Топ 10 белоруски веб-страници за казино преку Интернет

Иако секогаш започнуваме со безбедност и регулативи, треба да се третираат различни критериуми кога зборуваме за мрежни оператори. На крајот на краиштата, ако нема разновидност во играта и на платформите на операторот не им се верува, дали можеме да ги сметаме казината како достоен за вашето време? Треба да се анализираат и начините за плаќање, како и достапноста на мобилни апликации за theубителите на играње во движење. Овие и многу други фактори беа забележани и, на крајот, дојдовме до заклучок за најдоброто онлајн казино во Белорусија. Сепак, ајде прво да ги провериме врвните предлози во табелата подолу.
Сакавме да ги започнеме работите со нашиот список на врвни веб-страници за коцкање во Белорусија. Ако сте подготвени да се нурнете во коцкање преку Интернет во моментов, ќе сакате да играте според една од нашите препораки подолу. Поминавме низ детален процес на селекција што ни помогна да ги идентификуваме овие предлози како најдобри за белоруските играчи. Продолжете со читање подолу, ако сакате да дознаете повеќе за тоа како дојдовме до овој список.

Топ 10 белоруски веб-страници за казино преку Интернет со бонуси FRESH!

Депозит 10 € и играјте со 70 €

Исплата 97.74%
Вкупен бонус €10

500 $ бонус на првиот депозит + 225 бесплатни вртења

Исплата 97.61%
Вкупен бонус $500

GET BONUS 200 фрески + 2000 €

Исплата 97.60%
Вкупен бонус €2000

Бонус до 2000 € + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.39%
Вкупен бонус €2000

250% бонус + 125 бесплатни вртења

Исплата 97.73%
Вкупен бонус $250

$ / 200 € + 200 Бесплатни врти

Исплата 97.81%
Вкупен бонус $ / € 200

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.65%
Вкупен бонус $1000

100% Бонус за натпревар до 250 фунти

Исплата 98.21%
Вкупен бонус £250

100% до 200 € + 15 вртења во готовина

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €200

100% на првиот депозит до 200 €

Исплата 98.32%
Вкупен бонус €200

Добредојдовте бонус 100% до 500 €

Исплата 97.65%
Вкупен бонус €500

100% Добредојдовте Бонус 500 € + 200 ФС!

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €500Околу првите 10 белоруски веб-страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Белорусија е широко позната низ целата планета иако е една од најмладите независни земји во Европа. Меѓу неговите најзначајни туристички атракции се Музејот на Големата патриотска војна инспириран од Втората светска војна, античките области во кои доминираат дрвја, прекрасните барикади, архитектурата на сталинистичката империја, Црвената црква (црквата на Свети Симон и Елена), седиштето на КГБ и повеќестил антички комплекси замоци во градовите Несвиж и Мир.

Згора на сите историски и туристички атракции во земјата, Белорусија обично се нарекува „постсоветскиот Лас Вегас“. Овозможува коцкање индустрија со одлична клима, обилни активности и објекти од светска класа.

Список на казина во Белорусија

Подолу е список на сите казина што работат во регионите на Белорусија.

 • Казино BigZ принцеза (и сала за слот за принцези BigZZ)
 • Карат Казино
 • Казино 777
 • Казино Адмирал 1
 • Казино Адмирал 2
 • Казино Адмирал - Гомел
 • Казино Метелица
 • Казино оаза
 • Казино Палас - Клуб ioио Пепе
 • Казино Ројал - Минск
 • Казино Торнадо Минск
 • Казино XO клуб Минск
 • Казино Зебра
 • Казино Зевс
 • Клуб Авора
 • Клуб-Казино Белаја Вежа
 • Дијамант принцеза Казино
 • Елеганција принцеза Казино
 • Емиро Казино
 • Европа казино
 • Хотел Yubileiny и Казино Yubileinoye
 • Казино на принцезата Јуравинка
 • Казино Викторија Чери (Викторија цреша казино)
 • Милениум Казино
 • Мираж Казино - Минск
 • Немига принцеза Казино
 • Опера Казино
 • Покер клуб Казино AMG
 • Казино Шалимар
 • Шангри-Ла Казино Минск

Историја на казина во Белорусија

Првата појава и активирањето на коцкањето во Белорусија е сосема невозможно да се утврди, исто како и случајот со Албанија. Прво, историјата на Белорусија е забележана со пренесување на авторитативна моќ од една на друга власт: Руската империја, Големото Војводство Литванија, Кнежевството Полотск и Полско-литванскиот Комонвелт.

Пред територијата да се стекне со независност од Русија и да стане Советска Социјалистичка Република, разновиден број пати, коцкањето - иако строго забрането - почна да се појавува. Започна со создавање на првото казино од висок роден бизнисмен по име Гејдукевич во 19 век. Казиното со седиште во Минск беше повеќе ексклузивна куќа за високи граѓани да се сретнат, вечераат и да се коцкаат. Имаше многу локални игри со карти за играчите да ги вкусат, но, за жал, казиното беше затворено во 1940-тите.

Коцкањето расте по независноста

Како и да е, коцкањето беше сведок на национален раст откако Белорусија на крајот се здоби со независност од Унијата на Советските социјалистички републики на 25 август 1991 година. На 16 октомври истата година, Белорускиот совет на министри издаде законодавство со кое делумно се натопи прстите во коцкање. Следејќи го законодавството, властите започнаа да им даваат лиценци на потенцијалните оператори на казино - одлично откако Александар Григориевич Лукашенко, првиот и единствен претседател на Белорусија, на крајот го одобри законодавството.

Според тоа, независноста на Белорусија беше признаена на 26 декември 1991 година, а Уставот на Република Белорусија беше основан на 15 март 1994 година. Оттука, индустријата за коцкање беше воведена во светот, деловните луѓе започнаа да развиваат интерес и секторот бележеше постепено созревање низ регионите.

Продолжувајќи понатаму, беше презентиран и случајот на индустријата за коцкање во Русија (т.е. создавање специјални зомби за коцкање), но белоруските власти предвидоа колку е лошо тоа ќе влијае на индустријата. Во Русија, коцкањето е сурово разделено и тоа е една од причините зошто коцкањето е доста популарно во Белорусија - затоа што богатите Руси и руски играчи претпочитаат да ја посетат Белорусија за да уживаат во коцкање со казино. Слично на тоа, украинските играчи ги истражуваат и белоруските казина, бидејќи Украина има сектор за коцкање идентичен со Русија.

Претседателска уредба бр.9

Понатаму, претседателска уредба - Уредба бр.9 - беше одобрена на 10 јануари 2005 година, чија цел е извршување на активности за коцкање на територијата на Белорусија. Како прво, коцкарните бизниси требаше да бидат подложени на повисоки даноци и поригидни даночни регулативи од страна на Министерството за даноци и должности на Република Белорусија.

Наспроти тоа, Улаџимир Муквич - заменик министер за даноци и должности - рече, кон крајот на 2017 година, дека Министерството планира да ги намали даноците за казино и слот машини во 2018 година. Од мај 2018 година, сè уште не се случило.

Покрај даночната политика, играчите на казино требаше да го потврдат својот идентитет пред да можат да ги побараат своите добивки. Уредбата првенствено беше донесена за борба против повторуваните случаи на перење пари во земјата во тоа време, но и другите сегменти беа исто така допрени.

Лиценцирање и прописи за казино

Во врска со лиценците и прописите, Министерството за спорт и туризам на Република Белорусија издава и правни лица и способни лица посебни дозволи пред да можат да работат со кој било објект за коцкање. Лиценцирањето е подложено на Регулативата бр. 1377 што беше донесена од Кабинетот на министрите на Република Белорусија на 20 јануари 2003 година, претседателска уредба која беше одобрена на 14 јули истата година и Уредба 450 од 1 септември 2010 година.

Според овие законски прописи, во Белорусија постојат само четири типа на правни објекти за коцкање: казина, сали со слот машини, установи / лотарии и букмејкери. Оттука, само слот машини, игри со маса, спортско обложување и мембрани подлежат на даноци. Објектот е подложен на даноци што се пресметуваат месечно.

Казината плаќа од 2,500 до 4,000 евра по табела за игри во зависност од бројот на игри и позицијата на табелата за игри. Даноците на слот машините се движат од 80 до 100 евра, додека букмејкерите и вкупните плати од 130 до 1,500 евра.

Што се однесува до капацитетите за коцкање, хотелот Јубилејни го отвори првото денешно казино во 1992 година: Казино Јубилеиное. Пред казиното, повеќето трговски центри во 1980-тите инсталираа слот машини за да привлечат повеќе клиенти.

Едно од најраните казина што некогаш се отвори во Белорусија беше „Данкоф клуб казино“. Како што се гледа на Гугл, казиното е трајно затворено, но точниот датум на излегување не е откриен. Последниот пост на Фејсбук страницата на казиното е објавен на 3 јануари 2017 година - но, за разлика од тоа, веб-страницата dankoffclub.by е сè уште активна од март 2018 година. Сепак, казиното понуди девет игри на маса и 30 слот машини, но беше нашироко критикувано за постоење на стандарден дизајн, сомнителни стандарди за услуги и непрофесионални вработени.

Другите казина доцнија откако Данкоф Клуб Казино и Казино Јубилеиное работеа исклучиво во Белорусија за добар број години. Третото казино што треба да се отвори е доста невозможно да се наведе, бидејќи на веб-страниците на сите белоруски казина им недостасува потребната информација.

Денес, има многу казина распоредени низ 80,153 квадратни километри, земја што е затворена земја и најинтересен дел е полипополот. За разлика од повеќето земји каде што само мал број на коцкарски компании или претприемачи поседуваат и работат со голем процент од индустријата за коцкање, белоруските казина се во сопственост и работат со многу разновиден пакет оператори.

Топ 10 белоруски веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 8, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

водичи за бесплатни игри