Топ 10 Антигва и Барбуда Интернет-страници за казино преку Интернет

Во потрагата по најдобрите места за коцкање преку Интернет во Антигва и Барбуда, земаме предвид различни критериуми. Тие вклучуваат фактори како што се изборот на игра, бонуси за нови и обични играчи, платформа за дистрибуирање во живо, пријателска за мобилност, законитост, лесна употреба и многу повеќе. Постојат многу малку места што можат да ги поминат сите наши тестови со летачки бои, но оние што можат да се најдат во табелата подолу. Погледнете ги внимателно, бидејќи овие се вашите најдобри облози, доколку сакате да уживате во играњето на сајтовите за казино во Антигва и Барбуда!

Топ 10 веб-страници за казино на Антигва и Барбуда со FRESH бонуси!

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $400

Бонус до 2000 € + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.39%
Вкупен бонус €2000

77 Бесплатни вртења + 100% до 200 УСД

Исплата 98.09%
Вкупен бонус $200

Бонус 300 УСД за нови клиенти

Исплата 98.14%
Вкупен бонус $300

150 бесплатни вртења + 1000 $ Добредојдовте бонус!

Исплата 97.42%
Вкупен бонус $1000

100% на првиот депозит до 200 €

Исплата 98.32%
Вкупен бонус €200

500 € Добредојдовте бонус

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €500

1500 + 100 € се вртат бонус

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €1500

$ / 500 € бонус и 140 бесплатни вртења!

Исплата 98.06%
Вкупен бонус $ / € 500За Топ 10 Антигва и Барбуда преку Интернет-казино-страници со огромни бонуси!

Раководното тело

Лиценците во Антигва првично беа доделени според Законот за слободна трговија и обработка и управувани од Одделот за игри на игри на Регулаторната комисија за финансиски услуги (FSRC). Ново тело за лиценцирање, Дирекцијата за офшор игри е основано во 1999 година за да ја лиценцира растечката индустрија на онлајн казина. На оние компании што добија лиценца им е доделен „Преференцијален печат“ на Дирекцијата, што значи дека тие поминале строги проверки, ги исполнуваат стандардите за фер-игра и имаат физичко присуство и примарен сервер за игри на островот.

Дирекцијата за оф-шор гејминг нуди два вида лиценца опфатена со регулативата за интерактивни игри и интерактивни обложување, изменети во 2007 година, при што секоја лиценца трае точно една година.

Интерактивна лиценца за игри - им овозможува на онлајн казиното да понуди игри во казино, со наплата од 100,000 американски долари по лиценца, плус дополнителен надомест за апликација од 15,000 УСД.
Интерактивна лиценца за обложување - им овозможува на интернет обложувалниците да нудат облози за спорт и други настани, со наплата од 75,000 15,000 УСД по лиценца, плус дополнителна такса за апликација од XNUMX XNUMX УСД.
Откако ќе истече секоја од овие лиценци, може да се обнови за такса од 5,000 американски долари.

Историја како агент за лиценцирање

Малиот карипски остров Антигва, заедно со својот близнак остров Барбуда, беше една од првите земји што реагираа на светот на онлајн игри, доделувајќи лиценци уште во 1994 година.

Антигва престана да се спушти со чаршафи со американски законодавство за коцкање по повод. Според американските законодавци, на Антигва е забрането да ги обезбедува сите услуги за игри на Интернет до САД преку клучен закон познат како Федерален акт за жичари. Се проценува дека учеството на Антигва во сообраќајот преку интернет игри падна од 59% во 2001 година на само 7% во 2007 година, најмногу заради Америкаревносни гонења на фирми за игри преку интернет. Како и да е, Антигва беше свесна за овој пад и презеде активности за да се спротивстави на задушеноста на САД.

Во она што може да се смета како битка Давид против Голијат, Антигва ја предизвика Америка започнувајќи процес на решавање спорови со Светската трговска организација (СТО). Во 2004 година, СТО најде во корист на малиот остров, изјавувајќи дека „ограничувањата на САД против онлајн коцкање ги кршат меѓународните договори“. Америка започна неуспешна жалба и, дури и по овој пораз, избра да не ја почитува пресудата на СТО. По повеќегодишни приговори на СТО за неактивноста на Америка, на Антигва и го предаде опасниот подарок: одобрение за суспендирање на плаќањата за правата на интелектуална сопственост на американските авторски права и трговски марки, бидејќи тие се заштитени според договорот за СП за ИП. Иако ова беше овластено од СТО во јануари 2013 година, Антигва сè уште не го искористи тоа за санкционирање на САД и понуда на она што противниците го нарекоа „легална пиратерија“.

Голем дел од историјата на игри со игри на Антигва е нарушена со тековниот спор со Америка. Сепак, постојат знаци дека оваа деценија стариот ќор-сокак може да се приближи. Министерот за меѓународна трговија и надворешни работи на Антигва и Барбуда, Чарлс Фернандез, во јули 2015 година оствари средба со неговиот американски колега, помошник американски трговски претставник за западната хемисфера Johnон Меле. Состанокот беше договорен да се обиде и да се отвори патот кон резолуција меѓу двете држави во врска со случајот со СТО. Во официјалното соопштение за печатот, Владата на САД ја опиша состанокот како „продуктивна и корисна“. Доколку се постигне резолуција, Антигва сè уште може да забележи дека повторно ќе порасне дел од глобалната индустрија за игри на игри.

Сигурност

Антигва, дел од поранешната британска колонија на Антигва и Барбуда, е на UKбела листа на јурисдикции за коцкање, што значи дека на лиценците им е дозволено да ги рекламираат своите услуги во Велика Британија.

Дирекцијата многу сериозно ги сфаќа своите општествени одговорности и наведува четири главни цели во својата заложба за одржување високи стандарди во оваа област:

  • Да се ​​зајакне посветеноста на индустријата за одговорно игри и општествена одговорност.
  • Да се ​​зајакне капацитетот на операторите да вршат деловни активности на начин што промовира одговорно игри и цели на заложба за социјална одговорност на надлежностите.
  • Да ги заштитиме потрошувачите да играат игри со веб-страница лиценцирана во нашата надлежност дека тие играат игри со оператор кој се придржува кон нашите регулаторни и лиценцирани цели.
  • Да се ​​сметаат оператори одговорни за да вклучат најдобри практики во индустријата во однос на одговорното игри и испорака на услуги за игри во општествено одговорно опкружување.

Врвни места за обложување за Антигва Барбуда

Телото за лиценцирање на Антигва Барбуда е во списокот со списоци на Обединето Кралство Комисијата за коцкање, што значи дека операторите се фалат со овој печат, им е дозволено да ги пласираат своите услуги на мезотели во Обединетото Кралство. Ова покажува колку далеку се дојдени најдобрите обложувалници уште од раните денови на режимот на коцкање лиценци на Антигва и Барбуда, доколку врвниот регулатор за коцкање во светот - UKGC - им дозволува на своите играчи да играат со своите страници.

Најдобрите онлајн букмејкери за Антигва и Барбуда ќе имаат илјадници дневни пазари на огромен број различни спортови, вклучувајќи ги и сите, како што се - НБА, ЕЛП, НФЛ и разни други лиги - кои се популарни на Источен Карибите. Вие ќе бидете во можност да се обложувате на овие спортови, и многу повеќе, пред да започнат настаните и, исто така, откако ќе бидат во игра, со овие тековни облози некои од најпопуларните.

Како општо правило на обложувалниците во Антигва, ќе можете да се обложувате и на трки со коњи, со овие пазари да доаѓаат од места како Велика Британија, Соединети Држави, Австралија и Хонг Конг. Популарни типови облози што можете да ги поставите на места за обложување на коњи вклучуваат победи облози, победи и место, трифекта, квинели и многу повеќе.

Друга голема можност за обложување на Интернет од Барбуда или Антигва е дека можете да го направите тоа од вашиот мобилен телефон или таблет, со тоа што повеќето онлајн букмејкери сега имаат апликации што може да се преземаат (вклучувајќи ги и оние за iOS и Android), плус одговорни веб-страници за мобилни телефони. Многу од поголемите страници за обложување изјавиле за BettingPlanet.com дека во трендовите се прикажани повеќе од 50% од сите поставени облози доаѓаат од мобилни уреди.

Закони за коцкање во Антигва и Барбуда

Двата островот Карибите Антигва и Барбуда, кои се состојат од една земја, беа релативно непознати за светот, сè додека не направија наслови во 2020 година кога ураганот Ирма ја уништи инфраструктурата. Но, Антигва и Барбуда се седиште на многу оператори преку интернет за коцкање и земјата стана една од првите јурисдикции за издавање на лиценци за страници за обложување. Додека островите ги започнаа операторите во успех, ги разгледуваме она што е можно дома за жителите, плус откриваме зошто САД им должат на Антигва и на Барбуда милиони за коцкање.

Топ 10 Антигва и Барбуда Интернет-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 9, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

џекпот тркало без бонус за депозит