Clearplay казино награди систем

0 Коментари
Clearplay казино награди систем

Линкови до информации за Clearplay Online Casino системот за наградување:

Вовед

Историја на Clearplay

Игра Процент

o Табела - Традиционални Проценти на играта

o Табела - Казино Награди Група Игра Проценти

o Табела - Резиме на правила за наградување

Што да се прави ако е дозволено рано повлекување

Што да сторите ако не е предвремено повлекување?

o Табела - задржување на награда за време на вагирање со традиционални проценти на играта

o Табела - Награда за награда за време на натпреварот со казино

Clearplay казино награди систем

Вовед

Кога станува збор за онлајн казина, повеќето од нив имплементираат бонус систем наречен Clearplay (исто така познат како Flexi бонус систем или eZ). Што прави овој систем? Таа ја дели вашата сметка на две различни - баланс на наградата и поединечен паричен биланс. Додека коцкате во Интернет казиното, наградата или бонус билансот се трансформира во готовинскиот биланс во износите на кредитот 10. Нема забранети игри, но тие ќе се мерат со различни проценти. Кога станува збор за игри со висока предност како што се слотови, тие бројат 100% кон обложувањата. Во исто време, игри со ниски домови како видео-покер или Блек Џек ќе овозможи значително помал придонес. Во рамките на стандардна поставеност на програмата Clearplaybonus, можете да ги извадите вашите парични биланс и исплатите на наградите во секој момент, без оглед на тоа дали сте завршиле со коцкање или не. Сепак, повеќето казина имаат модифицирана форма на награда имплементирана со условот за играње, што значи дека ќе можете да ги земете вашите добивки само откако ќе завршите со целосно обложување. градини

Играчите во онлајн казината честопати не ги почитуваат понудените бонуси, бидејќи разбираат дека е малку веројатно да го исполнат барањето за игра. Ова е причината зошто назад во 2006 неколку онлајн казина се обединија да го развијат системот за наградување Clearplay, дизајниран да го реши овој проблем. Според овој систем, играчите можат да ги изнесат своите освоени износи во секој момент, минус процентот бонус што сè уште не го користеле. На овој начин играчите никогаш не се оставени во неповолна позиција. Не е изненадувачки што системот доби популарност меѓу двете Microgaming казина и играчи. бонуси за казино 2

Голем број казина обезбедија големи награди за пријавување и превчитате - на пример, 400% награди од колку што е $ / € / £ 200. Не беше долго пред гејмерите да откријат дека можат да добијат огромна предност со користење на овие награди со обложување на целиот биланс на нивната сметка (што може да биде абонус или готовински биланс) со користење на еден облог и потоа да направат повлекување или да завршат обложување со користење на Microgamingautoplay. Овој вид техника постојано растеше попопуларно. За да се справат со ситуацијата, еден куп казина одлучи да постапи по тоа. На пример, во март 2007, групата Fortune Lounge продолжи со забрана на десетина стотици играчи од нивните казина. На крајот, правилата за бонуси претрпеа измени во сите казина што првично го воведоа бонусот Clearplay. дедо казино

Стана широко популарна да ги принуди гејмерите да ја искористат наградата за пријавување за да го исполнат барањата за игра, пред да можат да ги преземат своите добивки. Различни мерки вклучуваат намалување на процентите за одредени игри, како што е Француски рулет. Некои казина им овозможија на играчите да ја искористат наградата за пријавување само еднаш во рамките на целата своја група во казино. Други се воздржаа да понудат нешто повеќе од 100% во проценти. За среќа, остануваат уште неколку казина кои сè уште не вовеле измени во правилата за бонуси и сепак ги нудат наградите како порано. казино за гранд беј

Игра Процент

Секоја казино група има свои правила за одредување проценти на игра. Ако погледнете во табелата подолу, ќе ги видите коефициенти за секоја игра која традиционално се користи во системот за наградување Clearplay, со барање за 30xplay. Со избирање да играте само слотови, ќе треба да ја добиете наградата 30 пати пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Во случај да играте само Табела покер игри, барањето ќе биде 60 пати - и ќе бидете во можност да готовина откако ќе ја задоволите. За оние кои играат видео покер, барањата за пешачење се во 300, што значи дека бонусот станува готовински откако ќе го обложите 300 пати.

Традиционални игра Проценти

Слот, Американски Рулет и игри за игри 100%
Табела покер игри, Казино војна, Сикбо и сите рулетки, освен американскиот рулет 50%
Видео покер, Зарове, Baccarat и сите Блек Џек, освен Класичниот Блек Џек 10%
Класичен блек џек 2%

Овие традиционални проценти користени во игрите беа развиени со цел да се направи играчот да ја изгуби својата награда побрзо отколку што може да успее да го претвори во пари. На пример, повеќето слотови можат да донесат 4-5% во добивки во казиното. Затоа, условот за 30x приказ преку овој процент резултира со потенцијална загуба на 120% од наградата во процесот на обложување. Процентот на кој играчот може да добие пари за време на натпреварот е карактеристичен само за два игри, Француски рулет и сите Aces видео покер. Втората игра не може да се смета за практична, бидејќи од вас се бара да играат со високи облози без автоматско прикажување. Но, ако погледнеме во францускиот рулет, можеме да видиме дека победата е можно. Поради оваа причина, неколку казина одлучија да ги променат традиционалните проценти на играта за оваа игра. Подолу, можете да најдете пример за процентите користени од групата Казино награди. Споредете ги проценките за францускиот рулет и сите Aces со други игри и ќе забележите колку се ниски.

Казино награди Група Игра Процент

Слотови и игри на игри 100%
Табела покер, Казино војна и Sic Бо 50%
Видео покер, сите Блек Џек, освен Класичниот Блек Џек, Крепс и Бакаратот 10%
Класичен блек џек и сите рулетки 2%
Сите Aces видео покер 0%

Во табелата подолу, ќе најдете резиме на различни проценти на играта класифицирани по групи. Традиционалните проценти на играта се поставени во Глобет, Џекпот Фабрика, Рокси / Сплендидо, Палас Груп и Интертопс. Како и за другите казина, процентите што ги нудат се значително пониски. Последната колона покажува дали одреден казино дозволува рано исплаќање на пари, без да му се овозможи на играчот да го исполни условот за вложување на наградната награда. Имајте на ум дека некои од групите кои забрануваат рано повлекување на наградната награда им дозволуваат на играчот да ги исплати наградните награди.

Резиме на бонус за пријавување

Казино
група
Игра
Тежини
Почетокот
Повлекување
слотови Табела BJ
& VP
француската
рулет
Belle Rock 100% 0% 10% 0% Не
Betway 100% 50% 2% / 10% 10% Да
CanBet 100% 0% 10% 0% Да?
казино акција 100% 50% 10% 2% Не
Казино награди 100% 50% 10% 2% Не *
Богатство салон 100% 50% 10% 40% Не
Globet 100% 50% 10% 50% Не
Златна Ѕвезда 100% 25% 2% / 5% 25% Не
Grand Prive 100% 10% 2% 10% Не
Интертопс 100% 50% 10% 50% Не
Фабрика за джакпот 100% 50% 10% 50% Да
MiniVegas 100% 50% 10% 10% Не
Палас група 100% 50% 10% 50% Не
PlayShare 100% 25% 5% 25% Не
Roxy / Splendido 100% 50% 10% 50% Да
Тридент 100% 0% 10% 0% Не
Вегас партнер 100% 25% 2% / 5% 25% Не
Villento 100% 10% 10% 2% Не

* Повлекување дозволено по 1 / 2 wagering (15xBonus)

Што да се прави ако е дозволено рано повлекување

Ако казиното кое го играте дозволува играчите да се повлечат рано (т.е. пред да го исполнат условот за играње), Ви препорачуваме да почекате до голема победа и да продолжите со повлекување на вашите добивки веднаш откако ќе се случат. Ако почнете да играте со обложување различни износи, ќе ви овозможи да добиете голема победа или да го изгубите бонусот брзо, пред да изгубите премногу пари во корист на казиното. Може да се разгледа слот кој овозможува обложување со висока варијација и може да плати големи награди (на пр Вџашен). Друг начин е обложување високо на Блек Џек или други игри со ниска варијанса. Продолжи се додека не постигнете одредена сума на добивка или губење. Што можете да направите е да продолжите да играте на начин на кој сте навикнати: бонусот не ве воздржува, бидејќи не треба да го завршите барањата за пешачење пред да ги повлечете вашите добивки.

Во случај на наградата да биде извадена од сметката пред првите десет кредити на наградата да се претворат во готовина, тогаш соодносот на победа / загуба во просек би бил еднаков на Награда * Можност за загуба - Просечна залог * Куќа Еџ. Обрнете внимание на фактот дека можноста за губење се зголемува, просечниот процент на победа исто така расте. Тука, шансата за загуба ја одразува ризичноста на игра. И колку е поголем ризикот, толку е поголема наградата што ја добивате.

За да ви даде пример, замислете дека имате награда од 100%% до $ 100. Може да се разгледа обложување $ 200 на вашата биланс на број во рулет, со повлекување на добивките веднаш потоа, во случај да победиш. Да го изразиме со едноставни термини, да претпоставиме дека на рулет нема 0 или 00. Затоа, овде шанса да победите на залог е 1 до 36, додека шансата за губење е 35 до 36. Во случај да победиш, твојата рамнотежа ќе прерасне во $ 7,200 и ќе можеш да исплатиш $ 7,000, што е твојот добивка минус бонусот. Сепак, ако изгубите, ќе загубите $ 100 од вашиот депозит. Според формулата, просечната победа изнесува $ 7000 * (1 / 36) - $ 100 * (35 / 36) = $ 97.22. Ако ја пресметате за различни броеви користејќи помала шанса за губење, формулата ќе покаже дека добивките во просек се зголемуваат со намалувањето на можноста за губење. Ве молиме, запомнете дека ова е само пример и ние не препорачуваме спроведување на горенаведената стратегија. Можно е дека облогата целата сума на вашата рамнотежа на само еден број во оваа игра нема да биде дозволена поради ограничувањата во место.

Што да сторите ако не е дозволено рано повлекување

Во случај да нема можност за рано повлекување, наградата ја губи жалбата. Во оваа ситуација, наградата е обичен бонус, сличен на оној што го нудат другите казино. Единствената главна карактеристика што ја прави различна од вообичаената парична казна е извонредниот процент на игра.


Она што можете да направите овде е да започнете со варијации со висока варијанта, слични на оние за кои пишувавме во претходниот дел. Потоа, можете да продолжите со пониски вредности, додека не успеете да ја достигнете целта, така што ќе ги намалите шансите за биста додека го исполнувате условот за пешачење. Процентите за секоја игра ќе помогнат да се идентификува оптималната игра. Подолу можете да најдете табела со потенцијално задржување на награда за куп различни игри. Ако одлучите да играте слотови, ви предлагаме да одите за пониските варијанти.

Задржување на награда за време на вагирање со традиционални играчки проценти

Игра Тежина Облог Бонус
Задржување
Варијанса
Сите Aces видео покер 10% 300xB + 0.75xB Многу високо
Француски рулет 50% 60xB + 0.19xB Со
Вегас блек џек 10% 300xB + 0.05xB Високо
Казино војна 50% 60xB -0.3xB * Со
Крикове или подобро видео покер 10% 300xB -0.4xB Високо
слотови 100% 30xB -0.1xB до -0.8xB Високо

Веќе рековме дека во повеќето казина ќе најдете дека процентот за францускиот рулет се намалува на голем број под 50%, што се објаснува со потенцијалната победа за време на обложување. Процентите на Casino Rewards се во корелација со износите за задржување на наградата кои можете да ги најдете подолу. Евидентно е дека во овие околности е непрактично да се играат сите Асии или Француски рулет. Истото веројатно може да се каже и за Блек Џек, бидејќи вклучува големи облози без автоматско прикажување (ова е ограничување наметната од групата Казино награди). Затоа, може да се разгледа 3-картичка покер или казино војна и слотови со ниска варијанса.

Задржување на награда за време на вагирање со каматни награди проценти

Игра Тежина Облог Бонус
Задржување
Варијанса
Вегас блек џек 10% 300xB + 0.05xB Високо
Казино војна 50% 60xB -0.3xB * Со
Крикове или подобро видео покер 10% 300xB -0.4xB Високо
слотови 100% 30xB -0.1xB до
-0.8xB
Високо
Француски рулет 2% 1500xB -19.25xB Многу високо
Сите Aces видео покер 0% NA NA NA

За да го пресметате соодносот на победа / загуба во просек, земајќи го предвид условот за репродукција, можете да ја користите следнава формула: награда - просечна залог * куќа на работ (за еден облог). Ако на почетокот на вашата игра направите високи варијанти, можете да го намалите просечното одење, бидејќи не очекувате да го исполните пари кога ќе изгубите. Во овој случај, можете во просек да уживате во зголемени добивки. Дали се сеќавате на хипотезата за рулет што ја воведовме во последното поглавје? Рековме дека можноста за освојување на $ 7000 беше 1 на 36, додека пак оној кој изгубил $ 100 изнесуваше 35 до 36. Ајде да претпоставиме дека избравме да ја одиграме редеацијата со -0.3xBпотенцијална задршка на наградата за време на војна, тоа би значело дека победата во просек (за обложувалница) се спушта до $ 6970 ($ 7000 - $ 100 * 0.3). Ајде да продолжиме со пресметките - добивките во просек ќе изнесуваат $ 96.39 ($ 6970 * (1 / 36) - $ 100 * (35 / 36)). Не заборавајте дека ние сме размислувачки хипотетички ситуации. Во вистински казина, со сите пари од вашата рамнотежа на само еден број во рулет не би било можно поради ограничувањата во место, па дури и ако тоа беше можно, тоа не би било препорачливо.

Во исто време, можете да продолжите да ја играте онака како што нормално ја репродуцирате, без да направите никакви промени. Ако планирате да се обложите 30 пати на бонусот во било која точка на играње во казиното, тогаш бонусот ќе биде од помош. Тоа ќе биде уште покорисно ако одлучите да се обложувате големи количини на пари или да играте со висока варијанса игри.

Clearplay казино награди систем Ажурирано: Ноември 29, 2019 автор: Дејмон