Glitz


Дали ја сакате искрата накит? Најдете многу од нив во Glitz, игра на Вилијамс Интерактив. Отворете ја играта и ќе ги видите нејзините ролни, плус сјаените скапоцени камења. Во оваа 60 payline игра, ќе имате и Wilds, бесплатни вртења и уживање во игри. Макарите се наредени на посебен начин. Ова е аранжман што можеби сте го виделе во други WMS игри Првите две од макарите се најважни, затоа што тие го одредуваат главниот дел од вашите победи. Тие имаат симболи 2. Другите ролна имаат повеќе симболи. Сите ваши обложувалници ќе бидат поделени на линиите на првите две ролни, така што бројот на монети на кои може да се обложите на вртење може да достигне 90. Во Глиц имате многу начини за обезбедување на победи, затоа очекувајте да го завршите натпреварот не само воодушевен од искуството, туку и со многу победи.
Скапоцените камења се многу профитабилни. Меѓу нив може да препознаете Топаз, аметист и ќе има и дијаманти и сафири, плус смарагди и рубини, а не од сè, доларски знаци меѓу симболите. За да ве натера да бидете стимулирани од секоја победа додека играте за забава, играта има мека џез музика како звук во позадина секогаш кога ќе го притиснете копчето Спин. Графика не е комплицирана, но играта има свои предности што ќе ве привлечат. Можете лесно да го препознаете симболот Диви, бидејќи го носи натписот Диви. Знакот на доларот е Растера на играта.
Играјте Глиц слот бесплатно онлајн - не е потребно преземање
Интересно е што можете да ја активирате бесплатната рунда на 3 начини. Едно од нив е овозможено кога ќе видите 4 од еден вид симболи (Gs или Wilds кои заменуваат да формираат комбинации) на првите две ролки, плус Scatters каде било на ролна 3 до 5. Вашата награда е тогаш бесплатни вртења на 20. Но, ако симболите, Gs или Wilds, не излезат на првите две макари, ќе преминете на друг екран каде чека да се изврши избор. Seeе видите кутии за накит за да изберете. Држете ги прстите вкрстени за симболот во одбраната кутија да има вредност повисока од онаа на симболот на ролните. Тоа значи дека вашиот избран симбол ќе слета на макарите наместо на симболот што неодамна беше таму. Вториот начин да стигнете до бесплатните вртења е кога ќе видите 3 Scatters, на ролна 3 до 5, така што ќе добиете 5 врти и повторно избор на кутија за накит. Вредноста на симболите во вашата избрана кутија ќе ги замени симболите на првите две ролна. Друг начин за влегување во круг на бесплатни вртежи е со тоа што имате 4 еден вид симболи на ролни 1 и 2, што ќе ви даде право на бесплатни вртења на 5. Во сите бесплатни рунди вртежи, Скаттерот што слета на ролни 3 до 5 ќе ви овозможи повеќе бесплатни вртења.
Глиц на скапоцените камења ќе имаат многу да понудат во оваа игра, затоа преземете предизвик и играјте, да дознаете повеќе, да уживате во глиц и да победите.

 

Случајни БЕСПЛАТНИ игри во казино:

 

Glitz Ажурирано: Јануари 15, 2019 автор: Амир Бери

содржина