Игра Оператор: slotslv

Бонус. Експрес казино игра оператори

0 Коментари

Златната був на атена


Патувајте во античка Грција и отклучете ја тајната за голема награда со Златниот був на Атина. Во овој визуелно зачудувачки 3 × 5 класичен слот, клучот е Златната був. Искористувајќи ја мудроста на вековите, Сова Атина нуди бесплатни вртења на 20. Сепак, како извор на знаење, Златниот був нуди повеќе од само слободни врти. Ова величествено суштество, исто така, ги наградува Скатер победи и делува како Диви за сите други симболи на ролна.
Волјата на Атина ја презема за време на Слободните вртења и случајно посочува еден симбол. Доколку тој симбол се расејува по ролните за време на Слободните вртења, симболите ќе се прошират за да ја полнат ролната, доделувајќи победи за бонуси. Следете го Златниот був и таа ќе доведе до вечна награда во Златниот був на Атина.

Случајни Слободни Слот игри:

Француски рулет
Француски рулет
Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со стапките и ...
Играјте слот!
Царска империја
Царска империја
Посетете земја со волшебно воспевање, каде што царствата се дом на кралевите и Квинс, Jokers и ... Ogre ?! Во ...
Играјте слот!
Султановско злато
Султановско злато
Звучи грубо, но постојат некои игри за игри што не се вредни за вашето време и напор ...
Играјте слот!
Круна и сидро
Круна и сидро
Овој производ на Microgaming е верзија на Sic Bo. Во него, за да видите каква шанса ќе има во продавница, вашиот ...
Играјте слот!
Игра топка
Игра топка
А тркалото рулет се состои од предење диск со поделби околу својата работ што се врти околу основата на ...
Играјте слот!
Карипско обетка покер
Карипско обетка покер
Можеби тоа е казино атмосфера или егзотични имиња на новите игри на маса, но чувствувајќи вознемирено одење до ...
Играјте слот!
Супермен филмот
Супермен филмот
Прегледаниот слот, врз основа на мошне популарниот филм од 1978 за Супермен, во кој глуми Кристофер Рив, го виде светот ...
Играјте слот!
Кафе компир
Кафе компир
Кревет компир слот игра Преглед. Каучот од картофени без казино, развиен од Microgaming, има каиши 3 и 1 плати ...
Играјте слот!
0 Коментари

Царска империја


Посетете земја со волшебно воспевање, каде што царствата се дом на кралевите и Квинс, Jokers и ... Ogre ?!
In BetsoftНајновиот хит на хит ОГРЕВ ИМПЕРИЈА, придружете се кон државјаните на фантастичното царство со прилично незгодно проблем со Ogre! Иновативниот ден / ноќен циклус ја исклучува играта и им овозможува на играчите да го доживеат животот за луѓето кои живеат во градот.
Во текот на денот, Огре е буден и активен додека граѓаните спијат. И не е ни чудо, бидејќи Огре повремено ќе уништи камени симболи, нудејќи дополнителни награди! Откако ќе падне ноќта, Огре ќе лебдат да спијат и граѓаните излегуваат од нивните камени домови. Само се појавуваат на ленти во ноќен режим, носат со нив кралски награди! Повисоките исплати не се единствената корист од ноќниот режим: Џокер исто така се појавува и носи со него возбуда и 2x WILD WINS!
Џокер, секако, не е единствениот див пронајдок во ова царство! Ден и ноќ нудат специјален цветен цвет на WILD. Види магијата расте и да се прошири, како што секој цвет цвета и расте или пука спори, претворајќи други симболи на ленти WILD!
Во OGRE EMPIRE борбата е ролна и наградите не се ништо помалку од митски!

Случајни Слободни Слот игри:

Огнениот ѕид
Огнениот ѕид
Внимание, топло! Дијаболичен пар ѓаволи во нашиот слот Firestarter ™ ви носи добивки за да бидете горди! Немој ...
Играјте слот!
Приказна за змејови
Приказна за змејови
Во традиционалните Knight vs Z Dragon приказни ние обично патуваме за витез, но многу е забавно да се биде на ...
Играјте слот!
Маѓепсан сирена
Маѓепсан сирена
Волшебната сирена пронајдена кај NextGen Gaming игри е подводно-тематско слот со симболи како риба, школки, бисери, морепловски и други ...
Играјте слот!
Ослободи
Ослободи
Симболите на Online Aute онлајн игра автомат го отелотворуваат спортот на хокеј на мраз во целост. Има ...
Играјте слот!
Трите мускетари
Трите мускетари
Три мускетари е возбудливо онлајн видео слот што ќе ви овозможи да се качат на херојска авантура со трио на ...
Играјте слот!
Манчестер Јунајтед
Манчестер Јунајтед
Маратонбет разви и започна брендирано онлајн казино во партнерство со англискиот фудбалски клуб Премиер Лигата, Манчестер Јунајтед. На ...
Играјте слот!
Фламенко рози
Фламенко рози
Фламенко е танц кој е дел од андалузиската култура. Главно се практикува во Шпанија, Фламенко танц е познат по ...
Играјте слот!
Финецот и вртениот спин
Финецот и вртениот спин
Финецот и Swirly Spin е неконвенционална игра, бидејќи сите 25 симболи од спин се генерираат независно ...
Играјте слот!
0 Коментари

Легенда за нил


Истражувајте ги безвременските митови во Египет ЛЕГЕНДА НА NILE, најновото издание на "Видео слот" од Betsoft Игри на среќа! Овој 7 × 7 каскадно слот карактеристики кластер плаќа и експлодира победи за да се изгради исчекување за новите симболи кои каскада од одозгора.
ЛЕГЕНДАТА НА NILE ги поканува играчите да одат по патеките на боговите: Изида, кралица на Небото, Ра на сонцето и Анубис од Подземјето. Секој од овие богови е претставен со симбол со голема вредност и секоја награда од комбинација на симболи придонесува за соодветната божествена патека, при што секоја патека доведува до возбудливи исплати и карактеристики, како што се бесплатни вртења, масивни исплати на 400x, па дури и прогресивни џекпот!

Случајни Слободни Слот игри:

Двоен бонус покер
Двоен бонус покер
Видео покер се рангира меѓу најчесто играните казино игри во светот, со различни фактори кои придонесуваат за неговата популарност ...
Играјте слот!
Crocodopolis
Crocodopolis
Крокодополис е убаво направен видео-слот кој можете да го најдете во повеќето онлајн казина кои се напојуваат со Microgaming ...
Играјте слот!
Царска градина
Царска градина
Како обожаватели на онлајн слотови, среќно сме навикнати да го направиме виртуелното патување до мистичниот и мистериозен исток. Таму ...
Играјте слот!
Робокоп
Робокоп
Робокоп е добро дизајниран и иконски онлајн видео слот базиран на класичниот киберпанк акционен филм напишан од Мајкл Минер, ...
Играјте слот!
Змијата шармер
Змијата шармер
Змијата шармер слот игра Преглед. Играта на Snake Charmer онлајн слот доаѓа со 3 редови, 25 линии за исплата, и ...
Играјте слот!
Џокер покер
Џокер покер
Само за една монета вредност се користи за обложување во секој круг. Користете ги копчињата + и - десно ...
Играјте слот!
Медуза гледа
Медуза гледа
Gaze на Medusa е 4 ролна, 12 платформа слотови игра од Playtech, врз основа околу змија коса Горгон Медуза на древните ...
Играјте слот!
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти Кенди видео слот е понуда од Microgaming, која ја бои добрината на овошјето против суетноста на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Шеќер поп 2: двојно натопи


Уживајте во реинвенција на шеќер Поп, еден од Betsoftнајпопуларните игри. Во оваа неверојатна продолжение, прифатете го сето она што беше љубено за оригиналот, со победи на кластери и бонбони кои експлодираат во каскада, овозможувајќи дополнителни победи. Врати ги примамливите светли бои и добредојде, меки, облаци како сон, што е поставување на Шеќер Поп. Но, немојте премногу удобно, бидејќи работите ќе се променат. Во шеќер Поп 2: Двојно натопи, сè е откриено, од израмнување до самите бонбони.
Разликата е забележлива веднаш, бидејќи специјалните бонбони повеќе не се појавуваат само на таблата, туку наместо да доаѓаат на таблата во огромно јајце чоколадо! Некои од старите омилени добиваат мала функционална преуредување, како карамел џвакање што сега ги отстранува сите бонбони од одредена боја од табла. Но, вистинските моменти за специјалните бонбони се новите додатоци. Морфинг Златна Диви бонбони ќе се сменат и ќе ја променат формата за да одговараат на било кој бонбол во близина на него. Џели Bean Cannon пука Jelly Beans во воздухот, извади било какви бонбони на кои слетуваат, а Sweet Hammer ја удира таблата и ги вади сите бонбони на патот.
Надвор од специјални бонбони се нови механичари зад кластерот победи. Кластерите на специјалните бесплатни спин-бонбони сега активираат слободни вртења, додека големите кластери го разрешуваат напуштањето на WILD на таблата за да се овозможи понатамошни победи. Кога повеќе од пет кластери ќе се решат во кривина, Candy BOMB ќе остане зад себе за да го исчистите голем дел од таблата и ќе резултираат со големи победи.
Шеќер Поп 2 не е само за поединечни спин, туку, како и оригиналот, им овозможува на играчите да се издигнат од спин за да вртат. На секои неколку нивоа, нов бонбони е отклучен и додава специјална листа на бонбони на играчот, додека се зголемува уживањето на играчот. За разлика од оригиналот, секое ново ниво доаѓа со награди кои му прилегаат на престижот на израмнување! Исто така, за разлика од оригиналот, Sugar Pop 2 нема капа на ниво! Со ова слатко продолжение, забавата никогаш не мора да заврши!

Случајни Слободни Слот игри:

Спартак гладијатор на Рим
Спартак гладијатор на Рим
Легендата за Спартак е онаа која ќе се спушти во историјата како една од најголемите досега. Сега, играчите ...
Играјте слот!
рулет
рулет
Рулет за прв пат беше одигран во Франција за време на 17th век. Сега е едно од најпопуларните европски коцкари ...
Играјте слот!
Магични купишта
Магични купишта
Апелно име Магичен стекови е слот игра полна со она што е именуван по, и ќе најдете носивост на ...
Играјте слот!
Дојде од венус
Дојде од венус
Дојде од Венера е возбудливо 3D видео слотови од програмери Betsoft Gaming. Оваа игра ќе ве однесе до ...
Играјте слот!
Супер флип
Супер флип
Ако шанса да 1,000,000 монети (да, еден милион) звучи како вашата идеја за слот игра небото - тогаш ќе ...
Играјте слот!
Арапски ноќи
Арапски ноќи
Арапски ноќи Джакпот. Арапски ноќи е еден од најстарите и најпопуларните интернет-игри на NetEnt на сите времиња! Арапски ноќи ...
Играјте слот!
Невидливиот човек
Невидливиот човек
Слот за невидлив човек. Невидливиот човек се смета за еден од најголемите хорор филмови на сите времиња. ... На ...
Играјте слот!
Ho ho ho
Ho ho ho
Весела Хо Хо Хо забавно казино слот од Microgaming има 15 линии, 3 редови и 5 ленти. ... Заеднички ...
Играјте слот!
0 Коментари

Тигарска нокта


Атмосферата донесе на екранот од Betsoft е дефинитивно импресивен. Саундтракот е мистичен, но повеќе потсетува на лет низ пространството на просторот. Пред мистериозниот планински пејсаж е главното поле за играње кое, за наше задоволство, се потпира на малку употребуваната дијамантска шема 3-4-5-4-3. Рекламите и поставките се наоѓаат под полето за играње и се тематски добро опремени. Во секој случај тигарот е ноктот најмногу забавно на големиот монитор на цел екран. Овде доаѓа навистина прекрасна атмосфера и сите мали детали и анимации само навистина доаѓаат во свои. Но, дури и на mpbiles, слотот е многу забавно. Бидејќи работи директно во прелистувачот без даунлоадирање, лесно можете да ја играте Тигарската ноктот во движење.
Тигарскиот канџет слот е слот со 5 макари и 720 начини за победа. Направен од BetSoft, одлично е за луѓето кои залагаат големи или мали количини на пари на игри со различни облози почнувајќи од .50 по спин. Користење на некогаш популарни и малку митски сибирски тигри како главна тема, љубителите на животните и гејмерите ќе уживаат во оваа визуелно зашеметувачка pokies игра. Диви и двојна награда бонус функција додадете на возбуда за зголемување на победи на овој 5-ролна, 720 начини pokies машина.
Сибирските тигри тешко можат да видат во дивината, па затоа е многу полесно да ги гледате на екранот (и правете пари). Преземање на уникатна тема, ќе се разбеснувате во Сибир, каде што можете да се приклучите на локално ниво шаман и се поклони на сибирски тигар. Ова е релативно нова игра која те става меѓу група мајчин шамани во средината на нивното духовно патување. Ако заработите пет или повеќе тигарски канџи, тогаш добивате специјална функција "слободни вртења". Ако заработите три или повеќе Шаман расфрлани, тогаш вкупниот износ на залог ќе се помножи со 50. Играј Тигар ноктот онлајн pokies игра
Се населиле во шаман шатор, можете да ги знаете сите за различните симболи во играта додека играте онлајн и добивате бонуси. Веќе знаете за наградите Шаман Раштер и Тигар ноктот, но има повеќе. Ако видите планински врв, тој може да го замени било кој друг симбол на ролна 2, 3 или 4. Според овој тигарски преглед на канџи, ако видите сибирски тигар, орел или шаманска маска, тоа може да значи големи нешта како повисоки профити. Има и други симболи, но тие нема да ви заработи неверојатно високи награди. Тука спаѓаат тапани, ѕвезди, карпи, статуетки и дијаманти.
Носете нешто топло
Како што играте, наскоро ќе научите дека постојат 720 начини на кои можете да победите благодарение на уникатниот ролна формат што го има. Постојат пет ролни и тие се форматирани како ролна 3, 4, 5, потоа 4 и 3 од лево кон десно на екранот. Ова значи дека треба да добиете три или повеќе соодветни симболи на ленти од лево кон десно или од десно кон лево за да почнете да добивате исплати. Најниска вредност на залог е 50 монетите за спин, но можете да ја промените вредноста на вашата монета, па не паничете. Можете да го поставите, како што рековме, насекаде меѓу 0.01 и 1 долар. Нивото за залог може да оди помеѓу 1 и 5. Најмногу, може да се обложувате 250 долари.
Освен облози, постојат и други специјални карактеристики кога играте pokies онлајн. Ако го добиете она што се нарекува Shaman Instant Win тогаш можете да добиете инстантна награда која може да биде или двапати од вкупниот облог, десет пати од вкупниот облог или педесет пати од вкупниот облог. Вкупниот износ со кој се зголемува облогот е зависен од бројот на scatters што ги добивате. Можете да добиете три, четири или пет било каде на вашите макари и гледајте ги зголемувањата на овие награди. Функцијата за слободни вртења се активира секогаш кога ќе го добиете 5 од тигарската нокта која се расфрла на вашите ленти. Секој пат кога тоа ќе се случи, ќе добиете бесплатни игри на 8 за време на кој ќе се помножи вкупниот облог. Можете да заработите до 96 freebies со еден вртеж бидејќи функцијата може да се активира повторно додека сте во него. Ова резултира со максимално вртење на 240. Друга карактеристика што можете да ја најдете за време на сибирскиот лов е функцијата Double Up, која ви овозможува да се обложите на монета во воздух. Ова е традиционалната "глави или опашки"Игра, но во виртуелен амбиент. Кога ќе се сопнувате низ мистичниот шаман, можете да победите до 50 пати со вашиот облог до 240 повеќе freebies и многу шанси за високи исплати за време на рече freebies.
Карактеристики и бонуси
Слот има две различни функции на расејување. За еден, постои срам. Ова може да се појави било каде на теренот. 3 од нив двојно го зголемуваат облогот, 4 шаманите ви даваат десеткратен залог како победа и во 5 има 50 пати кружно залог назад.
Вториот расеј симбол е белата тигарска нокта со кристалната топка. Таа е одговорна за бесплатни вртења. Откако ќе се појави канџа на секој ролери, постојат бесплатни вртења на 8. Максимум бесплатни вртења на 96 може да се добијат со еден спин. За време на слободните кругови, дополнителни бесплатни вртења може да се добијат до максимално бесплатни вртења на 240.
Конечната пресуда
Ако играте на мобилен уред, не се плашете. BetSoft е добро познат по обезбедување извонреден квалитет меѓу нивните 3D игри за десктоп компјутерите и мобилните телефони. Визуелните елементи, без оглед на уредот на кој играте, се извонредни, згора на тоа, можете да уживате само со импресивно голем број наградувачки функции.

Случајни Слободни Слот игри:

Baccarat
Baccarat
Вие не треба да бидете богати за да играте бакара и дефинитивно не треба да носите смокинг или ...
Играјте слот!
Богатство на Викинзите
Богатство на Викинзите
Расфрлачот на играта има рака држење на богатство, додека диви картичка е викиншкиот симбол, кој ги дуплира нечиј ...
Играјте слот!
Одмаздници
Одмаздници
Одмаздници се вратија во оваа официјално лиценцирана игра. Нудејќи ги сите вообичаени карактеристики што ги познавате и ...
Играјте слот!
Дијамант див
Дијамант див
Тие велат дека овие скапоцени камења се најдобра пријателка на девојката, но мислиме дека Diamond Wild е за секого! Овој слот може да се пофали ...
Играјте слот!
Повик на колосеум
Повик на колосеум
Патувајте назад во антички Рим со тоа што играте Call of the Colosseum од Microgaming.Оваа интензивна авантура исполнета со слот ќе ви даде ...
Играјте слот!
Златен змеј
Златен змеј
Златен змеј онлајн слот машина слободно да игра има три макари и пет плати линии. Обидете се со среќата и крадете ...
Играјте слот!
Мачки и пари
Мачки и пари
Не е невообичаено да се видат животни во онлајн слотови, но ретко може да се најде слот игра каде мачки доминираат ...
Играјте слот!
Троен џеб покер покер
Троен џеб покер покер
Добредојдовте во оваа иновативна и ексклузивна казино, Triple Pocket Hold'em Poker! Ако сакате да играте покер, а исто така ...
Играјте слот!
0 Коментари

Материјали за богатство


Готови се на една од највозбудливите нови БИГ WIN игри на 2018 со Материјали на богатството. Во овој скапоцен камен згоден, мулти-функција нов дијамант од Betsoft Игри, играчите ја пробаат среќата за да заработуваат заработувачка за време на својот живот со иновативната нова Megastar Jackpot мини игра.
Самата игра е изградена на платформата "Rolling Wins", наградувајќи им на играчите повторно да се вртат секој пат кога ќе победат. Спојувањето на возбудата на оние бесплатни ре-вртења е мултипликатор на "Ролинг винс", кој може да додели три пати повеќе од исплатата на стандардна победа, во зависност од бројот на респирации кои играчот веќе ги предизвикал. Освен тоа, наместо стандарден дивеч, Reels of Wealth користи богат мултипликатор, кој ќе се вклопува со други диви за уште поголеми победи. Играчите, исто така, уживаат во луксузот на не една, туку на две раселени икони. Едниот, Трезорот на богатството, плаќа веднаш. Од друга - симболот МЕГАСТАР ЏЕКПОТ - му дава на играчите многу побогат начин.
Кога 3 или повеќе симболи на MEGASTAR JACKPOT се појавуваат насекаде на бандажите, започнува мини-играта Megastar Jackpot. Ремените се префрлуваат на специјалните симболи на Megastar Jackpot кои ги опкружуваат играчите злато и накит достоен за таков значаен настан. Користејќи го новиот "Trail System", сопственикот на Megastar Jackpot им овозможува на играчите да соберат специјални Джакпот симболи за време на бесплатни Врти, во обид да заработат еден од четворица неверојатни Джакпот. Како специјални симболи за џекпот паѓаат на место, тие EXPLODE, дозволувајќи им на другите симболи да каскадаат врз лентите и напредувајќи ја нивната специфична патека на Џекпот. Джакпот се разликува по големина, од HERO до STAR на LEGEND до MEGASTAR, при што секој бара различен број на симболи за да стигнат до GRAND PRIZE. Reels of Wealth им дава на играчите толку многу начини за победа, тие можат да се обложуваат на наградувачко искуство, еден или друг начин.

Случајни Слободни Слот игри:

Скапоцен камен
Скапоцен камен
Отворете ја пурпурна боја скапоцени кутии и уживајте во пенливи избори од најдобрите парчиња накит! Пробајте ги ...
Играјте слот!
Див Торо
Див Торо
Дивиот Toro, е четири-ред, слот за 5 ролна кој нуди 178 поврзување на исплати и возбудлива мешавина на диви, ...
Играјте слот!
Див коцкар
Див коцкар
Направете патување во егзотични места, исто така, африкански сафари со казино слот-машина за диви коцки. Меѓу топлите џунгли, ти ...
Играјте слот!
Цвеќе
Цвеќе
Тие можеби не се најубавите цвеќиња што некогаш сте ги виделе, но овие Flowers ™ издвојуваат цветна моќ - двојно цвеќе ...
Играјте слот!
Ирски очи
Ирски очи
Со ирските очи, ние покажуваат дека Videoslots.com уште еднаш се во првите редови на понудата нови свежи игри кои се ...
Играјте слот!
Relic Индијана Џонс: Крадците
Relic Индијана Џонс: Крадците
Видео решетката Relic Raiders е специјален нетентен слот за видео што ќе ве однесе на барање на скриените ...
Играјте слот!
Танцување во Рио
Танцување во Рио
Танцување во Рио е прогресивна, 40-payline слот машина, доведена до вас од страна на WMS Gaming. Разновидниот наслов е тема ...
Играјте слот!
Фа fa близнаци
Фа fa близнаци
FA-FA TWINS ве носи во прекрасно обоениот свет на симпатични идентични двојни сестри, кои ги спојуваат ремените и навиваат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Лабави двојки


Што е 'лабава Deuces?
Терминот лабава deuces се однесува на варијација на еден играч, пет картичка подготви видео покер игра. Целта на играта е да се создаде најдобрата можна победа од почетната рака на картички со искористување на двојките како диви картички. Специјални исплати се активираат за четири deuces, пет-на-вид и диви кралски со 2 е. Вообичаено се игра практично на интернет, лабавите deuces е брза покер игра каде што може да се играат повеќе раце во исто време и двојно или ништо бонус круг може брзо да го зголеми тенџере за добивка.
Објаснети се "лабави двојки"
Целта на лабавите deuces е да се изгради најдобрата можна покер рака, работејќи од оригиналната рака со пет карти, која ја ракува дилерот. Играчот ја отвора играта со избирање на бројот на раце кои тие сакаат да ги играат во секој круг, додавајќи го нивниот почетен кредит преку чипови. Картичките се решаваат и играчот мора да одлучи кои раце треба да ги чуваат и кои треба да ги отфрлат со надеж за подобри картички во следниот договор. Еден циклус од ова претставува целосна рунда на игра.
Како и повеќето варијанти на покер, играчот победува кога гради нешто од следново: кралско флеш, четири двојки, диви кралски со двојни, пет-на-вид, четири-на-вид, три-на-а -недесно, директно рамно, со целосна куќа, директно или рамно. Главната разлика во правилното покер лежи во употребата на картички со двојки (кои се картички со вредност од две - најниски во стандардна палуба). Тие стануваат диви картички во лабава deuces покер. Ова значи дека тие можат да се користат како замена за која било друга картичка во палубата, создавајќи нови победнички раце, како што се диви кралски со двајца и сите пет-на-еден вид. Трикот е да се држат на двојките карти што е можно подолго, никогаш да не ги отфрлаат, бидејќи тие можат да се користат наместо било која картичка во палубата за да се создаде победничка рака. Играчот, исто така, секогаш треба да отфрли еден од двата пара карти, бидејќи парот нема да победи во раката, но може да има три или четири од еден вид.

Случајни Слободни Слот игри:

Fruitmania
Fruitmania
Овошје манија е само за најочигледната титула за игра со слот што веројатно може да мислите, но ако ...
Играјте слот!
Ирски очи
Ирски очи
Со ирските очи, ние покажуваат дека Videoslots.com уште еднаш се во првите редови на понудата нови свежи игри кои се ...
Играјте слот!
Релито hi-lo
Релито hi-lo
Имате ли нешто да кажете за оваа игра? Сакате да ја споделите вашата приказна за успех, стратегијата што сте ја користеле за победа, или ...
Играјте слот!
Лава плен
Лава плен
Пареа столбови на чад се зголеми кога нашата шармантна праисториска двојка ги скенира блиските ленти за Twists со Lava Loot ™ ...
Играјте слот!
Зарове
Зарове
Casino Craps (или Bank Craps), игра со зарове, е една од највозбудливите казино игри. Често е ...
Играјте слот!
Текила покер
Текила покер
Текила покер е игра дизајнирана од страна на PlayTech, најголемиот снабдувач на онлајн игри за игри на среќа во светот. Играта е ...
Играјте слот!
Прекрасни wabbits
Прекрасни wabbits
Wonky Wabbits ™ е 5-ролна, 15-линија видео слот во кој се и Win Both Ways и диви дуплирање функција каде што било диви ...
Играјте слот!
Мачка кралица
Мачка кралица
Играта на Кат кралицата за слободно казино е египетско-тематска игра со реквизити на 5 и 40 линии за исплата. Инспириран од кралицата Мачка, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Keno


Што е Keno?
Кено е нешто како државна лотарија - ќе одбереш неколку броеви на билет, и се надеваме дека ќе се совпадне со броевите што се повлекуваат од машината за пинг-понг. Има друг начин дека тоа е како државна лотарија: шансите се многу лоши. Кено во казиното има највисок раб на секоја игра во казиното - 25% или повеќе.
Добрата за оваа игра е тоа што се игра многу бавно, и за малку како $ 1 поп. Ако сте речиси без пари во казино, секогаш можете да се дружите во дневниот центар на Keno и да играте игри 1 Keno (каде што имате шанса да освоите до $ 250,000, или помали количини).
Ако си играте онлајн, шансите се многу подобри. Се разбира, темпото е многу побрзо, па сеуште може да завршиш да изгубиш повеќе пари преку играње онлајн, иако шансите се подобри, затоа што поставувате многу повеќе облози.
Никогаш не играј Кено?
Многу автори на коцкање ќе ви кажат дека никогаш нема да играат Keno затоа што работ е толку голем. Во Библијата на Новиот коцкар, Артур Ребер вели: "Не би играл со монополски пари, и се надевам дека никогаш нема да". Сега, мислам дека Ребер е одличен писател, а неговата Библија е фантастична книга, но морам да не се согласувам со него за ова. Навистина, дали е толку лошо да се удри еден долар на билет за Кено за шанса да освои четвртина милион долари? Значи сте изгубени цел долар - така што? Сите знаеме дека коцкањето обично е губење на исказот, па што е кривичното дело ако ја ограничиш твојата игра на Кено на она што можеш да си го дозволиш да изгубиш и целосно разбереш дека шансите се лоши? Секако дека куќата е голема, но играњето неколку ефтини игри сигурно нема да ве уништи. Не морате да добивате фантастичен очекуван принос на секој долар што го трошите - на пример, што е очекуваното враќање кога плаќате за да видите филм? Вие "губат" 100% од вашите пари без шанси да го добиете назад. Но, од него добивте некоја забавна вредност, зошто вредноста на забавата од купувањето на билет за Кено е помалку валидна?

Случајни Слободни Слот игри:

Зоро
Зоро
Машината за играње Zorro е дизајнирана од Аристократ Gaming, еден од водечките играчи во индустријата денес. На ...
Играјте слот!
Само накит
Само накит
Преку пет макари и заедно со десет лимити на победи вашата цел ќе биде да ги наплати колку богатства како ...
Играјте слот!
Цреши се диви
Цреши се диви
Цреши Gone Wild слот - тоа е доста успешен обид од развивачите на Microgaming да ги обединат симболите познати на ...
Играјте слот!
Вистински шериф мобилен
Вистински шериф мобилен
Има нов пиштол кој го напаѓа шерифот во градот и тој е надвор од одмазда. Вистинскиот Шериф 3D слотови е уште еден ...
Играјте слот!
Крикове или подобро
Крикове или подобро
Има толку многу различни варијации на видео покер таму, но меѓу најпопуларните се Џекс или Подобро, ...
Играјте слот!
Повик на колосеум
Повик на колосеум
Патувајте назад во антички Рим со тоа што играте Call of the Colosseum од Microgaming.Оваа интензивна авантура исполнета со слот ќе ви даде ...
Играјте слот!
Кариби покер мобилен
Кариби покер мобилен
obile gaming е возбудливо ново поле кое додаде уште една димензија на онлајн казино светот. Со мобилен ...
Играјте слот!
гладијатори
гладијатори
Можете да играте гладијатор во нашето он-лайн казино, заедно со многу други одлични комични и филмски игри. Велики филмови со ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер 10 рака


Играње рака на Џокер покер е забавно и оваа верзија ви дава 10 пати на забава секоја игра! Играте 10 раце, секоја страна користи палуба на 53 картички вклучувајќи го Џокер и Џокер е див.
Исплата е на кралевите или подобро, два пара, три од вид, прав, рамна, полна куќа, четири од еден вид, директно флеш, Џокер Ројал Флеш, 5 од еден вид, и Природно кралско флеш со највисока исплата на 4000 монети за Природно кралско поле.
На договорот добивате 5 картички со лице (наречен одлука рака). Ова ќе биде прикажано на дното од мрежната картичка. Се држите или отфрлите за да ја направите највисоката победничка рака од овие картички 5.
Раката за одлучување е една од десетте раце кои ќе се решаваат во оваа игра. На Џокер може да се замени било која картичка за да се заврши највисоката комбинација. Кога ќе кликнете на нерешено, ќе се решат девет дополнителни раце на 5 картичките.
Вие ги решавате останатите картички за да ја завршите секоја од нивните палуби. Највисоката комбинација се плаќа на секоја рака.
Може да се обложувате 1 на монетите 5 на рака, но најдоброто исплата е кога играте максимално залог за името на монетата. Природното кралско флеш на една монета плаќа 400 монети (во споредба со исплатата на монети од 250 на други видео покер игри), но Природно Royal Flush на макс монети (5) плаќа 4000 монети како и повеќето други верзии.

Случајни Слободни Слот игри:

Невиност или искушение
Невиност или искушение
Секој повремено се бори меѓу неговите или нејзините добри и лоши страни и во овој слот можете да изберете. Како тебе ...
Играјте слот!
Шпански 21 блек џек
Шпански 21 блек џек
Шпански 21 се игра со 1 до 8 палуби на 48 картички, со Броеви 10 картички отстранети од секоја палуба ...
Играјте слот!
Ноќно нула
Ноќно нула
Опсегот на игри за онлајн казината е проширен поради објавувањето на разни онлајн нула-картички во ...
Играјте слот!
Медуза 2
Медуза 2
Ако некогаш сте се запрашале што мора да е како да се соочувате со Медуза во Античка Грција, тогаш ...
Играјте слот!
Кралство на титаните
Кралство на титаните
Дали сте љубител на античка култура? Потоа, слотот на Kingdom of Titans, развиен од WMS казино софтвер провајдер, е одличен ...
Играјте слот!
Оаза покер
Оаза покер
Oasis Poker е варијација на карипски студ покер. Правилата на Оазис Покер се исти како Карипскиот Студ, ...
Играјте слот!
Супер флип
Супер флип
Знаете што добивате од моментот кога ќе го отворите овој видео-слот од Play'n GO. Нема ...
Играјте слот!
Простор кордери
Простор кордери
Простор, последната граница. Просторноста на универзумот е бесконечен извор на чудо за луѓето, а играта ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер 3 рака


Jокер покер 3 Рака е возбудлива видео покер игра со максимална победа на монети од 20,000. Играчите имаат можност да играат три раце одеднаш и со тоа да освојат до три идентични, па дури и различни награди во рамките на една сесија.
Handsокер покер 3 раце прифаќа облози помеѓу 0.01 и 1; Играчите можат да постават нешто од 1 до 5 монети по рака. Се разбира, бројот на монети по рака игра значајна улога во вкупниот износ на можни добивки.
Покрај главната рака, оваа варијанта на видео покер може да се користи за играње на две раце по сесија. Откако ќе се реши првиот пакет со картички, картичките избрани за држење се додаваат на двата дополнителни раце. Потоа, плеерот го погоди копчето за подготвување за да ги прикаже преостанатите картички и можните добивки.
Во зависност од бројот на монети, исплатата може да биде помеѓу 1 монета и до 20,000 монети. Најниската платена комбинација на играта се паровите Kings или Better и 2 кои плаќаат помеѓу монетите 1 и 5. Тие ги следат три од еден вид, директно и светло; Вашата максимална исплата започнува од 5 и се искачува до 25.
Следни на списокот се Фул Хаус и четири од еден вид проследени со Straight Flush и Royal Joker. Ако играте парички 5, играчите можат да се надеваат на добивки помеѓу монетите 30 и 400. Конечно, првите три раце на Joker Poker 3 рацете 5 од еден вид, Royal Flush и Seq. Кралски; Додека последното плаќа џекпот на 20,000-монети, другите двајца плаќаат 750 и 4,000. Theокерот е вајлд картон во оваа игра.
Joker Poker 3 Hand е забавна игра која ги наградува обожавателите на видео покер за нивните напори. Што се однесува до графиките, изборот не е ништо посебен, но нивната врвна награда на монетите 20,000 ги прави сигурно на радарот.

Случајни Слободни Слот игри:

Fruitmania
Fruitmania
Овошје манија е само за најочигледната титула за игра со слот што веројатно може да мислите, но ако ...
Играјте слот!
Джин див
Джин див
Како златни рудници или ловци на богатство, арапските ноќи секогаш ќе бидат главна тема на светот на слотови, со ...
Играјте слот!
Спин и победа
Спин и победа
Spin и Win е основана во 2011 и е во сопственост и управувана од DAUB Alderney Ltd - тие се ...
Играјте слот!
Супербет на Шаарк
Супербет на Шаарк
Тема на класичната приморска пауза за одмор со предатор што демнат во водата, оваа забава и пријателски поди ...
Играјте слот!
Мис Мида
Мис Мида
Неверојатната игра за игри на глувчето Мис Мида доаѓа со 5 рељели, 3 редови и 25 линии за исплата. Жената ...
Играјте слот!
Супер сафари
Супер сафари
Ние не беа продадени на темата кога за прв пат видовме графика на овој забавен малку слот. А цртичка ...
Играјте слот!
Hula ноќи
Hula ноќи
Ако пропуштите топло сончеви денови на плажа, сакате да освоите големи награди, или едноставно да се обидете најдобро ...
Играјте слот!
Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Релативен триаголник во Атлантскиот Океан, кој се наоѓа помеѓу Флорида, Бермудски Острови и Порто-Рико, се користи за да се нарече Бермуда ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер 52 рака


Џокер покер 52 рака е фантастична варијанта на традиционалната видео покер игра, со дополнителна Џокер картичка и Бонус Гембл за да ги зголемат добивките на играчите. Со мноштво раце и голем број на исплати кои одговараат, неколку игри би можеле да бидат толку возбудливи или наградувачки како Џокер покер. Играта се игра со 53 картички, за разлика од традиционалниот 52; дополнителната картичка е дива картичка и делува како "дива" за да ја замени било која друга картичка за да ја добиете најдобрата можна рака.
Во Џокер покер 52 рака на подготви покер, Jokers се диви и може да се користи за да се изгради победнички раце. Започнете со рака со пет карти и изберете кој сакате да го зачувате. Отфрлете го остатокот и заменете го со нов со кликање на Draw. Парот на кралевите е минимална рака потребна за да се добие исплата, а ако победите, имате можност да одите во двоен или без круг. Запознајте го дилерот кој избира картичка и ви покажува. Само изберете картичка со повисока вредност од четирите свртени картички на екранот и ќе бидете на вашиот начин да ги зголемите вашите добивки.
РЕГУЛИРАЈТЕ
Рацете се оценуваат врз основа на платежната табела. Картичките се решаваат од еден оџак. Картичките се мешаат со секоја рака. Играчот има можност да поставите до пет картички.
РАКОМЕТНИ ВРЕДНОСТИ
Рацете се организирани кралеви или подобро 2 парови Само направете перење Комплетна куќа 4 од вид Едноставно исплакнете Диви Ројал со Џокер 5 од еден вид Royal flush Секвенцијални Кралски Jokers се исто така диви и може да се користи за да се создадат други победнички раце.
Победничка рака може да биде и нивната вкупна победа е додадена. Тоа, исто така, значи можност за победа на играта која се чини дека двојно ги зголеми вашите пари.
- Џокер покер, исто така, има авто-игра функција која им овозможува на играчите да се одржи до 25 истовремени облози. За време на функцијата AutoPlay, функцијата за автоматско активирање автоматски се активира за да ги снимаат сите картички што се сметаат за вредни за Вашиот компјутер

Случајни Слободни Слот игри:

Луд луд мајмун
Луд луд мајмун
Луд луд мајмун. Луд луд мајмун е игра за 5 ролна игра со функција за бесплатни игри за зајакнување на вашиот ...
Играјте слот!
Третман на Бејкер
Третман на Бејкер
"Како типично британски како ставање млеко во чај" - ова е како Play'n GO го опишува Бејкерс лек, неговиот многу сладок, ...
Играјте слот!
Џокер дива 1 рака
Џокер дива 1 рака
Џокер диви видео покер се игра со 1 рака. Други верзии на Joker Wild се достапни, игри со 10, 25, ...
Играјте слот!
Хавајски богатство
Хавајски богатство
Поминете некое време попрскувајќи го зајдисонцето и слушајќи ги брановите што плени на брегот и со малку ...
Играјте слот!
Налепници
Налепници
Самото спомнување на зборот Налепници предизвикува игришни слики од уметнички и занаетски креации кои можат да се најдат ...
Играјте слот!
Совршен блек џек
Совршен блек џек
Ако сакате блек џек со страст, но понекогаш се чувствувате како ако класичната игра е малку здодевна или ...
Играјте слот!
Бинго класичен
Бинго класичен
БИНГО !!! Глобално признат, оваа игра има широк апел до сите возрасти. Играчот избира картичка и се надева дека броевите ...
Играјте слот!
Партија линија
Партија линија
Добијте забава со оваа ретро машина за игри на 3-ролна со софтвер Novomatic. Партиската линија има една единствена исплата за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 10 рака


Ако се фенси како малку покер играч, но загрижено е дека некој може да ги прочита вашите блефи, има само една работа: 10 Line Крикове или подобро видео покер.
10 линија дигалки или подобро информации за играта
Обложување од малку како £ 2.50
Играј за прогресивен џекпот
Победа до 10 пати по круг
Давател на софтвер: Playtech
Како да играте 10 линија дигалки или подобро
За да ја започнете оваа забава, првото нешто што треба да направите е да ги поставите вашите облози. Користејќи ги +/- копчињата, можете да го вклучите dial-от од £0.25 до £ 1.25 во зависност од големината на вашиот банкар. Сепак, важно е да се запамети дека ова е 10 Line Jacks или Better не е вашата просечна игра на видео покер.
Во оваа игра, секоја сума за залог што ќе ја изберете ќе биде помножена со 10. Значи, ако сте на најниско ниво, ќе бидете во залог £ 2.50 по договор. На горниот крај на спектарот, еден круг ќе чини £ 12.50. Откако ќе го одберете вашето ниво, тогаш може да го умножите вкупниот удел од 1, 2, 3, 4 или 5. Со допирање на копчето "залог едно", можете да ја зголемите вашата вкупна облог, со што исто така ќе го зголемите износот што можете да го освоите.
Сега, иако тоа би можело да звучи како многу да се потроши на една рака на видео покер, вреди да се запамети дека 10 Line Jacks или Better ви дава шанса 10 да победи. Значи, наместо да добивате само пет карти и да се обидувате да ги држите / разменувате со цел да се рангирате раката, ќе добиете 50 картички!
Играј за прогресивни покер джакпот
За разлика од традиционалните игри на видео покер, 10 Line Jacks или Подобро тука во Paddy Power Casino има посебен пресврт. Како и фиксни исплати за стандардни покер раце (т.е. пар приклучоци или подобро, права, флеш итн.), Исто така имате шанса да играте за прогресивен џекпот.
Додека го зголемувате облогот за пет, би можеле да бидете со застрелан за освојување на илјадници фунти, ако имате дело со кралско флеш. Всушност, она што е уште подобро за 10 Line Jacks или Better е тоа што можете да победите на повеќе линии. Значи, ако стигнете до кралското флеш на вашата прва линија за да го освоите прогресивниот џекпот, ќе победите колку што 4,000 на секоја од останатите редови ако сте направиле дополнителни победни комбинации.
Генерално, ако барате начин да ги тестирате своите вештини, но немате совршено покер лице, 10 Line Jacks или Better е игра за вас.
Предложени игри: Ако 10 линии дигалки или подобро не се вашите пулсот трки, зошто да не играат неколку раце на Џокер покер?

Случајни Слободни Слот игри:

Кристално шума hd
Кристално шума hd
Кристално шумски казино слот развиен од WMS е совршен слот, ако сакате да уживате во магијата на ...
Играјте слот!
Дрвени приклучоци
Дрвени приклучоци
Дивите бобри, кабини за најава, моторни пилиња и листови од јавор се иконите што се гледаат во интернет-приклучоците за дрво Џин 5 ...
Играјте слот!
Среќен рид
Среќен рид
Главната цел на Fortune Hill онлајн казино слот е да се вртат репликите и симболите на натпреварот на активни линии за исплата ...
Играјте слот!
Рамзес богатство
Рамзес богатство
Зафатете ги богатствата на Рамзес, древниот египетски принц, најстариот син на фараонот Рамзес II и кралицата Исетнофрет ...
Играјте слот!
Вистински илузии мобилни
Вистински илузии мобилни
Не постои такво нешто како премногу магија во вашиот живот! Betsoft Gaming имаат предна ред седиште резервирано ...
Играјте слот!
Глави или опашки
Глави или опашки
Глави или опашки е лесна за учење аркадна игра која нуди многу возбуда и има некои дарежливи исплати. Ти ...
Играјте слот!
Трка на кец
Трка на кец
Трка на Аце е едноставна тркачка игра со Дерби стил од 1x2 Gaming. Идејата е дека играчот вложува на ...
Играјте слот!
Сите американски
Сите американски
Сите американски двојно видео покер игра е совршена покер игра за оние кои се нови за картичките ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 3 рака


Крикове или подобро беше една од најраните видео вариации варијации создадени, и останува многу популарна и денес.
Една од причините за популарноста на Jacks или Better е тоа што е меѓу наједноставните видео покер игри за да се разбере. Вие не треба да научите повеќе раце, диви картички, множители или бонус исплати.
Друга причина зошто луѓето како Џек или подобар е затоа што верзијата со целосна плата (највисоко платени) нуди 99.54% созревање и се наоѓа во многу копнени и онлајн казина.
Ова е во спротивност со другите варијанти на видео покер со целосна плата, кои вообичаено не се најдени во казина.
Ако сакате да ги искористат предностите на оваа висока созревање и поедноставена стратегија, продолжете да читате додека дискутираме за историјата на Џек или Better, како да играме, да плаќаме табели и стратегија.
Дигалки или подобра историја
Потекло на реката Мисисипи
Бидејќи Jacks или Better најчесто се поврзани со видео-покер, многумина мислат дека тоа не постоело додека видео-покер машините не влегле во казината во 1970.
Но, Џек или Подобро, всушност може да се проследи наназад до деветнаесеттиот век кога покер стана популарен на речните корита на Мисисипи.
Првата позната референца доаѓа од коцкар и писател Џ. Г. Грин, кој во 1834 ги споредил Џек или подобар за три карти Монте. Зелениот почувствувал дека Џекс или Подобро е фер игра, додека Три картичка Манте била игра со мамење.
Како и многу други форми на покер кои потекнуваат од реката Мисисипи, нема јасен датум кога луѓето први почнаа да играат Џекс или Подобро. Ова остава референца на Грина како најрано споменување на играта.
Дигалки или подобро популаризира видео покер
Дигалки или подобро се остана во коцкање во текот на годините и беше претставен како видео-покер варијанта во доцните 1970s.
Видео покер беше неуспешен кога првпат беше претставен во казина во 1970, имено затоа што тоа не беше ништо повеќе од телевизиски монитор прикачен на централната процесорска единица. Играчите не им веруваа на овие машини, ниту пак гледаат причина да гравитираат подалеку од популарните слот-машини.
До средината на 1970s, Si Redd и неговата компанија, SIRCOMA Si Reddâ € ™ s Coin Machines, почнаа да создаваат подобри видео-покер машини и да ги дистрибуираат до повеќе казина.
SIRCOMA, подоцна IGT, доживеа умерен успех со својата прва игра Draw Draw, која е повлечена со 5 картичка, која започнува со исплата на двојки.
SIRCOMA го смени најниското исплата на двојки, што во голема мера ја зголеми популарноста на видео покер. Денес, Jacks или Better сеуште е една од најшироко играните казино игри базирани на машини.
Како да играте дигалки или подобро видео покер
Дигалки или подобро залог
Можете да залог насекаде од 1 до 5 монети на вашата рака. Повеќето земјиште базирани казина функција $0.25 монета деноминација, со што минималната залог $ 0.25 и максимум облог $ 1.25.
Додека ние ќе ги покриеме подоцна, исплатата на кралското флеш ќе има непропорционален скок кога се движи од победа на монетата 4 до победата на монетата 5.
Ако сакате да се квалификувате за ова зголемување и да постигнете врвен поврат, тогаш треба да обложите монети на 5. За брзо обложување на монетите 5, кликнете на копчето Макс Bet.
И покрај високите созревање на Џекс или Better, некои играчи не се чувствуваат удобно обложување $ 1.25 по рака. Ако сте низок ролер кој сеуште сака да постигне максимум созревање, имајте во предвид дека онлајн видео-покер има девизни монети колку и еден цент.
Играње раце
Откако ќе ги изберете вашите опции за обложување, кликнете на копчето Deal за да ја примите вашата рака на картичка 5. Потоа ја оценувате раката и одлучувате што да ја задржите врз основа на дигалки или подобра стратегија.
Кога одлучивте кои картички да ги задржите и да ги отфрлите, кликнете Draw за финализирање на вашата рака. Софтверот потоа ќе утврди дали вашата рака се квалификува за исплата според табелата за плаќање.
Откако ќе заврши кругот, можете да направите промени во обложување. Или, можете едноставно да кликнете Deal за да ја користите истата облог и да добиете нова рака.
Дигалки или подобри правила
Хаксовите или подобро ги користи стандардната платформа на 52 картичката без диви картички. Оваа игра е програмирана за да се направи секоја картичка да се појави со исти шанси што ќе очекувате од вистинска палуба на картичката 52.
Софтвер за генерирање на случаен број осигурува дека секој договор и рака се рандомизирани.
Земните казина треба да ги достават до државните ревизии за да осигурат дека нивните видео покер и други игри се случаен. Онлајн казина мора да се придржуваат до спецификациите утврдени со нивната јурисдикција (лиценца) за лиценцирање.
Дигалки или подобри варијации
Додека Jacks или Better е јасна, IGT произведува некои нови видео покер варијанти кои ви дозволуваат да ја играат оваа игра во различен формат. Еве ги гледам игрите на кои се става пресврт Дигалки или подобро:
Покер за троен плеј
Triple Play гледа да играте три видео покер раце одеднаш, за што секој треба да има посебен залог. Секоја картичка што ја држите во долната рака е огледувана во другите две раце. Triple Play Poker претставува основа за другите варијанти за кои се дискутира тука, кои исто така користат мулти-рачен формат.
Добар пати плати
Избрани во Triple Play формат, Good Times Pay гледа дека ќе добиете случајни мултипликатори на победи се додека обложувате монети на 5 на рака.
Топло Рол Видео покер
Можете да ги репродуцирате 3, 5 или 10 рацете одеднаш, и треба да се обложите на 10 монетите на рака за да ја прилагодите Топла ролери мултипликатор. Оваа функција по случаен избор го гледа ровот на екранот преку екранот и ви дава множител еднаков на вредноста на двете кости (2x до 12x).
хипер Бонус Покер
Хипер бонус е многу сличен со Hot Roll со два мултипликаторни мултипликатори на 12x. Главната разлика е во тоа што не се вклучени генерали во Hyper Bonus.
Мулти штрајк покер
Оваа игра гледа да играте до четири раце, кои се наредени еден врз друг на ниво. Секој пат кога ќе победите, ќе се преселите на ново ниво / рака. Второто ниво нуди множител на 2x, третото ниво има мултипликатор 4x, а четвртото ниво има мултипликатор 8x.
Multi Strike Poker Супер тајмс плати
Ова е исто како Multi Strike Poker, освен ако можете да ја активирате функцијата за исплата на Супер тајмс од секоја рака со обложување друга монета. Супер тајмс исплата ви дава случаен множител на победи во вредност до 10x.
Погледнете и играјте покер
За дополнителна залог за монети од 2, можете да ја активирате функцијата Peek and Play, која ви овозможува да ја видите првата замена картичка пред да направите отфрлање. Ова може да ви помогне да избегнете отфрлање или чување на картички што ќе ви наштетат на вашата рака.
Трансферот и пар покер
Оваа игра гледа четири карти се занимаваа - два од лево и два од десно. Избирате една од двете картички да се држите на десната страна и другата карта исчезнува. После ова, се решаваат последните две картички, и вашата рака на 5 картичка е завршена (без извлекување).

Случајни Слободни Слот игри:

Xtra е жешко
Xtra е жешко
Xtra Hot е многу едноставен видео слот машина произведена од Новоматик. Како и сите други игри Novomatic, оваа игра е ...
Играјте слот!
Златна риба резервоарот
Златна риба резервоарот
Откријте го спокојството на длабочините подолу како симболи плови околу подводно живеалиште составено од ремени на 5 и ...
Играјте слот!
Кристални камења
Кристални камења
Слот игри се за сите да се забавуваат и се надевам натрупување на богатство, па што тема ќе биде посоодветна отколку драго ...
Играјте слот!
Змеј танц
Змеј танц
Змеј Танц Слот Игра Преглед. Шармантната игра за казино со казино Змеј Танс развиена од Microgaming доаѓа со 5 ремени, 3 ...
Играјте слот!
Кеш луд
Кеш луд
Земи некои значителни парични награди во Cash Crazy слот. Оваа едноставна игра за игри ја носи суштината на пабното овошје ...
Играјте слот!
Американски рулет
Американски рулет
Американскиот рулет е меѓу табеларните игри, кој ужива најголема популарност во казина низ САД. Играта ...
Играјте слот!
Кралство на титаните
Кралство на титаните
Дали сте љубител на античка култура? Потоа, слотот на Kingdom of Titans, развиен од WMS казино софтвер провајдер, е одличен ...
Играјте слот!
тајкуните
тајкуните
Тајкуните е слот 3D од гејмерската колекција на Betsoft. Оваа игра ќе им овозможи на играчите да уживаат во животот како ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 52 рака


Крикове или подобро 52-рака видео покер Определување
Постојат 52 раце во оваа игра на дигалки или подобро. Тоа е рака за секоја картичка во палубата! Играте дигалки или подобро и исплатите се за парови на Џек или подобар, 2 пар, 3 од вид, исправен, рамна, со целосна куќа, четири од еден вид, директно флеш и Royal Flush.
Се користи палуба на картички 52 и палубата се реконструира со секоја рака. Може да се обложувате од 1 до монетите 5 на рака и имате девици на монети од 5 да изберете од: 1 ¢, 5 ¢, 25 ¢, 50 ¢ и $ 1.
Најдобрата исплата игра максимална залог. Ројал Флеш на една монета плаќа 250 монети, но Royal Flush на пет монети плаќа 4000 монети.
Педесет и две рачни решетки се користат во оваа верзија на Jacks или Better Poker. Ви се обраќаат 5 картички со лицето нагоре.
Само долната рака ги прикажува почетните картички. Држете или отфрлите што повеќе картички како сакате да направите комбинација со највисока исплата. Секоја рака користи посебна палуба на картичката 52, а секоја рака ги содржи истите одржани картички како и крајна линија. Нацртајте за да ги поставите останатите картички на секоја рака од нивните одделни палуби.
Рацете без победни комбинации ќе бидат засенчени и победничките комбинации ќе се прикажат во табелата за плати од лево. Највисоката комбинација се плаќа на секоја рака.

Случајни Слободни Слот игри:

Изгребете
Изгребете
Картата за гребење се купува за избраната цена. (Колку е повисока цената што ја плаќате за вашата картичка, толку е поголема ...
Играјте слот!
Царска империја
Царска империја
Посетете земја со волшебно воспевање, каде што царствата се дом на кралевите и Квинс, Jokers и ... Ogre ?! Во ...
Играјте слот!
Див север
Див север
Ако сте љубител на возбудливи и уникатни бесплатни видео-слотови преку интернет, тогаш треба да пробате Play'n Go's Wild ...
Играјте слот!
Забранети змејови
Забранети змејови
Забранетите џинови е една од првите игри на Колосал Ролс што се појавија на казино подови низ целиот свет. Со 2 ...
Играјте слот!
Мистик шумичка
Мистик шумичка
Микрогаминг ве поканува да патувате во земјата, да вдишете свеж воздух и да се релаксирате. Овде имате шанса да ...
Играјте слот!
Легенда за олимписки игри
Легенда за олимписки игри
Легендата за Олимп е слот-игра која може да се најде во многу различни онлајн казино на Microgaming. Прво ...
Играјте слот!
Империјална опера
Империјална опера
Играј слободен Империал оператор од Playn Одете овде на CasinoGamesOnNet.com. Обиди се со Империал опера онлајн слот само за забава или ...
Играјте слот!
Приказна за змејот на Брус леј
Приказна за змејот на Брус леј
Слоновите навивачи запознаени со оригиналниот Брус Ли онлајн спот од WMS Gaming ќе биде задоволен да слушнат дека има ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер


Ова е уште едно чудо дете Microgaming; врвен производител на онлајн казино софтвер во светот. Фантастична 53 картичка игра - 52-картичка палуба + радост-човек џокер. Џокер се третира како дива картичка за да се заврши секоја победа комбинација. Софтверот автоматски го претвора Џокер во потребната деноминација за да ви даде најдобро решение. Играта бара картичките да бидат реконструирани пред секој распоред, давајќи ви случајно зделка во секое време.
Облогата може да се зголеми или намали со кликнување на + и - знаци. Кликни на 'Bet One' и се става една единица од големината на базата, исто така кликнување на 'Bet Max' ќе ја стави максималната залиха. Тоа е навистина лесно како игра на дете да игра Џокер покер, само кликнете на копчето "зделка" и видете ги работите што се движат. Играчот доби пет карти и треба да кликне на кој тој / таа сака да го одржи.
"Авто-игра" е достапна за играчи кои сакаат да се префрлат во Експертски режим од нормален режим. Се разбира, тој ги игра вашите раце автоматски врз основа на одлуката за најдобра математичка пресметка е можно во дадените околности. Само притиснете 'Нацртај' и ги добиете сите нови картички поставени за вас.
Играта ви овозможува да ја зголемите својата победа ако сте стигнале до победничка рака. Ова може да се постигне со кликнување на опцијата 'Удвојување', фантастична карактеристика што не нуди друга игра, освен Џокер покер. Ова од нејзината карактеристика ви овозможува да ги принудите вашите картички со лицето да станат против оние на дилерски картички. Ако твое е од повисока вредност тогаш добиваш двојна награда. Сега продолжете да удвојувате или да го нарекувате еден ден, во секое време. Изборот е ваш.
Веб-страницата обезбедува многу пријателски прилагодувања, како што се контрола на звук, брзина на игри и, пред сè, онлајн асистент што ви навестува најмногу ветувачки залог по најдобра можна математичка пресметка во секој даден момент.
Највисокиот џекпот што може да го освоите е монетата на 5000 (во зависност од максималното вложување), но треба да добиете "Природно кралско флеш" за тоа; Ројал Флеш без дива картичка во него. Минималната залог може да биде малку 0.25 и максимум може да поминат 100 пати високо што е $ 25 во едно време.
Најомилените карактеристики на Online Joker Poker се негов режим на автоматско и екпертирање, опција за удвојување, внесување на диви картички и автоматско повторно вложување. Некои од првите казина кои нудат Joke Poker се Платинум игра, Сите слотови, 7 султаните, Лас Вегас Палмс и Кралскиот Вегас.
Како производ на Microgaming, ги наследува сите вообичаени клучни карактеристики кои ги прават овие игри најпосакувани меѓу онлајн гејмерската заедница. Некои од неговите особености вклучуваат лесен, јасна графика, лесна за око, лесна навигација. Сите негови опции се очигледни и на дофат на дури почетници играчи. Табелата за исплата е прилично истакната за да ви даде јасна претстава за тоа што е вашиот тенџере. Лесно е да се разбере и полесно да се игра. Помош е секогаш достапен со еден клик. Тоа навистина е "удвојување" двојки забава за победник! Мора да се обидете за било кој онлајн авантурист.

Случајни Слободни Слот игри:

Супер флип
Супер флип
Ако шанса да 1,000,000 монети (да, еден милион) звучи како вашата идеја за слот игра небото - тогаш ќе ...
Играјте слот!
Г-жа жаба
Г-жа жаба
Најпознатиот г-дин жаба на сите е оној кој се наоѓа на страниците на Кенет Грахам е ...
Играјте слот!
Чудо жена
Чудо жена
Чудо жена, масовно популарна во 1980s има направено голем препород во текот на последните неколку години со големи ...
Играјте слот!
Татко на треска
Татко на треска
5-ролна 20 payline слот од Nextgen. Појавувајќи се исклучиво на ролни 2,3 и 4, самиот треска е секако ...
Играјте слот!
Jumpin зајак
Jumpin зајак
Светли смели бои го пополнуваат екранот додека играчите однесоа на небото со карактери 2 зајак додека скокаат ...
Играјте слот!
Рим и Египет
Рим и Египет
Рим и Египет е нова онлајн машина за игри од WMS Gaming и онаа која ги слави овие големи древни империи; ...
Играјте слот!
Wolverine
Wolverine
Ако имаше некогаш слот игра да ја добиете вашата канџи во - тогаш тоа мора да биде Wolverine, а ...
Играјте слот!
Слотовски дел 2
Слотовски дел 2
На Slotfather се враќа со сите негови приврзаници - вклучувајќи ги Змиите очи Семи, Френки "Кнукли" и Fat Tony - во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен бонус покер


Видео покер е рангирана меѓу најчесто играните игри во светот со различни фактори кои придонесуваат за неговата популарност. Играта може да се пофали со низок долен раб и може да биде претепана додека играчите ја спроведуваат добрата стратегија и прават оптимални одлуки. И онлајн и офлајн казина сега воведоа импресивен број на варијации на видео покер за да се смират растечките апетити на навивачите на оваа игра.
Еден од најпознатите членови на проширеното видео покер семејство на игри е Двоен бонус покер. Како и многу други варијанти на видео покер, и овој, е дериват на најчесто играната Крикове или подобро. Играта, исто така, дели многу сличности со друг Џек или Подобро деривати, Bonus Poker, само што доаѓа со поголема варијанта.
Една од главните точки на интерес со Двоен бонус покер е тоа што нуди двојно повеќе кредити за формирање на Четири од вид со Aces, од каде и играта добива свое име. Многу играчи брзо се префрлаат од Bonus Poker на Double Bonus Poker, но за жал, малку од нив пауза да ја разгледаат клучната карактеристика на оваа игра - двојните исплати за четири Aces во Double Bonus Poker доаѓаат по цена на намалени исплати за два пара , што е токму она што ја зголемува варијансата.

Случајни Слободни Слот игри:

Retromania
Retromania
Retromania е видео-слот за 9-payline кој работи на софтверската платформа на Endorphina. ... Играчите можат да го пробаат слотот ...
Играјте слот!
Секогаш е топол лукс
Секогаш е топол лукс
На кралот Џек Казино - најдоброто онлајн казино, уживајте во една од најжешките игри на интернет, кои го комбинираат возбудливоста со ...
Играјте слот!
Polterheist
Polterheist
Polterheist е висока варијација NextGen Gaming слот со 5 ленти и 100 линии. Може да се репродуцира од 50p спин на ...
Играјте слот!
Златна риба резервоарот
Златна риба резервоарот
Откријте го спокојството на длабочините подолу како симболи плови околу подводно живеалиште составено од ремени на 5 и ...
Играјте слот!
Зомби наспроти навивачи ii
Зомби наспроти навивачи ii
Zombies vs Cheerleaders II е пет-ролна онлајн слот игра од Real Time Gaming. Тоа е еден од неколкуте најчесто играни ...
Играјте слот!
Возбудлив спин
Возбудлив спин
Видео-слот Thrill Spin е многу забавно видео-слот базиран на фер, со ролеркостер, весело одење ...
Играјте слот!
Випс
Випс
Темата на играта (земена од волја О 'на wisps) е изненадувачки актуелна за средновековна легенда. Покрај тоа ...
Играјте слот!
Juice'n'fruits
Juice'n'fruits
Летото е врз нас, што значи дека времето на свежо сочно овошје е само еден чекор подалеку. На ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен двоен бонус покер


Двоен двоен бонус (DDB) е најпопуларната видео-покер игра во светот. Тоа доаѓа со големи раце - и суви магии. Очигледно тоа е вистинската мешавина на "рајот или пеколот" за многу играчи.
Она што го прави DDB е колку добивате за 4-of-a-kind.
Двоен двоен бонусен симулатор
Сликата погоре ја илустрира верзијата на играта "9 / 5" (каде што се платени 9-за-1 за целосната куќа и 5-for-1 за флеш), каде што добрата игра дава просек 97.87% во просек. Постојат подобри плати за плати и полошо. Играта за која зборуваме денес ќе биде точна за сите заеднички плати.
Колку вредат грешките, се пресметува под претпоставка дека играте за долари, обложување пет парички во исто време.
K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 9 ♦
Дали сте кукавица или сте коцкар? Кукавиците ги држат сите пет карти, додека коцкарите ги фрлаат деветтемина, велат дека се молат и одат на царскиот флеш.
Во овој случај, да се биде кукавица е во вредност од $ 250 и да се биде коцкар е во вредност од $ 92.34. Би било огромна грешка да се коцка, кога веќе имаш право на рамна флеш. Споредете ја оваа рака со K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 8 ♦ (каде што имате флеш во вредност од $ 25) или K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 9 ♠ (каде што имате право во вредност од $ 20). Во овие два случаи, како коцкар е многу подобра игра.
K ♣ K ♥ 7 ♠ 7 ♦ 5 ♠
Многу играчи ги држат кралевите (во вредност од $ 7.24) наместо KK77 (во вредност од $ 8.40). Тоа е голема грешка и тоа се случува често.
Бидејќи ги враќате парите назад ако не ги подобрите кралевите и добиете иста сума ако не ги подобрите двата парка, изгледа дека овие две комбинации се исти. И бидејќи тоа се чини дека е точно, зошто да не се обидеме за четири кралеви во вредност од $ 250?
Факт е дека овие две комбинации се еднакви само ако завршите со нив како крајна рака. Како рака ќе се придржувате, тие воопшто не вредат исто. Имате девет пати поголема веројатност да добиете целосна куќа (во вредност од $ 45) ако имате два пар отколку ако само ги држите кралевите.
Споредете го тоа со A ♣ A ♥ 7 ♠ 7 ♦ 5 ♠. Еве точната игра е ас, кои вредат во просек $ 9.65. Која е разликата? Сеуште имаш приближно 1-во-360 снимка за конвертирање на двата аса во 4-на-еден вид како што би сакале да конвертирате еден пар кралеви, но четири асови (во вредност од $ 800 или можеби $ 2,000) се вредни многу повеќе од четири кралеви ($ 250).
A ♠ A ♥ A ♣ 6 ♥ 6 ♠
Одржување на сите пет карти е целосна куќа во вредност од загарантирана $ 45, но само зачувувањето на асите е вредно за $ 63.58. Кога ќе почнете со 3-of-a-kind и ќе нацртате две картички, имате 4.25% шанса за добивање на quad. Овој пат, оди за тоа!
Споредете го тоа со 3 ♠ 3 ♥ 3 ♣ 6 ♥ 6 ♠. Одржувањето на тројцата е "само" во вредност од $ 37.68, бидејќи четири тројца не вредат скоро четири асови. Значи во овој случај, да ја задржите целата куќа $ 45.
A ♣ A ♥ 3 ♥ 4 ♥ 5 ♥
Двоен двојно бонус играчи сакаат да добиете четири асови, но вие сте долг пат од добивање четири асови цртање три карти на пар. Држењето на двата аса е вредно за $ 9.50.
Одење за срцата, каде што цртање на 2 ♥ е во вредност од $ 250 и неколку други картички ви даваат редовно флеш или исправен, вреди во просек од $ 11.64. Ова е далеку подобра игра.
Q ♣ J ♣ 10 ♣ 9 ♣ 8 ♥
Одржувањето на сите пет карти за директно 20 е некоја рака на "сецесија вашата сестра". Тоа не е страшно, но не и премногу возбудливо.
Сепак, намалувањето на осумте и обидот за правилно фрлање на $ 250 е само во вредност од $ 17.13. Вие завршувате само со директно рамни 4.25% од времето, и ќе завршите со ништо повеќе од 57% од времето. Подобро да се задржи загарантираната права.
Забележете дека ова е поинаков одговор отколку што го дадовме во првиот проблем, каде што рековме да го фрлиме деветто од K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 9 ♠ и да го коцкаме. Која е разликата? Во првиот проблем, се упативме кон кралско флеш на 4,000. Во актуелниот проблем, ние се обидуваме да го изедначиме директно со 250. Воопшто не е исто!
Па, како си направил?
Играњето правилно е сложено отколку што многу луѓе го сфаќаат. За среќа постојат голем број на софтверски производи кои ви дозволуваат да вежбате и да ве исправите кога ќе направите грешка. Го користам видео покер за победници, но има и други добри.
Јас покажав само неколку раце денес. Има многу други раце каде што играчите прават грешки. Малку пракса ќе ги подобри вашите резултати неизмерно!

Случајни Слободни Слот игри:

Златен митинг
Златен митинг
Gold Rally е една од најпопуларните онлајн казино игри во Supercasino. Прогресивниот џекпот значи дека потенцијалот ...
Играјте слот!
Минг династија
Минг династија
Династијата Минг династија машина е вистински пари Novomatic gaminator gambing игра. Ким Khardashian има миризливи парфем кој е ...
Играјте слот!
Европски блек џек
Европски блек џек
Широко се смета за еден од најпопуларните игри на Блек Џек, европскиот блек џек е само еден од голем број на Блек Џек ...
Играјте слот!
Хуго 2
Хуго 2
Навивачите на слободните видео-слотови на интернет мора да се сетат на слот за Хуго создаден од Play'n Go, кој се базира на ...
Играјте слот!
Tally ho
Tally ho
Tally Ho е игра чија тема е базирана на спортот за лов на лисици и е развиена од Microgaming софтверска компанија ...
Играјте слот!
Тениски ѕвезди
Тениски ѕвезди
Тенис казино игра за игри на тенис е спортски тематски слот со ленти на 5 и 40 линии. Тенискиот шампионат е ...
Играјте слот!
Глобален патник
Глобален патник
Дали некогаш сте сонувале за патување низ светот? Playtech има дизајнирано убаво слот што ви дава оваа шанса. Глобален патник ...
Играјте слот!
Кинеска кујна
Кинеска кујна
Playtech е водечки снабдувач и иновативен развивач на видео слот и производи од казино. Крос платформа решенија го прават својот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двојно двојно джакпот покер


Правила на играта
Кога играчот ќе кликне на копчето "зделка", првата рака ќе се справи. Играчот мора да кликне на картичките што сака да ги задржи. Доколку некоја картичка веќе сочинува добитни комбинации, тие се обележани со 'Одржување' од софтверот. Сепак, играчот може да ги ослободи тие картички со кликнување на нив. Откако играчот ја донесува својата одлука, тој мора да кликне на копчето "Подготви". Одржаните картички потоа се прикажуваат на секоја од рацете на 100. Софтверот се занимава со свежи картички во слободни позиции. Добитните комбинации се следат на левата страна од екранот, што мултиплицира број на секој вид добитна комбинација со исплатата одредена во табелата за исплата. Вкупните добивки на играчот се префрлаат во ќелијата "исплата".
Распоред на исплата
На исплата распоред може да се пристапи со кликнување на копчето "исплата табела". Исплатата се прикажува одделно за 1 до монети со 5 монети. За монетата на 1, Крикове или подобро плаќа монета 1 и Ројал Флеш ги исплаќа монетите 250. Исплатите за другите победнички комбинации лежат меѓу нив. За повеќе пари монетарно, исплатата е пропорционална со бројот на монети. Постои исклучок од ова. За Royal Flush со 5 монетите се исплатеше е 4000 наместо 1250.

Случајни Слободни Слот игри:

Овошје бонанза
Овошје бонанза
Ако симплифицирани слотови се повеќе до вашата улица, тогаш Fruit Bonanza од инвеститорот за игри Play 'n Go е совршен за ...
Играјте слот!
Леонидас, крал на Спартанците
Леонидас, крал на Спартанците
Леонидас беше Кралскиот воин на Спартанците, кој во 480BC ги предводеше 300 Спартанците во победата над силен ...
Играјте слот!
Султанов богатство
Султанов богатство
Дали сакате да се појавите во мистериозниот Блискиот Исток и да се запознаете со величествениот султан, храбар Аладин и други ...
Играјте слот!
Тројна шанса Хило
Тројна шанса Хило
Целта на Triple Chance HI-LO е едноставна: да се предвиди дали ролна за предење ќе слета на број кој е ...
Играјте слот!
Под морето
Под морето
Оваа игра со слотови може да има длабока морска тема, но нема притисок за дробење кога ќе можете да играте бесплатно! Спин ...
Играјте слот!
Основен инстинкт
Основен инстинкт
Основен инстинкт слот игра Преглед. Возбудливата машина за забавни игри "Основен инстинкт" доаѓа со три редови, пет макари. ... На ...
Играјте слот!
Мит на џинови
Мит на џинови
Развиен од Microgaming, митот на Dragon е 5 ролна, 3 ред, видео слот. Има 20 линии кои плаќаат лево ...
Играјте слот!
Чуден еден во
Чуден еден во
Чуден Еден Во е едноставна игра со карти со 1x2 Gaming. Се разгледуваат две картички и вкупно се земени, каде ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен џекпот покер


оф Джакпот покер е онлајн видео покер за неколку раце, во која се користи стандардна палуба на 52-картичка без диџеи. Виртуелниот дилер ги меша картичките пред почетокот на секоја рака.
Целта на играта се состои во собирање платена рака во една или повеќе линии. За да се постигне ова, дозволено е размена на пет картички во секоја рака едно време бесплатно.
Може да се репродуцираат 5, 10, 25, 50 или 100 рацете во видео покер Double Jackpot. Не е дозволено да се игра на иста линија.
Облогата од една до пет монети од два центи до пет евра е прифатена за секоја рака. Максималната залог на рака зависи од бројот на линии.
Стандардните покер раце од двојни дигалки до кралски флеш се исплаќаат Двоен Джакпот покер. Покрај тоа, неколку варијанти квадратни се валидни во оваа видео покер: птици-кралеви, двојки-четири и асови (наредени во зголемување на редот на вредностите). Четири од еден вид на асови е втора рака во Двојниот Џек Покер.
Високи шанси се предвидени за кралското месо додека обложување пет монети (четири илјади монети).
За време на играта, корисникот прво ги гледа петте карти во неговата почетна рака. Одлучува кои картички треба да се разменуваат. Одржаните картички се удвојуваат во сите други линии. Тогаш крупието се занимава со нови картички (секоја линија има индивидуална палуба). Потоа се прават исплати за сите раце.
Вкупниот износ на добивки може да се зголеми во играта за удвојување. Коцкарите треба да се обидат да најдат една од четирите дупки, кои ќе можат да ја победат картичката на дилерот. Успешниот избор двојки исплати. Неуспешниот резултира со губење на залог.

Случајни Слободни Слот игри:

Френки фантастичен 7
Френки фантастичен 7
Magic Magic Seven Jackpot на Френки Dettori ќе ве воведе во светот на коњски трки. Оваа игра е инспирирана од времето на 3 ...
Играјте слот!
Африка Симба
Африка Симба
Ако некогаш сте помислиле да се вклучите на дивиот Сафари во Африка - и сега можете да се заблагодарите на Африка ...
Играјте слот!
Џунгла игри
Џунгла игри
Игри со џунгла не се една од оние слот-машини со премногу функции. Оваа онлајн казино игра користи Диви ...
Играјте слот!
Жешка шанса
Жешка шанса
Ако сте еден од оние ретро-љубовни играчи кои секогаш се надеваат дека креаторите ќе направат совршен слот во стариот стил ...
Играјте слот!
Фанки пилешко
Фанки пилешко
Ако полека растете уморни од градскиот живот и копнеете за пауза во селата, ние ...
Играјте слот!
Новара рулет
Новара рулет
esign, правила и карактеристики NewAR Roulette е една од најдобрите класични игри на рулет што некогаш сме ги играле. Тоа строго се придржува ...
Играјте слот!
Делфински готовински слотови
Делфински готовински слотови
Игра која може да се игра е секогаш добредојдена, па добредојде на Делфин Пари Видео Слот, со 30 исплати, и импресивна графика и ...
Играјте слот!
Овошен бес
Овошен бес
Еден од RTG бесплатни казино слотови нема преземања, овошје бес слободна слот машина онлајн, е многу светла, атрактивна ...
Играјте слот!
0 Коментари

Крикове или подобро


Има толку многу различни варијации на видео покер таму, но меѓу најпопуларните е Крикове или подобро, исто така познат како Draw Poker. Ова е една од најосновните варијации на видео покер што може да се игра, бидејќи треба само да држите рака со дигалки или подобро да добиете исплата. Jacks или Better е првата верзија на видео-покер, поради што нејзината игра многу наликува на оригиналниот Draw Draw игра.
Како и во повеќето онлајн видео покер игри, рака на Џек или подобро почнува со залог на играчот. Потоа се занимаваа со пет картички кои тој може да ги задржи или отфрли во потрага по подобра рака по негов избор.
Дигалки или подобро - Разбирање на рацете
Висока: Секоја картичка што е Џек или повисока. Ниско, од друга страна, се однесува на сите картички кои се пониски во вредност од Џек. Примери за големи картички вклучуваат Ace, King, Queen и Jack, додека ниските картички работат од 2 преку 10.
Ројал Флеш: Се однесува на пет секвенцијални картички со соодветни костими кои почнуваат со 10 и завршуваат со Ace. Ова е највисоката платена рака во дигалки или подобро.
Плетен флеш: Составен од пет последователни картички со сличен костум до 10 (на пр. 6, 7, 8, 9, 10).
Четири од вид: Се однесува на четири картички со ист број. На пример, четири кралеви или четири 2.
Целосна куќа: Се состои од рака со три вида плус еден пар (на пример, три 7 и два кралеви).
Четири на Royal Flush: Ова едноставно значи дека имате четири од петте карти што се потребни за да се формира Ројал Флеш. На пример, ако имате 10, Jack, Queen и King, потребен ви е само Ace за да го комплетирате Royal Flush.
Флеш: Содржи пет карти од истиот костум.
Три од вид: Рака која содржи три карти со ист број. На пример, три 6s или три дигалки.
Директно: Се однесува на пет картички во секвенцијален редослед, но не секогаш од истата костум.
Четворица на директно флејш: Едноставно значи дека имате четири од петте потребни карти за да го завршите директно флејш.
Два пара: Погледнете два пара карти, секој пар кој го содржи истиот број (на пр. Два 4 и два Aces).
Три до Royal Flush: Вие имате три неопходни картички потребни за да се формира Ројал Флеш.
Четири на флеш: Содржи четири картички од иста боја.
Четири на прав: Содржи четири карти во последователен редослед, но не секогаш од истото одговарање.
Три до флејт: Значи имате три картички во секвенцијален редослед и од истото костум за да направите фризура.
Двајца на Ројал Флеш: Две карти за обезбедување на Ројал Флеш.

Случајни Слободни Слот игри:

Џек чекан 2
Џек чекан 2
Џек се врати! Искусете го неспоредливото возбудување со Jack Hammer ™ 2: Fishy Business, каде што Џек се враќа со залог 99 ...
Играјте слот!
Снимање ѕвезди
Снимање ѕвезди
Кој не е фасциниран кога гледа на ноќното небо со илјадници пенливи ѕвезди? Пукање Ѕвезди носи оваа фасцинација да ...
Играјте слот!
Пандаманија
Пандаманија
Слот за Пандаманија е еден од интернет-слотните мрежи на животните на Nextgen Gaming. Играчите ќе се приклучат на Панда, и неговите пријатели во ...
Играјте слот!
Милиони мајмуни
Милиони мајмуни
Изберете слот, кој било слот. Кој знае колку може да победи? Не е важно каде на слот одбор ти ...
Играјте слот!
Ролна фабрика
Ролна фабрика
Reel Spinner е пет ролна Слот со 15 линии, напојувани од реномирани развивачи на игри Microgaming, што значи дека сте ...
Играјте слот!
Најдобро од сите нив
Најдобро од сите нив
Fairest of Them Сите онлајн видео слот од Ash Gaming е 5-ролна, 20-payline самовила. Иако насловот ...
Играјте слот!
Семејството на Дракула
Семејството на Дракула
Дракула се враќа, па задржете го здивот и уживајте во новата видео игра на Playson - семејството на Дракула. Ова е ...
Играјте слот!
Тајландски храм
Тајландски храм
оргинална Азија не остава никого рамнодушен. Вклучете се во Playtech рајот и види за себе целата убавина на овие ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бонус покер лукс


Како што рековме порано во нашата преглед статија, Бонус покер Делукс е игра која користи палуба на картички 52 и има Пар на дигалки како најнизок ранг за победничка рака. Bonus Poker Deluxe, за разлика од Jacks of Better, нуди на играчот само парите пари за рацете како чести како две парчиња. Слично на Крикове или подобро, сите четири-на-вид комбинации плаќаат еден ист број на монети. Меѓутоа, кога играте Bonus Poker Deluxe, ако имате четири од еден вид, тој / таа ќе добие 80 пати повеќе од износот на пари што тој / таа се обложува.
Она што вреди да се забележи е дека голем број варијации на оваа игра постојат, а некои од нив плаќаат поинаков број монети за комбинации како што е Плетен флиш.
Верзијата на играта, обезбедување на најголема можност за заработка, е 9 / 6 Bonus Poker Deluxe, која нуди очекувано враќање на 99.64%. Кога ќе ја играте оваа игра, ќе заработите монети од 9 за секоја монета која тој / таа се обложува, ако има целосна куќа и 6 монети за секоја монета која тој / таа се обложува, ако тој / таа има Флеш.
Сега, да ги разгледаме платите за двете најдобри варијации на играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Златна риба
Златна риба
Играјте го златниот рибник создаден од WMS казино софтвер провајдер и уживајте во симпатичен дизајн и бројни бонус игри, кои нема да ...
Играјте слот!
Jumpin зајак
Jumpin зајак
Светли смели бои го пополнуваат екранот додека играчите однесоа на небото со карактери 2 зајак додека скокаат ...
Играјте слот!
Берберницата несечка
Берберницата несечка
Препуштете се на место на машка чешлање со бесплатниот Барбер Магазин Uncut слот кој има софтвер од Thunderkick. Ти ...
Играјте слот!
Нед и неговите пријатели
Нед и неговите пријатели
Нед и неговите пријатели слот игра Преглед. Нед и неговите пријатели се видео-слот од 5-ролна, 3-ред и 30-payline од ...
Играјте слот!
Фудбалски правила
Фудбалски правила
Почувствувајте ја возбудата и покачуваната треска како што влегувате на стадионот и слушајте ги извиците на толпата околу нас ...
Играјте слот!
Дозволете им да се прошетаат
Дозволете им да се прошетаат
Нека се возеше за првпат беше претставена во казина во 1993. Shuffle Master Inc, компанија која ги прави тие автоматско префрлување ...
Играјте слот!
Маслена манија
Маслена манија
Сите мораа да сонуваа да ја богатат со откривање на нафта - но сега веќе не мора да сонувате ...
Играјте слот!
Топла шут
Топла шут
Повеќето обожаватели на слотови кои биле во Вегас ќе имаат видено Hot Shot слотови во некоја фаза. Тоа е малку ...
Играјте слот!
0 Коментари

Deuces Диви


Ако ви се допаѓа игри со покер и игри за игри што ќе ги сакате Deuces Диви, еден од најпопуларните слотови!
Deuces Wild видео покер е омилена игра со играње карти во видео формат на слот-машини.
Прочитајте го овој напис за да дознаете за Deuces Wild, правилата за Deuces Wild, и Deuces диви игра стратегија.
Како да играте Deuces диви видео покер
Deuces Wild почнува како сите покер игри, како и во вас, мора да ставите почетна залог. Повеќето видео покер игри ги делат општите ограничувања за обложување, што е обично минимум од 25c и максималниот облог од $ 10 по облог. Играчот, исто така, има можност да користи множител од пет монети за облог.
Откако ќе се постави почетната залог, на играчот му се дадени пет карти, кои се соочуваат со нагоре. Компјутерот автоматски ќе ги држи сите победнички раце. Играчите имаат единствена одговорност да ја изградат сопствената рака. Играчот секогаш треба да ги држи двојките (twos) како што се овие диви картички. Од петте почетни картички, играчот ги избира картичките што сака да ги задржи и ќе ги отфрли несаканите картички. Откако играчот ќе ја отфрли, компјутерот ќе се справува со нови картички што ќе ги заменат несаканите картички на играчот. Откако сите карти се решат по втор пат, најдобрата можна рака е избрана и играчот се исплаќа соодветно.
Со секоја победа, играчот добива бонус круг, давајќи им шанса да ги удвојат своите пари. Во бонус круг на играчот се занимаваа пет картички, четири свртени надолу и еден свртен нагоре. Од картичките свртени надолу, играчот мора да избере картичка што е повисока од картичката што е свртена нагоре. Во случај избраната карта да биде повисока од картичката нагоре, играчот има уште една шанса да ги удвои парите. Ако играчот е неуспешен во изборот на повисока картичка, залогот е изгубени и бонус круг ќе заврши. На крајот од бонус играта, играта на Deuces Wild ќе продолжи.
Deuces Диви стратегија
Името на играта вели дека сето тоа, Deuces се диви. Затоа секогаш треба да ги задржите вашите deuces во почетниот договор.
Подолу е листа на изборни градители на рака.
Нема потреба да се отфрла ако добиете нешто од следново; кралско флеш, директно флеш, четири од еден вид, или целосна куќа.
Ако се решавате со право од четири од петте картички, отфрлете ја несаканата картичка и обидете се да добиете право или кралско флеш.
Ако имате можно право со три картички, отфрлете ги двете несакани карти и добијте две нови.
Ако имате два пар, отфрлете го помалиот пар за да се изгради на повисокиот пар.
Ако имате можно право или флеш, отфрлете ја несаканата картичка и изградете ја на вашата права или рамна.
Ако ви се обрати кралица-крал, кралица-џек или џек-десет со иста боја, чувајте ги и отфрлете ги несаканите картички и изградувајте го кралското рамно.
Ако имате можен дупка кралско флеш со четири картички, отфрлете ја несаканата картичка и изградете на двојното кралско флеш.
Ако имате можно право со користење на двојка за да се изгради, чувајте ги четирите употребливи картички, отфрлете ја несаканата картичка и појдете директно на дупката.
Ако имате три deuces и две чудни картички, отфрлете ги чудните картички (неспоредливи) и нацртајте два нови и изградете ги на вашите deuces.
Ако се обратите на двојка и четири картички без рачна вредност, отфрлете ги четирите картички, држете го двојката и нацртајте четири нови картички.
Користејќи ја оваа стратегија кога играте Deuces Wild, играчите имаат направено добро и изградат врз овие стратегии за да создадат свој сопствен круг на играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Блек Џек со двоен дек
Блек Џек со двоен дек
Една од највозбудливите игри на блек џек, игри со двојна дек-блек џек се достапни на PokerStars Casino и во Single Player ...
Играјте слот!
Бурлеска кралица
Бурлеска кралица
Дали ја знаете приказната за најпознатиот бурлески театар на сите времиња? Подгответе се, заминете и ...
Играјте слот!
Хуангди - жолтиот цар
Хуангди - жолтиот цар
На почетокот на јануари, производителот на игри Microgaming ги отвори очите на играчот на својот нов слот-машина - Huangdi ...
Играјте слот!
Сафари топлина
Сафари топлина
Safari Heat е 5-ролна видео слот од Playtech со 15 линии за исплата и линија облози од £ 0.15 до £ 75. На ...
Играјте слот!
Кристално шума hd
Кристално шума hd
Кристално шумски казино слот развиен од WMS е совршен слот, ако сакате да уживате во магијата на ...
Играјте слот!
Бајка
Бајка
SLOTS FAIRYTALE - БЕСПЛАТНИ казино игри! Вегас слотови БЕСПЛАТНИ на андроид со бајки! Уживајте во бонусните игри во Оз ...
Играјте слот!
Дијамант на сирена
Дијамант на сирена
Ако ви се допаѓа легендата на морнарите за чудата на морето и сонот за богатствата кои лежат на ...
Играјте слот!
Гладијатори на 2016
Гладијатори на 2016
2016 Gladiators слот им оддава почит на модерните олимписки игри, играчите ќе се сретнат со претставници на најпривлечните спортови претворени во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вегас три карти рум


Вовед
Вегас Три карти Рами е варијанта на покер која се наоѓа во интернет казината користејќи софтвер за криптологија и реално време. Правилата се слични на Три картичка покер, освен ако рацете се постигнаа многу поинаку и не постои бонус од анте. Дополнително, износот за подигнување се исплаќа до 4 до 1 за премиум раце.
Правила
Играта се игра со единствена палуба на 52-картичка.
Сите карти се рангираат според нивната покер вредност, со исклучок на ацетите кои се секогаш ниски.
Целта е да има помалку поени од дилерот.
Играта започнува со играчот кој прави ант залог плус изборен бонус.
Секој играч и дилер ќе добијат три картички. На дилерот картички ќе се справи со лицето надолу. Двете раце ќе бидат постигнати според табелата подолу. Во случај кога раката може да се постигне повеќе од еден начин, ќе се искористи помалиот вкупен износ.
Синглетонските асови се бројат како точка 1, 2 до 10 брои по вредност на пипа, и карти со лица се 10 поени.
Парови, три од еден вид, и трае од најмалку 2 соодветните картички се сметаат за нулти поени.
Откако играчот ја прегледува раката, тој има избор за подигнување или преклопување. Ако играчот се подигне, тој мора да направи дополнителен залог еднаков на неговиот залог.
Дилерот ќе ги превртува своите картички.
Дилерот мора да има поени од 20 или помалку за да се квалификува. Ако дилерот не се квалификува, сите преостанати предлози ќе платат дури и пари и ќе се подигнат облози.
Доколку дилерот не ги исполни условите на играчот и дилерот, ќе се споредат помалите вкупни победи.
Ако играчот има помал вкупен износ, предниот ќе плати дури и пари и подигање според следната табела. Ако дилерот има помал вкупен износ, анте и подигнување ќе изгубат. А вратоврската ќе резултира со притисок.

Случајни Слободни Слот игри:

Добро е да одиме
Добро е да одиме
Започнете ги моторите и подгответе се за брза игра базирана на возбудливиот свет на Формула 1 трки. Добро ...
Играјте слот!
Кено лабораторија
Кено лабораторија
Разгледајте ја верзијата на класичното кено играјќи го Kenolab од страна на 1X2 Network.The влогот е голем во оваа возбудлива игра ...
Играјте слот!
Каков звук
Каков звук
Дали знаевте дека има околу двесте различни видови на бувови во светот? Овие ноќни раптори ...
Играјте слот!
Джакпот дијаманти
Джакпот дијаманти
Нарачката и високите вложувања владеат со извонредност во Jackpot Diamonds ™ - тие се клучот за бонусот за заклучување и ...
Играјте слот!
Голем 88
Голем 88
Голем 88 слот. Големиот 88 е ориентална тематска машина од Betsoft, со нежна кинеска тема и опсег ...
Играјте слот!
Faeries богатство
Faeries богатство
Денот на Свети Патрик конечно доаѓа, па што е подобар начин да се биде подготвен и да дојде до расположение од ...
Играјте слот!
Spellcast
Spellcast
Spellcast е 20-payline видео слот кој работи на NetEnt софтверската платформа. Темата на играта е магија и магии, па ...
Играјте слот!
Богатство на клопатра
Богатство на клопатра
Бонусот на Плајсон од Клеопатра има гени за 5, редови 3 и 20 линии за исплата. Овој прекрасен слот ќе зачудува ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бонус го ослободува дивиот


Бонус Deuces Диви е онлајн видео покер игра со специјални бонусни джакпотки за одредени покер раце и со сите четири Deuces Wild. Овие специјални карактеристики прават некоја дива онлајн видео покер игра со Bonus Deuces Wild.
Онлајн видео покер Джакпот со Bonus Deuces Wild
Се игра како традиционална покер игра со неколку исклучоци. Прво, сите четири deuces се диви и можат да заменат за која било друга картичка за да се создаде победничка покер рака. Второ, има специјални бонусни исплати за неколку комбинации на покер раце. Овие комбинации вклучуваат четири Deuces со Ace, четири од типот (deuces), пет од вид (Aces) и други пет-на-еден вид на комбинации. Запомнете, дивите картички овозможуваат да добиете пет од еден вид во оваа онлајн видео покер игра.
Како и во повеќето варијации на видео покер онлајн, најголемата исплата на сите нив е за природно кралско флеш. Ставете ги монетите 5 и добијте Ace-King-Queen-Jack-10 од истиот костум, и ќе го освоите џекпот на 5,000-монета.
Ви требаат најмалку три од еден вид за да победите на Bonus Deuces Wild видео покер онлајн. Ова може да звучи напорно, но запомнете, четирите диви картички го олеснуваат.
Како да се игра бонус Deuces диви видео покер онлајн
Прво треба да го поставите вашиот залог. Откако ќе го направите тоа, ќе добиете пет картички. Вие одлучувате кои картички сакате да ги чувате и кои сакате да ги нацртате. Ако добиете победничка комбинација, победата е обележана на табелата за исплата. Потоа ќе имате два избора. Можете да ги собирате вашите добивки и да започнете нова игра; или, може да се удвои. Удвојувањето значи дека ги земате шансите да ги добиете вашите добивки против раката на дилерот. Сакате да добиете повисока картичка од картичката на дилерот. Ако го сторите тоа, двојно ќе ги зголемите вашите добивки, ако не ги загубите.
Забава со бонус Deuces диви онлајн видео покер
Имајте повеќе забава денес со Bonus Deuces Wild. Додека ви нудиме традиционална забава на онлајн видео покер, оваа игра додава во возбудлив пресврт со тоа што deuces дивите. Вие никогаш нема да знаете како работите ќе завршат со Bonus Deuces Wild видео покер онлајн!

Случајни Слободни Слот игри:

Моќ ѕвезди
Моќ ѕвезди
"Power Stars ™ е една од оние слот-машини кои моментално гребеат од онаа на Вегас. Тоа чувство во задниот дел на ...
Играјте слот!
Пирон
Пирон
Yggdrasil ја однесе во научната лабораторија за да создаде Pyrons, 5 ролна, слот за исплата на 20 кој нуди хемиски инспириран ...
Играјте слот!
Рака во рака борба
Рака во рака борба
Време е да ги преземе лошите момци и да се бори против непријателот во рака за да ја предаде битката! Подготви се ...
Играјте слот!
Вистински илузии мобилни
Вистински илузии мобилни
Не постои такво нешто како премногу магија во вашиот живот! Betsoft Gaming имаат предна ред седиште резервирано ...
Играјте слот!
Munchers
Munchers
Слот за Мункерс беше издаден во април на 2013. Развивачот и провајдерот на играта е Next Generation Gaming - ...
Играјте слот!
Двојни змејови
Двојни змејови
Двоен џинови е видео слот со ремени 5, 3 редови и 25 линии за исплати ориентирани од лево кон десно. Ова ...
Играјте слот!
Тетрис супер Джакпот
Тетрис супер Джакпот
Ние се обложувам дека многу од вас поминуваат часови играјќи ја познатата загатка за тетрис во вашето детство, а можеби и некои ...
Играјте слот!
Wow тенџере
Wow тенџере
Фактот што играчите на казино губат интерес за играње игри на 3-ролна игра со 1 линијата за исплата станува ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бонус покер


Бонус Покер е варијација на Крикове или подобро видео покер кој нуди бонус исплати за 4 на еден вид. Износот на бонусот за 4 од типот е врз основа на кој ранг се картичките во таа рака. Ова е една од најдобрите видео покер игри во повеќето казина.
На оваа страница покриваме Бонус Покер со многу малку детали. Ние објаснуваме како да играме, да ги разгледаме табелите за плати и да дадеме детали за процентот на коефициенти и отплата. Има и стратешки совети, за да ви помогнеме оптимално да ја играте играта.
Бонус Покер ги предизвика своите варијанти, исто така, и ние ги покриваме Бонус покер Делукс во својот дел.
Како да играте бонус покер
Бонус покер се базира на Џек или Подобро видео покер, така што играта е слична. Почнувате со вметнување пари во бонус покер машината и ажурирањата на екранот за да го прикажете бројот на кредити што ги имате. Потоа одлучете колку пари можете да ги играте за-1 до 5.
ТОП СОВЕТ:
Секогаш треба да се оди со максимум залог (5 монети). Најдоброто можно исплата за врвна рака во која било видео-покер игра само плаќа со максимум залог. Намаленото исплата значи значително оштетување на шансите за одење на победник. Ќе имаме повеќе да кажеме за тоа во делот за табели за исплата.
Компјутерот потоа ви се занимава со виртуелна рака на 5 картички. Видео покер се базира на нерешено покер, така да ви е дозволено да се отфрлите помеѓу 0 и 5 картички. Компјутерот потоа ви се занимава со нови картички за да ги замените оние што ги отфрливте. Врз основа на покерскиот ранг на последната рака, добивате исплата, врз основа на платежната табела за играта.
Во дигалки или подобра видео-покер, најниската рачна рака е двојка или подобро, а највисоката платена рака е кралско поле. Бонус покер нуди бонус исплати за 4 од рака на рака, врз основа на тоа што рангираат картичките како дел од таа рака.
Бидејќи шансите за добивање на одредена рака се базираат на стандардна картичка на картички на 52, можете да ја пресметате соодветната стратегија за да ги максимизирате шансите за победа. Можете исто така да го одредите процентот на исплата за играта, што е нешто што е невозможно да се направи со слот-машините.
Причината треба да биде јасна, но во случај да не е - знаете шансите за добивање на одредена картичка од палубата на картичката 52. Постојат само 4 картички од секој ранг, и постојат само 13 картички од секоја костум.
Но, со слот-машина, немате начин да дознаете кои се шансите за одреден симбол. И покрај тоа што знаете што е исплатата за одредена комбинација, немате поим што се шансите да ја погодите таа комбинација.
Бонус подигање табели
Ние веќе го спомнавме ова, но главниот аспект на Бонус Покер кој го разликува од едноставните стари дигалки или подобра игра е бонус исплата за 4 на еден вид. Табелите за исплата се разликуваат од машина до машина, а некои платни табели нудат подобри шанси на играчот. Еве еден водич за разни раце и заеднички исплати за секој.
Кента флеш
Ова е традиционално највисоката платежна рака во која било видео-покер игра. Се исплаќа на 800 до 1, но само ако сте го ставиле максималниот облог на монетите 5. Тоа значи дека го гледаш џекпот на монети од 4000 ако го погодиш овој. Никогаш не треба да играте за помалку од максимални монети на која било видео-покер игра поради намалената исплата за Royal Flush во случај на помал облог.
Право флеш
Оваа рака се исплаќа на 50 до 1. Исплатите за Плетен Флеш, и за сите пониски рангирани раце, остануваат конзистентни, без разлика дали сте направиле максимална паричка или не. Единствената финална рака, каде што е важно, е Кралското Флеш.
4 на вид - Aces
Ова е голема бонус рака. Се исплаќа на 80 до 1. Тоа е највисоко платени 4 на еден вид во бонус покер.
4 на вид - 2s, 3s или 4s
Овие раце се исплаќаат во 40 до 1.
Секое друго 4 на еден вид
Овие раце се исплаќаат на 25 до 1.
Комплетна куќа
Оваа рака се исплаќа на 8 до 1. Тоа е важна рака, бидејќи во "Џек" или "Подобри игри" големината на исплатата за Full House и Flush се исплатите кои се менуваат од игра на игра за да му дадат на казиното повисок или понизок раб. Најдобрите верзии на Bonus Poker имаат 8 / 5 исплата на овие 2 раце, што значи дека Full House се исплати на 8 до 1, а Flush се исплаќа на 5 до 1.
Светлечки
Се исплаќа на 5 до 1. Имавме повеќе да кажеме за односот во Full House / Flush во делот погоре за Целосна куќа.
прав
Се исплаќа на 4 до 1.
3 на еден вид
Се исплаќа на 3 до 1.
2 комбинации
Се исплаќа на 2 до 1.
Пар од дигалки или подобро
Ова се исплаќа со уште поретки.
Следува вистински табела за исплата на 8 / 5 бонус покер. Забележете ја разликата во исплатите за монетите 1-4 наспроти исплатата за монетите 5 за Royal Flush.
Табела за исплата за Bonus Poker Video Poker
Треба да биде очигледно зошто би сакале да бидете сигурни дека обложувате максимум парички секој пат кога ќе играте. Исплатата за Royal Flush е само 250 до 1, освен ако не го ставите максималното залог, во кој случај исплатата е 800 на 1.
Не сите бонус покер игри се создадени еднакви. Казина и производители можат да ги прилагодат исплатите за разни раце. Како и со дигалки или подобро, повеќето варијации се случуваат со комбинацијата Full House and Flush. Најдобрата комбинација тука е 8 / 5, но можете да најдете игри со 7 / 5 и 6 / 5 исплати, исто така.
Бонус Покер, исто така, гледа варијации во големината на бонусите за 4 на добри раце. Некои бонус покер игри плаќаат само 35 на 1 или 30 на 1 на било кој 4 на еден вид, без оглед на рангирањето. Ова има изненадувачки ефект врз процентот на враќање на средствата, за што ќе разговараме подолу.
Исто така (ретко) ќе најдете бонус покер игра која нуди зголемени исплати за Комплетна куќа и флеш, како 10 / 8. Тие плаќаат за ова со намалување на исплатите на пониски рангирани раце, како што се 2 парови и 3 на еден вид.

Случајни Слободни Слот игри:

Вод див
Вод див
Овие видеоснимки на Виетнам војна со iSoftBet се темелат на актерската награда на филмот 1986 во режија на Оливер ...
Играјте слот!
рулет
рулет
Рулет за прв пат беше одигран во Франција за време на 17th век. Сега е едно од најпопуларните европски коцкари ...
Играјте слот!
По ноќта паѓа мобилен
По ноќта паѓа мобилен
Дознајте што навистина се случува кога сонцето се спушта по Попладневните водопади. Овој 3D видео спот од Betsoft зема ...
Играјте слот!
Сокол ловџија
Сокол ловџија
Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick го одзема светскиот слој од невреме. Соколарницата ...
Играјте слот!
Супер џекпот партија
Супер џекпот партија
Игра Супер Джакпот партија казино слот развиен од страна на WMS казино софтвер провајдер и да добиете многу подароци. Темата ...
Играјте слот!
Фудбалски бес
Фудбалски бес
РТГ бесплатно онлајн казино слот игри со бонус круг не преземете без регистрација се одличен начин на возбудлив ...
Играјте слот!
Самовила шума
Самовила шума
Самовила шума е онлајн игра за игри од NextGen Gaming, дел од NYX Gaming Group која помина ...
Играјте слот!
Фу er dai
Фу er dai
Развивачите на онлајн слотови често доаѓаат со интересни наслови и теми за нивните игри, Најновиот слот на Play N 'Go ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек со двоен дек


Еден од највозбудливите Блек Џек игри, Двоен палуба блек џек игри се достапни на PokerStars Casino во двете режими за единечен плеер и мулти-плеер.
Правила на играта
За разлика од повеќето други игри на Блек Џек, само две палуби на 52-картичка се мешаат заедно и се решаваат на почетокот на секоја рака.
Дилерите не добиваат дупка картичка. Тие ќе застанат на мек 17 (раката на која ќе има десетка или седум или 17). Доколку го достигнете Блек Џек, ќе бидете платени на 3: 2 коефициенти.
Повеќе опции за обложување ќе станат достапни додека раката напредува. На пример, играчите можат да се удрат на секоја рака со две карти. Ова значи дека можете да го зголемите вашиот почетен влог, се додека сте посветени на "стоење" по добивањето на дополнителна картичка од дилерот.
Играчите исто така можат да поделат две картички ако се спарени или со еднаква вредност. Значи, ако имате осум, осум, двајца, крал-Џек, кралица-десет или други слични комбинации, можете да создадете две раце за дополнителна облог од иста количина. Еве некои дополнителни правила за разделување:
Може да се поделите еднаш за две раце во целост
Aces добиваат само една картичка на секоја поделена рака
Може да се удвои на било која дво-картичка, вклучувајќи и по не-аце пар разделување.
Табели со единечни играчи
Табелите на нашиот единствен плеер ви дозволуваат да играте до пет позиции за обложување (или 'кутии') по круг на игра. Само кликнете на една или повеќе кутии за да ставите облог.
На нашите табели со еден плеер акцијата се одвива на вашето темпо, без тајмер за да побрзате заедно. Големината на облогот може лесно да се избере со помош на чиповите икони, лизгачот или со внесување на износот што сакате да го платите. Кликнете на Clear за да започнете повторно, или зделка за да го извршите облогот и да ја започнете раката. По завршувањето на раката, користете го копчето Re-Bet за да ја повторите истата ставка на следната рака.

Случајни Слободни Слот игри:

Тајната на камењата
Тајната на камењата
Тајната на камењата. Отклучете ја тајната на камењата во овој слот за видео што ви го донесоа Net Entertainment ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Луди камелеони е 5 ролна, 5 линија за плаќање со летни плажа. Одреди ги 10, J, Q, K, ...
Играјте слот!
Окото на амајлија
Окото на амајлија
Окото на амулетот е слот iSoftBet со 5 макари и 40 линии. Може да се репродуцира од 20p спин на ...
Играјте слот!
Боби 7s
Боби 7s
Онлајн слот игра Боби 7 доаѓа со 5 ленти, 25 плати линии и 3 редови. Полицијата може да биде многу ...
Играјте слот!
Спин партија
Спин партија
Ако сакате да ги прославите вашите големи победи со секси танчери и пулсирачки саундтракции - тогаш земете ја поканата ...
Играјте слот!
Продавница за подароци
Продавница за подароци
Добредојдовте во продавница за подароци! Еден од нашите одлични класични слотови игри каде подароци, накит и играчки се тема на ...
Играјте слот!
Dj Moo крава
Dj Moo крава
Играта на DJ Moo Cow автоматска игра има пет репортажи со дваесет и пет плати. Игри во реално време (RTG) провајдери на софтвер ...
Играјте слот!
Максимална штета и напад на вонземјани
Максимална штета и напад на вонземјани
Добредојдовте во игра од свој вид, Макс Штета и Вонземски напади! Тоа е слот-машина како тебе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Европски блек џек


Широко се смета за еден од најпопуларните Блек Џек игри, Европската Блек Џек е само еден од бројните варијации на Блек Џек, достапни на PokerStars Casino. Придружете се кон акцијата со стартни облози од само $ 1 на табелите со единечни играчи сега!
Правила на играта
Во европскиот Блек Џек се користат шест 52-картички. Палубите се мешаат заедно пред секоја рака да се решава, а дилерите не добиваат дупка картичка. Дилерите мора да удрат на мек 17 (раката која содржи кец со седум или 17), и ако го достигнете Блек Џек, ќе бидете платени на 3: 2 коефициенти.
Ако раката на играчот губи на Блек Џек, тогаш само задолжителниот почетна залог се губи и сите други опционални облози кои немаат биста (се дели и двојки) ќе бидат туркани и вратени.
Опции за обложување на играчи
Минималната залог во европскиот Блек Џек е $ 1, но повеќе опции за обложување стануваат достапни како напредок на рацете. Играчите можат да се удрат на секоја рака со две картички, што значи дека можете да го удвоите вашиот почетен влог, се додека сте посветени на "стоење" откако ќе се обратите со една дополнителна картичка.
Играчите исто така можат да поделат две картички ако се спарени или со еднаква вредност. Значи, ако се занимавате со девет девет, крал-кралица, седум-седум или џек-десет, можете да создадете две раце за дополнителна облога со иста сума. Еве некои дополнителни правила за разделување:
Играчите можат да се поделат двапати за три раце вкупно, освен кога се занимаваа со пар на асови
Aces може да се подели само еднаш, по што играчите ќе добијат само една картичка за секоја поделена рака
Играчите можат да се удрат на било која рака со две карти, вклучително и по не-ас подели
Табели со единечни играчи
Табелите на нашиот единствен плеер ви дозволуваат да играте до пет позиции за обложување (или 'кутии') по круг на игра. Само кликнете на една или повеќе кутии за да ставите облог.
На нашите табели со еден плеер акцијата се одвива на вашето темпо, без тајмер за да побрзате заедно. Големината на облогот може лесно да се избере со помош на чиповите икони, лизгачот или со внесување на износот што сакате да го платите. Кликнете на Clear за да започнете повторно, или зделка за да го извршите облогот и да ја започнете раката. По завршувањето на раката, користете го копчето Re-Bet за да ја повторите истата ставка на следната рака.

Случајни Слободни Слот игри:

Bunny котел
Bunny котел
Како што можете да видите од скриншот над површината за репродукција прикажува трага со 35 простори; започнува погоре ...
Играјте слот!
Човек од челик
Човек од челик
Кога Playtech ја стекнал DC лиценцата од Microgaming, сите беа шокирани. Тие не само што издаваат слотови базирани на постарите ...
Играјте слот!
Простор трка
Простор трка
Од моментот кога ќе го видите интро видео; можете да кажете дека има нешто повеќе за овој слот отколку ...
Играјте слот!
Sic Бо
Sic Бо
Си Си Бо е брза, не-бесмислена игра која треба да им се допадне на обожавателите на двете играчки и рулет, или на секој кој ...
Играјте слот!
Кобуши
Кобуши
Kobushi онлајн слот игра вклучува 5 ленти, и 30 покрие линии полни со бројни симболи и функции кои не само ...
Играјте слот!
Кутре ден на исплата
Кутре ден на исплата
Добредојдовте во оваа симпатична и шармантна нова игра што ја нудиме на Videoslots.com; Кутре денден! Во ова прекрасно видео ...
Играјте слот!
Choy sun doa
Choy sun doa
Исплани во мистериозните планини на Далеисто Азија во онлајн игра за игри со источна тема - Чој Сон ...
Играјте слот!
Јети битката на Гринхет врв
Јети битката на Гринхет врв
Yeti битката кај Greenhat Peak е веселиот видео-слот со 5 рељели и 11 линии. Овој слот беше ...
Играјте слот!
0 Коментари

Европски рулет


Вовед
рулет е една од најлесните игри за играње и разбирање во казиното. Како и обично, полесно игра е да се разбере колку е поголема раб на куќата, а рулет не е исклучок. Ако барате лесно разбирање и забавена игра со табели, и сте спремни да жртвувате на работ на куќата, тогаш можеби ќе сакате рулет. Ако сакате нешто повеќе стимулирање или со пристоен поврат, би предложил да ги гледате другите игри.
Една разлика помеѓу рулет и сите други игри во табелата е дека рулетните чипови немаат отпечатена вредност на нив. Ова всушност е вистинската дефиниција на чип, кој покажува дека неговата вредност е технички наречена проверка. Табелата за рулет доаѓа со шест до осум комплети на различни обоени чипови, секој сет составен од 300 чипови. Кога некој играч купува чипови, тој добива своја сопствена боја, а вредноста на секој чип е купениот дел поделен со бројот на добиени чипови. Дилерот ќе стави токен на врвот на магацинот на дилерот од таа боја на чипови за да ја покаже вредноста.
американски Правила
Американското тркало за рулет се состои од 38 броеви со броеви: броеви 1 до 36, нула и двојна нула. Распоредот за обложување се состои од секој поединечен број, како и од бројни "надворешни" обложувања на комбинации на броеви. Откако играчите ги направат своите облози, дилерот го врти тркалото и топката и по неколку секунди топката ќе слета во еден од нумерираните слотови.
Следната табела ги прикажува достапните облози, победата (на основа "до една") и веројатноста за победа според американските правила. Сите казина во САД ги следат овие правила освен во Атлантик Сити. Работниот простор на сите облози е 1 / 19, или 5.26%, освен за 0-00-1-2-3 комбинација, која го носи долниот раб на 7.89%.
Двоен нулта рулет
БЕСПЛАТНО ПЛАЌА ОДГОВОРНОСТ НА WIN HOUSE EDGE
Црвен 1 47.37% 5.26%
Црна 1 47.37% 5.26%
Чуден 1 47.37% 5.26%
Дури и 1 47.37% 5.26%
1 to 18 1 47.37% 5.26%
19 to 36 1 47.37% 5.26%
1 to 12 2 31.58% 5.26%
13 to 24 2 31.58% 5.26%
25 to 36 2 31.58% 5.26%
Шест линија (6 броеви) 5 15.79% 5.26%
Први пет (5 броеви) 6 13.16% 7.89%
Катче (броеви на 4) 8 10.53% 5.26%
Street (3 броеви) 11 7.89% 5.26%
Сплит (2 броеви) 17 5.26% 5.26%
Секој еден број 35 2.63% 5.26%
Европски правила
Она што најмногу го нарекуваат "Европски рулет"Е рулет игран на тркало со број 37, со само една нула. Плаќањата се исти како и во Американски рулет. Сепак, со една нула, работната површина на куќата е намалена на 1 / 37, или 2.70%, на сите облози.
Терминот европска рулет е нешто погрешно, бидејќи можете да најдете рулет без нула низ целиот свет. Всушност, тоа е стандард надвор од Соединети Држави. Дури и во Соединетите Американски Држави можете да најдете едно нулта рулет во некои соби со високи граници.
Атлантик Град правила
Во Атлантик Сити, сите сите парични залози (црвено, црно, непарно, дури и, 1-18, 19-36) следат варијација на европското правило за полу-назад (види подолу). Ако топката следи во 0 или 00, тогаш играчот ќе изгуби само половина од секој паричен влог. Ова го намалува работниот простор на 2.63% на овие облози. Ова правило не се применува на единствени нулти тркала.
Француски правила
Француски рулет се игра на едно тркало и, исто така, има поволно "en prison" или правило за полу-назад. Според правилото "полу-назад", ако играчот прави пари за заем (црвено, црно, непарно, дури и, 1-18, 19-36), а топката оди во нула, тогаш играчот добива половина од залог , познат како "ла-парче" на француски јазик.
Терминот француска рулет исто така е нешто погрешно, бидејќи правило "la partage" понекогаш може да се најде во казина надвор од Франција, вклучувајќи и некои високи гранични соби во Лас Вегас.
Наместо да изгуби половина, играчот понекогаш може да избере да го затвори залогот. Ако затворен влог победи на следниот круг, тој се ослободува и играчот го враќа назад, без добивки. Она што е предмет на правила за казино е што се случува со затворен влог ако топката се врати на нула повторно на следниот круг. Во некои казина облогот губи, а кај други ќе стане двојно затворен. Ако двојно затворен влог за залог го освои следниот нареден круг, тој ќе се искачи на ниво и повторно ќе биде затворен. Ако е така изгубени, тогаш ако би станал тројно затворен доколку казиното го дозволило, инаку би изгубило.

Случајни Слободни Слот игри:

Заситување на зајдисонце
Заситување на зајдисонце
А патувањето во вашиот локален крајбрежен одморалиште е секогаш добро за душата: изобилен износ на сладолед и пликови ...
Играјте слот!
Candyland
Candyland
Изгледа дека PariPlay развивачот на софтвер ги зеде предвид желбите на сите слатки играчи и чоколадни зависници ...
Играјте слот!
Див ориент
Див ориент
Диви Ориент Слот Игра Преглед. Спектакуларното игралиште за казино Wild Orient доаѓа со 5 ленти, 3 редови и обезбедува ...
Играјте слот!
Хал на хадес
Хал на хадес
Ако уживате онлајн слот машина која вработува добра игра како што е титулата тогаш не гледам подалеку од ...
Играјте слот!
Пако и пиперките
Пако и пиперките
Пако и пиперките "Пиперс Слот Игра Преглед". Paco и Popping Peppers се 5-ролна, 3-ред и 30-исплата видео ...
Играјте слот!
Зелена фенер
Зелена фенер
Развиена од Playtech, Зелената фенер е висококвалитетен, извонреден слот со филмска тема. Врз основа на блокбастер филмот објавен ...
Играјте слот!
Опседната куќа
Опседната куќа
Haunted House е кичмата-гаден гаден слот машина нудат од Хабанеро, еден од лидерите кога станува збор за создавање ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Почетоците на рулетката може да се проследат до изум на 16th век од страна на францускиот физичар Блез Паскал. Додека се обидувате ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дозволете им да се прошетаат


Нека се возеше за првпат беше претставена во казина во 1993. Shuffle Master Inc, компанија која ги прави овие автоматско прекинувачки машини, ја создаде. Играта е популарна бидејќи нуди потенцијал за големи исплати. Бидејќи играчите не играат едни против други или се обидуваат да го победат дилерот, другарството се развива меѓу играчите што создаваат забавна атмосфера. Играта и правилната игра стратегија може да се научи брзо.
Како да играш
Играта се игра на маса слична на Блек Џек маси. Постојат три круга пред секој играч на масата. Кругови се означени со броеви 1. 2 и $. За да ја започнете играта играч поставува три еднакви облози во секој круг. Машината за мешавина со мешавина се занимава со карти три поединечно. Дилерот ја става раката со три карти пред секој играч. Откако секој играч ги добива своите картички, дилерот отфрла една картичка, оставајќи две картички со лицето пред дилерот. Машината ги брои останатите картички во фиоката за отфрлање. Кога ова е завршено, на играчите им е дозволено да ја гледаат раката со три карти. Во овој момент, имате можност да го вратите вашиот залог во круг број еден или Нека се вози. За да земете назад се обложувате да ги изгребете вашите картички на масата кон вас или да направите движење со раката.
Откако сите играчи ќе ги донесат своите одлуки, дилерот ќе се појави на првата од двете картички на заедницата кои се наоѓаат пред дилерот. Оваа картичка се користи како четврта картичка за сите раце на играчот. Сега имате можност да го симнете вториот влог или да му дозволите да се прошетаат. Може да го симнете вториот залог, дури и ако го оставите првиот влог за залог, но не можете да го симнете или да го ставите првиот влог назад.
Откако сите играчи ја донесуваат својата одлука за вториот влог, дилерот ќе се појави на втората картичка на заедницата. Оваа картичка ја комплетира раката со пет карти за секој играч. Во овој момент, дилерот ќе ги плати сите победнички обложувања според платежната табела подолу.
Стратегијата
Куќата Еџ за основната игра е прибл. 3.5% кога играте правилна стратегија. Мора да знаете кои раце треба да ги симнете и кога да го пуштите. Еве ја соодветната стратегија за оваа игра.
Дозволете да обложите #1 Ride ако имате
Победничка рака - пар од Десетици или подобро
Три картичка Royal Flush
Три картичка
Дозволете да обложите #2 Ride ако имате
Победничка рака - пар десетици или подобро
Четири карти кралска или директно испаднат
Четири картички
Четири високи картички
Отворена четири отворени картички
Отворена четири отворени картички
Страната залог
Постои дополнителна страна залог што може да го направите за еден долар кога играте "Нека се возеј". Во 1995 Shuffle Master создаде турнир. Секој три до шест месеци играчи кои се квалификуваа со добивање на Royal Flush кога го направија страничниот влог беа поканети на турнирот од милион долари. Турнирот е прекинат, но странскиот влог се уште може да се направи за исплата на бонус кога се прават одредени раце. Табелата за исплата за бонусот варира од казино до казино. Куќата Еџ се движи од 15 до 30% на овие облози. Како и со повеќето странични облози понудени од казиното, овие треба да се избегнуваат.
Нека се возеде може да биде забавна игра за рекреативниот играч. Играта е побавна од блек џек. Ќе се занимавате со 40 рацете на час. Некои казина нудат пониски ограничени игри. Ако одвоите време да ја научите едноставната стратегија, можете да уживате во возбудата на оваа игра на табелата.

Случајни Слободни Слот игри:

Железо човек 2 нула
Железо човек 2 нула
Железо Човекот 2 е совршена игра да игра ако сте заглавени некаде и имате време да убиете ...
Играјте слот!
Рамфларни дивина
Рамфларни дивина
"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во ...
Играјте слот!
Дух на ацтек
Дух на ацтек
Постои голема мистерија околу Ацтеките и Ацтеките цивилизации, можеби затоа што нема многу пишувано за оваа тема ...
Играјте слот!
Европски рулет мобилен
Европски рулет мобилен
Оваа европска рулетска мобилна игра е една од најсофистицираните и популарни од ваков вид; само еден круг и ...
Играјте слот!
Колумбус Делукс
Колумбус Делукс
Колумбус Делукс е супер ниска променлива машина за игри од Новоматик. Тоа може да биде еден слот машина на ...
Играјте слот!
Пламен busters
Пламен busters
Thunderkick изненадува коцкари без пауза! Овој пат тие се мешаат слот машина со старата аркадна игра и се ...
Играјте слот!
Изгубени веге
Изгубени веге
Не од филмовите на Хамер Хорор има страшно филм / телевизиски жанр што уживаше толку многу популарност што го прави токму сега ...
Играјте слот!
Четири од четири
Четири од четири
Грчката митологија е полна со примери на луѓе кои ги губат своите проблеми и во оваа игра ќе се придружите на некои ...
Играјте слот!
0 Коментари

Pai gow poker


Пау Gow Poker е американски верзија на кинески домино игра исто така именувана, а не случајно, Пај Гоу.
Познат во некои места како Double Hand Poker, можете да помислите на Pai Gow како комбинација на 7-Card Stud и домино игра.
Создаден од американски сопственик на казино (Сем Торозијан) во средината на 1980s (без патентирање, за жал), Пај Гоу се смета за казино главен и се уште оди силни 30 години подоцна.
Во едноставни термини вашата цел е да направите две покер раце - една рака на 5-картичка и една рака на 2-картичка. Ако твоите две покер раце ги победат двата покер раце на дилерот, победувате.
Ако победи само една од твоите раце, тоа е притисок. И ако двата твои раце изгубат, ќе го изгубите облогот.
Лесно, нели?
Како што може да се претпостави, самата игра е едноставна и брзо да се научи за секој кој игра покер и е совршен за убаво, забавно, забавено игра за играње во живо во казиното.
Паи gow poker правила
Што е Pai Gow Poker?
Како што веројатно може да дознаете врз основа на едноставните правила погоре, Pai Gow Poker е игра на туркање. Многу туркања.
Што е кул. Седнете на масата на Pai Gow (во живо или онлајн) и може да играте подолго време на ист влог - додека истовремено добивате многу пари околу себе.
Шансите се дефинитивно во корист на освојувањето на една рака по договор, што ја прави релативно ниско-ризична казино игра и релаксиран начин за да комуницирате со колеги коцкари во казино.
За уште поголема дружељубивост, на масата на Пај Гоу секој играч игра против банкарот, што значи дека играчите обично победуваат или губат заедно.
Уште една кул работа за Pai Gow?
Ако не сте сигурни како да ја поставите вашата рака, можете само да го свртите лицето и да побарате од дилерот. Тој или таа ќе ви каже како куќата ќе ја постави и ќе отидеш!
Како да се обложувам на Pai Gow Poker
Исто како и повеќето казино игри на маса Pai Gow poker започнува со играчот поставување залог пред добивањето на било која картичка.
Ова е единствениот залог што ќе го направите за времетраењето на раката и мора да биде во рамките на минималните и максималните граници за обложување на табелата.
како да се игра паи gow poker
На некои табели на Pai Gow исто така можете да направите бонус за тоа дали ќе направите "премија" рака. Во повеќето казина тоа е 3-of-a-kind или подобро.
Колку подобро вашиот премиум рака толку повеќе казиното ќе се исплати на вашиот залог. Бонус облогот не зависи од тоа дали го добивате главниот залог или не.
Експерт Совет: Никогаш не се обложувајте на бонус! Работниот простор на бонусниот влог е релативно голем. Ти гарантираш да губиш пари во текот на долгите патеки што го прават бонусот.
Pai Gow Poker - Договорот
Откако сите најдобри се поставени секој играч тогаш (обично ќе има 6 плеери и еден дилер) добива 7 картички свртени надолу од палубата на 53-картичка (52 картички плус еден џокер).
Дури и ако не сите места на масата се полни, дилерот ќе ги справи сите 7 картички на секое место.
Четирите преостанати картички се оставени на лицето надолу како гаден куп.
Откако дилерот ќе ги земе неискористените раце, секој играч може да ги постави своите две раце на пај Gow.

Случајни Слободни Слот игри:

Леонидас, крал на Спартанците
Леонидас, крал на Спартанците
Леонидас беше Кралскиот воин на Спартанците, кој во 480BC ги предводеше 300 Спартанците во победата над силен ...
Играјте слот!
Беверли Хилс 90210
Беверли Хилс 90210
Беверли Хилс 90210 слот игра Преглед. Играта на Иверфет на Беверли Хилс 90210 автоматска игра доаѓа со пет ленти и три редови ...
Играјте слот!
Монти олимписки одмазда на медуза
Монти олимписки одмазда на медуза
Планината Олимп - Одмаздата на Медуза онлајн слотови е инспирирана од приказната за Медуза и наместо филмови кои ...
Играјте слот!
Премиер сопственост
Премиер сопственост
Слотови се далеку и далеку од најпопуларните онлајн коцкање формат во светот денес, со тоа што се малку да ...
Играјте слот!
Големи кахуна змии и скали
Големи кахуна змии и скали
Биг Кахуна змии и скали е џунгла-тема 15-payline видео слот, придвижуван од познатиот Microgaming софтвер. Играта има ...
Играјте слот!
Триангулација
Триангулација
Треба да изгледа дека е невозможно да се изненади некој со невообичаени видео-слотови во современите онлајн казино, меѓутоа, ...
Играјте слот!
Дијамант кучиња
Дијамант кучиња
Дијамантското куче е 5-ролна, 25 исплаќа повеќекратно монетички видео спот од NetEnt. Играчот избира помеѓу 6 различни вредности на монети, ...
Играјте слот!
Робин
Робин
Робин Слот Игра Преглед. Прекрасниот Робин казино слот има 3 редови и 5 ленти. ... Откако целните симболи ...
Играјте слот!
0 Коментари

рулет


рулет за прв пат беше одиграна во Франција за време на 17th век. Сега е една од најпопуларните европски игри за игри на среќа и Монте Карло, Монако, веројатно е најпознатиот казино центар за играње рулет.
Целта на играта е да се предвиди каде топката ќе падне откако тркалото на рулетот ќе се откачи. Може да звучи едноставно, но среќата игра голема улога во оваа игра. Играчи, обично до осум, играат против Домот претставен од крупието, исто така, наречен дилер. Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со пари и исплати. Во европските и Француски рулет верзија, тркалото има 37 слотови кои ги претставуваат 36 броевите и една нула. Во САД повеќето тркала на рулет имаат две нули и затоа 38 слотови. Некои играчи секогаш ќе одберат одредени броеви, нарекувајќи ги "жешки броеви", што значи дека тие бројки се појавуваат почесто, други играчи ја гледаат претставата и ги користат законите на веројатност да ја предвидат својата следна облог. Исто така е можно да се обложи на неколку броеви, но внимавајте; тогаш исплатата е значително намалена.
Некои од поискусните играчи можат да користат специфични рулет системи или методи, исто така има и систем за управување со пари и често играчите ќе ги користат и двете.
За да не се измешаат обложувањата, секој играч купува различно обоени чипови. Ако ја освоите играта, разменувате обоени чипови за парични чипови. Овие се специјални чипови со нивната вредност отпечатена на нив, и има многу деноминации во различни бои. Овие чипови потоа може да се однесат до касата каде што може да се разменуваат за тешки пари.
За да играте рулет, ставете ги вашите залог или облози на броеви (било кој број, вклучувајќи нула) во распоредот на табелата. Откако сите на масата ќе ги стават своите облози, крупието започнува со вртење и ја пушта топката. Моменти пред топката паѓа над слотови, крупието ќе каже "Нема повеќе облози". Од тој момент, не може да се постават ниту да се сменат повеќе облози. Само откако крупието ја става кукличката на победничкиот број и ги брише сите изгубени облози, играчите можат да почнат да ставаат нови облози. Победниците се оние облози на или околу бројот на кој топката паѓа.
На една табела за нула рулет, предност на Куќата е 2.7%. На табелата со двојни нули рулет е 5.26% (7.9% на залог од пет броја, 0-00-1-2-3). Предноста на Куќата се добива со плаќање на победниците чип или два (или дел од него) помалку отколку што требало да биде ако немаше предност.
Правило "La Partage"
Правилото за рулетски правила на рутерот е слично на правилото за затворски казни, само во овој случај играчот ја губи половина од залогот и нема можност да го напушти затворот за друг круг. Ова се однесува на "надвор" пари за пари, црвени / црни, високи / ниски, непарни / дури и се применуваат кога исходот е нула. Правилата на La Partage и En Prison правилата суштински го намалуваат казиното на "полу-пари" на половина. Значи залог на Црвениот на табелата со една нула рулет со правилото за делумно право или со затворското правило има 1.35% House раб и на табела со двоен нула рулет има работ од куќата на 2.63%.
Правилото "En Prison".
Ова правило за рулет се применува само за влогови со пари. Кога исходот е нула, некои казина ќе му дозволат на играчот или да го врати половина од својот залог или да го напушти залогот (во затворот = во затвор) за друг рулет. Во вториот случај, ако во следниот спин исходот е повторно нула, тогаш целата залог е изгубени.
Исплатата
А залог на само еден број се нарекува директно залог, и плаќа 35 на 1. (Собирате 36. Без предност во куќата треба да го собирате 37 (38 во САД на тркала со двојни нули рули).
Залог со два броја, наречен сплит залог, плаќа 17 на 1.
А три-број залог, наречен улица залог, плаќа 11 да 1.
Залог со четири броеви, наречен агол залог, плаќа 8 на 1.
Залог од шест броја, плаќа 5 на 1.
Залог на надворешната десетина или колона, плаќа 2 на 1.
Залог на надворешноста, дури и парични залози, плаќа 1 на 1.

Случајни Слободни Слот игри:

Кинг Конг
Кинг Конг
Чувствувајте се на величествениот крал на черепот во оваа игра онлајн игра. Одете од џунглата до Големата ...
Играјте слот!
Божиќна песна
Божиќна песна
Сакате да биде Божик секој ден? Па сега може со оваа прекрасна празнична игра со слот од Betsoft, A ...
Играјте слот!
Мајмун кено
Мајмун кено
Мајмун Кено е заедничко вложување помеѓу Microgaming и Mahi Gaming и ги комбинира функциите на слот-машина со кено ...
Играјте слот!
Cyberstud poker
Cyberstud poker
Резиме на покер Cyberstud. Cyberstud Poker е многу уникатна и интересна покер игра. Играта има RTP (Враќање ...
Играјте слот!
Среќен Божик
Среќен Божик
Звучни ѕвончиња, ѕвончести ѕвончиња, мелодии по целиот пат! Пејте ја оваа прекрасна Божиќна песна заедно со Среќен Божиќ слот машина развиена ...
Играјте слот!
Диви ракети
Диви ракети
Wild Rockets ™ е видео слот кој е изграден од 5 одделни ремени, во кои првиот ролик ...
Играјте слот!
Lunaris
Lunaris
Продукторот на онлајн слотови WMS Gaming официјално го лансираше слотниот автомат на Lunaris, во кој се наоѓа исклучително популарниот Wheel Wheel ...
Играјте слот!
Пена среќа
Пена среќа
Lucky Nugget онлајн казино претставува Foamy Fortunes, иновативна преземање на конвенционалната формула за нула картичка со зависник пресврт ...
Играјте слот!
0 Коментари

Еднократен блек џек


Играчите кои сакаат да ги усовршат вештините за коцкање се препорачуваат да играат Единствен Палубни Блек Џек бесплатно. Оваа разновидност од игри за преземање блек џек не е произведена од NetEnt развивач на игри. Оваа онлајн табела игра може да се репродуцира со еден пакет на картички, кој вклучува 52 картички. Картичките се реконструираат пред секој нов договор. Опсегот на влоговите варира помеѓу 1 Euro и 40 евра. Играта генерира теоретски процент за плаќање на 99.55%. Ве поканувате да го практикувате овој блек џек онлајн без регистрација и без да ја преземете апликацијата за игри на Вашиот уред.
Во оваа верзија на блек џек, банкарот се занимава со две карти со кои се соочува една од нив. Главната цел на оваа онлајн игра е вообичаена за многу NetEnt онлајн казино игри од овој тип. Играчот победува добива повеќе поени од дилер, но вкупниот број не смее да ги надминува поени 21. Кога откриената картичка на банкарот е Аце или десет, тој ќе ја провери скриената картичка за присуството на комбинацијата на блек џек. Ако коцкар и банкар имаат blackjacks истовремено, вратоврската се објавува и облози се враќаат на играчите. Можете да направите удвојување само на првите две картички кои даваат 10 или 100 поени. Коцкарот не може да се удвои по расцепувањето. Можете неколку пати да се делите рацете. Десет и Ace кои биле формирани по расцепувањето даваат 21 поени. Можете да ги купите Осигурувањето против блек џек ако видливата картичка на Крупие е Аце. Кога ќе играте најдобар во живо блек џек онлајн за вистински пари, осигурувањето ќе ве чини половина од оригиналната залог. Ако дилерот има блек џек, осигурувањето ќе плати со соодносот на 2 со 1.
Програмерите од NetEnt имаат совршено декорирани оваа игра со табели со квалитетна графика и анимирани ефекти. Играчкиот процес е проследен со мирна музичка саундтрак. Можете да ги обучите вештините за коцкање и да играте блек џек на iPhone за апсолутно бесплатно. Исто така, може да ја играте оваа онлајн игра за казино во вистинската валута во избраните онлајн казина наведени во нашето собрание.

Случајни Слободни Слот игри:

На копа
На копа
На Копа слотови. На Копа е слот игра развиена од Betsoft Gaming. Оваа игра се врти околу ...
Играјте слот!
Рај пронајден
Рај пронајден
Иако ова не е толку возбудливо како што некои од другите Microgaming онлајн казино игри, играта на Paradise Found игра е ...
Играјте слот!
IVANHOE
IVANHOE
Ivanhoe е променлив слот кој го комбинира изгледот на класичен слот-машина, иновативни карактеристики достојни за врвна класа ...
Играјте слот!
Богатството на Дон Кихот
Богатството на Дон Кихот
Богатството на Дон Кихот е видео-слот со помош на Playtech со 5 макари и 25 линии. Тоа е врз основа на ...
Играјте слот!
Faeries богатство
Faeries богатство
Денот на Свети Патрик конечно доаѓа, па што е подобар начин да се биде подготвен и да дојде до расположение од ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Рулет, (од француски: "мало тркало"), коцкање игра во која играчите се обложуваат на кој црвен или црно нумериран оддел на ...
Играјте слот!
Лото лудило нула
Лото лудило нула
Playtech создаде одлична "хибридна игра" со нивната Лото лудило гребење картичка за инстант добивки. Играчите можат да изберат залог ...
Играјте слот!
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Популарниот избор на писатели и уметници, градот Париз го пронашол патот до светот на онлајн слотови ...
Играјте слот!
0 Коментари

Три картичка покер


3 Card Poker е една од наједноставните казино игри во покер што може да ги играте.
Како што можеби претпоставувате, користите само 3 картички за да направите покер рака.
Потоа се натпреварувате против дилерот за да видите кој ја има најдобрата покер рака со 3-картичка. Победи го дилерот и победи го својот облог (или облози). Хит премија рака како флеш или директно и се платени удобно.
Изгубете го дилерот и изгубите ја вашата залог (и). Едноставно, да?
Како да играте 3-картичка покер
3 Card Poker го користи името "покер", бидејќи го користи стандардниот рејтинг за покер рангирање, но тоа е повеќе од игра во казино отколку покер игра сама по себе.
Може да ги промените обложувањата малку за да бркате разни премиум или бонуси, но нема стратегија за покер - на пример, одлучувате кои картички ќе ги чувате или исцртувате, правејќи влогови против други играчи.
Вие едноставно изберете помеѓу неколку облози пред договорот, видете што 3 картичките ги добивате и се надевате на најдоброто.
Има важен исклучок од стандардната ранг-листа на покер, за да се забележи, иако:
Поради тоа што е потешко да се направи права во покер на 3 картичка од флеш, редот за пласман на линии и блесоци е обратен.
Ова значи:
Правото е по-многу вредно од флеш во 3 Card Poker
Во спротивно нема промени во рангирањето на раката, освен за отстранување на сите раце кои бараат повеќе од три карти.
Ова ги прави работите едноставно едноставни бидејќи има само шест можни 3-картички кои можете да ги направите. Овде тие се рангираат од највисоко до најниско:
Пливање
Три од еден вид
прав
Светлечки
пар
Висока картичка

Случајни Слободни Слот игри:

Совршен блек џек
Совршен блек џек
Ако сакате блек џек со страст, но понекогаш се чувствувате како ако класичната игра е малку здодевна или ...
Играјте слот!
Медуза 2
Медуза 2
Ако некогаш сте се запрашале што мора да е како да се соочувате со Медуза во Античка Грција, тогаш ...
Играјте слот!
Дивиот 3
Дивиот 3
Обиди се со дивиот 3 слот онлајн бесплатно во демонстративен режим без преземање и нема потреба од регистрација и читање ...
Играјте слот!
Спартак се јави на оружје
Спартак се јави на оружје
Имаме исповед да се направи; знаеме дека сите и нивните баби го лоцираат Спартак гладијатор од Рим, со ...
Играјте слот!
Крајната супер ленти
Крајната супер ленти
Со ова би сакале да ве поздравам со Ultimate Super Reels, прогресивен џекпот со неколку фантастични специјални карактеристики. Ова ...
Играјте слот!
Таен обожавател
Таен обожавател
Дали имате таен обожавател? Можеби би можеле да дознаете со вртење на оваа романтично тематска видео слот машина од ...
Играјте слот!
Јужен Парк
Јужен Парк
South Park е видео слот кој е изграден од 5 одделни макари со 3 редови и 25 фиксни ...
Играјте слот!
Dragonz
Dragonz
Dragonz слотови игра содржи Диви симбол како многу видео слотови го прават. Нејзината заедничка функција е да се состои од секој победник ...
Играјте слот!
0 Коментари

Зомби наспроти навивачи ii


Зомби vs Cheerleaders II е пет-ролна онлајн слот игра од Real Time Gaming. Тоа е една од неколкуте најчесто играни и популарни игри за игри на игри со зомби тема - некои други игри со оваа тема вклучуваат игра на растенија наспроти зомби и зомби машина за појава на зомби.
Zombies vs Cheerleaders II се одликува со бонус круг на 2-опцијата каде што ќе изберете дали сакате да бидете навивачи или зомби. Сите победи плаќаат лево на десно и десно на лево низ соседните плочки. Постојат линии за исплата на 25.
Играта е следење на популарните играчки за играчки за игри на виртуелни играчи "Зомби против насилниците", кои беа инспирирани од бројни филмови со зомби или навивачи, а можеби и со 1 или 2 не-слот игри.
Игра зомби vs cheerleaders БЕСПЛАТНО сега во палење казино
ПЛОЧКИ ВО ЗОМБИС VS CHEERLEADERS II
Двете специјални плочки во играта се логото Zombies-vs-Cheerleaders и зомби јаде рака на мажоретка. Логото е симбол за расфрлање на играта, и се исплаќа 2X, 5X, 10X или 50X вашиот залог ако 2, 3, 4 или 5 симболи се појавуваат соодветно. Ако на екранот се појават 3, 4 или 5 од овие scatters, бонусната игра се активира.
Зомби што ја јаде подружницата е симбол WILD и ги заменува сите други симболи, освен оние што се расфрлаат. Кога WILD симбол придонесува за победа, највисоката можна победа се плаќа.
Постојат четири други специјални плочки: русоверка, бринета чилер, зомби со црна коса и зомби со сина бејзбол капак. Секоја 3, 4 или 5 комбинација на овие плочки (сам по себе, не заедно) плаќа од 50 до 1000 пати вашиот облог. Навивачите плаќаат подобро од зомби.
Останатите симболи во играта се стандардните карактери за картичка: 9, 10, J, Q, K, A. Ацето плаќа најмногу на победи, до 250 пати од вашиот облог.
БОНУСКАТА ИГРА ВО ЗОМБИС VS CHEERLEADERS II
Кога ќе ја освоите бонусната игра, ќе бидете известени да одберете помеѓу две опции: навивач за бегство и зомби кои потекнуваат од дивината.
Cheerleader Escape ви претставува три врати и бара да го најдете излезот. Треба да ги отворите сите три врати, барајќи излез. Секој излез те води на повисоко ниво. Можете да играте до нивоата на 6.
На ниво 6th ќе добиете мултипликатор.
Продолжувате низ крвавите училишни простории додека не излезе зомби и ве фаќа. Зомби може да се појави во секое време.
Zombies Gone Wild доделува бесплатни вртења. Во оваа бонус функција ако плочата Cheerleader се врти до WILD симбол, тогаш нејзината плочка станува диви, исто така. Добијте пет WILD симболи на линијата за исплата и ќе го наброите 1000 пати вашиот облог.
Бесплатните вртења може да се реигрираат, доделувајќи ви друг 5 вртења.
Играта исто така се одликува со случаен прогресивен џекпот. Може да се додели на било кој спин. Изгледа како локален џекпот на овој писател, па не очекувајте огромна победа, но никогаш не знаете. Тоа може да се тркалаат во десетици илјади на некои верзии на играта.
ИГРА КОНТРОЛИ ВО ЗОМБИИ VS CHEERLEADERS II
Корисничкиот интерфејс за оваа игра е стандарден. Контролните копчиња се поставени на дното од екранот за репродукција. Имате AUTO PLAY на крајната лева страна, проследено со вредност VALUE (која ви овозможува да поставите колку се обложувате по линија), LINES (кој ви овозможува да го смените бројот на линии за исплата што ги вложувате по спин), MAX LINES Вашиот избор на линија брзо), и SPIN.
Откако ремените почнаа да се вртат, копчето SPIN станува копче за СТОП и може да ги прекинете вртежите. Оваа функција е првенствено наменета кога крајните делници се движат во "турбо" режим. Ако на левата страна на екранот се појавуваат два или три расејувачки симболи, ќе видите дека правилните ролни се забрзуваат. Идејата е дека можете да ги прекинете "во вистински момент" за да активирате разни игри (бонус) игри.
Можете да ги прекинете макарите секогаш кога се појавува етикетата STOP. Понекогаш може да се фати расеј или див симбол додека се намалува, но шансите за активирање на бонус-игра пред турбо-центрифугирањето се чини дека се многу мали.
Со кликнување на AUTO се отвора дијалог-кутија која ви овозможува да ги поставите условите на вашата автоматска игра. Избирате број на вртења, активни линии и залог по линија во горната половина. Постојат две опции за СТОП УСЛОВИ, така што не случајно ќе ги пуштите сите ваши пари.
Не знам за конкретни измами за оваа игра, но знам дека можете да го играте ова со преземање на Ignition Casino или во верзија за превземање во вашиот веб-прелистувач.
Завршни мисли
Zombies vs Cheerleaders е симпатична игра со интересна бонус функција. Тоа не е толку ангажирање како некои од најпопуларните слотови игри како Бесмртна романса или Игра на тронови, но тоа ви нуди некоја сорта. Ако веќе сте играле Растенија против зомби слотови или зомби појава слотови, тогаш ова може да биде убава игра за да додадете во вашата колекција.

Случајни Слободни Слот игри:

Пирон
Пирон
Yggdrasil ја однесе во научната лабораторија за да создаде Pyrons, 5 ролна, слот за исплата на 20 кој нуди хемиски инспириран ...
Играјте слот!
Тигар наспроти мечка
Тигар наспроти мечка
Во познатата играчка машина Тигар против мечка од Microgaming Company, ќе најдете фасцинантна битка меѓу двајца кралеви ...
Играјте слот!
La cucaracha
La cucaracha
Ла Cucaracha слотови, од Wager Gaming, имаат пет макари, 25-парични линии, топли бонус карактеристики, диви, scatters, и слободни игри, успешно ...
Играјте слот!
Висока брзина на покер
Висока брзина на покер
Онлајн голема брзина покер злато е многу слична со, но не е иста како и Анте-и-игра дел од онлајн ...
Играјте слот!
Големо стапало
Големо стапало
Започнете со уникатна авантура во најдобрите онлајн казино-Магичен Вегас денес! Ова може да се направи само на Голема нога ...
Играјте слот!
Крвни мокрови
Крвни мокрови
Сакате место за убивање на вампири? Тогаш ова е слот за вас! Спакувани со гор, гаули и сенишни случувања, ...
Играјте слот!
пеперутки
пеперутки
Шармантната онлајн игра за слотови на пеперутки доаѓа со 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Во оваа онлајн казино ...
Играјте слот!
Hotline
Hotline
Фати најновата епизода на Hotline ™. Овој слот за 80s нуди високо-октански ретро искуство со полн гас што нема да го сакате ...
Играјте слот!
0 Коментари

Baccarat


1
Знајте дека може да се обложувате на двете раце. Една од нив е раката на Банкарот, другата е раката на играчот. Играчот може да се обложи со двете раце. Облози мора да бидат поставени на играчот или на банкарот пред да се решат картичките.
Сликата насловена Play Baccarat Чекор 2
2
Знајте како се обработуваат картичките. Две картички се решаваат и за играчот и за банкарот. Играч или казино оператор кој ја држи чевлата, се лизнува една картичка и го става лицето нагоре во полето на играчот на табелата. Следната картичка, првата од раката на Банкер, се наоѓа во табелата на Банкер. Куќата потоа се занимава со друга играчка картичка, потоа со втората банкарска картичка. Првиот круг на услуга се состои од две карти за играчот и банкарот.
Сликата насловена Play Baccarat Step 3
3
Најавете ја точката вкупно на двете групи на картички. Десетте и личните карти се вредни за нула; сите други картички се вредни за нивната номинална вредност, со кец кој вреди една точка. Ако вкупниот број е поголем од 10, втората цифра е вредноста на раката. На пример, 9 и 6, кои вкупно 15, сочинуваат рака со пет точки. За да победите, вашиот облог мора да биде на раката што е приближна до девет.
Сликата насловена Play Baccarat Step 4
4
Разбирање на "природна" победа. Ако во првите две картички се решат, вкупната точка е 8 или 9 или за играчот или за банкарот, ова се нарекува природна победа и играта е завршена. Влоговите кои веќе се ставени се наплатени.
Сликата насловена Play Baccarat Step 5
5
Определете дали играчот добива трета картичка со тоа што ќе ги разгледа точките на точка. Раката на играчот е прва завршена. Вкупно 8 или 9 за играчот нема да добијат дополнителни картички. Играчот стои на сума на 6 или 7. На било кој друг износ, 0-5, Player извлекува трета картичка, освен ако банкарот нема 8 или 9, во кој случај раката на банката победува без понатамошно исцртување.
Сликата насловена Play Baccarat Step 6
6
Ги знаете правилата со кои се регулира третата карта за Банкар. Ако играчот застане на пат (или не привлекува нови картички), Банкарът се базира со раката на 0-5 и останува на пат со раката на 6 или 7. Сите други раце се зависат од третата картичка која играчот привлекува:
Ако третата картичка на играчот е 9, 10, лице-картичка или Аце, Банкарът се подготвува кога има 0-3 и останува со 4-7.
Ако третата картичка на играчот е 8, Банкарот се подготвува кога има 0-2 и останува со 3-7.
Ако третата картичка на играчот е 6 или 7, Банкарът привлекува кога има 0-6 и останува со 7.
Ако третата картичка на играчот е 4 или 5, Банкарът привлекува кога има 0-5 и останува со 6-7.
Ако третата картичка на играчот е 2 или 3, Банкарът привлекува кога има 0-4 и останува со 5-7.
Сликата насловена Play Baccarat Step 7
7
Откако сите картички се решаваат, пресметајте ја победничката рака. Добитната рака е она што се приближува до 9. Во случај на вратоврска, ниту раката не победи ниту губи. Понекогаш комисијата се исплатува од добивки кога се обложува на раката на Банкер.

Случајни Слободни Слот игри:

Универзални чудовишта на проклетството на фантом
Универзални чудовишта на проклетството на фантом
Тоа е приказна како безвременска како самата романса: љубоморен Фантом се среќава со млад пејач, го скрши срцето, паѓа ...
Играјте слот!
Вивалдис сезони
Вивалдис сезони
Сезоната е наш начин на живот. Секоја година се преселуваме од едни на други понекогаш без напор во други времиња ...
Играјте слот!
Плажа
Плажа
Плажа има пет макари и 20 линии со два вида Диви симболи и Слободни вртежи или подобро ...
Играјте слот!
Електричен сам
Електричен сам
Електричниот Сем е акционен пакет за овошје со 243 начини за победа и шанса да ги освоиме 200 000 монетите ...
Играјте слот!
Ролна цар медиокритет
Ролна цар медиокритет
Избор на облог Користете ги копчињата за залог '+' и '-' за да го изберете вашиот облог по линија. Победничките линии се фиксни ...
Играјте слот!
Фантастични четири нула
Фантастични четири нула
Приказни за Фантастиката Четири отсекогаш имале голем успех кај читателите на Марвел стрипови. Огромна публика на читатели за ...
Играјте слот!
Среќни близнаци
Среќни близнаци
Иако, Lucky Twins казино игри слот е преполна со симболи кои може да донесе среќа за коцкари ние ...
Играјте слот!
Накит од морето
Накит од морето
«Накит од морето» е бесплатна онлајн автоматска играчка со макари со различна големина на екранот. Ти можеш ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек


Што се однесува до казино картичките и маса игри, Блек Џек може да биде најпрепознатлив за сите нив. Со корените што се враќаат стотици години, блек џек-стојат тестот на времето и се вкорени како фаворит кај играчите со генерации. Денес, блек џек постои во многу форми и уживаат играчи, и почетници и професионални, низ целиот свет.
Исто така познат како 21, блек џек е игра во споредба со игра со картички која традиционално го поврзува играчот со дилерот или со куќата. Претходникот на Блек Џек беше всушност игра позната како 21, но никој не знае од каде доаѓа. Првото забележано споменување е во Дон Кихот на Мигел де Сервантес. Самиот Сервантес бил коцкар и честопати пишувал за мамење и коцкари во неговите дела. Играта најчесто референцирана во врска со овие претвора во рогоносец и коцкари е veintiuna, шпански збор за дваесет и еден. Традиционално играта се играше со шпански колона, во која немаше 8 и 9. Приказните биле напишани на крајот на 1600s, повеќе од 400 години. Овој завет за популарноста на блек џек го покажува своето место меѓу не само културата на коцкање, туку популарната и книжевната култура како целина. Кога станува збор за современиот блек џек, многу се промени.
За да го зголемат интересот за новороденчињата на модерната варијанта, казина нудат значителни награди за играчите, како што се 10-1 за одредени комбинации на картички кои се одржаа против дилерот. Овие беа наведени како Совршен Блек Џек. Табелите со повеќе играчи не ги гледаат играчите меѓусебно, туку против дилерот. Учесниците одат околу табелата што се врти да формираат цврста рака во надеж дека ќе ја победат раката на дилерот. Услугата може да биде претепана на еден од неколку начини, за што ќе продолжиме подетално во овој водич.
Играта може да користи неколку стратегии, како што се мулти-рака игра и броење на карти. Бидејќи овие стратегии на 60 се појавија специјално околу блекџек за да добијат предност над куќата и да заработат огромни суми на пари. Ова е можно бидејќи блекџек обично користи фиксен број на колони во дадена табела. Иако не се нелегални, таквите стратегии се силно намуртени од казина. Во многу случаи, таквата активност ќе заработи играчи непотребно внимание од вработените во казиното и можеби ќе биде побарано да заминат.
Популарноста на Блек Џек доведе до егзотични варијации на 21, како шпанскиот 21 и Понтонен, кои ја истражуваат играта со картички во споредба со нови начини, но нудат иста возбуда и потенцијал за наградување.
Правила на блек џек
За да започнете, правилата за играње блек џек бараат најмалку два играчи и две или повеќе палуби на карти. На најосновното ниво, играчот ќе се соочи со дилерот во игра од глава до глава за да види кој ја држи највисоката вредност. Највисоката можна вредност за рака е совршен блек џек. Повеќе за тоа во малку.
Блек Џек е многу едноставна игра за да се разбере и да почне да игра. Сепак, многумина ќе се согласат дека е потребно многу пракса да се чувствувате како искусен играч и да уживате во играта помалку како коцка и повеќе како стратешки напор.
Традиционалните табели за блек џек нудат насекаде од 5 до седиштата 7, додека современите Блек Џек и Live Blackjack сорти можат да понудат исто толку многу. Игри се играат помеѓу помеѓу 1 и 8 стандардни 52-картички кои се споени заедно.
Кога играта ќе почне, играчот ќе ја стават својата облог во обложувалната кутија од нивната назначена позиција на масата. Заради едноставност, ќе претпоставиме дека местото не дозволува назад обложување. Ова е практика што им овозможува на повеќе луѓе да стават облог на една позиција.
Дилерот ќе се справи со картички почнувајќи од левата страна, движејќи се низ табелата на крајната десна позиција. Секој играч се занимава со почетна рака на 2 картички, со едно лице и едно лице надолу. Кога се враќа на играчот, тие можат да изберат да преземат едно од неколкуте акции според различните блек џек. Во најголем дел, овие активности вклучуваат "хит", "стојат", "двојно", "подели", "предавање" и "престој".
Хит: Оваа акција бара друга карта од дилерот. Ова може да се донесе на повеќе начини од вербално барање за гест. Гестовите вклучуваат стружење картички против масата, прислушување на маса со прсти, или мавтајќи со раката кон телото на играчот.
Стенд: Оваа акција сигнализира дека играчот е задоволен со вредноста на нивната рака и не сака да бара повеќе картички. Другите термини за оваа акција се нарекуваат "stand pat", "stick" или "stay". Честите гестови за сигнализација на оваа акција вклучуваат ставање на картичката под чиповите на играчот или мавтајќи со рака хоризонтално.
Двоен надолу: Оваа акција сигнализира дека играчот е уверен во силата на нивната рака. Удвојувањето надолу ќе го зголеми почетниот залог на играчот од 100%. Сепак, играчот потоа се обврзува да добие конечна картичка на 1 пред да биде принуден да застане со резултатот. Ова дејство е сигнализирано со ставање на дополнителна обложувалница на страната на обложувалната позиција на играчот и упатување на тоа со прст.
Сплит: динамична акција, разделување им овозможува на играчот да ја претвори раката од две карти со иста вредност, или да се рангира во зависност од казиното, во две одделни раце. За да го стори тоа, играчот мора да стави еквивалентна облог на првиот надвор од обложувалната позиција. Потоа, дилерот ќе ги подели двете карти и ќе има дополнителна картичка за секоја рака. Двете одделни раце играат само како една рака би, иако тие се независни еден од друг. Ова дејство е направено со поставување на залог соодветно и сигнализирање на V-форма со два испружени прсти.
Предавање: иако не е достапно на сите маса на блек џек, ова дејство е доволно честа за да се вклучи. Акцијата за предавање е достапна само откако дилерот проверува дали нивната рака може да биде потенцијален блек џек. Ова е најчесто типично кога нивната почетна страна покажува вредна картичка за 10-точка или Ace. Предавањето завршува со рака и враќа половина од оригиналната облог на играчот.
Држете ја раката со највисока вредност која не оди над 21 за да победи. Дилерите може да бидат принудени да застанат или во 16 или 17, кој може да игра во вашата основна стратегија за блек џек. Раката која се занимава со 21 од самиот почеток се смета за блек џек или совршен блек џек во зависност од играта и може да заработи дополнителни исплати.
Како да се игра Блек Џек онлајн
Нема многу онлајн казина кои нудат повеќе онлајн блек џек игри од Casino Las Vegas, па ако сакате да играте блек џек онлајн, дефинитивно доаѓате на вистинското место. Правилата се повеќе или помалку исти во игрите на онлајн блек џек кога се споредуваат со казино-блек џек од земјата. За еден, освен ако не играте специфичен спектар на блек џек за мултиплеер, ќе играте соло против куќата. Истото важи и за игрите во живо Блек џек, иако тие се доста подинамични и подоцна се опфатени во нашиот водич за онлајн блекџек.
Со интернет-блек џек обично можете да започнете да играте веднаш штом сте депонирале средства во вашата казино сметка. Додека може да има многу варијанти на располагање, можете да играте само еден по еден. Затоа, планирајте да ги пробате сите пред да се согласите на оној што го сметате за ваша игра за блек џек.
Обложување во онлајн блек џек е лесно и подесете повеќе или помалку исти во сите варијации. Ќе седнеш на виртуелната маса и ќе најдеш низа чипови во неколку различни бои и деноминации. Кликнете на вредноста на чипот со глувчето за да го активирате тој куп за пешачење. Потоа кликнете на позицијата за обложување каде што би сакале да ја ставите облогата. Одредени варијации на блек џек може да ви овозможат да свирите само една или колку што сите видливи позиции на табелата. Искористете го ова ако имате можност. Имајте на ум дека секоја онлајн блек џек маса има минимум и максимум залог додаток. Значи, важно е да бидете сигурни дека сте на вистинската маса за да одговараат на вашите влогови.
Ако сакате да ги исчистите облози и да започнете повторно, можете да го направите со кликнување на копчето CLEAR BETS кое најчесто се наоѓа во долниот центар на екранот. Откако ќе бидете подготвени да ја започнете играта, кликнете на копчето DEAL. Ќе ја видите анимацијата на договорот, проследено со опции за HIT, STAND и SURRENDER, со опција да SPLIT или DOUBLE DOWN, во зависност од составот на вашата рака. Кликнете на копчето кое одговара на акцијата што сакате да ја преземете. Играј до крај, без да одиш биста и со каква било среќа, ќе излезеш пред дилерот. Можете да ги обновите истите облози од претходниот круг со кликнување на копче. Во спротивно, слободно обложувајте нова сума користејќи го истиот метод како и порано.
Постојат некои единствени правила множества во зависност од варијациите на блек џек кои се разликуваат од стандардните правила. Ајде да го искористиме Бет-Џек на сите облози како пример. Иако многу од овие правила погоре се применливи, постојат некои единствени услови кои можат да се појават во играта, како што се:
Осигурување - полиса за осигурување што играчот може да го купи кога картичката на лицето на дилерот е Аце. Ако дилерот има блек џек, осигурувањето плаќа од 2: 1.
10-картичка Чарли - ако играчот може да се обработи со картички 10 без да се појави биста, тие автоматски ќе добијат победничка исплата под услов дилерот да нема блек џек.
Странските облози вклучуваат облози на комбинации на картички кои може значително да платат, дури и ако раката на играчот не победи. Заеднички странични облози вклучуваат Топ 3, Совршен парови, Бастер Блек Џек, Прогресивен Блек Џек, Лаки Лаки и 21 + 3. Страната со највисока плата доаѓа од Прогресивниот Блек Џек, кој враќа 4,000: 1 на облогот на играчот.
Блек Џек стратегија
Блекџек стратегии доаѓаат во сите форми и големини. Додека броењето на картичката е, секако, најпознатата стратегија за блек џек, таа не е остварлива во онлајн блек џек игрите.
Ние ќе ги покриеме основните стратегии за блек џек за да започнете на вашиот пат да станете блек џек про. Ќе сакате да размислите за многу фактори за да употребите соодветна стратегија, од која најважна е да одлучувате кои варијации на блек џек да играат. Бидејќи секоја варијација доаѓа со различни шанси, исплати, можности за обложување и ограничувања на удели, само вистинската комбинација од овие ќе направи за вашата единствена ситуација.
Прво, ќе сакате да разберете што е предност на куќата. Бројот на палуби што се користат во играта на блек џек влијае до дома предност до одреден степен. На кратко, колку повеќе палуби постојат, толку е поголема предноста на куќата. Еве брз дефект на зголемениот раб во однос на тоа колку колони постојат:
Единечна палуба = 0.17%
Двоен палуба = 0.46%
Четири колона = 0.60%
Шест-дек = 0.64%
Осум-палуба = 0.65%
Границите за обложување се можеби следниот клучен фактор што треба да се разгледа во вашата стратегија. Дали играте како високо-ролери или одиш конзервативно? Поголемите облози можат да доведат до поголеми повратни средства, иако доаѓаат со зголемен ризик.
Што е со позициите, колку може да играте одеднаш? Дали сте ограничени само на еден или можете да ги играте сите видливи позиции на масата? Повеќе позиции доведуваат до повеќе можности да искористат шанси и нивоа на удели.
Посебни правила се уште еден важен фактор за да се запознаете пред да се заложат за облог. Игри кои овозможуваат осигурување, странични облози и предавање ќе го максимизираат вашиот потенцијал за исплата и ќе го минимизираат нивото на ризик што го претпоставувате кога играте.
Каде е дилерот принуден да застане? Без разлика дали дилерот е принуден да застане на 17 или погоден на мек 17 може да ја направи разликата. Дознајте го овој важен детал кога станува збор за вашата дадена игра на блек џек за понатамошно складирање на шансите во ваша корист.
Надвор од овие совети за создавање своја сопствена базична стратегија за блек џек, има уште една работа што треба да се разгледа: Исплатата! Една игра може да ви понуди повеќе за возврат за вашиот Совршен Блек Џек или друга уникатна комбинација на картички во вашата рака. Некои варијации ќе ви понудат можност да добиете прогресивни исплати за џекпот што би можеле да бидат големи како и 7-фигурите. Ова се критични детали за кои не можете да си дозволите да превидите кога ја користите совршената стратегија за онлајн блек џек.

Случајни Слободни Слот игри:

Сирени милиони
Сирени милиони
Сирени Милиони Слот Игра Преглед. Фантастичниот Mermaids Millions казино слот машина има 15 линии за исплата, 3 редови и 5 ...
Играјте слот!
Ролна фабрика
Ролна фабрика
Reel Spinner е пет ролна Слот со 15 линии, напојувани од реномирани развивачи на игри Microgaming, што значи дека сте ...
Играјте слот!
Таен еликсир
Таен еликсир
Во редовната игра, победничките комбинации трчаат лево надесно низ линиските линии. Да слета победа, целосна победа ...
Играјте слот!
Робо пресече
Робо пресече
Robo Smash се состои од пет-ролна, три-ред структура со фиксни линии на 15. Пет од деветте симболи за исплата во оваа ...
Играјте слот!
Мултифрут 81
Мултифрут 81
Play'n Go подготви прекрасно изненадување за оние коцкари кои обожаваат да играат разни класични слот игри онлајн бесплатно и за ...
Играјте слот!
Гробница на фараонот
Гробница на фараонот
Отворете ја вратата на гробот на фараонот! Во Фараоновата гробница ти си Рајдер на изгубениот ...
Играјте слот!
Богатство на клопатра
Богатство на клопатра
Бонусот на Плајсон од Клеопатра има гени за 5, редови 3 и 20 линии за исплата. Овој прекрасен слот ќе зачудува ...
Играјте слот!
Барови и ѕвона
Барови и ѕвона
Bars и Bells е слот игра која се состои од реквизити на 5 и 20 линии за исплата. Победите се добиваат од лево ...
Играјте слот!
0 Коментари

Карипски холдем


Правила и рачна игра
Секоја рака започнува со играчот што прави залог. На играчот и на дилерот се ракува со дво-картичка, со лицето надолу. Играчот може да ги испита сопствените картички. Дилерот, исто така, ќе се справи со "флоп" и три заеднички картички што може да ги користи и играчот и дилерот.
Во овој момент, играчот мора да донесе одлука, бидејќи може или да ја свитка или да ја повика. Ако играчот се преклопи, тој мора да ја предаде раката и да го изгуби антот залогот. Ако играчот одлучи да се јави, мора да направи втора залог, двојно поголема од антената.
Дилерот сега се занимава со уште две заеднички картички, кои се познати како редот и реката во покер услови. Откако овие картички се решаваат, дилерот потоа ја открива раката. Секој играч мора да ја направи најдобрата рака со пет карти со покер комбинација со која било комбинација на картички и заеднички картички.
На дилерот му треба двојно или подобро да се квалификува. Ако дилерот не се квалификува, секој играч кој сеуште е во рака ја победува нивната предност (видете ги исплатите подолу) и сите обложувања се притискаат.
Ако дилерот не се квалификува, тогаш раката на дилерот се споредува со раката на играчот. Ако раката на дилерот е подобра, тогаш играчот ги губи и предните и обложувањата. Ако играчот победи по квалификациите на дилерот, тогаш облогот за повик ќе победи дури и пари и победата за анте ќе се пресмета според објавената платежна табела. Во редок случај на вратоврска, двете облози притискаат.
За оваа игра постојат неколку различни табели за плаќање. Сепак, ова е најчесто, особено во онлајн казина. Победничките предлози обично се исплаќаат како што следува:
Платете ја табелата
Раката плаќа
Ројал Флеш 100 до 1
Исправете го флуид 20 во 1
Четири од еден тип 10 до 1
Целосна куќа 3 до 1
Исчисти го 2 до 1
Право или помалку 1 до 1
Исплата-исплати
Странските облози исто така се вообичаени во Caribbean Poker. Многу маси имаат прогресивна странична залог што работи слично на онаа на Карибите Студ покер прогресивна игра. Всушност, играта е идентична со тоа што само првите пет картички на играчот - нивната двојна картичка и флоп - се земаат предвид при плаќањето на прогресивната страна.
Плаќањата обично се слични на следново:
Раката плаќа
Royal Flush 100% од Џекпот
Директно фрлање 10% од Џекпот
Четири од еден вид $ 500
Комплетна куќа $ 100
Избегнете $ 75
Друга општа странична залог е AA + залог, во кој повторно се даваат следните исплати, врз основа на силата на раката на играчот и на флопе (со други зборови, пред да се решат свртувањата и реката):
Раката плаќа
Ројал Флеш 100 до 1
Исправете го флуид 50 во 1
Четири од еден тип 40 до 1
Целосна куќа 30 до 1
Исчисти го 20 до 1
Пар од Aces или подобра 7 до 1
Брзата стратегија
Ретко е точно да се свитка. Всушност, според анализата, играчот треба да го превиткува само 18 процентот од времето. Ова значи преклопување само на многу лоши раце, како оние каде што имате мала картичка во споредба со таблата и немате реалистични флеш или нерешени линии.
Користејќи ја најчестата платежна табела наведена погоре, раб на куќата со оптимална игра е околу 2.16 проценти. Иако е тешко да се измери токму она што е оптимална стратегија, треба да бидете во можност да дојдете многу блиску до оваа бројка, едноставно со подигање на вистинскиот процент на раце.
Исто како со прогресивната страна залог во Caribbean Stud Poker, прогресивниот џекпот на Карибите Hold'em обично е лош залог за играчот. Меѓутоа, ако джакпот стане прилично голем - обично некаде над $ 200,000 - тогаш влогот всушност има предност на играчот, и треба да се земе во секоја прилика!
На страната на AA + страна исто така е можно да се избегне, бидејќи работниот простор е над 6 процент.

Случајни Слободни Слот игри:

Фауст
Фауст
Но, не грижете се, ние се осврнуваме на слот машината Фауст каде што можете да играте за ѓаволски големи пресвртни добивки! ...
Играјте слот!
Хуго 2
Хуго 2
Навивачите на слободните видео-слотови на интернет мора да се сетат на слот за Хуго создаден од Play'n Go, кој се базира на ...
Играјте слот!
Заситување на зајдисонце
Заситување на зајдисонце
А патувањето во вашиот локален крајбрежен одморалиште е секогаш добро за душата: изобилен износ на сладолед и пликови ...
Играјте слот!
Снегулки
Снегулки
Снегулки е 5 ролна, слот за исплата на 25, напојуван од NextGen Gaming. Може да се репродуцира на десктоп, мобилни и таблет уреди (вклучувајќи ...
Играјте слот!
Aquatica
Aquatica
Дали сте подготвени да ги истражувате последните непроменети агли на нашата планета - океаните? Aquatica е оригинална онлајн ...
Играјте слот!
Jin qian wa
Jin qian wa
Во оваа игра, која повторно ќе ја зголеми ориенталната тема, 40 линиите ќе покажуваат покер симболи во ...
Играјте слот!
8 топчести слотови
8 топчести слотови
Слот игри може да потрае со голем избор на форми и форми, и повеќе пати отколку што програмерите не трошат ...
Играјте слот!
Колаче куки
Колаче куки
Видео Слот "Fortune Cookie" од провајдерот на игри Microgaming е 3 * 3 игра со 1 betways. Слот има RTP = 95.58% и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Карипско обетка покер


Играчот прави антена обложување плус опционален $ 1 прогресивна страна залог
Секој играч и дилерот добиваат по пет картички. Сите картички се свртени со лицето надолу, освен што е изложена една дилерска картичка. Играчот може да ги испита сопствените картички, но споделувањето на информации не е дозволено.
Играчот мора да се свитка или да се подигне.
Ако играчот се преклопува, тој ги губи картичките, анте облози и страничен залог (ако е направен)
Ако играчот се подигне тогаш тој мора да направи подигнување стапка еднаква на два пати на анте
Дилерот ќе ги предаде другите четири картички
Дилерот мора да има кец и цар или повисок за да се квалификува. Со други зборови, најниската квалификациска рака би била ас, крал, 4, 3, 2, а највисоката не квалификувана рака би била аце, кралица, Џек, 10, 9. Ако дилерот не се квалификува, играчот ќе освои дури и пари на неговата антечка облог и зголемувањето ќе им помогнам.
Ако дилерот се квалификува и победи на играчот, двете предности и подигнување ќе изгубат.
Ако дилерот се квалификува и губи на играчот, тогаш анте ќе плати дури и пари и подигне според објавената платежна табела. Табелата за исплата на САД е прикажана подолу.
Ако играчот и дилерот се враќаат, и анте и подигнување ќе притиснат.
Прогресивната странична залог ќе биде целосно базирана на вредноста на покер на раката на играчот. Постојат различни табели за плаќање.
САД се подигне табелата за исплата
РАКА ПЛАЌА
Кралска флеш 100 до 1
Директно измијте го 50 до 1
Четири од вид 20 до 1
Комплетна куќа 7 до 1
Исчисти го 5 до 1
Директно 4 до 1
Три од вид 3 до 1
Два пар 2 до 1
Сите други 1 до 1
House Edge
Во следната табела се прикажани сите можни исходи, под претпоставка дека табелата за плаќање во САД се користи и играчот ја следи оптималната стратегија.
Правила на САД враќаат табела EXPAND
ЕДЕН ОДДЕЛУВААТ ЕДИНИЦИТЕ ВО ВРСНИТЕ КОМБИНИРАЊА ВЕРОЈАТНОСТ ВО ВРАЌАЊЕ
Играчот победува со кралски флеш 100 до 1 201 16759740 0.000001 0.000169
Играчот победува со директно рамно лежиште 50 во 1 101 156929720 0.000008 0.000795
Играчот победи со четири варијанти 20 на 1 41 2832435800 0.000142 0.005826
Играчот победи со целосна куќа 7 на 1 15 16624475280 0.000834 0.01251
Играчот победува со флеш 5 на 1 11 21856990280 0.001097 0.012062
Играчот победува со директно 4 на 1 9 43805516100 0.002198 0.019779
Играчот победи со три варијанти 3 на 1 7 234242908320 0.011751 0.08226
Играчот победи со два пар 2 во 1 5 488012139360 0.024482 0.122412
Играчот победува со пар или помалку 1 во 1 3 2343248003808 0.117555 0.352665
Продавачот не го квалификува 1 4532514033720 0.227385 0.227385
Притиснете 0 321623100 0.000016 0
Преклопете -1 9523005974460 0.477745 -0.477745
Добитникот победи -3 2726592727512 0.136786 -0.410359
Вкупен 19933230517200 1-0.052243
Долната десна ќелија во горенаведената табела покажува куќа на работ на 5.224%. Сепак, мислам дека ова го прави Карипскиот стап изгледа како полошо залог отколку што навистина е. Работниот простор на домот традиционално се дефинира како очекувана загуба на оригиналната облог. Во Карибите Студ покер оптималниот стратег играч ќе подигне 52.23% од времето, за просечна вкупна облог на единиците 2.045. За споредба на една игра против друга претпочитам да го употребувам елементот на ризик, што е очекуваната загуба на просечната облогот, што во овој случај би било 5.224% / 2.045 = 2.555%.
Стратегија
Оптималната стратегија во Карипските обетки е многу комплицирана. Бројот на луѓе кои совршено го знаат веројатно е нула. Сепак, можеме да направиме две генерализации кои ги опфаќаат повеќето раце.
Секогаш подигајте со пар или повисоко.
Секогаш се преклопува со помалку од квалификациската рака на дилерот (кец / цар)
Тоа е криза на рацете / цар, кои се незгодни. Во принцип тоа им помага ако трите синглети се високи или дали картичката на дилерот е приклучок или помалку и се совпаѓа со една од картичките на играчот (помалку е веројатно дека дилерот ќе формира пар). Јас лично ја развив следнава стратегија, што резултира со раб на куќата на 5.225%, само 0.001% помалку од оптималното. Ако тоа не е доволно за вас, имам оптимална стратегија за Карибите.
Волшебникот е Карипско Студ покер стратегија
Секогаш се подига со еден пар или повисок, преклопувај со помалку од кец / цар и се подига на кец / цар, ако се примени некое од следните три правила.
Подигни дали картичката на дилерот е 2 преку кралицата и се совпаѓа со еден од вашите.
Подигни ако картичката на дилерот е кец или крал и имате кралица или џек во вашата рака.
Подигнете го ако рангирањето на дилерот не се совпадне со вас и имате кралица во вашата рака, а картичката на дилерот е помала од вашата четврта највисока картичка.
Следниве се детали за различни стратегии. "Вкупната загуба" е загубата над сите можни 19,933,230,517,200 комбинации на раце, раб на куќата и елементот на ризик.

Случајни Слободни Слот игри:

Игра на тронови 243 начини
Игра на тронови 243 начини
Ние веруваме дека најдобриот начин да се запознаеш со играта е да го играте. Се разбира, тоа е ...
Играјте слот!
Арапски ноќи
Арапски ноќи
Арапски ноќи Джакпот. Арапски ноќи е еден од најстарите и најпопуларните интернет-игри на NetEnt на сите времиња! Арапски ноќи ...
Играјте слот!
Казино облекување покер
Казино облекување покер
Казино Студ покер, свирено со палуба на 52-картичка, можете да победите на вашата Анте залог и опционална страна на Џекпот ...
Играјте слот!
Цутот на црешни
Цутот на црешни
Не постојат толку многу онлајн игри за игри кои доаѓаат со џекпот со основен натпревар толку висок како оној ...
Играјте слот!
Двоен спин
Двоен спин
Ако си старо училиште, ќе го сакаш ова. Твин Spin ™ парови во стариот стил на возбуда во Лас Вегас со нов слот за видео ...
Играјте слот!
Блекџек повеќеканални
Блекџек повеќеканални
Уште една игра на Microgaming на картичката Blackjack, Multi-Hand Classic е едноставна и интуитивна, многу добредојдена онлајн функција ...
Играјте слот!
Крв вечен
Крв вечен
Крвта вечер зема залак од вампир жанр, со паметни настани во играта одговара на ова сезонско ослободување. Натпревар како обоени ...
Играјте слот!
Три желби
Три желби
Најди ги сите желби на твоето срце во Три желби слотови! Спин за фантастични победи со магичен тепих вози, богатства ковчези, и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Зарове


Зарове се игра на специјално дизајнирана табела која има облик на обложување каде што играчите можат да ги стават своите стапки. Во живо казино, маса ќе изгледа нешто како ова.
Во живо казино играше табела
Коцките се свиткани на маса од страна на еден од учесниците, кој се нарекува стрелец. Типично, новиот играч ќе стане стрелец на крајот од секој круг, иако еден играч може да остане како стрелец неколку последователни пати.
Секој на маса, вклучувајќи го и стрелецот, може да направи пари со поставување на нивните чипови во соодветното место на распоредот за обложување.
Табела за играње го бара вниманието на неколку вработени во казиното. Обично ќе ги најдете следните луѓе кои трчаат по маса:
Boxman
Stickman
Основни дилери
Боксер е задолжен за чиповите на масата. Тој (или таа) ќе разменува пари во чипови за играчи и ќе ги разменува за различни деноминации, ако е потребно. Тој исто така е одговорен за надгледување на дилерите и генерално осигурувајќи дека играта тече непречено.
Stickman е задолжен за коцките. Тој ги движи околу масата со употреба на стап (оттука и името), доведувајќи ги до стрелецот на почетокот на секој ролна. Тој, исто така, ќе го објави исходот на секој ролна.
Табела за играње на зарове обично има два базни дилери, една од двете страни. Тие се одговорни за собирање на изгубени облози и исплата на победниците. Кога се бара да го сторат тоа, тие можат да постават и одредени залози во име на играчи.
Табела за играње (онлајн казино)
Правилата на игра на зарове се исти, без разлика дали играте во живо или на интернет. Сепак, работите се многу поедноставни на интернет. Нема доделен стрелец, како технички сте стрелач секој пат кога ќе играте.
Количината се валани автоматски кога ќе притиснете на соодветното копче и ги ставате вашите обложувања со кликнување на соодветното место на распоредот за обложување.
Следново е пример за тоа како изгледа онлајн табела за загревање:
Пример за табела за онлајн играчки
Основни правила
Секој круг во игра на зарове започнува со она што е познато како излезен рол. Повеќето казина ќе бараат стрелецот да стави залог пред да го направите овој свиток или на линијата за премин или не поминат линија.
Ако комбинираната вредност на двете коцки на излезен рол е еднакво на 2, 3 или 12, тогаш ова е "укинување" и кругот е завршен. Играчите ќе ги изгубат линиските влогови и ќе не победат. Ако излезете ролна е 7 или 11, кругот е исто така завршен.
Играчите победуваат на влоговите и изгубат не поминуваат облози.
Доколку било која друга вредност се претвора во излезниот ролна, односно 4, 5, 6, 8, 9 или 10, тогаш се утврдува една точка, еднаква на вредноста што се валани, а кругот продолжува во следната фаза.
Стрелец продолжува да се тркалаат со играчи обложување на исходот на секој, се додека не се тркалаат или 7 или точка вредност која е утврдена.
По ролетот на 7 или вредноста на точката, кругот е завршен и потребен е нов излез. Станува збор за стандардна практика за стрелецот да ги помине коцките на друг играч, ако кругот завршува со 7 и да остане како стрелец ако кругот завршува со точката што се валани.
Ова е во суштина сè што има на основните правила на зарове. Она што ја прави играта покомплексна, се сите различни облози кои можат да бидат поставени.

Случајни Слободни Слот игри:

Викенд во вегас
Викенд во вегас
Крст меѓу монополот и едноставно казино забава. Купи vegas хотели и освои пари ако играчите слетаат на нив, ...
Играјте слот!
Железо човек 3
Железо човек 3
Железо Човекот 3 бесплатно казино слот машина игра е нешто повеќе, од едноставна суперхерој тематските слот. Главната разлика меѓу ...
Играјте слот!
Чиста платина
Чиста платина
Чиста платинум е видео-слот за 40-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Фонтана на младоста
Фонтана на младоста
Со фонтаната на младите, нема да имате проблеми да останете млади. Изгледа толку јасно и поканува, па играј ...
Играјте слот!
Ривиера богатство
Ривиера богатство
Riviera Riches е видео-слот за 15-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Играта содржи луксузни симболи, кои се движат ...
Играјте слот!
Среќна жаба
Среќна жаба
Супер Среки жаба слотови. Super Lucky Frog е неверојатна 5-ролна, 25-payline 3D слот игра развиена од Нет Забава. На ...
Играјте слот!
Бурлеска кралица
Бурлеска кралица
Дали ја знаете приказната за најпознатиот бурлески театар на сите времиња? Подгответе се, заминете и ...
Играјте слот!
Jetsetter
Jetsetter
Jetsetter Slot е видео-слот за 20-payline, напојуван од провајдер на софтверот Endorphina. Играта е инспирирана од однесувањето и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Тигар богатства


на Тигар богатства Слот машина е една од најновите кои треба да бидат дизајнирани и развиени од страна на Bally Technologies. Станува збор за онлајн видео-слот кој е сосема уникатен по сопствено право со оглед дека неговата бонус функција им овозможува на играчите да го одберат бројот на бесплатни вртења што би сакале да ги добијат. РТГ исто така, објави слот игра која оди со истото име и нуди слични карактеристики како Бали Тигар богатства. Додека вториот е попопуларен заради својата тема, некои играчи ја сметаат верзијата на RTG да биде повеќе профитабилна, бидејќи нуди прогресивен џекпот.
Графика, симболи и карактеристики
Тигарските богатства на Бали, како што сугерира насловот, се тематските околу дивата мачка од Бенгалс, а графика и анимации се шарени и енергични. Доаѓа со пет ролни и 243 начини за победа. Се одликува со случаен џекпот, скејтери, диви, бесплатни игри за центрифугирање, како и многу симболи кои се синоним за дивиот свет, сите дизајнирани да потсетуваат на индискиот под-континент. Иконите во оваа видео-слот игра вклучуваат тигри, цвеќиња, камили, пауни, богатства и карти за играње со голема вредност како Десет, Џек, Кралицата, Кинг и Аце.

Случајни Слободни Слот игри:

Волшебник на улицата Оз до градот Смарагд
Волшебник на улицата Оз до градот Смарагд
Волшебникот од Оз патот до Емералд Сити се игра на три ленти и има вкупно ...
Играјте слот!
Диви желби
Диви желби
Влезете во светот на Арабија, каде што Џине заедно со неговата светилка ќе ви помогне да ги остварат вашите соништа ...
Играјте слот!
Друидско злато
Друидско злато
Освен ако никогаш не сте играле онлајн слот порано, Друидс Злато ќе биде многу различна игра за слотови отколку ...
Играјте слот!
Orcs битка
Orcs битка
Дали сте подготвени да влезете во фантастичен свет каде што главниот збор го имаат Orcs? Битката на Орк е забавна онлајн ...
Играјте слот!
Баи ши
Баи ши
Баи е карактер на кинески кој ги претставува двете раце држејќи надолу, заедно. Ова е гест на почит кон ...
Играјте слот!
Huolong долина
Huolong долина
Huolong долина е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција на сите уреди од ...
Играјте слот!
Циган роза мобилен
Циган роза мобилен
Џипси роуз е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Игра Може да се обложите помеѓу ...
Играјте слот!
Неонски стакс
Неонски стакс
Neon Staxx ™ е неверојатно ретро стил видео слот што ќе ве врати на 80 со огромна сума ...
Играјте слот!
0 Коментари

Остров на богатството


Ако некогаш сте се запрашале колку богатство на пиратите во книгата Богатство Остров може да се најде - и сега можете да дознаете во оваа онлајн слот верзија на Treasure Island.
Можете да освоите награди за заокружување на екипажот, вклучувајќи ги Џек Хокинс и Лонг Џон Сребрена, додека има апсолутна плетеница на бонус игри за да ги вклучите, вклучувајќи наредени ковчиња за диви богатства, расфрлани компаси, Pirate Attack, островски хоп и богатство бонус.
Исто така, постојат различни начини да се вложи во висти