Игра Категорија: Азиски казино игри

Бесплатни азиски казино игри

0 Коментари

Fei cui gong zhu


Fei Cui Gong Zhu е онлајн слот од Playtech со ориентална тема и комплименти Nian Nian You Yu, уште една неодамнешна верзија од овој развивач. За разлика од таа игра, сепак, Феи Куи Гонг Жу доаѓа со неколку бонус карактеристики, како и прогресивниот џекпот, па проверете ја ревизијата подолу за сите основни детали.
Феи Кју Гонг Жу е пет ролна СЛО со три реда и до дваесет линии за исплата; големите транспарентни макари замаглуваат простор на вода и во далечината има заматен планински опсег.
Fei cui gong zhu wildThere се три теми поврзани со висока вредност симбол, вклучувајќи жад змеј, прилично вентилатор и украсен вазна; симболите со пониска вредност се пет кинески знаци кои ние сме сигурни дека се многу значајни.
Дивите симболи се јапонска девојка и таа ги заменува сите други, освен распрснувачот (црвен храм) и бонусната икона (зелен храм).
Бонус карактеристики
слободен врти

Ова се активира со слетување на три или повеќе црвени симболи на расфрлање на храмот насекаде во вид за кои ќе заработите десет слободни вртења. Сите победи во овој круг ќе бидат тројно (освен ако бонусот на Тајната градина не се активира) и можете да освоите повеќе вртења со слетување на уште три ракети.

Случајни Слободни Слот игри:

Потера извршување
Потера извршување
Покер извршување е игра која се игра против ниту дилерот ниту други играчи, туку против исплати ...
Играјте слот!
Розови слонови
Розови слонови
Пинк слон е видео слот со 6 макари и 4096 платни линии напојувани од софтверот Thunderkick. Овој слот е инспириран ...
Играјте слот!
Девојки со пиштоли и замрзнати зори
Девојки со пиштоли и замрзнати зори
Девојки со пиштоли 2: Frozen Dawn е слот со пет ролни со 243 начини за победа, што значи дека секој пат ...
Играјте слот!
Галактикони
Галактикони
Галактиконските слотови имаат тема за вонземјани, со симпатични и весели ликови за играчите да уживаат. microgaming го дизајнираше главниот екран ...
Играјте слот!
Црвениот змеј див
Црвениот змеј див
Црвениот змеј Див е 5 ролна, слот за исплата на 30 од iSoftBet. Со тема на боречки вештини, има змеј ...
Играјте слот!
Брус Ли
Брус Ли
Како да се игра Брус Ли ™ карактеристики диви, scatters и моќна слободна спин функција може да почне со 3 различни методи ...
Играјте слот!
Црно злато
Црно злато
Црно златни слотови. Црното злато е 5-ролна, 30-payline, онлајн слот со висока дефиниција од BetSoft Gaming. ... Главниот лик во ...
Играјте слот!
Ултра свеж
Ултра свеж
Поп уметност свежина. Ultra Fresh е слот игра за свежо овошје и брзо игри. Затоа, сè што ...
Играјте слот!
0 Коментари

Магични купишта


Апелно име Магичен стек е слот игра полна со она што е именувано по, и ќе најдете групи на магични наредени коцки кои се трансформираат во само еден симбол за да ви дадат големи шанси за освојување големи награди цело време - и овие купишта се појавуваат и во главната игра и бесплатни игри.
Исто така има и многу познати симболи за награди за овие Магични стекови, вклучувајќи ги и Lucky 7, Bells, Bars, Melons and Cherries, од кои сите можат да бидат поттикнати од две различни диви забави кои живеат во Neon City, каде што 5 ленти и 20 плати линии на оваа забавна игра се поставени.
Има дури и бонус за Супер Магични бесплатни игри во кој сите награди се множат со динамичен множител - и има бесконечен број бесплатни игри за посегнување секој пат кога бонусот се активира!
Магична главна игра
Наградите може да се добијат со поставување на било кој 3 на 5 појавување симболи, и сите награди ќе се множат со вашата линија-залог. Цреши и дињи може да ве освојат до овошен мал 40x вашиот линија-залог, со решетки до 80x и ѕвона до 80x, додека секако ќе се чувствувате прилично среќни ако поставите пет 7 во 250x на вашата линија- залог.

Случајни Слободни Слот игри:

Кутре љубов мобилен
Кутре љубов мобилен
Знаеме дека BetSoft може да прави забавни игри, луди игри, па дури и темни и атмосферски - ова е прва ...
Играјте слот!
Тркало на богатство
Тркало на богатство
Оваа онлајн машина за игри од Microgaming се нарекува Wheel Of Wealth и е под наслов "Специјално издание"; тоа е еден од ...
Играјте слот!
пеперутки
пеперутки
Нема потреба да се влезете во дивините или градините за да ги видите најубавите пеперутки како што биле донесени во ...
Играјте слот!
Временско време
Временско време
Сигурни сме дека тоа нема да ви изненади што Booty Time е поставен на палубата на пират ...
Играјте слот!
Буш телеграф
Буш телеграф
Буш Телеграф Слот Игра Преглед. Неверојатен Bush Telegraph слот машина развиена од Microgaming има 5 ленти, 3 редови и ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Секогаш е импресивно како некои суштества можат да се сокријат во обичен поглед. Камелеони имаат кожа која се прилагодува ...
Играјте слот!
Кралот Конг бес
Кралот Конг бес
Има фер неколку преземање на Кинг Конг слотови, вклучувајќи Playtech е Конг На 8Th Вондерот на светот игра ...
Играјте слот!
Рамзес богатство
Рамзес богатство
Зафатете ги богатствата на Рамзес, древниот египетски принц, најстариот син на фараонот Рамзес II и кралицата Исетнофрет ...
Играјте слот!
0 Коментари

Si Xiang


Како што споменавме погоре, Si Xiang не нуди никакви бонусни круга или карактеристики, што може да се исклучи на високи ролки. Тоа, рече, се уште е достојна игра да се игра, особено за обични гејмери ​​само бараат некои пријатни онлајн акција акции на ленти. Додека нема слободни игри или посебни карактеристики, играта нуди четири главни симболи, од кои сите се високи. Овие се Менг Женг Змејот, Линг Гуан Феникс, Жу Минг желка и Џијан Бинг Тигар. Земете ја жетвата за да добиете монети од 750, фениксот за да заработите монети од 1200 и пет симболи на змеј и тигар за секој монети на 5000.
Si Xiang бонус
Дополнителни карактеристики на играта

Si Ксијанг е пет ролна, три ред и девет линија за плаќање онлајн Playtech поставен против позадина на црвени кинески змејови и автентична ориентална саундтрак. Играта содржи четири симболи со висока вредност, вклучувајќи змеј, џиновска птица, тигар и желка / змија. Симболите со пониска вредност вклучуваат 9, 10, J, Q, K и A. Симболот на Јин Јанг е див и ги заменува сите други симболи, вклучувајќи го и распрскувачот, иако нема сама исплата. Дивиот се појавува на вториот, третиот и четвртиот репортаж. Логото на играта претставува расфрлање и ќе им заработи на играчите главна награда на 100x на линијата удел кога ќе забележите пет на лентите.
Пред да започнете, ви препорачуваме да ги прилагодите облозите. Кликнете на линија залог да ја смените вашата големина на паричка, која се движи од 0.01 до 100.00. Копчето Линии ви овозможува да го одберете бројот на линии за исплата што сакате да ги играте. Функцијата Auto Play ви овозможува да изберете одреден број на вртења за автоматско и непрекинато репродукција, додека копчето Bet Max ви овозможува автоматски да го поставите максималниот влог. Конечно, турбо режимот може да се користи за да се вртат двапати побрзо, како и обично. Откако ќе бидете подготвени, можете да притиснете Start и макарите ќе бидат поставени во движење.

Случајни Слободни Слот игри:

Плашлив семејство
Плашлив семејство
Плашлив семејство е игра со пет ролни со 20 изборни линии за исплата и повеќе специјални функции отколку што можете да се тресат стап во ...
Играјте слот!
Карпести
Карпести
Роки се подготвува за некои големи борби и му треба вашата помош. Додека тренирате со него, можете да ...
Играјте слот!
Супер multitimes прогресивни
Супер multitimes прогресивни
Супер Multitimes прогресивен слот машина. Супер Multitimes прогресивен слот дава играчи шанса да победи секоја од четирите ...
Играјте слот!
Лото лудило нула
Лото лудило нула
Playtech создаде одлична "хибридна игра" со нивната Лото лудило гребење картичка за инстант добивки. Играчите можат да изберат залог ...
Играјте слот!
Егзотични мачки
Егзотични мачки
Егзотичните мачки на Microgaming се поставени длабоко во џунглата каде што сите големи мачки се кријат нераскажано богатство во ...
Играјте слот!
Хуго
Хуго
Play'n GO е шведски слот машина инвеститорот одговорен за забава играчи од целиот свет. Еден од најновите ...
Играјте слот!
Виножито
Виножито
Rainbow Reels е слот машина направена од подмачјето на Новоматик Мазоома. Првично е направен за пазарот во Велика Британија и ...
Играјте слот!
Виртуелна шампионска лига
Виртуелна шампионска лига
Оваа игра е базирана на Лигата на шампионите од 2009 и 2010. Играта за слот е понудена на многу онлајн ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ву долг џекпот


Ву Лонг слот првично беше објавен од Playtech како "сезонски слот" (како што сакаме да ги нарекуваме) започна да се совпаѓа со Кинеската Нова Година. Playtech јасно ја направи мисијата да го прошири својот асортиман на слоеви со азиски теми, а Wu Long слот е само една од игрите што се наоѓа во таа категорија со изглед и чувство дека рудниците се популарни икони на традиционалната кинеска култура, како што се фенери , змејови и пагоди. Освежено со прогресивна награда за џекпот за да стане Ву Лонг Джакпот, што може овој свечен слот да ви донесе во нова година на просперитетна игри?
Под нејзините празнични украси, јадрото на игри на Ву Лонг Џекпот е изградено на пет-ролна, дваесет и пет основи на payline. Опциите за обложување ви дозволуваат да ја прилагодите вредноста на монетата и колку линии се активни по вртење и жонглирањето на овие ти овозможува да бирате во стапки помеѓу минималниот влог од £0.01 до високо-тркалачки £ 500 по спин.
Подоцна ќе го покриеме прогресивниот дел од жалбата на Ву Лонг слот, но нејзината платежна табела нуди фиксен џек-покер од 2500 пати, кога вашата линија би требало да има пет случаи на симбол со највисока плата на активната платежна линија. За симболите на карактеристиките, Ву Лонг ги задржува работите супер едноставно со комбинирање на улогата на Scatter и Wild во својот Змејски симбол, давајќи му огромна моќ не само да генерира победи од својата моќ да ги замени сите други симболи, туку и да активира бонус .
Бесплатниот бонус на Ву Лонг Джекпот започнува со дванаесет бесплатни игри ако се појават три или повеќе симболи на Змејот во поглед на основата. Додавајќи дополнителен пожар на овие freebies, Змеј симболот, исто така, создава повеќе можности за големи победи во овој бонус, бидејќи тоа може да предизвика дополнителни врти и применуваат зголемување на мултипликатори да победи треба да се појават две или повеќе случаи по спин.
Мултипликаторот може да се засили до x6 во овој круг, и со теоретски бескрајни бесплатни игри што можат да се добијат од retriggers, очигледно е дека оваа игра е многу популарна кај играчите на овој слот.
Конечниот петардист во прославите на Ву Лонг Джакпот е нејзината прогресивна награда, случајно поттикната, Џекпот на змејот. Ова може да се случи во секое време за време на играта, без оглед на вртежниот резултат, ниту влогот, иако е поголем уделот, толку е поголема веројатноста што ќе ја активира функцијата. Еднаш во внатрешниот светилник на Змејот Джекпот, еден круг на тркалото на среќата ќе определи кој степен од своите четири прогресивни награди ќе победиш.
Секако дека Златен змеј е најпосакуваната награда со свој тенџере почнувајќи од £ 20,000 и има здрава шанса од една во десет дека вашиот вртеж на тркалото ќе ве приземјува со својата среќа.
Ву Лонг Џекпот е уште еден азиски тематски слот од Playtech кој нема да ве гушнат со иновативни карактеристики, меѓутоа тоа е привлечна презентирана игра, а карактеристиките што ги вклучува вклучуваат многу возбудувања за извршување на резултатите од неговата платежна табела.
Додајте во потенцијалот што го нуди за да освоите голем од својот прогресивен џекпот и сето тоа е замена за да биде тематскиот онлајн-слот кој ги има сите клучни состојки за да ги задржи многу играчи среќно вртејќи ги своите пет ленти.

Случајни Слободни Слот игри:

Ацтечки идоли
Ацтечки идоли
Секој произведувач на слотови има барем една игра со ацтековски теми - и Play N Go не е исклучок. За среќа, ова е ...
Играјте слот!
5 витези
5 витези
Неверојатни 5 Knights бесплатни онлајн игри за игри имаат 5 ленти, 3 редови и 25 линии за исплата. Погледнете го превртувањето ...
Играјте слот!
Летечкиот кец
Летечкиот кец
Летечкиот Ace е класичен слот игра која доаѓа со многу различни пилот тема. Како класичен слот, Летање ...
Играјте слот!
Класични слотови нула
Класични слотови нула
Класични слотови Scratch е онлајн казино игра од Playtech која ги комбинира елементи на гребење картичка со аспекти на ...
Играјте слот!
Кралскиот ролери
Кралскиот ролери
Ројал Ролер е 5 ролна, 25 линија видео слот врз основа на енергија и возбуда на Лас Вегас - во кој ...
Играјте слот!
Љубопитна машина мобилна
Љубопитна машина мобилна
The Curious Machine е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е рај на стенампкан! ...
Играјте слот!
Јужна парк ролна хаос
Јужна парк ролна хаос
South Park Reel Chaos мобилен слот е следење на играта на неверојатно успешниот слот за Јужен парк објавен во ...
Играјте слот!
Остров Дино
Остров Дино
Кој не ги сака диносаурусите? Ако одговоривте дека не сте, ве молиме оставете сега, бидејќи ниту ние, ниту РтГ немаат време ...
Играјте слот!
0 Коментари

Жао Каи Џин Бао џекпот


Насловот на овој слот се преведува како "привлекување на богатство и богатство" и сигурно ќе ви помогне да го сторите тоа со диви симболи кои двојно се исплаќаат, линии за плаќање кои работат во двете насоки и шанса да освоите четири прогресивни джакпоти.
Жао Каи Џин Бао е слот за 5 ролна со 3 редови и до 9 линии за исплата. Како што рековме, линиите за исплата се невообичаени по тоа што победничките комбинации можат да се формираат од лево кон десно или од десно кон лево, ефективно удвојување на бројот на линии. Ретуните се поставени во рамки со раскошен рамка со погледот со портокалова боја во позадина. Симболите со висока вредност вклучуваат лавска глава, змеј, паун и некои риби, додека симболите за играње картички со пониска вредност се декорирани со кинески додатоци.
Карактеристики
дивините

Кинескиот благородник е див симбол. Тој може да слета на ленти два, три и четири и да ги замени сите други симболи за да им помогне и да формираат победнички комбинации. Понатаму, тој ќе ги удвои сите исплати на кои придонесува.
Растера
Симболот за расејување е златна шапка. Тој нуди исплати до 100x вкупниот облог и ќе се исплати кога две или повеќе земјиште на соседните макари од лево или десно од ремените.
Бонус карактеристики
Слот е исто така поврзан со змеј прогресивни джакпот. Джакпот може да започне по секое вртење. Во играта ќе видите тркалото на среќата со жолти, црвени, сини и зелени глави на змејот на неа. Секоја глава претставува еден од четирите прогресивни џекпоти кои се нудат и треба да го вртите тркалото за да ги соберат. Откако ќе имате три соодветни глави ќе победите на соодветниот џекпот. Жолтата џекпот е најголема и следи црвена, сина и зелена боја.
џекпот
Во прилог на прогресивните джакпот, Жао Каи Џин Бао нуди највисока фиксна исплата на 5,000x за слетување на пет симболи на глава на лав низ линијата за исплата. Змејот може да исплати до 2,500x и паун и риба може и исплата до 1,000x.

Случајни Слободни Слот игри:

Венецијанска роза
Венецијанска роза
Слот за венецијански роза беше издаден во 2013 од Next Generation Gaming, еден од најиновативните развивачи на слот-машини ...
Играјте слот!
Хуго 2
Хуго 2
Навивачите на слободните видео-слотови на интернет мора да се сетат на слот за Хуго создаден од Play'n Go, кој се базира на ...
Играјте слот!
Робин Худ менувањето на богатството
Робин Худ менувањето на богатството
Робин Худ: Префрлување на богатството ™ 5 ролна, 3 ред, 20 залог линија видео спот со максимална залог на € 100 ...
Играјте слот!
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Популарниот избор на писатели и уметници, градот Париз го пронашол патот до светот на онлајн слотови ...
Играјте слот!
300 штитови
300 штитови
За крв ... За Слава ... За Спарта! Името и темата на овој видео спот се одраз на стрипот "300" ...
Играјте слот!
Кралица на Атлантис
Кралица на Атлантис
Слот игри може да се појави прилично едноставна, но почесто отколку не тие се исто така одлична можност да се нурне во ...
Играјте слот!
Дојде од венус
Дојде од венус
Дојде од Венера е возбудливо 3D видео слотови од програмери Betsoft Gaming. Оваа игра ќе ве однесе до ...
Играјте слот!
Мис среќа
Мис среќа
Земи го стапчето и полирајте ги метли, бидејќи ќе се запишете во нова година на часови со ...
Играјте слот!
0 Коментари

Jin qian wa


Во оваа игра, која повторно ќе ја донесе ориенталната тема, 40 линиите ќе ги прикажуваат покерните симболи во црвено, со дизајн кој е типичен кинески. Другите симболи исто така ќе бидат присутни на интернет за да ја формираат основата за вашите возбудливи игри и вашите победи. На злато жолчката, симболот на доброто и злото во бело и црно, змејот, слонот и златната желка ќе создадат можности за победи и ќе ви кажат многу за кинеската средина. Со златната жаба и златната желка, има доволно злато за да се сугерира профитабилен исход. Источните поставувања ќе бидат добредојдени за играње и уживање во себе, и откривање кои шанси можете да ги преземете во слободна игра. Што се однесува до симболите, ако сте играле кинески тематските игри, на пример други игри од Playtech, ќе бидете запознаени со оние што се прикажани во оваа Слот машина.
Златната жаба ќе биде Диви, со неколку бакшиш, покрај сјајот на злато. Ќе има црвен рубин во устата, што го прави уште поскапоцено. Ќе биде наредено на сите ленти, кои ќе ги зголемат можностите за освојување на високи, карактеристични за слободни Вегас Слот игри. Неговите победи ќе бидат доделени за 3, 4 или 5 жаба симболи, а максимум, за 5 жаби, ќе биде 1,000. На Scatter, претставена со некои златни симболи на атрактивна сина позадина и во златна рамка, ќе се појави на макари 2, 3 и 4. Тоа ќе предизвика слободните игри да започнат: бројот на овие игри ќе биде 8.
Симболот на Јин и Јанг, кој го претставува доброто и злото или борбата на спротивностите, ќе даде победи за 3 на 5 симболите, со максимална 400 за 5. Животните симболи, зелениот змеј, златната желка и сивиот слон, исто така, ќе дадат победи за 3 до 5 од вид, максимум 250. Симболите на црвениот покер, исто така, ќе имаат свои победи за 3 до 5 идентични, максимални 150 или 100.
Јин и Јанг е главен во игра која ќе ве однесе до Кина. Кинезите често го прикажуваат овој знак, кој ги комбинира спротивностите и ги потсетува луѓето дека се комплементарни во целост. Може да се мисли на многу примери на спротивности кои одат заедно, еден по друг, по ред, итн. Еден многу чест пример е промена на светлината и темнината, а освојувањето и губењето е исто така пример за кој ќе помислите. И победа и губење доаѓаат како можности во онлајн игри.
Со Scatter, златните симболи на сина позадина и врамени во злато, таму ќе бидете во слободните вртења. 3 од тие симболи ќе ви бидат доволни за да ви овозможи да ја внесете функцијата, каде што 8 бесплатни игри ќе ви бидат доделени. Во карактеристиката, повеќе симболи на жаба ќе се појават на макарите, и со 3 повеќе Scatters, 8 повеќе бесплатни игри ќе ви дојдат како додадена перка. Активирањето на и на бесплатните игри може да трае бесконечно, што е добра вест ако ја сакате оваа функција во бесплатни слотови за вас.

Случајни Слободни Слот игри:

Одмаздата на говорницата е мобилна
Одмаздата на говорницата е мобилна
Секој омилен Ацтеков шеф, Rook, е повторно во оваа неверојатна 5 ролна, 25 линија Cascading Reels слот машина ...
Играјте слот!
Докторот љубов на одмор
Докторот љубов на одмор
Ако мислите дека секој заслужува да се сретне со некој посебен, тогаш е време да му помогнете на д-р Љубов како тој ...
Играјте слот!
Zany зебра
Zany зебра
Слонот Zany Zebra беше издаден во 1999 и беше еден од првите слотови за зебра или слотови за Microgaming со животни ...
Играјте слот!
Робин од шервуд
Робин од шервуд
Робин Худ и неговите Среќни мажи ќе се насмеат на твоето лице со овој шармантен напор од Рабат. Тоа ...
Играјте слот!
Среќен рид
Среќен рид
Главната цел на Fortune Hill онлајн казино слот е да се вртат репликите и симболите на натпреварот на активни линии за исплата ...
Играјте слот!
Пад на парите
Пад на парите
Дали го гледате тој пенливи летачки уред? Тоа не е НЛО? Иако некој знае дека лицето е со звук ...
Играјте слот!
Голема сина
Голема сина
Ние сите знаеме дека голф има многу познавачи. Сега сите се поканети да уживаат во едноставна игра со ...
Играјте слот!
Кинеска Нова година
Кинеска Нова година
Дали сакате да го прославите необичниот новогодишен одмор во Кина? Сега имате таква можност со Play'n ...
Играјте слот!
0 Коментари

Феи долго време


Fei Long Zai Tian е спектакуларен онлајн видео спот со фасцинантна кинеска тема. Уште еден пример за културната разновидност во iGaming индустријата. Феи Лонг Заи Тјан преведен на англиски значи небесен ројтер или летачки змеј, што е одлично име за видео спот. Оваа екстравагантна игра со слот ќе ве пренесе назад во античка Кина каде што можете да ја научите историјата, културата и митологијата на оваа голема земја. Развиена од Playtech, Fei Long Zai Tian е претставен преку пет шарени ленти и содржи дваесет и пет прилагодливи линии за исплата. Играта е дополнително подобрена со избор на бонус карактеристики, вклучувајќи змејски Перл бесплатно спин функција, растера симболи, мултипликатори, и диви. Генерално, ова видео слот вреди да се проба.

Случајни Слободни Слот игри:

Книга на РА делукс 6
Книга на РА делукс 6
Книгата на Ра Делукс 6 слот доаѓа со египетска тема исто како и нејзиниот претходник. Темата на ...
Играјте слот!
Жаба бајка
Жаба бајка
Зелената не е само бојата на надеж, туку е и бојата на нашиот мал пријател кој ќе ...
Играјте слот!
Среќна Нова година
Среќна Нова година
Среќна Нова Година видео слот е три ролна, пет плати линија џекпот игра со револуционерна графичка технологија и ...
Играјте слот!
Игра топка
Игра топка
А тркалото рулет се состои од предење диск со поделби околу својата работ што се врти околу основата на ...
Играјте слот!
Ограби го морето
Ограби го морето
На Bonus Express ние сме горди што ја нудиме оваа популарна играчка игра за гребење. Грабежи морето ...
Играјте слот!
Источен змеј
Источен змеј
Има секогаш отсекогаш мистериозна аура околу Кина, и Источен змеј, онлајн игра со 5-ролна игра ...
Играјте слот!
Одмаздници нула
Одмаздници нула
Дали е тоа птица, дали е авион, не, тоа е картичка Avengers Scratch. Оваа игра ги содржи оние Марвел филм ...
Играјте слот!
Блек Џек мобилен
Блек Џек мобилен
Кога станува збор за играње блек џек онлајн, постои свет на избор. Има многу интересни и иновативни варијации, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Жао Каи Тонг Жи


Играње кинески тематските игри е задоволство, особено кога Playtech е одговорен за изработка на Слот машини. Вие учат за нови ликови во нивната митологија, и имаат одлични искуства на интернет во игри меѓу специфични кинески симболи и фигури. За да објасниме што е темата на оваа игра, прво да кажеме дека Каи Тонг Зи е бог лик. Всушност, тоа е детски бог на богатство, кој веќе звучи многу, многу инспиративно. 9 линиите за исплата и 5 ленти од овој слот се способни да обезбедат наградни победи, како што можете да видите, и ќе има многу деца кои бараат симболи. Чанти на победи се задолжителни меѓу симболите, па бидете сигурни дека ќе ги најдете таму. Вие нема да ги пропуштите познатите фенери, бидејќи исто така има симбол за фенер. Нема да има бонус функција, што може да биде разочарување за оние кои бараат бонус круг. Но темата и привлечните ликови, презентирани во прекрасни графики, ќе ве пренесат во Кина, и ќе имате прекрасна гејмерска сесија, во слободна игра.
Најпрво мора да научите повеќе за тој детски бог, кој беше прикажан во голем број легенди. Неговото раѓање беше чудо поврзано со богатството. Легендата вели дека заедно со неговото раѓање се појавиле богатство на богатства, па затоа го добил ова име, кое сега сјае за да ги украси бесплатните казино слотови. Замислете што среќа луѓе на кинески, да имаат бог дава богатство за нив. Сега тој е тука за вас, да се направи разлика во вашиот банкар. Тука ќе имате четири симболи за деца, секој со традиционален кинески симбол: a злато лилјак, крап на кои, златен сад и праска што ја симболизира бесмртноста. Детето, момчето со златна палка, наградувајќи за 1 до 5 од неговите симболи, ќе даде максимум 10,000 за момчето 5 со симболи на лилјаците. Девојчето со златен тенџере ќе ги добие своите победи за 2 до 5 симболи, со максимална 5,000. Момчето со кралот Кои ќе награда за 2 на 5 симболи, максимум 1,200. Девојката со праска ќе даде максимум 750, и ќе плати за 2 на 5 симболи. Другите симболи ќе имаат ананас со максимална победа на 350, црвена торба со златна симболи, со максимална победа на 250, група златни монети 3 и црвен плик, кои ќе плаќаат максимално 200 и пурпурна фенер и виси декорација, кои ќе плаќаат максимално 50.
Дивиот ќе биде змеј кој личи на симбол, кој се очекува на ролни 2, 3 и 4. Ќе го замени и ќе ги удвои вашите победи кога ќе го стори тоа. На Scatter, логото, исто така, ќе имаат свои бакшиш за 2 да 5 логоа. Тоа ќе даде исплати на кое било место, на последователни макари, почнувајќи од десно, или почнувајќи од лево.

Случајни Слободни Слот игри:

Hilo 13 европски блек џек злато
Hilo 13 европски блек џек злато
Странските облози дефинитивно се добар начин да додадете повеќе разновидност при играње на вашите омилени игри со карти, а да не зборуваме ...
Играјте слот!
Cazino zeppelin
Cazino zeppelin
Cazino Zeppelin ги потопува играчите во атмосфера на стеампан со неверојатна индустриска инспирирана графика и зачувување на аудио во игра. Ова ...
Играјте слот!
Слотовски дел 2
Слотовски дел 2
На Slotfather се враќа со сите негови приврзаници - вклучувајќи ги Змиите очи Семи, Френки "Кнукли" и Fat Tony - во ...
Играјте слот!
Маѓепсан сирена
Маѓепсан сирена
NextGen Gaming Company, која издаде неверојатен бесплатен онлајн слот машина наречена Enchanted Mermaid, Ве поканува да се направи ...
Играјте слот!
Дерби долари
Дерби долари
Добивате сите облечени и да се упатите кон Аскот тркачката патека овој викенд? Нејзиното величество, кралицата на Англија, сите војводи ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: крал на олимпија
Возраст на боговите: крал на олимпија
Откријте ја вистинската моќ на Зевс, богот на сите богови во овој нов слот машина од софтверот Playtech. Возраст ...
Играјте слот!
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот Blackjack Redeal Gold има една единствена карактеристика што ја издвојува од сите други игри на блек џек. Оваа игра ...
Играјте слот!
Сун wukong
Сун wukong
Сонцето Wukong нуди неколку бонусни рунди, овозможувајќи повеќе од неколку пристојни можности за исплата. Во суштина, постојат две главни ...
Играјте слот!
0 Коментари

Баи ши


Баи е карактер на кинески кој ги претставува двете раце држејќи надолу, заедно. Ова е гест на почит кон шеф или учител. Ши е уште еден кинески карактер, што значи господар или крадец. Значи заедно можеш да ги разбереш како почит кон шеф или учител. Со овие кинески знаци, ориенталната тема сигурно ќе се појави на лентите. Во оваа Слот машина, ќе имате искуство што ќе ве однесе не само на исток, туку и во областа каде што дивите животни шетаат. Ќе се сретнете со овие животни онлајн. Лавот и лавицата, заедно со лавовите младенчиња, орелот, ова се шефовите на земјата каде што ќе патувате, во слободна игра. Таму ќе биде злато симбол на круна, кој ќе биде симбол на владетелот на земјите каде што ќе ја имате вашата авантура во оваа игра Playtech игра.
Зад ремените, планинските падини ќе се зголемат и ќе поканат за повторно обединување со природата и нејзините жители, во слободните игри нема да се преземе игра. На јасен ден како оној што можете да го видите на екранот, сè е совршено видливо, а можете дури и да помислите на кршење слики. Но, не заборавајте дека сте и по победи. Овие победи ќе дојдат со успешни комбинации, па мора да знаете кој од симболите ги подготви најпрофитабилните исплати. Лавот, како кралот на животните, ќе се карактеризираат како Диви. Ќе има многу замена на моќта, а и сопствените победи, исто така, имаат корист од нив, со 3, 4 или 5 лав симболи. Максимумот, за симболите на лавот 5, ќе биде 2,000. На Scatter ќе има кинески симболи на златна позадина, и ќе ве запознаам со бесплатните игри на Majestic Night. Мора да внимавате за овој симбол на макари 2, 3 и 4. Круната и другите симболи ќе имаат исплати за 3 на 5 идентични симболи. Со 5 златни круни, ќе жнеете 400, а потоа за секој од симболите на другите животни, максимумот ќе биде 250. Исто така, ќе добиете помали победи, максимум 150 или 100, за 5 покер симболи.
Majestic Night е функција со бесплатни игри што ќе ве возбудува. Само собирајте 3 Scatter симболи, и ќе го внесете, бесплатно Слот игра Вегас. Величественото животно, лавот, ќе се појави многу почесто отколку во главната игра кога ќе започне Величествената ноќ. Плус, со уште едно трио на Scatters, ќе добиете 5 повеќе бесплатни игри. Ако сте во активирање на нови игри, тука постои бесконечна можност за тоа.

Случајни Слободни Слот игри:

Двојна среќа
Двојна среќа
Иако нашата страница се фокусира на бесплатни слотови, добиваме многу барања за вистински пари казино совети. Значи, ние ...
Играјте слот!
Толку жешко
Толку жешко
Денес, повеќето онлајн машини за игри се дизајнирани да понудат нешто ново и привлечно. Тоа може да биде комплексен бонус круг, ...
Играјте слот!
Ирска среќа грешка
Ирска среќа грешка
Playtech носи некои од нивните најпопуларни слотови игри во арена со инстант победи игри со нула картички. Ирска среќа ...
Играјте слот!
Spellcast
Spellcast
Spellcast е 20-payline видео слот кој работи на NetEnt софтверската платформа. Темата на играта е магија и магии, па ...
Играјте слот!
Добро од чуда
Добро од чуда
Кога оваа игра на "Паметот на Вондер" од страна на Thunderkick натоварено, малку се возбудувавме. Гледате овој магичен ...
Играјте слот!
Ролна е богатство
Ролна е богатство
Повторно го посетуваме Ориентот во WMS / SG азиски тематскиот онлајн слот наречен Reel Riches Fortune Age, 5-ролна, 40-линија игра со раскошен ...
Играјте слот!
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти Кенди видео слот е понуда од Microgaming, која ја бои добрината на овошјето против суетноста на ...
Играјте слот!
Среќни птици
Среќни птици
Среќен птици Слот Игра Преглед. Неверојатни Среќни птици казино слот машина игра доаѓа со пет макари и три редови ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ji Xiang 8


Бројот осум се смета за многу среќен број во кинеската култура. Ние западниците можеби мислат дека седум е магичен број, но Кинезите сакаат да одат еден подобар, и Playtech навистина заминале за среќниот југулар со кинески тематските Џи Ксијанг 8 процеп. Преведувајќи како "Среќен 8" не постои сомнеж за насоката во која се наоѓа овој слот, па да се нурнеме да видиме како го оценуваме "8".
Првата забележителна разлика со Ji Xiang 8 во споредба со другите китајски тематски прилози на Playtech е тоа што ова изгледа како три-преносник, а не почесто формат со пет ролни. Велиме "изгледа", зашто првото изненадување што го фрла овој слот е тоа што секоја симболна позиција всушност е ролна сама по себе, па всушност Ji Xiang 8 се врти околу девет реквизити во секоја игра. Добро, деветте макари не го одразуваат бројот на магијата што оваа тема го закачи, но ќе најдете многу "8" на друго место во оваа игра, како што ќе објасниме.
Прво, постојат осум линии на исплати преку 3 × 3 низа на ленти и победи се постигнуваат ако три соодветни кинески симболи се поставени на кој било ред, која било колона или која било од двете дијагонали. Интересно е што сите плати завршуваат и во "8", па најмалата победа е 18 пати на линијата, а максимумот е многу среќен 8888 пати на линијата.
Симболот Лаки 8 сам по себе е единствената специјална карактеристика на Ji Xiang 8 слот, и е класичен Scatter. Два или повеќе инстанци треба само да бидат во насока да предизвикаат плата, а со максимум девет гледани што ќе освојат победа од 8888 пати од вкупниот удел (не linebet), создавајќи најголемо можно исплата од оваа машина.
Така е и Scatter навистина единствената специјална карактеристика на овој слот? Нема диви? Нема слободни вртења? Да, да и да. Која може да го направи ова или совршен слот за вас, или како криптонит Супермен. Џи Ксијанг 8 е исклучително едноставен и посакува да се врати на поедноставна возраст на казино машини, што не е без негова жалба.
Ќе се вртите и се надевате дека ќе победите. Ништо друго да се разгледа; нема бонус карактеристики за да се чека околу. И по неколку драми на овој слот, мораме да кажеме дека формулата изгледа дека добро функционира за Џи Ксијанг 8.

Случајни Слободни Слот игри:

Jin qian wa
Jin qian wa
Во оваа игра, која повторно ќе ја зголеми ориенталната тема, 40 линиите ќе покажуваат покер симболи во ...
Играјте слот!
X-мажи 50 линија
X-мажи 50 линија
Дали веќе сте го тестирале ДНК кодот за играње на X-Men слот? Не? Тогаш можете веднаш да го поправите прегледот. Но, ... ...
Играјте слот!
Д-р љубов
Д-р љубов
Лекарот е во куќата и тој е подготвен да ви ги обезбеди сите тендери и нега ...
Играјте слот!
Емират
Емират
Обединетите Арапски Емирати се една од најбогатите нации во светот. Значи, не е изненадување зошто има ...
Играјте слот!
Повик на колосеум
Повик на колосеум
Повикот на Колосеумот е римски тематски слот, напојуван од NextGen Gaming. Со 5 ленти и 25 линии, тоа е ...
Играјте слот!
Приказна за змејови
Приказна за змејови
Во традиционалните Knight vs Z Dragon приказни ние обично патуваме за витез, но многу е забавно да се биде на ...
Играјте слот!
Изгубен град на инка
Изгубен град на инка
Си ја заборавивте градот на Инките. Изгубениот град на Инките е егзотичен слот со тема на Incan. ... Има ...
Играјте слот!
Најдобар турист
Најдобар турист
НА ТИПСИТЕ ТУРИСТИЧ те доведува во светот на Гери, еден вреден колега кој тргнува на чудесно крајот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сун wukong


Сонцето Wukong нуди неколку бонусни рунди, овозможувајќи повеќе од неколку пристојни можности за исплата. Во суштина, постојат две главни бонуси кои нудат бројни начини за победа. Главната бонус круг во Сонцето Wukong е функција Сонцето Wukong бесплатни игри.
Оваа бонус круг може да се активира со слетување на најмалку три бонус симболи Sun Wukong било каде низ цевките на 5. Потоа ќе бидете префрлени на нов екран со три одделни банери.
Секој од овие банери претставува бесплатна вртења и мултипликаторска комбинација опција.
Долината на Сонцето ќе ви даде бесплатни вртежи 20 кои се комбинирани со мултипликатор на 2x, кој ќе ги удвои сите ваши победи за слободниот круг. Опцијата Планина на овошје ќе ви даде бесплатни вртења на 10 кои се комбинирани со мултипликатор 4x.
Конечно, опцијата Кралство на Небото ќе ви даде најмалку износот на слободни вртења само на 8. Сепак, оваа опција ќе ви даде највисок множител на 5x вашите победи.
Исто така, можете да ги замените вашите бесплатни вртења со добивање на три или повеќе логоа на Sun Wukong за да се појават за време на слободниот круг на вртења за вкупно 16-бесплатни вртења со мултипликатор 5x или 40-слободни вртења со множител на 2x.
Дополнителни игра карактеристики Ву Ши Џекпот: Ву Ши џекпот се активира случајно во секое време во текот на играта и нуди играчи застрелан во еден од четирите различни прогресивни Джакпот. Ќе добиете шанса да го вртите тркалото и да соберете три од истите симболи на лав за да видите дали сте освоиле мини, мали, големи или големи инстантни џекпот награди. Симболот на Кралот Мајмун: Покрај тоа што е дивиот симбол на играта, кралот на мајмун е исто така еден од највредните симболи во играта. Слетувањето на пет од овие по ред на активна линија за исплата ќе ви овозможи да добиете најголема исплата на основната игра на монетите 10,000. Симболи: крал, слива, коњ, мајмун човек, свињарче, банер, симбол на лав, разновидни симболи за играње картички (A, K, Q, J, 10, 9) Диви: Кралот Мајмун Симбол Scatter: Sun Wukong logo три или повеќе симболи за лого на Sun Wukong да се појавуваат насекаде низ решетките на 5 за да го активираат бонусот за бесплатни игри.

Случајни Слободни Слот игри:

Бубачки накит
Бубачки накит
Нежниот изглед на шуми може да донесе нестабилна акција во "Бубачки накит", слот за теми со бубачки од iSoftBet. Добри демнат во ...
Играјте слот!
Baywatch
Baywatch
Ако се сеќавате на одличната ТВ-серија на Дејвид Хаселхоф и Памела Андерсон, кои глумат во 90, и се заљубиш ...
Играјте слот!
Славна империја
Славна империја
Истражувајте ја славата на Римското царство во оваа шарена нов слот машина од Next Gen. Оваа евокативна насловна функција ...
Играјте слот!
Двоен wammy
Двоен wammy
Барате ретро-стил слот машина со малку допир на класа и искра? Двоен Whammy може да биде во право ...
Играјте слот!
Савана изгрејсонце
Савана изгрејсонце
Можеби не секогаш го имате буџетот за патување низ светот, но тоа не мора да ве спречи. Со ...
Играјте слот!
Змијата шармер
Змијата шармер
Змијата шармер слот игра Преглед. Играта на Snake Charmer онлајн слот доаѓа со 3 редови, 25 линии за исплата, и ...
Играјте слот!
Рулет 3d
Рулет 3d
Во оваа статија, ќе ги допреме правилата и посебните карактеристики на играта, како и играта ...
Играјте слот!
Атлантскиот град блек џек злато
Атлантскиот град блек џек злато
Атлантик Сити Блек Џек Златото може да ужива и искусен коцкари и комплетни почетници, бидејќи доаѓа со едноставни правила ...
Играјте слот!
0 Коментари

Wmf solo mahjong pro


Ова е единечна верзија на класичната кинеска игра, одиграна според правилата на Светската федерација на човеч. Започнувате со подготвена рака (една плочка далеку од победа) и мора да ја пронајдете вистинската плочка во идот за да ја завршите. Идот е збир на 24 плочки со лицето надолу. Кликнете на плочка за да ја изберете. Имате три шанси по круг да ја пронајдете вистинската плочка. Бројот на лево што е оставен е прикажан под wallидот.
Под ѕидот е твојата рака. Просторот десно од неа го има последното избраниот плочка, а просторот над него ги држи отфрлените плочки. Ако сте избрале плочка од ѕидот и не ја заврши својата рака, "Не раката" ќе трепка и плочката ќе се отфрли автоматски. Можете исто така да кликнете на плочка за да ја отфрлите. После тоа, можете да изберете друга плочка. Ако сте одбрале три плочки и никој од нив не ја заврши својата рака, кругот е завршен.

Случајни Слободни Слот игри:

Токи време
Токи време
Кој бесплатен казино видео слот вреди да се игра за забава час по час и го носеше коцкар? Па, Thunderkick ...
Играјте слот!
Овошен случај
Овошен случај
Видео спот за овошен случај нема вистински ремени. Симболите паѓаат како што беше. Така функцијата Avalanche ™ ...
Играјте слот!
Штрајк со ролна
Штрајк со ролна
Пет макари и петнаесет линии за исплата се во срцето на овој onlinefish слот, и првото нешто што коцкарите ...
Играјте слот!
Wolverine
Wolverine
Ако имаше некогаш слот игра да ја добиете вашата канџи во - тогаш тоа мора да биде Wolverine, а ...
Играјте слот!
Суши бар
Суши бар
Денес тенденцијата во креациите на слободните игри за игри на игри, е да им обезбеди на играчите светкави анимации, неверојатна графика, луксузна атмосфера и сложени ...
Играјте слот!
Џунгловиот дух: повик на дивината
Џунгловиот дух: повик на дивината
Ве водиме на прошетка по дива страна. Џунгла Дух: Call of the Wild ™ Ви нуди џунгла ...
Играјте слот!
Фудбалски карневал
Фудбалски карневал
Playtech и многу други слот игра програмери доби тренер на Светското првенство и развиена неколку фудбалски тематски игри кога целиот ...
Играјте слот!
Пари камила
Пари камила
Пари камел е 5 ролна, 20 payline од iSoftBet што може да се игра од само 20p спин на ...
Играјте слот!