Топ 10 бугарски страници за онлајн казино

Казините стануваат светски феномен, со раскошни и луксузни казина се појавуваат на сите страни на светот, а тоа значи да не се каже Бугарија, кој има корист од туристите што се преплавуваат во источноевропската земја заради девизниот курс да се обидат со рака на премиум масите во главниот град на земјата и големите градови. Еве неколку предлози што сметаме дека се некои од најдобрите бугарски казина околу:

Топ 10 бугарски веб-страници за казино преку Интернет со бонуси од FRESH!

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус €1600

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $400

500 $ бонус на првиот депозит + 225 бесплатни вртења

Исплата 97.61%
Вкупен бонус $500

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €300

Бонус до 2000 € + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.39%
Вкупен бонус €2000

77 Бесплатни вртења + 100% до 200 УСД

Исплата 98.09%
Вкупен бонус $200

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £100

20 бесплатни вртења + 200% до 3000 €

Исплата 98.17%
Вкупен бонус €3000

150 бесплатни вртења + 1000 $ Добредојдовте бонус!

Исплата 97.42%
Вкупен бонус $1000

100% Бонус до 500 € + 200 Дополнителни врти!

Исплата 98.15%
Вкупен бонус €500Околу првите 10 бугарски страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Коцкање преку Интернет во Бугарија: Тековната состојба на работите

BG flag iconВо пазарот со коцкање во Бугарија е целосно регулиран. Уште од 2008 година, кога законодавството за коцкање се ажурираше за да одговара на европските упатства, земјата периодично ги ажурира своите закони за да го направи пазарот попривлечен за големите имиња во индустријата. И онлајн казината и спортското обложување се легални во Бугарија, а играчите треба да изберат многу. Државната комисија за коцкање е надлежен орган што ги регулира сите прашања за коцкање во земјата и е директно подреден на Министерството за финансии. Првиот закон за коцкање, донесен во 2008 година, беше спроведен од 2012 година. Сепак, нивото на оданочување беше високо на небото, задржувајќи ги повеќето големи играчи.

Преземањето на даноците малку во 2013 година ја направи Бугарија многу привлечен пазар како за локалните така и за меѓународните казина преку Интернет, преку бугарското знаме SVGth лиценци за онлајн коцкање преку Интернет, и за операторите и за давателите на игри досега. Меѓу нив, Казино технологија и ЕГТ се локални брендови кои успеаја да направат име за себе во индустријата на услуги, снабдувајќи игри со казино и за он-лајн и за офлајн животната средина низ цела Европа.

Дали има лиценцирани оператори?

лиценцирано казино Да, има. Во моментов, секоја компанија лоцирана во регионот или која било друга земја на ЕУ може да аплицира за бугарска лиценца за коцкање преку Интернет. За да аплицирате за лиценца, има фиксен данок од 100,000 лева, а операторите кои добиваат 10-годишна лиценца ќе треба да платат данок од 20% за приходите од бруто игри (GGR). И додека за коцкање преку Интернет, има само еден вид лиценца, кога зборуваме за активности на копно, секој производ за коцкање има своја лиценца. Операторите што сакаат да понудат повеќе видови активности за коцкање треба да ја набават и да платат таксата за апликација за секоја операција.

Државната комисија за коцкање покажа многу груб третман кон нелиценцираните оператори кои сè уште им се обраќаат на бугарските играчи. Постои црна листа уште од ажурирањето на законите за коцкање, а списокот станува се поголем и поголем секој месец. Ниту една компанија што е додадена на црната листа нема да може да добие лиценца. Исто така, гледајќи ги работите од гледна точка на играчите, законската возраст за коцкање во Бугарија е 18, а сите ентузијасти во казино треба да се радуваат да дознаат дека добивките од коцкање преку Интернет не се оданочуваат.

Онлајн казина во Бугарија: Какви опции имате?

exam-icon-transИ покрај напорите на Државната комисија за коцкање да блокира оператори без лиценца, практично е невозможно да се полира Интернет. Затоа африканите за казино преку Интернет во Бугарија секогаш можат да изберат да играат на локално лиценцирани оператори или на меѓународни страници кои прифаќаат Бугари. Еве што секоја категорија носи на табелата и како да бидете сигурни дека секогаш добивате неверојатно искуство.

Легално и фер игри за бугарските играчи на казино

Казината мора да биде лиценцирана од престижна агенција, како што се Curacao eGaming и орган за игри на среќа во Малта. Или, најпознат од сите нив, Обединето Кралство Комисија за коцкање. Но, да се има добра лиценца не е доволно, казиното мора да обезбеди праведност на игрите со работа со независна агенција за аудиција, како што се TST Labs. Можете безбедно да ги користите најдобрите колекции за бугарските онлајн казина од гореспоменатиот список, кои имаат валидни лиценци и каде можете да играте во целосна безбедност и безбедносни услови на територијата на Бугарија.

Топ Интернет казино Бугарија список

Сега, време е да ја видите оваа листа акција: Ги избравме најдобрите бугарски онлајн казина за вас и ги наведовме подолу. Имајте предвид дека некои од овие страници се управувани од компании кои постојат надвор од земјата, но тие сепак прифаќаат бугарски членови и ги исполнуваат сите наши критериуми наведени погоре. Да се ​​игра казино Бугарија рулет преку Интернет или казино Бугарија онлајн покер игри, на пример, овие ќе бидат најдобрите опции што можете да ги најдете. Изберете некој од нив и започнете да ја пробате среќата: Ви гарантираме дека нема да жалам за ова искуство. За да дознаете повеќе за коцкање преку Интернет во Бугарија и специфични совети за коцкање за бугарските играчи, продолжете со читањето. О и уште една работа: Додека играте казино Бугарија преку онлајн рулет игри и слично, не заборавајте да ги прочитате нашите детални упатства за игри. На пример, имаме одлични упатства за baccarat.

Дали веб-страниците за казино преку Интернет се легални?

Или, дали е законско казино преку Интернет во Бугарија? Како што споменавме погоре, Бугарија е една од земјите што дозволува коцкање преку Интернет. Од 2018 година, сите видови на коцкање се легални во оваа земја: Интернет казина, спортски обложување, лотарии, па дури и фантазирање спортски обложување. Се додека имате лиценца од Државната комисија за коцкање (Министерство за финансии) вие сте добро да одам. Покрај тоа, не треба да бидете државјанин на Бугарија: На пример, можете да основате продавница во Малта и сè уште да ја добиете оваа лиценца. Надоместокот за лиценца се менува помеѓу 20.000 и 100.000 ЛЕВ, така што и тие не се скапи.

Звучи добро, нели? Но, големите оператори во оваа индустрија сè уште немаат локално работење во оваа земја. Постојат две главни причини за ова:

Доколку подносителот на барањето не е државјанин на Бугарија, тој мора да има инвестиција во земјата во вредност од 10.000.000 ЕУР и да вработи 500 лица.
Сите апликанти мора да дадат 20% од нивниот приход како данок.
Даночната стапка не е толку висока, всушност, таа е скоро исто како и оф-шорските острови. Сепак, услов за инвестирање за странски компании е прекинувач на договори. Во суштина, бугарската влада вели „Можете да го поставите вашиот штаб на оф-шор остров - не ми е гајле. Но, ако ја сакате оваа лиценца, мора да направите инвестиција во мојата земја “. Работата е дека не постојат многу оператори таму кои се подготвени да направат ваков вид инвестиција, 10 милиони евра се вид „големи пари“. Затоа, сегашните локални казина преку Интернет во Бугарија работат само од локални бизниси. Сепак, ситуацијата не е толку лоша: Некои големи брендови се на влез во бугарскиот пазар, што ќе ги споменеме подолу. Покрај тоа, нема ограничувања или цензура на оф-шор коцкање сајтови, бугарските играчи се слободни да коцкаат на која било страница што ја посакуваат.

Топ 10 бугарски страници за онлајн казино Ажурирано: Јуни 8, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

црн лотос без бонус за депозит Април 2020