чипи.com

0 Коментари
чипи.com

Блог за бонуси на казино преку Интернет - Дневно ажурирани понуди за бонус | Без бонус за депозити, бесплатни чипови, бесплатни вртења, бонус за депозити, Cashback за најдобрите онлајн казина

Видови бонус за казино

Општо, сите бонуси во казиното може да се поделат на две различни категории: бонус за добредојде и тековен бонус за играч. Двете категории содржат слични типови на бонус, иако бонусите за добредојде обично ќе бидат малку поголеми. Секој вид бонус ќе има свои ограничувања и специфични начини на барање и користење на бонусот, затоа секогаш проверувајте ги условите пред да се регистрирате.

Добредојдовте бонус

Бонус за добредојде е посебен вид понуда што ја обезбедуваат онлајн казината на нови играчи. Ова значи дека ќе можете да ја побарате оваа понуда само ако се пријавите на страницата за прв пат, но не грижете се, бидејќи скоро сите казина нудат некаков вид на бонус за добредојде. Дури и ако сте веќе член на онлајн казино, сепак можете да се најавите на друга страница и да побарате нов бонус за добредојде.

Бонусите за добредојде честопати можат да бидат мешавина од различни бонуси, вклучително и без бонуси за депозити, соодветни депозити, бесплатни вртења или бонуси за враќање на парите. Најчестиот вид на бонус за добредојде е понудата за соодветни депозити и бесплатни вртења. За да побарате понуда за добредојде, едноставно треба да кликнете на една од нашите врски, да се регистрирате и да го направите вашиот прв депозит. Тогаш вашата сметка ќе биде запишана со вашиот бонус за да користите како сакате (секако во рамките на промоцијата).

Популарни кодови за бонуси

Бонус на исти депозити

Поклопен бонус е еден од најчестите типови на бонус на онлајн казино понуден од казина. За овој бонус, ќе треба да го направите вашиот прв депозит над минималниот износ за да се квалификувате. Бонусите со исти депозити обично се нудат како бонус за добредојде на нови играчи, но некои казина ги нудат и на тековните играчи. Понудите за соодветни депозити обично ќе го зголемат износот со кој треба да играте од вашиот прв депозит. Тие понекогаш ќе бидат поделени на посебни делови и исто така ќе ви овозможат повеќе бонуси за неколку депозити.

Како пример, може да видите бонус што ви кажува дека ќе добиете 100% соодветно депонирање на вашиот прв депозит до 500 УСД. Ова значи дека која било сума на готовина што ја депонирате на вашата сметка за вашиот прв депозит ќе се совпадне 100%. Може да депонирате до 500 УСД и ќе добиете уште 500 УСД бонус за употреба, што ќе ви даде 1000 УСД на вашата сметка за играње. Сè уште можете да депонирате повеќе од 500 УСД ако сакате, тоа едноставно нема да се совпадне, така што максимумот што може да го тврдите е ограничен на 500 УСД.

Без депозит бонус

Бесплатни бонуси за казино се еден од најпопуларните видови бонус за играчите во казино низ целиот свет. Наместо да треба да направите депозит пред да може да играте, овој бонус ви овозможува едноставно да се пријавите и да започнете да играте без ризик. Откако ќе се регистрирате и побарате бонус, тој ќе биде додаден на вашата сметка без потребен депозит, во споредба со редовно казино, без бонус депозит каде што имате само депониран износ за игра.

Овие бонуси се обично помали од соодветните бонуси на депозити и имаат повеќе ограничувања, но тие се одличен начин играчите да испробаат ново казино без потреба да користат свои пари. Откако ќе играте преку фондовите за бонус, нормално ќе треба да направите депозит пред да го повлечете, но до оваа точка, треба да имате добра идеја дали ви се допаѓа казиното доволно за да продолжите да играте.

Повеќе бонуси тука: https://chipy.com/bonus-blog

чипи.com Ажурирано: Октомври 23, 2020 автор: Дејмон