кој беше снимен, Human Touch (ко-ослободен со Lucky Town), ги достигна листите низ целиот свет, достигнувајќи го првото место во Австрија, Италија, и Шпанија, меѓу другото.

Нашата омилена линија: Високо-ролки лежат твоите облози и јас ќе ги подигнам / Па, знам дека шансите не се во моја корист.

7) Вива Лас Вегас од Елвис (1964)

Ако мислите дека сите песни на Елвис се сирење со колк, размислете повторно! Оваа песна е опишана како љубовно писмо до светот на американски коцкање - и слушање на тоа, сигурно може да се замисли масата, игрите, луѓето. Тоа е оптимист, возбудливо и жив - сè што очекувате забавата да биде. Филмот на кој е напишан е пристоен дел од старомоден гледање, но, да, признаваме дека костумите на Елвис со дијаманти беа малку, но ова е ВЕГАС, бејби!

Нашата омилена линија: Како посакувам дека имало повеќе / од дваесет и четири часа во денот / Кос, дури и ако има уште четириесет / нема да спијам една минута

8) THE GAMBLER од Кени Роџерс (1978)

Оваа песна има сè - емоции, мелодија и приказна за срцето во срцето. Добро, па тоа е малку мелодраматично, но слушаме да се забавуваме, да не ја користиме песната како нашата бр. 1 стратегија за игри! Некои од фановите на песната тврдат дека "времето е сè" потискање е одлична метафора за животот. Тоа што може да биде, ние само мислам дека тоа е одлична, елегантен мелодија.

Нашата омилена линија: Тој рече: "Син, јас сум направил живот / Од читање на лицата на луѓето / Знаеш" што биле картички / По начинот на кој ги држеле очите

9) победникот го зема СИТЕ од Abba (1980)

Сериозно - не мислевте дека ќе ја оставиме вулгарната дискотека, нели? Не само препрека мелодија, ова е подиумот мора да има! Првично на албумот Super Trouper, а подоцна објавен како сингл кој стигна до топ листите низ целиот свет - од Јапонија до Америка, Зимбабве во Европа - оваа песна достигна бројни позиции 1 во Ирска, Англија, Белгија и Јужна Африка. Исто така уживаше во 40 покриените верзии!

Нашата омилена линија: Ги играв сите мои карти / И тоа е она што сте го направиле премногу / Ништо повеќе да се каже / Нема повеќе Ace да игра

И сега, време е за нашата најдобра омилена казино песна ...

10) POKER FACE од Лејди Гага (2008)

Можеби тоа страда од превиткување, можеби тоа е облека или досадни шминка, или можеби тоа е фактот дека оваа песна фрла во секој можен покер стереотип за да се обиде да скокне на гејмерски банда и да продаде записи? Некои велат дека ова е најголемата песна на Лејди Гага-прислушување - и тоа не оди на број 6 во UK графикони - но за нас нема доверба. И ние знаеме дека тоа е само песна, но сигурно песната не треба да ве натегнува.

Нашата најдобра омилена линија: сакам да ги чувам како што прават во Тексас, молам / склони ги, да не ме удрат, да го подигнам бебето со мене.

Видео линк: Сериозно? Те молам, запрете.

И сега ви е завршено ... Која е вашата омилена песна за игри на казино на сите времиња? Дали ви се допаѓа нашиот избор или сте подготвени да го одбранете покер лицето на m'lady? Слободно можете да ги додадете вашите мисли во коментарите подолу ... би сакале да додадеме бројни десет места со ваша помош.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Гладен? Ќе бидеш ... Оваа недела, ние ги добиваме забите заглавени во слатка светот на слатки. Која е совршената џвакање што ќе ја придружува играта на Блек Џек? Што слатка треба да се земе за вртење на рулет маса? Што ти е гајле кога си играш?

Ние ги зачувавме нашите џепарлачки пари и тргнавме кон подвижникот, за да ги одврземе одговорите. Подгответе се за шеќер.

Блек Џек - Црни дигалки

Понекогаш овие написи само се напишат. Очигледно, класичното слатко што може да уживате кога играте на блек џек-игра е ... errr ... црно приклучок.

Овие ароматични слатки со вкус на анис ќе бидат многу запаметени од многумина. Заедно со овошната салата, тие се еден од најпопуларните британски "пени џвакачи" (иако, овие денови, тие чинат најмалку два пати!).

Црните дигалки првично биле произведени од Требор Басет, додека не се спои со чоколадниот бегемот Кадбери. До 1980s, црни дигалки со насмеани golliwog на нивната обвивка.

Денес, црни дигалки доаѓаат во пакет од 15 - комплетно со ненавредливо пакување! Нивниот вкусен вкус на анис ги прави тешко да се спуштат. Сепак, фактот што тие ги прават забите црно, и имаат благ лаксативен ефект, може да предизвикаат компликации ако сте во средината на жешките работи на масата.

Рулет - Харибо Рулет

Уште еднаш - имаме победник. Може ли да има подобро слатко за да си го цица додека ги фрлате чиповите на масата? Кога играте рулет, јадете рулет.

Рулетката Haribo е незгодно да се најде. Можете да ги пронајдете на интернет и тие често се појавуваат во продавници како Паундленд. Тие се исто така достапни како мулти-пакети во супермаркетите.

Мислам дека слатките на рулетката Харибо се идентични со вкусот на гуми Златна-Беки. Тие едноставно не се обликувани како мечки. (Нејасноста тука се должи и на недостаток на информации на веб-сајтот Haribo и фактот дека моите вкусови на пупки се под напад од дебел слој на шеќерен желатин).

Вистинските слатки изгледаат како казино чипови и доаѓаат во некои од клучните бои на масата за рулет. Тие се слатки, овошни и многу појако. Сепак ... исто како и црни дигалки, тие делат несреќен несакан ефект. Прочитајте комедија коментари тука.

Ако сакате да создадете возбуда кога следната ќе уживате во игра на рулет, извадете ги вашите слатки за маса и пејте "Децата и возрасните го сакаат тоа, среќниот свет на Харибо". Бидете сигурни дека седите доста блиску до тоалет.

Слот - цреша капки

Дијабетичната кома брзо се приближува. Никој не треба да издржи оваа количина слатки толку рано во денот. Ние изгледавме високо и ниско за слатки наречени слотови и само што ги пронајдовме 100 на онлајн слотови во кои има слатки.

Значи ... како еден од најистакнатите симболи на било кој слот е цреша, ние цврста за класичното цреша.

Цреша капки се крајната варени слатка: рок тврд, задникот-clenchingly кисело, и многу слатка. Тие ги чуваат засекогаш и ќе ви гарантираат многу квалитетно време со вас локален стоматолог.

Историјата на паѓањето на цреша е поврзана со историјата на кашлицата слатка. Има неколку луѓе кои тврдат дека имаат кредит за паѓањето на цреша.

Имаме занаетчиски бизнис Виљем Милер во Дуисбург, Германија. Го започнал варениот слаткиот бизнис во 1949 и сеуште користи бакарни котли за да ги вари неговите чисти, природни состојки.

Низ езерцето, во САД, тоа е браќата Смит од Poughkeepsie кои се обврзаа на слатка. Браќата се сретнаа со продавач на змија нафта во 1852 и го купиле својот рецепт за сируп за кашлица. Ова беше рафинирано во слатко. Години подоцна, беше креирана верзија на вишна.

Сепак, мислиме дека вистинскиот победник е никој друг, освен Џорџ Басет - човекот што стои зад Алкохор со лакрица. Џорџ ја започна својата слатка производство империја во 1842. Денес, сеуште можете да добиете како овошен како што сакате и да ги купите класичните базени цреша капки

Значи ... таму го имате: три слатки сите совршено прилагодени за некои вкусни онлајн акција. Ако сакате да ја засладите вашата игра, започнете да цицате!

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Дали сте биле во Лас Вегас за новогодишната ноќ 2014? Ако не, време е да започнете со зачувување на 2015. Секој казино на стрипот го флексираше својот партиски мускул за класична ноќ на добро време едноподруго.

Дрејк, Бруно Марс, Тони Бенет, Игги Азалеа, Калвин Харис, Оливија Њутн-Џон и Снуп Дог беа само неколкумина ѕвезди од А-листа кои ја потресеа, ја потресоа, пееја и ја прославија новата година.

Лас Вегас е дестинација посветена на забавата. Посетителите го очекуваа факторот на ваумот и го добија со кофата исполнета со огномет. Повеќе од 340,000 луѓе ја погодија лентата и потрошија неверојатни $ 226 милиони со цел да ги возбудат дури и најсмелите казино играчи.

Ролин "Високо ...

Да почнеме на врвот. На 550 метри над Лас Вегас Газа, High Roller ги гарантира своите посетители извонреден поглед на градот. Вообичаено, возењето со 30-минутно патување чини скромно $ 34.95 ноќе.

Но, за новогодишната ноќ, билети започнаа во $ 2,500 до $ 5,000. Пакетот премија вклучуваше лет 777, кекси (навистина?), Шампањ и - што е најважно - најдобар поглед во градот.

Исто така, популарна кај вертиго прифаќањето на партијата беше башот на куклата во Стратосфера. Отворените решетки, цената на 199, и изгледот на 108 со високи перспективи, гарантираа дека добрите времиња - и одличната панорама на огнометот на полноќ - беа од сите.

Пантерс уживаше во Go Go танчери и пиеше се што можеше во барот "што можеш да пиеш". За hardcore partygoer, пин-ап модел Сабина Кели беше домаќин на забава до 5.15am.

Можеби најнесловен избор на менито на Нова Година во Лас Вегас беше вкусното комбо на класичниот crooner Тони Бенет и популарната поп-икона Lady Gaga. Можеби имало разлика помеѓу 60 и годината меѓу две, но хемијата била јасна за сите да се видат на местото што го поседува Космополитан во Челзи.

Исто така беше домаќин на Космополитан на новогодишната ноќ, беше Дрејк во Ноќниот клуб на Шатл. Настанот за продажба го вклучи комплементарниот прием до куполна забава на забавата следниот ден. Каков одличен начин да го исчистите тој мамурлак.

кучешкиот стил

Надвор од Венецијанците, тие ги изведоа големите пиштоли со изведби во живо од DJ Fatman Scoop, во салата Red Bull Midnight Mix и Snoop Dogg во Тао.

За да не биде надминат, на МГМ Гранд имаше резидент диџеј, и музика творецот екстраординар, Калвин Харис резервира за бизнис во Hakkasan. Иконите диџеј го разбија на местото на настанот плејбој смета дека е "#1 ноќен клуб во светот".

За оние што уживаат во своите забавувачи русокоса, тоа беше избор на Бритни Спирс или Оливија Њутн-Џон. Спирс е на стрипот некогаш со нејзиното блескав "Piece of Me" шоу на планетата Холивуд.

За оние со подолги сеќавања, на Фламинго Лас Вегас му било дозволено да ја видат Оливија во нејзината жителска серија "Летни ноќи". Навивачите беа безнадежно посветени и тоа беше оној што сакаа ... (извинете)

Чувствителна должност

Вљубените љубители уживаа во пополнувањето на задната акција со врвен перформанс од омиленото "бебе со грб" на сите: Игги Азалеа. Познат по своите фенси "Фенси" и "Црната вдовица", Азалеа настапи во Ноќен клуб на Драи на група луѓе.

Нејзиниот настап беше прикажан на Бикостал новогодишната ноќ на ABC, во која учествуваа и Тејлор Свифт, Флорида Џорџија линија, Бастилја, Пентатоникс и Ферги.

И - исто како и блондинките - плен исто така доаѓа и во двајца. Во Палатата Цезар, Џенифер Лопез ја постави сцената, изведувајќи ги со 25 музичарите во шоуто: "Најдоброто ако допрва треба да дојде".

За чиста класа, тоа беше до главните станици во Лас Вегас, Белаџио и Мандалај беј, кои ги извлекоа преградите со луксузна линија за новогодишната ноќ 2014.

Беалајо ги покани читателите да уживаат во "Петка дијамантскиот талент". Сите пет ресторани во казиното нудеа гастронаути со парична казна од $ 158 до $ 575 по лице.

Во меѓувреме, во заливот Мандалај, време беше да се наслика градот Златна за "една ноќ што ќе сакате да се обидете да се сетите". Не е најслатко, но солидна 8 од 10 за смешно.

Музичкиот нагласок на Мандалај беше Maroon 5 во центарот за настани. Во ноќниот клуб "Светлината", тоа беше Ники Ромеро, кој ги повлече своите чорапи, кога сонцето се појави првиот ден во друга година.

Се разбира, повеќето од нас ќе уживаат поскромна новогодишна ноќ. Кога станува збор за малку акција во Лас Вегас, одговорот е на вашите прсти. Што и каде и да се забавувате, да се надеваме дека ќе имате среќен, просперитетен и прекрасен 2015.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Казино игри, филмови, спорт; сите ние како малку забава од време на време. Но, што е со кога се комбинираат две од нашите најголеми љубови - филм и казина? Дали крајниот резултат е некој полицаец или ги прави овие екран верзии на нашите многу сакани игри со карти и игри со игри кои не се вистински?

За среќа, со неверојатна технологија и кинематографски способности - како и исклучително внимание на деталите - имаме широк спектар на филмови базирани на казино, од кои многу се вистински одлични филмови. Тие се реални, добро постапиле, добро истражувани и доволно акција на Блек Џек табели за да се задржи секој играч задоволен.

Значи, кога станува збор за големиот екран, кои казино филмови ги имаат најдобрите ликови, најдобра акција за казино игри и најубавите водечки дами? Што кажува одлична приказна, но, исто така, добива поставување нели?

Еве ги првите пет најдобри изборни филмови на сите казино ...

Оставањето Лас Вегас

Еден од најпознатите филмови со најтешки времиња што веројатно ќе ги видите, и веројатно најдобрата улога на Кејџ, ова е приказна за сегасната страна на животот на Вегас во сите негови светли светла, блескава, но деструктивна слава. Пиењето на себеси до смрт не може да изгледа како привлечна тема за некој филм, и тоа сигурно не е оној што треба да се види дали сака да се разбуди, но оваа ѕвездена продукција од Мајк Фиггис, која заслужува место во првите пет.

Филмски факти: во кој глуми Николас Кејџ, Елизабет Шу и Џулијан Сендс, овој филм ги освои Оскарите за Најдобар актер и актерка, плус уште 32 победи и номинации за 19

Кулер

Овој 2003 инстант класик во режија на Вез Крамер се базира во казино во старата школа во Венецуела и се фокусира на идејата за обратно богатство поради љубов и среќа. Имате мафијаши, корумпиран директор на казино и водечка дама, како и измама, измама и еден од најдобрите Зарове сцени некогаш застрелани.

Филмски факти: Во главната улога на Вилијам Х Мејси, Алек Болдвин, Марија Бело, овој филм беше номиниран за Оскар, плус победи на 12 (вклучувајќи ги и наградите на Националното здружение на филмски критичари) и 22 понатамошни номинации

Rounders

Друга тврд, хаотична приказна, овој пат на реформираниот коцкар кој е принуден да се врати во покер со висок ризик за да му помогне да го спаси својот проблематичен пријател од тоа да го гонат кредитни ајкули. Направена во 1998, оваа убавина со ѕвезди има многу акција и приказна за лојалност, љубов и загуба во своето срце. Познато е по своите извонредни големи имиња и многумина сметаат дека е најдобрата улога на Мет Дејмон.

Факти: Мет Дејмон, Џон Малкович, Едвард Нортон и Гретхен Мол, глуми Мет Дејмон, Rounders освоија награда за најдобар актер (од SFCAA) и ја добија номинацијата за филмски фестивал во Венеција.

Казино

Земете алчност, моќ, измама, љубов и убиство, фрли во неколку мафијаши, трофеј жена и измешајте го во внатрешноста на куќата за игри на коцкање во стил на Скорци и што добивате? А напукнување филм со повеќе акција отколку што може да се тресат стап во. Шерон Стоун се шиши како Џинџер, сопругата на Аце, додека казинските сцени се акција спакувани и атмосферски.

Филмски факти: Со листа на А-листа, вклучувајќи ги Роберт де Ниро, Шерон Стоун, Џејмс Вудс и Џо Песци, не е изненадување што ова доби Номинација за Оскар за 1 (најдобра актерка), победува 4 (вклучувајќи Златна Глоуб) и 7 понатамошни номинации.

Револвер

Има уште повеќе во прашање во оваа нелегална криминална драма од коцкање од жестокиот режисер Гај Ричи. Создаден во 2005, Револвер ги зголеми своите влогови со тоа што ги одзеде од аспект на пари и се фокусираше на играње за самиот живот. Центриран околу доверлив измамник пекол свиткана на одмазда, ова е чиста забава од почеток до крај.

Филмски факти: Во главната улога Џејсон Статам, Реј Лиота и Винсент Пасторе, овој филм ја освои наградата Златна трејлера 2008 за најдобра трета акциона трејлер.

Ова се само неколку од нашите омилени казино филмови - но сега ви е завршено. Кои се вашите омилени казино филмови на сите времиња и зошто?

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Ако сакате да играте онлајн казино игри, тогаш веќе сте запознаени со забавата, возбудата и забавата што ги обезбедуваат во удобноста на вашиот дом. Но, од каде дојде таква забава? И како казино игри се развиваат во удобна форма што можеме да уживаме денес?

Вие не можете да се расправате со древните

Верувале или не, докази за коцкарски игри се прикажани во археолошки наоди од најстарите извори - пештерски слики! Кина, Рим, Египет - секоја од овие древни култури имала некоја форма на коцкање која вклучувала игра за удел. Прославеното коцкање на древниот Рим за време на празнувањето на Сатурналија, и постои вазна во Ватикан што датира од околу 530BC која ги прикажува Ахил и Ајакс на глава, не во битка, туку во игра на одборот.

Фрлањето двојно шест во многу игри денес ќе се смета за среќа, но дали знаевте дека ова датира од античка Грција, кога комбинацијата била позната како "фрлање на Афродита"? И немојте да мислите дека сите овие игри се толку древни што сега целосно исчезнаа - Keno потекнува од Кина 2000 години, и многу малку се промени во тоа време.

Популарност низ вековите

Популарноста на игрите на казино се шири низ целиот свет, особено затоа што патувањето стана полесно и попристапно, а како што се најдоа нови локации и публики, игрите беа адаптирани за да одговараат на локалните играчи, создавајќи многу варијанти на игри и специјални правила - како и нови и повеќе дарежливи исплати.

Колку што знаеме, никогаш не постоела култура која не уживала во игри за коцкање. Наполеон бил голем обожавател на оригиналот Блек Џек игра "Vingt-et-un", додека војниците од Втората светска војна усвоија Зарове како нивна игра на избор во ровови, и како што дискутиравме во претходниот пост, Никсон всушност плати за претседателска кампања користејќи средства од неговите покер победи.

Првиот казино

И покрај постојаната популарност на игрите за коцкање, немаше формална зграда за казино до 1600, кога официјалните претставници во Венеција уморни од нелегалното коцкање кое траеше за време на фестивалот и одлучија дека регулацијата е одговор. Беше затворен во 1770, но дотогаш концептот веќе беше фатен - особено во Америка.

САД играа составен дел во растот на казина, со големи градови како што се Њу Орлеанс, Сент Луис и Чикаго во првите редови на обезбедувањето на казино игри, иновации и развој. Како што се развиваа казините, тие ги дизајнираа нивните подови за да одговараат на нивната муштерија, со цели области назначени за Слотови и Видео Покер, со посебна област за игри на маса како што се рулет, Baccarat, и зарове.

Играчите беа наградени со компири, како бесплатна храна и пијалок, додека тие играа - и бесплатни апартмани и "подароци" како скапи како автомобил за високи ролки и китови. Но, логистиката на казиното со тули и малтери значеше дека луѓето не можеа секогаш да пристапат до играта што сакаа да ја играат, бидејќи казиното не ја обезбеди таа верзија, или табелите беа полни или географската локација им отежнала на луѓето таму на прво место.

Сето тоа се движи онлајн ...

Кога бил создаден интернет, тој обезбедил секакви нови можности. Кога стануваше стандардна функција за домаќинство, се појави можност за онлајн казино и се разви нова ера на игри во казино. Играчите сега можеа да пристапат до своите омилени игри од удобноста на сопствениот дом, без време и трошоци за патување, а игри станаа достапни 24 часа, со сите можни варијанти.

Повеќе нема потреба од бесплатна храна и пијалоци, но онлајн казина нудат алтернативни награди како што се Welcome bonuses и Reload Reloads, дизајнирани да го подобрат целокупното искуство во онлајн казиното. Во последно време, работите се подобрија дури и понатаму, бидејќи казината отиде мобилен, со голем број на игри кои сега се достапни на мобилни уреди - вклучувајќи iPads, iPhone-и, таблети и андроиди - и секоја од нив се одликува со најсовремена функционалност и дизајн.

Дојдовме долг пат - но се чувствува на многу начини како ова е само почеток. Што би сакале да видите од казино игри во иднина?

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Уште еднаш, филмската индустрија одлучи да земе класичен филм и да ја претвори во современ римејк. Следејќи ги стапките на Алфи, Ени и The Amityville Horror, коцкар е најновиот иконски филм што ќе му биде даден со модерно преуредување. Сега може да мислите дека тоа е налог за будала да се земе класика од таков иконичен статус и да му се даде сегашна пресврт - и можеби сме склони да се согласиме со вас - но кога филмската индустрија има знаци на долар во нивните очи, нема да ги запрете.

Зголемувањето на популарноста на онлајн казино игри - особено со доаѓањето на мобилни казино апликации кои ги прават забавите забавни и достапни од било кога - несомнено имаше огромно влијание врз одлуката на Холивуд да ја ревидира оваа драма базирана на казино. Но, како модерниот римејк стои до стариот тајмер? Дали индустријата направи голема работа или не тонеше како вреќа со камења?

Оригиналната верзија

Направен во 1974, оригиналниот филм го глумеше Џејмс Кан како Џим Бенет - професор по литература за автоматско одмрзнување до ден-денес и коцкање со висок ризик ноќе. Таа ја следи приказната за борбата на Бенет да се справи со зависноста од коцкање и ги прикажува своите постапки додека тој има значителни долгови, и покрај неговата богата позадина - прво, на корејски управител во Кореја, а потоа на непроценлива кредитна ајкула - и додека тој се обидува за да ја поправи ситуацијата користејќи ги своите најблиски околу него. Тоа е емоционален ролери на реторика, самоодрекување и вредни лоши одлуки - а казиновите сцени се извонредно автентични.

Современиот римејк

Објавен Божиќ 2014, Марк Валберг чекори во чевлите на главниот човек Џим, придружуван од Бри Ларсон како еден од неговите загрижени студенти и Џесика Ланге игра убедлива улога како богата мајка на Бенет. Оваа верзија на Руперт Вајат, секако, го дава оригиналот за своите пари, следејќи го истиот заговор колку што е можно поблизу, но со себе го доведува самоодренетиот елемент со потписот на Валберг. Кога станува збор за акцијата, на Блек Џек моменти дефинитивно му конкурираат на оригиналот со некои екстремно атмосферски сцени кои ве имаат на работ од вашето седиште.

Тука може да се види официјалната приколка ...

Некои филмски факти

Нашата омилена линија (верзијата 2014) - "Што не е во ред со вас? Имате оштетувања на мозокот? '

(Френк обраќајќи му се на Џим: малку бомба откако ги наведов добрите квалитети на Френк како шарм, изглед, привилегија и образование).

Значи - што е најдобро?

Преработувањето на секој класичен култен филм е ризичен потег, а критичарите сигурно биле активни. Сметаме дека главниот плус на модерната верзија е изведбата на Валберг, во комбинација со силен напор од (особено ќелав) Џон Гудман како ајкула за лоши пари, Френк.

Сепак, се чини дека не се согласуваат сите - додека дејството на Валберг беше опишано како "динамит" од страна на UKвесник Гардијан, "Вулк" го нарекува неговото доставување како "врвен зулум", посочувајќи дека неговата реторика понекогаш се чувствува премногу изведена. Мислиме дека ова е малку грубо. Иако Каан беше номиниран за Златна Глобус за неговата изведба на убијци - и беше дефинитивно поубедлив - и иако не изгледа како Валберг да добие такво внимание, тој беше значаен напор, особено кога ќе се земе предвид дека е тешко да се следи тоа.

Како и за водечките дами, Мис Ларсон дефинитивно има шарм, но Лорен Хатон е секако повеќе тлее. Тука можете да гледате сцена и да одлучувате за себе!

Веб-страницата на IMdB моментално ја оценува модерната верзија како 6.9, но оригиналот го пишува во 7.2 - и за кого да расправаме? Добар обид момци - и одличен тајминг со Божиќ, за да ни даде пауза од вообичаените банални - но понекогаш оригиналот е само ... подобар.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Се наоѓа на источниот брег на Соединети Држави, во средината на моќниот Гранд Стренд плажа во Јужна Каролина, Миртл Бич е една од најпознатите примамливи туристички дестинации во земјата.

Победничката мешавина на суптропска клима и плажите што се протегаат колку што окото може да ги види, го прават Миртл Бич победник на забавата и посетителите што го сакаат сонцето. Всушност, се проценува дека повеќе од 14 милиони луѓе патуваат низ Југ секоја година.

Има уште една причина зошто Миртл Бич е таков обид за публиката. Само три милји од морето, бродовите за казино за крстарење се отворени за бизнис. Во минатиот век, три километри крај крајбрежјето беше поставен како граница на САД. Ова беше засновано на оддалеченоста што можеше да се запали брегот на брегот.

Сите одбор

Претприемачите запленети на фактот дека - ако зедовте чамец во меѓународни води - законите на САД не се применуваат. Едноставно: опремувајте го вашиот брод со сите оброци потребни за казино, натоварете со желни играчи и одморете се до морето на растојание од три милји.

Познат како "Патувања до никаде", казина брзо станаа голем бизнис. Среќните пратеници на одмор уживаа можност да имаат флетер и политичките лидери на државата наскоро сфатија дека има можности за зголемување на приходите со офшор обложување бум.

Претходно оваа година, жителите на Миртл Бич и Јужна Каролина беа запрашани за едноставно прашање: би сакале ли да го зголемите финансирањето на инфраструктурата преку данок на бензин или преку коцкање?

Овие прашања, сепак, се однесуваат на земјишни казина. Ова ќе биде катастрофа за бизнисот со казина за крстарење кој веќе функционира легално. Последното нешто што го сака е воведувањето на земјишни казина.

Стави на сина

Патувањата во казиното Myrtle Beach функционираат главно од реката Малку река, која е исто така дом на годишниот фестивал Blue Crab

Постојат неколку коцки за коцкање, вклучувајќи го и "Санкуз Аквазино" и "Големиот М коцкање".

SunCruz Aquasino е брод со долги нозе 220 кој може да прими патници на 600. Патувања обично трае пет часа и се нудат широк спектар на класични игри за казино, вклучувајќи Блек Џек, зарове, и секогаш популарни слотови.

Сите можете да јадете акција

Големиот М е малку помал брод кој тврди дека плаќа "повеќе џекпоти од било кој друг казино во Јужна Каролина". Игри на одборот вклучуваат Нека се возеј, 3 картичка покер, и "најлошото" слотови. Сето тоа чини да уживате во петчасовното патување е $ 25 и таму е се што можете да јадете вклучена на одборот.

Чести посетители на Мирле Бич и фанатик за казино Кристина Тод Џонс е редовна детекција на бродот "Големо М коцкање".

"Јас и моето семејство доаѓаат во Миртл Бич онолку долго колку што можам да се сетам. Живееме во Колумбија и потребни се помалку од три часа за да стигнат до плажата ", рече тој.

"Децата се израснати сега, па сега мојата сопруга и јас можеме да направиме што сакаме. Големиот М е трет брод кој управувањето со Дијамант го поседува. Првиот пат кога се обидовме на казино, отпловивме на Јужната елеганција. Тоа на крајот беше заменето со Дијамант девојка два, а сега и Големата М.

"Уживаме во вистинското крстарење колку што уживаме во играњето во казиното. Многу е забавно и персоналот е многу трпелив. Тие се пријателски и корисни затоа што има многу нови играчи кои треба да ги разгледаат.

"Се сеќавам еден пат кога бран беше доста силен и рулет чипс полета низ целата маса. Дефинитивно додава друга димензија на играта ", рече тој.

Пејте Среќен Тонг

Постои - се разбира - многу повеќе за Myrtle Beach отколку само бизнис во казино крстарење.

Писателот за криминал, Мики Спилјан, помагал да му суди на страната на Мис Јужна Каролина во Миртл Бич во 1950. Овие денови, може да се соочите со парична казна или дури да бидете уапсени ако имате премногу кожа. Thongs се забранети и откривањето било кој дел од задникот не е дозволено.

За љубителите на музика во земјата, исто така, се грижат за Миртл Бич. Каролина Ори беше отворена во 1986 од Калвин Гилмор и заработи репутација како најдобра земја и западна музичка дестинација надвор од Нешвил.

И, конечно…

Борејќи се да одбереш дестинација за одмор за 2015? Од 14 милиони посетители годишно на Myrtle Beach, само 100,000 се надвор од САД. Значи, ако сакате да доживеете некое длабоко јужно гостопримство, сина рак и познатата крстарење до никаде, знаете каде да дојдете.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Замислете: Недела, ноември 30, 2014, живеете во Лас Вегас и вашиот стар пријател од надвор одлучи да ви посетува. Вие не сте заинтересиран коцкар, но тој навистина ја сака акцијата на лента. Тој е добро време и ти си доверлив криминалец.

Двајцата тргнувате кон булеварот 221 North Rampart, каде JW Marriot сопственост Rampart Casino е отворен за бизнис. Рампарт се смета себеси за "место каде што претпазливи гејмери ​​сакаат да играат".

Во реалноста, Rampart Casino е скромно казино - популарно со постара и повеќе локална толпа. Недостасува Bellagio ѕвона и свирки. Таа нема фактор на чудо на Стив Вин. Тоа не е онлајн опција.

Удел и стек

Меѓутоа, она што го прават тоа се одлични слотови, пријателски персонал, куглана, кино и бинго салон. Не заборавајќи, високо оценет steakhouse и и мексикански и италијански ресторани.

Нашиот анонимен херој не е "такт", но тој ужива во повремени флетер на слотови. Како што неговиот возбуден пријател работи на патот по казиното, тој одлучува да коцка со скромни $ 20 на проклетиот прогресивен слот на Megabucks - само еден од повеќе од машините 1,000 кои ѕвонат.

Одеднаш, на светла блиц, камбани прстен. Луѓето ги креваат главите за да видат што предизвикува мешање. А насмеаниот менаџер на подот чекори кон вас. Само што освоивте џекпот - тоа е огромно - тоа е огромно - тоа е силно - тоа е финансиски бегемот. Тоа е она што бизнисот го нарекува "менувач на животот".

Назад приказна на Мегабуксови

Во овој момент, вреди да ви дадеме малку историја за Прогресивниот слот машина Мегабуккс. Прво, прво: ако сакате да играте Megabucks, тоа мора да биде Вегас, бебе.

Играта е една од најпопуларните слотови во Лас Вегас и создаде спој на милионери во својата 20 годишна историја. За да победат на џекпот, играчите треба да коцкаат само три монети - $ 3. Примарниот џекпот е генериран од мрежна игра на 750, низ 136 различните казино во Невада.

(Всушност, има слотови Megabucks во Калифорнија, Њу Џерси и Мисисипи, но тие не земаат дел од масовниот тенџере во Невада. Нивните прогресивни джакпот се значително помали).

Шансите за освојување на џекпот на Megabucks се прилично долго - проценката варира од 1 во 17 милиони до 1 во 50 милиони. Без оглед на начинот на кој го исчистите, тоа беше многу добра вечер за нашиот среќен Лас Вегас.

Колекција Плоча Карма

Назад кон приказната. Сега повеќе од $ 14 милиони побогати, нашиот херој јасно мисли дека божествената интервенција е фактор зад неговата астрономска победа. Само неколку дена по удирањето на џекпот, тој ја објавува својата намера да ги даде сите свои добивки во добротворни цели.

Тој го чува својот идентитет таен, но планира да изгради нов дом на богослужба за неговата црква, која во моментов ги има своите услуги во локалната гимназија во гимназијата. Ајде да се надеваме дека ќе задржат за него прво пиво и да се надеваме дека Бог брзо ќе го следи.

Сите пари што остануваат по изградбата на новата црква треба да бидат донирани на разни добри причини низ Лас Вегас. Свето однесување од човек кој живее во Грев Сити.

Нашиот херој не е првиот победник на џекпот кој ќе ги одмавнува неговите или нејзините раменици, парите ги предаваат на добра причина.

Крист знае ...

Во 2013, канадскиот Том Крист освоил милион долари во калграрното Лото Макс. Крик ја слушна веста кога уживаше во посета на Палм Спрингс. Неговата сопруга на 40 години починала две години претходно од рак. Крист веднаш одлучи дека ќе ги даде сите пари на добротворните организации за борба против рак во обид да ја победи болеста.

Во Северна Ирска, победникот на EuroMillions джакпот Маргарет Лури освоил £ 26 милиони евра на својот пат до дома од локалниот центар за вработување. Лари живееше на само £ 58 една недела кога ги освои парите

"Поминав половина од мојот возрасен живот невработен, а другата половина на минималната плата, па знам премногу добро колку е тешко работите да бидат", рече таа. Точно на нејзиниот збор, Лури веќе има дадено повеќе од половина од своето богатство.

Конечно, се упативме кон Германија за горчливото приказна за Ангела Маиер. Мајер беше 63 кога го освои £ 330,000, играјќи ја германската национална лотарија.

Откако веста за нејзината победа стана јавна, згрижувачкиот дом во кој загина нејзиниот сопруг, ѝ напиша писмо со барање да плати за неговите медицински трошоци. Наместо да ја плати сметката, Мајер испила пет шишиња од Шампањ и ги раскинала сите 800 од своите € 500 белешки и ги испуштила во тоалетот.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Ако сакате да играте игри со казино, знаете дека поставувањето, атмосферата, изборот и вредноста се важни. Но, со толку многу опции таму, како да одберете каде да играте? Ние го направивме истражувањето за вас и ја проверивме акцијата за игри во градовите ширум светот, земајќи ги предвид понудените избори, квалитетот на игрите, опсегот на удели и ограничувања и се разбира (се разбира) за да видиме како тие се споредуваат. Еве ја нашата пресуда ...

5: Коцкање на коцкање

Никогаш не помисливте да свирите казино игри на отворено море? Тогаш сте во за лекување. Не само опремени со казино на одборот, коцкањето на крстарење може да ве однесе до неколку дестинации за жешка точка во едно патување, за да можете да посетите различни дестинации без да ги организирате мамутските патувања. Едноставно изберете крстарење и сето тоа ќе биде направено за вас. Без разлика дали сакате да ја крстате акцијата на Карипските острови - Аруба, Курасао и Доминиканската Република, на пример - или сакате да пробате неколку градови од Југоисточна Азија, можете да изберете крстарење кое одговара на вашите потреби. Ќе добиете корист од земање примероци од спектар на казина, нивно гостољубивост и компири, што го прави овој одличен избор за оние кои сакаат одмор со коцкање со разлика!

4: Мелбурн

А енергична град кој признава уметност и култура во голема мера, Мелбурн е совршено место за некои сериозни игри во казино забава. Дом на Aussie Millions, секоја година играше во Crown Casino и Entertainment Complex (мислам на наградуваниот хотел, бањи, свадби, ресторани и казино игри сите под еден покрив), казина во овој прекрасен австралиски град значи бизнис. Без разлика дали барате покер, Блек Џек, рулет, baccarat или pokies, ќе можете да најдете игра во Мелбурн - и во луксузни поставувања премногу. Иако Aussie став кон comps не е толку дарежлив како и неговите колеги Америка и Макао, ова е одлична дестинација за оние кои бараат некоја елегантна акција и професионално чувство.

3: Вива лас Вегас!

Нема да се извлечеш од фактот дека Вегас е коцкарски град кој е тука да остане - и тоа заслужува да биде во првите пет од секоја листа. Може да очекувате дека Вегас ќе биде на првото место, но како што расте светот на коцкањето, го прави квалитетот на она што е достапно, па затоа беше тежок (и близок) повик за првите три места. Ако сакате гламур, glitz и многу comps, тогаш Вегас е место за вас. Изложбите се незаменливи и дваесет и четиричасовните игри се полни со акција. Сепак, некои од казините стануваат малку уморни, а клиентелата честопати е повеќе одмор од љубителите на казино игри, благодарение на славата. Но, ова е Вегас, бебе - така што навистина не можеме да се жалиме.

2: Макао

Можеби некои од вас ќе бидат збунети од фактот дека го одбравме Макао над Лас Вегас, но има многу причини. Прво, Макао се чувствува помалку измислена во споредба со постарата братучетка, и второ, таа е дом на најголемиот казино во светот - што значи незаменлив луксуз. Животниот стил е поевтин во Макао, и иако акцијата е брза и возбудлива, целокупната атмосфера е порелаксирана од Вегас. Убеден уште? Сега станувајќи забележан како одлична дестинација за одмор за коцкање, ви препорачуваме да го посетите местото за игра или две, пред да се преврти со одморалиштата и промените во атмосферата.

И во првото место ...

1: Вашиот дом

Причината поради која ставаме онлајн казина на врвот е поради удобноста, изборот, вредноста и пристапноста. Убавината на играта онлајн е дека можете да пристапите до вашите омилени игри 24 часа дневно во удобноста на вашиот дом, без додавање на трошоци за патни трошоци. Вие исто така може да уживате во широк спектар на влоговите и границите на табелата - од $0.01 по залог - толку ниски играчи и високи ролки и сите меѓусебно можат да најдат нешто што ќе одговараат на нивниот банкар. Опсегот на игри нуди необични варијанти, а прогресивните игри нудат некои од најбогатите джакпот околу себе и затоа што онлајн казината не бараат физички простор, никогаш нема да морате да чекате за игра. Нема бесплатни пијалоци, но можете да заработите комп поени за да разменувате за стока, а опсегот на промоции е импресивен. Со ова многу на понуда, тоа мораше да биде нашата бр. 1.

Што мислиш? Дали успеавме да го добиеме правото или дали целосно го пропуштивме знакот? Би сакале да ги знаеме вашите мисли.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Тоа е 1891, Соединети Држави of Америка. Компанијата Вригли е основана во Чикаго продажба на сапун и прашок за пециво. Willе бидат 12 месеци пред пристигнувањето на гума за џвакање. Во Newујорк, Карнеги Хол го има своето одлично отворање со диригентот Питер Илич Чајковски.

Марк Твен пишува за позлатено доба: период на економски раст и високи плати. Railелезничките пруги се столб на индустријата, при што имиграцијата го поттикнува брзиот раст во западните држави. Соединетите држави се економски гигант на светот, оставајќи ја Европа во сенка.

Облакодерите се искачуваат повисоко. Пронаоѓачите аплицираат за повеќе од патенти 500,000 помеѓу 1860 и 1890. Тоа е ера на просперитет, урбанизација и изум. Тоа е совршено опкружување за раѓање на автомат.

Првиот спин

Во 1891, компанијата Ситман и Пит ја создадоа првата машина за обложување во светот. Бизнис со седиште во Бруклин произведе машина за покер со пет тапан / ролна.

Секој ролна имаше цртежи од десет различни карти за играње. Оваа вкупна 50 картичка што значи дека се отстранети две картички. Оттука, машините биле наречени „капки за картички“.

Паднатите картички беа нормално десетте лопати и џек на срцата. Ова им го отежнуваше играчите на погодокот на џекпотот Royal Flush. Машините чинат никел спин. Немаше начин да се подготват нови картички. Кога роталите застанаа - тоа беше твојата рака.

Наградите беа на дискреционо право на барот. Ништо не излезе од машината. Едноставно би го известил шанкерот дека знаете дека сте удриле во пар и уживате во бесплатниот пијалок, цигара или што и да било.

Оди Запад

Покер-играта беше толку популарна, скоро секој бар во Newујорк имаше барем една машина и не беше долго пред тие да го направат патувањето на километражата 3,000 до неофицијалниот главен град на коцкање во светот: Сан Франциско.

на Дивиот Запад живеел до своето име. Во Сан Франциско, имаше повеќе од барови лиценцирани од 3,117 - една лента за секој граѓанин 96. Ова ширење го направи градот жариште машина за коцкање.

Внесете го Августинус (Чарли) Феј. Феј е роден во Вохринген, Баварија на февруари 2, 1862. Тој беше најмладиот од 16 деца и беше ученик како производител на инструменти во британскиот бродоградилник.

Феј пристигна во Сан Франциско во 1885 и доби работа со „Калифорнија електрик работи“. После работата, тој ќе се упати кон пијалок и беше фасциниран од новите механички машини за покер кои пристигнуваат од исток. Одлучи да си го направи своето.

Во 1895, тој ја заврши својата прва машина: елегантно именуваната Fey 4-11-44. Машината изгледаше како дедо часовник и се базираше на популарната игра на лотарија „Политика“.

Политиката е едноставна игра со броеви која датира од италијанската лотарија околу 1530. Играчите бираат три броја - познати како „свирка“ - и 4-11-44 беше омилен кај многу луѓе. Овие три броја беа познати како „Цигалка на мијалник“.

Инстант Победа

Новото тркало на Fey со машина за богатство купи во суеверие, при што 4-11-44 е комбинацијата за џекпот по 5 $. Играта беше моментален хит. Има само еден преживеан пример на машината што се одржува во колекцијата Феј во Невада.

Зафатен од успехот, Феј ја напуштил својата работа и основал продавница. Помеѓу 1896 и 1899, Феј продолжи да ги развива своите игри. Победите сè уште ги плаќаше присутните бидејќи не беше механички можно машините да ги исплатат.

Во 1896, Fey Three Spindle додели награди кои се движат од 5 до 25 никели. Исплата кога три стрели на вртење слетаа во слични броеви. Една година подоцна, Fey 6-Way им овозможи на играчите да го зголемат својот удел - обложување до шест никели во една игра за поголема исплата.

Во 1897, Fey Klondike воведе уште еден аспект на игри со слотови, дозволувајќи им на играчите да се обложуваат на најпосакуваната боја. Обложи вистинската боја и ќе победиш. Конечно, последното парче од сложувалката беше пуштено во употреба со пристигнување на 1898 Fey Liberty Bell со симболи за картички.

Оваа машина беше првата слот машина која можеше автоматски да ги исплати наградите. За да се случи ова, Феј отстрани двајца ролна. Новата машина со три ролна ќе го автоматизира целиот процес.

Постои само една 1898 картичка Liberty Bell, која постои. Феј го спаси од земјотресот 1906 во Сан Франциско. Следната година, Феј ќе ги замени симболите за картички со симболи за костуми, потковици и иконскиот „Liberty Bell“.

Новата машина со години ќе го постави стандардот за автоматизирани слотови и ќе ги обезбеди основите за секоја слот машина оттогаш. Повеќе за овој следниот пат….

ПРОДОЛЖУВА…

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Гледавме филмови во казино и песни од казино, но што е со ТВ? Неколку милиони луѓе секојдневно гледаат телевизија низ целиот свет, а милиони луѓе играат на казино преку Интернет секој ден - затоа очекувате таму да има некој вид кросовер. Одлучивме да провериме дали има телевизиски емисии вредни за гледање на игри со коцкање и игри во казино.

Beе ви биде задоволство да знаете дека има многу - вистински ТВ-емисии, а не покери со високи влогови или реални ревии со седиште во Вегас - и за среќа, квалитетот е висок и смеата се многу. Имавме исцрпувачки неколку дена гледајќи голем број наши омилени емисии на кои се карактеризираат покер, трки со коњи и Блек Џек итн (знаеме, тоа е тежок живот !!) и го спуштивме на список од десет. Ова се првите пет од нашите најдобри избор што ви препорачуваме да ги гледате што е можно поскоро…

10) Симпсонови - оган на манатеите (2005)

Напишано од Ден Грејни и режисер Марк Киркленд

Епизода 357, сезона 7

Ова е епизода во која се наоѓа професорот Пигскин - измислен систем на обложување што ликовите го користат за да го предвидат исходот на американски фудбал игри Хомер, се разбира, паѓа на идеја кука, линија и мијалник, но завршува да изгуби мало богатство на мафијата благодарение на еден од советите на системот на професорот Пигскин. За да го отплати долгот, Хомер треба да му дозволи на мафијата Спрингфилд пука филм за возрасни во неговиот дом. Како што можете да замислите, реакцијата на Марџ само вреди да се гледа.

9) Канцеларија (САД) - Обука за безбедност (2007)

Напишано од БJ Новак и режија на Харолд Рамис

Епизода 20 од сезоната 3

Прикажана во третата сезона на хит шоуто во САД, Мајкл реши да им докаже на своите колеги дека работењето во канцеларија е подеднакво опасно како и работењето во магацин. И во позадината, како странична приказна, вие сте сведок на канцелариски живот, бидејќи канцелариските работници прават облози за сè и сешто - ви донесуваат двојно умна приказна за коцкање која ја истакнува баналноста на канцеларискиот живот, како и на она што луѓето ќе се обложат за да се обидат и победи. Навистина смешен.

Еве дегустатор:

8) Дерен Браун - Системот (2008)

Прикажано на Канал 4, UK

Ова е невообичаена епизода за шоуто магија и илузија и се состои во тоа што Дрен Браун создава систем за обложување без загуби на коњи што му го пренесува на членот на јавноста, Кадиша, тврдејќи дека може да ги победи резервациите. Додека Кадиша го следи системот, ја гледаме среќа редеа од пет последователни победи. Нејзиниот шести облог е многу поголем поради некои принуди од домаќинот на сее - и коњот губи. Но, секако, Дерен се докажува - како и секогаш! - со тоа што веќе интервенираше, предвидуваше и се обложуваше на победничкиот коњ. Како двојно убедлив, севкупната идеја е да се распадне и да се открие размислувањето зад измамната пирамидална шема.

Епизодата можете да ја гледате овде на YouTube.

7) Пријатели - оној што синоќа (1999)

Напишано од Скот Сребрен и режисер Дејвид Швимер

Епизода 127, сезона 6

Сакајте ги или мразете ги, нема да негирате дека оваа епизода е ремек-дело во пишувањето комедија - и глумата. Играта со карти со карти е theвезда атракција, смешна игра измислена од Чендлер за да може да му помогне на својот пријател eyои со пари, без Joои да се чувствува како добротворен случај. Не ги добивате правилата и Добро, не е вистинска игра - но концептот е брилијантен и тој е совршено извршен. Ова е генијален ТВ комедија.

6) Црни книги - малку трепет (2004)

Напишано од Дилан Моран, Кевин Сесил и Енди Рајли

Епизода 4 од сезоната 3

Во оваа смешна епизода на култната англиска комедија, loveубовната непријателка Бернард Блек станува зависник од трки со коњи, откако му нанесе мала победа на крајната трка на англиски коњи: Гранд национал. Епизодата завршува со смешна покер-игра со високи удели, комплетна со вулгарни маскирани стилови на гангстерски, во кои Фран повторно го каучува Бернард - препорачливо е да се гледа. Погледнете ја оваа епизода овде - но ние ве предупредуваме, ќе заврши да мора да ја гледате комплетната серија!

Па, што мислите досега? Дали овие претстави се голем хит или промашија во твоите очи? Било какви нови не сте биле сигурни? Нашите најдобри пет ќе следат наскоро…

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Броеви може да се збунувачки. На пример: ако можете да преклопите парче хартија 45 пати, ќе достигне месечина. Казината е за броеви: големи броеви, мали броеви, освојувачки броеви. Секоја маса или игра со карти има статистички ризик и за коцкар и за куќата.

Значи, кога баба на Њу Џерси, Патриша Демауро, ја грабна коцката Зарове маса на хотелот "Боргата" Казино и Спа на мај 23, 2009, таа веројатно имаше многу малку идеја дека ќе победи шансите ... да чекаат ... еден во 3.5 милијарди.

Долго снимање

Само да се стави тоа во перспектива. Шансите да станат претседател на Соединети Држави се една во 10,000,000; шансите да се погоди од гром - еден во 700,000, и шансите да снимате дупка-во-едно на пар 3: еден во 12,500, тоа звучи лесно!

Фактот дека г-ѓа Demauro успеа да ги задржи на коцките за зачудувачки четири часа и 18 минути, и ги претвори неверојатни 154 пати пред да погоди седум е ... да го користам зборот правилно за еднаш ... неверојатно.

Шансите за тркалање на седум со две коцки е еден во шест. Во теорија, ќе погодиш седум најмалку еднаш со секои седум ролни од две коцки. Тоа е најчестата комбинација на број за пар кости (1 + 6, 2 + 5, 3 + 4, 4 + 3, 5 + 2, 6 + 1).

Само проверете ги шансите. Земи две коцки и се тркалаат. Шансите се, ќе погоди седум прилично брзо. Оваа едноставна вежба ќе направи да сфатите колку е извонредна изведба на Демауро.

Роллин, Ролин, Ролин ...

И тоа не е како Demauro дури и професионален играч во казино. Таа патувала во хотелот "Боргата" Казино и Спа, во Атлантик Сити, со нејзиниот пријател Џон Капра, бидејќи и двајцата уживаа во малата акција на масите.

Демауро одлучи да игра безбедно и да се постави пред еден од многуте парични места на Боргата. Во меѓувреме, нејзиниот пријател Џон одлучи да ја проба среќата играјќи неколку раце на три-картичка покер.

Неколку часа подоцна, во 8pm, Demauro беше досадно и отиде да најде нејзиниот пријател. Тој беше во покер-салата - директно спроти Табела за играње. Демаро само еднаш играше за играње и сакаше да ја подобри својата игра. Тие одлучија да се тркалаат и да ја тестираат својата среќа.

Во Боргата се наоѓаат табели 14. Во 8.13pm, Demauro купи во играта за $ 100 и беше предаден на портокалово обоени коцки. Тоа беше нејзиниот ред да биде стрелец. Таа почна да се тркалаат.

Змиски очи и Stickman

Игра на зарове може да биде збунувачки игра за почетник. The Come Bet, хардвеј, внатрешната комбинација. Сето ова и змиски очи, stickman, минуваат линии, боксер и стрелец. Ако никогаш не сте играле Craps пред, треба да одвоите време и да научите.

Играта на "Крпс" започнува со почетниот рол - познат како "излези". Тоа е или четири, пет, шест, осум, девет или десет. Демауро свиреше осум. Во овој момент, играчите се обложуваат на табелата.

Demauro валани ... и валани ... и валани. Додека таа се сосредоточи и погоди седум, тоа беше уште еден ден. Четири часа и 18 минути поминаа, а генералот беше свиткана со 154 пати.

Пред редеата на Демауро, имаше неколку тврдења за тронот на Крепс. Во Лас Вегас, човек познат само како "капетан" управувал 147 ролни во 2005. Исто така во Лас Вегас, Стенли Фуџитаке успеа три часа шест минути во хотелот во Калифорнија. Demauro ги засени двете. (btw - просечната количина на ролни пред удирање на седум е околу осум).

Демауро рече: "Се качив на тркала и само продолжив да одам околу четири и пол часа и ја играв играта додека одев заедно. Повеќето од мажите што беа таму беа навистина возбудени затоа што им носев среќа.

"Имаше една жена и ние се случи да се фатиме едни со други очи. Таа се насмевна во мене, и се насмевнав и рече: "Не знам како да ја играм играта".

Demauro никогаш не открила колку таа победи во таа судбоносна ноќ, но нејзините добивки се проценува дека се наоѓаат во високиот 100,000.

"Тоа беше навистина одлична маса за да се биде, одлични вибрации од сите", рече таа. "Ова беше многу возбудливо за мене да бидам дел од историјата. Го посетував Боргата многу време и секогаш сум многу забавно. "

По нејзината победничка низа, хотелот го третира Демауро и нејзиниот пријател на Дом Перињон, вечера и комплементарен апартман. Убава работа, Патриша ...

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Тоа е моментот на еурека. Во моментот кога сите парчиња паѓаат на место и историјата е направена. Повеќето пронајдоци се водени од процес на еволуција и префинетост: мислам ножици, сијалица, велосипед. Слот машината не беше исклучок.

Нашиот херој, баварскиот имигрант и луд пронаоѓач Чарлс Феј, правеа машински машини за обложување речиси пет години. Тој ја напушти својата работа и бизнисот е во подем. Со секоја итерација, неговиот производ продолжува да се подобрува.

Играчите сега можат да се обложуваат повеќе за да освојат повеќе, можат да изберат залог и да играат специфични бои. Неговото последно подобрување: машината сега може автоматски да ги исплати своите добивки. Нема потреба да се вработи придружник или да се одвлече вниманието на зафатен бармен од неговата работа.

Двојна компанија, Три е совршена

Треба да се намали бројот на победнички комбинации за да се овозможи механичко исплата. За да го направите ова, тој не го почитувал формат на табелата за покер, кој барал пет ленти, и наместо тоа користел три ленти. Ова генерираше помалку победни комбинации, но направи автоматско одржливо.

Сега Феј повеќе не ги користеше покерските раце како победнички комбинации, немаше потреба исклучиво да ја користат иконата за играње карти. На картичките, Fey додаде потковици, ѕвезди, и разбиените Либерти ѕвончиња. 20 симболи вкупно со шест победнички комбинации.

Машината беше компактна и цврста: лимот засилен со месинг рамка, riveted и лемење заедно, стоејќи на четири цврсти стапала. Тоа беше 1899. Во следните 50 години ќе бидат произведени повеќе од половина милион машини "Бел".

До сега, Феј имаше малку или никаква конкуренција. Баровите и коцкањето места кои сакаа да им понудат на играчите можност да го играат новиот слот за Слободен Бел мораше да плати Fey на 50% провизија стапка. Fey категорично одби да ги сподели дистрибуцијата или правата за производство со никого.

Бизнис џекпот

Сепак, Феј не можеше да продолжи со побарувачката и - во 1907 - тој се здружи со компанијата Милс Новелти.

Компанијата Милс Новини беше Чикагобазирани бизнис, производство на монети управувано вендинг машини. Започна да се тргува како МБМ Сигнар Вендинг Компани. Во 1897, искористувајќи ја популарноста на новите гејмерски машини, компанијата ја произведе Mills Owl - исправена машина за игри на кабинетот и комерцијален успех.

Во 1898, основачот Мортимер Милс го продаде контролниот интерес на бизнисот на неговиот син Херберт, кој го преименувал бизнисот во фирмата Милс Новини. Соработката на Херберт со Феј во 1907 резултираше со ѕвончето Милс Либерти. Основниот дизајн на машината се уште се користи во слотови денес.

Овошни факти

Во 1909, Сан Франциско ги забрани слотови. Имаше околу машините 3,300 во градот. За да се доближи до законот, Феј и неговите конкуренти се вратија назад и - уште еднаш произведоа машини без монети кои се исплаќаа во пијалаци и пури. Повеќето производители, исто така, се преселиле во послободни Чикаго.

Друга техника за заобиколување на моралното малцинство беше преименувањето на машините за "мастило за џвакање" и менување на симболите на тркалата од костум симболи на овошје.

Машините навистина се исплатиле во гуми за џвакање и вкусот на гума за џвакање често се одредуваше од линијата за победа. Тука доаѓаат симболите од цреша и диња. Сликата на пакетот гума за џвакање е потеклото на класичниот БАР симбол.

Во 1910, компанијата Mills Novellty произведуваше најмногу рационализирана машина до денес, во која беа вклучени гумен монета слој за депозит и овошни симболи на бандажите. Иако секоја машина имала повеќе од 100 фунти, 30,000 беа произведени и бизнисот сега е меѓународен со значителна продажба во Европа.

Во 1916, Милс го направи својот последен голем придонес во автомат за игри: "џекпот". Играчите сега може целосно да ја испразнат машината, ако ја погодат точната комбинација на симболи.

забрана

Со забрана во 1919, потрошувачката и снабдувањето со алкохол беше нелегално во Соединети Држави. Забраната на национално ниво траеше до 1933. Машините за игри се завршуваат во speakeasies и се вратиле во готово. Менаџерите сфатиле дека веќе го прекршуваат законот со продажба на алкохол, па зошто да не се врати исплатата во готово.

Машините беа направени и потивки и полесни, произведени во дрво со отстранети ѕвона. Во Невада, во 1931, коцкањето било легализирано. Bugsy Siegel беше еден од првите сопственици на казино да ги прифатат игрите, додавајќи ги возбудливите нови машини на подот на казиното на легендарниот Лас Вегас Фламинго Хилтон.

Што се однесува до човекот кој го започнал сето тоа. Во јануари, 1944, Чарлс Феј ја продаде својата компанија на својот долгогодишен надзорник. Тој ги поминал 50 години во бизнисот. Во тоа време никогаш не престана да ги подобрува, развива и развива машините. Починал девет месеци на возраст од 82.

До крајот на 1950s, механичката ера беше речиси завршена, а Биг Берта требаше да направи нејзин електромеханички деби. Осум каиши, 20 симболи по ролна и $ 150,000 ако сакаш да ја поседуваш.

Високи джакпот, повеќекратна паричка игра, Bally ... Money Honey ... бездобар бункер и монетата 500 без надзор плаќаат. Следниот пат во третиот дел ќе го фатиме електричното производство.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Слушаме за многу приказни за масовен ден на джакпот, како во Вегас, така и онлајн, но се чини дека е популарен повторувачки број меѓу победите на џекпот, со тоа што бројката $ 2.4 се појавува редовно. Оваа повторувачка бројка е одлична сума на џеб и ги промени животите на многумина. Веројатно најпознатиот случај е онаа на мајката на Џенифер Лопез - иако тоа го промени својот живот, многу се сомневаме. Еве малку повеќе информации за некои од луѓето кои присвоиле оваа убава мала нарачател ...

Мама на Џ-Ло е добива (повеќе?) Милиони

Ајде да започнеме со најпознатиот случај ... Џо Ло неодамна ја пренесе оваа приказна на шоуто "Вечерва", објаснувајќи како мајка си играла слотови во казиното Боргата, Атлантик, кога победила на прогресивен џекпот. Приказната е дека таа му телефонираше на нејзината ќерка за да и 'каже вести, првично смири, а потоа врескаше детали на врвот на белите дробови (мислам дека и ние би викале!). Домаќин на шоуто, Џими Фалон, ја сподели својата приказна за освојувањето на $ 200 со својот татко во Атлантик Сити истата вечер, играјќи машина за тркала на среќата. Тие беа толку воодушевени од нивната победа до наредниот ден кога се разбудиа до насловните наслови на Њујорк пост, велејќи дека мама на Џ-Ло ја освоила огромната неочекувана среќа на тркалата на тркалата - истата машина што биле игра! Ова е интервјуто со Џенифер Лопез на The Tonight Show, кој им кажува на сите.

Баби и дедовци удриле на џекпот кој не платил за 20 години

Уште еден пример за победа од $ 2.4 милиони казино џекпот е средовечната двојка од Њу Хемпшир, САД, Линда и Волтер Миско, која играше во MGM Grand, Вегас, во август минатата година (2014). Тие одлучија да ја пробаат својата рака во Лајонс Спој, оригиналниот прогресивен слот на казиното, кој не го исплатил својот џекпот повеќе од 20 години. Тоа е најпознатата слот-машина во казиното MGM, и се игра во просек на секои пет секунди секој ден. Волтер и Линда ги собраа $ 100 во целина пред да го земат своето огромно исплата. Во интервју подоцна, тие рекоа дека се радуваа што сега можат да ги стават своите петнаесет внуци преку нивното образование.

Еден млад човек промаши $ 314 милиони, но сепак станува милионер

Премин кон игри на среќа, еден 32-годишен човек по име Тарик Хава добил 2.4 милиони долари во 2013 на делот за лотарија Powerball - само што го пропуштил џекпот од $ 314 милиони. Сепак, навистина не може да се жалам на момците кога неговите пет броеви - 1, 17, 25, 37 и 44, сепак, го направија инстант милионер. Хава ја освои големата победа откако го купи својот билет на бензинска пумпа во Јужна Паседена, користејќи го системот за брз избор, и иако тој едноставно го пропушти најголемиот неочекуван настан, тој беше многу задоволен од неговиот нов милионер, велејќи дека тоа ќе му овозможи и неговата сопруга да купат куќа. Прилично убава куќа, може да додадеме! Можете да прочитате повеќе за неговата победа во соопштението за печатот тука.

Игри кои нудат $ 2.4 милиони џекпот (и погоре) на интернет

Ако барате да играат игра која нуди масивни победи на джакпот, тогаш постојат голем број на машини за онлајн слотови кои имаат прогресивни джакпот, кои достигнаа (и го скршија) износот на џекпот од $ 2.4 милиони. Beach Life (во моментов во над 3.3 милиони долари за време на пишувањето) и Златен митинг, се две од најпопуларните онлајн игри за игри, поради нивните извонредно издигнувачки џекпот. Gold Rally е најплатената машина за онлајн слотови од Playtech, со вкупно $ 9.1 милиони во победи, внимателно следени од Марвел Ultimate Power и Магични слотови, секој со вкупна исплата од над $ 6 милиони за играчи.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Тоа е 1963. Во оваа година Битлеманија ќе се претвори во живот, Мартин Лутер Кинг ќе биде уапсен во борбата за граѓански права, војната во Виетнам ќе меле и ќе биде убиен.

Ова се модерни времиња. Светот расте. Во Лас Вегас бизнисот со казино е во подем и градот е зафатен за да ја добие својата круна како "Забава главен град на светот".

The Rat Pack е во полн замав, со Синатра, Деан Мартин, и Сами Дејвис Јуниор држи двор и донесувајќи гламур на лента. На дното на казиното, тоа е електрично - буквално. Машинските машини се поминале и електромеханичкиот мотор се оддалечува.

Акција без раце

Што се однесува до слот машината, "една рака" на "еден вооружен разбојник" сега е чисто за декорација. Тоа е носталгично поздрав до деновите кога е потребен физички напор за да се вртат тешките макари. Се што треба да направите сега е притискање на копче.

Големиот играч во 1960s е Бали Gaming. Основана во 1932, на Чикаго базиран бизнис, под раководство на основачот Рејмонд Молони, брзо стана лидер на пазарот, производство механички слот, вендинг и пинбол машини.

Молони почина во 1958 и бизнисот се караше. Во 1963, таа беше купена од група инвеститори и во 1964, ја дебитираше првата електромеханичка машина за игри наречена пари мед.

Трите машини за ролна беа целосно автоматски и имаа електричен бункер. Ова значеше дека може да се одржи многу големи количини на монети, кои подоцна направиле победи многу повеќе спектакуларни. Джакпот на монетите 200 беше активиран кога сте ги наредиле трите истоименувани "Пари на мед".

Сериозни пари

Тоа беше "машина која го промени Лас Вегас". Сега има звучни ефекти. Тие може да се управуваат со едноставно притискање на копче и џекпот почна да станува сериозен. Лас Вегас сон за удирање на џекпот - и менување на вашиот живот со само еден вртење - сега беше реален. Дури и Лезбејците влегоа во банда за пари со мед.

До крајот на 1960s, доминацијата на Бали на пазарите на слотови беше речиси завршена, со учество на 90% од сите слотови кои работат во Невада. Компанијата отиде во јавноста и почна да ги голтнува своите помали конкуренти. Во 1975, Бали беше првата играчка компанија со која се тргуваше на њујоршката берза.

На подот на казиното, акцијата продолжи да се развива и загрева. Екстра ленти на слотови значи поголем джакпот, како и зголемен број на симболи на секоја ролна (максималната поставена во 25). Исто така, се зголемија и влоговите. Играчите сега би можеле да коцкаат до $ 100 на еден спин на лентите. Ризикот беше поголем, но така беше и наградата.

Бали работел норвешкиот математичар Инге Телнеас за да го притисне пликото и да им овозможи на слотниците да ги платат вистински џекпот за промена на животот. Тој го направи ова со користење на генератор на случајни броеви за да генерира освоени линии.

Хруст на броеви

Еве го објаснувањето: замислете машина за три ролери, со 12 симболи на секоја ролна. Статистички, шансите за удирање три цреши по ред се 1 во 1,728. Без предност во куќата, залог од 1 може да ве освојат џекпот од $ 1,728 (џекпот најверојатно ќе биде $ 1,700 со куќата).

Единствениот начин да се зголеми овој џекпот е да ги зголемите шансите, додавајќи дополнителна ролна (џекпот сега е околу $ 20,000) и дополнителни симболи. Ова претпоставува дека машината има само една победа линија. Во реалноста, има многу што дополнително го намалуваат џекпот.

Проблемот е: со цел да им понудите на играчите голем џекпот, потребна ви е машина со десетина макари и 100 симболи на секоја ролна.

На генијот на Telnay беше да се добие генератор на случајни броеви за да се одредат победите и да се добијат макари само да го претставуваат ова. Сега казиното може да се постави победничките шанси. Операторот може да одлучи дека три цреши ќе погодат само еднаш во еден милион врат. Ова им овозможува на милион долари џекпот и ја прави машината поатрактивна.

Успеа. Со 1990, автоматите за игри на среќа учествуваа со две третини од приходите од игри во Лас Вегас. Тоа е бројка што останува иста денес. Речиси три четвртини од целиот казински простор е исполнет со пеење звук на слотови.

Следната недела ја завршуваме нашата историја на слотови со изглед и што се случува на подот на казиното сега и каква иднина може да се одржи за љубителите на еден вооружен разбојник.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Откако некое време, холивудските ѕвезди со листа на ѕвезди кои сакаа да заработат сериозен јени или јуани, тајно ќе се преселат во нивните приватни авиони и ќе заминат во Азија. Безбедна во знаење дека нивната тајна е безбедна, тие би пука бизарен комерцијален за јапонска или кинеска компанија, џепа масивна такса, и главата тивко дома.

Денес имаме интернет. Ова значи дека светот е многу помало место и она што се случува во Токио повеќе не останува во Токио - или во Макао. Се завршува на YouTube.

Макао е најголемата дестинација за коцкање во светот и ги џвака Лас Вегас и Атлантик Сити - поединечно и комбинирано. Всушност, казина во Макао генерираа приходи од $ 44.1 милијарди во 2014. Тоа е повеќе од седум пати повеќе од износот на пари создадени во Лас Вегас. Макао е силен. Таа доминира во која и да било конкуренција.

И тоа е ова крвавост што му овозможува на Макао - конкретно на курортното студио Студио Сити Ресорт и Казино - за регрутирање на најпознатиот филмски режисер во светот за да го промовира неговото лансирање.

Акција со списоци

Во јануари, втората трејлер за 60, во режија на Мартин Скорсезе, во кој глуми Роберт Де Ниро, Леонардо Ди Каприо и Бред Пит беше прегледан. Винетата е само дегустатор за целиот деветминутен "филм" што треба да се издаде подоцна оваа година - веројатно кога ќе се отвори казиното.

Насловен како Аудиција, краткиот филм го напиша сценаристот на Волф од Вол Стрит, Теренс Винтер, а Ди Ди Каприо и Де Ниро се натпреваруваат за истиот филмски дел. Бред Пит се појавува во позадина. Неговата точна улога е сè уште мистерија.

Скорсезе е еден од најдобрите режисери во светот, со свои филмови како Raging Bull, Taxi Driver, Goodfellas, Волкот од Вол Стрит и Казино. На закачка е спакуван со некои од неговите заштитени трговски марки, кинески трикови: брзи зумиуми, убедливи снимки, брзи парчиња и кул ретро саундтрак.

Скорсезе е повеќе од среќен да го прифати доларот за рекламирање, создавајќи и насочувајќи ги рекламите како што се Шанел, Долче и Габана, американски Express и AT & T.

Она што ја прави оваа објава толку извонредна е поддршката. Не само што е фаворит на Скорсезе од старото училиште, туку и неговиот нов "Оди на" актерот Леонардо Ди Каприо. Овие две холивудски тешка категорија, плус Бред Пит, би можеле да отворат филм.

Беснее милијарди

Студио Град одморалиште и Казино маркетинг тим јасно одлучи да не се повлече било удари во буџетот. Актерите ги собираат сите по 10 милиони долари, а вкупните трошоци за производство се $ 13 милиони.

Сепак, во реалноста, тоа е мала промена. Студио Сити одморалиште чини неверојатни $ 3.2 милијарди долари. Модел на Готам Сити, и во кој се прикажани и Бетмен и Wonder Woman возење со виртуелна реалност, се очекува да се отвори средината на 2015.

Централниот облакодер на одморалиштето има две "дупки од астероиди" преку неговото јадро, кое вклучува висококвалитетно тркало на тркалото 130. Тоа ќе биде највисока во Азија. Постојат ресторани 30, голем луксузен трговски центар, седиште на 5,000 седиштето и, се разбира, најмодерниот казино 500,000 sq ft.

Растечките синови

Проектот е дело на групата Melco Crown Entertainment, главен казино оператор со збирка огромни одморалишта. Тоа се двајца копретседатели Лоренс Хо и Џејмс Пакер се синови на деловни легенди Стенли Хо и Кери Пакер. Имаат големи чевли за да ги пополнат.

Иако приходот на Какао на Макао е огромен, притисокот од страна на кинеската влада во 2014 ги испрати цените на акциите. Сето тоа го зголемува притисокот врз лансирањето на Studio City. Мора да успее. Можеби тоа е причината зошто го добиле Роберт Де Ниро за да го проверат количеството боровинки во мафини.

Некои совети: ако планирате патување во Макао за да стигнете по стапките на Де Ниро и Скорсезе и да уживате во возбудувањата на Студио Сити, осигурајте се дека вашата четка на вашиот Baccarat.

Baccarat е далеку од најпопуларната игра во Макао и суеверните кинески коцкари едноставно не можат да добијат доволно за тоа. Две третини од приходот на казакот на Макао доаѓа од играчи на ВИП Бакара.

Можеби следната рата од мини-ремек-дело на Скорсезе ќе ја има оваа икона. Пит против Де Ниро на маса, додека Волкот од Волстрит се појавува Quaaludes и продава акции од денар. Види овој простор. Ние ќе бидеме!

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Животот е како кутија чоколади. Во 1994, Форест Гамп, Кралот Лав, Пријатели и Sony Playstation сите се дебитираа. Во табелите, Оаза и Блаур се бореа. Курт Кобејн извршил самоубиство, отворен тунел на каналот, а Чарлс и Дијана го нарекол еден ден.

Во меѓувреме ... во Јужна Африка ... мал тим програмери, програмери и претпазливи инвеститори сакаше да ја преработи иднината на коцкањето. Казиното се враќаше дома и онлајн слотот ќе го води обвинението.

На катскиот кат работите постојано напредуваа. Машинските машини сега беа музејски парчиња, и двете видео-покер и видео-слотови беа насекаде присутни.

Видео ја уби радио старата

Не е секогаш така. Пронаоѓачот Волт Фројли и Фортун Монета Ко објавија видео верзија на класична "Спот машина за станици" во 1975. Машината не беше добро прифатена.

Имаше проблеми со доверба. Патрони се пожалија дека не можеле да ги видат ротираните кругови. Тие беа вознемирени во врска со новата видео-игра, и покрај фактот дека видео-спот беше ригорозно тестиран од Невада Gaming Board.

Незадоволен од младиот прием на видео-слот, SIRCOMA - која застанала за машини за монети Si Si Redd - ја купил Fortune Coin Co и продолжил со развојот. А видео верзија на нерешено покер беше објавен во 1979 и беше инстант хит хит.

Срамежливите играчи кои беа претпазливи да играат во живо сега можат да уживаат во играта на покер во нивниот одмор, далеку од толпата. Луѓето се навикнаа на идејата за видео-екран, добија пари, а темелите беа поставени за иднината на видео-игри.

Покер победува

SIRCOMA го смени своето име во IGT (International Gaming Technology) и популарноста на двете видео-слотови и покер во рамките на 1980 и 1990.

Немаше физички или механички ограничувања. Игри сега би можеле да имаат привлечност од бонус круг од вториот екран: функција развиена во Австралија и прва претставена во 1994, со играта Three Bags Full.

Исто така беа можни повеќекратни исплати. Играчите може да го зголемат својот удел и да се обложуваат на неколку линии за победа - до 1024. Игри беа исто така тематски за филмови, музика или популарни забавувачи. Графика и анимација беа дел од пакетот, додавајќи го целокупното искуство.

Главните атракција од новите видео игри беа нивната способност да им понудат на играчите огромни джакпот, со користење на генератор на случајни броеви за да создадат шанси и да имаат толку многу виртуелни симболи на ролна како што е диктираниот џекпот.

Виртуелна игра со три макари, со 256 симболи на секој ролна, ќе имаат 16,777,216 можни комбинации. Ова му овозможи на производителот да им понуди на играчите милион долари џекпот на залог од $ 1, сигурен во знаење дека ќе се случи само еднаш во секој 16.8 милион врти.

Технологијата, исто така, овозможи поврзаност на слотови. Не само во казина туку и на национално ниво. Глобалната прогресивна игра зависеше од добра интернет врска.

Интернет експлодира

Сега ... назад во Јужна Африка. Со 1994, Интернетот има 25 милиони корисници, а ефизиката е нов бизнис. Спам само што почнува да се појавува, Јаху е лансиран, и луѓето прашуваат "што е интернет, во секој случај?"

Microgaming е мал почетен бизнис со одлична идеја. Во април 1994, го лансира првиот онлајн казино во светот. Интернетот никогаш нема да биде ист.

Во следните три години, Microgaming продолжува да го подобрува својот производ со следење на играчи и управување со казино. Престанува да тргува како онлајн казино и се фокусира исклучиво на развојот на играта. Исто така се преместува на Остров на Човекот.

Во меѓувреме, повеќе играчи влегуваат во пазарот за игри за развој на игри. Playtech, Cryptologic, Gaming во реално време, Wagerworks, Boss Media, IGT, и многу други, сите го заземаат своето барање за парче од колачот за онлајн казино.

И каква пита е. Во моментов, пазарот за онлајн казино продолжува да расте. Во 2018, се предвидува дека земјите од ЕУ 28 ќе генерираат пазар во вредност од € 3.3 милијарди.

Испрати во клоновите

И игри? Денес, сè е можно. Првично, онлајн програмерите ги имитираат казиновите игри на нивните роднини во вистинскиот свет. Забележете совршени верзии на сите класични игри како Блек Џек, рулет, зарове, и baccarat наскоро се појави.

Слот започна како клонови, но брзо стана многу повеќе, со целосно искористување на секој чекор напред во компјутерската технологија. Како што нашите лап-топ компјутери, таблети и компјутери станаа помоќни, игрите станаа подобри.

Сега можете да играте слот на вашиот телефон или да се восхитувате на анимации во холивудски стил, игри имаат наратив што поттикнува повторување на играта и лојалност. Онлајн слотови не се само три тркала. Тие можат да бидат сложени и ангажирачки форми на забава.

Чарлс Феј почнал да се врти повеќе од 100 години. Сега, можете да играте во 3D, со пријателите од целиот свет, или за џекпот кој може да го промени твојот живот засекогаш.

Историјата е завршена, но - следниот пат - ќе погледнеме во иднината и шпекулираме на слотови. Што ќе се случи во следниот век за вртливи ленти?

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Сè е фер во љубов и војна. Во битката меѓу играчот и казиното, пленот се дели и шансите не се тајни. Профитот на казиното е претставен од работ на куќата: маргината на пари што завршува на масата, кога сите облози се платени.

Не е тајна дека казиното сака да оствари профит. Тоа е бизнис. Некои игри - како Зарове - им даде на играчите добра предност. Некои игри - како лотарија - се долги удари. Играат нив за забава - не профит.

Како и со повеќето нешта во животот, постојат добри играчи и лоши играчи. Оваа недела, ние го разгледуваме крем де ла крме на казино играчи. Ова се луѓето кои не треба да лажат за да ја победат куќата.

Бројот картичка

Овие денови, секое казино на планетата знае за броење на карти. Дури и направија филмови за тоа. Сепак, во раните 1960s фразата "броење на карти" дури и не постоела.

Едвард Торп - професор по математика со мајстори по физика и докторат по математика - е таткото на броење картички и човекот кој го измислил оригиналниот систем.

По посетата на Лас Вегас, тој стана фасциниран од играта на Блек Џек и се увери дека постои начин да се победат шансите. Тој беше во право. Прво, тој се научил на програмскиот јазик Фортран. Потоа, тој го искористи кодот за програмирање на голем IBM 704 компјутер за да изврши милијарди пресметки.

Пресметките ја анализирале играта на Блек Џек и утврдиле дека веројатно исходот од раката бил поврзан со картичките што останале на палубата.

Торп открил предност. Накусо: ако имало многу картички со карти во палубата, играчот имал предност од 1% до 5% над куќата.

Касинските шефови беа мистифицирани. Никој не знаеше што пребројуваше картички за да не може да сфатат како Торп продолжи да победува. Студираа. Тие гледаа. Тие се откажаа и само го замолија да замине.

Торп продолжи да прави милиони на берзата и на крајот беше примен во Холидејта на славните Блек Џек.

Волшебникот

рулет тркалата се прецизни инструменти, но тие не се совршени. Овој едноставен факт го направи Шпанецот Гарсија-Пелајо околу $ 1.5 милион пред тој да го нарече еден ден и бил забранет од секое казино на планетата.

Неговото злосторство: ништо. Сè што направил беше да ги искористи предрасудите на тркалата со гледање и гледање, гледање и гледање. Секој тркало на рулет има одредена пристрасност. Тоа може да биде големината на тркалото, рамнотежата, варијациите во големината на џебот или брзините на механизмот.

Гарсија-Пелајо ќе поминат неколку часа гледајќи во тркалото гледајќи 1000s на врти. Тој дури и ги натерал своите деца да му помогнат да брои. Тој ќе ги анализира резултатите со компјутер за да ги открие топли броеви на тркалото на тркалото.

Користејќи ги овие информации, тој може да ја претвори работната површина на 5% во раб на играч 15%. Успеа. Гарсија-Пелајо се исчисти Шпанија пред да биде принуден да се пресели во Лас Вегас каде што работел на истиот начин на работа и направил милион.

Еден казино се обиде да го тужи, но судот пресуди во негова корист велејќи дека сето она што Гарсија-Пелајо го направило е да се користи "генијалност и компјутерски техники".

На човекот генерал

Познат како "Човекот со Златна Рамка "и" Доминатор ", Доминик Лоригџо е совршен партнер за игра на копани во казиното. LoRiggio поминал неколку години за учење "контролирано снимање" и може да фрли коцки на ред.

Техниката на тркалање на вештината на Лоригџо не била нелегална. Тоа само зеде многу пракса. Тој ќе фрли на генерал, па тие останаа заедно во воздухот и зеде нежно отскокнување од назад перница.

Вооружена со раката, Лоригџио ја погоди лентата и се исчисти. Овие денови, казина ги прават стрелците да ги фрлаат коцките на различни начини за да спречат уште едно чистење на доминаторот.

Бонусот е подобар

Со толку многу онлајн казина кои вежбаат за вашата трговија, не е изненадувачки што претпазливото подобро кој е подготвен да игра со бонусните правила, може да профитира. Во јануари, 2015, Ендру Непир го купил својот автомобил за соништа - Aston Martin Vantage - благодарение на парите што ги направил на различни онлајн игри.

Нема техника овде. Тоа беше само едноставен случај на земање на вашето време, играње паметно, и да бидете многу трпеливи. Непиер беше доволно дисциплиниран да се држи до правилата и да победи.

Имате ли што е потребно за да играте и да победите? Ова се само паметни луѓе кои се држат до куќните правила и се исчистат. Ако можеш да размислиш за некој агол, можеш да имаш предност! Играј безбедно. Играјте разумно и со среќа.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Предвидување на иднината е ризичен бизнис. Всушност: тоа е бизнисот на кој се градат казина и спортски книги. Во 1994, првото онлајн казино во светот го погоди интернетот. Тоа е 21 години. Каде е сега и што чека иднината?

Иронично е: денес, една од најиновативните области во развојот на онлајн игри технологијата е создавање на совршен виртуелен казино. Тоа е: изречена застапеност на реалниот свет казино во виртуелниот свет. Тоа е малку како да користите компјутер за развој на пенкало и хартија.

Developer Lucky VR се опишува себеси како "снабдувач на виртуелна реалност". Бизнисот со седиште во Торонто нуди играчи со "извонредно искуство" и е зафатен со развој на апликации за казино и за Oculus Rift и за Samsung Gear VR слушалките.

Блек Џек Галактика

Корисниците ќе можат да шетаат наоколу да забележат совршени виртуелни верзии на најпопуларните казина во светот. Тие ќе можат слободно да талкаат, да играат слот-машина, да ги превртуваат коцките на Зарове маса, да разговарате со пријателите на Блек Џек, или дури да имате виртуелен коктел во казиното бар.

Иако виртуелните претстави на реалните светски казина се неверојатна алатка за брендирање и одличен начин за љубопитните коцкари да го искусат карактерот на казиното од другата страна на планетата, потенцијалот за "фантастичното" е местото каде што е забавно.

RiftSino е изложба на Lucky VR и дизајнирана исклучиво за Oculus Rift. Се имитира казино во стилот на Лас Вегас. Добивањето на деталите е клучно за неговиот успех, според извршниот директор на Lucky VR Jeff Lande.

"Кога го видов потенцијалот на Oculus Rift и виртуелната реалност, знаев дека тоа ќе има огромно влијание врз многу различни индустрии, вклучувајќи го и казиното игри. Јас создадов Lucky VR да станам водечки софтверско студио за развој VR за VR казино. "

"Развојот на VR е исклучително специјализиран, во споредба со развојот за други платформи како веб или Android / iOS. Има толку многу повеќе фактори кои влегуваат во создавање на големи VR игри / апликации кои навистина треба да ги имаат VR-експерти на одборот ", рече тој.

Смело заложи

Идејата за виртуелен казино не е нова. Програмерите се натпреваруваа со концептот откако почнаа онлајн игри. Покер платформата PKR користи реалистични аватари за да создаде поизразено искуство во играњето и тоа функционира.

До сега, проблемот беше поддршка на технологијата, но сега сме смело влегувајќи во VR век. Мајкрософт неодамна го најави HoloLens и изгледаше неверојатно. Фејсбук го купи Окулус и двете Sony и Samsung се во играта. Тоа доаѓа.

Возрасни и коцкање веб-сајтови се и во првите редови на развој на иновативни начини да се користи нова технологија. Можете да гарантирате 3D виртуелен казино наскоро, како и виртуелен придружник.

Високи приказни

Друг значаен развој во онлајн слотови е наративното. Како што играме онлајн, казина може да го следи нашето однесување. Се повеќе и повеќе игри сега имаат дополнителен поттик да продолжат да играат.

Слотови награда лојалност со рангирање и дополнителни бонуси. Во одредени игри, можете да заработите екстра пари со тоа што сте "онлајн чет летач". Многу игри носат динамични анимации и ангажирање на приказните, кои сите помагаат да се вклучат играчите.

Онлајн казина веќе некое време се достапни на мобилни уреди. Во домаќинството, уредите како Chromecast ни овозможуваат да ги консолидираме сите наши мобилни уреди и да ги емитуваме на истиот екран.

Frontierres Jeux Sans

Сè што навистина знаеме со сигурност е дека онлајн игрите ќе бидат во претходница на технолошкиот развој во следниот век. Тоа е конкурентен и профитабилен бизнис и овие два атрибути водат иновации.

За изминатите 21 години, онлајн игри развиена со експоненцијална стапка. Потребно е повеќе од еден век за механичкиот слот машина да се развива - онлајн верзијата е побрзо светло. Каде и да има напредок во начинот на доставување или медиум, онлајн игри блиску се задржуваат со апликација за да одговараат.

Комбинирајте холограми и интерактивни приказни и можете да ја визуелизирате иднината каде што играте дел од џуџе, навлегувајќи се во рудниците на Morder, да се борите за злато - буквално. Победи на змеј и џекпот е твое!

Алтернативно, можете само да резервирате викенд, да заклучите себе си во вашата соба, да имате згодна виртуелна пријателка и да застанете во сите казина на Лас Вегас.

Виртуелното искуство ќе им даде можност на казина да ги потпомагаат играчите, наградувајќи ги со ексклузивни онлајн виртуелни искуства: живи емисии, еден-на-еден претстави, или шанса да се дружите со славната личност по ваш избор. Можностите се бескрајни, возбудливи и малку страшно. Донеси го.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Чипови ... за граѓанин на Соединети Држави, чип е длабоко пржено, ретко сече, парче компир. Во UK, чипсот се служи со уништена риба, завиткана во хартија и јаде со дрвена вилушка. Во казиното, чипот значи само едно: пари.

На август 23, 2011, Ентони Карло беше испратен во затвор помеѓу девет и 27 години. Самопрогласениот "Biker Bandit" или "Cranberry Kid" признал дека ги ограбувал казините "Белаџио" и "Санкоаст". Неговиот татко - поранешен општински судија во Лас Вегас - бил на казната во Окружниот суд на округот Кларк.

Океан Еден

Злосторството на Карло беше доволно честа појава. На декември 9, 2010, облечен во црно и облечен во мотоцикл шлем во целост, тој влезе во зарове јама областа на Bellagio и зграпчи повеќе од $ 1.5 милиони во казино чипови, вклучувајќи и многу брусница чипс во вредност од кул $ 25,000 секој.

Претходно во текот на годината, тој го користел истиот начин на работа за крадење на $ 18,945 од казиното Suncoast. Тој користеше оружје за грабежи и го направи своето бегство на мотоцикл.

Она што го прави овој тажен случај толку фасцинантен лежи во касинските чипови што ги украде Карлео.

Белаџио е висока крајна дестинација и ја зема својата безбедност многу сериозно. Чиповите со висока вредност во казиното се вградени со RFID (идентификација на радиофреквенции). Ова значи дека тие можат веднаш да бидат деактивирани и да бидат неизвалкани.

Веднаш откако Карле го напуштил казиното, чиповите биле безвредни. Всушност, тој ограбил многу ништо.

Чип облик

За неколку години, RFID чиповите се витален дел од безбедносната армија за многу казина. Сè повеќе, тие исто така стануваат клучна компонента на маркетинг стратегијата на казиното.

Чипите се речиси невозможни за фалсификување и дозволуваат казина да ги следат однесувањето на играчите и движењето. На крајот, може да им овозможи на казина да ги наградат играчите во зависност од нивната обложувачка активност.

Gaming Partners International Corporation е еден од најголемите светски производители на казино чипови и играчки мебел. Претседателот и извршен директор Жерард Шарли рече: "Ние веруваме дека во следните десет години, казиното валута вградена со РФИД ќе биде норма од целиот свет, и дека казината ќе се осврне на времето пред РФИД како мрачна возраст на следење на играчи и напори за измама ".

Иако коцкањето е околу, бидејќи еден дивак се обложува на друг дека нивниот пријател ќе го изеде од саб-заби тигар, казино чип не се појави до крајот на 19th век.

Чипови и сосови

Клеј композитни чипови беа произведени за да се расчисти нередот на злато монети, слонова коска, коска и грутки од подот на казиното. Првично се користи на покер масата, чиповите наскоро ќе бидат насекаде. Од страна на 1930s, како што Лас Вегас процвета, казино чипови беа брендирани.

Всушност, денес оригиналниот 5, чист казино со калап, со месинг вграден, од отворањето на 1946 на хотелот "Фламинго" на Bugsy Siegel вреди повеќе од $ 4,000. Ако сте доволно среќни да имате 1950 ера од $ 5 чип од песоците, тоа ќе вреди повеќе од $ 30,000. Тоа е еден начин да се освојат многу пари во казиното: не го поминуваат чипот, чувајте го за потомство.

Некои казина се лукави со своите чипови и произведуваат комеморативни изданија. Хард Рок Казино произведе некои ограничени изданија чипови со познати музичари, безбедно во знаење дека луѓето ќе плаќаат за чип $ 25 и само да го задржи. Тоа во основа е непроверен чек.

Раните безбедносни методи за чипови вклучуваат елаборат уметнички дела, сериски броеви и УВ ознаки. Иако најдобрата безбедност останува познатиот допир на крупие. Сепак, сите казина се законски обврзани да имаат подготвено замена за чипс подготвени да се распоредат во случај на измама.

За сега, се чини дека RFID чиповите се иднината. Безбедноста на казиното е критична. Луѓето секогаш се обидуваат да ја победат куќата - еден или друг начин. Ентони Карлео мислеше дека побегнал со снабдување со чипови за живот. Со еден допир на прекинувачот, неговиот куп бил намален на урнатини.

Во меѓувреме, иноваторите на РФИД, Gaming Partners International Corporation, објавија договор минатата година за да обезбедат чипс и плакети со висока вредност во Макао за 6.4 милион долари. Прилично безбедно да се претпостави дека овие ќе бидат овозможени со РФИД.

Ако се обложувате во казино, тогаш шансите се дека големиот брат најверојатно го следи секој ваш потег и можеби ја следи секоја игра што ќе ја направите. Постои алтернатива на курсот: играјте онлајн.

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Новиот педесет нијанси на сивиот филм можеби добива мешан прием од критичарите, но неверојатната приказна за еротското крштевање на Анастасија Стил, во рацете на роговиден милијардер бизнисмен и S & M aficionado Christian Grey, е културен феномен.

Суштината на книгата - односот на Стил со Греј - во суштина е една голема коцка. Дали треба таа или не? Треба ли да влезе во Црвената соба? Треба ли да му се поклони на неговата откачена волја? Дали таа треба да се предаде на неговите надуени уроци? (Звук на спојлер: таа го прави).

Прозата на книгата е страшна. Филмот е медиокрентен и недоволен. И покрај ова, "Педесет нијанси на сивата" ја освои генерацијата и продаде повеќе од 100 милиони примероци ширум светот.

Сексот и коцкањето отсекогаш биле заводлива комбинација. Во Лас Вегас и Атлантик Сити, стриптиз клубовите седат заедно со казина. Играчите се водени од возбудата на бркотницата, адреналинот на победата и стрижената возбуда на играта. Мотиватори кои можат подеднакво да се применат и за игри и за датирање.

Bunny Money

Светот познат од Хју Хефнер плејбој Клубови елегантно комбинирани игри и девојки. Bunny девојките се мешале со мажи во остри костуми. Секој може да биде Џејмс Бонд, со убава девојка на нивната рака, на Baccarat маса за една вечер.

Формулата работеше: во 1981, Плејбој клубот, во 45 Park Lane, во Лондон, беше најпрофитабилното казино во светот и придонесоа £ 32 милиони во империјата на Плејбој.

Џејмс Бонд е дефиниран од неговата желба за коцкање и секс. Тој е архетипски плејбој со дополнителен пресврт на насилство. Тој е човек кој го сака казиното и друштвото на спротивниот пол. Анастасија Стил би сакала Бонд пост Греј.

Непристојни предлози

Во филмот 1993, филмот Непристоен предлог вклучи уште еден богат човек богат, правејќи игра за помладата дама. Овој пат, милијардерот Џон Гајг, кој го игра Роберт Редфорд, му нуди на Давид (Вуди Харелсон) милион долари за да ја помине ноќта со неговата сопруга Дијана (Деми Мур).

Откако ќе го изгубат својот подмит со неразумно сеопфатно залог рулет, тие ја прифаќаат понудата. Филмот беше контроверзен и не е многу добар. Таа освои седум награди Razzie, вклучувајќи го и најлошото актер, актерка, режисер и оригинална песна.

Во реалниот живот, резервирајте мисла за сопругата на рускиот играч на покер Андреј Карпов. Во 2007, Карпов црташе празнини и си играше покер и го разгори својот куп. За да остане во игра, Карпов ја ставил жената Татјана како удел.

Тој не победи. Неговиот противник Сергеј Бродов отиде во куќата на Карпов за да ја добие својата награда. Татјана отиде со тоа. Разведен Карпов и на крајот се оженил со Сергеј. "Сергеј беше многу убав, шармантен човек и јас сум многу среќен со него, дури и ако ме победи во покер игра", рече таа

Еден начин да се оспорите вашиот коцкање е да направите срамота залог. Француската временска девојка Дорија Тилиер заврши презентирање на времето во нејзиниот роденденски костум, откако го изгуби облогот што францускиот национален тим ќе се квалификува за Светското првенство.

Точно на нејзиниот збор, Тилие соблече, откако Франција ја поништи 2-0 дефицит да победи и да се квалификува за Бразил. На нејзиниот голем ден, прогноза беше за особено ладна фронт!

Популарноста на педесет нијанси на сива и онлајн игри се доказ дека луѓето секогаш ќе бидат човечки. Нашата вродена љубопитност и желба за живот се она што го прави светот да оди наоколу. Не можеме да се спротивставиме на возбудата на потера или возбудата на победата.

Се разбира, ако играте онлајн: секогаш е облека! Конечно ... шега.

Двајца досадно croupiers стојат на зарове маса, кога одеднаш една убава млада жена оди до масата и вели дека сака да се обложува на $ 10,000 за ролна на коцките, но сака да игра во гола.

Крупирите со нетрпение се согласуваат и жената правилно се исклучува. Таа се тркалаат со коцките и скокаат нагоре и надолу, врескајќи: "Јас победив ... победив ...". Таа ги прегрнува двата дилери, ја зграпчува добиката, ја зема облеката и се упати кон излезот.

Еден крупие гледа во другата и вели: "Што и онака се тркала?". Другите одговори: "Не знам. Мислев дека барате! "

Casino.com бонуси кодови >>


извор: casino.com
0 Коментари

Тоа е коцкање Џим, но не како што го знаеме ... Изгребете под површината на некои од најпознатите светски казина и ќе откриете богатство на нејасни, малку познати, игри.

Сите ние уживавме една вечер во Блек Џек маса или помина една ноќ што се врти рулет но дали некогаш си играл Ла Бул, или Тренте и Каранте, или Црвениот пес?

Иако е тешко да се најдат, некои од овие релативно непознати казино игри вреди да се бараат. Тоа е често случај со игри со казино: што е уште покомплицирано, толку е помал раб на куќата. Ако ги научите правилата, ќе ја подобрите вашата шанса да одите далеку од победникот.

Некои од овие игри се само мали варијации или измени на класиците. Другите се сосема уникатни и за разлика од нешто што некогаш сте го играле. Точно е што велат: разновидноста е зачин на животот. Затоа, подгответе се за добро зачинета ложа на зачинета акција.

Ла Бул

Vive La France. Секогаш можете да сметате на Французите да прават поинакви работи. Всушност, неколку од овие нејасни игри имаат француски корени. Ла Буле е во основа поедноставена верзија на рулет, со тркало, маса за обложување и гумена топка.

Иако се уште се наоѓаат дупки со броеви 36, броевите се движат од 1-9 и се повторуваат четири пати. Бројот 5 е ист како и 0 во рулет и ги негира сите облози во боја.

Во Ла Бул, имаш многу подобри шанси да го удриш твојот омилен единствен број, но шансите се многу пониски. Раб на куќата е околу 11.11%. Ла Boule може да се најдат главно во европски казина.

Седум и пол

Седум и пол е игра слична на блек џек, популарна во Италија (Сет е Мецо), Шпанија (Siete y Media) и Бразил (Sete e Meio). Основната цел на играта е да се соберат картички кои се што е можно поблиску до 7 и пол.

Играта се игра со палуба со картичка 40 - единаесет, девет и десетици отстранети. Aces брои една точка, 2-7 како на картичка, лични карти се половина точка. Направивте залог и добиете картичка со лице, потоа притиснете или стоите - стил на блек џек - за да се обидете и да се приближите до 7.5 што е можно повеќе. Оди, ти се пробиеш.

Тогаш дилерот привлекува - запирање на пет точки. Сите победи плаќаат дури и пари. Раб на куќата варира во зависност од количината на палуби на картички што се користат.

Можете да уживате во игра од седум и пол во италијански, шпански и бразилски казина. Тоа е исто така опција во Конрад Пунта дел Есте Resort и казино во Уругвај.

Руски и Oasis Poker

Овие две варијанти на Карибите Студ покер вреди да се земе време да се научи, бидејќи и двете ја продолжуваат играта и ги подобруваат шансите на играчот за победа.

Во двете руски и оазиски покер, играчот може да смени една до пет картички по цена на анте. Во руската игра, исто така можете да купите шеста