Топ 10 белгиски веб-страници за казино преку Интернет

Како земја домаќин на Европската унија, Белгија мораше да води по пример кога станува збор за прописите за казино преку Интернет. За жал, тоа доведе до тоа дека голем број меѓународни казина не можат да прифатат играчи од Белгија. Затоа составивме список на казина што прифаќаат белгиски играчи (или со или без локална лиценца), така да не губите време да пребарувате. Кога зборуваме за услугите за локализација на казино преку Интернет, Белгија е доста побарувачка, бидејќи официјалните јазици се холандски, француски и германски. Во нашата листа на казина, ќе ги најдете оние кои нудат целосно преведена веб-страница и поддршка на клиенти на сите три јазици. Последно, но не и најмалку важно, ќе добиете пристап до извонредни и ексклузивни кодови за бонуси на казино преку Белгиска, кои се поврзани со врвните понуди во регионот.

Топ 10 белгиски веб-страници за казино преку Интернет со бонуси од FRESH!

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус € 1600

100% до 200 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус € 200

Масивен бонус за депозити од 1000 евра! 💣

Исплата 98.82%
Вкупен бонус € 1000

До 500 € плус 20 бесплатни вртења!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус € 500

Бонус за добредојде од 100% до 500 €

Исплата 98.70%
Вкупен бонус $ 500

Сврти до € 200/100 $ + XNUMX

Исплата 98.24%
Вкупен бонус € / $ 200

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £ 100

$ 1000 бонус + 300 Бесплатни врти!

Исплата 97.34%
Вкупен бонус $ 1000

Бонус 300 УСД за нови клиенти

Исплата 98.14%
Вкупен бонус $ 300

1000 € БОНУС + 50 БЕСПЛАТНИ СПИНИ

Исплата 97.55%
Вкупен бонус € 1000Околу првите 10 белгиски страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Ако има некоја земја која може да се смета за родно место на Казино, тоа е Белгија. Современиот концепт на казино за прв пат започна во Европа пред стотици години, кога забавата беше оскудна. Играњето игри на среќа со картички или лотарија стана многу популарен начин за поминување на времето меѓу општата популација.

Оттогаш, игри во казино ужива широка популарност во Европа и особено во Белгија. Повеќето казина преку Интернет во Белгија се грижат не само на белгиските играчи, туку на сите Европејци, нудејќи ги своите страници на француски, холандски, германски и други јазици.

Игри во Белгија

Белгија е позната по неколку работи - тркалачки зелени ридови и ливади, некои од најдобрите чоколади и вина во светот и секако врвните казина во светот. Во дваесет и првиот век, Белгија не изгубени таа репутација. Големите белгиски казина имаат огромно присуство на Интернет, искористувајќи го недостатокот на прудистички закони со кои често се забранува коцкање преку Интернет во други земји.

Многу казина со копно земја веќе беа добро воспоставени во Белгија, така што беше едноставна работа за поставување веб-страница со цел да се обезбедат нивните услуги преку Интернет. На овој начин, тие привлекоа уште поголем опсег на играчи. Оние кои не можеа да го посетат казино претходно може одеднаш да доживеат игри со казино од удобноста на своите домови.

Закони за казино во Белгија

Белгија верува во отвореност и транспарентност кога станува збор за индустријата за онлајн казино. Значи, сите онлајн казина во Белгија се целосно надзорни и легални. Тие мора да следат некои правила и регулативи утврдени од владата, но во спротивно, се слободни да работат. Ова го намалува проблемот и со играчите, бидејќи тие не мора да работат околу забрани. Помеѓу 1999 и 2010 година, Белгија донела закони со кои се регулирале и лиценцирале различни видови на коцкање преку Интернет, почнувајќи од лотарија или даватели на слотови за игри до целосно полноправни онлајн казина.

Бидејќи сите онлајн казина во Белгија се регистрирани и лиценцирани од централен орган, играчите не треба да се грижат за измамите или за измамите. Секое казино треба да помине проверка на доверливоста пред да можат да работат со својата работа во земјата.

Онлајн казина во Белгија

Постојат 9 казина за земјиште дистрибуирани во регионите на земјата. Постојат 4 казина во Фландрес, други 4 во Валонија и 1 во Брисел. Тие бараат тип на лиценца „А“. Исто така, постојат места на кои им е дозволено да нудат игри со автомат, иако за ова е потребно аплицирање за типот „Б“. Минималната возраст за влез во која било установа за коцкање е стара 21 година, што важи и за регистрацијата на веб-страниците за онлајн казина.

  • Дали онлајн казината е легална во Белгија? Да.
  • Дали сајтовите за казино во Белгија се доверливи? Да.
  • Може ли да депонирам преку PaySafeCard / Neteller / Bancontact? Да.
  • Дали веб-страниците за казино прифаќаат евра? Да.

Закони за казино преку Интернет во Белгија

Во 2010 година, законот за игри беше изменет со цел да се регулира и коцкањето преку Интернет. На овој начин, интернет-страниците за казино во Белгија станаа легални, според многу строги услови. Казината мора да добие лиценца „А +“, која важи и за 15 години. Покрај тоа, според законот, само казина со копно можат да работат со веб-страници.

Како што објавија интернет-страниците за вести за казино, Комисијата за игри активно блокира нелиценцирани сајтови за казино, а операторите можат да се соочат со кривични пријави и парични казни до 100,000 евра. Всушност, многу веб-страници се веќе забранети. Но, играчите можат да се соочат и со сериозни казни. Оние што се фатени како играат на овие веб-страници, можат да побараат да платат казна од 25,000 евра. Покрај тоа, на белгиските граѓани кои работат за владата им е забрането да играат преку Интернет.

Поради високите стандарди на белгиските лиценци, локалното население има пристап до квалитетни платформи, како што е Bwin Casino, кое е поврзано со Казино од Остеден и нуди широк спектар на игри, заедно со некои од најдобрите онлајн бонуси за казино.

Топ 10 белгиски веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 8, 2020 автор: Дејмон

содржина

Поврзани бонуси:

замок игри