Давател на игри: nyx

Bonus.Express Казино Игра Провајдери

0 Коментари

Huolong долина


Huolong долина е NextGen Слот за игри со 5 макари и 20 линии за исплата. Достапно за играње на сите уреди од 20p спин, оваа ориентална игра ви нуди двојни исплати кога дивата е дел од победата. Ова исто така се применува во функцијата Free Games, каде што можете да отидете до бесплатни вртења на 14 со потенцијален мултипликатор 12x.
Huolong Valley е 5 ролна, 20 патарина линија од NextGen Gaming која може да се игра од само 20p до £ 100 спин преку десктоп, мобилни и таблет уреди. Оваа кинески тематска игра доаѓа со двојни диви победи, како и бесплатна свртена функција каде што можете да добиете до 14 бесплатни вртења со множител до 12x!
Играта е базирана на сценскиот спорт лоциран во сливот на реката Jiangqu на југ од Baiyu внатре Кина. Со мирно чувство, графиката е тажна основна со зелена, бујна долина во заднина. Симболи на макарите вклучуваат разни среќа 8 со змејови на нив, златна рипка, чапја, панди и змејови.
Маската е диви симбол и ви дава 250 пати вашиот удел за 5 преку линија за исплата - ги заменува сите симболи на табелата на расеј и бонус. Уште поважно, победничкиот резултат е двојно зголемен кога дивиот симбол претставува дел од добитната комбинација. Вентилаторот е распрскуван и не предизвикува никакви карактеристики - сепак, 2, 3, 4 или 5 каде било на макарите ќе ви дадат 1, 2, 15 или 200 пати колку што сте.
Најважниот симбол за кој треба да внимавате е бонус симболот на фенер - 3 или повеќе било каде на лентите ќе ја активираат функцијата Free Games. Потоа треба да изберете од 6 фенери за да одредите колку бесплатни вртежи ќе играте - може да добиете помеѓу 4 и 7 бесплатни вртења. Потоа избирате од монети за да откриете мултипликатор помеѓу 3x и 6x.
Сега можете да ја замените функцијата што значи дека можете да играте со XnUMX-бесплатни вртења - мултипликаторот ќе остане ист како и првично доделениот број. Уште поважно, дивата двојки вашата победа кога е дел од добитната комбинација, така што теоретски би можеле да добиете мултипликатор на 12x на секој слободен спин!
Генерално, Huolong долината е прилично основна визуелна, но има потенцијал за големи победи во основната игра поради двојните диви победи. Поголемите победи несомнено ќе доаѓаат во функцијата Free Games поради потенцијалниот 12x мултипликатор до 14 бесплатни вртења. Го најдов тоа да биде средно до висока варијанта придонес со максимални победи на 3,000 пати вашиот удел на секој слободен спин. Ако ви се допаѓа темата, јас препорачувам Скриена долина на Квикспин.

Случајни Слободни Слот игри:

Пернат бес
Пернат бес
Не многу игри таму обезбедуваат удобна и добро позната средина за орнитолозите и воопшто љубителите на птици и затоа што ...
Играјте слот!
Кралство на легендата
Кралство на легендата
Придружете ни се сега како што патуваме назад кон некое неопределено време во историјата на локација која веројатно не постоела ...
Играјте слот!
Блескави дијаманти
Блескави дијаманти
Слот Dazzling Diamonds е многу забавен, и многу основен онлајн слот машина која има толку широка привлечност поради ...
Играјте слот!
Пацифички напад
Пацифички напад
Видео пакетот Пацифик напад е видео слот дизајниран од страна на Нет Забава, инспириран од флота борби на ...
Играјте слот!
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces Wild 4 Play Power Poker е варијанта на традиционалниот стил Deuces Wild. Играта има широк ...
Играјте слот!
Gnome дрво
Gnome дрво
Шумата се чини дека е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood ...
Играјте слот!
Nauticus
Nauticus
Ајде да бидеме искрени, поради неговата огромна и експанзивна природа, ние навистина не знаеме какви богатства нè очекуваат среде ...
Играјте слот!
Електра нула
Електра нула
Playtech нуди возбудлива нула врз основа на серијата Гладијатор. Со напната музика во заднина, и симболи се вистински фотографии од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Друидско злато


Освен ако порано не сте играле слот за Интернет, Друидско злато ќе биде многу поинаква слот игра отколку што сте навикнати да играте. Тој нуди комплетно нетрадиционален формат, и иако повеќе личи на слот за ролна 8, технички тоа е слот за ролна 5, но средниот ролна се карактеризира со четири колони и се нарекува Reelecta Reel. Reelfecta Reel се состои од 16 индивидуални кутии, поставени во распоредот 4 по 4 мрежа, дозволувајќи им на 1,296 начини за победа. Покрај тоа, Druidess Gold ги има сите стандардни слот за видео елементи и повеќе, вклучувајќи распрснувачки симболи, заклучени диви, бесплатни вртења, мега врти и рунда за бонус. Reelfecta Reel прави веќе импресивен слот уште позадоволувачки.
Шумски самовили служат како возило за уникатен дизајн на слот
Со сите карактеристики и примамливи елементи што ги нуди Druidess Gold, темата е едвај важна, но мистичната / маѓепсана премиса не служи како прифатливо возило сепак да го испорача овој иновативен слот кој е најдобар квалитет е тоа што е различен од било кој друг слот таму.
Додека го гледате интро екранот, убавата Другиета ве влева во игра затоа што овој слот заслужува вовед. Во играта се наоѓа креативниот Reelecta Reel кој го заменува нормалниот 3rd ролна. Овој супер ролна содржи 16 симболи, и можете да ги користите секој од симболите еднаш за да формирате добитни комбинации. Макарите се наоѓаат во тајната магична шума. Симболите ги претставуваат Друидес, Солшерецот, Правопис, Согорувачка свеќа, полна месечина и птица, меч и персонал, логото на бонус Друидес и вредностите за карти за играње што се движат од Аце до 9. Звучните ефекти наликуваат на бајка, завршени со возбудливи птици, создадете релаксирачка позадина на овој мирен слот.

Случајни Слободни Слот игри:

Богатството на РА
Богатството на РА
Египетскиот бог на сонцето Ра го осветлува патот до богатството во оваа 5-ролна, 15-линија слот игра. Симболот на ...
Играјте слот!
Крвните камења
Крвните камења
Yabba Dabba Doo! Придружи му се на Фред, Барни и на остатокот од групата на бедро и спин во камено доба ...
Играјте слот!
Азија убавина
Азија убавина
Шармантната позадина на пејзажот и убавите икони ќе ви плутаат како што ќе се вртите на овој 243-начин видео спот од Microgaming, ...
Играјте слот!
Легенди на Африка
Легенди на Африка
Легенди на Африка е видео слот игра од 2 Со 2 Gaming што ни дава виртуелна прошетка ...
Играјте слот!
Егоматичен
Егоматичен
EggOMatic Видео Слот игра Почетен курс. EggOMatic е видео слот кој е изграден од 5 посебни колони, со 3 ...
Играјте слот!
Џунгловиот дух: повик на дивината
Џунгловиот дух: повик на дивината
Ве водиме на прошетка по дива страна. Џунгла Дух: Call of the Wild ™ Ви нуди џунгла ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Пробајте ја среќата на нашите маси со Мини Baccarat. Тука е местото за да ги победиме нашите дилери во блек џек, баккарат ...
Играјте слот!
Мега Џокер
Мега Џокер
Мега Џокер игра Упатство Мега Џокер започнува со главната игра каде што специфични комбинации на симболи може да го стартуваат супер метар ...
Играјте слот!
0 Коментари

Олимп гром


Олимп Гром е ленти на 5 и видео приклучок за 20 линии на линии што беше креиран од NextGen Провајдер на софтвер за игри. Темата на овој слот во голема мера се потпира на грчката митологија и нивните 12 богови. Како што сугерира името, оваа игра ќе ве однесе високо, на најбогатите планини на сите - планината Олимп. Визуелно, ова е прекрасен изглед кој ќе ни биде сигурен дека некој од играчи со ниски граници до високи ролки ќе го сака. Внесете го Пантеонот на слотот со вртење на ленти тука за забава, или во било кој NextGen Gaming Casino за да играте вистински.
Како да играте слот за Олимп Гром
Пред да се искачите на највисокиот врв, треба да се сретнете Зевс самиот, треба да научите како да ги поставите облози што ќе ве придвижат таму.
Црвени и сини стрели ќе го добијат опсегот на обложување или нагоре или надолу.
Златна Магацините кои се наоѓаат помеѓу стрелките за залог се копчето Максимум залог и ќе го постават максималниот дозволен влог.
Спин ќе ги започне барањата откако ќе се постават облозите.
Слот карактеристики
Овој слот има неколку карактеристики кои ќе ви дадат интересен гејмерски искуство како целина. Слот има само карактеристики на 2, но тие сè уште имаат тенденција да станат многу интересни ако им дадете шанса.
Самиот Зевс е Дивиот симбол во играта кој може да ги замени сите симболи во играта, освен симболот Бонус Thunders. Дивиот може да формира победни комбинации самостојно и кога ќе замени во победа.
Зевс Респин
Кога Зевс ќе се појави на ролна 3, ќе бидете наградени со 3 respins и Зевс ќе се прошири за да ја покрие целата ролна 3. Тој ќе дејствува како диви дишење за време на траењето на респираторите. Оваа функција не може да се повлече, но може да се добие во текот на Olympus бонус функција.
Олимп бонус
Кога ќе го спуштите бонус Thunders симбол на макари 2, 3 и 4 ќе ја активирате бонусната игра. Ќе добиете за да изберете монети додека не ги совладите идентичните награди на 3, кои вклучуваат: 5 се врти со x2 множител, 7 се врти со множител x2, 10 се врти со x2 множител, 15 се врти со множител x2 или 20 се врти со множител x3.
Резиме
Олимп громот слот е една од игрите со подобар изглед на NextGen со карактеристики кои можат да се совпаднат. Играта е многу нестабилна и нуди брзина на 97% RTP. Добрата работа е дека играта е прилично едноставна и директна, и може да скокнете право без страв од збунетост со она што се случува. Ако ви се допаѓа грчки тематски слот, тогаш ова е нешто што дефинитивно би го препорачале.

Случајни Слободни Слот игри:

Вулкан ерупција
Вулкан ерупција
Вулкан Ерупција Слот Игра Преглед. Фасцинантната машина за игри на вулкан Ерупција има играчки 25, линии 3 и 5 ...
Играјте слот!
Робокоп
Робокоп
Робокоп е добро дизајниран и иконски онлајн видео слот базиран на класичниот киберпанк акционен филм напишан од Мајкл Минер, ...
Играјте слот!
Голем 5 блек џек злато
Голем 5 блек џек злато
Добредојдовте во златното злато! Блек Џек е една од игрите вклучени во многу казино филмови во кои некој ...
Играјте слот!
Juice'n'fruits
Juice'n'fruits
Летото е врз нас, што значи дека времето на свежо сочно овошје е само еден чекор подалеку. На ...
Играјте слот!
Минг династија
Минг династија
Династијата Минг династија машина е вистински пари Novomatic gaminator gambing игра. Ким Khardashian има миризливи парфем кој е ...
Играјте слот!
Среќен Божиќ
Среќен Божиќ
Чудесниот Среќен божиќен онлајн играчки слот доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 21 прилагодливи линии за исплата. Е ...
Играјте слот!
Викинзите одат berzerk
Викинзите одат berzerk
Викинзите одат Berzerk е видео слот со 5 ленти, 4 редови и 25 исплати ориентирани од лево кон ...
Играјте слот!
Si Xiang
Si Xiang
Како што споменавме погоре, Si Xiang не нуди никакви бонусни круга или карактеристики, кои може да се префрлат на високи ролки ...
Играјте слот!
0 Коментари

Аладдинс наследство


Не посакувај повеќе за прекрасно наградување на видео спот за игра кога ќе ја откриете убавината на Аладин Наследство. Оваа 5-ролна, слот за 20-payline доаѓа со повеќекратни бонусни карактеристики кои го задржуваат секое вртење на лентите како возбудливи како триење на џинот златна магична светилка. Наследството на Аладин му дава на желбите на слотните игри лесно на вашите Linux, Mac или Windows компјутерски системи.
Тема
Аладиновото наследство се отвора со кратка анимирана сцена во која ќе влезете преку возењето со магичен тепих. Носена во една пештера, ја откривате магичната светилка која ветува дека ќе ги исполни сите ваши соништа. Со целокупно топло златен дизајн, богати бои и многу детална графика со пустински теми, ова е визуелно убава игра за играње. А мирен арапски вкус мелодија игра во позадина, а ленти се украсени со сложена златна скролување што одговара на ерата прикажана во играта.
Овозможени во блескави, светли бои, симболите со помала вредност се J, Q, K и A. Пет тематски симболи ќе ви доделат со повисоки добивки кога ќе се појавуваат повеќекратно одеднаш. Во собата почнува со симбол кој прикажува црвено и бело задна над арапската пазарна штала. Следниот во вредност има глина тегла исполнета со пергамент свитоци проследено со лицето на прекрасна девојка, и блесна сина пустина оаза го означува вториот највисок симбол. Се разбира, лицето на Аладин го исполнува највисокиот квадрат, со лицето делумно прекриено со пурпурна ткаенина. Сите симболи со поголема вредност и бонуси имаат некој вид анимација кога се дел од победничката линија за исплата.

Случајни Слободни Слот игри:

Кафе компир
Кафе компир
Кревет компир слот игра Преглед. Каучот од картофени без казино, развиен од Microgaming, има каиши 3 и 1 плати ...
Играјте слот!
Orcs битка
Orcs битка
Дали сте подготвени да влезете во фантастичен свет каде што главниот збор го имаат Orcs? Битката на Орк е забавна онлајн ...
Играјте слот!
Штитови од дивината
Штитови од дивината
И името на овој видео спот и неговата севкупна тема се рефлектираат на оригиналната стрип-книга "300" и ...
Играјте слот!
Џек или подобро 1 рака
Џек или подобро 1 рака
Дали се чувствувате како дома кога седите на покер маса? Тогаш ќе ви се допадне оваа дигитална верзија на класиката ...
Играјте слот!
Вод див
Вод див
Овие видеоснимки на Виетнам војна со iSoftBet се темелат на актерската награда на филмот 1986 во режија на Оливер ...
Играјте слот!
Флукс
Флукс
Слој Flux ви дава едно од најрепресудните искуства што ќе ги имате кога играте во онлајн казино ...
Играјте слот!
Овошна основа
Овошна основа
Дали некогаш сте слушнале, или играте, овошен нинџа? Тоа е видео игра развиена од Halfbrick и беше објавена во ...
Играјте слот!
Џокер покер 3 рака
Џокер покер 3 рака
Џокер покер 3 Hand е возбудлива видео-покер игра со максимална победа на 20,000 монетите. Играчите имаат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Снегулки


Снегулки е 5 ролна, 25 линија за исплата за напојување NextGen Игри. Може да се репродуцира на десктоп, мобилни и таблет уреди (вклучувајќи Android и iOS) од 30p до £ 600 за спин, оваа зимска тематика нуди придобивки од 3 бонусните карактеристики вклучувајќи ги и замрзнатите диви во функцијата за слободни вртења.
Визуелно, снегулките се зачудени со замрзната тундра како што е позадината - со прекрасни ѕвезди во ноќното небо, симболите на макарите вклучуваат 10 различни снегулки (сина, зелена и виолетова). Внимавајте на снегулката со 8 точка која ви дава 400 парички за 5 на payline. Дивиот симбол и е најпрофитабилен што ви дава 500 парички за 5 на payline - исто така ги заменува сите други симболи, освен расејувањето.
Кога станува збор за бонус карактеристики, постојат 3. Функцијата Icy Wild е случајно активирана во основната игра со до 5 симболи (1 по ролна) кои се претвораат во дивина. Функцијата Див винд исто така се активира по случаен избор во основната игра со до 5 диви (1 по ролна) додадена на лентите.
Сепак, снегулките се поврзани со функцијата за слободни игри замрзнати диви игри, која се игра кога 3 или повеќе растура земјиште истовремено на лентите. 3 ќе ви даде бесплатни вртежи на 7 и 5 пати во вкупниот удел, додека 4 ви дава 20 пати вашиот влог и 10 бесплатни вртења. Ако добиете 5 scatters, ќе освоите 100 пати колку што имате вкупна залог и 15 слободни вртења.
Што е уште поважно, секое слетување на дивите симболи ќе се замрзне за остатокот од функцијата! Има повеќе добри вести - 3 или повеќе scatters кои се појавуваат за време на бесплатниот спин, ќе ја заменат функцијата што ќе ви даде до дополнителните бесплатни вртења на 15 кои можат да ги преземат вкупните износи на 30 бесплатно.
Со убава и смирувачка саундтрак, снегулките изгледаат зачудувачки и имаат профитабилни бонус функции за да се совпаѓаат. Убаво е да имате 2 случајно активирани карактеристики на базната игра со доделување на 5 диви во секоја од нив, но сето тоа е за играта Фризер диви бесплатни игри, каде што замрзнатите диви можат да ви дадат огромни победи.

Случајни Слободни Слот игри:

Еднаш многу одамна
Еднаш многу одамна
Еднаш По Време Слот Игра Преглед. Откако времето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео спот од ...
Играјте слот!
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces Wild 4 Play Power Poker е варијанта на традиционалниот стил Deuces Wild. Играта има широк ...
Играјте слот!
Јурски остров
Јурски остров
Придружете се на викторијанскиот истражувач за потрагата по диносаурусите и тој ќе ви помогне со избор од четири ...
Играјте слот!
Пернат бес
Пернат бес
Не многу игри таму обезбедуваат удобна и добро позната средина за орнитолозите и воопшто љубителите на птици и затоа што ...
Играјте слот!
Црвена флота
Црвена флота
Флотата на црвено знаме е меѓу неодамнешните игри развиени од WMS. Со него, ќе бидете дополнително наградени благодарение на ...
Играјте слот!
Кутре љубов мобилен
Кутре љубов мобилен
Знаеме дека BetSoft може да прави забавни игри, луди игри, па дури и темни и атмосферски - ова е прва ...
Играјте слот!
Змејскиот бисер
Змејскиот бисер
Со главата на будало за вода, телото на џиновска змија и забите на лав, нашите ...
Играјте слот!
Трка на кец
Трка на кец
Трка на Аце е едноставна тркачка игра со Дерби стил од 1x2 Gaming. Идејата е дека играчот вложува на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Златна


Партија во стил и да се подготви да се доживее елегантен, стар-училиште игра со многу многу модерни изненадувања скриени помеѓу ленти.
Златна Казино е видео слот игра создадена од Еспресо и инспирирана од класичниот стил на 1920. Се меша со класични казино карактеристики и здрава количина на бонус карактеристики, и знаете дека сте во за сосема уникатно и потенцијално многу наградува искуство.
Откријте го единствениот универзум на Златниот казино и ставете ги сите шанси на ваша страна од самиот почеток земајќи неколку минути за да го прочитате нашиот целосен преглед на играта.
Допир на Гетсби
Златниот казино е сосема очигледно казино инспириран слот игра, така што нема да најдете ништо друго освен класични, но стилски графички карактеристики тука.
Ремените заземаат скоро целиот екран, врамени со славни златни декорации на уметност од сите страни. Командната лента е вкусно интегрирана во мешавината на дното на екранот, само за да изгледа како огромен слот машина.
Златниот казино има едноставен, но интересен изглед, со силен фокус на сандалите и самите симболи. Значи без понатамошно разбирање, ајде да видиме како можеме да ја започнеме играта во следниот дел.

Случајни Слободни Слот игри:

Паранормални активности
Паранормални активности
Навивачите на сенишните филмови насекаде ќе слушнале за франшизата за паранормална активност и за Паранормалната активност од iSoftBet ...
Играјте слот!
Златна риба резервоарот
Златна риба резервоарот
Откријте го спокојството на длабочините подолу како симболи плови околу подводно живеалиште составено од ремени на 5 и ...
Играјте слот!
Легенда за Локи
Легенда за Локи
Легендата на Локи е iSoftBet слот со ленти 5 и 20 линии. Може да се репродуцира од 20p спин на сите ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Целата тема на овој онлајн слот е базирана на авантура и потрага по тајно богатство скриено на ...
Играјте слот!
5 ролна диск
5 ролна диск
Размислете за автопатот, автомобилите, камионите и, веројатно, возење низ храна, за да ве однесете во вистинската насока со оваа 5-ролна, 9-исплата ...
Играјте слот!
Овошје "n" ројали
Овошје "n" ројали
Ако секогаш мислевте дека кралските семејства се малку овошни - тогаш е време да се види дали сте во право ...
Играјте слот!
Докторот љубов на одмор
Докторот љубов на одмор
Доктор Љубов на одмор е пет ролна, три редови и дваесет и пет линии за исплата видео спот. Целта на ...
Играјте слот!
Бадник
Бадник
Постојат тони на подароци и пријатни изненадувања во вреќата на Дедо Мраз! Особено за навивачите на слот игри со ...
Играјте слот!
0 Коментари

Славна империја


Истражувајте ја славата на Римската Империја во оваа шарена нов слот машина од Next Gen. Оваа евокативна титула се одликува со римски војници, златна лав штитови, крилести коњи и кочии на колелата додека драматичната оркестарска музика игра во позадина за да даде чувство на моќ и спектакл.
Играчите можат да уживаат во 40 линиски линии, диви симболи, расфрлани и бесплатни игри, додека тие се премотават во времето на античкиот Рим.
Започнете ја римската авантура
Постојат фиксни парични линии на 40 во слот-машина за римски империја, што значи дека можете да уживате во максималниот број на начини за победа на секој круг. Можете да го промените вашиот залог на спин со кликнување на копчињата нагоре и надолу поставени веднаш до среброто и злато икона на монети. Ова ви дава минимум од €0.01 по линија до € 2.00 по исплата за да резултира со минимална вкупна залог од € 0.50 по спин и максимален вкупен удел од € 100 по спин. Ова е добар опсег на обложување и ќе одговараат на средните и високите ролери, иако најниските ролки може да најдат € 0.50 за вртење премногу високо.
Славна империја има возбудлива тема и фокусот е на гламурот и Митот на антички Рим. Симболите вклучуваат принцес карактер, крилест коњ, римски војник во златен оклоп и пернат шлем, симбол на златен лав штит и кочија. Исто така постои и сребрен шлем, голема зграда со столбови и вообичаените високи картички. Трубите ја придружуваат играта со трепетливо свирење на секоја победа. Слободните вградувачки кругови содржат похрабри музика со гласни и драматични оркестарски инструменти.

Случајни Слободни Слот игри:

Среќни близнаци
Среќни близнаци
Иако, Lucky Twins казино игри слот е преполна со симболи кои може да донесе среќа за коцкари ние ...
Играјте слот!
Златни кобри делукс
Златни кобри делукс
Златен кобра Делукс го означува првиот обид на Квазар Гаминг за индиската тематика и, како и со целата нивна серија Делукс, ...
Играјте слот!
Шампион на патеката
Шампион на патеката
Чемпион на патеката видео слот има коњ трка тема. Оваа тема е многу добро заробена во оваа ...
Играјте слот!
Премиер трки
Премиер трки
Коњ трки испраќа возбудувања низ целото тело во многу познавачи на коњски тематски активности и во обожаватели на игри, ...
Играјте слот!
Гонзос потрага
Гонзос потрага
Играта има 3D графика и пастелна палета. Започнува со кратко видео за 3D анимација што го опишува поставувањето ...
Играјте слот!
Маската
Маската
Нов ден, нов слот-машина да се претстави тука на Dreamzcasino.com. Стариот култен класик со Џим Кери и ...
Играјте слот!
Богатства на гробници (freespin)
Богатства на гробници (freespin)
Богатства на гробовите е уште една од оние досадни игри поврзани со Египет. Петот ролна видео спот, кој се напојува од ...
Играјте слот!
2 милион п.н.е.
2 милион п.н.е.
2 Милиони години пред земјата пред времето на Земјата седеше совршено сè додека .. Жените. Wanted. Дијаманти. Сега има ...
Играјте слот!
0 Коментари

Манични милиони


Изгледите за добивање на милиони евра ќе направат некој маничен, но внатре Манични Милиони се чини дека го испрати ова луд научник преку работ. Врз основа на класичната приказна Франкенштајн, ролните на 5 и линиите за исплата на 25 обезбедуваат богата таписерија на 3D анимации за кои корисниците ќе се ангажираат.
NextGen е еден од најголемите провајдери во светот на слот-машините и како такви се очекува да создадат извонредни титули кои се толку извонредни колку што се наградува. Понекогаш успеваат, а други пати го промашија знакот, но со Манични Милиони тие не можеа совршено да го удрија ноктот по главата.
Игор и Франкенштајн се трудат да создадат пет варијабилни комбинации, со цел да ја добијат главната награда од € 1,250. И тоа е само почетниот џекпот, ова всушност може да се зголеми благодарение на разни скетери и слободни вртења.

Случајни Слободни Слот игри:

Дрво на богатство
Дрво на богатство
Дрвото на среќата е 5 ролна, 243 начини да се добие слот од iSoftBet. Не е очигледно од насловот ...
Играјте слот!
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Фантастичниот Ретро Рилс - Дијамант Glitz казино слободен слот има 5 ленти, 3 редови и 25 плати линии. Пушти ...
Играјте слот!
Бинго класичен
Бинго класичен
БИНГО !!! Глобално признат, оваа игра има широк апел до сите возрасти. Играчот избира картичка и се надева дека броевите ...
Играјте слот!
Ву долго
Ву долго
Сега е време за азиските тематските игри, со Wu Long, видео спот со многу кинески симболи ...
Играјте слот!
Tres amigos
Tres amigos
Прославувајќи го сето она пријателство, се чини дека постои нова онлајн игра за слотови на патот што има другарство ...
Играјте слот!
Класичен блек џек злато
Класичен блек џек злато
Класичниот Блек Џек злато се игра на еден-на-еден основа против дилерот. Нема други играчи кои се натпреваруваат против тебе ...
Играјте слот!
Милиони монети одговараат
Милиони монети одговараат
И покрај трендовите во дизајнот на онлајн слот кои се префрлаат кон "gamified" машини со бонуси слични на игри и прекумерно стимулирачки анимации, се уште има ...
Играјте слот!
Жешка шанса
Жешка шанса
Ако сте еден од оние ретро-љубовни играчи кои секогаш се надеваат дека креаторите ќе направат совршен слот во стариот стил ...
Играјте слот!
0 Коментари

Лига на правда


Дон вашиот костим и спандекс суперхерој костим и се придружите на Правда лига да го победи злото во овој прекрасен слот од NextGen Игри. Лига на правда е суперхерој-тема видео-снимка, во кој вашите омилени DC стрип ликови, вклучувајќи Бетмен, Супермен, Флеш, зелена фенер, Wonder Woman, Киборг и Акмаман. Видео-спот, исто така, содржи возбудлив избор на бонус карактеристики како што се диви симболи, расеј симболи, бонус игри, бесплатни вртења и мултипликатори со бонус од највисоко џекпот од 300 пати во вкупниот облог. Тоа е супер-забавен суперхерој преку легенда за стрип, па држете се до вашите капи!

Случајни Слободни Слот игри:

Fei cui gong zhu
Fei cui gong zhu
Феи Куи Гонг Жу е онлајн слот од Playtech со ориентална тема и го пофалува Nian Nian Вие ...
Играјте слот!
Маѓепсана
Маѓепсана
Волшебниот слот игра Преглед. Enchanted е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е ...
Играјте слот!
Среќата на амазоните
Среќата на амазоните
Ако некогаш сте помислиле дека ќе бидете доволно храбри да се обидете и да го преземете богатството на легендарните женски Амазонски воини ...
Играјте слот!
Робин од шервуд
Робин од шервуд
Робин Худ и неговите Среќни мажи ќе се насмеат на твоето лице со овој шармантен напор од Рабат. Тоа ...
Играјте слот!
Двоен џекпот покер
Двоен џекпот покер
Jackpot Poker е онлајн видео покер за неколку раце, во кој стандардна палуба на 52-картичка без дилери е ...
Играјте слот!
Retromania
Retromania
Retromania е видео-слот за 9-payline кој работи на софтверската платформа на Endorphina. ... Играчите можат да го пробаат слотот ...
Играјте слот!
Двоен спин
Двоен спин
Ако си старо училиште, ќе го сакаш ова. Твин Spin ™ парови во стариот стил на возбуда во Лас Вегас со нов слот за видео ...
Играјте слот!
Дама во црвено
Дама во црвено
Дама во црвено е уште еден тематски видео спот на 5-ролна од Microgaming. Ако сте на одредена возраст, дама во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Крв научен вампир клан


Подгответе се да се приклучите на волкот и да затегнете некои страшни вампири Крв Лора вампир клан, со возбудливо видео спот спакуван со акција NextGen Креативна кујна на Gaming. Тоа е застрашувачка потрага, но наградите се дефинитивно вреди со возбудливи бонусни карактеристики кои вклучуваат бесплатни вртења, мултипликатори, диви симболи, расфрлачки симболи и можност за двојно или четирикратно зголемување на вашите добивки. Придружете се на вооружените лица на нивната опасна мисија и претходно откријте ги скриените богатства вампирите потоне нивните заби во вкусно месо.

Случајни Слободни Слот игри:

Оловна крв
Оловна крв
Крута со ролна е страшна театарска тематска тема. 5 ролна видео слот со неверојатна графика и звуци, придружена со ...
Играјте слот!
Горење желба
Горење желба
Горење желба. Burning Desire слот е вашиот класично дизајниран казино слот игра на нашата онлајн казино со сите типични ...
Играјте слот!
Јуле да бидеме богати
Јуле да бидеме богати
Создаден од 1x2 Gaming, Yule Be Rich е 5 ролна, 9 линија за исплата линија која е пронајдена во онлајн ...
Играјте слот!
Ланселот
Ланселот
Дали сте љубител на приказни за Артур и витези на тркалезната маса? Потоа, Lancelot видео слот креиран од WMS ...
Играјте слот!
Бел на богатство
Бел на богатство
Вклучете го Bell of Fortune со оваа 3-ролна игра со софтверот Play'n Go. Играта има само еднократна исплата на 1, ...
Играјте слот!
Чили злато
Чили злато
Чили Злато е 5-ролна видео слот машина со фиксни 40 линии. Оваа прекрасна игра со слот се напојува од ...
Играјте слот!
Области на богатство
Области на богатство
Тоа е време да се стремат кон вашиот цвеќиња во полињата, како што цветаат тие ќе се прошири за да се претвори ролни wilds, ...
Играјте слот!
Сонот на дождовните шуми
Сонот на дождовните шуми
Дождовните шуми на Јужна Америка можат да бидат опасно место за пристигнување на монсуните - но ако сте ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сирени


шармантната Сирени забава слот машина доаѓа со 3 редови, 5 ленти, и 30 плати линии. Ако барате бесплатни игри за казино со бонус онлајн, обидете се да го репродуцирате овој слот креиран од High 5 Games за да добиете ново искуство за играње. И ако се спротивстави на шармантните гласови на сирените, ќе бидете во можност да ги освоите своите богатства!
Добредојдовте во Светот на сирените!
Овој слот содржи вообичаени за многу бесплатни онлајн игри за слободни игри. Треба да почекате додека три или повеќе Scatter симболи со харфа и зборот "Бонус" на нив се појавуваат во било која позиција на екранот на играта за да го иницираат. Секој 3, 4 или 5 Scatters ви дозволуваат да репродуцирате бесплатни игри 7, 10 и 15. За време на вртењето на бодовите се појавуваат буквите B, O, N, U и S наместо Scatters. Тие ќе слетаат на 1, 2, 3, 4 и 5 ленти, соодветно. Напишете го зборот BONUS на табелата над макарите за да го иницирате бонусот за мултипликатор. На крајот од функцијата за бесплатни игри, ќе бидете прикажани некои харфи за да изберете еден од нив. Одбраната харфа открива мултипликатор кој ќе се примени на вашата вкупна победа. Максималната мултипликаторна вредност е 10. Во овој слот за казино, сирените прават победнички линии во двата начини да плаќаат во текот на бонус играта.
Можете да ја освоите максималната награда на оваа онлајн игра во износ од 30,000 кредити ако ги совладате 5 Scatters на првите линии за исплата. Сите линии на 30 мора да бидат активни. Логото на Sirens е Дивиот симбол на овој слот, така што може да ги комплетира победничките линии заменувајќи различни симболи, освен Scatter Bonus.

Случајни Слободни Слот игри:

trolls
trolls
Трол ловци е убав онлајн слот игра создадена од Play'n GO. За разлика од многу други слот-игри, трол ловците не ...
Играјте слот!
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот Blackjack Redeal Gold има една единствена карактеристика што ја издвојува од сите други игри на блек џек. Оваа игра ...
Играјте слот!
Основен инстинкт
Основен инстинкт
Основен инстинкт слот игра Преглед. Возбудливата машина за забавни игри "Основен инстинкт" доаѓа со три редови, пет макари. ... На ...
Играјте слот!
Глобален патник
Глобален патник
Дали некогаш сте сонувале за патување низ светот? Playtech има дизајнирано убаво слот што ви дава оваа шанса. Глобален патник ...
Играјте слот!
Тајна Дедо
Тајна Дедо
Тоа е тоа време од годината повторно и Божиќ се приближува со неизбежна регулатива; се разбира, тоа е само обид ако ...
Играјте слот!
Брзина на готовина
Брзина на готовина
Развивач на игри на казино Play'n Go има солиден учинок кога станува збор за дизајнирање импресивни слотови за 5-ролна, така што ...
Играјте слот!
Горила
Горила
Горила е ролери на 5 и видео приклучок за 50, напојувано од познатиот Новоматик. Слотот може да се репродуцира ...
Играјте слот!
Престол на Египет
Престол на Египет
Престолот во Египет е видео-слот за 25-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сенка на пантерот


Ако сте голем обожавател на бесплатни игри за игри со бонус функции за забава, би сакале да ви го презентираме овој неверојатен видео слот развиен од High 5 Games. Сенка на Пантерот бесплатно казино слот доаѓа со 30 плати линии, 3 редови, и 5 ленти. Играта ве води до џунглите, каде што можете да најдете големи богатства што го истражуваат случајот на човекот кој живее меѓу пантерите.
Откријте ја моќта на поделба и наредените симболи
Во оваа игра онлајн игра, симболите со пантерот, леопардите, мистериозниот човек и идолот ги имаат верзиите со две слични слики на нив. Таквите симболи плаќаат како два редовни симболи. И може да се совпаднат со комбинации на симболи на 10 благодарение на овие магични сплит симболи. Сите играчки симболи можат да бидат наредени на лентите, давајќи им шанса на големите победи.
Хит Пантера бесплатни врти
Вообичаено на видео-слотови казино игри бесплатно врти функција може да биде лансирана во оваа игра премногу. 5 или повеќе Идоли со пантер главата расфрлани било каде на макари квалификува да играте бесплатни игри. Максималниот број бесплатни игри во овој казино слот е 15, и тие можат да се добијат со помош на 8 идолите. Идол е симбол на Скатерс. Во текот на оваа бонус игра, ќе има повеќе наредени Сплит симболи на ленти.
Сенката на логото на Панте служи како Див симбол во овој слот игра и делува како било која икона, но идол. Дивиот симбол ќе се подели на две диви, ако ги замени симболите со пантерот, леопардите и мистериозниот човек.

Случајни Слободни Слот игри:

Casinomeister
Casinomeister
Casinomeister е уникатно направена 5-ролна, 30-payline слот игра од Nextgen Gaming. Играта доаѓа во комплет со диви, scatters, бесплатно ...
Играјте слот!
Чудо жена
Чудо жена
Чудо жена, масовно популарна во 1980s има направено голем препород во текот на последните неколку години со големи ...
Играјте слот!
Дијамант див
Дијамант див
Тие велат дека овие скапоцени камења се најдобра пријателка на девојката, но мислиме дека Diamond Wild е за секого! Овој слот може да се пофали ...
Играјте слот!
Тркало на светлина
Тркало на светлина
ГОЛЕМА КОЛЕСА Кога симболот на Големото тркало се наоѓа во централната положба на макарите, бонусот за Големото тркало ќе ...
Играјте слот!
Големо стапало
Големо стапало
Започнете со уникатна авантура во најдобрите онлајн казино-Магичен Вегас денес! Ова може да се направи само на Голема нога ...
Играјте слот!
Златна
Златна
Партија во стил и да се подготви да се доживее класно, старата школа игра со многу многу модерни изненадувања скриени во ...
Играјте слот!
Диви Викинг
Диви Викинг
Диви Викингот е прогресивна игра за џекпот која се напојува од водечкиот играчки софтвер Playtech и се нуди најмногу ...
Играјте слот!
Д-р јекил и мр хиде мобилен
Д-р јекил и мр хиде мобилен
Како што може да се претпостави од самото име, д-р Џекил и г-дин Хајд онлајн игра слот пресоздава мотиви на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Делфин злато


Вомбат вели: Подготвен за длабоко море подводна авантура? Јас сум. Сува земја е целосно преценета. Оваа игра ме потсетува на нашиот Сирени Милиони слот игра, но без сирени. Мислам дека тоа е загрижувачки мал делфин со притискање на шум, ме потсетува на нејзината насмевка.
Веројатно не го знаевте тоа, но wombats всушност се навистина добри пливачи и нуркачи ... Но, кој треба да Scuba кога ќе го имате овој слој за тематските моменти? Ајде директно да се нурнеме!
Делфин злато слот има ремени 5 и 40 линии за исплата за задоволство при обложување, а исто така ви овозможува да ги прилагодите тие линии и облози во зависност од вашето расположение (или вашиот паричник). Зборувајќи за облози, тие се движат од 0.01 до 2.00 оди, па нешто за секого.
Самите ремени се исполнети со многу морски суштества, меѓу кои секако, риба, рапчиња, мантова зраци и делфини, се разбира. Најмногу Слот фанови може да се очекува да победи на слот Делфин злато е околу 1,000 монети во секое време. За да го направите ова, ќе треба да добиете 5 манта зраци со Диви на лентите. Се обложувам на тие ученици на Spring Break слот се надева дека тие ќе се одлучи за нуркање пауза наместо.
Врти се!
Дополнителите
Делфин златен слот Делфинот сам по себе е разгранетиот симбол овде. И само малку да ги збуни работите, постојат два посебни симболи на Делфин.
Синиот делфин див делува како див, но исто така работи како растерач. Може да ги замени сите други симболи на екранот и да ви даде мултипликатор 2x - но овој делфин див ќе се појави само на макари 2, 3 и 4.
Втората дива во Делфин злато е златниот делфин (ха, видете што направив таму?), И се појавува за време на вашиот круг за слободни фрлања. "Значи, како го активирате тоа?" Слушам што прашуваш. Па, вашиот бесплатен бод за врти е активиран со добивање на 6x или повеќе Blue Dolphin Wilds на влажни 'n' диви репортажи.
Решетки и врти
Добијте ги 6x, 7x, 8x, 9x, 10x, 11x или 12x Blue Dolphin Диви Scatters на макарите, а тоа се 3, 6, 9, 12, 15, 18 или неверојатни 21 Free Spins за вас! И тоа е за време на овие врти дека оние трикови Златен Делфин Диви доаѓаат во игра. Тие исто така можат да ги заменат сите други симболи на слотот, иако тие се појавуваат само на 2nd, 3rd, 4th и 5th ленти. Што е најважно, Златните Делфин диви сцени убаво на лентите за време на кругот ...
Подготвен да Гембл?
Сите ваши победи може да се коцкаат откако спинот заврши со кликање на копчето Срца и клубови во контролниот панел. Двоен или четворка вашата победа со претпоставка на боја, или костум, на лицето надолу игра картичка. Добијте погрешно иако и вашата победа награда е збришан и играта на коцкање е завршена. Waah waah waaah.
Делфин злато на вашиот мобилен
Слот за Dolphin Gold е достапен на вашиот мобилен, таблет, лаптоп и десктоп. Секаде каде што сакате да го играте всушност!

Случајни Слободни Слот игри:

Полицајци и бандити
Полицајци и бандити
Полицајците N Bandits е навистина љубовен слот игра пуштена од Playtech во 2012. Врз основа на класиката и многу ...
Играјте слот!
Алис и црвената кралица
Алис и црвената кралица
Подгответе се да се нурнете во светот на авантури, придружуван од Алис со прекрасна игра Алис и Црвениот ...
Играјте слот!
Sic Бо
Sic Бо
Си Си Бо е брза, не-бесмислена игра која треба да им се допадне на обожавателите на двете играчки и рулет, или на секој кој ...
Играјте слот!
Џез на нови орлеани
Џез на нови орлеани
Џезот на Њу Орлеанс е видео игра со слот 5-ролна. Можете да активирате до линиите 5 и да се обложувате ...
Играјте слот!
Западна граница
Западна граница
Веројатно, сите момчиња (па дури и многу девојчиња) се претпоставуваа себеси како освојувачи на северноамерикански прерии во своето детство ...
Играјте слот!
Џокер покер 4 игра моќ покер
Џокер покер 4 игра моќ покер
Џокер покер 4 Play Power Poker е мулти-рака варијација на популарната игра Џокер покер. Играчите се обложуваат на 4 ...
Играјте слот!
Супер multitimes прогресивни
Супер multitimes прогресивни
Супер Multitimes прогресивен слот машина. Супер Multitimes прогресивен слот дава играчи шанса да победи секоја од четирите ...
Играјте слот!
Златен митинг
Златен митинг
Gold Rally е една од најпопуларните онлајн казино игри во Supercasino. Прогресивниот џекпот значи дека потенцијалот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ксинг старател


Ксинг Гардијан е слот за 5-ролна со 1,024 начини за победа. Еден спин може да чини помеѓу £0.50 и £ 100 и највисокиот платен симбол, наградата Ying Yang Scatter x500 за 5 од неа било каде на лентите. Ако освоите три или повеќе Scatters, се доделуваат бесплатни игри 10 за време на кој било кој од лентите или сите од нив може да се заклучат и да се вртат заедно за да ги прикажат истите симболи во соседните позиции. Дури и ако не сте ја активирале бесплатната кружна кружница, постои друга случајно активирана функција која може да се појави во основната игра. Тоа се вика "Подемот на Змејот" и ќе открие оџак на Диви на едно или повеќе ролни.

Случајни Слободни Слот игри:

Фабрика за злато
Фабрика за злато
Неверојатен златен фабрички слободен казино слот доаѓа со 5 ленти, 50 плати линии и 3 редови. Добредојдовте во ...
Играјте слот!
Фонтана на младоста
Фонтана на младоста
Со фонтаната на младите, нема да имате проблеми да останете млади. Изгледа толку јасно и поканува, па играј ...
Играјте слот!
Диви игри
Диви игри
Дивите игри треба да започнат, дали сте подготвени да заглавите во акција? Овој слот машина ...
Играјте слот!
Дерби долари
Дерби долари
Добивате сите облечени и да се упатите кон Аскот тркачката патека овој викенд? Нејзиното величество, кралицата на Англија, сите војводи ...
Играјте слот!
Двоен wammy
Двоен wammy
Барате ретро-стил слот машина со малку допир на класа и искра? Двоен Whammy може да биде во право ...
Играјте слот!
Класични слотови нула
Класични слотови нула
Класични слотови Scratch е онлајн казино игра од Playtech која ги комбинира елементи на гребење картичка со аспекти на ...
Играјте слот!
Gopher злато
Gopher злато
Навивачите на онлајн слотови ќе знаат дека има фер неколку рударски тематски игри таму во казино; наведуваш ...
Играјте слот!
Вџашен
Вџашен
Придружете се на силите со Тор, нордискиот бог на громот, да се борите со силите на природата и да освоите голема ...
Играјте слот!
0 Коментари

Циганска


Ви препорачуваме да одите на возбудливо патување и покрај тоа што ќе имате шанса целосно да се натоварите во космичкиот свет. Вие вибрирате вашата судбина и комбинации на плати. Можете исто така да одлучите колку бесплатни вртежи сакате да ги добиете во оваа игра. Светлата графика и јасен интерфејс ќе ви помогнат да добиете голема победа, а нашите творци претпоставуваат дека тоа сигурно ќе ве изненади. Ова е краток опис на играта; останува само да дознаам како да победам Циганска Месечен слот. Сега ние ќе ви помогнеме да се справите со оваа игра. Не грижете се овде можете да ги најдете сите детали во врска со тоа, како што се корисни и корисни тајни на играта, повратни информации од тестерот, подесувања, бонуси кои се достапни и каде можете да ја играте оваа игра.
Ние извршивме повеќе тестирања со кои направивме одредени заклучоци и откривме возбудливи модели. Не можете да најдете вакви информации насекаде. Ние нудиме подолу материјал кој има голема практична вредност. Треба внимателно да ги прочитате информациите подолу, а потоа големата победа ќе биде вашата.

Случајни Слободни Слот игри:

Фанки пилешко
Фанки пилешко
Ако полека растете уморни од градскиот живот и копнеете за пауза во селата, ние ...
Играјте слот!
Царот на змејот
Царот на змејот
Змејот император слот не е сам во се базира околу Далечниот Исток тема, но тоа е, секако, еден од ...
Играјте слот!
Летечки свињи
Летечки свињи
Пробајте ја вашата среќа со нашиот видео спот Летечки свињи. Притиснете го копчето Spin и завртете го патот за да имате некои ...
Играјте слот!
Среќата на амазоните
Среќата на амазоните
Ако некогаш сте помислиле дека ќе бидете доволно храбри да се обидете и да го преземете богатството на легендарните женски Амазонски воини ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker (изговорено од pi pi) ги комбинира елементите на древната кинеска игра на Паи Гоу и на американскиот ...
Играјте слот!
Шест акробати
Шест акробати
Шест Акробати е 5 репортажи и 9 pay-line видео спот напојуван од провајдер на Microgaming софтвер. Овој слот е инспириран со ...
Играјте слот!
Zany зебра
Zany зебра
Слонот Zany Zebra беше издаден во 1999 и беше еден од првите слотови за зебра или слотови за Microgaming со животни ...
Играјте слот!
Алкерос кула
Алкерос кула
Искусете ги магичните чуда кога ќе се качите на кулата со легендарниот волшебник Алкемор! Излезете го АЛКЕМОРНИОТ КУЛТУРА, критичен врв на магичен ...
Играјте слот!
0 Коментари

Валкирија кралица


Valkyrie Queen е Висока 5 слот игра со 5 репортажите и 243 победнички начини. Оваа игра за игра со висока дефиниција ви овозможува да заработите огромни награди како што комуницирате со жестоката кралица на Валкијри на бојното поле. Играта е комплетна со диви, растресити, слободни вртења и тркалање. Оваа игра е исто така компатибилна со Mac компјутери / лаптопи заедно со iPads (2 или подобро) и iPhone-и.
Викиншките битки на кралицата Валкири
Оваа онлајн игра се заснова на фикционалниот лик Валкири Кралицата, која беше, секако, инспирирана од нордиската митологија. Со Valkyrie Queen, можете да освоите до 50 Free Spins и присуството на тркалање на тркалата значи дека ќе имате многу шанси да формирате многу победнички комбинации со секој спин. Симболите на макарите, исто така, остануваат лојални на темата на Валкири кралицата. Некои од симболите кои нема да ги пропуштите се: Valkyrie Queen Logos, самата Valkyrie Queen, Valkyrie Queen's Hammer, бродови, Valkyrie Queen's Letey Horse, Valkyrie Queen's Hawk и вообичаените вредности на покер картички, кои вклучуваат Ace, King и 5.
Оваа игра има 243 начини за победа и ова е сосема различно од повеќето игри таму. Присуството на толку многу победнички начини може да значи само едно нешто, а тоа е способноста да се формираат победнички комбинации со секое вртење. Оваа игра, исто така, има едноставен и лесен за совладување на интерфејсот, што го прави одлично за оние играчи кои бараат одлично искуство, минус сите сложени поставки што ги вклучуваат и некои други супериорни видео слотови. Црвениот, синиот и злато боите ја поставија сцената за опасност и моќ, и карактерни црти на кралицата Валькири.

Случајни Слободни Слот игри:

Мрсна работа
Мрсна работа
Мрсна бизнис е игра на 5-ролна видео слот. Можете да активирате до линиите 5 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
Тотински автомобил човек
Тотински автомобил човек
тој Египќаните го преземаат Лас Вегас и сакаат да бидат дел од епскиот ремонт. Придружете се ...
Играјте слот!
Бел на богатство
Бел на богатство
Вклучете го Bell of Fortune со оваа 3-ролна игра со софтверот Play'n Go. Играта има само еднократна исплата на 1, ...
Играјте слот!
Сизлинг се врти
Сизлинг се врти
Sizzling Spins е видео слот создаден од Play'n GO софтвер. Играта има карактери на 5 и 243 линии ...
Играјте слот!
Thor моќен одмаздник
Thor моќен одмаздник
Тор: Моќниот Avenger онлајн казино слот машина игра е суперхерој тематските слот со 30 линии. Откако ќе го отворите, ...
Играјте слот!
Царска градина
Царска градина
Како обожаватели на онлајн слотови, среќно сме навикнати да го направиме виртуелното патување до мистичниот и мистериозен исток. Таму ...
Играјте слот!
Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Релативен триаголник во Атлантскиот Океан, кој се наоѓа помеѓу Флорида, Бермудски Острови и Порто-Рико, се користи за да се нарече Бермуда ...
Играјте слот!
Риболов
Риболов
Фрли ја својата шипка и ролна во победи со АНГЛЕР! Ова пет ролна, дваесет исплатени видео слот карактеристики burly ...
Играјте слот!
0 Коментари

Микеланџело


на Микеланџело слот машина игра, е еден од tumbling репортажите формат слотови што е толку популарна во казина од целиот свет овие денови. Со овие игри, симболите паѓаат од врвот на екранот за да го полнат екранот, наместо да се вртат во начинот на кој прави редовна машина за игри.
Одговорот е Микеланџело! Еден од најголемите уметници што некогаш живееле доби пофалба од веројатно најневеројатно извори, а тимот за развој на софтвер High5 Games го посвети својот 99 линии за исплати на познатиот сликар, скулптор, архитект и поет.
Слот ги содржи скулптурите на уметникот Дејвид, најверојатно најпознатото дело на Микеланџело, статусот на Мојсеј и женската скулптура која всушност не ѕвони никакви ѕвона. Освен највисоко платеното писмо М и трите гореспоменати икони, други симболи вклучуваат А, К и Q.
Линиите во Michelangelo се прилагодливи и плеер може да игра на една линија или да го зголеми бројот на 10, 25, 50 или 99. Минималниот залог е затоа $0.01 додека максимумот што може да се префрли на еден спин е $ 990. Опцијата за автоматско пуштање е достапна и за да започнете континуирано вртење, играчот ќе треба да кликни и да го задржи главното копче Спин, а потоа да го одберете бројот на авто-кругови, почнувајќи од најмалку 5.
Откако ќе се стартуваат бандажи, тие ќе почнат со каскадирање; со други зборови, симболите не се вртат едноставно, паѓаат каскадно и кога ќе се формира победничката комбинација, сите икони кои формираат валидни комбинации за плаќање ќе експлодираат, а горните симболи ќе се каскаат на нивните места.
Овој вид макари е исклучително популарен, не само поради тоа што ја менува динамиката на играта, туку и поради фактот што ја зголемува шансата да се формира нова платена комбинација.
Очекуваното враќање на процентот на играчи е само 94.9%, што, како што прогресивниот поглед на уметноста на Микеланџело еднаш го направи, дефинитивно ќе подигне неколку веѓи.

Случајни Слободни Слот игри:

Џез-клуб
Џез-клуб
Дали сте подготвени да имате одлична ноќ? Дали сте подготвени да ги препуштите музиката и да ги смири ...
Играјте слот!
Фантастично четири
Фантастично четири
Фантастичната четворка игра се базира на суперхероите на Марвел. Обичните луѓе сега имаат суперсили. Играчите ќе најдат види ...
Играјте слот!
Џамбо Џокер
Џамбо Џокер
Карактеристики на Џамбо Џокер. Jumbo Joker видео слотот доаѓа со RTP од 95% и ви нуди двојна ролна ...
Играјте слот!
Блекџек прекинувач
Блекџек прекинувач
Главната разлика помеѓу класичните игри со блек џек и верзијата на Switch е фактот дека наместо една рака ...
Играјте слот!
Голем 88
Голем 88
Голем 88 слот. Големиот 88 е ориентална тематска машина од Betsoft, со нежна кинеска тема и опсег ...
Играјте слот!
Вистински шериф мобилен
Вистински шериф мобилен
Има нов пиштол кој го напаѓа шерифот во градот и тој е надвор од одмазда. Вистинскиот Шериф 3D слотови е уште еден ...
Играјте слот!
Диви желби
Диви желби
Влезете во светот на Арабија, каде што Џине заедно со неговата светилка ќе ви помогне да ги остварат вашите соништа ...
Играјте слот!
Мумијата
Мумијата
Мумијата е одлична игра, базирана на ликовите на популарната холивудска трилогија, со дарежлив џекпот на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Златен витез


Златен витез е неверојатен слот со реални чувства. Играњето ќе ве однесе назад до храбри, благородни и романтични времиња кога луѓето би можеле да се потпрат на витештвото, чесноста и лојалноста на витези. Овој слот содржи кабли од 5 и 40 + 40 линии. Исто така, доаѓа со диви, функција Scatter Bucks и бонус за слободни фрлања. Исто така, ќе се среќаваме со соодветни витешки симболи, како што се Коњите и Витезот. Оваа игра дефинитивно ќе ве однесе години назад во средниот век каде царства владееле кралеви и кралици.
Победи го срцето на принцезата
Само човекот 1 може да го освои срцето на принцезата, а Златниот витез е решен да биде тој човек. Како принцезата гледа, Златен витез се обидува да остави белег во своето срце со освојување на турнирот на шампиони. Придружете се на Златниот витез во неговата потрага, се бори за највисока позиција меѓу некои од најдобрите витези во кралството. Покрај освојувањето на срцето на принцезата, исто така, ќе си заминете со значителни раси. Останувајќи во согласност со темата се симболите кои вклучуваат витешкиот коњ, принцезата, самиот витез, змеј и вообичаените вредности на покер картички кои се многу добро направени за да се совпадне со темата.
Бидејќи овој слот е напојуван од High 5 Games, дефинитивно ќе уживате во импресивни звуци, прекрасни анимации, живописни графики и можноста да земате домови многу неверојатни парични награди, а да не зборуваме за крајната награда за освојување на срцето на принцезата.

Случајни Слободни Слот игри:

Пирамида од трепереви
Пирамида од трепереви
Може да има повеќе слотови базирани на Антички Египет од било која друга тема во светот на коцкањето. Антички Египет ...
Играјте слот!
Шеќер поп мобилен
Шеќер поп мобилен
SugarPop воведува сосема нова раса на игра, совршена комбинација од најдобрите видео спот и обични игри ...
Играјте слот!
Договорот или без договор светски слот
Договорот или без договор светски слот
Кога зделка или без никаква спогодба најпрво се појави на звучните бранови, тоа беше програмата што не можеше да се избегне - шоуто ...
Играјте слот!
Легенда за нил
Легенда за нил
Истражувајте ги безвременските митови во Египет во ЛЕГЕНДАТА НА NILE, најновата верзија на видео-слотови од Betsoft Gaming! Ова ...
Играјте слот!
Голем врв
Голем врв
Се тркалаат, навивам! Microgaming го носат циркусот во градот (и Wombat Casino), што е многу вид од нив! ...
Играјте слот!
Двојна магија
Двојна магија
Овој класичен слот-машина е доста симплистички, и коцкарот не мора многу да размислува кога ќе стави залог ...
Играјте слот!
Возете мултипликатор осакатување
Возете мултипликатор осакатување
Добредојдовте во иднината! Поставете и подгответе се да се натпреварувате на виртуелни улици во Drive: Multiplier Mayhem ™! Ова ...
Играјте слот!
Rocknroller
Rocknroller
Rock n Roller е фантастична опција за оние кои се нови на слотови и сакаат некомплицирана игра ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вивалдис сезони


годишни времиња се нашиот начин на живот. Секоја година се движиме од еден до друг понекогаш без напор во други времиња. Вивалди бил композитор кој донел промена во тоа како ги гледаме нашите сезони. Многу години по ред, индустријата за коцкање не можеше да се спротивстави на искушението да создаде мемориска игра на легендата и неговата работа. High5Games го направи историскиот скок со успех. Тие им помагаат на гејмерите низ целиот свет да ги преживеат мјузиклите. Сега, сепак, можеме да ги истражуваме годишните времиња не само од музички очи, туку од перспективата на казиното слот.Вивалдијската сезона е во нашата перспектива прекрасно направен производ. Па, не се осврнуваме само на ликовите кои се вклучени, туку и на самиот распоред. Создавањето содржи пет ленти вметнати во пет-три распоред на екранот. Видео-слот има шарена тема уметнички создадени за да биде привлечен да се погледне и да се вклучат. Дополнително, постојат четириесет линии за исплата кои треба да се истражат. Тоа е доволно поле за да ги откријат огромните исплати пред да почнете да го пробате сегментот на џекпот. Графиките не се разбирливи, бидејќи тие соодветно ги поддржуваат функционалностите на играта. Начини на PlayingAn предност со слот е неговата вкрстена компатибилност. Го прави лесно да се игра Вивалди за годишни времиња за вистински пари. Тоа може да се изврши непречено на двете компјутери и лаптопи слично. Заедно со тоа, MAC-поддржаните архитектури, исто така, можат да го примат софтверот. Најновиот развој е тоа што уредите на iOS биле наложени на листата. Затоа, флексибилноста е зајакната со врвни стандарди што ја прават играта омилена за многумина. Симболите кои се совпаѓаат со сезоните носат добри вести. Треба да бидете заинтересирани за дивите и растура. Тие се најбогатите и просперитетни атрибути на оваа игра.
Диви
Логото го прави на местото на дивината. Се добиваат поголеми способности од останатите симболи. Всушност, може да ги надмине другите и да ги заземе своите места. На тој начин, играчот има шанса да формулира шема на победник и да бара некои награди. Како и во други слични онлајн казино, дивата не успева само да го надмине расејот што е следен во командата.
Растера
Првата и последната лента се одбија од привилегијата за хостирање на разбојниот симбол. Така, можете да очекувате само да се појават на остатокот од лентите. Симболот е портал на слободниот круг. Така добро ќе бидете во потрага по овие икони. Добивањето само три е доволно за да ви овозможи да добиете седум дополнителни свиоци бесплатно.
Научете како да WinDepending на играта дух имате, неколку додадени бонус вклучени може да резонираат поинаку со вас. Некои луѓе го гледаат ова како неуспех на казиното игралиште Вивалдис за време на Вивалди, тврдејќи дека имаат минимизирани опции за играње. Други гледаат на позитивната страна дека има помалку одвлекување за да ве оддалечи од основната игра. И покрај тоа што има неколку дополнителни атрибути, вклучените се вредни за напор. Super StacksПред да се вртите било кој круг, постои избор на симбол што треба да се намести. Овие наредени икони обезбедуваат повеќе начини да се внесат пари или награди. Бидејќи има четириесет линии да се игра, можностите за победа се огромни. Секоја линија може да потрае 0.01 до 3.00 монети во вредност. За да ги пресметате вашите износи за повлекување, пронајдете го производот на победи што ви се доделуваат и облози што ги имате инсталирано на секоја линија. Дополнително, тука е и понудата на монети од 1000 монета. Таа се стекнува со тоа што има пет од иконите на логото во линија за репродукција.

Случајни Слободни Слот игри:

Џокер покер
Џокер покер
Во оваа статија, ќе одам да објаснам како да победите видео покер машини со: играње попаметно играње побавно подигање ...
Играјте слот!
Диви ловци
Диви ловци
Дали некогаш сте копнееле да бидете див ловец? Да се ​​вратиме во првобитна држава, во која само преокупациите ...
Играјте слот!
Диви скараби
Диви скараби
Најпопуларниот сајт за казино во Велика Британија - King Jack Casino, ви нуди уште еден египетски видео спот наречен Диви Скараби ...
Играјте слот!
Гладијатор
Гладијатор
Тоа е искуство на игра што е две милениуми во правењето - речиси може да го слушнеш рикањето на ...
Играјте слот!
Книга на мртви
Книга на мртви
Играта на мртви слотови е епска онлајн казино слот машина објавена од Play'n GO. Придружи се на Богата Вајлд ...
Играјте слот!
Грешки партија
Грешки партија
Уживајте во чудесната игра на партијата "Грешки" во Среќен ВИП казино! Тоа е единствена игра создадена од Play'n GO ...
Играјте слот!
Каубојци и вонземјани
Каубојци и вонземјани
Каубои и странци онлајн казино слот машина игра се состои од 5 ленти и 9 исплати. Играта врз основа на ...
Играјте слот!
Источен змеј
Источен змеј
Има секогаш отсекогаш мистериозна аура околу Кина, и Источен змеј, онлајн игра со 5-ролна игра ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ноќ на мистерија


Она што го прави А Ноќ на мистеријата така ангажирање за играчи? Можеби тоа е фасцинантен карактер. Можеби тоа е драматична драма. Можеби тоа е новиот бонус за колекција на клучни зборови. Што и да предизвикаат интриги, едно е очигледно - ноќта на мистеријата брзо станува една од најпопуларните нови игри во индустријата за казино.
Ameristar, кој поседува и управува со осум казина во Соединети Држави, го потврди тој факт кога објави во новата реклама дека овој хит од High 5 Games е "... еден од најновите и најпопуларни слотови сега на Америстар". Иновативната игра на слот-играта и криминално забавните ликови го направија еден од највозбудливите нови игри на пазарот.
Ниту една друга игра во индустријата нема бонус круг, како што е "Ноќ на мистерија", во која се прикажани бонусите за колекција на Clue. Играчите се доделуваат девет бесплатни вртења и добиваат дополнителни бесплатни вртења кога "фатат" женски осомничен или една од индиции поврзани со неа. Бонусниот круг е збогатен со возбудлива музика и авантуристички анимации.
За повеќе информации за „Ноќ на мистерија“, контактирајте го [Email заштитени] Погледнете го огласот на „Америстар“ за играта подолу.
Ноќ на мистерија. Mayhem. Убиство. Мистерија. Зловерниот лик на ликови изгледа да го уништи замокот од своето богатство. 3 со ремени 5. 9 и 40 платни линии. Посебна карактеристика: наредени симболи, наредени диви и бонус за колекција на клуч.

Случајни Слободни Слот игри:

Алчните гоблини мобилни
Алчните гоблини мобилни
Алчните гоблини е меѓу најновите изданија за видео снимки од Betsoft. Овој прогресивен џекпот, 30-исплата, 5-ролна видео слот е ...
Играјте слот!
Митски девица
Митски девица
Mythic Maiden ™ е прогонуван слот машина игра во центарот околу наодите на патникот донесе врати од подземјето, и скриени ...
Играјте слот!
Spectra
Spectra
Некои играчи сакаат да одат на врвот и да дизајнираат комплексен универзум исполнет со детали за играчите да ...
Играјте слот!
Екскалибур
Екскалибур
Екскалибур е 5-ролна, 3-ред и 20-фиксна видео линија за залог. Играта содржи бесплатни вртења, изгубени победи и диви ...
Играјте слот!
Едра од злато
Едра од злато
Поставете плови за да ги откријат новите светови на богатство и богатство со Едрата на злато, машина за 5-ролна со Play'n ...
Играјте слот!
Бонус покер
Бонус покер
Бонус Покер е варијација на Џек или Подобро видео покер кој нуди бонус исплати за 4 на ...
Играјте слот!
Максимална штета
Максимална штета
Макс Штедење се врати за да го спаси светот од туѓа инвазија уште еднаш, овој пат во најновиот слот на Microgaming; ...
Играјте слот!
Спин лабораторија
Спин лабораторија
Ако сте љубов на науката, тогаш една од најновите и најпознатите неверојатни онлајн слот игри од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелен рагби


Виртуелен рагби игра од 1x2gaming е симулација на играта на Светското првенство во рагби. Играта нуди 47 натпревари кои вклучуваат дваесет тим кој мораше да се квалификува за Светското првенство во 2013. Секој круг ќе трае само неколку секунди, па играта е навистина брза и возбудлива. Начините на кои може да се обложуваат ги вклучуваат резултатите од директното првенство, поединечни натпревари, победници во групи, акумулатори, синглови или повеќе облози. Најдобриот дел е тоа што може да се обложуваат 24 часа дневно, 7 денови во неделата.
Постојат неколку различни опсези на натпревари како што се Азискиот хендикеп, На гости, Нацртај и Дома. Облогата започнува со она што е познато како групна фаза која вклучува осум групи од четири различни тимови кои си играат еден со друг. По оваа фаза, победниците заедно со второпласираните од осумте групи ќе продолжат понатаму во фазата на нокаут. Секоја фаза на нокаут фаза ќе ги отсече тимовите додека не останат само два тима за да се натпреваруваат во финалето на Светското првенство. Сите резултати ќе бидат видени во центарот на екранот по секој натпревар. Може да се случуваат врски, за кои ќе се бара евиденција за идентични точки кои ќе се применуваат во специфичен опаѓачки редослед за разликите во бодовите, бодовите за, победничките игри и шансите.
Што да победиме
Колку може да победите, навистина зависи од вашите облози и како се обложувате. Сепак, може да победи најмногу еден играч што е £ 9,999 за време на еден круг. Соодветниот максимум што може да се добие во американски долари е $ 14,266.
Предностите
Играта е возбудлива и забавна со интерфејс кој е лесен за користење и ви овозможува да уживате во рагби целиот ден и цела година. Лесно е да се игра виртуелната спортска игра, дури и за играчите кои не се запознаени со вистинската рагби игра.

Случајни Слободни Слот игри:

Бонус покер лукс
Бонус покер лукс
Како што рековме претходно во нашата прегледна статија, Bonus Poker Deluxe е игра, која користи палуба на 52 ...
Играјте слот!
Топла снимки
Топла снимки
Спот за Hot Shot од Bally доаѓа со ремени 5, 3 редови и 20 линии. Оваа игра со видеоснимки потсетува ...
Играјте слот!
Екстра пари
Екстра пари
Добредојдовте во Extra Cash !! Овој видео приклучок од Next Generation има ремени на 5, 4 редови и 50 линии и е ...
Играјте слот!
Carnivale royale
Carnivale royale
Прошетка низ влезот на шаторот и се восхитувам на возбудливиот циркус-инспириран слот машина на Carvinal Royale. Наместо три прстени, ...
Играјте слот!
Dragonship
Dragonship
Обидете се со слот за Dragonship онлајн бесплатно во демо режим без даунлоадирање и нема потреба од регистрација и читајте ја играта ...
Играјте слот!
Победнички волшебници
Победнички волшебници
Палки подготвени за волшебниот слот машина која е Вининг Визардс. Овој неверојатен 5-ролна слот машина од Microgaming ...
Играјте слот!
Гении камења
Гении камења
Genie's Gems е еден од најстарите видео снимки од Microgaming и како таква, нуди само 5 ремени и ...
Играјте слот!
Свежо овошје
Свежо овошје
Програмерите од провајдерот на софтверот за казино на Endorphina ја опремија играта со 5 × 4 игра-шема, што значи дека ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелен фудбал


Зошто да чекате за викенд? Виртуелен фудбал е нашата предводник на играта замена на оригиналниот виртуелен фудбал"фудбалски бес'. Таа ги комбинира гарантираните маргини на инстант победнички игри со емоционално вклучување на традиционалните спортски обложувања. Виртуелниот фудбал е продукт на флеш играч кој симулира цела фудбалска сезона за еден час. Таа создава целосна листа на натпревари од англиското првенство во текот на преку 40 лигите од целиот свет.
Оваа игра навистина го вклучува играчот. Замислете како навивач, вашиот локален дерби двапати на час на секој час - и шанса да се обложувате на исходот! Обложувањата се движат од победничките синглови до Британскиот стил Голијатс (247 комбинации).

Случајни Слободни Слот игри:

Пачамама
Пачамама
Pachamama Слот машина. ... Настојувајќи да го смени тоа, Ендорфина го претстави Пачамама, игра која е тема на Маите ...
Играјте слот!
Диви игри
Диви игри
Дивите игри треба да започнат, дали сте подготвени да заглавите во акција? Овој слот машина ...
Играјте слот!
Трите мускетари
Трите мускетари
Три мускетари е возбудливо онлајн видео слот што ќе ви овозможи да се качат на херојска авантура со трио на ...
Играјте слот!
Кула потрага
Кула потрага
Подгответе се за целосна забава со онлајн казино игра кула Потрагата. Создадени од истите провајдери кои ни дале Диви ...
Играјте слот!
Баунти на бигор
Баунти на бигор
Овие игри за казино игра базирана на бајката Џек и Beanstalk едвај остави богатство ...
Играјте слот!
Универзални чудовишта на проклетството на фантом
Универзални чудовишта на проклетството на фантом
Тоа е приказна како безвременска како самата романса: љубоморен Фантом се среќава со млад пејач, го скрши срцето, паѓа ...
Играјте слот!
Пеколен портокали
Пеколен портокали
Ти си на часовникот со големи награди на линијата во најдобрата игра на игри. Врти ги шарени ленти ...
Играјте слот!
Под морето мобилен
Под морето мобилен
Под морето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Се нурне во морето ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелен светски куп


Врз основа на натпреварот 2010 World Cup, оваа виртуелна обложувалница може да се одигра во Casinoland Casino. Играта ги опфаќа сите лиги на ХНУМКС кои беа вклучени во турнирот со нокаут натпревари, вклучително и квалификувани тимови на 64.
Поставувањето на облози е едноставно едноставно да кликнете директно под Виртуелен Светски Куп лого на 1 × 2, азиски HC, под / над 205, обложување на групи, целосно обложување или изберете свој. Виртуелниот светски куп нуди широк спектар на облози. Откако ќе ги поставите своите облози, тие ќе се појават во полето за "залог резултати" во горниот десен агол на вашиот екран. Секој турнир почнува со она што се нарекува групна фаза. Оваа фаза е местото каде што 4 соодветните тимови, по еден од секој од групите 8, играат и се натпреваруваат. Вие заработите поени за победа, цртање и губење. 3 поени се доделуваат за победа, 1 за нерешено и нема поени за губење на натпреварот. Топ два тима од секоја од групите ќе напредуваат во фазата на нокаут.
Количината на тимови се намалува на половина за секој круг додека последните два тима не стојат во финалето. Правилата што ги наоѓате во "вистински" натпревар од Светскиот куп се применуваат на фазата на нокаут. Дополнително време се игра за тимовите кои се подготвуваат. A казна престрелка ќе бидат доделени ако ниту еден тим не победи со даденото дополнително време. Секој круг е долг 120 секунди. Имате само 75 секунди за да ги ставите своите пари за нокаут фаза и само 45 секунди за натпреварите.
Може да се обложувате на исходот на секој поединечен натпревар, победникот или на групите. Вкупно има повеќе од опциите за обложување на 50 кои можете да ги изберете. Генераторот на случаен број се користи за да се предвидат резултатите за секој натпревар одигран во Виртуелниот Светски Куп.

Случајни Слободни Слот игри:

Богатство на клопатра
Богатство на клопатра
Бонусот на Плајсон од Клеопатра има гени за 5, редови 3 и 20 линии за исплата. Овој прекрасен слот ќе зачудува ...
Играјте слот!
Море ловец
Море ловец
Play'n Go програмерите неодамна издадоа класичен натпревар во Морски Хантер, кој ги комбинира класичните слот-машини, прекрасните карактеристики и ...
Играјте слот!
Среќен редеа
Среќен редеа
Изберете го вашиот удел / линија со притискање на копчињата плус (+) и минус (-) над прикажувањето на линкот / линијата, пристапено преку страната ...
Играјте слот!
Хокеј на мраз
Хокеј на мраз
Хокеј на мраз, игра помеѓу два тима, секој обично има шест играчи, кои носат лизгалки и се натпреваруваат на мраз ...
Играјте слот!
1 може да 2 може
1 може да 2 може
Вомбат вели: "Јас сакам добра игра", што го прави 1Can2Can слот совршена игра за мене! Ние не ...
Играјте слот!
Jumpin зајак
Jumpin зајак
Светли смели бои го пополнуваат екранот додека играчите однесоа на небото со карактери 2 зајак додека скокаат ...
Играјте слот!
Гладијатор
Гладијатор
Тоа е искуство на игра што е две милениуми во правењето - речиси може да го слушнеш рикањето на ...
Играјте слот!
Еднократен блек џек mh
Еднократен блек џек mh
Иако точната потекло на Блек Џек се непознати до сега, играта е многу популарна во двете земји и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Борк, берзерер


Борк Берзерер казино слот, кој се игра на Thunderkick софтвер, има прилично импресивна приказната. Врз основа на страшен нордиски воин, ќе ја обожавате својата брилијантна графика, импресивен интерфејс, пристојна игра и апсолутно неверојатни исплати. Подгответе се да се сретнете со чудовишта и други страшни суштества додека учествувате во неверојатни авантури. Најдоброто од тука е, се разбира, дека ќе бидете наградени со фасцинантни награди за време на таа авантура. Овој слот е сличен на Птици на жица. Во оваа машина има 5 макари и 25 линиски линии. Оние кои ги обожаваат Thunderkick онлајн слот со пресврт, високо ќе го ценат фактот дека ова прекрасно тркало на богатството е исполнето со функции, особено бонус круг, бесплатни вртења, autoplay и див симбол. Затоа, се загарантирани многу немирни моменти. Патем, ако сте новодојденец во прекрасниот свет на коцкање, многу е препорачливо да ги испробате бесплатните онлајн слотови без режим на преземање за подобро да ја реализирате играта, нејзините правила и функции. Во секој случај, кога барате прекрасна играчка машина да се забавуваат и да освојат гигантски исплати, пробајте го онлајн игра на Bork the Berzerker од Thunderkick. Ако сакате да играте казино онлајн за вистински, ова тркало на среќа може да ве однесе од партали до богатство. Дали знаете дека нуди висока наплата на плати? Зошто да не пробаш среќа тогаш?

Случајни Слободни Слот игри:

Скапоцен камен
Скапоцен камен
Отворете ја пурпурна боја скапоцени кутии и уживајте во пенливи избори од најдобрите парчиња накит! Пробајте ги ...
Играјте слот!
Ривиера богатство
Ривиера богатство
Riviera Riches е видео-слот за 15-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Играта содржи луксузни симболи, кои се движат ...
Играјте слот!
Gunslinger
Gunslinger
Gunslinger: Reloaded е напојуван од Play 'N Go и има 5 ленти и 25 линии. Може да се репродуцира од 25p до £ 100 ...
Играјте слот!
Злиот циркус
Злиот циркус
Wicked Circus е трета рата во популарната серија Jokerizer. Се одликува со иконични победи и минијатурни режими ...
Играјте слот!
Yahtzee
Yahtzee
Казино Yahtzee го комбинира неизвесноста на играта со коцкање со стратегијата на Yahtzee. Предизвикот е да се фрли на ...
Играјте слот!
Погрешна грешка на воената зона
Погрешна грешка на воената зона
Општ опис «Punisher: War Zone Scratch» е бесплатна онлајн нула картичка од Playtech посветена на стрипови за ...
Играјте слот!
Диво овошје
Диво овошје
Ендорфина направи уште еден класичен дво-димензионален слот со висока дефиниција. Како што разбирате, не постојат тродимензионални анимации, а темата е западна ...
Играјте слот!
Каубојско богатство
Каубојско богатство
Каубојски богатство е пет-ролна, пет-payline видео слот со функции, вклучувајќи Autoplay, бонус кругови, бесплатни врти, Gamble, повеќе Джакпот, Scatter ...
Играјте слот!
0 Коментари

Моќниот атлас


Моќниот атлас онлајн казино видео слот има 5 ленти, 3 редови, и 40 плати линии. Во оваа фантастична онлајн игра за игри со High 5 Games, ќе се сретнете со личностите од грчката митологија и ќе ги најдете големите богатства на крајот на светот!
Атлас бонус игра
на златна Монета со мапата на Грција е симболот на Распот. Со негова помош, можете да стартувате заеднички на бонусите за бесплатни игри за бесплатни игри. Девет златни монети слета на 2, 3 и 4 репортажите ви дозволуваат да ги играте 7 бесплатните игри. Можете да освоите 7 дополнителни врти за време на бонус круг. Потребна ви е златна паричка во сите позиции на трите централни ремени за тоа.
Снимајте карактеристики на Atlas
Ако сте играле доволно Високи 5 Игри слотови за слободен, може да се сеќавате на оваа забавна игра која се појавува во неколку од нивните игри. Еднаш еден од нимфите или Зевс земјиштето во центарот на третиот ролна, ќе ви биде платена кредитна вредност доделена на овие симболи и нивниот мерач на кредитна вредност прикажан над лентите ќе се зголеми. Откако Атлас ќе биде заробен во центарот на третиот ролна, ќе ви биде доделена збирот на кредитни вредности на три симболи. И сите три кредитни вредност метри ќе се зголеми во исто време.
Тешко е да се замисли бесплатни казино игри слотови со бонус круг без симбол Диви. Значи, програмерите го додадоа овој симбол и на овој слот. Изгледа како логото на играта и го заменува секој симбол, освен за Scatter. За време на бонусната игра, Дивиот симбол, исто така, не може да ги замени Зевс, нимфите или Атлас за да ја иницира функцијата Снимање.

Случајни Слободни Слот игри:

Султанов богатство
Султанов богатство
Дали сакате да се појавите во мистериозниот Блискиот Исток и да се запознаете со величествениот султан, храбар Аладин и други ...
Играјте слот!
Плажа живот
Плажа живот
Дојде време да се земе задоцнета одмор по сето ова време поминато одземање, и што може ...
Играјте слот!
Ho ho ho
Ho ho ho
Весела Хо Хо Хо забавно казино слот од Microgaming има 15 линии, 3 редови и 5 ленти. ... Заеднички ...
Играјте слот!
Пари камила
Пари камила
Пари камел е 5 ролна, 20 payline од iSoftBet што може да се игра од само 20p спин на ...
Играјте слот!
Среќни дијаманти
Среќни дијаманти
Се надевам дека сте фан на класични слотови, бидејќи Play'n Go ви нуди навистина добра. Со 3 каиши ...
Играјте слот!
зум
зум
Thunderkick се едни од највозбудливите нови развивачи на игри кои се појавуваат во онлајн казино светот во последниве ...
Играјте слот!
Џејсон и златното руно
Џејсон и златното руно
Играта е посветена на познатиот мит за Џејсон, неговиот брод Арго и неговата екипа наречена Аргонаути. Тие ...
Играјте слот!
Блекџек повеќеканални
Блекџек повеќеканални
Уште една игра на Microgaming на картичката Blackjack, Multi-Hand Classic е едноставна и интуитивна, многу добредојдена онлајн функција ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелна евра


Дали имате носталгија за Euro 2016? Потоа уживајте во играњето Виртуелни евра од страна на 1X2 Network.Modelled по еден од најголемите фудбал настани во Европа, оваа игра ќе ве однесе на работ од твоето седиште додека чекате победите да слетаат. Оваа игра е натоварени со неверојатни обложување опции кои во голема мера ќе го подобри вашето обложување искуство. Виртуелна Евра е симулација која ќе ви даде опција за обложување помеѓу различните тимови кои се квалификуваа на турнирот 2016. Подгответе се да откриете неверојатни награди што се скриени во оваа игра, играјќи ја оваа виртуелна игра за големите победи.

Случајни Слободни Слот игри:

Муза
Муза
Овој енергичен видео-слот од софтверскиот гигант NetEnt ја црта својата тема од древни грчки приказни и митови и доаѓа ...
Играјте слот!
Змеј принцеза
Змеј принцеза
Змеј принцезата е 25 линија видео бонус слот од Genesis Gaming. Ќе се најдете во азиска градина ...
Играјте слот!
Xtra е жешко
Xtra е жешко
Xtra Hot е многу едноставен видео слот машина произведена од Новоматик. Како и сите други игри Novomatic, оваа игра е ...
Играјте слот!
Златна ера
Златна ера
Создавање на Microgaming Systems, Златна ера слот е поставена во 5 ленти, 15 линија за исплата. Оваа игра е тема на ...
Играјте слот!
Шест стрелец златник
Шест стрелец златник
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна игри за гребење со картички Six Shooter Looter Gold. Шест стрелец злато злато е многу ...
Играјте слот!
Спин лабораторија
Спин лабораторија
Ако сте љубов на науката, тогаш една од најновите и најпознатите неверојатни онлајн слот игри од ...
Играјте слот!
Хуго
Хуго
Play'n GO е шведски слот машина инвеститорот одговорен за забава играчи од целиот свет. Еден од најновите ...
Играјте слот!
Mega moolah
Mega moolah
Слотови се измамнички едноставни игри; Играњето на нив може да биде лесно и забавно, но има многу работи што поминуваат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелни легенди


на Партија Казино Казино е еден од најновите членови на онлајн коцкање заедница и има постигнато импресивен влез со речиси 1,000 игри и неверојатно креативни и добредојде веб-сајт. Вие нема да бидете совладани со бескрајни бонусни програми, но нивните шлепери на Viking Loot им обезбедуваат на играчите бесплатни чипови, бесплатни плови и бонуси за индивидуална основа. Казиното е составено од разни софтверски провајдери, а депозитите започнуваат малку како € 10.

Случајни Слободни Слот игри:

Среќни макари
Среќни макари
Слот машините не се многу класични од овој 3-ролна гроздобер слот машина од страна на Playson. Среќни ролни е масна, мазна ...
Играјте слот!
Мис Мида
Мис Мида
Неверојатната игра за игри на глувчето Мис Мида доаѓа со 5 рељели, 3 редови и 25 линии за исплата. Жената ...
Играјте слот!
Бум браќа
Бум браќа
Boom Brothers е видео слот за 20-payline кој работи на софтверската платформа NetEnt. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Торнадо фарма бегство
Торнадо фарма бегство
Торнадо Фарм Бегство е забавна игра за љубителите на фармски животни насекаде, со 5 макари и 20 исплати. Тоа го прави ...
Играјте слот!
Булион барови
Булион барови
На златната треска се појави во збирките. Овој класичен слот машина е поставена на Дивиот Запад и ...
Играјте слот!
Апсолутни супер ролни
Апсолутни супер ролни
Како е најдобро да се опишат Апсолутните Супер Реле? Дали е класичен слот? Или е посовремена ...
Играјте слот!
Златен ахој
Златен ахој
Злато Ахој е лов за лов на богатство, во кој се прикажани дивините, автоплајдерите, скелерите, слободните врти, бонусот за богатство на градите и Гембл ...
Играјте слот!
Thor моќен одмаздник
Thor моќен одмаздник
Тор: Моќниот Avenger онлајн казино слот машина игра е суперхерој тематските слот со 30 линии. Откако ќе го отворите, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Шест стрелач


Шест стрелецот е коцка игра од 1 × 2, снабдувач на софтвер за интернет казина. Целта на играта е за играчот да го превртува секој број претставено во дилерскиот список, со што е можно повеќе фрлања.
Правила
Играта започнува со играчот што прави залог.
Дилерот потоа ќе се тркалаат со шест коцки. Овие ќе бидат наведени како целни коцки.
Потоа плеер ќе се тркалаат со три коцки.
Секое лице претставено во свиокот на играчот ќе се провери во однос на целните коцки. Секое лице кое се совпаѓа се вели дека е елиминирано. На пример, ако има најмалку шест во Target Dice, а играчот се тркала најмалку една шест, тогаш сите шест во целните коцки ќе бидат елиминирани.
Играчот ќе продолжи да се тркала додека не се елиминираат целните коцки, или три пати, кое и да се случи прво.
Ако играчот ги елиминира сите целни коцки, тогаш тој ќе се плати според колку фрлања го зеде и платата подолу.
Шест стрелец табела
РОЛЦИ ПЛАЌА
1 12 до 1
2 8 до 5
3 1 до 1
пример
Следното е примерна игра. Кликнете на која било слика за поголема верзија.
На сликата погоре, ролка на продавачот беше 2-2-2-3-4-4. Така целните коцки се 2, 3 и 4.
Првиот тек на играчот е 1-4-1. Двете не помагаат, но четворицата ги елиминира двата четири од целниот коцка. 2 и 3 се единствената целна коцка останати.
Вториот ролна на играчот е 6-2-6. Шестерите не помагаат, но двајцата ги елиминираат секои две од целните коцки. Само тројца се потребни сега и еден се остави.
Третиот тек на играчот е 1-2-3. Еден и двајцата не помагаат, но тројцата ги елиминираат последните три од Target Dice. Со целта постигната во три рунди, облогата на играчот се плаќа 1 на 1.

Случајни Слободни Слот игри:

Нинџа
Нинџа
Порамнете се со најмоќните нинџи во оваа возбудлива игра. По активирањето на функцијата за бесплатни игри, Црниот нинџа ...
Играјте слот!
Триангулација
Триангулација
Треба да изгледа дека е невозможно да се изненади некој со невообичаени видео-слотови во современите онлајн казино, меѓутоа, ...
Играјте слот!
Тетрис супер Джакпот
Тетрис супер Джакпот
Ние се обложувам дека многу од вас поминуваат часови играјќи ја познатата загатка за тетрис во вашето детство, а можеби и некои ...
Играјте слот!
Сирени
Сирени
Шармантната сирена игра за забава доаѓа со 3 редови, 5 реплики и 30 линии за исплата. Ако барате ...
Играјте слот!
Маѓепсан
Маѓепсан
Заблуден резиме на слот. ... Секој слот кој нуди бонус круг, бесплатно се врти околу и прогресивен џекпот е ...
Играјте слот!
Piggies и волкот
Piggies и волкот
Piggies и Волкот е добредојден одмор од супер остра серија Марвел во Playtech. Објавено во 2013, Piggies и ...
Играјте слот!
Вжештеноста е вклучена
Вжештеноста е вклучена
Тие велат дека криминалот не се плаќа, но сепак, дамите на The Heat Is On не изгледа дека го добиле тоа ...
Играјте слот!
Kaffe bar bar bar'en
Kaffe bar bar bar'en
Kaffe BAR-BAR-BAR'en е видео игра за 3-ролна. Можете да активирате до линиите 5 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Покер генерал


Покер генерал е слична на популарната игра наречена Yahtzee. Тоа е игра со чиста коцка, што значи дека нема други парчиња, дури ниту игра табла, само пет коцки и табела за да го напишете резултатот.
Покер генералите се коцки кои, наместо да имаат број пипови, имаат репрезентации на карти за играње по нив. Покер генералот има шест страни, по еден од Ace, King, Queen, Jack, десет и девет, и се користат за да формираат покер рака.
Класичната игра со покер игра се игра со 5 генерал и два или повеќе играчи. Секој играч има вкупно 3 ролни и способност да држи коцки меѓу ролни. По трите ролни победи најдобрата рака. Ниту "флеш" ниту "директно рамно" не е можна рака, поради недостаток на костуми на коцките. (Секоја разновидност на покер генерал варира малку во однос на костуми, иако кец лист е речиси универзално застапена. 9 ♣ и 10 ♦ често се наоѓаат, додека личните картички традиционално не се претставени со костум, туку со боја: зелена за кралевите, црвена за кралици и сини за дигалки. Производителите не ги стандардизираа боите на страничните страни.)
Правила
Играчите се тркалаат по пет парчиња на секој круг и се обидуваат да ја добијат најдобрата комбинација за максимални бодови во различни редови. Правилата за постигнување ќе бидат објаснети во следниот дел од оваа статија и играта започнува со празна табела:
Коцките се свиткани на почетокот на секој потег и играчот кој треба да го направи овој потег одлучува, кој ред би можел да биде најдобро да ја искористи комбинацијата за генерации. Како што прикажува претходната слика, во табелата има 13 редови и нивните описи покажуваат соодветни пресметки на резултатите:
Едни - збир на сите 1
Twos - збир на сите 2
Тројца - збир од сите 3
Четири - збир од сите 4
Петци - збир од сите 5
Шести - збир од сите 6
3 од еден вид (3 или повеќе коцки со ист број) - збир од сите коцки
4 од еден вид (4 или повеќе коцки со ист број) - збир од сите коцки
Комплетна куќа (3 генерал со ист број + 2 генерал со ист број, и тие два броја мора да бидат различни) - 25
Мали прав (прав на 4 или повеќе генерал) - 30
Голем правец (право на сите коцки) - 40
5 од еден вид (сите коцки со ист број) - 50
Шанса (било комбинација од генерации) - збир од сите коцки
Резултатите од оваа табела се валидни само ако комбинацијата на генерал (употребена во соодветниот ред) ги исполнува условите на ред, во спротивно играчот 0 поени. На пример, ако играчот ротира 1-3-2-4-4, тој може да добие точка 1 во 1st редот (збир од 1) или 8 точки во редот 4th (збир од 4) или 30 поени на 10th ред (мал прав) итн. Играчот кој добива повеќе тотални поени, ја победува играта.
Други важни правила
Бидејќи основните правила ќе ја направат играта базирана на среќа, постојат неколку дополнителни поенти за да се направи поинтересна и стратешка:
Ако некој играч не е задоволен со коцкањето, тој може да одбере една или повеќе коцки и да направи друг потег со нив. Ова дејство може да се направи два пати на тековниот пресврт, а потоа играчот мора да ја користи комбинацијата што резултира со тоа, без да има повеќе промени во неа. Се разбира, дополнителни ролни не се задолжителни - ако играчот е задоволен со првиот рол, тој може веднаш да го искористи.
Користењето на коцките е задолжително во секој чекор. Тоа значи дека или ако ролната не прави никакви поени во кој било достапен ред, играчот мора да го користи, дури и ако ги запишува 0 поени за него. Тоа исто така значи дека секоја игра има точно потези на 13.

Случајни Слободни Слот игри:

24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Вулканска готовина
Вулканска готовина
Премисата на Вулканска кесичка од Новоматик е едноставна; реално едноставно. Во суштина тоа вклучува пештери обидувајќи се да ...
Играјте слот!
Дански флип
Дански флип
Дански Флип е видео игра со слот 5-ролна. Можете да активирате до линиите 20 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
Мега среќа
Мега среќа
Легендарната Mega Fortune ™ ве води во светот на богатството со оваа игра на Джакпот. Играта е 5-ролна, ...
Играјте слот!
Јети битката на Гринхет врв
Јети битката на Гринхет врв
Yeti битката кај Greenhat Peak е веселиот видео-слот со 5 рељели и 11 линии. Овој слот беше ...
Играјте слот!
Максимална штета и напад на вонземјани
Максимална штета и напад на вонземјани
Добредојдовте во игра од свој вид, Макс Штета и Вонземски напади! Тоа е слот-машина како тебе ...
Играјте слот!
Dragonz
Dragonz
Dragonz слотови игра содржи Диви симбол како многу видео слотови го прават. Нејзината заедничка функција е да се состои од секој победник ...
Играјте слот!
Пачамама
Пачамама
Pachamama Слот машина. ... Настојувајќи да го смени тоа, Ендорфина го претстави Пачамама, игра која е тема на Маите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Трка на кец


Трка на Аце е едноставна тркачка игра со Дерби во 1 × 2 Gaming. Идејата е дека играчот се обложува на костум. Потоа случајни картички се извлекуваат од палубата додека не се видат осум пати, а костимот е победник. Играчот може да се обложува пред или по седумте почетни картички.
Враќањата се движат од 50.71% до 97.26%, во зависност од тоа што се обложувате, па внимателно одберете го вашиот костим.
Правила
Играта се игра со палуба со картичка 48, користејќи ги сите карти, освен ас.
Четирите отстранети асови ќе бидат поставени на стартната линија на полето.
Играчот може да се обложи или "Анте Пост" или "Со Форма".
Ако играчот избира "Анте пост", тогаш тој ќе се заложи во оваа точка на една од четирите костуми. Секој облог ќе плати 3.75 за 1 ако победи. Откако играчот прави залог, ќе бидат прикажани првите седум карти во палубата.
Ако играчот избира "Со форма", тогаш ќе бидат откриени првите седум карти во палубата. Шансите потоа ќе се прилагодат според тоа колку картички се отстранети од секоја костум. Потоа, играчот може да се обложува на било кој костум.
Играта се чини дека ги елиминира ситуациите во кои се отстранети пет или повеќе од дадениот костум, бидејќи тогаш ќе биде невозможно да се победи тој костум, зашто нема да има доволно костим за да стигне до целната линија.
Следно, трката ќе започне со останатите 41 картички, кои ќе бидат откриени по еден по еден.
Како што секоја картичка се открива, кецот на тужбата на таа картичка треба да ја унапреди една позиција.
Првиот кец за освојување осум пати ќе победи и облози на тужбата од тој кец ќе победи.
Ако играчот одлучи да се обложува "Со форма", тогаш првите седум карти во палубата се откриваат пред трката. Се разбира, ова ги менува шансите. Колку повеќе картички од кој било даден костум се отстранети од палубата, толку е помал изгледот на победата на тој костум, а со тоа и на победничкиот облог ќе се платат. Забележав дека пет или повеќе картички од истиот костим никогаш не се отстрануваат, зашто тоа ќе резултира со нула шанса за победа. Тоа остава уште седум други начини на кои костумите може да бидат дистрибуирани во првите седум картички. Следната табела ги прикажува тие седум начини да се отстранат седумте костуми и како се исплаќа коефициентот на секое тужба. Сите победи се за "едно", што значи дека играчот не го добива оригиналниот залог на победа.

Случајни Слободни Слот игри:

Пеколни баба
Пеколни баба
Пеколни баба е најтешката слот игра со badass баби. Создадени од Microgaming, играчите не смеат да бидат измамени од овие ...
Играјте слот!
Електричен сам
Електричен сам
Електричниот Сем е акционен пакет за овошје со 243 начини за победа и шанса да ги освоиме 200 000 монетите ...
Играјте слот!
Моќен трозач
Моќен трозач
Овие природни сили ги движат целите групи на намотки: Посејдон, богот на морето, сега ги меша вашите добивки! Помести го ...
Играјте слот!
Крадец
Крадец
Кога крадец се подготвува за влез во дом, тој ќе ги подготви потребните предмети за да ги отвори вратите, ...
Играјте слот!
Сончев гребен
Сончев гребен
Овој видео-слот се напојува со Microgaming, и има прилично стандардно подесување, со 5 макари, 3 редови и ...
Играјте слот!
Целта на шампионот
Целта на шампионот
Иако ElkStudios се еден од поновите учесници на пазарот, тие брзо докажаа дека можат да научат повеќе ...
Играјте слот!
Виртуелни легенди
Виртуелни легенди
Party Party Casino е едно од најновите членови на заедницата за коцкање преку Интернет и направи импресивен ...
Играјте слот!
Пустинско царство
Пустинско царство
Пустинското Кралство е 25 линија, 5-ролна видео слот со бесплатна функција за предење на бои, каде што се пече во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Тачдаун


Тачдаун рулет е странична залог во некои електронски рулет игри направени од Интерблок. Ако играчот го прави страничниот залог и топката оди во нула или двојно нула, тогаш играчот ќе симулира фудбал игра базирана на четири ролетни вртења. Следејќи ги целосните правила и коефициенти.
Правила
Играта е базирана на стандарден двоен нула рулет.
Во прилог на сите вообичаени облози, играчот може да се заложи за $ 1 до $ 5 на страната што ќе се спушти како таблет рулет. Сите други резултати, 1 до 36, ќе предизвикаат страната да се изгуби.
Ако топката слета во нула или двојно нула, тогаш играта ќе оди во симулирана фудбалска игра.
Пред натпреварот, секој играч кој го направил страничниот залог ќе го избере црвениот или црниот тим.
Топката треба да започне на линијата 50-дворот (средината на полето).
Следните четири вртења ќе го одредат движењето на топката, и тоа:
Црвениот 1 до 10: дворовите 3 кон тачдаун на црвениот тим.
Црна 1 до 10: 3 дворови кон тачдаун на Црниот тим.
Црвениот 11 до 20: дворовите 5 кон тачдаун на црвениот тим.
Црна 11 до 20: 5 дворови кон тачдаун на Црниот тим.
Црвениот 21 до 30: дворовите 10 кон тачдаун на црвениот тим.
Црна 21 до 30: 10 дворови кон тачдаун на Црниот тим.
Црвениот 31 до 36: дворовите 15 кон тачдаун на црвениот тим.
Црна 31 до 36: 15 дворови кон тачдаун на Црниот тим.
По четвртото вртење, локацијата на топката ќе го одреди победникот на играта. Ако топката е поблиску до црвениот тачдаун, тогаш црвените победи. Обратно за црно. Ако топката е на линијата 50-дворот, тогаш играта ќе биде вратоврска.
Табелата подолу ја покажува победата за секој можен резултат под две познати табели за плати достапни за играта, идентификувани од страна на казина кои ја имаат играта. Победи според дворот се за облози само на победничкиот тим.

Случајни Слободни Слот игри:

Бонус покер
Бонус покер
Бонус Покер е варијација на Џек или Подобро видео покер кој нуди бонус исплати за 4 на ...
Играјте слот!
Центар суд
Центар суд
Како прилично добро поврзан Wombat, јас сум бил познат да ја завршам англиската летна сезона - знаеш, Челзи цвет ...
Играјте слот!
Слатка 27
Слатка 27
Неверојатниот казино слот Sweet 27 ја зголеми листата на Playn Go на класичните слотови во јуни 2017. Ова неверојатно ...
Играјте слот!
Тигар богатства
Тигар богатства
Играчот за игри на Tiger Treasures е еден од најновите дизајнирани и развиени од Bally Technologies. Е ...
Играјте слот!
Божиќ џокер
Божиќ џокер
Божиќ е време за забавување, релаксирање и земање работи лесно, а празничните слотови не доаѓаат многу понагласени ...
Играјте слот!
Книга на мртви
Книга на мртви
Играта на мртви слотови е епска онлајн казино слот машина објавена од Play'n GO. Придружи се на Богата Вајлд ...
Играјте слот!
Борк берзеркер пробие "n" коса верзија
Борк берзеркер пробие "n" коса верзија
Дали некогаш сте слушнале за Berzerkers - ликовите на нордиските ...
Играјте слот!
Таен обожавател
Таен обожавател
Дали имате таен обожавател? Можеби би можеле да дознаете со вртење на оваа романтично тематска видео слот машина од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелна африканска чаша


Оваа игра се фокусира на африканските национални игри. Има толку многу тимови кои се борат да бидат најдобри во Африка. Сите натпревари траат со 90 секунди, освен следните фази. Може да се впушти во следните резултати, победни победници или индивидуални натпревари. Играчот поставува облози поинаку, има такви за дома, далеку, нерешено, над и еден за цели. Тие даваат неколку комбинации за да поставите повеќе или еднократно залог. Едно е дозволено да се стави залог 5 минути пред натпревар почнува. Играчите имаат неколку тимови за да се обложат, оваа игра дава 94.46% RTP и може да победи изобилно.

Случајни Слободни Слот игри:

Дама на Египет
Дама на Египет
Играта на Дама од Египет, направена од WMS, е чиста забавна игра и обезбедува игра која е ...
Играјте слот!
Jumanji
Jumanji
NetEnt е неоспорен крал на џунглата, а Jumanji ™ видео слотот го докажува тоа. Врз основа на оригиналот Jumanji ...
Играјте слот!
Супер дама среќа
Супер дама среќа
Се чини дека iSoftBet е во фаза од неодамна како што започна еден повеќе зачудувачки слот и уште еднаш ...
Играјте слот!
Клеопатра - последен од фараоните
Клеопатра - последен од фараоните
Клеопатра Последниот од фараоните е 5 ролна, слот за плаќање на 10 од Новоматик кој може да се игра на сите ...
Играјте слот!
Рубикс богатство
Рубикс богатство
Играњето на богатството на Рубик е далеку полесно отколку обид за фрустрирачки сложено вистинско нешто - и може да победиш ...
Играјте слот!
Духови на Божиќ
Духови на Божиќ
Врз основа на познатата книга на Чарлс Дикенс, "Божик Керол", призраците на Божиќните видео снимки е уште една игра создадена ...
Играјте слот!
Бинго милијарди
Бинго милијарди
Овој 5 ролери 25 линија за исплата линија од Nextgen има голем број на примамливи функции. На макарите се бинго ...
Играјте слот!
Супермен
Супермен
Дали сте подготвени да ги ставите сите ваши јајца во една кошница и да се поставите на непредвидлива авантура со една од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелна шампионска лига


Оваа игра е базирана на Лигата на шампионите од 2009 и 2010. Играта за слот е понудена во многу онлајн казина составени од квалификувани тимови на 32 со нокаут натпревари и сите рунди на лига понудени во Лигата на шампионите.
Обложување против Виртуелна Лига на Шампиони е навистина едноставна. Изберете ја вашата залог со кликнување на лентата под логото Виртуелна шампионска лига. Ви нудиме широк опсег на повеќе облози со тоа што ќе ја одберете комбинацијата на претпочитаниот залог.
Турнирската игра започнува во групната фаза. Во оваа фаза на играта има 4 тимови со секоја од групите 8 кои си играат едни против други со домашни и други настани. Типична лига се базира на поени. 3 поени за победа, 1 за нерешено и секако нула за губење. Двата тима од секоја од групите ќе напредуваат во фазата на нокаут. Во оваа фаза бројот на тимови е преполовен се додека последните две не се сретнат во финалето. Секоја од натпреварите во нокаут круг се нозете, дома и далеку. Конечниот натпревар е еднократен натпревар.
Правилата за натпревар кои се наоѓаат во Лигата на шампионите се наоѓаат и во оваа игра, како и во фазата на нокаут. Сите голови се сметаат за двојно поени. Ако исходот од натпреварот се состои од тимови кои се извлекуваат на резултатите a казна престрелка ќе го решат исходот од тој круг. Секој пронајден е закажан за 120 секунди со 70 секунди што се распределени за да ги направите вашите селекции и да ги ставите своите облози. 50 секунди се дадени за натпревари кои вклучуваат случајно избирање на тековната рунда и прикажување на обележаното совпаѓање и резултати. Еден турнир трае околу 40 минути за да се пополни со 36 турнири кои свират секој ден.

Случајни Слободни Слот игри:

Казино војна
Казино војна
Казино војна е без сомнение најлесната картичка игра да се игра во казиното. Ако некогаш сте играле ...
Играјте слот!
Марвел рулет
Марвел рулет
Ако мислите дека не можете да бидете изненадени кога станува збор за игри со казино, размислете повторно! Марвел Джакпот Рулет е ...
Играјте слот!
Дама на Египет
Дама на Египет
Играта на Дама од Египет, направена од WMS, е чиста забавна игра и обезбедува игра која е ...
Играјте слот!
Девојки со пиштоли
Девојки со пиштоли
Напојуван од гигантскиот софтверски провајдер Microgaming, девојките со оружје замрзната зора е пет ленти со слот 243 ...
Играјте слот!
Монти олимписки одмазда на медуза
Монти олимписки одмазда на медуза
Планината Олимп - Одмаздата на Медуза онлајн слотови е инспирирана од приказната за Медуза и наместо филмови кои ...
Играјте слот!
Бесен носорог
Бесен носорог
Беснеат носорогот се одвојува од индустрискиот стандард од пет макари и три или пет редови. Со играње на ...
Играјте слот!
Среќни птици
Среќни птици
Среќен птици Слот Игра Преглед. Неверојатни Среќни птици казино слот машина игра доаѓа со пет макари и три редови ...
Играјте слот!
Овошје бонанза
Овошје бонанза
Ако симплифицирани слотови се повеќе до вашата улица, тогаш Fruit Bonanza од инвеститорот за игри Play 'n Go е совршен за ...
Играјте слот!
0 Коментари

Виртуелни евра легенди


Искусете го најдоброто искуство со играње преку играње Виртуелни евро легенди од страна на 1X2 Network. Сите најдобри тимови во Европа се собраа и сето останато е за вас да ги ставите своите облози. Оваа игра е натоварени со неверојатни карактеристики и исплати кои ќе ви седат на работ од вашето седиште додека чекате победите да слетаат. Виртуелна Еуро Легенди е симулиран Еуро турнир со најдобри тимови во лигата. Да се ​​подготви за да го освоите вашиот прв турнир и да го задржите купот со поставување на вашиот залог во оваа возбудлива игра.

Случајни Слободни Слот игри:

Победи ме
Победи ме
Beat Me е иновативна игра од Play'nGo и тоа може да се игра на SpinandWin.com. Beat Me користи 6 палуби ...
Играјте слот!
Источен змеј
Источен змеј
Има секогаш отсекогаш мистериозна аура околу Кина, и Источен змеј, онлајн игра со 5-ролна игра ...
Играјте слот!
Бонус го ослободува дивиот
Бонус го ослободува дивиот
Бонус Deuces Wild е онлајн видео покер игра со специјални джакпот за бонуси за одредени покер раце и со сите ...
Играјте слот!
Среќен детелина
Среќен детелина
Lucky Clover е вистинскиот симбол за да ви даде високи исплати во било кој слободен пренос на видео снимки. Оваа зелена фабрика ...
Играјте слот!
Fruits'n'stars
Fruits'n'stars
Класичниот демонстрација на Fruits'n'Stars, создадена од развивачите на Playson, има редови за играње 5, 3 редови и 5 ленти ...
Играјте слот!
Жешка како хадес
Жешка како Хадес
Ако некогаш сте помислиле да бидете убаво наградени за преземање опасна потрага - тогаш е време да се засили на ...
Играјте слот!
Велосипед
Велосипед
Поставете се, задржите ги очите на топката и допрете за да стигнете до сладок велосипед на врвот ...
Играјте слот!
Стар крал
Стар крал
Rhyming Reels е низа слот-игри развиени од Microgaming кој вклучува голем број на различни игри. Стариот крал Кол ...
Играјте слот!
0 Коментари

Чуден еден во


Чуден Еден во е едноставна игра со карти со 1 × 2 Gaming. Се разгледуваат две картички и вкупно се земаат, каде што секоја картичка е постигната како во Блек Џек, со асови секогаш една точка. Постојат бројни облози за да се изберат, но сите од нив бараат вкупните поени да бидат чудни.
Правила
Се користи единствен кат 52-картичка.
Aces се брои како една точка, 2-10 оди по вредност на пипа, а сите картички за лице се 10 поени.
Играта започнува со играчот што прави облози на облозите што се наведени подолу.
Кога играчот е направено, дилерот ќе се справи со две картички.
Ако вкупните поени се чудни тогаш дилерот ќе ги плати тие облози кои ќе победат. Ако вкупниот износ е рамнодушен, секој облог го губи.

Случајни Слободни Слот игри:

Кога свињите летаат
Кога свињите летаат
Овој слот го комбинира тоа познато чувство на NetEnt анимација со иновативен изглед на ролна што сигурно ќе го задржи ветеран ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Пробајте ја среќата на нашите маси со Мини Baccarat. Тука е местото за да ги победиме нашите дилери во блек џек, баккарат ...
Играјте слот!
Juice'n'fruits
Juice'n'fruits
Летото е врз нас, што значи дека времето на свежо сочно овошје е само еден чекор подалеку. На ...
Играјте слот!
Джакпот шут 200 000
Джакпот шут 200 000
Џекпот Џестер 50,000 беше издаден во 2016 и сеуште е достапен денес. Како што сугерира името има максимум ...
Играјте слот!
Под креветот
Под креветот
Под креветот слот игра Преглед. Под креветот е 5-ролна, 3-ред и видео-слот за 30-payline од казино BetSoft ...
Играјте слот!
Крикет ѕвезда
Крикет ѕвезда
Слот за Крикет Стар е спортски тематско видео слот напојувано од Microgaming софтверска платформа која е полна со возбудливи функции за ...
Играјте слот!
Плетена патка
Плетена патка
Scruffy Duck е 5 ролна, 3 редови и 25 фиксна линија за исплата која се напојува со NetEnt. Штруфи патка ...
Играјте слот!
Rocknroller
Rocknroller
Rock n Roller е фантастична опција за оние кои се нови на слотови и сакаат некомплицирана игра ...
Играјте слот!
0 Коментари

Остро стрелец


Остро стрелец е коцка игра од 1 × 2, снабдувач на софтвер за интернет казина. Целта на играта е за играчот да го превртува секој број претставено во дилерскиот список, со што е можно повеќе фрлања.
Правила
Играта започнува со играчот што прави залог.
Дилерот потоа ќе се тркалаат со три коцки. Овие ќе бидат наведени како целни коцки.
Потоа плеер ќе се тркалаат со три коцки.
Секое лице претставено во свиокот на играчот ќе се провери во однос на целните коцки. Секој специфичен играч умре кој одговара на одреден дилер ќе умре ќе се каже да се елиминира таа умре. Секој играч умира може да го елиминира најмногу еден од целните коцки. На пример, ако целните коцки се 3-6-6 и играчот се тркала со 1-2-6, тогаш само еден од шесте ќе биде отстранет.
Играчот ќе продолжи да се тркала додека не се елиминираат целните коцки, или три пати, кое и да се случи прво.
Ако играчот ги елиминира сите целни коцки, тогаш тој ќе се плати според колку фрлања го зеде и платата подолу.

Случајни Слободни Слот игри:

Жаба грог
Жаба грог
Добијте ги рацете лигави и можеби само ќе го погодите џекпот во овој ужасен нов слот машина од софтверот Thunderkick ...
Играјте слот!
Врвот ги фрла фудбалските легенди
Врвот ги фрла фудбалските легенди
Има многу луѓе кои денес гледаат казински слотови и сакаат нешто ново. Се чини дека многу ...
Играјте слот!
Горила оди диви
Горила оди диви
Овој џунгла-тематски слот се одликува со многу добро дизајнирана графика поради 5 ленти, 3 редови и фиксни линии на 25. Развиено е ...
Играјте слот!
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback е 5 ролна, игра на 15 Payline Video Slots. Како и другите игри за игри, идејата е да се вртат ...
Играјте слот!
Легенда за белиот бивол
Легенда за белиот бивол
Во вистински пари казино слотови ќе уживате во најдобрите звуци и графика од Cryptologic и ќе ги цениме деталите ...
Играјте слот!
Патека на волшебникот
Патека на волшебникот
Кога станува збор за коцкање, толку полесно е играта да се разбере полошо коефициентот обично е. Ова е ...
Играјте слот!
Снег кралица богатство
Снег кралица богатство
Снежна кралица Богатство слот машина од 2By2 Игри на среќа е фантазија тематските видео слот што изгледа како да дојде ...
Играјте слот!
Плажа
Плажа
Плажа има пет макари и 20 линии со два вида Диви симболи и Слободни вртежи или подобро ...
Играјте слот!
0 Коментари

Sic Бо


Sic Бо е популарна маса игра, иако не ужива во исто ниво на љубов како рулет, Блек Џек or baccarat. Тоа се игра со користење на три коцки и табела sic bo. На прв поглед, масата изгледа навистина слична на зарове маса во начинот на кој е поделена. Но, не прави грешка на размислување sic bo е само уште една верзија на зарове. Поранешната игра во табелата е многу повеќе зависна од среќата отколку што е игра на зарове. Во игра на зарове, одредени обложувања зависат од претходните ролни на коцките - што поканува многу стратешко планирање. Во Sic Bo, секој ролна на генералот обезбедува победа или загуба. На овој начин има помалку простор за стратегија.
Сепак, и покрај тоа што е повеќе нестабилна игра, Sic bo се игра за варијации во кола и типови на обложување. Во зависност од видот на залог што плеер го избира, може да биде идеална игра и за почетници и за високи ролки. За да дознаете повеќе за стратегијата и облози на sic bo - продолжете да го читате овој водич за sic bo.

Случајни Слободни Слот игри:

Спектакуларно тркало на богатство
Спектакуларно тркало на богатство
Спектакуларно тркало на слот за богатство. Спектакуларно тркало на богатството е класичен слот развиен од Microgaming. Се одликува со ленти на 3 ...
Играјте слот!
Cashapillar
Cashapillar
Cashapillar е шарен видео-слот за 100-payline кој работи на Microgaming софтверската платформа. Логото на Cashapillar е диви мултипликатор ...
Играјте слот!
Гробница со богатство
Гробница со богатство
Влезете во волшебниот древен египетски свет со богатство од Хабанеро! Онлајн слот полн со диви симболи, scatters ...
Играјте слот!
Река на богатството
Река на богатството
Во случај да сте имале сомневања за која река е вклучена, египетските слики веднаш покажуваат дека ова е ...
Играјте слот!
Ролна скапоцени камења
Ролна скапоцени камења
Ролна камења слот игра Преглед. Прекрасниот ролери камења онлајн казино слот има пет макари и 3 редови. Овие магии ...
Играјте слот!
Каков звук
Каков звук
Дали знаевте дека има околу двесте различни видови на бувови во светот? Овие ноќни раптори ...
Играјте слот!
Електричен сам
Електричен сам
Електричниот Сем е акционен пакет за овошје со 243 начини за победа и шанса да ги освоиме 200 000 монетите ...
Играјте слот!
Stacks o 'злато
Stacks o 'злато
За секој со врски со Емералд Остров или само играчи кои не можат да изгледаат доволно за да добијат интернет од Ирска ...
Играјте слот!
0 Коментари

Зарове


Казино Зарове (или банкарска игра), игра со коцки, е една од највозбудливите казино игри. Вообичаено е да се слушне викање и викање на тастатура. Се игра на наменска табела и се користат два коцки. Коцките се направени по многу строги стандарди и рутински се проверуваат за било каква штета. Се разбира, коцките се заменуваат со нови по околу осум часа користење, а казина има имплементирано правила во начинот на кој играчот ги решава.
За да започнете, Стрелецот (еден од играчите) мора да се обложува барем на табелата минимум или на линијата за премин или на линијата "Не поминувај" (понекогаш се нарекува "победа" или "десно" облози и "не победи" или " погрешни "влогови). Стрелецот е претставен со повеќе коцки (обично пет) од Stickman и мора да избере две со кои ќе се тркалаат. Останатите коцки се враќаат во Слаткалната сала и не се користат.
Стрелецот мора да се справи со коцките со една рака само кога фрла, а генералот мора да ги погоди ѕидовите на спротивниот крај на табелата. Во случај дека една или двете коцки се исфрлени од табелата, тие мора да бидат прегледани (обично од страна на stickman) пред да ги стават назад во игра.
Табелата за играње може да се приспособат до околу 20 плеерите, кои секој добива круг фрлања или во "снимање" на генерал. Ако не сакате да го фрлите коцките, можете да се обложуваат на фрлачот. Неколку видови на влогови можат да се направат на акцијата на масата. Казино екипажот се состои од Stickman, Boxman и двајца дилери.
Играта се игра во круг, со право да се тркалаат на генерал од секој играч кој се движи во насока на стрелките на часовникот околу табелата за зарове на крајот од секој круг. Играчот може да избере да не се тркала, но може да продолжи да се обложува.
Секој круг има две фази: излези и точка. За да започнете круг, стрелачот прави еден или повеќе Излези ролни. А Излезете ролна на 2, 3 или 12 (наречена Крепс, за кој стрелецот се вели дека "глупости") го завршува круг со играчи кои ги губат своите залози за Лозинка. А Излезете ролна на 7 или 11 (Природна) резултира со победа за пасош. Стрелецот продолжува да ги извлекува роботите додека не се тркалаат 4, 5, 6, 8, 9 или 10, чиј број станува Точка. Потоа, дилерот го поместува копчето On на бројот на точката, што ја означува втората фаза од кругот. Ако стрелецот го заокружи точката, резултатот е победа за облози на линијата за премин. Ако стрелачот се тркала на седум (Седум-out), линијата за премин губи и завршува со круг.
Првиот ролери на коцките во обложувалницата е Rolling Out Roll - нова игра во Craps започнува со Roll Out Come Out. Излезете ролна може да се направи само кога претходниот стрелец не успее да направи победнички ролна, односно не успее да ја направи Точка или да направи Седумнаесет (се тркала седум).
Новата игра започнува со нов стрелец. Ако актуелниот стрелец ја направи својата точка, коцките му се враќаат и тој потоа го започнува новото Излези. Ова е продолжение на текстот на стрелецот, иако технички, Roll Come out идентификува нова игра за да започне.
Кога стрелецот не успее да ја направи својата точка, на генерал потоа се нудат на следниот играч за нов Излези ролна и играта продолжува на ист начин. Новиот стрелец ќе биде лицето веднаш до левата страна на претходниот стрелец - така играта се движи во насока на стрелките на часовникот, околу табелата за играње.
Коцките се свиткани низ распоредот на табелата за играње на зарове. Изгледот е поделен на три области - две странични области одвоени од центарот еден. Секоја страна е одраз на огледалото на другиот и содржи следново: Помине и Не пренесувајте облози на линии, Дојдете и не влезете облози, Обложувања залог, Ставете ги облози и Облошките залози. Областа на центарот ја делат двете страни и ги содржи опциите на понудата.
Постигнување на облози добива кога ќе се појави ролната е 7 или 11, додека износот на износот на износот е изгубен кога се појавуваат 2, 3 или 12. Не облози губат кога излезе Roll е 7 или 11, и не облози победи кога излезе Roll е 2 или 3. Не обложувајте ја врската кога ќе излезете со ролна е 12 (2 во некои казина, "Балонот" на изгледот покажува кој рол се третира како вратоврска).
Играч кој ќе се приклучи на игра и сака да игра на зарове без да биде стрелец треба да му пристапи на табелата за играње и прво да провери дали копчето за 'на' на дилерот е на некој од точките. Ако бројот на точката е Исклучено тогаш табелата е во Излезете круг. Ако копчето на дилерот е "On", табелата е во кругот на Точка каде што повеќето казина ќе дозволат да се става залог на Pass Line. Сите единечни или повеќекратни "облози на предлози" можат да бидат поставени во било кој од двата круга.
Помеѓу ролките на коцките постои период за дилерите да направат исплати и да ги соберат измамите, по што играчите можат да стават нови облози. Stickman ја следи акцијата на масата и одлучува кога да му даде на стрелачот коцките, по што не е дозволено повеќе обложување.
Подолу е листа на различни облози што можете да ги направите во игра на зарове.
Победа на линијата - победувате ако првиот рол е природен (7, 11) и изгуби ако станува збор за зарове (2, 3, 12). Ако точка е валана (4, 5, 6, 8, 9, 10) мора да се повтори пред да се фрли 7 со цел да победи. Ако 7 се стркала пред точката што ја губите.
Основен залог во игра на зарове е линијата за преодната линија, која е залог за стрелецот да го освои бројот на бодовите. Повреда за лоша линија се добива веднаш ако Rolling Out Come е 7 или 11. Ако Roll Come out е 2, 3 или 12, износот на залогот (познат како 'cumping out'). Ако ролната е која било друга вредност, таа воспоставува точка; ако таа точка се претвори повторно пред седум, победата победува. Ако, со утврдена точка, седум се свиткани пред да се преврти точката, износот се губи ("седум"). Победа за Помине линија плаќа дури и пари.
Коефициенти на преодна линија Bet - По точка се стркала може да се направи овој дополнителен залог со преземање на коефициенти. Постојат различни исплати за секоја точка. Точка од 4 или 10 ќе ви плати 2: 1; 5 или 9 плаќа 3: 2; 6 или 8 плаќа 6: 5. Вие победувате само ако точката повторно се претвора пред 7.
Дојди бод - ги има истите правила како Bet Bet Bet. Разликата се состои во фактот дека можете да го направите ова залог само откако ќе се утврди точката на линијата за премин. На "Излези" се тркалаат "Come Bet" се става на линијата за премин, бидејќи тие се идентични залог. Откако ќе го поставите вашиот залог првиот коцкање ролна ќе постави точка дојде. Вие победувате ако е природно (7, 11) и изгуби ако е зарове (2, 3, 12). Другите ролни ќе ви направат победник ако дојде точка се повторува пред да се претвори 7. Ако 7 е валани прво ќе го изгубите.
A Come Bet се игра во два круга и се игра слично на Bet Line Bet. Главната разлика е во тоа што играчот кој ќе направи Bet Bet ќе залог на првиот број на точката што "доаѓа" од следниот ролери на стрелецот, без оглед на кругот на табелата. Ако 7 или 11 се тркалаат во првиот круг, победува. Ако 2, 3 или 12 се валани, тие губат. Ако наместо тоа, ролната е 4, 5, 6, 8, 9, 10, тогаш Дојди Бет ќе го премести базниот дилер на кутија што го претставува бројот што стрелецот го фрлил. Овој број станува точка "Дојди Бет" и на играчот му е дозволено да додаде шанса на залог. Дилерот ќе ги стави шансите на врвот на Пристигнување, но малку надвор центар, со цел да се разликува помеѓу оригиналниот облог и шансите. Вториот круг победува ако стрелецот го претвора Бат пред седум. Ако седумте се појават пред бројот (Дојди залог), облогот губи. На "Излезете" ролери за линијата за премин, "Come Bet" е во игра, но традиционално шансите не работат, освен ако играчот не укажува поинаку на дилерот.
Поради пристигнувањето, ако стрелецот направи своја поента, играчот може да се најде во ситуација каде што имаат "Дојди бет" (веројатно со шанси на тоа), а следниот рол е ролна од Излези. Во оваа ситуација се претпоставува дека обложувалничките обложувалници на дојдените фудбалери не работат за Rolling Out. Тоа значи дека ако стрелецот го претвора 7 на Rolling Out, сите играчи со активни Come Bets кои чекаат да дојде до точка ќе ја изгубат својата почетна облог, но ќе им се вратат парите за пари. Ако "дојдат точка" е валани, шансите не победат, но Come Bet не и шансите се враќаат. Играчот може да му каже на дилерот дека сакаат нивните шанси да работат, така што ако стрелецот се тркала со број кој се совпаѓа со "точка на доаѓање", облогата ќе победи заедно со "Дојди бет", и ако се истурат седум, ќе изгубат.
Коефициенти за да дојдат во залози - токму истото како и шансите за преодна линија, освен ако се земете шансите за да не се заложите, а не да се заложите за преодна линија.
Не пренесувајте ја лимитната линија - Ова е обратна паушална линија. Ако првиот ролна на коцки е природен (7, 11) ќе го изгубите и ако тоа е 2 или 3, ќе победите. Ролна на 12 значи дека имате вратоврска или притисни со казиното. Ако ролната е точка (4, 5, 6, 8, 9, 10), 7 мора да излезе пред таа точка да се повтори за да ве направи победник. Ако точката повторно се повторува пред да го изгубите 7.
Немој да победиш - обратната дојди. Откако ќе се воспостави точка на појдовната точка, ќе победиш ако е 2 или 3 и изгуби за 7 или 11. 12 е вратоврска, а други ролки со коцки ќе ве натераат само ако 7 се појавува пред нив на следните фрлања.
Место облози - овој влог работи само откако ќе биде одредена поентата. Може да се обложувате на коцки на 4, 5, 6, 8, 9 и 10. Вие победувате ако бројот што го ставате вашиот залог е валани пред 7. Инаку ќе изгубите. Плаќањата на платите за места се разликуваат во зависност од бројот на кој се вложувате. 4 или 10 ќе плаќаат 9: 5; 5 или 9 плаќа 7: 5, а 6 или 8 плаќа 7: 6. Можете да го откажете овој облог во секое време што сакате.
Областа Влогови - Овие облози се само за еден ролл тркалаат само. Ако се виткаат 2, 3, 4, 9, 10, 11, 12, победувате. 5, 6, 7 и 8 прават да изгубите. Областа Влоговите ги имаат следните различни исплати: 2 плаќа двојно (2: 1) додека 12 плаќа 3: 1. Други победнички коцки ролни плати дури и (1: 1).
Голема Шест, Големи Осум Влогови - Поставени во било кој список на коцки, овие облози победуваат ако 6 или 8 излегува пред да се претвори 7. Големи Шест и Големи осум се дури и облози и се плаќаат во 1: 1.
Залози за предлози - Овие облози можат да се направат во секое време и, со исклучок на hardways, сите тие се еднократни залози:
Секое зарове: Побегнува ако се фрли 2, 3 или 12. Подигнување 8: 1
Секое Седум: Победи ако се повлече 7. Подигнување 5: 1
Единаесет: победува ако се фрли 11. Подигнување 16: 1
Ace Duece: Победува ако 3 е валани. Подигнување 16: 1
Aces или Boxcars: Победи ако се фрли 2 или 12. Подигнување 30: 1
Рог Bet: делува како облози на 2, 3, 11 и 12 одеднаш. Победува ако еден од овие броеви се стркализира. Исплатата се одредува според бројот валани. Другите три облози се изгубени.
Hardways: Залогот на хардвеј број победува ако е фрлен тешко (збир на парови: 1-1, 3-3, 4-4 ...), пред да биде лесно свиткана и фрлена е 7. Payoffs: Тешко 4 и 10, 8: 1; Хард 6 и 8, 10: 1

Случајни Слободни Слот игри:

5 витези
5 витези
Неверојатни 5 Knights бесплатни онлајн игри за игри имаат 5 ленти, 3 редови и 25 линии за исплата. Погледнете го превртувањето ...
Играјте слот!
Кул како мраз
Кул како мраз
Програмерите на софтверот за онлајн казино продолжуваат да се радуваат на корисниците на такви места со нови видео-слотови посветени на ...
Играјте слот!
Голема пауза
Голема пауза
Вомбат вели: Мајмуни сурфаат. Да, тоа е темата на овој класичен слот од Microgaming. Веќе свириме свињи ...
Играјте слот!
Хидро топлина
Хидро топлина
Дали некогаш сте сонувале да освоите трка на глисер низ трки низ океанот? Еве вашата шанса да ги исполни ...
Играјте слот!
Пинк Пантер нула
Пинк Пантер нула
Целта на играта на Пинк Пантер Scratchcard е да открие три соодветни симболи - Пинк Пантер, Инспектор Клоузау ...
Играјте слот!
Шампионат на топ штрајк
Шампионат на топ штрајк
Топ Штрајк шампионатот е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција од 20p ...
Играјте слот!
Кралот Артур
Кралот Артур
Слот машини, врз основа на античките легенди и митолошки предмети, секогаш имаат некои посебни атракција за играчите. Затоа, компанијата Том ...
Играјте слот!
Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Преглед на правилата и карактеристиките развиени од NextGen, Бермудските мистерии е 5 ролна, 3 ред, видео ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек


На маса, секогаш ќе најдете дилер, кој игра против до 7 играчи. Целта на играта е да се приближите до 21 што е можно поблиску до вашите картички, без разнебитност - тоа значи да го надминете 21. Ако бистата, веднаш ќе го изгубите облогот. Во исто време, треба да ја победите раката на дилерот. Ако вашата рака победи, ќе добиете исплата.
на Блек Џек Табела - Клучни детали на прв поглед
Објаснети се сите важни детали за табелата Блек Џек
За секое седиште има кутија во која играчот може да го плати својот влог. Картичките се решаваат веднаш до ова
Во стандардната верзија на играта се решаваат картичките на дилерот, со првично скриена вредност на втората картичка
Ограничувањето на облогот на масата на блек џек, и исплатите за победа и осигурување
Касетата за картичка - дилерот ги повлекува картичките од тука. Во онлајн игри, ова се прави буквално
Во средината на табелата, главните исплати и правила се јасно видливи за играчите
Во онлајн блек џек, играчот може да ги одбере сите достапни потези тука
Лесно е да се разбере вредноста на картичките во играта. Сите картички со карти имаат иста вредност, а личните карти, Џек, Кралицата и Кинг, секогаш се бројат како 10. Единствената специјална картичка е Аце. Ова може да се смета како 1 или 11. Вредноста на Ace е секогаш во корист на играчот.
Вредноста на секоја картичка во Блек Џек
Ако победиш со повеќе бодови од дилерот, или ако дилерот се удри, добиваш исплата на 1: 1. Ова значи дека ако залог £ 10, ќе го добиете тоа назад, плус £ 10 профит, со што вкупната исплата £ 20. Од друга страна, ако ја завршите играта со помалку бодови од дилерот, или ако бистата, ќе го изгубите облогот. Ако вашите први 2 картички се еднакви со 21, со кец, плус 10, приклучок, кралица или крал, тогаш имате "блек џек". Во овој случај, веднаш победите со исплата на 3: 2. Значи, ако обложувате £ 10, го добивате овој грб, плус £ 15 профит, со што вкупната исплата на £ 25.
Чекор по чекор Инструкции за тоа како да се игра
Секој круг започнува од дилерот најавувајќи дека играчите треба да ги пласираат своите облози. Секој кој сака да игра мора да стави залог, кој е во границите на минимум и максимум. Играч може да се одлучи да седне надвор од игра, да каже дали можеби сакаат пауза за цигара или пијалок.
Откако ќе се постават сите облози, дилерот ќе почне да ги обработува картичките. Прво секој играч добива една картичка, а потоа дилерот се занимава со една картичка за себе. Потоа секој играч се занимава со втора картичка. Втората картичка на дилерот се справува со лицето надолу, така што вредноста првично е скриена.
Прва одлука на играчот - осигурување или не?
Кога дилерот има Ace, играчот може да стави осигурување на BetDepending на картичките, играчот може да избере од 1 од опциите 4 - Hit, Stand, Double или Split. Сепак, пред да се донесе оваа одлука, може да има можност да се стави осигурување залог. Овој тип на страничен залог е достапен само ако првата картичка на дилерот е Аце. Во оваа ситуација, дилерот има шанса да добие блек џек, бидејќи нивната втора скриена картичка може да има вредност на 10. Можете да се осигурате дека дилерот има блек џек, со обложување на вредност од половина од оригиналниот облог. Овие чипови обично се ставаат на дел од табелата со ознака "Осигурување плаќа 2: 1". Ако дилерот нема блек џек, тогаш залог за осигурување е изгубени, и ќе продолжите да ја играте раката. Доколку продавачот има блек џек, вашата почетна залог и раката се губат. Сепак, вие го добивате вашиот залог за осигурување, со исплата на 2: 1.
Стандардните опции: Хит и застанете
Стандардните избори во Блек Џек се Хит и StandEach плеер, тогаш има можност да "хит", со преземање на друга картичка, или "да стојат" со резултат на нивните 2 картички. Ако не сте сигурни која опција е најдобриот избор, можете да најдете дополнителни совети за нашата стратегија за стратегии за блек џек. Нема ограничување на износот на картички што можете да ги нацртате. Често ќе откриете дека имате доволно бодови со 2 или 3 картички. Сепак, можно е во некои случаи да се подготви за 5 картички без разнебитување. Откако ќе одлучите да застанете, односно да не повлечете повеќе картички, мора да почекате другите играчи да ги играат своите раце. Само еднаш сите други играчи ги завршуваат своите претворања дека дилерот ќе ја преврти својата дупка картичка. Тие потоа ќе земат друга картичка или ќе стојат според фиксни правила.
Сплит и Двоен
Постојат уште две опции за играчите - "подели" или "двојно". Сепак, постојат ограничувања кога овие опции се достапни.
Картичките со истата вредност можат да се поделат на 2 раце со поставување на дополнителна залог Ако вашите први 2 картички се со еднаква вредност, ова вклучува различни картички на лицето 2, а потоа имате избор да ги поделите картичките во две одделни раце. За да го направите ова, треба да поставите уште еден облог, еднаков на вашиот прв. Потоа продолжете да ја играат секоја рака независно еден од друг. Можете да продолжите да извлекувате што повеќе дополнителни картички на секоја рака, како сакате, но немате можност повторно да се делите. Кога ја пуштате оваа опција, аце и картичка за лице се еднакви на 21, а не на блек џек. Затоа, исплатата за таква рака ќе биде 1: 1, наместо 3: 2.
Откако првите 2 картички се решат, играчот има можност да го удвои нивниот облог. Ова може да им овозможи на залог да ја надмине максималната граница на табелата. Откако ќе се избере "двојно", само на 1 му е доделена повеќе картичка на играчот. Не постои опција да се погоди друго време. Опцијата за удвојување е исто така достапна на поделени раце, но повторно, само 1 дополнителна картичка на рака ќе се решат.
Правила за цртање карти за дилерот и исплата на добивката
Штом сите играчи ќе завршат, време е за дилерот да ја одигра својата рака и на крајот да го одреди резултатот од играта. Дилерот мора да следи строг сет на правила во врска со тоа дали да се погоди или стои, и во суштина, самиот дилер нема вистински избор. За да започнете, дилерот ќе ја превртува нивната скриена картичка за чевли. Ако вредноста на картичките изнесува помалку од 17, тогаш тие мора да нацртаат уште една картичка. Ќе го видите ова правило втиснато на вистинската маса на блек џек. Обично се изразува како "Дилер мора да застане на сите 17s". Штом дилерот има 17 или повеќе, тие ќе застанат. Ако дилерот е биста (т.е. раката надминува 21), тогаш сите останати играчи автоматски ќе победат. Ако дилерот има помеѓу 17 - 21, резултатот потоа се споредува со другите играчи.

Случајни Слободни Слот игри:

Црвена флота
Црвена флота
Флотата на црвено знаме е меѓу неодамнешните игри развиени од WMS. Со него, ќе бидете дополнително наградени благодарение на ...
Играјте слот!
Европски рулет мали облози
Европски рулет мали облози
Постои еден тон на различни варијации на рулет достапни онлајн. Европскиот рулет е најчест. Ако сте ...
Играјте слот!
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
На врв ги фрла светските фудбалски ѕвезди
Топ Trumps Фудбал ѕвезди е 5-ролна слот со 15 прилагодливи линии за исплата. Симболите за исплата може да се менуваат како што ...
Играјте слот!
Сребрена Фанг
Сребрена Фанг
За оние кои ги сакаат волците и онлајн слотови, играјте го онлајн игра со Сребрена Фанг. Таа се базира на ...
Играјте слот!
пука
пука
Снимајте е игра со слот за Microgaming која е обврзана да биде привлечна за многу навивачи на фудбалот. Се одликува со ленти на 5 ...
Играјте слот!
Генита hi hi прогресивна
Генита hi hi прогресивна
Genie's Hi Lo е картичка од Playtech која може да изгледа слична на неколку други игри, но всушност има ...
Играјте слот!
Ски скок
Ски скок
Сите линии се исплаќаат десно лево и лево надесно, со исклучок на Scatters. Количината на RTP на играта е ...
Играјте слот!
Пустинска богатство 2
Пустинска богатство 2
Пустината богатство II е многу возбудлива и пријатна игра. Бонус карактеристики на пустината богатство II и функции Scatter и Wild ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек играчи избор


Обрни внимание Блек Џек фанови! Има нова варијанта на вашата омилена игра и таа е развиена од 1 × 2 Gaming. Името на ова издание е избор на Блек Џек Играч и како што сугерира името им нуди на гејмерите дополнително ниво на интерактивност на врвот на вообичаениот формат.
Блек Џек нуди играчи поволен RTP во споредба со онлајн машини за игри, па таму е дефинитивен атракција на играта; основните правила остануваат исти во оваа верзија, бидејќи вашата цел е да се формира рака која е повисока од дилерот, но не повеќе од 21.
Како да игра Блек Џек играч е изборот
Откако ќе го одбравте нивото на залог - помеѓу £0.10 и £ 200.00 - време е да се завртат работите, па кликнете на копчето 'Deal' и ќе видите пет лица пред вас. Во малата кутија на врвот на екранот ќе видите и пет броеви кои одговараат на поставените раце. А '*' значи присуство на Аце.
Сега изберете една од овие раце како свој и еден за дилерот; во овој момент не знаете кој број се совпаѓа со кој раката па кликнете на еден за да ја откријат горната картичка и обидете се да ги искористите овие информации за да ги стесните можностите.
Ако не го сакате вашиот прв избор, можете да го отфрлите (ќе исчезне од таблата) и да одбереш друг - ова ќе биде вашата рака сега. Сега само изберете рака за дилерот и ќе започне игра на Блек Џек.
Идејата е дека можете да користите какви било информации што сте ги добиле од процесот на селекција за да ви помогнеме со вашата стратегија за играта. Во нашиот период на тестирање, сигурно имало времиња кога мислиме дека знаеме што дилерот го држи и може да го погоди или да го погоди.
Играта ќе се одвива како нормална, иако нема 'поделба', 'удвојување' или 'осигурување', само изборот помеѓу 'Удирање' или 'Стенд'.

Случајни Слободни Слот игри:

2 начини кралски
2 начини кралски
За едноставна игра на видео покер која додава само една висока сума пари, 2 Ways Royal е веројатно како ...
Играјте слот!
Среќен лак е лук делукс
Среќен лак е лук делукс
Среќна дама шарм ™ делукс не е само еден од популарните слотови меѓу нашите женски играчи, тоа е исто така ...
Играјте слот!
Кралевите на Чикаго
Кралевите на Чикаго
Сакаме да играме и на интернет-игри и на круг на покер, што е причината зошто сме толку ...
Играјте слот!
Мултифрут 81
Мултифрут 81
Play'n Go подготви прекрасно изненадување за оние коцкари кои обожаваат да играат разни класични слот игри онлајн бесплатно и за ...
Играјте слот!
Топ пиштол
Топ пиштол
Најдобрите пиштоли од големите играчи IGT (International Gaming Technology) е неверојатна видео-слот игра која ги комбинира ...
Играјте слот!
Замок градител
Замок градител
Замокот Градител Слот Игра Преглед. Замокот Градител е 5-ролна, 3-ред и 15-payline 3D видео слот игра од Rabcat Casino ...
Играјте слот!
Пари луд мајмун
Пари луд мајмун
Како што сугерира името, пари луд мајмун е слот за, добро, мајмун кој е луд за своите пари. На ...
Играјте слот!
Суверен од седумте мориња
Суверен од седумте мориња
Суверенот на слоновите "Седум мориња" има 5-ролки и 40-исплати, проширувајќи диви, двојна функција и бонус-игра ...
Играјте слот!
0 Коментари

Одете за злато


Прекрасно Одете за злато казино слот машина од Еш Gaming има 5 ленти, 3 редови, и 9 плати линии. Ако сакате да играте прогресивни игри, обидете се да го играте овој прогресивен слот каде што можете да освоите еден од трите Джакпот и големите награди, учествувајќи на спортски настани!
Стартувај побрзо, победи повеќе!
Откако три или повеќе копчиња за фрлање копје ќе слетуваат било каде на екранот во играта, бонусот за копје ќе биде активиран. Секој маневар ќе го фрли копјето, со што ќе ви донесе разни парични награди. 3, 4 или 5 Спринтерите што слетале насекаде на бандажите ви даваат шанса да коцкате на еден од нив. Ако вашиот спринтер е побрз од другите, вие ја добивате најголемата награда.
Друга бонус игра ве чека во овој казино слот. Одговарајте на 3 или повеќе медали од еден вид на активна линија за исплата за да влезете во бонусот за Track. Сега трчаме по патеката за да победиме на прекрасните награди! Откако ќе застанете на стрелката, ќе бидете префрлени на внатрешните ленти каде што наградите се значително поголеми!
Оди Земи го Златна Медал!
За време на натпреварот во песна, гледајте го најдобриот медал вклучен во вашата победа. Ако го збогатите на патеката, ќе добиете еден од прогресивните джакпот на оваа игра со слот! Има три од нив во оваа онлајн видео игра: бронзен џекпот, сребрен џекпот, и најголемиот - златен џекпот.
Ќе го забележите Дивиот симбол во оваа игра како во многу бесплатни онлајн казино слотови со бонус круг. Тоа ќе ви помогне да ги комплетирате победничките комбинации со својата способност да дејствувате како било каков симбол на играта. Медалите, копјето и спринтерот не можат да бидат заменети со Дивиот. Дивиот симбол го претставува Олимпискиот факел.

Случајни Слободни Слот игри:

Луди 80s
Луди 80s
Веројатно не е неопходно за нас да го опишеме она што се заснова на Crazy 80s слотот, но ние во секој случај само ...
Играјте слот!
Материјали за богатство
Материјали за богатство
Готови се на една од највозбудливите нови БИГ Вин игри на 2018 со Reels of Wealth. Во ова ...
Играјте слот!
Орлеанка
Орлеанка
Уживајте во темата Ноќта на вештерките во Spellcraft слот-машина од Playson. Оваа пробна и проверена тема ќе ги задоволи сите хорор ...
Играјте слот!
Луксузен Рим HD
Луксузен Рим HD
Добредојдовте во престижниот Рим Оваа игра нè враќа во Стариот Рим, легендарна цивилизација, империја и држава која е ...
Играјте слот!
Мистер пари
Мистер пари
Господин Пари, што е одлично име и тема за оваа 5 ролна 20 payline интернет слот игра од реално време ...
Играјте слот!
Zany зебра
Zany зебра
Слонот Zany Zebra беше издаден во 1999 и беше еден од првите слотови за зебра или слотови за Microgaming со животни ...
Играјте слот!
Пиштоли и рози
Пиштоли и рози
Вие бесрамно загрижени за овој бенд безброј пати порано - сега е воздушна гитара до слот! Guns N 'Roses Video Slots ™ ...
Играјте слот!
Неонски ролни
Неонски ролни
Neon Reels е футуристичка онлајн игра за 5 ролна која ве транспортира во трон-како свет исполнет со неон ...
Играјте слот!
0 Коментари

Исклучен нула


Сега, кога онлајн казина почнаа да се размножуваат, онлајн верзиите на овие игри значително се зголемија. Двете стилови на игра вклучуваат појавување на различни симболи заедно и искористување на човечкото задоволство во наоѓање и поврзување на моделите. И двајцата вклучуваат приод за коцкање на долги релации дури и во пресрет на некои од најсиромашните коефициенти понудени од било какви казино игри во текот на долгите патеки.
Скретките и pokies имаат слични теми навлечени од филмови, телевизија и поп култура, и честопати ќе имитираат други игри како покер или коњски трки. Сложените графики и анимации во комбинација со звуците со висок квалитет ги прават виртуелните верзии на двете игри практично неразделни еден со друг.
Социјално двете игри се доста слични. Во двете игри, играте сами. Може да комуницирате со луѓе на плен до тебе или другите кои се гребеат исклучување на нула картички во близина на вас, но вие не ја играат истата машина одеднаш или гребете од истата картичка.
Онлајн казина се обидуваат да создадат повеќе социјални интеракции во двете од овие игри преку хостирање на scratchie и pokie турнири. Можеби најзначајната сличност меѓу гребенот и поетката е фактот дека и двете се игри со чиста среќа.
Но, од оваа гледна точка, се јавува една голема разлика помеѓу гребеници и пенливи. Додека и двете се игри на среќа, а дизајнерот на казино или гребна картичка има способност да ги поставува шансите за победа, картичките за гребење обично се фокусираат на појавување на повеќе симболи насекаде на картичката, додека оските се совпаѓаат со симболи во линија. Се разбира, во многу pokies кои нудат повеќе линии на игра, таа линија може да биде изречена или дијагонална.
Друга примарна разлика помеѓу pokies и scratchies е недостатокот на бонус круг и специјални видео секвенци во scratchies. Од друга страна пак, Pokies е исполнет со овие дополнителни аспекти. Се разбира, тоа нема да послужи за преувеличување на оваа разлика. Онлајн scratchies често имаат речиси иста сложеност во звук и слика како онлајн pokies, дури и ако тие немаат бонус круга.
Друга голема разлика меѓу физичките гребеници и pokies е дека сликите од гребење се статични, додека дури и најстарите од попските функции го движат движењето - дури и ако тоа движење е исто толку несофистицирано како превртувачи. Виртуелните гребеници се повеќе во насока на видео pokies, како и виртуелни pokies со пософистицирана графика.

Случајни Слободни Слот игри:

Бонус покер лукс
Бонус покер лукс
Бонус Покер Делукс се напојува со Microgaming. Минималната вредност на залог е 0.25 евра до 25 евра. Играта е ...
Играјте слот!
3 хит плати
3 хит плати
Имаме ли класичен третман за вас со оваа iSoftBet слот машина; 3 Hit Pay е 3-ролна, 3-winlines ...
Играјте слот!
Шеќер поп мобилен
Шеќер поп мобилен
SugarPop воведува сосема нова раса на игра, совршена комбинација од најдобрите видео спот и обични игри ...
Играјте слот!
Европски блек џек mh
Европски блек џек mh
Игра n 'GO отсекогаш биле еден од најреномираните провајдери на пазарот. Тие се особено ексел во правењето ...
Играјте слот!
Хидро топлина
Хидро топлина
Дали некогаш сте сонувале да освоите трка на глисер низ трки низ океанот? Еве вашата шанса да ги исполни ...
Играјте слот!
Моќниот џокер
Моќниот џокер
«Power Joker» е трите автоматски онлајн автомат за играње со два специјални екрани. Играта оди во базниот режим на ...
Играјте слот!
Omg мачиња
Omg мачиња
Ние го разгледавме нашиот фер удел на матични тетови, и она што го откривате е дека не треба да се очекува исто така ...
Играјте слот!
Див коцкар
Див коцкар
Направете патување во егзотични места, исто така, африкански сафари со казино слот-машина за диви коцки. Меѓу топлите џунгли, ти ...
Играјте слот!
0 Коментари

Кинески рулет


Посетете ја во Азија и играјте Кинески рулет од 1X2 Network.Ако сте љубител на рулет игри, тогаш ќе ја обожавате оваа игра која е дизајнирана поинаку од нормалната игра што ја играте. Слично е и тоа Европската рулет но различно во тоа, наместо на броеви и бои играчите се обложуваат на Хороскопски знаци. Кинески рулет е возбудлива игра која ќе ве однесе на работ од твоето седиште, чекајќи огромни враќања. Да се ​​подготвувате да го знаете вашиот Хороскопски знак со тоа што ќе ја играат оваа игра за големите победи.

Случајни Слободни Слот игри:

Електрична дива
Електрична дива
Електричен дива слот. Електричната дива е игра за играње со Microgaming која содржи каишеви 5 и 40 линии за исплата. Тоа вклучува ...
Играјте слот!
Диви игра супербанк
Диви игра супербанк
Wild Play SuperBet е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 40 линии. Со класичен овошен машина чувствувам, ...
Играјте слот!
Овошје спин
Овошје спин
Добредојдовте во Fruit Spin ™, најновата забавна и овошна игра каде симболите на пенливото овошје гарантираат богат избор! Овошен спин ™ ...
Играјте слот!
Љубовниот гуру
Љубовниот гуру
Љубов Гуру слот машина. Љубовниот гуру е романтична комедија што ја продуцира Парамаунт Слики во 2008. ... На ...
Играјте слот!
Овошен зен
Овошен зен
Овошје Зен Слот Игра Преглед. Fruit Zen е 5-ролна, 3-ред и 10-payline видео слот објавен од казино игри BetSoft ...
Играјте слот!
La rouge
La rouge
Ла Руж е гламурозен онлајн видео-слот базиран на филмски жанр познат како филм ноар. Филм ноар е ...
Играјте слот!
Докторот љубов на одмор
Докторот љубов на одмор
Доктор Љубов на одмор е пет ролна, три редови и дваесет и пет линии за исплата видео спот. Целта на ...
Играјте слот!
Jokerizer
Jokerizer
Jokerizer е високо-варијанс видео слот со 5 ленти, 3 редови и 10 исплати. Таа обезбедува светска класа игри ...
Играјте слот!
0 Коментари

Европски рулет


рулет е игра која е киснат во историјата. Неговите корени одат назад до 200 години, а сепак суштината на играта останува иста како и секогаш.
Постојат неколку варијации на онлајн рулет, но можеби најпопуларниот и траен е Европската рулет.
Најверојатно веќе знаете како функционира играта: има тркало поделено на 37 џебови, секој со различен број. Секој број има и боја, црвена или црна боја.
Пред тркалото се врти, ги ставаш своите облози за тоа каде ќе играш топката. Може да се обложувате на одреден број (или броеви), бојата, без разлика дали тоа ќе биде чудно, па дури и низа други можни исходи.
Одлична карактеристика на европскиот рулет е тоа што има само една зелена боја 0 џеб, за разлика од некои други верзии кои имаат две. Ова помага да се зголемат шансите во корист на играчот и да биде омилен за љубителите на рулет и новодојдените.

Случајни Слободни Слот игри:

Ирски очи
Ирски очи
Со ирските очи, ние покажуваат дека Videoslots.com уште еднаш се во првите редови на понудата нови свежи игри кои се ...
Играјте слот!
Материјали за богатство
Материјали за богатство
Готови се на една од највозбудливите нови БИГ Вин игри на 2018 со Reels of Wealth. Во ова ...
Играјте слот!
Маѓепсани кристали
Маѓепсани кристали
Од насловот на оваа игра, очекував друга игра со "драгоцени", како "Gemix" (исто така од Play N ...
Играјте слот!