Како функционираат казино-бонусите?

0 Коментари

Во моментов, бонусите станаа важна алатка за привлекување и задржување на нови играчи на веб-страница. Но, тоа не значи дека другите методи на атракција не работат. Денес ние ќе зборуваме за бонуси. Многу луѓе мислат дека бонусите се меур шема, но всушност тие често работат во корист на коцкар. Прочитајте го нашиот прирачник за да дознаете повеќе за проблемот.

Како функционираат бонусите?

Бонусите се еден вид на награда за креирање на сметка или правење депозити. Бонусот често се дава како кредит кој можете да го користите за да играте било која игра, и веднаш штом ќе се исполнат голем број барања, бонусите ќе се настанат на вашата сметка. Постојат и други популарни видови на бонуси, вклучувајќи бесплатни вртења и парични грб. Целта на овие бонуси е да му се даде на коцкар втора шанса. Можете да ја продолжите играта користејќи ги овие бонуси дури и без депозит. И покрај многу комплицираната облога што ја имаат овие бонуси, се уште има шанси да ги претворат во вистински пари.

Главни типови на бонуси

 • бонус - ова е еден вид кредит кој зависи од износот на депозит. Главно, коцкарница добива 50% или 100% од износот на депозит, но понекогаш казиното дава 200%, па дури и 300%. Но запомнете за ограничувањата! Условите во казиното често велат: "150% во бонуси за депозит на 150 Евра". Не заборавај дека бонусите мора да се стават.
 • Нема бонус за депозит- ова е многу популарен бонус, особено меѓу таканаречените ловци на бонуси (луѓе кои ловат бонуси), кои сакаат да победат без никаков ризик или депозит. Многу е лесно да се добие таков бонус. Треба само да отворите сметка за игра. Не е неопходно да се направи депозит. Износот на бонусот варира од 10 до 20 Euro, но барањата за обложување се доста комплицирани.
 • бесплатни врти - во овој случај, коцкар не добива пари, туку бесплатно се врти во популарните слотови. Ако коцкарот победи, добивката ќе се пресмета на бонусната сметка. За да го префрлите на сметката за игра, а потоа да го претворите во вистински пари, неопходно е да се исполнат дополнителни услови.
 • Бонус во готово - ова е отплата на дел од изгубени пари во форма на бонус. Износот на отплата зависи од казиното.
 • Програма за лојалност - секое казино е заинтересирано да ги чува своите играчи колку што е можно подолго. Со цел да се стекне со нивна услуга, тој нуди да учествува во посебна програма. Тешко е да се формира мислење за предностите на програмата. Во повеќето случаи, тој обезбедува бодови за лојалност, пристап до ексклузивни игри или учество во натпревари за џекпот.

Општи услови за бонуси

Можно е да се претворат бонусите во вистински пари само ако исполнувате голем број барања. Пред да прифатите бонус, внимателно прочитајте ги условите за негово користење. Ако имате било какви сомневања во врска со барем една ставка, поставувајте прашања до операторите на услугата на купувачи. Голем број интересни ставки од бонусните услови на казина се како што следува:

 • Казината често поставуваат прилично строги ограничувања. На пример, една сметка за игра по IP адреса, е-пошта и банкарска картичка. Ова значи дека коцкар не може да има две сметки. Ако оваа состојба ви изгледа премногу строга, не обидувајте се да го измамите казиното правејќи неколку сметки. Можеби, тие ќе ви дадат бонус, но после сите ваши добивки од депозит ќе бидат откажани.
 • Кога ја регистрирате вашата сметка, наведете само сигурни информации; во спротивно, постои можност да не можете да ги добиете вашите пари. Понекогаш, казината бараат да го потврдат вашиот идентитет. За да го исполните ова барање, треба да испратите скенирање на вашите документи (лична карта, возачка дозвола или пасош).
 • Не можете веднаш да го повлечете бонусот. Според барањата за обложување, треба да се обложите на бонусот што сте го добиле повеќе од еднаш, а тоа значи дека мора да го зголемите бонусот неколку пати. На пример, ви е даден бонус во износ од 100 евра, барањата за обложување се 30 пати, што значи дека треба да се обложите на 3000 евра. Ако играте слотови и се обложувате на 10 евра, тоа значи дека треба да играте 300 пати (без разлика дали победувате или губите). Многу коцкари не можат да ги исполнат овие услови и ги губат сите бонуси.
 • Казината често ги ограничуваат бонусите за коцкарите од одредени земји. Бидете сигурни да ја проверите оваа ставка во услови на бонус.
 • За да добиете бонус, потребно е да внесете код за промоција кога правите депозит.

Што треба да знаете за бонусите?

 • Играјте само во казината со а добра репутацијаНа За да најдете информации за угледот на казиното, посетете ја веб -страницата askgamblers.com или само „гуглајте“ на Интернет. Во случај да најдете валидни поплаки примени од коцкарите, не креирајте сметка во ова казино, дури и ако бонусите ви изгледаат многу привлечни.
 • Многу казина пишуваат во нивните услови: „Казиното го задржува правото да ги промени, откаже и поништи бонусите“. Бонусите се дадени од казиното, и тие имаат целосно право да ги направат правилата што ги сметаат за соодветни. Внимавај. Ако освоите голема сума на пари користејќи ги вашите бонуси, тие можат да ве обвинат за измама и да ги откажат вашите добивки. И ако казиното одлучи да ви го направи ова, верувајте ни, тоа ќе се случи. Се разбира, можете да оставите поплаки на разни форуми со надеж дека казиното ќе ја промени својата одлука, но, за жал, тоа ќе биде бескорисно. 

Бонус Експрес тимот високо ги цени казина со транспарентни и разбирливи услови. Овие места се означени во нашата листа со ознака "Фер услови и услови".

Како функционираат казино-бонусите? Ажурирано: Јануари 14, 2019 автор: Дејмон