Игра Оператор: mrgreen

Бонус. Експрес казино игра оператори

0 Коментари

Sidewinder


Sidewinder видео слот е најновата игра напојувана од Just for the Win софтвер. Играта има каиши 5 и 243 линии и нуди класична тема со модерен пресврт. Ќе добиете да ја играте играта на 3, 5, 5, 5, 3 расходи и класични симболи како што се Bells, BARs, Lucky 7s и други. Ако сакате да играте класични игри тогаш Sidewinder е само игра за вас, бидејќи ќе ги прошири вашите хоризонти. Сè што треба да направите е да го пронајдете патот до омилениот Just for the Win Casino за да играте вистински или да ги вртите лентите овде на нашата страница, за забава.

Случајни Слободни Слот игри:

Волстрит треска
Волстрит треска
Волстрит треска слот игра е 5 ролна, 5 покритие линија прогресивен видео слот од Playtech пресоздава брз начин на живот ...
Играјте слот!
Олимп гром
Олимп гром
Олимп громот е 5 ленти и 20 линии за исплата на видео линии, што беше создаден од NextGen Gaming софтвер провајдер. На ...
Играјте слот!
Мега момче
Мега момче
Ако како мене, вие сте дете од осумдесеттите години, а вашиот прв систем за игри имаше зборови Nintendo или ...
Играјте слот!
Викинг авангарда
Викинг авангарда
Внесете го овој митски свет на Викинзите и џинови и наскоро ќе бидете фатени во потрага по богатство полн со ...
Играјте слот!
Дивиот Запад
Дивиот Запад
Смешно онлајн казино онлајн казино доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 10 фиксни линии за исплата. Поминат ...
Играјте слот!
Ирваси диви победи
Ирваси диви победи
Рудолф, Виксен, Комета, Купид, Даше, Пранер ... ах, што и да е. Вие не треба да ги знаете имињата на сите ирваси на Дедо Мраз ...
Играјте слот!
Дијаманти на богатство
Дијаманти на богатство
Светот на дијаманти е во ваши раце! Дијамантите на среќата ќе ве постави на патека до блескав ...
Играјте слот!
Harveys
Harveys
Кога првпат ќе ја вчитате оваа машина за игри на Microgaming, автоматски ќе видите дека оваа игра е стара. Како стари 2005. Тоа е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Rainbrew


Придружете се на вашите колеги играчи на трки на дегустација низ целата пиварница на среќата и пробајте некои од најдобрите ирски алеси на Rainbrew, создавање слот на Just For The Win. Доживејте необичен формат на ролна со новиот Sidewinder функција која ги подобрува ретуните од 243 до 1,125 начини за победа. Вашиот вкус пупки ќе бидат засладени со победи до 2,720x вашиот удел.
Започна во 2016, релативно нов Шведскабазирани игра студио брзо се етаблира во онлајн игри игри преку својот иновативен дизајн на игри и уникатна механика за плаќање. Подемот на Just For The Win беше добро потпомогнат од фактот дека нејзините слотови беа хостирани на Microgaming Quickfire платформата, давајќи им веднаш инстанца на стотици казино сајтови. Меѓу последните игри на инвеститорот се Храмот на Тут, Неверојатни ацтеки и Среќни врски.
Среќен Лепрекон Слот за ролери
Влезот во пиварницата "лепрачаунс", со буриња исполнети со пиво наредени од двете страни на вратата, обезбедува соодветна позадина за слот за Rainbrew. Прозорче за играње без рамка личи на котел за подготовка. Двете транспарентни хоризонтални цевки на Sidewinder функција седат на врвот и на дното на трите централни ленти, и ќе играат витална улога во игра. А препреки ирски саундтрак ќе има играчи прислушување преку нивните сет-игра сесии, како шарени анимации додадете во неизвесноста на удирање големи победи.
Rainbrew има симболи за плата 10 кои започнуваат со пет аранжмани за земање во зелена, сина, портокалова, виолетова и црвена боја на нискиот крај. На ниво на средна вредност се цевка за чад, чаша за дегустација на пиво и пивска цевка. Двата врвни симболи се марами за жени и мажи од лепра. Сите плати симболи може да се појави полу-наредени до две позиции ролна висока. Дивите симболи се појавуваат само на ролна два и четири, како и на сите три позиции во хоризонталните цевки на Sidewinder. Врз основа на боите и стрелките на покажувачите, дивите на лентите ќе ја активираат функцијата Sidewinder. Сцените на слотот се претставени со логото на Rainbrew логото што се појавува на ролна два и четири само.

Случајни Слободни Слот игри:

Сунтид
Сунтид
SunTide е шарено видео слот со 9-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Слот ги вклучува класичните овошни симболи ...
Играјте слот!
Џек или подобро 3 рака
Џек или подобро 3 рака
Jacks или Better беше една од најраните создадени варијанти на видео-покер, и денес е многу популарна. Една од причините ...
Играјте слот!
Среќни дијаманти
Среќни дијаманти
Се надевам дека сте фан на класични слотови, бидејќи Play'n Go ви нуди навистина добра. Со 3 каиши ...
Играјте слот!
Викторијански негативец
Викторијански негативец
Серија на брутални убиства, полицијата нема поим за тоа кој убиец може да биде, а само вие може ...
Играјте слот!
Возбудлив спин
Возбудлив спин
Видео-слот Thrill Spin е многу забавно видео-слот базиран на фер, со ролеркостер, весело одење ...
Играјте слот!
Златна грива
Златна грива
Ако се погледне за казино слот со изненадувачки карактеристики, кои овозможуваат добивање на значајни победи, изберете Златна мани ...
Играјте слот!
Гром булиња
Гром булиња
Гром Чудовишта е носталгичен три ролна казино слотови онлајн игра исполнета ќе сите традиционални овошна машина симболи кои ...
Играјте слот!
Juice'n'fruits
Juice'n'fruits
Летото е врз нас, што значи дека времето на свежо сочно овошје е само еден чекор подалеку. На ...
Играјте слот!
0 Коментари

Диви скараби


UKНајпопуларниот казино сајт - Кралот Џек Казино, доведува до вас уште еден египетски-тематските видео слот наречен Диви Скараби Процеп. Поддржано од Microgaming, играта доаѓа со 5 макари, 3 редови и 243 Начини за освојување. Стартувај ја играта во секое време, за да ги видиш чудата на древниот Египет!
Специјални особини на диви скараби Слот
Диви - Познатата скараба ја претставува Дивината карта во играта. Тој ги заменува сите други симболи кои се наоѓаат на лентите, и ги заменуваат симболите на Scatter.
Диви зделка функција - Потрагата за не-победа спин во базната игра со диви симбол на средината ролна, како што тоа ќе предизвика дивиот договор функција. Тука на слот за диви скараби, до 4 дополнителните диви се додаваат на репортажите за да се формира добитна комбинација.
Функција за слободно вртење - слетување 3 или повеќе Симболи на расејувачи во која било положба на макарите ќе ја активираат Функцијата за слободни фрлања. Потоа ќе добиете 10 Free Spins за да ја испробате вашата среќа.
Функција "Скршена дива" - Ако видите бесплатен спин со Wilds кои не даваат победничка комбинација, дивите се чуваат на слот за диви скараби. Ова се нарекува функција "Скршено диви". Штом 3 или повеќе диви се собрани, тие се додаваат на лентите по случаен избор за да ги зголемат вашите потенцијални победи.
Тема
Слот за диви скараби се базира на скараби кои се движат околу пустиното небо за да ја ослободат моќта на древниот Египет. Самата игра е визуелно импресивна и ветува одлична забава. Заднината е поставена против мистериозно египетско небо, со безброј дрвја и пирамиди кои може да се видат од далеку. Кога станува збор за симболите, совршено се совпаѓаат со темата на играта. Ќе најдете 6 различни обоени скапоцени камења, Хорус, Анубис, Анк и Окото на Ра. Овие ќе ви ги покажат чудата на древниот Египет на диви Скараби Слот!
Препорачани игри
Кралот Џек Казино се грижи за другите чудесни египетски тематските игри. Може да најдете Храмот на Тут Процеп, Наследството на Египет Слот, Клеопатра Слот, Книга на Ра Делукс Слот, и многу повеќе. Она што е интересно е дека овие игри ви овозможуваат да го откриете Египет без да патувате таму. Додека играте, ќе се чувствувате како да сте во право со оние египетски луѓе кои живеат во секојдневниот живот!
Како да се игра диви Скараби Слот
Слот за диви скараби е прилично лесно да се игра. Откако ќе ја отворите играта, ќе го најдете јазичето Bet на дното од менито на играта. Вклучете со стрелка плус или минус за да изберете од минимум 0.20 до максимум од 60.00. 243 Начини за освојување не можат да се променат. Тие остануваат активни за време на целата вашата сесија за игри. Откако ќе се чувствувате спремни да го откриете Египет, едноставно кликнете на копчето Спин!
промоции
Освен што нуди квалитетни игри, Кинг Џек Казино е исто така познат и за доделување бонуси за уста. На пример, кога некој играч го прави првиот депозит, вториот е награден со бонус од местото. Подолу по линија, тие добиваат други интересни понуди кои можат да се бараат на промотивната страница!

Случајни Слободни Слот игри:

Пустинско царство
Пустинско царство
Пустинското Кралство е 25 линија, 5-ролна видео слот со бесплатна функција за предење на бои, каде што се пече во ...
Играјте слот!
Мумијата
Мумијата
Мумијата е одлична игра, базирана на ликовите на популарната холивудска трилогија, со дарежлив џекпот на ...
Играјте слот!
Фламенко рози
Фламенко рози
Фламенко е танц кој е дел од андалузиската култура. Главно се практикува во Шпанија, Фламенко танц е познат по ...
Играјте слот!
пеперутки
пеперутки
Нема потреба да се влезете во дивините или градините за да ги видите најубавите пеперутки како што биле донесени во ...
Играјте слот!
Munchers
Munchers
Слот за Мункерс беше издаден во април на 2013. Развивачот и провајдерот на играта е Next Generation Gaming - ...
Играјте слот!
Sharky
Sharky
Лов на богатство, грабежи и морски авантури се некои од фантазиите што повеќето од нас се однесуваат на нашето рано детство, ...
Играјте слот!
Двоен бонус покер
Двоен бонус покер
Видео покер се рангира меѓу најчесто играните казино игри во светот, со различни фактори кои придонесуваат за неговата популарност ...
Играјте слот!
Премиер сопственост
Премиер сопственост
Слотови се далеку и далеку од најпопуларните онлајн коцкање формат во светот денес, со тоа што се малку да ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фортуниум


Викторија, познатиот истражувач и Максимилијан, лукавиот пронаоѓач, се хероите на овој видео спот Microgaming - внесете го светот на Фортуниум, оваа историска научна фантастична игра базирана во градот со исто име. Фортуниум е "богат метропола на просперитет и изобилство", и е дом на Викторија и Максимилијан.
Оваа игра, како што би очекувале, има еден тон специјални бонусни функции како што се Mystery Reels, наредени мистерија симболи и прекрасна победа Бустер кој ги преобразува овие Мистери Симболи во икони со висока вредност. Темата на богатството е многу видлива во текот на играта, така да се подготви за многу можности за победа во овој огромен, раздвижениот град кој е Fortunium!
Карактеристики на Fortunium Game
Фортуниум се игра на 5-ролна од 5 со подесување на 40-ред, со XNUMX освоени исплатени линии и може да се игра од минимален облог од € 0.1 до максимум € 125. Како што рековме, се фокусира околу Викторија истражувачот и Макс пронаоѓачот - нивната авантура е потпомогната од некои многу интересни бонуси, како што ќе видиме токму сега.
Фортуниум бесплатни вртења и бонуси
Првата карактеристика за која треба да ви кажам е Mystery Symbols Feature, која се активира кога мистериозните симболи се спуштаат на ремените и откриваат случаен симбол. Овој случајен симбол може да биде сите редовни симболи, освен за Scatter, и може да ви помогне да формирате нови победнички комбинации.
Од лево од reelset ќе го најдете копчето Win Booster. Притиснете го овој симбол и сите симболи со пониска вредност ќе бидат отстранети од макарите откако ќе се активира Mystery Feature, што значи дека може да се активираат само премии и wilds. Активирањето на функцијата Win Booster ќе ја зголеми вашата големина на залог од 50%.
Функцијата Free Spins се активира кога ќе го спуштите 3 или повеќе Scatters било каде на лентите, и ќе добиете 10 Free Spins. За време на режимот, секој Скртер што ќе се спушти на ремените ќе ви додели дополнителен слободен пренос. Не само тоа, туку три, четири или пет Scatter симболи ќе ви додели една две или три Mystery ленти на секој спин. Овие Мистерии се содржат само премиум и диви, што значи дека со секое вртење, можете да добиете 3 полн диви ленти.
Фортуниум исплати
Викторија и Максимилијан, главните ликови на овој слот, се појавуваат како наредени симболи на лентите. На Златна Орелот е уште еден симбол што ќе го најдете на макарите, заедно со орда на гаџети и вештачки ликови, како и голем број злато- Ковчези за богатство. Посебни симболи вклучуваат Scatters и доста многу мистерија симболи.
Така, табелата за исплата е поделена во две категории: високи платежни симболи - пет од нив - и четири ниско платежни симболи, претставени со костуми со карти (срца, лопати, клубови и дијаманти). Највисоките платежни симболи се Викторија, Максимилијан, градите, цепелините и нерфовите пушки. Викторија и Максимилијан се наредени симболи кои плаќаат 8x вашиот вкупен износ на залог за 5 од еден вид.
Дивиот симбол е, исто така, вреди за големата исплата, со награда 20x за пет од вид на линија за исплата. На Scatter се појавува како зелена стакло сфера, со исплати достигне 100x ако ви торба пет од нив.
Фортуниум графика и звук
Многу злато околу вас - Фортуниум доаѓа со висок стандард дизајн и многу златна боја. Како и обично, Microgaming ги вклучува нивните стандардни контролни панели под макарите, и додека има многу акција на макари, ова не го намалува општата чистота на графика. Фортуниум не само што игра добро, туку и изгледа многу добро.
Заклучок за Fortunium
Фортуниум е видео слот со ниска до средна варијанса, каде што полнењето на полн екран на диви плаќа огромна 800x без да се појави како невозможна задача. Покрај висококвалитетната графика и високото внимание на деталите, Fortunium е навистина забавен видео-слот. Microgaming произведува игри на многу високо ниво и оваа авантура не е исклучок, и може да сметате на бесплатни спинови и мистерија симболи за да ви помогне да постигнете големи победи!

Случајни Слободни Слот игри:

Дожд танц
Дожд танц
За илјадници години на големите рамнини на Северна Америка владееле домородните домородци од регионот ...
Играјте слот!
Кити кеш
Кити кеш
Цртаните слотови брзо стануваат популарни кај ентузијастите на овошните машини бидејќи нудат многу повеќе интерактивни игри. Дали црниот ...
Играјте слот!
Битка за боговите
Битка за боговите
Битката на боговите е акција спакувани видео слот од Playtech софтвер. Играта е инспирирана од грчката ...
Играјте слот!
Неверојатниот мечка
Неверојатниот мечка
Важно ажурирање: Огромните Џекпоти за слотови од Марвел сега се преселија во DC Comics слотови на PlayTech ... има некои одлични ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker (изговорено од pi pi) ги комбинира елементите на древната кинеска игра на Паи Гоу и на американскиот ...
Играјте слот!
Капетани богатство
Капетани богатство
Со богатствата што лежат во градите ќе се стопи срцето на сите. Играј Капетан богатство за да можеш да уживаш ...
Играјте слот!
Витези потрага
Витези потрага
Се качат на патување до средниот век! Возбудлива авантура ве чека во овој 5-ролна-слот со 20 победа линии ...
Играјте слот!
5 витези
5 витези
Неверојатни 5 Knights бесплатни онлајн игри за игри имаат 5 ленти, 3 редови и 25 линии за исплата. Погледнете го превртувањето ...
Играјте слот!
0 Коментари

Робин од шервуд


Робин Худ и неговите Среќни мажи ќе се насмеат на твоето лице со овој шармантен напор од Рабат. Таа се претставува како кралско-тематска екстраваганција со кралска музика од труби каде Робин Худ понекогаш се расејува да учествува во стрелачки игри под наредба на шерифот од Нотингем. Сакате да го видите Малиот Џон мазни својот стап или Фриард Так пијат пивце пиво? Едноставно ја добивате вистинската комбинација на лентите и гледајте ја магијата. Она што се појавува се две одделни игри каде што можете да коцкате вашите добивки и да го привлечете Робин да игра 50 / 50 на целната практика или едноставно да го задржите приклучокот во слотот.
Знамињата се истакнуваат; доставете ги доволно од нив на табла и ќе бидете наградени со вревата на толпата што бурно поздравува со голема добредојде. Додадено на ова е победничка комбо формирана со добивање на три кралски симболи од врвот до дното. Исто така, постојат бесплатни вртења на 10 кои би можеле да ги имате, ако можете да слетате три од овие симболи на таблата. Ова потоа генерира стрелаштво игра каде Робин зема целта пракса презентирани од страна на Шериф од Нотингем, како вртења автоматски генерираат. Анимациите со оваа игра се многу детски, но шармантни во нивното извршување на начин кој треба да им се допадне на новодојденците во прекрасниот свет на онлајн слотови.

Случајни Слободни Слот игри:

Pistoleras
Pistoleras
Пистолерас е визуелно привлечен видео-слот кој има ремени 5, 3 редови и 25 линии за исплата. Дизајнирано од Microgaming, ...
Играјте слот!
Амазонски идоли: милиони произведувачи
Амазонски идоли: милиони произведувачи
Спакувајте ја вашата пит шлем и сафари костум, и не заборавајте вашиот отвратителен инсект како што се удира во замрзнатиот Амазон ...
Играјте слот!
Двојки
Двојки
Не, не гледате двојно: тие навистина се близначки симболи на лентите во оваа слаба игра со слот од Yggdrasil ...
Играјте слот!
Пиратското богатство е луксузно
Пиратското богатство е луксузно
Дали сте подготвени да се вклучите во една авантура како оние што ги видовме во филмовите Пирати од Карибите? ...
Играјте слот!
Супер нули
Супер нули
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна супер херој игра за гребење игра Super Zeroes. Супер нули е многу лесно да ...
Играјте слот!
Горење желба
Горење желба
Горење желба. Burning Desire слот е вашиот класично дизајниран казино слот игра на нашата онлајн казино со сите типични ...
Играјте слот!
Мускетарски слот
Мускетарски слот
Врз основа на авантурите на класичните француски благородници, Три мускетари е 5 ролна, 40 линија за плаќања од црвено ...
Играјте слот!
Партија линија
Партија линија
Добијте забава со оваа ретро машина за игри на 3-ролна со софтвер Novomatic. Партиската линија има една единствена исплата за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Егзотични мачки


Microgaming"S Егзотични мачки е поставена длабоко во џунглата, каде што сите големи мачки криеле нераскажано богатство во нивниот ден. Со иновативен систем за совпаѓање што создава вертикални диви има многу возбуда и уживање за да се осветлуваат од оваа игра. Вие никогаш нема да ја погледнете вашата мачка истата повторно откако ќе патувате во Егзотични мачки. Можете ли да избегате со голема победа, или само ќе бидете среќни да го направите тоа жив?
Егзотичните мачки работат со 5 макари и со масивни начини на победа 243. Ова осигурува дека има многу начини за играчите да креираат освоени линии во Егзотични Мачки. Опсегот на обложување е прилично низок што ја нуди можноста за удел помеѓу $0.15 и $ 30 што значи дека не може да им се допадне на играчите кои се користат за играње на високи буџетски игри, но играчите кои се користат за играње на пониски буџети може да го ценат можноста за пристап до максимална игра за облози. И покрај ниската максимална облог, максималното исплата на Exotic Mats е сеуште прилично здраво, нудејќи им можност на играчите да освојат до $ 106,000 за секој преден круг. Оваа додадена на RTP на 96.3% значи дека Егзотичните мачки може да бидат доста профитабилен слот.

Случајни Слободни Слот игри:

Дијамантска кула
Дијамантска кула
Иако не бевме масовно возбудени околу темата на овој гејмерски слот Amaya, во почетокот, наскоро научивме да го цениме ...
Играјте слот!
Паузирај повторно
Паузирај повторно
Пауза да банка повторно е онлајн игра слот донесе на вас од страна на Microgaming платформа. Овој слот е ...
Играјте слот!
Афтершок бес
Афтершок бес
Aftershock Frenzy слот е уникатен класичен 3 ролна онлајн слот кој се состои од 5 линии за исплата. Оваа прекрасна игра е ...
Играјте слот!
Cashanova
Cashanova
Смешниот Cashanova слот бесплатно има 30 линии за исплата 3 редови и 5 ленти. Посетете ја куќата на Роџер Петер, ...
Играјте слот!
Пантер месечина
Пантер месечина
Кога ќе слушнете за пантерите, ќе го поврзете тоа со џунгла, а таму е тема на џунглата, во Пантерот ...
Играјте слот!
Dj wild
Dj wild
Значи, мислите дека Вумбатс не може да игра? Повторно размислете, добивме потези како Џегер. Кој е зошто ја сакам ...
Играјте слот!
Сончев гребен
Сончев гребен
Овој видео-слот се напојува со Microgaming, и има прилично стандардно подесување, со 5 макари, 3 редови и ...
Играјте слот!
Хонг Конг кула
Хонг Конг кула
Небото е границата По тачдауните во Карибите, Холивуд и Шпанија сега е време да се претвори ...
Играјте слот!
0 Коментари

Среќни малку богови


Среќни мали богови е 5 ролна, 243 начини да се победи слот од Microgaming што може да се игра од 30p спин на сите уреди. Врз основа на кинеската митологија и фолклор, вие сте добредојдени во Кинеската Нова Година со боговите на среќата и нивните приправници. Има 3 бонус карактеристики од основната игра која може да ве наградат со до 100 пати од вашиот влог, но сето тоа е за функцијата Free Spins каде што можете да добиете до 10 бесплатни вртења со двете макари 1 и 5 се целосно диви во текот - да се надеваме дека Боговите на среќата ви се смеат!

Случајни Слободни Слот игри:

Кралевите на Чикаго
Кралевите на Чикаго
Сакаме да играме и на интернет-игри и на круг на покер, што е причината зошто сме толку ...
Играјте слот!
Изгубената принцеза анастасија
Изгубената принцеза анастасија
Четвртата ќерка на последниот император на Руската империја - Николај II, беше големата принцеза Анастасија Романова. Според ...
Играјте слот!
Гладијатор мобилен
Гладијатор мобилен
Филмската графика добро се комбинира со 5x3 ролна, 25 payline формат, за да обезбеди добро презентиран и профитабилен слот ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Еве некои од карактеристиките за кои се надеваме дека ќе уживате: со лента со мени на врвот, играчот може ...
Играјте слот!
Остров на делфините
Остров на делфините
Делфинот лебди на левата страна на слотот низ игра, додека повремено кловновите риби ќе пливаат ...
Играјте слот!
Маѓепсани шуми
Маѓепсани шуми
Маѓепсан Вудс Слот. ... Играчите можат да играат влезот на Enchanted Woods во слободен режим, или со вистински пари, во ...
Играјте слот!
Двоен џекпот покер
Двоен џекпот покер
Jackpot Poker е онлајн видео покер за неколку раце, во кој стандардна палуба на 52-картичка без дилери е ...
Играјте слот!
Gnome дрво
Gnome дрво
Шумата се чини дека е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood ...
Играјте слот!
0 Коментари

Плејбој злато


плејбој Златна Вовед
Брендот Плејбој е многу добро познат од целиот свет со иконите списание е со печатење со децении и сеуште е возење високо. Оригиналниот Playboy онлајн слот е многу успешен во минатото, и така има Playboy Live Dealer игра, која беше прва игра во живо дилер студио за да бидат брендирани. Со партнерство со Плејбој Microgaming, сега сме среќни да го претставиме Playboy Gold, онлајн слот во малку невообичаен формат, со многу бонусни карактеристики и дизајн создаден во иконата Playboy облека.
Карактеристики на Playboy Gold Game
Playboy Gold доаѓа со шест макари, десет редови и 100 линии, овозможувајќи комбинации од лево надесно. Играјте од малку како € 0.5 по спин, како што класичните играчи ги следат во вашата мисија преку оваа акција и видео спот кој се одликува со функции, кој дефинитивно се издвојува од останатите.
О, речиси заборавивме - RTP стои на 96.01%.
Playboy Gold Free Spins и бонуси
Многу важна карактеристика во оваа игра е карактеристиката на Jumbo Blocks, која се активира кога големи симболи заземаат повеќе од еден ролна земја на лентите. 4 средината се врти заедно и Jumbo блоковите ќе бидат прикажани, како во основната игра, така и во функцијата Free Spins. Секогаш кога блок Jumbo целосно ќе застане на лентите, тоа ќе предизвика една од трите карактеристики: функцијата за инстант кредитен налог прави токму она што го кажува на лименка: да ви даде бонус од готовина. Функцијата Multiplier ќе ја зголеми вашата сума за победа, но најдоброто од трите е диви Respins функција, каде што блокот Jumbo се проширува од блокот од 4 × 6 за да стане блок 4 × 10 и ги преземе средните ремени на 4. На овој начин, ќе заработите помеѓу 2 и 4 Повторно врти со Sticky Wilds на макари 1 и 6!
Но тоа не е сè во овој див свет на Плејбој. Playboy Gold доаѓа со функција за тркала бонус - ова е поттикнато од три тркала Scatters кои се појавуваат насекаде на лентите, и со еден вртеж на тркалото можете да освоите паричен бонус од каде било помеѓу 20x и 100x вашата сума за облог. Во текот на овој режим исто така можете да ја активирате функцијата Free Spins со слетување на симболот на клучот, но ако ставите и двајца соиграчи, исто така ќе ја активирате функцијата Match Bonus!
Во функцијата за бонус за совпаѓање, добивате картички додека не се совпаднете со еден пар - ако во вториот обид се формира соодветен пар, можете да ги освоите сите шест парични награди што се нудат. При секој избор по втората селекција, мултипликаторот ќе се зголеми од 2x (3rd обид) сè до 10x (7th обид)!
Потоа, тука е и функцијата за слободен превртување што може да се активира само преку функцијата за болидите на тркалата. Заработете десет бесплатни вртења кои не можат да се реигрираат, иако можете да бидете сигурни дека Jumbo Block ќе слета за време на секој Слободен спин од овој режим, а нормалните Wilds исто така ќе бидат присутни на макари 1 и 6, па така победничките комбинации ќе станат полесни за формирање.

Случајни Слободни Слот игри:

Авантура палата
Авантура палата
Вложување во слот за авантура палата и станете блиски и лични со некои од најпознатите егзотични и убави ...
Играјте слот!
Двојно Џокер покер
Двојно Џокер покер
Двоен Џокер покер од Betsoft е навистина очигледна игра која може да се опише со насловот. Вие нема да видите ...
Играјте слот!
Крилја од злато
Крилја од злато
Wings of Gold е убаво дизајниран видео спот за авијација, кој се напојува со софтверската платформа на Playtech. Има 5 ремени на ...
Играјте слот!
Виртуелен фудбал
Виртуелен фудбал
Зошто да чекате за викенд? Виртуелниот фудбал е нашата водечка игра која го заменува оригиналниот виртуелен фудбал, "фудбалски бес". Комбинира ...
Играјте слот!
Бустер
Бустер
Бустер слотови. Пуштете го бустер видео-спот за авантура од вселената со класичен слот. Овој прекрасно дизајниран, ниско-технолошки, ...
Играјте слот!
Чарли и детелина
Чарли и детелина
Шарм и детелина слот е Ирска-тематските 40-payline прогресивен видео-слот, напојуван од Betsoft софтверска платформа. Она што го прави овој слот ...
Играјте слот!
Fei cui gong zhu
Fei cui gong zhu
Феи Куи Гонг Жу е онлајн слот од Playtech со ориентална тема и го пофалува Nian Nian Вие ...
Играјте слот!
Биг бен
Биг бен
Ако требаше да именувате три работи што прво ми паѓаат на ум во споменувањето на Лондон или Велика Британија, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сон датум


Романтичноста за патување низ времето е тема на оваа онлајн автоматска слот од Microgaming кој нуди играчи можност да се вртат на макари во две различни епохи; се вика Датум на сон па подгответе се да го одберете вашиот идеален партнер за оваа авантура.
Сон Датум е пет ролна слот со три реда и 243 начини за победа, што значи дека победите се формираат само да имаат соодветен симбол во соседните ролни почнувајќи од левата страна. Во зависност од тоа во која ера ќе одберете да постои, позадината ќе содржи модерна градска пејзаж или шумска глава; направете ја оваа промена во горниот лев агол и изберете го денот во горниот десен агол (ние ќе објасниме зошто ова е важно наскоро).
Петте повисоки вредни симболи се различни во секоја ера и се како што следува:
Историски - девојката, пират, гладијатор, Стрелец и мечувалец.
Модерен - девојка, шпион, пожарникар, моторџија и басен за чистење (!).
Симболите за играње картички ги претставуваат пониските вредности и се исти во секоја ера.
Логото на Dream Date е дива и ќе ги замени сите други за да формираат победни комбинации, освен за книгата што се расфрла и какви било симболи на топла зона.

Случајни Слободни Слот игри:

Пламен
Пламен
Придружи се на пожарникарите додека ја испуштаат палетата и како што помагате да го задржите огнот, ќе ...
Играјте слот!
Пари камила
Пари камила
Пари камел е 5 ролна, 20 payline од iSoftBet што може да се игра од само 20p спин на ...
Играјте слот!
Суши бар
Суши бар
Денес тенденцијата во креациите на слободните игри за игри на игри, е да им обезбеди на играчите светкави анимации, неверојатна графика, луксузна атмосфера и сложени ...
Играјте слот!
Пеколни баба
Пеколни баба
Пеколни баба е најтешката слот игра со badass баби. Создадени од Microgaming, играчите не смеат да бидат измамени од овие ...
Играјте слот!
Оаза покер
Оаза покер
Oasis Poker е варијација на карипски студ покер. Правилата на Оазис Покер се исти како Карипскиот Студ, ...
Играјте слот!
Див север
Див север
Ако сте љубител на возбудливи и уникатни бесплатни видео-слотови преку интернет, тогаш треба да пробате Play'n Go's Wild ...
Играјте слот!
Стаорец пакет
Стаорец пакет
Прекрасната "Rat Rat" бесплатно казино слот машина игра доаѓа со 5 макари, 3 редови и 30 активни ...
Играјте слот!
Лабави двојки
Лабави двојки
Што е "лабава Deuces"? Терминот лабава deuces се однесува на варијација на еден играч, пет видео картички ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дијамантска империја


Дијамантска империја е 3 ролна, 15 линија за исплата Microgaming што е достапно за играње на сите уреди од 15p до £ 15 по спин. Со арт-модерна тема, таа има елегантно чувство кон неа и ви нуди двојни дијамантски мултипликатори кои ви даваат до 650 пати вашиот удел. Исто така, има функција за тркала бонус, каде што до 888 пати вашиот удел може да се победи.
Дијамантското царство има елегантно и класично чувство во модерно поставување - со допир на гламур, има занишан саундтрак. Со слика на уметност во позадина симболите на лентите вклучуваат дијаманти, празни места и бонуси.
Најважниот симбол е дивината - ако го освоите 1 од нив во победа, вашата победа е двојно зголемена. Ако добиете 2 диви во победата, вашата исплата ќе биде предмет на множител на 4x! Дивината може целосно да се навали за некои експлозивни победи до 650 пати од вкупниот удел.
Другиот симбол што треба да внимавате е бонус симболот се 3 од нив ќе ја активираат функцијата за болидот на тркалата - тогаш ќе добиете 1 спин од бонус тркалото каде што вие ќе бидете сигурни дека ќе освоите парична награда. Главната награда на понуда е кул 888 пати вашиот вкупен удел!
Тоа е за тоа за Diamond Empire - за жал, нема слободни вртења. Велејќи дека, тоа е многу нестабилна игра, па треба внимателно да се упатувате. Имав некои пристојни победи во основната игра поради дивите мултипликатори и очигледно функцијата за тркала бонус. Тоа не е најдобриот слот од Microgaming, но пристоен додаток - ако ви се допаѓа чувството на Арт Нову, Play 'N Go Фу Ер Даи се препорачува бидејќи се базира на потомството на КинаНове е богата.

Случајни Слободни Слот игри:

Фото сафари
Фото сафари
Фото Сафари се одвива на рамнините на Серенгети пред планината Килиманџаро, како одлично место како ...
Играјте слот!
Голем лош волк
Голем лош волк
Омилената приказна за детството Голем Лош волк и три мали свињи сега се претворија во многу смешно и ...
Играјте слот!
Митски девица
Митски девица
Mythic Maiden ™ е прогонуван слот машина игра во центарот околу наодите на патникот донесе врати од подземјето, и скриени ...
Играјте слот!
Голема сина
Голема сина
Ние сите знаеме дека голф има многу познавачи. Сега сите се поканети да уживаат во едноставна игра со ...
Играјте слот!
Џокерски стекови
Џокерски стекови
Еве еден извонреден нов онлајн слот игра од iSoftbet на WizardSlots.com Joker Stacks е една од поновите продукции ...
Играјте слот!
Слатка жетва
Слатка жетва
Кога ќе трае жетвата, сигурно ќе бидете многу зафатени. И ако не сте учествувале во жетва ...
Играјте слот!
Железен човек
Железен човек
Слободното играње на Iron Man е една од најпопуларните и сакани игри со тема за суперхерој. Заплетот на ...
Играјте слот!
Lucky3
Lucky3
Дали сте подготвени да имате некоја овошна забава? Среќен 3 е шарен и свеж видео слот што ќе ви донесе 5 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Храм на тутун


Храмот на Тут е само за победа /Microgaming слот со ролни 5 и 10 линии за исплата. Може да се репродуцира на сите уреди од 10p спин, оваа победа во двата начина ќе ве однесе назад во древниот Египет, во потрага по богатството на кралот Тут. До 5 Super Reels случајно на секое вртење, каде што секоја ролна содржи 50% наредени диви, сето тоа е за функцијата Free Spins каде што можете да стапите на 60 бесплатни вртења со Super Reels на секој слободен спин.
Храмот на Тут е 5 ролна, слот за исплата на 10 создаден од Just For The Win и Microgaming. Може да се репродуцира од 10p до £ 250 за спин на сите уреди, оваа античка египетска тематска игра има корист од двата начини, победи, Супер Реле со димензии и слободно врти, каде што Супер Реле секогаш се активни.
Естетски, храмот на Тут е прилично едноставен - се придружувате на 3 авантуристите во потрага по богатство на кралот Тут во комората на Тутанкамон. Симболи на лентите вклучуваат ankh, Окото на Horus, Bastet и Horus - исто така ќе видите 3 авантуристи на ленти. Женскиот авантурист е најпрофитабилен што ви дава 25 пати на вашиот удел за 5 низ линија за исплата.
Наградите за фараонот, дивината, се исти - ги заменува сите симболи што ги раздвојуваат. Што се однесува до победничките комбинации, Храмот на Тут доаѓа со двата начини на победи што значи дека можете да формирате победи од лево кон десно и од десно кон лево (почнувајќи од ролна 1 или ролна 5).
Сега, дивиот симбол е присутен само за функцијата Super Reels - ова случајно се активира во основната игра помеѓу 1 и 5 репортажите кои стануваат Super Reels. Во суштина, по случаен избор, до ролните на 5 може да ги прикаже сите симболи вклучувајќи го и дивиот. Секоја ролна ќе содржи 50% наредени диви за поголеми победи.
Внимавајте на фреквенцијата Free Spins, бидејќи 3 или повеќе се појавуваат насекаде ќе ја активираат функцијата Free Spins - 3, 4 или 5 scatters ќе ве наградат со 8, 15 или 30 слободни вртења. Функцијата Super Reels се применува на секој слободен спин што значи диви може да се појават на сите репортажи.
Ако добиете 2 или повеќе бесплатни спин-симболи на лентите, ќе добиете повеќе бесплатни вртења - 2, 3, 4 или 5 scatters ќе ве наградат со дополнителни 2, 8, 15 или 30 бесплатни врти што значи дека можете да играте со до Вкупно се ослободуваат 60.
Во реалноста, Храмот на Тут е доста едноставна игра која е за сите функции за бесплатни спинови - максималната бесплатна вртења на 60 звучи привлечно, но тоа е игра со средна варијанса. Велејќи дека, до 1,239 времињата на вашиот удел треба да се победи на секој спин, па може да биде профитабилен. Ако ви се допаѓа древната египетска тема, WMS" Дама на Египет нуди нешто друго.

Случајни Слободни Слот игри:

Перл лагуна
Перл лагуна
Потопете се во прекрасниот подводен свет со видео-слот Pearl Lagoon од Play'n Go. Овој пат инвеститорот ви нуди 5-ролна, ...
Играјте слот!
Змејот победува
Змејот победува
Двоен џинови е видео слот со ремени 5, 3 редови и 25 линии за исплати ориентирани од лево кон десно. Ова ...
Играјте слот!
Октопеја
Октопеја
Нурнете под брановите до дното на океанот и откријте непромислено богатство што чека да ве убеди. Ова ...
Играјте слот!
Браќа Тако
Браќа Тако
Приказната зад овој забавен 243 betways, 5 ролна слот се одвива во прекрасното село Санта Марија, Мексико ...
Играјте слот!
Стар крал
Стар крал
Rhyming Reels е низа слот-игри развиени од Microgaming кој вклучува голем број на различни игри. Стариот крал Кол ...
Играјте слот!
Вондер песови
Вондер песови
Wonder Hounds е 5 ролна, 25 линија за плаќања од NextGen Gaming која може да се репродуцира на сите уреди од ...
Играјте слот!
Темниот џокер ризикува
Темниот џокер ризикува
Темниот Џокер Ризес е 5 ролна, 3 ред и 10 линија за исплата со 5 од ориентирани кон линии ...
Играјте слот!
Бетмен и мачка за пари
Бетмен и мачка за пари
Кога размислувате за светот на Стрип Стрип, вашето внимание се оддалечува кон бројните таинствени и темни ликови прикажани ...
Играјте слот!
0 Коментари

Го пушти момчето


Подигни го момчето Вовед
Poke the Guy е објавување од страна на Microgaming и далеку од типичните игри со видео-слот за ролна. Наместо тоа, играчите мора да го симнат гигантот 'Гај', кој тероризира град со своите луди антики, а вие сте единствениот кој можете да го сопрете! И, како ќе го сторите тоа? Имајќи цел кон огромниот карактер и надевајќи се дека ќе следите хит за да ја избришете насмевката од неговото образливо лице.
Додека оваа игра може да биде различна од класичните видео слотови засновани на ролна, играчите секако можат да стават облози, обидувајќи се да постигнат успешен хит на Гај. Во комбинација со анимираност во цртан филм и светлосно игра, Poke the Guy е забавна, лесна и уникатна игра, која сè уште има висока стапка на хит и RTP да ги задржи играчите задоволни.
Okeиркајте ги карактеристиките на играта на момците
За да започнете, играчите мораат да избираат од најразлични артикли за да ја погодат Гај со. Секоја фрлена ставка значи да ставите нов облог. Ако сте успешни и успеете да го погодите Гај, случајна исплата ќе ви биде доделена со мултипликатори до 500x. Постојат најмногу 5 предмети со кои можете да изберете да го погодите Гај, со секој предмет да претставува опсег на вредности на обложување. Самите предмети можат да бидат доста необични, со избор од гумени патки, до плодови од плодови, риба и многу повеќе.
Не грижете се ако имате волшебна цел, позицијата за слетување на објектот е сосема случајна. За разлика од повеќето други игри во казино, Poke the Guy нема никакви посебни карактеристики или игри за бонуси, избирајќи наместо тоа да го задржи фокусот на главната игра, што нуди многу возбудувања и возбудувања сам по себе. Poke the Guy има RTP од 94.89%, а минималните облози започнуваат од € 0.01 до € 30.
Pиркајте ги платите на Гај
Во Poke the Guy, успешните хитови се доделуваат со низа исплати почнувајќи од 2x и се зголемуваат за 4x, 8x, 12x и 18x вашиот облог, со 18x највисока можна исплата. Овие исплати се претставени со облаци во играта, при што секоја поголема исплата е претставена од поголем, подетален облак.
Поаѓајќи од мал бел облак, поголемите исплати ќе откријат поголема облачност. Откако ќе се надоградите за хит со највисоко плаќање, ќе завршите со голем, меки облак, чија позадина претставува типична графика што се користи во стриповите кога нешто оди во текот на времето Многу погодно за нашиот карактер, кој постојано се удира со удирања по ударот.
Okeиркајте ги графиконите на Гај и звук
Стилот на анимација во Poke the Guy е голема ждрепка за оваа игра. Изгледот и чувството на играта, инспирирано од цртан филм, оди совршено со видот на буден забава што оваа игра ја носи на масата. Позадината е поставена во најголемата каша од град што некогаш ќе ја видите, при што многу познати меѓународни знаменитости прават изглед во играта. Таму се наоѓаат Ајфеловата кула, Пирамидите, Лондонското око, како и планината Рушмор, сите заедно, и сите во опасност да бидат смачкани под нозете на Гај.
Самиот гигант Гај, е погрешен лик кој повлекува секакви лица за да го исмева играчот, а со својата жолта лига, тој е прилично ексцентричен. Овој слот навистина се чувствува како видео-игра повеќе од било што друго, а графиката и анимацијата користеа пар совршено со вибрита на оваа игра. Овој стил на анимација е сигурно дека ќе биде хит кај помладата публика, со својот глупо, но забавен главен лик.
Постарите играчи ќе ја ценат промената во темпото и форматот од исто толку стари ролни за вртење, и да ги направат работите уште подобри, играта е многу лесна за разбирање, бидејќи ги користи истите концепти за правење облози и за постигнување победи.
Pиркајте го заклучокот на Гај
Poke the Guy е единствен додаток во светот на онлајн видео слотови. Преземајќи го концептот на облози и обложувалници на едно сосема ново ниво, оваа игра овозможува голема доза на глупо забавно, но сепак има многу простор за да се направат некои големи победи.
Истите карактеристики како поконвенционалните видео слот игри сеуште се таму: од исплати до снопови и така натаму. Poke the Guy ги врти овие на главата и ги презентира на една сосема нова мода, што е одлично за сезонските играчи кои сакаат малку да ги тресат работите, или пак за нови играчи кои бараат нешто необично. Затоа, нуркајте и видете за што станува збор самите гужва!

Случајни Слободни Слот игри:

Девојки со пиштоли
Девојки со пиштоли
Напојуван од гигантскиот софтверски провајдер Microgaming, девојките со оружје замрзната зора е пет ленти со слот 243 ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Ако некогаш сте се запрашале колку богатство на пиратите во книгата "Островот на богатството" може да се најде - и ...
Играјте слот!
Делфински гребен
Делфински гребен
Многу познати морски суштества се наоѓаат на релфите на Делфин гревот, слободниот онлајн слот машина создадена од NextGen ...
Играјте слот!
Велигденски јајца
Велигденски јајца
Велигденските јајца се совршен слот-машина за одмор во рекреација. Овој колориден театар Play'n GO нуди избор ...
Играјте слот!
Англиски рулет
Англиски рулет
Во тркалото на рулетот се наоѓаат топчести џебови со броеви 37, алтернативно обоени црвени и црни. Во прилог на броевите 1 преку ...
Играјте слот!
Лудиот 7
Лудиот 7
Можете да победите голем на Crazy 7 и постојат различни Џекпоти на понуда, од основниот € 50 до ...
Играјте слот!
Крв научен вампир клан
Крв научен вампир клан
Подгответе се да се приклучите на волкот и да ги преземете некои страшни вампири во Blood Lure Vampire Clan, возбудливо, ...
Играјте слот!
Бакнење го извикам гласно
Бакнење го извикам гласно
Бендот "Kiss" се едни од најиконичните имиња во историјата на американската рок музика; формиран пат назад ...
Играјте слот!
0 Коментари

Неверојатни ацтеки


Неверојатни ацтеки се напојува со Just For The Win и Microgaming - тоа е 5 ролна, 243 начини да се добие слот кој може да се игра на сите уреди од 10p до £ 100 по спин. Fantaztec богатство чекаат во функција Giant Re-Spin каде што добивате блокови од гигантски симболи до 4 × 4 на лентите за загарантирани победи.
Играта им оддава почит на неверојатни Ацтековска империја што се протега низ Мексико од 1300 до 1521 AD - тие ги откриле богатствата на Монтезума. Со графика со цртани стилови, симболите на макарите вклучуваат орхидеи од ацтечки стил, невенки, лилјани на инките, хибискуси и тигар цвеќиња.
Исто така има и 4 карактери - Хантер, шаман, Принцезата и шефот. Исто така постои и симбол на логото на Неверојатни Ацтеките, кој е најстариот наградувачки - 5 на payline ќе ви даде 10 пати на вашиот удел.
Неверојатни Ацтеките доаѓаат со функција за џиновски ре-спин, која може да се активира кога добивате победничка комбинација - ако е обележан симбол во победата, функцијата се активира. За време на џиновскиот ре-спин, само означениот симбол и сите инстанци на тој симбол доаѓаат во игра.
Гигантскиот ре-спин се одвива со 2 × 2, 3 × 3 и 4 × 4 блокови од означениот симбол кој се појавува за да го зајакне вашиот потенцијал за победа. Ова може да доведе до тоа кога ремените се полни со истиот симбол за загарантираните победи - гарантирате дека ќе освоите барем износот што го добивте при активирањето на функцијата.
Неверојатни Ацтеките е релативно едноставен слот со само бонус функција на 1, но тоа е пристојно - играта е средна варијанта за отстапување со максимални победи на 824 пати по удел на секое вртење. Клучот е победата со 4 × 4 симбол на симбол со висока вредност (како симболот на логото на Amazing Aztecs). Ако ви се допаѓа ацтечката тема, ви препорачувам да се обидете Ацтек моќност by Novomatic or Ацтеките идоли од Play 'N Go.

Случајни Слободни Слот игри:

Супер сафари
Супер сафари
Ние не беа продадени на темата кога за прв пат видовме графика на овој забавен малку слот. А цртичка ...
Играјте слот!
Среќен детелина
Среќен детелина
Lucky Clover е вистинскиот симбол за да ви даде високи исплати во било кој слободен пренос на видео снимки. Оваа зелена фабрика ...
Играјте слот!
Рај пронајден
Рај пронајден
Иако ова не е толку возбудливо како што некои од другите Microgaming онлајн казино игри, играта на Paradise Found игра е ...
Играјте слот!
Копирајте мачки
Копирајте мачки
Тие се црвени, розови, сини, златни; овие шарени мачки не се твоја обична куќа ...
Играјте слот!
Книга на мртви
Книга на мртви
Играта на мртви слотови е епска онлајн казино слот машина објавена од Play'n GO. Придружи се на Богата Вајлд ...
Играјте слот!
Aces и лица 4 играат моќ покер
Aces и лица 4 играат моќ покер
Aces и Faces 4 Play Power Poker е варијација на традиционалните видео покер и може да се игра на многу ...
Играјте слот!
Baywatch
Baywatch
Ако се сеќавате на одличната ТВ-серија на Дејвид Хаселхоф и Памела Андерсон, кои глумат во 90, и се заљубиш ...
Играјте слот!
Fei cui gong zhu
Fei cui gong zhu
Феи Куи Гонг Жу е онлајн слот од Playtech со ориентална тема и го пофалува Nian Nian Вие ...
Играјте слот!
0 Коментари

Хајлендер


Хајлендер е нова слот игра од Microgaming инспириран од култниот 1980 филмски сет во шкотските висорамнини и Њујорк. Приказната за бесмртниците е оживеана во овој слот во кој се прикажани прекрасни графики и класични снимки од хит-филмот. Ова е сон за обожавателите на носталгијата, бидејќи симболите се сите ликови од филмот, вклучувајќи ги и Конор МекЛод, Брендс Вајат и Курган.
Заднината има магливи шкотски ридови со молња што трепка низ небото. Тука има неколку важни карактеристики, како што се диви симболи и раскрсници, заедно со бесплатни вртења и екстра диви за многу различни начини за победа. Плус, оваа игра ги користи популарните 243 начини за освојување на функција, наместо на исплати, за да можете да уживате во огромен потенцијал за исплата!
Надминување на планините
Пред да можете да ја започнете вашата шкотска авантура, треба да го одберете вашиот зјапачки удел. Како 243 начини да се победи функција е активен нема payines да одлучи за и можете да добиете директно на поставување на вашиот удел по спин. Betting започнува во 0.30 по спин и оди до 500 по спин, така што повеќето играчи на слотови треба да бидат задоволни со овие опции.
Можете исто така да изберете да ја користите функцијата за автоматско прикажување, која ви овозможува автоматски да ги репродуцирате своите вртења без потреба секојпат да кликнувате на копчето за изведба. Исто така, можете да одберете да го користите копчето максимум залог за да се обложи максималниот износ лесно и брзо, додека другите опции вклучуваат аудио контроли и опција за целосен екран.

Случајни Слободни Слот игри:

Виртуелни евра легенди
Виртуелни евра легенди
Искусете го најдоброто искуство со играње преку играње на Virtual Euro Legends од страна на 1X2 Network. Сите најдобри тимови во Европа се ...
Играјте слот!
Наследство
Наследство
Ако копнеете за деновите кога бандитите со една рака беа единствениот вид слот што можеше да се игра на ...
Играјте слот!
Готски
Готски
Слободен слот машина наречена готика, како што е лесно да се погоди со неговото име, е дизајнирана во готик ...
Играјте слот!
Цутот на црешни
Цутот на црешни
Шармантната цреша на цреша за онлајн казино игра има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Пушти го овој слот ...
Играјте слот!
Шеќер поп мобилен
Шеќер поп мобилен
SugarPop воведува сосема нова раса на игра, совршена комбинација од најдобрите видео спот и обични игри ...
Играјте слот!
Супер дама среќа
Супер дама среќа
Се чини дека iSoftBet е во фаза од неодамна како што започна еден повеќе зачудувачки слот и уште еднаш ...
Играјте слот!
Камења и камења
Камења и камења
Ние во "Бонус Експрес" со гордост ве запознаваме со сосема нов, модернизиран стариот училишен слот. Скапоцени камења е топло ...
Играјте слот!
Море ловец
Море ловец
Play'n Go програмерите неодамна издадоа класичен натпревар во Морски Хантер, кој ги комбинира класичните слот-машини, прекрасните карактеристики и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Деко дијаманти


Играчот Just For The Win (JFTW) може да биде прилично нов додаток на постојано растечката колекција на талентирани продуценти, но оваа компанија навистина го прави својот белег! Нивното портфолио нуди игри со специфичен стил и возбудливи начини на игра, со фокус на иновативни карактеристики и неспоредлива графика.
на Деко дијаманти Видео Слот има релативно јасен распоред и многу добро изработен дизајн 20s инспириран од софистицираноста на Art Deco. Само за победата, на пример, комбинира популарни овошни симболи со дијаманти, луксузни геометриски форми и џез музика. Покрај тоа, тоа ќе ве однесе само неколку Врти за да го откријат потенцијалот на играта и возбудливите специјални карактеристики каде Ре-Спинс е централен дел од шоуто. Нестабилноста се смета за висока - што значи дека може да очекувате помалку чести, но поконзистентни победи додека се вртете на лентите.
Оваа игра изгледа исто толку добро и на вашиот мобилен телефон (Android и iOS) како на други преносливи уреди или компјутери.
Откако ќе го кажам сето ова, ајде да погледнеме поблиску до Деко Дијамантите за да видиме што го прави овој скапоцен камен слот толку посебен!
Деко Дијамантите Игра Карактеристики
Деко Диамонд Видео Слот има множество од пет макари, три реда и 96.02% RTP - не е ниско на сите! Постојат девет исплати кои нудат исплати од лево кон десно, давајќи ви одлична можност да слетате успешни комбинации. Минималната залог е од € 0.1, но можете да заловите уште повисоки суми, до максимум од € 0.5.
Деко Дијаманти Бесплатни Врти и бонуси
Овој онлајн слот не доаѓа со сет на комплицирани специјални карактеристики, но со неколку добро осмислени дополнителни функции кои сигурно нема да ве разочараме. Два, три или четири дијамантски симболи што слетуваат ќе ве наградат со автоматско повторно вртење. За време на овој спин, сите ролни заклучуваат со дијамант во место додека другите ролки се вртат, зголемувајќи ги шансите да слетуваат победнички комбинации со повисоки платени накит. Ако следите повеќе од овие симболи за време на повторното вртење, се активира уште еден победнички спин, и во тој случај, еден дијамант ќе биде доволен. Бројот на нови Врти што можат да се активираат е бесконечен!
Бонусниот бонус од бонус ви нуди можност да се вртите на тркалото за среќни што е исто толку огромно колку што е наградувано. Овој режим се активира кога најмалку три Бонус симболи со Деко Дијамантите се спуштаат на ремените, а среќната ролна има три различни нивоа на победа (Сребрена, Златна и Дијамант) во зависност од тоа колку симболи сте слетале. Не грижете се ако успеавте да дојдете до нивото на сребро! Среќните делови за тркалата, исто така, содржат нивоа-up симболи кои можат да ви дадат комплементарна надградба на следното ниво. Ако го достигнете нивото на Дијамантот, можете да освоите максимум од 1000x оригиналниот облог!

Случајни Слободни Слот игри:

Среќата девојка
Среќата девојка
Microgaming објави уште еден неверојатен онлајн играчки, посветен на источно-азиската култура. Овој пат ќе го посетите азискиот сувенир ...
Играјте слот!
Птици
Птици
Летај високо на небото со БИТСИТЕ на Betsoft !, со каскадни ленти на сосема нов начин! Со потенцијално неограничено бесплатно ...
Играјте слот!
Џунгла II
Џунгла II
Продолжението на омилениот играч на Џунгла Дивиот слот, Џунгла Дивиот II нуди пресврт на возбудливата игра ...
Играјте слот!
Диви вода
Диви вода
WILD WATER не е вашиот обичен слот игра. Потребно е искуство за сурфање и се применува на вртење искуство ...
Играјте слот!
Јурски остров
Јурски остров
Придружете се на викторијанскиот истражувач за потрагата по диносаурусите и тој ќе ви помогне со избор од четири ...
Играјте слот!
Reactoonz
Reactoonz
Заврши енергетски вонземјани во Reactoonz слот од Play'nGO. Како и неговиот претходник Energoonz, Reactoonz е развлечен паралелен универзум ...
Играјте слот!
Сирени милиони
Сирени милиони
Сирени Милиони Слот Игра Преглед. Фантастичниот Mermaids Millions казино слот машина има 15 линии за исплата, 3 редови и 5 ...
Играјте слот!
Арктичко богатство
Арктичко богатство
Арктичкото земјиште е покриено со снег поголем дел од годината, долго време се смета за невозможно за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Gnome дрво


Се чини дека шумата е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood видео спот од Рабат не е исклучок од ова. Слободниот Gnome Wood слот е бајка тематски слот кој ви овозможува да талкаат длабоко во митска шума, каде што чекаат малку gnome чека да ве поздравам. Моќни сили, како што се четирите елементи може да ги наградат играчите со огромни победи, но бонусните карактеристики што се нудат во оваа игра не се потребни за преземање, се она што ја прави оваа игра толку возбудлива.
Со своите 5 ленти и 25 прилагодлива победа линија, можете да ги поставите своите облози од ниска граница од 0.25 до висока граница на 25.00 спин. Во замена за вашите облози, може да активирате джакпот од основната игра на монетите на 1,000 или дури и прогресивен џекпот за око, туку само треба да бидете среќни. Бонусните понуди кои се нудат се диви симболи (но не и вашите обични диви), бесплатни вртења и коцкање - дали сте спремни да ги истражите маѓепсани шуми да победиме големи?
Волшебно место
Право во шума област, е местото каде што ќе најдете Gnome Вуд, малку светилиште каде што нахален gnome сака да се закачам и изведување на некои магични магии. Лево од вашиот екран е неговата мала куќа со многу диви печурки расте и од десно е местото каде што ќе го најдете каменот за обожавање на сонце, местото каде што gnome доаѓа за моќ и сила.
Симболите се прикажани на решетка 5 × 3 изработена од дрво и на тие ретуши се симболи на; земја, ветер, оган и вода (елементи), розов кристал, лиснати стап, златна сонцето, магијата, котел, глувче, гноми и диви симболи - о, и прогресивниот джакпот симбол на златниот Евро. Прилагодувањето на облози е едноставно, го користите контролниот панел на долниот дел од машината за да стигнете до посакуваниот облог, но исто така можете да завршите и други дејства, како што се bet max, коцкање, да ја видите табелата за исплата на исплати и правила за тоа како да репродуцирање и исклучување на звуци.

Случајни Слободни Слот игри:

Бонусни мечки
Бонусни мечки
Придружете се на семејство на пријателски мечки во нивниот национален парк и како што ги истражувате нивните живеалишта и прекрасните предели ...
Играјте слот!
Мис Мида
Мис Мида
Неверојатната игра за игри на глувчето Мис Мида доаѓа со 5 рељели, 3 редови и 25 линии за исплата. Жената ...
Играјте слот!
Вегас лента блек џек
Вегас лента блек џек
Блек Џек доаѓа во различни форми и варијации, од кои едниот е "Вегас Стрип". Голем број на казина сите ...
Играјте слот!
Суши бар
Суши бар
Денес тенденцијата во креациите на слободните игри за игри на игри, е да им обезбеди на играчите светкави анимации, неверојатна графика, луксузна атмосфера и сложени ...
Играјте слот!
Джакпот покер
Джакпот покер
Игра со 1 колона. Картичките повторно се префрлаат по секој круг. Откако ќе го ставите облогот, добивате пет почетни картички. Кликни ...
Играјте слот!
Среќата на амазоните
Среќата на амазоните
Ако некогаш сте помислиле дека ќе бидете доволно храбри да се обидете и да го преземете богатството на легендарните женски Амазонски воини ...
Играјте слот!
Самба бинго
Самба бинго
Дали има нешто повеќе полн со забава, боја и музика од карневалот Самба? Саучифицирај се обиде да го фати ова ...
Играјте слот!
Everybodys џекпот
Everybodys џекпот
Джакпот на секого е прогресивен џекпот кој може да се победи со играње на прогресивен слот со истото име во ...
Играјте слот!
0 Коментари

108 херои мултипликатор


108 Херои множители Fortunes е мистериозна слот игра од Microgaming со кинеска тема. Овој слот карактеристики шарени херои на Далечниот Исток, кои сите изгледаат подготвени за борба што стои во нивните боречки вештини. Други симболи овде потсетуваат на овошна машина со симболи со еден, двоен и троен бар и среќни седум, кои се прикажуваат на лентите. Има само 3 макари тука и 9 парични линии за да даде симплистички чувство, сепак, врвот џекпот награда на монетите 100,000 е сигурно пософистициран од многу едноставни слотови!
Карактеристиките на играта тука се малку ограничени и не постои посебна бонус игра, меѓутоа можете да уживате во неколку профитабилни карактеристики кои прават голема разлика за вашите исплати. Прво има многу диви симболи, бидејќи секој од хероите делува како див и може да ги замени другите симболи со пониски плати. Можете исто така да уживате во редовни ре-вртења кои се активирани од страна на хероите секогаш кога 2 се појавува на макарите.
Обложување на хероите
За да почнете да ја репродуцирате оваа игра, треба да го изберете вашиот облог. Едноставно кликнете на стрелките за да ја одберете вредноста на монетата и бројот на монети што сакате да ги играте. Можете да почнете со минималната вредност на монетата на а 0.01 и оди до максимум од 1.00. Можете исто така да изберете колку парички да играат секој спин со најнискиот број на монетата 1 за спин, што ќе се зголеми до максимум од 10 парички по спин. Со овие избрани опции можете да уживате во вкупниот минимален облог на 0.15 и вкупниот максимален удел по спин на 150. Овој голем опсег на обложување ја прави играта идеална за сите играчи од ниски до високи ролки.

Случајни Слободни Слот игри:

Блекџек двојно изложување
Блекџек двојно изложување
Двоен експозиција Блек Џек (исто така познат како Zweikartenspiel German: "Две карти игра") е варијанта на казино игра блек џек во ...
Играјте слот!
Мрсна работа
Мрсна работа
Мрсна бизнис е игра на 5-ролна видео слот. Можете да активирате до линиите 5 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
Партија линија
Партија линија
Добијте забава со оваа ретро машина за игри на 3-ролна со софтвер Novomatic. Партиската линија има една единствена исплата за ...
Играјте слот!
Гран-при злато
Гран-при злато
Трката е вклучена и можете да учествувате во неа со играње на Гран При на Gold со 1X2 Network.Ако ...
Играјте слот!
Среќен 7 мобилен
Среќен 7 мобилен
BetSoft се далеку познати по својата 3D графика и имаат тешки слотови, од едноставните класици, но со ова ...
Играјте слот!
Цутот на црешни
Цутот на црешни
Не постојат толку многу онлајн игри за игри кои доаѓаат со џекпот со основен натпревар толку висок како оној ...
Играјте слот!
На вампири
На вампири
Вампир Слот машина. Како теми за кои се инспирирани, игрите на вампирските теми никогаш не стареат. Во пантеонот на онлајн казино ...
Играјте слот!
Кул банани
Кул банани
Слот игри не се мајмун бизнис, влоговите се високи и играчите се обложуваат се што имаат додека не го погодат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Чудовиште тркала


Опис
Чудовиште тркала Онлајн казино слот ви нуди cartoonishly гаден забава на 128 или 288 начини да се победи. Најдоброто нешто за играта Monster Wheels Online Casino е, дека ви овозможува да изберете свој бесплатен бонус.
Чудовиште тркала бесплатни врти бонус
Во Monster Wheels Online Slot бесплатниот вртлив бонус е активиран од 3 + Scatter Symbols. Пред да започнете Free Spins, ќе можете да го изберете вашиот сопствен бесплатен бонус во бонусниот избор. Можете да изберете помеѓу повеќе бесплатни вртења, со понизок мултипликатор или помалку слободни вртења со повисок множител. Имаат или 12 Слободни Врти со мултипликатор 2x, 6 Слободни Врти со множител на 4x или 3 Слободни Врти со мултипликатор 8x. Бесплатните вртења се играат на различен ролна. Може да се добијат дополнителни бесплатни спинови.

Случајни Слободни Слот игри:

Големи кахуна змии и скали
Големи кахуна змии и скали
Биг Кахуна змии и скали е џунгла-тема 15-payline видео слот, придвижуван од познатиот Microgaming софтвер. Играта има ...
Играјте слот!
Тајните на Божиќ
Тајните на Божиќ
Уживајте во вашето омилено време на годината и влезете во духот Холидеј со нашата најнова игра Тајните на Божиќ ™! ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker е американска верзија на кинеската домино игра, исто така именувана, а не случајно Пај Гоу. Познати во ...
Играјте слот!
Голем 88
Голем 88
Голем 88 слот. Големиот 88 е ориентална тематска машина од Betsoft, со нежна кинеска тема и опсег ...
Играјте слот!
Диви желби
Диви желби
Влезете во светот на Арабија, каде што Џине заедно со неговата светилка ќе ви помогне да ги остварат вашите соништа ...
Играјте слот!
Автопат кралеви
Автопат кралеви
Станете крал на автопатите, играјте ја оваа игра и возете моќен камион. Со тоа, со право ќе ...
Играјте слот!
Туѓо ловец
Туѓо ловец
Надворешниот простор е полн со непознати опасности и нераскажани богатства, и играта што ќе ја претставиме овде ...
Играјте слот!
Змеј танц
Змеј танц
Змеј Танц Слот Игра Преглед. Шармантната игра за казино со казино Змеј Танс развиена од Microgaming доаѓа со 5 ремени, 3 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фантомот на операта


Фантом на операта Вовед
"Пловечки, паѓа, слатка интоксикација. Допрете ме, верувајте ми, уживајте во секоја сензација. Нека започне сонот, нека твојата помрачна страна да ја даде моќта на ноќната музика. "
Можете ли да се спротивставите на привлечноста на Фантомот на операта? Светски познатиот мјузикл се базира на романот напишан од францускиот автор Гастон Леру, прв пат објавен во 1909 како серија. Фантомот од операта е делумно инспириран од вистински настани во Париската опера во деветнаесеттиот век и измислена приказна во врска со употребата на вистински скелет во театарската продукција под име Der Freischütz. Фантомот од операта е адаптиран многу пати, но сигурно најважниот од нив е музичкиот музичар на Ендрју Лојд Вебер 1986 - каде што прекрасната сопран Кристин станува центар на вниманието на обезличен музички гениј кој живее во подземен лавиринт. Фантомот од операта е втората најдолга трка во Вест Енд, токму по другиот епски класик, Les Miserables.
Бонус Експрес го става својот најубав костум и со влезници од предниот ред во задниот џеб, подготвени сме да уживаме во величествената изведба. Искрено одиме да уживаме во ова фантастично ослободување од Microgaming, и нивното приклучување на Фантом на операта!
Фантом на функциите на играта на операта
Фантомот од операта се игра на 5 ленти со неверојатни начини на 243 за победа. Можете да ги отфрлите славните ленти на овој онлајн слот од само € 0.3, а максималната залог е исто така помалку од-стрмни € 15.
Фантомските маски, двогледи, рози и свитоци се приклучуваат на главните ликови од музичарот - Карлтота, Раул, Кристина и Фантомот - на лентите на овој видео-слот, кој исто така има диви симболи. Дивиот може да ги замени сите симболи освен Фантомската маска и Писмото, додека има огромни шанси дека симболите Фантом, Кристин и Раул ќе слетаат на вашите рељели како двојни стекови.
Освен тоа, Фантомот од операта има некои скриени специјални особини - повеќе од пријателски спектар од глуво, ние би рекол.
Мандрак на опцијата Слободен спин и бонуси
Функцијата Music of the Night Free Spins ви дава бесплатни вртења на 10, за време на кои ќе имате корист од случаен Фантом карактеристики на секое слободно вртење: до 5 дивините сместени по случајно поставени диви симболи, до 3 случајни диви ленти и помеѓу 2 и 5 екстра слободни вртења и мултипликатор на 2x и 4x.
Функцијата за бонус на писмото се активира кога симболот Писмо е на петтата ролна. Ќе добиете помножена парична награда, која може да достигне до неверојатен 20x вашиот удел.
Третиот бонус режим е функцијата за бонус на лустери, која се активира по случаен избор и без многу предупредувања. Операта лустерот ќе слета на ленти од никаде, и тоа ќе се претвори 2 ако не и 3 ленти целосно диви. Непотребно е да се каже, вашите победнички веројатности во голема мера ќе се зголемат како резултат на тоа!
Но, тоа не е сè. Има уште една бесплатна игра која се нарекува All I Ask Of You, која ви нуди десет бесплатни вртења, а симболите на Кристин и Раул се претвораат во диви што се движат околу ремените и се спуштаат во соседните позиции по случаен избор. Ако овие два симболи слетуваат на истата положба на ролна, ќе добиете мултиплицирана награда од 3x и ако се спуштаат на иста ролна, целата ролна ќе се претвори во дивина!
Маскарад пик бонус е "pick me" игра каде што можете да изберете помеѓу маските за собирање на награди.
Фантом на операта Payouts
Симболите со најниски плати се двогледите, црвената тегла, книгата и другите симболи - плаќаат помалку од петте главни ликови на оваа опера, кои нудат значително поголеми исплати освен што предизвикуваат чудна бонус функција тука и таму.

Случајни Слободни Слот игри:

Топла снимки
Топла снимки
Спот за Hot Shot од Bally доаѓа со ремени 5, 3 редови и 20 линии. Оваа игра со видеоснимки потсетува ...
Играјте слот!
Jin qian wa
Jin qian wa
Во оваа игра, која повторно ќе ја зголеми ориенталната тема, 40 линиите ќе покажуваат покер симболи во ...
Играјте слот!
Весели плодови
Весели плодови
Со нашиот слот-машина Jolly Fruits ™, не само што Џокер има многу да се смее: Нека чудовиштето ...
Играјте слот!
Џокер про
Џокер про
Класичните слотови се нови! Joker Pro ™ е 5-ролна, 3-ред, 10-линија видео-слот во кој се присутни огнен Joker Pro Re-Spins и ...
Играјте слот!
Фантастично четири
Фантастично четири
Фантастичната четворка игра се базира на суперхероите на Марвел. Обичните луѓе сега имаат суперсили. Играчите ќе најдат види ...
Играјте слот!
Сите американски 1 рака
Сите американски 1 рака
За сите американски искуства, обидете се со оваа видео покер игра од Нејтан. Тоа е двојна игра која исто така овозможува ...
Играјте слот!
Вештерки и волшебници
Вештерки и волшебници
Дали верувате во магија? Наскоро ќе направите откако ќе играте Witches & Wizards, онлајн видео-слот од RTG ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Секогаш е импресивно како некои суштества можат да се сокријат во обичен поглед. Камелеони имаат кожа која се прилагодува ...
Играјте слот!
0 Коментари

Среќни врски


Среќни врски беше создадена од Just For The Win во соработка со Microgaming и е 5 ролна, 20 победи во двата начини слот што може да се игра од 10p до £ 250 спин на сите уреди. Таа доаѓа со функција за среќа Ликови каде што стекнувањата на поврзувачките симболи се заклучуваат со повторно вртење. Како победа на двата начини на титулата, може да се формираат победи од лево кон десно и од десно кон лево почнувајќи од најоддалечената ролна (ролна 1 или 5).
Визуелно, играта е претежно пурпурна - со среќа се чувствувате кон него, тоа привлекува инспирација за светлата што се искра од казината на улицата Фремонт. Симболи на макарите вклучуваат срца, клубови, дијаманти и лопати се многу среќни тематски симболи, како што се 4-листестите детелини, потковиците, жениите и тројните црвени 7s. Исто така постои и симбол на логото на среќа што ви дава 7.5 пати вашиот удел за 5 преку линија за исплата.
Играта доаѓа со функција за среќа, која се игра кога шефовите на поврзувачките симболи се појавуваат хоризонтално - обемот се зголемува со тоа што се приклучуваат повеќе инструменти и светла оди лудо. Тие потоа се заклучат во место со повторно врти следење. Доколку повеќе поврзувачки симболи слетуваат, повторно се вртат.
Функцијата "Среќни линкови" често се активира бидејќи е нула со ниска варијанса - не нуди победи до 352 пати колку што е влогот за секој спин што не е лошо. Севкупно, тоа е пристојна игра визуелно, но јас многу ја преферирам другата соработка за Just Winning и Microgaming - Goldwyn's Fairies. Алтернативно, предлагам NetEnt"S Активните што е слично во смисла на дизајн и игра, но со многу поголеми награди.

Случајни Слободни Слот игри:

Superwilds
Superwilds
Со име како Super Wilds, лесно е да почнете да се грижите дека слотот што го сакате да уживате ...
Играјте слот!
Goldbeard
Goldbeard
Следете го пиратот на неговото богатство и освојте голема на Goldbeard. Goldbeard е видео-слот со пет ленти, 20-payline, кој исто така ...
Играјте слот!
Пари камила
Пари камила
Пари камел е 5 ролна, 20 payline од iSoftBet што може да се игра од само 20p спин на ...
Играјте слот!
Кул банани
Кул банани
Слот игри не се мајмун бизнис, влоговите се високи и играчите се обложуваат се што имаат додека не го погодат ...
Играјте слот!
Семејството на Дракула
Семејството на Дракула
Дракула се враќа, па задржете го здивот и уживајте во новата видео игра на Playson - семејството на Дракула. Ова е ...
Играјте слот!
Крвни мокрови
Крвни мокрови
Сакате место за убивање на вампири? Тогаш ова е слот за вас! Спакувани со гор, гаули и сенишни случувања, ...
Играјте слот!
Цутот на црешни
Цутот на црешни
Не постојат толку многу онлајн игри за игри кои доаѓаат со џекпот со основен натпревар толку висок како оној ...
Играјте слот!
Риболов
Риболов
Фрли ја својата шипка и ролна во победи со АНГЛЕР! Ова пет ролна, дваесет исплатени видео слот карактеристики burly ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кинг зајк


Кралот Туск е 5 ролна, 25 линија за исплата Microgaming што може да се игра на сите уреди од само 25p спин. Со слон / африкански тема, доаѓа со дива која случајно може да се прошири за да ви даде дива ролна. Исто така, постојат бесплатни вртења на 3 кои ви даваат до бесплатни вртења на 20, но секој од нив има своја дива особина - може да имате корист од сите симболи на слоновите да станат диви, диви ленти на 2 на секое слободно вртење и додавање на диви димензии кои остануваат за слободни вртења на 5.
King Tusk е доведен до вас од Microgaming и доаѓа со 5 макари и 25 линии. Може да се репродуцира од 25p до £ 62.50 со спин на сите уреди (вклучувајќи ги и паметните телефони и таблет уредите), овој тематски слот нуди диви ремени, како и 3 бесплатни вртежи со уникатни диви функции.
Визуелно, кралот Туск ве води во дива Африка како што гледате слонови во нивното природно живеалиште - со уметнички чувства кон него, симболите на макарите вклучуваат A, K, Q, J, 10 и 9 карти за играње, како и керамика (полн со злато монети) и слонови (семејство на слонови и пар на слонови). Кралот Туск е симбол на дивината и ги заменува сите други симболи што ги раздвојуваат - тој, исто така, може случајно да се прошири во дива ролна во основната игра.
Кралот Туск е за сите слободни функции на 3 - тие можат да пристапат кога ќе добиете 3 King Tusk логото на растерењето на симболите насекаде на макарите. Потоа ќе избирате од 3 бесплатни вртежи кои се карактеристични за секоја од нивните диви особини - секоја од нив нуди првични бесплатни списоци на 10, тука е што да очекувате:
Слоновите добиле дива особина - сите симболи на слон стануваат диви за време на слободните вртења
Слонови стампедото карактеристика - ролни на 2 случајно стануваат диви ленти на секој слободен спин
Функција Слон танц - див симбол се додава на секој слободен спин кој останува на ретуните за бесплатни вртења на 5
Понатаму, дивиот симбол ги заменува сите симболи освен расејувачот и може случајно да се прошири за да ви даде диви ленти за уште поголеми победи. Исто така, секој симбол (освен расејувачот) исто така може случајно да прерасне во див. Ако добиете 3 scatters истовремено за време на слободниот вртеж, ќе ја замените функцијата што ќе ви даде 10 повеќе бесплатни вртења и вкупните вртења на 20.
King Tusk е забавен слот од Microgaming кој изгледа одлично и нуди добар потенцијал за победа со диви и 3 слободни вртежи карактеристики - го најдов Слоновите Gone Wild функција најмногу наградува како што има неколку слонови симболи кои ќе станат диви на секој слободен спин .
Тоа ви нуди ви победи до 992 пати вашиот удел на секој спин / слободен спин, но тоа е игра со ниска варијанција што значи дека повеќето од вашите победи ќе бидат на помалата страна. Ако ви се допаѓа темата, предлагам да се обидете Novomatic"S Африка Симба и IGT's The Wild Life кои се повисоки варијанти.

Случајни Слободни Слот игри:

Мега moolah isis
Мега moolah isis
Mega Moolah Isis е прогресивна видео-слот игра напојувана од снабдувачот на игри Microgaming. Тоа е ролна за 5 ...
Играјте слот!
Мајан бинго
Мајан бинго
Дали барате да најдете нов начин да играте бинго? Да се ​​игра Мајан Бинго на videoslots.com може да биде вашиот ...
Играјте слот!
Римминг ја раскажува кралицата на срцата
Римминг ја раскажува кралицата на срцата
"Кралицата на срцата, таа направи некои курви на сите летен ден." Оваа класична рима може да те придобие ...
Играјте слот!
Двојна среќа
Двојна среќа
Иако нашата страница се фокусира на бесплатни слотови, добиваме многу барања за вистински пари казино совети. Значи, ние ...
Играјте слот!
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Фреквенцијата на паѓање на бонусот е статистички, секој 132nd спин (0,76%). Веројатноста за хит (било која победа) ...
Играјте слот!
Целосна месечина
Целосна месечина
Возбудливи, возбудливи и мистериозни сетила се дел од казиното игра со Full Moon Fortunes. Оваа релаксирачка игра ќе ...
Играјте слот!
Спин и победа
Спин и победа
Spin и Win е основана во 2011 и е во сопственост и управувана од DAUB Alderney Ltd - тие се ...
Играјте слот!
Луо плен
Луо плен
Сите сакаме да ги поминуваме нашите лета во области со многу сонце, вода и песок. Дури и така, ќе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Berryburst max


NetEnt се покажа уште еднаш зошто тие се еден од најиновативните развивачи на игри во казино - со овој слот што е жив доказ за нивната инклузивност. Заедно со стандардот Berryburst Слот, тие го создадоа ова Berryburst MAX верзија - која изгледа и се чувствува иста, но може да плати до двојно!
Имаме толку многу различни ликови, желби и желби на нашите сонародници во други хоби и интереси, и денес не е вистинска тајна дека онлајн казино играчите прават поинакви работи на еден и друг. NetEnt MAX слотови се првите чекори на студиото за решавање на ова, и ние нема да бидеме изненадени ако повеќе персонализација чекаше понатаму по линијата.
Сепак, пред да отидеме премногу надвор од темата, осигурајте се дека ќе го разгледате нашиот целосен преглед на Berryburst MAX слот за да одлучите која верзија сакате.
Играј во многу Berryburst MAX мобилни казина
Барате iGaming отстранување од вашиот престој? Berryburst MAX mobile е достапен во многу онлајн казина со можности за паметни телефони и таблети, така што секогаш можете да најдете вкусно надополнување додека сте и надвор.
Исто така, нема потреба да се грижите за мали разлики помеѓу десктоп и мобилни слотови, бидејќи технолошките достигнувања ја претрпеа потребата за две различни верзии непотребни.
Berryburst MAX Игра Упатство
Berryburst MAX, исто како и стандардната верзија, има традиционална 5-ролна, 3-ред структура. Играта, исто така, пристигнува без линии за залог, бидејќи функцијата за исплата на кластерите е повторно вработена од NetEnt.
Ќе ги добиеме функциите на Berryburst MAX за само една секунда, но тука е брз преглед на Cluster Pays и како функционира овде.
Кластерот плаќа
Ако сеуште не сте слушнале за Кластерите плаќа од NetEnt, подгответе се - како инвеститорот на игри се повеќе и повеќе се свртува кон неа во изминатата година или слично. Во суштина, тој ги отстранува традиционалните залог на играчки или исплати во корист на групи на симболи.
Во Berryburst MAX, спин ќе се смета кога најмалку пет од истите симболи се позиционираат или вертикално или хоризонтално еден до друг.
Карактеристики на диви симболи
Дивите симболи се особено корисно за играчот на слот машини. Секогаш кога ќе се појави на лентите, тие ќе заменат за кој било друг, така што ќе имате подобра шанса да претворите победа комбинација. Дивите заменувања можат да се појават насекаде на Berryburst MAX лентите во главната игра, како и во Ре-Спин режим.
Проширување на дивината
Функцијата за проширување на дивината, како што можеби претпоставувате, гледа дека овие симболи се надуваат за да го покријат целиот ролна на која се појавуваат. Ова се случува секогаш кога ќе се појави на решетката, во обид да се погоди сочна комбинација на добивки.

Случајни Слободни Слот игри:

Удар газ
Удар газ
1 × 2 Gaming е добро познат по своите многубројни бонуси и бесплатни игри за казино, а ние донесуваме ...
Играјте слот!
Џокер покер 3 рака
Џокер покер 3 рака
Џокер покер 3 Hand е возбудлива видео-покер игра со максимална победа на 20,000 монетите. Играчите имаат ...
Играјте слот!
Ограда на браникот
Ограда на браникот
Плајсон, колку што знаеме, е еден од најдобрите развивачи на слотови кога станува збор за брак со едноставност ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: крал на олимпија
Возраст на боговите: крал на олимпија
Откријте ја вистинската моќ на Зевс, богот на сите богови во овој нов слот машина од софтверот Playtech. Возраст ...
Играјте слот!
Крилја од злато
Крилја од злато
Wings of Gold е убаво дизајниран видео спот за авијација, кој се напојува со софтверската платформа на Playtech. Има 5 ремени на ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Секогаш е импресивно како некои суштества можат да се сокријат во обичен поглед. Камелеони имаат кожа која се прилагодува ...
Играјте слот!
Фабрика за напивки
Фабрика за напивки
Мораме да кажеме дека повеќе сакаме да играме на Леандер слотови онлајн. На мобилен, графиката само недостасува малку острина ...
Играјте слот!
Џокер дива 1 рака
Џокер дива 1 рака
Џокер диви видео покер се игра со 1 рака. Други верзии на Joker Wild се достапни, игри со 10, 25, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Замок градител 2


Microgaming и Рабат се здружија за да го создадат ова неверојатно продолжение на оригиналот Замокот Градител. Првата игра, лансирана во 2013, ја освои Microgaming наградата EGR за Game of the Year. И со добра причина, Castle Builder донесе ново значење на идејата за "gamification" во светот на онлајн казиното. Замок Градител 2 не е поинаква ниту во смисла на иновации. Со 15 различни кралства да се истражуваат, 3 индивидуализира аватари и преку 300 карактери да поминат низ и да комуницирате со - Castle Builder 2 е еден од најинтересните слотови што некогаш сме ги среќавале. И тоа не се исплати половина лошо. За да дознаете повеќе за овој мошне возбудлив слот, продолжете со читање на целосниот заклучок на Castle Builder 2.

Случајни Слободни Слот игри:

Добриот див мр
Добриот див мр
Откако ќе го ставите облогот, добивате пет почетни картички. Кликнете на картичките што сакате да ги зачувате. Картички кои се ...
Играјте слот!
Капетан Америка прв одмаздник
Капетан Америка прв одмаздник
Светот познати Playtech-ови слотови за Марвел се прават круга веќе подолго време и имаат огромен број ...
Играјте слот!
Едра од злато
Едра од злато
Поставете плови за да ги откријат новите светови на богатство и богатство со Едрата на злато, машина за 5-ролна со Play'n ...
Играјте слот!
Милионери редови полицајци "n"
Милионери редови на полицајци
Полицајците на "Полицајци" е безвременска тема која е изградена безброј слот-машини со текот на годините. Додека луѓето ...
Играјте слот!
Пица награда
Пица награда
Пица награда е видео слот со 5 ленти, 25 прилагодливи линии за исплата, и облози од £ 0.25 ќе одат до £ 50 ...
Играјте слот!
Мачка во вегас
Мачка во вегас
Удирајќи го Лас Вегас Газа со мачката Феликс и како што ја обидува својата среќа на табелите, тој ...
Играјте слот!
Гламниот живот
Гламниот живот
Машина за играње на Glam Life. Glam Life е 5-ролна, 30-payline 3D слот игра која ќе ве запознаам со ...
Играјте слот!
Гладијаторски војни
Гладијаторски војни
Играњето на оваа автоматска машина за игри ќе ве врати во Римската империја. Каде гладијаторите мораа да се борат против другите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Berryburst


Со зборот "рафал" во насловот беше очигледно дека немаше да се служи со сад со супер висока потенцијалност, но со потенцијал 1868x, тоа е барем подобрување во споредба со неговиот претходник Активните. Бидејќи тоа е она што оваа игра повеќе или помалку е - следење на еден од најпознатите играни онлајн слотови досега.
BerryBurst се игра на 5 × 3 ролна поставен и исто како Starburst, овој слот не доаѓа со бесплатна игра. Наместо тоа, играчите можат да имаат корист од механиката на кластери и проширување на дивите ленти кои, за разлика од Starburst, можат да го покријат целиот екран.
Визуелно тоа е извонредна продукција, со овошје суспендирани во слатки сокови, позадина со топли бои и некоја студена музика за да го надминат.

Случајни Слободни Слот игри:

Sic Бо
Sic Бо
Sic bo е популарна маса игра, иако не ужива исто ниво на љубов како рулет, блек џек или baccarat ...
Играјте слот!
Супер поттикнувач 6000
Супер поттикнувач 6000
Super Nudge 6000 е класичен слот дизајниран од Net Entertainment. Овој слот е многу сличен на слот-машините ...
Играјте слот!
Африка Симба
Африка Симба
Ако некогаш сте помислиле да се вклучите на дивиот Сафари во Африка - и сега можете да се заблагодарите на Африка ...
Играјте слот!
Мини баккарат
Мини баккарат
Сите картички во мини-baccarat ги решава дилерот. Секој играч мора да определи колку да се обложуваат и дали да ...
Играјте слот!
Бесен носорог
Бесен носорог
Беснеат носорогот се одвојува од индустрискиот стандард од пет макари и три или пет редови. Со играње на ...
Играјте слот!
Нед и неговите пријатели
Нед и неговите пријатели
Нед и неговите пријатели слот игра Преглед. Нед и неговите пријатели се видео-слот од 5-ролна, 3-ред и 30-payline од ...
Играјте слот!
рулет
рулет
Рулет за прв пат беше одигран во Франција за време на 17th век. Сега е едно од најпопуларните европски коцкари ...
Играјте слот!
Диво овошје
Диво овошје
Ендорфина направи уште еден класичен дво-димензионален слот со висока дефиниција. Како што разбирате, не постојат тродимензионални анимации, а темата е западна ...
Играјте слот!
0 Коментари

Jumanji


NetEnt е неприкосновен крал на џунглата, и Jumanji™ видео спот го докажува тоа.
Врз основа на оригиналниот Jumanji филм од 1995, го донесовме нашиот сопствен пресврт во универзумот Jumanji со трансформирање на катастрофите кои му се случија на Алан во карактеристики со механизам на слот. Функцијата на одборот Игра е уникатна и меѓу првите од ваков вид, како што е комбинација елементи од одборот игри и слободни Искри карактеристики. Jumanji ™ видео-слот е 5-ролна видео слот игра со 4 случајни карактеристики, Игра со игра со 4 различни слободни спина, мистерија Функција, монети победи, и додаток ролни. Ремените на 5 се во геометриска форма каде што макарите се 3, 4, 5, 4, 3 симболи високо од лево кон десно.
Нивото на графика, анимација и звук е полиран до совршенство - нашите уметници навистина ја донесоа џунглата заедно со своите многу суштества. Затоа, оди напред и фрли ги коцките, но запомнете - откако ќе се тркалате, нема враќање назад!

Случајни Слободни Слот игри:

Среќни дијаманти
Среќни дијаманти
Се надевам дека сте фан на класични слотови, бидејќи Play'n Go ви нуди навистина добра. Со 3 каиши ...
Играјте слот!
годишни времиња
годишни времиња
Играта има девет редовни симболи кои победуваат ако три или повеќе се наредени по редослед на платежна линија ...
Играјте слот!
Боби 7s
Боби 7s
Онлајн слот игра Боби 7 доаѓа со 5 ленти, 25 плати линии и 3 редови. Полицијата може да биде многу ...
Играјте слот!
Пареа панк херои
Пареа панк херои
Тоа е навистина мистерија за мене зошто повеќе луѓе не зборуваат за SteamPunk Heroes Slot. Напојувано од Microgaming ...
Играјте слот!
Моќен трозач
Моќен трозач
Овие природни сили ги движат целите групи на намотки: Посејдон, богот на морето, сега ги меша вашите добивки! Помести го ...
Играјте слот!
Lucky3
Lucky3
Дали сте подготвени да имате некоја овошна забава? Среќен 3 е шарен и свеж видео слот што ќе ви донесе 5 ...
Играјте слот!
Волшебни магии
Волшебни магии
Следбениците на Вика, кои често се нарекуваат "модерни вештерки", веруваат дека магијата на природата, да се биде во добра ...
Играјте слот!
1429 неизследвани мориња
1429 неизследвани мориња
Овој слот започнува со отворање секвенца поставена во кабината на бродот. Постои маса во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бајка легенди: огледало огледало


NetEnt го исфрли од паркот повторно со својата трета рата во серијалот „Легенди за бајките“. Прво дојде Црвенкапа, по што следат Хансел и Гретел, а сега Снежана зазема централно ниво во Огледало Огледало (иако спорно, Jackек и Бинсталк беше првиот слот со теми од бајка на NetEnt).
Играчите можат да очекуваат магично добро време на овој слот, кој започна во јули 2018, а шведскиот дизајнер на игри NetEnt уште еднаш донесе носталгија заедно со врвен дизајн на играта, за да се добие победничка титула.
Се разбира, тоа не е само џуџиња и кралици и девојки кои ќе ги разбојат играчите, туку и многуте карактеристики на игри што чекаат исто така. Со случајни одлики на секој чекор, играчите се обидуваат да претворат релативно скромна единствена обложувалница во големи суми.
Севкупно, овој слот го доби она што е потребно за да стане омилен играч. 243 начини да се победи, занимавање со графика и анимација, повеќе функции отколку што можете да тресете отровно јаболко и тој незамислив стил на NetEnt што ги поврзува сите наслови на Бајките Легенди заедно додека ги прави уникатни и индивидуални искуства во играта.
Без разлика дали повеќе се однесуваат на Допеј, со Групи или дури и на Башфул, Легендите на бајките: Огледало е огледало за видео на NetEnt што ќе ви свирка додека работиш (на таа голема победа)!
5 ролна, 3 редови, 243 paylines
Ниво на обложување 10
Стандардни вредности на монети 0.01, 0.02, 0.05, 0.1, 0.2, 0.5, 1
Максимална победа на 1,500 монети на една линија за обложување
Посебни карактеристики: Повторно вртење на огледала, Случајна карактеристика на самовилниот волшебник, Случајна карактеристика на самовили, изненадување на бајки со неверојатни карактеристики, Случајна карактеристика на бајките, бесплатни вртежи на бонусите, карактеристика за добивање на монети, функција на бонус за рударство
Враќање во плеер од 96.48%
Варијансата е мала до средна

Случајни Слободни Слот игри:

Маите од Маите
Маите од Маите
Слот за Маите Месечини е посветен на античката цивилизација на Маите. Ќе уживате во возбудлива машина која се полни ...
Играјте слот!
Азија убавина
Азија убавина
Шармантната позадина на пејзажот и убавите икони ќе ви плутаат како што ќе се вртите на овој 243-начин видео спот од Microgaming, ...
Играјте слот!
Блек Џек играчи избор
Блек Џек играчи избор
Обрни внимание на обожавателите на Блек Џек! Има нова варијанта на вашата омилена игра и таа е развиена од 1 × 2 Gaming. Името ...
Играјте слот!
Британците добија талент
Британците добија талент
Ние спроведовме обемни истражувања на интернет и како резултат, пронајдовме по жалбите на 6 за британската ...
Играјте слот!
Одете за злато
Одете за злато
Чудесниот Go for Gold казино слот машина од Ash Gaming има 5 ленти, 3 редови и 9 линии за исплата ...
Играјте слот!
Човек од челик
Човек од челик
Кога Playtech ја стекнал DC лиценцата од Microgaming, сите беа шокирани. Тие не само што издаваат слотови базирани на постарите ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: крал на олимпија
Возраст на боговите: крал на олимпија
Откријте ја вистинската моќ на Зевс, богот на сите богови во овој нов слот машина од софтверот Playtech. Возраст ...
Играјте слот!
Бум браќа
Бум браќа
Boom Brothers е видео слот за 20-payline кој работи на софтверската платформа NetEnt. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Повлечете и се тркалаат


Изјавата вели дека не можете да научите нови трикови на старо куче, но тоа не е секогаш случај - секако во рамките на iGaming индустријата. Начин пред да уживате во казиното онлајн стана дел од нормите за коцкање, беше вообичаено да се видат 1960 американски трпезарии полн со слот машини и оние кои сакаат да постигнат убава победа. Да, мислиме дека е далеку назад!
NetEnt"S Повлечете и внесете казино, првпат достапен на ЛеоВегас Казино во март 2018, изгледа за да се поврати дел од таа носталгија, истовремено обезбедувајќи модерно преуредување. Десно е - и покрај ова создавање јасно допирање на "поедноставно време" чувства, има многу онлајн слот карактеристики за да се создаде совршена комбинација на нови и стари.

Случајни Слободни Слот игри:

Супермен филмот
Супермен филмот
Прегледаниот слот, врз основа на мошне популарниот филм од 1978 за Супермен, во кој глуми Кристофер Рив, го виде светот ...
Играјте слот!
Занзибар
Занзибар
Zanzibar е 5-ролна 30-payline слот машина развиена од страна на WMS. Се користи арапски тема и се прикажани симболи со висока вредност ...
Играјте слот!
Чудовиште пресече
Чудовиште пресече
Monster Smash е прогресивен видео-слот од Play'n GO гејмерскиот пакет. Објавено во јуни 2014, високо анимирани ...
Играјте слот!
5 милиони победнички редеа
5 милиони победнички редеа
Размислувајќи за изнаоѓање слот, кој може да ви донесе не само забава и возбуда, но, исто така, страшни исплати за џекпот? Како ...
Играјте слот!
Медуза
Медуза
Земете првиот чекор кон игра на живот! Медуза, една од најпознатите фантастични игри на NextGen Gaming ...
Играјте слот!
Мраз пирати
Мраз пирати
«Мраз Пирати» е петте ротирачки онлајн видео спот произведен од компанијата Ендорфина. Има десет линии за исплата и петнаесет ...
Играјте слот!
Гонзос потрага
Гонзос потрага
Играта има 3D графика и пастелна палета. Започнува со кратко видео за 3D анимација што го опишува поставувањето ...
Играјте слот!
24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
0 Коментари

Асгардиски камења


Античките карпи покриени со мистични руни. Тие се моќен поглед за овде! Овие каскадни блокови, добро, го блокираат влезот во царството на боговите, каде што ве чека неизмерна моќ. Asgardian Stones™ е портал за слава!
Просторот е 5-ролна, 3-ред, 20-залог линија (фиксен) видео слот. Се одликува со Колосални симболи, Бонус тркала, Слободни врти, Диви заменувања и функција Avalanche ™. Сите симболи во главната игра и во Слободните вртења, исто така, може да се појават како Колосални симболи - хумористични симболи кои ви даваат зголемена шанса за победа. И тогаш е Один, супер колосалниот симбол, кој зафаќа цела 3 × 3 простор на ретуните. Колосалните симболи понекогаш ги скршнуваат симболите под нив, и му даваат на играчот масивни победи.
Овој слот е киснат во нордиската митологија. Оставете го безвредниот свет на смртници зад вас и главата до планината. Ќе го сакаш светот што те чека.

Случајни Слободни Слот игри:

Елементи
Елементи
Сите наши игри се надвор од овој свет, но ништо повеќе од Елементи: Будење ™. Овој просторен слот е ...
Играјте слот!
Спин и победа
Спин и победа
Spin и Win е основана во 2011 и е во сопственост и управувана од DAUB Alderney Ltd - тие се ...
Играјте слот!
Луди 80s
Луди 80s
Веројатно не е неопходно за нас да го опишеме она што се заснова на Crazy 80s слотот, но ние во секој случај само ...
Играјте слот!
Пацифички напад
Пацифички напад
Видео пакетот Пацифик напад е видео слот дизајниран од страна на Нет Забава, инспириран од флота борби на ...
Играјте слот!
Гробница со богатство
Гробница со богатство
Влезете во волшебниот древен египетски свет со богатство од Хабанеро! Онлајн слот полн со диви симболи, scatters ...
Играјте слот!
Златна легенда
Златна легенда
Златната легенда располага со малку невообичаена пет-ролна, четири-ред структура со уште невообичаени 50 линии, тие се избираат во ...
Играјте слот!
Кралеви на готовина
Кралеви на готовина
Ова е ролна за 5, видео запис од 3 споро од инвеститорот кој е Microgaming. Логото на игри служи ...
Играјте слот!
Венецијанска роза
Венецијанска роза
Тоа е прекрасна романтична тема, а музиката во слободната игра се пренесува директно до маскарада ...
Играјте слот!
0 Коментари

Архангели: спасение


Ја знаете приказната. Добро наспроти злото. Ангели против демони. Слот е нивна избрана арена. Ремените се нивното бојно поле, и вие сте оној што го прави сето тоа да се случи.
Одликувајќи се со слободни спинови, диви заменувања и диви функции 2, Архангели: Спасение ™ е нашата прва игра во историјата која има линии на залог 100 и импресивен распоред на 6 x 12. Играта има дополнителен нагласок: две одделни жаришта. Секој Диви симбол слетување во овие области ќе активира една од двете диви функции. Авантурист играчите можат да освојат до 375x удел во еден спин.
Играта е врзана заедно со импресивни 3D анимации, графики кои ќе ви ја одберат вашата вилица од подот, и ликовите што ќе паднат сериозен удар. Архангели: Спасение ™ е како еп како што доаѓаат. Како ангел и демонски битка за твојата душа, ќе се молите за некои победи. И со некоја среќа испратена одозгора (или подолу), некој ќе одговори на вашите молитви.

Случајни Слободни Слот игри:

Вуду вибрации
Вуду вибрации
Voodoo Vibes е 5-ролна, 25-линија, повеќекратно монетизирано видео слот со диви и расфрлени симболи, бесплатни бонус-вртења и ...
Играјте слот!
Микеланџело
Микеланџело
Микеланџело слот машина игра, е еден од tumbling репортажите формат слотови што е толку популарна во казина околу ...
Играјте слот!
Злиот циркус
Злиот циркус
Wicked Circus е трета рата во популарната серија Jokerizer. Се одликува со иконични победи и минијатурни режими ...
Играјте слот!
Европски рулет мали облози
Европски рулет мали облози
Постои еден тон на различни варијации на рулет достапни онлајн. Европскиот рулет е најчест. Ако сте ...
Играјте слот!
Кариби покер мобилен
Кариби покер мобилен
obile gaming е возбудливо ново поле кое додаде уште една димензија на онлајн казино светот. Со мобилен ...
Играјте слот!
Тотем богатство
Тотем богатство
Тотемот за богатство на Microgaming е бесплатен онлајн слот машина има пет линии за исплата, пет макари и три реда. Шамани на Мајчин ...
Играјте слот!
Наследство
Наследство
Ако копнеете за деновите кога бандитите со една рака беа единствениот вид слот што можеше да се игра на ...
Играјте слот!
Викиншка ера
Викиншка ера
Придружи му се на Амма додека ги истражува тајните што се чуваат во рамките на макарите, вклучувајќи ги и моменталните слободни креации и движењето на кино во движење IN ...
Играјте слот!
0 Коментари

Изгубени мошти


Изгубени реликвии™ ве води на возбудливо патување до античките урнатини. Соберете три Симболи за разбеснување за да го активирате мистериозниот механизам и да ги откриете богатствата подолу!
Lost Relics ™ е 5-ролна, 5-ред видео спот со кластер Pays ™ механичар во кој се Монета Победа, Екстра Диви, Екстра Распрснувач и Слободни Врти. Монетарната победа, екстра диви и екстра расфрлени карактеристики се случајно скриени под симболите на победничкиот кластер. Ова ја зголемува очекуваната поголема победа секој пат кога ќе има победа на кластер. И во слободните вртења, функцијата Скриени гради овозможува уште поголема возбуда. Победи на кластерите можат да ги откријат ковчезите скриени зад репортажите исполнети со Extra Free Spins, Sticky Wilds и победите на монети.
Искусете ја возбудата на вистинско археолошко ископување, но без нечистотија!

Случајни Слободни Слот игри:

Моќ од тиква
Моќ од тиква
Вештерки, духови и духови - според еден древен мит на Ноќта на вештерките, линијата меѓу царството на живите и ...
Играјте слот!
Аријана
Аријана
Диви картичка од овој слот е дивиот симбол на Ариана, додека раскошот е иконата Starfish. Играчите можат ...
Играјте слот!
Диско двојно
Диско двојно
ISoftBet го подготви извонредното изненадување за оние кои пропуштаат блескави подиумови подови на 70, диско хитови и диви танци! ...
Играјте слот!
Фудбалски сафари
Фудбалски сафари
Фудбал сафари е онлајн слот од Microgaming кој ги зема два различни жанра - спорт и животни - и се приклучува ...
Играјте слот!
Кошаркарска ѕвезда
Кошаркарска ѕвезда
Земете ја вашата глава во играта и преземете вртење на видеоснимките на видеоснимки базирани на судски процеси на 5 Microgaming. Време е да ...
Играјте слот!
сафари
сафари
Краток преглед на правилата и карактеристиките. Safari Heat е 5-ролна видео спот од Playtech со 15 линии и ...
Играјте слот!
Див ориент
Див ориент
Диви Ориент Слот Игра Преглед. Спектакуларното игралиште за казино Wild Orient доаѓа со 5 ленти, 3 редови и обезбедува ...
Играјте слот!
Двојна изложеност mh
Двојна изложеност mh
Во Блек Џек, вашата цел е да добиеш рака со вредност блиска до 21 од дилерот. Ако твојот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Академија за вештерство


Ние ги отвораме вратите кон Академија за вештерки™, слот за видео ролна 5, 3 ред. Оваа игра ве води во најстарото и мистериозно училиште за магија, полно со тајни и магии! Подготви за вас мистериозно зачувување на диви замени, бонус на елементи и слободни врти со одлики на бесплатни вртења. Придружи се на Ефора на вештерката и волшебникот од Ертан во нивната потрага по волшебни богатства!

Случајни Слободни Слот игри:

Џокер покер
Џокер покер
Само за една монета вредност се користи за обложување во секој круг. Користете ги копчињата + и - десно ...
Играјте слот!
Паранормални активности
Паранормални активности
Навивачите на сенишните филмови насекаде ќе слушнале за франшизата за паранормална активност и за Паранормалната активност од iSoftBet ...
Играјте слот!
Богатство на пирамидите
Богатство на пирамидите
Дали сте подготвени да ја преземете мистериозната авантура со страшни казино видео стрит богатство на пирамидите создадени ...
Играјте слот!
Господарот на океанот
Господарот на океанот
Време е да се фрлам! Слот лорд на океанот ќе ве однесе до мистериозен подводен свет полн со ...
Играјте слот!
Диско двојно
Диско двојно
ISoftBet го подготви извонредното изненадување за оние кои пропуштаат блескави подиумови подови на 70, диско хитови и диви танци! ...
Играјте слот!
Изгубени мошти
Изгубени мошти
Изгубени реликвии ™ ве води на возбудливо патување до античките урнатини. Собери три расеани симболи за да го активирате мистериозниот ...
Играјте слот!
Диво овошје
Диво овошје
Ендорфина направи уште еден класичен дво-димензионален слот со висока дефиниција. Како што разбирате, не постојат тродимензионални анимации, а темата е западна ...
Играјте слот!
Карпести нула
Карпести нула
Playtech има произведено одлична картичка за гребење базирана на серијата Роки. Играчите мора да си ја почешаат противничката екипа на Роки, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Боливудска приказна


По многу написи посветени на најпопуларните класични игри за игри на слот, сега е време да се преселите на одличен нов. На Боливудска приказна Слот машина е игра за оние кои сакаат над-на-врвот Боливуд филмови спакувани со акција ... и љубов. Тоа е слот машина од NetEnt со пет ленти, девет исплатени линии и семејна драма.
Уметноста е првокласна, бидејќи ја раскажува приказната за оваа игра без зборови што се потребни.
Тука имаме двајца млади љубовници чија романса допрва треба да биде уништена од нивните лути родители. Акцијата е поставена во една прекрасна палата, а препреката Боливудска музика совршено го поставува тонот.
Има и импресивен број на начини за победа.
Како што играте, ќе забележите дека симболот на цветен венец случајно се појавува на други слики. Ова е лебдечки Див што ќе создаде бројни победнички комбинации.
Потоа, го имаме Симболот на Скатер - сина скапоцен камен. Тоа ќе ви помогне најмногу, бидејќи предизвикува дополнителни врти:
3 Scatters - 10 слободни вртења
4 Scatters - 20 слободни вртења
5 Scatters - 30 слободни вртења
И во случај да ја преземете функцијата додека сте во режим на слободни вртења, ќе добиете дополнителни XnUMX вртења!
Има уште една слика што ќе ја сакаш - логото на играта. Тоа ви носи победи кои се 1,000 пати поголеми од вашата линија залог.
Зборувајќи за облози, Боливуд Приказна ќе поднесе жалба на двата високи валци и ниски ролки, бидејќи облогот оди од 9p до £ 90 по спин.
Уморни од кликнување на копчето "Спин" одново и одново? Потоа, користете ја функцијата "Autoplay"! Поставете го бројот на автоматски вртежи што ги сакате (тие се разликуваат од 10 до 1,000) и пијат некои Масала Чаи, додека играта ја прави целата работа за вас.
Дали двојката ќе избега и ќе го започне својот нов живот заедно? Или можеби родителите ќе го разберат значењето на вистинската љубов и ќе му дозволат на бракот?

Случајни Слободни Слот игри:

Див коцкар
Див коцкар
Направете патување во егзотични места, исто така, африкански сафари со казино слот-машина за диви коцки. Меѓу топлите џунгли, ти ...
Играјте слот!
ролна брзање
ролна брзање
Ролна раш. Reel Rush слот е NetEnt игра која ги содржи сите плодови на лозата и некои неверојатно вкусни ...
Играјте слот!
Halloweenies нула
Halloweenies нула
Поради популарноста на слот игра за Halloweenies, Microgaming дизајнерот и снабдувачот на овој слот ги изне ...
Играјте слот!
Кралица на замокот
Кралица на замокот
Има 576 различни начини да се постават симболи за победа во видео-спот "Кралицата на замокот" на NextGen Gaming, ...
Играјте слот!
Луксузен Рим HD
Луксузен Рим HD
Добредојдовте во престижниот Рим Оваа игра нè враќа во Стариот Рим, легендарна цивилизација, империја и држава која е ...
Играјте слот!
Буш телеграф
Буш телеграф
Буш Телеграф Слот Игра Преглед. Неверојатен Bush Telegraph слот машина развиена од Microgaming има 5 ленти, 3 редови и ...
Играјте слот!
Дијамант кучиња
Дијамант кучиња
Дијамантското куче е 5-ролна, 25 исплаќа повеќекратно монетички видео спот од NetEnt. Играчот избира помеѓу 6 различни вредности на монети, ...
Играјте слот!
Stravaganza
Stravaganza
Stravaganza е табела игра се гледа во некои интернет казина користење на Playtech софтвер. Играта е тешко да се спореди со ...
Играјте слот!
0 Коментари

Polterheist


Polterheist е висока варијанса NextGen Слот за игри со 5 макари и 100 линии за исплата. Може да се репродуцира од 50p спин на сите уреди, овој забавен театар на Западен дух кој нуди придобивки од 2 кои случајно ги активираа основните карактеристики на играта - 1 од нив ви дава случаен див, додека другиот ви дава купишта со симбол на духови, како и други духови да станат избран дух . Сето ова е за функцијата Free Games, каде што можете да добиете неограничени бесплатни вртења со мултипликатори до 5x, како и 2 случајно активираните функции - можете да освоите до 2,000 пати вашиот влог на секој слободен спин!
Polterheist е ролна 5, слот за линијата за плаќање 100 од NextGen Gaming. Со забавна тема на западните духови, можете да се вртите од 50p до £ 125 вртење на сите уреди. Следете ја бандата на дивиот Хаутин, бидејќи тие го тероризираат Западот во потрага по богатство со карактеристики на бонус 3 - исто така, тоа е многу непостојан!
Графички богата со класичен западен саундтрак, се приклучувате на бандата Хаунтин, бидејќи секој член ја носи својата специјалност на партијата. Симболи на макарите вклучуваат неонски обоени A, K, Q, J и 10 ројали, како и 5 духовите. Имате Голди Голдруш (лидер), Пинки Парсонс (стилист), Ели Емералд (најдобар безбеден крекерот западно од Мисисипи), Оскар Лорд (комедијант и светски шампион тако јаде) и Стар Син (најбрзо шоу во Западот).
Голди Голдруш е највредниот симбол кој ви дава 10 пати на вашиот удел за 5 низ линијата за исплата. Исто така го имате симболот Haunted Dead, кој е див - заменувајќи ги сите симболи на безбедно место, се појавува само на макари 2, 3 и 4. Polterheist доаѓа со случајно активиран Haunted Wilds функција каде што екстра диви симболи може да се додаде на 3 средината репортажи.
Потоа, имате функција за прекршување на духови, каде што, на почетокот на секое вртење, може да се појави 1 на иконите на духови - духот потоа додава купишта сетови на тој дух на лентите за да ви помогне полесно да ги формирате победните комбинации. Освен тоа, сите други духовни симболи се претвораат во активирачкиот дух за да ви помогнат понатаму. Карактеристиката е загарантирана за да ви даде победничка комбинација.
Главните атракција е функција за слободни игри - ова се репродуцира кога ќе добиете 3 безбедно расфрлени симболи на макари 1, 3 и 5 истовремено. Ќе добиете 8 бесплатни вртежи, кои секоја победа ќе биде предмет на мултипликатор на 2x, 3x или 5x. Внимавајте на безбедното расејување кое се појавува кога 1, 2 или 3 се појавуваат за време на бесплатниот спин ќе ви даде 1, 5 или 8 дополнителни слободни вртења.
Нема ограничување за тоа колку бесплатни вртежи може да ги освоите и просечниот број на 22. Исто така, и функцијата Haunted Wilds случајно активирана и функцијата Ghost Break-In се применуваат за време на бесплатните вртења за понатамошно да го помогнат вашиот потенцијал за победа.
Polterheist изгледа одлично и е прилично едноставен во однос на бонусните карактеристики - ми се допаѓаат случајно додадените диви и духови, но се работи за функцијата Free Games каде се применуваат случајните карактеристики, можете да добиете неограничени бесплатни вртења и мултипликатори до 5x игра.
Темата може да биде забавна, но варијансата е небеска висока - оваа висока нестабилност придонес може да плати 2,000 пати вашиот удел на секој слободен спин со мултипликатор 5x. Ако духовите се твоја работа, Ghost Pirates by NetEnt е често се превиди, но одлична игра, но ако сакате да се упатат кон Дивиот Запад, нема подобар слот од NetEnt Жив или мртов.

Случајни Слободни Слот игри:

Овошна основа
Овошна основа
Дали некогаш сте слушнале, или играте, овошен нинџа? Тоа е видео игра развиена од Halfbrick и беше објавена во ...
Играјте слот!
Славна империја
Славна империја
Истражувајте ја славата на Римското царство во оваа шарена нов слот машина од Next Gen. Оваа евокативна насловна функција ...
Играјте слот!
trolls
trolls
Трол ловци е убав онлајн слот игра создадена од Play'n GO. За разлика од многу други слот-игри, трол ловците не ...
Играјте слот!
Династија на РА
Династија на РА
Античкиот Египет можеби е еден од најиспиталните временски периоди во историјата. Многу човечка историја е врзана ...
Играјте слот!
Джин див
Джин див
Како златни рудници или ловци на богатство, арапските ноќи секогаш ќе бидат главна тема на светот на слотови, со ...
Играјте слот!
Тајна романса
Тајна романса
Никогаш не е премногу доцна или премногу рано за да ја прослават љубовта во најдобро место за интернет-игри Spin and Win Casino. Се чувствувам ...
Играјте слот!
Атлантскиот град блек џек злато
Атлантскиот град блек џек злато
Атлантик Сити Блек Џек Златото може да ужива и искусен коцкари и комплетни почетници, бидејќи доаѓа со едноставни правила ...
Играјте слот!
Hotline
Hotline
Фати најновата епизода на Hotline ™. Овој слот за 80s нуди високо-октански ретро искуство со полн гас што нема да го сакате ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дивиот 3


Обидете се Дивиот 3 слот онлајн бесплатно во демо режим без преземање и нема потреба од регистрација и читање на прегледот на играта пред да игра за вистински пари.

Случајни Слободни Слот игри:

Джакпот изрази
Джакпот изрази
Прошетајте се на експресниот воз и не пропуштајте да застанете, особено ако сакате да ги постигнете сите ...
Играјте слот!
Вулкан ерупција
Вулкан ерупција
Ако сте во потрага по една од најжешките игри за игри на планетата - тогаш не изгледајте повеќе ...
Играјте слот!
Волшебник на коефициенти
Волшебник на коефициенти
Прекрасниот Wizard of Odds онлајн слот доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 30 линии за исплата. Добредојдовте во ...
Играјте слот!
Thor моќен одмаздник
Thor моќен одмаздник
Тор: Моќниот Avenger онлајн казино слот машина игра е суперхерој тематските слот со 30 линии. Откако ќе го отворите, ...
Играјте слот!
X-мажи 50 линија
X-мажи 50 линија
Дали веќе сте го тестирале ДНК кодот за играње на X-Men слот? Не? Тогаш можете веднаш да го поправите прегледот. Но, ... ...
Играјте слот!
Robotnik
Robotnik
Роботникот е едноставна, но неверојатна игра за игри од Yggdrasil Gaming, истата компанија која ви донесе неверојатни слотови ...
Играјте слот!
Munchkins
Munchkins
Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Репродуцирајте за да добиете одлични добивки ...
Играјте слот!
Амбиент
Амбиент
Добредојдовте во обидот на iSoftBet во светот на слотови кои изгледаат како да се поставени на диско во 90s ...
Играјте слот!
0 Коментари

Джакпот шут 200 000


Џекпот Џестер 50,000 беше издаден во 2016 и сеуште е достапен денес. Како што сугерира името, тој има максимум победа на монетите 50,000, што преведува на главната награда од € 50,000. Тоа е наследник, Џекпот Естер 200,000, е pimped up верзија со подобрена графика и повисока максимална победа. Овие типови на традиционални овошни машини во Лас Вегас веќе долго време се појавуваат и постојат неколку верзии достапни онлајн, еден од најпопуларните е прогресивниот слот за џекпот Мега Џокер by NetEnt.
Џекпот Џестер 200,000 е ролна за 3, 5 линии за исплата на видео клипови со 2 комплети со ролни кои се напојуваат со NextGen Игри. Може да се репродуцира на сите уреди од €0.10 до € 20. Тоа е типична машина за џекпот за овошје, па ако некогаш сте ја играле, сите сте ги играле сите.
Џекпот Естер 200,000 симболи
Paytable

Во играта се присутни 8 симболи. Од ниска до висока вредност, тоа се - цреша, лимони, сливи, јагоди, дијаманти, ѕвона, седумка и највисокиот платен Jester див симбол кој вреди 100x за 3 низ редоследот во редовен режим.
Исто како и кај повеќето од овие игри, доаѓа со 2 различни paytables - Bet 10 и Bet 20. Џекпот Џестер 200,000 е за Super Game и за да може да го активирате, мора да ја изберете опцијата Bet 20. Кога ќе направите - обемот на залог и исплатите се двојно зголемени, а исто така ви дава шанса да ја префрлите игра на горниот ресетет за да ја играат Super Game. Максималната победа во редовниот режим е 100x.
Џекпот Естер 200,000 Супер игра
Супер игра активирана

За да може да ја пренесе играта од долниот матрикс на 3-ролна до горниот ресетитор, мора да ја избере опцијата Bet 20. Секогаш кога имате победа од 5x или повеќе, ќе ви биде дозволено да ги соберете вашите победи или да ја активирате Супер Игра. Во Super Game, големината на залог се множи со 5 и Jester Wild симболите се наредени со високи цевки. Целиот екран на Jesters тука ќе ви додели импресивна максимална победа 10,000x.
Џекпот Естер Заклучок
Да бидам искрен, ние не сме огромни фанови на овој тип слотови, но знаеме многу луѓе како нив. Можеби тоа е носталгија или луѓе како и трепките светла. Како и да е, Џекпот Џестер 200,000 е бескорисен, освен ако не го активирате Bet 20, и за да добиете нешто од тоа, мора да приземјдете носивост на симболи на Jester во Super Game ... кои мора да се обидете да ги иницирате прво.
Џекпот Jester 200,000 е висок слот за варијанса со релативно низок RTP, почнувајќи од 94.9% во редовниот режим и 95% во Super Game. Ако, пак, уживате во играњето на овие слотови, најверојатно ќе уживате и во ова. Максималната победа не е лоша со никакви средства, а втората најдобра победа на 2500x не е ниту страшна. Најверојатно ќе се обидеме кога ќе влезе во живо, но не се чувствуваме супер за тоа

Случајни Слободни Слот игри:

Извртениот циркус
Извртениот циркус
Пресврт на циркус Слот Игра Преглед. Прекрасниот The Twisted Circus слободен слот машина игра има три реда и пет ...
Играјте слот!
Блек Џек
Блек Џек
На маса, секогаш ќе најдете дилер, кој игра против до 7 играчи. Целта на ...
Играјте слот!
Сафари сам
Сафари сам
Сафари Сем слотови. Safari Sam е 3D видео слотови од Betsoft. Во оваа игра, ќе се приклучите на Safari Sam ...
Играјте слот!
Божествено богатство
Божествено богатство
Божествената Fortune ™ ви нуди богатство и богатство од антиката. Патувајте назад во време на свет на митски суштества ...
Играјте слот!
Глави или опашки
Глави или опашки
Глави или опашки е лесна за учење аркадна игра која нуди многу возбуда и има некои дарежливи исплати. Ти ...
Играјте слот!
Spacebotz
Spacebotz
Spacebotz е 5 ролна, 25 payline видео слот што е надвор од овој свет! Искуство во вселената со функции ...
Играјте слот!
Монголско богатство
Монголско богатство
Да бидеме јасни - ова не е онлајн слот поврзан со Џингис Кан, но сепак е импресивен. Монголско богатство ...
Играјте слот!
Урарту
Урарту
Урарту Слот машина. Зад оваа мистериозна насловка се крие една од најдобрите игри на Ендорфина, со можеби една од најпознатите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Амазонски идоли: милиони произведувачи


Спакувајте ја штитната шлем и сафари одговараат, и не заборавајте вашиот отвратителен инсект како што ќе влезете во пареанскиот дождовни шуми Амазон во потрага по антички идоли. Се надевам, ќе се враќате со џекпот на над 1,000,000.00. Еве вашата шанса да се восхитувате на убавината и мистеријата на џунглата на Амазон, оживеана со прекрасен ефект на 3D во Амазонски идоли милионер создателот видео спот од NextGen Игри
Пет макари и 25 платни линии се поставени против позадина на големи камени глави и резби од Маите. Како што би очекувале во игра базирана на џунгла, исто така има и многу дрвја за да се видат. Слот изгледа фантастично, но додека изгледа не е сè, за среќа неговиот одличен дизајн е поддржан од некои подеднакво зачудувачки карактеристики.
Има избор на три диви функции за време на слободниот круг на врти, тркалото на Амазонија, кое врти некои големи награди, како и играта Grid of Amazonia pick-a-prize игра. Во било кој од овие круга, имате шанса да соберете прогресивен џекпот кој започнува во кул 1,000,000.00 во локална валута. Тоа се зголемува од ова ниво како процент од сите обложувања на играта се става настрана, чекајќи среќен играч да бара многу.
Лондонската NextGen Gaming е основана во 1999 и нејзиниот асортиман на казино игри сега се наоѓа на интернет и мобилни сајтови од целиот свет. Многу игри се лиценцирани на други развивачи, и меѓу најпопуларните слотови од NextGen Gaming имаме познати титули како А Додека на Нил, Фокин победи и 300 Шилдс. Amazon Idols Million Maker е издаден под сопствената етикета на NextGen, и како и целиот спектар на игри, тоа е гарантирано да дава фер резултати со одлични резултати. Подготвен со патната опрема? Тогаш ајде да одиме на амазонска авантура.
Откривање Си ја заборавивте Богатства
Машините за преглед обезбедуваат добивање на најдобар поглед на поставувањето на тропските шуми. Акцијата е придружена со импресивен саундтрак кој се вклопува со Југот американски тема. Музиката станува посложена додека ролки се вртат, додавајќи на возбудата. Стандардните победнички комбинации се создаваат на вообичаен начин, со соодветни симболи преку линиската линија од левата страна потребни за да се бара награда.
Овие симболи вклучуваат 9 до Икони за картичка за играње, од кои секој е вреден до 100x на линискиот влог кога ќе ја пополнат линијата за исплата. Секој детално дизајниран сини и зелени ѓердани, секој ќе се врати 15x, 50x и 250x вашата линија залог кога ќе се видат на три, четири или пет макари, додека златна Статуата плаќа до 300x.
Симболи на врвот на табелата за плаќање треба само да слетаат на првите два репортажа за да платат, почнувајќи со голема злато монета која вреди од 5x до 500x, во зависност од тоа колку од линијата ја исполнува. Прекрасна амазонска жена вреди од 10x до 1,000x, но исто така е и див симбол кој може да застане за другите доколку е потребно, да ги комплетирате дополнителните комбинации за вас. Таа, сепак, нема да го замени логото на играта или специјалниот идол кој ќе го активира џекпот.

Случајни Слободни Слот игри:

Бел на богатство
Бел на богатство
Вклучете го Bell of Fortune со оваа 3-ролна игра со софтверот Play'n Go. Играта има само еднократна исплата на 1, ...
Играјте слот!
Жао Каи Џин Бао
Жао Каи Џин Бао
Playtech софтверот неодамна беше целиот кинески тематски слот машини, а Жао Каи Џин Бао е уште еден ...
Играјте слот!
уривање тимот
уривање тимот
Упадот за уривање е 5-ролна и 40 линија за исплата на видео-слот врз основа на стрипот на истиот ...
Играјте слот!
Thor моќен одмаздник
Thor моќен одмаздник
Тор: Моќниот Avenger онлајн казино слот машина игра е суперхерој тематските слот со 30 линии. Откако ќе го отворите, ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Почетоците на рулетката може да се проследат до изум на 16th век од страна на францускиот физичар Блез Паскал. Додека се обидувате ...
Играјте слот!
Карипско обетка покер
Карипско обетка покер
Можеби тоа е казино атмосфера или егзотични имиња на новите игри на маса, но чувствувајќи вознемирено одење до ...
Играјте слот!
Gopher злато
Gopher злато
Навивачите на онлајн слотови ќе знаат дека има фер неколку рударски тематски игри таму во казино; наведуваш ...
Играјте слот!
Scarface
Scarface
Скални плочи. Слот машина Scarface е освежувачка игра базирана на легендарниот хит-филм, од 1980. На ...
Играјте слот!
0 Коментари

Допилот на Ангел


Неверојатниот слот за Анџели допир на интернет има 5 ленти, 3 редови и 40 фиксни линии за плаќање. Игри со молња кутија ги отвори вратите на небото за сите љубители на слободни бонус круг слотови. Прекрасните ангели ќе ви обезбедат божествени победи во оваа игра за казино!
Ангели ви ја доделуваме бонусната игра
Прекрасните ангели ќе ве доведат до неверојатни награди ако ги почитувате! Ангелот е симбол на размери во овој онлајн слот. Ви требаат најмалку 3 Ангели на лентите за да ги активирате бесплатните игри на 8 со дополнителни диви и множители. Екранот со 8 облаците се појавува пред вас. Изберете ги облаците еден по еден за да откриете мултипликатор и да го најдете ѕвоното и харфата што стануваат дополнителни Диви. Но внимавајте на црвениот ѓавол што се крие зад облаците! Откако ќе ги откријат 2 неговите портрети играта ќе заврши.
Симболот на ангелските крилја со натпис "Диви" го заменува секој симбол во овој слот, но ангелот. За дополнителна облога, можете да ја вклучите функцијата Ante Bet која ги зголемува вашите шанси да освојат бонус на допир со Ангел.
Небото за сите
на златна вратите на небото полека се отвораат и прекрасните ангели кои изгледаат како пин-ап девојки ве поздравуваат во рајот на добивката! Слушнете го звукот на трубата која прогласува претстојните победи! Неверојатен дизајн, прекрасни звуци и возбудливи дополнителни функции можат да ви ги донесат часовите на фасцинантната игра!
Можете да го најдете бесплатниот гејмерски слот на Ангел меѓу многуте други големи видео казино игри на Bonus Express и да го играте само за забава! За да играат било која од Молња кутија бесплатни онлајн слотови нема преземање нема регистрација е потребна на нашиот сајт!

Случајни Слободни Слот игри:

Шерлок мистерија
Шерлок мистерија
Шерлок Mystery slot бесплатно има 5 ленти и 20 исплати врз основа на Шерлок Холмс книга од Артур Конан Дојл. На ...
Играјте слот!
Љубовен натпревар нула
Љубовен натпревар нула
Како што сугерира неговото име, романсата е темата на Love Match, со симпатични женски ангели кои делуваат како натпревар ...
Играјте слот!
Scarface
Scarface
Скални плочи. Слот машина Scarface е освежувачка игра базирана на легендарниот хит-филм, од 1980. На ...
Играјте слот!
Фокин победи
Фокин победи
Фокин победи на Слот машина. Foxin 'победи е неверојатна 3D слот игра создадена од NextGen Gaming. Оваа игра има 5 ...
Играјте слот!
Диви фати
Диви фати
Риболовните навивачи се сигурни да уживаат во Дивиот фати, игра со Microgaming слот која е за риболов во океанот ...
Играјте слот!
Триангулација
Триангулација
Треба да изгледа дека е невозможно да се изненади некој со невообичаени видео-слотови во современите онлајн казино, меѓутоа, ...
Играјте слот!
Море ловец
Море ловец
Play'n Go програмерите неодамна издадоа класичен натпревар во Морски Хантер, кој ги комбинира класичните слот-машини, прекрасните карактеристики и ...
Играјте слот!
Дом на змејови
Дом на змејови
Прекрасната онлајн игра за играње на куќата на џинови има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Кинеските змејови ќе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Штитови од дивината


И името на овој видео спот и неговата севкупна тема се одраз на оригиналната стрип-книга "300" и истоимениот филм 2007, во кој кралот Леонид води 300 Спартанците во битка за да ја брани својата територија против безмилосниот персиски бог Кинг Xerxes.
Богата со уметнички дела кои вклучуваат спартански храмови, оружје и воини, 300 Shieldfs е 5-ролна, 25-payline слот кој ветува дека ќе биде достоен за борбата и нуди мултипликатор на наградата 300X.
Тема
300 Шилдс се воведува со импресивно застрашувачки рафал на музика што ве води директно во воинствената тема. Позадината околу екранот за играње го отсликува полето на пченица, синото небо и спартанските храмови во далечината. Екранот за добредојде е пробиен на многу места со стрели, и ова оружје се појавува постојано низ целата игра.
Долните вредни симболи се директно од картичката и ги вклучуваат 9, 10, J, Q, K и A. Овие симболи се шарени, антички стилски букви и секој е прободен со стрелка. Симболите со средна вредност вклучуваат група на стрели кои летаат на вас, и крвав меч со две острици на врвот на кожна ножница. Постојат два највисоки вредни симболи: долг дрвен брод со едра и весла, и спартански воин кој се повлекува на својот лак и стрела. Кога ќе слеташ на два или повеќе од него, тој станува анимиран и ја стрела својата стрела од рамката.
Звуците во заднина се во основа ограничени на саундтракот сличен на филмот кој се репродуцира само кога ролки активно се вртат.

Случајни Слободни Слот игри:

Златната був на атена
Златната був на атена
Патување до античка Грција и отклучување на тајната на голема награда со Златна був на Атена. Во оваа визуелна ...
Играјте слот!
Магичен шарм
Магичен шарм
Ако го прочитате нашиот преглед на слично-насловени Магични кутии, ќе знаете дека Microgaming помина низ фаза каде што неколку ...
Играјте слот!
Новара рулет
Новара рулет
esign, правила и карактеристики NewAR Roulette е една од најдобрите класични игри на рулет што некогаш сме ги играле. Тоа строго се придржува ...
Играјте слот!
Беверли Хилс 90210
Беверли Хилс 90210
Беверли Хилс 90210 слот игра Преглед. Играта на Иверфет на Беверли Хилс 90210 автоматска игра доаѓа со пет ленти и три редови ...
Играјте слот!
Ориентална среќа
Ориентална среќа
Ориентални Fortune Слот Игра Преглед. Ориентална Fortune бесплатна казино слот машина Microgaming доаѓа со пет плати линии, три реда и ...
Играјте слот!
Штитови од дивината
Штитови од дивината
И името на овој видео спот и неговата севкупна тема се рефлектираат на оригиналната стрип-книга "300" и ...
Играјте слот!
Легенда за белиот бивол
Легенда за белиот бивол
Во вистински пари казино слотови ќе уживате во најдобрите звуци и графика од Cryptologic и ќе ги цениме деталите ...
Играјте слот!
Одмазда на говорницата
Одмазда на говорницата
Внесете ја мистериозната панорама на античко Мексико, егзотично земјиште населено со високи споменици на Ацтеките и далечни пошумени планински врвови ...
Играјте слот!
0 Коментари

Молња скапоцени камења


Молња камења е видео слот за 10-payline создаден од NextGen Софтвер за игри. Ремените се транспарентни и се поставуваат против планински пејзаж украсен со темна ноќна позадина. Два највредни симболи се Златна Медаљон, во овој случај Дивиот симбол, и Дијамантот Бура-Молња, кој се појавува како симбол на Распот. Играчите се охрабруваат да го пробаат слотот бесплатно на оваа страница или да ги проверат казините NextGen на нашата веб-страница и да играат за вистински пари.
Пред да влезат во авантурата за ископување шарени скапоцени камења, играчите се советуваат да го постават својот опсег на обложување. Со кликнување на сиот симбол "Монета", оставено на копчето "Играј", се менува големината на паричката од која се движи 0.01 до 10. Во рамките на опцијата "Autoplay", плеерите можат да го постават бројот на пати што сакаат да се свртат ретуните без прекин. Откако ќе се постават облозите, притискањето на копчето "Play" ќе стане следниот логичен чекор.
Златниот медалјон овозможува замена за сите симболи во играта, освен за Scatter. Дивите може случајно да се додадат за време на секое вртење.
Дијамантот "Бура-молња" може да се појави на сите ленти. Сите расфрлани победи се множат со вкупна количина. Слетувањето 3 или повеќе од овие на макарите предизвикува 10 Free Spins. За време на Free Spins 10 Wilds се додаваат на секој ролна со вкупно 50 дополнително додадени диви. Функцијата Див нагриз, која им овозможува на дивите без победи кои треба да се стремат нагоре или надолу во освоени позиции, исто така се достапни за време на функцијата за слободен превртување.
Играчот кој успева да слета 5 Scatter симболи, ќе добие Джакпот награда од 2000 пати од акциите.
Игра:
Монета: Прилагодете ја големината на монети.
Автоматска репродукција: ремелите ќе се претворат без прекин за избраниот број пати.
Репродукција: Поставете ги ремените во движење.

Случајни Слободни Слот игри:

Мини рулет
Мини рулет
Мини рулет е популарна маса игра со повеќе плеер-пријателска обложувачка структура од американската или европската рулетка. Ако ти ...
Играјте слот!
Паранормални активности
Паранормални активности
Навивачите на сенишните филмови насекаде ќе слушнале за франшизата за паранормална активност и за Паранормалната активност од iSoftBet ...
Играјте слот!
Американски блек џек
Американски блек џек
Подеднакво добро познат како Дваесет и еден. Правилата се едноставни, играта е возбудлива, и постои можност за висока стратегија ...
Играјте слот!
Сите американски
Сите американски
Сите американски е одлична видео-покер игра многу слична на пет нерешено покер, но ова не е само ...
Играјте слот!
Борец
Борец
Воведени во онлајн гејмерската заедница на крајот на 2017, Густаво Ел Лучадор е непрогресивен видео спот произведен ...
Играјте слот!
Среќни овошја
Среќни овошја
Ова лево за десницата за плаќање има неколку квалитети, кои Новоматик е лукаво вклучен да привлече повеќе од само позитивизам ...
Играјте слот!
4 сезони
4 сезони
Зима, пролет, лето, пад: Оваа згодна игра ви овозможува да го доживеете сето тоа! 4 годишни времиња е неверојатно патување низ ...
Играјте слот!
Зелена фенер
Зелена фенер
Развиена од Playtech, Зелената фенер е висококвалитетен, извонреден слот со филмска тема. Врз основа на блокбастер филмот објавен ...
Играјте слот!
0 Коментари

Клеовата желба


Клеовата Wish е 5 ролна, 25 линија за исплата од NextGen Игри кои можат да се репродуцираат од 30p се вртат на сите уреди. Поставена во античкиот Египет, таа има 3 случајно активирани карактеристики на основната игра со функцијата загарантирани диви намотки што ви даваат дива врска до реквизитите на 5. Ми се допаѓа функциите за бесплатни игри на 2, каде што можете да уживате во дивините на сите реплики во функцијата Free Games Parade на Cleo. Функцијата за бесплатни игри за вечни богатства ви дава до слободни фрлања на 20, но дивите и расфрлачите ќе додадат Super Spins и ќе го зголемат мултипликаторот во функцијата Super Spins. Висока варијанта акција од реката Нил!
Клеовата желба се напојува со NextGen Gaming и има ремени 5 и 25 линии за исплата. Игра од 30p до £ 60 за спин на сите уреди, оваа античка египетска тематска игра има корист од 5 бонусните карактеристики вклучувајќи ги и 2 бесплатните вртења и функцијата Super Spins.
Визуелно, желбата на Клео има цртана стилска графика и прилично чудно играње на пијано со звук додека ги вртите ремените. Поставени на реката Нил, симболите на лентите вклучуваат А, К, Q, Ј, 10 и 9 карти за играње, скарабилни бубачки, анки и нараквици и логото на Cleo's Wish. Клеопатра е див симбол и ве наградува со 500 монетите за 5 на payline - исто така ги заменува сите симболи што ги отстрануваат расеаните.
Кога станува збор за бонус карактеристики, има многу да се заглавени во. Во основната игра, имате 3 случајно активирани карактеристики. Прво нагоре е функцијата "Песок на среќата" каде што сите логоа, скараби, нараквици и анах симболи ќе се претворат во истиот случајно избран симбол за поголеми победи.
Потоа, имате функција Додај диви каиши каде што во основната игра, дивите можат случајно да се додадат на било која позиција на било која ролна. Навистина ми се допаѓа функцијата загарантирани диви намотки, каде што до ролни 5 (почнувајќи од ролна 1) може случајно да се сменат во загарантирани диви набори, каде што на тој ролна за тој спин ќе се појави див симбол.
Потоа, тука се бесплатни функции на 2, кои се активираат кога ќе добиете 3 или повеќе пирамиди се распаѓаат насекаде на макарите - исто така ќе добивате 125 монети како готовински бонус. Потоа ќе играте или со функцијата за бесплатни игри на Cleo's Parade Free Games или функцијата "Вечни богатства", како што избирате картичка:
Во функцијата за бесплатни игри на Cleo's Parade, наредени на диви симболи ќе се појават на ролна 5 - магацинот на диви се движи 1 ролна лево со секој слободен спин. Наредени диви, исто така, може да се појават на сите макари, со дополнителен магацин на диви, исто така, се држат и се движат 1 ролна лево со секој слободен спин. Ако добиете 3 повторно да се распадне, на макара 5 ќе се појави магаре. Функцијата завршува само кога последниот куп на диви достигнува до ролна 1.
Тогаш имате функција за вечни богатства бесплатни игри, каде што добивате 5 до бесплатни вртежи на 10 - внимавајте на дивите симболи, дали тие ќе додадат до 3 дивините во мултипликаторот Win Super Spins. Scatters, исто така, ќе се додаде до 3 вртења до Super Spins Spin Meter. 3 scatters иако ќе ја повлече функцијата.
Откако ќе заврши слободниот врти, ќе ја пуштите функцијата Super Spins - бројот на супер-вртења се одредува со Spin Meter и мултипликаторот ќе се определи со бројот во Win Multiplier. Исто така можете да заземете повеќе Супер Врти со добивање на 3 scatters.
Желбата на Клео не може да изгледа како "сериозна" како и другите антички египетски тематски предлози, но има доста удар кога станува збор за бонусните карактеристики. Функцијата загарантирани диви набори може во основа да додава диви на секоја ролна по случаен избор во основната игра, но поголемите победи ќе дојдат во функциите Free Games - особено функцијата за бесплатни игри на Cleo's Parade, каде што можете да извлечете корист од многу наредени диви.
Мој омилен е функцијата Супер Спинс, каде што сум постигнал 15 слободен врти со мултипликатор 9x - ова резултираше со вкупна победа од нешто повеќе од 1,200 пати мојот удел! Го најдов тоа да биде висока варијанса придонес - тоа е одличен прилог на оваа популарна тема. Јас исто така препорачуваме да се обидете WMS" Дама на Египет што е различно од нормалната игра мудра.

Случајни Слободни Слот игри:

Дино може
Дино може
Дино Мог е слот со пет ролни со 25 прилагодливи линии за исплата кои можат да се најдат на онлајн казина работи на ...
Играјте слот!
Џокер покер 52 рака
Џокер покер 52 рака
Џокер покер 52 рака е фантастична варијанта на традиционалната видео покер игра, со дополнителна Joker Card и ...
Играјте слот!
King cashot
King cashot
Кралот Cashalot, долго време, беше еден од најпопуларните прогресивни слотови во светот на онлајн ...
Играјте слот!
Викенд во вегас
Викенд во вегас
Крст меѓу монополот и едноставно казино забава. Купи vegas хотели и освои пари ако играчите слетаат на нив, ...
Играјте слот!
Планета со емоции
Планета со емоции
Запознајте се со забавата и вашата најдобра насмевка кога играте Emoji Planet ™, најновата креација од шведски студиа на ...
Играјте слот!
Црн Витез
Црн Витез
Моќниот Black Knight видео слот е возбудлив 5-ролна слот од Barcrest / SG Gaming со средновековна тема. Всушност ...
Играјте слот!
Накит од морето
Накит од морето
«Накит од морето» е бесплатна онлајн автоматска играчка со макари со различна големина на екранот. Ти можеш ...
Играјте слот!
Рака во рака борба
Рака во рака борба
Време е да ги преземе лошите момци и да се бори против непријателот во рака за да ја предаде битката! Подготви се ...
Играјте слот!
0 Коментари

Змејот победува


Двоен змеј е видео слот со ремени 5, 3 редови и 25 платни линии ориентирани од лево кон десно. Оваа игра е преполна со карактеристики и нуди голем потенцијал за победа преку наредените диви и двојни змејови.
Кога змејовите се активираат, огнот змеј дава дополнителни случајни диви, додека ледениот змев му дава на играчот победник 2x! Додека лов на големите победи, играчите собираат глави на змејот кои ќе наградат слободен режим на вртење кога ќе се собираат 9 од нив.
Играта содржи опаѓачки симболи, што значи дека победничките симболи исчезнуваат од играта откако победата е исплатена, оставајќи простор за нови симболи да паѓаат по секоја победа комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Тајна романса
Тајна романса
Никогаш не е премногу доцна или премногу рано за да ја прослават љубовта во најдобро место за интернет-игри Spin and Win Casino. Се чувствувам ...
Играјте слот!
Горење желба
Горење желба
Горење желба. Burning Desire слот е вашиот класично дизајниран казино слот игра на нашата онлајн казино со сите типични ...
Играјте слот!
Кралеви на готовина
Кралеви на готовина
Ова е ролна за 5, видео запис од 3 споро од инвеститорот кој е Microgaming. Логото на игри служи ...
Играјте слот!
Караоке партија
Караоке партија
Во јули 2016, Microgaming отвори свој неверојатен караоке клуб за секој кој сака да пее и да победи голем! На ...
Играјте слот!
Свинско богатство
Свинско богатство
Подгответе се да извикувате со задоволство, бидејќи Piggy Riches ви носи бескрајна акција со возбудливи и наградувачки бонус функции. Г-дин ...
Играјте слот!
Пиштоли и рози
Пиштоли и рози
Вие бесрамно загрижени за овој бенд безброј пати порано - сега е воздушна гитара до слот! Guns N 'Roses Video Slots ™ ...
Играјте слот!
Фокин повторно победува
Фокин повторно победува
Foxin 'победи повторно е 5 ролна, 4 ред, и 50 фиксна линија за исплата. Играта карактеристики диви кои го заменуваат ...
Играјте слот!
Супер брзо топла топла
Супер брзо топла топла
Она што го имаме овде е стандардна пет-ролна, три ред структура со 25 линии. Највисокиот симбол за плаќање е прекрасен ...
Играјте слот!
0 Коментари

Самурај се подели


Самурај Сплит Ве поканува да ја почувствувате славата и возбудата на самураевскиот ред! Сплит против убаво бујна пејзаж, Самураи Сплит нуди богатство на специјални функции, вклучувајќи Мултипликатори, Сплит Симболи и Слободни Врти, како и прекрасна графика и извонреден саундтрак. Земете вртење со Самураи Сплит и откријте го патот кон богатство и слава.
Карактеристики на играта
Сплит симбол бонус
Секој победнички симбол може да стане симбол на Сплит.
Добитната комбинација со 1, 2, 3, 4 или 5 Split Symbols ќе плати 2, 4, 8, 16 или 32 пати на наградата за таа комбинација, соодветно.
Воин Спин
За време на секое вртење, Warrior Spin може да се додели.
Се појавуваат само диви амблеми, маски, храм, коњ, меч, шише и раскош за време на спин воинот.
Функција за бесплатни игри
5, 10 или 15 Free Games се доделуваат кога се појавуваат 3, 4 или 5 Scatter.
Само Слободен Амблем, Маска, Храмот, Коњ, Меч, Шише и Распрст се појавуваат за време на Слободните Игри.
Бесплатните игри се играат на линиите за исплата и залог на активирањето на играта.
Победничката комбинација Scatter со 1, 2, 3, 4 или 5 Сплит симболи ќе плати 2, 4, 8, 16 или 32 пати на наградата за таа комбинација, соодветно.
Функцијата слободен игри може да се повлече.

Случајни Слободни Слот игри:

Крвни мокрови
Крвни мокрови
Сакате место за убивање на вампири? Тогаш ова е слот за вас! Спакувани со гор, гаули и сенишни случувања, ...
Играјте слот!
Тајните на хор
Тајните на хор
Тајните на Хорус видео спот е видео спот во темата на древниот Египет. Хорус е Египќанец ...
Играјте слот!
Кутре ден на исплата
Кутре ден на исплата
Добредојдовте во оваа симпатична и шармантна нова игра што ја нудиме на Videoslots.com; Кутре денден! Во ова прекрасно видео ...
Играјте слот!
Император на морето
Император на морето
Поставете плови со нас и одете на авантура низ Кинеското Море! Мислите дека древните кинески цареви ги освојуваат седумте ...
Играјте слот!
Hula ноќи
Hula ноќи
Ако пропуштите топло сончеви денови на плажа, сакате да освоите големи награди, или едноставно да се обидете најдобро ...
Играјте слот!
Железо човек 3
Железо човек 3
Железо Човекот 3 бесплатно казино слот машина игра е нешто повеќе, од едноставна суперхерој тематските слот. Главната разлика меѓу ...
Играјте слот!
300 штитови
300 штитови
За крв ... За Слава ... За Спарта! Името и темата на овој видео спот се одраз на стрипот "300" ...
Играјте слот!
Д-р вати
Д-р вати
Вомбат вели: А луд научник-тематски слот? Да ве молам Microgaming! Само кога мислевме дека не можеме да земеме уште една ирска игра, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Милиони клубови дијамантски издание


Секој што некогаш играл игра со слотови, особено ако е игра со прогресивен џекпот, чувствува дека има барем малку шанси да победат на џекпот, инаку тие нема да ја играат играта. Секако, постојат многу работи кои можат да бидат поттик за еден играч да игра одредена игра, но тешко дека нешто ќе го мотивира играчот повеќе од масивен џекпот, и во случај на Милионери клуб Дијамант издание слот, што е точно точно.
Ова моќно NextGen Играчкиот слот има прогресивен џек-покер, а среќата што успеа да ја погоди прогресивната, сигурно ќе сфати зошто играта се вика Millionaires Club Diamond Edition, бидејќи ќе се приклучат на милионерот клуб.
Милионер клубови Дијамант издание Преглед
Визуелно играта изгледа како некои други игри со слична тема, од кои малкумина содржеле и прогресивни джакпотчиња, па тука не е ништо револуционерно, но мора да кажеме дека дизајнерите на NextGen Gaming направиле добра работа и сосема се подготвени да се натпреваруваат со некои од повеќе реномирани слот програмери кои имаат развиено некои од најпознатите естетски привлечен и најпопуларните онлајн прогресивни џекпот игри.
Како што името на играта јасно сугерира, сè во Millionaire Club Diamond Edition е за богатство и луксуз. Ќе видите симболи кои се во согласност со темата. Слој на Милионер клуб Дијамант е достапен во голем број уреди, вклучувајќи ги двата компјутери, како и мобилни уреди како паметни телефони и таблети.
Саундтракот е малку џез и прилично кул, и додава целосно чувство на играта и е уште еден позитивен елемент. Оваа игра беше објавена на почетокот на мај во 2018.
Како да игра милионери клуб дијамант издание
Оваа игра има пет макари и четири редови и ова е доста заеднички изглед, иако повеќето слотови имаат пет по три решетки. Слој на милионери Клуб Дијамант е опремен со линии на 40 и играта се игра со 40 линии. Минималниот удел е еден денар по платежна линија, така што играта може да се игра со 40p. Максималниот износ што може да се обложи во слот за милионски клубови Diamond Edition е £ 160. Можете да одберете сума помеѓу, па можете да играте со играта со £ 2, или £ 4, или друга сума.
Копчињата и контролниот панел воопшто се прилично едноставни и едноставни и нема многу што да се каже за нив, сигурно ќе можете да навикнете на оваа игра, дури и ако претходно немате одиграно онлајн игра за слот.
Во долниот десен агол, ќе го забележите копчето за звук и ако кликнете на него, можете да го исклучите звукот. Ќе забележите дека копчињата за пеглање содржат купишта монети и знак за минус или минус, па затоа може да се каже дека сè што е во слот за милионски клубови Diamond Edition е сосема интуитивно, што ја прави играта прилично корисник.
Како да освојат милионери Клуб Дијамантско издание
Како што е случај со сите прогресивни игри за џекпот, дел од секоја обложувалница направена на играта, во сите онлајн казина каде што е понудена, оди кон прогресивниот џекпот. Играчот што успева да го погоди прогресивниот џекпот, добива вкупниот награден фонд за прогресивен џекпот кој е собран до таа точка. Од тој момент, средствата што се собираат одат кон следниот прогресивен џекпот.
Инаку, играта функционира исто како и секој друг онлајн слот, потребна ви е комбинација од истите симболи преку линија за исплата за победа. Ќе ви требаат најмалку три случаи со ист симбол, освен ако симболот за кој станува збор е најзначајниот симбол, големиот замок, во кој случај можете да освоите награда со само два симболи.
Ако добиете три крила или кралиња преку линијата за исплата, од најлевата страна кон најблискиот ролна, ќе добиете една монета, но со пет такви симболи ќе добиете монети од 20. Аце и кралот плаќаат малку повеќе од Ј и П и тематски симболи плаќаат многу повеќе од тоа.
Можете да добиете награда вредна 300 монети ако погоди пет куќи преку активна линија за исплата. Дури и ако добиете само четири куќи, ќе добиете награда вредна 100 монети. Во прилог на стандардните симболи, оваа игра, исто така, има диви и расфрлани. Дивиот симбол е логото на играта и може да ги замени сите симболи, освен за распрснувачот. Ако добиете пет диви преку линиската линија, ќе добивате монети од 800.
Милионерите Клуб Дијамант Бонус Карактеристики
Ако добиете најмалку три раширени симболи, ќе го активирате бонусот за бесплатни игри. Со три scatters добивате десет бесплатни вртења, со четири ќе добиете 15 игри и ако имате среќа да достигнете пет симболи, ќе добиете бесплатни вртења на 20. Сите награди што ќе успеете да ги освоите за време на бесплатни вртења ќе се помножат со два. Ако добиете најмалку три scatters за време на еден од слободните вртења, функцијата ќе се повлече.
Дивите симболи се додаваат во посебен метар и откако ќе соберете минимум 15 wilds, функцијата Wheels ќе започне. Со 15 диви добивате да го вртите Сребреното тркало и ако соберете вкупно 20 или повеќе ќе добиете вртење на двете сребро и Златна тркала. Конечно, со 30 wilds, ќе добиете да се обиде својата среќа на сребро, злато и дијамант тркала.
Сребреното тркало може да ви даде награда вредна 100 пати од вашиот удел, додека најголемата сума што може да ја добиете на тркалото со злато е 200 пати колку што е влогови. Конечно, ако успеете да го активирате дијамантското тркало, ќе имате можност да го погодите прогресивниот џекпот.
Нашите милионери клуб дијамантски издание Преглед
Како и сите други прогресивни слотови, Millionaires Club Diamond Edition може буквално да го промени вашиот живот само со една игра. Играта RTP е 94.51%, но 3.783% од секој облог оди кон прогресивниот џекпот кој се сели во £ 200K. Ако ви се допадне звукот на тоа и се надевате дека можеби сте среќен играч кој ќе успее да го погоди овој голем џекпот, добредојде во SlotsWise, каде што ќе најдете многу казина кои имаат слотови Millionaires Club Diamond Edition.

Случајни Слободни Слот игри:

Твин спин лукс
Твин спин лукс
Твин Спин навивачи и wannabe, се подготвени за возбудливо продолжение. И дека на стероидите како Нетент ја зголеми играта ...
Играјте слот!
Змеј танц
Змеј танц
Змеј Танц Слот Игра Преглед. Шармантната игра за казино со казино Змеј Танс развиена од Microgaming доаѓа со 5 ремени, 3 ...
Играјте слот!
Планета богатство
Планета богатство
"Како типично британски како ставање млеко во чај" - ова е како Play'n GO го опишува Бејкерс лек, неговиот многу сладок, ...
Играјте слот!
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Популарниот избор на писатели и уметници, градот Париз го пронашол патот до светот на онлајн слотови ...
Играјте слот!
Клеовата желба
Клеовата желба
Клеовата желба е ролна за 5, 25 патарина на линии од NextGen Gaming која може да се репродуцира од 30p спин ...
Играјте слот!
Полен нација
Полен нација
Поленот на нацијата е уште една непрогресивна видео-слот игра развиена од Microgaming со наслов врз основа на симпатична игра на ...
Играјте слот!
Див Торо
Див Торо
Дивиот Toro, е четири-ред, слот за 5 ролна кој нуди 178 поврзување на исплати и возбудлива мешавина на диви, ...
Играјте слот!
Рол цар
Рол цар
Изборот на вашиот удел Reel King има 20 победа линии. Може да се обложувате од 1p до £ 5 на секоја победа линија ...
Играјте слот!