Играч: playngo

Bonus.Express Казино Игра Провајдери

0 Коментари

Улична магија


Подгответе се за некои смирувачки магични трикови од мистериозниот волшебник на Play'n GO's магично-тематскиот слот, Улична магија. Play'n GO ве поканува на мрачно подземјето на илузионистите и волшебниците, каде што уличен изведувач ќе ве забавува со неговите брилијантно изведени трикови и перформанси. Некои луѓе можеби мислат дека магичните трикови се само блеф, но не со овој волшебник. Нема ништо, освен најдобрите магични трикови и настапи кои можат да видат дека постигнувате мега победи до 5,000x вашиот облог!
Street Magic е темно, волшебно и мистериозно слот со ремени 5 и редови 4, играни преку фиксни линии на 20. Оваа игра е многу нестабилна со добар победувачки потенцијал и многу добра RTP стапка на 96.48%. Најдобрите моменти од оваа изведба се фантастичната функција за магионичар, лепливи диви и слободните кругови.
Магичната тема не е целосно нова за видео-слотови, но темното толкување на Play'n GO на темата е навистина многу оригинално и пријатно изненадување за да ја видите!
Улична магија игра карактеристики
Ставете ги вашите облози помеѓу минимум од € 0.2 до € 100 и да се подготви за волшебна изведба од тетовиран, мистериозен волшебник. Магионичарот е ѕвездата на слотот, секако, и тој е двосмислен и див симбол, предизвикувајќи карактеристики и помагајќи ти да формираш и победнички комбинации. Овој мултифункционален симбол е уште еден пример за оригиналноста на Play'n GO!
Покрај магионичарот, ќе го видите неговиот златна прстен со пурпурна скапоцен камен, џебен часовник, катанец, нож прободен со картичка за играње и пар лисици. Покрај неговите реквизити, исто така, ќе се сретнете со 4 симболи со помала вредност: пици, срца, клубови и дијаманти.
Само 2 волшебникот симболи слетување насекаде на макари ќе предизвика една од следните 3 случајно магија изведби на ленти:
Дивиот мешан - магионичарот ќе се занимава со диви картички на 4 во случајни позиции на лентите.
Проширувањето на човекот - И двете раселени симболи на волшебникот ќе се прошират за да се покријат целосна ролна.
Транспортниот човек - магионичарот ќе се појави во уште една позиција, окупирајќи ги сите позиции на 3 и активирање на слободни вртења.
Улица Магијата бесплатни врти и бонуси
Добие пристап до бесплатни вртења перформанси, треба само 3 волшебник scatters било каде на ленти. Некои диви симболи кои слетаат во овој круг ќе останат лепливи во текот на кругот и дополнителни бесплатни вртења може да се доделат ако добиете див симбол видлив на секој ролна! Овој круг има потенцијал да ви награди со огромен 5,000x вашиот облог ако имате среќа.
Street Magic Payouts
Можете да добиете некои навистина неверојатни награди за време на која било од функциите на 4 опишани погоре, но има и многу добри награди што треба да се освојат и во базната игра. Златната дива картичка е симбол што сакате да го видите најмногу на макарите, бидејќи ќе ви заработи исплата на 25x вашиот облог за хит на 5 на payline, и минимален награда множител на 0.1x за само 2 појавување симболи.
Прстенот со скапоцени камења е еднаков на дивината во однос на исплатите, по што следи џебниот часовник кој вреди 15x вашиот облог за 5 на payline и 0.1x вашиот облог за хит од само 2. Исплатите за комбинација на 2 симболи се на помала страна, но одлично е што сеуште добивате награда за комбинација помала од 3.
Симболите за средна вредност се катанец, ножеви и лисици, кои доаѓаат со максимални исплати на 6x, 5x и 4x, соодветно. Симболите за пониска вредност на 4 сите плаќаат максимум од 1x вашиот облог.
Улична магија Графика и звук
Ние лично ја сакаме темната, мистериозна преземање на магичната тема. Ремените се поставуваат против морничава, темна розова позадина и позадината на ретуните е црна. Симболите се исто така темни по боја, но многу богати и раскошен. На кратко, изгледот на играта е едноставно импресивен.
Сè што ви е потребно за да го прилагодите вашето искуство на играта е достапно преку копчето од долниот десен агол, што ќе ве однесе до поставките за залог, опцијата за автоматска игра, платежна табела и правилата за игра.
Исто така, можете да ја видите вредноста за секој симбол, едноставно со кликнување на него на макарите, без да мора да одат на платежната табла. Тоа е убав, практичен допир од Play'n GO, што го олеснува да знаете што е симбол според вашиот облог.
Мека, но непријатна пијана музика игра во позадина, што, се разбира, совршено се вклопува со готски волшебник, повремено станува поинтензивно со тапани и гитари.
Улична магија Заклучок
Street Magic е многу интерактивна, анимирана игра со многу импресивни трикови под својот ракав. Експертското извршување на неговите трикови на волшебникот ќе ви види дека заработувате големи награди, додека се забавуваат со неговата смирувачка изведба. Ако ова звучи возбудливо, дајте му го спин токму тука на Videoslots.com!
За провајдерот
Play'n GO е специјалист за игри и водечки развивач на мобилни казино, со седиште во Vaxjo, Шведска од 2005. Тие работеа како подружница на други софтверски компании од 1997, додека тие не станаа независна компанија 8 години подоцна.
Оттогаш, Play'n GO има изградено библиотека за игри на повеќе уникатни игри на 100 достапни во повеќе јазици на 30. Многу од овие игри се исто така достапни за играње на мобилни платформи, така што играчите можат да уживаат во своите омилени Play'n GO игри кога и каде и да се. Сите нивни игри се дизајнирани да вршат перфектно на паметни телефони, таблети, терминали и веб-страници на операторот.
Play'n GO верува дека клучот за совршени производи лежи во комбинација со долгогодишно искуство со најновата технологија, затоа нивните производи се модерни, флексибилни и сакани од играчи низ целиот свет. Тие се горди на своите производи и веруваат дека ги прават повеќето детални, пријатни и иновативни слотови на пазарот.
Ќе најдете се што ви се допаѓа во нивната колекција, од симпатични цртани игри, како величествени слотови Наследството на Египет и Подемот на Олимп, и хорор тематските игри како Куќата на несреќата, заедно со многу, многу повеќе теми. Ако ви се допаѓа некоја специфична тема или стил, најверојатно ќе ја најдете во импресивната колекција Play'n GO.

Случајни Слободни Слот игри:

Munchkins
Munchkins
Мункинс Слот Игра Преглед. Смешно Munchkins слот доаѓа со 15 плати линии, 5 ленти и 3 редови. Играј ...
Играјте слот!
Мега Џокер
Мега Џокер
Мега Џокер е типичен овошен стил на машина за џекпот и ќе биде запознаен со сите гејмери, или со почетници ...
Играјте слот!
Трки за розови
Трки за розови
Тркачки за играчки слот машина. Време е да го живеете животот на брза лента со овој уличен трки ...
Играјте слот!
Топла ролери
Топла ролери
Топла ролери е казино со тематска игра од Лас Вегас од софтверската платформа NextGen. Составен од 5 макари и фали 25 ...
Играјте слот!
Фараонот бинго
Фараонот бинго
Дали сакате нов начин да играте бинго на Bonus Express? Фараонот Бинго нуди брза и возбудлива игра со ...
Играјте слот!
Кога свињите летаат
Кога свињите летаат
Овој слот го комбинира тоа познато чувство на NetEnt анимација со иновативен изглед на ролна што сигурно ќе го задржи ветеран ...
Играјте слот!
Кенди соништа
Кенди соништа
Тоа изгледа како кутија и ако се качи на 3rd ролна, се отвара и места до 3 ...
Играјте слот!
Супер дијамантски рудник
Супер дијамантски рудник
Супер Дијамант рудник е експлозивен пет-ролна видео слот од Бовада прилагодено софтвер. Играта го комбинира чувството на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сизлинг се врти


Сизлинг врти е видео слот создаден од Play'n GO софтвер. Играта содржи каиши 5 и 243 платни линии и е инспирирана од омилената летна забава на сите - скара. Подгответе се за горење на топол оган, вкусен, чад за отворање на апетит и добри изгледи. Ако и вие сте љубител на месо, тогаш ќе бидете поканети да го дадете овој слот за да се претвори во било кој Play'n GO казино ако сакате да го направите за вистински, но ако сакате претходно да направите неколку вртења само за забава, тогаш можете да го сторите тоа овде, на нашата страница.
Како да играте Sizzling врти Слот
Пред да ја запалиш скарата и да отвориш шише ледено ладно пиво, треба да научиш како да го контролираш овој слот.
Копчињата +/- на панелот за брз обложување ќе ви помогнат да го зголемите или намалите опсегот на обложување.
Играта ќе ги добиете бараните ролки откако ќе го одберете саканиот залог.
За моменти кога ќе се уморни од вртење на макари рачно, можете да ја погодите Autoplay и изберете колку пати сакате да барате ролни автоматски да се вртат.
Слот карактеристики
Sizzling Spins слот може да се пофали со неверојатна игра механика, одлична визуелизација и некои интересни звучни ефекти кои ќе ви транспорт право во центарот на настаните. Ќе добиете за да уживате во некои забавни карактеристики и вкусни победи.
Дивиот симбол може да ги замени сите симболи во играта, освен за Scatter. Може да формира победнички комбинации како на своја страна, така и при замена во победа.
Топла ролна
На секое вртење еден ролна ќе стане жешка ролна. Доколку и кога фолдерот блокира на топол ролна, тоа ќе се сврти кон Диви. Откако блокаторот на фолии ќе го откријат дивиот свет, тој ќе се заклучи на местото заедно со топол ролна и преостанатите ремени ќе се појават.
На респираторната друга ролна ќе стане жешка ролна и ќе ви даде шанса да предизвикате понатамошни бранови. Доколку новиот Диви слегува на 4th и конечниот одговор, сите победи од респираторите ќе се множат со x2. Во оваа функција можете да победите до x5000 вашиот облог.
Чили спина
Чили пипер е Scatter, и ако земјиште 3 или повеќе од овие било каде на лентите, ќе ја активирате функцијата Free Chilli Spins која нуди 1024 начини за победа. Собери ги симболите на Chilli Scatter за да го засилите вашиот мултипликатор кој е прикажан на чили-метар. Мултипликаторот може да оди до x5, и се применува на тековните и следните вртења. Сите блокатори на фолии за време на функцијата се диви симболи.
Резиме
Sizzling Spins е бонус-бонус базиран на скара со многу работи што се случуваат во него. Можете да го пуштите и во движење или на десктоп уреди. Прекрасната графика и RTP на 96.49% треба да бидат повеќе од доволно за овој слот да изедначат некои вкусно гледачки добивки за да одговараат на нечиј вкус. Испратете го спин и проверете дали ова е вашата чаша чај.

Случајни Слободни Слот игри:

Урарту
Урарту
Урарту Слот машина. Зад оваа мистериозна насловка се крие една од најдобрите игри на Ендорфина, со можеби една од најпознатите ...
Играјте слот!
Маите принцеза
Маите принцеза
Кога ќе се осврнеме на майската принцеза слот, ние се гледаме назад во историјата на околу 4000 години и ...
Играјте слот!
Прогонувана ноќ
Прогонувана ноќ
Прозорецот "прогонувана ноќ" користи стандарден систем со пет ролни, но може да се пофали со фиксна исплата на 243 што значи дека има голема можност ...
Играјте слот!
Среќна Нова година
Среќна Нова година
Среќна Нова Година видео слот е три ролна, пет плати линија џекпот игра со револуционерна графичка технологија и ...
Играјте слот!
50 змејови
50 змејови
Многу посетители на нашата веб-страница можеби ќе сакаат да најдат вистински пари на 50 игри на змејови онлајн, но ние ...
Играјте слот!
Relic Индијана Џонс: Крадците
Relic Индијана Џонс: Крадците
Видео решетката Relic Raiders е специјален нетентен слот за видео што ќе ве однесе на барање на скриените ...
Играјте слот!
Спин победи
Спин победи
Spin & Win е прилично глупо име за видео спот, не би се согласил? На крајот на краиштата, "спин и победа" ...
Играјте слот!
Златен Турс
Златен Турс
Златна турнеја е видео-слот со 5-ролна со активни линии на 5. Највисокиот платен симбол (x2000) е неколку ...
Играјте слот!
0 Коментари

Подемот на олимписките игри


Олимп беше дом на древните грчки богови и како што е јасно опишано во многу литературни дела, тоа беше утврден врв веднаш под врвовите на планината. Слот за ентузијасти се во за лекување, како Подемот на Олимп има потенцијал да биде еден од најдобрите слотови на сите времиња, со уникатни карактеристики и елементи што ја стави играта на пиедестал.
ПОЗНАВАЊЕ НА ТЕМАТА ОЛИМПС СЛОТ
Како што се осврна накратко погоре, порастот на Олимп се базира на древните грчки богови кои живееја на мистичната планина на Олимп. Графика на играта се секундарни до ништо, имајќи ги ликовите на играта убаво олицетворени и позадинската музика совршено ја надополнува темата, додавајќи голема драма и неизвесност. Во заднина, лесно е да се видат урнатините на античка Грција, но овие промени значително се менуваат во зависност од грчкиот бог кој гледа над вас додека се вртат ремените. За играта да се ужива до својот целосен потенцијал, препорачуваме да се активира аудио, особено со оглед на тоа што ефектите се менуваат со тоа што се направени победнички комбинации.
МЕХАНИКА НА ИГРА И СИМБОЛИ
Подемот на Олимп се игра на структурна решетка 5 × 5, каде што играчите можат да ги вртат ремените од само малку 0.20 до најсрдлив максимум од 100 по спин. Овој онлајн слот ги гледа грчките богови Хадес, Посејдон и Зевс да ја преземе контролата на планината Олимп и да биде висок слот со варијанс со многу бонус карактеристики ќе ја доведе играта до живот со сите негови "анимации.
Играчките симболи на играта се сè што би очекувале од таков мистичен натпревар, со легендарниот Ајдес, Посејдон и Зевс во центарот на вниманието со шлемови, трезенти и завртки кои го претставуваат секој од боговите. Харпи каде значаен дел од грчката митологија и Пегаз злато монетата е претставена како див симбол на играта и ги заменува сите симболи на лентите. Непотребно е да се каже дека дивиот симбол е најважниот и наградувачки симбол на слотот, бидејќи ги наградува играчите со 50 пати од влогот, кога петмина се движат по репортажите.

Случајни Слободни Слот игри:

Златен митинг
Златен митинг
Gold Rally е една од најпопуларните онлајн казино игри во Supercasino. Прогресивниот џекпот значи дека потенцијалот ...
Играјте слот!
Династија
Династија
Династија е пет-ролна, дваесет-paylines слот игра со функција за бесплатни игри. Функцијата Free Games се активира кога 3 ...
Играјте слот!
Муза
Муза
Овој енергичен видео-слот од софтверскиот гигант NetEnt ја црта својата тема од древни грчки приказни и митови и доаѓа ...
Играјте слот!
Џекил и хида
Џекил и хида
На возбудливата Jekyll & Hyde слот игра онлајн има дрво редови и пет макари. Играат овој онлајн казино слот од ...
Играјте слот!
Богатството на РА
Богатството на РА
Египетскиот бог на сонцето Ра го осветлува патот до богатството во оваа 5-ролна, 15-линија слот игра. Симболот на ...
Играјте слот!
Крал на Виножито
Крал на Виножито
Создаден од Новоматик, Слот за Виножито Кинг е уште еден продолжение на Слот за ролна. Се состои од ленти на 5 и 20 линии, ...
Играјте слот!
Под креветот мобилен
Под креветот мобилен
Под креветот е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри програмер. Тоа е исклучително слатко ...
Играјте слот!
Мулти тркало злато
Мулти тркало злато
Мулти-тркалото рулет злато е уште една Microgaming креација што носи нешто ново во жанрот на онлајн рулет игри. Ова ...
Играјте слот!
0 Коментари

Златни лаги


Ако некогаш сте посакале да го живеете животот на ловец на гламурозен бод кој не се плаши од опасност, Златните колци е тука за да ви ја дадам таа можност. Развиена како ексклузивна од страна на Шведска-основани иновативни играчи Play'n GO, слот за видео златни колци е еден од многуте онлајн слотови што ве однесе назад во деновите на Дивиот Запад. Назад во мракот и правливиот западен град на оваа уникатна игра во казино, ќе се соочите со опасностите што демнат од гробот како што сте поставиле во потрага да ги преживеете реликвиите и да освоите различни бонусни награди 7.
Благодарение на креативноста на Play'n GO, Златните колци се чувствуваат поинакви од најзападните слотови. Во оваа игра 5 × 4, 40-payline, ќе се приклучите на бандата Ace-high во нивната потрага за добивање на две златни колеги од поседуваниот мртов шериф кој го преплавува градот. На ваша потрага, ќе добиете помош од симболите на дивиот бик и украсените украсни украси на черепот кои можат да ги откријат мистериозните богатства на пиштолите. Откако во ваши раце, овие позлатени револвери може да отпуштат цела асортиман на бонус награди кои нема да морате да ги споделите со некој друг во вашата банда.
Како и со било кој Play'n GO слот машина, презентацијата на Златните колци е само неверојатна. Слот има петни анимации и звучни ефекти кои целосно ви се впуштаат во играта. Доколку среќата ви послужи добро, исто така ќе добиете нешто од бесплатни вртења и огромни мултипликатори, до мега симболи и скриени парични награди додека го играте овој мобилен-оптимизиран слот. Дознајте повеќе за тоа како можете да ги освоите овие бонуси со проверка на нашиот целосен преглед.

Случајни Слободни Слот игри:

Двојно изложено злато
Двојно изложено злато
Блек Џек е меѓу најпопуларните игри на казино, игран во бројни онлајн институции и онлајн казина. Ова двојно изложување на злато, ...
Играјте слот!
Богатство на вештерки
Богатство на вештерки
Вештерки Богатството е онлајн слот игра која има девет исплати, пет ленти и специјална бонус игра функција. Микрогаминг ...
Играјте слот!
Крадец
Крадец
Кога крадец се подготвува за влез во дом, тој ќе ги подготви потребните предмети за да ги отвори вратите, ...
Играјте слот!
Налепници
Налепници
Самото спомнување на зборот Налепници предизвикува игришни слики од уметнички и занаетски креации кои можат да се најдат ...
Играјте слот!
Дедо шепи
Дедо шепи
Неверојатни играни игри на Санта Пауви од Microgaming имаат 5 макари, 3 редови и 20 линии за исплата. Прославете го Божиќ ...
Играјте слот!
Ѓаволи задоволство
Ѓаволи задоволство
NetEnt се сврте кон темната страна за создавање на овој злобен видео спот. Организирана на 5-ролна, ...
Играјте слот!
Копирајте мачки
Копирајте мачки
Тие се црвени, розови, сини, златни; овие шарени мачки не се твоја обична куќа ...
Играјте слот!
Среќни близнаци
Среќни близнаци
Иако, Lucky Twins казино игри слот е преполна со симболи кои може да донесе среќа за коцкари ние ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дом на несреќата


Куќата на несреќата е 5 ролна, слот за исплата на 10 од Play 'N Go, кој може да се репродуцира на сите уреди од само 10p спин. Со тешка метална музика / хорор тема, оваа многу нестабилна понуда има корист од дивината која станува дива ролна, ако таа слета на означената ролна. Таа доаѓа со черепи на безбол бонус игра функција каде што ќе го избере черепи за да победи парични награди или да добиете пристап до Doom Спинс функција. Еве, почнувате со бесплатни вртења на 10 со бесконечна количина на дополнителни бесплатни вртења за зграби. Со 2nd див во игра, до 5 репортажите се обележани на секој слободен спин кој го гледа дивиот проширување - ова може да резултира со диви ленти на 5 на секој слободен вртеж за победи до 2,500 пати од вашиот удел.
Куќата на Doom е слот Play 'N Go со ролни 5 и фиксни линии на 10. Може да се репродуцира од 10p до £ 100 на сите уреди, оваа тема за тешки метални теми нуди придобивки од проширување на дивината, како и функција Doom Spins каде што можете да освоите бесконечни бесплатни вртења - исто така ќе имате корист од екстра диви како и до 5 се истакнува каде дивата ќе се прошири во неа. Исто така има функција на черепот на бездната бонус игра каде што ќе ги одберете черепите за да добиете парични награди или да ја внесете функцијата за слободни вртења.
Визуелно, Куќата на несреќата има темни, ужасни чувства кон неа со пурпурна прогонувана црква поставена врз черепи во заднината. Симболи на лентите вклучуваат готик А, К, Q, J и 10 картички за играње, како и бодликава жичани крстови, огнени рози, пентаграми и овенати черепи.
Вториот е најпрофитабилниот симбол кој ви дава 70 пати на вашиот удел за 5 на payline. Визик е див симбол со само 2 ви дава мала исплата - ги заменува сите симболи бар 2 scatters. Уште поважно, 5 низ линијата за исплата ќе ви даде кул 100 пати повеќе од вкупниот удел. Понатаму, ролната на 1 е случајно избрана и нагласена на секој спин на базната игра - ако дивиот симбол лежи во рамките на избраниот ролна, се проширува за да ви даде дива ролна.
Кога станува збор за бонус карактеристики, имате функција на черепи на бездна бонус игра која се игра кога ќе го добиете симболот на черепот на распрскувач истовремено на макари 2, 3 и 4 (средните ремени на 3). Потоа одберете черепи, 1 во исто време, за да ви дадете скриени награди - можете да добиете парични награди или да ја активирате функцијата Doom Spins (повеќе за ова подолу). Паричните награди одат до 20 пати колку што имате.
Главните атракција е функцијата Doom Spins која се репродуцира кога симболот на House of Doom се појавува на ролери 1, 3 и 5 истовремено - ова ќе започне со исклучување на 10. Куќата на несреќата се преобразува во див симбол на Куќата на суд, со цел да ви даде дополнителна дива.
Внимавајте на House of Symbol scatter кој се појавува на макари 1, 3 и 5 бидејќи ова ќе ве награди со повеќе бесплатни вртења - нема ограничување колку пати можете да го направите ова. Сега, помеѓу 2 и 5 репортажите се обележани на секој слободен спин - ако симболот на диви или диви Куќи на Doom лежи на означените макари, тие се прошируваат за да ви дадат дива ролна. Ова може да резултира со 5 диви ленти на секој слободен спин!
House of Doom изгледа одлично и има звук на пукање - тоа е наградувано во основната игра, како и на функцијата Doom Spins поради можноста за диви ленти. Вашите шанси се освојуваат поголеми во функцијата Doom Spins поради потенцијалните диви ленти на 5 на секое слободно вртење.
Како резултат на тоа, можете да го освоите 2,500 пати на вашиот удел на секој спин / слободен спин. Тоа е средно до високо варијанса придонес. Ако ви се допаѓа голема понуда на варијанса, препорачувам да се обидете NetEnt"S Крв пијавки II и Play 'N Go Златен крал.

Случајни Слободни Слот игри:

Ирска среќа грешка
Ирска среќа грешка
Playtech носи некои од нивните најпопуларни слотови игри во арена со инстант победи игри со нула картички. Ирска среќа ...
Играјте слот!
Замрзнати пекол
Замрзнати пекол
Дали ќе одлучите да биде фалсификуван од оган или да се обликува со мраз? Замрзнатиот Пекол ќе ве однесе длабоко ...
Играјте слот!
Медуза
Медуза
Земете првиот чекор кон игра на живот! Медуза, една од најпознатите фантастични игри на NextGen Gaming ...
Играјте слот!
Проблеми со џунглата
Проблеми со џунглата
Раководителот длабоко во џунглата и ставете ги вештините за преживување на тестот. Ќе најдете мешавина на пријателски ...
Играјте слот!
Двоен спин
Двоен спин
Ако си старо училиште, ќе го сакаш ова. Твин Spin ™ парови во стариот стил на возбуда во Лас Вегас со нов слот за видео ...
Играјте слот!
Relic Индијана Џонс: Крадците
Relic Индијана Џонс: Крадците
Видео решетката Relic Raiders е специјален нетентен слот за видео што ќе ве однесе на барање на скриените ...
Играјте слот!
Диви Викинг
Диви Викинг
Диви Викингот е прогресивна игра за џекпот која се напојува од водечкиот играчки софтвер Playtech и се нуди најмногу ...
Играјте слот!
Канон залив
Канон залив
Cannon топка Беј слот игра е возбудлива, забавна онлајн слотови игра и мобилни слотови игра дека играчите ќе имаат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Наследство на Египет


Наследството на Египет е слот Play 'N Go со ролни 5 и 30 линии за исплата - со античка египетска тема, можете да се откачите на сите уреди од 30p по спин. Одликувајќи се со Клеопатра, Анубис и други династии и божества, сето тоа е за функцијата Wheel of the Gods, каде што се вртат тркала за да освојат бесплатни вртења на 20. Мултипликатор до 10x се применува на секој слободен вртеж - исто така можете да ја замените функцијата на неодредено време. Внимавајте на 2 или повеќе диви расфрлачки симболи, бидејќи ова ви дава можност за влез во функцијата Pyramid Spins, каде што можете да победите до 16 Pyramid Spins со активираниот број на мултипликатор за центрифугирање применет во текот (до 10x). Високо испарливи со 5,000 пати во удел на секој на секој слободен / Пирамида Спин!
Наследството од Египет е 5 ролна, слот за исплата на 30 од Play 'N Go, кој може да се репродуцира од 30p до £ 90 со вртење на сите уреди, вклучувајќи паметни телефони и таблети. Истакнати моќни богови и богати лидери оваа исклучително нестабилна игра вклучува бесплатна опција за врти, каде што можете да играте со мултипликатор до 10x, како и да ја активирате функцијата на Pyramid Spins, каде што се нудат уште бесплатни вртења со фиксен множител (до 10x ).
Визуелно, наследството од Египет е она што би очекувале - со извонредна HD графика и анимации, ќе видите A, K, Q, J и 10 карти за играње, како и разни богови и лидери. Имате Шехмет (Божица на сонце, огнени заболувања и војна), Собек (античкиот бог на крокодили), Анубис (богот на балсамирањето и мртвите), Ра (богот на сонцето), Кралицата на Нил (Клеопатра ) и фараонот (најмоќната личност во древниот Египет).
Фараонот е најзначајниот симбол кој ви дава 10 пати вашиот удел за 5 низ линијата за исплата. Скарабата е див симбол и ги заменува сите симболи што го ограничуваат расфрлањето на пирамидата - исто така, плаќа 16.66 пати вашиот удел за 5 на payline.
Симболот на пирамидалниот распрскувач е најважен во Наследството на Египет, бидејќи 3 или повеќе ќе ја активира функцијата Wheel of the Gods - тогаш ќе наидете на вртење тркало кое одредува дали ќе добиете 3, 4, 5, 6, 7, 8 , 9, 10, 15 или 20 слободни вртења.
Откако ќе започнете, множител случајно се применува на секој слободен спин - ова може да биде 2x, 3x, 5x, 8x или 10x! 3 или повеќе scatters ќе се повлече на функцијата ви даваат до 20 дополнителни слободни врти - нема граници за тоа колку бесплатни вртења може да победи.
Сега, внимавајте на дивите scatterers на 2 за време на слободниот вртеж бидејќи ова ќе ја активира функцијата за пирамида. Мултипликаторот кој беше присутен на активираниот слободен спин, ќе се применува (до 10x). Сега, тркалото на боговите потоа се врти и наградува 3, 4, 5, 6, 7 или 8 пирамидални спина.
Ако сте доволно среќни да 3 добиете диви расфрлачки симболи на слободно вртење, ќе ја активирате функцијата за Пирамида Спинови, но со двојни вредности на тркалото на боговите - тоа значи дека можете да победите до 16 Pyramid Spins. Мултипликаторот од активираниот слободен спин е присутен во текот на значењето што може да го добиете мултипликаторот 10x во целост.
Како што би очекувале, Наследството на Египет е многу нестабилен слот со потенцијални исплати на 5,000 пати колку што е вкупниот удел кој треба да се освои на секој слободен / пирамидален спин со множител на 10x. Се надеваме дека ќе можете да ја искористите Моќта на пирамидите и да ги откриете богатствата на древниот Египет. Ако сакате испарливи антички египетски тематски слотови, Novomatic"S Книга на Ра Делукс е задолжително.

Случајни Слободни Слот игри:

Европски рулет
Европски рулет
Рулет е игра киснат во историјата. Неговите корени се враќаат до 200 години, а сепак суштината ...
Играјте слот!
Гранди прих
Гранди прих
Ако сакате љубопитни картички и имате смисла за хумор, тогаш апсолутно ќе паднете за гран-при. Ова ...
Играјте слот!
Понтонен
Понтонен
Понтон е британската верзија на меѓународно популарна банкарска игра Дваесет и еден, можеби сега најдобро позната во форма на ...
Играјте слот!
Крикет ѕвезда
Крикет ѕвезда
Слот за Крикет Стар е спортски тематско видео слот напојувано од Microgaming софтверска платформа која е полна со возбудливи функции за ...
Играјте слот!
Замрзнување на fuzzballs
Замрзнување на fuzzballs
Замрзнување Fuzzballs е многу забавна игра која е посветена на сите љубители на гребење карти таму. На ...
Играјте слот!
Ирлови крилја
Ирлови крилја
Остриот очи, три обоени величествена убавина е оживеан од Microgaming на видео спот игра која ...
Играјте слот!
Свирчиња
Свирчиња
Заедно со племињата 3, слотот доаѓа со карактер кој е меѓу иконите од играта. Самовила ...
Играјте слот!
Џек или подобро 3 рака
Џек или подобро 3 рака
Jacks или Better беше една од најраните создадени варијанти на видео-покер, и денес е многу популарна. Една од причините ...
Играјте слот!
0 Коментари

Цел на Хуго


Со оглед дека фудбалот е секогаш жешка тема со навивачите од целиот свет, многу провајдери на слотови нудат игри поврзани со фудбал или дури може да ги истребуваат постоечките игри со тема на фудбалот. Тоа е во основа како Божиќ за спортски навивачи. Хуго гол го носи светски познатиот спорт на лентите на овој нов Play'n Go слот. И не можеме да бидеме посреќни да се нурнеме во натпреварот со него, вештерката Афскилија и средниот Дон Кроко.
Овој слот се игра на 3 макари и фиксни линии на 5 и се базира на пријателскиот трол од Данска. Играта доаѓа со RTP од 96.49% и висока нестабилност, па мора да бидете трпеливи ако сакате да видите некои бонусни карактеристики што се активираат. Но фудбалски натпревар е долг најмалку 90 минути и не е завршен до маст дама пее … или нешто слично.
Тепам теренот со нас и прочитајте ги сите за максималната победа на $ 80,000 и бонусните карактеристики на фудбалските теми во нашата статија подолу.

Случајни Слободни Слот игри:

Kenotronic
Kenotronic
Истражуваат игра на среќа со играње Kenotronic од страна на 1X2 Network.The играта е испорачана во прекрасен дизајн кој ќе ...
Играјте слот!
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот блек џек го искористи златото
Европскиот Blackjack Redeal Gold има една единствена карактеристика што ја издвојува од сите други игри на блек џек. Оваа игра ...
Играјте слот!
Човекот од шест милиони долари
Човекот од шест милиони долари
Некои суперхерои стојат на тестот на времето - и тешко е да се поверува дека е скоро 40 години од 1970 ...
Играјте слот!
Кралица за искушение
Кралица за искушение
Дали мислите дека можете да издржите на кралицата на искушението? Зошто се напрегате со отпор кога можете да уживате ...
Играјте слот!
Мачка во вегас
Мачка во вегас
Удирајќи го Лас Вегас Газа со мачката Феликс и како што ја обидува својата среќа на табелите, тој ...
Играјте слот!
Наследството на дивината
Наследството на дивината
Стартувај на авантура со волшебникот и неговите пријатели и тој ќе ви помогне да победите со голема со проширување ...
Играјте слот!
Скок во среќа
Скок во среќа
Еден од повеќе датираните слотови во Playtech каталогот, Fortune Jump е игра која се базира на мистичните ...
Играјте слот!
Среќна панда
Среќна панда
Речиси сите знаат што мислите кога зборувате за слатко црно и бело крзно суштество. Тоа е панда ...
Играјте слот!
0 Коментари

Слатка алхемија


Производители на слотови Play 'N GO веќе некое време правеа широк спектар на игри. Опсегот на теми е извонреден, но производителот знае од кога да се фрли криволак од време на време.
На пример, да ги земеме неодамнешните изданија на бонбони. На Слатка алхемија видео слот е главен наплив на слатка добрина. Слатки, чоколади и жолти каскади во слот за стилизирање на Candy Crush со одлична анимација и големи награди.
Сепак, не дозволувајте да ви ја оцрни темата, која е засрамена. Играта е преполна со уникатни карактеристики кои се загарантирани да уживаат. Дури и ако немате сладок заб, оваа онлајн игра за коцкање обезбедува забавни, драматични и вистински парични награди.
Со сигурен софтвер од страна на Play 'N GO, коцкарите знаат дека се наоѓаат за одлична графика и нешто невообичаено. Фановите се користат за висококвалитетна забава од овој добро развиен инвеститор. Нивните наслови вклучуваат необични, како на пример Лепрекон доаѓа во Египет и Super Flip, убава, како на пример Matsuri, или само малку луд, како Чудовиште пресече.
Навивачите ќе бидат воодушевени што уште еднаш ќе се појави бесплатниот слот за Слатка алхемија. Изгледа одлично, и ветува многу акција, во серија прогресивни бонусни карактеристики. Тие се забавни, наградувачки, но исто така комплексни. Или, прво, тие се. Меѓутоа, додека го читате нашиот сеопфатен преглед на интернет, нема да имате загриженост.
Сите паричници на сите играчи се грижат за едноставна и широка обложувачка структура. Нема парични линии за да се приспособат, така што фиксните облози почнуваат од малку 0.10 по спин. Максималната залог е 100.00, препуштајќи ги високите ролки, исто како и играчите со ниски граници.
Пред да се вртиме, вреди да се напомене дека постојат два брзински режими. Ние сигурно го пронајдовме стандардното бавно поставување да биде навистина бавно. За оние играчи кои претпочитаат брзо темпо, дефинитивно ќе сакате да го прилагодите поставувањето во менито.
Каскадните ролни ги зајакнуваат вашите победнички линии
Екранот на пурпурни облаци и бонбони со пастелни бои ги напаѓа твоите сетила. Чоколадна шапка вештерка има книга за правопис и гледа над котел на вител сина течност. Има глас сличен на детето и симпатична кикотење. Овој слот е, секако, небото за слаткозаботен онлајн коцкар.
Големиот комплет на бисквитната базна ролна е наредено полна со слатки во пастелни бои во 5 × 5 решетка. Ретуните се опкружени со функционални копчиња, и онлајн туторијал ви кажува дека има доволно за да ја добиете вашата глава. Тоа е премиер слот за да се справи со во игра за слободен режим, пред да извршиш вистински пари.
Играчите треба да направат комбинации од четири или повеќе симболи кои се допираат еден со друг преку лентите. Тоа е стил на игра што е популарен од сагата за бонбони и е одлична за игра со висока енергија.
Додека победничките комбинации се раствораат, понатамошните симболи паѓаат на место со потенцијал да создадат повеќе комбинации. Оваа каскадна акција продолжува се додека не може да се направат повеќе победи.
Исплатите за комбинации на симболи потоа се пониски отколку што би очекувале да видите во традиционален формат на исплата. Платената листа ги наведува сите награди за секое ниво на залог што го ставате. Да го разгледаме примерот на вкупниот облог на 1.00. Овде, можете да очекувате исплати од 0.10 - 1.50 за 4OAK од осумте шарени слатки.
Исплатата се зголемува до максимум од 8OAK или повеќе, каде што можете да очекувате вистински парични награди на 2.00 - 30.00. За осум или повеќе златна ѕвезди со максимум залог можете да постигнете највисока фиксна исплата на играта на 3000.00.
Досега, толку едноставно. Ние сите ги користиме за каскадирање на ленти и овој формат на игра. Сепак, уникатната бонус функција трае малку повеќе отстранување.

Случајни Слободни Слот игри:

пареа кула
пареа кула
Steam Tower ™ ве води на возбудливо патување инспирирано од викторијанската ера на 19th век и неговиот индустриски дизајн. На ...
Играјте слот!
Ролна цар бесплатно ослободат бес
Ролна цар бесплатно ослободат бес
Веселата монархи во "Реел Кинг" ™ Слободен спин бес се чувствуваат добротворни и се подготвени да ги дистрибуираат своите богатства на Твист. Сите ...
Играјте слот!
Сокол ловџија
Сокол ловџија
Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick го одзема светскиот слој од невреме. Соколарницата ...
Играјте слот!
Султанов богатство
Султанов богатство
Дали сакате да се појавите во мистериозниот Блискиот Исток и да се запознаете со величествениот султан, храбар Аладин и други ...
Играјте слот!
Zany зебра
Zany зебра
Слонот Zany Zebra беше издаден во 1999 и беше еден од првите слотови за зебра или слотови за Microgaming со животни ...
Играјте слот!
Кралот тигар
Кралот тигар
А патувањето длабоко во африканската џунгла ги чека онлајн играчи кои се доволно храбри за да го проверат кралот Тигар, анимација на животни ...
Играјте слот!
Робин
Робин
Робин Слот Игра Преглед. Прекрасниот Робин казино слот има 3 редови и 5 ленти. ... Откако целните симболи ...
Играјте слот!
Диви возење на Сантас
Диви возење на Сантас
Делови за диви возење на Дедо Мраз. Придружи му се на Дедо Мраз како што тој се упати кон небото во ноќта на Бадник за да го дистрибуира ...
Играјте слот!
0 Коментари

Третман на Бејкер


"Како суштински британски како става млеко во чај" - ова е како Play'n GO го опишува Baker's Treat, неговиот многу слатка, но сепак британски видео спот. Сакаш шеќер со тоа? Ајде да прочитаме за да видиме што нуди оваа игра.
Бејкер е третира игра карактеристики
Третманот на Бејкер се игра на стандарден пет ролна, три ред распоред со петнаесет исплатени линии кои се исплаќаат од двете страни на ретуните. Залог од малку како £ 0.15 до максимум £ 75. Играта има RTP од 96.04% и е класифицирана, според сопствената скала на Play'n GO, како висок слот за нестабилност.
Бејкер е третира бесплатни врти и бонуси
Постојат две главни бонусни карактеристики во Baker's Treat, кои би можеле да звучат сложено сега, но многу лесно кога ќе ги видите во акција.
Сите ленти имаат торта поврзана со него, станувајќи повредна од лево кон десно, така што највисокото плаќање лежи на ролна 5. Над ремелите ќе видите метар во кој ќе соберат голем број токени - слетување со полн ролна наредени со повисоки платни колачи ќе ви заработи знак. Завршете го мерачот со три токени за да ги активирате брановите на брашното струење.
Секоја ролна има свој сет на карактеристики кои се активираат секогаш кога се собира собирање симболи на мерачот. Карактеристиките се како што следува:
Моќност на Cupcake: 3 слободен вртења со два идентични ленти
Боровинка пита Моќност: 3 слободен Врти со диви ролна
Моќност на торта од морков: 3 Free Spins во кои сите симболи на морков со торти се претвораат во диви
Сирење на лимон со сирење: 3 бесплатни врти во кои сите диви се шират за да го полнат ролот
Сунѓерова моќност на јагода: 3 бесплатни врти каде што сите Macaron симболи се претвораат во еден Macaron симбол
Другата особина со уште поголем потенцијал за освојување на победи е функцијата Bake Off, каде што можете да освоите масивен 5000x залог. Ако сите 5 симболи на торта слетуваат на нивната индивидуална ролна, ќе ја активирате оваа опција, каде што ќе добиете бесплатно вртење ако тортата се наредени на својата ролна; можете да завршите со добивање на бесплатни вртења на 10 во функцијата Bake Off и огромна награда!
Исто така, ако функцијата Bake Off се активира додека играте на Спин на моќност на брашното, ќе добиете инстантна награда од 80x! Во функцијата Bake Off, една функција за цвеќе на енергија се активира на секое вртење, но ќе остане активна во текот на режимот Bake Off - ако го внесете овој бонус со Free Spins значи дека ќе се репродуцирате со сите функции активни во исто време.
Бејкерски исплати за третман
Бејкерс лек има пет симболи со пониски плати - на Macarons - кои доаѓаат во различни бои. Високо платените симболи се десертите - лимонски чизкејки, јагода за јагода, морков со колачи, пиперки и боровинки. Дивиот симбол на играта е тортата Berry Layered, која ја нуди истата вредност за исплата како најстариот платен редовен симбол, јагода со сунѓер, во 40x, залог за пет од еден вид.
Графика и звук на Бекер
Сетката е составена од пријатна кафулна маса, додека колачи ги украсуваат ремените како симболи. Тоа не е вашето вообичаено поставување на видео слот, па горните марки одат до Play'n GO тука! Саундтракот е забавен и среќен, а волуменот се зголемува кога ќе се акумулираат победи - нешто што Play'n GO веќе го направи во другите видео снимки на нивното изработување, како што се Reactoonz.
Заклучок за третманот на Бејкер
Бејкерскиот третман дефинитивно ќе слезе на лекување - тоа доби фантастична тема и одлична графика, многу возбуда благодарение на бонусните карактеристики и прилично пристојно RTP на 96.04%. Ако сакате фрлање на шеќер, ќе бидете жешки по петиците од функцијата Bake Off, која сигурно ќе ги испрати вашите победи згора на тоа - се надевам дека не и вашиот шеќер премногу, иако, како инаку би бил во неволја со вашиот лекар.
За провајдерот
Play'n GO - со своето главно седиште во Växjö, Шведска - беше основана од тесно поврзан тим на професионалци посветени на испорака на целосен спектар на паметни, решенија направени по нарачка за онлајн игри и забава.
Раководителите и клучниот персонал на Play'n GO секој има повеќе од 15 години во внатрешното искуство во индустријата за игри на интернет. Во 1997 го развиле првото игри решение, делувајќи како подизведувач на еден од денешните конкуренти. Тие доведоа до развој на водечки производи за онлајн игри кои ги користат водечките играчки корпорации во јавниот и приватниот сектор. Денес компанијата се докажа неверојатно, а денес тие имаат и филијала во Унгарија и поседуваат лиценци UK, Малта и Алдерни. Неодамна почнаа да се дружат и во Манила, Филипините.
Нивниот тим секогаш го одржува највисокото ниво на квалитет во сето она што го произведуваат. Тие знаат за замките за да се избегнат и научиле на потешкиот начин за потенцијалните "шишиња" што другите програмери би можеле да ги завршат. Со комбинирање на долгогодишно искуство со најновата достапна технологија, тие создаваат производи кои во сите аспекти се навистина модерни, комплетни & високо флексибилен.
Play'n GO е развиен за да биде еден од најголемите оператори на пазарот на мобилна телефонија, а повеќе или помалку сите игри што ги нудат се нудат и за мобилни уреди. Две години по ред, тие ја добија престижната награда на годишните IGA награди во Лондон за мобилен производ на годината!

Случајни Слободни Слот игри:

Оловна крв
Оловна крв
Крута со ролна е страшна театарска тематска тема. 5 ролна видео слот со неверојатна графика и звуци, придружена со ...
Играјте слот!
Reactoonz
Reactoonz
Заврши енергетски вонземјани во Reactoonz слот од Play'nGO. Како и неговиот претходник Energoonz, Reactoonz е развлечен паралелен универзум ...
Играјте слот!
Дебела дама пее
Дебела дама пее
Двајцата љубители на оперските и онлајн казино играчите ќе добијат реална експлозија од слот-машина за масти дама пее ...
Играјте слот!
Слатка алхемија
Слатка алхемија
Производители на слотови Play 'N GO веќе некое време правеа широк спектар на игри. Опсегот на ...
Играјте слот!
Среќен Божиќ
Среќен Божиќ
Чудесниот Среќен божиќен онлајн играчки слот доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 21 прилагодливи линии за исплата. Е ...
Играјте слот!
Hotline
Hotline
Фати најновата епизода на Hotline ™. Овој слот за 80s нуди високо-октански ретро искуство со полн гас што нема да го сакате ...
Играјте слот!
Супермен 2
Супермен 2
Супермен 2 Слот за игра се базира на 1980 британско-американскиот филм со истото име, во кој глумеше уште еднаш Кристофер ...
Играјте слот!
Касичка за пари
Касичка за пари
Play'n GO е шведски казино развивач на игри кој е познат по висококвалитетни видео-снимки со иновативни и возбудливи карактеристики ...
Играјте слот!
0 Коментари

Планета богатство


"Како суштински британски како става млеко во чај" - ова е како Play'n GO го опишува Baker's Treat, неговиот многу слатка, но сепак британски видео спот. Сакаш шеќер со тоа? Ајде да прочитаме за да видиме што нуди оваа игра.
Бејкер е третира игра карактеристики
Третманот на Бејкер се игра на стандарден пет ролна, три ред распоред со петнаесет исплатени линии кои се исплаќаат од двете страни на ретуните. Залог од малку како £ 0.15 до максимум £ 75. Играта има RTP од 96.04% и е класифицирана, според сопствената скала на Play'n GO, како висок слот за нестабилност.
Бејкер е третира бесплатни врти и бонуси
Постојат две главни бонусни карактеристики во Baker's Treat, кои би можеле да звучат сложено сега, но многу лесно кога ќе ги видите во акција.
Сите ленти имаат торта поврзана со него, станувајќи повредна од лево кон десно, така што највисокото плаќање лежи на ролна 5. Над ремелите ќе видите метар во кој ќе соберат голем број токени - слетување со полн ролна наредени со повисоки платни колачи ќе ви заработи знак. Завршете го мерачот со три токени за да ги активирате брановите на брашното струење.
Секоја ролна има свој сет на карактеристики кои се активираат секогаш кога се собира собирање симболи на мерачот. Карактеристиките се како што следува:
Моќност на Cupcake: 3 слободен вртења со два идентични ленти
Боровинка пита Моќност: 3 слободен Врти со диви ролна
Моќност на торта од морков: 3 Free Spins во кои сите симболи на морков со торти се претвораат во диви
Сирење на лимон со сирење: 3 бесплатни врти во кои сите диви се шират за да го полнат ролот
Сунѓерова моќност на јагода: 3 бесплатни врти каде што сите Macaron симболи се претвораат во еден Macaron симбол
Другата особина со уште поголем потенцијал за освојување на победи е функцијата Bake Off, каде што можете да освоите масивен 5000x залог. Ако сите 5 симболи на торта слетуваат на нивната индивидуална ролна, ќе ја активирате оваа опција, каде што ќе добиете бесплатно вртење ако тортата се наредени на својата ролна; можете да завршите со добивање на бесплатни вртења на 10 во функцијата Bake Off и огромна награда!
Исто така, ако функцијата Bake Off се активира додека играте на Спин на моќност на брашното, ќе добиете инстантна награда од 80x! Во функцијата Bake Off, една функција за цвеќе на енергија се активира на секое вртење, но ќе остане активна во текот на режимот Bake Off - ако го внесете овој бонус со Free Spins значи дека ќе се репродуцирате со сите функции активни во исто време.
Бејкерски исплати за третман
Бејкерс лек има пет симболи со пониски плати - на Macarons - кои доаѓаат во различни бои. Високо платените симболи се десертите - лимонски чизкејки, јагода за јагода, морков со колачи, пиперки и боровинки. Дивиот симбол на играта е тортата Berry Layered, која ја нуди истата вредност за исплата како најстариот платен редовен симбол, јагода со сунѓер, во 40x, залог за пет од еден вид.
Графика и звук на Бекер
Сетката е составена од пријатна кафулна маса, додека колачи ги украсуваат ремените како симболи. Тоа не е вашето вообичаено поставување на видео слот, па горните марки одат до Play'n GO тука! Саундтракот е забавен и среќен, а волуменот се зголемува кога ќе се акумулираат победи - нешто што Play'n GO веќе го направи во другите видео снимки на нивното изработување, како што се Reactoonz.
Заклучок за третманот на Бејкер
Бејкерскиот третман дефинитивно ќе слезе на лекување - тоа доби фантастична тема и одлична графика, многу возбуда благодарение на бонусните карактеристики и прилично пристојно RTP на 96.04%. Ако сакате фрлање на шеќер, ќе бидете жешки по петиците од функцијата Bake Off, која сигурно ќе ги испрати вашите победи згора на тоа - се надевам дека не и вашиот шеќер премногу, иако, како инаку би бил во неволја со вашиот лекар.
За провајдерот
Play'n GO - со своето главно седиште во Växjö, Шведска - беше основана од тесно поврзан тим на професионалци посветени на испорака на целосен спектар на паметни, решенија направени по нарачка за онлајн игри и забава.
Раководителите и клучниот персонал на Play'n GO секој има повеќе од 15 години во внатрешното искуство во индустријата за игри на интернет. Во 1997 го развиле првото игри решение, делувајќи како подизведувач на еден од денешните конкуренти. Тие доведоа до развој на водечки производи за онлајн игри кои ги користат водечките играчки корпорации во јавниот и приватниот сектор. Денес компанијата се докажа неверојатно, а денес тие имаат и филијала во Унгарија и поседуваат лиценци UK, Малта и Алдерни. Неодамна почнаа да се дружат и во Манила, Филипините.
Нивниот тим секогаш го одржува највисокото ниво на квалитет во сето она што го произведуваат. Тие знаат за замките за да се избегнат и научиле на потешкиот начин за потенцијалните "шишиња" што другите програмери би можеле да ги завршат. Со комбинирање на долгогодишно искуство со најновата достапна технологија, тие создаваат производи кои во сите аспекти се навистина модерни, комплетни & високо флексибилен.
Play'n GO е развиен за да биде еден од најголемите оператори на пазарот на мобилна телефонија, а повеќе или помалку сите игри што ги нудат се нудат и за мобилни уреди. Две години по ред, тие ја добија престижната награда на годишните IGA награди во Лондон за мобилен производ на годината!

Случајни Слободни Слот игри:

Ацтечки идоли
Ацтечки идоли
Секој произведувач на слотови има барем една игра со ацтековски теми - и Play N Go не е исклучок. За среќа, ова е ...
Играјте слот!
Третман на Бејкер
Третман на Бејкер
"Како типично британски како ставање млеко во чај" - ова е како Play'n GO го опишува Бејкерс лек, неговиот многу сладок, ...
Играјте слот!
Пад на парите
Пад на парите
Дали го гледате тој пенливи летачки уред? Тоа не е НЛО? Иако некој знае дека лицето е со звук ...
Играјте слот!
Волшебникот на злобни богатства
Волшебникот на злобни богатства
Волшебникот од Оз Wicked богатство слот е додаток на Кити Бинго е секогаш проширување игри портфолио. На оваа пуп-сурова игра ...
Играјте слот!
Turtley одличен
Turtley одличен
"Ако јадете, спиете и дишете онлајн игри, како што го правиме, вие сте на вистинското место". Videoslots.com нудат ...
Играјте слот!
Крстоносна војна
Крстоносна војна
Симболите на Крестовите на среќата на Среќата се значајни шарени, длабоко детални илустрации на митски ликови, како што е елф, ...
Играјте слот!
Cashanova
Cashanova
Смешниот Cashanova слот бесплатно има 30 линии за исплата 3 редови и 5 ленти. Посетете ја куќата на Роџер Петер, ...
Играјте слот!
Диско врти
Диско врти
Диско спинс слот игра Преглед. Disco Spins е 5-ролна, 3-ред и 20-payline видео слот од страна на NetEnt компанија - ...
Играјте слот!
0 Коментари

Златен крал


Пантерите би можеле да го почувствуваат допирот на Мида додека го вртат златна ролки на Play'n GO Златен крал видео спот, особено кога тие активираат Супер Врти и Златни Врти, или земјиште екстра победнички линии кога се појавува симбол на дива роза. Оваа сјајна 5-ролна, играта 20-payline дури ви дава Super Stacks на случајни симболи во секое вртење, а тоа доаѓа со одличните карактеристики на дизајнот кои го направија развивачот Play'n GO како успешна компанија.
Ние сите ја знаеме приказната за кралот Мида, кој сакаше се што ќе се допре да се сврти кон злато. Се разбира, сѐ тргна наопаку кога неговата ќерка му дала прегратка, но оваа машина за игри не ги покрива приказните со детали. Тоа едноставно ни дава низа на ленти исполнети со златни шипки, скапоцени прстени, круна и кралскиот изглед на кралот кој ги активира бонусните игри кога ќе застане на вистинските места. Овие специјални врти доаѓаат со подобрени ленти, давајќи им на играчите уште поголеми шанси за собирање монети. Онлајн казина не дозволуваат да се заработиме во вистинско злато, па затоа ќе мораме да се согласиме за зголемени банкарски сметки како што ќе ги повлечеме нашите добивки на нормални начини.
Developer Play'n GO игри отвори за бизнис во 1997, станувајќи независна компанија во 2005. Оттогаш има издадено неколку многу успешни слотови од седиштето во Вакшо, Шведска. Големиот дизајн карактеристики и уникатен бонус круг, флексибилност да се игра на повеќе платформи, плус безбедноста што доаѓа со UK, Алдерни и Малта лиценци за коцкање ја дадоа оваа компанија предност пред многу конкуренти. Тоа е време да се види дали сето она што го допира навистина се претвора во злато, бидејќи внимателно го разгледуваме златниот слот.
Златни можности за добивки
Алергија на злато е ретка состојба, и ако страдате од тоа, златниот крал нема да биде за вас. Слот е едноставно полнети со златни елементи од работ до работ и од врвот до дното. На позадината на сликата има огромен куп златници и други богатства, насловот е во сјајна златни букви, па дури и раздвојувачите на цевки изгледаат како да се ковани од овој скапоцен метал.
Наградите се добиваат со слетување на повеќе соодветни симболи низ која било од 20 линиите за исплата, и додека помалите добивки доаѓаат од иконите на играчките картички 10, J, Q, K и A, нема да бидете изненадени кога ќе дознаете дека и тие се украсени со златни нагласува. Со удел на монетата 1 по линија, ќе победувате 3, 15 или 50 монетите кога 10 ќе ги префрли 3, 4 или 5 цените на платежната линија. А е симбол со највисоки платежни картички, враќајќи ги наградите на 5, 25 или 100 монетите.
Симболите на сликата мора да се појавуваат само на референци 1 и 2 преку линија за да бидат во вредност од нешто. Наградите за златните ленти се движат од 2 до 250 монетите, додека златно обоената роза е вреднувана помеѓу 10 и 2,500. Овој фенси цвет е исто така див симбол, способен да дејствува како сите освен кралот ако е на вистинските места за да се комплетира победничката комбинација. Исто така, ќе продолжи да помине низ десните странични ремени за повисока награда.

Случајни Слободни Слот игри:

Среќна Нова година
Среќна Нова година
Среќна Нова Година видео слот е три ролна, пет плати линија џекпот игра со револуционерна графичка технологија и ...
Играјте слот!
Вивалдис сезони
Вивалдис сезони
Сезоната е наш начин на живот. Секоја година се преселуваме од едни на други понекогаш без напор во други времиња ...
Играјте слот!
Фонтана на младоста
Фонтана на младоста
Со фонтаната на младите, нема да имате проблеми да останете млади. Изгледа толку јасно и поканува, па играј ...
Играјте слот!
Scarface
Scarface
Скални плочи. Слот машина Scarface е освежувачка игра базирана на легендарниот хит-филм, од 1980. На ...
Играјте слот!
Тројна шанса Хило
Тројна шанса Хило
Целта на Triple Chance HI-LO е едноставна: да се предвиди дали ролна за предење ќе слета на број кој е ...
Играјте слот!
Тајна романса
Тајна романса
Никогаш не е премногу доцна или премногу рано за да ја прослават љубовта во најдобро место за интернет-игри Spin and Win Casino. Се чувствувам ...
Играјте слот!
Џунгла игри
Џунгла игри
Игри со џунгла не се една од оние слот-машини со премногу функции. Оваа онлајн казино игра користи Диви ...
Играјте слот!
Земја на злато
Земја на злато
Игра на ридови на Ирска во овој прогресивен џекпот игра на 5. Може да се пофали со шармантна ирска тематика ...
Играјте слот!
0 Коментари

Империјална опера


Играјте бесплатно Империјална опера Слот од Playn Go тука во CasinoGamesOnNet.com. Обиди се со Империал опера онлајн игра само за забава или да научат играта. Најди ги најдобрите казина на Playn Go со најдобрите бонуси за регистрација и играј ги овие 20 линии / начини за освојување на казино со вистински пари.
Империјална опера е 5 ролна, слот за исплата на 20 која е поставена во ексклузивна азиска театарска оперска куќа - може да се репродуцира од 20p до £ 100 спин на десктоп, мобилни и таблет уреди. Доаѓа со неколку бонус функции, каде што ќе имаат корист од Купишта, Мега Симболи, соседните репортажи кои го прикажуваат истиот симбол, диви ленти и слободни вртења со заклучени диви и мега симболи.
Со извонреден изглед, Империјалната опера има азиска тема и ви носи оперска куќа - со темноцрвени ремени, симболи на макарите вклучуваат A, K, Q, J и 10 картички за играње украсени со деликатни цвеќиња и 3 азиски карактери. Принцезата е дива и ги заменува сите симболи што ги раздвојуваат - 5 од нив на линија за исплата ќе ви даде 25 пати на вашиот удел.
Кога станува збор за бонус карактеристики, има неколку - имате функција за прикажување која е достапна за секој спин. 1 симболот, бар на растерачот, е случајно избран со купчиња од тој симбол додадени на барабаните. Понатаму, сите симболи на знаци се појавуваат како мега симболи кои ќе ви помогнат да добиете повеќе.
Исто така постои и Хармонија функција која е случајно активирана во основната игра - или 2 или 3 соседните макари се избрани по случаен избор и се вртат за да ги покажат истите симболи. Функцијата Crescendo исто така е случајно активирана со 1 или 2 случајно избрани ролки прикажувајќи диви за 1 или 2 дивите ролки - ова исто така се применува само во базната игра.
Кога функцијата Хармонија е во игра, можете да го видите големиот фрејтер за слободни фрлања кој е 3 × 3 и се појавува преку соседните ролни 3 - се појавува само кога се избираат 3 соседните ленти. Кога се појавува целосно на лентите, ќе пристапите до функцијата Free Spins - тука, ќе добиете бесплатни вртења на 10.
За време на функцијата, симболот на распрскувач ќе ја замени функцијата за да ви даде дополнителен вграден 10 вртежен момент - можете да го направите ова повеќекратно додека не се постигне максимална победа! Во суштина, ќе добиете бескрајни бесплатни вртења ако се појави распрскувачот. Уште поважно, централните бандажи на 3 се заклучени заедно за да ги покажат истите симболи - мега симболите се појавуваат само за да ви дадат поголеми победи.
Звук комплицирано? Кралската опера е прилично едноставна, мислам - клучот е да се активира функцијата Free Spins и да се добијат неколку повлекувачи за да освојат многу бесплатни вртења. Фактот што функцијата Showcase се однесува на секој слободен спин, може да доведе до огромни победи до 2,500 пати од вашиот влог (на секое слободно вртење). Бидете внимателни иако ова е многу нестабилна понуда. Ако сакате големи игри за варијација, Play 'N Go има многу со Планета Fortune и Викинг Runecraft препорачува.

Случајни Слободни Слот игри:

Златен ахој
Златен ахој
Злато A'hoy е видео слот од NextGen со 25 линии и 5 ленти. Замена за сите други симболи освен ...
Играјте слот!
Сафари сам
Сафари сам
Сафари Сем слотови. Safari Sam е 3D видео слотови од Betsoft. Во оваа игра, ќе се приклучите на Safari Sam ...
Играјте слот!
Бел на богатство
Бел на богатство
Вклучете го Bell of Fortune со оваа 3-ролна игра со софтверот Play'n Go. Играта има само еднократна исплата на 1, ...
Играјте слот!
Holdem пресметка
Holdem пресметка
Texas Hold'em го презеде светот на покер. Двајца милиони луѓе секојдневно играат Texas Hold'em преку интернет ...
Играјте слот!
Кралица на Атлантис
Кралица на Атлантис
Слот игри може да се појави прилично едноставна, но почесто отколку не тие се исто така одлична можност да се нурне во ...
Играјте слот!
Д-р јекил и мр хиде мобилен
Д-р јекил и мр хиде мобилен
Како што може да се претпостави од самото име, д-р Џекил и г-дин Хајд онлајн игра слот пресоздава мотиви на ...
Играјте слот!
Супер multitimes прогресивни
Супер multitimes прогресивни
Супер Multitimes прогресивен слот машина. Супер Multitimes прогресивен слот дава играчи шанса да победи секоја од четирите ...
Играјте слот!
Gunslinger
Gunslinger
Gunslinger: Reloaded е напојуван од Play 'N Go и има 5 ленти и 25 линии. Може да се репродуцира од 25p до £ 100 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Палатата за просперитет


Палатата на просперитет е едноставна ролна за 5, слот за исплата на 10 од Play 'N Go што е достапно за играње на сите уреди од само 10p спин. Со очигледна азиска тема, барате среќа, внатрешен мир и богатство на лентите - играта е за слободните спинови, каде што можете да играте со вкупно бесплатни вртења на 20. На Златна Буда, исто така, делува како див симбол за да ги подобри вашите добивки до 5,000 пати колку имате влог на секој слободен спин.
Палатата за просперитет се напојува со Play 'N Go и има ремени 5 и 10 линии за исплата. Може да се репродуцира од 10p до £ 100 со спин на сите уреди, овој азиски тематски слот е едноставна игра каде што можете да отидете по патот до градината до работ на магичен езерце во потрага по среќа, внатрешен мир и богатство.
Визуелно, Палатата просперитет ја инспирира илјадигодишното азиско културно наследство - со традиционален храм како позадина, симболите на макарите вклучуваат А, К, Q, J и 10 картички за играње, како и појавување на љубезно кои и други азиски симболи на радост и просперитет. Жадскиот змеј е див симбол кој ги заменува сите симболи што го ограничуваат распрснувачот - тој исто така плаќа најмногу, бидејќи можете да освоите до 500 пати вашиот удел за 5 низ линијата за исплата.
Распрсницата е Златниот Буда и се појавува само на макари 1, 3 и 5 - кога се појавува на сите тие 3 ремени истовремено, ќе ја активирате функцијата Free Spins. Овде ќе добиете бесплатни вртења на 10. Златниот Буда потоа се преобразува во Буда Див симбол за времетраењето на функцијата. Ова треба да доведе до поголемо богатство и благосостојба. Исто така можете да ја замените функцијата што ви дава бесплатни вртења на 20 во целост.
Палатата просперитет е едноставен азиски тематски слот од Play 'N Go - не ги нуди сите ѕвона и свирки од други изданија, како што се Викинг Runecraft, но она што го прави тоа, тоа го прави добро. Тоа е ниска понуда на варијанс, па затоа очекуваме многу помали победи - велејќи дека, може да плати до 5,000 пати пати од вашиот удел на секоја основна игра / бесплатно вртење.

Случајни Слободни Слот игри:

Риба забава
Риба забава
Во океанот има милиони риби, и неверојатно е како сите се различни. Океанот е ...
Играјте слот!
Жаби муви
Жаби муви
Игра жаба n муви казино слободен слот игра развиена од Amaya казино софтвер провајдер и се нурне во длабоки води и ...
Играјте слот!
Среќни празници
Среќни празници
Уживајте во празничната сезона на Божиќ во текот на целата година со Happy Holidays Slot во едно од омилените онлајн казино на Велика Британија ...
Играјте слот!
Карипски холдем
Карипски холдем
Правила и рачна игра Секоја рака започнува со играчот кој прави залог. И играчот и дилерот ...
Играјте слот!
Венецијанска роза
Венецијанска роза
Слот за венецијански роза беше издаден во 2013 од Next Generation Gaming, еден од најиновативните развивачи на слот-машини ...
Играјте слот!
Елвис, царот
Елвис, царот
ИГТ издаде уште еден во својата серија машини за онлајн слот во чест на Елвис Присли како крал на Рок и ...
Играјте слот!
Thunderstruck ii
Thunderstruck ii
Погрешно изградени 2 слотови. Патување до митската земја на Asgard на Thunderstruck II, 5-ролна слот со 243 начини да ...
Играјте слот!
волшебно стапче
волшебно стапче
Magic Wand е прекрасен слот-машина создаден од WMS Industries, Inc. за да се направи игра совршено погодна за секого. Темата ...
Играјте слот!
0 Коментари

Reactoonz


Заврши енергетски вонземјани во Reactoonz слот од Play'nGO. Како и неговиот преквел Energoonz, Reactoonz е разиграна паралелен универзум обвинет за ѕвездена моќ и награди. Високо анимирани вонземјани паѓаат од небесата и земјата за да ја окупираат 7 × 7 играта мрежа. Освојте награда за секој кластер на 5 или повеќе странци од истата раса: колку е поголем вашиот кластер, толку е поголем твојот профит! На флукс кондензатори во основа служат како диви симболи кои ќе ви помогнат да освоите повеќе. Вонземјаните во освојувачките кластери веднаш се телепортираат за да бидат заменети со нови простор напаѓачите одозгора, давајќи ви повеќе шанси да победите во истиот круг. Обидете се да стапите во контакт со огромни вонземјани! Тие можат да ја зголемат вашата награда кога ќе станат дел од победничката група.
Секој победнички кластер ја пренесува енергијата на моќниот гласник кој чека на својата база и го планира инвазија. Кога е целосно наполнет, Gargantoon расте и го прави квантниот скок кон средината на играта, каде што оди сосема див и ослободува верижна реакција со до пет чудесни карактеристики за да ве шокира со уште повеќе наградувачки кластери. За електрично искуство, нека Reactoonz нападне вашиот простор.

Случајни Слободни Слот игри:

Бинго милијарди
Бинго милијарди
Овој 5 ролери 25 линија за исплата линија од Nextgen има голем број на примамливи функции. На макарите се бинго ...
Играјте слот!
Дама на среќа
Дама на среќа
Дали верувате во фаталност? Дали сакате да ја пробате вашата среќа? Сега имате таква можност со 5-ролна, ...
Играјте слот!
Бесмртна романса
Бесмртна романса
Пред да влеземе во неа, би сакале да ви понудиме шанса да го пробате самиот слот. Тоа е точно, ...
Играјте слот!
Варвари брег
Варвари брег
Ова е РЕАЛ Капетан Блекбери и мене безмилосен бенд на Пирати, сеадог! Се искачи на краде и да ми се придружите ...
Играјте слот!
Џокер про
Џокер про
Класичните слотови се нови! Joker Pro ™ е 5-ролна, 3-ред, 10-линија видео-слот во кој се присутни огнен Joker Pro Re-Spins и ...
Играјте слот!
Џек или подобро 1 рака
Џек или подобро 1 рака
Дали се чувствувате како дома кога седите на покер маса? Тогаш ќе ви се допадне оваа дигитална верзија на класиката ...
Играјте слот!
Шест стрелач
Шест стрелач
Шест стрелец е коцка игра од 1x2, снабдувач на софтвер за интернет казина. Целта на играта ...
Играјте слот!
Ефект на среќата
Ефект на среќата
Fortune Teller е 5-ролна видео слот игра. Можете да активирате до линиите 20 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Голема победа мачка


Водечки онлајн развивач на слотови, Play 'n GO, сакам да ги задржат играчите на прстите. Една недела тие се ослободуваат масна 5-ролна ориентален-тематски слотови како Фу Ер Даи, следната, тие ги носат класичните AWP стилски слотови како Мистери Џокер 6000.
Паѓајќи некаде во средината е уште едно ново издание, Голема победа Кат. Играта се игра на три макари, има очигледна кинеска тема, и некои прилично голема среќа да одат со него.
Мачките донесуваат многу среќа во кинеската култура. Мачката "добра среќа" со својата шепа шепа може да се види во прозорецот на кинески ресторани ширум светот. Во некои делови на Кина, мачките дури и се вели дека се телепатични и можат да видат духови што не се гледаат само смртниците.
Се разбира, среќа кинески мачки не се ништо ново за интернет слотови, и коцкари се суеверни многу. Но, играчите на слотови, исто така, сакаат некои животни и во нивните игри. Значи, дали оваа голема мачка ќе донесе некои победи? Ајде да истражуваме малку подлабоко и да видиме дали има нешто во колачињата за среќа за нас.
Играјте онлајн или на мобилен
Видео-слот Big Win Cat е класичен слот игра на прв поглед. Се свири на едноставен сет на 3 × 3 макари кои се вртат заедно. Сепак, верзијата на оваа игра со независни прозорски прозорци би била интересна пресвртница.
Како и сите Play 'n GO вистински готовински слотови, играчите можат да изберат да ја вчитаат играта бесплатно во прелистувачот. Секако дека е една од подобрите онлајн игри на Play 'n GO за да внимавате. Играта е наведена како да има 96 процент RTP, што изгледа прилично стандардно за неодамнешните Play 'n GO наслови. Исто така е оптимизирана за мобилни уреди за едноставна игра во движење. Дури и кај десктоп верзијата, играта се тркала буквално пополнување на целиот екран. Копчето Autoplay овозможува лесно програмирање на вашите вртења.

Случајни Слободни Слот игри:

Медуза 2
Медуза 2
Ако некогаш сте се запрашале што мора да е како да се соочувате со Медуза во Античка Грција, тогаш ...
Играјте слот!
Висок лимит baccarat
Висок лимит baccarat
Висока граница Baccarat е убава верзија на Baccarat; таа беше развиена од софтверот Microgaming. Нормално е ...
Играјте слот!
Сатоши тајна
Сатоши тајна
Оттогаш Сатоши Накамото го создаде Биткоин, секој сакаше да знае што е неговиот начин да донесе нешто толку профитабилно ...
Играјте слот!
Крикове или подобро
Крикове или подобро
Има толку многу различни варијации на видео покер таму, но меѓу најпопуларните се Џекс или Подобро, ...
Играјте слот!
108 херои
108 херои
108 Херои е Microgaming придвижуван видео-слот со 5 макари и 15-платни линии. Овој слот е инспириран од боречки ...
Играјте слот!
Друидско злато
Друидско злато
Освен ако никогаш не сте играле онлајн слот порано, Друидс Злато ќе биде многу различна игра за слотови отколку ...
Играјте слот!
Gnome дрво
Gnome дрво
Шумата се чини дека е популарна поставка кога станува збор за онлајн казино слотови и сосема нов Gnome Wood ...
Играјте слот!
Неверојатни ѕвезди
Неверојатни ѕвезди
Хит слот Amazing Stars ги возбудува играчите како ниеден друг во нашиот онлајн казино! Уживајте во спектаклот на прекрасните ѕвезди ...
Играјте слот!
0 Коментари

Фу er dai


Развивачи на онлајн слотови често доаѓаат со интересни наслови и теми за нивните игри, Play N 'Go е најновата верзија на слот, Фу Ер Даи видео спот е сјаен пример. Ако се прашувате што "Фу Ер Даи" значи неговото кинеско толкување значи "Богата втора генерација" или едноставно деца на новороденото богатство во Кина. Слоновите сега се достапни на сите наши водечки онлајн казино Play N Go.
Според Википедија, "Нуво Рише" е навредлив термин за опишување на богатството кое е стекнато во текот на една генерација, еквивалентниот англиски термин е "нови богати" или "нови пари".
Фу Er Dai слотови карактеристики возвишени визуелни анимации, кои имаат blingy чувство за тоа, 10 линии, 5 ленти, носивост на проширување на диви и плаќа врвен непрогресивен џекпот на 5,000x вашиот удел. RTP или теоретско враќање на процентот на играчи е 96.5%.
За она што е вредно тоа е голема отпорност слотови, па да бидат подготвени да поминат неколку Боб да го отклучите своето богатство. Најмалиот залог за спин е 10 пени до £ 100 може да се репродуцира на PC десктоп или мобилни телефони. За да добиете идеја како играта се плаќа на различни нивоа на монети, може да се игра и во слободен режим.
Наспроти позадината на макарите, ќе видите блескав бар заедно со плаќање симболи како што се картички од 10 до Ace, скапи часовници, банкноти, злато клучеви, на златен змеј (диви) и мобилни телефони. Симболот што ја плаќа главната парична награда е блок, ако ги удриш платите од нив на активна платежна линија, ќе победиш монети од 1,500.

Случајни Слободни Слот игри:

Ace ventura
Ace ventura
Оди со Детективот на миленичиња за решавање на некои мистерии и благодарение на модификаторите на животни и екстра диви, ти ...
Играјте слот!
Серангети дијаманти
Серангети дијаманти
Од сега, екосистемот Серенгети сега е на вашиот компјутер, благодарение на провајдерот на софтвер за казино Amaya, кој го создаде Серенгети Дијаманти бесплатно ...
Играјте слот!
Добро од чуда
Добро од чуда
Кога оваа игра на "Паметот на Вондер" од страна на Thunderkick натоварено, малку се возбудувавме. Гледате овој магичен ...
Играјте слот!
Aces и лица 4 играат моќ покер
Aces и лица 4 играат моќ покер
Aces и Faces 4 Play Power Poker е варијација на традиционалните видео покер и може да се игра на многу ...
Играјте слот!
Мајан бинго
Мајан бинго
Дали барате да најдете нов начин да играте бинго? Да се ​​игра Мајан Бинго на videoslots.com може да биде вашиот ...
Играјте слот!
Прекрасни wabbits
Прекрасни wabbits
Wonky Wabbits ™ е 5-ролна, 15-линија видео слот во кој се и Win Both Ways и диви дуплирање функција каде што било диви ...
Играјте слот!
Златна
Златна
Партија во стил и да се подготви да се доживее класно, старата школа игра со многу многу модерни изненадувања скриени во ...
Играјте слот!
Жаба бајка
Жаба бајка
Зелената не е само бојата на надеж, туку е и бојата на нашиот мал пријател кој ќе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Хуго 2


Навивачите на бесплатните видео-снимки онлајн мора да се запаметат Хуго слот создаден од Play'n Go, кој се базира на телевизиската серија со цртани филмови создадена од данската телевизиска компанија. Play'n Go одлучи да создаде продолжение наречено Хуго 2 и им даде на коцкари повеќе авантури во универзумот на Хуго полн со изненадувања и неверојатни награди! Можете да ги запознаете старите пријатели од ноември 2017 да пронајдете играчки Hugo 2 помеѓу Play'n Go слотови. Оваа прекрасна машина за игри има 3 редови, 5 реплики и 10 линии за залог. Играјте Hugo 2 слотови слободна игра за да ги доживеете незаборавните авантури со данскиот трол и да ги најдете неверојатни богатства на злото вештерка!
Лов за богатства со Трол!
Хуго ви нуди да се придружите на неговото барање за богатствата на злото вештерка Афскилија! Помогнете му на смешно суштество да ги пронајде скриените богатства и тој ќе ги сподели со вас! Овој преглед на Hugo 2 казино слободен слот го покажува светот на трол и помага да се најдат на богатства.
Хуго - портретот на смешен планински трол со капакот на возачот на локомотивите, стана симбол на дивината во играта Hugo 2 видео слот. Хуго може да претставува било која икона, освен Бивер и Асквилиа.
Бивер - овој со големи заби е одговорен за бонусот на Troll Ride кој се врти во играчкиот слот Hugo 2. Откако ќе го погодите 3 или повеќе слики од Beaver во било кој редослед, функцијата ќе биде активирана и ќе добиете бесплатни вртења на 10. Ќе видите дека Хуго избега од возот на железничката манекенка под макарата на слободниот слот на Хјуго 2. Тој ќе скокне од железница до пруга, собирајќи ги торбите злато и монети на секој спин. Хјуго може да собира до 2 кеси во секој круг. Откако ќе се соберат кеси 4, тие ќе ги трансформираат 4 случајните икони во Wilds. Хјуго, исто така, може да ги собере на 2 монетите за секој спин. 4 или повеќе собрани монети додаде 4 победа мултипликатори на макари. Бивер може случајно да ги додаде бесплатните вртења на 5 за време на бонусот Трол. Ако оваа функција ќе биде активирана 3 пати по ред, ќе добиете пристап до бонус од Skull Cavern со 3 животи!
Afskylia - портретот на злото вештерка кој секогаш го става зборот во тркалото на Хјуго, може да ја активира бонусната игра на черепот на Каверн додадена на слободниот гејмерски слот Hugo 2. 3, 4 или 5 портрети на Afskylia наградата 1, 2 или 3 живее. Помогнете Хуго да ги избегне опасните стапици да добиваат награди и откако ќе стигнат до градите на богатството, обидете се да го одберете вистинскиот клуч, кој ќе ви додели множител за примени награди.

Случајни Слободни Слот игри:

Слотови ангели
Слотови ангели
Слотови Ангели Слот Игра Преглед. Слот Ангели е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот ...
Играјте слот!
Пиштоли и рози
Пиштоли и рози
Вие бесрамно загрижени за овој бенд безброј пати порано - сега е воздушна гитара до слот! Guns N 'Roses Video Slots ™ ...
Играјте слот!
Џокер шутер
Џокер шутер
Џокер Џестер Слот Игра Преглед. Joker Jester Jester онлајн игри на NextGen игри доаѓа со 3 редови, 5 ленти и ...
Играјте слот!
Спанати гранче
Спанати гранче
Добредојдовте на шарениот фестивал со врти piñatas, фестивал каде забавата е неограничена и добивките се реални. Spiñata Grande ™ ...
Играјте слот!
Мртов или жив
Мртов или жив
Не возете во зајдисонце - главата директно во казиното за да играте Dead or Alive ™. Ова 5-ролна, 9-линија ...
Играјте слот!
Богатство на морето
Богатство на морето
Богатството на Море слот Игра Преглед. Богатството на морето е извонредно видео слот игра создадена од 2by2 ...
Играјте слот!
Мит на џинови
Мит на џинови
Развиен од Microgaming, митот на Dragon е 5 ролна, 3 ред, видео слот. Има 20 линии кои плаќаат лево ...
Играјте слот!
Поморски моми
Поморски моми
Играта за пристаништа на поморските девици може да се најде во Microgaming казина. Microgaming како стандард не ги објавуваат слот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Море ловец


Play'n Go програмери неодамна објавени Море Хантер слотови класична игра, која ги комбинира класичните слот машини, прекрасните карактеристики и прекрасните погледи на подводни пејзажи. Одборот на модерната подморница, вчитување на топови, и да започне вашиот лов за потонатиот богатство игра оваа фантастична игра слот! Можете да го најдете неверојатен Sea Hunter слот меѓу Play'n Go слотови од декември 2017. Оваа игра за зачудувачки слотови има ремени 3, редови 3 и 5 линии за залог. Игра Море Хантер слободен слот и да се најде на богатства под вода!
Лов за богатства под брановите!
Море Хантер бесплатно казино слот машина изгледа прилично едноставна од прв поглед. Но, читајќи го овој преглед, ќе откриете многу интересни карактеристики, кои го прават овој гејмерски слот многу ангажиран и многу профитабилен.
Морнаринска руда - овој опасен воен пронајдок ги извршува функциите на Дивата икона во играта Морски Хантер онлајн слотови. Затоа, таа поседува способност да одговара на сите други икони без исклучоци.
Специјалните топови се поставени на левата и десната страна на игралиштето на слотот на Море Хантер. Секој круг што ја носи наградата ги оптоварува топовите. Секоја не-победа спин ја ресетира моќта на топовите на нула. Откако енергијата во каноните ќе достигне одредена точка, тие ќе ја запалат иницијацијата на различните карактеристики. По успешните рунди на 2, тоелите ќе ја трансформираат случајната икона во друга случајна, што може да резултира со добитна комбинација. Ако ја добиете наградата четири пати по ред, играјќи го Море Хантер бесплатно казино, топови ќе заклучат еден случајен тип на икони на макарите и ќе го наградат допингот. Ако го изгубите, моќта на топовите нема да се ресетира на нула, но ако победите, моќноста се зголемува. 5 последователни победни кругови го прават каноните да се постават до морнаричките рудници на 3 на лентите. Ако успеете да освоите 6 пати по ред, ќе ви биде награден рефренот без залог со загарантираната победа, која ќе се помножи со случаен множител. Вредноста на множител варира од 2 до 15. Откако ќе ги користите сите овие функции, моќта на топови ќе се ресетира на нула повторно.

ПОКАЖЕ ПОВЕЌЕ

Случајни Слободни Слот игри:

Овошна фарма
Овошна фарма
Вдишете го свежиот воздух во земјата и уживајте во богата жетва со Fruit Farm ™! Кравата, овците, свињата и кокошката ...
Играјте слот!
Бели биволи
Бели биволи
Легендата за Белата Бафало е 5 репортажите и 576 начини да се добие слот напојуван од Научни игри. На ...
Играјте слот!
Крилја од злато
Крилја од злато
Wings of Gold е убаво дизајниран видео спот за авијација, кој се напојува со софтверската платформа на Playtech. Има 5 ремени на ...
Играјте слот!
Поголемиот научник мобилен
Поголемиот научник мобилен
Мадер научник е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Ако луд научник не е ...
Играјте слот!
Кралот на гордоста
Кралот на гордоста
Кралот на гордоста се игра на 5 x 4 ленти и 50 победа линии. Твојата цел е да слеташ ...
Играјте слот!
Мистерии на нерви
Мистерии на нерви
Има нешто што демне во куповите на катедралата Нотр Дам и наградата за фаќање е ...
Играјте слот!
Император на морето
Император на морето
Поставете плови со нас и одете на авантура низ Кинеското Море! Мислите дека древните кинески цареви ги освојуваат седумте ...
Играјте слот!
Смарагд
Смарагд
Ако барате уникатно тематско видео слот што ги пренесува играчите во магична земја, тогаш Есмералда е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мистериозен Џокер 6000


Мистери Џокер 6000 Вовед
Зарем не можеш да добиеш доволно оние искушувачки плодови и среќни класични знаци на лентите? Потоа, Mystery Joker 6000 видео слот од Play'n GO е игра која сигурно ќе биде на вашиот вкус! Прекрасни бобинки, сјајни плодови, ѕвезди и разнобојни шлемови за џокер, сите чешаат да слетаат во областа на играта за да се натпреваруваат за вашето внимание и да се обидат да ви помогнат да заработите некои награди.
Овој слот е произведен од шведскиот производител на играчки Play'n GO. Од 2004, тие издадоа цела низа на видео-слотови со разновидни теми, но секогаш со една многу важна заедничка карактеристика: забавен режим на игра. Она што веднаш го привлекува вниманието на Mystery Joker 6000 Video Slot е функција Super Meter, каде што можете да префрлувате награди од главната игра во режим на Супер метар, каде што обломите бројат двојно, но нудат многу поголем потенцијал за победа!
Mystery Joker 6000 е видео слот кој изгледа исто толку добар на вашиот мобилен телефон како што тоа го прави на која било друга платформа или компјутер.
Со тоа - да го разгледаме натпреварот за да видиме што може да победи!
Мистерии Џокер 6000 Игра карактеристики
Mystery Joker 6000 ве поздравува со три класични макари инспирирани од автоматите за стари школи: три реплики, три редови и некој би рекол, многу љубов. Всушност, RTP е дарежлив 96.97% и може да достигне уште поголеми висини во режимот на Super Meter. Постојат пет едноставни линии кои плаќаат од лево кон десно. Износот на облогата се движи од минимум од £ 0.1 до максимум од £ 100.
Секој пат кога победничката комбинација се спушта на ремените, можете да одберете да ја користите функцијата Super Meter со кликање на симболот лево од копчето Spin.
Мистерија Џокер 6000 Бесплатни Врти и бонуси
Како што рековме, облози во Режимот на Супер Метар двојно трошат, но потенцијалот за победа е даден со голем поттик - RTP тука може да оди до 100.95%. Нема режим за повторно вртење, но додека сте во режимот на суперметар, можете да го активирате Mystery Wheel со едноставно слетување на два вида на џокер. Ова ќе ви додели три вртења на тркалото, кои може да ви дадат износ за случаен износ кој може да достигне вредност 6000x на вашата монета - при секое вртење! Оваа масовна награда ќе биде вашата, ако го спуштите 6000x вредноста на монета.
Во тајландското тркало, само третата ролна ќе се вртат и вашата цел е да го постигнете последниот џокер - три од нив и да подготвите малку прослава.
Мистери Џокер 6000 исплата
Има само пет победнички линии за кои треба да се грижите - и се потребни само три соодветни симболи за да се формира добитна комбинација.
Во делот за исплата, можеме да видиме дека црвените среќни скапоцени камења нудат највисоки исплати, проследени со жолти ѕвезди, класични Либерти ѕвончиња и лубеница. Класите на пурпурно грозје, кисело лимони и парови цреши ве наградат малку поскромно.
Мистерија Џокер 6000 графика и звук
Ова е Видео Слот за оние кои сакаат да седат назад и да играат во една секојдневна и релаксирана атмосфера. Фактот дека распоредот на полето за играње е многу едноставен и бројот на симболи релативно малку создава пријатна атмосфера во играта. Светло сивата ленти се поставени на пурпурна позадина во градуирани нијанси од темно виолетова до нежни сина. Плодовите се јасни, шарени и изгледаат многу познати.
Распоредот на екранот е јасен со контролната табла поставена директно под поставката на ролна, и од тука можете да го поставите и режимот за автоматско вртење.
Мистерија Џокер 6000 Заклучок
Mystery Joker 6000 од шведски продуценти Play'n GO е стилски, едноставен видео слот кој се фокусира само на неколку функции. Понудените играчи Videoslots.com ќе го ценат јасното поставување со три ленти и пет исплатени линии, а повеќето од нив сигурно ќе бидат искушани од функцијата Super Meter, која ви овозможува да влијаете на шансите за победа во замена за повисока залог.
Сега кога сте прочитале повеќе за играта и нејзините карактеристики, единственото нешто што треба да направите е да го пробате за себе. Среќно со Мистери Џокер 6000!
За провајдерот
Play'n GO - со своето главно седиште во Växjö, Шведска - беше основана од тесно поврзан тим на професионалци посветени на испорака на целосен спектар на паметни, решенија направени по нарачка за онлајн игри и забава.
Раководителите и клучниот персонал на Play'n GO секој има повеќе од 15 години во внатрешното искуство во индустријата за игри на интернет. Во 1997, тие го развија своето прво игришно решение додека делуваа како подизведувач на друга компанија. Тие доведоа до развој на водечки производи за онлајн игри кои ги користат водечките играчки корпорации во јавниот и приватниот сектор. Денес компанијата се докажа неверојатно, а денес тие имаат и филијала во Унгарија и поседуваат лиценци UK, Малта и Алдерни. Неодамна почнаа да се дружат во Манила, Филипините.
Play'n GO е развиен за да биде еден од најголемите оператори на пазарот на мобилна телефонија, а повеќе или помалку сите игри што ги нудат се нудат и за мобилни уреди. Две години по ред, тие ја добија престижната награда на годишните IGA награди во Лондон за мобилен производ на годината.

Случајни Слободни Слот игри:

Милионери шумата
Милионери шумата
Слободниот слот на Милионер на Лејн онлајн се состои од 5 ролна, 20 линии за исплата. Тоа е еден вид бесплатни онлајн слотови со ...
Играјте слот!
Omg мачиња
Omg мачиња
Ние го разгледавме нашиот фер удел на матични тетови, и она што го откривате е дека не треба да се очекува исто така ...
Играјте слот!
Рулет сребро
Рулет сребро
Рулет е основен производ на Alfastreet. Почнавме да градиме рулетки пред повеќе од две децении и денес сме горди на ...
Играјте слот!
Стаорец пакет
Стаорец пакет
Прекрасната "Rat Rat" бесплатно казино слот машина игра доаѓа со 5 макари, 3 редови и 30 активни ...
Играјте слот!
Африка Симба
Африка Симба
Ако некогаш сте помислиле да се вклучите на дивиот Сафари во Африка - и сега можете да се заблагодарите на Африка ...
Играјте слот!
Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Чудесната Легенда за онлајн казино на Unicorn има 3 редови, 5 реплики и 25 линии за исплата. Почувствувајте ја фантастичната атмосфера ...
Играјте слот!
Д-р Ловемор
Д-р Ловемор
Д-р Ловемор е во потрага да импресионира со туширање вас со романтични подароци, бесплатни вртења со множители и можеби огромен ...
Играјте слот!
Триангулација
Триангулација
Треба да изгледа дека е невозможно да се изненади некој со невообичаени видео-слотови во современите онлајн казино, меѓутоа, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Месечна принцеза


"Борец со месечината
Добивање љубов со дневна светлина
Никогаш не трча од вистинска борба
Таа е онаа по име Морнар Мун "
Девојка моќ, двете совршени зборови за да се опише живописни, забавни и релевантни Видео Слот од Play'n GO. Тоа е ремек-дело кое ни испраќа назад кон нашата младост, со брилијантните карикатури прикажани на телевизија во 90. Ова е јапонска аниме телевизиска серија напишана од Наоко Такеучи. Серијата беше наречена и подоцна беше емитувана низ целиот свет, вклучувајќи ги и САД, Австралија, Европа и Латинска Америка Америка.
Приказната ја следи авантуристичката и храбра девојка по име Усаги Цукино, средношколец, на која му е дадена моќ да стане титуларен морнар војник. Таа е придружувана од други морнари војници, морнар Венера, морнар Марс, морнар Јупитер и многу повеќе. Можете да ги следите овие девојки во нивната потрага да ја брани планетата од зли негативец. Ова станало успешен во целиот свет, и многу пораснале по оваа моќ-девојка-група спасители. Во 2014, Sailor Moon Crystal почна повторно да се проследува низ целиот свет - како втора анимирана адаптација. Тоа е брилијантна серија, со брилијантни девојки, а Play'n GO се погрижи да ја прифати оваа серија во беспрекорно тематски видео слот за нас да уживаме.
Ние со гордост го претставуваме; Месечината принцеза од Play'n GO!
Карактеристики на Месечината принцеза
На лентите на приказот за принцеза на Месечината, ќе најдете пониски вредни симболи на четирите гаџети, ѕвездата и месечината, месечината, розовата срце и златна ѕвони со крилја. Сите тие се инкорпорирани злато, што претставува една девојка. Поголемите вредни симболи се полна месечина, а трите морнари ги инспирираа дами - Љубов, Ѕвезда и Бура - кои се главните ликови на играта. Сите јасно бараат речиси идентични со Морнарите.
Освен основните вредности на симболот на играта, исто така имате можност да освоите малку повеќе - ова со помош на трите моќни девојки. Со нивната девојка моќ, тие можат да фрлат некои дополнителни функции над вас, со нивните симболи доделување бесплатни врти и многу повеќе. Ние ќе ви кажам сите за тоа право подолу.
Месечината принцеза бесплатни врти и бонуси
Девојка Моќ: оваа функција се активира случајно во играта кога слетуваат не-победа спин. Секоја принцеза има уникатна способност да создава победни комбинации за вас - и овие се како што следи:
Љубов: таа може да направи еден сет на симболи да се претвори во друг симбол.
Ѕвезда: таа може да направи до 2 Дивите се појавуваат на макарите.
Бура: таа може да направи две групи од кои било симболи се уништени.
Само една принцеза може да биде активна во исто време, а играта ќе продолжи како и обично, откако ќе ја направи својата магија.
Принцезата Троица: на левата страна на макарите, има златен метар - и можете целосно да го наполните ова за време на игра. Кога ќе мора да успеете да го направите ова, ќе ја активирате бесплатната рунда на Принцезата Троица. Мерачот се состои од само делови 3, што го прави прилично лесно да се пополни, а тоа се случува кога ќе победите со помош на симболите на принцезата.
Постојат 3 симболи кои ги претставуваат принцезите, сите изработени од злато и крилја - но едно со срце, едно со ѕвезда, а последно со гром. Овие симболи ќе сторат како што следува:
3 симболите ќе го пополнат делот 1 на мерачот
4 симболите ќе го пополнат делот 2 на мерачот
5 симболите ќе го пополнат делот 3 на мерачот
По ова, девојките едноставно се врти во вршењето на нивните девојки сили.
Слободни вртежи: за активирање на слободните вртења треба да ја исчистите мрежата на играта, штом ќе го направите ова, тие се активираат. Потоа одберете една од трите принцези со нивната активна активна девојка. Додека во функцијата можете да уживате во Мултипликатори до 20x и можете повторно да активирате вртење до 20 со повторно полнење на мерачот.
Месечен Принцес исплата
Распоредот на ролна на играта е нешто уникатен во споредба со многу други игри таму. Поставувачот на ролна е заснован на решетка на позиции 5 × 5. Значи дека вкупно 25 симболи ќе бидат фрлени на лентите на секој нов спин. Победите се плаќаат кога 3 или повеќе симболи се совпаѓаат по ред, хоризонтално или вертикално. За секој пад на симболите, додаден е множител за победа.
Месечината принцеза графика и музика
Многу е јасно дека ова е игра инспирирана од неизмерно популарната, Sailor Moon и нејзините ликови. Мун Принцес Видео Слот ве запознава со трите девојки веднаш - еден од нив лебди во воздухот до лентите.
Тоа е ноќно време, со полнење на месечината, и девојчињата се надвор и околу - во потрага по ново место за да се заштитат од злото. Играта има прилично едноставна заднина на ноќното небо, и сè со оваа игра е во деталите. Маската е врамена со злато, исто како и сите симболи, мерачот за бонус, и платежната табела што е направена многу на тастатурата на дното на екранот. Тоа е многу добро извршена, и лесно да се ужива. И графика и дизајни се многу добро изработени, со живописни бои, одлични детали, 3D анимации и многу атрибути кои едноставно мора да ги видите за себе.
За добавувачот на игри, Play'n GO
Play'n GO - со своето главно седиште во Växjö, Шведска - беше основана од тесно поврзан тим на професионалци посветени на испорака на целосен спектар на паметни, решенија направени по нарачка за онлајн игри и забава.
Раководителите и клучниот персонал на Play'n GO секој има повеќе од 15 години во внатрешното искуство во индустријата за игри на интернет. Во 1997 го развиле првото игри решение, делувајќи како подизведувач на еден од денешните конкуренти. Тие доведоа до развој на водечки производи за онлајн игри кои ги користат водечките играчки корпорации во јавниот и приватниот сектор. Денес компанијата се докажа неверојатно, а денес тие имаат и филијала во Унгарија и поседуваат лиценци UK, Малта и Алдерни. Неодамна почнаа да се дружат и во Манила, Филипините.

Случајни Слободни Слот игри:

Три желби мобилни
Три желби мобилни
Митот околу триење на светилка е многу стар. Се вели дека ако најдете шише, тогаш тријте ...
Играјте слот!
Среќни празници
Среќни празници
Уживајте во празничната сезона на Божиќ во текот на целата година со Happy Holidays Slot во едно од омилените онлајн казино на Велика Британија ...
Играјте слот!
Грешки партија
Грешки партија
Уживајте во чудесната игра на партијата "Грешки" во Среќен ВИП казино! Тоа е единствена игра создадена од Play'n GO ...
Играјте слот!
Г-дин вегас
Г-дин вегас
Г-дин Вегас е 3D видео слотови игра од програмерите Betsoft Gaming. Тоа е нервозно, вулгарен и нереален слот ...
Играјте слот!
Лиги на богатство
Лиги на богатство
На Microgaming игра библиотека е навистина импресивен, со повеќе од 850 уникатни игри и огромна количина на варијации. Ново развиен ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Рулет, (од француски: "мало тркало"), коцкање игра во која играчите се обложуваат на кој црвен или црно нумериран оддел на ...
Играјте слот!
Напад на зомби
Напад на зомби
Нападот на зомбите е видео спот игра од Genesis Gaming. Играта има тема на пареа панк зомби ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со стапките и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Leprechaun оди во пеколот


Leprechaun оди во пеколот Вовед
Една од нашите омилени теми на видео-слотови помина непослушен - и во пламен. Play'n GO нè одмара, далеку под земја, каде што оган, синџири, зли магии и пуши топли атрибути со тема што најмалку би очекувале.
Ние сме воодушевени да го претставиме брилијантот; Leprechaun оди во пеколот Видео Слот донесе до вас од Play'n GO.
Ова е игра која ви нуди 25 линии за исплата, бонус игри, джакпот и некои пеколни Wicked Spins. Leprechaun оди во пеколот ќе ве однесе на пат, за разлика од нешто што некогаш сте го виделе!
Leprechaun оди во пеколот Карактеристики
Leprechaun оди во пеколот Видео слот е игра која ви нуди огнена тема на лепрачаните во пеколот - буквално. Симболите и анимациите на играта се многу добро извршени и сите направени да одговараат на темата на играта беспрекорно. Долните вредни симболи се составени од класични симболи за картички, кои се движат од 10 до Ace. Ова додека повисоките вредни симболи се зелениот отровен дел, златна шпицот, пентаграмот во виолетова боја и горната шапка со коски и черепи како додаток. Ова се сите основни симболи, а вредноста на овие симболи зависи од големината на облогот.
Пред сите овие основни симболи, исто така, имате неколку дополнителни специјални симболи за да го зголемите балансот и да активирате некои функции. Зелениот облечен лепракон и прекрасниот Евилен се Дивиот и бонусниот дивеч, а котел со златни монети е Распот. Постои и внатрешен бонус - и наскоро ќе ви ги кажеме сите за овие!
Leprechaun оди во пеколот Бесплатни врти и бонуси
Главната карактеристика на играта е таканаречениот внатрешен бонус - кој се активира со слетување на 3 од дивините на Evilene Bonus Wilds. Кога тоа ќе се случи, бонусот започнува, а во ова, срцето со рог може да се појави на лентите. Секој пат кога ќе застане за време на оваа функција, се доделува дополнителен пекол на 1.
Колку е поголема вашата залог, толку повеќе температурата во пеколот се зголемува - и со тоа, шанса за освојување на игри "Џекпот се зголемува! (Кои ќе ви кажат повеќе за наскоро.)
Втората карактеристика на играта е Функцијата за слободни фрлања, која е активирана од 3 или повеќе од Scatters - котелот исполнет со злато монети. Кога тоа се случи, 10 Free Spins се активираат со победи Помножени со 2x. но додека е во игра, Мултипликаторот може да се зголеми на неверојатен 10x.
Тогаш имате диви симболи - лепракон и Evilene. Кога тие се дел од победата, победите се дуплираат. Овие, исто така, можат да влезат во замена за други симболи за да создадат победнички комбинации.
Она што го прави сè уште подобро е тоа што за време на основната игра, со малку притисок од Бонус играта, е дека имате шанса да освоите неверојатни 25.000 монети и Џекпот!
Leprechaun оди во пеколот исплата
Leprechaun оди во пеколот е видео слот кој нуди 5 каиши над 3 редови и дополнителни 25 линии. Сите линии се фиксни, што значи дека не можете да смените голем број на активни линии. Ова во основа значи дека ќе играте на сите линии во секој облог. Вредностите за заработка се движат во голема мера, со што играта одговараат на сите видови играчи и облози - од ниски до хи-ролки.
Leprechaun оди во пеколот Графика и музика
Play'n GO е една од најдобрите компании кога станува збор за создавање на игри со извонредна графика и дизајни, заедно со уникатни играчки и функции. Leprechaun оди во пеколот не е прием.
Дали некогаш сте виделе тема во видео спот со непослушен лепра, во пеколот? Се сомневаме дека имате - тоа е сигурно нешто ретко и уникатно, каде што можете да го видите позадината на занданата со синџири виси од покривот, и пламенот се качува на ѕидовите и основите. Пред ова, ролки се поставени со црвени, полупроѕирни ленти за да направат поголем пат за пеколната тема и дизајнот. Симболите и анимациите се совршено прилагодени за темата и тие се направени брилијантно, со соблечениот и валкан лепракон, кој работи во пеколот - и злото со црвена рог, претрупан лице и лепчеон уши.
Сето тоа изгледа неверојатно, а Play'n GO сигурно создаде игра која ќе ги смири сите ваши потреби и желби. Проверете ја и уживајте во пеколот!
За добавувачот на игри, Play'n GO
Play'n GO - со своето главно седиште во Växjö, Шведска - беше основана од тесно поврзан тим на професионалци посветени на испорака на целосен спектар на паметни, решенија направени по нарачка за онлајн игри и забава.
Раководителите и клучниот персонал на Play'n GO секој има повеќе од 15 години во внатрешното искуство во индустријата за игри на интернет. Во 1997 го развиле првото игри решение, делувајќи како подизведувач на еден од денешните конкуренти. Тие доведоа до развој на водечки производи за онлајн игри кои ги користат водечките играчки корпорации во јавниот и приватниот сектор. Денес компанијата се докажа неверојатно, а денес тие имаат и филијала во Унгарија и поседуваат лиценци UK, Малта и Алдерни. Неодамна почнаа да се дружат и во Манила, Филипините.
Play'n GO е развиен за да биде еден од најголемите оператори на пазарот на мобилна телефонија, а повеќе или помалку сите игри што ги нудат се нудат и за мобилни уреди. Две години по ред, тие ја добија престижната награда на годишните IGA награди во Лондон за мобилен производ на годината!

Случајни Слободни Слот игри:

Xtra е жешко
Xtra е жешко
Xtra Hot е многу едноставен видео слот машина произведена од Новоматик. Како и сите други игри Novomatic, оваа игра е ...
Играјте слот!
Чудовиште манија
Чудовиште манија
Понекогаш прегледот на игрите што се достапни во една од нашите препорачани казина, се појавува на онлајн слот кој има ...
Играјте слот!
Љубовен натпревар нула
Љубовен натпревар нула
Како што сугерира неговото име, романсата е темата на Love Match, со симпатични женски ангели кои делуваат како натпревар ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Рулет е игра киснат во историјата. Неговите корени се враќаат до 200 години, а сепак суштината ...
Играјте слот!
Шест стрелач
Шест стрелач
Шест стрелец е коцка игра од 1x2, снабдувач на софтвер за интернет казина. Целта на играта ...
Играјте слот!
Fisticuffs
Fisticuffs
Скриени Играта Преглед. Fisticuffs е 5-ролна, 3-ред и 10-payline видео слот произведени од NetEnt казино слотови инвеститорот, ...
Играјте слот!
Римминг ја раскажува кралицата на срцата
Римминг ја раскажува кралицата на срцата
"Кралицата на срцата, таа направи некои курви на сите летен ден." Оваа класична рима може да те придобие ...
Играјте слот!
Простор војни
Простор војни
Простор војни слот игра Преглед. Простор војни е 5-ролна, 3-ред и 40-payline видео слот од NetEnt казино игри инвеститорот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дијамант на сирена


Ако ви се допаѓа легендата на морнарите за чудата на морето и сонот за богатствата кои лежат на дното на океанот, ви препорачуваме да ја пробате онлајн играчката на Mermaid's Diamond онлајн казино издадена од Play'n Go! Легендарната полу-девојка половина риба ќе ве однесе до нејзиниот подводен домен каде што ќе ги видите прекрасните суштества и ќе ги најдете прекрасните богатства! Сирена видео-игра на Сирена Дијамант се појави во колекцијата на Play'n Go казино игри во септември 2017. Овој импресивен и шармантен слот има ремени на 5 и нуди 720 начини за победа. Игра Сирена Дијамант слот машина онлајн и да се најде на заборавените богатства на морето луѓе!
Следете сирена на богатство!
Ајде да ја следиме прекрасната сирена до длабочината на океанот, каде што епските богатства чекаат за избраниот! Овој опис на Mermaid's Diamond онлајн слот ќе ве води низ играта и ќе ги прикаже прекрасните специјални карактеристики кои гарантираат импресивни награди!
Дијамантскиот слот на Сирена е платен натпревар на 2. Тоа значи дека можете да одговарате 3 или повеќе икони од вид на соседните макари почнувајќи од 1st или 5th ролна.
Сирена - е многу корисна икона за таа ја врши функцијата на Дивиот симбол во Mermaid's Diamond казиното слот. Таа има способност да одговара на која било друга икона, освен за градите на богатството. Дополнителните Диви можат да се додадат на решниците на 1 или 2, ако се активира функцијата Wild Wilds. Оваа функција не зависи од одредени икони и се активира случајно.
Градите богатство - градите од потонатите бродови ги кријат чудесните богатства. Можете да ги добиете сите ако успеете да ја активирате бонусната функција во играчкиот слот Mermaid's Diamond. Треба да го погодите 5 богатството за богатство на еден спин за да ја започнете бонус играта. Ако цртате само кошули 4, функцијата Божествена интервенција може да се активира, со што се додава потребниот 5th ковчег на лентите. Штом сите 5 Treasure Chests ќе се појават на репортажите на Diamond Slots, ќе им биде понудено да отвори било кој од нив за да го открие бројот на слободни вртења. Бројот на слободни вртења варира од 10 до 25. 3, 4 или 5 богатства за богатство се случиле во наградата за бонус игра 3, 4 или 5 дополнителни врти, соодветно.
Дијамант - оваа икона игра значајна улога во режимот на слободни вртења. Секој Дијамант слета во бонус играта се собира. Откако ќе ги соберете 5 Diamonds, една или повеќе макари ќе бидат пополнети со Мерлинците и ќе станат диви ремени.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралица на прачки
Кралица на прачки
Кралицата на прачки ви нуди ретка можност да се погледне во иднината и да видиме дали има богатство кое чека ...
Играјте слот!
Фудбал: Куп на шампиони
Фудбал: Куп на шампиони
Тоа е фудбалско време! Изберете го вашиот тим, учествувајте на турнирот за бесплатни врти, добијте пари и добијте пари! Фудбал: Куп на шампионите ™ ...
Играјте слот!
Легенда за Локи
Легенда за Локи
Легендата на Локи е iSoftBet слот со ленти 5 и 20 линии. Може да се репродуцира од 20p спин на сите ...
Играјте слот!
Одете банани
Одете банани
Оди Казино за банани. Оди Банани! ™ е брза 5-ролна, 3-ред, 20-линија игра која содржи 5 различни диви Мајмуни симболи ...
Играјте слот!
Блек Џек mh
Блек Џек mh
Блек Џек Мултихенд, или Блек Џек МХ, е возбудлива игра со игри со картички. Тоа е прифатлива за секојдневните играчи, и се грижи за високи ...
Играјте слот!
Замок градител 2
Замок градител 2
Microgaming и Rabcat се здружија со цел да се создаде оваа неверојатна продолжение на оригиналниот замок Градител. Првиот ...
Играјте слот!
Еднаш многу одамна
Еднаш многу одамна
Еднаш По Време Слот Игра Преглед. Откако времето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео спот од ...
Играјте слот!
Aces и лица 4 играат моќ покер
Aces и лица 4 играат моќ покер
Aces и Faces 4 Play Power Poker е варијација на традиционалните видео покер и може да се игра на многу ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ацтечката воинска принцеза


Бесплатно се врти Ацтеков воин принцеза може да се активира од страна на Ацтеките принцеза симбол, кој го прикажува прекрасниот и страшен протагонист на овој слот. Кога се појавуваат три, четири или пет симболи на Ацтеките принцези, се активираат 15, 20 или 25 слободни вртења, соодветно.
Бонусните круга се активираат со симболи на черепот. Постојат четири од овие достапни - дијаманти, злато, сребро и бронза. Улов е дека во прво време, овие черепи се извалкани од кал, така што играчот не може да каже какви се тие. Изберете три да ги полираат и да откриете од што се направени. Вредноста на бонусната награда зависи од тоа колку избрани вештини се исти. Три дијамантски черепи ќе ја дадат најголемата награда - 1,000 пати во вкупниот облог.
Ацтечки воини принцеза слот
Ацтечкиот воин принцеза е 5-ролна, 3-ред слот направен од Play 'n GO. Вработува прекрасни анимации за да ги потопи играчите во атмосферата на играта. Различни аспекти на Југот американски културата и животната средина се истакнуваат во овој слот, вклучувајќи го и ацтечкото пишување, темата на џунглата и многу примери на диви животни.
Играчите можат да ја прилагодат вредноста на монетата, лимитот за залог и бројот на плати. За да пристапите до платената табела, играчите можат да го користат прирачниот копче во долниот десен дел од екранот. Функцијата за автоматско прикажување е целосно приспособлива, овозможувајќи им на играчите да одредат колку круга да се автоматски прикажани и кога да се запре функцијата за автоматско прикажување, одредена со големина на единечна победа и промени во рамнотежата на играчот.
Симболи и карактеристики
Ќе најдете многу суштества син овие ленти, вклучувајќи страшни Јагуар, смртоносна отров стрела жаба, орел и митски змеј (никој не рече дека тие морале да бидат вистински животни!). Сите овие симболи се всушност високи симболи за исплата, па затоа треба да им се заблагодарите на вашите среќни ѕвезди кога се појавуваат на лентите.
Дивиот симбол е во форма на а златна Ацтеков монета, со висина на силен шеф врежан на неа. Три насмеан черепи со ослепени очи го сочинуваат симболот за бонус расеј и зачудувачката Ацтековска принцеза е прикажана да ја претставува функцијата Слободен спин расфрлач.
Горенаведената бонус игра ги задржува работите интересни со ветување дека ќе го умножат вашиот облог. Изберете три черепи и пресечете ги прстите - три од нив ќе ви дадат мултипликатор. Практичната карта на врвот на играта ви покажува колку стоите да стекнете.
Ацтечки воини Принцес Джакпот
Оваа игра не нуди прогресивен или здржан џекпот, но има и импресивна максимална победа - до монетите 1,065,750!
Ацтеките воини принцеза на мобилен
Ацтеките воини принцеза е целосно компатибилен со мобилни уреди, што значи дека играчите можат да ги користат нивните iPhone, iPad или Android уреди за да го играат овој слот, без разлика каде избираат.

Случајни Слободни Слот игри:

Супер осумдесетти
Супер осумдесетти
Супер осумдес е видео слот, развиен од NetEnt со 5 макари и 40 прилагодливи линии за исплата. Платата вклучува ...
Играјте слот!
Gopher злато
Gopher злато
Има злато во нив има дупки! Не само што овој слот машина се пофали со наслов што секој татко-пукање тато ...
Играјте слот!
Богатство на пирамидите
Богатство на пирамидите
Дали сте подготвени да ја преземете мистериозната авантура со страшни казино видео стрит богатство на пирамидите создадени ...
Играјте слот!
Престол на Египет
Престол на Египет
Престолот во Египет е видео-слот за 25-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Блек Џек
Блек Џек
Што се однесува до казино картичките и маса игри, блек џек може да биде најпрепознатлив од сите нив. Со ...
Играјте слот!
Моќен трозач
Моќен трозач
Овие природни сили ги движат целите групи на намотки: Посејдон, богот на морето, сега ги меша вашите добивки! Помести го ...
Играјте слот!
Големиот цар
Големиот цар
Овој слот е напојуван од Microgaming и има 5 ленти, 3 редови и изборни 30 линии. Историскиот руски ...
Играјте слот!
Марвел рулет
Марвел рулет
Ако мислите дека не можете да бидете изненадени кога станува збор за игри со казино, размислете повторно! Марвел Джакпот Рулет е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мултифрут 81


Play'n Go подготви прекрасно изненадување за оние коцкари кои обожаваат да играат разни класични игри на игри онлајн бесплатно и за вистински пари! Ако започнете Мултифрут 81 Слот машина ќе добиете интересна игра и можност да освоите многу кредити! Играта се појави меѓу играчките Play'n Go во мај 2017. Овој изненадувачки видео слот има ролни 4, редови 3 и карактеристики 81 начини за победа. Исечете своја посебна жетва на наградите на ретуа на Multifruit 81 казино и уживајте во забавата!
Најди ги наградите меѓу плодовите!
Ајде да влеземе во градината и да откриеме што може да се најде меѓу овошните дрвја! Како и секоја игра, Multifruit 81 слотови игра започнува со залог. Опсегот на акциите тука е широк, така што можете да го ставите залог помеѓу 0.02 и 100 кредити за спин. Ако веќе сте играле барем неколку бесплатни слотови машини за забава, треба да ги знаете главните правила. Линирајте 3 или повеќе икони од вид на соседните макари почнувајќи од првиот и уживајте во наградите. Мултифрутот 81 онлајн слот има неколку изненадувања, што ја прави играта поинтересна и забавна.
Џокер - сликата на насмеаниот човек во забавната капа ја врши функцијата на Дивиот симбол во Multifruit 81 слот-машина. Тоа значи дека може да сочинува која било победа линија која ги заменува сите други симболи на играта. Паметниот чудовиште знае многу трикови, па тој ќе ве изненади! Двајца Џокери во победничката комбинација ја двојно наградата за тоа. Доколку 3 Jokers ја сочинуваат победничката комбинација, тие ќе мултиплицираат победата со 5! 4 Jokers креира сопствена победа комбинација и ја плати максималната награда без множење.
Пред секој круг, една случајно избрана ролна ќе биде обележана. Ако Џокер се појави на означената ролна, таа ќе биде целосно покриена со Џокерите и ќе стане диви ролна.

Случајни Слободни Слот игри:

Темниот витез се издигнува
Темниот витез се издигнува
Темниот витез се крева слотови игра може да се најде во Microgaming казина. ... Симболот на логото на "Темниот витез се крева" е ...
Играјте слот!
Ацтечки идоли
Ацтечки идоли
Секој произведувач на слотови има барем една игра со ацтековски теми - и Play N Go не е исклучок. За среќа, ова е ...
Играјте слот!
Легенди на Африка
Легенди на Африка
Легенди на Африка е видео слот игра од 2 Со 2 Gaming што ни дава виртуелна прошетка ...
Играјте слот!
Облак потрага
Облак потрага
Придружете се на фантастичниот свет на суперхероите на Cloud Quest Slot, 5-ролна игра со исплата на 10 која можете да ја играте ...
Играјте слот!
Фудбалски карневал
Фудбалски карневал
Playtech и многу други слот игра програмери доби тренер на Светското првенство и развиена неколку фудбалски тематски игри кога целиот ...
Играјте слот!
Диви ракети
Диви ракети
Wild Rockets ™ е видео слот кој е изграден од 5 одделни ремени, во кои првиот ролик ...
Играјте слот!
Джинджифилово шума
Джинджифилово шума
Добредојдовте во градот каде што секој ден е Божик. Gingerbread Лејн е празнична / храна-тема онлајн игра слот ...
Играјте слот!
Дијамантска долина
Дијамантска долина
Дијамантската долина е прогресивен џекпот слот машина иновирани од никој друг, од слот машина познавачи себе - Playtech! ...
Играјте слот!
0 Коментари

Слатка 27


Неверојатно Слатка 27 казино слот зголеми Playn Go листа на класични слотови во јуни 2017. Овој извонреден гејмерски слот ќе им даде на коцкарите сè што очекуваат од класичните слотови и уште повеќе! Слатките плодови, изненадувачките карактеристики и големите награди се уморни од чекање за вас во неверојатната бонбонична земја! Оваа подобрена реплика на слот-машина има 3 репортажи, 3 редови и карактеристики 27 начини да ги освои вкусните награди. Започнете со вашето вкусно патување низ слатка рамнина на бонбони земјиште играјќи Sweet 27 слободен слот машина игра и да се најде добие изненадувачки победа на вашиот начин на слатки!
Добиете победи Собирање на слатки!
Значи, вие сте во бонбони земјиште, време е да се погледне наоколу и да ги откриете изненадувањата на ова царство на слатки. Овој брз водич ќе ви помогне да играте Sweet 27 слот и да добиете прекрасни награди.
Диви - бонбони со оваа етикета е најважната икона во Sweet 27 видео спот. Како и во многу онлајн слотови, неговата функција е да ви помогне со победничките линии. Во Sweet 27 слот, Wild ги претставува сите други икони, така што ќе сочинуваат било која добитна комбинација без проблем. Ако се појави на десната лента во главната игра, вистинската забава почнува! Ќе ви бидат доделени бесплатни вртења на 2. На секое вртење, дивите бонбони се движат по една позиција до најлошата ролна додека не ја напушта играта таблата. Доколку друг Диви бонбони се спушти на ролната на 3rd за време на функцијата, вашиот бесплатен бројач ќе се ресетира со додавање на 1 или 2 слободни вртења. Но, почекајте, има повеќе! Дивиот бонбони, кој ја повлекува бонусната функција, ќе го зголеми множител за вашите победи со секое вртење додека не стигне до x3!

Случајни Слободни Слот игри:

Сокол ловџија
Сокол ловџија
Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick го одзема светскиот слој од невреме. Соколарницата ...
Играјте слот!
Шест акробати
Шест акробати
Шест Акробати е 5 репортажи и 9 pay-line видео спот напојуван од провајдер на Microgaming софтвер. Овој слот е инспириран со ...
Играјте слот!
Султанов богатство
Султанов богатство
Дали сакате да се појавите во мистериозниот Блискиот Исток и да се запознаете со величествениот султан, храбар Аладин и други ...
Играјте слот!
Дом на змејови
Дом на змејови
Прекрасната онлајн игра за играње на куќата на џинови има 20 линии за исплата, 3 редови и 5 ленти. Кинеските змејови ќе ...
Играјте слот!
Лабави двојки
Лабави двојки
Што е "лабава Deuces"? Терминот лабава deuces се однесува на варијација на еден играч, пет видео картички ...
Играјте слот!
Жешка камења
Жешка камења
Жешка камења е казино слот од 5-ролна од Playtech, кој има уникатни линии на 25. Среќниот, видео-снимка со драгоцен камен ...
Играјте слот!
Викиншка ера
Викиншка ера
Придружи му се на Амма додека ги истражува тајните што се чуваат во рамките на макарите, вклучувајќи ги и моменталните слободни креации и движењето на кино во движење IN ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: крал на олимпија
Возраст на боговите: крал на олимпија
Откријте ја вистинската моќ на Зевс, богот на сите богови во овој нов слот машина од софтверот Playtech. Возраст ...
Играјте слот!
0 Коментари

Самба карневал


Нема ништо посреќно и повозбудливо од Самба карневал - освен инкорпорирање на сето тоа sexiness и возбуда во слот игра која исто така има многу награди и бонус игри. И тоа е токму она што Play 'N Go е доволно љубезно да се направи во игра која им нуди на играчите шанса да уживаат во 5 ленти и 15 линии за плаќање додека ја слушаат музиката на Самба и ја впиваат атмосферата на карневалот среде светло обоени огномети што осветли го ноќното небо.
Тоа е карневал кој е полн со Југ американски убавините кои ги носат типичните непотребни облеки од Марди Грас, додека Дивата Маракас може да се размножи преку ноќта, а Bonus Bongos може да ги открие наградите до 150x вашиот вкупен облог.
Земете дека овошните чувства
Играта има 7 награда симболи на линија, и 4 на тие се овошје кое може да се користи за да се направат некои сериозни коктели од типот самба. Поставете било 3 до 5 за појавување на овошје за да победите на сочни 75 монети за лимес или 100 монети за портокали. Или зошто да не се обидувате да извлечете малку повеќе од овие симболи на самба со до 125 монети за дињи или 250 монети за ананаси.

Случајни Слободни Слот игри:

Грешки партија
Грешки партија
Уживајте во чудесната игра на партијата "Грешки" во Среќен ВИП казино! Тоа е единствена игра создадена од Play'n GO ...
Играјте слот!
Hula ноќи
Hula ноќи
Ако пропуштите топло сончеви денови на плажа, сакате да освоите големи награди, или едноставно да се обидете најдобро ...
Играјте слот!
Среќни празници
Среќни празници
Уживајте во празничната сезона на Божиќ во текот на целата година со Happy Holidays Slot во едно од омилените онлајн казино на Велика Британија ...
Играјте слот!
Блекџек двојно изложување
Блекџек двојно изложување
Двоен експозиција Блек Џек (исто така познат како Zweikartenspiel German: "Две карти игра") е варијанта на казино игра блек џек во ...
Играјте слот!
Бум браќа
Бум браќа
Boom Brothers е видео слот за 20-payline кој работи на софтверската платформа NetEnt. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Класични слотови нула
Класични слотови нула
Класични слотови Scratch е онлајн казино игра од Playtech која ги комбинира елементи на гребење картичка со аспекти на ...
Играјте слот!
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Ретро се намотува со дијамантски глиц
Фреквенцијата на паѓање на бонусот е статистички, секој 132nd спин (0,76%). Веројатноста за хит (било која победа) ...
Играјте слот!
Блејд 50 линија
Блејд 50 линија
Имајќи избори во животот е одлична работа: замислете да одите во продавницата и да имате само пет различни чипс ...
Играјте слот!
0 Коментари

Холидеј сезона


Божик време доаѓа! Сите луѓе чекаат да се случат магични настани. И благодарение на казиното Play'n Go, нашите соништа можат да се реализираат за една ноќ. Професионалниот играч објавен за играчите Одмор сезона слот машина која има одличен заговор поврзан со Божиќната прослава.
Можете да играте во прекрасен бесплатен онлајн слот и да добиете шанса да ги освоите наградите што ги нуди овој казино слот. Општо земено, новиот онлајн слот од Holiday Season им овозможува на луѓето да уживаат во одморската атмосфера на зимскиот фестивал и да се натпреваруваат за парични награди.
Длабоко во одмор сезона од Play'n Go
Прво, треба да се репродуцирате видео спот Holiday Season за забава со цел да го добиете првиот увид во темата. Треба да биде веќе јасно колку е атрактивна играта и како функционира автоматската игра воопшто.
Настаните на автоматската сезона се случи во ноќен град украсен со различни божиќни додатоци. Шарени стрипови за хартија паѓаат на екранот и создаваат серпентини патишта. Убава елка со впечатлива светлина се наоѓа во центарот на улицата. Ако одлучивте да играте за вистински пари за да добиете профит, треба да знаете дека максималната исплата е еднаква на монетите на 500,000.

Случајни Слободни Слот игри:

Викинзите одат диви
Викинзите одат диви
Викинзите Оди Диви е видео слот со 5 макари и 25 платни линии ориентирани од лево кон десно. На ...
Играјте слот!
Дијамант кучиња
Дијамант кучиња
Дијамантското куче е 5-ролна, 25 исплаќа повеќекратно монетички видео спот од NetEnt. Играчот избира помеѓу 6 различни вредности на монети, ...
Играјте слот!
Нескротлив бенгалски тигар
Нескротлив бенгалски тигар
Неприкосновен бенгалски тигар слот игра Преглед. ... Играта содржи неколку извонредни карактеристики кои ќе ви бидат многу корисни ...
Играјте слот!
Геиша се прашува
Геиша се прашува
Гејшите се истакнат и популарна тема во многу игри, а видео-слотови се полни со убави слики и симболи ...
Играјте слот!
Simsalabim
Simsalabim
Ситсалабим видео слот ви дава шанса да освоите монети на 225,000. Овој прекрасен видео слот е ...
Играјте слот!
Таен код
Таен код
Тајниот код е видео слот машина од Net Entertainment лансиран во 2010. Ова е игра со неколку ...
Играјте слот!
1000 дијамантски залог рулет
1000 дијамантски залог рулет
1000 Diamond Bet Roulette е специфична варијанта на рулет, развиена од Playtech. Играта е многу популарна меѓу сите ...
Играјте слот!
Аквариум
Аквариум
Игралиштето за аквариум без аквариум на Плајсон има кабли од 5, редови 3 и 30 линии за исплата. Програмерите додадоа неколку интересни карактеристики ...
Играјте слот!
0 Коментари

7 гревови


Седумте смртоносни гревови се дел од многу митови и легенди, и 7 гревови Слот од Play'n GO не е исклучок. Таа ја доловува целата мистерија и интриги кои ги опкружуваат XnumX Deadly Sins - истовремено дозволувајќи им на играчите да направат уреден профит од него. 7 гревови е 7 ролна слот со 5 начини да се победи. Секој смртен грев е претставен со друг карактер. Слот има висока нестабилност и има RTP од 243%. Опсегот на залог е помеѓу $0.10- $ 100 и има максимална победа на 1112x на вашиот оригинален пакет. Ако сакате да го тестирате слотот за себе, проверете ја бесплатната верзија за изведба. После тоа, погледнете долу подолу за најважните детали за 7 гревовите.

Случајни Слободни Слот игри:

Поморски моми
Поморски моми
Играта за пристаништа на поморските девици може да се најде во Microgaming казина. Microgaming како стандард не ги објавуваат слот ...
Играјте слот!
Rugbystar
Rugbystar
Различни видови на спорт станаа повеќекратни теми на различни казино игри. Рагби играта не е ...
Играјте слот!
Напад на зомби
Напад на зомби
Нападот на зомбите е видео спот игра од Genesis Gaming. Играта има тема на пареа панк зомби ...
Играјте слот!
Ацтечката воинска принцеза
Ацтечката воинска принцеза
Бесплатните вртења на Ацтеките воини принцеза можат да бидат поттикнати од симболот Ацтеките принцеза, кој го отсликува убавото и ...
Играјте слот!
Cashapillar
Cashapillar
Cashapillar е шарен видео-слот за 100-payline кој работи на Microgaming софтверската платформа. Логото на Cashapillar е диви мултипликатор ...
Играјте слот!
Wow тенџере
Wow тенџере
Фактот што играчите на казино губат интерес за играње игри на 3-ролна игра со 1 линијата за исплата станува ...
Играјте слот!
Бенчвормер фудбалски девојки
Бенчвормер фудбалски девојки
На оваа страница, нашите рецензенти се обидоа да го опфатат сето она што потенцијалните играчи ќе треба да знаат за овој слот ...
Играјте слот!
Златен штрајк
Златен штрајк
Оние кои сакаат да се родат во времето на Дивиот Запад и Златната треска треба да најдат златен штрајк ...
Играјте слот!
0 Коментари

Жаде волшебник


Ве поздравуваме на игра која ќе ве однесе на темна и мистериозна авантура, која ќе ве однесе до непознато место, со магични пресврти. Со возбудлива тема, графика со висока дефиниција и многу можности за победа - оваа игра има голема шанса да стане вашиот нов омилен. Ова е игра донесена од страна на Play'n GO, ова е Jade Magician!
Play'n GO - со своето главно седиште во Växjö, Шведска - беше основана од тесно поврзан тим на професионалци посветени на испорака на целосен спектар на паметни, решенија направени по нарачка за онлајн игри и забава.
Раководителите и клучниот персонал на Play'n GO секој има повеќе од 15 години во внатрешното искуство во индустријата за игри на интернет. Во 1997 го развиле првото игри решение, делувајќи како подизведувач на еден од денешните конкуренти. Тие доведоа до развој на водечки производи за онлајн игри кои ги користат водечките играчки корпорации во јавниот и приватниот сектор. Денес компанијата се докажа неверојатно, а денес тие имаат и филијала во Унгарија и поседуваат лиценци UK, Малта и Алдерни. Неодамна почнаа да се дружат и во Манила, Филипините.
Play'n GO е развиен за да биде еден од најголемите оператори на пазарот на мобилна телефонија, а повеќе или помалку сите игри што ги нудат се нудат и за мобилни уреди. Две години по ред, ја добија престижната награда на годишните IGA награди во Лондон за мобилен производ на годината!
Некои од игрите обезбедени од Play'n GO се Книга на мртвите, pimped, Мрачно Муерто, 7 гревови, Облак Потрагата, и Хуго.
Овој пат, ние ги презентираме Jade Magician - време е да се научи некоја магија!
Главната игра на Jade Magician
Jade Magician е игра инспирирана од сите магични работи, со магија на пресврт на играта. И двајцата можете да ја видите и да ја почувствувате оваа атмосфера во текот на целата игра, со земја, вода, воздух и оган за да додадете на пресврт на тоа. Играта ве поканува да извршите некоја црна магија, и по целиот пат, Џејд е во задниот дел и те гледа. Ако ја третирате добро, таа може да ве награди за тоа.
Симболите на играта се направени да одговараат на темата на играта, и доделување на играта црвена нишка до крај. Ниските вредни симболи се од четирите елементи, кои се земја, вода, воздух и оган. Тие вредат помеѓу 75 и 250 монетите за комбинација на симболи на 5x. повисоките вредносни симболи се жестокиот орел, белиот лав со светлечки очи и златен змеј. Ова е исто така врвен играч на играта, давајќи победа на неверојатни 2,500 монети!
Освен овие основни симболи, Play'n GO, исто така, се погрижи да имате неколку дополнителни специјални симболи за да ги разгледате. Џејд е сама, и Симболот на растери и Дивиот симбол - Дивиот за време на бесплатната игра на игри. Симболот x2 кој наликува на фудбалска топка, е Дивиот множител, сите тие можат да дадат некои дополнителни победи и возбудувања. Наскоро ќе откриеме повеќе за нив.
Тема, графика и музика на Jade Magician
Жаде е главниот лик на оваа игра, жена со многу магични сили. Јасно е дека постои магија во играта, а понекогаш дури и магии. Барем од изгледот на тоа. Знаеш ли што е магија? Тоа е употреба на магии, гатање или зборување со духови - и многу се намуртено за многумина. Често се користи во однос на злото и измамен пракса, а раскажувањето на среќа е всушност дел од него.
Играта нуди за сето ова - можеби не и за зло - но среќата, магијата и магии се дел од она што го зеде инспирацијата од играта. Оваа игра, сепак, е сè што е спротивно само што се зборува. Играта е убава, Џејд, зеленогласната жена гледа во тебе од зад макари, со трепкачки очи. Таа додава мистично чувство кон играта, како и позадина која може да биде длабока, маѓепсана шума.
Графика и дизајни се со висока дефиниција, што ја прави играта одлична за играње. Ова со живописни анимации, прекрасни анимации и темно распоред и тема - се залага за игра која може да ги привлече сите.
Jade Magician исплата
Jade Magician се игра со 5 ленти на 3 редови, и дополнителни 15 линии за исплата што можете да ги одберете за да бидете активни. минималната залог е од €0.01 - со активна само линија на 1. максималниот залог е € 18.75, и ова е со сите активирани 15 линии. Имајте на ум дека колку повеќе линии се активни, толку повеќе можете да победите.
Бонус игра на Jade Magician
Jade Magician нуди многу карактеристики, но стандард бонус не е еден од нив. Но понудените карактеристики се сигурно доволни за да ве забавуваат и среќата со часови завршува.
Jade Magician бесплатно врти
Скратениот симбол на Жаде во зелена коса и косата изгледа како змија, е вашиот начин на Функција за слободни фрлања. Двајца од нив ќе ја активираат функцијата Втора шанса, а кога ќе го направите тоа, треба да изберете симбол за да ја откриете вашата награда. Ако успееш да го пронајдеш скриениот третиот Симбол на скршеници, ти се доделува слободен врти.
Потоа ви се доделени 5 Free Spins и тука можете да освоите некои додатоци со помош на Wild Symbol.
Специјални карактеристики на Jade Magician
Диви симбол
Jade е, исто така, Дивиот симбол, но за време на функцијата Free Spins, таа ќе влезе во замена на други симболи за да ви даде победни комбинации. Ако успеете да слетате три или повеќе Jade Magician, повторно ќе активирате нови Врти. Со слетување на 1 или 2 симболите ви се доделуваат 1 или 2 екстра спина.
Диви мултипликатор
Дивиот множител е во основната игра, и ова може да ги замени другите симболи исто како и Дивиот. Кога помага да се создаде победа со замена, таа ќе ја умножи победата.
Се надеваме дека сте подготвени за темна, но наградувачка авантура. Jade е таму за да го водат вашиот пат кон иднината, ова со тоа што ви дава функции како само што може.
Со среќа!

Случајни Слободни Слот игри:

24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Казино holdem
Казино holdem
Во Казино Холдем, играно со палуба со 52-картичка, можете да победите на вашата Анте залог и опционална AA бонус страна ...
Играјте слот!
Munchers
Munchers
Слот за Мункерс беше издаден во април на 2013. Развивачот и провајдерот на играта е Next Generation Gaming - ...
Играјте слот!
Сафари сам
Сафари сам
Сафари Сем слотови. Safari Sam е 3D видео слотови од Betsoft. Во оваа игра, ќе се приклучите на Safari Sam ...
Играјте слот!
Магични кутии
Магични кутии
Magic Box Casino е еден од виртуелните брендови за коцкање од страна на iGlobalMedia Entertainment Limited, голема компанија позната по својата ...
Играјте слот!
Европски блек џек
Европски блек џек
Широко се смета за еден од најпопуларните игри на Блек Џек, европскиот блек џек е само еден од голем број на Блек Џек ...
Играјте слот!
Крвни мокрови
Крвни мокрови
Сакате место за убивање на вампири? Тогаш ова е слот за вас! Спакувани со гор, гаули и сенишни случувања, ...
Играјте слот!
Победнички волшебници
Победнички волшебници
Палки подготвени за волшебниот слот машина која е Вининг Визардс. Овој неверојатен 5-ролна слот машина од Microgaming ...
Играјте слот!
0 Коментари

Prissy принцеза


Многу од нас како приказни за прекрасните принцези киднапирани од змејови и храбри витези, кои ги спасат. Програмерите на Play'n Go одлучија да додадат малку хумор на овие епски приказни и добија неверојатен казино слот со прекрасната игра! Prissy принцезата слот игра се појави на листата на Play'n Go слободни слотови во февруари 2017. Оваа забавна игра спакувана со фасцинантни карактеристики доаѓа со 5 макари, 20 постојано активни линии за исплата, и 3 редови. Стартувај Prissy Princess онлајн игра машина слот, уживајте во смешна приказна на пребирливи принцеза и да добијат неверојатни награди помагање на хероите да го освои своето срце!
Помогне да го освоите срцето на принцезата и да бидете наградени!
Хероите стигнаа до замокот на принцезата, но се чини дека таа не е толку желна да ги пречека ... Помогни им на храбрите витези да го освојат своето срце и тие ќе ве наградат! Неколку функции на Prissy Princess онлајн слот го прават тоа многу волшебно и профитабилно. Ајде да почнеме со функцијата "Трошните кули". Откако ќе ја креирате победничката комбинација од 3 или повеќе идентични слики, макарите што ги содржат деловите од оваа комбинација ќе бидат вратени повторно. Другите макари ќе останат непроменети. Секоја повторно вртење отклучува една брава на градите поставени над лентите. Ако имате 4 повторно се врти по ред, градите се отвора откривајќи мултипликатор или за вашиот вкупен удел или за вашата вкупна победа.
Функцијата на гордоста на змејот го претвора ролот во Дивиот ако ги содржи сите витези на 3. Функцијата за здив на змејот може да се поведе по случаен избор. Змевот ќе лета преку играта одбор и ќе се претвори до 3 случаен во Wilds со својот оган здив. Исто така, постојат неколку специјални симболи во Prissy Princess игришен слот.
Принцеза - оваа шармантна дама е избрана да ги извршува функциите на Дивиот симбол. Може да ги замени сите други икони, освен за знамињата. Дивиот симбол, исто така, не може да иницира функција на гордост на Змејот.
Знамиња - постојат 3 различни знамиња со сртови. Ако ги собереш 3 од нив пред да заврши функцијата "Крваречки кули", ќе бидете квалификувани да ја играат бонусната игра на турнирот. Обидете се да погодите кој натпреварувач ќе ја освои раката на принцезата на турнирот и ќе победи на x200 вкупниот облог!

Случајни Слободни Слот игри:

Џунгловиот дух: повик на дивината
Џунгловиот дух: повик на дивината
Ве водиме на прошетка по дива страна. Џунгла Дух: Call of the Wild ™ Ви нуди џунгла ...
Играјте слот!
Среќни врски
Среќни врски
Lucky Links беше креиран од Just For The Win во соработка со Microgaming и е 5 ролна, 20 победа ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker (изговорено од pi pi) ги комбинира елементите на древната кинеска игра на Паи Гоу и на американскиот ...
Играјте слот!
Fei cui gong zhu
Fei cui gong zhu
Феи Куи Гонг Жу е онлајн слот од Playtech со ориентална тема и го пофалува Nian Nian Вие ...
Играјте слот!
Среќни овошја
Среќни овошја
Ова лево за десницата за плаќање има неколку квалитети, кои Новоматик е лукаво вклучен да привлече повеќе од само позитивизам ...
Играјте слот!
Американски рулет
Американски рулет
Во оваа игра, имате тркало со црвени и црни слотови кои ги имаат броевите од 1 до ...
Играјте слот!
Фабрика за напивки
Фабрика за напивки
Мораме да кажеме дека повеќе сакаме да играме на Леандер слотови онлајн. На мобилен, графиката само недостасува малку острина ...
Играјте слот!
Ирска среќа грешка
Ирска среќа грешка
Playtech носи некои од нивните најпопуларни слотови игри во арена со инстант победи игри со нула картички. Ирска среќа ...
Играјте слот!
0 Коментари

Matsuri


Matsuri е еден од најпопуларните слотови на Play'n GO. Не само што има голема максимална победа на 3,000x вашата оригинална залог, туку исто така е многу нестабилна. Matsuri комбинира врвна темата, графика, со подеднакво фантастични карактеристики и игра. Од смирувачки пад на црешови цветови, на топло сјај на хартија фенери, на возбудлив пари-аут, не е ни чудо што Matsuri е еден од најдобрите слотови за канадски играчи (и светски играчи премногу). Дознајте што е под хаубата на овој слот преку читање на целосниот преглед подолу. Алтернативно, да дознаете за себе со преземање на слободна игра на слот за неколку врти.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралското дерби
Кралското дерби
Ден на дерби е виртуелен натпревар во коњи. Целта е правилно да се погоди победничкиот коњ во трката ...
Играјте слот!
Луди 80s
Луди 80s
Веројатно не е неопходно за нас да го опишеме она што се заснова на Crazy 80s слотот, но ние во секој случај само ...
Играјте слот!
Златни глувци
Златни глувци
Во Бонус Експрес ја нудиме оваа популарна играчка игра "Златни духови". Златните духови се многу лесни за учење и ...
Играјте слот!
Медуза
Медуза
Земете првиот чекор кон игра на живот! Медуза, една од најпознатите фантастични игри на NextGen Gaming ...
Играјте слот!
Бес на богатство
Бес на богатство
Rage to Riches има некои од најпрепознатливите ликови од историјата на филмот, и тие се тука за да ви помогнат ...
Играјте слот!
Желба господар
Желба господар
Wish Master ™ ви дава шанса да ги направите сите ваши желби да се остварат на секој спин! Играта ...
Играјте слот!
Бар 7 е
Бар 7 е
Ако сте во потрага за слот машина игра која навистина отелотворува сè за класичен овошје машини, а потоа Бар 7 од ...
Играјте слот!
Медуза 2
Медуза 2
Ако некогаш сте се запрашале што мора да е како да се соочувате со Медуза во Античка Грција, тогаш ...
Играјте слот!
0 Коментари

Викиншки рудник


Викинг Runecraft е иновативен седум до седум, мрежен слот заснован на ниво, кој нуди мноштво возбудливи карактеристики кои убаво ги исполнуваат игрите со нордиски игри. Во овој Play'n GO слот победи се постигнуваат кога пет или повеќе соодветни симболи, од деветте симболи на играта, допираат. Победничките симболи се отстранети, а нови паѓаат да ги пополнат празнините. Секоја последователна победа ја исполнува задолжен за уништување. Дваесет победнички симболи активираат една од четирите сили, додека 40 победничките симболи ќе ја активираат бонусната игра Ragnarok. Секоја од овие сили уништува голем број симболи за отклучување на некои големи исплати. За време на бонус играта Ragnarok, нордискиот пејсаж се преобразува во огнена пекол. Влогот е висок, и судбината на светот почива на вашите раменици, но како и сите тешки задачи, наградите што се појавуваат често се многубројни. Сите победи за време на функцијата Ragnarok зголемува множител до 15x. Ако мерачот на мултипликатор се полни, добиваш божја сила, исто како во нормалниот натпревар. Мултипликаторот беше од суштинско значење за некои од најголемите исплати што ги добивме. Функцијата ragnarok завршува откако сите сили се искористени. Во прилог на уникатен дизајн на играта, играта има систем на ниво. Со цел да се израмниш, треба да го исчистите моделот кој лежи под богот десно од слотот. Секое ново ниво носи со себе нови подароци. Секој бог има свој посебен подарок, кој е секој форма на диви. Функцијата Подароци на боговите е активирана на не-победничката игра. Конечната особина во играта е Руните на Валхала. Секој победник се собира. Откако божјиот модел (споменат погоре) е исчистен, имате уште една шанса во бонус со тркало на среќата како мини игра. Ако вашиот спин слета на воланот, добивате бонус износ наведен на бонус дисплејот.

Случајни Слободни Слот игри:

Книга на РА класика
Книга на РА класика
Играјте ја класичната верзија на популарната Книга на Ра и откријте скриени богатства. 9 победа линии на ленти 5 ...
Играјте слот!
Рамфларни дивина
Рамфларни дивина
"О, тоа е толку добро што никој не знае дека се викам Rumpelstiltskin!" Познатиот детски бајка беше спакуван во ...
Играјте слот!
Штитови од дивината
Штитови од дивината
И името на овој видео спот и неговата севкупна тема се рефлектираат на оригиналната стрип-книга "300" и ...
Играјте слот!
Диви игри
Диви игри
Дивите игри треба да започнат, дали сте подготвени да заглавите во акција? Овој слот машина ...
Играјте слот!
Богатството на Дон Кихот
Богатството на Дон Кихот
Богатството на Дон Кихот е видео-слот со помош на Playtech со 5 макари и 25 линии. Тоа е врз основа на ...
Играјте слот!
24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Супер сумо
Супер сумо
Искуство на чудата на Далечниот Исток и уживајте во некои тешки терени машини забавно со овој спортски тематски слот од ...
Играјте слот!
Тајландски храм
Тајландски храм
оргинална Азија не остава никого рамнодушен. Вклучете се во Playtech рајот и види за себе целата убавина на овие ...
Играјте слот!
0 Коментари

Облак потрага


Приклучи се на фантастичниот свет на суперхерои Облак Потрагата Слот, 5 ролна игра со 10 платните линии што може да играте во еден од UKврвот онлајн казино - Магичен Вегас. Оваа фантастична фантазија тема онлајн видео-слот ќе ве однесе до свет каде што може да биде суперхерој и да се борат против чудовишта. Облак Потврда Слот е создание на Play'n GO и неговата позадина е на метропола пронајдена во облаците. Ќе најдете бројни карактеристики како што се Wilds, Scatters и 4 Super Powers за време на базата, и Free Spins со 5 различни нивоа на постигнувања. Симболи на Cloud Quest Slot се Super Powers, a Златна Шилд, Камења, зелен напиток и разни суперхерои.
Клучни карактеристики и обложување
Вредностите на монетата од опсегот "Облак Потрага" од £0.01 до £ 100 што можете да го изберете со притискање на копчињата - или + на полето Bet. Платните линии со фиксна 10 кои се достапни на Cloud Quest Slot се во игра за време на секое вртење. Можете да изберете од 10, 20, 30 и 40 до 50 последователни вртења за автоматско репродукција со кликање на копчето Auto Play. Ова може да се прекине за секоја победа ако се доделува бонус игра, ако вашата рамнотежа се намалува или се зголемува за одредена сума или ако една победа надминува одредена вредност.
Погледнете го Златниот штит како делува како Дивиот симбол на Cloud Quest Slot, каде што е потребно место на сите симболи кои ќе се состојат во победнички комбинации. Диви симболи исто така се генерираат на лентите кога се формира 3 од вид добитна комбинација. Средниот симбол во сите 3 на вид добитни комбинации се претвора во Диви симболи за понатамошно зајакнување на вашите победнички потенцијали. Супер Моќ симболите на Cloud Quest слот имаат способност да активира одредени делови од Super Power тркала за време на основната игра.
Симболите 3, 4 или 5 Супер моќност во добитна комбинација ќе ги активираат деловите 2, 3 или 4 на тркалото, соодветно. И ако покажувачот слета на активиран дел, ќе добиете бесплатна повторна вртење со една од суперсилата на 4, имено Петте од среќата, Амблем на издржливост, Марк на мноштво или Расејување на успехот со карактеристики како што се 5x мултипликатор, траен диви, екстра диви или дополнителни распрскувачи, соодветно. Бонус ред е избран случајно пред секој спин, и кога сите симболи ќе се исчистат од овој специфичен ред, тоа ќе ја активира функцијата Free Spins, каде што може да заработите до бесплатни вртења 20 случајно, што се игра на класичен ролна 3, 1 распоред на плати Кога сите мрежни симболи 25 ќе бидат исчистени на мрежата, можете да заработите специјална награда. За време на бесплатните вртења, ќе можете да ги победите чудовиштата со победни комбинации за да постигнете повисоко ниво на достигнување. Секое постигнато ниво ќе ви додели 3 дополнителни бесплатни вртења до ниво на 5.

Случајни Слободни Слот игри:

Дрво на богатство
Дрво на богатство
Дрвото на среќата е 5 ролна, 243 начини да се добие слот од iSoftBet. Не е очигледно од насловот ...
Играјте слот!
Roboslots
Roboslots
Светот е повеќе зависен од роботи од кога и да е порано, и со овие класични роботи, овој слот игра го следи примерот ...
Играјте слот!
Кинеска Нова година
Кинеска Нова година
Дали сакате да го прославите необичниот новогодишен одмор во Кина? Сега имате таква можност со Play'n ...
Играјте слот!
Чуден еден во
Чуден еден во
Чуден Еден Во е едноставна игра со карти со 1x2 Gaming. Се разгледуваат две картички и вкупно се земени, каде ...
Играјте слот!
Волшебникот на рубин папучи
Волшебникот на рубин папучи
Придружете се Дороти и Тото на нивното авантуристичко патување во земјата Оз со Волшебникот од Оз Руби папучи ...
Играјте слот!
Cashanova
Cashanova
Смешниот Cashanova слот бесплатно има 30 линии за исплата 3 редови и 5 ленти. Посетете ја куќата на Роџер Петер, ...
Играјте слот!
Дупка во еден
Дупка во еден
Дупка во Вон Слободен слот машина онлајн е создадена од страна на Ривал за вас да се игра и да уживате во можности, кои ...
Играјте слот!
Сем на плажа
Сем на плажа
Се сеќаваш ли на среќниот тролски колега Сем од Електрик Сем? Во овој нов возбудлив слот тој го донесе својот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Пари тркала


Оваа игра наречена Big Six, Пари тркала или тркалото на Fortune се игра на вертикално ротирачко големо тркало со фиксиран индикатор / покажувач на работ. Тркалото има 54 (САД) или 52 (Австралија) слотови / делови кои претставуваат шест групи од шесте главни коефициенти за обложување. Бројот на слотови во секоја група е индиректно пропорционален со шансите што ги нудат (колку поголеми се шансите, толку помалку слотови). Целта на играта е да се претпостави во кој групен слот на големото тркало со шест пари индикаторот ќе укаже кога тркалото ќе престане да се врти по вртењето.
Како да се игра тркалото со пари
Играњето на тркалото со пари е многу едноставно и не бара вештина. Само ставете го вашиот облог пред да се врти големото тркало со шест пари. Кога ќе бидат поставени сите облози, дилерот ја зграпчува едната страна од тркалото и го врти тркалото со силно влечење и притискање на акција надолу.
Тркалото потоа прави неколку вртења и полека се меле на застој. Означениот број на кој индикаторот укажува кога тркалото ќе застане е победничкиот број и износот на исплата. Може да се обложите на еден или повеќе броеви во исто време. Подолу се прикажани поделеноста на групите и бројот на слотови во секоја група, коефициентите, исплатите и куќниот раб.
Големи шест слотови на тркала со пари, коефициенти и исплати
Вкупно слотови 54:
24 слотови рамномерно, обележани $ 1 плаќа 1 на 1
15 слотови на 2: 1, обележани $ 2 плаќа 2 на 1
7 слотови на 5: 1, обележани $ 5 плаќа 5 на 1
4 слотови на 10: 1, обележани $ 10 плаќа 10 на 1
2 слотови на 20: 1, обележани $ 20 плаќа 20 на 1
2 слотови; еден okerокер и едно лого во 40: секое 1, плаќа 40 на 1 (некои места плаќаат 45 до 1)
Предност на куќата
Дури и обложување: 11.11%
2: Залог за 1: 16.67%
5: Залог за 1: 22.22%
10: Залог за 1: 18.52%
20: Залог за 1: 22.22%

Случајни Слободни Слот игри:

Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Големи кахуна змии и скали
Големи кахуна змии и скали
Биг Кахуна змии и скали е џунгла-тема 15-payline видео слот, придвижуван од познатиот Microgaming софтвер. Играта има ...
Играјте слот!
Чудовиште тркала
Чудовиште тркала
Опис Чудовиште тркала Онлајн казино Слот ви нуди cartoonishly гаден забава на 128 или 288 начини да се победи. Најдобар ...
Играјте слот!
Маѓепсана
Маѓепсана
Волшебниот слот игра Преглед. Enchanted е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е ...
Играјте слот!
Фанки мајмун
Фанки мајмун
Со забавно име, и платформа преполни со забава и возбуда, Фанки Мајмун нуди казино играчи игра ...
Играјте слот!
Аси и осум
Аси и осум
Се вели дека Бил починал држејќи пар 8 и пар Aces, а со тоа и името ...
Играјте слот!
Ланселот
Ланселот
Дали сте љубител на приказни за Артур и витези на тркалезната маса? Потоа, Lancelot видео слот креиран од WMS ...
Играјте слот!
Скандинавски ловци
Скандинавски ловци
Скандинавскиот лонкс беше издаден во ноември на 2011. Ова е видео слот развиен и обезбеден од Play'n ...
Играјте слот!
0 Коментари

Хуго


Play'n GO е шведски слот машина инвеститорот одговорен за забава играчи од целиот свет. Една од најновите дополнувања во нивниот каталог е игра наречена Хуго; врз основа на главниот лик на познатото детско телевизиско шоу.
Hugo е класичен 5-ролна, 10-payline афера во овој пример, со мобилна верзија, исто така, се објавени за луѓе кои уживаат во игра во движење. Карактеристиките и бонусните круга на "Хуго" ја прават играта што може да застане на исто ниво со другите Play'n GO класици како Кула Потрагата и Диви крв.
Искушение да се обиде Хуго за големината? Еве неколку причини зошто тоа е искушение што сигурно треба да го дадеш!
Влезете во волшебното Царство
Хуго е главниот лик на телевизиската серија ТВ ТВ Тројца Хуго; развиена од Интерактивна телевизиска забава во Данска. Шоуто, кое беше наменето за мали деца, првично беше емитувано наназад во 1990.
Хуго ги прикажува авантурите на трол Хуго додека се обидува да го спаси своето семејство. Оттогаш серијата е видена во повеќе земји од 40 и е основа за голем број видео-игри.
Play'n Go ги спојува последните игри на Hugo со оваа автоматска игра која им овозможува на играчите уште еден начин да уживаат во авантурите на Хуго и да освојат пари на патот.

Случајни Слободни Слот игри:

Манчестер Јунајтед
Манчестер Јунајтед
Маратонбет разви и започна брендирано онлајн казино во партнерство со англискиот фудбалски клуб Премиер Лигата, Манчестер Јунајтед. На ...
Играјте слот!
ролна брзање
ролна брзање
Ролна раш. Reel Rush слот е NetEnt игра која ги содржи сите плодови на лозата и некои неверојатно вкусни ...
Играјте слот!
Барови и ѕвона
Барови и ѕвона
Bars и Bells е слот игра која се состои од реквизити на 5 и 20 линии за исплата. Победите се добиваат од лево ...
Играјте слот!
Династија на РА
Династија на РА
Античкиот Египет можеби е еден од најиспиталните временски периоди во историјата. Многу човечка историја е врзана ...
Играјте слот!
Арес
Арес
Кога не е вашиот фокус на глупости казино, тогаш ова ќе биде меѓу најкул бонус за добредојде за да се обиде ...
Играјте слот!
Тики се прашува
Тики се прашува
На лентите на слотот ќе видите симболи кои веднаш ќе ве одведат на егзотичен остров. Коктели, ...
Играјте слот!
Ослободи
Ослободи
Симболите на Online Aute онлајн игра автомат го отелотворуваат спортот на хокеј на мраз во целост. Има ...
Играјте слот!
Мултиплеер блек џек предавање
Мултиплеер блек џек предавање
Multiplayer Blackjack Surrender е игра со карти, развиена од Playtech која може да биде многу возбудлива и најважно, профитабилна. Во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Книга на мртви


Книга на мртвите игри за игри е епско онлајн казино слотови машина објавена од страна на Play'n GO. Придружете се на Богата Вајлд во оваа епска авантура и со изобилство на познавања за историјата и хиероглификата, тој ќе ви помогне да превртите нов лист во Книгата на мртвите.
Оваа казино игра е за сите да се осмели да ја отворите магичната, древна книга на мртви. Овој мистериозен видео спот ќе ве види дека ќе патувате назад во времето на древниот Египет и ќе дејствувате во име на Рич Вајлд, кој исто така е познат и во други онлајн казино игри Ацтеките идоли и Бисери на Индија.
Карактеристики на Казино на мртвите Казино
Книгата на мртвите е игра со пет линии, три ред и 10-payline слот и всушност е многу едноставна во однос на неговата структура. Постојат ниски плати 10 на Ace играчки картички симболи, плус неколку високи плати како Анубис и Озирис. Богата Вајлд, сепак, е најимпресивен симбол на сите нив, и доделува до 5,000 монети за 5 од такви на линија. Симболите за диви и расеа се една ист икона: книга. Како таква, може да ги замени сите други симболи во играта. Добијте најмалку 3 од оние кои ќе освојат бонус од 200 како бонус.
Вистинскиот бонус, сепак, е функцијата за бесплатни игри. Можете да го добиете со активирање на 3 или повеќе од книгата Scatters. За тоа ќе бидете наградени со 10 freebies и еден случајно избран специјален симбол. Симболот е избран пред започнувањето на слободните вртења. Се разбира, толку е подобра иконата, толку се подобри шансите да се добијат поголеми суми. Секој пат кога избраниот симбол ќе се појави, тој се проширува за да го покрие целиот ролна. Но, најважно е дека симболите не треба да бидат во непосредна близина за да предизвикаат победа.

Случајни Слободни Слот игри:

Темниот витез се издигнува
Темниот витез се издигнува
Темниот витез се крева слотови игра може да се најде во Microgaming казина. ... Симболот на логото на "Темниот витез се крева" е ...
Играјте слот!
Фантастично четири
Фантастично четири
Фантастичната четворка игра се базира на суперхероите на Марвел. Обичните луѓе сега имаат суперсили. Играчите ќе најдат види ...
Играјте слот!
Див Торо
Див Торо
Дивиот Toro, е четири-ред, слот за 5 ролна кој нуди 178 поврзување на исплати и возбудлива мешавина на диви, ...
Играјте слот!
Таен код
Таен код
Тајниот код е видео слот машина од Net Entertainment лансиран во 2010. Ова е игра со неколку ...
Играјте слот!
Апсолутни супер ролни
Апсолутни супер ролни
Како е најдобро да се опишат Апсолутните Супер Реле? Дали е класичен слот? Или е посовремена ...
Играјте слот!
Зевс 1000
Зевс 1000
Zeus 1000 направен од WMS е 4th во серијата направена од оваа компанија, по Zeus 1, 2 ...
Играјте слот!
IVANHOE
IVANHOE
Ivanhoe е променлив слот кој го комбинира изгледот на класичен слот-машина, иновативни карактеристики достојни за врвна класа ...
Играјте слот!
Дијамант на сирена
Дијамант на сирена
Ако ви се допаѓа легендата на морнарите за чудата на морето и сонот за богатствата кои лежат на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Супер тркало


Пробајте ја среќата на нашите маси со Супер тркала.
Тука е местото за да ги победиме нашите дилери Блек Џек, baccarat or рулет тркалото.
Супер тркалото е еден од прекумерните 500 слотови, трпезни игри, живи казина, видео покер, гребнатини и други игри што ги нудиме овде во нашиот неверојатен и лесен интернет-казино. За да го пронајдете патот во сите овие игри, можете да барате одредена игра користејќи ја функцијата за пребарување на горниот дел од екранот. Исто така имаме групирани игри во категории како 5-ролна, акција, джакпот и така натаму, па можете да играте и други игри слични на Super Wheel.
Запомни Super Wheel придонесува за додавање на повеќе SuperPoints во вашата сметка. Можете да ги откупите бесплатните пари и депозитните бонуси од нашата продавница за лојалност.

Случајни Слободни Слот игри:

Зиндско патување Синдбад
Зиндско патување Синдбад
Направете голема авантура со Синбад, како што плови на океаните ќе се среќавате со огромни купишта со симболи, ...
Играјте слот!
Пиштоли и рози
Пиштоли и рози
Вие бесрамно загрижени за овој бенд безброј пати порано - сега е воздушна гитара до слот! Guns N 'Roses Video Slots ™ ...
Играјте слот!
Експлозијата на роденден
Експлозијата на роденден
Искусете ја пријатната игра на Wild Birthday Blast слот игра кога се приклучи на нашата интернет-казино-страница и игра ...
Играјте слот!
Најдобри работи во животот
Најдобри работи во животот
Преглед на правилата и карактеристиките Најдобрите работи во животниот слот се состојат од стандардна пет-ролна, три-ред структура ...
Играјте слот!
Царска империја
Царска империја
Посетете земја со волшебно воспевање, каде што царствата се дом на кралевите и Квинс, Jokers и ... Ogre ?! Во ...
Играјте слот!
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 Ролна е прогресивен слот со можност за освојување на илјадници килограми, и доаѓа во двете ...
Играјте слот!
Џејсон и златното руно
Џејсон и златното руно
Играта е посветена на познатиот мит за Џејсон, неговиот брод Арго и неговата екипа наречена Аргонаути. Тие ...
Играјте слот!
Спартак гладијатор на Рим
Спартак гладијатор на Рим
Легендата за Спартак е онаа која ќе се спушти во историјата како една од најголемите досега. Сега, играчите ...
Играјте слот!
0 Коментари

Едра од злато


Поставете плови за да откријат нови светови богатство и богатство Едра на злато, машина за играње 5-ролна со Play'n Go, која го документира патувањето на Кристофер Колумбо во новиот свет. Играта има 10 линиски линии за навигација како што се обидувате да ги распоредите различните симболи во комбинациите на наградните планови, од кои најголемите ќе доделат мултипликатор за 5,000x линија. Како и секој добар видео слот, ова врти патување ќе им даде на играчите бонус поттик со некои бесплатни вртења и дополнителни диви. Сè на сè, постојат до монетите 250,000 да се најдат на вашите патувања за поморските патувања.
Историска авантура
Годинава е 1492, а светот ќе има многу поголем простор. Придружи му се на Кристофер Колумбо, познатиот италијански истражувач додека се плови по западот во потрага по нов свет. Се што имате на бродот за да ги покажете патеките е компас и телескоп, и верата дека ако плови доволно далеку, на крајот ќе најдете некое суво земјиште. Оваа игра емитира епска авантура на поморскиот истражувач со широк спектар на строго дизајнирани симболи кои се појавуваат на луксузно позлатени макари. Уште повеќе автомат за играње дава добар впечаток за ренесансната ера со раскошна калиграфија за да ги прикаже симболите на играчките картички со пониски вредности (10, J, Q, K и A), додека самиот лик Христофер Колумбо е облечен во сета голема облека на ден.

Случајни Слободни Слот игри:

Арктичка авантура
Арктичка авантура
Див коцкар: Арктикот авантура казино игра е 5 ролна и 20 payline слот. Оваа енигматична игра ќе ве однесе до ...
Играјте слот!
1429 неизследвани мориња
1429 неизследвани мориња
Овој слот започнува со отворање секвенца поставена во кабината на бродот. Постои маса во ...
Играјте слот!
Околу светот
Околу светот
Прекрасниот слободен слот низ целиот свет има ремени на 5, 3 редови и 20 линии за исплата. Играат оваа онлајн казино ...
Играјте слот!
Робин од шервуд
Робин од шервуд
Робин Худ и неговите Среќни мажи ќе се насмеат на твоето лице со овој шармантен напор од Рабат. Тоа ...
Играјте слот!
Магичен шарм
Магичен шарм
Ако го прочитате нашиот преглед на слично-насловени Магични кутии, ќе знаете дека Microgaming помина низ фаза каде што неколку ...
Играјте слот!
Блекџек повеќеканални Vip
Блекџек повеќеканални Vip
Блек Џек Мултихенд ВИП е популарна варијација на класичниот блек џек на 21. Тоа е направено од iSoftBet и им овозможува на своите играчи ...
Играјте слот!
Див ориент
Див ориент
Диви Ориент Слот Игра Преглед. Спектакуларното игралиште за казино Wild Orient доаѓа со 5 ленти, 3 редови и обезбедува ...
Играјте слот!
Meerkat осакатување
Meerkat осакатување
Споредете го Меркат. ... Во своето срце Meerkat Mayhem е едноставен мал слот машина со пет репортажи и триесет ...
Играјте слот!
0 Коментари

Златен караван


Превртете го древниот Патот на свилата во потрага по богатство и богатство со оваа нова машина за играње 5-ролна од Play'n Go. На ретуните се оседла со 10 исплати и украсени со сите fineries на трговецот трговија - зборуваме за злато, скапоцени камења, ткаенини и најубавата камила што некогаш сте ја виделе (велиме дека бидејќи оваа расфрлана икона на камилата ќе понуди бесплатни вртења со потенцијал да се размножуваат победи). Сè на сè, играчите имаат можност да тргуваат со 250,000 монетите од овој мобилен-оптимизиран видео слот машина.
Придружи се на Караван на злато
Можете лесно може да го греши овој слот машина за да биде тема на секој сон на секој средовечен човек: дом на приколката обложен со чисто злато. Крајната висина на еден-upmanship, навистина ќе биде кралот на караван парк со тоа во забавува. Сепак, вообичаените туристи можат да бидат разочарани за да дознаат дека овој слот машина всушност е тема на различен вид караван - конвој од камили што се користеше за транспорт на стока по должината на древниот Патот на свилата што потекнуваше од Средоземното Море до крајните источни брегови на Кина.
Како таква, шахтите на оваа игра ќе ги откријат 5 репортажите исполнети со богатство поврзано со познатиот трговски пат. Постои еден симбол кој прикажува богатство на богатство кое е преплавено со злато и накит, додека две други икони го прикажуваат еден арапски трговец и еден кинески трговец, кои ги носат најдобрите облеки од нивните култури. Исто така постои и камбелски симбол кој е приврзан со буквална продавница-товар на стоки. Севкупно, играта е соодветно импресивна на визуелниот фронт за да го имитира величието на темата со златна позлатена рамка, додека многу светли бои се користат за да се обезбеди некое око фаќање на центрифугирање.

Случајни Слободни Слот игри:

Цутот на црешни
Цутот на црешни
Не постојат толку многу онлајн игри за игри кои доаѓаат со џекпот со основен натпревар толку висок како оној ...
Играјте слот!
Спин партија
Спин партија
Ако сакате да ги прославите вашите големи победи со секси танчери и пулсирачки саундтракции - тогаш земете ја поканата ...
Играјте слот!
Маѓепсана
Маѓепсана
Волшебниот слот игра Преглед. Enchanted е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е ...
Играјте слот!
Хуангди - жолтиот цар
Хуангди - жолтиот цар
На почетокот на јануари, производителот на игри Microgaming ги отвори очите на играчот на својот нов слот-машина - Huangdi ...
Играјте слот!
Римско богатство
Римско богатство
Слот за римски богатства. Римското царство доаѓа до репликите со традиционалната игра на Microgaming Roman Riches. ... На ...
Играјте слот!
Бакнење го извикам гласно
Бакнење го извикам гласно
Бендот "Kiss" се едни од најиконичните имиња во историјата на американската рок музика; формиран пат назад ...
Играјте слот!
Десетици или подобро
Десетици или подобро
Десетици или подобро е популарна видео покер игра која е многу тесно поврзана со дигалки или подобро, сепак, тоа ...
Играјте слот!
Приказна за змејови
Приказна за змејови
Во традиционалните Knight vs Z Dragon приказни ние обично патуваме за витез, но многу е забавно да се биде на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Мрачно муто


Мрачно Муерто е видео спот базиран околу маријачи бендот кој свири на прославата на Денот на мртвите. Со скелетот маријачи бенд игра во секоја прилика Грим Муотор ве однесе таму токму од моментот кога ќе почнете да играте. Со 5 ленти и 20 линиски линии додадени на 96.51% RTP има многу можности да победите кога ќе ја играат оваа игра. Со максимална облог од $ 100 и минимална обложувалница од $0.20 има можност секој играч да ја одигра оваа игра. Сето ова е додадено на максимална исплата на 2,500 пати колку што имате во игра значи дека Грим Муторе има многу да понуди играчи

Случајни Слободни Слот игри:

Браќа Тако
Браќа Тако
Приказната зад овој забавен 243 betways, 5 ролна слот се одвива во прекрасното село Санта Марија, Мексико ...
Играјте слот!
24
24
Џек Бауер ги погоди нашите екрани во 2001 кога Fox Fox првпат го емитуваше "24". Серијата беше ...
Играјте слот!
Победи ме
Победи ме
Beat Me е иновативна игра од Play'nGo и тоа може да се игра на SpinandWin.com. Beat Me користи 6 палуби ...
Играјте слот!
Пена среќа
Пена среќа
Lucky Nugget онлајн казино претставува Foamy Fortunes, иновативна преземање на конвенционалната формула за нула картичка со зависник пресврт ...
Играјте слот!
8 топчести слотови
8 топчести слотови
Слот игри може да потрае со голем избор на форми и форми, и повеќе пати отколку што програмерите не трошат ...
Играјте слот!
Светска турнеја
Светска турнеја
Слот машини се една од најпопуларните игри во казино кои ќе играат во светот, поради тоа колку лесно тие ...
Играјте слот!
Bunny котел
Bunny котел
Како што можете да видите од скриншот над површината за репродукција прикажува трага со 35 простори; започнува погоре ...
Играјте слот!
Џекпот за гладијатор
Џекпот за гладијатор
Внесете го во колосот во овој слот врз основа на хит-филмот Гладијатор. Додека се бориш таму, можеш да победиш бесплатно ...
Играјте слот!
0 Коментари

Оган џокер


Коцкарите треба да го стават комбинезонот за ретардантни пожари затоа што екипажот „Плеј ГО“ го започнаа огнот ослободувајќи го жешкото Оган Џокер слот машина во јуни 2016! Оние кои се навистина во класични игри со слотови и сакаат топли победи и добри шеги ќе ја видат вистинската вредност на овој зачудувачки слот! Оваа огнена реплика на слот машината има 5 трајно активни линии за плаќање, ролни 3 и редови 3. Добијте ги прекрасните богатства од огнот што гори од лудиот трикстер, кој игра топла забавна слот машина Fire Joker и уживајте во вашите добивки!
Започнете со оган и добијте награди!
За да ја видите спектакуларната изведба на лудиот џестер опседнат со трикови со оган, треба да се обложувате. Во он-лајн класичен слот оган youокер, можете да ставите вашиот удел во износ помеѓу 0.05 и 100 монети за вртење. После оваа подготовка, можете да ја играат играта обидувајќи се да одговараат на идентични слики 3 на која било од линиите за плаќање 5. Постојат неколку корисни трикови во слотот Fire Joker, кои го олеснуваат составувањето на победничките комбинации.
Прво на сите, сликата на смеа Џокер од пеколот беше избрана да го претставува Дивиот симбол во играта. Со помош, ќе ги завршите сите победнички линии, бидејќи Дивиот симбол може да се користи како и секоја друга слика во играта. Потоа доаѓа функцијата Respin of Fire, која може да помогне да се формираат многу вредни комбинации. Ако купиштата од истите симболи слетуваат на било која решетка на 2, но тие не ги формираат победничките комбинации, Respin of Fire доаѓа за спасување! Ремените со наредени симболи ќе бидат замрзнати и ќе се добие бесплатна ре-спин!
Лудиот ѓаволски џестер има уште еден трик во ракавот. Оваа опција сигурно ќе ви се допадне затоа што може да добиете навистина неверојатна награда со нејзина помош играјќи слот за казино на Fire Joker. Откако ќе успеете да ги пополните сите 9 позиции на ролни со идентични слики, луд џокер ќе ве однесе до врелото тркало на мултипликатори! Свртете го и за победа од x2 до x10 засилувач за наградата!

Случајни Слободни Слот игри:

Баунти на бигор
Баунти на бигор
Овие игри за казино игра базирана на бајката Џек и Beanstalk едвај остави богатство ...
Играјте слот!
Циркус лукс
Циркус лукс
Циркус Делукс - еден збор кој вели дека многу повеќе за забава отколку повеќето зборови може. Обидете се да ги одморите тие спомени ...
Играјте слот!
Римминг ја напика Џорџ Порги
Римминг ја напика Џорџ Порги
Риминг ролни Георгие Porgie е шарен видео-слот 15-payline кој работи на Microgaming софтверската платформа. Логото на Георги Порги ...
Играјте слот!
8 топчести слотови
8 топчести слотови
Слот игри може да потрае со голем избор на форми и форми, и повеќе пати отколку што програмерите не трошат ...
Играјте слот!
Ирваси диви победи
Ирваси диви победи
Рудолф, Виксен, Комета, Купид, Даше, Пранер ... ах, што и да е. Вие не треба да ги знаете имињата на сите ирваси на Дедо Мраз ...
Играјте слот!
Chibeasties
Chibeasties
Не знам што е тоа? Замислете јапонски цртан филм. Сега замислете дека тоа е засновано на симпатични, симпатични, тролски како суштества што живеат ...
Играјте слот!
Терминатор 2
Терминатор 2
Терминатор 2 слот има различни тематски симболи земени директно од филмот и вратени во живот ...
Играјте слот!
Го пушти момчето
Го пушти момчето
Poke the Guy Вовед Poke the Guy е ослободување од Microgaming и далеку од типичен ролна-вртење ...
Играјте слот!
0 Коментари

Супер флип


Ако шанса да 1,000,000 монети (да, еден милион) звучи како вашата идеја за рајот игра рајот - тогаш веројатно ќе сакате да ги разгледаме во "Super Flip"Забавна игра онлајн игра од творци Play n Go. Играта нуди награди за изнаоѓање различни случајни симболи кои се движат од дијаманти до јагоди и вклучувајќи среќа симболи, како што се потковиците и 4-листера шамови. Исто така нуди и некои познати бонусни игри, вклучувајќи Wilds, Free Spins и Scatters, како и уникатна карактеристика Respin.
Со 800 различни начини да се впуштате во секој круг на ленти, ова е онлајн игра која е достапна за играчи на сите стилови и буџети.
Сериозни играчи
Бидејќи ова е слот-игра првенствено насочена кон сериозни слот-играчи во потрага по победа која ја менува животот, нема да има премногу ѕвона и свирки за да ви го одвлече вниманието од вашата цел. Со тоа, симболите се сјајни и шарени, а позадината се потпира на релаксирање помеѓу вртењата.