Играч: новиматичен

Bonus.Express Казино Игра Провајдери

0 Коментари

Дивиот Запад


На смешно Дивиот Запад казино слот онлајн доаѓа со 5 ленти, 3 редови, и 10 фиксни плати линии. Поминуваат време со каубои во салон за пиење виски и играње покер и добивате вашите награди!
Игра
Оваа игра може да ви донесе страшни победи ако успеете да ја активирате бонусната функција со помош на храбрите каубојци. Каубојчето има свое живеалиште во третата, четвртата и петтата репортажа. За време на редовната игра и бонус играта, тој ќе ги комплетира комбинациите на победи за вас, заменувајќи ги сите симболи, со исклучок на симболот Chipstack. Активирајте ја SuperBet функцијата за дополнителна облози и Cowboy ќе ги умножувате вашите награди за комбинациите со него за два или пет. Мора да играте десет линии за да ја активирате функцијата SuperBet. Секој Cowboy комплетирање на победата комбинација победи пет бесплатни игри за вас. За време на бесплатните вртења, симболот Chipstak може да се појави на лентите и да плати своја дополнителна награда. Вредноста на Chipstak е прикажана во близина на шерифот ѕвезда над лентите. Можете исто така да коцка било која награда во овој салон. Правилата се едноставни: внесете ја мини-играта и обидете се да ја погодите или бојата или костимот на последната картичка на палубата, со цел да ги умножите вашите победи за два или четири. Неточната коцка ја губи вашата награда за кругот.
преглед
По долгиот работен ден, нашиот храбар каубој сака да се одмори во салон кој игра покер и пие виски во друштво на убави салонски девојки. Придружете му се, а можеби и вие ќе освоите многу кредити! Ако ги барате кул онлајн видео-слотови бесплатно, играјте го дивиот Запад слободен слот за забава на Bonus Express! На нашиот сајт, секогаш ќе најдете голема разновидност на слотови со бесплатни вртења и бонус игри и NextGen Играње слот игри особено, и да ги играат бесплатно без регистрација и депозити! Ако сте еден, кој сака да игра на iPad мобилни онлајн слотови, можеме да ви предложиме да ја играте мобилната верзија на Дивиот Запад на Bonus Express!

Случајни Слободни Слот игри:

Keno
Keno
Кено, коцкање играше со карти (билети) со броеви на квадрати, обично од 1 до 80. Играч означува или ...
Играјте слот!
Сонот на дождовните шуми
Сонот на дождовните шуми
Дождовните шуми на Јужна Америка можат да бидат опасно место за пристигнување на монсуните - но ако сте ...
Играјте слот!
Месечна принцеза
Месечна принцеза
"Борец против мрачното освојување на љубов со дневна светлина Никогаш не трча од вистинска борба Таа е онаа по име Морнар ...
Играјте слот!
Овошни слотови
Овошни слотови
Овошна машина е британски термин за автомат за играње. Овошна машина се однесува на земја-базиран објект, иако ...
Играјте слот!
Groovy шеесетти години
Groovy шеесетти години
Шеесеттите години се познати како една од најголемите децении во историјата, кои исто така се нарекуваа нишалки од шеесеттите поради ...
Играјте слот!
Бел на богатство
Бел на богатство
Вклучете го Bell of Fortune со оваа 3-ролна игра со софтверот Play'n Go. Играта има само еднократна исплата на 1, ...
Играјте слот!
Ирски очи 2
Ирски очи 2
Но, не е доволно за подобрување. Графиките се поубави и добивате 20 наместо слободни вртења на 12, но ...
Играјте слот!
1 може да 2 може
1 може да 2 може
Вомбат вели: "Јас сакам добра игра", што го прави 1Can2Can слот совршена игра за мене! Ние не ...
Играјте слот!
0 Коментари

Волшебник на коефициенти


Прекрасно Волшебник на шансите онлајн слотот доаѓа со ролни 5, 3 редови и 30 линии за плаќање. Добредојдовте во светот на волшебниците и вештерките, магијата и шансите! Магијата ќе ви помогне да ја добиете наградата!
Поставете го вашиот облог, изберете го бројот на активни линии за плаќање, вртете ги ролните и оставете ја магијата. Поставете ги симболите на ролни за да добиете добитни комбинации и откријте ги останатите одлики на оваа игра. Три или повеќе совпаѓани симболи на Scatter иницираат функција за бесплатни вртења.
За да започнете со играта Magic Bonus, треба да соберете 1000 поени со помош на Бонус симболи (секој чини 100 поени). Штом се заврши, играта започнува. Погодете која капа на волшебникот го задржува кристалот. За секој точен одговор ќе добиете бонус. Играта завршува по три фази или по неточен одговор. Два или повеќе расфрлани симболи со волшебникот го нарекуваат волшебникот самиот и тој случајно ги размножува вашите добивки од тековната тркалезна рунда. Тука е и симболот Wild кој ви помага да одговарате на комбинациите. Заменува за секој симбол на ролна, освен симболите Scatter и Bonus.
Молчи Ноќ на вештерките ноќ, месечината свети и свет започнува магијата. Запознајте ги волшебниците и вештерките на опседната куќа на ридот. Погледнете ги тиквите со застрашувачки лица и чујте ги бувовите што плачат во текот на ноќта. Allе ги видите и слушнете сите споменати погоре во играта. Дизајнот на играта е создаден совршено. Убавите симболи и анимации нема да ве пуштат. Пријатната музика и прекрасните звучни ефекти се исто така причина да го репродуцирате овој неверојатен слот за видео видео од SkillOnNet.

Случајни Слободни Слот игри:

Цутот на црешни
Цутот на црешни
Шармантната цреша на цреша за онлајн казино игра има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Пушти го овој слот ...
Играјте слот!
Фанки плодови фарма
Фанки плодови фарма
Оние фанки плодови се повторно во него. Jiving. Грозје. Општо земено се фанки. И сега тие се на фарма. Фанки овошје ...
Играјте слот!
Д-р Ловемор
Д-р Ловемор
Д-р Ловемор е во потрага да импресионира со туширање вас со романтични подароци, бесплатни вртења со множители и можеби огромен ...
Играјте слот!
Виртуелна евра
Виртуелна евра
Дали имате носталгија за Euro 2016? Потоа да се забавуваат играјќи виртуелни евра од страна на 1X2 Network.Modelled по еден од ...
Играјте слот!
Холмс и украдените камења
Холмс и украдените камења
Пет локални прогресивни джакпот се загрижени за оваа акција спакувана авантура со г-дин Холмс. Придружете се во пребарувањето ...
Играјте слот!
Ултра свеж
Ултра свеж
Поп уметност свежина. Ultra Fresh е слот игра за свежо овошје и брзо игри. Затоа, сè што ...
Играјте слот!
Бонусни мечки
Бонусни мечки
Придружете се на семејство на пријателски мечки во нивниот национален парк и како што ги истражувате нивните живеалишта и прекрасните предели ...
Играјте слот!
Специјално издание на велосипед на богатство
Специјално издание на велосипед на богатство
Тркалото на богатството Специјално издание е пет-ролна онлајн видео слот со дваесет и пет плати линии врз основа на добро позната ТВ ...
Играјте слот!
0 Коментари

Се прашувам за светот


Попрскување на самовила прашина, цртичка на еднородна магија, кратка "Абракадабра" од големиот мајстор - во Вондер светот™, потребно е малку магија да ги зголеми вашите добивки и да се размножите! Почувствувајте ја магијата преку пет макари - со малку среќа, ќе освоите голема награда за петте линии за исплата! Волшебникот и еднорогот ги завршуваат вашите победнички комбинации, а со десниот меч може да се доближи до десет слободни круга со супер-множител!
Вашата цел е да слетате пет идентични последователни симболи заедно со линијата за исплата, почнувајќи од лево. Можете да ги видите опсегот на награди за секоја добитна комбинација во Paytable.
бесплатни врти
Три или повеќе мечеви во било која положба активираат десет бесплатни игри користејќи ги поставувањата од вашата последна редовна игра. Но, запрете! Прво мора да нацртате меч од маѓепсана рок со цел да се одреди вашиот супер мултипликатор! Со рубин меч, сите слободни игри добиваат двојно; ако го нацртате смарагдниот меч од каменот, вашите бесплатни играчки добивки се тројки!

Случајни Слободни Слот игри:

Rugbystar
Rugbystar
Различни видови на спорт станаа повеќекратни теми на различни казино игри. Рагби играта не е ...
Играјте слот!
Рулет 3d
Рулет 3d
Во оваа статија, ќе ги допреме правилата и посебните карактеристики на играта, како и играта ...
Играјте слот!
Делфин злато
Делфин злато
Вомбат вели: Подготвен за длабоко море подводна авантура? Јас сум. Сува земја е целосно преценета. Оваа игра потсетува ...
Играјте слот!
Бес на богатство
Бес на богатство
Rage to Riches има некои од најпрепознатливите ликови од историјата на филмот, и тие се тука за да ви помогнат ...
Играјте слот!
Нирвана
Нирвана
Нирвана е видео спот напојуван од софтверот Yggdrasil Gaming со 5 ленти и 20 плати. Идејата се крие зад ...
Играјте слот!
Амазонски идоли: милиони произведувачи
Амазонски идоли: милиони произведувачи
Спакувајте ја вашата пит шлем и сафари костум, и не заборавајте вашиот отвратителен инсект како што се удира во замрзнатиот Амазон ...
Играјте слот!
Фараонот бинго
Фараонот бинго
Дали сакате нов начин да играте бинго на Bonus Express? Фараонот Бинго нуди брза и возбудлива игра со ...
Играјте слот!
Бонус го ослободува дивиот
Бонус го ослободува дивиот
Бонус Deuces Wild е онлајн видео покер игра со специјални джакпот за бонуси за одредени покер раце и со сите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Xtra е жешко


Xtra Hot е многу едноставен видео слот машина произведена од Novomatic. Како и сите други игри Novomatic, оваа игра е исто така хостирана онлајн од нивната под-компанија Greentube. Xtra Hot има 5 линии и функција која може да ги размножи победите ако добиете доволно од истиот симбол за време на еден центрифугирање. Функцијата за множење може да ги умножи симболите со пониски плати, додека премиум 7, барови и решетки не можат да се помножат. Ова е вид на малку понапредна верзија на популарната и супер едноставна слот-машина Сизлинг Топол Делукс што исто така го прави и тој провајдер. Постојат неколку комбинации кои ја плаќаат истата максимална победа, а најдобрата добитна комбинација е 5 од видна комбинација на 7, или целосен екран на било кој од различните плодови на 4. Сите овие комбинации ќе платат победа на 1.000x на акциите по спин. Процентот на исплата е 95.66%, кој е доста низок, но сеуште е на високо ниво за игри од Новоматик.

Случајни Слободни Слот игри:

Монтезума
Монтезума
Монтезума е игра за 5-ролна игра од WMS врз основа на древна Јужна Америка цивилизација со фокус на ...
Играјте слот!
Делфинска парична греба
Делфинска парична греба
Длабоката сина боја на океанот никогаш не била толку примамлива, бидејќи играчите знаат дека ги крие богатствата и нераскажаните ...
Играјте слот!
Неверојатниот мечка
Неверојатниот мечка
Важно ажурирање: Огромните Џекпоти за слотови од Марвел сега се преселија во DC Comics слотови на PlayTech ... има некои одлични ...
Играјте слот!
Прогонувана ноќ
Прогонувана ноќ
Прозорецот "прогонувана ноќ" користи стандарден систем со пет ролни, но може да се пофали со фиксна исплата на 243 што значи дека има голема можност ...
Играјте слот!
Алчните гоблини мобилни
Алчните гоблини мобилни
Алчните гоблини е меѓу најновите изданија за видео снимки од Betsoft. Овој прогресивен џекпот, 30-исплата, 5-ролна видео слот е ...
Играјте слот!
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Една ноќ во Париз мобилен телефон
Популарниот избор на писатели и уметници, градот Париз го пронашол патот до светот на онлајн слотови ...
Играјте слот!
Deuces Диви
Deuces Диви
Ако ви се допаѓа игри со покер и слот, ќе ги сакате Deuces Wild, еден од најпопуларните слотови! ...
Играјте слот!
Ксинг старател
Ксинг старател
Xing Guardian е 5-ролна слот со 1,024 начини за победа. Еден спин може да чини помеѓу £ 0.50 и £ 100 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дивото дрво


Како што сугерира името, Дивиот Вуд слот од Novomatic е поставен во шума. Ова е повеќе традиционално шума што се чини дека е поставена некаде во Европа. Спокоен амбиент им овозможува на играчите да стапат во контакт со природата додека играат за некои високи награди. Дивиот Вуд е пет ролна со само десет исплатени линии. Поставката е мирен шума полн со bluebells, лисици, badgers и други европски флора и фауна, и интересно не постојат чудни митски суштества на повидок; нешто необично во светот на видео-слотови. Симболи во играта, исто така, следат по темата и вклучуваат печурки, цвеќиња, конкери, јачоци и лисици. Двете животни се симболи со највисока исплата, со до 750 пати поголема залог. Пониските вредности се претставени со вредности на картички од девет до Ace. Овие се едноставно дизајнирани со пригушени и светли бои. Логото на Дивиот Вуд е дива икона, и постои распрскувач претставен со месечината небо. И двете од нив се прикажани подоцна во бонус дел од играта.
Преглед на Дивиот Вуд
Како да се игра на дивиот Вуд
Како што играчите одат во шумата за да се забавуваат, тие треба да разберат неколку од нијансите што ќе помогнат да се направи оваа игра пријатна. Има минимум монети од 40 по залог и максимум од 100. An
од 95.17% ги заокружува деталите и им овозможува на играчите да имаат добри можности за време на игра. Како и со многу нови игри за игри на Новоматик, овој е варијанса од средно до високо ниво. Ова значи дека играчите можат да одат за периоди без победи, но секогаш има голема победа веднаш зад аголот.
Плаќање на диви дрвја
Бонус карактеристики на Дивиот Вуд
Главната бонус функција овде е секцијата Слободни спин. За да го активирате овој дел од играта, играчите треба да слетаат два до пет од расеаните симболи на лентите. Ова може да понуди исплата на 2, 5, 200 или дури 5000 пати по оригиналниот облог. Со три или повеќе скокачи слета, играчите ќе ја активираат функцијата Free Spins и ќе добијат до 16 бесплатни вртења. Сепак има повеќе во овој дел. Пред првото исплата, секоја од иконите за распрскување ќе се претвори во див, а потоа се разгледува второто исплата. Ова се нарекува бонус за диви трансформации, а исто така ќе ја удвои секоја победа направена во линијата за исплата во која се појавува. Повеќе слободни вртења може да се активираат ако три или повеќе scatters се слеваат на истиот спин.
Додека графика и звучни ефекти не се ништо за што треба да пишуваат дома, бидејќи се и карикатури и генерички, карактеристиките сепак ја прават оваа игра за играње. Решетките што се претвораат во дивината се една од најдобрите особини на оваа игра. И покрај тоа што Дивиот Вуд е игра со висока варијанта, се уште има многу можности да освојат големи, особено во забавните мали бонусни секции. Слободните Врти се таму каде што целата акција навистина се одвива.

Случајни Слободни Слот игри:

Огнено јастреб
Огнено јастреб
Fire Hawk е на онлајн слот машина која нè води назад кон време кога американски племиња скокнаа дека ...
Играјте слот!
Хуангди - жолтиот цар
Хуангди - жолтиот цар
На почетокот на јануари, производителот на игри Microgaming ги отвори очите на играчот на својот нов слот-машина - Huangdi ...
Играјте слот!
Чај чај змејови
Чај чај змејови
тука нема потреба да се грозни за гребло во богатството. Дојдете играјте го овој случајно прогресивен слот што ви овозможува ...
Играјте слот!
Космичко богатство
Космичко богатство
Космички среќа слот игра. Cosmic Fortune е забавна игра базирана на инвазија на вонземјани, со ремени 5 и 15 ...
Играјте слот!
Фанки овошје
Фанки овошје
Нема недостаток од видео снимки со плод, и се сомневаме дека таквиот недостиг никогаш нема да се манифестира во неонски осветлени ...
Играјте слот!
Финецот и вртениот спин
Финецот и вртениот спин
Финецот и Swirly Spin е неконвенционална игра, бидејќи сите 25 симболи од спин се генерираат независно ...
Играјте слот!
Зарове
Зарове
Craps се игра на специјално дизајнирана табела која има изглед за обложување, каде што играчите можат да ги стават своите стапки. Во ...
Играјте слот!
Кралица на прачки
Кралица на прачки
Кралицата на прачки ви нуди ретка можност да се погледне во иднината и да видиме дали има богатство кое чека ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ултра топла лукс


Ултра топло лукс е една од најпопуларните слот-машини од Novomatic. Тоа е супер едноставен слот, би рекол толку едноставно како што станува. Нема бесплатни вртења или бонус игри, само линии на 5 и комбинација на единечни и наредени симболи. Премините симболи се единечни симболи, додека симболите со пониски плати се наредени. Целосниот екран на симболите со овошје со ниска плата ќе ја зголеми победата со x2, слично како работи на Novomatic's Xtra Hot слот машина. Максималната победа за спин е всушност навистина ниска за оваа игра, и тоа е само 150x влог. Ова е најниската максимална победа што можам повторно да видам во која било игра на Новоматик. Јас би рекол дека ова е слот машина за вистински коцкар, и дека тоа одговара на високи ролки доста добро, бидејќи има мала максимална победа.

Случајни Слободни Слот игри:

Офсајд и бараат
Офсајд и бараат
На гребење картичка, која се состои од две мини-кругови, чека вас во онлајн коцкање игра наречена Офсајд и ...
Играјте слот!
Духови на Божиќ
Духови на Божиќ
Врз основа на познатата книга на Чарлс Дикенс, "Божик Керол", призраците на Божиќните видео снимки е уште една игра создадена ...
Играјте слот!
Овошна фиеста 5 ролна
Овошна фиеста 5 ролна
Овошна Fiesta 5 Ролна е популарен прогресивен слот 15-payline кој работи на платформата Microgaming. Играта поседува традиционални ...
Играјте слот!
Магична шума
Магична шума
Прекрасниот слот за онлајн магична шума доаѓа со 9 линии за исплата, ремени 5 и редови 3. Дојди во бајка ...
Играјте слот!
Голема победа мачка
Голема победа мачка
Водечки онлајн развивач на слотови, Play 'n GO, сакам да ги задржат играчите на прстите. Една недела тие се ослободуваат масна ...
Играјте слот!
Јуле да бидеме богати
Јуле да бидеме богати
Создаден од 1x2 Gaming, Yule Be Rich е 5 ролна, 9 линија за исплата линија која е пронајдена во онлајн ...
Играјте слот!
Диви дињи
Диви дињи
Дињите се диви и го заменуваат секој друг симбол на ролна кога се појавуваат насекаде на макарите, дури и кога ...
Играјте слот!
Голдвинс самовили
Голдвинс самовили
Само за Победа (JFTW) е нов софтвер провајдер кој не е околу многу долго. Сепак, тие веќе успеаја ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вулканска готовина


Премисата на Вулкански кеш видео спот од Novomatic е едноставна; реално едноставно. Во суштина тоа вклучува пештери кои се обидуваат да избегаат од вулкан кој еруптира (кој може да ги обвини?). Додека тие ги зачувуваат своите кожи, ќе бидете оставени со уште поголема преокупација - обидувајќи се да дознаете како можете да го погодите џекпот од безбедноста на вашето онлајн казино. Можеби нема што да се купи во ова Камено време град, кога е подложен на стопена лава, но еј, секогаш можеш да излегуваш од магмата и да го фатиш кабината од камен и дрво на нозете до следниот град.
Симболите во овој слот на 5-ролна се речиси срамно едноставни. Тие изгледаат како набрзина скицирани од претшколците, а не внимателно дизајнирани од софтверските гуруа во седиштето на Новомац. Сепак, сето тоа е забавно и игри; или тоа е идејата, во секој случај. Освен тоа, ако сакате величествена графика и стравопочитувачка игра, што, в ѓаволите, правиш играње видео-слотови? Се работи за бенџамините, бебето, и Вулканик Кеш може да ги пофали 20 линиите за исплата - 11 повеќе од повеќето Новоиматички наслови.

Случајни Слободни Слот игри:

Астро магија HD
Астро магија HD
Играта на Astro Magic е дизајнирана и креирана од iSoftbet. iSoftbet ја моделираше играта на Астро Магијата на ...
Играјте слот!
Супер забава 21
Супер забава 21
Познат по своите брзи чекори и високи ризици се чувствуваат, Супер Забава 21 е свежо и возбудливо преземање на ...
Играјте слот!
Измазнување на черепот
Измазнување на черепот
Черепот Duggery е развиен од Microgaming, име повеќе од славни во онлајн коцкање бизнис. Со тоа, тоа ...
Играјте слот!
Ревиди 40 години
Ревиди 40 години
Roaring Forties ™ ќе ве потпира пет макари и ќе се обидуваме да организираме секакви симболи за победа со висока резолуција ...
Играјте слот!
Фруитоиди
Фруитоиди
Фруитоид е нашиот ран класик кој сега е пренесен од Flash до HTML5 и со оглед на целосниот третман на Yggdrasil ...
Играјте слот!
Бикини партија
Бикини партија
Донесена до Вас од Microgaming, видео битката за видео бикини нуди играчи пријатен ден на плажа. 5 ролна, ...
Играјте слот!
Блек Џек
Блек Џек
На маса, секогаш ќе најдете дилер, кој игра против до 7 играчи. Целта на ...
Играјте слот!
Орка
Орка
Орца слот е една од најдобрите машини на тема подводниот свет од Новоматик. Таа има ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сизлинг топла делукс


Сизлинг Топол Делукс е една од најпознатите иконски слот машини досега направени од Novomatic. Се наоѓа во секој казино базиран на копно во Европа, и има одлична и лесна, но застрашувачка игра. Sizzling Hot deluxe е за чисто коцкање и едноставност за играње на слот. Таа има 5 линии за исплата, без бонус или без бесплатни вртења, не може да стане класичен и појасен од ова. Позитивното нешто во врска со ова поставување е дека ниту едно од исплатите од играта не е врзано за бесплатни врти и бонуси. Тоа значи дека повеќе и повисоки добивки се исплаќаат за време на основната игра. На врвот плаќање комбинација на овој слот машина е payline исполнет со пет 7 е. Тоа ќе плати 1.000x вкупниот удел на спин. Оваа комбинација е многу почеста од 1.000x комбинациите на други слот-машини, и тоа е затоа што овој слот не ги дистрибуира победите на други карактеристики или ниско-платни комбинации при секое вртење. Ако сте хардкор коцкар, ова треба да биде слот за вас! Иако процентот на исплата е 95.66%, тоа е всушност највисоката исплата на Greentube.
Sizzling Hot deluxe не содржи никакви диви симболи, ниту бонус симболи. Таа нема расфрлани симболи на сите макари, но тие плаќаат само парична награда. Како што споменав, овој слот машина е за чисто коцкање и одржување на тоа едноставно. Додека нормалните видео-слотови може да ви платат €0.05 на залог € 1.00 за лоша комбинација, најниска победа на € 1.00 залог на Sizzling Hot deluxe е € 1.00. Малиот износ на исплатените линии ги прави победите поретки, но наградите што ги плаќаат се повисоки од нормалните. Најниска исплата за 5 од еден вид комбинација е 40x вкупниот удел, додека највисоко е 1.000x. Ако сакате малку повеќе акција, можно е да се коцка секоја победа што ќе ја добиете за време на секоја рунда. Оваа функција за коцкање нема раб на куќата, така што вистинската 50 / 50 шанса е ако победите или не.

Случајни Слободни Слот игри:

Кити кеш
Кити кеш
Цртаните слотови брзо стануваат популарни кај ентузијастите на овошните машини бидејќи нудат многу повеќе интерактивни игри. Дали црниот ...
Играјте слот!
Цутот на црешни
Цутот на црешни
Шармантната цреша на цреша за онлајн казино игра има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Пушти го овој слот ...
Играјте слот!
Барачи на возбуда
Барачи на возбуда
Подгответе се да доживеете брза игра исполнета со возбудливи бонуси и уникатна и шарена атмосфера што ќе ...
Играјте слот!
Луд научник
Луд научник
Д-р Волтер Прескот открија формула за претворање на неживи предмети во ... ЗЛАТО! Ние не знаеме како, но сите ...
Играјте слот!
Храна борба
Храна борба
Храна Fight Online Slots е еден од популарните бесплатни казино игри CoolCat Casino досега. Храна борба Видео Слот машина има ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со стапките и ...
Играјте слот!
Сопранови
Сопранови
Ако некогаш сте го виделе телевизиското шоу Сопранос и неговиот мафијаш на HBO, ќе бидете импресионирани ...
Играјте слот!
Империјална опера
Империјална опера
Играј слободен Империал оператор од Playn Одете овде на CasinoGamesOnNet.com. Обиди се со Империал опера онлајн слот само за забава или ...
Играјте слот!
0 Коментари

Spinderella


Дозволете му на Скајката да ви даде нешто за вас: стаклениот тренер, принцот или замокот полн со Twists - собирајте чудесни добивки од репликите на 5 и до линиите 20 кои ќе го добијат вашето срце!
Вашата цел е да слетате 5 појавување симболи заедно со линијата за победа. Сите линии за победа се одвиваат во различни обрасци долж ремените од лево кон десно. За да победите морате да ги креирате шаблоните со идентични симболи од левата страна без прекин. Spinderella ги заменува сите симболи, освен "Скапоцен карактер" и ги множи вашите добивки до x10. Таа, исто така, ќе предизвика повеќе бонуси за вас!
Бонус за бесплатна игра
3, 4 или 5 Fairy симболите го активираат бонусот за бесплатна игра, кој го користи залог од вашата последна редовна игра. Овде куклата на самовила определува колку бесплатни вртења (максимум 50) ќе победите и кој симбол ќе биде Дивиот симбол. Дивиот симбол не само што ги надополнува сите други симболи, туку исто така ги зголемува вашите линиски добивки до x10 веднаш штом ќе стане дел од добитната комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Mamma mia 2d
Mamma mia 2d
Добредојдовте во оваа нова одлична игра што ја нудиме тука на Videoslots.com; Мама Миа 2D! Оваа игра има поинаква ...
Играјте слот!
Самовила шума
Самовила шума
Во волшебната шума за онлајн казино на вилини на вилини има линии 3, 5 реплики и 25 прилагодливи линии за плаќање. Почувствувајте ја атмосферата ...
Играјте слот!
Ирска среќа грешка
Ирска среќа грешка
Playtech носи некои од нивните најпопуларни слотови игри во арена со инстант победи игри со нула картички. Ирска среќа ...
Играјте слот!
Смел даб и око на РА
Смел даб и око на РА
Авантура и истражување често одат рака под рака, и кога и двете се појавуваат во возбудливи и предизвикувачки поставувања, миксот честопати резултира со ...
Играјте слот!
Диви шампиони
Диви шампиони
Придружете се кон хероите додека се борат за богатството. Синиот Dragonfire ќе ви помогне да формирате победи со висока вредност и ...
Играјте слот!
Дом на змејови
Дом на змејови
Прекрасната онлајн игра за играње на куќата на џинови има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Кинеските змејови ќе ...
Играјте слот!
Хонг Конг кула
Хонг Конг кула
Небото е границата По тачдауните во Карибите, Холивуд и Шпанија сега е време да се претвори ...
Играјте слот!
Трите мускетари
Трите мускетари
Три мускетари е возбудливо онлајн видео слот што ќе ви овозможи да се качат на херојска авантура со трио на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Супер топол 7 е


Повеќето обични играчи кои ја отвораат новата игра на Super Hot 7, веројатно ќе го затворат исто толку брзо, тоа е далеку од визуелно импресивно. Сепак, за оние кои одат подалеку од тоа, многу подалеку, всушност, до длабочините на играта, има некои сериозно огромен потенцијал за победа крие далеку во оваа скромен 5 × 3 ролна овошна машина.
Целата класично овошје машина спектар на пазарот е во процес на масовна промена неодамна, со игри како што се Бар Бар црна овца барајќи да ги преземат играчите кон формат на видео спот и игри како што се Red Hot Wild, обидувајќи се да ги донесат можностите за видео спот и механиката на играта во светот на 3-ролна.
Супер Хот 7 е речиси целосно уникатен меѓу новите овошни машини со тоа што се обидува да направи апсолутно ништо од тие работи. Ова не е преработена ретро-почит игра, тоа е чесна да добрина оригинални 3-ролна овошна машина. Значи, слушам што прашуваш, што е нерешено?

Случајни Слободни Слот игри:

Двојно двојно джакпот покер
Двојно двојно джакпот покер
Правила за игра Кога играчот ќе кликне на копчето "зделка", прва се решава една рака. Играчот мора да кликне ...
Играјте слот!
Слатка жетва
Слатка жетва
Кога ќе трае жетвата, сигурно ќе бидете многу зафатени. И ако не сте учествувале во жетва ...
Играјте слот!
Сребрена Фанг
Сребрена Фанг
За оние кои ги сакаат волците и онлајн слотови, играјте го онлајн игра со Сребрена Фанг. Таа се базира на ...
Играјте слот!
Полен партија
Полен партија
Многу луѓе се плашат од пчели, но како мед. Новиот Microgaming казино слот им овозможува на коцкари да го добиете ...
Играјте слот!
Удар на џекпот
Удар на џекпот
Оштетена Џекпот е многу лесен за учење, а дизајнот и графиката ќе ви овозможат да се опуштите и да се возбудите ...
Играјте слот!
Thunderstruck ii
Thunderstruck ii
Погрешно изградени 2 слотови. Патување до митската земја на Asgard на Thunderstruck II, 5-ролна слот со 243 начини да ...
Играјте слот!
Лов за злато
Лов за злато
Поставете плови на епско патување за да го пронајдете долго изгубеното погребано богатство со овој видео спот од Play'n Go ...
Играјте слот!
Кралот
Кралот
Четири кралеви казина и слотови е богата социјална онлајн мултиплеер казино игри искуство. Играат сите ваши омилени ...
Играјте слот!
0 Коментари

Supra жешко


Очекувам овошен коктел со супер добивки Супра жешка. Во стилот на класичниот еден вооружен разбојник, играте на Supra Hot на 4 ремените со 4 шарени овошни симболи, ѕвезда, 7, симбол 'бар' и црна 'X'. Ако успееш да ги пополниш сите позиции со ист олов со истото овошје, навистина ќе исчистиш - затоа што тоа значи: "Двојната линија победува!"
25 победничките линии ви помагаат да започнете со Supra Hot! Ваша цел: Земјиште 4 идентични симболи по должината на линиите за победа - сите линии се движат во различни обрасци од лево кон десно низ ретуните. Со цел да победите вие ​​мора да приземните најмалку 3 идентични симболи заедно со победничката линија без прекин. Важно е вашата победничка комбинација да започне на првата ролна лево.

Случајни Слободни Слот игри:

Повик на колосеум
Повик на колосеум
Патувајте назад во антички Рим со тоа што играте Call of the Colosseum од Microgaming.Оваа интензивна авантура исполнета со слот ќе ви даде ...
Играјте слот!
Робо Џек
Робо Џек
Robo Jack е слот со ролни 5, 3 редови и вкупно фиксни линии на 243. Тие плаќаат лево ...
Играјте слот!
Поголем научник
Поголем научник
Магичен научник Слот машина. ... Играта е "хостирана" од луд научник 3D (полн со германски акцент) кој седи ...
Играјте слот!
Виртуелен светски куп
Виртуелен светски куп
Врз основа на натпреварот 2010 World Cup, оваа виртуелна обложувалница може да се одигра во Casinoland Casino. Играта вклучува ...
Играјте слот!
Тексас држи em про
Тексас држи em про
Кеш игра во Тексас Холдем се игра на една табела со два играчи на 10. Целта е едноставна: ...
Играјте слот!
Свежо овошје
Свежо овошје
Програмерите од провајдерот на софтверот за казино на Endorphina ја опремија играта со 5 × 4 игра-шема, што значи дека ...
Играјте слот!
Изгубени веге
Изгубени веге
Не од филмовите на Хамер Хорор има страшно филм / телевизиски жанр што уживаше толку многу популарност што го прави токму сега ...
Играјте слот!
Месечна принцеза
Месечна принцеза
"Борец против мрачното освојување на љубов со дневна светлина Никогаш не трча од вистинска борба Таа е онаа по име Морнар ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралски


Ова навистина е добро семејство што треба да се знае! Соберат многу шарени плодови до 20 победа линии во The Royals и носете кеси полни со кралски Twists на вашата играчка сметка. Со малку среќа, веселиот монарх ќе го наградат вашиот ентузијазам во својата игра со трикратниот 7 и ќе ве победи со златна Пресврт монети!
Целта на The Royals е да слета 5 појавување симболи по линија на победа. Сите линии трчаат од лево кон десно во различни наследници долж ремените. За да победите морате да слетате неколку идентични симболи од левата страна покрај линијата без прекин.
Функцијата Кралски
Функцијата Кралски може да се активира по случаен избор на крајот од секој круг, без оглед на тоа дали сте ја добиле или не во претходната игра. Веселиот монарх може да се појави на еден или повеќе ролни, бидејќи работи со мини слот со 3 макари и 4 различни симболи (црвени, жолти и сини 7, како и дијамантот). Можете да ги вртите лентите со кликнување на 'Start'. Секоја комбинација од 3 7s победува и отвора нова опција. Функцијата завршува веднаш штом ќе слетате комбинација на дијаманти.

Случајни Слободни Слот игри:

Мега Џокер
Мега Џокер
Мега Џокер игра Упатство Мега Џокер започнува со главната игра каде што специфични комбинации на симболи може да го стартуваат супер метар ...
Играјте слот!
Карпести
Карпести
Роки се подготвува за некои големи борби и му треба вашата помош. Додека тренирате со него, можете да ...
Играјте слот!
Натоварено
Натоварено
Вчитани слотови. Секој човек кој се тркала до машина за игри на среќа се надева дека ќе оди подалеку побогат отколку кога ќе се појави ...
Играјте слот!
Thunderfist
Thunderfist
Складираните диви симболи можат да се појават на сите макари. Овие наредени диви мати се состојат од 1, 2 или 3 симболи ...
Играјте слот!
Мистерии на нерви
Мистерии на нерви
Има нешто што демне во куповите на катедралата Нотр Дам и наградата за фаќање е ...
Играјте слот!
Планета со емоции
Планета со емоции
Запознајте се со забавата и вашата најдобра насмевка кога играте Emoji Planet ™, најновата креација од шведски студиа на ...
Играјте слот!
Амбиент
Амбиент
Добредојдовте во обидот на iSoftBet во светот на слотови кои изгледаат како да се поставени на диско во 90s ...
Играјте слот!
Шеќер парада
Шеќер парада
Идејата за болно слатко момче е оној што ја пробива популарната култура, од филмови како "Wreck It Ralph" до ...
Играјте слот!
0 Коментари

Sharky


Лов на богатство, грабежи и морски авантури се некои од фантазиите што повеќето од нас се однесуваат на нашето рано детство, што е причината зошто Novomatic"S Sharky ќе биде прошетка по меморијата лента, благодарение на нивната едноставна и сликовница како дизајн.
Филмската индустрија успеа да го заживее интересот за темата и сега е исто толку добро како и секој да направи малку време патувајќи и да се врати во годината 2002, кога Sharky првпат беше пуштен на слобода.
Едноставноста во дизајнот и играта се првите работи што го привлекуваат вниманието - ремените се поставуваат против длабоко сино морско потекло со ајкула што зјапа во опасност, демнат во задниот дел, додека другите симболи вклучуваат пират, папагал, ковчег за богатство, пиратски брод, пресечен Мечеви, напуштен остров и компас.
Игра, опсег на обложување и враќање на процентот на играчи
Пред да започнете со вртење, осигурајте се дека бројот на линии за исплата и износите на залог се поставени според вашите желби. Линиите може да се прилагодат со користење на команди за игра поставени на дното на екранот, овозможувајќи ви да изберете 1, 3, 5, 7 или 9 активни линии за исплата, или со кликнување на табулаторот Max Bet, кој ќе ги активира линиите на 100 и ќе ги зголеми број на монети по линија до 900 монети во сите исплатени линии.
Ако освоите победа, функцијата Гембл ќе се вклучи, нудејќи шанса да го удвои износот на картична игра или да ги собере пари. Оние кои решаваат да живеат на работ ќе бидат префрлени на друг екран, со една карта свртена надолу. Вашата работа е да се погоди дали картичката е црна или црвена и секоја прецизна претпоставка ќе ја удвои износот додека не се достигне лимитот.
Шарки бонус круг и посебни карактеристики
Пиратскиот симбол е Дивиот и затоа може да ги замени сите други икони кога ќе слета на лентите. Симболите ослободени од ова правило се Scatters. Традиционално, повеќето слотови имаат само еден Scatter, сепак, Sharky има три икони: Pirate Ship, Deserted Island и Compass. Кога иконите на Pirate Ship и Deserted Island заедно се спојуваат на макарите, 10 Free Spins ќе се активираат.
Слободните Раундови може повторно да се активираат и да се воведе нова икона - Веслање Пиратски Диви. Овој симбол ќе биде ограничен само на Бесплатни игри, заменувајќи ги другите симболи и се движи низ екранот, притоа менувајќи ја својата позиција на ролна додека ајкулата не го нападне. Исто така, ќе генерира плаќање кога ќе се комбинира со иконата за богатство на богатството на поврзувачката макара.
Силни и слаби точки на Sharky слот
Иако ова не е ново ослободен слот, потенцијалот за исплата и бонусните карактеристики го прават Sharky исклучително конкурентен. Патувањето Див што се појавува во Free Spins и завршува нападнат од ајкула е навистина убав допир, бидејќи ги множи шансите за слетување на исплатлива комбинација на икони и повторно се активираат вртења секогаш се добредојден додаток.
Еден потенцијален недостаток што може да се забележи од време на време е дека има сесии кога Дивиот симбол е многу тежок за слетување, но ако успееш да истраеш, попусти чекаат!
Затворање мисли
Ако барате одмор од сложени и преку врвни слотови и би сакале да пробате нешто едноставно за промена, Sharky може да биде само игра за вас. Почнувајќи од темата која има носталгичен тон и најверојатно ќе потсети многу играчи на повеќе невини времиња од својот живот, и сè до бонусните карактеристики кои се претвораат во пријатно изненадување, Sharky дефинитивно ќе ви даде многу повеќе отколку што сте го договориле - на добар начин.

Случајни Слободни Слот игри:

Crocodopolis
Crocodopolis
Крокодополис е 5-ролна, 25-payline видео слот игра од Nextgen Gaming. Оваа египетска тематска игра е полна со изненадувања, и ...
Играјте слот!
Весели рог
Весели рог
Весела Роџер е одлична игра за игра која има фантастична пиратска тема со одлични карактеристики и анимации ...
Играјте слот!
Диви Викинг
Диви Викинг
Диви Викингот е прогресивна игра за џекпот која се напојува од водечкиот играчки софтвер Playtech и се нуди најмногу ...
Играјте слот!
Вуду вибрации
Вуду вибрации
Voodoo Vibes е 5-ролна, 25-линија, повеќекратно монетизирано видео слот со диви и расфрлени симболи, бесплатни бонус-вртења и ...
Играјте слот!
Ирски очи
Ирски очи
Ирски очи онлајн слотови. Напојувано од Nextgen Gaming, Ирската очите е 5-ролна и 25-payline слот игра која користи ...
Играјте слот!
Џекпот за гладијатор
Џекпот за гладијатор
Внесете го во колосот во овој слот врз основа на хит-филмот Гладијатор. Додека се бориш таму, можеш да победиш бесплатно ...
Играјте слот!
Астро магија HD
Астро магија HD
Играта на Astro Magic е дизајнирана и креирана од iSoftbet. iSoftbet ја моделираше играта на Астро Магијата на ...
Играјте слот!
Британците добија талент
Британците добија талент
Ние спроведовме обемни истражувања на интернет и како резултат, пронајдовме по жалбите на 6 за британската ...
Играјте слот!
0 Коментари

Снимање ѕвезди


Кој не е фасциниран кога гледа на ноќното небо со илјадници пенливи ѕвезди? Пукање ѕвезди ја носи оваа фасцинација на вашиот екран и добива Twists за вашата играчка сметка: Ве чекаат галаксии полни со сини и црвени џиновски ѕвезди, прстенести планети и комети - и со малку среќа, исто така ќе го добиете Shooting-Star-Bonus, што ќе дозволи сината ѕвезда расте на неодредено време, како и вашите добивки!
Вашата цел во Shooting Stars е да слетате 5 појавување симболи до 10 линии за победа. Победничките комбинации можат да започнат насекаде на лентите и важат од лево кон десно, како и десно од лево. За да се победат победничките комбинации, не можат да бидат прекинати од други симболи. Сината ѕвезда е Дивиот симбол и ги заменува сите останати симболи во играта, но само на каиши 2, 3 и 4. Доколку се појавува барем една сина ѕвезда на погоре споменатите ремени, таа исто така го активира и Shoot-Star-Bonus.

Случајни Слободни Слот игри:

Змеј танц
Змеј танц
Змеј Танц Слот Игра Преглед. Шармантната игра за казино со казино Змеј Танс развиена од Microgaming доаѓа со 5 ремени, 3 ...
Играјте слот!
Под морето мобилен
Под морето мобилен
Под морето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Се нурне во морето ...
Играјте слот!
Сочен плен
Сочен плен
Немојте да бидете измамени од името на играта. Вие нема да бидете оптоварени со некои сонидни booties од Beyonce кога ...
Играјте слот!
Дами
Дами
Дами Nite слот е популарна игра за играчки за дами кои сакаат да ја извалкаат во ноќен клуб. Сите ...
Играјте слот!
Пунто Банко
Пунто Банко
Панто Банко е американска варијанта на познатиот Baccarat игра во која дилерот работи исклучиво со осум коло ...
Играјте слот!
Фанки плодови фарма
Фанки плодови фарма
Оние фанки плодови се повторно во него. Jiving. Грозје. Општо земено се фанки. И сега тие се на фарма. Фанки овошје ...
Играјте слот!
Сонот на дождовните шуми
Сонот на дождовните шуми
Дождовните шуми на Јужна Америка можат да бидат опасно место за пристигнување на монсуните - но ако сте ...
Играјте слот!
Наследство
Наследство
Ако копнеете за деновите кога бандитите со една рака беа единствениот вид слот што можеше да се игра на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Showgirls


Привидни кривули, скриени погледи, разиграни долна облека - добредојде во секси водевили нашите Showgirls! Среќа се насмевнува на вас додека нашите примамливи убавини плови над лентите. Со ленти на 5 и линии за исплата на 25 можете да очекувате прекрасно шоу со пенливи профити; во бесплатни игри ќе ја фатите користа на нашите мистериозни танчери со црвени рози!
Вашата цел е да ги следите идентичните симболи на 5 по должината на линијата за исплата. Во редовна игра симболите во победничка шема ќе почнат од левата страна и ќе продолжат надесно. За да победат, симболите мора да лежат еден до друг без никакви други симболи меѓу нив. WILD ги заменува сите симболи, освен расејувачот. Имајќи 3 расфрлени симболи во било која позиција награди 15 бесплатни вртења со Девојката Gone Wild функција.
Игра
Веднаш по влегувањето Showgirls ™ изберете го износот што сакате да го вложите во играта. Потоа одлучете колку би сакале да се обложувате на секоја линија, како и износот на исплатените линии со кои сакате да играте. Можете да ја поставите точната сума со користење на симболите "+ / -". Копчето "Start" започнува со поединечни рунди, додека пак "Autoplay" автоматски автоматски започнува круга. Со кликнување на копчето "Стоп" ќе заврши автоматската функција.
Копчето "Paytable" го отвора прегледот на џекпот. Вашите потенцијални Джакпот автоматски се пресметуваат врз основа на износот што сте го вложиле.
Gamble
Двоен или ништо: копчето "Гембл" ќе се појави веднаш штом ќе пристигнете победничка комбинација (видете ја платената табела). Во "Gamble Game" можете да ги зголемите вашите добивки. Шансите за победа се 50: 50. Ако сакате да коцкате, едноставно притиснете го копчето 'Гембл' и започнете ја играта 'Гембл'. Ако не сакате да коцкате, кликнете на "Собери".
Бесплатни игри со Девојките Поминаа Дива Тема
Имајќи 3 расфрлени симболи во било која позиција награди 15 бесплатни вртења со Девојката Gone Wild функција. Бесплатните игри го користат вашиот удел од последната редовна игра. Ако ставите црвена роза на петтиот ролна, таа се превртува кон една од женските шоуа 4 над лентите. Секоја Showgirl што веќе ви дадов црвени рози на 3, ќе делува како див симбол на макари 2, 3 и 4 за да ви помогне да ги комплетирате вашите победнички комбинации.

Случајни Слободни Слот игри:

Супер тркало
Супер тркало
Пробајте ја среќата на нашите маси со Супер тркала. Тука е местото за да ги победиме нашите дилери во блек џек, баккарат ...
Играјте слот!
Казино облекување покер
Казино облекување покер
Казино Студ покер, свирено со палуба на 52-картичка, можете да победите на вашата Анте залог и опционална страна на Џекпот ...
Играјте слот!
Среќна Нова година
Среќна Нова година
Среќна Нова Година видео слот е три ролна, пет плати линија џекпот игра со револуционерна графичка технологија и ...
Играјте слот!
Сирени
Сирени
Шармантната сирена игра за забава доаѓа со 3 редови, 5 реплики и 30 линии за исплата. Ако барате ...
Играјте слот!
Двојна изложеност mh
Двојна изложеност mh
Во Блек Џек, вашата цел е да добиеш рака со вредност блиска до 21 од дилерот. Ако твојот ...
Играјте слот!
Победи ме
Победи ме
Beat Me е иновативна игра од Play'nGo и тоа може да се игра на SpinandWin.com. Beat Me користи 6 палуби ...
Играјте слот!
Диви Викинг
Диви Викинг
Диви Викингот е прогресивна игра за џекпот која се напојува од водечкиот играчки софтвер Playtech и се нуди најмногу ...
Играјте слот!
Свирчиња
Свирчиња
Заедно со племињата 3, слотот доаѓа со карактер кој е меѓу иконите од играта. Самовила ...
Играјте слот!
0 Коментари

Рамфларни дивина


"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во возбудлива слот машина која, во согласност со приказната, би можела да излезе многу злато за вашата сметка! Тука, сепак, не е слама што е вткаена во благородни метали, но тоа е жаба, ќерка на мелницата и Rumpelstiltskin кои ќе ви помогнат да ја пополните вашата сметка. Со 20 победничките линии во бонусната функција на слот-машината исто така можете да освоите бесплатни вртења! Твојата цел е Рампели диви порти™ е да слета 5 појавување симболи по линијата за победа. Во редовната игра, секоја победа комбинација започнува од лево на првата ролна и се протега по линијата на победата на десно. За да победат, симболите мора да лежат еден до друг без никакви други симболи меѓу нив.
Игра Започнете
Директно откако ќе влезете во Rumpel Wildspins ™ изберете го износот со кој сакате да играте за целата игра. Потоа треба да го изберете облогот по линија. Можете да го прилагодите вашиот удел со '+ / -' симболите. Можете да почнете со поединечни вртења со копчето "Start", копчето "Autostart" автоматски започнува вртење, а понатамошниот клик на копчето "Autostart" го завршува автоматскиот процес.
Paytable
Користете го копчето "Paytable" за да одите до преглед на добивката. Можете автоматски да ги видите потенцијалните награди врз основа на големината на вашата залог.
Gamble
Копчето "Гембл" ќе се појави веднаш штом ќе имате победничка комбинација која се движи од лево од најмалку два соодветни симболи. Можете да ги зголемите вашите добивки со играта Gamble. Ако сакате да коцкате, едноставно притиснете го копчето 'Гембл' и започнете ја играта 'Гембл'. Ако не сакате да коцкате, само притиснете го копчето "Банка".
Функција Rumpel Wildspins ™
Функцијата Rumpel Wildspins ™ се активира кога три или повеќе Scatter симболи (жаба) се спуштаат на ретуните. Вие добивате XnumX слободни вртења. Ако го приземјиш дивиот симбол (Rumpelstiltskin) за време на слободни вртења, тогаш тој ќе остане во таа положба за останатите бесплатни вртења и може да се искористи за да се комплетираат победничките комбинации.

Случајни Слободни Слот игри:

Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 Ролна е прогресивен слот со можност за освојување на илјадници килограми, и доаѓа во двете ...
Играјте слот!
Бинго класичен
Бинго класичен
БИНГО !!! Глобално признат, оваа игра има широк апел до сите возрасти. Играчот избира картичка и се надева дека броевите ...
Играјте слот!
Френки dettori магија 7
Френки dettori магија 7
Придружете се на познатиот џокеј Френки Dettori на неговиот магичен ден во Ascot кога тој победи на сите седум трки и додека ...
Играјте слот!
Прекини да банка
Прекини да банка
Пауза да банка Слот Игра Преглед. Слободниот слот на "Break da Bank" на Microgaming има три редови, три реплики и пет плати ...
Играјте слот!
Санта изненадување
Санта изненадување
Санта изненадување слотови е видео слотови игра од Playtech. Playtech е компанија за игри софтвер кој е специјализиран за обезбедување на ...
Играјте слот!
Голем грифин
Голем грифин
Фантастичниот играчки казино на Големиот Грифин има линии за исплата на 50, ролни 5 и редови 4. Грифон Грифин ќе ...
Играјте слот!
Огнениот ѕид
Огнениот ѕид
Внимание, топло! Дијаболичен пар ѓаволи во нашиот слот Firestarter ™ ви носи добивки за да бидете горди! Немој ...
Играјте слот!
Jumanji
Jumanji
NetEnt е неоспорен крал на џунглата, а Jumanji ™ видео слотот го докажува тоа. Врз основа на оригиналот Jumanji ...
Играјте слот!
0 Коментари

Таен еликсир


Во редовната игра, победничките комбинации трчаат лево надесно низ линиските линии. За да освојат победа, комплетната добитна комбинација мора да зазема парична линија, без никакви други симболи кои доаѓаат меѓу победничките симболи. Симболот на алхемичарот дејствува како џокер и ги заменува сите други симболи, освен од разбојниот симбол (каменот на филозофот).
инструкции
По влегувањето во играта, можете да го наместите бројот по линија со кликнување на соодветните копчиња "+/-". кликнете на "Start" за да започнете со играње.
Автоматско пуштање
Користењето на Auto Play конфигураторот му овозможува на играчот да го специфицира бројот на игра, ограничување на загуба и единствена победа во согласност со упатствата на UKGC.
Paytable
Кликнете на копчето "Paytable" на дното од полето за играње за да ја видите табелата со резиме на добивката. Победите се множење на вашиот удел. Погледнете во табелата за да дознаете каков фактор на мултиплицирање ги носи секоја победа комбинација.
Таен еликсир™ карактеристика
Ако 3 или повеќе расејувачки симболи (камен на филозофот) се појавуваат на вашите рељели, слободни клучеви 12 ќе бидат отклучени. Повеќекратни множители ќе бидат додадени на 5th ролна на почетокот на бесплатни вртења за подобрување на добивките, додека во карактеристиката со до 20x бонус. Множителите се случајно поставени на петтата ролна и ако вашата победа линија одговара со мултипликаторот, тогаш вашите добивки ќе се множат со прикажаната вредност.

Случајни Слободни Слот игри:

Десетици или подобро
Десетици или подобро
Играта Џек-или-Подобро (пар дигалки или подобро) е стандарден видео покер, попозната како Draw Draw. Оваа игра има ...
Играјте слот!
Магичен
Магичен
Извинете некои неверојатни победи со овој волшебник тематски слот машина од страна на и доаѓаат софтверска компанија која е ...
Играјте слот!
Ви посакувам среќа
Ви посакувам среќа
Wishing You Fortune Слот е одличен 5 ролна, 1,024 начини да се освои онлајн видео слот што е креиран ...
Играјте слот!
Капетан Америка прв одмаздник
Капетан Америка прв одмаздник
Светот познати Playtech-ови слотови за Марвел се прават круга веќе подолго време и имаат огромен број ...
Играјте слот!
Рај пронајден
Рај пронајден
Иако ова не е толку возбудливо како што некои од другите Microgaming онлајн казино игри, играта на Paradise Found игра е ...
Играјте слот!
Диви вештерки
Диви вештерки
тој див вители видео слот е весели видео слот со вештерки и нивните алатки на ленти. Вејчи ...
Играјте слот!
Fei cui gong zhu
Fei cui gong zhu
Феи Куи Гонг Жу е онлајн слот од Playtech со ориентална тема и го пофалува Nian Nian Вие ...
Играјте слот!
Гени
Гени
Целта на играње на Hi-Lo Џенот на Genie е да ја предвиди следната картичка. Може да се обложувате дека е повисоко ...
Играјте слот!
0 Коментари

Атракција на ролна


Дали сакате флексибилен експеримент? Како со некои експлозивни добивки во нашата Привлекување на ролна™ лабораторија? Нашиот луд професор веќе се заморува со својот следен експеримент: Вклучете ја материјата во чисти добивки на реквизитите 5 и 20 победничките линии. Се што треба да направите е да ги прилагодите атомите и другите симболи! Нашиот професор може успешно да ја трансформира комбинацијата со помош на џокерните магнети и да постигне успешен гениј!
Целта на Reel Attraction ™ е да се следат пет појавување симболи рамо до рамо по победничките линии. Победничкиот модел оди од лево кон десно.
Бонус симболи
Магнетот ги претставува сите симболи, освен за Scatter. Ако професорот и магнет се појават во исто време, нашиот гениј почнува да оди. Професорот се проширува на сите позиции на првата ролна и сите макари со магнети се движат надесно како со магија.
20 слободен врти
Вашата среќа лежи во пробната цевка - 3 пробните цевки во било која позиција ги освојуваат бесплатните игри на 20 со истите влогови и бројот на линии како редовната игра што ги активираше бесплатните игри. Можете да ги освоите 20 дополнително бесплатни игри еднаш. Ако луд професор се појави и се прошири за време на бесплатната игра, тој ќе остане до крајот на бесплатните игри.
инструкции
Директно по влегувањето во Reel Attraction ™ одберете ја износот со кој сакате да играте за целата игра. Залог по линија е фиксиран во линиите 20. Можете еднаш да кликнете на копчето "Start". Кликнете на копчето "Autoplay" за да активирате автоматски вртења и кликнете на копчето "Стоп" за да ги запрете автоматските вртења.
Кликнете на копчето "Paytable" за да отидете на прегледот на добивката. Овде можете да ги видите потенцијалните добивки доделени за секоја победничка комбинација врз основа на големината на вашата моментална залог.

Случајни Слободни Слот игри:

Железо човек 3
Железо човек 3
Железо Човекот 3 бесплатно казино слот машина игра е нешто повеќе, од едноставна суперхерој тематските слот. Главната разлика меѓу ...
Играјте слот!
Победа сума златна сума
Победа сума златна сума
Се чини дека мора да има ориентална тема за храна која постојано лета околу во моментов во канцелариите на Microgaming ...
Играјте слот!
Супер херои
Супер херои
Чувајте ги играчите залепени на екранот со часови! Оваа епска игра е натоварена со нови возбудливи функции, зачудувачки анимации и ...
Играјте слот!
Наследството на дивината
Наследството на дивината
Стартувај на авантура со волшебникот и неговите пријатели и тој ќе ви помогне да победите со голема со проширување ...
Играјте слот!
Златен митинг
Златен митинг
Gold Rally е една од најпопуларните онлајн казино игри во Supercasino. Прогресивниот џекпот значи дека потенцијалот ...
Играјте слот!
Парични пари сирени
Парични пари сирени
Пари пари Сирени преглед од страна на сите бесплатни чипови февруари 1, 2019 пари Пари сирени онлајн видео слот машина е ...
Играјте слот!
Гребен работи
Гребен работи
Reef Run е видео слот со 5 макари и 20 paylines ориентирани од лево кон десно. Играта ...
Играјте слот!
Господарот на океанот
Господарот на океанот
Време е да се фрлам! Слот лорд на океанот ќе ве однесе до мистериозен подводен свет полн со ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ролна цар медиокритет


Избор на вашиот залог
Користете ги копчињата за залог '+' и '-' за да го изберете вашиот облог по линија.
Победниците линии се фиксирани во линиите 20.
Кликнете на 'Start' за да ја започнете играта.
За да ги користите автоматските вртења, притиснете 'Autoplay' и изберете ги вашите поставки. За да ги прекинете автоматските вртења, притиснете 'Стоп' во секое време.
Правила на играта
дивините
Симболот на дивината Jester Hat ги заменува сите симболи.
Ролна крал функција
5 жолти ремени во истиот спин ќе ја активираат функцијата King of Reel.
Карактерот на кралот "Ролна" ќе се појави над еден или повеќе ленти.
Тој ќе ги превртува своите ленти и ќе застане на наградните комбинации.
Ова ќе продолжи додека ротатите не застанат на комбинација која губи, при што кралот на ролна ќе исчезне.
Функцијата завршува кога нема оставени кралеви на кралевите.
Оваа функција плаќа помеѓу 5 и 500 пати во вкупниот облог.
Ролна кралот медиокритет функција
5 црвените ленти во истиот спин ќе ја активираат функцијата на ролна кралица.
Ќе се појави специјалниот карактер "Пот крал".
Тој ќе ги превртува неговите ленти и ќе награди еден од Џекпотите на 4 - бронза, сребро, Златна или Кинг Пот.
5 макари, секој црвен и жолт, ќе ги активира двете карактеристики. Функцијата Reel King Potty ќе се игра прво.
Важни поенти за да се забележи за Џекпоти:
Џекпоти се достапни само за "вистинската игра" верзија на "Рол Кинг Поти".
Сите играчи имаат право да освојат прогресивен џекпот на секоја игра.

Коцкањето не е можно по победата на џекпот.
6% од секој удел оди директно во джакпот.
Джакпот првично се именува на € 50.00 / € 150.00 / € 250.00 / € 20,000.00 (или еквивалент во валутата на вашата сметка ако е различна). Кога џекпот е освоен, тој се ресетира на вредноста на семето.
Основната валута на оваа игра може да биде различна од валутата на вашата сметка. Кога тоа е случај, прогресивниот џекпот се прикажува по нејзината сегашна вредност во валутата на вашата сметка. Таа сума може да оди нагоре или надолу во зависност од флуктуациите на девизниот курс.
Не е можно двајца играчи истовремено да освојат џекпот. Во случаи на очигледни симултани победи, игрите се со временски печат и првиот играч кој ја активира победата се доделува на џекпот. Последователни играчи ќе победат на повторниот джакпот, плус сите нови придонеси.
Нема вредност на таванот за джакпот.
ПРАВИЛА
Сите награди се за комбинации од еден вид.
Симболите плаќаат од лево надесно и мора да бидат последователни.
Сите победи плаќаат само на линии во игра.
Највисоката добивка се плаќа само за избрана линија.
Добиени се линии.
Платената табела секогаш ги покажува наградите за тековно избраниот облог и бројот на линии.
Дивите симболи може да се појават само на референци 3, 4 и 5.
Коцкањето не е можно по победата на џекпот.
Правила и услови
Минимум и максимална награда / награда се детално опишани во информациите за помош во играта.
Сите резултати од играта се независни и случајно определени. Актуелниот RTP се пресметува како вкупна победа / вкупно залог во текот на голем број на игри што се играат и се одразува на наградите доделени од игра како процент од сите залози направени. Очекуваниот RTP може да варира во двата насока за мал број на игри поради статистичка варијанса.

Случајни Слободни Слот игри:

Амазонски идоли: милиони произведувачи
Амазонски идоли: милиони произведувачи
Спакувајте ја вашата пит шлем и сафари костум, и не заборавајте вашиот отвратителен инсект како што се удира во замрзнатиот Амазон ...
Играјте слот!
Храм на тутун
Храм на тутун
Храмот на Тут е само за Win / Microgaming слот со 5 макари и 10 линии. Може да се репродуцира на сите уреди ...
Играјте слот!
Рака во рака борба
Рака во рака борба
Време е да ги преземе лошите момци и да се бори против непријателот во рака за да ја предаде битката! Подготви се ...
Играјте слот!
Марвел рулет
Марвел рулет
Ако мислите дека не можете да бидете изненадени кога станува збор за игри со казино, размислете повторно! Марвел Джакпот Рулет е ...
Играјте слот!
Сизлинг топла делукс
Сизлинг топла делукс
Sizzling Hot deluxe е една од најпознатите иконски слот-машини направени од Новоматик. Се наоѓа во скоро секој ...
Играјте слот!
Двоен џекпот покер
Двоен џекпот покер
Jackpot Poker е онлајн видео покер за неколку раце, во кој стандардна палуба на 52-картичка без дилери е ...
Играјте слот!
Тројна шанса Хило
Тројна шанса Хило
Целта на Triple Chance HI-LO е едноставна: да се предвиди дали ролна за предење ќе слета на број кој е ...
Играјте слот!
Повик на колосеум
Повик на колосеум
Патувајте назад во антички Рим со тоа што играте Call of the Colosseum од Microgaming.Оваа интензивна авантура исполнета со слот ќе ви даде ...
Играјте слот!
0 Коментари

Рол цар


Избор на вашиот удел
Ролна крал има 20 победа линии. Може да се обложувате од 1p до £ 5 за секоја победа линија.
Кликнете на копчињата Total Bet / Line '+' и '-' за да ја зголемите или намалите големината на вашиот удел по линија.
Кликнете на копчињата "+" и "-" за да го одберете бројот на линии што сакате да ги репродуцирате.
Кликнете 'Спин' за да ја започнете играта.
Има функција за автоматско прикажување во играта која автоматски ќе започне со секое вртење додека не се случи нешто во играта која бара интервенција на играч. Изберете го посакуваниот број на вртења со кликнување на копчињата '+' и '-' и потоа притиснете Autoplay. Ако сакате да го откажете ова за време на автоматските вртења, едноставно притиснете го копчето "Стоп" што ќе се појави каде што претходно беше вклучено копчето за автоматско прикажување.
Бонус круг
Случајно на крајот од натпреварувачката или игра која губи, може да започне функцијата King of Reel. Црвен карактер на карикатури ќе се појави на еден или повеќе од ретуните. Секој цар на ролерките има свој посебен сет на ленти, кои ќе видат серија победи за вас! Кога влегува изгубениот спин, кралот исчезнува и функцијата завршува.

Случајни Слободни Слот игри:

Мулти тркало злато
Мулти тркало злато
Мулти-тркалото рулет злато е уште една Microgaming креација што носи нешто ново во жанрот на онлајн рулет игри. Ова ...
Играјте слот!
Луди 80s
Луди 80s
Веројатно не е неопходно за нас да го опишеме она што се заснова на Crazy 80s слотот, но ние во секој случај само ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Еве некои од карактеристиките за кои се надеваме дека ќе уживате: со лента со мени на врвот, играчот може ...
Играјте слот!
Голем грифин
Голем грифин
Фантастичниот играчки казино на Големиот Грифин има линии за исплата на 50, ролни 5 и редови 4. Грифон Грифин ќе ...
Играјте слот!
Американски рулет
Американски рулет
Американскиот рулет е меѓу табеларните игри, кој ужива најголема популарност во казина низ САД. Играта ...
Играјте слот!
Повеќе злато Diggin мобилен
Повеќе злато Diggin мобилен
Оние луди рудари се повторно во "ПОВЕЌЕ ЗЛАТНИ ДИГИН". Придружете се Џеб и Клетус додека тие се мои и експлозии ...
Играјте слот!
Мега момче
Мега момче
Ако како мене, вие сте дете од осумдесеттите години, а вашиот прв систем за игри имаше зборови Nintendo или ...
Играјте слот!
Јужен Парк
Јужен Парк
South Park е видео слот кој е изграден од 5 одделни макари со 3 редови и 25 фиксни ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ролна цар бесплатно ослободат бес


Весела монарси во Ролна крал™ Free Spin Frenzy се чувствуваат добротворни и се подготвени да го дистрибуираат своето богатство Twist. Сите што сакаат во замена е наредба во нивната сфера на ролни: Порамни ги симболите на макарите само право и портите на кралските богатства ќе се отворат широк. Соберете ги симболите 3 'BONUS' и кралевите Reel ќе ви ги предадат своите Twists!
Вашата цел е да ги усогласите идентичните симболи на 5 заедно со една од 20 победничките линии, кои се движат од најлевата лента до најблискиот. Добитните комбинации не смеат да бидат прекинати со други симболи.
"Cap and Bells" е дивиот симбол на играта кој може да ги замени сите други симболи во играта и така ги зголемува нивните шанси за победа. Симболот "БОНУС" е Scatter на играта: Ако падне врз катун 1, 3 и 5, тој ќе ги активира бесплатните игри на 10 при активирање на залог и линии.
Бесплатни игри со бесплатен боречки бонус
Ќе бидете воведени во бесплатните игри со бонус за бесплатни боречки игри, со симболи на 3 "БОНУС" на првиот, среден и последен ролна: Ако кралевите на "Рол Кинг" слетуваат на средната позиција на ролна, тие ќе ги вртат нивните ролни - секој спин од победи кралот на ролна! 2 или повеќе монарси ќе ви дозволат да добиете уште бесплатни игри, 5 Reel Kings на вистинските позиции дури ќе ви донесе 250 пати вашиот облог!

Случајни Слободни Слот игри:

Плажа живот
Плажа живот
Дојде време да се земе задоцнета одмор по сето ова време поминато одземање, и што може ...
Играјте слот!
Малку Британија
Малку Британија
Малата Британија онлајн видео слот машина од Ash Gaming е 5-ролна, 30-payline слот игра базирана на популарната комедија ...
Играјте слот!
Xcalibur
Xcalibur
Иако повеќето од читателите на Casino.su сигурно го знаат значењето на Excalibur, веројатно има некои луѓе, кои беа ...
Играјте слот!
Мистер пари
Мистер пари
Господин Пари, што е одлично име и тема за оваа 5 ролна 20 payline интернет слот игра од реално време ...
Играјте слот!
Мит
Мит
Дали сте во митови? Тие ќе ви кажат за моќни богови и за херојски настани. Прикажани онлајн, тие исто така ќе ...
Играјте слот!
Воините
Воините
Фај легендата воинот слотови е креација на Eyecon, и тоа може да се ужива во кралот Џек Казино. На ...
Играјте слот!
Овошје "n" ројали
Овошје "n" ројали
Ако секогаш мислевте дека кралските семејства се малку овошни - тогаш е време да се види дали сте во право ...
Играјте слот!
Паузирај повторно
Паузирај повторно
Пауза да банка повторно е онлајн игра слот донесе на вас од страна на Microgaming платформа. Овој слот е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Прстени на среќа


Магијата е во воздух со ова Novomatic слот машина игра, и магија е доста моќен!
Прстени на среќата има 5-ролна, подесување на линии на 10, и е полна со волшебници, волшебни прачки и други езотерични симболи. Тоа е доволно за да ги земете играчите во еден мистичен свет на чудо - полн со голем џек-покер во прашање!
Сега, кога го имаме твоето неподелено внимание, ајде да скокнеме во богатата вселена на играта.
Магични поставки
Прстените на среќата се поставени во универзумот каде што магијата не е ништо друго освен вистинска, и сила со која треба да се смета. Материјалите лебдат над убава природна сценографија, длабока и темна шума со светла сина река каскадна од левата страна. На десната страна, средновековниот замок се наоѓа на врвот на стрмни карпи. Ако ја цениме прекрасната графика и чувството за естетика за да ги комплиментирате вашите игри, тогаш прстените на среќата веројатно ќе бидат во вашата листа на омилени, дури и ако не е сосема свежо како што се достапни некои нови специјализирани игри.
Атмосферата генерирана од оваа прекрасна заднина е клучна за поставување на расположението за целата игра. Учесниците на фантазијата - а особено следбениците на одредена серија книги и филмови со волшебници, џуџиња и некои магични прстени - треба да ја добијат вредноста на своите пари.
Другите сеуште ќе го ценат вниманието на деталите на дизајнерите на играта и, се разбира, возбудата што ја дава самата игра! Ајде внимателно да го разгледаме тоа сега.

Случајни Слободни Слот игри:

Змејови богатство
Змејови богатство
Кина е земја која е позната по своите традиции и култура и Logitech развиле слот машина која ...
Играјте слот!
Космички освојувачи
Космички освојувачи
Космички напаѓачи Слот машина. ... Космички напаѓачите е простор видео слот игра дизајнирана од страна на 2x2 Gaming и која ги зема ...
Играјте слот!
Сокол ловџија
Сокол ловџија
Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick го одзема светскиот слој од невреме. Соколарницата ...
Играјте слот!
Среќни празници
Среќни празници
Уживајте во празничната сезона на Божиќ во текот на целата година со Happy Holidays Slot во едно од омилените онлајн казино на Велика Британија ...
Играјте слот!
Луди крави
Луди крави
Бесплатните казино игри стануваат се повеќе и повеќе популарни во последно време. За да продолжите со времето, пробајте го новиот слот Play'n Go ...
Играјте слот!
Докторот љубов на одмор
Докторот љубов на одмор
Ако мислите дека секој заслужува да се сретне со некој посебен, тогаш е време да му помогнете на д-р Љубов како тој ...
Играјте слот!
Бубачки накит
Бубачки накит
Нежниот изглед на шуми може да донесе нестабилна акција во "Бубачки накит", слот за теми со бубачки од iSoftBet. Добри демнат во ...
Играјте слот!
По ноќта паѓа мобилен
По ноќта паѓа мобилен
Дознајте што навистина се случува кога сонцето се спушта по Попладневните водопади. Овој 3D видео спот од Betsoft зема ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ревиди 40 години


Ревирајќи Forties ™ ќе ве потпира пет реплики и ќе се обидувате да организирате најразлични симболи за победа со висока резолуција до четириесет (тоа е во ред, 40 победа линии!). Прекрасно ширење, скелети, диви и бонус симболи ќе бидете сигурни дека секој ваш спин е успех!
Како и вообичаено, целта овде е да заземете до пет симболи од ист вид по секоја активна линија за победа. Исплатите зависат од нивото на кое симболот е вклучен, линијата за победа, уделот и се разбира, сите диви или растурени се дел од вашата победа комбинација.

Случајни Слободни Слот игри:

Пари тркала
Пари тркала
Оваа игра наречена "Биг Шест", "Тркачки за пари" или "Тркало на среќата" се игра на вертикално ротирачко големо тркало со ...
Играјте слот!
Тотински автомобил човек
Тотински автомобил човек
тој Египќаните го преземаат Лас Вегас и сакаат да бидат дел од епскиот ремонт. Придружете се ...
Играјте слот!
волшебно стапче
волшебно стапче
Magic Wand е прекрасен слот-машина создаден од WMS Industries, Inc. за да се направи игра совршено погодна за секого. Темата ...
Играјте слот!
Кинеска кујна
Кинеска кујна
Playtech е водечки снабдувач и иновативен развивач на видео слот и производи од казино. Крос платформа решенија го прават својот ...
Играјте слот!
Крвните камења
Крвните камења
Yabba Dabba Doo! Придружи му се на Фред, Барни и на остатокот од групата на бедро и спин во камено доба ...
Играјте слот!
Среќен лак е лук делукс
Среќен лак е лук делукс
Среќна дама шарм ™ делукс не е само еден од популарните слотови меѓу нашите женски играчи, тоа е исто така ...
Играјте слот!
Жао Каи Џин Бао џекпот
Жао Каи Џин Бао џекпот
Насловот на овој слот се преведува како "привлекување на богатство и богатство" и сигурно ќе ви помогне да го направите тоа ...
Играјте слот!
Златна
Златна
Партија во стил и да се подготви да се доживее класно, старата школа игра со многу многу модерни изненадувања скриени во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралска династија


Кралска династија е видео спот кој има пет макари, дваесет линии за исплата, специјални симболи, функција за коцкање и слободни вртења. Играњето на овој слот машина е можно со залог во опсег од две до петстотини кредити по линија (вредноста е наведена во правилата на онлајн казино). Максималната прифатлива залог за спин е десет илјади кредити.
За да ја направите платената комбинација во ролетниот видео-простор на Кралската династија, потребно е да изберете најмалку три (или два понекогаш) слични симболи. Симболите мора да бидат поставени еден до друг во активната линија, почнувајќи од првиот лев ролна. Износот на победата се пресметува на следниов начин: заликот по линија се множи со индексот на комбинација (до x5000). Исклучок е само Scatter симболи, кои можете да ги прочитате подолу.
Ројал династија видео слот е предвидено со коцкање функција, која може да помогне во удвојувањето на плата неколку пати. Сè што клиентот треба да направите е да кликнете на копчето Gamble со надеж дека следната акција ќе биде среќна. Можно е да се собере победата во која било фаза.
За жал, немаме никакви информации за теоретскиот индекс на поврат на автоматот на Royal Dynasty.
Симболи
Како што претпоставува името на видео-спот на Кралската династија, ќе се сретнете со претставници на врвната елита во оваа игра. Сокол, скулптура на лав, штит со етикета, златна монети и вредности на карти за играње, исто така, се прикажани на лентите на овој слот машина.
Тука има и три специјални симболи, како што се Диви (крал) и два Стеттери (принц и принцеза).
Диви прави комбинации според стандардните правила и исто така може да ги замени и другите симболи (освен Scatter), кога тоа е потребно. Во случај Дивиот да учествува во формирање на комбинација од други симболи, тој двојно ја зголеми платата.
Распрскувачот се плаќа во било која положба на екранот. Победа од овие симболи се пресметува според вкупниот облог (пет, дваесет и пет или пет стотици за три, четири или пет симболи). Три и повеќе слични симболи на Scatter предизвикуваат бесплатни врти од тековната залог. За време на овие вртења Scatters, кои не предизвикуваат дополнителни врти, се претвораат во Диви.
Бонус игри
Тематската бонус игра не е обезбедена со правилата на видео-слот на Кралската династија.
Джакпот
Прогресивен џекпот не е рефлектиран во автоматот на Кралската династија.
Интерфејс
Сите видео слотови, развиени од Novomatic, се обезбедени со user-friendly интерфејс; сепак, би сакале да ги објасниме функциите на нејзината главна задача елементи на слот-машина на Кралската династија, која е достапна само на англиски јазик во некои онлајн казина:
- Започнете - започнете вртење.
- Собери - собери го победникот.
- Коцкање - удел во исплатата во одликата за коцкање.
- Обложување / Линии - одберете обложување по линија.
- Линии - изберете количина на активни линии за игра.
- Обложување - износ на облогот по вртење.
- Плаќање - отворете ја табелата за плаќања.
- Autoplay - автоматски режим на игра.
- Кредит - количина кредити на сметката.
- Последна победа - износ на исплатата.
Можно е да го исклучите звукот во оваа игра. Екранот може да се максимизира.
заклучок
Кралската династија е доста едноставна слот-машина, која можеби единствената извонредна карактеристика е двајцата Скртер симболи. Тука не видовме ништо интересно, иако овој модел е со висок квалитет. Во случај да сте конзервативни во вашите преференци, ролетниот видео-простор на Royal Dynasty дефинитивно ќе одговара на вашиот вкус.

Случајни Слободни Слот игри:

Г-жа жаба
Г-жа жаба
Најпознатиот г-дин жаба на сите е оној кој се наоѓа на страниците на Кенет Грахам е ...
Играјте слот!
Удар газ
Удар газ
1 × 2 Gaming е добро познат по своите многубројни бонуси и бесплатни игри за казино, а ние донесуваме ...
Играјте слот!
Сите покер покер
Сите покер покер
За да ја започнете играта, одберете го бројот на монети за залог по круг. Можете да го направите со користење ...
Играјте слот!
Викторијански негативец
Викторијански негативец
Серија на брутални убиства, полицијата нема поим за тоа кој убиец може да биде, а само вие може ...
Играјте слот!
Феи долго време
Феи долго време
Fei Long Zai Tian е спектакуларен онлајн видео спот со фасцинантна кинеска тема. Уште еден пример за културна разновидност ...
Играјте слот!
Европски рулет мали облози
Европски рулет мали облози
Постои еден тон на различни варијации на рулет достапни онлајн. Европскиот рулет е најчест. Ако сте ...
Играјте слот!
24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Андре гигант
Андре гигант
Борење е името на играта во оваа онлајн игра за 5-ролна од Nextgen, а вие можете да му помогнете на Андре ...
Играјте слот!
0 Коментари

Црвен топол повторувач


Red Hot Repeater слотови е исполнет со овошна забава за љубителите на акцијата на онлајн слот! Ова е добра, стара мода, директно надолу на линијата слот машина: ќе се обидувате да се редат на класично овошје симболи, заедно со среќни седум симболи и акции вашите добивки со некои големи Джакпот!
Што ќе биде клучот за твоето богатство? Јагода? Грозјето? Или смирен слива? Треба да ги вртите ремените за да дознаете! Среќната седумка е највисокиот симбол за постигнување, со полн ред кој ви дава педесет пати повеќе од вашиот влог! Другиот симбол што треба да го гледате кога репродуцирате Ред Хот Повторувачки слотови е ѕвоното. Ова е див симбол за играта, и ѕвонењето помага да се зацврстат повеќе победнички комбинации, што е од витално значење за главната бонус круг на играта.
Бонус круг е местото каде што Red Hot репаттер слотови онлајн живее до своето име. Тоа е црвено топло, а повторувањето е клучот за успехот! Добитната комбинација ја активира репетиторната патека околу работ на макарите, и тоа може да биде ваш клуч за богатство! Дури и најмалата победа би можела да се претвори во огромно исплата од репетиторската патека. Како пламен трка околу патеката, плочата "Повтори" е активирана, и ако е сè уште осветлена кога пожарите ќе престанат да трката, вашата победа е двојно зголемена. Ако успеете да повторите голема победа за исплата, тогаш песната на повторувачот повторно се активира - се запира само кога ќе изгубите. Ако сте среќни, можете да видите голем десет пати мултипликатор кој се применува на вашите победи, што доведува до драматичен пораст на парите што ги земате дома!
Згора на тоа, имате шанса да ги коцкате вашите победи - тоа е едноставен процес. Само претпоставувам дали следната картичка ќе биде црна или црвена и повторно би можеле двојно да ги зголемите вашите добивки! Тоа е едноставен сет на функции, но привлечен, поддржан од јасни, класични дизајни кои го прават секој симбол и секој спин сосема јасен и визуелен задоволство. Можете да репродуцирате интернет-адреси на Red Hot Repeater преку вашиот компјутер, мобилен и таблет уред, така што е подготвен секогаш кога и да сте!

Случајни Слободни Слот игри:

Fruits'n'stars
Fruits'n'stars
Класичниот демонстрација на Fruits'n'Stars, создадена од развивачите на Playson, има редови за играње 5, 3 редови и 5 ленти ...
Играјте слот!
Тетрис супер Джакпот
Тетрис супер Джакпот
Ние се обложувам дека многу од вас поминуваат часови играјќи ја познатата загатка за тетрис во вашето детство, а можеби и некои ...
Играјте слот!
Премиер рулет дијамант издание
Премиер рулет дијамант издание
Графика во играта создаде совршена атмосфера за казино играчи и ја носи играта на рулет до ...
Играјте слот!
Змеј остров
Змеј остров
Dragon Island е 5-ролна, 3-ред и 15-payline видео слот од компанијата NetEnt. Тоа е место меѓу оние убаво дизајнирани ...
Играјте слот!
Изгубени мошти
Изгубени мошти
Изгубени реликвии ™ ве води на возбудливо патување до античките урнатини. Собери три расеани симболи за да го активирате мистериозниот ...
Играјте слот!
Фламенко рози
Фламенко рози
Фламенко е танц кој е дел од андалузиската култура. Главно се практикува во Шпанија, Фламенко танц е познат по ...
Играјте слот!
Премиер блек џек мулти-рака злато
Премиер блек џек мулти-рака злато
Премиерот Блек Џек со повеќе ракави злато е уште еден ѕвезден производ од богатата колекција на картички на Microgaming, нудејќи им на играчите пофални за визуелна ...
Играјте слот!
Златна принцеза
Златна принцеза
Прекрасно дизајниран од Microgaming системите, овој слот ја отсликува златната боја на своите макари и симболи. Позадината на Златната принцеза ...
Играјте слот!
0 Коментари

Црвена дама


Момците од Quasar Gaming отсекогаш биле посебно заинтересирани за авантуристички тематски слотови - за да го поткренат ова, сосема е доволно да се осврнеме на епскиот успех на Капетан вложување, а камоли на серијата Книга на Ра ... Па сега тие одлучија да ја однесат темата на морски авантури на едно ново ниво, и тука е Црвена дама: единствена можност да се качите на вистински пиратски брод за возбудливо патување. Што се однесува до самата Црвена дама, тешко е да се најде вистински историски лик врз кого би можела да се заснова, па затоа може да биде дека изворот на инспирација тука е Елизабет Свон од Пиратите од Карибите ... Но, за да го скрати: ако сте во авантури, нема начин да бидете разочарани, па појдете и освоете голема!
Почеток на играта:
Секогаш е лесно да ги ставите своите облози со Quasar Gaming: едноставните копчиња "+" и "-" веднаш под лентите ви овозможуваат да го прилагодите вашиот облог по линија и бројот на линиите за залог во игра, кои, помножени едни со други, ќе резултираат со во вкупниот облог во круг или, со други зборови, цената на секое вртење. Стандардно има 10 активни линии за залог, и ние не препорачуваме намалување на овој број, бидејќи тоа веднаш ќе ги намали шансите за победа. За возврат, колку е поголем облогот, толку е поголема потенцијалната награда; за да ја погледнете вредноста на сите победнички комбинации според вашата тековна залог, едноставно отворете ја платената табела. Откако ќе го размислувате, притиснете "Start".
Поени:
Вашата крајна цел за секое вртење би била да слета колку што 5 идентични симболи на активна линија за залог по ред. Ова ќе ви овозможи со најголеми можни исплати; сепак, ќе почнете да добивате повеќе или помалку пристојни суми со 4 симболи по ред, ако тие се играчки икони за играње, а во случај на тематските 3 ќе бидат доволни. Симболот на компасот функционира како распрскувач, што значи дека барем 3 компаси во речиси секоја позиција на ремените ќе започне бонус игра која се состои од бесплатни вртења на 10 со случајно проширување симбол што ги опфаќа сите 3 сегменти на ролна и плаќање дури и во не соседни позиции.
карактеристики:
Двојната или ништо не е навистина присутно во областа на Quasar Gaming слотови: добивате сосема еднакви шанси за удвојување на вашата награда или губење на секој пат кога ќе успеете да слетате победничка комбинација на лентите. Едноставно притиснете го копчето Gamble и обидете се да претпоставите дали надолената картичка пред вас е црвена или црна. Додека вие сте точни, можете да направите повеќе претпоставки и да направите доста среќа, но откако ќе погрешите, сите исчезнати. Сепак, тоа е само вредноста на еден спин во прашање, па зошто да се мачи дури и ако се лизга низ вашите прсти? Секогаш има многу повеќе среќа напред!

Случајни Слободни Слот игри:

Гладијатор
Гладијатор
Тоа е искуство на игра што е две милениуми во правењето - речиси може да го слушнеш рикањето на ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Целата тема на овој онлајн слот е базирана на авантура и потрага по тајно богатство скриено на ...
Играјте слот!
Поголем научник
Поголем научник
Магичен научник Слот машина. ... Играта е "хостирана" од луд научник 3D (полн со германски акцент) кој седи ...
Играјте слот!
Златни игри
Златни игри
Спорните предизвици не чекаат само во реалниот свет. Играат Златна Игри, и уживајте во нив во игри ...
Играјте слот!
Мулти тркало злато
Мулти тркало злато
Мулти-тркалото рулет злато е уште една Microgaming креација што носи нешто ново во жанрот на онлајн рулет игри. Ова ...
Играјте слот!
Matsuri
Matsuri
Matsuri е еден од најпопуларните слотови на Play'n GO. Не само што има голема максимална победа на 3,000x ...
Играјте слот!
Macarons
Macarons
Макарони се мали колачи кои често се користат на свадби, особено во Франција и во Европа воопшто. Овој онлајн слот ...
Играјте слот!
Fruitmania
Fruitmania
Овошје манија е само за најочигледната титула за игра со слот што веројатно може да мислите, но ако ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќниот џокер


«Моќ Џокер»Е трите автоматски автоматски автоматски слот со два специјални екрани. Играта оди во основен режим на првиот екран и режимот за прегревање е активиран во секунда.
Овој модел е обезбеден со основните и специјалните симболи, прогресивен џекпот, како и други интересни функции.
Ајде да ја дознаеме разликата на два мода:
Основен режим - тука е дозволено да се игра со една или пет активни линии. Износот на залог по линија може да варира од две до илјада монети. Комбинациите се формираат од три слични симболи на иста активна линија. Исплатата се наплаќа во монети. Опсегот на потенцијални исплати варира од десет до двесте монети во случај на еден кредитен бонус и од дваесет до четиристотини, кога облогата е десет кредити. Победата под две илјади монети автоматски се префрла на лентите на Supermeter режим. Кога кредит се движи таму, коцкар може да учествува во тој сет на ленти.
Суперметарски режим - тука се активираат пет линии. Можно е да се уапсат дваесет, четириесет, сто или двесте монети за спин. Невозможно е да се смени вредноста на монетата за време на играта. Исплатата започнува од сто монети за минимална комбинација и може да достигне две илјади монети. тука, исто така, можете да се обидете да се борите за прогресивниот џекпот. Претставата може да негира игра во Supermeter и веднаш да ги повлече своите исплати што се примаат во Base Mode на главната сметка.
Карактеристиките на коцкањето не се обезбедени од правилата на оваа игра. Исклучоците од општите правила за формирање на комбинациите и полнењето на исплатите се дискутираат во следниот пасус.
За жал, немаме никакви информации за теоретскиот индекс на отплата на слот-машината «Power Joker».
Симболи
Можете да ги видите следните икони на долниот екран на "Power Joker" видео слот: цреши, лимони, портокали, сливи, ѕвона и jokers. Истите симболи, додадени со лубеници и седум, се претставени на врвот на ребрата. Ако се разбира, индексите на плата се различни во база и супермодел дури и за истите икони.
Симболите можат да паднат во стекови на двата екрани, затоа ист елемент може да ги пополни сите девет позиции често.
Џокерите, и покрај нивното име, не ги заменуваат другите симболи. Тие го носат играчот т.н. "Мистериозна победа". Тоа значи дека исплатата е нефиксирана и зависи од облогот што го играте:
Една или десет монети во базниот режим - тројца jokers на линија даваат победа во износ од 10-200 или 20-400 монети;
Сто монети во Supermode - еден џокер во било која позиција на централната макара носи плата во опсег од 100 до 2000 монети;
Двесте монети во Supermode - еден џокер насекаде на макарите дава доход во износ од 100 до 2000 монети.
Нема слободни вртења.
Бонус игри
Секое наградно играње на бонусните карактеристики, освен оние кои веќе беа споменати погоре, не се обезбедени од правилата на слот-машината «Power Joker».
Джакпот
«Power Joker» го привлекува прогресивниот џекпот, кој износот се зголемува поради одбивањата автоматски направени од облози на сите купувачи натоварени со вистински пари. Може да се победи за време на секој случајно вртење. Целиот износ на џекпот оди кај купувачот под услов да игра со максимален облог. Джакпот се намалува пропорционално во случај на помал облог.
Интерфејс
Па, ние нема да објасниме различни функции елементи на контролниот панел, бидејќи оваа игра може да ја најдете на вашиот оригинален јазик. Како и да е, лесно е да се проучува сè тука и за многу почетник.
Ве молиме да обрнете внимание дека двоен клик на копчето «Start» го прави вртењето максимално кратко.
Со помош на копчињата на контролниот панел можете да го поставите залогот, да ги повлечете парите на вашата сметка, да ги разгледувате табелите за плаќање и сл.
Износот на џекпот, кој може да се бори за играње со вашата моментална залог, се прикажува во специјалниот прозорец на десната страна.
Освен табелата за плаќање, постои специјален информативен дел (Помош). Тука може да најдете повеќе информации за овој модел.
Можно е да се контролираат звучните параметри и големината на гребенот. Режимот за автоматска игра е исто така достапен.
Бидејќи овој модел е достапен во режим на блиц, не е потребно да се преземе и инсталира видео слот за "Power Joker".

Случајни Слободни Слот игри:

Повеќе свежи овошја
Повеќе свежи овошја
Повеќе Свежо овошје слот игра е слот развиен од страна на прекрасни Ендорфина. Тоа е неверојатен слот за никого ...
Играјте слот!
La cucaracha
La cucaracha
Ла Cucaracha слотови, од Wager Gaming, имаат пет макари, 25-парични линии, топли бонус карактеристики, диви, scatters, и слободни игри, успешно ...
Играјте слот!
Волшебникот од Оз
Волшебникот од Оз
Како патувањето на Дороти беше полн со неочекувани врти и авантури, Волшебникот од Оз: патот до интернет-екранот на Емералд Град ...
Играјте слот!
Тајкуни мобилни
Тајкуни мобилни
Тајкуните се 5-ролна, 3-ред и 30-payline 3D видео слот од BetSoft казино игри програмери. Ти си на пат да ...
Играјте слот!
Рулет господар
Рулет господар
Вомбат вели: Рулет секогаш го прави овој wombat мислам на Џексон Бонд flicks. Сепак, сега јас се сеќавам, тоа е всушност Baccarat ...
Играјте слот!
Каубојци и вонземјани
Каубојци и вонземјани
Каубои и странци онлајн казино слот машина игра се состои од 5 ленти и 9 исплати. Играта врз основа на ...
Играјте слот!
Жаба бајка
Жаба бајка
Зелената не е само бојата на надеж, туку е и бојата на нашиот мал пријател кој ќе ...
Играјте слот!
Кафе компир
Кафе компир
Кревет компир слот игра Преглед. Каучот од картофени без казино, развиен од Microgaming, има каиши 3 и 1 плати ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќ ѕвезди


"Моќ ѕвезди™ е една од оние слот-машини кои моментално гребеат од онаа на Вегас. Тоа чувство во задниот дел од твојата глава и во вашите прсти; чувството што ве тера да сакаш да ги вртите овие макари додека чадот не излегува од машината? Да, ние го знаеме тоа, и добивме само нешто за тоа, исто така!
Power Stars ™ е за класичен Вегас забава. Пет репортажи со простор за три симболи, секој ви дава многу платно за играње, и со десет линии за победа (сите одделно се активираат, се разбира), исто така, има доволно простор за прилагодување на вашите облози. И со тоа како се влечкаат симболите за победа со овој слот игра, прилагодувањето на облозите во секој круг е најважниот придонес за вашиот долгорочен успех и треба да се третира како такво!
Црешите се најлошите плодни симболи заедно со лимони. Портокалите и сливите започнуваат со истиот иницијален мултипликатор, но успехот да се постави 5 од нив по секоја дадена победа линија, всушност, ќе ве наградат со значително повисоки добивки од цреши или лимони. Следно доаѓаат лубеници и грозје, кои ви даваат исто количество на победи, без разлика дали ќе ги усогласите само три од нив по линија или со целосен сет од пет.
Симболот на Бел е солиден симбол кој е победен само од блескавите седум и од златна ѕвезди се. Во споредба со овошните симболи, оваа икона значително се исплаќа. Седмите самите си ги негуваат двојните добивки на ѕвона, значително го надминуваат зголемувањето на потенцијалните добивки.
Кликнување на копчето за исплата на долниот раб на екранот, се разбира, ќе ви ги обезбеди сите овие информации секогаш кога ви треба за време на редовната игра. А клик е сè што е потребно за да ги видите ажурираните вредности, во зависност од тековните влогови на курсот. "
Доверба во ѕвездите!
Златните ѕвезди самите делуваат како меки диви во овој слот-машина. Една ѕвезда може да го замени секој потребен симбол на победа по дадената линија за победа, додека ви дава максимална исплата.
Вистинскиот корнер е фактот дека златните ѕвезди можат да го полнат целата ролна, па дури и да го замрзнаат ротаторот, а истовремено и да предизвикаат ослободување на сите други ленти. Десно е, со исклучок на ролна 1 и ролна 5, секогаш имаш шанса да активираш бесплатни вртења додека ја зголемувате шансата на сочен џекпот!
Додајте го ова на фактот дека секогаш постои коцкање функција за да ги продолжите вашите добивки, и добивте совршен бура на можности да направите Power StarsTM слот машина по ваш избор, време и време повторно!
Gaminator, социјалниот казино за вистински обожаватели!
Топ Вегас слотови за вистински ветерани. Топ онлајн слотови од врвни програмери на жанрот, тестирани, потврдени и редовно ажурирани. Уживајте во игри како сте навикнати од казиното или спортските решетки, со талентот на Вегас, великодушни бонуси и неделни промоции кои ви помагаат да го направите секој пат кога ќе играте. Gaminator Social Casino е нов излез од истиот тим кој го направи мобилниот стан на Gaminator, кој им служи на најдобрите слот-машини на стотици илјади играчи секој ден.
Општи услови
Gaminator mobile + е бесплатна онлајн игра само за забавни цели. Не можете да освоите вистински пари или вистински предмети / услуги со играње на нашите бесплатни слот-машини. Виртуелната валута што се користи во оваа игра може да се купи во продавницата во апликацијата користејќи вистински пари. Гаматорските кредити не можат да се разменуваат за пари или да се исплатат во ниедна форма; тие можат да се користат само за да играат оваа игра. Сите игри во казино во оваа апликација се наменети само за возрасни публики.

Случајни Слободни Слот игри:

Пеколни баба
Пеколни баба
Пеколни баба е најтешката слот игра со badass баби. Создадени од Microgaming, играчите не смеат да бидат измамени од овие ...
Играјте слот!
Повик на колосеум
Повик на колосеум
Патувајте назад во антички Рим со тоа што играте Call of the Colosseum од Microgaming.Оваа интензивна авантура исполнета со слот ќе ви даде ...
Играјте слот!
Султановско злато
Султановско злато
Звучи грубо, но постојат некои игри за игри што не се вредни за вашето време и напор ...
Играјте слот!
Joker vegas 4up
Joker vegas 4up
Тука е место за да ги победиме нашите дилери во блек џек, бакарати или тркало на рулет. Џокер Вегас 4 Горе е еден ...
Играјте слот!
Шпански 21 блек џек злато
Шпански 21 блек џек злато
Главната разлика на шпанскиот 21 Blackjack Gold освен вообичаено е дека во играта користи 48 палуби, ...
Играјте слот!
Цреши се диви
Цреши се диви
Цреши Gone Wild слот - тоа е доста успешен обид од развивачите на Microgaming да ги обединат симболите познати на ...
Играјте слот!
Шеќер поп мобилен
Шеќер поп мобилен
SugarPop воведува сосема нова раса на игра, совршена комбинација од најдобрите видео спот и обични игри ...
Играјте слот!
Ривиера богатство
Ривиера богатство
Riviera Riches е видео-слот за 15-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Играта содржи луксузни симболи, кои се движат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќ од тиква


Вештерки, духови и духови - според древниот Ноќ на вештерките Митот линијата помеѓу областа на живите и мртвите е особено чисто во ноќта на 31 / 10 до 1 / 11. Но, тоа значи натприродни случувања во доменот на добивката! Што ќе донесе мрачните часови на ноќта? Извртувања без крај се разбира! Со нашиот слот Моќ од тиква™ тоа е Ноќта на вештерките секој ден со магични шанси за победа!
Вашата цел: Land 5 појавување симболи рамо до рамо од лево кон десно до 243 победнички патеки, кои започнуваат на левата страна од првиот ролна.
12 слободен врти
Дојдете светла тиква, прогласувајте ги злите духови и донесете ми 12 бесплатни игри! Вашата желба ќе ви биде дадена веднаш со тиквички 3. Играте со поставките на вашата последна редовна игра.

Случајни Слободни Слот игри:

Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Чудесната Легенда за онлајн казино на Unicorn има 3 редови, 5 реплики и 25 линии за исплата. Почувствувајте ја фантастичната атмосфера ...
Играјте слот!
Скандинавски младенците
Скандинавски младенците
Скандинавските бебе е игра со ХНМКС-ролна видео спот. Можете да активирате до линиите 5 и да обложувате до 15 ...
Играјте слот!
Саси Бинго
Саси Бинго
Компаниите, ослободувајќи го софтверот за онлајн казината, често произведуваат бесплатни автоматови за игри, создадени по други игри за коцкање. Ако ти ...
Играјте слот!
Фараонот бинго
Фараонот бинго
Дали сакате нов начин да играте бинго на Bonus Express? Фараонот Бинго нуди брза и возбудлива игра со ...
Играјте слот!
Малку Британија
Малку Британија
Малата Британија онлајн видео слот машина од Ash Gaming е 5-ролна, 30-payline слот игра базирана на популарната комедија ...
Играјте слот!
Сребрена Фанг
Сребрена Фанг
За оние кои ги сакаат волците и онлајн слотови, играјте го онлајн игра со Сребрена Фанг. Таа се базира на ...
Играјте слот!
Дракула
Дракула
Тој е оригиналниот вампир, работи на кошмари - сега тој е видео спот. Дракула е возбудлив монструозен слот ...
Играјте слот!
Суштество од црната лагуна
Суштество од црната лагуна
Суштеството од Black Lagoon ™ е монстер видео спот создаден во соработка со Universal ©. Играта е 5-ролна, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кралицата на срцата лукс


Работите на срцето се во центарот на сцената во кралицата на срцата ™ делукс - и тие ќе ви овозможат вредни пресврти! Победи срца во нашиот романтичен слот и буквално може да се исклучи во 7th heaven! Нежната кралица на срцата ќе го направи вашето срце побрзо, бидејќи благодарение на помошниците на Купидон имате среќни игри и среќа во љубов!
Земјиште 5 идентични симболи заедно со победа линија! Вашите освојувачи се движат од лево кон десно долж ремените. Тие формираат различни модели, т.н. профили на победни линии. За да победите вие ​​морате да слетате неколку соодветни симболи рамо до рамо по истата победничка линија. Ве молиме запомнете: Вашата комбинација на симболи мора да започне на првиот ролна лево и не може да биде прекината.
Кралицата на срцата ™ лукс функција
3, 4 или 5 Квинс на срцата во било која позиција победи 8, 15 или 20 бесплатни врти! Бонус играта ги користи поставувањата од вашата последна редовна игра.
Помошниците на Купидон се добро обучени во Free Spins - и со малку среќа тие ќе се појават кога макарите престанаа да случајно дистрибуираат бонус срца на екранот. Срцата можат да ги заменат сите симболи освен Кралицата на срцата и може да се искористат за да ги комплетираат победничките комбинации.
Дополнителни кралици во слободната игра ќе ви овозможат повеќе бесплатни вртења!

Случајни Слободни Слот игри:

Baccarat
Baccarat
Вие не треба да бидете богати за да играте бакара и дефинитивно не треба да носите смокинг или ...
Играјте слот!
Најдобро од сите нив
Најдобро од сите нив
Fairest of Them Сите онлајн видео слот од Ash Gaming е 5-ролна, 20-payline самовила. Иако насловот ...
Играјте слот!
Егоматичен
Егоматичен
EggOMatic Видео Слот игра Почетен курс. EggOMatic е видео слот кој е изграден од 5 посебни колони, со 3 ...
Играјте слот!
Фото сафари
Фото сафари
Фото Сафари се одвива на рамнините на Серенгети пред планината Килиманџаро, како одлично место како ...
Играјте слот!
Златна риба резервоарот
Златна риба резервоарот
Откријте го спокојството на длабочините подолу како симболи плови околу подводно живеалиште составено од ремени на 5 и ...
Играјте слот!
Тигар наспроти мечка
Тигар наспроти мечка
Во познатата играчка машина Тигар против мечка од Microgaming Company, ќе најдете фасцинантна битка меѓу двајца кралеви ...
Играјте слот!
Ролна скапоцени камења
Ролна скапоцени камења
Ролна камења слот игра Преглед. Прекрасниот ролери камења онлајн казино слот има пет макари и 3 редови. Овие магии ...
Играјте слот!
Orcs битка
Orcs битка
Дали сте подготвени да влезете во фантастичен свет каде што главниот збор го имаат Orcs? Битката на Орк е забавна онлајн ...
Играјте слот!
0 Коментари

Крал на Виножито


Креирано од Novomatic, King of Rainbow Слот е уште едно продолжение на Ролна крал Процеп. Составување на 5 реквизити и 20 линии, оваа игра може да ги зголеми шансите за победа како што е натоварени со посебни карактеристики и бонуси. Позадината на оваа игра гледа на зелените предели на Ирска, кралотзамокот и синото небо.
Дали некогаш сте слушнале за Leprechauns? Во Ирска, Leprechauns го кријат својот сад злато на крајот од виножитото. Но, овој пат, тоа е крал кој е подготвен да ги сподели сите свои скапоцени богатства со најсреќните играчи. Ако сте љубезни кон царот, тој може да ти биде дарежлив!
ГОЛЕМИНИ НА МОЈОТ, СИМБОЛИ, КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ И ОДБИРАЊЕ
Уживајте во слот на Виножито со поставување залог на минимум £0.20 и максимум £ 100 за спин на полето за големина на залог. Можете да го прилагодите износот на залог со помош на копчето плус и минус. Скранот на Виножито Кинг е бутик пријателска машина за игри и наградите можат да бидат огромни. Вие само треба тад на среќа! Што се однесува до линиите за исплата, под макари, ќе го најдете полето каде што можете да го прилагодите и да го одберете саканиот број на линии за исплата.
Слот за Виножито Кинг доаѓа со опција за автоматско прикажување, која се наоѓа под лентите. Ако се чувствувате премногу уморни за да кликнете на копчето за вртење секој пат, користете го копчето за автоматско прикажување. Тоа ќе ви овозможи автоматски да го вртите ременот без прекин.
Главните симболи на лентите на "Виножито Кинг Слот" се самиот Виножито, златна круни, замоци, садови од злато, скапоцени камења и играчки икони од 10 до Кинг.
Постои функција на Виножито кралот. Оваа функција се активира кога ставате 3 или повеќе кралски симболи на ремените. Мора да кликнете на копчето за вртење за да фрлите коцки, и ќе бидете префрлени на календарот. Секој квадрат ќе ве награди со различни награди.
Ако слеташ на плоштадот "Виножито Кинг" на "Виножито Кинг Слот" и вашиот карактер се наоѓа на Земете паричен плоштад, ќе ве однесе во друг мини-слот.
Функцијата за готовински замок се активира кога 3 или повеќе замок симболи земјиште на ленти. Ќе ви биде даден избор да изберете замоци за да ги откриете наградите. Можете да бидете наградени со 2 пати до 500 пати од вредноста на вашата акција, зависно од исходот.
Функцијата King Cash на слот за Виножито кралот се активира кога три круни симболи се спуштаат на макари 2, 3 и 4. Тоа е уште една функција Pick Me, каде што треба да изберете помеѓу 1 и 12 круни за да ја откријат наградата. Можете да победите 50 пати до 500 пати од вашиот удел.
ИГРИ СЛИЧНИ ДО СВОЈОТ КИНГ СЛОТ
Возбудени да свирам слот на Виножито? Пријавете се во Спин и Победа Казино насекаде на вашите мобилни телефони, таблети и десктоп и во секое време да започнете да репродуцирате. Можете да истражите повеќе слот игри како што се Среќа Лепрекунс Слот, Стил за голфиња на Голдвин, Слот за расипани трки, слот за корални богатства и многу други.

Случајни Слободни Слот игри:

Рагби богатство
Рагби богатство
Рагби богатство е игра со нула картичка која се напојува со едно од најголемите имиња во индустријата, 1 × 2 ...
Играјте слот!
Вондер песови
Вондер песови
Wonder Hounds е 5 ролна, 25 линија за плаќања од NextGen Gaming која може да се репродуцира на сите уреди од ...
Играјте слот!
Keno
Keno
Што е Кено? Кено е нешто како државна лотарија - ќе одбереш неколку броеви на билет, и ...
Играјте слот!
Мачка во вегас
Мачка во вегас
Удирајќи го Лас Вегас Газа со мачката Феликс и како што ја обидува својата среќа на табелите, тој ...
Играјте слот!
Исклучен нула
Исклучен нула
Сега, кога онлајн казина почнаа да се размножуваат, онлајн верзиите на овие игри значително се зголемија. Двете натпревари ...
Играјте слот!
Фанки овошје
Фанки овошје
Нема недостаток од видео снимки со плод, и се сомневаме дека таквиот недостиг никогаш нема да се манифестира во неонски осветлени ...
Играјте слот!
Грешни градски ноќи
Грешни градски ноќи
Sin City Nights е 5 ленти и 25 линии за исплати кои се достапни за играње на десктоп и повеќето мобилни уреди ...
Играјте слот!
Магија на една
Магија на една
Магија на Один е видео спот игра со многу драматична музика во позадина од 2 Од 2 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виножито


Виножито е слот машина направена од Novomaticпод-друштвото Mazooma. Тоа е првично направени за UK пазарот и е многу сличен со "Виножито богатство на Баркрест", кој е еден од најпопуларните слот-машини во Велика Британија. Ова е шарена машина со неколку бонусни функции што може да ве наградат со главната награда на 500x на акциите. Постојат 3 различни бонуси за избор, каде што двајца од нив се едноставни бонуси, каде што ќе изберете еден од предизвикувачите, додека 3rd е бонус за виножито каде што можете да изберете симболи што ги кријат паричните награди додека не најдете симбол за собирање. За време на основната игра, максималната победа на 250x може да се добие ако екранот е исполнет со наелектризираниот симбол на Rainbow Reels, додека сите 3 бонуси за избор може да ве наградат со победа до 500x за секој круг. Процентот на исплата е ист како и кај другите слот-машини во категорија на виножитото во Велика Британија во 95.00%.

Случајни Слободни Слот игри:

Пари луд мајмун
Пари луд мајмун
Како што сугерира името, пари луд мајмун е слот за, добро, мајмун кој е луд за своите пари. На ...
Играјте слот!
Виртуелни легенди
Виртуелни легенди
Party Party Casino е едно од најновите членови на заедницата за коцкање преку Интернет и направи импресивен ...
Играјте слот!
Мобилен блек џек со единечен дек
Мобилен блек џек со единечен дек
Најновиот прилог на портфолиото на игри на игри е продолжение на задебелени и иновативни стандарди со примерок од неговиот претходник ...
Играјте слот!
Центар суд
Центар суд
Како прилично добро поврзан Wombat, јас сум бил познат да ја завршам англиската летна сезона - знаеш, Челзи цвет ...
Играјте слот!
Дрво на богатство
Дрво на богатство
Дрвото на среќата е 5 ролна, 243 начини да се добие слот од iSoftBet. Не е очигледно од насловот ...
Играјте слот!
Напив од мешање
Напив од мешање
Оваа енергична NextGen креација ќе ве разнебити во тајната комора на алхемичарот полна со напивки од најлудените сорти ...
Играјте слот!
Јурски остров
Јурски остров
Придружете се на викторијанскиот истражувач за потрагата по диносаурусите и тој ќе ви помогне со избор од четири ...
Играјте слот!
Кинг Конг остров на черепот планина
Кинг Конг остров на черепот планина
Оригиналниот филм "Кинг Конг" беше прославен со бројни спин-off и сега, со Конг: Черепот планина да биде ...
Играјте слот!
0 Коментари

Прстен на фараонот


Прстенот на фараоните некогаш беше знак на моќ и богатство - во слотниот Pharaoh's Ring ™ тоа е клучот за уреден профит! Овој мистериозен слот во кој ги истражувате античките пирамиди кои бараат богатство се базира на популарната класична книга на Ra ™, но доаѓа со нови и возбудливи карактеристики за вас! 5 макари и до 20 победа линии се чека за вас! Екстра Bet функција ви помага да заработите екстра добивка!
Земјините 5 појавување симболи по линијата за победа на Pharaoh's Ring ™ и големи добивки ќе бидат ваши! Обрнете внимание на линиите за победа, кои трчаат од лево кон десно долж ремените. Вие победувате ако неколку појавување симболи слетуваат по истата победничка линија последователно од лево надесно. Вашата комбинација на симболи мора да започне на првата ролна и не може да биде прекината.
Фраоновата функција на прстенот
3 или повеќе Scatter симболи (Книга) во било која положба активира 10 бесплатни игри. Бонусните игри автоматски го користат вашиот залог од последната редовна игра. Првично, бонус симболот се одредува по случаен избор. Ова се исплаќа на сите активни линии за победа, како на Paytable, дури и ако не е додадена добитна комбинација.
Екстра залог
Ако се активира "Extra Bet", симболот Ring може да се појави на макари 2 и 4. Прстенот на фараоните ги заменува сите симболи, вклучувајќи го и симболот за разбес (Книга).

Случајни Слободни Слот игри:

Джинджифилово шума
Джинджифилово шума
Добредојдовте во градот каде што секој ден е Божик. Gingerbread Лејн е празнична / храна-тема онлајн игра слот ...
Играјте слот!
Змеј принцеза
Змеј принцеза
Змеј принцезата е 25 линија видео бонус слот од Genesis Gaming. Ќе се најдете во азиска градина ...
Играјте слот!
Делфин е бисер делукс
Делфин е бисер делукс
Мобилниот слот на Делфин е Перл Делукс во основа е клон на шармот на Лаки дама од истиот провајдер, Новоматик. Ако тоа ...
Играјте слот!
Sic Бо
Sic Бо
Си Си Бо е брза, не-бесмислена игра која треба да им се допадне на обожавателите на двете играчки и рулет, или на секој кој ...
Играјте слот!
Мега момче
Мега момче
Ако како мене, вие сте дете од осумдесеттите години, а вашиот прв систем за игри имаше зборови Nintendo или ...
Играјте слот!
Накит од ориентот
Накит од ориентот
Многу онлајн слотови се посветени на темата на ориенталната култура. Microgaming компанија, исто така, посветен на еден од ...
Играјте слот!
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces Wild 4 Play Power Poker е варијанта на традиционалниот стил Deuces Wild. Играта има широк ...
Играјте слот!
Нескротлив бенгалски тигар
Нескротлив бенгалски тигар
Неприкосновен бенгалски тигар слот игра Преглед. ... Играта содржи неколку извонредни карактеристики кои ќе ви бидат многу корисни ...
Играјте слот!
0 Коментари

Гробница на фараонот


Отворете ја вратата до погребната комора на фараонот! На гробот на фараонот - вие сте напаѓач на Си ја заборавивте Ковчегот и ќе се истражуваат секој темни агол на нашиот слот! Собери мистериозни реликвии на реквизитите 5 и 10 победни линии и пополнете ги џебовите со Twists: The златна саркофагот ќе ви помогне да ги комплетирате збунувачките ликови. Ако можете да го отворите саркофагот во играната игра, уникатните шанси за победа и никогаш не завршуваат материјали на Twist, ве чекаат!
Можете ли да приземјдете 5 појавување симболи по линијата за победа? Тогаш сте еден од оние момци кои можат да очекуваат голема победа. Обрнете внимание на линиите за победа, кои трчаат од лево кон десно по должината на макарите - вашата цел е да слетате неколку соодветни симболи по должината на линијата за победа. Вашите победнички комбинации треба да започнат на првата ролна лево и да трчаат по победничката линија надесно без да бидат прекинати.
Фараоновата гробница ™
3 или повеќе Scatter симболи (со пишување на Pharaoh's Tomb ™) во било која позиција ги активираат 12 Free Games, кои автоматски ќе ги користат поставките од вашата последна редовна игра. Симболот "WILD" во играната игра го отвора саркофагот, а највредните сликовни симболи на играта (крило, вода, змија, птица и Анк) ќе се појават наредени според нивната вредност. Симболот со најниска вредност ќе биде заменет со симболот со следната повисока вредност. Ова ќе се повторува секојпат кога ќе го спуштите симболот "WILD".
1 до 3 'WILD' симболи или 3 или повеќе Симболи на Scatter за време на Free Spin, исто така, ќе ви обезбедат повеќе бесплатни игри.

Случајни Слободни Слот игри:

Holdem пресметка
Holdem пресметка
Texas Hold'em го презеде светот на покер. Двајца милиони луѓе секојдневно играат Texas Hold'em преку интернет ...
Играјте слот!
Џек или подобро 10 рака
Џек или подобро 10 рака
Ако сте фенси како малку покер играч, но сте загрижени некој може да биде во можност да го прочитате ...
Играјте слот!
Исклучен нула
Исклучен нула
Сега, кога онлајн казина почнаа да се размножуваат, онлајн верзиите на овие игри значително се зголемија. Двете натпревари ...
Играјте слот!
Tomb Raider
Tomb Raider
Гробницата Рајдер Слот Игра Преглед. Tomb Raider онлајн казино слот Microgaming доаѓа со 15 плати линии, 3 редови и 5 ...
Играјте слот!
Удар на џекпот
Удар на џекпот
Оштетена Џекпот е многу лесен за учење, а дизајнот и графиката ќе ви овозможат да се опуштите и да се возбудите ...
Играјте слот!
Ретро има голема екстремна топлина
Ретро има голема екстремна топлина
Чудно е, но ретро стилот станува се попопуларен. Дизајнот на просториите е направен "во стариот ...
Играјте слот!
Договорот или без договор светски слот
Договорот или без договор светски слот
Кога зделка или без никаква спогодба најпрво се појави на звучните бранови, тоа беше програмата што не можеше да се избегне - шоуто ...
Играјте слот!
Наследството на дивината
Наследството на дивината
Стартувај на авантура со волшебникот и неговите пријатели и тој ќе ви помогне да победите со голема со проширување ...
Играјте слот!
0 Коментари

Многу на дваесет


Пријатели на класичните "овошни машини" внимаваат: Овие дрски плодови во стилот на стрип треба само да слетаат на ремените во вистинската комбинација и ќе пожнете богат жетва! Нашиот слот Многу на дваесет™ е вистински класик: вкусното овошје ќе ви заработи многу Twists на 5 макари и 20 победи линии за кратко време!
Да одиме! Вашите овошни добивки ве чекаат!
Вашата цел е да слетате 5 појавување симболи заедно со активна линија за победа. Вашите линии за победа се движат од лево кон десно преку лентите. Добитната комбинација се состои од неколку соодветни симболи (видете Paytable). Вашите победнички комбинации треба да започнат на првата ролна лево и да трчаат по победничката линија надесно без да бидат прекинати. Избегнувајте симболи (ѕвезда) во секоја позиција. 7 ги заменува сите симболи, освен за Star.

Случајни Слободни Слот игри:

Сафари топлина
Сафари топлина
Safari Heat е 5-ролна видео слот од Playtech со 15 линии за исплата и линија облози од £ 0.15 до £ 75. На ...
Играјте слот!
Дрвени приклучоци
Дрвени приклучоци
Дивите бобри, кабини за најава, моторни пилиња и листови од јавор се иконите што се гледаат во интернет-приклучоците за дрво Џин 5 ...
Играјте слот!
Rainbrew
Rainbrew
Придружете се на вашите колеги играчи на трки на дегустација на турнеја низ среќа пиварницата на лепречаните и примерок на некои од најдобрите ...
Играјте слот!
Диви дивиот запад: големиот воз го вреска
Диви дивиот запад: големиот воз го вреска
Тоа е Стариот Запад. Возовите се секогаш полнети со злато. И тие секогаш се ограбени од бендови на диви ...
Играјте слот!
Овошни кутии
Овошни кутии
Овошје кутии Слот машина. ... Мајмунот реагира на победи на лентите и повремено ќе врши и други анимации ...
Играјте слот!
Цел на Хуго
Цел на Хуго
Со оглед дека фудбалот е секогаш жешка тема со навивачите од целиот свет, многу провајдери на слотови нудат фудбалски игри или ...
Играјте слот!
Мраз кандидира
Мраз кандидира
По дождот доаѓа фер времето, по студената меланхолија доаѓа Ice Run Слот машина! Масивни карпи од мраз во кеси се ...
Играјте слот!
Волшебник на коефициенти
Волшебник на коефициенти
Прекрасниот Wizard of Odds онлајн слот доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 30 линии за исплата. Добредојдовте во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Орка


Орка слот е една од најдобрите машини на темата на подводниот свет од Novomatic. Има прекрасен дизајн и квалитетна графика. На петте макари, ќе најдете неверојатно возбудлива игра. Подготвивме само важни информации за можностите кои ќе помогнат да го добиете максималниот број на профит. На оваа страница, можете да го видите мислењето на тестерите и да ја пуштите демонстрацијата бесплатно. RTP е 95.06%.
Лични тестери мислење за Orca Слот
Тешко е да се добие голема победа во овој слот, бидејќи, за време на тестирањето, мојата најголема награда достигна 468x. И за време на бонусниот период, просечната исплата не ја надмина 65x. Не можете да се обидете да ги завршите барањата за пешачење тука (4 надвор од 10). Според статистиката, бонусната функција може да се активира во секој 203rd спин (0, 49%).
Скриени параметри и подесувања на слот Орка (податоци од тестирање)
Orca слот од NovomaticФреквенцијата на активирање на бонусната функција е статистички, секој 203rd спин (0,49%).
Веројатноста за хит (секоја победа) е 26,00%.
Дистрибуцијата на добивките е 63% во главната игра и 37% во бонусната функција.
Максималната исплата за време на тестовите беше 468x.
Просечната победа од бонусот беше 65x.
Нестабилноста е 9,56 од 20 (просечно до високо).
Должината на циклусот е долготрајна.
Рејтингот на слот-машина за вагирање е 4 од 10.
RTP на 95.06% ви овозможува да добиете позитивно математичко очекување.
Научете како да победите во слотниот автомат на Орка.
спецификации
Број на макари - 5
Број на линии - 50
Залог на линија - од 0.01 до 2.00
Опсегот на големината на облози - од 0.50 до 100.00
Максимална победа за спин - x100 000 (во игра на највисок удел доколку кит Китлер ги исполнува сите клетки)
Најпрофитабилен симбол - хХНУМХ (2000 симболи на Кит убиец)
Див симбол - да (Златна Идол)
Распрскувач - да (опашка на китови убијци)
Слободни вртежи - да (3 и повеќе симболи на Scatter започнуваат 10 слободни вртења)
Очекуваниот процент на плаќања (RTP) во слот Орка е 95.06%

Случајни Слободни Слот игри:

Џек чекан 2
Џек чекан 2
Џек се врати! Искусете го неспоредливото возбудување со Jack Hammer ™ 2: Fishy Business, каде што Џек се враќа со залог 99 ...
Играјте слот!
Повеќе свежи овошја
Повеќе свежи овошја
Повеќе Свежо овошје слот игра е слот развиен од страна на прекрасни Ендорфина. Тоа е неверојатен слот за никого ...
Играјте слот!
Борк, берзерер
Борк, берзерер
Казиното слот Bork the Berzerker, кој се игра на софтверот Thunderkick, има прилично импресивна приказната. Врз основа на страшни ...
Играјте слот!
Дожд танц
Дожд танц
За илјадници години на големите рамнини на Северна Америка владееле домородните домородци од регионот ...
Играјте слот!
Големо стапало
Големо стапало
Започнете со уникатна авантура во најдобрите онлајн казино-Магичен Вегас денес! Ова може да се направи само на Голема нога ...
Играјте слот!
Џокер покер
Џокер покер
Ова е уште едно чудо дете на Microgaming; врвен производител на онлајн казино софтвер во светот. А фантастични 53 картички ...
Играјте слот!
Најдоброто вештерка
Најдоброто вештерка
Не постои начин да се погреши магичната тема на оваа игра - магии, напивки и маѓепсани кристали владеат со овој 3 × 5 ...
Играјте слот!
Едра од злато
Едра од злато
Поставете плови за да ги откријат новите светови на богатство и богатство со Едрата на злато, машина за 5-ролна со Play'n ...
Играјте слот!
0 Коментари

Магичен шутер


Магијата естера слот е линија на Greentube игри од Novomatic. Програмерите се обидоа да ја дадат оваа игра најдобра изведба. Овде, ќе најдете висококвалитетна графика и анимација, а друга специјална опција е "Магични ролни". Оваа игра комбинира современа технологија со носталгична тема. На петте ролни на слотот, ќе ги видите класичните ликови и Џокер. Потоа презентираме детални информации за играта и правилата. Слободно можете да ја пуштите демонстрацијата на оваа машина на врвот на оваа страница. RTP на слотот е 95.07%.
Скриени параметри и поставувања на слотот Magic Jester (податоци од тестирање)
Слот за Magic Jester од Новоматик. Автоматскиот слот е совршено тестиран во демонстративен режим.
Просторот го има истото однесување при обидот да ги смени циклусите додека користите Спин и Макс-залог.
Промените на вредноста на монетата и бројот значително влијаат на гејмерскиот циклус.
RTP на 95,07% ви овозможува да добиете позитивно математичко очекување.
Должината на циклусот е кратка до просек.
Варијансата (нестабилноста) на слот-машината е ниска до просечна.
Научете како да победите во слот машината Magic Jester.
Опис на слот-машина
Магијата Jester слот машина е светла претставник на традиционални игри со модерен дизајн. Висококвалитетната графика и достапноста на посебни функции привлекуваат внимание. Задоволен од функцијата "Магични ролни", која се активира по секое вртење. Благодарение на тоа, машината создава високоплатени комбинации, што ќе ви овозможи да добиете големи добивки.
спецификации
Број на макари - 5
Број на платни линии - 10
Оцртувај по линија од 0.02 до 4.00
Опсег на обем на облози - 0.02 до 40.00
Максимална победа за спин - монети на 3200 (во игра со максимална залог од 15 симболи на Седум или Бел)
Див симбол - да (кловн)
Дополнителна функција - да (опција за "Магични ролни")
Очекуваниот процент на исплата (RTP) на Magic Jester слот е 95,07%
Бонус
Магијата Jester слот машина има неколку карактеристики. По секое вртење, бонусната функција е "Магичен ролна". Ќе се запали еден или повеќе ленти од слотот. Симболите кои се на неа ќе се удвојуваат или тројно.
Играта има див симбол, кој ги заменува сите симболи во слотот. Се појавува на било која ролна, но бонусната опција на "Магичните макари" не влијае на неа. Исто така, постои и стандардна игра со ризик, каде што може да се удвои до пет пати.

Случајни Слободни Слот игри:

Ретро се намотува со дијамантски глиц
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Фреквенцијата на паѓање на бонусот е статистички, секој 132nd спин (0,76%). Веројатноста за хит (било која победа) ...
Играјте слот!
Богатства на гробници (бонус)
Богатства на гробници (бонус)
Богатството на гробовите бонус игра е пет-ролна, седум-payline видео слот со функции вклучени бонус круг, автоматски плеј, и слободни врти ...
Играјте слот!
Царска градина
Царска градина
Ориентални игри на игри може да се најдат во трчање. Темата одамна е запознаена во светот на онлајн слотови ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Вие не треба да бидете богати за да играте бакара и дефинитивно не треба да носите смокинг или ...
Играјте слот!
Феи долго време
Феи долго време
Fei Long Zai Tian е спектакуларен онлајн видео спот со фасцинантна кинеска тема. Уште еден пример за културна разновидност ...
Играјте слот!
Железен човек
Железен човек
Слободното играње на Iron Man е една од најпопуларните и сакани игри со тема за суперхерој. Заплетот на ...
Играјте слот!
Бесен носорог
Бесен носорог
Беснеат носорогот се одвојува од индустрискиот стандард од пет макари и три или пет редови. Со играње на ...
Играјте слот!
Натоварено
Натоварено
Вчитани слотови. Секој човек кој се тркала до машина за игри на среќа се надева дека ќе оди подалеку побогат отколку кога ќе се појави ...
Играјте слот!
0 Коментари

Маите од Маите


на Mayan Moons Слот е посветен на античката цивилизација на Маите. Ќе уживате во возбудлива машина која е исполнета со разни бонусни карактеристики. Таа припаѓа на серија лиценцирани игри од Greentube Novomatic и има шарени дизајн. Нашиот сайт дава детали за игра во овој слот. Ние ви нудиме можност да ја играат демото на овој слот бесплатно без регистрација. RTP на слотот е 95.16%.
Скриени параметри и подесувања на слот од Mayan Moons (податоци од тестирање)
Мајан Мунс слот од Новоматик. Автоматскиот слот е совршено тестиран во демонстративниот режим.
Просторот го има истото однесување при обидот да ги смени циклусите додека користите Спин и Макс-залог.
Промените на вредноста на монетата и бројот значително влијаат на гејмерскиот циклус.
RTP на 95.16% ви овозможува да добиете позитивно математичко очекување.
Должината на циклусот е кратка до средна.
Варијансата (нестабилноста) на слот-машината е ниска до средна.
Научете како да победите на слот-машина на Mayan Moons.
Опис на слотот
Слот за Mayan Moons има висок квалитет, атрактивен графички дизајн. На петте ролни, на 20 линии се создаваат наградни комбинации. Играта има широк спектар на стапки - на спин, може да се стави 0.02 до 100 кредити. Ако играте со највисока стапка, најголемата победа по еден спин е 12,500 кредити.
спецификации
Број на макари - 5
Број на линии - 20
Залог на линија - од 0.02 до 5.00
Опсегот на големината на облози - од 0.40 до 100.00
Максимална победа за комбинација - x12 500 (5 симболи на Cockatoo)
Диви симбол - да (Девојка од племето Маја)
Распрскувач - да (Месечина)
Бесплатни вртења - да (3-5 Scatters ги презентираат слободните кругови на 15 со дополнителни функции)
Очекуваниот процент на плаќања (RTP) во слот за Mayan Moons е 95.16%
Бонус
Три симболи на Месечината активираат бесплатни вртења на 15 со дополнителна функција. Месечината, која започна со бесплатни вртења, заспива во ќелијата и потемнува. Ако за време на слободни вртења, сонцето паѓа на тоа место, играчот ќе добие дополнителна награда.

Случајни Слободни Слот игри:

Венецијанска роза
Венецијанска роза
Тоа е прекрасна романтична тема, а музиката во слободната игра се пренесува директно до маскарада ...
Играјте слот!
Заситување на зајдисонце
Заситување на зајдисонце
А патувањето во вашиот локален крајбрежен одморалиште е секогаш добро за душата: изобилен износ на сладолед и пликови ...
Играјте слот!
Замок градител
Замок градител
Замокот Градител Слот Игра Преглед. Замокот Градител е 5-ролна, 3-ред и 15-payline 3D видео слот игра од Rabcat Casino ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Еве некои од карактеристиките за кои се надеваме дека ќе уживате: со лента со мени на врвот, играчот може ...
Играјте слот!
Двојна изложеност mh
Двојна изложеност mh
Во Блек Џек, вашата цел е да добиеш рака со вредност блиска до 21 од дилерот. Ако твојот ...
Играјте слот!
Овошје Зен мобилен
Овошје Зен мобилен
Опуштете се и уживајте во мирни погледи на FRUIT ZEN, најновото издание во серијата SLOTS3 ARCADE на Betsoft Gaming. Овој фантастичен ...
Играјте слот!
Скруџ
Скруџ
Именуван по познатиот скржавец од класичниот роман на Дикенс, овој возбудлив слот го носи духот на празниците ...
Играјте слот!
Джакпот се рангира
Джакпот се рангира
Џекпот Ренго Слот машина. Rango е компјутерски анимиран долгометражен филм кој прв пат беше објавен во 2011. ... Исто така ќе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мега Џокер


Мега Џокер Игра Упатство
Mega Joker започнува со главната игра каде специфичните комбинации на симболи можат да ја започнат суперметарската игра. Исто така има прекрасен прогресивен џекпот.
Главна игра
Главната игра, или пониската игра, е игра со која започнувате кога ја играат оваа автоматска игра. Можете да изберете од 3 различни вредности на монети, 10 центи, 20 центи или 1 евра, и можете да изберете да изберете залог помеѓу 1 и 10 монетите. Залог на 1 ќе активира само победа линија 1. Сè што ќе победиш автоматски ќе биде наплатено. Кога ќе одлучите да играте за залог на 10, сите линии за победа автоматски ќе бидат избрани. Во тој случај играте со 5 линии за победа. Кога ќе направите профит тука, можете да одберете да го потрошите или да ја играат суперметарската игра.
Супер метар игра
Можете само да ја играат суперметарската игра кога ќе ја играат главната игра со залог на 10. Оваа игра автоматски ги користи сите линии на победа 5. Во суперметарската игра можете да поставите облози на 20, 40, 100 или 200 пати по поставената вредност на монетата. Сите кредити во суперметарската игра ќе бидат додадени во суперметарот.
Прогресивни Джакпот
Прогресивен џекпот е џекпот кој расте секој пат кога некој играч го игра овој слот. Ова продолжува додека некој не добие вистинска комбинација на симболи и на тој начин победува на џекпот. Кога некој играч го освоил џекпот, џекпот ќе се рестартира со основна сума; тоа никогаш нема да започне 0, па секогаш ќе имаш шанса да добиеш убав износ.
Можете да го најдете моменталниот износ на џекпот на дното на екранот. Имајте на ум сепак дека џекпот кој е прикажан на вашиот екран има 30 второ одложување. Ова значи дека во многу ретки случаи џекпот може да го освои друг играч за време на тие 30 секунди. Но, генерално тоа значи дека джакпот што ќе го освоиш ќе биде поголем од износот прикажан на екранот.
Мега Џокер Борт Ограничувања
Мега Џокер има три монети вредности за избор, 10 центи, 20 центи и 1 евра. Можете исто така да изберете од 2 различни облози, 1 или 10. Мега Џокер дава различни опции за обложување. Минималниот залог на ниво 1 и вредноста на монетата на 10 центи, според тоа, е цената на 10. Максималната залог на ниво 10 и монета вредност на 1 еврото е 10 евра по спин.
Платете маса / победа план
Победнички комбинации и исплати ќе се вршат според платата или планот за победа. Оваа платежна маса можете да ја најдете директно на слотот. Овде гледате која комбинација ви дава профит и што ќе биде исплатата. На дното ги наоѓате исплатите за главната игра, а веднаш до лентите на суперметарската игра можете да ги најдете комбинациите за суперметарската игра. Кога правите залог на 100 за време на играта за супер одлуки, ја погодивте џокер на средната ролна, ќе добиете мистериозна награда на монетите 100-2000 по џокер. Кога се обложувате 200, џокер на еден или повеќе макари, исто така, добива тајна награда на монетите 100-2000 по џокер. Најголемиот профит што може да го направите за време на суперметарската игра е 2000 монетите. Меѓутоа, ова не го вклучува прогресивниот џекпот, кој ќе се освои кога победничката комбинација ќе се појави на правилата, а џекпот може да стане навистина висок.
Кога добивате повеќе победи на разни линии за победа, тие ќе бидат додадени заедно, ова е точно и за главната игра и за суперметарската игра.
Можни подесувања
Мега Џокер има неколку различни поставувања кои можат да се прилагодат за време на свирењето. . Сепак, не сите казина нудат оваа опција. Ја најдете играта убоди со кликнување на иконата на клучот во долниот лев агол на екранот. Подолу ќе најдете преглед на функциите кои можат да бидат прилагодени од страна на играчот:
Звучни ефекти
Брза игра
Историја на игри (не е достапна за време на вежбање игри)

Случајни Слободни Слот игри:

Железо човек 3
Железо човек 3
Железо Човекот 3 бесплатно казино слот машина игра е нешто повеќе, од едноставна суперхерој тематските слот. Главната разлика меѓу ...
Играјте слот!
Висок лимит baccarat
Висок лимит baccarat
Висока граница Baccarat е убава верзија на Baccarat; таа беше развиена од софтверот Microgaming. Нормално е ...
Играјте слот!
Суштество од црната лагуна
Суштество од црната лагуна
Суштеството од Black Lagoon ™ е монстер видео спот создаден во соработка со Universal ©. Играта е 5-ролна, ...
Играјте слот!
Bloopers
Bloopers
Bloopers е издание на 2016 од страна на ELK Studios и сметам дека е еден од најдобрите слотови од ...
Играјте слот!
Скапоцен камен
Скапоцен камен
Отворете ја пурпурна боја скапоцени кутии и уживајте во пенливи избори од најдобрите парчиња накит! Пробајте ги ...
Играјте слот!
Јужна парк ролна хаос
Јужна парк ролна хаос
South Park Reel Chaos мобилен слот е следење на играта на неверојатно успешниот слот за Јужен парк објавен во ...
Играјте слот!
Буш телеграф
Буш телеграф
Буш Телеграф Слот Игра Преглед. Неверојатен Bush Telegraph слот машина развиена од Microgaming има 5 ленти, 3 редови и ...
Играјте слот!
Подобро релјефи на животот
Подобро релјефи на животот
Дали уживате во пофини работите во животот? Па, зошто да не се вртат или две од The ​​Finer Reels ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сирена бисер


Проверете ја нашата сирена подводниот свет - ќе бидете изненадени што богатствата се скриени во длабочините на морето! Вашето откритие патување може да започне веднаш: Едноставно следете го протокот на вашите добивки на 5 макари и 20 победи линии и со нетрпение очекуваме да уживате во многу исцрпувачки богатства градите во слободните игри!
Вие ја добивате главната награда ако слетувате 5 појавување симболи по линијата за победа. Внимавајте на профилот на линиите - тие секогаш почнуваат од левата страна на првиот ролна и се возат во различни обрасци долж ремените на десната страна. Добитната комбинација се состои од неколку соодветни симболи, кои ќе трчаат по победничката линија од самиот почеток без прекин. Сирената ќе ви помогне да слетате комплетни победнички комбинации, бидејќи таа е џокер и ги заменува сите симболи, освен градите на богатството. Таа, исто така двојки твојата линија победува!
слободен врти
3, 4 или 5 богатство градите предизвикуваат 40, 50 или 60 бесплатни игри. Бесплатните игри автоматски ги користат поставките на вашата последна редовна игра. Со малку среќа можете да освоите дополнителни бесплатни игри со богатство на градите за време на Слободните игри.

Случајни Слободни Слот игри:

Клуево се врти детективи
Клуево се врти детективи
Оваа игра е потполно мистериозна. Како што е, ние навистина не знаеме точно како да објасниме како сето тоа функционира ...
Играјте слот!
Вчитај ги во големи бас-долари
Вчитај ги во големи бас-долари
Play Reel'em In - Big Bass Bucks видео слот создаден од WMS казино софтвер провајдер и уживајте во убавината на ...
Играјте слот!
Среќни овошја
Среќни овошја
Ова лево за десницата за плаќање има неколку квалитети, кои Новоматик е лукаво вклучен да привлече повеќе од само позитивизам ...
Играјте слот!
Десетици или подобро
Десетици или подобро
Играта Џек-или-Подобро (пар дигалки или подобро) е стандарден видео покер, попозната како Draw Draw. Оваа игра има ...
Играјте слот!
Бурлеска кралица
Бурлеска кралица
Дали ја знаете приказната за најпознатиот бурлески театар на сите времиња? Подгответе се, заминете и ...
Играјте слот!
Виртуелна евра
Виртуелна евра
Дали имате носталгија за Euro 2016? Потоа да се забавуваат играјќи виртуелни евра од страна на 1X2 Network.Modelled по еден од ...
Играјте слот!
Златен брег
Златен брег
Слот за Microgaming на Gold Coast доаѓа со три ленти и пет линии за исплата. Истражете го овој фантастичен брег и пронајдете ги наградите ...
Играјте слот!
Tomb Raider
Tomb Raider
Гробницата Рајдер Слот Игра Преглед. Tomb Raider онлајн казино слот Microgaming доаѓа со 15 плати линии, 3 редови и 5 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќен трозач


Овие природни сили ги движат целите групи на намотки: Посејдон, богот на морето, сега ги меша вашите добивки! Поместете го бурниот океан низ решетките на 5 и линиите 20 и поставете силен бран на добивки во движење со моќта на боговите. Многу функции ги редефинираат редоследот на новите ленти и работат заедно со бесплатните игри за да обезбедат поплава на добивки на вашата сметка на играч.
Победничките комбинации започнуваат на првиот ролна лево и трчаат по активна линија на победа до последната ролна на десната страна во редовната игра. За да победат, симболите во победничката комбинација мора да лежат еден до друг без никакви други симболи меѓу нив. Trident ги заменува сите симболи, освен Scatter. 3 расфрлени симболи ('Слободни вртежи') на макари 1, 3 и 5 ги освојуваат 5 бесплатните игри!
Правила на играта
Изберете ја износот TOTAL BET со користење на симболите '+ / -'. Можете еднаш да кликнете на копчето "Start". Кликнете на копчето "Autostart" за да активирате автоматски вртења и кликнете на копчето "Стоп" за да ги запрете автоматските вртења.
Кликнете на копчето "Paytable" за да отидете на прегледот на добивката. Овде можете да ги видите потенцијалните добивки доделени за секоја победничка комбинација врз основа на големината на вашата моментална залог.
Компас функција
По секоја победа, компасот се ротира и макарите се движат нагоре една позиција во насоката на која покажува компасот. Ако ова доведе до понатамошна победа, лентите продолжуваат да се движат чекор по чекор во иста насока додека не се постигне нова победа.
Посејдон бонус
По спин можете да освоите една од четирите бонуси:
• Победи спин: По спин (во кој не се постигнува победа), ролки се вртат во друга позиција, што дава победа.
• Ролна Морф: По спин (во кој не се постигнува победа) симболите на макарите исчезнуваат и се појавуваат нови симболи кои предизвикуваат победа.
• Обратен чекор: Откако ќе победите (и сите други чекори се завршени), ремените постепено се движат во спротивна насока додека не се постигнат понатамошни победи.
• Бонус победа: По спин, постои случајна бонус победа.
Функцијата компас исто така е активна за време на 4 бонус игрите.
бесплатни врти
3 или повеќе симболи за "бесплатни игри" насекаде на макарите 1, 3 и 5 ги добиваат 5 бесплатните вртења со супер симболични групи. Супер-симбол групи се групи на дополнителни врвот 5 симболи на ленти кои ги зголемуваат вашите шанси за победа! Вашето моментално ниво на залог во нормална игра исто така се користи и во бесплатните игри, Компас е активен и можете да освоите повеќе бесплатни игри со 3 или повеќе симболи за "бесплатни игри".

Случајни Слободни Слот игри:

Самовила шума
Самовила шума
Во волшебната шума за онлајн казино на вилини на вилини има линии 3, 5 реплики и 25 прилагодливи линии за плаќање. Почувствувајте ја атмосферата ...
Играјте слот!
Судија Дредд
Судија Дредд
Еден од најголемите стрип ликови на сите времиња е во мултифункционално, богато брендирано гејмерско искуство онлајн со 2000 ...
Играјте слот!
Ву долго
Ву долго
Сега е време за азиските тематските игри, со Wu Long, видео спот со многу кинески симболи ...
Играјте слот!
Џек или подобро 52 рака
Џек или подобро 52 рака
Џек или подобро 52-рака видео покер Определување Постојат 52 раце во оваа игра на дигалки или подобро. Тоа е ...
Играјте слот!
Гробница на фараонот
Гробница на фараонот
Отворете ја вратата на гробот на фараонот! Во Фараоновата гробница ти си Рајдер на изгубениот ...
Играјте слот!
Дијамант десетина
Дијамант десетина
Дијамант Десетици Основи: игра и да добиете најдобро исплати со Дијамант Десетина онлајн слотови! Со еден тон бесплатни игри ...
Играјте слот!
Fisticuffs
Fisticuffs
Скриени Играта Преглед. Fisticuffs е 5-ролна, 3-ред и 10-payline видео слот произведени од NetEnt казино слотови инвеститорот, ...
Играјте слот!
Блек Џек mh
Блек Џек mh
Блек Џек Мултихенд, или Блек Џек МХ, е возбудлива игра со игри со картички. Тоа е прифатлива за секојдневните играчи, и се грижи за високи ...
Играјте слот!
0 Коментари

Милиони мајмуни


Изберете слот, кој било слот. Кој знае колку може да победи? Независно од каде што почнувате на слот-таблата, ќе оди банани кога ќе играте Милиони Мајмуни. Оваа забавна, популарна игра за џекпот базирана на класичното поставување на игри на игри на игра, содржи пет ротирачки ренди што ви овозможуваат да одговарате на три, четири или до пет симболи за исплата. Ќе го погодиш џекпот? Не знаете, освен ако не играте - и ќе имате часови диви возбудувања, гледајќи ги тие слотови да се вртат!
Играта започнува:
Шарена тема на оваа игра ќе ве однесе директно до срцето на џунглата. Кога за прв пат ќе одбереш сет на слотови, од вас ќе биде побарано да го исплатиш во игра, како што е базенот на кредити од кои ќе играте. После тоа, ќе видите макари натоварени со папагали, дрвја, цвеќиња, банани, букви изградени од бамбус и лого на Мајлината на Миленичињата. Се разбира, исто така има и лудо изглед на самиот себеси како една од иконите што може да се совпадне. Зад слотови, ќе видите позадина на бујна, шарени дрвја и живописни зеленило што го комплетира својот изглед и чувство. Но, тоа не е сè. Развивачите на играта јасно ја размислуваат својата конструкција дури и со звуците, кои вклучуваат звуци на амбиентални џунгла и звукот на бамбусот што удира бамбус кога роталата престануваат да се вртат. Имате опција да останете во голем режим на цел екран, кој е стандарден кога ќе почнете да репродуцирате, или притиснете го копчето "Esc" за да излезете на помал екран.
Играњето на играта е неверојатно едноставно - само ќе го погоди зеленото копче "Start" во долниот десен агол на екранот. Броевите кои се означени со бои погоре и надолу од страните на слотовите се вашите линии за исплата, што укажуваат на тоа каков тип на совпаѓање сте го добиле ако победите. Повеќекратните активни линии за исплата ви дозволуваат да победите во многу различни комбинации на исплати по спин. Платената табела, откриена со кликање на копчето "paytable", открива што може да победи. Дивата икона, која изгледа како цвеќиња од рафлесија, може да ги удвои или дури и тројно да ги зголеми вашите потенцијални добивки. Со добри шанси да добиете исплата по спин, лесно е да се вклучите во игра ... и продолжете да се обидувате за тој џекпот!
Поени:
Додека се вртете, секоја невенвинг инстанца одзема мала сума од вашата почетна исплата, додека секоја победа се додава назад во вашата исплата. Секој пат кога ќе победите, имате можност да ги коцкате за поголема заработка. Кога ќе го притиснете жолтото копче "Gamble", ќе бидете претставени со друг екран на кој можете да притиснете копче "Црвено" или "Црно" копче за да ја погодите бојата на костумот на картичката за играње која ќе биде случајно нацртана. Ако претпоставите правилна боја, ќе ви биде дозволена уште една можност повторно да се коцка, и можете да чувате коцкање додека не направите погрешна претпоставка.
Исто така има можност да освоите повисок множител кој ќе ја зголеми исплатата на вашиот следен залог. Ако се совпаднете со најмалку три папагали на спин, ќе добиете "да одберете папагал". Серија на шарени тропски птици летаат низ екранот, и ќе кликнете на еден за да го откријат вашиот множителски фактор.

Случајни Слободни Слот игри:

Освојувачи од планетата moolah
Освојувачи од планетата moolah
Конечно, кравите наидоа на планетата Земја и се подготвени да ги споделат своите богатства со сите нас. Крави од ...
Играјте слот!
Пачамама
Пачамама
Pachamama Слот машина. ... Настојувајќи да го смени тоа, Ендорфина го претстави Пачамама, игра која е тема на Маите ...
Играјте слот!
Чиста платина
Чиста платина
Чиста платинум е видео-слот за 40-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Опседната куќа
Опседната куќа
Haunted House е кичмата-гаден гаден слот машина нудат од Хабанеро, еден од лидерите кога станува збор за создавање ...
Играјте слот!
Мулти тркала рулет
Мулти тркала рулет
Пред да влеземе во детали за играта, ние сакаме да ве советуваме да го пробате во игра пари на владата ...
Играјте слот!
Гонзос потрага
Гонзос потрага
Играта има 3D графика и пастелна палета. Започнува со кратко видео за 3D анимација што го опишува поставувањето ...
Играјте слот!
Маската
Маската
Нов ден, нов слот-машина да се претстави тука на Dreamzcasino.com. Стариот култен класик со Џим Кери и ...
Играјте слот!
Самба карневал
Самба карневал
Нема ништо посреќно и повозбудливо од Самба карневалот - со исклучок на сето тоа сексуалноста и возбудата во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мистични тајни


Лесно е да се игра Мистични тајни со вистински пари ако добиете стимулации од Квазар кои го поттикнуваат вашиот депозит. Имено, MAXCODE бонусниот код што ќе го добиете од Quasar, бидејќи нивниот нов играч значително ќе ја зголеми вашата игра на Mystic Secrets. Во моментов, Quasar нуди промоции како што е кул 150% бонус достапен исклучиво со Quasar бонус кодот MAXCODE.
Ако сакате да користите бонуси од Квазар, тука треба да направите: отворете сметка на Квасар, искористете го овој бонус код: MAXCODE и внесете го на веб-страницата. Што Quasar ќе ви даде е 150% бонус за нови играчи, до € 300 што ќе го добиете по вашиот прв депозит.
Бонус за нови играчи
Дури и ако не сте на пари, Квазар бонуси може да ни се најде. Земете 150% добредојде за промоција откако ќе поставите минимум € 10 на вашата сметка преку PayPal и вашата инвестиција ќе биде двојно ако не надмине € 300.
Мистични тајни вовед
Да се ​​најде добар класичен слот што вреди вашето време е тешко. Mystic Secrets може да биде само нешто, со привлечен ако едноставна графика и € 150000 максимална победа. Нејзиниот производител, Novomatic го достигна местото на обожавателите на фантастични игри со средновековната тема совршено прикажани на лентите на 5 и 10 линиите. Оваа интересна титула исто така вклучува и бонус круг и многу корисни функции и копчиња кои го прават Mystic Secrets уникатен наслов што ќе сакате да го играте.
Меѓу неговите главни предности, играта Mystic Secrets може да се пофали со € 150000 максимум парична награда, вредни слободни вртења. Овој квазарски слот е исто така атрактивен за неговите различни опции за играње и €0.3 минимална линија залог.
За мистичните тајни карактеристики
Не е невообичаено за играчите кои не ги ценат фантастичните тематски слотови за да му се поклонат на Мистичните тајни. Се прашувате зошто? Еве некои од причините.
Гледате, тоа е толку лек за свирење на Mystic Secrets кога можете да уживате во целото дејство на своите 9 симболи, бројни бесплатни вртења, 10 линии за исплата, како и многу и многу диви и убаво дизајнирани ленти.
Нема класичен џекпот во оваа титула на 10-payline, но може да добиеш привлечен 2000x залог по линија како максимум награда. Како 95.06% е враќање на стапката на играчи во Мистик тајните, оваа победа изгледа можно да се добие.
Новоматичките слотови, како што се Mystic Secrets, се достапни во бројни онлајн казина, вклучувајќи Quasar, каде што можете да уживате во Mystic Secrets на вашиот мобилен телефон. Едноставно пристапете до Quasar од вашиот пренослив уред. Новомацките игри може да се играат со бесплатни пари од Квазар, благодарение на промоцијата за добредојде на Quasar активирана со овој промотивен код: MAXCODE.
Приказната за мистичните тајни
Mystic Secrets беше успешно објавен во 2012 и стана еден од Новомацките наслови што можете да ги најдете во казиното Quasar. Ако наидете на некои проблеми со овој 10-payliner, можете да бидете сигурни дека Novomatic ќе го ажурира ако е потребно.
Мистични тајни Водич за изведба
Овој вистински слој за фантазијата е базиран на следниве правила:
Минимумот на 3 појавување симболи на една од 10 линиите за исплата е она што ви е потребно за да добиете награда
Насоката за следење на исплатите е оставена на десно, со исклучок на Scatter
Можете да активирате само линии на 5
На Scatter дава исплата без оглед на неговата позиција
Дивиот може да замени некој од 9 симболите, но не и распрснувачот
Ќе добиете исплата само за највисока победа
Има бонус од 10 за слободни игри
Бесплатниот бонус може да се додели дури и за време на бесплатна игра
Најмалку што може да се обложувате е
Сите победи и игри ќе бидат поништени ако има дефект
Како да уживате во сè што треба да понудат мистичните тајни
Следниве се кратки инструкции во врска со мистичните тајни. Основите се дека ви е потребен минимум 3 од вид симболи заедно со една од 10 линиите за добивање на нешто. Понатаму, манекенките и линиите на 5 на Mystic Secrets се исплаќаат од лево кон десно, нудејќи многу можности за победа.
Барате место за играње на овој Новоматички слот? Стоп за пребарување! Quasar нуди 150% добредојден бонус кој може да достигне € 300 по вашиот прв депозит! Не заборавајте кодот за бонус од MAXCODE и одлично време.
Ако не сте се обиделе Mystic Secrets за вистински пари сепак, можете да се одлучите за казино Quasar и да ги потрошите колку што е € 150000. За да го направите тоа, побарајте го овој класичен слот на веб-страницата на Квазар, или наместо него. Запомнете дека оваа игра Novomatic нуди мултипликатори до 2000x линија залог.
Треба да сакате да ја тестирате играта Mystic Secrets пред да играте со вистински пари, Quasar кој нуди бесплатна игра за мобилен, исто така, е ваш избор. Оваа игра Novomatic може да се игра без преземање.
Кога ќе стигнете до играње на Mystic Secrets, треба да го изберете вашиот облог. Новоматик во склопот вклучени опциите за големина на залог за да го поставите износот за залог. Копчето Start (Старт) е вашата следна станица - ролните на Mystic Secrets ќе почнат кога ќе притиснете. Добиени се симболи за појавување на 3, но 5 од нив се потребни за голема победа.
Возбудата и наградите доаѓаат со 5 соодветните симболи на линијата. Овој Новата титула овозможува обложување на максималните 10 линии, што значи подобри шанси за победа. Само кликнете на копчето "да" за да ги поставите критериумите.
Ново за онлајн коцкање? Еве како да започнеме да играме Мистични тајни:
Вообичаено, прво треба да ги одредите вашите исплати.
10 платни линии низ 5 репортажите се она што играта нуди. Додека овој средновековен жанр слот ви овозможува да изберете од 5 линии, најдобро е да ги оставите линиите 10 со цел да ги зголемите шансите за освојување на Mystic Secrets и можеби да победите на џекпот.
Заработете ги вашите добивки на платни линии кои плаќаат лево надесно, и се радувате на награди кои не се разликуваат од многу луѓе кои веруваат во слотови кои се под 20 линии на исплата. Мистичните тајни, напротив, се чини дека се многу благодарни.
Сега, време е да изберете кредитна сума:
Општо земено, ја одредувате вредноста на монетата, но слотот Mystic Secrets го стори тоа наместо вас. Имено, € се доделува на секоја монета во оваа понуда Новоматиц, со што играта се приближува до еден чекор.
Значи, не грижете се за големината на паричката, Новоматиц ја постави вредноста на монетата како норма. Така, во слот Mystic Secrets, вашата задача е да изберете 10 линиски линии или помалку пред да започнете со играта. Овој фантастичен слот нуди неколку импресивни награди, вклучувајќи го добро познатиот мултипликатор за 2000x линија.
Бидејќи сте завршиле со големината на вашата монета на Mystic Secrets, сега можете да изберете залог по линија.
Има само една монета по вредност на линија за избор во Mystic Secrets - 1. Можеби повеќе ќе бидат достапни во некои нови верзии на Mystic Secrets.
Полесно е да се победи додека играте Mystic Secrets со вистински пари кога можете да ги одберете 10 линиите за исплата. Можете да изберете помалку - малку како 5 од нив, но на сметка на победа. Поставете парични линии на Mystic Secrets користејќи копче направено за таа цел.
Има и копче за големина на залог во Mystic Secrets, што го олеснува поставувањето на вашиот залог.
Ова е многу лесен начин за поставување на линискиот лист Mystic Secrets, кој може да започне на 0.3 € и да се движи до 3 €. Се чини дека со оваа заложна разновидност, Новоматик го прилагоди овој слот за играчи со пониски плати.
Еден начин да започнете ремени на 5 на Mystic Secrets е да притиснете на копчето Start.
Откако ќе го притиснете ова копче, ќе видите дека ролните на 5 почнуваат со големината на залог што сте ја избрале. Новоматик, исто така, вклучил копче за автоматско играње со кое Mystic Secrets ќе се втурнат во еден круг.
Што е следниот чекор? Се разбира, опциите за целосен екран и волуменот.
Кликнете на назначеното копче за да ги видите Mystic Secrets во цел екран. Неговите ролни 5 изгледаат уште импресивни! Новоматичка мисла за сите аспекти при создавање на оваа игра.
Всушност, Mystic Secrets не дозволува многу звучни модификации - нејзините 10 линии се плаќаат со звук или вклучено или исклучено.

Случајни Слободни Слот игри:

Прстен на фараонот
Прстен на фараонот
Прстенот на фараоните некогаш беше знак на моќ и богатство - во слотниот фараоново прстен ™ ...
Играјте слот!
Фантастични 7s
Фантастични 7s
MegaSpin Фантастична 7 е прекрасна мулти-игра верзија на класичен 3-ролна слот Microgaming, наречен едноставно фантастичен 7. Исто како и ...
Играјте слот!
Милиони монети одговараат
Милиони монети одговараат
И покрај трендовите во дизајнот на онлајн слот кои се префрлаат кон "gamified" машини со бонуси слични на игри и прекумерно стимулирачки анимации, се уште има ...
Играјте слот!
Пинокиос богатство
Пинокиос богатство
Врежаната дрвена рамка содржи ленти, симболите се однесуваат на темата на играта на некој начин ...
Играјте слот!
Боби 7s
Боби 7s
Онлајн слот игра Боби 7 доаѓа со 5 ленти, 25 плати линии и 3 редови. Полицијата може да биде многу ...
Играјте слот!
Боливудска приказна
Боливудска приказна
По многу написи посветени на најпопуларните класични играчки за Слот машини, сега е време да се движиме кон одличен ...
Играјте слот!
Кинг Конг
Кинг Конг
Чувствувајте се на величествениот крал на черепот во оваа игра онлајн игра. Одете од џунглата до Големата ...
Играјте слот!
Џек чекан 2
Џек чекан 2
Џек се врати! Искусете го неспоредливото возбудување со Jack Hammer ™ 2: Fishy Business, каде што Џек се враќа со залог 99 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Лава плен


Пареа столбови на зголемување на чадот кога нашата шармантна праисториска двојка ги скенира блиските ленти за Twists со Лава плен™. Но, дури и ако архаичниот пејзаж на прв поглед изгледа непријатен и оддалечен: веднаш штом вулканот е избришан, а блескавиот Див симбол се движи по должината на макарите, безброј Twists ќе избувнат од земја!
В