Игра Оператор: intercasino

Бонус. Експрес казино игра оператори

0 Коментари

Polterheist


Polterheist е висока варијанса NextGen Слот за игри со 5 макари и 100 линии за исплата. Може да се репродуцира од 50p спин на сите уреди, овој забавен театар на Западен дух кој нуди придобивки од 2 кои случајно ги активираа основните карактеристики на играта - 1 од нив ви дава случаен див, додека другиот ви дава купишта со симбол на духови, како и други духови да станат избран дух . Сето ова е за функцијата Free Games, каде што можете да добиете неограничени бесплатни вртења со мултипликатори до 5x, како и 2 случајно активираните функции - можете да освоите до 2,000 пати вашиот влог на секој слободен спин!
Polterheist е ролна 5, слот за линијата за плаќање 100 од NextGen Gaming. Со забавна тема на западните духови, можете да се вртите од 50p до £ 125 вртење на сите уреди. Следете ја бандата на дивиот Хаутин, бидејќи тие го тероризираат Западот во потрага по богатство со карактеристики на бонус 3 - исто така, тоа е многу непостојан!
Графички богата со класичен западен саундтрак, се приклучувате на бандата Хаунтин, бидејќи секој член ја носи својата специјалност на партијата. Симболи на макарите вклучуваат неонски обоени A, K, Q, J и 10 ројали, како и 5 духовите. Имате Голди Голдруш (лидер), Пинки Парсонс (стилист), Ели Емералд (најдобар безбеден крекерот западно од Мисисипи), Оскар Лорд (комедијант и светски шампион тако јаде) и Стар Син (најбрзо шоу во Западот).
Голди Голдруш е највредниот симбол кој ви дава 10 пати на вашиот удел за 5 низ линијата за исплата. Исто така го имате симболот Haunted Dead, кој е див - заменувајќи ги сите симболи на безбедно место, се појавува само на макари 2, 3 и 4. Polterheist доаѓа со случајно активиран Haunted Wilds функција каде што екстра диви симболи може да се додаде на 3 средината репортажи.
Потоа, имате функција за прекршување на духови, каде што, на почетокот на секое вртење, може да се појави 1 на иконите на духови - духот потоа додава купишта сетови на тој дух на лентите за да ви помогне полесно да ги формирате победните комбинации. Освен тоа, сите други духовни симболи се претвораат во активирачкиот дух за да ви помогнат понатаму. Карактеристиката е загарантирана за да ви даде победничка комбинација.
Главните атракција е функција за слободни игри - ова се репродуцира кога ќе добиете 3 безбедно расфрлени симболи на макари 1, 3 и 5 истовремено. Ќе добиете 8 бесплатни вртежи, кои секоја победа ќе биде предмет на мултипликатор на 2x, 3x или 5x. Внимавајте на безбедното расејување кое се појавува кога 1, 2 или 3 се појавуваат за време на бесплатниот спин ќе ви даде 1, 5 или 8 дополнителни слободни вртења.
Нема ограничување за тоа колку бесплатни вртежи може да ги освоите и просечниот број на 22. Исто така, и функцијата Haunted Wilds случајно активирана и функцијата Ghost Break-In се применуваат за време на бесплатните вртења за понатамошно да го помогнат вашиот потенцијал за победа.
Polterheist изгледа одлично и е прилично едноставен во однос на бонусните карактеристики - ми се допаѓаат случајно додадените диви и духови, но се работи за функцијата Free Games каде се применуваат случајните карактеристики, можете да добиете неограничени бесплатни вртења и мултипликатори до 5x игра.
Темата може да биде забавна, но варијансата е небеска висока - оваа висока нестабилност придонес може да плати 2,000 пати вашиот удел на секој слободен спин со мултипликатор 5x. Ако духовите се твоја работа, Ghost Pirates by NetEnt е често се превиди, но одлична игра, но ако сакате да се упатат кон Дивиот Запад, нема подобар слот од NetEnt Жив или мртов.

Случајни Слободни Слот игри:

Фудбалски бес
Фудбалски бес
РТГ бесплатно онлајн казино слот игри со бонус круг не преземете без регистрација се одличен начин на возбудлив ...
Играјте слот!
Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Еднорозите и самовили не се ништо ново во темата за слот, но овој е чудно недовршен. Како да графика ...
Играјте слот!
Зиндско патување Синдбад
Зиндско патување Синдбад
Направете голема авантура со Синбад, како што плови на океаните ќе се среќавате со огромни купишта со симболи, ...
Играјте слот!
Sharky
Sharky
Лов на богатство, грабежи и морски авантури се некои од фантазиите што повеќето од нас се однесуваат на нашето рано детство, ...
Играјте слот!
Крал на Виножито
Крал на Виножито
Создаден од Новоматик, Слот за Виножито Кинг е уште еден продолжение на Слот за ролна. Се состои од ленти на 5 и 20 линии, ...
Играјте слот!
Електро бинго
Електро бинго
Бонус Експрес е горд што го претставува Електро Бинго, нов начин да се игра бинго. Оваа футуристичка и ултра модерна игра ...
Играјте слот!
Алјаска риболов
Алјаска риболов
Прекрасната Аласканска риболов забавна слот машина има ролни 5 и 3 редови. Играјте еден од Microgaming новите бесплатни ...
Играјте слот!
Тајните на Божиќ
Тајните на Божиќ
Уживајте во вашето омилено време на годината и влезете во духот Холидеј со нашата најнова игра Тајните на Божиќ ™! ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дивиот 3


Обидете се Дивиот 3 слот онлајн бесплатно во демо режим без преземање и нема потреба од регистрација и читање на прегледот на играта пред да игра за вистински пари.

Случајни Слободни Слот игри:

Сафари топлина
Сафари топлина
Safari Heat е 5-ролна видео слот од Playtech со 15 линии за исплата и линија облози од £ 0.15 до £ 75. На ...
Играјте слот!
Чудесни води
Чудесни води
Одете под морињата и запознајте некои чукнат, водени пријатели во оваа линија за игри на 15 линии од SuperCasino. Помош Алберт ...
Играјте слот!
зум
зум
Thunderkick се едни од највозбудливите нови развивачи на игри кои се појавуваат во онлајн казино светот во последниве ...
Играјте слот!
Кинг е чудовиште
Кинг е чудовиште
Земете ја улогата на кралот Естер и забавувајте ги владетелите на царството! Чувајте ги доволно забавувани и ...
Играјте слот!
Архангели: спасение
Архангели: спасение
Ја знаете приказната. Добро наспроти злото. Ангели против демони. Слот е нивна избрана арена. Макарите се нивното бојно поле, ...
Играјте слот!
Кралица на кралевите
Кралица на кралевите
Патувајте назад во времето и уживајте во топлината на египетското сонце во кралицата на кралевите, онлајн видео ...
Играјте слот!
Диско ноќ страв
Диско ноќ страв
Родителите, носејќи ја безбедноста на своите веќе и пораснати деца, многу често ги забрануваат да посетуваат дискотеки, стравувајќи ...
Играјте слот!
Брус Ли
Брус Ли
Како да се игра Брус Ли ™ карактеристики диви, scatters и моќна слободна спин функција може да почне со 3 различни методи ...
Играјте слот!
0 Коментари

Джакпот шут 200 000


Џекпот Џестер 50,000 беше издаден во 2016 и сеуште е достапен денес. Како што сугерира името, тој има максимум победа на монетите 50,000, што преведува на главната награда од € 50,000. Тоа е наследник, Џекпот Естер 200,000, е pimped up верзија со подобрена графика и повисока максимална победа. Овие типови на традиционални овошни машини во Лас Вегас веќе долго време се појавуваат и постојат неколку верзии достапни онлајн, еден од најпопуларните е прогресивниот слот за џекпот Мега Џокер by NetEnt.
Џекпот Џестер 200,000 е ролна за 3, 5 линии за исплата на видео клипови со 2 комплети со ролни кои се напојуваат со NextGen Игри. Може да се репродуцира на сите уреди од €0.10 до € 20. Тоа е типична машина за џекпот за овошје, па ако некогаш сте ја играле, сите сте ги играле сите.
Џекпот Естер 200,000 симболи
Paytable

Во играта се присутни 8 симболи. Од ниска до висока вредност, тоа се - цреша, лимони, сливи, јагоди, дијаманти, ѕвона, седумка и највисокиот платен Jester див симбол кој вреди 100x за 3 низ редоследот во редовен режим.
Исто како и кај повеќето од овие игри, доаѓа со 2 различни paytables - Bet 10 и Bet 20. Џекпот Џестер 200,000 е за Super Game и за да може да го активирате, мора да ја изберете опцијата Bet 20. Кога ќе направите - обемот на залог и исплатите се двојно зголемени, а исто така ви дава шанса да ја префрлите игра на горниот ресетет за да ја играат Super Game. Максималната победа во редовниот режим е 100x.
Џекпот Естер 200,000 Супер игра
Супер игра активирана

За да може да ја пренесе играта од долниот матрикс на 3-ролна до горниот ресетитор, мора да ја избере опцијата Bet 20. Секогаш кога имате победа од 5x или повеќе, ќе ви биде дозволено да ги соберете вашите победи или да ја активирате Супер Игра. Во Super Game, големината на залог се множи со 5 и Jester Wild симболите се наредени со високи цевки. Целиот екран на Jesters тука ќе ви додели импресивна максимална победа 10,000x.
Џекпот Естер Заклучок
Да бидам искрен, ние не сме огромни фанови на овој тип слотови, но знаеме многу луѓе како нив. Можеби тоа е носталгија или луѓе како и трепките светла. Како и да е, Џекпот Џестер 200,000 е бескорисен, освен ако не го активирате Bet 20, и за да добиете нешто од тоа, мора да приземјдете носивост на симболи на Jester во Super Game ... кои мора да се обидете да ги иницирате прво.
Џекпот Jester 200,000 е висок слот за варијанса со релативно низок RTP, почнувајќи од 94.9% во редовниот режим и 95% во Super Game. Ако, пак, уживате во играњето на овие слотови, најверојатно ќе уживате и во ова. Максималната победа не е лоша со никакви средства, а втората најдобра победа на 2500x не е ниту страшна. Најверојатно ќе се обидеме кога ќе влезе во живо, но не се чувствуваме супер за тоа

Случајни Слободни Слот игри:

Малите свињи возвраќаат назад
Малите свињи возвраќаат назад
Размислете за приказната за трите мали свињи и големиот лош волк, а потоа да ја внесете во ...
Играјте слот!
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
Топ Trumps Фудбал ѕвезди е 5-ролна слот со 15 прилагодливи линии за исплата. Симболите за исплата може да се менуваат како што ...
Играјте слот!
Джакпот блок партија
Джакпот блок партија
А фантастичен Джакпот блок партија слот онлајн беше креиран од страна на Вилијамс Интерактивна да ви гарантира пријатно слободно време. Темата ...
Играјте слот!
Rocknroller
Rocknroller
Rock n Roller е фантастична опција за оние кои се нови на слотови и сакаат некомплицирана игра ...
Играјте слот!
Reactoonz
Reactoonz
Заврши енергетски вонземјани во Reactoonz слот од Play'nGO. Како и неговиот претходник Energoonz, Reactoonz е развлечен паралелен универзум ...
Играјте слот!
Пинокио
Пинокио
Преглед на игра на слотови за Пинокио. Пинокио ​​е ролна 5, 3-ред и 14-payline 3D видео слот од развивачот на игри во казино BetSoft. ...
Играјте слот!
Забранети змејови
Забранети змејови
Забранетите џинови е една од првите игри на Колосал Ролс што се појавија на казино подови низ целиот свет. Со 2 ...
Играјте слот!
Вулканска готовина
Вулканска готовина
Премисата на Вулканска кесичка од Новоматик е едноставна; реално едноставно. Во суштина тоа вклучува пештери обидувајќи се да ...
Играјте слот!
0 Коментари

Амазонски идоли: милиони произведувачи


Спакувајте ја штитната шлем и сафари одговараат, и не заборавајте вашиот отвратителен инсект како што ќе влезете во пареанскиот дождовни шуми Амазон во потрага по антички идоли. Се надевам, ќе се враќате со џекпот на над 1,000,000.00. Еве вашата шанса да се восхитувате на убавината и мистеријата на џунглата на Амазон, оживеана со прекрасен ефект на 3D во Амазонски идоли милионер создателот видео спот од NextGen Игри
Пет макари и 25 платни линии се поставени против позадина на големи камени глави и резби од Маите. Како што би очекувале во игра базирана на џунгла, исто така има и многу дрвја за да се видат. Слот изгледа фантастично, но додека изгледа не е сè, за среќа неговиот одличен дизајн е поддржан од некои подеднакво зачудувачки карактеристики.
Има избор на три диви функции за време на слободниот круг на врти, тркалото на Амазонија, кое врти некои големи награди, како и играта Grid of Amazonia pick-a-prize игра. Во било кој од овие круга, имате шанса да соберете прогресивен џекпот кој започнува во кул 1,000,000.00 во локална валута. Тоа се зголемува од ова ниво како процент од сите обложувања на играта се става настрана, чекајќи среќен играч да бара многу.
Лондонската NextGen Gaming е основана во 1999 и нејзиниот асортиман на казино игри сега се наоѓа на интернет и мобилни сајтови од целиот свет. Многу игри се лиценцирани на други развивачи, и меѓу најпопуларните слотови од NextGen Gaming имаме познати титули како А Додека на Нил, Фокин победи и 300 Шилдс. Amazon Idols Million Maker е издаден под сопствената етикета на NextGen, и како и целиот спектар на игри, тоа е гарантирано да дава фер резултати со одлични резултати. Подготвен со патната опрема? Тогаш ајде да одиме на амазонска авантура.
Откривање Си ја заборавивте Богатства
Машините за преглед обезбедуваат добивање на најдобар поглед на поставувањето на тропските шуми. Акцијата е придружена со импресивен саундтрак кој се вклопува со Југот американски тема. Музиката станува посложена додека ролки се вртат, додавајќи на возбудата. Стандардните победнички комбинации се создаваат на вообичаен начин, со соодветни симболи преку линиската линија од левата страна потребни за да се бара награда.
Овие симболи вклучуваат 9 до Икони за картичка за играње, од кои секој е вреден до 100x на линискиот влог кога ќе ја пополнат линијата за исплата. Секој детално дизајниран сини и зелени ѓердани, секој ќе се врати 15x, 50x и 250x вашата линија залог кога ќе се видат на три, четири или пет макари, додека златна Статуата плаќа до 300x.
Симболи на врвот на табелата за плаќање треба само да слетаат на првите два репортажа за да платат, почнувајќи со голема злато монета која вреди од 5x до 500x, во зависност од тоа колку од линијата ја исполнува. Прекрасна амазонска жена вреди од 10x до 1,000x, но исто така е и див симбол кој може да застане за другите доколку е потребно, да ги комплетирате дополнителните комбинации за вас. Таа, сепак, нема да го замени логото на играта или специјалниот идол кој ќе го активира џекпот.

Случајни Слободни Слот игри:

Егзотични мачки
Егзотични мачки
Егзотичните мачки на Microgaming се поставени длабоко во џунглата каде што сите големи мачки се кријат нераскажано богатство во ...
Играјте слот!
Римминг ја раскажува кралицата на срцата
Римминг ја раскажува кралицата на срцата
"Кралицата на срцата, таа направи некои курви на сите летен ден." Оваа класична рима може да те придобие ...
Играјте слот!
Замок градител
Замок градител
Замокот Градител Слот Игра Преглед. Замокот Градител е 5-ролна, 3-ред и 15-payline 3D видео слот игра од Rabcat Casino ...
Играјте слот!
Божествено богатство
Божествено богатство
Божествената Fortune ™ ви нуди богатство и богатство од антиката. Патувајте назад во време на свет на митски суштества ...
Играјте слот!
Пенливи свежи
Пенливи свежи
Искривата свежа игра има 5 макари и 5 линии, а беше развиена од страна на многу популарната Endorphina ...
Играјте слот!
Црн Витез
Црн Витез
Моќниот Black Knight видео слот е возбудлив 5-ролна слот од Barcrest / SG Gaming со средновековна тема. Всушност ...
Играјте слот!
Џек или подобро 1 рака
Џек или подобро 1 рака
Дали се чувствувате како дома кога седите на покер маса? Тогаш ќе ви се допадне оваа дигитална верзија на класиката ...
Играјте слот!
Капетан топови циркус на готовина
Капетан топови циркус на готовина
Развиен од Playtech, Circus of Cash на Капетан Cann е 5 ролна, 3 ред, Видео слот. Има 25 Pay ...
Играјте слот!
0 Коментари

Допилот на Ангел


Неверојатниот слот за Анџели допир на интернет има 5 ленти, 3 редови и 40 фиксни линии за плаќање. Игри со молња кутија ги отвори вратите на небото за сите љубители на слободни бонус круг слотови. Прекрасните ангели ќе ви обезбедат божествени победи во оваа игра за казино!
Ангели ви ја доделуваме бонусната игра
Прекрасните ангели ќе ве доведат до неверојатни награди ако ги почитувате! Ангелот е симбол на размери во овој онлајн слот. Ви требаат најмалку 3 Ангели на лентите за да ги активирате бесплатните игри на 8 со дополнителни диви и множители. Екранот со 8 облаците се појавува пред вас. Изберете ги облаците еден по еден за да откриете мултипликатор и да го најдете ѕвоното и харфата што стануваат дополнителни Диви. Но внимавајте на црвениот ѓавол што се крие зад облаците! Откако ќе ги откријат 2 неговите портрети играта ќе заврши.
Симболот на ангелските крилја со натпис "Диви" го заменува секој симбол во овој слот, но ангелот. За дополнителна облога, можете да ја вклучите функцијата Ante Bet која ги зголемува вашите шанси да освојат бонус на допир со Ангел.
Небото за сите
на златна вратите на небото полека се отвораат и прекрасните ангели кои изгледаат како пин-ап девојки ве поздравуваат во рајот на добивката! Слушнете го звукот на трубата која прогласува претстојните победи! Неверојатен дизајн, прекрасни звуци и возбудливи дополнителни функции можат да ви ги донесат часовите на фасцинантната игра!
Можете да го најдете бесплатниот гејмерски слот на Ангел меѓу многуте други големи видео казино игри на Bonus Express и да го играте само за забава! За да играат било која од Молња кутија бесплатни онлајн слотови нема преземање нема регистрација е потребна на нашиот сајт!

Случајни Слободни Слот игри:

Мега moolah isis
Мега moolah isis
Mega Moolah Isis е прогресивна видео-слот игра напојувана од снабдувачот на игри Microgaming. Тоа е ролна за 5 ...
Играјте слот!
Море на спокојство
Море на спокојство
Понекогаш ви е потребен период на мир и тишина, за да се одморите и да ги вратите вашите способности. Спокојството е магичен збор ...
Играјте слот!
Најдоброто вештерка
Најдоброто вештерка
Не постои начин да се погреши магичната тема на оваа игра - магии, напивки и маѓепсани кристали владеат со овој 3 × 5 ...
Играјте слот!
Змеј капка
Змеј капка
Во овој класичен 20 линија за плаќање од Nextgen, замоците, витезите и богатството на градите ги украсуваат бараните бонуси ...
Играјте слот!
Robotnik
Robotnik
Роботникот е едноставна, но неверојатна игра за игри од Yggdrasil Gaming, истата компанија која ви донесе неверојатни слотови ...
Играјте слот!
Поп Бинго
Поп Бинго
Поп Бинго е брилијантно забавна игра. Бинго правеше малку враќање во последниве години и ова ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Рулет е игра киснат во историјата. Неговите корени се враќаат до 200 години, а сепак суштината ...
Играјте слот!
Блекџек повеќеканални Vip
Блекџек повеќеканални Vip
Блек Џек Мултихенд ВИП е популарна варијација на класичниот блек џек на 21. Тоа е направено од iSoftBet и им овозможува на своите играчи ...
Играјте слот!
0 Коментари

Штитови од дивината


И името на овој видео спот и неговата севкупна тема се одраз на оригиналната стрип-книга "300" и истоимениот филм 2007, во кој кралот Леонид води 300 Спартанците во битка за да ја брани својата територија против безмилосниот персиски бог Кинг Xerxes.
Богата со уметнички дела кои вклучуваат спартански храмови, оружје и воини, 300 Shieldfs е 5-ролна, 25-payline слот кој ветува дека ќе биде достоен за борбата и нуди мултипликатор на наградата 300X.
Тема
300 Шилдс се воведува со импресивно застрашувачки рафал на музика што ве води директно во воинствената тема. Позадината околу екранот за играње го отсликува полето на пченица, синото небо и спартанските храмови во далечината. Екранот за добредојде е пробиен на многу места со стрели, и ова оружје се појавува постојано низ целата игра.
Долните вредни симболи се директно од картичката и ги вклучуваат 9, 10, J, Q, K и A. Овие симболи се шарени, антички стилски букви и секој е прободен со стрелка. Симболите со средна вредност вклучуваат група на стрели кои летаат на вас, и крвав меч со две острици на врвот на кожна ножница. Постојат два највисоки вредни симболи: долг дрвен брод со едра и весла, и спартански воин кој се повлекува на својот лак и стрела. Кога ќе слеташ на два или повеќе од него, тој станува анимиран и ја стрела својата стрела од рамката.
Звуците во заднина се во основа ограничени на саундтракот сличен на филмот кој се репродуцира само кога ролки активно се вртат.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралот тигар
Кралот тигар
А патувањето длабоко во африканската џунгла ги чека онлајн играчи кои се доволно храбри за да го проверат кралот Тигар, анимација на животни ...
Играјте слот!
Холидеј сезона
Холидеј сезона
Божик време доаѓа! Сите луѓе чекаат да се случат магични настани. И благодарение на казиното Play'n Go, нашите ...
Играјте слот!
Совршен блек џек
Совршен блек џек
Ако сакате блек џек со страст, но понекогаш се чувствувате како ако класичната игра е малку здодевна или ...
Играјте слот!
Диви дињи
Диви дињи
Дињите се диви и го заменуваат секој друг симбол на ролна кога се појавуваат насекаде на макарите, дури и кога ...
Играјте слот!
Повеќе свежи овошја
Повеќе свежи овошја
Повеќе Свежо овошје слот игра е слот развиен од страна на прекрасни Ендорфина. Тоа е неверојатен слот за никого ...
Играјте слот!
Прилично писе
Прилично писе
Шармантната бесплатна игра на "Прити Кити", развиена од Microgaming, влезе во светот на онлајн казино игри во јуни ...
Играјте слот!
Делфинска парична греба
Делфинска парична греба
Длабоката сина боја на океанот никогаш не била толку примамлива, бидејќи играчите знаат дека ги крие богатствата и нераскажаните ...
Играјте слот!
Виртуелни евра легенди
Виртуелни евра легенди
Искусете го најдоброто искуство со играње преку играње на Virtual Euro Legends од страна на 1X2 Network. Сите најдобри тимови во Европа се ...
Играјте слот!
0 Коментари

Самурај се подели


Самурај Сплит Ве поканува да ја почувствувате славата и возбудата на самураевскиот ред! Сплит против убаво бујна пејзаж, Самураи Сплит нуди богатство на специјални функции, вклучувајќи Мултипликатори, Сплит Симболи и Слободни Врти, како и прекрасна графика и извонреден саундтрак. Земете вртење со Самураи Сплит и откријте го патот кон богатство и слава.
Карактеристики на играта
Сплит симбол бонус
Секој победнички симбол може да стане симбол на Сплит.
Добитната комбинација со 1, 2, 3, 4 или 5 Split Symbols ќе плати 2, 4, 8, 16 или 32 пати на наградата за таа комбинација, соодветно.
Воин Спин
За време на секое вртење, Warrior Spin може да се додели.
Се појавуваат само диви амблеми, маски, храм, коњ, меч, шише и раскош за време на спин воинот.
Функција за бесплатни игри
5, 10 или 15 Free Games се доделуваат кога се појавуваат 3, 4 или 5 Scatter.
Само Слободен Амблем, Маска, Храмот, Коњ, Меч, Шише и Распрст се појавуваат за време на Слободните Игри.
Бесплатните игри се играат на линиите за исплата и залог на активирањето на играта.
Победничката комбинација Scatter со 1, 2, 3, 4 или 5 Сплит симболи ќе плати 2, 4, 8, 16 или 32 пати на наградата за таа комбинација, соодветно.
Функцијата слободен игри може да се повлече.

Случајни Слободни Слот игри:

Карате свиња
Карате свиња
За да добиете лекции за боречка наука, треба да обложувате вистински влогови. Овде можете да вежбате со таква монета ...
Играјте слот!
гуми за џвакање 3000
гуми за џвакање 3000
Gumball 3000 е видео игра слот 5-ролна. Можете да активирате до линиите 15 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
Relic Индијана Џонс: Крадците
Relic Индијана Џонс: Крадците
Видео решетката Relic Raiders е специјален нетентен слот за видео што ќе ве однесе на барање на скриените ...
Играјте слот!
Градина на богатството
Градина на богатството
Во градината на богатството, нашата елегантна двојка ви вика далеку во блескавиот свет на богатите и прекрасните - ...
Играјте слот!
Спајдермен гребење
Спајдермен гребење
Се лулаат и му помагаат на Спајдермен да го порази својот непријател. Зелениот гоблин во оваа неверојатна официјално лиценцирана игра со Марвел слотови ...
Играјте слот!
Сирени
Сирени
Шармантната сирена игра за забава доаѓа со 3 редови, 5 реплики и 30 линии за исплата. Ако барате ...
Играјте слот!
Хидро топлина
Хидро топлина
Дали некогаш сте сонувале да освоите трка на глисер низ трки низ океанот? Еве вашата шанса да ги исполни ...
Играјте слот!
Зиндско патување Синдбад
Зиндско патување Синдбад
Направете голема авантура со Синбад, како што плови на океаните ќе се среќавате со огромни купишта со симболи, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Милиони клубови дијамантски издание


Секој што некогаш играл игра со слотови, особено ако е игра со прогресивен џекпот, чувствува дека има барем малку шанси да победат на џекпот, инаку тие нема да ја играат играта. Секако, постојат многу работи кои можат да бидат поттик за еден играч да игра одредена игра, но тешко дека нешто ќе го мотивира играчот повеќе од масивен џекпот, и во случај на Милионери клуб Дијамант издание слот, што е точно точно.
Ова моќно NextGen Играчкиот слот има прогресивен џек-покер, а среќата што успеа да ја погоди прогресивната, сигурно ќе сфати зошто играта се вика Millionaires Club Diamond Edition, бидејќи ќе се приклучат на милионерот клуб.
Милионер клубови Дијамант издание Преглед
Визуелно играта изгледа како некои други игри со слична тема, од кои малкумина содржеле и прогресивни джакпотчиња, па тука не е ништо револуционерно, но мора да кажеме дека дизајнерите на NextGen Gaming направиле добра работа и сосема се подготвени да се натпреваруваат со некои од повеќе реномирани слот програмери кои имаат развиено некои од најпознатите естетски привлечен и најпопуларните онлајн прогресивни џекпот игри.
Како што името на играта јасно сугерира, сè во Millionaire Club Diamond Edition е за богатство и луксуз. Ќе видите симболи кои се во согласност со темата. Слој на Милионер клуб Дијамант е достапен во голем број уреди, вклучувајќи ги двата компјутери, како и мобилни уреди како паметни телефони и таблети.
Саундтракот е малку џез и прилично кул, и додава целосно чувство на играта и е уште еден позитивен елемент. Оваа игра беше објавена на почетокот на мај во 2018.
Како да игра милионери клуб дијамант издание
Оваа игра има пет макари и четири редови и ова е доста заеднички изглед, иако повеќето слотови имаат пет по три решетки. Слој на милионери Клуб Дијамант е опремен со линии на 40 и играта се игра со 40 линии. Минималниот удел е еден денар по платежна линија, така што играта може да се игра со 40p. Максималниот износ што може да се обложи во слот за милионски клубови Diamond Edition е £ 160. Можете да одберете сума помеѓу, па можете да играте со играта со £ 2, или £ 4, или друга сума.
Копчињата и контролниот панел воопшто се прилично едноставни и едноставни и нема многу што да се каже за нив, сигурно ќе можете да навикнете на оваа игра, дури и ако претходно немате одиграно онлајн игра за слот.
Во долниот десен агол, ќе го забележите копчето за звук и ако кликнете на него, можете да го исклучите звукот. Ќе забележите дека копчињата за пеглање содржат купишта монети и знак за минус или минус, па затоа може да се каже дека сè што е во слот за милионски клубови Diamond Edition е сосема интуитивно, што ја прави играта прилично корисник.
Како да освојат милионери Клуб Дијамантско издание
Како што е случај со сите прогресивни игри за џекпот, дел од секоја обложувалница направена на играта, во сите онлајн казина каде што е понудена, оди кон прогресивниот џекпот. Играчот што успева да го погоди прогресивниот џекпот, добива вкупниот награден фонд за прогресивен џекпот кој е собран до таа точка. Од тој момент, средствата што се собираат одат кон следниот прогресивен џекпот.
Инаку, играта функционира исто како и секој друг онлајн слот, потребна ви е комбинација од истите симболи преку линија за исплата за победа. Ќе ви требаат најмалку три случаи со ист симбол, освен ако симболот за кој станува збор е најзначајниот симбол, големиот замок, во кој случај можете да освоите награда со само два симболи.
Ако добиете три крила или кралиња преку линијата за исплата, од најлевата страна кон најблискиот ролна, ќе добиете една монета, но со пет такви симболи ќе добиете монети од 20. Аце и кралот плаќаат малку повеќе од Ј и П и тематски симболи плаќаат многу повеќе од тоа.
Можете да добиете награда вредна 300 монети ако погоди пет куќи преку активна линија за исплата. Дури и ако добиете само четири куќи, ќе добиете награда вредна 100 монети. Во прилог на стандардните симболи, оваа игра, исто така, има диви и расфрлани. Дивиот симбол е логото на играта и може да ги замени сите симболи, освен за распрснувачот. Ако добиете пет диви преку линиската линија, ќе добивате монети од 800.
Милионерите Клуб Дијамант Бонус Карактеристики
Ако добиете најмалку три раширени симболи, ќе го активирате бонусот за бесплатни игри. Со три scatters добивате десет бесплатни вртења, со четири ќе добиете 15 игри и ако имате среќа да достигнете пет симболи, ќе добиете бесплатни вртења на 20. Сите награди што ќе успеете да ги освоите за време на бесплатни вртења ќе се помножат со два. Ако добиете најмалку три scatters за време на еден од слободните вртења, функцијата ќе се повлече.
Дивите симболи се додаваат во посебен метар и откако ќе соберете минимум 15 wilds, функцијата Wheels ќе започне. Со 15 диви добивате да го вртите Сребреното тркало и ако соберете вкупно 20 или повеќе ќе добиете вртење на двете сребро и Златна тркала. Конечно, со 30 wilds, ќе добиете да се обиде својата среќа на сребро, злато и дијамант тркала.
Сребреното тркало може да ви даде награда вредна 100 пати од вашиот удел, додека најголемата сума што може да ја добиете на тркалото со злато е 200 пати колку што е влогови. Конечно, ако успеете да го активирате дијамантското тркало, ќе имате можност да го погодите прогресивниот џекпот.
Нашите милионери клуб дијамантски издание Преглед
Како и сите други прогресивни слотови, Millionaires Club Diamond Edition може буквално да го промени вашиот живот само со една игра. Играта RTP е 94.51%, но 3.783% од секој облог оди кон прогресивниот џекпот кој се сели во £ 200K. Ако ви се допадне звукот на тоа и се надевате дека можеби сте среќен играч кој ќе успее да го погоди овој голем џекпот, добредојде во SlotsWise, каде што ќе најдете многу казина кои имаат слотови Millionaires Club Diamond Edition.

Случајни Слободни Слот игри:

Тројна шанса Хило
Тројна шанса Хило
Целта на Triple Chance HI-LO е едноставна: да се предвиди дали ролна за предење ќе слета на број кој е ...
Играјте слот!
Влакнести самовили
Влакнести самовили
Ние овде во Bonus Express се гордееме да ја претставиме оваа популарна играчка игра за гребење: влакнести вили! Влакнести вили е ...
Играјте слот!
Занзибар
Занзибар
Zanzibar е 5-ролна 30-payline слот машина развиена од страна на WMS. Се користи арапски тема и се прикажани симболи со висока вредност ...
Играјте слот!
Криминална сцена
Криминална сцена
Серијата за полициски специјални одделенија, која ги испитува најкомплицираните случаи, може да се најде во ТВ-програма од скоро ...
Играјте слот!
Крвни мокрови
Крвни мокрови
Сакате место за убивање на вампири? Тогаш ова е слот за вас! Спакувани со гор, гаули и сенишни случувања, ...
Играјте слот!
Арапски ноќи
Арапски ноќи
Арапски ноќи Джакпот. Арапски ноќи е еден од најстарите и најпопуларните интернет-игри на NetEnt на сите времиња! Арапски ноќи ...
Играјте слот!
Бајка легенди: огледало огледало
Бајка легенди: огледало огледало
NetEnt го исфрли од паркот повторно со својата трета рата во серијата Бајкални легенди. Прво дојде ...
Играјте слот!
Мистични тајни
Мистични тајни
Лесно е да се игра Mystic Secrets со вистински пари ако добиете стимулации од Quasar кои го поттикнуваат вашиот депозит. Имено, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Маската


Нов ден, нов слот-машина да се претстави тука на Dreamzcasino.com. Стариот култен класик со Џим Кери и Камерон Дијаз, Маската од 1994, го направи во светот на онлајн казиното. А забавен прилог на библиотеката на игри што ни дава носталгија можност да не однесете назад кон 90 преку оваа прекрасна слот-машина! Играта има класичен сет на 3 редови над тркалата 5. Теоретското враќање на играчот (RTP) е приближно 95%.
Слот за маска е сличен на филмот, на работ до крајност - максимум со бонус игри и карактеристики на играта. Ајде внимателно да разгледаме што да очекуваме!
Бонус игри и игра карактеристики
Како и кај повеќето слот-машини, постои бонус игра каде што сте добиле 10, 15 или 25 бесплатни вртења, во зависност од тоа колку бонус симболи успевате да ги добиете. Како и обично, имате можност повторно да активирате бонус и да активирате повеќе бесплатни вртења. Нема редовни бесплатни вртења за време на бонус играта. Сега се зголемува фреквенцијата на случајни диви функции, кои што ги опишуваме малку повеќе за подолу, што се отвора за поголеми победи. Во суштина навистина добра бонус игра каде што речиси ништо може да се случи!
Што навистина носи дома сланина во маската е тоа во дивечот во играта, со други зборови - носивост на диви особини. На секое вртење што го имате, имате можност да активирате случајна дива функција, и ако играте казино пред да знаете колку вредно се овие симболи. Играта има четири различни диви функции како што се наведени подолу.
Функција за блокирање на аларми: Ви дава див симбол 2 × 2 некаде на екранот.
Карактеристика на Spin: Оваа карактеристика ви овозможува да го покриете целото тркало со диви симболи
Со функцијата на рог: Еве, дивите симболи, до тркалата 4, се прикажани случајно на екранот.
Маска Демаскирај Функција: Кога ова е активирано, добивате случаен димен симптом 3 × 3 некаде на екранот
Игра за вас, кои сакаат диви симболи
Како што сега може да се разбере, тоа е слот што оди на сите-на диви и случајни карактеристики во играта. Значи, ако сакате игра со вистинска акција, и во играта-игра и визуелна, тогаш ова е прилично солиден избор. За вас кои се носталгични, кои сакаат да сонуваат назад кон минати времиња, маската е одлична можност да ја посетите деновите на славата на 90 и Џим Carry.

Случајни Слободни Слот игри:

Овошен случај
Овошен случај
Видео спот за овошен случај нема вистински ремени. Симболите паѓаат како што беше. Така функцијата Avalanche ™ ...
Играјте слот!
Златни седум
Златни седум
Цреши, јаболка, портокали, лимони и златен 7! Можете да уживате во оваа вкусна овошна салата и шанса да украсите ...
Играјте слот!
Ривиера богатство
Ривиера богатство
Riviera Riches е видео-слот за 15-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Играта содржи луксузни симболи, кои се движат ...
Играјте слот!
Видео рулет
Видео рулет
Традиционалната игра на Европскиот рулет е направена уште повеќе возбудена додека играте со нашите професионални круни. Можете да гледате ...
Играјте слот!
Казино се одржи em
Казино се одржи em
Казино Холдем е куќа игра дизајнирана да се решава од страна на крупие за казино патрони да играат во ...
Играјте слот!
Babushkas
Babushkas
Подгответе се да ја доживеете уникатната игра со една атмосфера и динамична игра која ќе ве заглави ...
Играјте слот!
La cucaracha
La cucaracha
Ако некогаш сте помислиле да се упатите во Јужна Америка за да ги видите сите топла работи што Мексико ги нуди - ...
Играјте слот!
Класичен блек џек злато
Класичен блек џек злато
Класичниот Блек Џек злато се игра на еден-на-еден основа против дилерот. Нема други играчи кои се натпреваруваат против тебе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Предност на Царството


Фановите на романи и филмови во фантастичен стил не се чувствуваат напуштени од развивачите на софтвер за онлајн казина. Тематските видео снимки редовно ги објавуваат речиси сите производители. NextGen Играчка компанија има неколку модели од ваков вид и тие постојано се развиваат нови.
Овој преглед е за online слот машина за "Kingdom Edge". Дознајте што треба да ве задоволи во следната статија.
Симболи
Симболите за играње, прикажани на лентите на овој видео спот, се следните знаци: витез со копје, црвена коса Стрелец, џуџе со чекан и газда со кристална сфера. Покрај тоа, ќе видите знаци на играње карти од девет до кец.
Специјални симболи се следниве:
Златна Диви (цар) се слика на првата ролна. Паѓа во купишта. Ова е џокер, заменувајќи други елементи, освен Scatters. Кога ја исполнува целата прва ролна, започнува Блај Функцијата на војниците.
Сребрена Диви (цар) се снима на втората петта репортажа. Се појавува како единствен елемент и ги заменува другите икони. И двете сорти на диви формираат мешани комбинации.
Scatter (штит со амблем) се плаќа независно од неговата локација на екранот. Победите се пресметуваат со вкупна залог. Најмалку три Scatters активира одбрана на Гејтс функција.
Детални информации за сите симболи може да се најдат во табелата за исплата.
Бонус игри
Ова е став за бонусните опции:
Навалите војници - прво ролна со златна Дивиот е заклучен. Сите остатоци се врти уште еднаш бесплатно. Ако се појави сребрен див од било кој од нив, тој се шири за цела ролна. Ако еден од хероите се појави во истата колона, тој го зголемува дополнителниот мултипликатор за една единица. Распрснувачот на истиот ролна додава уште еден допир. Сите наплатени пари се сумираат до крајот на породувањето.
Да ги одбраниме Гејтс Слободните вртења - три, четири или пет Скеттери активираат петнаесет, дваесет или дваесет и пет бесплатни врти соодветно. Тие се тркалаат на сметка на казиното со залог на претходниот круг. Функцијата Бали на војниците е достапна тука. Златната дивина дури и во една ќелија се менува за да се пополни целата ролна и да се активира бонусот. Оваа функција може да биде продолжена.
Карактеристиките на наградите се прикажани во нашиот видео преглед на «Edge на Кралството» на Bonus Express.club.
Джакпот
NextGen Gaming компанијата не привлекува прогресивни джакпот на видео-слот на "Кралство Еџ".
Интерфејс
Само на инфо прозорците се насловени на екранот:
Биланс - состојба на состојбата;
Влогови - износ на залог на спин;
Победа - износ на победата;
Вкупно залог - вкупен износ на залог.
Ако го движите глувчето на кое било копче, се појавува врв за да се објасни функцијата на елементот. Всушност, сè е лесен за користење и не треба објаснување.
Можно е да го поставите џојстикот десно или лево од екранот. Има копчиња за избор на залог, отворање на менито, репродукција на нов спин во рачен режим и активирање на автоматска игра.
Менито се состои од следните делови:
Параметар на звук;
Однапред поставувања за автоматска игра;
Облози;
Општи поставувања;
Платете маса и правила.
Нема да го преземете "Edge of Kingdom", бидејќи слотот е достапен во прелистувачот.
Може да играте «Кралство на кралот» насекаде, ако ја отворите во мобилен казино. Мобилната верзија е адаптирана за паметни телефони и нуди удобно игри на допир.
заклучок
Оваа игра ќе биде интересна не само за верните обожаватели на жанровите, туку и за сите што сакаат возбудливи слотови со разни награди.
Позитивни: интересни бонус опции, профитабилни бесплатни вртења, однапред карактеристики на некои симболи.
Конс: многу незгодно платена табела и правила, банална тема.
Нивоата на RTP и нестабилноста се просечни.
Каде да играте бесплатно или вистински пари?
Демо-верзијата на овој слот е достапна за бесплатно тестирање на Bonus Express.club. За да играте «Кралство на Еџ» за пари, одете во онлајн казина оперирани од NextGen софтверот. Најпопуларните веб-страници се претставени подолу.
Ве молиме напишете одговори за овој слот, напишете ја играта и споделете го вашето искуство.

Случајни Слободни Слот игри:

24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Монголско богатство
Монголско богатство
Да бидеме јасни - ова не е онлајн слот поврзан со Џингис Кан, но сепак е импресивен. Монголско богатство ...
Играјте слот!
300 штитови
300 штитови
Овој видео-слот има ремени 5 и редови 3, со 25 лево-десно-десни линии, кои можат да се изберат со зголемување на 1 ...
Играјте слот!
Партија линија
Партија линија
Добијте забава со оваа ретро машина за игри на 3-ролна со софтвер Novomatic. Партиската линија има една единствена исплата за ...
Играјте слот!
Златен змеј
Златен змеј
Златен змеј онлајн слот машина слободно да игра има три макари и пет плати линии. Обидете се со среќата и крадете ...
Играјте слот!
Богатство на клопатра
Богатство на клопатра
Бонусот на Плајсон од Клеопатра има гени за 5, редови 3 и 20 линии за исплата. Овој прекрасен слот ќе зачудува ...
Играјте слот!
Летечки свињи
Летечки свињи
Пробајте ја вашата среќа со нашиот видео спот Летечки свињи. Притиснете го копчето Spin и завртете го патот за да имате некои ...
Играјте слот!
Казино се одржи em
Казино се одржи em
Казино Холдем е куќа игра дизајнирана да се решава од страна на крупие за казино патрони да играат во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Пламен


Приклучи се на пожарникари како што ја испуштаат куќата за горење и како што помагате да го задржите огнот, ќе бидете наградени со екстра диви симболи, огромни исплати на готовина и пекол на дополнителни победи.
Пожарникарите се Playtech слот со ролни 5, 3 редови и фиксни линии на 20. Ремените се поставени во зградата која гори, со секоја позиција претставена со прозорец, а симболите вклучуваат пожарникар, млада жена, стара жена, црна мачка и вазна.
Карактеристики
Диви

Дивиот симбол е трепкачкото светло од врвот на моторот на огнот и може да ги замени сите други симболи, освен расејувачот, за да им помогне и да формираат победнички комбинации.
Растера
Симболот на растера е горењето пламен и додека не нуди никакви исплати, тоа е клучот за сите три бонус функции на слотот.
Бонус карактеристики
Треба само да слетате еден од пламените пламенчиња, распрскувачки симболи на лентите за активирање на бонусните карактеристики. Кога распрснувачот ќе се истроши, пламенот ќе се прошири и на другите позиции на ролки и ќе активира еден од трите бонуси. Колку повеќе пламените се шират, толку е поголема вашата потенцијална победа.
Бонусот на пожарникарите ги гледа сите симболи на расфрлање на распрснувачите да се претворат во диви и релјефите повторно да се оценат за победи. Бонус Инстант победи наградува парична награда, додека Inferno бонусот ги претвора сите симболи во пламен, а потоа кликнете на нив по еден за да откриете парични награди додека не го најдете симболот "Собери".
џекпот
Пожарникарите нудат огромна исплата на 500x за слетување на пет од дивите симболи низ линијата за исплата. Симболот на пожарникарот може да исплати до 400x, младата жена може да исплати до 300x, старата жена може да исплати до 200x, мачката може да исплати до 150x и вазна да може да исплати до 100x.

Случајни Слободни Слот игри:

Мега Џокер
Мега Џокер
Мега Џокер е типичен овошен стил на машина за џекпот и ќе биде запознаен со сите гејмери, или со почетници ...
Играјте слот!
Победи на ОЗ
Победи на ОЗ
Дороти е исклучена за да го види волшебникот и да отиде таму, и ѝ треба целосна помош што може да ја добие. Како ...
Играјте слот!
Кристално шума hd
Кристално шума hd
Кристално шумски казино слот развиен од WMS е совршен слот, ако сакате да уживате во магијата на ...
Играјте слот!
Мултифрут 81
Мултифрут 81
Play'n Go подготви прекрасно изненадување за оние коцкари кои обожаваат да играат разни класични слот игри онлајн бесплатно и за ...
Играјте слот!
Glitz
Glitz
Дали ви се допаѓа искрата на накит? Најди ги многу од нив во Glitz, игра на Вилијамс Интерактивна. Отворете го ...
Играјте слот!
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback е 5 ролна, игра на 15 Payline Video Slots. Како и другите игри за игри, идејата е да се вртат ...
Играјте слот!
Злато на Клеопатра
Злато на Клеопатра
Златото на Клеопатра е електронски слот од 20 со линија на пет ленти, со максимална исплата на 40,000 пати од износот на износот ...
Играјте слот!
Виртуелен рагби
Виртуелен рагби
Виртуелна рагби игра од 1x2gaming е симулација на играта на Светското првенство во рагби. Играта нуди 47 натпревари кои вклучуваат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Отпадници


на Отпадници Слот од NextGen игри е нешто што треба да се види за да се верува. Оваа игра има сосема нов стил на игра. Големината на симболите е случајна и може да биде квадратна или правоаголна и може да биде хоризонтална или вертикална. Првиот пат кога игравме, беше малку чудно, но по неколку вртења нашиот тим го нашол дизајнот возбудлив. Кликни тука за да ја пуштите демо-играта бесплатно или да играте во Casumo Casino, каде што можете да ја играте играта во режим на цел екран кој ја зема играта на ново ниво.
Секогаш е забавно да се најде нешто ново, а слонот Renegades одговара на овој опис. Овој 5 ролна 243 Начини на Win слот е само преполн со возбуда. Бонус круг може да изгледа слаб, бидејќи има само 8 Free Spins, но тие ги подобрија овие врти за да создадат големи исплати.
Бонус од ренегат се активира кога ќе добиете три од Scatters било каде на екранот. Играта тогаш случајно ќе одбере еден од секси Renegades за слободен режим на вртење. Овој отпадник ќе ги замени сите други суштински вчитување на макари со овој единствен симбол. Ова во голема мера ќе ви ги зголеми шансите за освојување и удирање на мега симболот. Најдобар начин да се разбере ова е да кликнете тука за да се игра веднаш бесплатно.
NextGen игри се некои од најдобрите игри на пазарот. Ви препорачуваме да се регистрирате бесплатно во Casumo Casino, каде што ќе добиете пристап до целиот набор на игри. Играјте бесплатно или за вистински парични добивки! Новите членови можат да соберат бесплатна казино бонус кога го прават својот прв депозит.

Случајни Слободни Слот игри:

Зимзери
Зимзери
Оваа 5-ролна, 25-payline игри награди повторно се врти со лепливи симболи за секоја победа и мултипликаторска функција! Возбудливи анимации и придружни ...
Играјте слот!
Рамфларни дивина
Рамфларни дивина
"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во ...
Играјте слот!
Плодови на ра
Плодови на ра
Желба за некои едноставни брзање без сите драми на сложени карактеристики и испреплетени приказни? Ако си, тогаш ...
Играјте слот!
Сун wukong
Сун wukong
Сонцето Wukong нуди неколку бонусни рунди, овозможувајќи повеќе од неколку пристојни можности за исплата. Во суштина, постојат две главни ...
Играјте слот!
Хронос
Хронос
Ослободете го таткото Кронос ™ од својот затвор на Зевс и да му биде доделено богатство надвор од вашите соништа. Таткото на Зевс ги повикува ...
Играјте слот!
Среќен редеа
Среќен редеа
Изберете го вашиот удел / линија со притискање на копчињата плус (+) и минус (-) над прикажувањето на линкот / линијата, пристапено преку страната ...
Играјте слот!
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces Wild 4 Play Power Poker е варијанта на традиционалниот стил Deuces Wild. Играта има широк ...
Играјте слот!
Џек чекан
Џек чекан
Тресне! Pow! Како стрипови? Ќе го сакаш ова. Потопете ги нозете во кривното криминално подземје на криминално дело ...
Играјте слот!
0 Коментари

Молња скапоцени камења


Молња камења е видео слот за 10-payline создаден од NextGen Софтвер за игри. Ремените се транспарентни и се поставуваат против планински пејзаж украсен со темна ноќна позадина. Два највредни симболи се Златна Медаљон, во овој случај Дивиот симбол, и Дијамантот Бура-Молња, кој се појавува како симбол на Распот. Играчите се охрабруваат да го пробаат слотот бесплатно на оваа страница или да ги проверат казините NextGen на нашата веб-страница и да играат за вистински пари.
Пред да влезат во авантурата за ископување шарени скапоцени камења, играчите се советуваат да го постават својот опсег на обложување. Со кликнување на сиот симбол "Монета", оставено на копчето "Играј", се менува големината на паричката од која се движи 0.01 до 10. Во рамките на опцијата "Autoplay", плеерите можат да го постават бројот на пати што сакаат да се свртат ретуните без прекин. Откако ќе се постават облозите, притискањето на копчето "Play" ќе стане следниот логичен чекор.
Златниот медалјон овозможува замена за сите симболи во играта, освен за Scatter. Дивите може случајно да се додадат за време на секое вртење.
Дијамантот "Бура-молња" може да се појави на сите ленти. Сите расфрлани победи се множат со вкупна количина. Слетувањето 3 или повеќе од овие на макарите предизвикува 10 Free Spins. За време на Free Spins 10 Wilds се додаваат на секој ролна со вкупно 50 дополнително додадени диви. Функцијата Див нагриз, која им овозможува на дивите без победи кои треба да се стремат нагоре или надолу во освоени позиции, исто така се достапни за време на функцијата за слободен превртување.
Играчот кој успева да слета 5 Scatter симболи, ќе добие Джакпот награда од 2000 пати од акциите.
Игра:
Монета: Прилагодете ја големината на монети.
Автоматска репродукција: ремелите ќе се претворат без прекин за избраниот број пати.
Репродукција: Поставете ги ремените во движење.

Случајни Слободни Слот игри:

Натоварено
Натоварено
Вчитани слотови. Секој човек кој се тркала до машина за игри на среќа се надева дека ќе оди подалеку побогат отколку кога ќе се појави ...
Играјте слот!
Huolong долина
Huolong долина
Huolong долина е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција на сите уреди од ...
Играјте слот!
Викинзите
Викинзите
Викиншкиот слот за видео. Омилените најавувачи на светот се вратија со одмазда во Видео Викиншкиот слот. ... Нашиот ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со стапките и ...
Играјте слот!
Џокер милиони
Џокер милиони
За разлика од повеќето прогресивни джакпот слотови, дури и базната игра нуди многу слоеви на возбуда со замрзнување и повторно вртење со ...
Играјте слот!
Див ориент
Див ориент
Диви Ориент Слот Игра Преглед. Спектакуларното игралиште за казино Wild Orient доаѓа со 5 ленти, 3 редови и обезбедува ...
Играјте слот!
Жаба бајка
Жаба бајка
Зелената не е само бојата на надеж, туку е и бојата на нашиот мал пријател кој ќе ...
Играјте слот!
Златна треска
Златна треска
Gold Rush е 3-ролна, 1-ред и класичен видео-слот 1-payline од Net Entertainment, развивачи на игри од Шведска. Тоа е многу прецизна ...
Играјте слот!
0 Коментари

Клеовата желба


Клеовата Wish е 5 ролна, 25 линија за исплата од NextGen Игри кои можат да се репродуцираат од 30p се вртат на сите уреди. Поставена во античкиот Египет, таа има 3 случајно активирани карактеристики на основната игра со функцијата загарантирани диви намотки што ви даваат дива врска до реквизитите на 5. Ми се допаѓа функциите за бесплатни игри на 2, каде што можете да уживате во дивините на сите реплики во функцијата Free Games Parade на Cleo. Функцијата за бесплатни игри за вечни богатства ви дава до слободни фрлања на 20, но дивите и расфрлачите ќе додадат Super Spins и ќе го зголемат мултипликаторот во функцијата Super Spins. Висока варијанта акција од реката Нил!
Клеовата желба се напојува со NextGen Gaming и има ремени 5 и 25 линии за исплата. Игра од 30p до £ 60 за спин на сите уреди, оваа античка египетска тематска игра има корист од 5 бонусните карактеристики вклучувајќи ги и 2 бесплатните вртења и функцијата Super Spins.
Визуелно, желбата на Клео има цртана стилска графика и прилично чудно играње на пијано со звук додека ги вртите ремените. Поставени на реката Нил, симболите на лентите вклучуваат А, К, Q, Ј, 10 и 9 карти за играње, скарабилни бубачки, анки и нараквици и логото на Cleo's Wish. Клеопатра е див симбол и ве наградува со 500 монетите за 5 на payline - исто така ги заменува сите симболи што ги отстрануваат расеаните.
Кога станува збор за бонус карактеристики, има многу да се заглавени во. Во основната игра, имате 3 случајно активирани карактеристики. Прво нагоре е функцијата "Песок на среќата" каде што сите логоа, скараби, нараквици и анах симболи ќе се претворат во истиот случајно избран симбол за поголеми победи.
Потоа, имате функција Додај диви каиши каде што во основната игра, дивите можат случајно да се додадат на било која позиција на било која ролна. Навистина ми се допаѓа функцијата загарантирани диви намотки, каде што до ролни 5 (почнувајќи од ролна 1) може случајно да се сменат во загарантирани диви набори, каде што на тој ролна за тој спин ќе се појави див симбол.
Потоа, тука се бесплатни функции на 2, кои се активираат кога ќе добиете 3 или повеќе пирамиди се распаѓаат насекаде на макарите - исто така ќе добивате 125 монети како готовински бонус. Потоа ќе играте или со функцијата за бесплатни игри на Cleo's Parade Free Games или функцијата "Вечни богатства", како што избирате картичка:
Во функцијата за бесплатни игри на Cleo's Parade, наредени на диви симболи ќе се појават на ролна 5 - магацинот на диви се движи 1 ролна лево со секој слободен спин. Наредени диви, исто така, може да се појават на сите макари, со дополнителен магацин на диви, исто така, се држат и се движат 1 ролна лево со секој слободен спин. Ако добиете 3 повторно да се распадне, на макара 5 ќе се појави магаре. Функцијата завршува само кога последниот куп на диви достигнува до ролна 1.
Тогаш имате функција за вечни богатства бесплатни игри, каде што добивате 5 до бесплатни вртежи на 10 - внимавајте на дивите симболи, дали тие ќе додадат до 3 дивините во мултипликаторот Win Super Spins. Scatters, исто така, ќе се додаде до 3 вртења до Super Spins Spin Meter. 3 scatters иако ќе ја повлече функцијата.
Откако ќе заврши слободниот врти, ќе ја пуштите функцијата Super Spins - бројот на супер-вртења се одредува со Spin Meter и мултипликаторот ќе се определи со бројот во Win Multiplier. Исто така можете да заземете повеќе Супер Врти со добивање на 3 scatters.
Желбата на Клео не може да изгледа како "сериозна" како и другите антички египетски тематски предлози, но има доста удар кога станува збор за бонусните карактеристики. Функцијата загарантирани диви набори може во основа да додава диви на секоја ролна по случаен избор во основната игра, но поголемите победи ќе дојдат во функциите Free Games - особено функцијата за бесплатни игри на Cleo's Parade, каде што можете да извлечете корист од многу наредени диви.
Мој омилен е функцијата Супер Спинс, каде што сум постигнал 15 слободен врти со мултипликатор 9x - ова резултираше со вкупна победа од нешто повеќе од 1,200 пати мојот удел! Го најдов тоа да биде висока варијанса придонес - тоа е одличен прилог на оваа популарна тема. Јас исто така препорачуваме да се обидете WMS" Дама на Египет што е различно од нормалната игра мудра.

Случајни Слободни Слот игри:

Европски рулет мали облози
Европски рулет мали облози
Постои еден тон на различни варијации на рулет достапни онлајн. Европскиот рулет е најчест. Ако сте ...
Играјте слот!
Среќни празници
Среќни празници
Уживајте во празничната сезона на Божиќ во текот на целата година со Happy Holidays Slot во едно од омилените онлајн казино на Велика Британија ...
Играјте слот!
Среќни овошја
Среќни овошја
Ова лево за десницата за плаќање има неколку квалитети, кои Новоматик е лукаво вклучен да привлече повеќе од само позитивизам ...
Играјте слот!
Карипско обетка покер
Карипско обетка покер
Играчот прави антена обложување плус изборен $ 1 прогресивна страна залог Секој играч и дилерот се пет картички ...
Играјте слот!
Дијамантска долина
Дијамантска долина
Дијамантската долина е прогресивен џекпот слот машина иновирани од никој друг, од слот машина познавачи себе - Playtech! ...
Играјте слот!
Гробница на фараонот
Гробница на фараонот
Отворете ја вратата на гробот на фараонот! Во Фараоновата гробница ти си Рајдер на изгубениот ...
Играјте слот!
Дијаманти на богатство
Дијаманти на богатство
Светот на дијаманти е во ваши раце! Дијамантите на среќата ќе ве постави на патека до блескав ...
Играјте слот!
Одете за злато
Одете за злато
Чудесниот Go for Gold казино слот машина од Ash Gaming има 5 ленти, 3 редови и 9 линии за исплата ...
Играјте слот!
0 Коментари

Змејот победува


Двоен змеј е видео слот со ремени 5, 3 редови и 25 платни линии ориентирани од лево кон десно. Оваа игра е преполна со карактеристики и нуди голем потенцијал за победа преку наредените диви и двојни змејови.
Кога змејовите се активираат, огнот змеј дава дополнителни случајни диви, додека ледениот змев му дава на играчот победник 2x! Додека лов на големите победи, играчите собираат глави на змејот кои ќе наградат слободен режим на вртење кога ќе се собираат 9 од нив.
Играта содржи опаѓачки симболи, што значи дека победничките симболи исчезнуваат од играта откако победата е исплатена, оставајќи простор за нови симболи да паѓаат по секоја победа комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Рамфларни дивина
Рамфларни дивина
"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во ...
Играјте слот!
Богатството на РА
Богатството на РА
Египетскиот бог на сонцето Ра го осветлува патот до богатството во оваа 5-ролна, 15-линија слот игра. Симболот на ...
Играјте слот!
Сокол ловџија
Сокол ловџија
Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick го одзема светскиот слој од невреме. Соколарницата ...
Играјте слот!
Двоен двоен бонус
Двоен двоен бонус
Двоен двоен бонус покер е игра помеѓу вас и дилерот и се игра со стандардна палуба на ...
Играјте слот!
Море на спокојство
Море на спокојство
Понекогаш ви е потребен период на мир и тишина, за да се одморите и да ги вратите вашите способности. Спокојството е магичен збор ...
Играјте слот!
Европски блек џек mh
Европски блек џек mh
Игра n 'GO отсекогаш биле еден од најреномираните провајдери на пазарот. Тие се особено ексел во правењето ...
Играјте слот!
Жаде волшебник
Жаде волшебник
Ве поздравуваме на игра која ве носи на темна и мистериозна авантура, од која еден ќе ве одведе ...
Играјте слот!
Бикини партија
Бикини партија
Донесена до Вас од Microgaming, видео битката за видео бикини нуди играчи пријатен ден на плажа. 5 ролна, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Серангети дијаманти


Отсега екосистемот Серенгети сега е на вашиот компјутер благодарение на провајдерот на софтвер за казино Amaya, кој го создаде Серенгети Дијаманти бесплатно игра слот. Ова е 5-ролна онлајн слот, кој е за сите еден од 7 чуда на Африка. Слатките животни од Серенгети ќе ви донесе дијаманти во нивните шепи, за да можете да ги видите убавините на нивниот дом со свои очи.
Копај за камења!
Така што се вртат на макари, освојувајте космички исплати и пакувајте ги куферите за да уживате во врвните природни туристички атракции на 10. Дизајнот на овој бесплатен онлајн слот со бонус круг, кој може да плати за вашите одмори, е симпатична: бројни животни и уникатна африканска култура на позадината на напуштената савана - тоа е рај за светот-патник. Повеќето од иконите на овој слот не се само добро дизајнирани, но исто така даваат големи суми на пари (до 5000 монетите по еден спин).
Дијамант Бонус и бесплатни врти
Освен тоа, ќе уживате во различните бонусни карактеристики од првото вртење. Дивиот симбол, со позната позадина, е тука да се замени за други симболи и ви овозможува да го зголемите вашето богатство. Покрај тоа, ископате дијаманти, собирајте ги 2, 3 или 4 од нив било каде на контролната табла и почнете да ја задржувате бонусната фаза Hold n Spin за да заклучите во 5 дијамант и да активирате бонус игра. Откако ќе го допрете дијамантот 2 и ќе го видите бројот на слободни вртења (до 10) и мултипликатор (до 8x), ќе го започнете патувањето низ резултантните бесплатни игри.
Не трошете момент за да играте видео игри на Серенгети Дијаманти бесплатно на Bonus Express и размислете за неверојатната природа на африканските савани. Можете исто така да најдете многу други бесплатни онлајн игри на Amaya на нашата интернет страница, а исто така, користете бесплатна функција за симнување за мобилни телефони и ги имате овие возбудливи игри во вашиот џеб.

Случајни Слободни Слот игри:

Бонус покер лукс
Бонус покер лукс
Како што рековме претходно во нашата прегледна статија, Bonus Poker Deluxe е игра, која користи палуба на 52 ...
Играјте слот!
Кинг е чудовиште
Кинг е чудовиште
Земете ја улогата на кралот Естер и забавувајте ги владетелите на царството! Чувајте ги доволно забавувани и ...
Играјте слот!
Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Munchkins
Munchkins
Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Репродуцирајте за да добиете одлични добивки ...
Играјте слот!
Scarface
Scarface
Скални плочи. Слот машина Scarface е освежувачка игра базирана на легендарниот хит-филм, од 1980. На ...
Играјте слот!
Црвено куче
Црвено куче
Стратегија за Red Dog Poker. Вашата најдобра шанса да победите во Црвениот пес е да го користите ширењето во ваша корист ...
Играјте слот!
Sugarpop
Sugarpop
Sugar Pop е 5-ролна, 5-ред и 243-payline 3D видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е нешто слатко и ...
Играјте слот!
Царска империја
Царска империја
Посетете земја со волшебно воспевање, каде што царствата се дом на кралевите и Квинс, Jokers и ... Ogre ?! Во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дијамантска кула


Иако не бевме масовно возбудени околу темата на овој гејмерски слот на Amaya, на почетокот, наскоро научивме да ги цениме малите детали што го направија повеќе од само еден друг "жив слот за богат живот".
Всушност, слично како игра на Quickspin's Wild Chase, твојата улога овде не е како расипан дружељубив, перив околу со Чихуахуас, дијамантски ланчиња и студена Мартини.
Наместо тоа, вие сте неостварлив провалник на мачка, гледајќи ја целата богата глупост внатре во ова Дијамантска кула, и се движи директно на врвот за најголемите дијаманти и множители.
Само една бонус игра на Дијамантната кула за да се фати
Иако ако ја прочитате оваа функција, технички ќе пронајдете две, сакаме да размислиме како едноставно предигра за главниот настан.
Тоа е затоа што, целата функција 'hold n spin' е да ги задржи сите макари кои имаат две или повеќе расклопувачи заклучени, што ви дава 3 слободен повторно да се вртат за да фатат повеќе расклопувачи.
Не, не добиваш екстра кеш за оние што се расфрлаат или повторно се врти; ви треба оваа функција на Dia бидејќи 5 scatters ќе ги активира бесплатните вртења, и ништо друго.
Сега бесплатните вртења, од друга страна, се вредни за секој денар, имено затоа што овој слот на Дијамантната кула се крие до мултипликаторот 8x, ако успеете да фатите колку дијаманти во мини-игра, без да ги активирате алармите.
Највисокиот вообичаено успеваме да достигнеме е 8 слободни вртења со мултипликатор 5x. И тие ни обезбедуваат победи од над 50 пати постојано.
Тоа е 1024 начини да се победи што ја прават сета разлика
Во основната игра, со само див за да ве задржиме, ќе биде тешко притисната да добиете многу повеќе од 10x вашиот облог. Но, тоа не е невообичаено со 1024 начини да се победат слотови.
Вилијамс интерактивни, кои создаваат овие крал на игри повеќе од повеќето, како што сака Ви посакувам среќа или Двоен Бафало Дух, го имаат истиот "проблем". Сите победи се во бесплатни врти.
Благодариме оваа функција за бонус од дијамантска кула доаѓа често, па дури и малкуте победи ви помагаат да се вртите за само малку подолго време.
Се сомневаме дека нема долго време да се качуваме на оваа кула, но за брза победа би можеле да се обидеме да влеземе во овој гламурозен свет, со надеж дека ќе го фатиме тој дијамант.
(Забелешка на Лаки: Ги испраќаме најновите и најдобрите казино бонуси кога ќе ги добиеме. Не пропуштајте, Подпиши се денес!)

Случајни Слободни Слот игри:

Кул накит
Кул накит
"Шутирање", "Нестабилни", "шокантни" и "упорни" WILD симболи им даваат на играчите повеќе начини за победа! Кул Бижута не содржи лимити. Наместо тоа, ...
Играјте слот!
Двоен спин
Двоен спин
Ако си старо училиште, ќе го сакаш ова. Твин Spin ™ парови во стариот стил на возбуда во Лас Вегас со нов слот за видео ...
Играјте слот!
Спин партија
Спин партија
Ако сакате да ги прославите вашите големи победи со секси танчери и пулсирачки саундтракции - тогаш земете ја поканата ...
Играјте слот!
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиерот Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус GoldPremier Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус злато е создавање на Microgaming, дел од Премиер ...
Играјте слот!
Мистериозен Џокер 6000
Мистериозен Џокер 6000
Мистери Џокер 6000 Вовед Не можете ли да добиете доволно од оние искушувачки плодови и среќни класични знаци на макарите? Потоа, ...
Играјте слот!
Афтершок бес
Афтершок бес
Aftershock Frenzy слот е уникатен класичен 3 ролна онлајн слот кој се состои од 5 линии за исплата. Оваа прекрасна игра е ...
Играјте слот!
Светиот грал на Монти Питон
Светиот грал на Монти Питон
Придружете му се на кралот Артур за да ја пронајдете Гралот и по начинот на кој ќе откриете бројни големи победи, благодарение ...
Играјте слот!
Нирвана
Нирвана
Нирвана е видео спот напојуван од софтверот Yggdrasil Gaming со 5 ленти и 20 плати. Идејата се крие зад ...
Играјте слот!
0 Коментари

Изгубен храм


Дали сте подготвени да влезете во џунглата во потрага по Изгубен храм? Овој 5-ролна за молња кутија игри со 1024 победа начини ќе ви затајување змии, качување лозите, и зачекоруваат отровни скорпии, како што се движите низ џунглата во потрага по изгубената опасност од храмот, кој е опремен со многу скапоцени камења, сребро , злато, и други скапоцени камења. Оваа игра, исто така, доаѓа со диви, scatters, мултипликатори, бонус симболи, бесплатни врти и профитабилен стандарден џекпот. Оваа игра е компатибилна со Windows и Mac. Ставете ги чизмите и патувајте во џунглата во видеоснимката за Lost Temple.
Ве очекува амазонска авантура
Очигледно, одамна, одамна, антички храм беше изгубен во дивината џунгла на Амазон, и ова е многу исчезнатиот храм што овој слот служи за наоѓање. Се вели дека "изгубениот храм" содржел неизмеримо богатство и антиквитети. Кога исчезна, со себе ја носи историјата на легендарната рана цивилизација позната како Ацтеките. Останува верен на легендата, изгубениот храм слот од Lightning Box Games има свои макари поставени длабоко во џунглата на Амазон, каде што се појавуваат гаден и страшни работи. Но, немојте да се одвлекувате од страв. Внимавајте на наградата и фокусирајте се на наоѓање на изгубениот храм. Древната карта и копчето за компас / вртење ќе ве водат.
Симболи го прикажуваат Туристот, бонус симболот, камења, златни монети, скорпиони, ковчези за богатство, крал кобра, аце, Џек, крал, кралица и 10. Дури и едноставните вредности на покер картичката биле креативно изработени за да одговараат на темата, опфатена со обраснати винови лози.

Случајни Слободни Слот игри:

По ноќта паѓа
По ноќта паѓа
По ноќните паѓа измамници излегува, светлата се спуштаат, а детективот е околу и околу. Нејзината работа е да се направи ...
Играјте слот!
Среќни близнаци
Среќни близнаци
Иако, Lucky Twins казино игри слот е преполна со симболи кои може да донесе среќа за коцкари ние ...
Играјте слот!
Златни глувци
Златни глувци
Во Бонус Експрес ја нудиме оваа популарна играчка игра "Златни духови". Златните духови се многу лесни за учење и ...
Играјте слот!
Богатство на вештерки
Богатство на вештерки
Вештерки Богатството е онлајн слот игра која има девет исплати, пет ленти и специјална бонус игра функција. Микрогаминг ...
Играјте слот!
Zany зебра
Zany зебра
Слонот Zany Zebra беше издаден во 1999 и беше еден од првите слотови за зебра или слотови за Microgaming со животни ...
Играјте слот!
Врвот ги фрла фудбалските легенди
Врвот ги фрла фудбалските легенди
Има многу луѓе кои денес гледаат казински слотови и сакаат нешто ново. Се чини дека многу ...
Играјте слот!
Златни цели
Златни цели
Во пресрет на кој било важен настан, бесплатните онлајн машини за игри кои се посветени на оваа тема обично стануваат екстремно популарни. ФИФА ...
Играјте слот!
Горила главен 2
Горила главен 2
Некои од најдобрите слотови вести како на крајот е дека главниот XRMXX слот машина на "Горила" од WMS е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кул банани


Слот игри не се мајмун бизнис, влоговите се високи и играчите се обложуваат сите тие имаат додека не го погоди џекпот. Освен тоа понекогаш, всушност се работи за мајмуни.
Кул банани е видео-слот игра дизајнирана од страна на WGS и на кој има еден куп кул мајмуни кои го заобиколат градот, обидувајќи се да ги добијат своите крзнени раце на колку што можат бананите. Едноставна и сосема случајна премиса, но резултатот е сеуште многу забавен - а да не ги спомнуваме големите победи што се во прашање за среќатите играчи.
Значи, без понатамошно разбирање, ајде да погледнеме поблиску до Cool Bananas за да дознаеме што е всушност оваа игра и како најдобро да се извлече од неа ...
Најкул мајмуни во градот
Кул банани се чувствува малку случајно и не изгледа дека се базира на било која специфична тема на прв поглед. Но, ако барате нешто оригинално, дојдовте на вистинското место.
Графичкиот универзум на играта се потпира на цртан изглед, со поглед на голем модерен град во позадина. Пари кои носат очила за сонце, хавајска кошула и обетка се наоѓаат на врвот на облакодер, држејќи млада русокоса жена во раката. Ова може да биде упатување на Кинг Конг, особено ако забележите дека авионите летаат наоколу во исто време, но многу кул верзија на класичната приказна за гигантскиот мајмун.
Кул банани е оригинална игра со многу хумор и пријатен изглед. Да преминеме кон следниот дел за да го погледнеме игра.

Случајни Слободни Слот игри:

Рамфларни дивина
Рамфларни дивина
"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во ...
Играјте слот!
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
Топ Trumps Фудбал ѕвезди е 5-ролна слот со 15 прилагодливи линии за исплата. Симболите за исплата може да се менуваат како што ...
Играјте слот!
Джакпот дијаманти
Джакпот дијаманти
Нарачката и високите вложувања владеат со извонредност во Jackpot Diamonds ™ - тие се клучот за бонусот за заклучување и ...
Играјте слот!
Кеш луд
Кеш луд
Cash Crazy е малата 3 ролна, еднократна платежна слот машина со голем џекпот. Лудиот професор е зад ...
Играјте слот!
Стар крал
Стар крал
Rhyming Reels е низа слот-игри развиени од Microgaming кој вклучува голем број на различни игри. Стариот крал Кол ...
Играјте слот!
Магичен
Магичен
Извинете некои неверојатни победи со овој волшебник тематски слот машина од страна на и доаѓаат софтверска компанија која е ...
Играјте слот!
Неверојатни ацтеки
Неверојатни ацтеки
Неверојатни Ацтеките се напојуваат со Just For The Win и Microgaming - тоа е 5 ролна, 243 начини да ...
Играјте слот!
Бели биволи
Бели биволи
Легендата за Белата Бафало е 5 репортажите и 576 начини да се добие слот напојуван од Научни игри. На ...
Играјте слот!
0 Коментари

Тандерспински джакпот


Thunderspin Джакпот онлајн слот е OpenBet Прогресивни Джакпот содржина која доаѓа со Lightning Spins и Thunderwheel карактеристики. На било кој платен спин, било кој од 3 прогресивни групи на награди може да се добие. Сепак, не може да се зголемат шансите за постигнување голема награда. Впрочем, џекпот Симболи може да се активира произволно од кој било играч, во било која онлајн казина поддржана од NextGen Игри. Затоа, молњите и опциите на Thunderwheel ќе им овозможат на играчите да уживаат во големите победи додека се борат за обединети награди.
Друга особина за зголемување на наградата е Дивиот симбол. Payline победи, завршени или продолжени со диви замена, заработуваат двојно од вредноста на исплатата пропишана со Paytable. Награди може дури да го зголемат 4x или 6x, бидејќи 2x факторот на секој Див додава. За време на молњите вртења, шансите за штрајкувачки диви завршили победи се одлични. Бонусните вртења ќе играат на посебна мрежа во која Диви симболи може да се појават како наредени елементи.
ТОНДЕРСПИН ЈАКПОТИ ОНЛАЈН СЛОТ: ДИВИДНИ СИМБОЛИ
Дивите амблеми заземаат позиции само во Реле 2, 3 и / или 4. Дива икона која е дел од победата на payline, двојки соодветната награда. Колку повеќе диви учествуваат во комплетирањето или проширувањето на победата, толку е поголем прирастот. Секој 2x множител се смета за дополнителен фактор. Тоа значи дека 2 или 3 Wilds завршувањето на победата соодветно може да го зголеми исплатата со 4x или 6x.
Покрај тоа, 3, 4 или 5 Диви кои истовремено слетуваат во трите (3) претходно назначени макари, добиваат 20, 40 или 80 кредити, соодветно. Собирањето диви плати е неизбежно за време на молњите, бидејќи амблемите може делумно или целосно да се појават како наредени диви во центрите.
ТОНДЕРСПИН ЈАКПОТИ ОНЛАЈН СЛОТ: ФОТОГРАФИРАЊЕ НА СВЕТИЛНИОТ СПИНС
Ова е случајна бонус функција на основната игра, бидејќи може да се случи на било кој платен спин. Откако ќе се додели произволно, три (3) безбојни вртења ќе работат на специјална мрежа. За време на краток бонус, може да се додели дополнителен Молнечен Спин, исто така по случаен избор.
Овде, Диви симболи ќе се подигне на повод. Тие можат да се појават во множители во еден или повеќе ленти; делумно или целосно видливи како наредени диви со 2x мултипликатор прикачен на секоја единица.
ТОНДЕРСПИН ЈАКПОТИ ОНЛАЈН СЛЕТ: ГЛАВНА СВЕТЛА
Thunderwheel започнува да се игра кога се појавуваат расфрлање на најмалку три (3) бонус симболи како спин исходи.
Огромното бонусно тркало има два сегменти на тркала, независно ротирачки, преку единечно вртење. Внатрешното тркало содржи множителни награди со вредности кои се движат од 2x до 250x. Надворешното тркало, од друга страна, содржи пет (5) реквизитни клинови.
По враќањето на Thunderwheel, индикаторот за награда одредува кој од вкупните залози ќе се додели како награда Thunderwheel. Ако во исто време, Respin Wedge се совпаѓа со показателот за награда, тогаш бонусното тркало повторно се врти.
Оваа бонус функција, иако не е достапна за време на молњите.

Случајни Слободни Слот игри:

Виножито
Виножито
Rainbow Reels е слот машина направена од подмачјето на Новоматик Мазоома. Првично е направен за пазарот во Велика Британија и ...
Играјте слот!
Бонус покер лукс
Бонус покер лукс
Бонус Покер Делукс се напојува со Microgaming. Минималната вредност на залог е 0.25 евра до 25 евра. Играта е ...
Играјте слот!
Двојна среќа
Двојна среќа
Иако нашата страница се фокусира на бесплатни слотови, добиваме многу барања за вистински пари казино совети. Значи, ние ...
Играјте слот!
Пирамида потрага по бесмртност
Пирамида потрага по бесмртност
Прошетајте како Египќанец во оваа мистериозна игра извлечена од песоците на времето. Пирамида: Потрагата по бесмртност ™ ве води ...
Играјте слот!
Прекрасни wabbits
Прекрасни wabbits
Wonky Wabbits ™ е 5-ролна, 15-линија видео слот во кој се и Win Both Ways и диви дуплирање функција каде што било диви ...
Играјте слот!
Малите свињи возвраќаат назад
Малите свињи возвраќаат назад
Размислете за приказната за трите мали свињи и големиот лош волк, а потоа да ја внесете во ...
Играјте слот!
Најдобри работи во животот
Најдобри работи во животот
Преглед на правилата и карактеристиките Најдобрите работи во животниот слот се состојат од стандардна пет-ролна, три-ред структура ...
Играјте слот!
Чуден еден во
Чуден еден во
Чуден Еден Во е едноставна игра со карти со 1x2 Gaming. Се разгледуваат две картички и вкупно се земени, каде ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралот Конг бес


Има неколку фер неколку Кинг Конг слотови, вклучувајќи PlaytechКонг Хандманот на чудото на светот игра.
Но, најдоброто, според наше мислење, мора да биде NextGenоригиналниот Кинг Конг онлајн слот. Тоа е сè додека ова не е повеќе од достоен продолжение кое нашло посебно место во нашите срца.
Готово, ние ќе треба да бидеме искрени и да кажеме дека победивме над 260 пати на нашата залог на бесплатни вртења на 69, но тоа само оди да ги покажеме можностите во оваа NextGen слот машина, а не само нашата мала пристрасност.
Врати се на Островот Череп за праисториски победи
Создаден во соработка со познатиот уметник и писател на Кинг Конг, Џо Девито, ова сигурно изгледа инспиративно.
Поставени на големи 4 редови со високи 5 ремени и со 50 линија за исплата, вие сте колено длабоко во праисториските времиња, додека ѕверот води војна против чудовишта кои живеат на островот што роди кралот од мајмуни.
Ова е добар NextGen слот машина, и има сигурно многу драма - а не само со графика и звуци.
Од пеењето на мајчин извикувајќи "Конг, Конг, Конг" и ви дава дополнителни диви, до метеорски блиц што избира еден од високите платежни симболи за да ги отпаднат ретуните за големи победи.
Вие сеуште ги добивате овие страшни бесплатни бонуси
Она што го сакавме за оригиналната машина беше тоа што беше една од ретките игри што ви овозможија вистинска шанса да освоите огромна количина бесплатни вртења.
Вие не може да се фати како многу тука, "само" до 100, но тоа е затоа што тие ги направија овие Кинг Конг бес бесплатни врти побогати со победи - така да не ви требаат толку многу за да добиете големи победи.
Најчесто затоа што добивате Купишта на диви кои создаваат беснее повторно врти со лепливи диви каде што може да се фати дополнителни купишта дивини.
Внимавајте: слот "Кинг Конг бес" е испарлив
Кога ќе се занимаваш со мајмун со големината на зградата, не очекував рози и свеќи, нели?
Тоа се нарекува "King Kong FURY онлајн слот" со причина - постојат некои прилично бесни вртења и победи тука, но исто така и целосна оптоварување на опасност.
Добрата вест е дека, како и оригиналната приказна, ќе се забавувате, благодарение на честите бонус игри и некои убави и многу ефикасни визуелни елементи.
NextGen помина долг пат од времето на нивното Луд луд мајмун слот, и сè на подобро.

Случајни Слободни Слот игри:

Книга на мртви
Книга на мртви
Играта на мртви слотови е епска онлајн казино слот машина објавена од Play'n GO. Придружи се на Богата Вајлд ...
Играјте слот!
7 гревови
7 гревови
Седумте смртоносни гревови се дел од многу митови и легенди, а слогот 7 Sins од Play'n GO ...
Играјте слот!
Храна борба
Храна борба
Храна Fight Online Slots е еден од популарните бесплатни казино игри CoolCat Casino досега. Храна борба Видео Слот машина има ...
Играјте слот!
Извртениот циркус
Извртениот циркус
Пресврт на циркус Слот Игра Преглед. Прекрасниот The Twisted Circus слободен слот машина игра има три реда и пет ...
Играјте слот!
Овошје Зен мобилен
Овошје Зен мобилен
Опуштете се и уживајте во мирни погледи на FRUIT ZEN, најновото издание во серијата SLOTS3 ARCADE на Betsoft Gaming. Овој фантастичен ...
Играјте слот!
Списоци на HD HD
Списоци на HD HD
Ние во Bonus Express ви посакуваме топло добредојде во Scrolls of RA HD. Ова е видео спот ...
Играјте слот!
Вртење тотеми
Вртење тотеми
Вклучување на тотеми е 5 ленти и 11 paylines видео слот напојува со Thunderkick софтвер. Слот е инспириран од Маите ...
Играјте слот!
Deuces Диви
Deuces Диви
Deuces Wild се игра со стандардна палуба со картички 52, и како што сугерира името на сите Deuces се ...
Играјте слот!
0 Коментари

Чили злато


Чили злато е 5-ролна видео слот машина со фиксни 40 линии. Оваа прекрасна игра со слотови се напојува со игри на светлечки кутии и содржи диви симболи, неколку редовни симболи и бесплатни бодови за бонуси што ќе ви помогнат да ги зголемите вашите добивки. Оваа игра, исто така, нуди стандарден џекпот и други награди кои вредат илјадници монети. Слот игра е достапна во режимот за инстант репродукција и е комплетен со графички и звучни ефекти кои ги подобруваат играта амбиент.
Зачинета Слот игра
Колку е топло ви се допаѓаат вашите чили? Чили злато е тема на мексикански начин на живот и зачинети чили. Автентичната мексиканска музика ви воведува во играта каде што ќе ги исполните сите симболи кои се однесуваат на темата, вклучувајќи ги и Маракас, Гитари, Хомбре, Папагали, Црвениот пипер, Кукараха и Муле. Неговото потекло е инкорпорирано со мексикански снимки, човек облечен во огромна шапка и плашт држи црвен пипер. Постои, исто така, возбудлив изглед мазва на левата страна и различни кактус сите околу. Муле и Хомбре додаваат комичен аспект на играта на Чили злато.

Случајни Слободни Слот игри:

Огнено јастреб
Огнено јастреб
Fire Hawk е на онлајн слот машина која нè води назад кон време кога американски племиња скокнаа дека ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Целата тема на овој онлајн слот е базирана на авантура и потрага по тајно богатство скриено на ...
Играјте слот!
Една ноќ надвор
Една ноќ надвор
Ноќта може да биде одлична, и колку повеќе можности за забава постојат, толку е поголемо тоа. Пијалоци, ...
Играјте слот!
Египетски херои
Египетски херои
За време на секое предење имате шанса да ја достигнете линијата "Златна линија". Победа на златна линија
Играјте слот!
Книга на РА делукс
Книга на РА делукс
Книгата на Ра делукс е најпопуларниот слот-машина за копнени казина во Европа, и има ...
Играјте слот!
Дом на змејови
Дом на змејови
Прекрасната онлајн игра за играње на куќата на џинови има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Кинеските змејови ќе ...
Играјте слот!
Вртење тотеми
Вртење тотеми
Вклучување на тотеми е 5 ленти и 11 paylines видео слот напојува со Thunderkick софтвер. Слот е инспириран од Маите ...
Играјте слот!
Еволуција
Еволуција
Evolution Gaming е добро познат снабдувач на игри во живо казино, основана во 2006. Компанијата нуди вистински игри ...
Играјте слот!
0 Коментари

Барови и ѕвона


Барови и ѕвончиња е слот игра која се состои од ленти на 5 и 20 линии. Победите се добиваат од лево кон десно на 1 на линиите за исплата. Како што сугерира името на играта, содржи главно симболи на бар и ѕвончиња. Целосно чувство на играта е многу слично на старите класични видео слотови, но со подобрена графика и многу иновации. Монетарните вредности на кои можете да играте игра Барс и ѕвончиња се разликуваат 0.02 до 5, можете да репродуцирате 1 на монети на 5. Она што ја прави играта посебно е тоа што можете да ја активирате опцијата Streak Breaker, во која го зголемувате уделот за монетите 5. и ти се доделува токен на 1. Откако ќе достигнете токени на 5, добивате бонус, што ќе биде сума помеѓу 50-140% од износот што го придонесовте за прекинувачот на редеа од последното освојување. Симболот на џокер во играта Барови и ѕвонења е иконата Бел и ги заменува сите икони, освен бонус симболот. Најголемата добивка може да се постигне со стекнување на 5 диви симболи во линијата за исплата.
Бонус и ѕверски бонус:
За да го освоите бонусот треба да добиете 3 бонус симболи во 2,3 и 4 цилиндрите. Откако ќе ги добиете симболите за бонуси, мора да изберете помеѓу вашата комбинација. Минималниот бонус што може да го добиете е 5 бесплатни игри × мултипликатор 2, а максимум е 20 × 3 множител. Сите добивки во казино игра на Барс и Бел е можно да се удвои. Во опција за коцкање, едноставно избирате помеѓу црвени и црни картички. Ако изберете вистинска боја, вашите добивки се дуплираат. Ако не успеете, ќе ги изгубите добивките.

Случајни Слободни Слот игри:

Малите свињи возвраќаат назад
Малите свињи возвраќаат назад
Размислете за приказната за трите мали свињи и големиот лош волк, а потоа да ја внесете во ...
Играјте слот!
Голема кахуна
Голема кахуна
Голема Кауна Слот машина. Џунглата треска го погоди 32Red Online Casino со Големиот Кауна слот машина. Овој егзотичен, светло ...
Играјте слот!
Игра во собата и гребење
Игра во собата и гребење
На Bonus Express ние сме горди да ја понудиме оваа популарна играчка игра со гребнати игри, Set и Scratch. Игра, Постави и ...
Играјте слот!
Монти питони спамалот
Монти питони спамалот
Монти Пајтон е Spamalot е 5-ролна, 20-линија слот од Playtech. Светиот Грал се залага за Диви и покрај тоа што има ...
Играјте слот!
Мега Џокер
Мега Џокер
Мега Џокер е типичен овошен стил на машина за џекпот и ќе биде запознаен со сите гејмери, или со почетници ...
Играјте слот!
Ревни диви
Ревни диви
Roaring Wilds е слот игра со погон на Playtech со 5 ленти и 40 линии за исплата. Достапно за репродукција на сите уреди од ...
Играјте слот!
Боби 7s
Боби 7s
Онлајн слот игра Боби 7 доаѓа со 5 ленти, 25 плати линии и 3 редови. Полицијата може да биде многу ...
Играјте слот!
Glitz
Glitz
Дали ви се допаѓа искрата на накит? Најди ги многу од нив во Glitz, игра на Вилијамс Интерактивна. Отворете го ...
Играјте слот!
0 Коментари

Диви игра супербанк


СуперБет на диви игри е NextGen Слот за игри со 5 макари и 40 линии за исплата. Со класично овошје машина чувствува, тоа може да се игра на сите уреди. Вие го одберете вашето ниво со функцијата SuperBet која ви дава мултипликатори за дива победа до 5x - ако добиете 3 диви во победата, вашата победа ќе биде предмет на диви мултипликатори до 15x. Станува подобро во функцијата Free Games каде што може да се добие до 20-бесплатни вртења - тука, сите диви мултиплицирани вредности се дуплираат за да ви дадат потенцијални диви мултипликаторни победи на 30x!
Wild Play SuperBet е 5 ролна, 40 линија за плаќање од NextGen Gaming. Достапен за играње на сите уреди, вклучувајќи лаптопи, компјутери, iOS и Android (меѓу другото), можете да се префрлите од онолку колку што 50p до колку што е £ 150 по спин. Оваа игра ви овозможува да го контролирате дивиот мултипликатор кој потоа се применува на вашите добивки - исто така двојки во функцијата "Бесплатни игри", каде што можете да добиете до мултипликаторот 30x за диви победи!
Визуелно, Диви Игра SuperBet има ретро чувствуваат со класичните симболи овошје во собата на виолетова позадина - симболи вклучуваат цреши, лимони, лубеници, ѕвона, зелени и сини дијаманти, како и огнени 7s. Вториот е симбол со највисока вредност кој ви дава 6 пати вашиот удел за 5 низ линијата за исплата. Исто така постои и див симбол кој се појавува само на средните ремени на 3 - тој ги заменува сите симболи, освен расејот.
Оваа игра ја користи функцијата SuperBet која може да се најде во другите наслови на NextGen Gaming - тоа е дополнителна облога што можете да ја прилагодите за да ви дадете подобри и подобрени диви победи:
Ниво 0 - игра од 50p до £ 25 по спин: секоја дива победа е предмет на множител на 1x (стандарден)
Ниво 1 - игра од £ 1 до £ 50 по спин: секоја дива победа е предмет на мултипликатор 2x
Ниво 2: игра од £ 2 до £ 100 по спин: секоја дива победа е предмет на мултипликатор 3x
Ниво 3: игра од £ 2.50 до £ 120 по спин: секоја дива победа е предмет на мултипликатор 4x
Ниво 4: игра од £ 3 до £ 150 по спин: секоја дива победа е предмет на мултипликатор 5x
Сега, ако можете да добиете повеќе од 1 дивината, овие мултипликатори се додавајќи заедно - на пример, ако сте биле за да се 3 5x дивините во победата, вашиот победи ќе биде предмет на мултипликатор 15x. Дивите мултипликатори го зголемуваат вашиот потенцијал за победа, но чинат повеќе, па треба да го најдете нивото на кое сте среќни да играте.
Wild Play SuperBet, исто така, доаѓа со функција Free Games која се игра кога ќе добиете 3 бонус симболи насекаде на макарите - ќе добиете бесплатни вртења на 10. Уште поважно, вредностите на дивите мултипликатори двојно за време на функцијата што значи дека можете да добиете мултипликатор 10x ако играте на ниво 4!
Ако сакате да добиете 3 10x wilds на слободно вртење, вашата победа ќе биде предмет на масивен мултипликатор 30x. Исто така, можете да ја замените функцијата (со добивање на 3 scatters), што ќе ви даде бесплатни вртења на 20 во целост.
Како резултат на тоа, Wild Play SuperBet е слот од средна до висока дисперзија. Во подножјето игра, можете да победи до 588 пати вашиот удел (со потенцијал 15x множител), но неговата двојно да 1,176 пати акциите на вашите секоја слободна спин со потенцијал 30x множител. Генерално, тоа е едноставна игра која вреди да се игра само ако имате длабоки џебови и си играат со повисоки диви мултипликатори. Ако сакате мултипликатори за дива победа, се препорачува NextGen Gaming's Prosperity Twin.

Случајни Слободни Слот игри:

Sic Бо
Sic Бо
Sic bo е популарна маса игра, иако не ужива исто ниво на љубов како рулет, блек џек или baccarat ...
Играјте слот!
годишни времиња
годишни времиња
Играта има девет редовни симболи кои победуваат ако три или повеќе се наредени по редослед на платежна линија ...
Играјте слот!
Кралица на нил 2
Кралица на нил 2
Реката Нил е најдолгата река во светот. Во своето патување до Медитеранот, оваа река има големо влијание ...
Играјте слот!
Кралот
Кралот
Четири кралеви казина и слотови е богата социјална онлајн мултиплеер казино игри искуство. Играат сите ваши омилени ...
Играјте слот!
Г-жа жаба
Г-жа жаба
Најпознатиот г-дин жаба на сите е оној кој се наоѓа на страниците на Кенет Грахам е ...
Играјте слот!
Џек или подобро 4 игра моќ покер
Џек или подобро 4 игра моќ покер
Следнава стратегија е мојата "едноставна стратегија" за дигалки или подобра видео-покер. Користење на стратегијата на машина за полнење ...
Играјте слот!
Вжештеноста е вклучена
Вжештеноста е вклучена
Тие велат дека криминалот не се плаќа, но сепак, дамите на The Heat Is On не изгледа дека го добиле тоа ...
Играјте слот!
Harveys
Harveys
Кога првпат ќе ја вчитате оваа машина за игри на Microgaming, автоматски ќе видите дека оваа игра е стара. Како стари 2005. Тоа е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Жаби муви


Игра жаба n муви казино слободен слот игра развиена од Amaya казино софтвер провајдер и се нурне во длабоки води и риба за големи победи. И покрај нејзината титула, овој видео-слот е за подводниот живот, кој ќе ве фасцинира со својата убавина и мистерија. Вие шансите за исплата се исклучително високи, симболи на овој онлајн слот плаќаат на 1024 начини.
Победи многу со Диви жаби
Без разлика колку сте зафатени, овој бесплатен онлајн бонус слот за забава ќе го направи вашиот живот повеќе шарени. Чудесната тема на оваа казино игра содржи икони од бројни морски суштества, кои го сметаат својот сопствен бизнис во огромните длабоки води. Сепак, љубезната желка, жешка жаба, досадно риба и најде време да произведе победа комбинации за вас и да даде победи до 5000 монети во овој видео казино. Покрај тоа, симболот на гладната жаба ќе се појави на 2nd и 4th макарите за замена за кој било симбол на екранот и на тој начин ќе се фати глупава мува.

Случајни Слободни Слот игри:

Богатство нил
Богатство нил
Treasure Nile ™ е првиот промотивен джакпот за исплата на 9-линијата. Тоа е 50-cent, 5-ролна, 9-монета, прогресивен слот 9-line ...
Играјте слот!
Нирвана
Нирвана
Нирвана е видео спот напојуван од софтверот Yggdrasil Gaming со 5 ленти и 20 плати. Идејата се крие зад ...
Играјте слот!
Индиски дух
Индиски дух
Оваа патека ве води директно до главната награда! Следете мудар племенски постар и верувајте во неговата визија, тогаш ...
Играјте слот!
Нескриена гигантска панда
Нескриена гигантска панда
Фантастичната бесплатна казино игра со автоматско обележани гиганти панда има три редови и пет репортажи. Развивачите ви даваат ...
Играјте слот!
Наследство на Египет
Наследство на Египет
Наследството на Египет е слот Play 'N Go со ленти 5 и 30 линии на исплата - со антички египетски ...
Играјте слот!
Делфинска потрага
Делфинска потрага
Неверојатен слот за Dolphin Quest доаѓа со 50 линии за исплата, ремени 5 и редови 3. Најди ги вашите награди во ...
Играјте слот!
Дијамант див
Дијамант див
Тие велат дека овие скапоцени камења се најдобра пријателка на девојката, но мислиме дека Diamond Wild е за секого! Овој слот може да се пофали ...
Играјте слот!
Престол на Египет
Престол на Египет
Престолот во Египет е видео-слот за 25-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Jade идол


«Jade Idol»Е онлајн видео слот, развиен од NextGen Gaming, која има пет ленти и петнаесет симболи на главниот екран. Можно е да се игра со која било од дваесет активни линии.
Влоговите за секоја линија мора да бидат исти во опсег од еден цент до пет евра по линија (од дваесет центи до сто евра за спин).
Играта е обезбедена со обични симболи, Wilds, Scatters и слободни вртења со посебни карактеристики.
Плаќаните комбинации се формираат од истата елементи, сместени еден до друг од лево кон десно во иста активна линија. Повеќето симболи можат да формираат комбинации од три и повеќе елементи. Сепак, две симнувања, па дури и една икона, се доволни за некои симболи. Распрскувач работи со посебни правила.
Индексите на исплата варираат од x2 до x5000. Тие се множат со залог по линија. Во случај на бројни комбинации, формирани на различни линии во резултат на вртење, сите исплати се сумирани.
«Jade Idol» не нуди коцкање функција.

Случајни Слободни Слот игри:

Змејови богатство
Змејови богатство
Кина е земја која е позната по своите традиции и култура и Logitech развиле слот машина која ...
Играјте слот!
Лесен лизгач
Лесен лизгач
Навивачите на култниот филм Easy Rider, кој исто така сака да играат игри за игри, ќе биде луд да не се обиде ...
Играјте слот!
Голем 88
Голем 88
Голем 88 слот. Големиот 88 е ориентална тематска машина од Betsoft, со нежна кинеска тема и опсег ...
Играјте слот!
Сосови очи
Сосови очи
Игра Owl Eyes беше објавена во октомври на 2014, а нејзиниот развивач и провајдер е Next Generation Gaming. На ...
Играјте слот!
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback е 5 ролна, игра на 15 Payline Video Slots. Како и другите игри за игри, идејата е да се вртат ...
Играјте слот!
Борец
Борец
Воведени во онлајн гејмерската заедница на крајот на 2017, Густаво Ел Лучадор е непрогресивен видео спот произведен ...
Играјте слот!
Superwilds
Superwilds
Со име како Super Wilds, лесно е да почнете да се грижите дека слотот што го сакате да уживате ...
Играјте слот!
Облак приказни
Облак приказни
Ослободете ја вашата фантазија со спектакуларниот Cloud Tales слот машина слободна игра и летајте високо на небото! Програмерите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фоксин победува: фудбалска треска


Фокин победи фудбал Треска: Слободна игра за сите кои ги сакаат спортовите Врз основа на темата на Светското првенство во фудбал 2018, Foxin победува фудбалска треска е игра за секој спортски љубовник. Играта има 5 ленти и 25 линии. Облогата може да биде направена насекаде од монетите 25 -125. Како резултат на тоа, играта привлекува високи ролки, како и играчи кои сакаат да направат пониски облози. 5000 монетите се највисокиот награда за која може да се стреми играчот. Покрај ова, исплатата на монети од 500 може да се бара од децата на лисицата, а монетата на 1000 може да се бара од сопругата на лисицата.
Фокин победува фудбалска треска: карактеристики
Фоксин победува Фудбалска треска има фудбалски стадион како своја позадина. Симболи на макарата вклучуваат · Играње карти: A, K, Q, J 9 и 10 · Фокс фонтана, судија лисица, лисица во автомобил, лисица игра фудбал и лисица пари.
Од нив Дивиот симбол го претставува судиската лисица; ова значи дека ги заменува сите други картички на макара, освен расејување. Играч може да побара победа: 80x од износот на обложување ако ролната добива 5 од овие симболи.
Главниот белег на овој слот е "Super Bet функција". Ако играчот ја игра играта без активирање на оваа функција, тогаш FOX кученцата може да слета на Reel 3. Во случај на ниво 1, бројот на опции за слетување на Fox Pup се зголемува до 3, односно 2, 3 и 4. Ова може да се активира со плаќање на дополнителните монети на 10. Во случај на ниво 2, шансите за слетување на лубеници на макара се зголемуваат експоненцијално, бидејќи може да дојде на било која ролна. Ова чини играч дополнителна количина на монети на 50.
"Случаен бонус функција" е уште една голема карактеристика на Foxin победи фудбалска треска која се активира случајно. Оваа функција дава возбудливи награди како парични награди.
Функција за слободен игра: Оваа функција се активира кога минимум од 3 се распаѓа на копчето. Оваа функција дава бесплатни вртења на 10. Оваа функција, исто така, додава дополнителни лисици, кои понатаму ги зголемуваат шансите за победа. Играчот може дури и да победи повеќе слободни вртења.

Случајни Слободни Слот игри:

Зајак во шапката
Зајак во шапката
Зајак во слот Хет е 5 ролна 9 линија за исплата онлајн видео слотови дизајнирани од Microgaming Systems и ...
Играјте слот!
Tres amigos
Tres amigos
Прославувајќи го сето она пријателство, се чини дека постои нова онлајн игра за слотови на патот што има другарство ...
Играјте слот!
Духови возачи
Духови возачи
Ghost Rider Slots, кој беше издаден на почетокот на 2013, е слот игра дизајнирана од Playtech. Базирано на ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: бог на бури
Возраст на боговите: бог на бури
Возраст на боговите: Бог на бури е уште една игра од популарната серија на "Бога на возраст". Базирано на ...
Играјте слот!
Фанки мајмун
Фанки мајмун
Со забавно име, и платформа преполни со забава и возбуда, Фанки Мајмун нуди казино играчи игра ...
Играјте слот!
Шест стрелец златник
Шест стрелец златник
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна игри за гребење со картички Six Shooter Looter Gold. Шест стрелец злато злато е многу ...
Играјте слот!
Мистериозен џокер
Мистериозен џокер
Mystery Joker е видео игра со 3-ролна со фиксни линии на 5. Бројот на линии не може да се промени. Мистерија ...
Играјте слот!
Царот на змејот
Царот на змејот
Змејот император слот не е сам во се базира околу Далечниот Исток тема, но тоа е, секако, еден од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Леонидас, крал на Спартанците


Леонидас беше Кралскиот воин на Спартанците, кој во 480BC ги предводеше 300 Спартанците во победата над силна персиска војска против сите шанси. Оваа приказна беше направена во епскиот блокбастер филм 300 во кој глуми Жерард Батлер, а сега е инкорпориран во овој епски слот од гејмерската компанија Incredible Technologies.
Сцената е поставена брилијантно, како што се реквизитите на 5 и линиите за плаќање на 40 што оваа игра има да ги понуди се поставени против пустелот на кој се случи битката, и среде бучното тркалање кое го поставува расположението за крвната жедна битка што лежи напред.
Тоа е битка во која спаѓа Група Леонидас победи, Случаен Леонидас победи, кралицата Горго предизвика слободна решетка битката карактеристика, и слободна спин битката Спартан дивините - но со Леонидас на ваша страна тоа е дефинитивно битка што може да победи!

Случајни Слободни Слот игри:

Куки херои
Куки херои
Ахој таму! Hook's Heroes ™ е 5-ролна, 3-ред, 20-линија видео слот карактеристики слободни врти со 3 различни функции за да изберете ...
Играјте слот!
Маѓепсани кристали
Маѓепсани кристали
Од насловот на оваа игра, очекував друга игра со "драгоцени", како "Gemix" (исто така од Play N ...
Играјте слот!
Овошни семиња
Овошни семиња
Quasar Gaming го направи своето име во индустријата за игри, ставајќи ги заедно некои од најпознатите иконски омилени слотови за овошје ...
Играјте слот!
Тор греба
Тор греба
Како и многу други од овие филмски картички за гребење, графика се повлекува директно од филмот. Со квалитет на филмот ...
Играјте слот!
Самовила шума
Самовила шума
Во волшебната шума за онлајн казино на вилини на вилини има линии 3, 5 реплики и 25 прилагодливи линии за плаќање. Почувствувајте ја атмосферата ...
Играјте слот!
Мулти тркало злато
Мулти тркало злато
Мулти-тркалото рулет злато е уште една Microgaming креација што носи нешто ново во жанрот на онлајн рулет игри. Ова ...
Играјте слот!
Море ловец
Море ловец
Play'n Go програмерите неодамна издадоа класичен натпревар во Морски Хантер, кој ги комбинира класичните слот-машини, прекрасните карактеристики и ...
Играјте слот!
Булион барови
Булион барови
На златната треска се појави во збирките. Овој класичен слот машина е поставена на Дивиот Запад и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Среќата на амазоните


Ако некогаш сте помислиле дека ќе бидете доволно храбри да пробате да го земете богатството на легендарните женски Амазон воини - и сега можете да го докажете тоа во "Среќата на Амазоните", Пулсирачка онлајн игра за игри од страната Сити Студија.
Победа награди со ограбување на богатството на Амазон вклучувајќи злато, смарагди, сафири и рубини, додека, исто така, ќе освоите и награди за борба со убава трио од амазонски воини, една русокоса, една бринета и една убавина со виолетова коса. Исто така, постојат многу бонус игри за да уживаат вклучувајќи ги Wilds, Free Spins, Luna Bonus Wheel и Амазон Fire Feature.
И покрај масите на богатство што се нудат во Кралството Амазон, не мора да чини многу да влезат и има удели кои одговараат на сите видови играчи и буџети.
Најди ги твојата среќа
Ќе биде тешко се наметнува да се најде поубаво земјиште во кое ќе се најде твоето богатство. Ако можете да го одбегнете погледот за момент од прекрасните амазонски убавини, ќе видите бујна зелена земја - комбинацијата од која може да ви направи никогаш да не сакате да заминете.

Случајни Слободни Слот игри:

Робо Џек
Робо Џек
Robo Jack е слот со ролни 5, 3 редови и вкупно фиксни линии на 243. Тие плаќаат лево ...
Играјте слот!
Мртов или жив
Мртов или жив
Не возете во зајдисонце - главата директно во казиното за да играте Dead or Alive ™. Ова 5-ролна, 9-линија ...
Играјте слот!
Спартак се јави на оружје
Спартак се јави на оружје
Имаме исповед да се направи; знаеме дека сите и нивните баби го лоцираат Спартак гладијатор од Рим, со ...
Играјте слот!
Крикове или подобро
Крикове или подобро
Тоа е игра со рака 50 со платежна табела врз основа на популарните дигалки или подобра игра. Целта на ...
Играјте слот!
Едра од злато
Едра од злато
Поставете плови за да ги откријат новите светови на богатство и богатство со Едрата на злато, машина за 5-ролна со Play'n ...
Играјте слот!
Златен витез
Златен витез
Златен витез е неверојатен слот со реален чувство. Играњето ве води назад кон храбрите, благородни и ...
Играјте слот!
Простор трка
Простор трка
Од моментот кога ќе го видите интро видео; можете да кажете дека има нешто повеќе за овој слот отколку ...
Играјте слот!
Мумбај магија
Мумбај магија
На Бонус Експрес ја нудиме оваа популарна игра со игри за гребење Мумбаи Магијата. Мумбај Магијата е многу лесна за учење и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Толку жешко


Денес, повеќето онлајн машини за игри се дизајнирани да понудат нешто ново и привлечно. Тоа може да биде комплексен бонус круг, мазна видео вовед, или анимирани секвенци во текот на играта. Сите се одлични, но што е со играчите кои сакаат да играат солидна, модерна верзија на повеќе традиционални слотови?
Сè уште има игри таму кои се грижат за овој пазар, дури и ако тие понекогаш може да бидат малку тешко да се забележи овие денови. Еден одличен пример е Толку жешко, машина која секој играч може веднаш да седне и да биде задоволена, но сепак има доволно да понуди да се вклопи во други игри во модерно интернет казино.
Класични симболи Топлина игра
Значи Hot е пет-ролна, 20-payline слот машина понудена од Кадилак Џек. Компанијата сега е дел од Amaya Gaming Group, па често може да ги најдете нивните игри на сајтови кои исто така нудат NextGen игри или оние од Криптолошкиот. На секој спин, играчите се заклучени во играње на сите линии на 20, но тие можат да играат меѓу еден и 10 монети по линија; со девизна монета од $0.01 до $ 1 достапен, можете да потрошите било каде од 20 центи до $ 200 за секое вртење, правејќи ја оваа цврста игра за високи ролки и слично на буџетски коцкари.
Како и во повеќето од овие игри, целта е да се совпаднат идентични симболи од лево кон десно преку вашите парични линии. Повеќето од овие симболи се класици: играта на картичката е рангирана од девет до аса, проследена со ѕвона, цреши и монети. Најголемиот стандарден симбол е логото "So Hot", кое може да ви заработи до 1,000 кредити по паричка ако сте погодиле пет по ред.
Во повеќето случаи, потребно е минимум три по ред за да се добие победа. Сепак, симболот So Hot ја наградува малата награда само за удирање по две по ред, како и деветте.

Случајни Слободни Слот игри:

Черепи на легендата
Черепи на легендата
Играта на Черепи на Легендата има стандардна пет-ролна, три ред структура, со 30 линии. Високоплатениот симбол во оваа ...
Играјте слот!
Сребрена Фанг
Сребрена Фанг
За оние кои ги сакаат волците и онлајн слотови, играјте го онлајн игра со Сребрена Фанг. Таа се базира на ...
Играјте слот!
Емотикоини
Емотикоини
Се чини дека сето тоа е за битката кај Емозиите. Ние веќе разгледавме NetEnt е емоџи планета, која има ...
Играјте слот!
Битка за боговите
Битка за боговите
Битката на боговите е акција спакувани видео слот од Playtech софтвер. Играта е инспирирана од грчката ...
Играјте слот!
Европски рулет про
Европски рулет про
Во тркалото на рулетот се наоѓаат топчести џебови со броеви 37, алтернативно обоени црвени и црни. Во прилог на броевите 1 преку ...
Играјте слот!
Џокер шутер
Џокер шутер
Џокер Џестер Слот Игра Преглед. Joker Jester Jester онлајн игри на NextGen игри доаѓа со 3 редови, 5 ленти и ...
Играјте слот!
Флукс
Флукс
Слој Flux ви дава едно од најрепресудните искуства што ќе ги имате кога играте во онлајн казино ...
Играјте слот!
Ирски очи 2
Ирски очи 2
Но, не е доволно за подобрување. Графиките се поубави и добивате 20 наместо слободни вртења на 12, но ...
Играјте слот!
0 Коментари

Легенда за белиот бивол


Во вистински пари казино слотови ќе уживате во најдобрите звуци и графика од Cryptologic и ќе ги ценат деталите што се качил на симболите, како и повеќекратните играни карактеристики кои се претставени.
Започнете со уживање во макари поставени на недопрена позадина составена од планини и дрвја. Потоа ќе видите тематски симболи на макари, вклучувајќи вазни, Мајчин американски оружје, Индиска жена, на Белата Бафало и симболи за играње карти.
Функцијата Streaming Stacks е онаа што е доста импресивна и ова случајно се избира симбол пред да се вртат. Овој симбол потоа ќе се појави како наредени симбол на средните три макари и ова може да го вклучи Дивиот.
Подгответе се да ги собирате највисоките победи со слободно кружење на круг, што се активира со три или повеќе бонус симболи на средните репортажи. Ова ќе ви овозможи бесплатно вртење на 8 и можно е да заработите колку што 128 се врти со масивни мултипликатори високо како 250x.
Во текот на играта, ќе уживате во храбра графика и интензивна анимација на играта и карактеристиките на Легенда за Белата Бафало сигурно ќе го поттикнат буџетот и ќе понудат извонредни исплати.

Случајни Слободни Слот игри:

Божиќ џокер
Божиќ џокер
Божиќ е време за забавување, релаксирање и земање работи лесно, а празничните слотови не доаѓаат многу понагласени ...
Играјте слот!
Класичен блек џек злато
Класичен блек џек злато
Класичниот Блек Џек злато се игра на еден-на-еден основа против дилерот. Нема други играчи кои се натпреваруваат против тебе ...
Играјте слот!
Глави или опашки
Глави или опашки
Глави или опашки е лесна за учење аркадна игра која нуди многу возбуда и има некои дарежливи исплати. Ти ...
Играјте слот!
Фабрика за напивки
Фабрика за напивки
Мораме да кажеме дека повеќе сакаме да играме на Леандер слотови онлајн. На мобилен, графиката само недостасува малку острина ...
Играјте слот!
Шерлок мистерија
Шерлок мистерија
Шерлок Mystery slot бесплатно има 5 ленти и 20 исплати врз основа на Шерлок Холмс книга од Артур Конан Дојл. На ...
Играјте слот!
Големата експлозија
Големата експлозија
Ова е доста забавно игралиште за казино, но сепак може да биде малку скапо да се игра. Играта ...
Играјте слот!
Тајландски рај
Тајландски рај
Тајланд е познат по својата убавина и тука е доведена до ленти во игра што може да се види ...
Играјте слот!
Тениски ѕвезди
Тениски ѕвезди
Тенис казино игра за игри на тенис е спортски тематски слот со ленти на 5 и 40 линии. Тенискиот шампионат е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фанки пилешко


Ако полека растете уморни од градскиот живот и копнеете за пауза во селата, имаме игра која може да ви овозможи токму тоа - и дури нема да треба да ја напуштите куќата.
фанки кокошка е забавно исполнета видео слот игра дизајнирана од WGS со тема на фарма. Подгответе се да освоите големи на лентите додека се смеете, да не ги спомнувате одличните бонусни опции достапни за играчите кои знаат каде да ги бараат.
Без понатамошно разбирање, ајде да одиме на село и да дознаеме повеќе за карактеристиките на фанки пилешко ...
Живот на фармата
Фанки кокошката јасно се потпира на хуморот за да се истакне на пазарот за игри на слотови, и тоа особено покажува на симболите на ролни, исполнети со чудесни ликови.
Што се однесува до позадината, програмерите се залепија на едноставен пејзаж со розово и пурпурно небо и големо пченско поле, кое се протега кон хоризонтот. Покрај плашилото во еден агол, се чини дека не е душа што скита во полево во моментот.
Макарите, како и секогаш, се истакнуваат на екранот на играта. Командната лента ги содржи сите копчиња што ќе треба да ја играат играта, па ајде да погледнеме во игра во нашиот следен дел.

Случајни Слободни Слот игри:

Пинк Пантер
Пинк Пантер
Придружете се на лудиот и смешен свет на инспекторот Клоузау и Пинк Пантерот и додека тие бркаат меѓусебе ...
Играјте слот!
Bingo bonanza
Bingo bonanza
Ова е една од најголемите мобилни игри за игри со нула, бидејќи не бара вештини, но нуди забава во секое време што ...
Играјте слот!
Отпадници
Отпадници
Отпадник од ренесанс од NextGen игри е нешто што мора да го видите за да верувате. Оваа игра има сосема ново ...
Играјте слот!
Каде златото
Каде златото
Австралискиот инвеститор за игри Аристократ технологии објави Каде е златните слотови во 2003. Првично беше достапна само во австралиските казина, ...
Играјте слот!
Фортуниум
Фортуниум
Викторија, познатиот истражувач и Максимилијан, лукавиот пронаоѓач се хероите на овој видео спот од Microgaming - влегуваат ...
Играјте слот!
Божица на животот
Божица на животот
Станете во контакт со мајката природа и божицата на животот во овој видео слот. Со исплати на 20 и 5 ...
Играјте слот!
Фруитоиди
Фруитоиди
Фруитоид е нашиот ран класик кој сега е пренесен од Flash до HTML5 и со оглед на целосниот третман на Yggdrasil ...
Играјте слот!
Рулет со патеката
Рулет со патеката
Рулет со патеката е европска верзија на нулти игра со дополнителна карактеристика на полето за обложување на трката.
Играјте слот!
0 Коментари

Шампионат на топ штрајк


Топ Штрајк првенство е NextGen Слот за игри со 5 макари и 20 линии за исплата. Достапно за играње од 20p на спин на сите уреди, ова фудбал играта е за Флеш игри, каде до 20 бесплатни вртења може да се победи - внимавате Златна Билети што ја активираат функцијата за бонус од високиот бод каде што можете да направите земање за да добиете награди. Ако сите ваши избори победат, ќе влезете во нокаут фаза бонус функција, каде што уште повеќе парични награди се нудат.
Топ Штрајк шампионатот е придвижуван од NextGen Gaming - доаѓа со 5 ленти и 20 линии. Може да се репродуцира од 20p до £ 50 со вртење на сите уреди, оваа понуда на фудбалски тени има функција за бесплатни игри каде што можете да играте со бесплатни вртења на 20, трикратна бонус бонус функција, каде што ќе добиете пристап до функцијата Нокаут фаза бонус каде што изберете победници во секој круг на 4 за да добиете парични награди.
Визуелно, Топ Штрајк шампионатот има цртан филм стил графика и се игра на внатрешен фудбалски стадион. Симболи на лентите вклучуваат А, К, Q, J и 10 карти за играње, како и 3 играчи (голман и 2 штрајкувачи). Фудбалот со знамињата околу него е див и ги заменува сите симболи што ги раздвојуваат - тоа е исто така најпрофитабилниот симбол кој ви дава 125 пати вашиот удел за 5 низ линијата за исплата.
Централната карактеристика е функцијата за слободни игри која се игра кога ќе добиете 3 или повеќе Топ Штрајк шампион scatters било каде на макари - 3, 4 или 5 од нив ќе ви даде 10, 15 или 20 бесплатни врти, соодветно. Не можете да ја замените функцијата, но има пристап до 2 повеќе бонус функции ако имате среќа. 1 повеќе нешто - симболите вредат повеќе отколку во основната игра.
Погледнете ги Златните билети кои слетуваат на ролна 5 за време на слободниот вртеж - кога ќе го добиете 1 од нив, функцијата за високи бодови е активирана. Потоа, одберете 3 од тимови 6 за да ја изградите функцијата за високи бонуси. Потоа ќе добиете парични награди за победничките тимови што ќе ги одберете.
Ако сите ваши избори победат, ќе ја активирате функцијата за нокаут фаза за бонус - целта (изговор на играта) е да се избере победник во секој круг на 4. Ако победите на кругот, се движите кон следниот круг (и така натаму). Секој круг што ќе го освоите ќе ви даде парична награда.
Топ Штрајк шампионатот е едноставен слот - тоа е повеќе шампионат од Лигата на Шампионите според мое мислење и не нуди ништо ново или возбудливо. Многу повеќе сакам да играм Фокин "победува фудбалска треска од NextGen Gaming или Велосипед од Yggdrasil Игри кои нудат повеќе во начините на карактеристики и нестабилност

Случајни Слободни Слот игри:

Мистерии на нерви
Мистерии на нерви
Има нешто што демне во куповите на катедралата Нотр Дам и наградата за фаќање е ...
Играјте слот!
Среќни малку богови
Среќни малку богови
Среќен Мали богови е 5 ролна, 243 начини да се добие слот од Microgaming што може да се игра од 30p ...
Играјте слот!
Звучни ѕвона
Звучни ѕвона
Бадник е време на анализирање и надеж во подобар живот. Дали веќе сте направиле листа на желби за ...
Играјте слот!
Шампионат на топ штрајк
Шампионат на топ штрајк
Топ Штрајк шампионатот е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција од 20p ...
Играјте слот!
Богатство нил
Богатство нил
Treasure Nile ™ е првиот промотивен джакпот за исплата на 9-линијата. Тоа е 50-cent, 5-ролна, 9-монета, прогресивен слот 9-line ...
Играјте слот!
Munchkins
Munchkins
Мункинс Слот Игра Преглед. Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Играј ...
Играјте слот!
Scarface
Scarface
Скални плочи. Слот машина Scarface е освежувачка игра базирана на легендарниот хит-филм, од 1980. На ...
Играјте слот!
Партија линија
Партија линија
Добијте забава со оваа ретро машина за игри на 3-ролна со софтвер Novomatic. Партиската линија има една единствена исплата за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Медуза 2 Джакпот


Во античката грчка митологија, Медуза беше страшна змија коса суштество чија зјапа може да се претвори човек да камен. Убиен од Персеј, тој ја отсекол главата и го искористил за да го уништи Кракан, кој бил зафатен со кинење град во тоа време. Medusa е предмет на неколку online казино слот машини пред, и може да се погоди од насловот дека Медуза 2 Джакпот видео слот е следење на еден од нив. Подобрената графика и карактеристики, вклучувајќи ја и можноста за добивање на било која од прогресивните награди 3 по случаен избор, треба да обезбеди успех на сајтови кои го носат опсегот на NextGen Игри за игри и софтвер.
Класичниот дизајн се совпаѓа со класичната тема, со грчки колони од двете страни на решниците 5, кои го поддржуваат покривот погоре, и зад сето ова, ги гледаме разрушените храмови што Медуза ги нарекува дома. Тоа е 243 Начини за победа на играта, која се исплаќа секогаш кога 3 или повеќе од ист симбол ќе застане на било кое место на соседните макари од левата страна, но има неколку бонус награди кои треба да ги имаа на патот, вклучувајќи ги и заклучените макари, наредени диви и бесплатни вртења. Има некои неверојатни анимации како Медуза ги исполнува ремените, и додека таа се бори со несреќен војник, што е показател за вниманието на деталите кои се вообичаени низ игрите од овој развивач.
Со седиште во Лондон, со канцеларии во Сиднеј и Стокхолм, NextGen Gaming специјализираше за игри со слот, кои се развиваат за да работат на десктоп и мобилни платформи, и доаѓаат со остра графика, иновативни бонуси и популарни теми. Компанијата е лиценцирана од страна на UK Коцкање комисија, која делува како гаранција за фер игра и сигурност низ целиот опсег.
Наоѓање на Медуза
Платената табела ви овозможува да прегледате што е вредно за секоја линија на симболи, а вообичаено со многу игри за игри, ќе најдете симболи за играчки картички кои ги исплаќаат помалите победи. 10, J, Q, K и A се сите во грчки стил и сите вредат исти, враќајќи ги 5x, 20x или 50x вкупниот влог по спин при слетување на 3, 4 или 5 репортажите.
Други основни играчки симболи се поврзани со античката грчка тема, со прстен, стрели, статуа и злато секој амблем вреди малку повеќе, додека највисоките победи доаѓаат од гаден имиџ на грчки шлем, полн со змии кои излегуваат од очните капаци. Ова е вредно за 10x на уделот кога е на 3 репортажите, 25x кога ќе го видите преку 4 репортажите и целосната верзија на играта ќе го исплати 400x за активирањето.
Зголемувањето на Медуза е див симбол, кој вреди помеѓу 20x и 500x залогот кога се спушта на соседните макари, а исто така може да дејствува како основен симбол за да ги премостат празнините во континуиран рок или да ја претворат победата во повисока - плаќање комбинација од страна на истегнување тоа преку на десната страна ленти. Тоа е наредени диви што се претвора во целосна должина на многу лесна Медуза во малку анимиран секвенца.

Случајни Слободни Слот игри:

Луд луд мајмун
Луд луд мајмун
Развиен од NextGen, Mad Mad Monkey е 5 ролна, 4 ред, Видео слот. Има линии на 50 Pay ...
Играјте слот!
Служат за пари
Служат за пари
Оваа онлајн игра карактеристики Мултипликатор опција чија главна цел е да се подигне вашите победи. Овој онлајн слот има ...
Играјте слот!
Кристална шума
Кристална шума
rystal шума е волшебна игра на самовила магија и шумски фантазија донесе на нашите екрани од страна на WMS. Слот за темата ...
Играјте слот!
Фабрика за злато
Фабрика за злато
Неверојатен златен фабрички слободен казино слот доаѓа со 5 ленти, 50 плати линии и 3 редови. Добредојдовте во ...
Играјте слот!
Мега среќа
Мега среќа
Легендарната Mega Fortune ™ ве води во светот на богатството со оваа игра на Джакпот. Играта е 5-ролна, ...
Играјте слот!
Двојно изложено злато
Двојно изложено злато
Блек Џек е меѓу најпопуларните игри на казино, игран во бројни онлајн институции и онлајн казина. Ова двојно изложување на злато, ...
Играјте слот!
Див Торо
Див Торо
Дивиот Toro, е четири-ред, слот за 5 ролна кој нуди 178 поврзување на исплати и возбудлива мешавина на диви, ...
Играјте слот!
Бафало Блиц
Бафало Блиц
Одете на патување во тревни авиони во Северна Америка и одете во лов на животните. Меѓу биволите, лошите, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Савана изгрејсонце


Можеби не секогаш го имате буџетот за патување низ светот, но тоа не мора да ве спречи. Со Савана изгрејсонце Слот од NextGen Играње ќе добиете да се упати кон Африка Савана и во исто време да заработи големи награди. Слотот доаѓа со забавна бонус функција, како бесплатни игри и множители. Додека ја играте играта исто така можете да освоите до 7,815 пати вашиот удел за да ги финансирате следните патувања.
Савана изгрејсонце е 5 макари и 243 начини да освојат онлајн слот напојувано од NextGen Gaming. Слот е дел од опсегот Classix и е тематски околу Африканската Савана. Додека го играте овој слот, ќе можете да одите заедно со дивите суштества пронајдени во оваа егзотична локација и да ги дофатите пристојни победи додека сте во тоа.
Слот може да се репродуцира на сите десктоп, таблети и мобилни уреди од каде било во секое време. Можете да уживате во оваа авантура од Савана од само малку 0.01 по залог до максимум од 500. Широкиот опсег на обложување го прави слотот идеален за буџетски играчи и за високи ролки. Тоа е совршен слот за играње за ветерани и нови играчи со едноставни правила и неверојатни бонусни карактеристики.
Играта се смета за средно до висока варијанта и има враќање на процентот на играчи од 95.42%. Нестабилноста осигурува дека добивките се ветувачки дури и кога тие не доаѓаат премногу често. Еден од најголемите стимулации за играње на играта е максималната победа до 7,815 пати од вашиот влог.
Ако уживате во овој забавен слот од NextGen Gaming, можеби ќе сакате да го пробате Slon King IGT за уште една африканска авантура на африканските Савани. За повеќе игри од опсегот Classix можете да одберете да пробате Кул банани кој нуди луди победи до 21,840 пати пати од вашиот удел за време на бесплатни вртења.

Случајни Слободни Слот игри:

Максимална штета
Максимална штета
Макс Штедење се врати за да го спаси светот од туѓа инвазија уште еднаш, овој пат во најновиот слот на Microgaming; ...
Играјте слот!
Сончев гребен
Сончев гребен
Овој видео-слот се напојува со Microgaming, и има прилично стандардно подесување, со 5 макари, 3 редови и ...
Играјте слот!
Бесен носорог
Бесен носорог
Беснеат носорогот се одвојува од индустрискиот стандард од пет макари и три или пет редови. Со играње на ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Целата тема на овој онлајн слот е базирана на авантура и потрага по тајно богатство скриено на ...
Играјте слот!
Животот на Брајан
Животот на Брајан
"Животот на Брајан онлајн видео слот од Ash Gaming не само што се обидува да го пресоздаде хуморот и надреализмот ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker е американска верзија на кинеската домино игра, исто така именувана, а не случајно Пај Гоу. Познати во ...
Играјте слот!
Дивото дрво
Дивото дрво
Како што сугерира името, слот на Дивиот Вуд од Новоматик е поставен во шума. Ова е повеќе традиционално ...
Играјте слот!
Палубата на сали
Палубата на сали
Божиќната палуба слободното место има сали 30, линиите 5 и редови 3. ... Како и во многу ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вондер песови


Wonder Hounds е 5 ролна, 25 линија за исплата NextGen Игри кои можат да се репродуцираат на сите уреди од 25p спин. Врз основа на кинеската година на кучето, внимавајте на Jinse, Ace и Winchester, бидејќи тие случајно може да се претворат во диви основи. Оваа игра е за играта Слободни игри, каде што можете да почнете со до 15 бесплатни вртења - до лепливи дивини на 15 се додаваат пред да започне функцијата која ќе ви даде победа до 6,000 пати на вашиот удел на секој слободен спин!
Wonder Hounds е NextGen Gaming погон, со 5 ленти и 25 линии. Може да се игра од 25p до £ 250 со спин на сите уреди, оваа игра се базира на Година на кучето кога ќе се приклучите Jinse, Ace и Winchester за да го прослават Кинеската Нова Година прослави. Оваа забавна игра има бесплатна вртења функција каде што ќе имаат корист од до 15 леплива диви, како и 1 Wonderhound по ролна претворајќи диви.
Визуелно, Wonder Hounds е поставен во убав парк и има графика за цртани стилови - на лентите, ќе видите A, K, Q, J и 10 карти за играње, кучешки коски и кучешки чинии. Исто така, имате пешаци на 3 - Jinse, Ace и Winchester. Ace е највисокото куче кое ви дава 14 пати пати од вашиот удел за 5 низ линијата за исплата. Исто така има и дива која ги заменува сите симболи што ги раздвојуваат и ви даваат 16 пати пати за вашиот удел за 5 во комбинација.
Кога станува збор за бонус карактеристики, Wonder Hounds има 2 - прво нагоре е Wonderhounds Gone Wild функција која се активира случајно во основната игра. По спин се случи во основната игра, 1 или повеќе Wonderhounds може да се трансформира во диви - 1 Wonderhound може да се претвори во диви диви диви, што резултира со добри победи надевајќи се.
Wonder Hounds е за сите функции на Free Games - ова се игра кога ќе добиете 3 шепа отпечатоци scatters било каде на ленти. 3, 4 или 5 scatters ќе ви даде 4, 15 или 100 пати пати, како и 8, 12 или 15 бесплатни врти, соодветно. Сега, помеѓу 1 и 15 дивите се случајно додадени на лентите на почетокот на функцијата - овие диви остануваат лепливи за времетраењето на функцијата!
Покрај тоа, секој див симбол кој се појавува за време на функцијата, исто така, ќе остане задржан - ова може да резултира со многу лепливи диви на лентите кои може да доведат до огромни победи. И покрај нејзините чувствителни чувства, Wonder Hounds е игра со средна до висока димензија со потенцијал да победи до 6,000 пати вашиот удел на секој слободен спин!
Јас сосема како Wonder Hounds - тоа е едноставно, има мазна и масна графика и има убиец бонус функција. Клучот за освојување на голема е да се добие многу лепливи диви првично и многу повеќе слетување за време на функцијата. Вие само треба да бидете трпеливи - еднаш во иако, ќе лаете за повеќе! Ако сакате кучиња, NetEnt"S Дијамант кучиња се препорачува.

Случајни Слободни Слот игри:

Полицајци на полицајци
Полицајци на полицајци
Патувајте го градот во потрага по плен, во овој стил на цртање, со појавување на стрип-аудио Cops n Robbers 9 ...
Играјте слот!
Д-р вати
Д-р вати
Вомбат вели: А луд научник-тематски слот? Да ве молам Microgaming! Само кога мислевме дека не можеме да земеме уште една ирска игра, ...
Играјте слот!
Hilo 13 европски блек џек злато
Hilo 13 европски блек џек злато
Странските облози дефинитивно се добар начин да додадете повеќе разновидност при играње на вашите омилени игри со карти, а да не зборуваме ...
Играјте слот!
Буш телеграф
Буш телеграф
Буш Телеграф Слот Игра Преглед. Неверојатен Bush Telegraph слот машина развиена од Microgaming има 5 ленти, 3 редови и ...
Играјте слот!
стампедото
стампедото
Стампед е добро изработена игра која добро одговара на неговата тема. Нејзината единствена касичка стампеда функција носи свежо искуство за ...
Играјте слот!
Плажа
Плажа
Плажа има пет макари и 20 линии со два вида Диви симболи и Слободни вртежи или подобро ...
Играјте слот!
Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Преглед на правилата и карактеристиките развиени од NextGen, Бермудските мистерии е 5 ролна, 3 ред, видео ...
Играјте слот!
Под морето мобилен
Под морето мобилен
Под морето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Се нурне во морето ...
Играјте слот!
0 Коментари

Златна грива


Ако се погледне за казино слот со изненадувачки карактеристики, кои овозможуваат добивање на значајни победи, изберете Златна манија онлајн слот машина создадена од страна на NextGen Играчка екипа и нема да бидете разочарани! Огромните ливади и брзи коњи ве чекаат во оваа неверојатна игра за казино, заедно со големите победи! Слот за "Златен ман" се појави меѓу другите NextGen Gaming казино слотови во февруари 2019. Играта доаѓа со 10 постојано активни линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Возете прекрасните коњи играјќи го онлајн игралиште Златни мани онлајн игра и добијте неверојатни добивки!
Возете го коњот на вашите награди!
Следете го жетварот со златната грива потресена од ветер и ќе ве однесе до чудесното богатство! Играта Златни мани содржи неколку фасцинантни карактеристики, кои ја прават играта многу волшебна. Некои од нив се иницирани со помош на специјалните икони, а некои се пуштаат по случаен избор.
Златен жетва - оваа икона може да биде замена за која било друга икона во слот-машина на Златен Мане. Сепак, не може да дејствува како потковица. Тоа е исто така висок симбол на играта. Ако успеете да ги привлечете сликите на 5 Golden Stallion на било која линија за исплата ќе добиете највисока победа на играта.
Потковица - користејќи ја оваа икона можете да ги стартувате и да ги пуштите бонусните круга. Овој симбол не зависи од линиите за плаќање и може да се појави само на макари 2, 3 и 4. 2 Horseshoes наградува 2 бесплатни вртења, 3 од нив дава 6 бесплатни вртења. За време на секој слободен спин, одредени икони ќе се претворат во Диви симболи. Тие ќе останат Диви до крајот на бонус играта.
Функцијата Scatter Run може да се активира случајно на секое вртење. Откако ќе биде активен, потковиците ќе бидат додадени на 2nd, 3rd и 4th ролки. Оваа функција значително ја зголемува вашата шанса да го освои бесплатниот бонус.
Коњите на среќата
Над твоите очи се појавува огромната ливада покриена со свежа зелена трева. Ако подобар погледнете во оваа ливада, ќе видите дека стадото на коњите се пасе. Дојдете поблиску до овие коњи на среќа. Лидерот на слушната е неверојатен пастув со златната грива. Ако се дружите со него, тој ќе ти дозволи да го возиш! Златен Мане игри слот ќе ве молам вашите очи со својот прекрасен графички дизајн прикажува коњи и прекрасните пејсажи. Играта е поддржана и од прекрасната саундтракот, што ја дава играта уште подинамична. Дали знаете дека коњите обично се поврзуваат со слободата? Затоа, бидете слободни да победите онолку колку што можете!
Ако ви се допадна овој краток опис на Слободен видео слот Златен Мане, играјте го за забава во Bonus Express токму сега! Ако сте обожавател на софтверот казино развиен од NextGen Gaming, играјте ги нивните бесплатни слотови, нема потреба од преземање или регистрација за да го направите тоа на нашата веб-страница! Ако сакате да ја пробате вашата среќа и да играте онлајн слотови за да ги освоите вистинските пари, ве молиме проверете ја листата на доверливи казина подготвени за нашиот тим! Изберете било кој ви се допаѓа и победи на вистински пари кои се вртат на репортажите од Златни Мани! Внесување на слотови од вашиот Android или iOS уред ви дава можност да репродуцирате нови мобилни слотови кои не бараат депозит во движење!

Случајни Слободни Слот игри:

Berryburst max
Berryburst max
NetEnt се покажа уште еднаш зошто тие се еден од најиновативните развивачи на игри во казино - со овој слот ...
Играјте слот!
Наполеонски парчиња делови
Наполеонски парчиња делови
Можеби најголем воен лидер на Франција, Наполеон Бонапарта, сега е овековечен во онлајн слот што го искривува неговото име ...
Играјте слот!
Книга на мртви
Книга на мртви
Играта на мртви слотови е епска онлајн казино слот машина објавена од Play'n GO. Придружи се на Богата Вајлд ...
Играјте слот!
Луди 80s
Луди 80s
Веројатно не е неопходно за нас да го опишеме она што се заснова на Crazy 80s слотот, но ние во секој случај само ...
Играјте слот!
Glitz
Glitz
Дали ви се допаѓа искрата на накит? Најди ги многу од нив во Glitz, игра на Вилијамс Интерактивна. Отворете го ...
Играјте слот!
Класичен 243
Класичен 243
Класичен 243 слот. Rabcat ве враќа назад во времето со играта неофицијално казино наречена Класичен 243 слот. Оваа игра ...
Играјте слот!
Среќен редеа
Среќен редеа
Изберете го вашиот удел / линија со притискање на копчињата плус (+) и минус (-) над прикажувањето на линкот / линијата, пристапено преку страната ...
Играјте слот!
Галактикони
Галактикони
Галактиконските слотови имаат тема за вонземјани, со симпатични и весели ликови за играчите да уживаат. microgaming го дизајнираше главниот екран ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кинг Конг остров на черепот планина


Оригиналот Кинг Конг филмот е прославен со бројни спин-off и сега, со Конг: Skull Mountain да биде пуштен на слобода во 2017, Амаја издаде онлајн слот верзија која е полна со награди и бонус игри.
Наградите може да се добијат за да се најдат неколку ликови на играта, додека бонус игри вклучуваат диви крал Кинг и Порта Симболи.
И покрај долгата историја на Кинг Конг, оваа епска авантура е дизајнирана со сите слотови играчи и има широк спектар на кредитни вредности и кредит за спин опции од кои можете да изберете.
Остров на черепот
Истражувачот и неговата сопруга исчезнаа во нивната потрага да пронајдат богатство на островот Череп и вашата задача е да ги спасите и некоја од нивните екипажи, но островот е темно и мистериозно место обвиткано со темна џунгла во која има огнени горила тотеми и неоткриен број на горили - да не зборуваме самиот Кинг Конг.

Случајни Слободни Слот игри:

Луо плен
Луо плен
Сите сакаме да ги поминуваме нашите лета во области со многу сонце, вода и песок. Дури и така, ќе ...
Играјте слот!
Bridezilla
Bridezilla
Самата Bridezilla дејствува како Дивиот симбол во овој казино слот. Може да претставува било кој симбол, освен Bells ...
Играјте слот!
Паркот Јура
Паркот Јура
Заклучок: Дали слотот е добро? Тоа доаѓа со екстра широк простор за играње за во-длабочината на игри искуство, авантура стил ...
Играјте слот!
Булион барови
Булион барови
На златната треска се појави во збирките. Овој класичен слот машина е поставена на Дивиот Запад и ...
Играјте слот!
Теди носи пикник
Теди носи пикник
Фасцинантната пикантна казино машина за игри на Медиумите доаѓа со 25 платни линии, 5 реплики и 3 редови. Пушти ...
Играјте слот!
Суши бар
Суши бар
Денес тенденцијата во креациите на слободните игри за игри на игри, е да им обезбеди на играчите светкави анимации, неверојатна графика, луксузна атмосфера и сложени ...
Играјте слот!
Bullseye
Bullseye
Хит на Bullseye со оваа класична 3-ролна, 5-payline слот машина, донесе на вашите екрани благодарение на реалистични игри. Ретро слот ...
Играјте слот!
Бар 7 е
Бар 7 е
Ако сте во потрага за слот машина игра која навистина отелотворува сè за класичен овошје машини, а потоа Бар 7 од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен ѓаволот


Бесплатно онлајн Двоен Ѓаволот слот машина е игра развиена од Cadillac Jack. Тоа е висококвалитетна игра со висока дефиниција со ролни 5 и фиксни линиски плаќања 20. Можете лесно да го поставите вашиот облог преку опциите за широк опсег на монети. Исто така, има Скатери, Спинс, Джакпот и Вајлдс. Оваа игра е компатибилна и со Windows и со Mac. Како што подразбира името, сите добивки во режимот Дополнителен спин се дуплираат од симболи, монети, па до добивки. Може да играте слот за Двоен ѓавол во Slotozilla преку мобилна апликација или прелистувач. Овој слот е сличен на Толку жешкоФункции за игри на слотови Печалната машина ќе ве наградува или "ве доведе до смрт". Машината е наменета за темата. Ќе се сопнуваат на картички кои вклучуваат:
Самиот Демон.
За да ја направат темата уште поинтересна, се додаваат добро направена музика и звук. Ѓаволски се смее кога се активираат дополнителни рунди. Макарите се изгорени и исчезнуваат во воздух како што сте насочени кон следниот екран. Бесплатните вртења се во автоматски режим, така што можете да се одморите додека ги гледате вашите победи додадени на вашата сметка. Црвениот и синиот среќен број 7 се диви и, освен Scatters, тие ги заменуваат сите други икони на ремените. Злото е симбол Scatter и тој ги активира слободните кругови. Двоен TroubleIt е именуван како Двоен ѓавол слот машина, бидејќи сè во оваа машина е двојно, па дури и бонус. На почетокот, Дивиот е највисокиот платен симбол, а пет од нив по ред ќе ве натераат да освојат монети од 5,000. Можете да освоите џекпот во износ од 50,000 парички ако вашата машина е со максимален кредит по ред и да ја добиете истата комбинација. Црвените диви активираат джакпот. Bonus RoundsIt исто така ја има функцијата Complimentary Spins која се активира ако добиете комбинација од зли симболи. Екстра круга се активираат ако се појават два или повеќе симболи на расфрлани двојки. Три од нив активираат десет бонус круг, четири Scatters активираат дваесет и пет активираат шеесет дополнителни круга. Вие исто така може да активирате повеќе од овие игри, додека во ова ниво на бонус и да го подобрите својот изглед; сите добивки во пристапот "Слободен спин" се удвојуваат. За време на сесијата, нема да победите на џекпот. Бројот на линии и бодовите по секој опсег се исти за време на оваа забавна забава која го активира режимот Врти. Ова се одвива како автоматски мод, така што нема потреба да продолжите со притискање на копчето за вртење. Правила за играње на каматиЕредите на секоја линија се движат од 1 преку 10, а оптималниот облог што може да се обложи на целата линија е 200-кредити. Можете да ја смените вредноста на кредитот во играта Double on Devil нагоре 0.01 до 1.00. Сите победнички комбинации, како оние создадени од Scatters, плати лево кон десно почнувајќи од левата репортажа. Победите се дуплираат со кредитите на секој ред. Дивиот е највисокиот платен симбол и има можност да исплати до монетите 5,000. Симболот со најниски плати е бројот 9, и кога 5 од нив ќе се појави во линија, тој ќе ви даде 100 монети. Цената која се плаќа од иконите се дава според уделот што сте го конфигурирале пред победничкиот круг.

Случајни Слободни Слот игри:

Карпести нула
Карпести нула
Playtech има произведено одлична картичка за гребење базирана на серијата Роки. Играчите мора да си ја почешаат противничката екипа на Роки, ...
Играјте слот!
Вртење тотеми
Вртење тотеми
Вклучување на тотеми е 5 ленти и 11 paylines видео слот напојува со Thunderkick софтвер. Слот е инспириран од Маите ...
Играјте слот!
Мускетарски слот
Мускетарски слот
Врз основа на авантурите на класичните француски благородници, Три мускетари е 5 ролна, 40 линија за плаќања од црвено ...
Играјте слот!
Џек чекан 2
Џек чекан 2
Џек се врати! Искусете го неспоредливото возбудување со Jack Hammer ™ 2: Fishy Business, каде што Џек се враќа со залог 99 ...
Играјте слот!
Пацифички напад
Пацифички напад
Видео пакетот Пацифик напад е видео слот дизајниран од страна на Нет Забава, инспириран од флота борби на ...
Играјте слот!
Потера извршување
Потера извршување
Покер извршување е игра која се игра против ниту дилерот ниту други играчи, туку против исплати ...
Играјте слот!
Весели плодови
Весели плодови
Со нашиот слот-машина Jolly Fruits ™, не само што Џокер има многу да се смее: Нека чудовиштето ...
Играјте слот!
Алхемистичка лабораторија
Алхемистичка лабораторија
Истражувајте ги мистичните, езотеричните и уметничките аспекти на алхемијата. Бидете креатор на извонредни лекови кои наводно може да ги излечат сите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дебела мачка


Вегас технологија, сега WGS технологија, покажува дека нивните играчи имаат добро чувство за хумор со своите Fat Cat слотови игра. Машината за играње на Fat Cat може да изгледа како само уште пет ролна, 20 линија слот, но кога ќе видите дека нејзината максимална залог е зачудувачки $ 200 за спин, а максималниот џекпот е $ 50,000, лесно е да се види каде играта добива име (освен самата дебела мачка, се разбира).
Играње маст Кат
Карактеристики

Онлајн слотови на Fat Cat навистина имаат добра смисла за хумор, но сфаќаат сериозно, бидејќи автоматскиот слот за Fat Cat има потенцијал да го промени нечиј живот, дури и без прогресивен џекпот.
Колку се овие времиња на Fat Cat навистина вреди? Добивате монети за 5,000 за пет матирани мачки и монети за 2,000 за пет мачки. Со три други награди на монетите 1000 +, овој слот навистина оди по растојание кога станува збор за вредност. Бонусот Pick and Win ја прави играта многу подобра, бидејќи една награда може да вреди до 1,000x за активирање на залог.
Играта доаѓа со автоматско прикажување за да ги одржува ротирачите, овозможува да изберете помеѓу 1 и 20 линиите за исплата и доаѓа со широк опсег на залог за да изберете. Сето ова доаѓа заедно за да создаде прилично кул игра.
Симболи
Во интернет-провајдерите на Fat Cat, именуваната служи како див и џекпот, неговата девојка Kitty Cat ја претставува втората највисока награда на играта, злато Доларните знаци се размери / бонус симболи, а батлерот, богатството, паричната маса и медалјонскиот 9-A симбол го прикажуваат задниот дел.
Бонус Игри
Знакот за долар е разумен симбол во масти мачки кои плаќаат, без разлика каде се наоѓаат на екранот. Добијте 3 или повеќе од нив, и ќе ја започнете функцијата за бонус. Изберете помеѓу знаците на доларот 8 што се појавуваат на екранот и можете да победите до 1,000x облогата за секој избор.

Случајни Слободни Слот игри:

Центар суд
Центар суд
Како прилично добро поврзан Wombat, јас сум бил познат да ја завршам англиската летна сезона - знаеш, Челзи цвет ...
Играјте слот!
Мини рулет
Мини рулет
Мини рулет е популарна маса игра со повеќе плеер-пријателска обложувачка структура од американската или европската рулетка. Ако ти ...
Играјте слот!
Беверли Хилс 90210
Беверли Хилс 90210
Беверли Хилс 90210 слот игра Преглед. Играта на Иверфет на Беверли Хилс 90210 автоматска игра доаѓа со пет ленти и три редови ...
Играјте слот!
Спартак гладијатор на Рим
Спартак гладијатор на Рим
Легендата за Спартак е онаа која ќе се спушти во историјата како една од најголемите досега. Сега, играчите ...
Играјте слот!
Кеш луд
Кеш луд
Земи некои значителни парични награди во Cash Crazy слот. Оваа едноставна игра за игри ја носи суштината на пабното овошје ...
Играјте слот!
Овошни капки
Овошни капки
Новоматичката компанија продолжува да нè изненадува со невообичаени видови слот-машини, кои традиционално се нарекуваат "овошни машини". Моделот, опишан ...
Играјте слот!
духот пирати
духот пирати
Подгответе се за пиратска авантура! Ghost Pirates ™ се одликува со нова игра копче и до начини на залог на 243 ...
Играјте слот!
Санта изненадување
Санта изненадување
Санта изненадување слотови е видео слотови игра од Playtech. Playtech е компанија за игри софтвер кој е специјализиран за обезбедување на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралица на замокот


Има 576 различни начини да се редат симболи за победа во NextGen Игри на среќа Кралица на замокот видео спот, со кој се поставува акцијата помеѓу куполата на замокот за цртани филмови и може да ви плати откуп на царот кога некои вистински комбинации ќе слетуваат. Иако станува збор за стандардни 5 макари, не постојат исплатени линиски линии преку нив, а масите се нееднакви во големина, со бројот на симболи во секое битие во формат 3-4-5-4-3. Сè што е потребно за да се добие победа е да слеташ 3 или повеќе од истиот симбол преку соседните ленти од лево, но NextGen Gaming го пополни овој замок до бедемите со дополнителни функции, како што се мистерирани награди, заклучени ремени, распрскувачи, диви, слободни вртења и стрелање.
За разлика од многуте слотови во NextGen Gaming опсегот, Кралицата на замокот доаѓа со релативно едноставна графика, каде што играат картонски симболи, скапоцени камења и мешавина на сликовни симболи, како што се тронот, кучето за кучиња и кованата торбичка, враќајќи ги наградите со повисока вредност. Но, тоа доби високо враќање на играчот процент и сигурност што доаѓа како стандард со слот игри од ова UKи е целосно сертифициран за фер плеј од независни лаборатории за тестирање и е целосно мобилен оптимизиран за играчи кои користат паметни телефони и таблет компјутери.
Ако играте на телефон, малку детали од позадината се изгубени, но тоа е само поглед на некои ридови и езера зад тој замок, така што играта воопшто не е засегната. И покрај јасна графика, тоа е убава игра со слотови, која доаѓа со мазни анимации и има убав оркестарски саундтрак за да ги придружува звуците на ротирачки ролки.
Кралските награди во замокот
Поставувањето доволно симболи ги враќа множествените вредности на монетата, а почнувајќи од долната страна на платежната табела, има J, Q, K и A, од кои секоја враќа 4, 5 или 6 монетите кога се наоѓаат на 3, 4, или 5 каиши од левата страна. Зелените и виолетови камења исплаќаат 5, 6 или 7 монети, додека сини или злато скапоцени камења се вредни 6, 7 или 8. Надминувајќи се во вредност, тронот (всушност, всушност, е навистина изграден) е вреден 6, 7 или 9 монетите, а потоа ја имаме вреќата на златни монети, корги и логото на игра на банер, кој плаќа ти на врвот победува во основната игра на 10, 15, или 20 монети.
Овие релативно мали награди се надополнети со богатата разновидност на бонус симболи и специјални карактеристики кои значително можат да ги зголемат добивките. Исто така е можно да се спуштат повеќе победнички комбинации во еден спин, па затоа не се одложува од она што се чини дека се симболи со ниско плата. Кралицата е див симбол, кој ќе биде наредени на сите макари на кои ќе слета, помагајќи да ги комплетираат победничките линии со приклучување на сите празнини во низа икони за појавување, иако таа всушност нема сопствена вредност и може да " t замена за бонус или круна симболи.
Нешто друго што може да доведе до дополнителни победи во основната игра е функција за заклучени кациги, која може да се појави во секој случајно вртење. Ќе видите винова лоза растат околу средината 3 макари, кои потоа се вртат заедно со соодветните симболи во нив. Ако истите симболи се секаде на ролна 1, ти се гарантира 4 од вид добитна комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралеви на готовина
Кралеви на готовина
Ова е ролна за 5, видео запис од 3 споро од инвеститорот кој е Microgaming. Логото на игри служи ...
Играјте слот!
Возбудлив спин
Возбудлив спин
Видео-слот Thrill Spin е многу забавно видео-слот базиран на фер, со ролеркостер, весело одење ...
Играјте слот!
Jetsetter
Jetsetter
Jetsetter Slot е видео-слот за 20-payline, напојуван од провајдер на софтверот Endorphina. Играта е инспирирана од однесувањето и ...
Играјте слот!
Fisticuffs
Fisticuffs
Скриени Играта Преглед. Fisticuffs е 5-ролна, 3-ред и 10-payline видео слот произведени од NetEnt казино слотови инвеститорот, ...
Играјте слот!
Европски блек џек злато
Европски блек џек злато
За разлика од другите Microgaming игри во казино преку Интернет, Европското Блек ackек Злато се игра со две палуби од стандардни картички. ...
Играјте слот!
Книга на РА делукс 6
Книга на РА делукс 6
Книгата на Ра Делукс 6 слот доаѓа со египетска тема исто како и нејзиниот претходник. Темата на ...
Играјте слот!
Судија Дредд
Судија Дредд
Еден од најголемите стрип ликови на сите времиња е во мултифункционално, богато брендирано гејмерско искуство онлајн со 2000 ...
Играјте слот!
Поголем научник
Поголем научник
Магичен научник Слот машина. ... Играта е "хостирана" од луд научник 3D (полн со германски акцент) кој седи ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фокин "победува многу божиќен божиќ


Само за забава, обидете се брзо да размислите за првите зборови што ми доаѓаат на ум кога мислите на Божиќниот празник. Повеќето луѓе ќе размислат за дрвја или подароци, можеби религиозни слики, па дури и за снегот што се надеваат дека ќе го покриваат теренот надвор. Не многумина ќе мислат на лисици, иако тие често се прикажани на снежните полиња со сезонски слики. Но, кој вели дека нашите кожен пријатели не можат да уживаат во свеченостите?
Тоа е идејата зад победите на Фокин: Божик од Божиќ NextGen Игри. Ако сте биле околу онлајн казино светот некое време, можеби сте виделе други игри во оваа линија, прикажувајќи многу добро да се направи лисица во луксузен замок. Тоа е уште еднаш тема тука, само со пресврт на јулетид. На играчите им е дадена можност да потрошат малку повеќе да стават уште неколку подароци под дрвото во вид на екстра диви на лентите, зголемувајќи ги шансите да имате среќен одмор.
Jingle Bells
Foxin 'победи: Божиќ видео спот за многу Foxin е нова игра која ќе можете да ја најдете на онлајн коцкање сајтови користејќи софтвер од NextGen. Темата, доволно јасно, е Божиќ, што го прави ова машина која најверојатно најмногу ќе се игра околу празник. Се разбира, работите се малку поинакви кога работите со семејство на лисици, но повеќето луѓе ќе бидат среќни да прославуваат во куќа како оваа. Луксузниот дом е украсен во украси, што го прави ова светло обоен, високо празничен екран за сите да уживаат.
Постојат голем број на различни опции за обложување, вклучувајќи и функција Super Bet, за која ќе зборуваме малку подолу. Но, секој може да ужива во оваа титула, од играчи со ниски граници, кои само сакаат да се забавуваат со најпребирливите високи ролки. Има дури и игра за бесплатна верзија, ако едноставно сакате да ја тестирате играта, без да ризикувате вистински пари. Дизајнот оптимизиран за мобилни уреди дозволува оваа титула да се игра на било кој начин од десктоп компјутер до модерен паметен телефон без потреба од преземање за да започнете.

Случајни Слободни Слот игри:

Биг Блокс
Биг Блокс
Биг Блокс е брза, но едноставна игра фокусирана на огромни победи. Играта карактеристики 243 начини да се победи и ...
Играјте слот!
Бенчвормер фудбалски девојки
Бенчвормер фудбалски девојки
На оваа страница, нашите рецензенти се обидоа да го опфатат сето она што потенцијалните играчи ќе треба да знаат за овој слот ...
Играјте слот!
Богатство на морето
Богатство на морето
Богатството на Море слот Игра Преглед. Богатството на морето е извонредно видео слот игра создадена од 2by2 ...
Играјте слот!
Урарту
Урарту
Урарту Слот машина. Зад оваа мистериозна насловка се крие една од најдобрите игри на Ендорфина, со можеби една од најпознатите ...
Играјте слот!
Копачите на злато
Копачите на злато
Злато копачи слотови. Како што сугерира името, Златна дигалка е слот игра која се врти околу рударството со злато. ... Злато ...
Играјте слот!
Галактикони
Галактикони
Галактиконските слотови имаат тема за вонземјани, со симпатични и весели ликови за играчите да уживаат. microgaming го дизајнираше главниот екран ...
Играјте слот!
Голем лош волк
Голем лош волк
Омилената приказна за детството Голем Лош волк и три мали свињи сега се претворија во многу смешно и ...
Играјте слот!
Валкани мартини
Валкани мартини
Коктелите се суштински со нашите ноќи надвор и, се разбира, нашите ноќи во; нивните многу комплексности ги прават забавни за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Huolong долина


Huolong долина е NextGen Слот за игри со 5 макари и 20 линии за исплата. Достапно за играње на сите уреди од 20p спин, оваа ориентална игра ви нуди двојни исплати кога дивата е дел од победата. Ова исто така се применува во функцијата Free Games, каде што можете да отидете до бесплатни вртења на 14 со потенцијален мултипликатор 12x.
Huolong Valley е 5 ролна, 20 патарина линија од NextGen Gaming која може да се игра од само 20p до £ 100 спин преку десктоп, мобилни и таблет уреди. Оваа кинески тематска игра доаѓа со двојни диви победи, како и бесплатна свртена функција каде што можете да добиете до 14 бесплатни вртења со множител до 12x!
Играта е базирана на сценскиот спорт лоциран во сливот на реката Jiangqu на југ од Baiyu внатре Кина. Со мирно чувство, графиката е тажна основна со зелена, бујна долина во заднина. Симболи на макарите вклучуваат разни среќа 8 со змејови на нив, златна рипка, чапја, панди и змејови.
Маската е диви симбол и ви дава 250 пати вашиот удел за 5 преку линија за исплата - ги заменува сите симболи на табелата на расеј и бонус. Уште поважно, победничкиот резултат е двојно зголемен кога дивиот симбол претставува дел од добитната комбинација. Вентилаторот е распрскуван и не предизвикува никакви карактеристики - сепак, 2, 3, 4 или 5 каде било на макарите ќе ви дадат 1, 2, 15 или 200 пати колку што сте.
Најважниот симбол за кој треба да внимавате е бонус симболот на фенер - 3 или повеќе било каде на лентите ќе ја активираат функцијата Free Games. Потоа треба да изберете од 6 фенери за да одредите колку бесплатни вртежи ќе играте - може да добиете помеѓу 4 и 7 бесплатни вртења. Потоа избирате од монети за да откриете мултипликатор помеѓу 3x и 6x.
Сега можете да ја замените функцијата што значи дека можете да играте со XnUMX-бесплатни вртења - мултипликаторот ќе остане ист како и првично доделениот број. Уште поважно, дивата двојки вашата победа кога е дел од добитната комбинација, така што теоретски би можеле да добиете мултипликатор на 12x на секој слободен спин!
Генерално, Huolong долината е прилично основна визуелна, но има потенцијал за големи победи во основната игра поради двојните диви победи. Поголемите победи несомнено ќе доаѓаат во функцијата Free Games поради потенцијалниот 12x мултипликатор до 14 бесплатни вртења. Го најдов тоа да биде средно до висока варијанта придонес со максимални победи на 3,000 пати вашиот удел на секој слободен спин. Ако ви се допаѓа темата, јас препорачувам Скриена долина на Квикспин.