Игра Оператор: bellfruit

Бонус. Експрес казино игра оператори

0 Коментари

Се прашувам за светот


Попрскување на самовила прашина, цртичка на еднородна магија, кратка "Абракадабра" од големиот мајстор - во Вондер светот™, потребно е малку магија да ги зголеми вашите добивки и да се размножите! Почувствувајте ја магијата преку пет макари - со малку среќа, ќе освоите голема награда за петте линии за исплата! Волшебникот и еднорогот ги завршуваат вашите победнички комбинации, а со десниот меч може да се доближи до десет слободни круга со супер-множител!
Вашата цел е да слетате пет идентични последователни симболи заедно со линијата за исплата, почнувајќи од лево. Можете да ги видите опсегот на награди за секоја добитна комбинација во Paytable.
бесплатни врти
Три или повеќе мечеви во било која положба активираат десет бесплатни игри користејќи ги поставувањата од вашата последна редовна игра. Но, запрете! Прво мора да нацртате меч од маѓепсана рок со цел да се одреди вашиот супер мултипликатор! Со рубин меч, сите слободни игри добиваат двојно; ако го нацртате смарагдниот меч од каменот, вашите бесплатни играчки добивки се тројки!

Случајни Слободни Слот игри:

Весели плодови
Весели плодови
Со нашиот слот-машина Jolly Fruits ™, не само што Џокер има многу да се смее: Нека чудовиштето ...
Играјте слот!
Моќен трозач
Моќен трозач
Овие природни сили ги движат целите групи на намотки: Посејдон, богот на морето, сега ги меша вашите добивки! Помести го ...
Играјте слот!
Пари камила
Пари камила
Пари камел е 5 ролна, 20 payline од iSoftBet што може да се игра од само 20p спин на ...
Играјте слот!
Замок градител 2
Замок градител 2
Microgaming и Rabcat се здружија со цел да се создаде оваа неверојатна продолжение на оригиналниот замок Градител. Првиот ...
Играјте слот!
Macarons
Macarons
Макарони се мали колачи кои често се користат на свадби, особено во Франција и во Европа воопшто. Овој онлајн слот ...
Играјте слот!
Г-дин вегас
Г-дин вегас
Г-дин Вегас е 3D видео слотови игра од програмерите Betsoft Gaming. Тоа е нервозно, вулгарен и нереален слот ...
Играјте слот!
Спин или ролни hd
Спин или ролни hd
Класичниот Spin или Reels HD слот се одвива на зафатен под казино, како што е прикажано со позадинската слика ...
Играјте слот!
Среќен лепчеун плен
Среќен лепчеун плен
Среќата на Среќен Лепречун е поставена на зелени макари со пастирска позадина и виножито завршува во средината на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Xtra е жешко


Xtra Hot е многу едноставен видео слот машина произведена од Novomatic. Како и сите други игри Novomatic, оваа игра е исто така хостирана онлајн од нивната под-компанија Greentube. Xtra Hot има 5 линии и функција која може да ги размножи победите ако добиете доволно од истиот симбол за време на еден центрифугирање. Функцијата за множење може да ги умножи симболите со пониски плати, додека премиум 7, барови и решетки не можат да се помножат. Ова е вид на малку понапредна верзија на популарната и супер едноставна слот-машина Сизлинг Топол Делукс што исто така го прави и тој провајдер. Постојат неколку комбинации кои ја плаќаат истата максимална победа, а најдобрата добитна комбинација е 5 од видна комбинација на 7, или целосен екран на било кој од различните плодови на 4. Сите овие комбинации ќе платат победа на 1.000x на акциите по спин. Процентот на исплата е 95.66%, кој е доста низок, но сеуште е на високо ниво за игри од Новоматик.

Случајни Слободни Слот игри:

Чуден еден во
Чуден еден во
Чуден Еден Во е едноставна игра со карти со 1x2 Gaming. Се разгледуваат две картички и вкупно се земени, каде ...
Играјте слот!
Џек и бигор
Џек и бигор
Џек и Beanstalk ™ раскажува приказна за момче во потрага по богатство - нешто што можеме да го поврземе ...
Играјте слот!
Ji Xiang 8
Ji Xiang 8
Бројот осум се смета за многу среќен број во кинеската култура. Ние западниците можеби мислат дека седум е магија ...
Играјте слот!
Среќни дијаманти
Среќни дијаманти
Се надевам дека сте фан на класични слотови, бидејќи Play'n Go ви нуди навистина добра. Со 3 каиши ...
Играјте слот!
Вивалдис сезони
Вивалдис сезони
Сезоната е наш начин на живот. Секоја година се преселуваме од едни на други понекогаш без напор во други времиња ...
Играјте слот!
Мистериозен џокер
Мистериозен џокер
Mystery Joker е видео игра со 3-ролна со фиксни линии на 5. Бројот на линии не може да се промени. Мистерија ...
Играјте слот!
Луд луд мајмун
Луд луд мајмун
Развиен од NextGen, Mad Mad Monkey е 5 ролна, 4 ред, Видео слот. Има линии на 50 Pay ...
Играјте слот!
Кралицата на пирамидите
Кралицата на пирамидите
Зошто играат кралицата на пирамидите? Кралицата на пирамидите го меша неизвесноста на слот со чудата на античките ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дивото дрво


Како што сугерира името, Дивиот Вуд слот од Novomatic е поставен во шума. Ова е повеќе традиционално шума што се чини дека е поставена некаде во Европа. Спокоен амбиент им овозможува на играчите да стапат во контакт со природата додека играат за некои високи награди. Дивиот Вуд е пет ролна со само десет исплатени линии. Поставката е мирен шума полн со bluebells, лисици, badgers и други европски флора и фауна, и интересно не постојат чудни митски суштества на повидок; нешто необично во светот на видео-слотови. Симболи во играта, исто така, следат по темата и вклучуваат печурки, цвеќиња, конкери, јачоци и лисици. Двете животни се симболи со највисока исплата, со до 750 пати поголема залог. Пониските вредности се претставени со вредности на картички од девет до Ace. Овие се едноставно дизајнирани со пригушени и светли бои. Логото на Дивиот Вуд е дива икона, и постои распрскувач претставен со месечината небо. И двете од нив се прикажани подоцна во бонус дел од играта.
Преглед на Дивиот Вуд
Како да се игра на дивиот Вуд
Како што играчите одат во шумата за да се забавуваат, тие треба да разберат неколку од нијансите што ќе помогнат да се направи оваа игра пријатна. Има минимум монети од 40 по залог и максимум од 100. An
од 95.17% ги заокружува деталите и им овозможува на играчите да имаат добри можности за време на игра. Како и со многу нови игри за игри на Новоматик, овој е варијанса од средно до високо ниво. Ова значи дека играчите можат да одат за периоди без победи, но секогаш има голема победа веднаш зад аголот.
Плаќање на диви дрвја
Бонус карактеристики на Дивиот Вуд
Главната бонус функција овде е секцијата Слободни спин. За да го активирате овој дел од играта, играчите треба да слетаат два до пет од расеаните симболи на лентите. Ова може да понуди исплата на 2, 5, 200 или дури 5000 пати по оригиналниот облог. Со три или повеќе скокачи слета, играчите ќе ја активираат функцијата Free Spins и ќе добијат до 16 бесплатни вртења. Сепак има повеќе во овој дел. Пред првото исплата, секоја од иконите за распрскување ќе се претвори во див, а потоа се разгледува второто исплата. Ова се нарекува бонус за диви трансформации, а исто така ќе ја удвои секоја победа направена во линијата за исплата во која се појавува. Повеќе слободни вртења може да се активираат ако три или повеќе scatters се слеваат на истиот спин.
Додека графика и звучни ефекти не се ништо за што треба да пишуваат дома, бидејќи се и карикатури и генерички, карактеристиките сепак ја прават оваа игра за играње. Решетките што се претвораат во дивината се една од најдобрите особини на оваа игра. И покрај тоа што Дивиот Вуд е игра со висока варијанта, се уште има многу можности да освојат големи, особено во забавните мали бонусни секции. Слободните Врти се таму каде што целата акција навистина се одвива.

Случајни Слободни Слот игри:

Сирени милиони
Сирени милиони
Сирени Милиони Слот Игра Преглед. Фантастичниот Mermaids Millions казино слот машина има 15 линии за исплата, 3 редови и 5 ...
Играјте слот!
Брзи ролни
Брзи ролни
Рапид Ренс Слот. Rapid Reels е слот со три ленти со 5 линии за исплата од Microgaming кој му оддава почит на гроздобер Лас ...
Играјте слот!
Фортуниум
Фортуниум
Викторија, познатиот истражувач и Максимилијан, лукавиот пронаоѓач се хероите на овој видео спот од Microgaming - влегуваат ...
Играјте слот!
Крвни мокрови
Крвни мокрови
Сакате место за убивање на вампири? Тогаш ова е слот за вас! Спакувани со гор, гаули и сенишни случувања, ...
Играјте слот!
Сребрен куршум
Сребрен куршум
Сребрениот курсор за мобилен слот е едноставно 9 платни линии 5 ролна Playtech игра која не се обидува да биде ништо ...
Играјте слот!
Gem drop
Gem drop
Исплакнете ги камењата во вистинската позиција додека ја завршувате оваа автоматска игра и би можеле да освоите некои ...
Играјте слот!
Блек Џек мобилен
Блек Џек мобилен
Кога станува збор за играње блек џек онлајн, постои свет на избор. Има многу интересни и иновативни варијации, ...
Играјте слот!
Карипско обетка покер
Карипско обетка покер
Играчот прави антена обложување плус изборен $ 1 прогресивна страна залог Секој играч и дилерот се пет картички ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ултра топла лукс


Ултра топло лукс е една од најпопуларните слот-машини од Novomatic. Тоа е супер едноставен слот, би рекол толку едноставно како што станува. Нема бесплатни вртења или бонус игри, само линии на 5 и комбинација на единечни и наредени симболи. Премините симболи се единечни симболи, додека симболите со пониски плати се наредени. Целосниот екран на симболите со овошје со ниска плата ќе ја зголеми победата со x2, слично како работи на Novomatic's Xtra Hot слот машина. Максималната победа за спин е всушност навистина ниска за оваа игра, и тоа е само 150x влог. Ова е најниската максимална победа што можам повторно да видам во која било игра на Новоматик. Јас би рекол дека ова е слот машина за вистински коцкар, и дека тоа одговара на високи ролки доста добро, бидејќи има мала максимална победа.

Случајни Слободни Слот игри:

Судија Дредд
Судија Дредд
Еден од најголемите стрип ликови на сите времиња е во мултифункционално, богато брендирано гејмерско искуство онлајн со 2000 ...
Играјте слот!
Спектакуларно тркало на богатство
Спектакуларно тркало на богатство
Спектакуларно тркало на слот за богатство. Спектакуларно тркало на богатството е класичен слот развиен од Microgaming. Се одликува со ленти на 3 ...
Играјте слот!
Раздор
Раздор
Темно и мистериозно раздвојување е отворено во поставување на мали градови. Дали ќе се осмелуваат да го вртат овој слот ...
Играјте слот!
Делфинска потрага
Делфинска потрага
Неверојатен слот за Dolphin Quest доаѓа со 50 линии за исплата, ремени 5 и редови 3. Најди ги вашите награди во ...
Играјте слот!
Спартак гладијатор на Рим
Спартак гладијатор на Рим
Легендата за Спартак е онаа која ќе се спушти во историјата како една од најголемите досега. Сега, играчите ...
Играјте слот!
/ /
Есен кралица
Есен е едно од оние времиња во годината каде што е прифатлива свежа студенило на сезоната; сонцето е ...
Играјте слот!
Освојувачи од планетата moolah
Освојувачи од планетата moolah
Конечно, кравите наидоа на планетата Земја и се подготвени да ги споделат своите богатства со сите нас. Крави од ...
Играјте слот!
Кеш луд
Кеш луд
Cash Crazy е малата 3 ролна, еднократна платежна слот машина со голем џекпот. Лудиот професор е зад ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вулканска готовина


Премисата на Вулкански кеш видео спот од Novomatic е едноставна; реално едноставно. Во суштина тоа вклучува пештери кои се обидуваат да избегаат од вулкан кој еруптира (кој може да ги обвини?). Додека тие ги зачувуваат своите кожи, ќе бидете оставени со уште поголема преокупација - обидувајќи се да дознаете како можете да го погодите џекпот од безбедноста на вашето онлајн казино. Можеби нема што да се купи во ова Камено време град, кога е подложен на стопена лава, но еј, секогаш можеш да излегуваш од магмата и да го фатиш кабината од камен и дрво на нозете до следниот град.
Симболите во овој слот на 5-ролна се речиси срамно едноставни. Тие изгледаат како набрзина скицирани од претшколците, а не внимателно дизајнирани од софтверските гуруа во седиштето на Новомац. Сепак, сето тоа е забавно и игри; или тоа е идејата, во секој случај. Освен тоа, ако сакате величествена графика и стравопочитувачка игра, што, в ѓаволите, правиш играње видео-слотови? Се работи за бенџамините, бебето, и Вулканик Кеш може да ги пофали 20 линиите за исплата - 11 повеќе од повеќето Новоиматички наслови.

Случајни Слободни Слот игри:

Материјали за богатство
Материјали за богатство
Готови се на една од највозбудливите нови БИГ Вин игри на 2018 со Reels of Wealth. Во ова ...
Играјте слот!
Зарове
Зарове
Игра на зарове е една од влоговите во казиното. Работ на куќата е само 1.41%, што е повеќе ...
Играјте слот!
Spectra
Spectra
Некои играчи сакаат да одат на врвот и да дизајнираат комплексен универзум исполнет со детали за играчите да ...
Играјте слот!
Battlestar galactica
Battlestar galactica
Биткатастер Галактика слот Microgaming е е 5 ролна видео слот кој има неверојатни 243 начини да се победи, врз основа на ...
Играјте слот!
Радост од шест
Радост од шест
Тоа е време да се тркалаат некои прекрасни изненадувања! Радоста од шест, придвижувана од број еден интернет коцкање мек инвеститор - ...
Играјте слот!
Диви игра супербанк
Диви игра супербанк
Wild Play SuperBet е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 40 линии. Со класичен овошен машина чувствувам, ...
Играјте слот!
Горила
Горила
Горила е ролери на 5 и видео приклучок за 50, напојувано од познатиот Новоматик. Слотот може да се репродуцира ...
Играјте слот!
Кањон диви мачки
Кањон диви мачки
Диви Мачка Кањон слот игра е најдобро рангирана онлајн слот игра и мобилен слот игра селекција и членови може ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дивиот Запад


На смешно Дивиот Запад казино слот онлајн доаѓа со 5 ленти, 3 редови, и 10 фиксни плати линии. Поминуваат време со каубои во салон за пиење виски и играње покер и добивате вашите награди!
Игра
Оваа игра може да ви донесе страшни победи ако успеете да ја активирате бонусната функција со помош на храбрите каубојци. Каубојчето има свое живеалиште во третата, четвртата и петтата репортажа. За време на редовната игра и бонус играта, тој ќе ги комплетира комбинациите на победи за вас, заменувајќи ги сите симболи, со исклучок на симболот Chipstack. Активирајте ја SuperBet функцијата за дополнителна облози и Cowboy ќе ги умножувате вашите награди за комбинациите со него за два или пет. Мора да играте десет линии за да ја активирате функцијата SuperBet. Секој Cowboy комплетирање на победата комбинација победи пет бесплатни игри за вас. За време на бесплатните вртења, симболот Chipstak може да се појави на лентите и да плати своја дополнителна награда. Вредноста на Chipstak е прикажана во близина на шерифот ѕвезда над лентите. Можете исто така да коцка било која награда во овој салон. Правилата се едноставни: внесете ја мини-играта и обидете се да ја погодите или бојата или костимот на последната картичка на палубата, со цел да ги умножите вашите победи за два или четири. Неточната коцка ја губи вашата награда за кругот.
преглед
По долгиот работен ден, нашиот храбар каубој сака да се одмори во салон кој игра покер и пие виски во друштво на убави салонски девојки. Придружете му се, а можеби и вие ќе освоите многу кредити! Ако ги барате кул онлајн видео-слотови бесплатно, играјте го дивиот Запад слободен слот за забава на Bonus Express! На нашиот сајт, секогаш ќе најдете голема разновидност на слотови со бесплатни вртења и бонус игри и NextGen Играње слот игри особено, и да ги играат бесплатно без регистрација и депозити! Ако сте еден, кој сака да игра на iPad мобилни онлајн слотови, можеме да ви предложиме да ја играте мобилната верзија на Дивиот Запад на Bonus Express!

Случајни Слободни Слот игри:

Тајландски рај
Тајландски рај
Тајланд е познат по својата убавина и тука е доведена до ленти во игра што може да се види ...
Играјте слот!
Кул прегратка
Кул прегратка
Кул Бак. Со слот Cool Buck на Mad About Slots, Microgaming создаде едноставен, а сепак ангажиран три слота ...
Играјте слот!
Конечен резултат
Конечен резултат
Конечниот резултат е онлајн казино игра во која играчите можат да се обложуваат на исходот на фудбалот ...
Играјте слот!
Материјали за богатство
Материјали за богатство
Готови се на една од највозбудливите нови БИГ Вин игри на 2018 со Reels of Wealth. Во ова ...
Играјте слот!
Тотински автомобил човек
Тотински автомобил човек
тој Египќаните го преземаат Лас Вегас и сакаат да бидат дел од епскиот ремонт. Придружете се ...
Играјте слот!
Простор војни
Простор војни
Простор војни слот игра Преглед. Простор војни е 5-ролна, 3-ред и 40-payline видео слот од NetEnt казино игри инвеститорот ...
Играјте слот!
Мачка во вегас
Мачка во вегас
Удирајќи го Лас Вегас Газа со мачката Феликс и како што ја обидува својата среќа на табелите, тој ...
Играјте слот!
Маската
Маската
Нов ден, нов слот-машина да се претстави тука на Dreamzcasino.com. Стариот култен класик со Џим Кери и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Волшебник на коефициенти


Прекрасно Волшебник на шансите онлајн слотот доаѓа со ролни 5, 3 редови и 30 линии за плаќање. Добредојдовте во светот на волшебниците и вештерките, магијата и шансите! Магијата ќе ви помогне да ја добиете наградата!
Поставете го вашиот облог, изберете го бројот на активни линии за плаќање, вртете ги ролните и оставете ја магијата. Поставете ги симболите на ролни за да добиете добитни комбинации и откријте ги останатите одлики на оваа игра. Три или повеќе совпаѓани симболи на Scatter иницираат функција за бесплатни вртења.
За да започнете со играта Magic Bonus, треба да соберете 1000 поени со помош на Бонус симболи (секој чини 100 поени). Штом се заврши, играта започнува. Погодете која капа на волшебникот го задржува кристалот. За секој точен одговор ќе добиете бонус. Играта завршува по три фази или по неточен одговор. Два или повеќе расфрлани симболи со волшебникот го нарекуваат волшебникот самиот и тој случајно ги размножува вашите добивки од тековната тркалезна рунда. Тука е и симболот Wild кој ви помага да одговарате на комбинациите. Заменува за секој симбол на ролна, освен симболите Scatter и Bonus.
Молчи Ноќ на вештерките ноќ, месечината свети и свет започнува магијата. Запознајте ги волшебниците и вештерките на опседната куќа на ридот. Погледнете ги тиквите со застрашувачки лица и чујте ги бувовите што плачат во текот на ноќта. Allе ги видите и слушнете сите споменати погоре во играта. Дизајнот на играта е создаден совршено. Убавите симболи и анимации нема да ве пуштат. Пријатната музика и прекрасните звучни ефекти се исто така причина да го репродуцирате овој неверојатен слот за видео видео од SkillOnNet.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралеви на готовина
Кралеви на готовина
Ова е ролна за 5, видео запис од 3 споро од инвеститорот кој е Microgaming. Логото на игри служи ...
Играјте слот!
Jetsetter
Jetsetter
Jetsetter Slot е видео-слот за 20-payline, напојуван од провајдер на софтверот Endorphina. Играта е инспирирана од однесувањето и ...
Играјте слот!
Бенчвормер фудбалски девојки
Бенчвормер фудбалски девојки
На оваа страница, нашите рецензенти се обидоа да го опфатат сето она што потенцијалните играчи ќе треба да знаат за овој слот ...
Играјте слот!
Нострадамус
Нострадамус
На крајот може да биде близу, но може да има и некои среќа во продавница за некои, со оваа нова ...
Играјте слот!
Целта на шампионот
Целта на шампионот
Иако ElkStudios се еден од поновите учесници на пазарот, тие брзо докажаа дека можат да научат повеќе ...
Играјте слот!
Пантер месечина
Пантер месечина
Кога ќе слушнете за пантерите, ќе го поврзете тоа со џунгла, а таму е тема на џунглата, во Пантерот ...
Играјте слот!
Отфрлено царство
Отфрлено царство
Средновековните времиња одамна биле извор на чудо и фасцинација, безброј игри, филмови и ТВ емисии ...
Играјте слот!
Медуза 2
Медуза 2
Ако некогаш сте се запрашале што мора да е како да се соочувате со Медуза во Античка Грција, тогаш ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сизлинг топла делукс


Сизлинг Топол Делукс е една од најпознатите иконски слот машини досега направени од Novomatic. Се наоѓа во секој казино базиран на копно во Европа, и има одлична и лесна, но застрашувачка игра. Sizzling Hot deluxe е за чисто коцкање и едноставност за играње на слот. Таа има 5 линии за исплата, без бонус или без бесплатни вртења, не може да стане класичен и појасен од ова. Позитивното нешто во врска со ова поставување е дека ниту едно од исплатите од играта не е врзано за бесплатни врти и бонуси. Тоа значи дека повеќе и повисоки добивки се исплаќаат за време на основната игра. На врвот плаќање комбинација на овој слот машина е payline исполнет со пет 7 е. Тоа ќе плати 1.000x вкупниот удел на спин. Оваа комбинација е многу почеста од 1.000x комбинациите на други слот-машини, и тоа е затоа што овој слот не ги дистрибуира победите на други карактеристики или ниско-платни комбинации при секое вртење. Ако сте хардкор коцкар, ова треба да биде слот за вас! Иако процентот на исплата е 95.66%, тоа е всушност највисоката исплата на Greentube.
Sizzling Hot deluxe не содржи никакви диви симболи, ниту бонус симболи. Таа нема расфрлани симболи на сите макари, но тие плаќаат само парична награда. Како што споменав, овој слот машина е за чисто коцкање и одржување на тоа едноставно. Додека нормалните видео-слотови може да ви платат €0.05 на залог € 1.00 за лоша комбинација, најниска победа на € 1.00 залог на Sizzling Hot deluxe е € 1.00. Малиот износ на исплатените линии ги прави победите поретки, но наградите што ги плаќаат се повисоки од нормалните. Најниска исплата за 5 од еден вид комбинација е 40x вкупниот удел, додека највисоко е 1.000x. Ако сакате малку повеќе акција, можно е да се коцка секоја победа што ќе ја добиете за време на секоја рунда. Оваа функција за коцкање нема раб на куќата, така што вистинската 50 / 50 шанса е ако победите или не.

Случајни Слободни Слот игри:

Птици на жица
Птици на жица
Отворен редослед на овој слот гледа различни птици што се испуштаат низ воздухот, додека правилата на ...
Играјте слот!
Диви вода
Диви вода
WILD WATER не е вашиот обичен слот игра. Потребно е искуство за сурфање и се применува на вртење искуство ...
Играјте слот!
Пролет пауза
Пролет пауза
Земете пролетна пауза во секое време од годината во Magical Vegas додека играте на пролетниот слот кој е ...
Играјте слот!
Жешка шанса
Жешка шанса
Ако сте еден од оние ретро-љубовни играчи кои секогаш се надеваат дека креаторите ќе направат совршен слот во стариот стил ...
Играјте слот!
Риболов
Риболов
Фрли ја својата шипка и ролна во победи со АНГЛЕР! Ова пет ролна, дваесет исплатени видео слот карактеристики burly ...
Играјте слот!
Игра во собата и гребење
Игра во собата и гребење
На Bonus Express ние сме горди да ја понудиме оваа популарна играчка игра со гребнати игри, Set и Scratch. Игра, Постави и ...
Играјте слот!
Supra жешко
Supra жешко
Овошен коктел со супер добивки те чека со Supra Hot. Во стилот на класичното вооружено ...
Играјте слот!
Накит од морето
Накит од морето
«Накит од морето» е бесплатна онлајн автоматска играчка со макари со различна големина на екранот. Ти можеш ...
Играјте слот!
0 Коментари

Spinderella


Дозволете му на Скајката да ви даде нешто за вас: стаклениот тренер, принцот или замокот полн со Twists - собирајте чудесни добивки од репликите на 5 и до линиите 20 кои ќе го добијат вашето срце!
Вашата цел е да слетате 5 појавување симболи заедно со линијата за победа. Сите линии за победа се одвиваат во различни обрасци долж ремените од лево кон десно. За да победите морате да ги креирате шаблоните со идентични симболи од левата страна без прекин. Spinderella ги заменува сите симболи, освен "Скапоцен карактер" и ги множи вашите добивки до x10. Таа, исто така, ќе предизвика повеќе бонуси за вас!
Бонус за бесплатна игра
3, 4 или 5 Fairy симболите го активираат бонусот за бесплатна игра, кој го користи залог од вашата последна редовна игра. Овде куклата на самовила определува колку бесплатни вртења (максимум 50) ќе победите и кој симбол ќе биде Дивиот симбол. Дивиот симбол не само што ги надополнува сите други симболи, туку исто така ги зголемува вашите линиски добивки до x10 веднаш штом ќе стане дел од добитната комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Љубов грешки
Љубов грешки
Љубовни грешки е игра од WGS. Тоа е онлајн игра за слотови што ќе ве однесе на пат ...
Играјте слот!
Божиќ џокер
Божиќ џокер
Божиќ е време за забавување, релаксирање и земање работи лесно, а празничните слотови не доаѓаат многу понагласени ...
Играјте слот!
Дијамант на сирена
Дијамант на сирена
Ако ви се допаѓа легендата на морнарите за чудата на морето и сонот за богатствата кои лежат на ...
Играјте слот!
Возраст од боговите рулет
Возраст од боговите рулет
Playtech има освоено почит како развивач на идеи за титули за игри на франшиза, што е најважно во категоријата на слотови. И ...
Играјте слот!
Магија на една
Магија на една
Магија на Один е видео спот игра со многу драматична музика во позадина од 2 Од 2 ...
Играјте слот!
Блејд 50 линија
Блејд 50 линија
Имајќи избори во животот е одлична работа: замислете да одите во продавницата и да имате само пет различни чипс ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Рулет, (од француски: "мало тркало"), коцкање игра во која играчите се обложуваат на кој црвен или црно нумериран оддел на ...
Играјте слот!
Славна империја
Славна империја
Истражувајте ја славата на Римското царство во оваа шарена нов слот машина од Next Gen. Оваа евокативна насловна функција ...
Играјте слот!
0 Коментари

Супер топол 7 е


Повеќето обични играчи кои ја отвораат новата игра на Super Hot 7, веројатно ќе го затворат исто толку брзо, тоа е далеку од визуелно импресивно. Сепак, за оние кои одат подалеку од тоа, многу подалеку, всушност, до длабочините на играта, има некои сериозно огромен потенцијал за победа крие далеку во оваа скромен 5 × 3 ролна овошна машина.
Целата класично овошје машина спектар на пазарот е во процес на масовна промена неодамна, со игри како што се Бар Бар црна овца барајќи да ги преземат играчите кон формат на видео спот и игри како што се Red Hot Wild, обидувајќи се да ги донесат можностите за видео спот и механиката на играта во светот на 3-ролна.
Супер Хот 7 е речиси целосно уникатен меѓу новите овошни машини со тоа што се обидува да направи апсолутно ништо од тие работи. Ова не е преработена ретро-почит игра, тоа е чесна да добрина оригинални 3-ролна овошна машина. Значи, слушам што прашуваш, што е нерешено?

Случајни Слободни Слот игри:

Мистер пари
Мистер пари
Господин Пари, што е одлично име и тема за оваа 5 ролна 20 payline интернет слот игра од реално време ...
Играјте слот!
Џекил и хида
Џекил и хида
На возбудливата Jekyll & Hyde слот игра онлајн има дрво редови и пет макари. Играат овој онлајн казино слот од ...
Играјте слот!
Кралот на слотови
Кралот на слотови
Опис на играта Глава надвор на една авантура, каде што може да се сретне со неприкосновен крал на џунглата. Заедно со неговиот ...
Играјте слот!
Huolong долина
Huolong долина
Huolong долина е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција на сите уреди од ...
Играјте слот!
Ви посакувам среќа
Ви посакувам среќа
Wishing You Fortune Слот е одличен 5 ролна, 1,024 начини да се освои онлајн видео слот што е креиран ...
Играјте слот!
Hotline
Hotline
Фати најновата епизода на Hotline ™. Овој слот за 80s нуди високо-октански ретро искуство со полн гас што нема да го сакате ...
Играјте слот!
Супер
Супер
Супер тоа е 25 плата линија од Microgaming играше преку 5 ленти. Иконите со повисоки плати се ...
Играјте слот!
Супер флип
Супер флип
Знаете што добивате од моментот кога ќе го отворите овој видео-слот од Play'n GO. Нема ...
Играјте слот!
0 Коментари

Supra жешко


Очекувам овошен коктел со супер добивки Супра жешка. Во стилот на класичниот еден вооружен разбојник, играте на Supra Hot на 4 ремените со 4 шарени овошни симболи, ѕвезда, 7, симбол 'бар' и црна 'X'. Ако успееш да ги пополниш сите позиции со ист олов со истото овошје, навистина ќе исчистиш - затоа што тоа значи: "Двојната линија победува!"
25 победничките линии ви помагаат да започнете со Supra Hot! Ваша цел: Земјиште 4 идентични симболи по должината на линиите за победа - сите линии се движат во различни обрасци од лево кон десно низ ретуните. Со цел да победите вие ​​мора да приземните најмалку 3 идентични симболи заедно со победничката линија без прекин. Важно е вашата победничка комбинација да започне на првата ролна лево.

Случајни Слободни Слот игри:

Железо човек 3
Железо човек 3
Железо Човекот 3 бесплатно казино слот машина игра е нешто повеќе, од едноставна суперхерој тематските слот. Главната разлика меѓу ...
Играјте слот!
Викинзите одат berzerk
Викинзите одат berzerk
Викинзите одат Berzerk е видео слот со 5 ленти, 4 редови и 25 исплати ориентирани од лево кон ...
Играјте слот!
Супермен 2
Супермен 2
Супермен 2 Слот за игра се базира на 1980 британско-американскиот филм со истото име, во кој глумеше уште еднаш Кристофер ...
Играјте слот!
Jetsetter
Jetsetter
Jetsetter Slot е видео-слот за 20-payline, напојуван од провајдер на софтверот Endorphina. Играта е инспирирана од однесувањето и ...
Играјте слот!
Кинг Конг нула
Кинг Конг нула
Премиер слотови - дом на слот машина Премиер слотови е број еден сајт во светот за слот ...
Играјте слот!
Рамбо
Рамбо
Џон Рамбо, ветеран на виетнамската војна, кој е строго надвор од пензија, беше херој на сите ...
Играјте слот!
Толку суши
Толку суши
Со десетици слотови кои се играат, обично е безбедно да се каже дека сме виделе доста се што може да ги направи програмерите ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow покер е возбудлива комбинација на редовни покер и игра на Pai Gow. Редовна палуба на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралски


Ова навистина е добро семејство што треба да се знае! Соберат многу шарени плодови до 20 победа линии во The Royals и носете кеси полни со кралски Twists на вашата играчка сметка. Со малку среќа, веселиот монарх ќе го наградат вашиот ентузијазам во својата игра со трикратниот 7 и ќе ве победи со златна Пресврт монети!
Целта на The Royals е да слета 5 појавување симболи по линија на победа. Сите линии трчаат од лево кон десно во различни наследници долж ремените. За да победите морате да слетате неколку идентични симболи од левата страна покрај линијата без прекин.
Функцијата Кралски
Функцијата Кралски може да се активира по случаен избор на крајот од секој круг, без оглед на тоа дали сте ја добиле или не во претходната игра. Веселиот монарх може да се појави на еден или повеќе ролни, бидејќи работи со мини слот со 3 макари и 4 различни симболи (црвени, жолти и сини 7, како и дијамантот). Можете да ги вртите лентите со кликнување на 'Start'. Секоја комбинација од 3 7s победува и отвора нова опција. Функцијата завршува веднаш штом ќе слетате комбинација на дијаманти.

Случајни Слободни Слот игри:

Мачки и пари
Мачки и пари
Не е невообичаено да се видат животни во онлајн слотови, но ретко може да се најде слот игра каде мачки доминираат ...
Играјте слот!
Огнено јастреб
Огнено јастреб
Fire Hawk е на онлајн слот машина која нè води назад кон време кога американски племиња скокнаа дека ...
Играјте слот!
Zombirthday
Zombirthday
Прекрасниот бесплатен онлајн слот за игри на Zombirthday, кој ве донесе од страна на Playson, доаѓа со 5 рељели, 3 редови и 10 плати ...
Играјте слот!
Волстрит треска
Волстрит треска
Волстрит треска слот игра е 5 ролна, 5 покритие линија прогресивен видео слот од Playtech пресоздава брз начин на живот ...
Играјте слот!
Трол ловци
Трол ловци
Ако сакате да пробате возбудлив авантуристички слот, одберете го онлајн лотарот Тролл Хантерс меѓу другите видео-слотови. Со 5 ...
Играјте слот!
Мит на џинови
Мит на џинови
Развиен од Microgaming, митот на Dragon е 5 ролна, 3 ред, видео слот. Има 20 линии кои плаќаат лево ...
Играјте слот!
Овошни семиња
Овошни семиња
Quasar Gaming го направи своето име во индустријата за игри, ставајќи ги заедно некои од најпознатите иконски омилени слотови за овошје ...
Играјте слот!
Викинг потрага
Викинг потрага
тој wombat вели: Викинзи. Воопшто за жедните пилогери, а не за луѓето што овој волмбат би сакал ...
Играјте слот!
0 Коментари

Рамфларни дивина


"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во возбудлива слот машина која, во согласност со приказната, би можела да излезе многу злато за вашата сметка! Тука, сепак, не е слама што е вткаена во благородни метали, но тоа е жаба, ќерка на мелницата и Rumpelstiltskin кои ќе ви помогнат да ја пополните вашата сметка. Со 20 победничките линии во бонусната функција на слот-машината исто така можете да освоите бесплатни вртења! Твојата цел е Рампели диви порти™ е да слета 5 појавување симболи по линијата за победа. Во редовната игра, секоја победа комбинација започнува од лево на првата ролна и се протега по линијата на победата на десно. За да победат, симболите мора да лежат еден до друг без никакви други симболи меѓу нив.
Игра Започнете
Директно откако ќе влезете во Rumpel Wildspins ™ изберете го износот со кој сакате да играте за целата игра. Потоа треба да го изберете облогот по линија. Можете да го прилагодите вашиот удел со '+ / -' симболите. Можете да почнете со поединечни вртења со копчето "Start", копчето "Autostart" автоматски започнува вртење, а понатамошниот клик на копчето "Autostart" го завршува автоматскиот процес.
Paytable
Користете го копчето "Paytable" за да одите до преглед на добивката. Можете автоматски да ги видите потенцијалните награди врз основа на големината на вашата залог.
Gamble
Копчето "Гембл" ќе се појави веднаш штом ќе имате победничка комбинација која се движи од лево од најмалку два соодветни симболи. Можете да ги зголемите вашите добивки со играта Gamble. Ако сакате да коцкате, едноставно притиснете го копчето 'Гембл' и започнете ја играта 'Гембл'. Ако не сакате да коцкате, само притиснете го копчето "Банка".
Функција Rumpel Wildspins ™
Функцијата Rumpel Wildspins ™ се активира кога три или повеќе Scatter симболи (жаба) се спуштаат на ретуните. Вие добивате XnumX слободни вртења. Ако го приземјиш дивиот симбол (Rumpelstiltskin) за време на слободни вртења, тогаш тој ќе остане во таа положба за останатите бесплатни вртења и може да се искористи за да се комплетираат победничките комбинации.

Случајни Слободни Слот игри:

Мистерии на нерви
Мистерии на нерви
Има нешто што демне во куповите на катедралата Нотр Дам и наградата за фаќање е ...
Играјте слот!
Окото на кракен
Окото на кракен
Ако мислите дека може да изгледате на Кракен, легендарното чудовиште од морињата, во окото и сè уште се натепате ...
Играјте слот!
Зомби
Зомби
Тоа беше студено, темно ноември ноќ кога Макс и Клер го чуја "БААМ" од станот до нивното ...
Играјте слот!
Палатата за просперитет
Палатата за просперитет
Палатата просперитет е едноставна ролна за 5, терминална линија 10 од Play 'N Go која е достапна за играње ...
Играјте слот!
Кралица за искушение
Кралица за искушение
Дали мислите дека можете да издржите на кралицата на искушението? Зошто се напрегате со отпор кога можете да уживате ...
Играјте слот!
Orcs битка
Orcs битка
Дали сте подготвени да влезете во фантастичен свет каде што главниот збор го имаат Orcs? Битката на Орк е забавна онлајн ...
Играјте слот!
Орлеанка
Орлеанка
Уживајте во темата Ноќта на вештерките во Spellcraft слот-машина од Playson. Оваа пробна и проверена тема ќе ги задоволи сите хорор ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Луди камелеони е 5 ролна, 5 линија за плаќање со летни плажа. Одреди ги 10, J, Q, K, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Таен еликсир


Во редовната игра, победничките комбинации трчаат лево надесно низ линиските линии. За да освојат победа, комплетната добитна комбинација мора да зазема парична линија, без никакви други симболи кои доаѓаат меѓу победничките симболи. Симболот на алхемичарот дејствува како џокер и ги заменува сите други симболи, освен од разбојниот симбол (каменот на филозофот).
инструкции
По влегувањето во играта, можете да го наместите бројот по линија со кликнување на соодветните копчиња "+/-". кликнете на "Start" за да започнете со играње.
Автоматско пуштање
Користењето на Auto Play конфигураторот му овозможува на играчот да го специфицира бројот на игра, ограничување на загуба и единствена победа во согласност со упатствата на UKGC.
Paytable
Кликнете на копчето "Paytable" на дното од полето за играње за да ја видите табелата со резиме на добивката. Победите се множење на вашиот удел. Погледнете во табелата за да дознаете каков фактор на мултиплицирање ги носи секоја победа комбинација.
Таен еликсир™ карактеристика
Ако 3 или повеќе расејувачки симболи (камен на филозофот) се појавуваат на вашите рељели, слободни клучеви 12 ќе бидат отклучени. Повеќекратни множители ќе бидат додадени на 5th ролна на почетокот на бесплатни вртења за подобрување на добивките, додека во карактеристиката со до 20x бонус. Множителите се случајно поставени на петтата ролна и ако вашата победа линија одговара со мултипликаторот, тогаш вашите добивки ќе се множат со прикажаната вредност.

Случајни Слободни Слот игри:

Волстрит треска
Волстрит треска
Волстрит треска слот игра е 5 ролна, 5 покритие линија прогресивен видео слот од Playtech пресоздава брз начин на живот ...
Играјте слот!
Агент Јане русокоса
Агент Јане русокоса
Агент Јане русокоса Слот Игра Преглед. Фантастичната Агент Џејн Блонди бесплатно игра машина за игри доаѓа со 5 макари, 3 ...
Играјте слот!
Шеќер парада
Шеќер парада
Идејата за болно слатко момче е оној што ја пробива популарната култура, од филмови како "Wreck It Ralph" до ...
Играјте слот!
Ревни диви
Ревни диви
Roaring Wilds е слот игра со погон на Playtech со 5 ленти и 40 линии за исплата. Достапно за репродукција на сите уреди од ...
Играјте слот!
Казино војна
Казино војна
Казино војна е без сомнение најлесната картичка игра да се игра во казиното. Ако некогаш сте играле ...
Играјте слот!
Октопеја
Октопеја
Нурнете под брановите до дното на океанот и откријте непромислено богатство што чека да ве убеди. Ова ...
Играјте слот!
Џокер покер
Џокер покер
Во оваа статија, ќе одам да објаснам како да победите видео покер машини со: играње попаметно играње побавно подигање ...
Играјте слот!
Кралот
Кралот
Четири кралеви казина и слотови е богата социјална онлајн мултиплеер казино игри искуство. Играат сите ваши омилени ...
Играјте слот!
0 Коментари

Sharky


Лов на богатство, грабежи и морски авантури се некои од фантазиите што повеќето од нас се однесуваат на нашето рано детство, што е причината зошто Novomatic"S Sharky ќе биде прошетка по меморијата лента, благодарение на нивната едноставна и сликовница како дизајн.
Филмската индустрија успеа да го заживее интересот за темата и сега е исто толку добро како и секој да направи малку време патувајќи и да се врати во годината 2002, кога Sharky првпат беше пуштен на слобода.
Едноставноста во дизајнот и играта се првите работи што го привлекуваат вниманието - ремените се поставуваат против длабоко сино морско потекло со ајкула што зјапа во опасност, демнат во задниот дел, додека другите симболи вклучуваат пират, папагал, ковчег за богатство, пиратски брод, пресечен Мечеви, напуштен остров и компас.
Игра, опсег на обложување и враќање на процентот на играчи
Пред да започнете со вртење, осигурајте се дека бројот на линии за исплата и износите на залог се поставени според вашите желби. Линиите може да се прилагодат со користење на команди за игра поставени на дното на екранот, овозможувајќи ви да изберете 1, 3, 5, 7 или 9 активни линии за исплата, или со кликнување на табулаторот Max Bet, кој ќе ги активира линиите на 100 и ќе ги зголеми број на монети по линија до 900 монети во сите исплатени линии.
Ако освоите победа, функцијата Гембл ќе се вклучи, нудејќи шанса да го удвои износот на картична игра или да ги собере пари. Оние кои решаваат да живеат на работ ќе бидат префрлени на друг екран, со една карта свртена надолу. Вашата работа е да се погоди дали картичката е црна или црвена и секоја прецизна претпоставка ќе ја удвои износот додека не се достигне лимитот.
Шарки бонус круг и посебни карактеристики
Пиратскиот симбол е Дивиот и затоа може да ги замени сите други икони кога ќе слета на лентите. Симболите ослободени од ова правило се Scatters. Традиционално, повеќето слотови имаат само еден Scatter, сепак, Sharky има три икони: Pirate Ship, Deserted Island и Compass. Кога иконите на Pirate Ship и Deserted Island заедно се спојуваат на макарите, 10 Free Spins ќе се активираат.
Слободните Раундови може повторно да се активираат и да се воведе нова икона - Веслање Пиратски Диви. Овој симбол ќе биде ограничен само на Бесплатни игри, заменувајќи ги другите симболи и се движи низ екранот, притоа менувајќи ја својата позиција на ролна додека ајкулата не го нападне. Исто така, ќе генерира плаќање кога ќе се комбинира со иконата за богатство на богатството на поврзувачката макара.
Силни и слаби точки на Sharky слот
Иако ова не е ново ослободен слот, потенцијалот за исплата и бонусните карактеристики го прават Sharky исклучително конкурентен. Патувањето Див што се појавува во Free Spins и завршува нападнат од ајкула е навистина убав допир, бидејќи ги множи шансите за слетување на исплатлива комбинација на икони и повторно се активираат вртења секогаш се добредојден додаток.
Еден потенцијален недостаток што може да се забележи од време на време е дека има сесии кога Дивиот симбол е многу тежок за слетување, но ако успееш да истраеш, попусти чекаат!
Затворање мисли
Ако барате одмор од сложени и преку врвни слотови и би сакале да пробате нешто едноставно за промена, Sharky може да биде само игра за вас. Почнувајќи од темата која има носталгичен тон и најверојатно ќе потсети многу играчи на повеќе невини времиња од својот живот, и сè до бонусните карактеристики кои се претвораат во пријатно изненадување, Sharky дефинитивно ќе ви даде многу повеќе отколку што сте го договориле - на добар начин.

Случајни Слободни Слот игри:

Рамбо
Рамбо
Џон Рамбо, ветеран на виетнамската војна, кој е строго надвор од пензија, беше херој на сите ...
Играјте слот!
Glitz
Glitz
Дали ви се допаѓа искрата на накит? Најди ги многу од нив во Glitz, игра на Вилијамс Интерактивна. Отворете го ...
Играјте слот!
Гламниот живот
Гламниот живот
Машина за играње на Glam Life. Glam Life е 5-ролна, 30-payline 3D слот игра која ќе ве запознаам со ...
Играјте слот!
Топла ролери
Топла ролери
Топла ролери е казино со тематска игра од Лас Вегас од софтверската платформа NextGen. Составен од 5 макари и фали 25 ...
Играјте слот!
Keno
Keno
Што е Кено? Кено е нешто како државна лотарија - ќе одбереш неколку броеви на билет, и ...
Играјте слот!
Munchkins
Munchkins
Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Репродуцирајте за да добиете одлични добивки ...
Играјте слот!
Крајната супер ленти
Крајната супер ленти
Со ова би сакале да ве поздравам со Ultimate Super Reels, прогресивен џекпот со неколку фантастични специјални карактеристики. Ова ...
Играјте слот!
Андре гигант
Андре гигант
Борење е името на играта во оваа онлајн игра за 5-ролна од Nextgen, а вие можете да му помогнете на Андре ...
Играјте слот!
0 Коментари

Снимање ѕвезди


Кој не е фасциниран кога гледа на ноќното небо со илјадници пенливи ѕвезди? Пукање ѕвезди ја носи оваа фасцинација на вашиот екран и добива Twists за вашата играчка сметка: Ве чекаат галаксии полни со сини и црвени џиновски ѕвезди, прстенести планети и комети - и со малку среќа, исто така ќе го добиете Shooting-Star-Bonus, што ќе дозволи сината ѕвезда расте на неодредено време, како и вашите добивки!
Вашата цел во Shooting Stars е да слетате 5 појавување симболи до 10 линии за победа. Победничките комбинации можат да започнат насекаде на лентите и важат од лево кон десно, како и десно од лево. За да се победат победничките комбинации, не можат да бидат прекинати од други симболи. Сината ѕвезда е Дивиот симбол и ги заменува сите останати симболи во играта, но само на каиши 2, 3 и 4. Доколку се појавува барем една сина ѕвезда на погоре споменатите ремени, таа исто така го активира и Shoot-Star-Bonus.

Случајни Слободни Слот игри:

Среќата на амазоните
Среќата на амазоните
Ако некогаш сте помислиле дека ќе бидете доволно храбри да се обидете и да го преземете богатството на легендарните женски Амазонски воини ...
Играјте слот!
Шпански очи
Шпански очи
Вомбат вели: Овој слот од шпански стил од Next Gen е убава мала игра - дизајнот нè потсетува на ...
Играјте слот!
Dragonz
Dragonz
Dragonz слотови игра содржи Диви симбол како многу видео слотови го прават. Нејзината заедничка функција е да се состои од секој победник ...
Играјте слот!
Циркус лукс
Циркус лукс
Циркус Делукс - еден збор кој вели дека многу повеќе за забава отколку повеќето зборови може. Обидете се да ги одморите тие спомени ...
Играјте слот!
Фокин победи
Фокин победи
Фокин победи на Слот машина. Foxin 'победи е неверојатна 3D слот игра создадена од NextGen Gaming. Оваа игра има 5 ...
Играјте слот!
Лил црвено
Лил црвено
Ако сакате да патувате во шумата со најсекси верзија на Црвенкапа некогаш (комплетно ...
Играјте слот!
Babushkas
Babushkas
Подгответе се да ја доживеете уникатната игра со една атмосфера и динамична игра која ќе ве заглави ...
Играјте слот!
Двоен wammy
Двоен wammy
Барате ретро-стил слот машина со малку допир на класа и искра? Двоен Whammy може да биде во право ...
Играјте слот!
0 Коментари

Showgirls


Привидни кривули, скриени погледи, разиграни долна облека - добредојде во секси водевили нашите Showgirls! Среќа се насмевнува на вас додека нашите примамливи убавини плови над лентите. Со ленти на 5 и линии за исплата на 25 можете да очекувате прекрасно шоу со пенливи профити; во бесплатни игри ќе ја фатите користа на нашите мистериозни танчери со црвени рози!
Вашата цел е да ги следите идентичните симболи на 5 по должината на линијата за исплата. Во редовна игра симболите во победничка шема ќе почнат од левата страна и ќе продолжат надесно. За да победат, симболите мора да лежат еден до друг без никакви други симболи меѓу нив. WILD ги заменува сите симболи, освен расејувачот. Имајќи 3 расфрлени симболи во било која позиција награди 15 бесплатни вртења со Девојката Gone Wild функција.
Игра
Веднаш по влегувањето Showgirls ™ изберете го износот што сакате да го вложите во играта. Потоа одлучете колку би сакале да се обложувате на секоја линија, како и износот на исплатените линии со кои сакате да играте. Можете да ја поставите точната сума со користење на симболите "+ / -". Копчето "Start" започнува со поединечни рунди, додека пак "Autoplay" автоматски автоматски започнува круга. Со кликнување на копчето "Стоп" ќе заврши автоматската функција.
Копчето "Paytable" го отвора прегледот на џекпот. Вашите потенцијални Джакпот автоматски се пресметуваат врз основа на износот што сте го вложиле.
Gamble
Двоен или ништо: копчето "Гембл" ќе се појави веднаш штом ќе пристигнете победничка комбинација (видете ја платената табела). Во "Gamble Game" можете да ги зголемите вашите добивки. Шансите за победа се 50: 50. Ако сакате да коцкате, едноставно притиснете го копчето 'Гембл' и започнете ја играта 'Гембл'. Ако не сакате да коцкате, кликнете на "Собери".
Бесплатни игри со Девојките Поминаа Дива Тема
Имајќи 3 расфрлени симболи во било која позиција награди 15 бесплатни вртења со Девојката Gone Wild функција. Бесплатните игри го користат вашиот удел од последната редовна игра. Ако ставите црвена роза на петтиот ролна, таа се превртува кон една од женските шоуа 4 над лентите. Секоја Showgirl што веќе ви дадов црвени рози на 3, ќе делува како див симбол на макари 2, 3 и 4 за да ви помогне да ги комплетирате вашите победнички комбинации.

Случајни Слободни Слот игри:

Храмови мачки
Храмови мачки
Повеќето од нас обожаваат мачки, нели? Ако одговорот е да, најверојатно ќе сакате Храмот мачки онлајн Слот за игра. Ние ...
Играјте слот!
Пустинска богатство 2
Пустинска богатство 2
Пустината богатство II е многу возбудлива и пријатна игра. Бонус карактеристики на пустината богатство II и функции Scatter и Wild ...
Играјте слот!
Лудиот 7
Лудиот 7
Можете да победите голем на Crazy 7 и постојат различни Џекпоти на понуда, од основниот € 50 до ...
Играјте слот!
Шест стрелец златник
Шест стрелец златник
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна игри за гребење со картички Six Shooter Looter Gold. Шест стрелец злато злато е многу ...
Играјте слот!
Токи време
Токи време
Кој бесплатен казино видео слот вреди да се игра за забава час по час и го носеше коцкар? Па, Thunderkick ...
Играјте слот!
Hitman
Hitman
Ако некогаш сте ја играле оригиналната игра на Xbox и Playstation, ќе мора да се согласите дека Microgaming има направено ...
Играјте слот!
Толку суши
Толку суши
Со десетици слотови кои се играат, обично е безбедно да се каже дека сме виделе доста се што може да ги направи програмерите ...
Играјте слот!
Занзибар
Занзибар
Zanzibar е 5-ролна 30-payline слот машина развиена од страна на WMS. Се користи арапски тема и се прикажани симболи со висока вредност ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ролна цар медиокритет


Избор на вашиот залог
Користете ги копчињата за залог '+' и '-' за да го изберете вашиот облог по линија.
Победниците линии се фиксирани во линиите 20.
Кликнете на 'Start' за да ја започнете играта.
За да ги користите автоматските вртења, притиснете 'Autoplay' и изберете ги вашите поставки. За да ги прекинете автоматските вртења, притиснете 'Стоп' во секое време.
Правила на играта
дивините
Симболот на дивината Jester Hat ги заменува сите симболи.
Ролна крал функција
5 жолти ремени во истиот спин ќе ја активираат функцијата King of Reel.
Карактерот на кралот "Ролна" ќе се појави над еден или повеќе ленти.
Тој ќе ги превртува своите ленти и ќе застане на наградните комбинации.
Ова ќе продолжи додека ротатите не застанат на комбинација која губи, при што кралот на ролна ќе исчезне.
Функцијата завршува кога нема оставени кралеви на кралевите.
Оваа функција плаќа помеѓу 5 и 500 пати во вкупниот облог.
Ролна кралот медиокритет функција
5 црвените ленти во истиот спин ќе ја активираат функцијата на ролна кралица.
Ќе се појави специјалниот карактер "Пот крал".
Тој ќе ги превртува неговите ленти и ќе награди еден од Џекпотите на 4 - бронза, сребро, Златна или Кинг Пот.
5 макари, секој црвен и жолт, ќе ги активира двете карактеристики. Функцијата Reel King Potty ќе се игра прво.
Важни поенти за да се забележи за Џекпоти:
Џекпоти се достапни само за "вистинската игра" верзија на "Рол Кинг Поти".
Сите играчи имаат право да освојат прогресивен џекпот на секоја игра.

Коцкањето не е можно по победата на џекпот.
6% од секој удел оди директно во джакпот.
Джакпот првично се именува на € 50.00 / € 150.00 / € 250.00 / € 20,000.00 (или еквивалент во валутата на вашата сметка ако е различна). Кога џекпот е освоен, тој се ресетира на вредноста на семето.
Основната валута на оваа игра може да биде различна од валутата на вашата сметка. Кога тоа е случај, прогресивниот џекпот се прикажува по нејзината сегашна вредност во валутата на вашата сметка. Таа сума може да оди нагоре или надолу во зависност од флуктуациите на девизниот курс.
Не е можно двајца играчи истовремено да освојат џекпот. Во случаи на очигледни симултани победи, игрите се со временски печат и првиот играч кој ја активира победата се доделува на џекпот. Последователни играчи ќе победат на повторниот джакпот, плус сите нови придонеси.
Нема вредност на таванот за джакпот.
ПРАВИЛА
Сите награди се за комбинации од еден вид.
Симболите плаќаат од лево надесно и мора да бидат последователни.
Сите победи плаќаат само на линии во игра.
Највисоката добивка се плаќа само за избрана линија.
Добиени се линии.
Платената табела секогаш ги покажува наградите за тековно избраниот облог и бројот на линии.
Дивите симболи може да се појават само на референци 3, 4 и 5.
Коцкањето не е можно по победата на џекпот.
Правила и услови
Минимум и максимална награда / награда се детално опишани во информациите за помош во играта.
Сите резултати од играта се независни и случајно определени. Актуелниот RTP се пресметува како вкупна победа / вкупно залог во текот на голем број на игри што се играат и се одразува на наградите доделени од игра како процент од сите залози направени. Очекуваниот RTP може да варира во двата насока за мал број на игри поради статистичка варијанса.

Случајни Слободни Слот игри:

Sharky
Sharky
Лов на богатство, грабежи и морски авантури се некои од фантазиите што повеќето од нас се однесуваат на нашето рано детство, ...
Играјте слот!
Munchkins
Munchkins
Мункинс Слот Игра Преглед. Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Играј ...
Играјте слот!
Се прашувам за светот
Се прашувам за светот
Попрскување на самовила прашина, цртичка на еднорог магија, кратка "Абракадабра" од големиот мајстор - во чудо ...
Играјте слот!
Грешки партија
Грешки партија
Уживајте во чудесната игра на партијата "Грешки" во Среќен ВИП казино! Тоа е единствена игра создадена од Play'n GO ...
Играјте слот!
Топла ролери
Топла ролери
Топла ролери е казино со тематска игра од Лас Вегас од софтверската платформа NextGen. Составен од 5 макари и фали 25 ...
Играјте слот!
Џек или подобро 1 рака
Џек или подобро 1 рака
Дали се чувствувате како дома кога седите на покер маса? Тогаш ќе ви се допадне оваа дигитална верзија на класиката ...
Играјте слот!
Г-дин вегас мобилен
Г-дин вегас мобилен
Г-дин Вегас е 3D видео слотови игра од програмерите Betsoft Gaming. Тоа е нервозно, вулгарен и нереален слот ...
Играјте слот!
Златен ахој
Златен ахој
Злато A'hoy е видео слот од NextGen со 25 линии и 5 ленти. Замена за сите други симболи освен ...
Играјте слот!
0 Коментари

Рол цар


Избор на вашиот удел
Ролна крал има 20 победа линии. Може да се обложувате од 1p до £ 5 за секоја победа линија.
Кликнете на копчињата Total Bet / Line '+' и '-' за да ја зголемите или намалите големината на вашиот удел по линија.
Кликнете на копчињата "+" и "-" за да го одберете бројот на линии што сакате да ги репродуцирате.
Кликнете 'Спин' за да ја започнете играта.
Има функција за автоматско прикажување во играта која автоматски ќе започне со секое вртење додека не се случи нешто во играта која бара интервенција на играч. Изберете го посакуваниот број на вртења со кликнување на копчињата '+' и '-' и потоа притиснете Autoplay. Ако сакате да го откажете ова за време на автоматските вртења, едноставно притиснете го копчето "Стоп" што ќе се појави каде што претходно беше вклучено копчето за автоматско прикажување.
Бонус круг
Случајно на крајот од натпреварувачката или игра која губи, може да започне функцијата King of Reel. Црвен карактер на карикатури ќе се појави на еден или повеќе од ретуните. Секој цар на ролерките има свој посебен сет на ленти, кои ќе видат серија победи за вас! Кога влегува изгубениот спин, кралот исчезнува и функцијата завршува.

Случајни Слободни Слот игри:

Xcalibur
Xcalibur
Иако повеќето од читателите на Casino.su сигурно го знаат значењето на Excalibur, веројатно има некои луѓе, кои беа ...
Играјте слот!
Пустинска богатство 2
Пустинска богатство 2
Пустината богатство II е многу возбудлива и пријатна игра. Бонус карактеристики на пустината богатство II и функции Scatter и Wild ...
Играјте слот!
Вегас еден бенд златен медал
Вегас еден бенд златен медал
Вегас Единствена палуба Блек Џек злато е импресивен виртуелен преземење на стандардната картичка блекџек од Microgaming, но со ...
Играјте слот!
Сафари е мобилен
Сафари е мобилен
Cooky, Zany и со многу функции, овој сафари Сем слот само се подобри кога се направи во ...
Играјте слот!
Блек Џек
Блек Џек
Што се однесува до казино картичките и маса игри, блек џек може да биде најпрепознатлив од сите нив. Со ...
Играјте слот!
Џекпот џин
Џекпот џин
Джакпот џин е забавна игра поставена во вулкански пејзаж и го карактеризира својот главен лик џин, кој го прави ...
Играјте слот!
Грешни градски ноќи
Грешни градски ноќи
Sin City Nights е 5 ленти и 25 линии за исплати кои се достапни за играње на десктоп и повеќето мобилни уреди ...
Играјте слот!
Браќа Тако
Браќа Тако
Приказната зад овој забавен 243 betways, 5 ролна слот се одвива во прекрасното село Санта Марија, Мексико ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ролна цар бесплатно ослободат бес


Весела монарси во Ролна крал™ Free Spin Frenzy се чувствуваат добротворни и се подготвени да го дистрибуираат своето богатство Twist. Сите што сакаат во замена е наредба во нивната сфера на ролни: Порамни ги симболите на макарите само право и портите на кралските богатства ќе се отворат широк. Соберете ги симболите 3 'BONUS' и кралевите Reel ќе ви ги предадат своите Twists!
Вашата цел е да ги усогласите идентичните симболи на 5 заедно со една од 20 победничките линии, кои се движат од најлевата лента до најблискиот. Добитните комбинации не смеат да бидат прекинати со други симболи.
"Cap and Bells" е дивиот симбол на играта кој може да ги замени сите други симболи во играта и така ги зголемува нивните шанси за победа. Симболот "БОНУС" е Scatter на играта: Ако падне врз катун 1, 3 и 5, тој ќе ги активира бесплатните игри на 10 при активирање на залог и линии.
Бесплатни игри со бесплатен боречки бонус
Ќе бидете воведени во бесплатните игри со бонус за бесплатни боречки игри, со симболи на 3 "БОНУС" на првиот, среден и последен ролна: Ако кралевите на "Рол Кинг" слетуваат на средната позиција на ролна, тие ќе ги вртат нивните ролни - секој спин од победи кралот на ролна! 2 или повеќе монарси ќе ви дозволат да добиете уште бесплатни игри, 5 Reel Kings на вистинските позиции дури ќе ви донесе 250 пати вашиот облог!

Случајни Слободни Слот игри:

Три желби мобилни
Три желби мобилни
Митот околу триење на светилка е многу стар. Се вели дека ако најдете шише, тогаш тријте ...
Играјте слот!
Даревелил нула
Даревелил нула
Придружи му се на Мет Мурдок, aka Daredevil, додека тој се бори против злото Bullseye и Kingpin во возбудливите онлајн игри на Casino.com ...
Играјте слот!
Baywatch нула
Baywatch нула
Знаете како да ги освоите овие нови слотови? Важно е да се знае структурата на играта пред да започнете ...
Играјте слот!
Римско богатство
Римско богатство
Слот за римски богатства. Римското царство доаѓа до репликите со традиционалната игра на Microgaming Roman Riches. ... На ...
Играјте слот!
Кити кеш
Кити кеш
Цртаните слотови брзо стануваат популарни кај ентузијастите на овошните машини бидејќи нудат многу повеќе интерактивни игри. Дали црниот ...
Играјте слот!
Диви скараби
Диви скараби
Најпопуларниот сајт за казино во Велика Британија - King Jack Casino, ви нуди уште еден египетски видео спот наречен Диви Скараби ...
Играјте слот!
Крстоносна криза
Крстоносна криза
Подгответе се да ги истражувате древните артефакти со играње на криптата крстоносна војна. Поставете внатре во криптата, мора да му помогнете на истражувачот ...
Играјте слот!
Тркало на богатство
Тркало на богатство
Оваа онлајн машина за игри од Microgaming се нарекува Wheel Of Wealth и е под наслов "Специјално издание"; тоа е еден од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Прстени на среќа


Магијата е во воздух со ова Novomatic слот машина игра, и магија е доста моќен!
Прстени на среќата има 5-ролна, подесување на линии на 10, и е полна со волшебници, волшебни прачки и други езотерични симболи. Тоа е доволно за да ги земете играчите во еден мистичен свет на чудо - полн со голем џек-покер во прашање!
Сега, кога го имаме твоето неподелено внимание, ајде да скокнеме во богатата вселена на играта.
Магични поставки
Прстените на среќата се поставени во универзумот каде што магијата не е ништо друго освен вистинска, и сила со која треба да се смета. Материјалите лебдат над убава природна сценографија, длабока и темна шума со светла сина река каскадна од левата страна. На десната страна, средновековниот замок се наоѓа на врвот на стрмни карпи. Ако ја цениме прекрасната графика и чувството за естетика за да ги комплиментирате вашите игри, тогаш прстените на среќата веројатно ќе бидат во вашата листа на омилени, дури и ако не е сосема свежо како што се достапни некои нови специјализирани игри.
Атмосферата генерирана од оваа прекрасна заднина е клучна за поставување на расположението за целата игра. Учесниците на фантазијата - а особено следбениците на одредена серија книги и филмови со волшебници, џуџиња и некои магични прстени - треба да ја добијат вредноста на своите пари.
Другите сеуште ќе го ценат вниманието на деталите на дизајнерите на играта и, се разбира, возбудата што ја дава самата игра! Ајде внимателно да го разгледаме тоа сега.

Случајни Слободни Слот игри:

Џејсон приказна за гејша
Џејсон приказна за гејша
Шарм и exquisiteness на јапонските гејши привлекуваат сите. Нивната онлајн застапеност не е помалку волшебна, па стартувајте ја бесплатно ...
Играјте слот!
Jetsetter
Jetsetter
Jetsetter Slot е видео-слот за 20-payline, напојуван од провајдер на софтверот Endorphina. Играта е инспирирана од однесувањето и ...
Играјте слот!
Десетици или подобро 4 игра моќ покер
Десетици или подобро 4 игра моќ покер
Десетици или подобро е популарна варијанта на видео покер што е лесно да се сфати и да се игра, и се обидува ...
Играјте слот!
Арес
Арес
Кога не е вашиот фокус на глупости казино, тогаш ова ќе биде меѓу најкул бонус за добредојде за да се обиде ...
Играјте слот!
Одмаздници
Одмаздници
Одмаздници се вратија во оваа официјално лиценцирана игра. Нудејќи ги сите вообичаени карактеристики што ги познавате и ...
Играјте слот!
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиерот Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус GoldPremier Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус злато е создавање на Microgaming, дел од Премиер ...
Играјте слот!
Спанати гранче
Спанати гранче
Добредојдовте на шарениот фестивал со врти piñatas, фестивал каде забавата е неограничена и добивките се реални. Spiñata Grande ™ ...
Играјте слот!
Области на богатство
Области на богатство
Тоа е време да се стремат кон вашиот цвеќиња во полињата, како што цветаат тие ќе се прошири за да се претвори ролни wilds, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ревиди 40 години


Ревирајќи Forties ™ ќе ве потпира пет реплики и ќе се обидувате да организирате најразлични симболи за победа со висока резолуција до четириесет (тоа е во ред, 40 победа линии!). Прекрасно ширење, скелети, диви и бонус симболи ќе бидете сигурни дека секој ваш спин е успех!
Како и вообичаено, целта овде е да заземете до пет симболи од ист вид по секоја активна линија за победа. Исплатите зависат од нивото на кое симболот е вклучен, линијата за победа, уделот и се разбира, сите диви или растурени се дел од вашата победа комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Птици
Птици
Летај високо на небото со БИТСИТЕ на Betsoft !, со каскадни ленти на сосема нов начин! Со потенцијално неограничено бесплатно ...
Играјте слот!
Златен крал
Златен крал
Пантерс може да го почувствува допирот на Мида додека ги вртат златните ленти на видео-слот Play'n GO's Gold King ...
Играјте слот!
Belissimo
Belissimo
Белисимо Слот. Belissimo е класичен слот за 3-ролна со линии за плаќање 5 кои можат да се уживаат во широк спектар ...
Играјте слот!
Шерлок мистерија
Шерлок мистерија
Шерлок Mystery slot бесплатно има 5 ленти и 20 исплати врз основа на Шерлок Холмс книга од Артур Конан Дојл. На ...
Играјте слот!
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 Ролна е прогресивен слот со можност за освојување на илјадници килограми, и доаѓа во двете ...
Играјте слот!
Прекрасни коски
Прекрасни коски
Слободни убави коски слотови зеде онлајн казино светот од изненадување кога Microgaming воведе оваа навидум јасна слотови игра да ...
Играјте слот!
Дивиот Запад
Дивиот Запад
Смешно онлајн казино онлајн казино доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 10 фиксни линии за исплата. Поминат ...
Играјте слот!
Прогонувана ноќ
Прогонувана ноќ
Прозорецот "прогонувана ноќ" користи стандарден систем со пет ролни, но може да се пофали со фиксна исплата на 243 што значи дека има голема можност ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралска династија


Кралска династија е видео спот кој има пет макари, дваесет линии за исплата, специјални симболи, функција за коцкање и слободни вртења. Играњето на овој слот машина е можно со залог во опсег од две до петстотини кредити по линија (вредноста е наведена во правилата на онлајн казино). Максималната прифатлива залог за спин е десет илјади кредити.
За да ја направите платената комбинација во ролетниот видео-простор на Кралската династија, потребно е да изберете најмалку три (или два понекогаш) слични симболи. Симболите мора да бидат поставени еден до друг во активната линија, почнувајќи од првиот лев ролна. Износот на победата се пресметува на следниов начин: заликот по линија се множи со индексот на комбинација (до x5000). Исклучок е само Scatter симболи, кои можете да ги прочитате подолу.
Ројал династија видео слот е предвидено со коцкање функција, која може да помогне во удвојувањето на плата неколку пати. Сè што клиентот треба да направите е да кликнете на копчето Gamble со надеж дека следната акција ќе биде среќна. Можно е да се собере победата во која било фаза.
За жал, немаме никакви информации за теоретскиот индекс на поврат на автоматот на Royal Dynasty.
Симболи
Како што претпоставува името на видео-спот на Кралската династија, ќе се сретнете со претставници на врвната елита во оваа игра. Сокол, скулптура на лав, штит со етикета, златна монети и вредности на карти за играње, исто така, се прикажани на лентите на овој слот машина.
Тука има и три специјални симболи, како што се Диви (крал) и два Стеттери (принц и принцеза).
Диви прави комбинации според стандардните правила и исто така може да ги замени и другите симболи (освен Scatter), кога тоа е потребно. Во случај Дивиот да учествува во формирање на комбинација од други симболи, тој двојно ја зголеми платата.
Распрскувачот се плаќа во било која положба на екранот. Победа од овие симболи се пресметува според вкупниот облог (пет, дваесет и пет или пет стотици за три, четири или пет симболи). Три и повеќе слични симболи на Scatter предизвикуваат бесплатни врти од тековната залог. За време на овие вртења Scatters, кои не предизвикуваат дополнителни врти, се претвораат во Диви.
Бонус игри
Тематската бонус игра не е обезбедена со правилата на видео-слот на Кралската династија.
Джакпот
Прогресивен џекпот не е рефлектиран во автоматот на Кралската династија.
Интерфејс
Сите видео слотови, развиени од Novomatic, се обезбедени со user-friendly интерфејс; сепак, би сакале да ги објасниме функциите на нејзината главна задача елементи на слот-машина на Кралската династија, која е достапна само на англиски јазик во некои онлајн казина:
- Започнете - започнете вртење.
- Собери - собери го победникот.
- Коцкање - удел во исплатата во одликата за коцкање.
- Обложување / Линии - одберете обложување по линија.
- Линии - изберете количина на активни линии за игра.
- Обложување - износ на облогот по вртење.
- Плаќање - отворете ја табелата за плаќања.
- Autoplay - автоматски режим на игра.
- Кредит - количина кредити на сметката.
- Последна победа - износ на исплатата.
Можно е да го исклучите звукот во оваа игра. Екранот може да се максимизира.
заклучок
Кралската династија е доста едноставна слот-машина, која можеби единствената извонредна карактеристика е двајцата Скртер симболи. Тука не видовме ништо интересно, иако овој модел е со висок квалитет. Во случај да сте конзервативни во вашите преференци, ролетниот видео-простор на Royal Dynasty дефинитивно ќе одговара на вашиот вкус.

Случајни Слободни Слот игри:

Bingo bonanza
Bingo bonanza
Ова е една од најголемите мобилни игри за игри со нула, бидејќи не бара вештини, но нуди забава во секое време што ...
Играјте слот!
Под морето мобилен
Под морето мобилен
Под морето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Се нурне во морето ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Луди камелеони е 5 ролна, 5 линија за плаќање со летни плажа. Одреди ги 10, J, Q, K, ...
Играјте слот!
Кариби покер мобилен
Кариби покер мобилен
obile gaming е возбудливо ново поле кое додаде уште една димензија на онлајн казино светот. Со мобилен ...
Играјте слот!
Генита hi hi прогресивна
Генита hi hi прогресивна
Genie's Hi Lo е картичка од Playtech која може да изгледа слична на неколку други игри, но всушност има ...
Играјте слот!
Луизијана двојно
Луизијана двојно
Lousiana Double е едноставна и забавна игра во покер. Вие едноставно ја одбирате обложувачката маса која одговара на вашиот паричник, и ...
Играјте слот!
Поморски моми
Поморски моми
Играта за пристаништа на поморските девици може да се најде во Microgaming казина. Microgaming како стандард не ги објавуваат слот ...
Играјте слот!
Конечен резултат
Конечен резултат
Конечниот резултат е онлајн казино игра во која играчите можат да се обложуваат на исходот на фудбалот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Атракција на ролна


Дали сакате флексибилен експеримент? Како со некои експлозивни добивки во нашата Привлекување на ролна™ лабораторија? Нашиот луд професор веќе се заморува со својот следен експеримент: Вклучете ја материјата во чисти добивки на реквизитите 5 и 20 победничките линии. Се што треба да направите е да ги прилагодите атомите и другите симболи! Нашиот професор може успешно да ја трансформира комбинацијата со помош на џокерните магнети и да постигне успешен гениј!
Целта на Reel Attraction ™ е да се следат пет појавување симболи рамо до рамо по победничките линии. Победничкиот модел оди од лево кон десно.
Бонус симболи
Магнетот ги претставува сите симболи, освен за Scatter. Ако професорот и магнет се појават во исто време, нашиот гениј почнува да оди. Професорот се проширува на сите позиции на првата ролна и сите макари со магнети се движат надесно како со магија.
20 слободен врти
Вашата среќа лежи во пробната цевка - 3 пробните цевки во било која позиција ги освојуваат бесплатните игри на 20 со истите влогови и бројот на линии како редовната игра што ги активираше бесплатните игри. Можете да ги освоите 20 дополнително бесплатни игри еднаш. Ако луд професор се појави и се прошири за време на бесплатната игра, тој ќе остане до крајот на бесплатните игри.
инструкции
Директно по влегувањето во Reel Attraction ™ одберете ја износот со кој сакате да играте за целата игра. Залог по линија е фиксиран во линиите 20. Можете еднаш да кликнете на копчето "Start". Кликнете на копчето "Autoplay" за да активирате автоматски вртења и кликнете на копчето "Стоп" за да ги запрете автоматските вртења.
Кликнете на копчето "Paytable" за да отидете на прегледот на добивката. Овде можете да ги видите потенцијалните добивки доделени за секоја победничка комбинација врз основа на големината на вашата моментална залог.

Случајни Слободни Слот игри:

Супер сумо
Супер сумо
Искуство на чудата на Далечниот Исток и уживајте во некои тешки терени машини забавно со овој спортски тематски слот од ...
Играјте слот!
фудбал
фудбал
Ако сте фудбалски навивач, не заборавајте да станете обожавател на Фудбалскиот слот, како и во било која ...
Играјте слот!
Викенд во вегас
Викенд во вегас
Крст меѓу монополот и едноставно казино забава. Купи vegas хотели и освои пари ако играчите слетаат на нив, ...
Играјте слот!
Кралот на слотови
Кралот на слотови
Опис на играта Глава надвор на една авантура, каде што може да се сретне со неприкосновен крал на џунглата. Заедно со неговиот ...
Играјте слот!
Прилично писе
Прилично писе
Шармантната бесплатна игра на "Прити Кити", развиена од Microgaming, влезе во светот на онлајн казино игри во јуни ...
Играјте слот!
Кралска маскарада
Кралска маскарада
Кралската маскарада е ролна за 5 и видео прилогот за 10 од Play'n GO. Поставено е во средината ...
Играјте слот!
Фантастично четири
Фантастично четири
Фантастичната четворка игра се базира на суперхероите на Марвел. Обичните луѓе сега имаат суперсили. Играчите ќе најдат види ...
Играјте слот!
Пристигнување
Пристигнување
Пристигнувањето е чуден непрогресивни видео-слотови со временски распоредени погони од Betsoft. Тоа е меѓугалактички слотови игра во своите најдобри. Играта ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќниот џокер


«Моќ Џокер»Е трите автоматски автоматски автоматски слот со два специјални екрани. Играта оди во основен режим на првиот екран и режимот за прегревање е активиран во секунда.
Овој модел е обезбеден со основните и специјалните симболи, прогресивен џекпот, како и други интересни функции.
Ајде да ја дознаеме разликата на два мода:
Основен режим - тука е дозволено да се игра со една или пет активни линии. Износот на залог по линија може да варира од две до илјада монети. Комбинациите се формираат од три слични симболи на иста активна линија. Исплатата се наплаќа во монети. Опсегот на потенцијални исплати варира од десет до двесте монети во случај на еден кредитен бонус и од дваесет до четиристотини, кога облогата е десет кредити. Победата под две илјади монети автоматски се префрла на лентите на Supermeter режим. Кога кредит се движи таму, коцкар може да учествува во тој сет на ленти.
Суперметарски режим - тука се активираат пет линии. Можно е да се уапсат дваесет, четириесет, сто или двесте монети за спин. Невозможно е да се смени вредноста на монетата за време на играта. Исплатата започнува од сто монети за минимална комбинација и може да достигне две илјади монети. тука, исто така, можете да се обидете да се борите за прогресивниот џекпот. Претставата може да негира игра во Supermeter и веднаш да ги повлече своите исплати што се примаат во Base Mode на главната сметка.
Карактеристиките на коцкањето не се обезбедени од правилата на оваа игра. Исклучоците од општите правила за формирање на комбинациите и полнењето на исплатите се дискутираат во следниот пасус.
За жал, немаме никакви информации за теоретскиот индекс на отплата на слот-машината «Power Joker».
Симболи
Можете да ги видите следните икони на долниот екран на "Power Joker" видео слот: цреши, лимони, портокали, сливи, ѕвона и jokers. Истите симболи, додадени со лубеници и седум, се претставени на врвот на ребрата. Ако се разбира, индексите на плата се различни во база и супермодел дури и за истите икони.
Симболите можат да паднат во стекови на двата екрани, затоа ист елемент може да ги пополни сите девет позиции често.
Џокерите, и покрај нивното име, не ги заменуваат другите симболи. Тие го носат играчот т.н. "Мистериозна победа". Тоа значи дека исплатата е нефиксирана и зависи од облогот што го играте:
Една или десет монети во базниот режим - тројца jokers на линија даваат победа во износ од 10-200 или 20-400 монети;
Сто монети во Supermode - еден џокер во било која позиција на централната макара носи плата во опсег од 100 до 2000 монети;
Двесте монети во Supermode - еден џокер насекаде на макарите дава доход во износ од 100 до 2000 монети.
Нема слободни вртења.
Бонус игри
Секое наградно играње на бонусните карактеристики, освен оние кои веќе беа споменати погоре, не се обезбедени од правилата на слот-машината «Power Joker».
Джакпот
«Power Joker» го привлекува прогресивниот џекпот, кој износот се зголемува поради одбивањата автоматски направени од облози на сите купувачи натоварени со вистински пари. Може да се победи за време на секој случајно вртење. Целиот износ на џекпот оди кај купувачот под услов да игра со максимален облог. Джакпот се намалува пропорционално во случај на помал облог.
Интерфејс
Па, ние нема да објасниме различни функции елементи на контролниот панел, бидејќи оваа игра може да ја најдете на вашиот оригинален јазик. Како и да е, лесно е да се проучува сè тука и за многу почетник.
Ве молиме да обрнете внимание дека двоен клик на копчето «Start» го прави вртењето максимално кратко.
Со помош на копчињата на контролниот панел можете да го поставите залогот, да ги повлечете парите на вашата сметка, да ги разгледувате табелите за плаќање и сл.
Износот на џекпот, кој може да се бори за играње со вашата моментална залог, се прикажува во специјалниот прозорец на десната страна.
Освен табелата за плаќање, постои специјален информативен дел (Помош). Тука може да најдете повеќе информации за овој модел.
Можно е да се контролираат звучните параметри и големината на гребенот. Режимот за автоматска игра е исто така достапен.
Бидејќи овој модел е достапен во режим на блиц, не е потребно да се преземе и инсталира видео слот за "Power Joker".

Случајни Слободни Слот игри:

Озборните
Озборните
Можете да ги сакате или да ги мразите, но не можете да бидете рамнодушни кон Озборн. Ози Озборн прво се искачи на ...
Играјте слот!
Диви крв
Диви крв
Се чини дека вампирските слотови доаѓаат во две варијанти. Овие можат да бидат комедија / каприциозни типови, понекогаш врз основа на ...
Играјте слот!
Улична магија
Улична магија
Подгответе се за некои смирувачки магични трикови од мистериозниот волшебник на магичниот театар Play'n GO, Street Magic. Play'n GO ...
Играјте слот!
Gem drop
Gem drop
Исплакнете ги камењата во вистинската позиција додека ја завршувате оваа автоматска игра и би можеле да освоите некои ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со стапките и ...
Играјте слот!
Супер бонус бинго
Супер бонус бинго
Супер Бонус Бинго презентиран на Videoslots.com е Бинго слот каде што можете да одберете до десет топки по натпревар ...
Играјте слот!
Nacho libre
Nacho libre
Начо Либре слот машина. Јасно е од отворањето дека овој слот има непосредна комедија вредност. ... Овој слот ...
Играјте слот!
Дупка во еден
Дупка во еден
Дупка во Вон Слободен слот машина онлајн е создадена од страна на Ривал за вас да се игра и да уживате во можности, кои ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќ ѕвезди


"Моќ ѕвезди™ е една од оние слот-машини кои моментално гребеат од онаа на Вегас. Тоа чувство во задниот дел од твојата глава и во вашите прсти; чувството што ве тера да сакаш да ги вртите овие макари додека чадот не излегува од машината? Да, ние го знаеме тоа, и добивме само нешто за тоа, исто така!
Power Stars ™ е за класичен Вегас забава. Пет репортажи со простор за три симболи, секој ви дава многу платно за играње, и со десет линии за победа (сите одделно се активираат, се разбира), исто така, има доволно простор за прилагодување на вашите облози. И со тоа како се влечкаат симболите за победа со овој слот игра, прилагодувањето на облозите во секој круг е најважниот придонес за вашиот долгорочен успех и треба да се третира како такво!
Црешите се најлошите плодни симболи заедно со лимони. Портокалите и сливите започнуваат со истиот иницијален мултипликатор, но успехот да се постави 5 од нив по секоја дадена победа линија, всушност, ќе ве наградат со значително повисоки добивки од цреши или лимони. Следно доаѓаат лубеници и грозје, кои ви даваат исто количество на победи, без разлика дали ќе ги усогласите само три од нив по линија или со целосен сет од пет.
Симболот на Бел е солиден симбол кој е победен само од блескавите седум и од златна ѕвезди се. Во споредба со овошните симболи, оваа икона значително се исплаќа. Седмите самите си ги негуваат двојните добивки на ѕвона, значително го надминуваат зголемувањето на потенцијалните добивки.
Кликнување на копчето за исплата на долниот раб на екранот, се разбира, ќе ви ги обезбеди сите овие информации секогаш кога ви треба за време на редовната игра. А клик е сè што е потребно за да ги видите ажурираните вредности, во зависност од тековните влогови на курсот. "
Доверба во ѕвездите!
Златните ѕвезди самите делуваат како меки диви во овој слот-машина. Една ѕвезда може да го замени секој потребен симбол на победа по дадената линија за победа, додека ви дава максимална исплата.
Вистинскиот корнер е фактот дека златните ѕвезди можат да го полнат целата ролна, па дури и да го замрзнаат ротаторот, а истовремено и да предизвикаат ослободување на сите други ленти. Десно е, со исклучок на ролна 1 и ролна 5, секогаш имаш шанса да активираш бесплатни вртења додека ја зголемувате шансата на сочен џекпот!
Додајте го ова на фактот дека секогаш постои коцкање функција за да ги продолжите вашите добивки, и добивте совршен бура на можности да направите Power StarsTM слот машина по ваш избор, време и време повторно!
Gaminator, социјалниот казино за вистински обожаватели!
Топ Вегас слотови за вистински ветерани. Топ онлајн слотови од врвни програмери на жанрот, тестирани, потврдени и редовно ажурирани. Уживајте во игри како сте навикнати од казиното или спортските решетки, со талентот на Вегас, великодушни бонуси и неделни промоции кои ви помагаат да го направите секој пат кога ќе играте. Gaminator Social Casino е нов излез од истиот тим кој го направи мобилниот стан на Gaminator, кој им служи на најдобрите слот-машини на стотици илјади играчи секој ден.
Општи услови
Gaminator mobile + е бесплатна онлајн игра само за забавни цели. Не можете да освоите вистински пари или вистински предмети / услуги со играње на нашите бесплатни слот-машини. Виртуелната валута што се користи во оваа игра може да се купи во продавницата во апликацијата користејќи вистински пари. Гаматорските кредити не можат да се разменуваат за пари или да се исплатат во ниедна форма; тие можат да се користат само за да играат оваа игра. Сите игри во казино во оваа апликација се наменети само за возрасни публики.

Случајни Слободни Слот игри:

Deuces и Џокер
Deuces и Џокер
Deuces и Џокер на Microgaming е мала девијација од стандардната покер, што сепак ги прави доста возбудливи раце. Ова ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Вие не треба да бидете богати за да играте бакара и дефинитивно не треба да носите смокинг или ...
Играјте слот!
Овошни кутии
Овошни кутии
Овошје кутии Слот машина. ... Мајмунот реагира на победи на лентите и повремено ќе врши и други анимации ...
Играјте слот!
Три желби
Три желби
Најди ги сите желби на твоето срце во Три желби слотови! Спин за фантастични победи со магичен тепих вози, богатства ковчези, и ...
Играјте слот!
Делфински бисер
Делфински бисер
Се нурне во океанските длабочини со класичен подводнен слот од Новоматик. Делфин е Pearl ™ Делукс е возбудлив подморскиот слот ...
Играјте слот!
Борк, берзерер
Борк, берзерер
Казиното слот Bork the Berzerker, кој се игра на софтверот Thunderkick, има прилично импресивна приказната. Врз основа на страшни ...
Играјте слот!
Среќен Божик
Среќен Божик
Звучни ѕвончиња, ѕвончести ѕвончиња, мелодии по целиот пат! Пејте ја оваа прекрасна Божиќна песна заедно со Среќен Божиќ слот машина развиена ...
Играјте слот!
Хансел и ловци за вештерки
Хансел и ловци за вештерки
Играјте Ханстел & Гретел вештерка ловци Слот за слободен и преглед. Ханзел и Гретел вештерки ловци е iSoftBet слот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќ од тиква


Вештерки, духови и духови - според древниот Ноќ на вештерките Митот линијата помеѓу областа на живите и мртвите е особено чисто во ноќта на 31 / 10 до 1 / 11. Но, тоа значи натприродни случувања во доменот на добивката! Што ќе донесе мрачните часови на ноќта? Извртувања без крај се разбира! Со нашиот слот Моќ од тиква™ тоа е Ноќта на вештерките секој ден со магични шанси за победа!
Вашата цел: Land 5 појавување симболи рамо до рамо од лево кон десно до 243 победнички патеки, кои започнуваат на левата страна од првиот ролна.
12 слободен врти
Дојдете светла тиква, прогласувајте ги злите духови и донесете ми 12 бесплатни игри! Вашата желба ќе ви биде дадена веднаш со тиквички 3. Играте со поставките на вашата последна редовна игра.

Случајни Слободни Слот игри:

Нинџа готвач
Нинџа готвач
Ninja Chef е 30-payline видео слот кој работи на софтверската платформа iSoftBet. Играта поседува мултипликатори, додека ...
Играјте слот!
Возраст од боговите рулет
Возраст од боговите рулет
Playtech има освоено почит како развивач на идеи за титули за игри на франшиза, што е најважно во категоријата на слотови. И ...
Играјте слот!
Фабрика за напивки
Фабрика за напивки
Мораме да кажеме дека повеќе сакаме да играме на Леандер слотови онлајн. На мобилен, графиката само недостасува малку острина ...
Играјте слот!
Целосна месечина
Целосна месечина
Возбудливи, возбудливи и мистериозни сетила се дел од казиното игра со Full Moon Fortunes. Оваа релаксирачка игра ќе ...
Играјте слот!
Подобро релјефи на животот
Подобро релјефи на животот
Дали уживате во пофини работите во животот? Па, зошто да не се вртат или две од The ​​Finer Reels ...
Играјте слот!
Луксузен Рим HD
Луксузен Рим HD
Добредојдовте во престижниот Рим Оваа игра нè враќа во Стариот Рим, легендарна цивилизација, империја и држава која е ...
Играјте слот!
Таен код
Таен код
Тајниот код е видео слот машина од Net Entertainment лансиран во 2010. Ова е игра со неколку ...
Играјте слот!
Таен еликсир
Таен еликсир
Во редовната игра, победничките комбинации трчаат лево надесно низ линиските линии. Да слета победа, целосна победа ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралицата на срцата лукс


Работите на срцето се во центарот на сцената во кралицата на срцата ™ делукс - и тие ќе ви овозможат вредни пресврти! Победи срца во нашиот романтичен слот и буквално може да се исклучи во 7th heaven! Нежната кралица на срцата ќе го направи вашето срце побрзо, бидејќи благодарение на помошниците на Купидон имате среќни игри и среќа во љубов!
Земјиште 5 идентични симболи заедно со победа линија! Вашите освојувачи се движат од лево кон десно долж ремените. Тие формираат различни модели, т.н. профили на победни линии. За да победите вие ​​морате да слетате неколку соодветни симболи рамо до рамо по истата победничка линија. Ве молиме запомнете: Вашата комбинација на симболи мора да започне на првиот ролна лево и не може да биде прекината.
Кралицата на срцата ™ лукс функција
3, 4 или 5 Квинс на срцата во било која позиција победи 8, 15 или 20 бесплатни врти! Бонус играта ги користи поставувањата од вашата последна редовна игра.
Помошниците на Купидон се добро обучени во Free Spins - и со малку среќа тие ќе се појават кога макарите престанаа да случајно дистрибуираат бонус срца на екранот. Срцата можат да ги заменат сите симболи освен Кралицата на срцата и може да се искористат за да ги комплетираат победничките комбинации.
Дополнителни кралици во слободната игра ќе ви овозможат повеќе бесплатни вртења!

Случајни Слободни Слот игри:

Кралот Конг бес
Кралот Конг бес
Има фер неколку преземање на Кинг Конг слотови, вклучувајќи Playtech е Конг На 8Th Вондерот на светот игра ...
Играјте слот!
Сребро 3d
Сребро 3d
Стерлинг Сребрена 3D е неверојатно 5-ролна, 25-линија видео слот, кој беше создаден од Microgaming пред неколку години. Во ...
Играјте слот!
Монти Питонс спамалот нула
Монти Питонс спамалот нула
Ако барате слот машина која е уникатна и возбудлива, тогаш се сврти кон овој епски 5-ролна, 20-payline видео ...
Играјте слот!
Возбудлив спин
Возбудлив спин
Видео-слот Thrill Spin е многу забавно видео-слот базиран на фер, со ролеркостер, весело одење ...
Играјте слот!
Римски кочии
Римски кочии
Римските кочии се видео игра која беше развиена од WMS Gaming. Оваа игра е популарна во копнени ...
Играјте слот!
Мобилен блек џек со единечен дек
Мобилен блек џек со единечен дек
Најновиот прилог на портфолиото на игри на игри е продолжение на задебелени и иновативни стандарди со примерок од неговиот претходник ...
Играјте слот!
Милиони мајмуни
Милиони мајмуни
Изберете слот, кој било слот. Кој знае колку може да победи? Не е важно каде на слот одбор ти ...
Играјте слот!
Допилот на Ангел
Допилот на Ангел
Неверојатниот слот за Анџели допир на интернет има 5 ленти, 3 редови и 40 фиксни линии за плаќање. Отворени ...
Играјте слот!
0 Коментари

Крал на Виножито


Креирано од Novomatic, King of Rainbow Слот е уште едно продолжение на Ролна крал Процеп. Составување на 5 реквизити и 20 линии, оваа игра може да ги зголеми шансите за победа како што е натоварени со посебни карактеристики и бонуси. Позадината на оваа игра гледа на зелените предели на Ирска, кралотзамокот и синото небо.
Дали некогаш сте слушнале за Leprechauns? Во Ирска, Leprechauns го кријат својот сад злато на крајот од виножитото. Но, овој пат, тоа е крал кој е подготвен да ги сподели сите свои скапоцени богатства со најсреќните играчи. Ако сте љубезни кон царот, тој може да ти биде дарежлив!
ГОЛЕМИНИ НА МОЈОТ, СИМБОЛИ, КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ И ОДБИРАЊЕ
Уживајте во слот на Виножито со поставување залог на минимум £0.20 и максимум £ 100 за спин на полето за големина на залог. Можете да го прилагодите износот на залог со помош на копчето плус и минус. Скранот на Виножито Кинг е бутик пријателска машина за игри и наградите можат да бидат огромни. Вие само треба тад на среќа! Што се однесува до линиите за исплата, под макари, ќе го најдете полето каде што можете да го прилагодите и да го одберете саканиот број на линии за исплата.
Слот за Виножито Кинг доаѓа со опција за автоматско прикажување, која се наоѓа под лентите. Ако се чувствувате премногу уморни за да кликнете на копчето за вртење секој пат, користете го копчето за автоматско прикажување. Тоа ќе ви овозможи автоматски да го вртите ременот без прекин.
Главните симболи на лентите на "Виножито Кинг Слот" се самиот Виножито, златна круни, замоци, садови од злато, скапоцени камења и играчки икони од 10 до Кинг.
Постои функција на Виножито кралот. Оваа функција се активира кога ставате 3 или повеќе кралски симболи на ремените. Мора да кликнете на копчето за вртење за да фрлите коцки, и ќе бидете префрлени на календарот. Секој квадрат ќе ве награди со различни награди.
Ако слеташ на плоштадот "Виножито Кинг" на "Виножито Кинг Слот" и вашиот карактер се наоѓа на Земете паричен плоштад, ќе ве однесе во друг мини-слот.
Функцијата за готовински замок се активира кога 3 или повеќе замок симболи земјиште на ленти. Ќе ви биде даден избор да изберете замоци за да ги откриете наградите. Можете да бидете наградени со 2 пати до 500 пати од вредноста на вашата акција, зависно од исходот.
Функцијата King Cash на слот за Виножито кралот се активира кога три круни симболи се спуштаат на макари 2, 3 и 4. Тоа е уште една функција Pick Me, каде што треба да изберете помеѓу 1 и 12 круни за да ја откријат наградата. Можете да победите 50 пати до 500 пати од вашиот удел.
ИГРИ СЛИЧНИ ДО СВОЈОТ КИНГ СЛОТ
Возбудени да свирам слот на Виножито? Пријавете се во Спин и Победа Казино насекаде на вашите мобилни телефони, таблети и десктоп и во секое време да започнете да репродуцирате. Можете да истражите повеќе слот игри како што се Среќа Лепрекунс Слот, Стил за голфиња на Голдвин, Слот за расипани трки, слот за корални богатства и многу други.

Случајни Слободни Слот игри:

Виртуелна евра
Виртуелна евра
Дали имате носталгија за Euro 2016? Потоа да се забавуваат играјќи виртуелни евра од страна на 1X2 Network.Modelled по еден од ...
Играјте слот!
Блиц
Блиц
Flash: Слободен казино слободен слот игра е неверојатна игра развиена од Amaya Gaming, кој ни ја раскажува приказната ...
Играјте слот!
Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Тројна магија
Тројна магија
Троен магичен слот. Центриран на натприродни феномени, волшебни и магични трикови, Triple Magic е класичен 3-ролна, еден слот кој ...
Играјте слот!
Кога свињите летаат
Кога свињите летаат
Овој слот го комбинира тоа познато чувство на NetEnt анимација со иновативен изглед на ролна што сигурно ќе го задржи ветеран ...
Играјте слот!
Под креветот мобилен
Под креветот мобилен
Под креветот е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри програмер. Тоа е исклучително слатко ...
Играјте слот!
Spectra
Spectra
Некои играчи сакаат да одат на врвот и да дизајнираат комплексен универзум исполнет со детали за играчите да ...
Играјте слот!
Гладијатор
Гладијатор
Тоа е искуство на игра што е две милениуми во правењето - речиси може да го слушнеш рикањето на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виножито


Виножито е слот машина направена од Novomaticпод-друштвото Mazooma. Тоа е првично направени за UK пазарот и е многу сличен со "Виножито богатство на Баркрест", кој е еден од најпопуларните слот-машини во Велика Британија. Ова е шарена машина со неколку бонусни функции што може да ве наградат со главната награда на 500x на акциите. Постојат 3 различни бонуси за избор, каде што двајца од нив се едноставни бонуси, каде што ќе изберете еден од предизвикувачите, додека 3rd е бонус за виножито каде што можете да изберете симболи што ги кријат паричните награди додека не најдете симбол за собирање. За време на основната игра, максималната победа на 250x може да се добие ако екранот е исполнет со наелектризираниот симбол на Rainbow Reels, додека сите 3 бонуси за избор може да ве наградат со победа до 500x за секој круг. Процентот на исплата е ист како и кај другите слот-машини во категорија на виножитото во Велика Британија во 95.00%.

Случајни Слободни Слот игри:

Удар на џекпот
Удар на џекпот
Оштетена Џекпот е многу лесен за учење, а дизајнот и графиката ќе ви овозможат да се опуштите и да се возбудите ...
Играјте слот!
Самовила шума
Самовила шума
Самовила шума е онлајн игра за игри од NextGen Gaming, дел од NYX Gaming Group која помина ...
Играјте слот!
Двојно изложено злато
Двојно изложено злато
Блек Џек е меѓу најпопуларните игри на казино, игран во бројни онлајн институции и онлајн казина. Ова двојно изложување на злато, ...
Играјте слот!
Џокер покер
Џокер покер
Само за една монета вредност се користи за обложување во секој круг. Користете ги копчињата + и - десно ...
Играјте слот!
Грешни градски ноќи
Грешни градски ноќи
Sin City Nights е 5 ленти и 25 линии за исплати кои се достапни за играње на десктоп и повеќето мобилни уреди ...
Играјте слот!
Човекот од шест милиони долари
Човекот од шест милиони долари
Некои суперхерои стојат на тестот на времето - и тешко е да се поверува дека е скоро 40 години од 1970 ...
Играјте слот!
Волстрит треска
Волстрит треска
Волстрит треска слот игра е 5 ролна, 5 покритие линија прогресивен видео слот од Playtech пресоздава брз начин на живот ...
Играјте слот!
Оригами
Оригами
Уметноста за изработка на различни фигури на хартија, која се користи за да се нарече оригами, го зема своето потекло во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Црвен топол повторувач


Red Hot Repeater слотови е исполнет со овошна забава за љубителите на акцијата на онлајн слот! Ова е добра, стара мода, директно надолу на линијата слот машина: ќе се обидувате да се редат на класично овошје симболи, заедно со среќни седум симболи и акции вашите добивки со некои големи Джакпот!
Што ќе биде клучот за твоето богатство? Јагода? Грозјето? Или смирен слива? Треба да ги вртите ремените за да дознаете! Среќната седумка е највисокиот симбол за постигнување, со полн ред кој ви дава педесет пати повеќе од вашиот влог! Другиот симбол што треба да го гледате кога репродуцирате Ред Хот Повторувачки слотови е ѕвоното. Ова е див симбол за играта, и ѕвонењето помага да се зацврстат повеќе победнички комбинации, што е од витално значење за главната бонус круг на играта.
Бонус круг е местото каде што Red Hot репаттер слотови онлајн живее до своето име. Тоа е црвено топло, а повторувањето е клучот за успехот! Добитната комбинација ја активира репетиторната патека околу работ на макарите, и тоа може да биде ваш клуч за богатство! Дури и најмалата победа би можела да се претвори во огромно исплата од репетиторската патека. Како пламен трка околу патеката, плочата "Повтори" е активирана, и ако е сè уште осветлена кога пожарите ќе престанат да трката, вашата победа е двојно зголемена. Ако успеете да повторите голема победа за исплата, тогаш песната на повторувачот повторно се активира - се запира само кога ќе изгубите. Ако сте среќни, можете да видите голем десет пати мултипликатор кој се применува на вашите победи, што доведува до драматичен пораст на парите што ги земате дома!
Згора на тоа, имате шанса да ги коцкате вашите победи - тоа е едноставен процес. Само претпоставувам дали следната картичка ќе биде црна или црвена и повторно би можеле двојно да ги зголемите вашите добивки! Тоа е едноставен сет на функции, но привлечен, поддржан од јасни, класични дизајни кои го прават секој симбол и секој спин сосема јасен и визуелен задоволство. Можете да репродуцирате интернет-адреси на Red Hot Repeater преку вашиот компјутер, мобилен и таблет уред, така што е подготвен секогаш кога и да сте!

Случајни Слободни Слот игри:

Западна граница
Западна граница
Веројатно, сите момчиња (па дури и многу девојчиња) се претпоставуваа себеси како освојувачи на северноамерикански прерии во своето детство ...
Играјте слот!
Арктички агенси
Арктички агенси
Снег, мраз, тајни агенти и груби животни - Arctic Agents е најновиот онлајн слот за Microgaming и ги содржи сите оние ...
Играјте слот!
Карневалот
Карневалот
Carnaval е светла, бучна и весела онлајн слот машина од Microgaming; темата е фантастичен уличен карневал и ние сме ...
Играјте слот!
Дијамант кучиња
Дијамант кучиња
Дијамантското куче е 5-ролна, 25 исплаќа повеќекратно монетички видео спот од NetEnt. Играчот избира помеѓу 6 различни вредности на монети, ...
Играјте слот!
Хуго
Хуго
Play'n GO е шведски слот машина инвеститорот одговорен за забава играчи од целиот свет. Еден од најновите ...
Играјте слот!
Бурлеска кралица
Бурлеска кралица
Дали ја знаете приказната за најпознатиот бурлески театар на сите времиња? Подгответе се, заминете и ...
Играјте слот!
Пратилки
Пратилки
Ако сте голем обожавател на филмот "Деверуши" - тогаш ќе ја обожавате оваа онлајн игра за слот игра ...
Играјте слот!
4 ролна кралеви
4 ролна кралеви
4 победничките шанси ве чекаат во 4 Reel Kings - затоа што 4 слотовите се вртат исто ...
Играјте слот!
0 Коментари

Црвена дама


Момците од Quasar Gaming отсекогаш биле посебно заинтересирани за авантуристички тематски слотови - за да го поткренат ова, сосема е доволно да се осврнеме на епскиот успех на Капетан вложување, а камоли на серијата Книга на Ра ... Па сега тие одлучија да ја однесат темата на морски авантури на едно ново ниво, и тука е Црвена дама: единствена можност да се качите на вистински пиратски брод за возбудливо патување. Што се однесува до самата Црвена дама, тешко е да се најде вистински историски лик врз кого би можела да се заснова, па затоа може да биде дека изворот на инспирација тука е Елизабет Свон од Пиратите од Карибите ... Но, за да го скрати: ако сте во авантури, нема начин да бидете разочарани, па појдете и освоете голема!
Почеток на играта:
Секогаш е лесно да ги ставите своите облози со Quasar Gaming: едноставните копчиња "+" и "-" веднаш под лентите ви овозможуваат да го прилагодите вашиот облог по линија и бројот на линиите за залог во игра, кои, помножени едни со други, ќе резултираат со во вкупниот облог во круг или, со други зборови, цената на секое вртење. Стандардно има 10 активни линии за залог, и ние не препорачуваме намалување на овој број, бидејќи тоа веднаш ќе ги намали шансите за победа. За возврат, колку е поголем облогот, толку е поголема потенцијалната награда; за да ја погледнете вредноста на сите победнички комбинации според вашата тековна залог, едноставно отворете ја платената табела. Откако ќе го размислувате, притиснете "Start".
Поени:
Вашата крајна цел за секое вртење би била да слета колку што 5 идентични симболи на активна линија за залог по ред. Ова ќе ви овозможи со најголеми можни исплати; сепак, ќе почнете да добивате повеќе или помалку пристојни суми со 4 симболи по ред, ако тие се играчки икони за играње, а во случај на тематските 3 ќе бидат доволни. Симболот на компасот функционира како распрскувач, што значи дека барем 3 компаси во речиси секоја позиција на ремените ќе започне бонус игра која се состои од бесплатни вртења на 10 со случајно проширување симбол што ги опфаќа сите 3 сегменти на ролна и плаќање дури и во не соседни позиции.
карактеристики:
Двојната или ништо не е навистина присутно во областа на Quasar Gaming слотови: добивате сосема еднакви шанси за удвојување на вашата награда или губење на секој пат кога ќе успеете да слетате победничка комбинација на лентите. Едноставно притиснете го копчето Gamble и обидете се да претпоставите дали надолената картичка пред вас е црвена или црна. Додека вие сте точни, можете да направите повеќе претпоставки и да направите доста среќа, но откако ќе погрешите, сите исчезнати. Сепак, тоа е само вредноста на еден спин во прашање, па зошто да се мачи дури и ако се лизга низ вашите прсти? Секогаш има многу повеќе среќа напред!

Случајни Слободни Слот игри:

Кошаркарска ѕвезда
Кошаркарска ѕвезда
Земете ја вашата глава во играта и преземете вртење на видеоснимките на видеоснимки базирани на судски процеси на 5 Microgaming. Време е да ...
Играјте слот!
Теди носи пикник
Теди носи пикник
Фасцинантната пикантна казино машина за игри на Медиумите доаѓа со 25 платни линии, 5 реплики и 3 редови. Пушти ...
Играјте слот!
Ѕвезда трепка проблеми со племенски плочи
Ѕвезда трепка проблеми со племенски плочи
Простор: последната граница. Оригиналната Star Trek телевизиска серија донесе милиони обожаватели на рабовите на вселената ...
Играјте слот!
Борец
Борец
Воведени во онлајн гејмерската заедница на крајот на 2017, Густаво Ел Лучадор е непрогресивен видео спот произведен ...
Играјте слот!
Титани на сонцето
Титани на сонцето
Титаните на Сонцето: Theia е прилично нов слот од microgaming. Има тема од грчката митологија и ...
Играјте слот!
Бесен носорог
Бесен носорог
Беснеат носорогот се одвојува од индустрискиот стандард од пет макари и три или пет редови. Со играње на ...
Играјте слот!
Златни седум
Златни седум
Цреши, јаболка, портокали, лимони и златен 7! Можете да уживате во оваа вкусна овошна салата и шанса да украсите ...
Играјте слот!
Премиер сопственост
Премиер сопственост
Слотови се далеку и далеку од најпопуларните онлајн коцкање формат во светот денес, со тоа што се малку да ...
Играјте слот!
0 Коментари

Гробница на фараонот


Отворете ја вратата до погребната комора на фараонот! На гробот на фараонот - вие сте напаѓач на Си ја заборавивте Ковчегот и ќе се истражуваат секој темни агол на нашиот слот! Собери мистериозни реликвии на реквизитите 5 и 10 победни линии и пополнете ги џебовите со Twists: The златна саркофагот ќе ви помогне да ги комплетирате збунувачките ликови. Ако можете да го отворите саркофагот во играната игра, уникатните шанси за победа и никогаш не завршуваат материјали на Twist, ве чекаат!
Можете ли да приземјдете 5 појавување симболи по линијата за победа? Тогаш сте еден од оние момци кои можат да очекуваат голема победа. Обрнете внимание на линиите за победа, кои трчаат од лево кон десно по должината на макарите - вашата цел е да слетате неколку соодветни симболи по должината на линијата за победа. Вашите победнички комбинации треба да започнат на првата ролна лево и да трчаат по победничката линија надесно без да бидат прекинати.
Фараоновата гробница ™
3 или повеќе Scatter симболи (со пишување на Pharaoh's Tomb ™) во било која позиција ги активираат 12 Free Games, кои автоматски ќе ги користат поставките од вашата последна редовна игра. Симболот "WILD" во играната игра го отвора саркофагот, а највредните сликовни симболи на играта (крило, вода, змија, птица и Анк) ќе се појават наредени според нивната вредност. Симболот со најниска вредност ќе биде заменет со симболот со следната повисока вредност. Ова ќе се повторува секојпат кога ќе го спуштите симболот "WILD".
1 до 3 'WILD' симболи или 3 или повеќе Симболи на Scatter за време на Free Spin, исто така, ќе ви обезбедат повеќе бесплатни игри.

Случајни Слободни Слот игри:

Славна империја
Славна империја
Истражувајте ја славата на Римското царство во оваа шарена нов слот машина од Next Gen. Оваа евокативна насловна функција ...
Играјте слот!
Команданти: кристали на моќ
Команданти: кристали на моќ
Ставете го најдоброто воено лице. Сега рика како што ти значиш! Да, навистина сте страшни - ова е ...
Играјте слот!
Сафари топлина
Сафари топлина
Safari Heat е 5-ролна видео слот од Playtech со 15 линии за исплата и линија облози од £ 0.15 до £ 75. На ...
Играјте слот!
Џунгла II
Џунгла II
Продолжението на омилениот играч на Џунгла Дивиот слот, Џунгла Дивиот II нуди пресврт на возбудливата игра ...
Играјте слот!
Занзибар
Занзибар
Zanzibar е 5-ролна 30-payline слот машина развиена од страна на WMS. Се користи арапски тема и се прикажани симболи со висока вредност ...
Играјте слот!
Лотало
Лотало
Ние секогаш советуваме играчите да пробаат било кој слот со пари за играње пред да потрошат пари за него. Тоа ...
Играјте слот!
Божиќна песна
Божиќна песна
Сакате да биде Божик секој ден? Па сега може со оваа прекрасна празнична игра со слот од Betsoft, A ...
Играјте слот!
Џек или подобро 52 рака
Џек или подобро 52 рака
Џек или подобро 52-рака видео покер Определување Постојат 52 раце во оваа игра на дигалки или подобро. Тоа е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Многу на дваесет


Пријатели на класичните "овошни машини" внимаваат: Овие дрски плодови во стилот на стрип треба само да слетаат на ремените во вистинската комбинација и ќе пожнете богат жетва! Нашиот слот Многу на дваесет™ е вистински класик: вкусното овошје ќе ви заработи многу Twists на 5 макари и 20 победи линии за кратко време!
Да одиме! Вашите овошни добивки ве чекаат!
Вашата цел е да слетате 5 појавување симболи заедно со активна линија за победа. Вашите линии за победа се движат од лево кон десно преку лентите. Добитната комбинација се состои од неколку соодветни симболи (видете Paytable). Вашите победнички комбинации треба да започнат на првата ролна лево и да трчаат по победничката линија надесно без да бидат прекинати. Избегнувајте симболи (ѕвезда) во секоја позиција. 7 ги заменува сите симболи, освен за Star.

Случајни Слободни Слот игри:

Пламен танчерка
Пламен танчерка
Дали ви треба хавајски топлина - затоа што со Flame Dancer ™ станува навистина жешко! Затоа се бори со оган со оган ...
Играјте слот!
Блек Џек про
Блек Џек про
Влезете во Blackjack Touch и искусете го својот кориснички интерфејс, со кристално чисти визуелни елементи и едноставен дизајн. Ќе се чувствувате ...
Играјте слот!
Bridezilla
Bridezilla
Самата Bridezilla дејствува како Дивиот симбол во овој казино слот. Може да претставува било кој симбол, освен Bells ...
Играјте слот!
Атракција на ролна
Атракција на ролна
Дали сакате флексибилен експеримент? Како со некои експлозивни добивки во нашата лабораторија за ролери? Нашиот луд професор е веќе ...
Играјте слот!
Супер сумо
Супер сумо
Искуство на чудата на Далечниот Исток и уживајте во некои тешки терени машини забавно со овој спортски тематски слот од ...
Играјте слот!
Мумбај магија
Мумбај магија
На Бонус Експрес ја нудиме оваа популарна игра со игри за гребење Мумбаи Магијата. Мумбај Магијата е многу лесна за учење и ...
Играјте слот!
Среќни зајаци плен
Среќни зајаци плен
Зајачката нога веќе долго време се сметаше за среќа, а насловот на оваа игра, Looty Rabbit's Poot додава суптилен пресврт на ...
Играјте слот!
Гладијатор мини
Гладијатор мини
Борба против варварите и освојте големи пари додека го водите тимот до победа во овој возбудлив видео спот. Врз основа на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Прстен на фараонот


Прстенот на фараоните некогаш беше знак на моќ и богатство - во слотниот Pharaoh's Ring ™ тоа е клучот за уреден профит! Овој мистериозен слот во кој ги истражувате античките пирамиди кои бараат богатство се базира на популарната класична книга на Ra ™, но доаѓа со нови и возбудливи карактеристики за вас! 5 макари и до 20 победа линии се чека за вас! Екстра Bet функција ви помага да заработите екстра добивка!
Земјините 5 појавување симболи по линијата за победа на Pharaoh's Ring ™ и големи добивки ќе бидат ваши! Обрнете внимание на линиите за победа, кои трчаат од лево кон десно долж ремените. Вие победувате ако неколку појавување симболи слетуваат по истата победничка линија последователно од лево надесно. Вашата комбинација на симболи мора да започне на првата ролна и не може да биде прекината.
Фраоновата функција на прстенот
3 или повеќе Scatter симболи (Книга) во било која положба активира 10 бесплатни игри. Бонусните игри автоматски го користат вашиот залог од последната редовна игра. Првично, бонус симболот се одредува по случаен избор. Ова се исплаќа на сите активни линии за победа, како на Paytable, дури и ако не е додадена добитна комбинација.
Екстра залог
Ако се активира "Extra Bet", симболот Ring може да се појави на макари 2 и 4. Прстенот на фараоните ги заменува сите симболи, вклучувајќи го и симболот за разбес (Книга).

Случајни Слободни Слот игри:

Ориентална среќа
Ориентална среќа
Ориентални Fortune Слот Игра Преглед. Ориентална Fortune бесплатна казино слот машина Microgaming доаѓа со пет плати линии, три реда и ...
Играјте слот!
Meerkat осакатување
Meerkat осакатување
Споредете го Меркат. ... Во своето срце Meerkat Mayhem е едноставен мал слот машина со пет репортажи и триесет ...
Играјте слот!
Буба манија делукс
Буба манија делукс
Beetle Mania deluxe е една од моите лични омилени игри од Новоматик. Има прилично детска тема со полжави, ...
Играјте слот!
Планета со емоции
Планета со емоции
Запознајте се со забавата и вашата најдобра насмевка кога играте Emoji Planet ™, најновата креација од шведски студиа на ...
Играјте слот!
Цреши се диви
Цреши се диви
Цреши Gone Wild слот - тоа е доста успешен обид од развивачите на Microgaming да ги обединат симболите познати на ...
Играјте слот!
Европски рулет злато
Европски рулет злато
Онлајн европски рулет злато ги има сите возбудувања на редовната онлајн Европска рулетска игра, плус посебни карактеристики за да се направи ...
Играјте слот!
Џез на нови орлеани
Џез на нови орлеани
Џезот на Њу Орлеанс е видео игра со слот 5-ролна. Можете да активирате до линиите 5 и да се обложувате ...
Играјте слот!
Манчестер Јунајтед
Манчестер Јунајтед
Маратонбет разви и започна брендирано онлајн казино во партнерство со англискиот фудбалски клуб Премиер Лигата, Манчестер Јунајтед. На ...
Играјте слот!
0 Коментари

Магичен шутер


Магијата естера слот е линија на Greentube игри од Novomatic. Програмерите се обидоа да ја дадат оваа игра најдобра изведба. Овде, ќе најдете висококвалитетна графика и анимација, а друга специјална опција е "Магични ролни". Оваа игра комбинира современа технологија со носталгична тема. На петте ролни на слотот, ќе ги видите класичните ликови и Џокер. Потоа презентираме детални информации за играта и правилата. Слободно можете да ја пуштите демонстрацијата на оваа машина на врвот на оваа страница. RTP на слотот е 95.07%.
Скриени параметри и поставувања на слотот Magic Jester (податоци од тестирање)
Слот за Magic Jester од Новоматик. Автоматскиот слот е совршено тестиран во демонстративен режим.
Просторот го има истото однесување при обидот да ги смени циклусите додека користите Спин и Макс-залог.
Промените на вредноста на монетата и бројот значително влијаат на гејмерскиот циклус.
RTP на 95,07% ви овозможува да добиете позитивно математичко очекување.
Должината на циклусот е кратка до просек.
Варијансата (нестабилноста) на слот-машината е ниска до просечна.
Научете како да победите во слот машината Magic Jester.
Опис на слот-машина
Магијата Jester слот машина е светла претставник на традиционални игри со модерен дизајн. Висококвалитетната графика и достапноста на посебни функции привлекуваат внимание. Задоволен од функцијата "Магични ролни", која се активира по секое вртење. Благодарение на тоа, машината создава високоплатени комбинации, што ќе ви овозможи да добиете големи добивки.
спецификации
Број на макари - 5
Број на платни линии - 10
Оцртувај по линија од 0.02 до 4.00
Опсег на обем на облози - 0.02 до 40.00
Максимална победа за спин - монети на 3200 (во игра со максимална залог од 15 симболи на Седум или Бел)
Див симбол - да (кловн)
Дополнителна функција - да (опција за "Магични ролни")
Очекуваниот процент на исплата (RTP) на Magic Jester слот е 95,07%
Бонус
Магијата Jester слот машина има неколку карактеристики. По секое вртење, бонусната функција е "Магичен ролна". Ќе се запали еден или повеќе ленти од слотот. Симболите кои се на неа ќе се удвојуваат или тројно.
Играта има див симбол, кој ги заменува сите симболи во слотот. Се појавува на било која ролна, но бонусната опција на "Магичните макари" не влијае на неа. Исто така, постои и стандардна игра со ризик, каде што може да се удвои до пет пати.

Случајни Слободни Слот игри:

Тарзан
Тарзан
Тарзан онлајн слот од Microgaming е тркалање, брза, око фаќање на авантура преку диви и бонус карактеристики исполнети џунглите. Замав ...
Играјте слот!
Империјална опера
Империјална опера
Играј слободен Империал оператор од Playn Одете овде на CasinoGamesOnNet.com. Обиди се со Империал опера онлајн слот само за забава или ...
Играјте слот!
Вулкан ерупција
Вулкан ерупција
Ако сте во потрага по една од најжешките игри за игри на планетата - тогаш не изгледајте повеќе ...
Играјте слот!
Многу богатство
Многу богатство
Повеќекратната игра на "Олимпијадата" со казино играше со 5 и 20 линии за исплата. Овој слот е за непослушен џуџе, кој ...
Играјте слот!
Авантурист
Авантурист
Слободен слот онлајн, тоа е комбинација на модерни и класични елементи со лесни правила и бонус карактеристики. Суперхерои ...
Играјте слот!
Фортуниум
Фортуниум
Викторија, познатиот истражувач и Максимилијан, лукавиот пронаоѓач се хероите на овој видео спот од Microgaming - влегуваат ...
Играјте слот!
Семејството на Дракула
Семејството на Дракула
Дракула се враќа, па задржете го здивот и уживајте во новата видео игра на Playson - семејството на Дракула. Ова е ...
Играјте слот!
Polterheist
Polterheist
Polterheist е висока варијација NextGen Gaming слот со 5 ленти и 100 линии. Може да се репродуцира од 50p спин на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Маите од Маите


на Mayan Moons Слот е посветен на античката цивилизација на Маите. Ќе уживате во возбудлива машина која е исполнета со разни бонусни карактеристики. Таа припаѓа на серија лиценцирани игри од Greentube Novomatic и има шарени дизајн. Нашиот сайт дава детали за игра во овој слот. Ние ви нудиме можност да ја играат демото на овој слот бесплатно без регистрација. RTP на слотот е 95.16%.
Скриени параметри и подесувања на слот од Mayan Moons (податоци од тестирање)
Мајан Мунс слот од Новоматик. Автоматскиот слот е совршено тестиран во демонстративниот режим.
Просторот го има истото однесување при обидот да ги смени циклусите додека користите Спин и Макс-залог.
Промените на вредноста на монетата и бројот значително влијаат на гејмерскиот циклус.
RTP на 95.16% ви овозможува да добиете позитивно математичко очекување.
Должината на циклусот е кратка до средна.
Варијансата (нестабилноста) на слот-машината е ниска до средна.
Научете како да победите на слот-машина на Mayan Moons.
Опис на слотот
Слот за Mayan Moons има висок квалитет, атрактивен графички дизајн. На петте ролни, на 20 линии се создаваат наградни комбинации. Играта има широк спектар на стапки - на спин, може да се стави 0.02 до 100 кредити. Ако играте со највисока стапка, најголемата победа по еден спин е 12,500 кредити.
спецификации
Број на макари - 5
Број на линии - 20
Залог на линија - од 0.02 до 5.00
Опсегот на големината на облози - од 0.40 до 100.00
Максимална победа за комбинација - x12 500 (5 симболи на Cockatoo)
Диви симбол - да (Девојка од племето Маја)
Распрскувач - да (Месечина)
Бесплатни вртења - да (3-5 Scatters ги презентираат слободните кругови на 15 со дополнителни функции)
Очекуваниот процент на плаќања (RTP) во слот за Mayan Moons е 95.16%
Бонус
Три симболи на Месечината активираат бесплатни вртења на 15 со дополнителна функција. Месечината, која започна со бесплатни вртења, заспива во ќелијата и потемнува. Ако за време на слободни вртења, сонцето паѓа на тоа место, играчот ќе добие дополнителна награда.

Случајни Слободни Слот игри:

Вод див
Вод див
Овие видеоснимки на Виетнам војна со iSoftBet се темелат на актерската награда на филмот 1986 во режија на Оливер ...
Играјте слот!
Беспилотни војни
Беспилотни војни
Денес имате голем избор на различни слот-машини, од класични до футуристички. Но, сигурен сум, ...
Играјте слот!
Нострадамус
Нострадамус
На крајот може да биде близу, но може да има и некои среќа во продавница за некои, со оваа нова ...
Играјте слот!
Деко дијаманти
Деко дијаманти
Играчот Just For The Win (JFTW) може да биде прилично нов прилог на постојано растечката колекција на талентирани продуценти, ...
Играјте слот!
Голем 5 блек џек злато
Голем 5 блек џек злато
Добредојдовте во златното злато! Блек Џек е една од игрите вклучени во многу казино филмови во кои некој ...
Играјте слот!
Дух на ацтек
Дух на ацтек
Постои голема мистерија околу Ацтеките и Ацтеките цивилизации, можеби затоа што нема многу пишувано за оваа тема ...
Играјте слот!
Џекпот џин
Џекпот џин
Джакпот џин е забавна игра поставена во вулкански пејзаж и го карактеризира својот главен лик џин, кој го прави ...
Играјте слот!
Сигурна победа
Сигурна победа
Слот игри се сите за големи влогови и конкуренција, и вистински коцкари уживаат во поставување облози на основа ништо. ... Секако ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мега Џокер


Мега Џокер Игра Упатство
Mega Joker започнува со главната игра каде специфичните комбинации на симболи можат да ја започнат суперметарската игра. Исто така има прекрасен прогресивен џекпот.
Главна игра
Главната игра, или пониската игра, е игра со која започнувате кога ја играат оваа автоматска игра. Можете да изберете од 3 различни вредности на монети, 10 центи, 20 центи или 1 евра, и можете да изберете да изберете залог помеѓу 1 и 10 монетите. Залог на 1 ќе активира само победа линија 1. Сè што ќе победиш автоматски ќе биде наплатено. Кога ќе одлучите да играте за залог на 10, сите линии за победа автоматски ќе бидат избрани. Во тој случај играте со 5 линии за победа. Кога ќе направите профит тука, можете да одберете да го потрошите или да ја играат суперметарската игра.
Супер метар игра
Можете само да ја играат суперметарската игра кога ќе ја играат главната игра со залог на 10. Оваа игра автоматски ги користи сите линии на победа 5. Во суперметарската игра можете да поставите облози на 20, 40, 100 или 200 пати по поставената вредност на монетата. Сите кредити во суперметарската игра ќе бидат додадени во суперметарот.
Прогресивни Джакпот
Прогресивен џекпот е џекпот кој расте секој пат кога некој играч го игра овој слот. Ова продолжува додека некој не добие вистинска комбинација на симболи и на тој начин победува на џекпот. Кога некој играч го освоил џекпот, џекпот ќе се рестартира со основна сума; тоа никогаш нема да започне 0, па секогаш ќе имаш шанса да добиеш убав износ.
Можете да го најдете моменталниот износ на џекпот на дното на екранот. Имајте на ум сепак дека џекпот кој е прикажан на вашиот екран има 30 второ одложување. Ова значи дека во многу ретки случаи џекпот може да го освои друг играч за време на тие 30 секунди. Но, генерално тоа значи дека джакпот што ќе го освоиш ќе биде поголем од износот прикажан на екранот.
Мега Џокер Борт Ограничувања
Мега Џокер има три монети вредности за избор, 10 центи, 20 центи и 1 евра. Можете исто така да изберете од 2 различни облози, 1 или 10. Мега Џокер дава различни опции за обложување. Минималниот залог на ниво 1 и вредноста на монетата на 10 центи, според тоа, е цената на 10. Максималната залог на ниво 10 и монета вредност на 1 еврото е 10 евра по спин.
Платете маса / победа план
Победнички комбинации и исплати ќе се вршат според платата или планот за победа. Оваа платежна маса можете да ја најдете директно на слотот. Овде гледате која комбинација ви дава профит и што ќе биде исплатата. На дното ги наоѓате исплатите за главната игра, а веднаш до лентите на суперметарската игра можете да ги најдете комбинациите за суперметарската игра. Кога правите залог на 100 за време на играта за супер одлуки, ја погодивте џокер на средната ролна, ќе добиете мистериозна награда на монетите 100-2000 по џокер. Кога се обложувате 200, џокер на еден или повеќе макари, исто така, добива тајна награда на монетите 100-2000 по џокер. Најголемиот профит што може да го направите за време на суперметарската игра е 2000 монетите. Меѓутоа, ова не го вклучува прогресивниот џекпот, кој ќе се освои кога победничката комбинација ќе се појави на правилата, а џекпот може да стане навистина висок.
Кога добивате повеќе победи на разни линии за победа, тие ќе бидат додадени заедно, ова е точно и за главната игра и за суперметарската игра.
Можни подесувања
Мега Џокер има неколку различни поставувања кои можат да се прилагодат за време на свирењето. . Сепак, не сите казина нудат оваа опција. Ја најдете играта убоди со кликнување на иконата на клучот во долниот лев агол на екранот. Подолу ќе најдете преглед на функциите кои можат да бидат прилагодени од страна на играчот:
Звучни ефекти
Брза игра
Историја на игри (не е достапна за време на вежбање игри)

Случајни Слободни Слот игри:

Lucky3
Lucky3
Дали сте подготвени да имате некоја овошна забава? Среќен 3 е шарен и свеж видео слот што ќе ви донесе 5 ...
Играјте слот!
Боби 7s
Боби 7s
Боби 7 - NextGen Gaming нè носи оваа 5 ролна и 25 линија за исплата, која го нуди големиот Боби, кој е ...
Играјте слот!
Spinderella
Spinderella
Дозволете му на Богородица да ви покаже нешто за тебе: стаклен тренер, принц или замок полн со Twists ...
Играјте слот!
Видео рулет
Видео рулет
Традиционалната игра на Европскиот рулет е направена уште повеќе возбудена додека играте со нашите професионални круни. Можете да гледате ...
Играјте слот!
Одмор станица
Одмор станица
Ако сакате одмор далеку од вашиот зафатен живот, но немаат време или ресурси од забава ...
Играјте слот!
Одмаздници
Одмаздници
Одмаздници се вратија во оваа официјално лиценцирана игра. Нудејќи ги сите вообичаени карактеристики што ги познавате и ...
Играјте слот!
Ирски очи 2
Ирски очи 2
Но, не е доволно за подобрување. Графиките се поубави и добивате 20 наместо слободни вртења на 12, но ...
Играјте слот!
Tres amigos
Tres amigos
Прославувајќи го сето она пријателство, се чини дека постои нова онлајн игра за слотови на патот што има другарство ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сирена бисер


Проверете ја нашата сирена подводниот свет - ќе бидете изненадени што богатствата се скриени во длабочините на морето! Вашето откритие патување може да започне веднаш: Едноставно следете го протокот на вашите добивки на 5 макари и 20 победи линии и со нетрпение очекуваме да уживате во многу исцрпувачки богатства градите во слободните игри!
Вие ја добивате главната награда ако слетувате 5 појавување симболи по линијата за победа. Внимавајте на профилот на линиите - тие секогаш почнуваат од левата страна на првиот ролна и се возат во различни обрасци долж ремените на десната страна. Добитната комбинација се состои од неколку соодветни симболи, кои ќе трчаат по победничката линија од самиот почеток без прекин. Сирената ќе ви помогне да слетате комплетни победнички комбинации, бидејќи таа е џокер и ги заменува сите симболи, освен градите на богатството. Таа, исто така двојки твојата линија победува!
слободен врти
3, 4 или 5 богатство градите предизвикуваат 40, 50 или 60 бесплатни игри. Бесплатните игри автоматски ги користат поставките на вашата последна редовна игра. Со малку среќа можете да освоите дополнителни бесплатни игри со богатство на градите за време на Слободните игри.

Случајни Слободни Слот игри:

Кога свињите летаат
Кога свињите летаат
Овој слот го комбинира тоа познато чувство на NetEnt анимација со иновативен изглед на ролна што сигурно ќе го задржи ветеран ...
Играјте слот!
Одмаздата на говорницата е мобилна
Одмаздата на говорницата е мобилна
Секој омилен Ацтеков шеф, Rook, е повторно во оваа неверојатна 5 ролна, 25 линија Cascading Reels слот машина ...
Играјте слот!
Спин партија
Спин партија
Ако сакате да ги прославите вашите големи победи со секси танчери и пулсирачки саундтракции - тогаш земете ја поканата ...
Играјте слот!
Д-р љубов
Д-р љубов
Лекарот е во куќата и тој е подготвен да ви ги обезбеди сите тендери и нега ...
Играјте слот!
Бел на богатство
Бел на богатство
Вклучете го Bell of Fortune со оваа 3-ролна игра со софтверот Play'n Go. Играта има само еднократна исплата на 1, ...
Играјте слот!
Бустер
Бустер
Бустер слотови. Пуштете го бустер видео-спот за авантура од вселената со класичен слот. Овој прекрасно дизајниран, ниско-технолошки, ...
Играјте слот!
Агент Јане русокоса
Агент Јане русокоса
Агент Јане русокоса Слот Игра Преглед. Фантастичната Агент Џејн Блонди бесплатно игра машина за игри доаѓа со 5 макари, 3 ...
Играјте слот!
Магични линии 81
Магични линии 81
Толку многу добивки - мора да има магија во мешавината! Овој слот за AllPay со ремени на 4 ќе доведе до ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќен трозач


Овие природни сили ги движат целите групи на намотки: Посејдон, богот на морето, сега ги меша вашите добивки! Поместете го бурниот океан низ решетките на 5 и линиите 20 и поставете силен бран на добивки во движење со моќта на боговите. Многу функции ги редефинираат редоследот на новите ленти и работат заедно со бесплатните игри за да обезбедат поплава на добивки на вашата сметка на играч.
Победничките комбинации започнуваат на првиот ролна лево и трчаат по активна линија на победа до последната ролна на десната страна во редовната игра. За да победат, симболите во победничката комбинација мора да лежат еден до друг без никакви други симболи меѓу нив. Trident ги заменува сите симболи, освен Scatter. 3 расфрлени симболи ('Слободни вртежи') на макари 1, 3 и 5 ги освојуваат 5 бесплатните игри!
Правила на играта
Изберете ја износот TOTAL BET со користење на симболите '+ / -'. Можете еднаш да кликнете на копчето "Start". Кликнете на копчето "Autostart" за да активирате автоматски вртења и кликнете на копчето "Стоп" за да ги запрете автоматските вртења.
Кликнете на копчето "Paytable" за да отидете на прегледот на добивката. Овде можете да ги видите потенцијалните добивки доделени за секоја победничка комбинација врз основа на големината на вашата моментална залог.
Компас функција
По секоја победа, компасот се ротира и макарите се движат нагоре една позиција во насоката на која покажува компасот. Ако ова доведе до понатамошна победа, лентите продолжуваат да се движат чекор по чекор во иста насока додека не се постигне нова победа.
Посејдон бонус
По спин можете да освоите една од четирите бонуси:
• Победи спин: По спин (во кој не се постигнува победа), ролки се вртат во друга позиција, што дава победа.
• Ролна Морф: По спин (во кој не се постигнува победа) симболите на макарите исчезнуваат и се појавуваат нови симболи кои предизвикуваат победа.
• Обратен чекор: Откако ќе победите (и сите други чекори се завршени), ремените постепено се движат во спротивна насока додека не се постигнат понатамошни победи.
• Бонус победа: По спин, постои случајна бонус победа.
Функцијата компас исто така е активна за време на 4 бонус игрите.
бесплатни врти
3 или повеќе симболи за "бесплатни игри" насекаде на макарите 1, 3 и 5 ги добиваат 5 бесплатните вртења со супер симболични групи. Супер-симбол групи се групи на дополнителни врвот 5 симболи на ленти кои ги зголемуваат вашите шанси за победа! Вашето моментално ниво на залог во нормална игра исто така се користи и во бесплатните игри, Компас е активен и можете да освоите повеќе бесплатни игри со 3 или повеќе симболи за "бесплатни игри".

Случајни Слободни Слот игри:

Спартак гладијатор на Рим
Спартак гладијатор на Рим
Легендата за Спартак е онаа која ќе се спушти во историјата како една од најголемите досега. Сега, играчите ...
Играјте слот!
Фантастични четири 50 линии
Фантастични четири 50 линии
Фантастични Четири 50 линии слотови е пет-ролна, 50 payline прогресивни џекпот од Playtech развој на софтвер компанија. Како што можеш да видиш ...
Играјте слот!
Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Европски блек џек mh
Европски блек џек mh
Игра n 'GO отсекогаш биле еден од најреномираните провајдери на пазарот. Тие се особено ексел во правењето ...
Играјте слот!
Занзибар
Занзибар
Zanzibar е 5-ролна 30-payline слот машина развиена од страна на WMS. Се користи арапски тема и се прикажани симболи со висока вредност ...
Играјте слот!
Приказна за змејови
Приказна за змејови
Во традиционалните Knight vs Z Dragon приказни ние обично патуваме за витез, но многу е забавно да се биде на ...
Играјте слот!
Династија на РА
Династија на РА
Античкиот Египет можеби е еден од најиспиталните временски периоди во историјата. Многу човечка историја е врзана ...
Играјте слот!
Планета со емоции
Планета со емоции
Запознајте се со забавата и вашата најдобра насмевка кога играте Emoji Planet ™, најновата креација од шведски студиа на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Милиони мајмуни


Изберете слот, кој било слот. Кој знае колку може да победи? Независно од каде што почнувате на слот-таблата, ќе оди банани кога ќе играте Милиони Мајмуни. Оваа забавна, популарна игра за џекпот базирана на класичното поставување на игри на игри на игра, содржи пет ротирачки ренди што ви овозможуваат да одговарате на три, четири или до пет симболи за исплата. Ќе го погодиш џекпот? Не знаете, освен ако не играте - и ќе имате часови диви возбудувања, гледајќи ги тие слотови да се вртат!
Играта започнува:
Шарена тема на оваа игра ќе ве однесе директно до срцето на џунглата. Кога за прв пат ќе одбереш сет на слотови, од вас ќе биде побарано да го исплатиш во игра, како што е базенот на кредити од кои ќе играте. После тоа, ќе видите макари натоварени со папагали, дрвја, цвеќиња, банани, букви изградени од бамбус и лого на Мајлината на Миленичињата. Се разбира, исто така има и лудо изглед на самиот себеси како една од иконите што може да се совпадне. Зад слотови, ќе видите позадина на бујна, шарени дрвја и живописни зеленило што го комплетира својот изглед и чувство. Но, тоа не е сè. Развивачите на играта јасно ја размислуваат својата конструкција дури и со звуците, кои вклучуваат звуци на амбиентални џунгла и звукот на бамбусот што удира бамбус кога роталата престануваат да се вртат. Имате опција да останете во голем режим на цел екран, кој е стандарден кога ќе почнете да репродуцирате, или притиснете го копчето "Esc" за да излезете на помал екран.
Играњето на играта е неверојатно едноставно - само ќе го погоди зеленото копче "Start" во долниот десен агол на екранот. Броевите кои се означени со бои погоре и надолу од страните на слотовите се вашите линии за исплата, што укажуваат на тоа каков тип на совпаѓање сте го добиле ако победите. Повеќекратните активни линии за исплата ви дозволуваат да победите во многу различни комбинации на исплати по спин. Платената табела, откриена со кликање на копчето "paytable", открива што може да победи. Дивата икона, која изгледа како цвеќиња од рафлесија, може да ги удвои или дури и тројно да ги зголеми вашите потенцијални добивки. Со добри шанси да добиете исплата по спин, лесно е да се вклучите во игра ... и продолжете да се обидувате за тој џекпот!
Поени:
Додека се вртете, секоја невенвинг инстанца одзема мала сума од вашата почетна исплата, додека секоја победа се додава назад во вашата исплата. Секој пат кога ќе победите, имате можност да ги коцкате за поголема заработка. Кога ќе го притиснете жолтото копче "Gamble", ќе бидете претставени со друг екран на кој можете да притиснете копче "Црвено" или "Црно" копче за да ја погодите бојата на костумот на картичката за играње која ќе биде случајно нацртана. Ако претпоставите правилна боја, ќе ви биде дозволена уште една можност повторно да се коцка, и можете да чувате коцкање додека не направите погрешна претпоставка.
Исто така има можност да освоите повисок множител кој ќе ја зголеми исплатата на вашиот следен залог. Ако се совпаднете со најмалку три папагали на спин, ќе добиете "да одберете папагал". Серија на шарени тропски птици летаат низ екранот, и ќе кликнете на еден за да го откријат вашиот множителски фактор.

Случајни Слободни Слот игри:

Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces Wild 4 Play Power Poker е варијанта на традиционалниот стил Deuces Wild. Играта има широк ...
Играјте слот!
Stravaganza
Stravaganza
Stravaganza е табела игра се гледа во некои интернет казина користење на Playtech софтвер. Играта е тешко да се спореди со ...
Играјте слот!
Спин и победа
Спин и победа
Spin и Win е основана во 2011 и е во сопственост и управувана од DAUB Alderney Ltd - тие се ...
Играјте слот!
Фудбалски навивачи
Фудбалски навивачи
Иако не е игра развиена специјално за Euro 2016, играчот Фудбал Фановите на Playtech е сигурен дека ќе собере многу ...
Играјте слот!
Горила оди диви
Горила оди диви
Овој џунгла-тематски слот се одликува со многу добро дизајнирана графика поради 5 ленти, 3 редови и фиксни линии на 25. Развиено е ...
Играјте слот!
X-Men
X-Men
X-Men слободна игра е уште еден суперхеројски тематски слот, каде што X-Men и неговата команда се налути против злонамерни негативци. Инспиративна ...
Играјте слот!
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 Ролна е прогресивен слот со можност за освојување на илјадници килограми, и доаѓа во двете ...
Играјте слот!
Класичен блек џек злато
Класичен блек џек злато
Класичниот Блек Џек злато се игра на еден-на-еден основа против дилерот. Нема други играчи кои се натпреваруваат против тебе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мистични тајни


Лесно е да се игра Мистични тајни со вистински пари ако добиете стимулации од Квазар кои го поттикнуваат вашиот депозит. Имено, MAXCODE бонусниот код што ќе го добиете од Quasar, бидејќи нивниот нов играч значително ќе ја зголеми вашата игра на Mystic Secrets. Во моментов, Quasar нуди промоции како што е кул 150% бонус достапен исклучиво со Quasar бонус кодот MAXCODE.
Ако сакате да користите бонуси од Квазар, тука треба да направите: отворете сметка на Квасар, искористете го овој бонус код: MAXCODE и внесете го на веб-страницата. Што Quasar ќе ви даде е 150% бонус за нови играчи, до € 300 што ќе го добиете по вашиот прв депозит.
Бонус за нови играчи
Дури и ако не сте на пари, Квазар бонуси може да ни се најде. Земете 150% добредојде за промоција откако ќе поставите минимум € 10 на вашата сметка преку PayPal и вашата инвестиција ќе биде двојно ако не надмине € 300.
Мистични тајни вовед
Да се ​​најде добар класичен слот што вреди вашето време е тешко. Mystic Secrets може да биде само нешто, со привлечен ако едноставна графика и € 150000 максимална победа. Нејзиниот производител, Novomatic го достигна местото на обожавателите на фантастични игри со средновековната тема совршено прикажани на лентите на 5 и 10 линиите. Оваа интересна титула исто така вклучува и бонус круг и многу корисни функции и копчиња кои го прават Mystic Secrets уникатен наслов што ќе сакате да го играте.
Меѓу неговите главни предности, играта Mystic Secrets може да се пофали со € 150000 максимум парична награда, вредни слободни вртења. Овој квазарски слот е исто така атрактивен за неговите различни опции за играње и €0.3 минимална линија залог.
За мистичните тајни карактеристики
Не е невообичаено за играчите кои не ги ценат фантастичните тематски слотови за да му се поклонат на Мистичните тајни. Се прашувате зошто? Еве некои од причините.
Гледате, тоа е толку лек за свирење на Mystic Secrets кога можете да уживате во целото дејство на своите 9 симболи, бројни бесплатни вртења, 10 линии за исплата, како и многу и многу диви и убаво дизајнирани ленти.
Нема класичен џекпот во оваа титула на 10-payline, но може да добиеш привлечен 2000x залог по линија како максимум награда. Како 95.06% е враќање на стапката на играчи во Мистик тајните, оваа победа изгледа можно да се добие.
Новоматичките слотови, како што се Mystic Secrets, се достапни во бројни онлајн казина, вклучувајќи Quasar, каде што можете да уживате во Mystic Secrets на вашиот мобилен телефон. Едноставно пристапете до Quasar од вашиот пренослив уред. Новомацките игри може да се играат со бесплатни пари од Квазар, благодарение на промоцијата за добредојде на Quasar активирана со овој промотивен код: MAXCODE.
Приказната за мистичните тајни
Mystic Secrets беше успешно објавен во 2012 и стана еден од Новомацките наслови што можете да ги најдете во казиното Quasar. Ако наидете на некои проблеми со овој 10-payliner, можете да бидете сигурни дека Novomatic ќе го ажурира ако е потребно.
Мистични тајни Водич за изведба
Овој вистински слој за фантазијата е базиран на следниве правила:
Минимумот на 3 појавување симболи на една од 10 линиите за исплата е она што ви е потребно за да добиете награда
Насоката за следење на исплатите е оставена на десно, со исклучок на Scatter
Можете да активирате само линии на 5
На Scatter дава исплата без оглед на неговата позиција
Дивиот може да замени некој од 9 симболите, но не и распрснувачот
Ќе добиете исплата само за највисока победа
Има бонус од 10 за слободни игри
Бесплатниот бонус може да се додели дури и за време на бесплатна игра
Најмалку што може да се обложувате е
Сите победи и игри ќе бидат поништени ако има дефект
Како да уживате во сè што треба да понудат мистичните тајни
Следниве се кратки инструкции во врска со мистичните тајни. Основите се дека ви е потребен минимум 3 од вид симболи заедно со една од 10 линиите за добивање на нешто. Понатаму, манекенките и линиите на 5 на Mystic Secrets се исплаќаат од лево кон десно, нудејќи многу можности за победа.
Барате место за играње на овој Новоматички слот? Стоп за пребарување! Quasar нуди 150% добредојден бонус кој може да достигне € 300 по вашиот прв депозит! Не заборавајте кодот за бонус од MAXCODE и одлично време.
Ако не сте се обиделе Mystic Secrets за вистински пари сепак, можете да се одлучите за казино Quasar и да ги потрошите колку што е € 150000. За да го направите тоа, побарајте го овој класичен слот на веб-страницата на Квазар, или наместо него. Запомнете дека оваа игра Novomatic нуди мултипликатори до 2000x линија залог.
Треба да сакате да ја тестирате играта Mystic Secrets пред да играте со вистински пари, Quasar кој нуди бесплатна игра за мобилен, исто така, е ваш избор. Оваа игра Novomatic може да се игра без преземање.
Кога ќе стигнете до играње на Mystic Secrets, треба да го изберете вашиот облог. Новоматик во склопот вклучени опциите за големина на залог за да го поставите износот за залог. Копчето Start (Старт) е вашата следна станица - ролните на Mystic Secrets ќе почнат кога ќе притиснете. Добиени се симболи за појавување на 3, но 5 од нив се потребни за голема победа.
Возбудата и наградите доаѓаат со 5 соодветните симболи на линијата. Овој Новата титула овозможува обложување на максималните 10 линии, што значи подобри шанси за победа. Само кликнете на копчето "да" за да ги поставите критериумите.
Ново за онлајн коцкање? Еве како да започнеме да играме Мистични тајни:
Вообичаено, прво треба да ги одредите вашите исплати.
10 платни линии низ 5 репортажите се она што играта нуди. Додека овој средновековен жанр слот ви овозможува да изберете од 5 линии, најдобро е да ги оставите линиите 10 со цел да ги зголемите шансите за освојување на Mystic Secrets и можеби да победите на џекпот.
Заработете ги вашите добивки на платни линии кои плаќаат лево надесно, и се радувате на награди кои не се разликуваат од многу луѓе кои веруваат во слотови кои се под 20 линии на исплата. Мистичните тајни, напротив, се чини дека се многу благодарни.
Сега, време е да изберете кредитна сума:
Општо земено, ја одредувате вредноста на монетата, но слотот Mystic Secrets го стори тоа наместо вас. Имено, € се доделува на секоја монета во оваа понуда Новоматиц, со што играта се приближува до еден чекор.
Значи, не грижете се за големината на паричката, Новоматиц ја постави вредноста на монетата како норма. Така, во слот Mystic Secrets, вашата задача е да изберете 10 линиски линии или помалку пред да започнете со играта. Овој фантастичен слот нуди неколку импресивни награди, вклучувајќи го добро познатиот мултипликатор за 2000x линија.
Бидејќи сте завршиле со големината на вашата монета на Mystic Secrets, сега можете да изберете залог по линија.
Има само една монета по вредност на линија за избор во Mystic Secrets - 1. Можеби повеќе ќе бидат достапни во некои нови верзии на Mystic Secrets.
Полесно е да се победи додека играте Mystic Secrets со вистински пари кога можете да ги одберете 10 линиите за исплата. Можете да изберете помалку - малку како 5 од нив, но на сметка на победа. Поставете парични линии на Mystic Secrets користејќи копче направено за таа цел.
Има и копче за големина на залог во Mystic Secrets, што го олеснува поставувањето на вашиот залог.
Ова е многу лесен начин за поставување на линискиот лист Mystic Secrets, кој може да започне на 0.3 € и да се движи до 3 €. Се чини дека со оваа заложна разновидност, Новоматик го прилагоди овој слот за играчи со пониски плати.
Еден начин да започнете ремени на 5 на Mystic Secrets е да притиснете на копчето Start.
Откако ќе го притиснете ова копче, ќе видите дека ролните на 5 почнуваат со големината на залог што сте ја избрале. Новоматик, исто така, вклучил копче за автоматско играње со кое Mystic Secrets ќе се втурнат во еден круг.
Што е следниот чекор? Се разбира, опциите за целосен екран и волуменот.
Кликнете на назначеното копче за да ги видите Mystic Secrets во цел екран. Неговите ролни 5 изгледаат уште импресивни! Новоматичка мисла за сите аспекти при создавање на оваа игра.
Всушност, Mystic Secrets не дозволува многу звучни модификации - нејзините 10 линии се плаќаат со звук или вклучено или исклучено.

Случајни Слободни Слот игри:

Господарот на океанот
Господарот на океанот
Време е да се фрлам! Слот лорд на океанот ќе ве однесе до мистериозен подводен свет полн со ...
Играјте слот!
Вивалдис сезони
Вивалдис сезони
Сезоната е наш начин на живот. Секоја година се преселуваме од едни на други понекогаш без напор во други времиња ...
Играјте слот!
Табу пишува
Табу пишува
Приказни за вуду магија и магии се секогаш забавно да ги слушате и ова е она што Табуо Правопис е за сите ...
Играјте слот!
Пари тркала
Пари тркала
Оваа игра наречена "Биг Шест", "Тркачки за пари" или "Тркало на среќата" се игра на вертикално ротирачко големо тркало со ...
Играјте слот!
Фа fa близнаци
Фа fa близнаци
FA-FA TWINS ве носи во прекрасно обоениот свет на симпатични идентични двојни сестри, кои ги спојуваат ремените и навиваат ...
Играјте слот!
Гребен работи
Гребен работи
Reef Run е видео слот со 5 макари и 20 paylines ориентирани од лево кон десно. Играта ...
Играјте слот!
Оган и челик
Оган и челик
Бидете подготвени да скокнете во пламтениот излив на висока фантазија со FIRE & STEEL. Овој уникатно изработен дијамант 3-4-5-4-3 ...
Играјте слот!
Среќни овошја
Среќни овошја
Ова лево за десницата за плаќање има неколку квалитети, кои Новоматик е лукаво вклучен да привлече повеќе од само позитивизам ...
Играјте слот!
0 Коментари

Орка


Орка слот е една од најдобрите машини на темата на подводниот свет од Novomatic. Има прекрасен дизајн и квалитетна графика. На петте макари, ќе најдете неверојатно возбудлива игра. Подготвивме само важни информации за можностите кои ќе помогнат да го добиете максималниот број на профит. На оваа страница, можете да го видите мислењето на тестерите и да ја пуштите демонстрацијата бесплатно. RTP е 95.06%.
Лични тестери мислење за Orca Слот
Тешко е да се добие голема победа во овој слот, бидејќи, за време на тестирањето, мојата најголема награда достигна 468x. И за време на бонусниот период, просечната исплата не ја надмина 65x. Не можете да се обидете да ги завршите барањата за пешачење тука (4 надвор од 10). Според статистиката, бонусната функција може да се активира во секој 203rd спин (0, 49%).
Скриени параметри и подесувања на слот Орка (податоци од тестирање)
Orca слот од NovomaticФреквенцијата на активирање на бонусната функција е статистички, секој 203rd спин (0,49%).
Веројатноста за хит (секоја победа) е 26,00%.
Дистрибуцијата на добивките е 63% во главната игра и 37% во бонусната функција.
Максималната исплата за време на тестовите беше 468x.
Просечната победа од бонусот беше 65x.
Нестабилноста е 9,56 од 20 (просечно до високо).
Должината на циклусот е долготрајна.
Рејтингот на слот-машина за вагирање е 4 од 10.
RTP на 95.06% ви овозможува да добиете позитивно математичко очекување.
Научете како да победите во слотниот автомат на Орка.
спецификации
Број на макари - 5
Број на линии - 50
Залог на линија - од 0.01 до 2.00
Опсегот на големината на облози - од 0.50 до 100.00
Максимална победа за спин - x100 000 (во игра на највисок удел доколку кит Китлер ги исполнува сите клетки)
Најпрофитабилен симбол - хХНУМХ (2000 симболи на Кит убиец)
Див симбол - да (Златна Идол)
Распрскувач - да (опашка на китови убијци)
Слободни вртежи - да (3 и повеќе симболи на Scatter започнуваат 10 слободни вртења)
Очекуваниот процент на плаќања (RTP) во слот Орка е 95.06%

Случајни Слободни Слот игри:

Понтонен
Понтонен
Понтон е британската верзија на меѓународно популарна банкарска игра Дваесет и еден, можеби сега најдобро позната во форма на ...
Играјте слот!
Делфинска парична греба
Делфинска парична греба
Длабоката сина боја на океанот никогаш не била толку примамлива, бидејќи играчите знаат дека ги крие богатствата и нераскажаните ...
Играјте слот!
Триангулација
Триангулација
Треба да изгледа дека е невозможно да се изненади некој со невообичаени видео-слотови во современите онлајн казино, меѓутоа, ...
Играјте слот!
Мона Лиза накит
Мона Лиза накит
Накит од Мона Лиза е прогресивен видео-слот кој нуди 3 редови, ремени 5 и вкупно 25 ...
Играјте слот!
Супербет на Шаарк
Супербет на Шаарк
Тема на класичната приморска пауза за одмор со предатор што демнат во водата, оваа забава и пријателски поди ...
Играјте слот!
Скандинавски младенците
Скандинавски младенците
Скандинавските бебе е игра со ХНМКС-ролна видео спот. Можете да активирате до линиите 5 и да обложувате до 15 ...
Играјте слот!
Џекпот 6000
Џекпот 6000
Джакпот 6000 Touch ™ е 3-ролна, 3-ред и 5-фиксна линија за заклучување на линии за вградување на линии за заклучување во која се вклучени Jokers, глави или ...
Играјте слот!
Sunquest
Sunquest
Правилата остануваат исти. Всушност, сè во нашиот свет се заснова на овој принцип. Не можеш да добиеш ништо ...
Играјте слот!
0 Коментари

Магични линии 81


Толку многу добивки - мора да има магија во мешавината! Овој AllPay слот со ремени на 4 ќе предизвика легендарни суми на Twist на вашата сметка на играчи! И ако симболот "Magic 81" е дел од вашата победничка комбинација, вашата сметка на играчот ќе биде навистина jingling со врнежи Twists - може да добиете 2x до 8x дека од вашата редовна победа!
Магични линии 81™ се репродуцира на ленти на 4 со AllPay. Во оваа игра нема поставени линии за победа. Наместо тоа, ќе победиш кога ќе, почнувајќи од најлошиот ролна, ќе понесеш 3 идентични симболи на соседните ленти на 3. Идентичните симболи на 3 не мора да бидат на иста висина на репортажите што треба да се бројат како победа. Целта на играта е да се идентификуваат идентични симболи на сите 4 ленти во еден спин.
Магичен 81 Lines ™ мултипликатор на добивки
Земјиштето "Magic 81" симболи како дел од победничката комбинација за да ја загрее вашата играчка сметка: Land 1 "Magic 81" симбол за дуплирање на вашата победа, 2 "Magic 81" симболи за да ја зголемите вашата победа или 3 "Magic 81" симболи размножете ја својата победа осумкратно!