Најдобри бонуси за обложувалници

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус € 1600

100% до 200 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус € 200

Масивен бонус за депозити од 1000 евра! 💣

Исплата 98.82%
Вкупен бонус € 1000

До 500 € плус 20 бесплатни вртења!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус € 500

2400 € Добредојдовте бонус

Исплата 97.81%
Вкупен бонус € 2400

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 300

77 Бесплатни вртења + 100% до 200 УСД

Исплата 98.09%
Вкупен бонус $ 200

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £ 100

До € / 200 $ + 220 бесплатни вртења

Исплата 98.24%
Вкупен бонус € / $ 200

100% на првиот депозит до 200 €

Исплата 98.32%
Вкупен бонус € 200

Букмејкерите секогаш доаѓаат со нови начини да привлечат клиенти само за да останат конкурентни на пазарот. Повеќето обложувалници имаат систем на бонуси за корисниците. Нашето рангирање ги претставува најдобрите најнови бонуси без депозити од обложувалници во Европа 2021 година.

Нови бонуси од обложувалници преку Интернет

Програмата за поттикнување е еден од критериумите за избор на букмејкер. Разновидни бонуси за добредојде се дизајнирани да им се допаднат на целната публика. Со вакви награди, играчите можат да ставаат облози без да депонираат сопствени средства. Обично, голем број услови се приложени на бонуси без депозити, како што се:

 • Претплата на страниците за социјална мрежа на букмејкерот. На овој начин, обложувалниците добиваат верна публика без да трошат на рекламирање.
 • Донесување на целосна верификација, односно процедури за верификација на идентитет.
 • Инсталирање мобилна апликација итн.

Во исто време, обично постојат строги ограничувања на коефициентите, видовите спортови за обложување, видот на пазарите итн.

Видови бонуси

Без бонус за регистрација на депозит

Предноста на бонусот без депозит е тоа што не треба да ја финансирате вашата сметка за да ја добиете. Треба да го регистрирате и потврдите вашиот идентитет само преку едно од достапните средства, доколку тоа го бара обложувалницата. Недостаток е што бесплатниот облог обично е помал од 1000 американски долари. Покрај тоа, постојат неколку ограничувања за неговата употреба. Понекогаш е доста тешко да се исполнат сите барања за обложување на обложувалницата за бонусот. Оваа понуда е првенствено погодна за почетници кои штотуку влегуваат во обложувалница. Бонусот ќе им помогне да ги проценат сопствените сили без да потрошат ниту денар. Нашата листа ги содржи најдобрите бонуси за добредојде без депозити од обложувалници.

Прв депозит бонус

За да го добиете, треба да се регистрирате, да проверите и да ја финансирате вашата сметка. После тоа, ќе добиете бесплатен облог што е еднаков на вашиот прв депозит, но не надминува одредена фиксна сума. Европските обложувалници во просек даваат од 500 до 1000 американски долари бесплатни обложувалници. За да ги повлечете овие средства, мора да ги исполнувате условите за обложување. Ова обично трае 30 дена. Букмејкерот исто така може да претстави голем број барања за обложување. Овие можат да бидат одредени видови облози, минимални ограничувања на понуди, итн.

Бонус кодови и промо кодови

Тие се од два вида: еднократна употреба (за специфичен плеер) и повеќекратна употреба (за многу корисници). Промотивните кодови обично имаат датуми на истекување, така што ќе треба да ја активирате промотивната понуда на време.

Кодовите се дистрибуираат од партнерите на букмејкерот, како што се информативни ресурси, медиумски личности итн. Најпопуларниот пример е проследување игри. Многу од нив објавуваат промо кодови на своите веб-страници и емитуваат страници, обично се состојат од нивни псевдоними. По активирање на клучот, корисниците добиваат дополнителен стимул од обложувалницата. Оваа форма на соработка е корисна за сите страни:

 • Букмејкерите плаќаат за секој пат кога се користи пром-кодот. На овој начин, тие можат да ја проценат ефективноста на рекламирањето.
 • Медиумските личности имаат своја верна публика, на која се во можност да влијаат. Од време на време, тие дури организираат натпревари за промо кодови. Така успеваат да привлечат голем број на корисници.
 • Играчите добиваат нови награди од обложувалниците. Но, за да ги користите, не мора да исполнувате какви било услови (депозит, облог, итн.).

Бесплатни обложувалници

Бесплатниот облог е едноставно облог за одредена сума пари каде што букмејкерот го плаќа уделот. Тоа е можност да се обложи без ризик и да се исплати нето добивката доколку облогот победи. На пример, играчот има 1000 долари бесплатен облог. Тој се обложува на 1.57 коефициент. Ако облогот победи, тогаш играчот добива 570 долари.

Играчите добиваат бесплатни облози за исполнување на одредени услови:

 • Вчитај повторно сметка
 • Верификација.
 • Обложување на фиксна сума во рок од една недела или еден месец.
 • Како враќање на готовина за изгубени обложувалници.

Бесплатните обложувалници обично имаат ограничувања на коефициентите, поретко на типот на пазарот. Некои обложувалници обезбедуваат само бесплатни облози за специфични турнири со цел да ја зголемат нивната популарност.

Бонуси за редовни играчи

Многу обложувалници нудат програми за лојалност на активни клиенти. Со вакви програми, корисниците можат да остваруваат континуиран дополнителен профит со поставување облози. Условите зависат од обложувалницата. Но, да ги потенцираме општите точки:

 • За секој поставен облог (или за изгубен облог во некои случаи) корисникот добива поени. Системот за доделување на овие поени зависи од два фактора: износот на облогот и статусот на играчот во програмата за лојалност.
 • На крајот на извештајниот период (главно еден месец, поретко неделно), бодовите може да се користат за купување бесплатни облози. Во некои обложувалници, бодовите можат веднаш да се повлечат на главната сметка или да се користат за купување награди, на пример, стока за клубови.
 • Како што се акумулираат поени, статусот на играчот се зголемува. Колку е поголем статусот, толку побрзо се издаваат бодовите. Исто така, големината на добиените бесплатни облози зависи од нивото на играчот во програмата за лојалност

Главната разлика од другите бонуси е што нема ограничувања. Корисниците можат да се обложуваат на кој било спорт и настан со кој било коефициент. Програмите за лојалност се корисни за самата обложувалница, бидејќи клиентите се мотивирани да ставаат повеќе облози за да добијат повисок статус. Големината на обезбедената поврат на пари се компензира со маржата на обложувалницата, која секоја обложувалница ја става на коефициент.

Горе се најпопуларните награди. Исто така, многу обложувалници периодично одржуваат натпревари за спортски предвидувања со награди, тие ги охрабруваат клиентите во чест на празниците, обезбедуваат неделни бонуси итн.

Повлекување добивки

Обложувалниците преку Интернет кои не нудат бонуси за регистрација на депозити, поставуваат различни правила што мора да се исполнат за да се повлечат добивките. Условите зависат од видот на понудата:

 • За да повлечете бонус за депозит, мора да обложите износ што го надминува износот на бонус за X (во просек 15-30) пати. Овој број се нарекува и облог. Напредокот на распределбата се прикажува во личната област. Во некои обложувалници, не можете да ја финансирате вашата сметка за време на периодот на бонус. Во спротивно, играчот ризикува да биде казнет од обложувалницата.
 • Повлекување готовина бара плаќање на фиксен износ во рок од еден месец, недела или друг период на известување. Одредени обложувалници може да имаат дополнителни ограничувања на коефициентите, спортовите и видовите на пазарот.
 • Бесплатни обложувалници не бараат посебни обложувалници. Може да добиете пари откако вашиот облог ќе победи. Сепак, може да има ограничувања за видот на облогот и големината на коефициентот. Правилата зависат од обложувалницата.

Irstедта за дополнителна добивка кај обложувалниците предизвикала она што денес се нарекува „лов на бонуси“ или „лов на бонуси“. Некои играчи постојано ги менуваат обложувалниците во надеж дека ќе добијат бонус за добредојде. Всушност, оваа тактика не ги дава посакуваните резултати, бидејќи мора да се исполнат голем број услови за да се обложат. Затоа, искусните корисници не препорачуваат прибегнување кон таква шема. Подобро е да изберете една или неколку обложувалници и да играте постојано во нив.

 

Најдобри бонуси за обложувалници Ажурирано: Декември 19, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

пром-кодови за вип-простории за клофови