Игра Оператор: енергично

Бонус. Експрес казино игра оператори

0 Коментари

Sidewinder


Sidewinder видео слот е најновата игра напојувана од Just for the Win софтвер. Играта има каиши 5 и 243 линии и нуди класична тема со модерен пресврт. Ќе добиете да ја играте играта на 3, 5, 5, 5, 3 расходи и класични симболи како што се Bells, BARs, Lucky 7s и други. Ако сакате да играте класични игри тогаш Sidewinder е само игра за вас, бидејќи ќе ги прошири вашите хоризонти. Сè што треба да направите е да го пронајдете патот до омилениот Just for the Win Casino за да играте вистински или да ги вртите лентите овде на нашата страница, за забава.

Случајни Слободни Слот игри:

Манчестер Јунајтед
Манчестер Јунајтед
Маратонбет разви и започна брендирано онлајн казино во партнерство со англискиот фудбалски клуб Премиер Лигата, Манчестер Јунајтед. На ...
Играјте слот!
Куки херои
Куки херои
Ахој таму! Hook's Heroes ™ е 5-ролна, 3-ред, 20-линија видео слот карактеристики слободни врти со 3 различни функции за да изберете ...
Играјте слот!
Munchkins
Munchkins
Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Репродуцирајте за да добиете одлични добивки ...
Играјте слот!
Карипско обетка покер
Карипско обетка покер
Карипската обетка покер, исто така наречена казино шпион покер, е казино маса игра со правила добиени од пет-картичка обетка покер ...
Играјте слот!
Поморски моми
Поморски моми
Играта за пристаништа на поморските девици може да се најде во Microgaming казина. Microgaming како стандард не ги објавуваат слот ...
Играјте слот!
Прекрасни wabbits
Прекрасни wabbits
Wonky Wabbits ™ е 5-ролна, 15-линија видео слот во кој се и Win Both Ways и диви дуплирање функција каде што било диви ...
Играјте слот!
Топла шут
Топла шут
Повеќето обожаватели на слотови кои биле во Вегас ќе имаат видено Hot Shot слотови во некоја фаза. Тоа е малку ...
Играјте слот!
Игра на тронови 15 линии
Игра на тронови 15 линии
Овој видео приклучок од Microgaming има ремени на 5, 3 редови и фиксни линии на 15. Симболот на играта на престолите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Диви скараби


UKНајпопуларниот казино сајт - Кралот Џек Казино, доведува до вас уште еден египетски-тематските видео слот наречен Диви Скараби Процеп. Поддржано од Microgaming, играта доаѓа со 5 макари, 3 редови и 243 Начини за освојување. Стартувај ја играта во секое време, за да ги видиш чудата на древниот Египет!
Специјални особини на диви скараби Слот
Диви - Познатата скараба ја претставува Дивината карта во играта. Тој ги заменува сите други симболи кои се наоѓаат на лентите, и ги заменуваат симболите на Scatter.
Диви зделка функција - Потрагата за не-победа спин во базната игра со диви симбол на средината ролна, како што тоа ќе предизвика дивиот договор функција. Тука на слот за диви скараби, до 4 дополнителните диви се додаваат на репортажите за да се формира добитна комбинација.
Функција за слободно вртење - слетување 3 или повеќе Симболи на расејувачи во која било положба на макарите ќе ја активираат Функцијата за слободни фрлања. Потоа ќе добиете 10 Free Spins за да ја испробате вашата среќа.
Функција "Скршена дива" - Ако видите бесплатен спин со Wilds кои не даваат победничка комбинација, дивите се чуваат на слот за диви скараби. Ова се нарекува функција "Скршено диви". Штом 3 или повеќе диви се собрани, тие се додаваат на лентите по случаен избор за да ги зголемат вашите потенцијални победи.
Тема
Слот за диви скараби се базира на скараби кои се движат околу пустиното небо за да ја ослободат моќта на древниот Египет. Самата игра е визуелно импресивна и ветува одлична забава. Заднината е поставена против мистериозно египетско небо, со безброј дрвја и пирамиди кои може да се видат од далеку. Кога станува збор за симболите, совршено се совпаѓаат со темата на играта. Ќе најдете 6 различни обоени скапоцени камења, Хорус, Анубис, Анк и Окото на Ра. Овие ќе ви ги покажат чудата на древниот Египет на диви Скараби Слот!
Препорачани игри
Кралот Џек Казино се грижи за другите чудесни египетски тематските игри. Може да најдете Храмот на Тут Процеп, Наследството на Египет Слот, Клеопатра Слот, Книга на Ра Делукс Слот, и многу повеќе. Она што е интересно е дека овие игри ви овозможуваат да го откриете Египет без да патувате таму. Додека играте, ќе се чувствувате како да сте во право со оние египетски луѓе кои живеат во секојдневниот живот!
Како да се игра диви Скараби Слот
Слот за диви скараби е прилично лесно да се игра. Откако ќе ја отворите играта, ќе го најдете јазичето Bet на дното од менито на играта. Вклучете со стрелка плус или минус за да изберете од минимум 0.20 до максимум од 60.00. 243 Начини за освојување не можат да се променат. Тие остануваат активни за време на целата вашата сесија за игри. Откако ќе се чувствувате спремни да го откриете Египет, едноставно кликнете на копчето Спин!
промоции
Освен што нуди квалитетни игри, Кинг Џек Казино е исто така познат и за доделување бонуси за уста. На пример, кога некој играч го прави првиот депозит, вториот е награден со бонус од местото. Подолу по линија, тие добиваат други интересни понуди кои можат да се бараат на промотивната страница!

Случајни Слободни Слот игри:

Блек Џек
Блек Џек
Што се однесува до казино картичките и маса игри, блек џек може да биде најпрепознатлив од сите нив. Со ...
Играјте слот!
Индијана Џејн
Индијана Џејн
Дали знаевте дека легендарниот истражувач Индијана Џонс има сестра? Индијана Џејн е онлајн игра со слот од ...
Играјте слот!
Златни игри
Златни игри
Спорните предизвици не чекаат само во реалниот свет. Играат Златна Игри, и уживајте во нив во игри ...
Играјте слот!
плејбој
плејбој
Кога за првпат го видов плеерот за игри на пајбој на казиното Вумбат, очекував игра за тркачки возач или ...
Играјте слот!
Крстоносна криза
Крстоносна криза
Подгответе се да ги истражувате древните артефакти со играње на криптата крстоносна војна. Поставете внатре во криптата, мора да му помогнете на истражувачот ...
Играјте слот!
Yahtzee
Yahtzee
Казино Yahtzee го комбинира неизвесноста на играта со коцкање со стратегијата на Yahtzee. Предизвикот е да се фрли на ...
Играјте слот!
Маѓепсан
Маѓепсан
Заблуден резиме на слот. ... Секој слот кој нуди бонус круг, бесплатно се врти околу и прогресивен џекпот е ...
Играјте слот!
Цреша трио
Цреша трио
Цреша трио нуди сите карактеристики на традиционалната овошна машина, додека комбинирањето на мешавина на современиот онлајн слот игра ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фортуниум


Викторија, познатиот истражувач и Максимилијан, лукавиот пронаоѓач, се хероите на овој видео спот Microgaming - внесете го светот на Фортуниум, оваа историска научна фантастична игра базирана во градот со исто име. Фортуниум е "богат метропола на просперитет и изобилство", и е дом на Викторија и Максимилијан.
Оваа игра, како што би очекувале, има еден тон специјални бонусни функции како што се Mystery Reels, наредени мистерија симболи и прекрасна победа Бустер кој ги преобразува овие Мистери Симболи во икони со висока вредност. Темата на богатството е многу видлива во текот на играта, така да се подготви за многу можности за победа во овој огромен, раздвижениот град кој е Fortunium!
Карактеристики на Fortunium Game
Фортуниум се игра на 5-ролна од 5 со подесување на 40-ред, со XNUMX освоени исплатени линии и може да се игра од минимален облог од € 0.1 до максимум € 125. Како што рековме, се фокусира околу Викторија истражувачот и Макс пронаоѓачот - нивната авантура е потпомогната од некои многу интересни бонуси, како што ќе видиме токму сега.
Фортуниум бесплатни вртења и бонуси
Првата карактеристика за која треба да ви кажам е Mystery Symbols Feature, која се активира кога мистериозните симболи се спуштаат на ремените и откриваат случаен симбол. Овој случајен симбол може да биде сите редовни симболи, освен за Scatter, и може да ви помогне да формирате нови победнички комбинации.
Од лево од reelset ќе го најдете копчето Win Booster. Притиснете го овој симбол и сите симболи со пониска вредност ќе бидат отстранети од макарите откако ќе се активира Mystery Feature, што значи дека може да се активираат само премии и wilds. Активирањето на функцијата Win Booster ќе ја зголеми вашата големина на залог од 50%.
Функцијата Free Spins се активира кога ќе го спуштите 3 или повеќе Scatters било каде на лентите, и ќе добиете 10 Free Spins. За време на режимот, секој Скртер што ќе се спушти на ремените ќе ви додели дополнителен слободен пренос. Не само тоа, туку три, четири или пет Scatter симболи ќе ви додели една две или три Mystery ленти на секој спин. Овие Мистерии се содржат само премиум и диви, што значи дека со секое вртење, можете да добиете 3 полн диви ленти.
Фортуниум исплати
Викторија и Максимилијан, главните ликови на овој слот, се појавуваат како наредени симболи на лентите. На Златна Орелот е уште еден симбол што ќе го најдете на макарите, заедно со орда на гаџети и вештачки ликови, како и голем број злато- Ковчези за богатство. Посебни симболи вклучуваат Scatters и доста многу мистерија симболи.
Така, табелата за исплата е поделена во две категории: високи платежни симболи - пет од нив - и четири ниско платежни симболи, претставени со костуми со карти (срца, лопати, клубови и дијаманти). Највисоките платежни симболи се Викторија, Максимилијан, градите, цепелините и нерфовите пушки. Викторија и Максимилијан се наредени симболи кои плаќаат 8x вашиот вкупен износ на залог за 5 од еден вид.
Дивиот симбол е, исто така, вреди за големата исплата, со награда 20x за пет од вид на линија за исплата. На Scatter се појавува како зелена стакло сфера, со исплати достигне 100x ако ви торба пет од нив.
Фортуниум графика и звук
Многу злато околу вас - Фортуниум доаѓа со висок стандард дизајн и многу златна боја. Како и обично, Microgaming ги вклучува нивните стандардни контролни панели под макарите, и додека има многу акција на макари, ова не го намалува општата чистота на графика. Фортуниум не само што игра добро, туку и изгледа многу добро.
Заклучок за Fortunium
Фортуниум е видео слот со ниска до средна варијанса, каде што полнењето на полн екран на диви плаќа огромна 800x без да се појави како невозможна задача. Покрај висококвалитетната графика и високото внимание на деталите, Fortunium е навистина забавен видео-слот. Microgaming произведува игри на многу високо ниво и оваа авантура не е исклучок, и може да сметате на бесплатни спинови и мистерија симболи за да ви помогне да постигнете големи победи!

Случајни Слободни Слот игри:

Џунгловиот дух: повик на дивината
Џунгловиот дух: повик на дивината
Ве водиме на прошетка по дива страна. Џунгла Дух: Call of the Wild ™ Ви нуди џунгла ...
Играјте слот!
Крикове или подобро
Крикове или подобро
Дали ви се допаѓа играње покер и слот-машини? Ако е така, ќе го сакате видео покер. Тоа е како ...
Играјте слот!
Времето денес
Времето денес
Чудесниот денешен временски казино слот има 25 линии за исплата, ремени 5 и редови 3. Пушти го овој слот креиран од ...
Играјте слот!
Хронос
Хронос
Ослободете го таткото Кронос ™ од својот затвор на Зевс и да му биде доделено богатство надвор од вашите соништа. Таткото на Зевс ги повикува ...
Играјте слот!
Mugshot лудило
Mugshot лудило
Онлајн казино индустрија може да се пофали стотици возбудливи и чудни онлајн слотови за да се занесе внатре Многумина се забавни, светли и ...
Играјте слот!
Crocodopolis
Crocodopolis
Крокодополис е убаво направен видео-слот кој можете да го најдете во повеќето онлајн казина кои се напојуваат со Microgaming ...
Играјте слот!
Nauticus
Nauticus
Ајде да бидеме искрени, поради неговата огромна и експанзивна природа, ние навистина не знаеме какви богатства нè очекуваат среде ...
Играјте слот!
Многу на дваесет
Многу на дваесет
Пријатели на класичните "овошни машини" внимаваат: Овие дрски плодови во стилот на стрип треба да слетуваат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Робин од шервуд


Робин Худ и неговите Среќни мажи ќе се насмеат на твоето лице со овој шармантен напор од Рабат. Таа се претставува како кралско-тематска екстраваганција со кралска музика од труби каде Робин Худ понекогаш се расејува да учествува во стрелачки игри под наредба на шерифот од Нотингем. Сакате да го видите Малиот Џон мазни својот стап или Фриард Так пијат пивце пиво? Едноставно ја добивате вистинската комбинација на лентите и гледајте ја магијата. Она што се појавува се две одделни игри каде што можете да коцкате вашите добивки и да го привлечете Робин да игра 50 / 50 на целната практика или едноставно да го задржите приклучокот во слотот.
Знамињата се истакнуваат; доставете ги доволно од нив на табла и ќе бидете наградени со вревата на толпата што бурно поздравува со голема добредојде. Додадено на ова е победничка комбо формирана со добивање на три кралски симболи од врвот до дното. Исто така, постојат бесплатни вртења на 10 кои би можеле да ги имате, ако можете да слетате три од овие симболи на таблата. Ова потоа генерира стрелаштво игра каде Робин зема целта пракса презентирани од страна на Шериф од Нотингем, како вртења автоматски генерираат. Анимациите со оваа игра се многу детски, но шармантни во нивното извршување на начин кој треба да им се допадне на новодојденците во прекрасниот свет на онлајн слотови.

Случајни Слободни Слот игри:

Тетрис супер Джакпот
Тетрис супер Джакпот
Ние се обложувам дека многу од вас поминуваат часови играјќи ја познатата загатка за тетрис во вашето детство, а можеби и некои ...
Играјте слот!
Неверојатниот мечка
Неверојатниот мечка
Важно ажурирање: Огромните Џекпоти за слотови од Марвел сега се преселија во DC Comics слотови на PlayTech ... има некои одлични ...
Играјте слот!
Вчитај ги во големи бас-долари
Вчитај ги во големи бас-долари
Play Reel'em In - Big Bass Bucks видео слот создаден од WMS казино софтвер провајдер и уживајте во убавината на ...
Играјте слот!
Тајна романса
Тајна романса
Никогаш не е премногу доцна или премногу рано за да ја прослават љубовта во најдобро место за интернет-игри Spin and Win Casino. Се чувствувам ...
Играјте слот!
Експлозијата на роденден
Експлозијата на роденден
Искусете ја пријатната игра на Wild Birthday Blast слот игра кога се приклучи на нашата интернет-казино-страница и игра ...
Играјте слот!
Брзи ролни
Брзи ролни
Рапид Ренс Слот. Rapid Reels е слот со три ленти со 5 линии за исплата од Microgaming кој му оддава почит на гроздобер Лас ...
Играјте слот!
Џингл Џекпот
Џингл Џекпот
Како уште една празнична сезона се превртуваме, ќе разгледаме уште еден избор на божиќни онлајн слотови и служи за да ...
Играјте слот!
Кул како мраз
Кул како мраз
Програмерите на софтверот за онлајн казино продолжуваат да се радуваат на корисниците на такви места со нови видео-слотови посветени на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Егзотични мачки


Microgaming"S Егзотични мачки е поставена длабоко во џунглата, каде што сите големи мачки криеле нераскажано богатство во нивниот ден. Со иновативен систем за совпаѓање што создава вертикални диви има многу возбуда и уживање за да се осветлуваат од оваа игра. Вие никогаш нема да ја погледнете вашата мачка истата повторно откако ќе патувате во Егзотични мачки. Можете ли да избегате со голема победа, или само ќе бидете среќни да го направите тоа жив?
Егзотичните мачки работат со 5 макари и со масивни начини на победа 243. Ова осигурува дека има многу начини за играчите да креираат освоени линии во Егзотични Мачки. Опсегот на обложување е прилично низок што ја нуди можноста за удел помеѓу $0.15 и $ 30 што значи дека не може да им се допадне на играчите кои се користат за играње на високи буџетски игри, но играчите кои се користат за играње на пониски буџети може да го ценат можноста за пристап до максимална игра за облози. И покрај ниската максимална облог, максималното исплата на Exotic Mats е сеуште прилично здраво, нудејќи им можност на играчите да освојат до $ 106,000 за секој преден круг. Оваа додадена на RTP на 96.3% значи дека Егзотичните мачки може да бидат доста профитабилен слот.

Случајни Слободни Слот игри:

Кинески рулет
Кинески рулет
Се патува во Азија и игра кинески рулет преку 1X2 мрежа. Ако сте љубител на рулет игри, тогаш ...
Играјте слот!
Приказна за змејови
Приказна за змејови
Во традиционалните Knight vs Z Dragon приказни ние обично патуваме за витез, но многу е забавно да се биде на ...
Играјте слот!
Гладијаторски војни
Гладијаторски војни
Играњето на оваа автоматска машина за игри ќе ве врати во Римската империја. Каде гладијаторите мораа да се борат против другите ...
Играјте слот!
Mamma mia 2d
Mamma mia 2d
Добредојдовте во оваа нова одлична игра што ја нудиме тука на Videoslots.com; Мама Миа 2D! Оваа игра има поинаква ...
Играјте слот!
Джакпот изрази
Джакпот изрази
Прошетајте се на експресниот воз и не пропуштајте да застанете, особено ако сакате да ги постигнете сите ...
Играјте слот!
Пештера за гоблини
Пештера за гоблини
Ако сте храброст и смел играч, треба веднаш да го пробате демонот за Гоблинс пештерата! Тоа е еден од ...
Играјте слот!
Барачи на возбуда
Барачи на возбуда
Подгответе се да доживеете брза игра исполнета со возбудливи бонуси и уникатна и шарена атмосфера што ќе ...
Играјте слот!
Дупка во еден
Дупка во еден
Дупка во Вон Слободен слот машина онлајн е создадена од страна на Ривал за вас да се игра и да уживате во можности, кои ...
Играјте слот!
0 Коментари

Rainbrew


Придружете се на вашите колеги играчи на трки на дегустација низ целата пиварница на среќата и пробајте некои од најдобрите ирски алеси на Rainbrew, создавање слот на Just For The Win. Доживејте необичен формат на ролна со новиот Sidewinder функција која ги подобрува ретуните од 243 до 1,125 начини за победа. Вашиот вкус пупки ќе бидат засладени со победи до 2,720x вашиот удел.
Започна во 2016, релативно нов Шведскабазирани игра студио брзо се етаблира во онлајн игри игри преку својот иновативен дизајн на игри и уникатна механика за плаќање. Подемот на Just For The Win беше добро потпомогнат од фактот дека нејзините слотови беа хостирани на Microgaming Quickfire платформата, давајќи им веднаш инстанца на стотици казино сајтови. Меѓу последните игри на инвеститорот се Храмот на Тут, Неверојатни ацтеки и Среќни врски.
Среќен Лепрекон Слот за ролери
Влезот во пиварницата "лепрачаунс", со буриња исполнети со пиво наредени од двете страни на вратата, обезбедува соодветна позадина за слот за Rainbrew. Прозорче за играње без рамка личи на котел за подготовка. Двете транспарентни хоризонтални цевки на Sidewinder функција седат на врвот и на дното на трите централни ленти, и ќе играат витална улога во игра. А препреки ирски саундтрак ќе има играчи прислушување преку нивните сет-игра сесии, како шарени анимации додадете во неизвесноста на удирање големи победи.
Rainbrew има симболи за плата 10 кои започнуваат со пет аранжмани за земање во зелена, сина, портокалова, виолетова и црвена боја на нискиот крај. На ниво на средна вредност се цевка за чад, чаша за дегустација на пиво и пивска цевка. Двата врвни симболи се марами за жени и мажи од лепра. Сите плати симболи може да се појави полу-наредени до две позиции ролна висока. Дивите симболи се појавуваат само на ролна два и четири, како и на сите три позиции во хоризонталните цевки на Sidewinder. Врз основа на боите и стрелките на покажувачите, дивите на лентите ќе ја активираат функцијата Sidewinder. Сцените на слотот се претставени со логото на Rainbrew логото што се појавува на ролна два и четири само.

Случајни Слободни Слот игри:

Љубопитна машина мобилна
Љубопитна машина мобилна
The Curious Machine е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е рај на стенампкан! ...
Играјте слот!
Пратилки
Пратилки
Ако сте голем обожавател на филмот "Деверуши" - тогаш ќе ја обожавате оваа онлајн игра за слот игра ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Рулет е игра киснат во историјата. Неговите корени се враќаат до 200 години, а сепак суштината ...
Играјте слот!
Многу на дваесет
Многу на дваесет
Пријатели на класичните "овошни машини" внимаваат: Овие дрски плодови во стилот на стрип треба да слетуваат ...
Играјте слот!
Злато на Клеопатра
Злато на Клеопатра
Златото на Клеопатра е електронски слот од 20 со линија на пет ленти, со максимална исплата на 40,000 пати од износот на износот ...
Играјте слот!
Хексалин
Хексалин
Видео Слот "Hexalinet" од провајдерот на игри Microgaming е 4-3-4-3-4 игра. Слот има RTP = 97% и MED ниво на варијанса. Главна ...
Играјте слот!
Списоци на HD HD
Списоци на HD HD
Ние во Bonus Express ви посакуваме топло добредојде во Scrolls of RA HD. Ова е видео спот ...
Играјте слот!
Холмс и украдените камења
Холмс и украдените камења
Пет локални прогресивни джакпот се загрижени за оваа акција спакувана авантура со г-дин Холмс. Придружете се во пребарувањето ...
Играјте слот!
0 Коментари

Неверојатни ацтеки


Неверојатни ацтеки се напојува со Just For The Win и Microgaming - тоа е 5 ролна, 243 начини да се добие слот кој може да се игра на сите уреди од 10p до £ 100 по спин. Fantaztec богатство чекаат во функција Giant Re-Spin каде што добивате блокови од гигантски симболи до 4 × 4 на лентите за загарантирани победи.
Играта им оддава почит на неверојатни Ацтековска империја што се протега низ Мексико од 1300 до 1521 AD - тие ги откриле богатствата на Монтезума. Со графика со цртани стилови, симболите на макарите вклучуваат орхидеи од ацтечки стил, невенки, лилјани на инките, хибискуси и тигар цвеќиња.
Исто така има и 4 карактери - Хантер, шаман, Принцезата и шефот. Исто така постои и симбол на логото на Неверојатни Ацтеките, кој е најстариот наградувачки - 5 на payline ќе ви даде 10 пати на вашиот удел.
Неверојатни Ацтеките доаѓаат со функција за џиновски ре-спин, која може да се активира кога добивате победничка комбинација - ако е обележан симбол во победата, функцијата се активира. За време на џиновскиот ре-спин, само означениот симбол и сите инстанци на тој симбол доаѓаат во игра.
Гигантскиот ре-спин се одвива со 2 × 2, 3 × 3 и 4 × 4 блокови од означениот симбол кој се појавува за да го зајакне вашиот потенцијал за победа. Ова може да доведе до тоа кога ремените се полни со истиот симбол за загарантираните победи - гарантирате дека ќе освоите барем износот што го добивте при активирањето на функцијата.
Неверојатни Ацтеките е релативно едноставен слот со само бонус функција на 1, но тоа е пристојно - играта е средна варијанта за отстапување со максимални победи на 824 пати по удел на секое вртење. Клучот е победата со 4 × 4 симбол на симбол со висока вредност (како симболот на логото на Amazing Aztecs). Ако ви се допаѓа ацтечката тема, ви препорачувам да се обидете Ацтек моќност by Novomatic or Ацтеките идоли од Play 'N Go.

Случајни Слободни Слот игри:

Двоен двоен бонус покер
Двоен двоен бонус покер
Двоен двоен бонус (DDB) е најпопуларната видео-покер игра во светот. Тоа доаѓа со големи раце --- ...
Играјте слот!
Фантомот на операта
Фантомот на операта
Фантом на операта Вовед "Пловечки, паѓа, слатко интоксикација. Допрете ме, верувајте ми, уживајте во секоја сензација. Нека започне сонот ...
Играјте слот!
Мила на богатство
Мила на богатство
Гребење картички може да биде забавно, зависност и во случај на Дарлинг на Fortune потенцијално многу профитабилни! Главната награда ...
Играјте слот!
Големи кахуна змии и скали
Големи кахуна змии и скали
Биг Кахуна змии и скали е џунгла-тема 15-payline видео слот, придвижуван од познатиот Microgaming софтвер. Играта има ...
Играјте слот!
Пеколни баба
Пеколни баба
Пеколни баба е најтешката слот игра со badass баби. Создадени од Microgaming, играчите не смеат да бидат измамени од овие ...
Играјте слот!
Фокси среќата
Фокси среќата
Презентацијата на графика во Foxy Fortunes ќе биде привлечна за вас додека играте. Карактеристиките што ќе донесат ...
Играјте слот!
Луизијана двојно
Луизијана двојно
Lousiana Double е едноставна и забавна игра во покер. Вие едноставно ја одбирате обложувачката маса која одговара на вашиот паричник, и ...
Играјте слот!
Источен змеј
Источен змеј
Има секогаш отсекогаш мистериозна аура околу Кина, и Источен змеј, онлајн игра со 5-ролна игра ...
Играјте слот!
0 Коментари

Хајлендер


Хајлендер е нова слот игра од Microgaming инспириран од култниот 1980 филмски сет во шкотските висорамнини и Њујорк. Приказната за бесмртниците е оживеана во овој слот во кој се прикажани прекрасни графики и класични снимки од хит-филмот. Ова е сон за обожавателите на носталгијата, бидејќи симболите се сите ликови од филмот, вклучувајќи ги и Конор МекЛод, Брендс Вајат и Курган.
Заднината има магливи шкотски ридови со молња што трепка низ небото. Тука има неколку важни карактеристики, како што се диви симболи и раскрсници, заедно со бесплатни вртења и екстра диви за многу различни начини за победа. Плус, оваа игра ги користи популарните 243 начини за освојување на функција, наместо на исплати, за да можете да уживате во огромен потенцијал за исплата!
Надминување на планините
Пред да можете да ја започнете вашата шкотска авантура, треба да го одберете вашиот зјапачки удел. Како 243 начини да се победи функција е активен нема payines да одлучи за и можете да добиете директно на поставување на вашиот удел по спин. Betting започнува во 0.30 по спин и оди до 500 по спин, така што повеќето играчи на слотови треба да бидат задоволни со овие опции.
Можете исто така да изберете да ја користите функцијата за автоматско прикажување, која ви овозможува автоматски да ги репродуцирате своите вртења без потреба секојпат да кликнувате на копчето за изведба. Исто така, можете да одберете да го користите копчето максимум залог за да се обложи максималниот износ лесно и брзо, додека другите опции вклучуваат аудио контроли и опција за целосен екран.

Случајни Слободни Слот игри:

Ролна фабрика
Ролна фабрика
Reel Spinner е пет ролна Слот со 15 линии, напојувани од реномирани развивачи на игри Microgaming, што значи дека сте ...
Играјте слот!
зум
зум
Thunderkick се едни од највозбудливите нови развивачи на игри кои се појавуваат во онлајн казино светот во последниве ...
Играјте слот!
Наполеонски парчиња делови
Наполеонски парчиња делови
Можеби најголем воен лидер на Франција, Наполеон Бонапарта, сега е овековечен во онлајн слот што го искривува неговото име ...
Играјте слот!
Цезар империја
Цезар империја
Голем и богат, Цезарското царство има големо богатство кое им го нуди на своите граѓани. Дојдете тврдат дека богатствата се со право ...
Играјте слот!
Нема доволно мачиња
Нема доволно мачиња
Не е доволно Kitten е слот Thunderkick со 5 ленти и 35 линии. Може да се репродуцира од 10p спин на сите ...
Играјте слот!
Goldbeard
Goldbeard
Следете го пиратот на неговото богатство и освојте голема на Goldbeard. Goldbeard е видео-слот со пет ленти, 20-payline, кој исто така ...
Играјте слот!
Шангај убавина
Шангај убавина
Шангај машина за убавина. Бидете плени со Шангај убавина, слот машина од Microgaming која ја слави едноставната благодат и ...
Играјте слот!
Зиндско патување Синдбад
Зиндско патување Синдбад
Направете голема авантура со Синбад, како што плови на океаните ќе се среќавате со огромни купишта со симболи, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Деко дијаманти


Играчот Just For The Win (JFTW) може да биде прилично нов додаток на постојано растечката колекција на талентирани продуценти, но оваа компанија навистина го прави својот белег! Нивното портфолио нуди игри со специфичен стил и возбудливи начини на игра, со фокус на иновативни карактеристики и неспоредлива графика.
на Деко дијаманти Видео Слот има релативно јасен распоред и многу добро изработен дизајн 20s инспириран од софистицираноста на Art Deco. Само за победата, на пример, комбинира популарни овошни симболи со дијаманти, луксузни геометриски форми и џез музика. Покрај тоа, тоа ќе ве однесе само неколку Врти за да го откријат потенцијалот на играта и возбудливите специјални карактеристики каде Ре-Спинс е централен дел од шоуто. Нестабилноста се смета за висока - што значи дека може да очекувате помалку чести, но поконзистентни победи додека се вртете на лентите.
Оваа игра изгледа исто толку добро и на вашиот мобилен телефон (Android и iOS) како на други преносливи уреди или компјутери.
Откако ќе го кажам сето ова, ајде да погледнеме поблиску до Деко Дијамантите за да видиме што го прави овој скапоцен камен слот толку посебен!
Деко Дијамантите Игра Карактеристики
Деко Диамонд Видео Слот има множество од пет макари, три реда и 96.02% RTP - не е ниско на сите! Постојат девет исплати кои нудат исплати од лево кон десно, давајќи ви одлична можност да слетате успешни комбинации. Минималната залог е од € 0.1, но можете да заловите уште повисоки суми, до максимум од € 0.5.
Деко Дијаманти Бесплатни Врти и бонуси
Овој онлајн слот не доаѓа со сет на комплицирани специјални карактеристики, но со неколку добро осмислени дополнителни функции кои сигурно нема да ве разочараме. Два, три или четири дијамантски симболи што слетуваат ќе ве наградат со автоматско повторно вртење. За време на овој спин, сите ролни заклучуваат со дијамант во место додека другите ролки се вртат, зголемувајќи ги шансите да слетуваат победнички комбинации со повисоки платени накит. Ако следите повеќе од овие симболи за време на повторното вртење, се активира уште еден победнички спин, и во тој случај, еден дијамант ќе биде доволен. Бројот на нови Врти што можат да се активираат е бесконечен!
Бонусниот бонус од бонус ви нуди можност да се вртите на тркалото за среќни што е исто толку огромно колку што е наградувано. Овој режим се активира кога најмалку три Бонус симболи со Деко Дијамантите се спуштаат на ремените, а среќната ролна има три различни нивоа на победа (Сребрена, Златна и Дијамант) во зависност од тоа колку симболи сте слетале. Не грижете се ако успеавте да дојдете до нивото на сребро! Среќните делови за тркалата, исто така, содржат нивоа-up симболи кои можат да ви дадат комплементарна надградба на следното ниво. Ако го достигнете нивото на Дијамантот, можете да освоите максимум од 1000x оригиналниот облог!

Случајни Слободни Слот игри:

Покер генерал
Покер генерал
Покер генерал е сличен на популарната игра наречена Yahtzee. Тоа е игра со чиста коцка, што значи дека има ...
Играјте слот!
Во него да го добие
Во него да го добие
Во оваа статија ќе ви покажам како да победите во слотови. Ќе започне од серија ...
Играјте слот!
Најдобро од сите нив
Најдобро од сите нив
Fairest of Them Сите онлајн видео слот од Ash Gaming е 5-ролна, 20-payline самовила. Иако насловот ...
Играјте слот!
Атлантскиот град блек џек злато
Атлантскиот град блек џек злато
Атлантик Сити Блек Џек Златото може да ужива и искусен коцкари и комплетни почетници, бидејќи доаѓа со едноставни правила ...
Играјте слот!
Изгребете
Изгребете
Картата за гребење се купува за избраната цена. (Колку е повисока цената што ја плаќате за вашата картичка, толку е поголема ...
Играјте слот!
Бонус покер лукс
Бонус покер лукс
Како што рековме претходно во нашата прегледна статија, Bonus Poker Deluxe е игра, која користи палуба на 52 ...
Играјте слот!
Карипско обетка покер
Карипско обетка покер
Карипската обетка покер, исто така наречена казино шпион покер, е казино маса игра со правила добиени од пет-картичка обетка покер ...
Играјте слот!
Вистински илузии
Вистински илузии
Вистинска илузија Слот. Вистинска илузија слот создаден од Betsoft. ... Графика и идеја зад слот-игра е се-во-сите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Среќни малку богови


Среќни мали богови е 5 ролна, 243 начини да се победи слот од Microgaming што може да се игра од 30p спин на сите уреди. Врз основа на кинеската митологија и фолклор, вие сте добредојдени во Кинеската Нова Година со боговите на среќата и нивните приправници. Има 3 бонус карактеристики од основната игра која може да ве наградат со до 100 пати од вашиот влог, но сето тоа е за функцијата Free Spins каде што можете да добиете до 10 бесплатни вртења со двете макари 1 и 5 се целосно диви во текот - да се надеваме дека Боговите на среќата ви се смеат!

Случајни Слободни Слот игри:

Cashville
Cashville
Cashville е 5-ролна видео слот кој има вкупно 20 прилагодливи линии за исплата. Развиена од Microgaming, темата во ...
Играјте слот!
Дерби ден
Дерби ден
Наместо да одат на трките, трките ќе видат со фантастичната тркачка трка на Дерби ден ...
Играјте слот!
Candyland
Candyland
Изгледа дека PariPlay развивачот на софтвер ги зеде предвид желбите на сите слатки играчи и чоколадни зависници ...
Играјте слот!
3 кловнови нула
3 кловнови нула
3 кловнови Скреч онлајн казино игра е една од многуте игри кои се достапни од playtech. Првата варијанта ...
Играјте слот!
24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Goldbeard
Goldbeard
Следете го пиратот на неговото богатство и освојте голема на Goldbeard. Goldbeard е видео-слот со пет ленти, 20-payline, кој исто така ...
Играјте слот!
Relic Индијана Џонс: Крадците
Relic Индијана Џонс: Крадците
Видео решетката Relic Raiders е специјален нетентен слот за видео што ќе ве однесе на барање на скриените ...
Играјте слот!
Индиски дух
Индиски дух
Оваа патека ве води директно до главната награда! Следете мудар племенски постар и верувајте во неговата визија, тогаш ...
Играјте слот!
0 Коментари

Плејбој злато


плејбој Златна Вовед
Брендот Плејбој е многу добро познат од целиот свет со иконите списание е со печатење со децении и сеуште е возење високо. Оригиналниот Playboy онлајн слот е многу успешен во минатото, и така има Playboy Live Dealer игра, која беше прва игра во живо дилер студио за да бидат брендирани. Со партнерство со Плејбој Microgaming, сега сме среќни да го претставиме Playboy Gold, онлајн слот во малку невообичаен формат, со многу бонусни карактеристики и дизајн создаден во иконата Playboy облека.
Карактеристики на Playboy Gold Game
Playboy Gold доаѓа со шест макари, десет редови и 100 линии, овозможувајќи комбинации од лево надесно. Играјте од малку како € 0.5 по спин, како што класичните играчи ги следат во вашата мисија преку оваа акција и видео спот кој се одликува со функции, кој дефинитивно се издвојува од останатите.
О, речиси заборавивме - RTP стои на 96.01%.
Playboy Gold Free Spins и бонуси
Многу важна карактеристика во оваа игра е карактеристиката на Jumbo Blocks, која се активира кога големи симболи заземаат повеќе од еден ролна земја на лентите. 4 средината се врти заедно и Jumbo блоковите ќе бидат прикажани, како во основната игра, така и во функцијата Free Spins. Секогаш кога блок Jumbo целосно ќе застане на лентите, тоа ќе предизвика една од трите карактеристики: функцијата за инстант кредитен налог прави токму она што го кажува на лименка: да ви даде бонус од готовина. Функцијата Multiplier ќе ја зголеми вашата сума за победа, но најдоброто од трите е диви Respins функција, каде што блокот Jumbo се проширува од блокот од 4 × 6 за да стане блок 4 × 10 и ги преземе средните ремени на 4. На овој начин, ќе заработите помеѓу 2 и 4 Повторно врти со Sticky Wilds на макари 1 и 6!
Но тоа не е сè во овој див свет на Плејбој. Playboy Gold доаѓа со функција за тркала бонус - ова е поттикнато од три тркала Scatters кои се појавуваат насекаде на лентите, и со еден вртеж на тркалото можете да освоите паричен бонус од каде било помеѓу 20x и 100x вашата сума за облог. Во текот на овој режим исто така можете да ја активирате функцијата Free Spins со слетување на симболот на клучот, но ако ставите и двајца соиграчи, исто така ќе ја активирате функцијата Match Bonus!
Во функцијата за бонус за совпаѓање, добивате картички додека не се совпаднете со еден пар - ако во вториот обид се формира соодветен пар, можете да ги освоите сите шест парични награди што се нудат. При секој избор по втората селекција, мултипликаторот ќе се зголеми од 2x (3rd обид) сè до 10x (7th обид)!
Потоа, тука е и функцијата за слободен превртување што може да се активира само преку функцијата за болидите на тркалата. Заработете десет бесплатни вртења кои не можат да се реигрираат, иако можете да бидете сигурни дека Jumbo Block ќе слета за време на секој Слободен спин од овој режим, а нормалните Wilds исто така ќе бидат присутни на макари 1 и 6, па така победничките комбинации ќе станат полесни за формирање.

Случајни Слободни Слот игри:

Гладијатори на 2016
Гладијатори на 2016
2016 Gladiators слот им оддава почит на модерните олимписки игри, играчите ќе се сретнат со претставници на најпривлечните спортови претворени во ...
Играјте слот!
Фабрика за напивки
Фабрика за напивки
Мораме да кажеме дека повеќе сакаме да играме на Леандер слотови онлајн. На мобилен, графиката само недостасува малку острина ...
Играјте слот!
Кралот тигар
Кралот тигар
Кралот Тигар е игра со пет-ролна, дваесет и повеќе платни слотови со функција "слободни игри". Функцијата Free Games се активира ...
Играјте слот!
Книга на РА делукс 6
Книга на РА делукс 6
Книгата на Ра Делукс 6 слот доаѓа со египетска тема исто како и нејзиниот претходник. Темата на ...
Играјте слот!
Дојде од венус
Дојде од венус
Дојде од Венера е возбудливо 3D видео слотови од програмери Betsoft Gaming. Оваа игра ќе ве однесе до ...
Играјте слот!
Храмови мачки
Храмови мачки
Повеќето од нас обожаваат мачки, нели? Ако одговорот е да, најверојатно ќе сакате Храмот мачки онлајн Слот за игра. Ние ...
Играјте слот!
Прекини да банка
Прекини да банка
Пауза да банка Слот Игра Преглед. Слободниот слот на "Break da Bank" на Microgaming има три редови, три реплики и пет плати ...
Играјте слот!
Валкани мартини
Валкани мартини
Коктелите се суштински со нашите ноќи надвор и, се разбира, нашите ноќи во; нивните многу комплексности ги прават забавни за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сон датум


Романтичноста за патување низ времето е тема на оваа онлајн автоматска слот од Microgaming кој нуди играчи можност да се вртат на макари во две различни епохи; се вика Датум на сон па подгответе се да го одберете вашиот идеален партнер за оваа авантура.
Сон Датум е пет ролна слот со три реда и 243 начини за победа, што значи дека победите се формираат само да имаат соодветен симбол во соседните ролни почнувајќи од левата страна. Во зависност од тоа во која ера ќе одберете да постои, позадината ќе содржи модерна градска пејзаж или шумска глава; направете ја оваа промена во горниот лев агол и изберете го денот во горниот десен агол (ние ќе објасниме зошто ова е важно наскоро).
Петте повисоки вредни симболи се различни во секоја ера и се како што следува:
Историски - девојката, пират, гладијатор, Стрелец и мечувалец.
Модерен - девојка, шпион, пожарникар, моторџија и басен за чистење (!).
Симболите за играње картички ги претставуваат пониските вредности и се исти во секоја ера.
Логото на Dream Date е дива и ќе ги замени сите други за да формираат победни комбинации, освен за книгата што се расфрла и какви било симболи на топла зона.

Случајни Слободни Слот игри:

Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиерот Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус GoldPremier Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус злато е создавање на Microgaming, дел од Премиер ...
Играјте слот!
Диско ноќ страв
Диско ноќ страв
Родителите, носејќи ја безбедноста на своите веќе и пораснати деца, многу често ги забрануваат да посетуваат дискотеки, стравувајќи ...
Играјте слот!
Джин див
Джин див
Замислете дека сите ваши желби се вистинити со помош на прекрасна русокоса девојка. Genie Wild, казино игра ...
Играјте слот!
Бајка легенди: hansel и гретел
Бајка легенди: hansel и гретел
Продолжете со легендарните авантури со втората бајка од фантастичната трилогија - Хансел и Гретел ™. Подготви се ...
Играјте слот!
Slotfather мобилен
Slotfather мобилен
Играта за Slotfather онлајн од Betsoft е дизајнирана со популарната тема "Кум-филм" и сигурно живее ...
Играјте слот!
Бангкок ноќи
Бангкок ноќи
Ако верувате во она што го гледате кога ги играте овие онлајн слотови, тогаш Бангкок е јасно новиот Лас Вегас! ...
Играјте слот!
Облак приказни
Облак приказни
Ослободете ја вашата фантазија со спектакуларниот Cloud Tales слот машина слободна игра и летајте високо на небото! Програмерите ...
Играјте слот!
Бонусни мечки
Бонусни мечки
Придружете се на семејство на пријателски мечки во нивниот национален парк и како што ги истражувате нивните живеалишта и прекрасните предели ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дијамантска империја


Дијамантска империја е 3 ролна, 15 линија за исплата Microgaming што е достапно за играње на сите уреди од 15p до £ 15 по спин. Со арт-модерна тема, таа има елегантно чувство кон неа и ви нуди двојни дијамантски мултипликатори кои ви даваат до 650 пати вашиот удел. Исто така, има функција за тркала бонус, каде што до 888 пати вашиот удел може да се победи.
Дијамантското царство има елегантно и класично чувство во модерно поставување - со допир на гламур, има занишан саундтрак. Со слика на уметност во позадина симболите на лентите вклучуваат дијаманти, празни места и бонуси.
Најважниот симбол е дивината - ако го освоите 1 од нив во победа, вашата победа е двојно зголемена. Ако добиете 2 диви во победата, вашата исплата ќе биде предмет на множител на 4x! Дивината може целосно да се навали за некои експлозивни победи до 650 пати од вкупниот удел.
Другиот симбол што треба да внимавате е бонус симболот се 3 од нив ќе ја активираат функцијата за болидот на тркалата - тогаш ќе добиете 1 спин од бонус тркалото каде што вие ќе бидете сигурни дека ќе освоите парична награда. Главната награда на понуда е кул 888 пати вашиот вкупен удел!
Тоа е за тоа за Diamond Empire - за жал, нема слободни вртења. Велејќи дека, тоа е многу нестабилна игра, па треба внимателно да се упатувате. Имав некои пристојни победи во основната игра поради дивите мултипликатори и очигледно функцијата за тркала бонус. Тоа не е најдобриот слот од Microgaming, но пристоен додаток - ако ви се допаѓа чувството на Арт Нову, Play 'N Go Фу Ер Даи се препорачува бидејќи се базира на потомството на КинаНове е богата.

Случајни Слободни Слот игри:

Голем улов
Голем улов
Big Catch е слот-машина произведена од подмотот на Новоматик Астра. Ова е клон на многу популарен ...
Играјте слот!
Толку бонбони
Толку бонбони
Слатките слонови за слатки добија добра сума на популарност меѓу омилените фабрики како доцна. И бидејќи реномирани развивачи на софтвер ...
Играјте слот!
Птици на бес
Птици на бес
тука е малку сомневање каде дојде инспирацијата за RealTime Gaming дизајниран слот. Сличностите на "Лути птици" ...
Играјте слот!
Азија убавина
Азија убавина
Шармантната позадина на пејзажот и убавите икони ќе ви плутаат како што ќе се вртите на овој 243-начин видео спот од Microgaming, ...
Играјте слот!
Богатство на пирамидите
Богатство на пирамидите
Дали сте подготвени да ја преземете мистериозната авантура со страшни казино видео стрит богатство на пирамидите создадени ...
Играјте слот!
Ирски очи
Ирски очи
Со ирските очи, ние покажуваат дека Videoslots.com уште еднаш се во првите редови на понудата нови свежи игри кои се ...
Играјте слот!
1429 неизследвани мориња
1429 неизследвани мориња
Овој слот започнува со отворање секвенца поставена во кабината на бродот. Постои маса во ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Секогаш е импресивно како некои суштества можат да се сокријат во обичен поглед. Камелеони имаат кожа која се прилагодува ...
Играјте слот!
0 Коментари

Храм на тутун


Храмот на Тут е само за победа /Microgaming слот со ролни 5 и 10 линии за исплата. Може да се репродуцира на сите уреди од 10p спин, оваа победа во двата начина ќе ве однесе назад во древниот Египет, во потрага по богатството на кралот Тут. До 5 Super Reels случајно на секое вртење, каде што секоја ролна содржи 50% наредени диви, сето тоа е за функцијата Free Spins каде што можете да стапите на 60 бесплатни вртења со Super Reels на секој слободен спин.
Храмот на Тут е 5 ролна, слот за исплата на 10 создаден од Just For The Win и Microgaming. Може да се репродуцира од 10p до £ 250 за спин на сите уреди, оваа античка египетска тематска игра има корист од двата начини, победи, Супер Реле со димензии и слободно врти, каде што Супер Реле секогаш се активни.
Естетски, храмот на Тут е прилично едноставен - се придружувате на 3 авантуристите во потрага по богатство на кралот Тут во комората на Тутанкамон. Симболи на лентите вклучуваат ankh, Окото на Horus, Bastet и Horus - исто така ќе видите 3 авантуристи на ленти. Женскиот авантурист е најпрофитабилен што ви дава 25 пати на вашиот удел за 5 низ линија за исплата.
Наградите за фараонот, дивината, се исти - ги заменува сите симболи што ги раздвојуваат. Што се однесува до победничките комбинации, Храмот на Тут доаѓа со двата начини на победи што значи дека можете да формирате победи од лево кон десно и од десно кон лево (почнувајќи од ролна 1 или ролна 5).
Сега, дивиот симбол е присутен само за функцијата Super Reels - ова случајно се активира во основната игра помеѓу 1 и 5 репортажите кои стануваат Super Reels. Во суштина, по случаен избор, до ролните на 5 може да ги прикаже сите симболи вклучувајќи го и дивиот. Секоја ролна ќе содржи 50% наредени диви за поголеми победи.
Внимавајте на фреквенцијата Free Spins, бидејќи 3 или повеќе се појавуваат насекаде ќе ја активираат функцијата Free Spins - 3, 4 или 5 scatters ќе ве наградат со 8, 15 или 30 слободни вртења. Функцијата Super Reels се применува на секој слободен спин што значи диви може да се појават на сите репортажи.
Ако добиете 2 или повеќе бесплатни спин-симболи на лентите, ќе добиете повеќе бесплатни вртења - 2, 3, 4 или 5 scatters ќе ве наградат со дополнителни 2, 8, 15 или 30 бесплатни врти што значи дека можете да играте со до Вкупно се ослободуваат 60.
Во реалноста, Храмот на Тут е доста едноставна игра која е за сите функции за бесплатни спинови - максималната бесплатна вртења на 60 звучи привлечно, но тоа е игра со средна варијанса. Велејќи дека, до 1,239 времињата на вашиот удел треба да се победи на секој спин, па може да биде профитабилен. Ако ви се допаѓа древната египетска тема, WMS" Дама на Египет нуди нешто друго.

Случајни Слободни Слот игри:

Мраз кандидира
Мраз кандидира
По дождот доаѓа фер времето, по студената меланхолија доаѓа Ice Run Слот машина! Масивни карпи од мраз во кеси се ...
Играјте слот!
Тигар наспроти мечка
Тигар наспроти мечка
Во познатата играчка машина Тигар против мечка од Microgaming Company, ќе најдете фасцинантна битка меѓу двајца кралеви ...
Играјте слот!
Голема сина
Голема сина
Ние сите знаеме дека голф има многу познавачи. Сега сите се поканети да уживаат во едноставна игра со ...
Играјте слот!
Аси и осум
Аси и осум
Се вели дека Бил починал држејќи пар 8 и пар Aces, а со тоа и името ...
Играјте слот!
Возраст од боговите рулет
Возраст од боговите рулет
Playtech има освоено почит како развивач на идеи за титули за игри на франшиза, што е најважно во категоријата на слотови. И ...
Играјте слот!
Јужна парк ролна хаос
Јужна парк ролна хаос
South Park Reel Chaos мобилен слот е следење на играта на неверојатно успешниот слот за Јужен парк објавен во ...
Играјте слот!
Одете за злато
Одете за злато
Чудесниот Go for Gold казино слот машина од Ash Gaming има 5 ленти, 3 редови и 9 линии за исплата ...
Играјте слот!
Златна цел
Златна цел
Ако сте фудбалски навивач, добредојде на највозбудливиот натпревар досега со Златен гол класичен слот. Развиено од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Го пушти момчето


Подигни го момчето Вовед
Poke the Guy е објавување од страна на Microgaming и далеку од типичните игри со видео-слот за ролна. Наместо тоа, играчите мора да го симнат гигантот 'Гај', кој тероризира град со своите луди антики, а вие сте единствениот кој можете да го сопрете! И, како ќе го сторите тоа? Имајќи цел кон огромниот карактер и надевајќи се дека ќе следите хит за да ја избришете насмевката од неговото образливо лице.
Додека оваа игра може да биде различна од класичните видео слотови засновани на ролна, играчите секако можат да стават облози, обидувајќи се да постигнат успешен хит на Гај. Во комбинација со анимираност во цртан филм и светлосно игра, Poke the Guy е забавна, лесна и уникатна игра, која сè уште има висока стапка на хит и RTP да ги задржи играчите задоволни.
Okeиркајте ги карактеристиките на играта на момците
За да започнете, играчите мораат да избираат од најразлични артикли за да ја погодат Гај со. Секоја фрлена ставка значи да ставите нов облог. Ако сте успешни и успеете да го погодите Гај, случајна исплата ќе ви биде доделена со мултипликатори до 500x. Постојат најмногу 5 предмети со кои можете да изберете да го погодите Гај, со секој предмет да претставува опсег на вредности на обложување. Самите предмети можат да бидат доста необични, со избор од гумени патки, до плодови од плодови, риба и многу повеќе.
Не грижете се ако имате волшебна цел, позицијата за слетување на објектот е сосема случајна. За разлика од повеќето други игри во казино, Poke the Guy нема никакви посебни карактеристики или игри за бонуси, избирајќи наместо тоа да го задржи фокусот на главната игра, што нуди многу возбудувања и возбудувања сам по себе. Poke the Guy има RTP од 94.89%, а минималните облози започнуваат од € 0.01 до € 30.
Pиркајте ги платите на Гај
Во Poke the Guy, успешните хитови се доделуваат со низа исплати почнувајќи од 2x и се зголемуваат за 4x, 8x, 12x и 18x вашиот облог, со 18x највисока можна исплата. Овие исплати се претставени со облаци во играта, при што секоја поголема исплата е претставена од поголем, подетален облак.
Поаѓајќи од мал бел облак, поголемите исплати ќе откријат поголема облачност. Откако ќе се надоградите за хит со највисоко плаќање, ќе завршите со голем, меки облак, чија позадина претставува типична графика што се користи во стриповите кога нешто оди во текот на времето Многу погодно за нашиот карактер, кој постојано се удира со удирања по ударот.
Okeиркајте ги графиконите на Гај и звук
Стилот на анимација во Poke the Guy е голема ждрепка за оваа игра. Изгледот и чувството на играта, инспирирано од цртан филм, оди совршено со видот на буден забава што оваа игра ја носи на масата. Позадината е поставена во најголемата каша од град што некогаш ќе ја видите, при што многу познати меѓународни знаменитости прават изглед во играта. Таму се наоѓаат Ајфеловата кула, Пирамидите, Лондонското око, како и планината Рушмор, сите заедно, и сите во опасност да бидат смачкани под нозете на Гај.
Самиот гигант Гај, е погрешен лик кој повлекува секакви лица за да го исмева играчот, а со својата жолта лига, тој е прилично ексцентричен. Овој слот навистина се чувствува како видео-игра повеќе од било што друго, а графиката и анимацијата користеа пар совршено со вибрита на оваа игра. Овој стил на анимација е сигурно дека ќе биде хит кај помладата публика, со својот глупо, но забавен главен лик.
Постарите играчи ќе ја ценат промената во темпото и форматот од исто толку стари ролни за вртење, и да ги направат работите уште подобри, играта е многу лесна за разбирање, бидејќи ги користи истите концепти за правење облози и за постигнување победи.
Pиркајте го заклучокот на Гај
Poke the Guy е единствен додаток во светот на онлајн видео слотови. Преземајќи го концептот на облози и обложувалници на едно сосема ново ниво, оваа игра овозможува голема доза на глупо забавно, но сепак има многу простор за да се направат некои големи победи.
Истите карактеристики како поконвенционалните видео слот игри сеуште се таму: од исплати до снопови и така натаму. Poke the Guy ги врти овие на главата и ги презентира на една сосема нова мода, што е одлично за сезонските играчи кои сакаат малку да ги тресат работите, или пак за нови играчи кои бараат нешто необично. Затоа, нуркајте и видете за што станува збор самите гужва!

Случајни Слободни Слот игри:

Gnome дрво
Gnome дрво
Шумата се чини дека е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood ...
Играјте слот!
Рулет господар
Рулет господар
Вомбат вели: Рулет секогаш го прави овој wombat мислам на Џексон Бонд flicks. Сепак, сега јас се сеќавам, тоа е всушност Baccarat ...
Играјте слот!
Електрична дива
Електрична дива
Електричен дива слот. Електричната дива е игра за играње со Microgaming која содржи каишеви 5 и 40 линии за исплата. Тоа вклучува ...
Играјте слот!
Зелена фенер
Зелена фенер
Развиена од Playtech, Зелената фенер е висококвалитетен, извонреден слот со филмска тема. Врз основа на блокбастер филмот објавен ...
Играјте слот!
Фантом пари
Фантом пари
Фантом Пари Слот Игра Преглед. Фантастичната игра на Phantom Cash игра машина доаѓа со 25 линии за исплата, 3 линии и ...
Играјте слот!
Рамбо
Рамбо
Џон Рамбо, ветеран на виетнамската војна, кој е строго надвор од пензија, беше херој на сите ...
Играјте слот!
50 змејови
50 змејови
Многу посетители на нашата веб-страница можеби ќе сакаат да најдат вистински пари на 50 игри на змејови онлајн, но ние ...
Играјте слот!
Трол ловци
Трол ловци
Ако сакате да пробате возбудлив авантуристички слот, одберете го онлајн лотарот Тролл Хантерс меѓу другите видео-слотови. Со 5 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Среќни врски


Среќни врски беше создадена од Just For The Win во соработка со Microgaming и е 5 ролна, 20 победи во двата начини слот што може да се игра од 10p до £ 250 спин на сите уреди. Таа доаѓа со функција за среќа Ликови каде што стекнувањата на поврзувачките симболи се заклучуваат со повторно вртење. Како победа на двата начини на титулата, може да се формираат победи од лево кон десно и од десно кон лево почнувајќи од најоддалечената ролна (ролна 1 или 5).
Визуелно, играта е претежно пурпурна - со среќа се чувствувате кон него, тоа привлекува инспирација за светлата што се искра од казината на улицата Фремонт. Симболи на макарите вклучуваат срца, клубови, дијаманти и лопати се многу среќни тематски симболи, како што се 4-листестите детелини, потковиците, жениите и тројните црвени 7s. Исто така постои и симбол на логото на среќа што ви дава 7.5 пати вашиот удел за 5 преку линија за исплата.
Играта доаѓа со функција за среќа, која се игра кога шефовите на поврзувачките симболи се појавуваат хоризонтално - обемот се зголемува со тоа што се приклучуваат повеќе инструменти и светла оди лудо. Тие потоа се заклучат во место со повторно врти следење. Доколку повеќе поврзувачки симболи слетуваат, повторно се вртат.
Функцијата "Среќни линкови" често се активира бидејќи е нула со ниска варијанса - не нуди победи до 352 пати колку што е влогот за секој спин што не е лошо. Севкупно, тоа е пристојна игра визуелно, но јас многу ја преферирам другата соработка за Just Winning и Microgaming - Goldwyn's Fairies. Алтернативно, предлагам NetEnt"S Активните што е слично во смисла на дизајн и игра, но со многу поголеми награди.

Случајни Слободни Слот игри:

Lunaris
Lunaris
Продукторот на онлајн слотови WMS Gaming официјално го лансираше слотниот автомат на Lunaris, во кој се наоѓа исклучително популарниот Wheel Wheel ...
Играјте слот!
Кралска готовина
Кралска готовина
Кога ќе го отворите слотовите Royal Cash, ќе се сретнете со кралот и една кралица стојат покрај едни со други. Само ...
Играјте слот!
Електро бинго
Електро бинго
Бонус Експрес е горд што го претставува Електро Бинго, нов начин да се игра бинго. Оваа футуристичка и ултра модерна игра ...
Играјте слот!
Супер дама среќа
Супер дама среќа
Се чини дека iSoftBet е во фаза од неодамна како што започна еден повеќе зачудувачки слот и уште еднаш ...
Играјте слот!
Кронос започна
Кронос започна
Решетката е висока од 8 и почетните линии на 60 може да се зголемат и ви даваат 100 начини за победа ...
Играјте слот!
Джакпот покер
Джакпот покер
Игра со 1 колона. Картичките повторно се префрлаат по секој круг. Откако ќе го ставите облогот, добивате пет почетни картички. Кликни ...
Играјте слот!
Пица награда
Пица награда
Пица награда е видео слот со 5 ленти, 25 прилагодливи линии за исплата, и облози од £ 0.25 ќе одат до £ 50 ...
Играјте слот!
Доктор љубов
Доктор љубов
Вомбат вели: Дали се чувствувате малку љубовник? Мислевме ... Па дојдовте на вистинското место. Слушнавме ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кинг зајк


Кралот Туск е 5 ролна, 25 линија за исплата Microgaming што може да се игра на сите уреди од само 25p спин. Со слон / африкански тема, доаѓа со дива која случајно може да се прошири за да ви даде дива ролна. Исто така, постојат бесплатни вртења на 3 кои ви даваат до бесплатни вртења на 20, но секој од нив има своја дива особина - може да имате корист од сите симболи на слоновите да станат диви, диви ленти на 2 на секое слободно вртење и додавање на диви димензии кои остануваат за слободни вртења на 5.
King Tusk е доведен до вас од Microgaming и доаѓа со 5 макари и 25 линии. Може да се репродуцира од 25p до £ 62.50 со спин на сите уреди (вклучувајќи ги и паметните телефони и таблет уредите), овој тематски слот нуди диви ремени, како и 3 бесплатни вртежи со уникатни диви функции.
Визуелно, кралот Туск ве води во дива Африка како што гледате слонови во нивното природно живеалиште - со уметнички чувства кон него, симболите на макарите вклучуваат A, K, Q, J, 10 и 9 карти за играње, како и керамика (полн со злато монети) и слонови (семејство на слонови и пар на слонови). Кралот Туск е симбол на дивината и ги заменува сите други симболи што ги раздвојуваат - тој, исто така, може случајно да се прошири во дива ролна во основната игра.
Кралот Туск е за сите слободни функции на 3 - тие можат да пристапат кога ќе добиете 3 King Tusk логото на растерењето на симболите насекаде на макарите. Потоа ќе избирате од 3 бесплатни вртежи кои се карактеристични за секоја од нивните диви особини - секоја од нив нуди првични бесплатни списоци на 10, тука е што да очекувате:
Слоновите добиле дива особина - сите симболи на слон стануваат диви за време на слободните вртења
Слонови стампедото карактеристика - ролни на 2 случајно стануваат диви ленти на секој слободен спин
Функција Слон танц - див симбол се додава на секој слободен спин кој останува на ретуните за бесплатни вртења на 5
Понатаму, дивиот симбол ги заменува сите симболи освен расејувачот и може случајно да се прошири за да ви даде диви ленти за уште поголеми победи. Исто така, секој симбол (освен расејувачот) исто така може случајно да прерасне во див. Ако добиете 3 scatters истовремено за време на слободниот вртеж, ќе ја замените функцијата што ќе ви даде 10 повеќе бесплатни вртења и вкупните вртења на 20.
King Tusk е забавен слот од Microgaming кој изгледа одлично и нуди добар потенцијал за победа со диви и 3 слободни вртежи карактеристики - го најдов Слоновите Gone Wild функција најмногу наградува како што има неколку слонови симболи кои ќе станат диви на секој слободен спин .
Тоа ви нуди ви победи до 992 пати вашиот удел на секој спин / слободен спин, но тоа е игра со ниска варијанција што значи дека повеќето од вашите победи ќе бидат на помалата страна. Ако ви се допаѓа темата, предлагам да се обидете Novomatic"S Африка Симба и IGT's The Wild Life кои се повисоки варијанти.

Случајни Слободни Слот игри:

Круна и сидро
Круна и сидро
Овој производ на Microgaming е верзија на Sic Bo. Во него, за да видите каква шанса ќе има во продавница, вашиот ...
Играјте слот!
Кошаркарска ѕвезда
Кошаркарска ѕвезда
Земете ја вашата глава во играта и преземете вртење на видеоснимките на видеоснимки базирани на судски процеси на 5 Microgaming. Време е да ...
Играјте слот!
Tres amigos
Tres amigos
Прославувајќи го сето она пријателство, се чини дека постои нова онлајн игра за слотови на патот што има другарство ...
Играјте слот!
Голем 88
Голем 88
Голем 88 слот. Големиот 88 е ориентална тематска машина од Betsoft, со нежна кинеска тема и опсег ...
Играјте слот!
Френки фантастичен 7
Френки фантастичен 7
Magic Magic Seven Jackpot на Френки Dettori ќе ве воведе во светот на коњски трки. Оваа игра е инспирирана од времето на 3 ...
Играјте слот!
Кралот тигар
Кралот тигар
А патувањето длабоко во африканската џунгла ги чека онлајн играчи кои се доволно храбри за да го проверат кралот Тигар, анимација на животни ...
Играјте слот!
Возраст на боговите
Возраст на боговите
Придружете се на боговите на Античка Грција во нивната палата во небото и тие можат да ви дадат големи награди ...
Играјте слот!
Море на спокојство
Море на спокојство
Понекогаш ви е потребен период на мир и тишина, за да се одморите и да ги вратите вашите способности. Спокојството е магичен збор ...
Играјте слот!
0 Коментари

Gnome дрво


Се чини дека шумата е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood видео спот од Рабат не е исклучок од ова. Слободниот Gnome Wood слот е бајка тематски слот кој ви овозможува да талкаат длабоко во митска шума, каде што чекаат малку gnome чека да ве поздравам. Моќни сили, како што се четирите елементи може да ги наградат играчите со огромни победи, но бонусните карактеристики што се нудат во оваа игра не се потребни за преземање, се она што ја прави оваа игра толку возбудлива.
Со своите 5 ленти и 25 прилагодлива победа линија, можете да ги поставите своите облози од ниска граница од 0.25 до висока граница на 25.00 спин. Во замена за вашите облози, може да активирате джакпот од основната игра на монетите на 1,000 или дури и прогресивен џекпот за око, туку само треба да бидете среќни. Бонусните понуди кои се нудат се диви симболи (но не и вашите обични диви), бесплатни вртења и коцкање - дали сте спремни да ги истражите маѓепсани шуми да победиме големи?
Волшебно место
Право во шума област, е местото каде што ќе најдете Gnome Вуд, малку светилиште каде што нахален gnome сака да се закачам и изведување на некои магични магии. Лево од вашиот екран е неговата мала куќа со многу диви печурки расте и од десно е местото каде што ќе го најдете каменот за обожавање на сонце, местото каде што gnome доаѓа за моќ и сила.
Симболите се прикажани на решетка 5 × 3 изработена од дрво и на тие ретуши се симболи на; земја, ветер, оган и вода (елементи), розов кристал, лиснати стап, златна сонцето, магијата, котел, глувче, гноми и диви симболи - о, и прогресивниот джакпот симбол на златниот Евро. Прилагодувањето на облози е едноставно, го користите контролниот панел на долниот дел од машината за да стигнете до посакуваниот облог, но исто така можете да завршите и други дејства, како што се bet max, коцкање, да ја видите табелата за исплата на исплати и правила за тоа како да репродуцирање и исклучување на звуци.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралот
Кралот
Четири кралеви казина и слотови е богата социјална онлајн мултиплеер казино игри искуство. Играат сите ваши омилени ...
Играјте слот!
Одете за злато
Одете за злато
Чудесниот Go for Gold казино слот машина од Ash Gaming има 5 ленти, 3 редови и 9 линии за исплата ...
Играјте слот!
Супер бонус бинго
Супер бонус бинго
Супер Бонус Бинго презентиран на Videoslots.com е Бинго слот каде што можете да одберете до десет топки по натпревар ...
Играјте слот!
Фоксин победува: фудбалска треска
Фоксин победува: фудбалска треска
Фоксин победи на фудбалска треска: слот-игра за сите кои ги сакаат спортовите Врз основа на темата на 2018 фудбалскиот свет ...
Играјте слот!
Монти олимписки одмазда на медуза
Монти олимписки одмазда на медуза
Планината Олимп - Одмаздата на Медуза онлајн слотови е инспирирана од приказната за Медуза и наместо филмови кои ...
Играјте слот!
Шест стрелец златник
Шест стрелец златник
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна игри за гребење со картички Six Shooter Looter Gold. Шест стрелец злато злато е многу ...
Играјте слот!
Десетици или подобро
Десетици или подобро
Десетици или подобро е популарна видео покер игра која е многу тесно поврзана со дигалки или подобро, сепак, тоа ...
Играјте слот!
Камења скапоцени камења
Камења скапоцени камења
Играчите ги покриваат сите исплати на 80, подеднакво поделени во четири комплети на намотки, за минимално залог, зголемувајќи ги нивните шанси во Големите победи ...
Играјте слот!
0 Коментари

108 херои мултипликатор


108 Херои множители Fortunes е мистериозна слот игра од Microgaming со кинеска тема. Овој слот карактеристики шарени херои на Далечниот Исток, кои сите изгледаат подготвени за борба што стои во нивните боречки вештини. Други симболи овде потсетуваат на овошна машина со симболи со еден, двоен и троен бар и среќни седум, кои се прикажуваат на лентите. Има само 3 макари тука и 9 парични линии за да даде симплистички чувство, сепак, врвот џекпот награда на монетите 100,000 е сигурно пософистициран од многу едноставни слотови!
Карактеристиките на играта тука се малку ограничени и не постои посебна бонус игра, меѓутоа можете да уживате во неколку профитабилни карактеристики кои прават голема разлика за вашите исплати. Прво има многу диви симболи, бидејќи секој од хероите делува како див и може да ги замени другите симболи со пониски плати. Можете исто така да уживате во редовни ре-вртења кои се активирани од страна на хероите секогаш кога 2 се појавува на макарите.
Обложување на хероите
За да почнете да ја репродуцирате оваа игра, треба да го изберете вашиот облог. Едноставно кликнете на стрелките за да ја одберете вредноста на монетата и бројот на монети што сакате да ги играте. Можете да почнете со минималната вредност на монетата на а 0.01 и оди до максимум од 1.00. Можете исто така да изберете колку парички да играат секој спин со најнискиот број на монетата 1 за спин, што ќе се зголеми до максимум од 10 парички по спин. Со овие избрани опции можете да уживате во вкупниот минимален облог на 0.15 и вкупниот максимален удел по спин на 150. Овој голем опсег на обложување ја прави играта идеална за сите играчи од ниски до високи ролки.

Случајни Слободни Слот игри:

Зимзери
Зимзери
Оваа 5-ролна, 25-payline игри награди повторно се врти со лепливи симболи за секоја победа и мултипликаторска функција! Возбудливи анимации и придружни ...
Играјте слот!
Монти олимписки одмазда на медуза
Монти олимписки одмазда на медуза
Планината Олимп - Одмаздата на Медуза онлајн слотови е инспирирана од приказната за Медуза и наместо филмови кои ...
Играјте слот!
Hitman
Hitman
Ако некогаш сте ја играле оригиналната игра на Xbox и Playstation, ќе мора да се согласите дека Microgaming има направено ...
Играјте слот!
Толку многу чудовишта
Толку многу чудовишта
За некои навистина необјасниви причини, светот на онлајн видео-слотови е исполнет со слотови кои се тематски околу себе ...
Играјте слот!
Жао Каи Џин Бао
Жао Каи Џин Бао
Playtech софтверот неодамна беше целиот кинески тематски слот машини, а Жао Каи Џин Бао е уште еден ...
Играјте слот!
Топ пиштол
Топ пиштол
Најдобрите пиштоли од големите играчи IGT (International Gaming Technology) е неверојатна видео-слот игра која ги комбинира ...
Играјте слот!
Двоен џекпот покер
Двоен џекпот покер
Jackpot Poker е онлајн видео покер за неколку раце, во кој стандардна палуба на 52-картичка без дилери е ...
Играјте слот!
Делфински гребен
Делфински гребен
Делфин гребен слот игра Преглед. Забавниот казино слот за Dolphin гребен доаѓа со 5 ленти, линии за плаќање 20 и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Чудовиште тркала


Опис
Чудовиште тркала Онлајн казино слот ви нуди cartoonishly гаден забава на 128 или 288 начини да се победи. Најдоброто нешто за играта Monster Wheels Online Casino е, дека ви овозможува да изберете свој бесплатен бонус.
Чудовиште тркала бесплатни врти бонус
Во Monster Wheels Online Slot бесплатниот вртлив бонус е активиран од 3 + Scatter Symbols. Пред да започнете Free Spins, ќе можете да го изберете вашиот сопствен бесплатен бонус во бонусниот избор. Можете да изберете помеѓу повеќе бесплатни вртења, со понизок мултипликатор или помалку слободни вртења со повисок множител. Имаат или 12 Слободни Врти со мултипликатор 2x, 6 Слободни Врти со множител на 4x или 3 Слободни Врти со мултипликатор 8x. Бесплатните вртења се играат на различен ролна. Може да се добијат дополнителни бесплатни спинови.

Случајни Слободни Слот игри:

Тајната на камењата
Тајната на камењата
Тајната на камењата. Отклучете ја тајната на камењата во овој слот за видео што ви го донесоа Net Entertainment ...
Играјте слот!
Кралица на кралевите
Кралица на кралевите
Патувајте назад во времето и уживајте во топлината на египетското сонце во кралицата на кралевите, онлајн видео ...
Играјте слот!
Неонски стакс
Неонски стакс
Neon Staxx ™ е неверојатно ретро стил видео слот што ќе ве врати на 80 со огромна сума ...
Играјте слот!
Дами
Дами
Дами Nite слот е популарна игра за играчки за дами кои сакаат да ја извалкаат во ноќен клуб. Сите ...
Играјте слот!
Ролна скапоцени камења
Ролна скапоцени камења
Ролна камења слот игра Преглед. Прекрасниот ролери камења онлајн казино слот има пет макари и 3 редови. Овие магии ...
Играјте слот!
Џими Хендрикс
Џими Хендрикс
Единствениот и единствениот гитара виртуоз Џими Хендрикс се враќа во пожарот на гитарските рифови и сензационалниот звук. Ова ...
Играјте слот!
Молња скапоцени камења
Молња скапоцени камења
Молња Gems е 10-payline видео слот создаден од NextGen Gaming софтверот. Ремените се транспарентни и тие се ...
Играјте слот!
Вод див
Вод див
Овие видеоснимки на Виетнам војна со iSoftBet се темелат на актерската награда на филмот 1986 во режија на Оливер ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фантомот на операта


Фантом на операта Вовед
"Пловечки, паѓа, слатка интоксикација. Допрете ме, верувајте ми, уживајте во секоја сензација. Нека започне сонот, нека твојата помрачна страна да ја даде моќта на ноќната музика. "
Можете ли да се спротивставите на привлечноста на Фантомот на операта? Светски познатиот мјузикл се базира на романот напишан од францускиот автор Гастон Леру, прв пат објавен во 1909 како серија. Фантомот од операта е делумно инспириран од вистински настани во Париската опера во деветнаесеттиот век и измислена приказна во врска со употребата на вистински скелет во театарската продукција под име Der Freischütz. Фантомот од операта е адаптиран многу пати, но сигурно најважниот од нив е музичкиот музичар на Ендрју Лојд Вебер 1986 - каде што прекрасната сопран Кристин станува центар на вниманието на обезличен музички гениј кој живее во подземен лавиринт. Фантомот од операта е втората најдолга трка во Вест Енд, токму по другиот епски класик, Les Miserables.
Бонус Експрес го става својот најубав костум и со влезници од предниот ред во задниот џеб, подготвени сме да уживаме во величествената изведба. Искрено одиме да уживаме во ова фантастично ослободување од Microgaming, и нивното приклучување на Фантом на операта!
Фантом на функциите на играта на операта
Фантомот од операта се игра на 5 ленти со неверојатни начини на 243 за победа. Можете да ги отфрлите славните ленти на овој онлајн слот од само € 0.3, а максималната залог е исто така помалку од-стрмни € 15.
Фантомските маски, двогледи, рози и свитоци се приклучуваат на главните ликови од музичарот - Карлтота, Раул, Кристина и Фантомот - на лентите на овој видео-слот, кој исто така има диви симболи. Дивиот може да ги замени сите симболи освен Фантомската маска и Писмото, додека има огромни шанси дека симболите Фантом, Кристин и Раул ќе слетаат на вашите рељели како двојни стекови.
Освен тоа, Фантомот од операта има некои скриени специјални особини - повеќе од пријателски спектар од глуво, ние би рекол.
Мандрак на опцијата Слободен спин и бонуси
Функцијата Music of the Night Free Spins ви дава бесплатни вртења на 10, за време на кои ќе имате корист од случаен Фантом карактеристики на секое слободно вртење: до 5 дивините сместени по случајно поставени диви симболи, до 3 случајни диви ленти и помеѓу 2 и 5 екстра слободни вртења и мултипликатор на 2x и 4x.
Функцијата за бонус на писмото се активира кога симболот Писмо е на петтата ролна. Ќе добиете помножена парична награда, која може да достигне до неверојатен 20x вашиот удел.
Третиот бонус режим е функцијата за бонус на лустери, која се активира по случаен избор и без многу предупредувања. Операта лустерот ќе слета на ленти од никаде, и тоа ќе се претвори 2 ако не и 3 ленти целосно диви. Непотребно е да се каже, вашите победнички веројатности во голема мера ќе се зголемат како резултат на тоа!
Но, тоа не е сè. Има уште една бесплатна игра која се нарекува All I Ask Of You, која ви нуди десет бесплатни вртења, а симболите на Кристин и Раул се претвораат во диви што се движат околу ремените и се спуштаат во соседните позиции по случаен избор. Ако овие два симболи слетуваат на истата положба на ролна, ќе добиете мултиплицирана награда од 3x и ако се спуштаат на иста ролна, целата ролна ќе се претвори во дивина!
Маскарад пик бонус е "pick me" игра каде што можете да изберете помеѓу маските за собирање на награди.
Фантом на операта Payouts
Симболите со најниски плати се двогледите, црвената тегла, книгата и другите симболи - плаќаат помалку од петте главни ликови на оваа опера, кои нудат значително поголеми исплати освен што предизвикуваат чудна бонус функција тука и таму.

Случајни Слободни Слот игри:

Авантури во земјата на чудата луксуз
Авантури во земјата на чудата луксуз
Шансите дека не сте запознаени со Авантурите на Алис во земјата на чудата се екстремно ниски, бидејќи овој роман продаден над 100 ...
Играјте слот!
Коцки за ролеркостер
Коцки за ролеркостер
Ова е одлична забавна игра за игра која е навистина лесно да се освојат многу пари од. Само се тркалаат ...
Играјте слот!
Joker vegas 4up
Joker vegas 4up
Тука е место за да ги победиме нашите дилери во блек џек, бакарати или тркало на рулет. Џокер Вегас 4 Горе е еден ...
Играјте слот!
Сите американски
Сите американски
Сите американски е одлична видео-покер игра многу слична на пет нерешено покер, но ова не е само ...
Играјте слот!
Среќни броеви
Среќни броеви
Бесплатните игри 5 се доделуваат кога 3 или повеќе расфрлани логоа "Среќни броеви" се појавуваат насекаде. Секој растера се појавува за време на слободен ...
Играјте слот!
Птици
Птици
Летај високо на небото со БИТСИТЕ на Betsoft !, со каскадни ленти на сосема нов начин! Со потенцијално неограничено бесплатно ...
Играјте слот!
Команданти: кристали на моќ
Команданти: кристали на моќ
Ставете го најдоброто воено лице. Сега рика како што ти значиш! Да, навистина сте страшни - ова е ...
Играјте слот!
Бангкок ноќи
Бангкок ноќи
Ако верувате во она што го гледате кога ги играте овие онлајн слотови, тогаш Бангкок е јасно новиот Лас Вегас! ...
Играјте слот!
0 Коментари

Замок градител 2


Microgaming и Рабат се здружија за да го создадат ова неверојатно продолжение на оригиналот Замокот Градител. Првата игра, лансирана во 2013, ја освои Microgaming наградата EGR за Game of the Year. И со добра причина, Castle Builder донесе ново значење на идејата за "gamification" во светот на онлајн казиното. Замок Градител 2 не е поинаква ниту во смисла на иновации. Со 15 различни кралства да се истражуваат, 3 индивидуализира аватари и преку 300 карактери да поминат низ и да комуницирате со - Castle Builder 2 е еден од најинтересните слотови што некогаш сме ги среќавале. И тоа не се исплати половина лошо. За да дознаете повеќе за овој мошне возбудлив слот, продолжете со читање на целосниот заклучок на Castle Builder 2.

Случајни Слободни Слот игри:

Воините
Воините
Фај легендата воинот слотови е креација на Eyecon, и тоа може да се ужива во кралот Џек Казино. На ...
Играјте слот!
Тениски ѕвезди
Тениски ѕвезди
Тенис казино игра за игри на тенис е спортски тематски слот со ленти на 5 и 40 линии. Тенискиот шампионат е ...
Играјте слот!
Микеланџело
Микеланџело
Микеланџело слот машина игра, е еден од tumbling репортажите формат слотови што е толку популарна во казина околу ...
Играјте слот!
Чај чај змејови
Чај чај змејови
тука нема потреба да се грозни за гребло во богатството. Дојдете играјте го овој случајно прогресивен слот што ви овозможува ...
Играјте слот!
Буба бинго нула
Буба бинго нула
Онлајн бинго е далеку од нова работа, но оттогаш Zitro Interactive влезе во акција, квалитетот ...
Играјте слот!
Кралица на прачки
Кралица на прачки
Кралицата на прачки ви нуди ретка можност да се погледне во иднината и да видиме дали има богатство кое чека ...
Играјте слот!
Џокер покер 4 игра моќ покер
Џокер покер 4 игра моќ покер
Џокер покер 4 Play Power Poker е мулти-рака варијација на популарната игра Џокер покер. Играчите се обложуваат на 4 ...
Играјте слот!
Дом на забава
Дом на забава
Казино на забава ™ ️ Слоеви казино - бесплатни игри 777 во Вегас. Играат куќа за забавни казино слотови од Playtika, креаторите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Атракција


Заменување на Дивите
Диви симболи во видео слот Атракција ќе го замени за кој било друг симбол, со што ќе создаде линии за победнички залог. И двете за време на главната игра, како и за време на повторно врти, заменувањето на Дивите симболи може да се појави само на ролна 2, 3 и 4.
Магнетска карактеристика
За време на секое вртење (и за време на редовните вртења, како и за време на повторното вртење), магнет е случајно поставен на надворешниот раб или на ролна (над или под ролна 2, 3 или 4) или на надворешниот раб на редот (лево или десно). Функцијата Magnet ќе ја активира функцијата Sticky Wild и Re-spin.
Лепливи диви и повторно врти
Веднаш штом ќе се појави еден или повеќе диви симболи на иста ролна или ред како што се става магнет, функцијата Magnet ќе го трансформира симболот Wild (Wild) во Sticky Wild (дискови), по што ќе се добие 1 Re-spin.
Леплива дива (една или повеќе) ќе ја задржи својата позиција на макара за време на ре-спин и ќе ги замени сите други симболи за да креираат победни линии за залог.
За време на ре-спин 2 магнетите се поставени на надворешниот раб на ремените и / или редовите (наместо 1 магнет како во нормален вртеж) и се додека постојат диви симболи кои се појавуваат на тие ретуни или редови, новите Sticky Wilds креирани, постоечките Sticky Wilds ќе ја задржат својата позиција и 1 Re-спин е награден.
Лепливи Диви симболи можат да испратат електричен шок кон магнет, трансформирајќи ги сите други симболи во нејзината патека во Лепливи Диви. Кога нема диви симболи повеќе не се појавуваат на ролна или ред во кој се поставува магнет, играта ќе продолжи со нормални вртења.
Атрактивни ограничувања за видео спот
Атрактивниот видео слот се игра со ниво на залог на 1 до 10 и 10 линии за залог. Видео слотот може да се репродуцира со 7 различни вредности на монети од € 0, 01 до € 1,00.
Нивото на залог е бројот на пари што сте ги вложиле на секоја победа линија. Вредноста на монета е сума на пари што вреди една монета. Значи нивото на залог ќе се помножи со линиите за залог и избраната вредност на монетата за да се утврди вкупната сума на залог по спин.
Вредноста на монети од која можете да изберете од атракција се: € 0.01, € 0.02, € 0.05, € 0.10, € 0.20, € 0.50 и € 1,00. Кога ќе го умножувате нивото на залог со линиите за залог и вредноста на монетата, можете да ги пресметате минималните и максималните облози на спин за атрактивниот видео слот.
Минимум залог: ниво на залог 1 x 10 обложувалници x вредност на монетата € 0,01 = € 0,10
Максимум залог: ниво на залог 10 x 10 обложувалници x вредност на монетата € 1,00 = € 100
Платете маса / победа план
За да видите кога ќе добиете нешто или кои симболи претставуваат колку пари се добиваат кога ќе се формира линија за победа, можете да ја видите табелата за исплата. Како што споменавме порано, победничката линија за залог се формира од 3 или повеќе идентични симболи на линија за залог и на соседните ленти од најголема лево кон десно. Можете да ја видите табелата за исплата со кликнување на копчето "Paytable". Ова копче може да се најде на долната лева страна од екранот. Ќе бидат исплатени само највисоките добивки од победничката линија за залог. Кога добивки се појавуваат на повеќе од една линија за залог, овие добивки ќе бидат додадени.
Видео слот Привлекување Игра Поставки
Исто како и сите други NetEnt видео слотови, атрактивниот видео-слот има голем број на подесувања на играта кои може да се прилагодат според Вашите потреби. Ова се однесува на иконите на 4 во долниот лев дел од екранот за репродукција. Овде можете да одберете да го вклучите или исклучите звукот, да ги отворите правилата за игра и да ја вклучите функцијата за автоматска игра, така што вие не мора секогаш да кликнувате на копчето за вртење. Кога ќе кликнете на клучот, добивате некои дополнителни поставки; овие се:
Брз спин; за да го вклучите или исклучите режимот за брзо репродукција
Интро екран; за да го вклучите или исклучите воведниот екран
Звучни ефекти; за да ги вклучите или исклучите звучните ефекти на играта
Амбиентен звук; за да ги вклучите или исклучите амбиенталните звучни ефекти
Графички квалитет; да го поставите квалитетот на графиката на високо, средно или ниско ниво
Кратенка за тастатура; за да го направат списокот клуч за да ги вртат ремените
Историја на игри (достапна само кога играте со вистински пари)
Атрактивен приклучок за видео спот
Атрактивниот видео-слот ги има истите контроли како и сите други нестантни видеоснимки. Постојат голем број на копчиња кои може да се користат за контрола на видео слотот.
СРЕДНОТО копче: средното копче започнува со вртење со вредноста на монетата и нивото на залог што сте го избрале.
НЕТ НИВО: Нивото на залог го поставува нивото на обложувања (број на пари на пари за спин).
AUTOPLAY: копчето за автоматско пуштање ја активира функцијата за автоматска репродукција.
MAX BET: Ова копче ви овозможува автоматски да го обложувате највисокото ниво на избраната вредност на монетата.
Монети: го покажува износот на монети на располагање.
ВРЕДНОСТ НА КОД: Ова ви овозможува да ја поставите вредноста на монетите.

Случајни Слободни Слот игри:

Супер брзо топла топла
Супер брзо топла топла
Она што го имаме овде е стандардна пет-ролна, три ред структура со 25 линии. Највисокиот симбол за плаќање е прекрасен ...
Играјте слот!
Минотаурус
Минотаурус
Минотаурус е видео спот со 5 макари и 10 платни линии напојувани од Endorphina. Овој слот е инспириран со ...
Играјте слот!
Фокин повторно победува
Фокин повторно победува
Foxin 'победи повторно е 5 ролна, 4 ред, и 50 фиксна линија за исплата. Играта карактеристики диви кои го заменуваат ...
Играјте слот!
Договорот или без договор светски слот
Договорот или без договор светски слот
Кога зделка или без никаква спогодба најпрво се појави на звучните бранови, тоа беше програмата што не можеше да се избегне - шоуто ...
Играјте слот!
Легенда за златниот мајмун
Легенда за златниот мајмун
Yggdrasil се креатори зад Легендата на Златната Мајмун машина за игри. Тоа е слот игра која се фокусира на ...
Играјте слот!
Касапилар нула
Касапилар нула
Откријте 3 појавување на грешки и вашите добивки може да се движат помеѓу 2x вашиот облог до 2500x вашиот облог. Сепак ...
Играјте слот!
Energoonz
Energoonz
Ќе го најдете спонзорот Energoonz во темна лабораторија во која доминира голем Tesla серпентина која запејува секоја победа ...
Играјте слот!
Душав велосипедист нула
Душав велосипедист нула
Фановите на онлајн коцкање игри од Playtech се добро свесни за фактот дека овој добро познат производител на онлајн казино ...
Играјте слот!
0 Коментари

Пирамида потрага по бесмртност


Прошетајте како Египќанец во оваа мистериозна игра извлечена од песоците на времето. Пирамида: Потрагата по Бесмртноста ™ ве води на патување во земјата на фараоните.
Играта е 720-залог начин, 5-ролна видео слот кој има Диви замена, диви генерации, мултипликатор и Avalanche ™ функција. Основните симболи презентирани на пирамидите на Пирамидата: Потрагата по Бесмртноста ™ се слики на фараонот, Клеопатра, орел, кобра и скара, како и симболи за играње картички од десет до кец што се наоѓаат на позадината на хиероглиф покриен камен тула .
Се разбира, бесмртноста е добро и добро, но тоа е богатството што го следиме. Не плашете се! Оваа испарлива игра нуди големи исплати за оние кои се доволно среќни да ја откријат тајната на пирамидата. Скокнете и пробајте ја вашата среќа!

Случајни Слободни Слот игри:

Премиер блек џек мулти-рака злато
Премиер блек џек мулти-рака злато
Премиерот Блек Џек со повеќе ракави злато е уште еден ѕвезден производ од богатата колекција на картички на Microgaming, нудејќи им на играчите пофални за визуелна ...
Играјте слот!
Маслена манија
Маслена манија
Сите мораа да сонуваа да ја богатат со откривање на нафта - но сега веќе не мора да сонувате ...
Играјте слот!
Бустер
Бустер
Бустер слотови. Пуштете го бустер видео-спот за авантура од вселената со класичен слот. Овој прекрасно дизајниран, ниско-технолошки, ...
Играјте слот!
Топла ролери
Топла ролери
Добредојдовте во овој сосема нов слот за видео, Hot Roller! Ја играат оваа игра и ние сме сигурни дека ќе љубов ...
Играјте слот!
Добро од чуда
Добро од чуда
Кога оваа игра на "Паметот на Вондер" од страна на Thunderkick натоварено, малку се возбудувавме. Гледате овој магичен ...
Играјте слот!
Милионери редови полицајци "n"
Милионери редови на полицајци
Полицајците на "Полицајци" е безвременска тема која е изградена безброј слот-машини со текот на годините. Додека луѓето ...
Играјте слот!
Токи време
Токи време
Кој бесплатен казино видео слот вреди да се игра за забава час по час и го носеше коцкар? Па, Thunderkick ...
Играјте слот!
Овошна фиеста 5 ролна
Овошна фиеста 5 ролна
Овошна Fiesta 5 Ролна е популарен прогресивен слот 15-payline кој работи на платформата Microgaming. Играта поседува традиционални ...
Играјте слот!
0 Коментари

Возете мултипликатор осакатување


Добредојдовте во иднината! Поставете и подгответе се да се натпреварувате на виртуелни улици во Drive: Multiplier Mayhem ™! Оваа брза автоматска игра игра гледа Jette спротивставени против автомобил-тркачки ривали за некои интензивни висок октански вратот кршење слотови.
Drive: Multiplier Mayhem ™ е енергичен 5-ролна, 3-залог линија видео слот со мултипликатор диви и слободни врти. Играта го задржува адреналинот високо со множител на залог кој може да достигне масивен 120 X залог. Покрај тоа, во Free Spins, Џет трки против три тркачки непријатели - ние гарантираме дека никогаш не сте искусни слотови оваа интензивна.
Затоа, стартувајте ги моторите, ставајте го во пилотската кабина и подгответе се за возењето на вашиот живот во Drive: Multiplier Mayhem ™.

Случајни Слободни Слот игри:

Неверојатниот мечка
Неверојатниот мечка
Важно ажурирање: Огромните Џекпоти за слотови од Марвел сега се преселија во DC Comics слотови на PlayTech ... има некои одлични ...
Играјте слот!
Д-р вати
Д-р вати
Вомбат вели: А луд научник-тематски слот? Да ве молам Microgaming! Само кога мислевме дека не можеме да земеме уште една ирска игра, ...
Играјте слот!
Атракција на ролна
Атракција на ролна
Дали сакате флексибилен експеримент? Како со некои експлозивни добивки во нашата лабораторија за ролери? Нашиот луд професор е веќе ...
Играјте слот!
На вампири
На вампири
Вампир Слот машина. Како теми за кои се инспирирани, игрите на вампирските теми никогаш не стареат. Во пантеонот на онлајн казино ...
Играјте слот!
Ангел или ѓавол
Ангел или ѓавол
Постои широк спектар на импресивни Playtech најдобрите онлајн слотови во нашата онлајн казино. Сепак, повеќето мистериозни и ...
Играјте слот!
Бонус го ослободува дивиот
Бонус го ослободува дивиот
Бонус Deuces WildBonus Deuces Wild е варијација на видео покер дизајнирана од главниот софтверски снабдувач Microgaming. Играта е базирана ...
Играјте слот!
Врвот ги фрла фудбалските легенди
Врвот ги фрла фудбалските легенди
Има многу луѓе кои денес гледаат казински слотови и сакаат нешто ново. Се чини дека многу ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Европски рулет правила за игра - Европски рулет е класичен рулет игра која има внатре облози, надвор облози, повик облози, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Пиштоли и рози


Вие бесрамно загрижени за овој бенд безброј пати порано - сега е воздушна гитара до слот! Guns N 'Roses Video Slots ™ е вистински легендарен видео спот кој ви е доверен во врска со Bravado International Group. Играта содржи одличен звук на Guns N 'Roses ™ со вилушки, со 5 епски хитови за играчите. Овој слот навистина карпи!
5 макари, 3 редови, 20 линии, и неограничен број на тупаници! Овој видео-слот карактеристики Диви замени, Проширување диви, Апетит за уништување Диви, Бонус тркала, Бонус симболи, Encore слободен врти, Легенда спинс, Соло мултипликатор и Толк-Pleaser бонус игра, сите гарантираат да се подигне на покривот!
Слушнете ја татката на толпата и почувствувајте ја електричната атмосфера на жив концерт Guns N 'Roses ™. Само притиснете Спин и Добредојдовте во џунглата!

Случајни Слободни Слот игри:

Инвазија
Инвазија
Главната карактеристика на овој пет ролна sci-fi е бонусот за вонземјански инвазии, што доведува до избирање на 1 од ...
Играјте слот!
Многу богатство
Многу богатство
Повеќекратната игра на "Олимпијадата" со казино играше со 5 и 20 линии за исплата. Овој слот е за непослушен џуџе, кој ...
Играјте слот!
Богатства на гробници (freespin)
Богатства на гробници (freespin)
Богатства на гробовите е уште една од оние досадни игри поврзани со Египет. Петот ролна видео спот, кој се напојува од ...
Играјте слот!
Пикадо
Пикадо
Ако сакате пикадо игра и сакате да добиете големи победи, погледнете за пикадо херои слотови игра меѓу влоговите ...
Играјте слот!
Рулет 3d
Рулет 3d
Во оваа статија, ќе ги допреме правилата и посебните карактеристики на играта, како и играта ...
Играјте слот!
Горила оди диви
Горила оди диви
Овој џунгла-тематски слот се одликува со многу добро дизајнирана графика поради 5 ленти, 3 редови и фиксни линии на 25. Развиено е ...
Играјте слот!
Џурт на Јура
Џурт на Јура
Ако едноставноста е доблест тогаш три ролни слотови, како што се Јура Џекпот, имаат многу добра карма ...
Играјте слот!
Снег кралица богатство
Снег кралица богатство
Снежна кралица Богатство слот машина од 2By2 Игри на среќа е фантазија тематските видео слот што изгледа како да дојде ...
Играјте слот!
0 Коментари

Aloha


Aloha! Отидовме на тропските предели овој пат како што ве однесеме до островски рај со нашиот забавен видео-слот: Aloha! Кластер плаќа ™ - во кој се наоѓа единствениот Тики, растреперен Моај!
Оваа 6-ролна и 5-редица видео слот вклучува нов, оригинален Cluster Pays ™ механичар, Sticky Win Re-spins, симболи за замена и Free Spins со функцијата Симбол капка. Се повеќе и повеќе појавување на симболи ја зголемуваат големината на кластерот и ја зголемуваат возбудата. Симболот за слободни спинови е поштенска марка - за време на бесплатни вртења, симболите со ниски победи се отстрануваат за загарантирани победи! И оние големи добивки ќе ни бидат во можност кога ќе направите на крајот да резервирате лет до Хаваи - само не заборавајте да испратите разгледница!
И не дозволувајте огнените кокосови да ве будат - Зен е редот на денот; дури и беснее вулкан во позадина е обоен розева во овој ладен рајски сон свет. Тики ќе ти биде водич. Поклони се назад и да се релаксирате во ова забавно искуство со игри со Aloha! Кластер плаќа ™.

Случајни Слободни Слот игри:

Спид Орели
Спид Орели
Одете на посета на Емералд Островот и појдете со земјоделство со компир. Со малку среќа двете ...
Играјте слот!
Супермен
Супермен
Дали сте подготвени да ги ставите сите ваши јајца во една кошница и да се поставите на непредвидлива авантура со една од ...
Играјте слот!
Гребен работи
Гребен работи
Reef Run е видео слот со 5 макари и 20 paylines ориентирани од лево кон десно. Играта ...
Играјте слот!
Десетици или подобро 4 игра моќ покер
Десетици или подобро 4 игра моќ покер
Десетици или подобро е популарна варијанта на видео покер што е лесно да се сфати и да се игра, и се обидува ...
Играјте слот!
Гонзос потрага
Гонзос потрага
Играта има 3D графика и пастелна палета. Започнува со кратко видео за 3D анимација што го опишува поставувањето ...
Играјте слот!
Троен џеб покер покер
Троен џеб покер покер
Добредојдовте во оваа иновативна и ексклузивна казино, Triple Pocket Hold'em Poker! Ако сакате да играте покер, а исто така ...
Играјте слот!
Змеј остров
Змеј остров
Dragon Island е 5-ролна, 3-ред и 15-payline видео слот од компанијата NetEnt. Тоа е место меѓу оние убаво дизајнирани ...
Играјте слот!
Тркало на богатство
Тркало на богатство
Оваа онлајн машина за игри од Microgaming се нарекува Wheel Of Wealth и е под наслов "Специјално издание"; тоа е еден од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џими Хендрикс


Единствениот и единствениот гитара виртуоз Џими Хендрикс се враќа во пожарот на гитарските рифови и сензационалниот звук.
Оваа психоделична игра со слот ви нуди целосна искуство на Хендрикс, ве однесе назад во времето кога Џими го промени начинот на кој гитарата се играше засекогаш. Jimi Hendrix Online Slot ™ е 5-ролна, 3-ред, 20-линија (фиксен) видео слот. Таа доаѓа со ре-вртења, диви замени, диви трансформација и функција Pick и Click, каде што може да се добијат бесплатни спинови или монети.
Значи без разлика што Хендрикс најмногу ви се допаѓа (Малото крило е наш омилен), ќе ги сакате звуците и глетките на огнениот маестро на карпа, разгорувајќи додека се вртете!

Случајни Слободни Слот игри:

Напад на зомби
Напад на зомби
Нападот на зомбите е видео спот игра од Genesis Gaming. Играта има тема на пареа панк зомби ...
Играјте слот!
Чуден еден во
Чуден еден во
Чуден Еден Во е едноставна игра со карти со 1x2 Gaming. Се разгледуваат две картички и вкупно се земени, каде ...
Играјте слот!
Кобуши
Кобуши
Kobushi онлајн слот игра вклучува 5 ленти, и 30 покрие линии полни со бројни симболи и функции кои не само ...
Играјте слот!
Gnome дрво
Gnome дрво
Шумата се чини дека е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood ...
Играјте слот!
Проблеми со џунглата
Проблеми со џунглата
Раководителот длабоко во џунглата и ставете ги вештините за преживување на тестот. Ќе најдете мешавина на пријателски ...
Играјте слот!
Piggies и волкот
Piggies и волкот
Piggies и Волкот е добредојден одмор од супер остра серија Марвел во Playtech. Објавено во 2013, Piggies и ...
Играјте слот!
Таен код
Таен код
Тајниот код е видео слот машина од Net Entertainment лансиран во 2010. Ова е игра со неколку ...
Играјте слот!
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
Топ Trumps Фудбал ѕвезди е 5-ролна слот со 15 прилагодливи линии за исплата. Симболите за исплата може да се менуваат како што ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралот на слотови


Опис на играта
Нападите на авантура каде што можете да се сретнете со неприкосновен крал на џунглата. Заедно со неговото семејство тој ќе ви помогне да постигнете некои огромни победи со помош на наредени диви симболи и носивост на слободни вртења.
Белиот крал е слот за 5 ролна со 4 редови и до 40 линии за исплата. Зад ремените можете да видите тревна рамнина која се протега на планини под снег, под чисто сино небо. Симболите со висока вредност вклучуваат a златна круна, бела џијана, два бели лавчиња и орел.
Карактеристики
дивините

Белиот лав е див симбол. Тој може да слета наредени на сите ленти и да ги замени сите други симболи, освен симболот на распрскувач, за да им помогне и да формираат победнички комбинации.
Растера
Симболот за расфрлање е логото на играта и е клуч за активирање на слободни вртења.
Бонус карактеристики
Ако го спуштите разбојниот симбол на два, три и четворица истовремено, почнуваат Маестички ноќ бесплатни спин. Ќе добиете пет бесплатни врти за време на кои има значително повеќе диви симболи додадени на ленти. Освен тоа, слободните вртења можат да бидат бесконечно реигрирани со слетување на уште три ракети.
џекпот
Белиот крал нуди највисока исплата на 1,000x ако може да слеташ пет диви низ линијата за исплата. Златната круна може да исплати до 400x, додека другите три симболи со висока вредност (лавови, лавици и орел) можат да ги исплатат до 250x.

Случајни Слободни Слот игри:

Пролет пауза
Пролет пауза
Земете пролетна пауза во секое време од годината во Magical Vegas додека играте на пролетниот слот кој е ...
Играјте слот!
Супер multitimes прогресивни hd
Супер multitimes прогресивни hd
Време е да го поздравам слот многу сличен на еден вооружен бандит - класичен слот машина - во ...
Играјте слот!
Среќни врски
Среќни врски
Lucky Links беше креиран од Just For The Win во соработка со Microgaming и е 5 ролна, 20 победа ...
Играјте слот!
Џек чекан 2
Џек чекан 2
Џек се врати! Искусете го неспоредливото возбудување со Jack Hammer ™ 2: Fishy Business, каде што Џек се враќа со залог 99 ...
Играјте слот!
Династија
Династија
Династија е пет-ролна, дваесет-paylines слот игра со функција за бесплатни игри. Функцијата Free Games се активира кога 3 ...
Играјте слот!
Sugarpop
Sugarpop
Sugar Pop е 5-ролна, 5-ред и 243-payline 3D видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е нешто слатко и ...
Играјте слот!
На копа
На копа
На Копа слотови. На Копа е слот игра развиена од Betsoft Gaming. Оваа игра се врти околу ...
Играјте слот!
Aquatica
Aquatica
Дали сте подготвени да ги истражувате последните непроменети агли на нашата планета - океаните? Aquatica е оригинална онлајн ...
Играјте слот!
0 Коментари

Куки херои


Ахој таму! Hook's Heroes ™ е 5-ролна, 3-ред, 20-линија видео слот карактеристики слободен врти со 3 различни функции за избор. Играта, исто така, има единствена Функција Врти кои ги прегледуваат возбудливите слободни функции за спин за едно спин, како и за дивите заменувања и Scatter симболи!
Овој авантуристички видео спот гарантира шанса да го најдете своето богатство на лентите. Комбинацијата на карипско-стилска музика и графика со цртани цртани филмови со пиратски театар гарантира дека ќе го имате целосното искуство во играње со Hook's Heroes ™!

Случајни Слободни Слот игри:

Дијамантска империја
Дијамантска империја
Дијамантската империја е 3 ролна, слот за исплата на 15 од Microgaming кој е достапен за играње на сите уреди од ...
Играјте слот!
Мајмун кено
Мајмун кено
Мајмун Кено е заедничко вложување помеѓу Microgaming и Mahi Gaming и ги комбинира функциите на слот-машина со кено ...
Играјте слот!
Хал на хадес
Хал на хадес
Ако уживате онлајн слот машина која вработува добра игра како што е титулата тогаш не гледам подалеку од ...
Играјте слот!
Египетско богатство
Египетско богатство
Ако ви се допаѓа едноставно и лесно да се игра слотови, тогаш тоа не може да се добие било полесно отколку египетски богатства, 5-ролна, ...
Играјте слот!
Cashapillar
Cashapillar
Cashapillar е шарен видео-слот за 100-payline кој работи на Microgaming софтверската платформа. Логото на Cashapillar е диви мултипликатор ...
Играјте слот!
Клуево се врти детективи
Клуево се врти детективи
Оваа игра е потполно мистериозна. Како што е, ние навистина не знаеме точно како да објасниме како сето тоа функционира ...
Играјте слот!
Море ловец
Море ловец
Play'n Go програмерите неодамна издадоа класичен натпревар во Морски Хантер, кој ги комбинира класичните слот-машини, прекрасните карактеристики и ...
Играјте слот!
Џекпот шут 50k
Џекпот шут 50k
Исполнет со овошни, класични симболи и прилично едноставна игра, Џекпот Jester 50,000 слотот е покриен со симболи како ...
Играјте слот!
0 Коментари

Супер поттикнувач 6000


Super Nudge 6000 е класичен слот дизајниран од Нет Забава. Овој слот е многу сличен на слот-машините што можете да ги најдете во угостителските објекти. Ако ви се допаѓа ова, Super Nudge сигурно е нешто за вас!
Super Nudge 6000 Игра Почетен курс
Супер Nudge 6000 класичен слот има појава на слот машина со типични овошни симболи. Севкупно има три реплики во главната игра и 3 репортажи во бонус играта. Целта на играта е да се добијат три од истите симболи на линијата за победа. Кога ќе го постигнете тоа, автоматски ќе бидете преместени на врвот / бонус играта.
Можете да одберете да ја играат вкупната залог еднаш или десет пати. Кога ќе репродуцирате 1 залог, автоматски ќе репродуцирате 1 победа линија. Кога ќе играте 10 x вашиот залог, тогаш ќе ги играте сите 5 линии за победа. Значи, вие не можете да ги изберите линиите за победа поединечно.
Бонус игра
Можете да влезете во бонусната игра само кога играте за максимална залог, што е залог на 10. Во бонус играта можете да се обложувате 20, 40 или 60 монети. Со обложување на 20 добивате 1 подбуцнуване, облогата на 40 ќе ви даде 2 nudges, а залогот на 60 ќе ви даде 3 nudges. Кога ќе постигнете најголема можна добивка за помалку од максималниот број на стрелање, останатите стрели се отфрлаат.
Симболите на круната се многу важни за бонус играта. Три од овие симболи ќе ви ја наградат тајната награда која може да се зголеми до 6000! Сите кредити заработени во бонус играта ќе бидат додадени на суперметарот. Овие кредити може да се наплаќаат и да се користат за главната игра.
Super Nudge 6000 обложувалници
Super Nudge 6000 ви дава избор помеѓу 3 различни вредности на монети, 10 центи, 20 центи и 1 евра. Исто така, имате две различни обложување опции, 1 време вашите парички или 10 пати вашите парички. Ова значи дека минималниот залог со кој можете да играте е 10 центи, а максималниот облог е 10 евра по спин.
Платете маса / победа план
Кога ќе го погледнете Супер Nudge 6000 слотот, ќе ја видите платената табела директно на екранот, и за главната игра како за бонус играта. Значи, секогаш можете брзо да видите кои комбинации на симболи се добиваат комбинации и колку тие платат. Линискиот профит во монетите е еднаков на исплатата прикажана во табелата за исплата по нивото на обложување. Оваа сума може да се помножи со можни мултипликатори. Линискиот профит во вистинската валута е еднаков на добивката во монетите времиња на вредноста на монетата. Кога ќе добиете повеќе победнички комбинации на неколку линии за победа, тие ќе бидат додадени заедно. Ова важи и за главната игра и бонус играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Мега среќа
Мега среќа
Легендарната Mega Fortune ™ ве води во светот на богатството со оваа игра на Джакпот. Играта е 5-ролна, ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Ако некогаш сте се запрашале колку богатство на пиратите во книгата "Островот на богатството" може да се најде - и ...
Играјте слот!
Кралска маскарада
Кралска маскарада
Кралската маскарада е ролна за 5 и видео прилогот за 10 од Play'n GO. Поставено е во средината ...
Играјте слот!
Девојки со пиштоли и замрзнати зори
Девојки со пиштоли и замрзнати зори
Девојки со пиштоли 2: Frozen Dawn е слот со пет ролни со 243 начини за победа, што значи дека секој пат ...
Играјте слот!
Академија за вештерство
Академија за вештерство
Ги отвараме вратите на Witchcraft Academy ™, 5-ролна, 3-ред видео спот. Оваа игра ќе ве однесе до најстариот ...
Играјте слот!
Одмаздници нула
Одмаздници нула
Дали е тоа птица, дали е авион, не, тоа е картичка Avengers Scratch. Оваа игра ги содржи оние Марвел филм ...
Играјте слот!
Колумбус Делукс
Колумбус Делукс
Колумбус Делукс е супер ниска променлива машина за игри од Новоматик. Тоа може да биде еден слот машина на ...
Играјте слот!
Кралот на гордоста
Кралот на гордоста
Кралот на гордоста се игра на 5 x 4 ленти и 50 победа линии. Твојата цел е да слеташ ...
Играјте слот!
0 Коментари

Тексас држи em про


Кеш игра во Тексас Холдем се игра на една табела со два играчи на 10. Целта е едноставна: освои толку многу чипови колку што можете, еден тенџере во исто време. Ќе освоите тенџере со тоа што ќе ја имате најдобрата рака или ако сите други играчи ќе се преклопат пред пресметката.

Случајни Слободни Слот игри:

Плажа живот
Плажа живот
Дојде време да се земе задоцнета одмор по сето ова време поминато одземање, и што може ...
Играјте слот!
Супер монополски пари
Супер монополски пари
Сите љубители на МОНОПОЛИ ќе уживаат во Супер монополски пари, возбудливата игра со слот полн со профитабилни бонуси ...
Играјте слот!
Кралот на слотови
Кралот на слотови
Опис на играта Глава надвор на една авантура, каде што може да се сретне со неприкосновен крал на џунглата. Заедно со неговиот ...
Играјте слот!
Авалон
Авалон
Авалон е видео слот за 20-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Одликувајќи се со темата на легендата Артуриан, ...
Играјте слот!
Свежо овошје
Свежо овошје
Програмерите од провајдерот на софтверот за казино на Endorphina ја опремија играта со 5 × 4 игра-шема, што значи дека ...
Играјте слот!
1000 дијамантски залог рулет
1000 дијамантски залог рулет
1000 Diamond Bet Roulette е специфична варијанта на рулет, развиена од Playtech. Играта е многу популарна меѓу сите ...
Играјте слот!
Дебела мачка
Дебела мачка
Вегас технологија, сега WGS технологија, покажува дека нивните играчи имаат добра смисла за хумор со својот Fat Cat ...
Играјте слот!
Андре гигант
Андре гигант
Борење е името на играта во оваа онлајн игра за 5-ролна од Nextgen, а вие можете да му помогнете на Андре ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кои принцеза


Луѓето низ светот стануваат луди за аниме. Така, ние создадовме нешто накипено во Далечниот Исток талент. Посетете ја магичната Азија во инспирираната аниме Кои принцеза™.
Овој 5-ролна, 20-линија слот е апсолутно спакуван со функции! Доаѓа во комплет со неверојатно подготвен аниме карактер кој ги придружува играчите на нивното далечно источно патување. Играта е киснат во азиската поп-култура. Со неверојатните 4 Random Features и 4 бонус карактеристики, нема недостаток на начини да се забавувате во овој динамичен слот!
Koi Princess ™ ги задржува играчите на работ на нивните места, бидејќи Случајните карактеристики може да се појават неочекувано за време на било кој круг во главната игра. 3 бонус симболите кои се појавуваат во главната игра го активираат 1 на 4 неверојатни бонусни карактеристики: Сигурна победа Слободни вртења, диви манифестации бесплатни врти, победа на монети и бонус тркало.
Графички богати и со полиран саундтрак за подигање, ќе имате голема забава да играте ова!

Случајни Слободни Слот игри:

Пирон
Пирон
Yggdrasil ја однесе во научната лабораторија за да создаде Pyrons, 5 ролна, слот за исплата на 20 кој нуди хемиски инспириран ...
Играјте слот!
Туѓ роботи
Туѓ роботи
Како почит кон навивачите на роботите, NetEnt гордо го претставува својот најнов видео спот, Alien Robots ™. Оваа игра има убава ...
Играјте слот!
Неверојатни ѕвезди
Неверојатни ѕвезди
Хит слот Amazing Stars ги возбудува играчите како ниеден друг во нашиот онлајн казино! Уживајте во спектаклот на прекрасните ѕвезди ...
Играјте слот!
Весели плодови
Весели плодови
Со нашиот слот-машина Jolly Fruits ™, не само што Џокер има многу да се смее: Нека чудовиштето ...
Играјте слот!
Амбиент
Амбиент
Добредојдовте во обидот на iSoftBet во светот на слотови кои изгледаат како да се поставени на диско во 90s ...
Играјте слот!
пареа кула
пареа кула
Steam Tower ™ ве води на возбудливо патување инспирирано од викторијанската ера на 19th век и неговиот индустриски дизајн. На ...
Играјте слот!
Слотови ангели
Слотови ангели
Слотови Ангели Слот Игра Преглед. Слот Ангели е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот ...
Играјте слот!
Кралот на слотови
Кралот на слотови
Опис на играта Глава надвор на една авантура, каде што може да се сретне со неприкосновен крал на џунглата. Заедно со неговиот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сјај


на Сјај видео слот се состои од 5 одделни играчки со редови 3, како и 15 фиксни редови за победа. Можете да ја прилагодите вредноста на монета и нивото на залог може да се постави според претпочитањето на играчот, вредностите можат да се прилагодат од €0, 01 до € 1,00 и 1 до 10 соодветно. Добитните комбинации постојат од идентични симболи на победничката линија од лево или десно. Единствена карактеристика со Glow видео слот се симболите за замена, освојувајќи множење на Wilds и Free spins кои се размножуваат.
Како да се игра сјај Слот
Диви симболи
Дивиот симбол Glow's се состои од симбол на мечка и само ќе се појави на 2nd, 3rd или 4th ролна, што може да активира за време на главната игра и бесплатно кружење. Симболот Див симбол ги заменува сите други симболи за да создаде комбинација со највисок облог за обложување.
Сите победнички линии што се активираат од еден или повеќе Диви симболи ќе платат x 2 износот, ова се однесува на слободни кругови, како и на главната игра.
Главна игра
Кога за време на главната игра победничката линија за залог се формира од симболите на дивиот свет (без разлика дали со помош на замена на Диви симболи или не) одредена количина Free Spins се добива според табелата за исплата.
Ако победничката линија за обложувања се формира за време на главната игра со Дивиот симбол, претходно одредената количина на слободни вртења е наградена на играчот како што е наметнато од табелата за исплата.
Бесплатни Врти и мултипликатори
Треба да ги активирате бесплатните вртења во играта со победничка линија за залог со вграден симбол на мечка, тогаш следниве бесплатни вртења ќе го задржат истото ниво на влог и вредноста на монетата како што претходно беше поставено при активирање на бесплатните вртења.
Кога удираат друга победа комбинација во рамките на слободниот врти круг, одредена количина на слободни вртења се доделуваат според табелата за играње, тие се додаваат во прилог на останатите бесплатни вртења.
Добитните комбинации направени за време на натпреварите за бесплатни спинови се исплаќаат со двојно поголема нормална сума, доколку освоената бесплатна свртена круг комбинација вклучува Див симбол, ќе се применува секира 4 множител за победа, значително ќе се зголеми вашата профитна маргина.
Дополнителните бесплатни вртења во рамките на првичните круга за игри на слободни вртења се доделуваат само на победнички линии.
Ќе добиете бесплатни спин 1 дали треба да удрите два Elk симболи на победничка линија за залог.
Ограничувања на блесовите на видео спот
Играчкиот слот Glow се игра со ниво на залог кое се движи од 1 до 80, постојат 15 фиксни линии за победа, како и 7 различни вредности на монети кои се движат од € 0,01 до € 1,00.
Нивото на залог го претставува бројот на монети кои можете да ги вложувате на секоја победа линија. Вредноста на монетата претставува износ на пари што вреди секоја монета. Значи дека нивото на залог се множи според линиите за победа и избраната вредност на монетата, со што се утврдува вкупниот износ на пари што се става или се освои по спин.
Монетарните вредности достапни за избор во Glow Video slot се: € 0.01, € 0.02, € 0.05, € 0.10, € 0.20, € 0.50 и € 1,00. Вредностите на линијата за залог достапни за избор од опсег од 1 до 10.
Минимален сјај Видео Слот залог: залог ниво 1 x 15 победа линии x монета вредност € 0,01 = € 0,15
Максимален сјај Видео спот залог: ниво на залог 10 x 15 победа линии x монета вредност € 1,00 = € 150

Случајни Слободни Слот игри:

Река на богатството
Река на богатството
Во случај да сте имале сомневања за која река е вклучена, египетските слики веднаш покажуваат дека ова е ...
Играјте слот!
Победници гребе
Победници гребе
o започнете со, играчите прво ќе треба да изберат картичка. Да, постојат 10 картички кои се фрлени ...
Играјте слот!
Germinator
Germinator
Герминатор е уникатен слот кој дава победи кога 3 или повеќе бактерии се исти по ред. Има ...
Играјте слот!
Диви игри
Диви игри
Дивите игри треба да започнат, дали сте подготвени да заглавите во акција? Овој слот машина ...
Играјте слот!
Булова меч
Булова меч
Стани ја кралицата на кошницата во видеоснимката 5-payline 30-honey Honey Buziness! Со златното богатство на мед ...
Играјте слот!
Кога свињите летаат
Кога свињите летаат
Овој слот го комбинира тоа познато чувство на NetEnt анимација со иновативен изглед на ролна што сигурно ќе го задржи ветеран ...
Играјте слот!
Окото на амајлија
Окото на амајлија
Окото на амулетот е слот iSoftBet со 5 макари и 40 линии. Може да се репродуцира од 20p спин на ...
Играјте слот!
Натоварено
Натоварено
Вчитани слотови. Секој човек кој се тркала до машина за игри на среќа се надева дека ќе оди подалеку побогат отколку кога ќе се појави ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер дива 1 рака


Џокер диви видео покер се игра со 1 рака. Други верзии на Joker Wild се достапни, игри со 10, 25 и 50 рацете, но претпоставуваме дека 1 е рачна верзија. Џокер Дил користи оригинални покер раце. Прилагодување на оригиналните покер раце е дека во Џокер дивиот Џокер исто така се користи.

Случајни Слободни Слот игри:

Ацтеките богатства
Ацтеките богатства
Древната цивилизација на големите Ацтеки е вратена во живот каде бескрајни количини на непроценливо злато, накит и ...
Играјте слот!
Лесен лизгач
Лесен лизгач
Навивачите на култниот филм Easy Rider, кој исто така сака да играат игри за игри, ќе биде луд да не се обиде ...
Играјте слот!
Клеопатра - последен од фараоните
Клеопатра - последен од фараоните
Клеопатра Последниот од фараоните е 5 ролна, слот за плаќање на 10 од Новоматик кој може да се игра на сите ...
Играјте слот!
Меур бонус
Меур бонус
За свежо и шампанско гејмерско искуство, вреди да се истражуваат бодовите и наградите што доаѓаат кога играте ...
Играјте слот!
Голдвинс самовили
Голдвинс самовили
Само за Победа (JFTW) е нов софтвер провајдер кој не е околу многу долго. Сепак, тие веќе успеаја ...
Играјте слот!
Showgirls
Showgirls
Привлечни криви, скриени погледи, разиграни долна облека - добредојде во секси водевили нашите Showgirls! Fortune насмевки на вас како наш ...
Играјте слот!
Рулет вип
Рулет вип
Уживајте во играта на класичната рулетка, но со масата што ви ја донесоа со неверојатна графика. Ќе ги најдете познатите ...
Играјте слот!
Дом на несреќата
Дом на несреќата
Куќата на Doom е 5 ролна, 10 линија за плаќања од Play 'N Go која може да се репродуцира на сите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Оаза покер


Oasis Poker е варијација на Карибите Студ покер. Правилата на Oasis Poker се исти како Caribbean Stud, освен ако на играчот им е дозволено да разменуваат картички пред одлуката за подигање / преклопување, за цена, секако. Играта може да се најде главно во источна Европа, северна Африка и интернет казина со помош на Galewind Software. Следниве се комплетни правила.
Правила
Играчот прави антена обложување плус изборен страна бонус страна залог.
Играчот и дилерот добиваат по пет карти. Сите картички се свртени со лицето надолу, освен што е изложена една дилерска картичка. Играчот може да ги испита сопствените картички, но споделувањето на информации не е дозволено.
Играчот има можност да префрли една картичка по негов избор за следната картичка во палубата. Постои такса за да се направи ова, еднакво на анте антената. Оваа такса не се враќа.
Играчот може да префрли една од повеќе картички. Цената за префрлување зависи од бројот на префрлени картички, и тоа:
Една карта: 1x на Анте.
Две карти: 2x на Анте.
Три карти: 3x Анте.
Четири карти: 2x Анте.
Петка карти: 1x Анте.
Ако играчот ги префрли сите пет карти, тогаш тој мора да се подигне.
Играчот може или да се свитка или да се подигне.
Ако играчот се преклопи, тогаш тој ги губи картичките, анте облози и страничен влог (ако е направен).
Ако играчот се подигне, тогаш тој мора да се подигне облог точно еднаков на два пати на анте.
Дилерот ќе ги предаде другите четири картички.
Дилерот мора да има кец / цар или повисок за да се квалификува. Со други зборови, најниска квалификациска рака ќе биде кец, крал, 4,3,2.
Ако дилерот не се квалификува тогаш играчот ќе победи дури и пари на неговата анте антена и зголемувањето ќе го притисне.
Ако дилерот се квалификува и го победи играчот, и предноста и подигнувањето ќе го изгубат.
Ако дилерот се квалификува и губи на играчот, тогаш анте ќе плати дури и пари и подигање според Табелата за подигање подолу. Се знае дека постојат други табели за исплата.
Ако играчот и дилерот се врзуваат, тогаш и антеот и подигнувањето ќе притиснат.
Победата за бонус ќе биде целосно базирана на вредноста на покер на оригиналната рака на играчот.
Стандардна зголемување на табелата за исплата
РАКА ПЛАЌА
Кралска флеш 100 до 1
Директно измијте го 50 до 1
Четири од вид 20 до 1
Комплетна куќа 7 до 1
Исчисти го 5 до 1
Директно 4 до 1
Три од вид 3 до 1
Два пар 2 до 1
Сите други 1 до 1
Стратегија
Никогаш не сум квантифицирал совршена стратегија за префрлување картички. Мојата програма прави совршена одлука во секое време со анализа на сите можни комбинации на заменската картичка и сите четири дилерски картички. Сепак, од трчање низ некои тест раце верувам дека следната стратегија е блиску до оптимална.
Играчот треба да ја префрли една картичка со кое било од следниве работи:
Четири на право флеш и кралски флеш, дури и разбивање на еден пар
Четири на флеш со без пар.
Четири на надворешна линија без пар.
Играчот понекогаш ќе се префрли со кое било од следниве работи:
Четири на флеш со низок пар (зависи од пар и дилер картичка).
Четири на внатре директно без пар (зависи од внатре право и картичка на дилер).
Извинувам што не сум поспецифичен. Според моето гледиште таму, не е доволно побарувачката за информациите да гарантираат подетална стратегија.
Немојте да се префрлате со два или три пара.
Ако казиното дозволи префрлување на две или повеќе картички, таа опција никогаш не треба да се зема.
Откако одлуката за прекинувачот е направена, играчот може да ја следи стратегијата Caribbean Stud Poker кога ќе одлучи да се подигне или свитка.

Случајни Слободни Слот игри:

Служат за пари
Служат за пари
Оваа онлајн игра карактеристики Мултипликатор опција чија главна цел е да се подигне вашите победи. Овој онлајн слот има ...
Играјте слот!
Неонски живот
Неонски живот
Neon Life слот игра од Ash Gaming нуди играчи 243 начини да победи од само 5 репортажи. Тоа е игра ...
Играјте слот!
Energoonz
Energoonz
Ќе го најдете спонзорот Energoonz во темна лабораторија во која доминира голем Tesla серпентина која запејува секоја победа ...
Играјте слот!
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Популарниот избор на писатели и уметници, градот Париз го пронашол патот до светот на онлајн слотови ...
Играјте слот!
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
Топ Trumps Фудбал ѕвезди е 5-ролна слот со 15 прилагодливи линии за исплата. Симболите за исплата може да се менуваат како што ...
Играјте слот!
Временско време
Временско време
Сигурни сме дека тоа нема да ви изненади што Booty Time е поставен на палубата на пират ...
Играјте слот!
Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Преглед на правилата и карактеристиките развиени од NextGen, Бермудските мистерии е 5 ролна, 3 ред, видео ...
Играјте слот!
Легенда на белата змија дама
Легенда на белата змија дама
Легендата за White Snake Lady е видео спот со 5 ленти и 243 платни линии напојувани од Yggdrasil ...
Играјте слот!
0 Коментари

Понтонен


Понтонен е британската верзија на меѓународно популарна банкарска игра Дваесет и еден, можеби сега најдобро позната во форма на американски Казино верзија Блек Џек. Играта Понтон и неговото име се добиени од францускиот Vingt-et-un (21). Варијацијата пука Понтонот го прави интересот поинтересно, преку инкорпорирање на механизмот за обложување на Shoot.
Играчи, карти и цел
Понтонот може да се игра од било кој број на играчи од два нагоре - добро функционира со 5 на 8 плеерите - со користење на стандарден пакет со 52 картички. За голем број играчи, да речеме 8 или повеќе, може да се мешаат два 52 пакети. Играчите исто така имаат потреба од пари или чипови за обложување.
Картичките имаат вредности: Ace вреди 1 или 11 по избор на сопственикот, кралевите, кралици, дигалки и десетици се во вредност од десет, а останатите картички се вредни за нивната вредност. Основната цел на секој играч е да формира рака чија вкупна вредност е што е можно поблиску до 21, без да оди над 21.
Еден играч е назначен како банкар. Банкарот има предност, така што првиот банкар се избира по случаен избор (кој ќе ја намали највисоката картичка). Во секоја рака, секој од другите играчи се обидува да има подобра рака од банкарот.
Најдобрата рака на сите е Pontoon, што е 21 поени во две картички - ова може да се состои само од ace плус картичка или десетка.
Следно најдобро откако Понтонот е трик на три карти, кој е раката од пет карти со вкупна вредност од 21 или помалку.
Раката од три или четири карти во вредност од 21 поени го победи сè друго освен понтонски или пет трикови за карти.
Рацете со 20 или помалку поени и помалку од пет картички се рангираат според нивната вредност - поблиску до 21.
Рацете со повеќе од 21 поени се биста и се безвредни.
Ако банкар и играч имаат еднакви вредни раце, тогаш банкар победи.
Пример: AJ (Pontoon) го победува 7-3-4-2-2 (пет трикови со картички) кој победи 9-8-4 (21) кој победи 9-A (20) кој победи 9-6-A (16)
Договорот и почетните влогови
Банкарот се занимава со една картичка со лице до секој играч, почнувајќи од играчот до левицата на дилерот, одејќи по масата и завршувајќи со дилерот. Сите играчи освен банкарот може да ја видат својата картичка.
Сега, почнувајќи повторно со играчот за да лево на дилерот и да оди наоколу во насока на стрелките на часовникот, играчите, освен банкарот, ги ставаат своите првични облози пред нив. Минимум и максимум за почетните облози мора да бидат договорени пред почетокот на натпреварот, и секој играч може да се обложи со било кој износ во рамките на овие граници, но мора да се заложи барем на минимум.
Дилерот сега се занимава со втора картичка со која се соочува секој играч, и сите играчи ги гледаат нивните две карти. Ако банкарот има Понтон, ова веднаш е изложено, а банкарот собира двојно повеќе од износот на секој играч.
Вклучува играчи
Ако банкарот нема понтонен, тогаш, почнувајќи од играчот до левото и континуирано стрелките на играчот, секој играч има ред да се обиде да ја подобри својата рака ако сакаат со добивање дополнителни картички. Кога ќе се вратите, ги имате следните можности:
Изјавувам понтон
Ако твоите две картички се кец и десетка картичка, пријавете го со ставање на масата со десетте картички со лицето надолу и ацето се соочува нагоре.
Раздели ги твоите карти
Ако вашите две картички се еднакви во ранг, можете да ги поделите на две раце со ставање на нив лицето на масата и ставање на друг залог еднаква на вашата почетна залог. Банкарот веднаш се справува со другата карта со лицето надолу кон секоја од вашите раце, а потоа ги играте рацете едно по друго, како посебни раце со посебни улоги. Ако било која од новите картички е еднаква на првите две, може да одберете да се поделите повторно, создавајќи три или дури (теоретски) четири одделни раце, секој со свој удел. Имајте на ум дека не можете да разделите две десет поени, освен ако тие се навистина еднакви - две кралици можат да се поделат, но кралицата и Џек не можат.
Купи карта
Ако вкупната вредност на вашите картички е помала од 21, можете да кажете "Јас ќе купам една". Мора да го зголемите уделот со додавање на износ кој е најмалку еднаков на и не повеќе од два пати од вашиот почетен влог (така на пример, ако сте имале залог 6 првично можеше да додадете на него било која сума од 6 до 12, со што максимум од 18 ). Потоа, дилерот ќе се справи со друга лична карта. Ако вашиот вкупен износ е сè уште помал од 21, може да купите четврта картичка; овој пат можете да додадете во вашиот влог било која сума помеѓу првичниот удел и износот што сте го додале претходно. Значи, ако вашата почетна залог беше 6 и купивте трета картичка за 10, може да купите четврта за било која сума од 6 до 10. Ако вашите четири картички се уште помалку од 21, можете да купите петта картичка на ист начин.
Пресврт
Ако вкупната вредност на вашите картички е помала од 21, може да се каже "Twist me one". Вашиот удел не е засегнат, а дилерот ви се доделува една карта со која ќе се додаде во вашата рака. Ако вашиот вкупен износ останува под 21, може да побарате четврта картичка да биде испреплетена, а потоа и петтина, на ист начин.
Стап
Ако вкупната вредност на картичките е најмалку 15 може да се каже "стап". Останувате со картичките што ги имате, вашиот влог останува како што е и тоа е следната рака да се игра.
Ако во секое време купување или извртување на картичка предизвикува вкупната вредност на вашата рака да биде повеќе од 21, вие сте биста; мора веднаш да се фрлиш во раката со лицето, а банкарот го зема твојот влог и ги додава вашите картички на дното од пакетот.
Можете да започнете со купување на една или повеќе карти и да продолжите со извртување, но откако ќе побарате да се извитка картичка, повеќе не можете да купувате картички - сите дополнителни картички што ги сакате може да се извртат само.
Кога твојата рака ќе достигне пет картички, без да одиш над 21 имаш пет трикови за картичка и ти не ти е дозволено повеќе картички.
Во секое време кога вашата вкупна рака вредност е најмалку 15 и не повеќе од 21 можете да одберете да се држите, да ги чувате вашите картички и удел како што се, а преминот преминува во следната рака.
Кога ќе ја разделите раката, ќе ги играте двата раце еден по друг - откако ќе заглавите или ќе загинете од прва рака, ќе ја играте втората.
Банкарскиот пресврт
Кога сите играчи, освен банкарот, се превртуваа, двете картички на банкарот се свртени со лицето нагоре. Картичките на други играчи нема да бидат видливи во овој момент, освен кога тие имаат подели, извиткани, прогласени понтони или немаат биста.
Банкарот може да додаде повеќе картички на почетните две со тоа што ќе ги сврти лицето нагоре по едно по едно време. Во секој момент, кога е задоволен со раката, банкарот може да остане - односно да престане да се занимава и да игра со картичките што се решаваат. Можните резултати се:
Дилерот оди биста
Ако се реши картичка која ја предава раката на дилерот преку 21, дилерот губи и исплаќа износ еднаков на нивниот удел на сите играчи кои не се појавиле, плаќајќи двоен удел на било која рака која била понтонски или пет картички трик .
Услугата останува на 21 или помалку, со четири или помалку картички
Дилерот плаќа износ еднаков на нивниот удел на секој играч кој има повисока вредност од дилерот и собира од оние кои имаат еднакви или помалку. Понтоните и петте трикови се платени двојно. На пример, дилер кој останува на 18 ќе каже "плаќање 19". Сите потоа ги изложуваат своите карти и оние кои имаат 19 или повеќе победи, оние со Понтони и пет картони трикови победуваат двојно, а остатокот изгуби. Дилерот кој го прави 21 ќе плаќа само пет трикови со карти и само понтони. Имајте на ум дека освен ако имате понтонски или пет-трик картичка, тоа не прави никаква разлика дали имате 2, 3 или 4 картички. 19 во две картички е точно еднаков во вредност на 19 во четири карти.
Дилерот прави пет трикови за картичка
Продавачот плаќа само понтони. Секој играч со Понтон добива двојно поголем удел од дилерот. Сите други (вклучувајќи го и секој што имал петкратен трик) губи двојно поголем удел на дилерот.
Новиот договор
Ако никој не има Понтон, дилерот ги додава сите искористени картички на дното на пакетот и без довлечкање се занимава со нова рака. Ова овозможува да се подобрат шансите со тоа што се сеќаваат кои картички се надвор од игра. Ако имало Понтон, картичките се мешаат и се пресекуваат пред следниот договор.
Ако некој играч, освен банкарот, постигнува Понтон без да ја дели раката, а банкарот немаше Понтон, тогаш тој играч ќе стане нов банкар од следниот договор. Ако има два или повеќе такви играчи, оној најблизок до левата страна на дилерот ја презема банката.
Банката, исто така, може да ги промени рацете по која било рака доколку постојниот банкар сака да ја продаде банката на друг играч по заеднички договорена цена.
Варијации
За релативно едноставна игра, Pontoon има изненадувачки многу варијации. Еве избор:
Некои играат дека само аs може да се подели, а не други пара картички.
Некои играат дека мора да имате најмалку 16 поени (наместо 15) да се држиш.
Некои играат дека откако сите други го направија својот почетен влог, банкарот ја разгледува сопствената прва картичка и може да избере да ги удвои облогот. Ова понекогаш е посочено од страна на банкарот со ставање на удел еднаков на двојно поголема од влоговите на другите играчи. Ефектот е дека конечните исплати се дуплираат, но ова удвојување не влијае на исплатата за Pontoon или Five Card Trick - тие остануваат двојно повеќе од износот, не четири пати.
Исплатата за понтонот варира - некои се согласуваат да платат еден или троен влог, наместо двојно. Некои играат дека играчите се платени двојно, но дилерот само собира само еден влог за понтон.
Ако имате 4 картички со вкупна вредност од 11 или помалку, сигурно ќе направите пет трикови со картички. Во овој случај, некои играат што не можете да купите петта картичка, само пресврт еден.
Некои играат дека раката од три седмици што ги поседува еден играч (а не банкар) е Кралскиот понтон, кој удира сè и се плаќа високи улоги.
Некои играат дека Понтонот што се состои од кец и слика го победува понтонот кој е кец и десет. Некои играат дека A-10 воопшто не е понтон, туку само обичен 21. Некои играат дека АК или АК е "природен" понтон, кој победи на "обичен" понтон на АЈ или А-ХНУМКС.
Многумина играат дека секој играч чии две картички имаат "тврд" 13 (не А-2, кој може да биде 3 или 13) им е дозволено да ја "запалат" својата рака. Овие две картички се прикажани и отфрлени, и се разделија две нови картички. Залог на играчот останува како што е. Некои играат дека тоа е две картички што прават хард 14 (не А-3) што може да се изгори, наместо 13, па со седум серии можете или да изгори или да се надевате на третиот седмица да направите кралски понтон. Можно е да се изгори по горењето и да се запали раката по разделување.
Пукај понтонски
Следниот опис е базиран на информации што ги дава Џефри Бартон.
Пука Понтон е Понтон модифициран со инкорпорирање на механизмот за обложување на Shoot во прилог на нормалното обложување. И Пукањето и Пукањето на Понтонот беа популарни во Велика Британија во средината на 1950.
На почетокот на играта, дилерот формира писе со ставање во било која сума пари, помеѓу договорените минимални и максимални граници.
Откако сите играчи се обложуваат на својата прва картичка, а потоа почнуваат повторно со играчот до левицата на дилерот, секој од нив има пресврт да направи пауза. Снимањето на залози се чува одвоено од нормалните облози на играчите и се поставени помеѓу играчот и писето. Никогаш не сте принудени да направите снимање за снимање, но ако го направите тоа може да биде било која сума што ќе ја изберете, под услов вкупниот број на сите обложувалници да не е повеќе од она што е во писе. Така, ако првиот играч пука половина од писе, вториот играч може да пука било која количина до половина од писе; ако првиот играч одлучи да го пука целиот кит, останатите играчи воопшто не можат воопшто да ги стават сите облози за снимање.
Откако биле поставени обложувалниците, дилерот се занимава со секого со втората картичка. Ако дилерот има Pontoon, сите обложувални влогови се додаваат во тенџерето и секој играч го плати двојниот удел на дилерот. Инаку, секој играч има исти опции како во нормалниот понтон, но со некои дополнителни обложување можности:
Четвртата карта
Купувањето или извртувањето на третата картичка е иста како и во нормалниот понтон - не се дозволени дополнителни залози. Ако играчот има три карти со картичка помала од 21 и сака да побара четврта картичка, или со извртување или (ако е купена третата картичка) со купување, тогаш пред да ја прими картичката, на играчот му е дозволено да постават пука залог. Како и претходно, овој облог може да биде било која сума што не го прави вкупниот обложувалница обложувања поголеми од она што е во моментов во писе. Можете да поставите залог за снимање пред да ја добиете вашата четврта картичка, дури и ако не сте пукале во вашата претходна можност; обратно, снимањето пред втората картичка не ве присилува да снимате пред четвртата карта. Не постои понатамошна можност да снимате откако ќе ја видите вашата четврта картичка, дури и ако одлучите да земете петтина.
Разделување
Кога играчот се дели, откако направил залог за снимање, облогот за снимање останува на раката што ја содржи првата картичка, а играчот има можност да поставите нова пука за снимање (не мора да биде иста со износот), од друга страна, под услов вообичаено ограничување дека вкупниот број на сите обложувалници не смее да биде поголем од питот.
Одење биста
Ако раката оди, се забранува пукањето на таа рака, ако има, веднаш се додава на писето - со што се зголемува износот што може да го снимат следните раце.
На крајот на раката, откако диригираниот играше, сите извонредни обложувалници се решат истовремено со нормалните понтонски облози. Играчи кои имаат подобра рака од дилерот се платени износ еднаков на нивната пука облози од писе, а играчи чии раце се еднакви или полошо од дилерот имаат нивните снимање облози додадени на писе.
Пред секој нов договор дилерот има можност да додаде повеќе пари на писето, но не смее да земе ништо од тоа. Ако нема ништо во мачката на крајот од раката, дилерот мора или да постави нов писе или да ја понуди банката за продажба на највисокиот понудувач. Кога договорот ќе помине на нов играч, или поради тоа што имал Понтон или поради тоа што бил продаден, стариот дилер извлекува сè што останало во писето, а новиот дилер поставува нова пица.

Случајни Слободни Слот игри:

Џек или подобро 52 рака
Џек или подобро 52 рака
Џек или подобро 52-рака видео покер Определување Постојат 52 раце во оваа игра на дигалки или подобро. Тоа е ...
Играјте слот!
Добро од чуда
Добро од чуда
Кога оваа игра на "Паметот на Вондер" од страна на Thunderkick натоварено, малку се возбудувавме. Гледате овој магичен ...
Играјте слот!
Феникс и змеј
Феникс и змеј
Магичниот онлајн казино слободен казино Феникс и змеј има 5 репчиња, 3 редови и 10 линии за исплата. Ако ти ...
Играјте слот!
Допилот на Ангел
Допилот на Ангел
Неверојатниот слот за Анџели допир на интернет има 5 ленти, 3 редови и 40 фиксни линии за плаќање. Отворени ...
Играјте слот!
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот Blackjack Redeal Gold има една единствена карактеристика што ја издвојува од сите други игри на блек џек. Оваа игра ...
Играјте слот!
Џек или подобро 1 рака
Џек или подобро 1 рака
Дали се чувствувате како дома кога седите на покер маса? Тогаш ќе ви се допадне оваа дигитална верзија на класиката ...
Играјте слот!
Медуза
Медуза
Земете првиот чекор кон игра на живот! Медуза, една од најпознатите фантастични игри на NextGen Gaming ...
Играјте слот!
Groovy шеесетти години
Groovy шеесетти години
Шеесеттите години се познати како една од најголемите децении во историјата, кои исто така се нарекуваа нишалки од шеесеттите поради ...
Играјте слот!
0 Коментари

Црвено куче


Црвениот пес Покер стратегија. Вашата најдобра шанса да победите во Црвениот пес е да го користите ширењето во ваша корист. Во играта на Red Dog покер игра, дилерот треба да го објави ширењето веднаш штом се разгледаат првите две картички и тие не се ниту еднакви ниту последователни. Ширењето е разликата во вредностите помеѓу двете картички.

Случајни Слободни Слот игри:

Египетско богатство
Египетско богатство
Ако ви се допаѓа едноставно и лесно да се игра слотови, тогаш тоа не може да се добие било полесно отколку египетски богатства, 5-ролна, ...
Играјте слот!
Лов за злато
Лов за злато
Поставете плови на епско патување за да го пронајдете долго изгубеното погребано богатство со овој видео спот од Play'n Go ...
Играјте слот!
Хоризонт на настани
Хоризонт на настани
Се вели дека ништо не може да избега од хоризонтот на настани - дури ни светлина. Комбинирајте го овој блескав начин на кој било начин ...
Играјте слот!
Под морето мобилен
Под морето мобилен
Под морето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Се нурне во морето ...
Играјте слот!
Книга на РА делукс
Книга на РА делукс
Книгата на Ра делукс е најпопуларниот слот-машина за копнени казина во Европа, и има ...
Играјте слот!
Победа сума златна сума
Победа сума златна сума
Се чини дека мора да има ориентална тема за храна која постојано лета околу во моментов во канцелариите на Microgaming ...
Играјте слот!
Копачите на злато
Копачите на злато
Злато копачи слотови. Како што сугерира името, Златна дигалка е слот игра која се врти околу рударството со злато. ... Злато ...
Играјте слот!
Тивка трчање
Тивка трчање
Тивки работи. Уживајте во видеоснимката за Silent Run од Net Entertainment (NetEnt) која ги става играчите во срцето на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Искри


Искри™ е енергетски пополнет 5-ролна, 3-ред, 20-линија видео слот. Се одликува со Win One Way режим и Win Both Ways режим, како и диви заменувања и проширување на диво клонирање!
Овој возбудлив и возбудлив видео слот им гарантира на играчите возбудливо и електрично време на ремените. Комбинацијата на смирувачки звуци и неверојатната графика со неонски теми овозможува играчите да имаат електрично искуство во играњето на овој слот.

Случајни Слободни Слот игри:

Звучни ѕвона
Звучни ѕвона
Бадник е време на анализирање и надеж во подобар живот. Дали веќе сте направиле листа на желби за ...
Играјте слот!
Нож од гребнатини
Нож од гребнатини
Секој знае ликови за оваа игра. Нејзината поради неколкуте делови од фантастичниот филм Блејд, кој раскажува за крвавите авантури ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Вовед Рулет е една од најлесните игри за играње и разбирање во казиното. Како и обично, полесно е ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: бог на бури
Возраст на боговите: бог на бури
Возраст на боговите: Бог на бури е уште една игра од популарната серија на "Бога на возраст". Базирано на ...
Играјте слот!
Ист мобилен
Ист мобилен
Зошто отидовме со такво лошо чувство за оваа стара игра на Betsoft сега објавена на мобилен? ...
Играјте слот!
Море на спокојство
Море на спокојство
Понекогаш ви е потребен период на мир и тишина, за да се одморите и да ги вратите вашите способности. Спокојството е магичен збор ...
Играјте слот!
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Фреквенцијата на паѓање на бонусот е статистички, секој 132nd спин (0,76%). Веројатноста за хит (било која победа) ...
Играјте слот!
Супер брзо топла топла
Супер брзо топла топла
Она што го имаме овде е стандардна пет-ролна, три ред структура со 25 линии. Највисокиот симбол за плаќање е прекрасен ...
Играјте слот!
0 Коментари

Француски рулет


рулет, (од француски: "мало тркало"), коцкање игра во која играчите се обложуваат на кој црвено или црно нумериран пресек на тркало кое се врти со тркала ќе се појави во мала топка (вртено во спротивна насока). Влоговите се ставаат на табелата означена како коресподенција со преградите на тркалото. Се игра во казина во светот. Рулет е банкарска игра, и сите облози се поставени против банката - тоа е, куќата или сопственикот на играта. Како игра за големи обложувања, нејзината популарност беше заменета во Соединети Држави и на Карипските острови од други, особено зарове, Блек Џек, и покер.
Неверојатни приказни за потеклото на рулетката го содржат неговиот пронајдок од францускиот математичар 17th-век, Блез Паскал, од француски монах, и од кинескиот, од кого наводно пренесени во Франција од страна на доминикански монаси. Во реалноста, рулетката била изведена во Франција во почетокот на 18-тиот век од постарите игри hoca и portique, и за првпат се споменува под нејзиното сегашно име во 1716 во Бордо. По неколку модификации, рулет ја постигна својата сегашна распоред и структура на тркалата за 1790, по што брзо доби статус како водечка игра во казина и коцкарски куќи во Европа. Во текот на годините 1836 да 1933, рулет беше забранет во Франција.

Случајни Слободни Слот игри:

Храм на тутун
Храм на тутун
Храмот на Тут е само за Win / Microgaming слот со 5 макари и 10 линии. Може да се репродуцира на сите уреди ...
Играјте слот!
Колумбус Делукс
Колумбус Делукс
Колумбус Делукс е супер ниска променлива машина за игри од Новоматик. Тоа може да биде еден слот машина на ...
Играјте слот!
Пламен busters
Пламен busters
Thunderkick изненадува коцкари без пауза! Овој пат тие се мешаат слот машина со старата аркадна игра и се ...
Играјте слот!
Хајди-хаус-хаус
Хајди-хаус-хаус
Хајди е назад и подобар од било кога. Heidi's Bier Haus ™ е подготовка на забава на онлајн казино во близина на вас! ...
Играјте слот!
Источен змеј
Источен змеј
Има секогаш отсекогаш мистериозна аура околу Кина, и Источен змеј, онлајн игра со 5-ролна игра ...
Играјте слот!
Мистер пари
Мистер пари
Господин Пари, што е одлично име и тема за оваа 5 ролна 20 payline интернет слот игра од реално време ...
Играјте слот!
Бонус покер
Бонус покер
Бонус Покер е варијација на Џек или Подобро видео покер кој нуди бонус исплати за 4 на ...
Играјте слот!
Супермен
Супермен
Дали сте подготвени да ги ставите сите ваши јајца во една кошница и да се поставите на непредвидлива авантура со една од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 1 рака


Дали се чувствувате како дома кога седите на покер маса? Тогаш ќе ја сакам оваа дигитална верзија на класичната игра. Крикове или подобро Double Up е видео игра со по еден играч со класични казино карактеристики: брза игра и висока исплата. Што е ново за оваа игра е тоа што има изглед и чувство на компјутерска игра, наместо традиционална видео-покер игра.
Дигалки или подобри двокреветни ви овозможува да играте до 25 рацете, со подобар графички приказ. Истата обоена позадина од оригиналот уште еднаш се користеше овде, освен со додадена паника и лак.
Ќе ја вчитате играта. Интерфејсот е мазна и до-точка. Гледате различни исплати од прикажаните различни раце. На горниот дел од екранот е дополнително корисна информација. И, се разбира, петте картички со кои се занимавате се подолу. Дигалки или Подобро ви обезбедува најмало исплата и кралското директно испирање ви дава најголема - x250 вашата облог.
На дното на интерфејсот е областа која ќе ја прилагодите. Погледнете што ви одговара! Може да го прилагодите количеството на раце кои се играат во круг. Што значи тоа токму тоа? Тоа значи дека може да се смени помеѓу една рака и до пет, 10 и 25 раце. Следно е нивото на залог. Да, имаш и маневрирање простор на ова: опсег помеѓу еден и пет.
Конечно, имате опција да промените околу вредноста на монета која е во игра. Можете да се префрлате помеѓу €0.01 и € 0.50. Ако имате највисока вредност на монетата, највисоко ниво на залог и најголем дел од рацете во игра, ќе играте максимална вкупна залог од € 62.50 по круг. Притиснете го копчето Max Bet да отиде ѕверски режим со залог!
Една од најубавите работи во врска со дигалки или подобро двојно горе е двојната функција за коцкање во која може да се погоди бојата на следната картичка. Ќе добиете можност да ги зголемите вашите добивки по секоја победа.
Еве како функционира: по победата, притиснете GAMBLE. Ќе отидете на нов екран и ќе видите пет карти со кои се соочува надолу. Треба да ја изберете бојата на картичките една по една. Ако претпоставувате во право, вашите добивки двојно. Но, ако го изгубите, ќе ги изгубите сите добивки и ќе се вратите на главната игра. Бонусната игра ќе продолжи сè додека не се погоди погрешно. Се разбира, вие не морате да коцкате победа. Вие едноставно можете да ги соберат!
Затоа, оди напред. Уживајте во покер масата и пробајте ја раката во Хаксовите на подобро двојно!

Случајни Слободни Слот игри:

Бетмен и г-дин замрзнување
Бетмен и г-дин замрзнување
Играта природно ја бомбардира Кросадерот Готам Сити против криогенски ладен Г-дин Замрзнување. Двајцата непријатели прво се појавија во ...
Играјте слот!
Нинџа
Нинџа
Порамнете се со најмоќните нинџи во оваа возбудлива игра. По активирањето на функцијата за бесплатни игри, Црниот нинџа ...
Играјте слот!
Супер нули
Супер нули
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна супер херој игра за гребење игра Super Zeroes. Супер нули е многу лесно да ...
Играјте слот!
Жао Каи Тонг Жи
Жао Каи Тонг Жи
Играње кинески тематските игри е задоволство, особено кога Playtech е одговорен за изработка на Слот машини. Дознаваш за нови ...
Играјте слот!
Гладијаторски војни
Гладијаторски војни
Играњето на оваа автоматска машина за игри ќе ве врати во Римската империја. Каде гладијаторите мораа да се борат против другите ...
Играјте слот!
Ролна скапоцени камења
Ролна скапоцени камења
Ролна камења слот игра Преглед. Прекрасниот ролери камења онлајн казино слот има пет макари и 3 редови. Овие магии ...
Играјте слот!
Западна граница
Западна граница
Веројатно, сите момчиња (па дури и многу девојчиња) се претпоставуваа себеси како освојувачи на северноамерикански прерии во своето детство ...
Играјте слот!
Кристални камења
Кристални камења
Слот игри се за сите да се забавуваат и се надевам натрупување на богатство, па што тема ќе биде посоодветна отколку драго ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек


Денес, Блек Џек е една картичка игра која може да се најде во секој американски казино за коцкање. Како популарна домашна игра, се игра со малку различни правила. Во казино, куќата е дилер ("постојана банка"). Во играта на казино, дилерот останува да стои, а играчите седат.

Случајни Слободни Слот игри:

Моќ ѕвезди
Моќ ѕвезди
"Power Stars ™ е една од оние слот-машини кои моментално гребеат од онаа на Вегас. Тоа чувство во задниот дел на ...
Играјте слот!
Трки за розови
Трки за розови
Тркачки за играчки слот машина. Време е да го живеете животот на брза лента со овој уличен трки ...
Играјте слот!
Крвни цицачи 2
Крвни цицачи 2
Подигнете љубовници на вампирите! Нова генерација на крв, цицање, лук-мразеше, ноќ-љубовен ликови пристигнале! Продолжување на оригиналот, Крв ...
Играјте слот!
Под креветот мобилен
Под креветот мобилен
Под креветот е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри програмер. Тоа е исклучително слатко ...
Играјте слот!
Zombirthday
Zombirthday
Прекрасниот бесплатен онлајн слот за игри на Zombirthday, кој ве донесе од страна на Playson, доаѓа со 5 рељели, 3 редови и 10 плати ...
Играјте слот!
Слотовски дел 2
Слотовски дел 2
На Slotfather се враќа со сите негови приврзаници - вклучувајќи ги Змиите очи Семи, Френки "Кнукли" и Fat Tony - во ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Луди камелеони е 5 ролна, 5 линија за плаќање со летни плажа. Одреди ги 10, J, Q, K, ...
Играјте слот!
1429 неизследвани мориња
1429 неизследвани мориња
Овој слот започнува со отворање секвенца поставена во кабината на бродот. Постои маса во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блекџек двојно изложување


Двојна експозиција Блек Џек (исто така познат како Zweikartenspiel Германски: „Игра со две картички“) е варијанта на блек џек од казино игра во која дилерот прима две картички, како дел од првичниот договор. Познавањето на раката на дилерот му дава значителни информации на играчот.

Случајни Слободни Слот игри:

Натоварено
Натоварено
Вчитани слотови. Секој човек кој се тркала до машина за игри на среќа се надева дека ќе оди подалеку побогат отколку кога ќе се појави ...
Играјте слот!
Легендата за Шангри-ла
Легендата за Шангри-ла
Легендата за Шангри-Ла: Кластер Пајс ™ е следната рата во нашата кластерска серија. Овој пат, мудриот монах ...
Играјте слот!