Играч: RTG

Bonus.Express Казино Игра Провајдери

0 Коментари

Лабави двојки


Што е 'лабава Deuces?
Терминот лабава deuces се однесува на варијација на еден играч, пет картичка подготви видео покер игра. Целта на играта е да се создаде најдобрата можна победа од почетната рака на картички со искористување на двојките како диви картички. Специјални исплати се активираат за четири deuces, пет-на-вид и диви кралски со 2 е. Вообичаено се игра практично на интернет, лабавите deuces е брза покер игра каде што може да се играат повеќе раце во исто време и двојно или ништо бонус круг може брзо да го зголеми тенџере за добивка.
Објаснети се "лабави двојки"
Целта на лабавите deuces е да се изгради најдобрата можна покер рака, работејќи од оригиналната рака со пет карти, која ја ракува дилерот. Играчот ја отвора играта со избирање на бројот на раце кои тие сакаат да ги играат во секој круг, додавајќи го нивниот почетен кредит преку чипови. Картичките се решаваат и играчот мора да одлучи кои раце треба да ги чуваат и кои треба да ги отфрлат со надеж за подобри картички во следниот договор. Еден циклус од ова претставува целосна рунда на игра.
Како и повеќето варијанти на покер, играчот победува кога гради нешто од следново: кралско флеш, четири двојки, диви кралски со двојни, пет-на-вид, четири-на-вид, три-на-а -недесно, директно рамно, со целосна куќа, директно или рамно. Главната разлика во правилното покер лежи во употребата на картички со двојки (кои се картички со вредност од две - најниски во стандардна палуба). Тие стануваат диви картички во лабава deuces покер. Ова значи дека тие можат да се користат како замена за која било друга картичка во палубата, создавајќи нови победнички раце, како што се диви кралски со двајца и сите пет-на-еден вид. Трикот е да се држат на двојките карти што е можно подолго, никогаш да не ги отфрлаат, бидејќи тие можат да се користат наместо било која картичка во палубата за да се создаде победничка рака. Играчот, исто така, секогаш треба да отфрли еден од двата пара карти, бидејќи парот нема да победи во раката, но може да има три или четири од еден вид.

Случајни Слободни Слот игри:

Д-р љубов
Д-р љубов
Лекарот е во куќата и тој е подготвен да ви ги обезбеди сите тендери и нега ...
Играјте слот!
Пикадо 180
Пикадо 180
Пикадо отсекогаш било видено како игра на човекот - уживајте во добра пинта, додека џвакате на некои кикирики и ...
Играјте слот!
Што на земјата
Што на земјата
Овој слот-машина е комичен простор на каменот од реномираниот развивач на софтвер, Microgaming. Вонземјани, ракетни бродови и астероиди изобилуваат ...
Играјте слот!
Монти питони спамалот
Монти питони спамалот
Монти Пајтон е Spamalot е 5-ролна, 20-линија слот од Playtech. Светиот Грал се залага за Диви и покрај тоа што има ...
Играјте слот!
Каубојско богатство
Каубојско богатство
Каубојски богатство е пет-ролна, пет-payline видео слот со функции, вклучувајќи Autoplay, бонус кругови, бесплатни врти, Gamble, повеќе Джакпот, Scatter ...
Играјте слот!
Вегас еден бенд златен медал
Вегас еден бенд златен медал
Вегас Единствена палуба Блек Џек злато е импресивен виртуелен преземење на стандардната картичка блекџек од Microgaming, но со ...
Играјте слот!
Polterheist
Polterheist
Polterheist е висока варијација NextGen Gaming слот со 5 ленти и 100 линии. Може да се репродуцира од 50p спин на ...
Играјте слот!
Лотало
Лотало
Ние секогаш советуваме играчите да пробаат било кој слот со пари за играње пред да потрошат пари за него. Тоа ...
Играјте слот!
0 Коментари

Keno


Што е Keno?
Кено е нешто како државна лотарија - ќе одбереш неколку броеви на билет, и се надеваме дека ќе се совпадне со броевите што се повлекуваат од машината за пинг-понг. Има друг начин дека тоа е како државна лотарија: шансите се многу лоши. Кено во казиното има највисок раб на секоја игра во казиното - 25% или повеќе.
Добрата за оваа игра е тоа што се игра многу бавно, и за малку како $ 1 поп. Ако сте речиси без пари во казино, секогаш можете да се дружите во дневниот центар на Keno и да играте игри 1 Keno (каде што имате шанса да освоите до $ 250,000, или помали количини).
Ако си играте онлајн, шансите се многу подобри. Се разбира, темпото е многу побрзо, па сеуште може да завршиш да изгубиш повеќе пари преку играње онлајн, иако шансите се подобри, затоа што поставувате многу повеќе облози.
Никогаш не играј Кено?
Многу автори на коцкање ќе ви кажат дека никогаш нема да играат Keno затоа што работ е толку голем. Во Библијата на Новиот коцкар, Артур Ребер вели: "Не би играл со монополски пари, и се надевам дека никогаш нема да". Сега, мислам дека Ребер е одличен писател, а неговата Библија е фантастична книга, но морам да не се согласувам со него за ова. Навистина, дали е толку лошо да се удри еден долар на билет за Кено за шанса да освои четвртина милион долари? Значи сте изгубени цел долар - така што? Сите знаеме дека коцкањето обично е губење на исказот, па што е кривичното дело ако ја ограничиш твојата игра на Кено на она што можеш да си го дозволиш да изгубиш и целосно разбереш дека шансите се лоши? Секако дека куќата е голема, но играњето неколку ефтини игри сигурно нема да ве уништи. Не морате да добивате фантастичен очекуван принос на секој долар што го трошите - на пример, што е очекуваното враќање кога плаќате за да видите филм? Вие "губат" 100% од вашите пари без шанси да го добиете назад. Но, од него добивте некоја забавна вредност, зошто вредноста на забавата од купувањето на билет за Кено е помалку валидна?

Случајни Слободни Слот игри:

Под морето мобилен
Под морето мобилен
Под морето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Се нурне во морето ...
Играјте слот!
Златен билет
Златен билет
Слот за златна битка ве поканува на едно славно попладне во циркусот. Во овој ...
Играјте слот!
Велигденски јајца
Велигденски јајца
Велигденските јајца се совршен слот-машина за одмор во рекреација. Овој колориден театар Play'n GO нуди избор ...
Играјте слот!
Биг Блокс
Биг Блокс
Биг Блокс е брза, но едноставна игра фокусирана на огромни победи. Играта карактеристики 243 начини да се победи и ...
Играјте слот!
Аси и осум
Аси и осум
Се вели дека Бил починал држејќи пар 8 и пар Aces, а со тоа и името ...
Играјте слот!
Максимална штета и напад на вонземјани
Максимална штета и напад на вонземјани
Добредојдовте во игра од свој вид, Макс Штета и Вонземски напади! Тоа е слот-машина како тебе ...
Играјте слот!
Улична магија
Улична магија
Подгответе се за некои смирувачки магични трикови од мистериозниот волшебник на магичниот театар Play'n GO, Street Magic. Play'n GO ...
Играјте слот!
Џез на нови орлеани
Џез на нови орлеани
Џезот на Њу Орлеанс е видео игра со слот 5-ролна. Можете да активирате до линиите 5 и да се обложувате ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 3 рака


Крикове или подобро беше една од најраните видео вариации варијации создадени, и останува многу популарна и денес.
Една од причините за популарноста на Jacks или Better е тоа што е меѓу наједноставните видео покер игри за да се разбере. Вие не треба да научите повеќе раце, диви картички, множители или бонус исплати.
Друга причина зошто луѓето како Џек или подобар е затоа што верзијата со целосна плата (највисоко платени) нуди 99.54% созревање и се наоѓа во многу копнени и онлајн казина.
Ова е во спротивност со другите варијанти на видео покер со целосна плата, кои вообичаено не се најдени во казина.
Ако сакате да ги искористат предностите на оваа висока созревање и поедноставена стратегија, продолжете да читате додека дискутираме за историјата на Џек или Better, како да играме, да плаќаме табели и стратегија.
Дигалки или подобра историја
Потекло на реката Мисисипи
Бидејќи Jacks или Better најчесто се поврзани со видео-покер, многумина мислат дека тоа не постоело додека видео-покер машините не влегле во казината во 1970.
Но, Џек или Подобро, всушност може да се проследи наназад до деветнаесеттиот век кога покер стана популарен на речните корита на Мисисипи.
Првата позната референца доаѓа од коцкар и писател Џ. Г. Грин, кој во 1834 ги споредил Џек или подобар за три карти Монте. Зелениот почувствувал дека Џекс или Подобро е фер игра, додека Три картичка Манте била игра со мамење.
Како и многу други форми на покер кои потекнуваат од реката Мисисипи, нема јасен датум кога луѓето први почнаа да играат Џекс или Подобро. Ова остава референца на Грина како најрано споменување на играта.
Дигалки или подобро популаризира видео покер
Дигалки или подобро се остана во коцкање во текот на годините и беше претставен како видео-покер варијанта во доцните 1970s.
Видео покер беше неуспешен кога првпат беше претставен во казина во 1970, имено затоа што тоа не беше ништо повеќе од телевизиски монитор прикачен на централната процесорска единица. Играчите не им веруваа на овие машини, ниту пак гледаат причина да гравитираат подалеку од популарните слот-машини.
До средината на 1970s, Si Redd и неговата компанија, SIRCOMA Si Reddâ € ™ s Coin Machines, почнаа да создаваат подобри видео-покер машини и да ги дистрибуираат до повеќе казина.
SIRCOMA, подоцна IGT, доживеа умерен успех со својата прва игра Draw Draw, која е повлечена со 5 картичка, која започнува со исплата на двојки.
SIRCOMA го смени најниското исплата на двојки, што во голема мера ја зголеми популарноста на видео покер. Денес, Jacks или Better сеуште е една од најшироко играните казино игри базирани на машини.
Како да играте дигалки или подобро видео покер
Дигалки или подобро залог
Можете да залог насекаде од 1 до 5 монети на вашата рака. Повеќето земјиште базирани казина функција $0.25 монета деноминација, со што минималната залог $ 0.25 и максимум облог $ 1.25.
Додека ние ќе ги покриеме подоцна, исплатата на кралското флеш ќе има непропорционален скок кога се движи од победа на монетата 4 до победата на монетата 5.
Ако сакате да се квалификувате за ова зголемување и да постигнете врвен поврат, тогаш треба да обложите монети на 5. За брзо обложување на монетите 5, кликнете на копчето Макс Bet.
И покрај високите созревање на Џекс или Better, некои играчи не се чувствуваат удобно обложување $ 1.25 по рака. Ако сте низок ролер кој сеуште сака да постигне максимум созревање, имајте во предвид дека онлајн видео-покер има девизни монети колку и еден цент.
Играње раце
Откако ќе ги изберете вашите опции за обложување, кликнете на копчето Deal за да ја примите вашата рака на картичка 5. Потоа ја оценувате раката и одлучувате што да ја задржите врз основа на дигалки или подобра стратегија.
Кога одлучивте кои картички да ги задржите и да ги отфрлите, кликнете Draw за финализирање на вашата рака. Софтверот потоа ќе утврди дали вашата рака се квалификува за исплата според табелата за плаќање.
Откако ќе заврши кругот, можете да направите промени во обложување. Или, можете едноставно да кликнете Deal за да ја користите истата облог и да добиете нова рака.
Дигалки или подобри правила
Хаксовите или подобро ги користи стандардната платформа на 52 картичката без диви картички. Оваа игра е програмирана за да се направи секоја картичка да се појави со исти шанси што ќе очекувате од вистинска палуба на картичката 52.
Софтвер за генерирање на случаен број осигурува дека секој договор и рака се рандомизирани.
Земните казина треба да ги достават до државните ревизии за да осигурат дека нивните видео покер и други игри се случаен. Онлајн казина мора да се придржуваат до спецификациите утврдени со нивната јурисдикција (лиценца) за лиценцирање.
Дигалки или подобри варијации
Додека Jacks или Better е јасна, IGT произведува некои нови видео покер варијанти кои ви дозволуваат да ја играат оваа игра во различен формат. Еве ги гледам игрите на кои се става пресврт Дигалки или подобро:
Покер за троен плеј
Triple Play гледа да играте три видео покер раце одеднаш, за што секој треба да има посебен залог. Секоја картичка што ја држите во долната рака е огледувана во другите две раце. Triple Play Poker претставува основа за другите варијанти за кои се дискутира тука, кои исто така користат мулти-рачен формат.
Добар пати плати
Избрани во Triple Play формат, Good Times Pay гледа дека ќе добиете случајни мултипликатори на победи се додека обложувате монети на 5 на рака.
Топло Рол Видео покер
Можете да ги репродуцирате 3, 5 или 10 рацете одеднаш, и треба да се обложите на 10 монетите на рака за да ја прилагодите Топла ролери мултипликатор. Оваа функција по случаен избор го гледа ровот на екранот преку екранот и ви дава множител еднаков на вредноста на двете кости (2x до 12x).
хипер Бонус Покер
Хипер бонус е многу сличен со Hot Roll со два мултипликаторни мултипликатори на 12x. Главната разлика е во тоа што не се вклучени генерали во Hyper Bonus.
Мулти штрајк покер
Оваа игра гледа да играте до четири раце, кои се наредени еден врз друг на ниво. Секој пат кога ќе победите, ќе се преселите на ново ниво / рака. Второто ниво нуди множител на 2x, третото ниво има мултипликатор 4x, а четвртото ниво има мултипликатор 8x.
Multi Strike Poker Супер тајмс плати
Ова е исто како Multi Strike Poker, освен ако можете да ја активирате функцијата за исплата на Супер тајмс од секоја рака со обложување друга монета. Супер тајмс исплата ви дава случаен множител на победи во вредност до 10x.
Погледнете и играјте покер
За дополнителна залог за монети од 2, можете да ја активирате функцијата Peek and Play, која ви овозможува да ја видите првата замена картичка пред да направите отфрлање. Ова може да ви помогне да избегнете отфрлање или чување на картички што ќе ви наштетат на вашата рака.
Трансферот и пар покер
Оваа игра гледа четири карти се занимаваа - два од лево и два од десно. Избирате една од двете картички да се држите на десната страна и другата карта исчезнува. После ова, се решаваат последните две картички, и вашата рака на 5 картичка е завршена (без извлекување).

Случајни Слободни Слот игри:

Горила главен 2
Горила главен 2
Некои од најдобрите слотови вести како на крајот е дека главниот XRMXX слот машина на "Горила" од WMS е ...
Играјте слот!
Светиот грал на Монти Питон
Светиот грал на Монти Питон
Придружете му се на кралот Артур за да ја пронајдете Гралот и по начинот на кој ќе откриете бројни големи победи, благодарение ...
Играјте слот!
Победнички волшебници
Победнички волшебници
Палки подготвени за волшебниот слот машина која е Вининг Визардс. Овој неверојатен 5-ролна слот машина од Microgaming ...
Играјте слот!
Змејот е пекол
Змејот е пекол
Напојуван од Вилијамс Интерактив, Интересно онлајн играчот на Змејот се состои од ленти на 5 и линии за плаќање 30. За да им помогне ...
Играјте слот!
Лига на правда
Лига на правда
Дон вашиот костим и спандекс суперхерој костим и се приклучат на Лигата за правда да го порази злото во овој прекрасен слот од ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Ако некогаш сте се запрашале колку богатство на пиратите во книгата "Островот на богатството" може да се најде - и ...
Играјте слот!
Среќна жаба
Среќна жаба
Супер Среки жаба слотови. Super Lucky Frog е неверојатна 5-ролна, 25-payline 3D слот игра развиена од Нет Забава. На ...
Играјте слот!
Златна легенда
Златна легенда
Златната легенда располага со малку невообичаена пет-ролна, четири-ред структура со уште невообичаени 50 линии, тие се избираат во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 52 рака


Крикове или подобро 52-рака видео покер Определување
Постојат 52 раце во оваа игра на дигалки или подобро. Тоа е рака за секоја картичка во палубата! Играте дигалки или подобро и исплатите се за парови на Џек или подобар, 2 пар, 3 од вид, исправен, рамна, со целосна куќа, четири од еден вид, директно флеш и Royal Flush.
Се користи палуба на картички 52 и палубата се реконструира со секоја рака. Може да се обложувате од 1 до монетите 5 на рака и имате девици на монети од 5 да изберете од: 1 ¢, 5 ¢, 25 ¢, 50 ¢ и $ 1.
Најдобрата исплата игра максимална залог. Ројал Флеш на една монета плаќа 250 монети, но Royal Flush на пет монети плаќа 4000 монети.
Педесет и две рачни решетки се користат во оваа верзија на Jacks или Better Poker. Ви се обраќаат 5 картички со лицето нагоре.
Само долната рака ги прикажува почетните картички. Држете или отфрлите што повеќе картички како сакате да направите комбинација со највисока исплата. Секоја рака користи посебна палуба на картичката 52, а секоја рака ги содржи истите одржани картички како и крајна линија. Нацртајте за да ги поставите останатите картички на секоја рака од нивните одделни палуби.
Рацете без победни комбинации ќе бидат засенчени и победничките комбинации ќе се прикажат во табелата за плати од лево. Највисоката комбинација се плаќа на секоја рака.

Случајни Слободни Слот игри:

Железнички линии 2 50
Железнички линии 2 50
Железо Човекот 2 50 линии слот игра бесплатно има големи Джакпот и импресивен износ на исплати - до 50! ...
Играјте слот!
Зиндско патување Синдбад
Зиндско патување Синдбад
Направете голема авантура со Синбад, како што плови на океаните ќе се среќавате со огромни купишта со симболи, ...
Играјте слот!
духот пирати
духот пирати
Подгответе се за пиратска авантура! Ghost Pirates ™ се одликува со нова игра копче и до начини на залог на 243 ...
Играјте слот!
Блек Џек супер 7s multihand
Блек Џек супер 7s multihand
Блек Џек супер 7s multihand е игра со iSoftBet-картичка, која внимателно ги следи правилата на класичните игри на блекџек во Вегас. Тоа ...
Играјте слот!
Френки фантастичен 7
Френки фантастичен 7
Magic Magic Seven Jackpot на Френки Dettori ќе ве воведе во светот на коњски трки. Оваа игра е инспирирана од времето на 3 ...
Играјте слот!
Aces и лица
Aces и лица
ces и Faces Видео покер се игра со стандардна палуба на 52 картички. Се разгледуваат пет картички ...
Играјте слот!
Секогаш е топол лукс
Секогаш е топол лукс
На кралот Џек Казино - најдоброто онлајн казино, уживајте во една од најжешките игри на интернет, кои го комбинираат возбудливоста со ...
Играјте слот!
Копачите на злато
Копачите на злато
Злато копачи слотови. Како што сугерира името, Златна дигалка е слот игра која се врти околу рударството со злато. ... Злато ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер


Ова е уште едно чудо дете Microgaming; врвен производител на онлајн казино софтвер во светот. Фантастична 53 картичка игра - 52-картичка палуба + радост-човек џокер. Џокер се третира како дива картичка за да се заврши секоја победа комбинација. Софтверот автоматски го претвора Џокер во потребната деноминација за да ви даде најдобро решение. Играта бара картичките да бидат реконструирани пред секој распоред, давајќи ви случајно зделка во секое време.
Облогата може да се зголеми или намали со кликнување на + и - знаци. Кликни на 'Bet One' и се става една единица од големината на базата, исто така кликнување на 'Bet Max' ќе ја стави максималната залиха. Тоа е навистина лесно како игра на дете да игра Џокер покер, само кликнете на копчето "зделка" и видете ги работите што се движат. Играчот доби пет карти и треба да кликне на кој тој / таа сака да го одржи.
"Авто-игра" е достапна за играчи кои сакаат да се префрлат во Експертски режим од нормален режим. Се разбира, тој ги игра вашите раце автоматски врз основа на одлуката за најдобра математичка пресметка е можно во дадените околности. Само притиснете 'Нацртај' и ги добиете сите нови картички поставени за вас.
Играта ви овозможува да ја зголемите својата победа ако сте стигнале до победничка рака. Ова може да се постигне со кликнување на опцијата 'Удвојување', фантастична карактеристика што не нуди друга игра, освен Џокер покер. Ова од нејзината карактеристика ви овозможува да ги принудите вашите картички со лицето да станат против оние на дилерски картички. Ако твое е од повисока вредност тогаш добиваш двојна награда. Сега продолжете да удвојувате или да го нарекувате еден ден, во секое време. Изборот е ваш.
Веб-страницата обезбедува многу пријателски прилагодувања, како што се контрола на звук, брзина на игри и, пред сè, онлајн асистент што ви навестува најмногу ветувачки залог по најдобра можна математичка пресметка во секој даден момент.
Највисокиот џекпот што може да го освоите е монетата на 5000 (во зависност од максималното вложување), но треба да добиете "Природно кралско флеш" за тоа; Ројал Флеш без дива картичка во него. Минималната залог може да биде малку 0.25 и максимум може да поминат 100 пати високо што е $ 25 во едно време.
Најомилените карактеристики на Online Joker Poker се негов режим на автоматско и екпертирање, опција за удвојување, внесување на диви картички и автоматско повторно вложување. Некои од првите казина кои нудат Joke Poker се Платинум игра, Сите слотови, 7 султаните, Лас Вегас Палмс и Кралскиот Вегас.
Како производ на Microgaming, ги наследува сите вообичаени клучни карактеристики кои ги прават овие игри најпосакувани меѓу онлајн гејмерската заедница. Некои од неговите особености вклучуваат лесен, јасна графика, лесна за око, лесна навигација. Сите негови опции се очигледни и на дофат на дури почетници играчи. Табелата за исплата е прилично истакната за да ви даде јасна претстава за тоа што е вашиот тенџере. Лесно е да се разбере и полесно да се игра. Помош е секогаш достапен со еден клик. Тоа навистина е "удвојување" двојки забава за победник! Мора да се обидете за било кој онлајн авантурист.

Случајни Слободни Слот игри:

Ист мобилен
Ист мобилен
Зошто отидовме со такво лошо чувство за оваа стара игра на Betsoft сега објавена на мобилен? ...
Играјте слот!
Пандора кутија
Пандора кутија
Пандорина кутија Видео Слот Вовед Пандорината кутија видео слот е ве однесе до античка Грција и легендата за ...
Играјте слот!
Draglings
Draglings
Бебе змејови се темата на овој прекрасно анимиран слот од Yggdrasil. Формата на ролна е невообичаена, со 3-4-5-4-3 ...
Играјте слот!
Отфрлено царство
Отфрлено царство
Средновековните времиња одамна биле извор на чудо и фасцинација, безброј игри, филмови и ТВ емисии ...
Играјте слот!
Рај пронајден
Рај пронајден
Иако ова не е толку возбудливо како што некои од другите Microgaming онлајн казино игри, играта на Paradise Found игра е ...
Играјте слот!
Супермен филмот
Супермен филмот
Прегледаниот слот, врз основа на мошне популарниот филм од 1978 за Супермен, во кој глуми Кристофер Рив, го виде светот ...
Играјте слот!
Кралица на нил 2
Кралица на нил 2
Реката Нил е најдолгата река во светот. Во своето патување до Медитеранот, оваа река има големо влијание ...
Играјте слот!
Keno
Keno
Што е Кено? Кено е нешто како државна лотарија - ќе одбереш неколку броеви на билет, и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер 10 рака


Играње рака на Џокер покер е забавно и оваа верзија ви дава 10 пати на забава секоја игра! Играте 10 раце, секоја страна користи палуба на 53 картички вклучувајќи го Џокер и Џокер е див.
Исплата е на кралевите или подобро, два пара, три од вид, прав, рамна, полна куќа, четири од еден вид, директно флеш, Џокер Ројал Флеш, 5 од еден вид, и Природно кралско флеш со највисока исплата на 4000 монети за Природно кралско поле.
На договорот добивате 5 картички со лице (наречен одлука рака). Ова ќе биде прикажано на дното од мрежната картичка. Се држите или отфрлите за да ја направите највисоката победничка рака од овие картички 5.
Раката за одлучување е една од десетте раце кои ќе се решаваат во оваа игра. На Џокер може да се замени било која картичка за да се заврши највисоката комбинација. Кога ќе кликнете на нерешено, ќе се решат девет дополнителни раце на 5 картичките.
Вие ги решавате останатите картички за да ја завршите секоја од нивните палуби. Највисоката комбинација се плаќа на секоја рака.
Може да се обложувате 1 на монетите 5 на рака, но најдоброто исплата е кога играте максимално залог за името на монетата. Природното кралско флеш на една монета плаќа 400 монети (во споредба со исплатата на монети од 250 на други видео покер игри), но Природно Royal Flush на макс монети (5) плаќа 4000 монети како и повеќето други верзии.

Случајни Слободни Слот игри:

Мега вртења се скрши да банка повторно
Мега вртења се скрши да банка повторно
Мега Спин Break Да банка е продолжение на популарниот Break Da Bank слот и веројатно е еден од ...
Играјте слот!
Занзибар
Занзибар
Zanzibar е 5-ролна 30-payline слот машина развиена од страна на WMS. Се користи арапски тема и се прикажани симболи со висока вредност ...
Играјте слот!
Судија Дредд
Судија Дредд
Еден од најголемите стрип ликови на сите времиња е во мултифункционално, богато брендирано гејмерско искуство онлајн со 2000 ...
Играјте слот!
Авалон II
Авалон II
Авалон II е видео слот кој всушност е продолжение на оригиналниот слот Авалон, кој беше напојуван од ...
Играјте слот!
Џекил и хида
Џекил и хида
На возбудливата Jekyll & Hyde слот игра онлајн има дрво редови и пет макари. Играат овој онлајн казино слот од ...
Играјте слот!
Зелена фенер
Зелена фенер
Играта започнува откако ќе го изберете вашиот удел во долниот лев агол на екранот, и зелениот ...
Играјте слот!
Дијамант кучиња
Дијамант кучиња
Дијамантското куче е 5-ролна, 25 исплаќа повеќекратно монетички видео спот од NetEnt. Играчот избира помеѓу 6 различни вредности на монети, ...
Играјте слот!
Волшебникот на рубин папучи
Волшебникот на рубин папучи
Придружете се Дороти и Тото на нивното авантуристичко патување во земјата Оз со Волшебникот од Оз Руби папучи ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер 3 рака


Jокер покер 3 Рака е возбудлива видео покер игра со максимална победа на монети од 20,000. Играчите имаат можност да играат три раце одеднаш и со тоа да освојат до три идентични, па дури и различни награди во рамките на една сесија.
Handsокер покер 3 раце прифаќа облози помеѓу 0.01 и 1; Играчите можат да постават нешто од 1 до 5 монети по рака. Се разбира, бројот на монети по рака игра значајна улога во вкупниот износ на можни добивки.
Покрај главната рака, оваа варијанта на видео покер може да се користи за играње на две раце по сесија. Откако ќе се реши првиот пакет со картички, картичките избрани за држење се додаваат на двата дополнителни раце. Потоа, плеерот го погоди копчето за подготвување за да ги прикаже преостанатите картички и можните добивки.
Во зависност од бројот на монети, исплатата може да биде помеѓу 1 монета и до 20,000 монети. Најниската платена комбинација на играта се паровите Kings или Better и 2 кои плаќаат помеѓу монетите 1 и 5. Тие ги следат три од еден вид, директно и светло; Вашата максимална исплата започнува од 5 и се искачува до 25.
Следни на списокот се Фул Хаус и четири од еден вид проследени со Straight Flush и Royal Joker. Ако играте парички 5, играчите можат да се надеваат на добивки помеѓу монетите 30 и 400. Конечно, првите три раце на Joker Poker 3 рацете 5 од еден вид, Royal Flush и Seq. Кралски; Додека последното плаќа џекпот на 20,000-монети, другите двајца плаќаат 750 и 4,000. Theокерот е вајлд картон во оваа игра.
Joker Poker 3 Hand е забавна игра која ги наградува обожавателите на видео покер за нивните напори. Што се однесува до графиките, изборот не е ништо посебен, но нивната врвна награда на монетите 20,000 ги прави сигурно на радарот.

Случајни Слободни Слот игри:

Златен ковчег
Златен ковчег
Нема време за губење кога има момче во неволја и богатство кое чека да се најде ...
Играјте слот!
Хонг Конг кула
Хонг Конг кула
Небото е границата По тачдауните во Карибите, Холивуд и Шпанија сега е време да се претвори ...
Играјте слот!
Подарок рап
Подарок рап
Игри програмери сакаат добра игра како што и секој друг и Подарок Рап е уште еден добар пример за ...
Играјте слот!
Супер multitimes прогресивни
Супер multitimes прогресивни
Супер Multitimes прогресивен слот машина. Супер Multitimes прогресивен слот дава играчи шанса да победи секоја од четирите ...
Играјте слот!
Смарагд
Смарагд
Ако барате уникатно тематско видео слот што ги пренесува играчите во магична земја, тогаш Есмералда е ...
Играјте слот!
Лил црвено
Лил црвено
Ако сакате да патувате во шумата со најсекси верзија на Црвенкапа некогаш (комплетно ...
Играјте слот!
Јужна парк ролна хаос
Јужна парк ролна хаос
South Park Reel Chaos мобилен слот е следење на играта на неверојатно успешниот слот за Јужен парк објавен во ...
Играјте слот!
Фа fa близнаци
Фа fa близнаци
FA-FA TWINS ве носи во прекрасно обоениот свет на симпатични идентични двојни сестри, кои ги спојуваат ремените и навиваат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џокер покер 52 рака


Џокер покер 52 рака е фантастична варијанта на традиционалната видео покер игра, со дополнителна Џокер картичка и Бонус Гембл за да ги зголемат добивките на играчите. Со мноштво раце и голем број на исплати кои одговараат, неколку игри би можеле да бидат толку возбудливи или наградувачки како Џокер покер. Играта се игра со 53 картички, за разлика од традиционалниот 52; дополнителната картичка е дива картичка и делува како "дива" за да ја замени било која друга картичка за да ја добиете најдобрата можна рака.
Во Џокер покер 52 рака на подготви покер, Jokers се диви и може да се користи за да се изгради победнички раце. Започнете со рака со пет карти и изберете кој сакате да го зачувате. Отфрлете го остатокот и заменете го со нов со кликање на Draw. Парот на кралевите е минимална рака потребна за да се добие исплата, а ако победите, имате можност да одите во двоен или без круг. Запознајте го дилерот кој избира картичка и ви покажува. Само изберете картичка со повисока вредност од четирите свртени картички на екранот и ќе бидете на вашиот начин да ги зголемите вашите добивки.
РЕГУЛИРАЈТЕ
Рацете се оценуваат врз основа на платежната табела. Картичките се решаваат од еден оџак. Картичките се мешаат со секоја рака. Играчот има можност да поставите до пет картички.
РАКОМЕТНИ ВРЕДНОСТИ
Рацете се организирани кралеви или подобро 2 парови Само направете перење Комплетна куќа 4 од вид Едноставно исплакнете Диви Ројал со Џокер 5 од еден вид Royal flush Секвенцијални Кралски Jokers се исто така диви и може да се користи за да се создадат други победнички раце.
Победничка рака може да биде и нивната вкупна победа е додадена. Тоа, исто така, значи можност за победа на играта која се чини дека двојно ги зголеми вашите пари.
- Џокер покер, исто така, има авто-игра функција која им овозможува на играчите да се одржи до 25 истовремени облози. За време на функцијата AutoPlay, функцијата за автоматско активирање автоматски се активира за да ги снимаат сите картички што се сметаат за вредни за Вашиот компјутер

Случајни Слободни Слот игри:

Пандора кутија
Пандора кутија
Пандорина кутија Видео Слот Вовед Пандорината кутија видео слот е ве однесе до античка Грција и легендата за ...
Играјте слот!
Џез на нови орлеани
Џез на нови орлеани
Џезот на Њу Орлеанс е видео игра со слот 5-ролна. Можете да активирате до линиите 5 и да се обложувате ...
Играјте слот!
5xmagic
5xmagic
Магијата ... Овој ритуал е околу уште од почетокот на шестиот век п.н.е. Целта е да се користат натприродни сили ...
Играјте слот!
Карневалот
Карневалот
Carnaval е светла, бучна и весела онлајн слот машина од Microgaming; темата е фантастичен уличен карневал и ние сме ...
Играјте слот!
Нинџа овошје
Нинџа овошје
Запомни неколку години назад кога ние на iPhone само што излезе и апликации беа новиот бес? Запомни ...
Играјте слот!
Хајди-хаус-хаус
Хајди-хаус-хаус
Хајди е назад и подобар од било кога. Heidi's Bier Haus ™ е подготовка на забава на онлајн казино во близина на вас! ...
Играјте слот!
Choy sun doa
Choy sun doa
Исплани во мистериозните планини на Далеисто Азија во онлајн игра за игри со источна тема - Чој Сон ...
Играјте слот!
Ноќ на вештерките среќата
Ноќ на вештерките среќата
Трите вештерки се зафатени да ги подготвуваат своите напивки и како што им помагате тие ќе ве наградат со бесплатни врти ...
Играјте слот!
0 Коментари

Џек или подобро 10 рака


Ако се фенси како малку покер играч, но загрижено е дека некој може да ги прочита вашите блефи, има само една работа: 10 Line Крикове или подобро видео покер.
10 линија дигалки или подобро информации за играта
Обложување од малку како £ 2.50
Играј за прогресивен џекпот
Победа до 10 пати по круг
Давател на софтвер: Playtech
Како да играте 10 линија дигалки или подобро
За да ја започнете оваа забава, првото нешто што треба да направите е да ги поставите вашите облози. Користејќи ги +/- копчињата, можете да го вклучите dial-от од £0.25 до £ 1.25 во зависност од големината на вашиот банкар. Сепак, важно е да се запамети дека ова е 10 Line Jacks или Better не е вашата просечна игра на видео покер.
Во оваа игра, секоја сума за залог што ќе ја изберете ќе биде помножена со 10. Значи, ако сте на најниско ниво, ќе бидете во залог £ 2.50 по договор. На горниот крај на спектарот, еден круг ќе чини £ 12.50. Откако ќе го одберете вашето ниво, тогаш може да го умножите вкупниот удел од 1, 2, 3, 4 или 5. Со допирање на копчето "залог едно", можете да ја зголемите вашата вкупна облог, со што исто така ќе го зголемите износот што можете да го освоите.
Сега, иако тоа би можело да звучи како многу да се потроши на една рака на видео покер, вреди да се запамети дека 10 Line Jacks или Better ви дава шанса 10 да победи. Значи, наместо да добивате само пет карти и да се обидувате да ги држите / разменувате со цел да се рангирате раката, ќе добиете 50 картички!
Играј за прогресивни покер джакпот
За разлика од традиционалните игри на видео покер, 10 Line Jacks или Подобро тука во Paddy Power Casino има посебен пресврт. Како и фиксни исплати за стандардни покер раце (т.е. пар приклучоци или подобро, права, флеш итн.), Исто така имате шанса да играте за прогресивен џекпот.
Додека го зголемувате облогот за пет, би можеле да бидете со застрелан за освојување на илјадници фунти, ако имате дело со кралско флеш. Всушност, она што е уште подобро за 10 Line Jacks или Better е тоа што можете да победите на повеќе линии. Значи, ако стигнете до кралското флеш на вашата прва линија за да го освоите прогресивниот џекпот, ќе победите колку што 4,000 на секоја од останатите редови ако сте направиле дополнителни победни комбинации.
Генерално, ако барате начин да ги тестирате своите вештини, но немате совршено покер лице, 10 Line Jacks или Better е игра за вас.
Предложени игри: Ако 10 линии дигалки или подобро не се вашите пулсот трки, зошто да не играат неколку раце на Џокер покер?

Случајни Слободни Слот игри:

Топла ролери
Топла ролери
Топла ролери е казино со тематска игра од Лас Вегас од софтверската платформа NextGen. Составен од 5 макари и фали 25 ...
Играјте слот!
Кошаркарска ѕвезда
Кошаркарска ѕвезда
Земете ја вашата глава во играта и преземете вртење на видеоснимките на видеоснимки базирани на судски процеси на 5 Microgaming. Време е да ...
Играјте слот!
Афтершок бес
Афтершок бес
Aftershock Frenzy слот е уникатен класичен 3 ролна онлајн слот кој се состои од 5 линии за исплата. Оваа прекрасна игра е ...
Играјте слот!
Ограда на браникот
Ограда на браникот
Плајсон, колку што знаеме, е еден од најдобрите развивачи на слотови кога станува збор за брак со едноставност ...
Играјте слот!
Накит од морето
Накит од морето
«Накит од морето» е бесплатна онлајн автоматска играчка со макари со различна големина на екранот. Ти можеш ...
Играјте слот!
Жао Каи Џин Бао џекпот
Жао Каи Џин Бао џекпот
Насловот на овој слот се преведува како "привлекување на богатство и богатство" и сигурно ќе ви помогне да го направите тоа ...
Играјте слот!
Светла
Светла
Доживејте го незаменливото ниво на возбуда и мега победи со Lights ™! Оваа 5-ролна, 3-ред, 9-линија видео слот нуди смирувачки ...
Играјте слот!
Диви времиња во Павос Манор
Диви времиња во Павос Манор
Диви Heist: Во Peacock Manor е видео слот со 5 макари и 17 платни линии напојува со софтверот Thunderkick. Ова ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен бонус покер


Видео покер е рангирана меѓу најчесто играните игри во светот со различни фактори кои придонесуваат за неговата популарност. Играта може да се пофали со низок долен раб и може да биде претепана додека играчите ја спроведуваат добрата стратегија и прават оптимални одлуки. И онлајн и офлајн казина сега воведоа импресивен број на варијации на видео покер за да се смират растечките апетити на навивачите на оваа игра.
Еден од најпознатите членови на проширеното видео покер семејство на игри е Двоен бонус покер. Како и многу други варијанти на видео покер, и овој, е дериват на најчесто играната Крикове или подобро. Играта, исто така, дели многу сличности со друг Џек или Подобро деривати, Bonus Poker, само што доаѓа со поголема варијанта.
Една од главните точки на интерес со Двоен бонус покер е тоа што нуди двојно повеќе кредити за формирање на Четири од вид со Aces, од каде и играта добива свое име. Многу играчи брзо се префрлаат од Bonus Poker на Double Bonus Poker, но за жал, малку од нив пауза да ја разгледаат клучната карактеристика на оваа игра - двојните исплати за четири Aces во Double Bonus Poker доаѓаат по цена на намалени исплати за два пара , што е токму она што ја зголемува варијансата.

Случајни Слободни Слот игри:

Продавница за подароци
Продавница за подароци
Добредојдовте во продавница за подароци! Еден од нашите одлични класични слотови игри каде подароци, накит и играчки се тема на ...
Играјте слот!
Луди крави
Луди крави
Бесплатните казино игри стануваат се повеќе и повеќе популарни во последно време. За да продолжите со времето, пробајте го новиот слот Play'n Go ...
Играјте слот!
Candyland
Candyland
Изгледа дека PariPlay развивачот на софтвер ги зеде предвид желбите на сите слатки играчи и чоколадни зависници ...
Играјте слот!
Nacho libre
Nacho libre
Начо Либре слот машина. Јасно е од отворањето дека овој слот има непосредна комедија вредност. ... Овој слот ...
Играјте слот!
Блек Џек гребење
Блек Џек гребење
Блекџак Скреч е многу извонредна варијација на блек џек, која може да се најде во голем број онлајн казина на Playtech ...
Играјте слот!
Вулкан ерупција
Вулкан ерупција
Вулкан Ерупција Слот Игра Преглед. Фасцинантната машина за игри на вулкан Ерупција има играчки 25, линии 3 и 5 ...
Играјте слот!
Легенда на белата змија дама
Легенда на белата змија дама
Легендата за White Snake Lady е видео спот со 5 ленти и 243 платни линии напојувани од Yggdrasil ...
Играјте слот!
Жао Каи Џин Бао
Жао Каи Џин Бао
Playtech софтверот неодамна беше целиот кинески тематски слот машини, а Жао Каи Џин Бао е уште еден ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен двоен бонус покер


Двоен двоен бонус (DDB) е најпопуларната видео-покер игра во светот. Тоа доаѓа со големи раце - и суви магии. Очигледно тоа е вистинската мешавина на "рајот или пеколот" за многу играчи.
Она што го прави DDB е колку добивате за 4-of-a-kind.
Двоен двоен бонусен симулатор
Сликата погоре ја илустрира верзијата на играта "9 / 5" (каде што се платени 9-за-1 за целосната куќа и 5-for-1 за флеш), каде што добрата игра дава просек 97.87% во просек. Постојат подобри плати за плати и полошо. Играта за која зборуваме денес ќе биде точна за сите заеднички плати.
Колку вредат грешките, се пресметува под претпоставка дека играте за долари, обложување пет парички во исто време.
K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 9 ♦
Дали сте кукавица или сте коцкар? Кукавиците ги држат сите пет карти, додека коцкарите ги фрлаат деветтемина, велат дека се молат и одат на царскиот флеш.
Во овој случај, да се биде кукавица е во вредност од $ 250 и да се биде коцкар е во вредност од $ 92.34. Би било огромна грешка да се коцка, кога веќе имаш право на рамна флеш. Споредете ја оваа рака со K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 8 ♦ (каде што имате флеш во вредност од $ 25) или K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 9 ♠ (каде што имате право во вредност од $ 20). Во овие два случаи, како коцкар е многу подобра игра.
K ♣ K ♥ 7 ♠ 7 ♦ 5 ♠
Многу играчи ги држат кралевите (во вредност од $ 7.24) наместо KK77 (во вредност од $ 8.40). Тоа е голема грешка и тоа се случува често.
Бидејќи ги враќате парите назад ако не ги подобрите кралевите и добиете иста сума ако не ги подобрите двата парка, изгледа дека овие две комбинации се исти. И бидејќи тоа се чини дека е точно, зошто да не се обидеме за четири кралеви во вредност од $ 250?
Факт е дека овие две комбинации се еднакви само ако завршите со нив како крајна рака. Како рака ќе се придржувате, тие воопшто не вредат исто. Имате девет пати поголема веројатност да добиете целосна куќа (во вредност од $ 45) ако имате два пар отколку ако само ги држите кралевите.
Споредете го тоа со A ♣ A ♥ 7 ♠ 7 ♦ 5 ♠. Еве точната игра е ас, кои вредат во просек $ 9.65. Која е разликата? Сеуште имаш приближно 1-во-360 снимка за конвертирање на двата аса во 4-на-еден вид како што би сакале да конвертирате еден пар кралеви, но четири асови (во вредност од $ 800 или можеби $ 2,000) се вредни многу повеќе од четири кралеви ($ 250).
A ♠ A ♥ A ♣ 6 ♥ 6 ♠
Одржување на сите пет карти е целосна куќа во вредност од загарантирана $ 45, но само зачувувањето на асите е вредно за $ 63.58. Кога ќе почнете со 3-of-a-kind и ќе нацртате две картички, имате 4.25% шанса за добивање на quad. Овој пат, оди за тоа!
Споредете го тоа со 3 ♠ 3 ♥ 3 ♣ 6 ♥ 6 ♠. Одржувањето на тројцата е "само" во вредност од $ 37.68, бидејќи четири тројца не вредат скоро четири асови. Значи во овој случај, да ја задржите целата куќа $ 45.
A ♣ A ♥ 3 ♥ 4 ♥ 5 ♥
Двоен двојно бонус играчи сакаат да добиете четири асови, но вие сте долг пат од добивање четири асови цртање три карти на пар. Држењето на двата аса е вредно за $ 9.50.
Одење за срцата, каде што цртање на 2 ♥ е во вредност од $ 250 и неколку други картички ви даваат редовно флеш или исправен, вреди во просек од $ 11.64. Ова е далеку подобра игра.
Q ♣ J ♣ 10 ♣ 9 ♣ 8 ♥
Одржувањето на сите пет карти за директно 20 е некоја рака на "сецесија вашата сестра". Тоа не е страшно, но не и премногу возбудливо.
Сепак, намалувањето на осумте и обидот за правилно фрлање на $ 250 е само во вредност од $ 17.13. Вие завршувате само со директно рамни 4.25% од времето, и ќе завршите со ништо повеќе од 57% од времето. Подобро да се задржи загарантираната права.
Забележете дека ова е поинаков одговор отколку што го дадовме во првиот проблем, каде што рековме да го фрлиме деветто од K ♦ Q ♦ J ♦ 10 ♦ 9 ♠ и да го коцкаме. Која е разликата? Во првиот проблем, се упативме кон кралско флеш на 4,000. Во актуелниот проблем, ние се обидуваме да го изедначиме директно со 250. Воопшто не е исто!
Па, како си направил?
Играњето правилно е сложено отколку што многу луѓе го сфаќаат. За среќа постојат голем број на софтверски производи кои ви дозволуваат да вежбате и да ве исправите кога ќе направите грешка. Го користам видео покер за победници, но има и други добри.
Јас покажав само неколку раце денес. Има многу други раце каде што играчите прават грешки. Малку пракса ќе ги подобри вашите резултати неизмерно!

Случајни Слободни Слот игри:

Cazino zeppelin
Cazino zeppelin
Cazino Zeppelin ги потопува играчите во атмосфера на стеампан со неверојатна индустриска инспирирана графика и зачувување на аудио во игра. Ова ...
Играјте слот!
Феи долго време
Феи долго време
Fei Long Zai Tian е спектакуларен онлајн видео спот со фасцинантна кинеска тема. Уште еден пример за културна разновидност ...
Играјте слот!
Милиони мајмуни
Милиони мајмуни
Изберете слот, кој било слот. Кој знае колку може да победи? Не е важно каде на слот одбор ти ...
Играјте слот!
Готски
Готски
Слободен слот машина наречена готика, како што е лесно да се погоди со неговото име, е дизајнирана во готик ...
Играјте слот!
Европски рулет злато
Европски рулет злато
Онлајн европски рулет злато ги има сите возбудувања на редовната онлајн Европска рулетска игра, плус посебни карактеристики за да се направи ...
Играјте слот!
Наследството на дивината
Наследството на дивината
Стартувај на авантура со волшебникот и неговите пријатели и тој ќе ви помогне да победите со голема со проширување ...
Играјте слот!
Еднаш многу одамна
Еднаш многу одамна
Еднаш По Време Слот Игра Преглед. Откако времето е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео спот од ...
Играјте слот!
Стенд на титаните
Стенд на титаните
Стихот на титаните е еден од најпопуларните слотови наоколу. И тоа не е поради нејзиниот убав изглед ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двојно двојно джакпот покер


Правила на играта
Кога играчот ќе кликне на копчето "зделка", првата рака ќе се справи. Играчот мора да кликне на картичките што сака да ги задржи. Доколку некоја картичка веќе сочинува добитни комбинации, тие се обележани со 'Одржување' од софтверот. Сепак, играчот може да ги ослободи тие картички со кликнување на нив. Откако играчот ја донесува својата одлука, тој мора да кликне на копчето "Подготви". Одржаните картички потоа се прикажуваат на секоја од рацете на 100. Софтверот се занимава со свежи картички во слободни позиции. Добитните комбинации се следат на левата страна од екранот, што мултиплицира број на секој вид добитна комбинација со исплатата одредена во табелата за исплата. Вкупните добивки на играчот се префрлаат во ќелијата "исплата".
Распоред на исплата
На исплата распоред може да се пристапи со кликнување на копчето "исплата табела". Исплатата се прикажува одделно за 1 до монети со 5 монети. За монетата на 1, Крикове или подобро плаќа монета 1 и Ројал Флеш ги исплаќа монетите 250. Исплатите за другите победнички комбинации лежат меѓу нив. За повеќе пари монетарно, исплатата е пропорционална со бројот на монети. Постои исклучок од ова. За Royal Flush со 5 монетите се исплатеше е 4000 наместо 1250.

Случајни Слободни Слот игри:

Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker е американска верзија на кинеската домино игра, исто така именувана, а не случајно Пај Гоу. Познати во ...
Играјте слот!
Твин спин лукс
Твин спин лукс
Твин Спин навивачи и wannabe, се подготвени за возбудливо продолжение. И дека на стероидите како Нетент ја зголеми играта ...
Играјте слот!
Блиц
Блиц
Flash: Слободен казино слободен слот игра е неверојатна игра развиена од Amaya Gaming, кој ни ја раскажува приказната ...
Играјте слот!
Нема доволно мачиња
Нема доволно мачиња
Не е доволно Kitten е слот Thunderkick со 5 ленти и 35 линии. Може да се репродуцира од 10p спин на сите ...
Играјте слот!
Џек чекан
Џек чекан
Тресне! Pow! Како стрипови? Ќе го сакаш ова. Потопете ги нозете во кривното криминално подземје на криминално дело ...
Играјте слот!
Одисеј
Одисеј
Придружете го Одисеј на патувањата низ Средоземните мориња во овој 5 ролери за видео линии 30. Оваа игра има ...
Играјте слот!
Тајните на хор
Тајните на хор
Тајните на Хорус видео спот е видео спот во темата на древниот Египет. Хорус е Египќанец ...
Играјте слот!
Boomanji
Boomanji
Boomanji Слот. ... Betsoft's Boomanji е пет ролна, 10 payline непрогресивна онлајн видео слот игра која игра од лево ...
Играјте слот!
0 Коментари

Двоен џекпот покер


оф Джакпот покер е онлајн видео покер за неколку раце, во која се користи стандардна палуба на 52-картичка без диџеи. Виртуелниот дилер ги меша картичките пред почетокот на секоја рака.
Целта на играта се состои во собирање платена рака во една или повеќе линии. За да се постигне ова, дозволено е размена на пет картички во секоја рака едно време бесплатно.
Може да се репродуцираат 5, 10, 25, 50 или 100 рацете во видео покер Double Jackpot. Не е дозволено да се игра на иста линија.
Облогата од една до пет монети од два центи до пет евра е прифатена за секоја рака. Максималната залог на рака зависи од бројот на линии.
Стандардните покер раце од двојни дигалки до кралски флеш се исплаќаат Двоен Джакпот покер. Покрај тоа, неколку варијанти квадратни се валидни во оваа видео покер: птици-кралеви, двојки-четири и асови (наредени во зголемување на редот на вредностите). Четири од еден вид на асови е втора рака во Двојниот Џек Покер.
Високи шанси се предвидени за кралското месо додека обложување пет монети (четири илјади монети).
За време на играта, корисникот прво ги гледа петте карти во неговата почетна рака. Одлучува кои картички треба да се разменуваат. Одржаните картички се удвојуваат во сите други линии. Тогаш крупието се занимава со нови картички (секоја линија има индивидуална палуба). Потоа се прават исплати за сите раце.
Вкупниот износ на добивки може да се зголеми во играта за удвојување. Коцкарите треба да се обидат да најдат една од четирите дупки, кои ќе можат да ја победат картичката на дилерот. Успешниот избор двојки исплати. Неуспешниот резултира со губење на залог.

Случајни Слободни Слот игри:

Пристигнување
Пристигнување
Пристигнувањето е чуден непрогресивни видео-слотови со временски распоредени погони од Betsoft. Тоа е меѓугалактички слотови игра во своите најдобри. Играта ...
Играјте слот!
Најдобри ѕвезди
Најдобри ѕвезди
Што во светот е Топ Trumps Celebs? Тоа е фер прашање со оглед на тоа што природата на титулата ...
Играјте слот!
Човек од челик
Човек од челик
Кога Playtech ја стекнал DC лиценцата од Microgaming, сите беа шокирани. Тие не само што издаваат слотови базирани на постарите ...
Играјте слот!
Turtley одличен
Turtley одличен
"Ако јадете, спиете и дишете онлајн игри, како што го правиме, вие сте на вистинското место". Videoslots.com нудат ...
Играјте слот!
Среќна жаба
Среќна жаба
Супер Среки жаба слотови. Super Lucky Frog е неверојатна 5-ролна, 25-payline 3D слот игра развиена од Нет Забава. На ...
Играјте слот!
Луди камелеони
Луди камелеони
Луди камелеони е 5 ролна, 5 линија за плаќање со летни плажа. Одреди ги 10, J, Q, K, ...
Играјте слот!
Mega moolah
Mega moolah
Слотови се измамнички едноставни игри; Играњето на нив може да биде лесно и забавно, но има многу работи што поминуваат ...
Играјте слот!
Маѓепсан сирена
Маѓепсан сирена
Волшебната сирена пронајдена кај NextGen Gaming игри е подводно-тематско слот со симболи како риба, школки, бисери, морепловски и други ...
Играјте слот!
0 Коментари

Крикове или подобро


Има толку многу различни варијации на видео покер таму, но меѓу најпопуларните е Крикове или подобро, исто така познат како Draw Poker. Ова е една од најосновните варијации на видео покер што може да се игра, бидејќи треба само да држите рака со дигалки или подобро да добиете исплата. Jacks или Better е првата верзија на видео-покер, поради што нејзината игра многу наликува на оригиналниот Draw Draw игра.
Како и во повеќето онлајн видео покер игри, рака на Џек или подобро почнува со залог на играчот. Потоа се занимаваа со пет картички кои тој може да ги задржи или отфрли во потрага по подобра рака по негов избор.
Дигалки или подобро - Разбирање на рацете
Висока: Секоја картичка што е Џек или повисока. Ниско, од друга страна, се однесува на сите картички кои се пониски во вредност од Џек. Примери за големи картички вклучуваат Ace, King, Queen и Jack, додека ниските картички работат од 2 преку 10.
Ројал Флеш: Се однесува на пет секвенцијални картички со соодветни костими кои почнуваат со 10 и завршуваат со Ace. Ова е највисоката платена рака во дигалки или подобро.
Плетен флеш: Составен од пет последователни картички со сличен костум до 10 (на пр. 6, 7, 8, 9, 10).
Четири од вид: Се однесува на четири картички со ист број. На пример, четири кралеви или четири 2.
Целосна куќа: Се состои од рака со три вида плус еден пар (на пример, три 7 и два кралеви).
Четири на Royal Flush: Ова едноставно значи дека имате четири од петте карти што се потребни за да се формира Ројал Флеш. На пример, ако имате 10, Jack, Queen и King, потребен ви е само Ace за да го комплетирате Royal Flush.
Флеш: Содржи пет карти од истиот костум.
Три од вид: Рака која содржи три карти со ист број. На пример, три 6s или три дигалки.
Директно: Се однесува на пет картички во секвенцијален редослед, но не секогаш од истата костум.
Четворица на директно флејш: Едноставно значи дека имате четири од петте потребни карти за да го завршите директно флејш.
Два пара: Погледнете два пара карти, секој пар кој го содржи истиот број (на пр. Два 4 и два Aces).
Три до Royal Flush: Вие имате три неопходни картички потребни за да се формира Ројал Флеш.
Четири на флеш: Содржи четири картички од иста боја.
Четири на прав: Содржи четири карти во последователен редослед, но не секогаш од истото одговарање.
Три до флејт: Значи имате три картички во секвенцијален редослед и од истото костум за да направите фризура.
Двајца на Ројал Флеш: Две карти за обезбедување на Ројал Флеш.

Случајни Слободни Слот игри:

Бетмен и божицата
Бетмен и божицата
Бетмен и Batgirl Bonanza беше креиран на декември 6, 2016, од Ash Gaming, но тоа е обезбедено од Playtech ...
Играјте слот!
Мистер пари
Мистер пари
Господин Пари, што е одлично име и тема за оваа 5 ролна 20 payline интернет слот игра од реално време ...
Играјте слот!
Мистериозен џокер
Мистериозен џокер
Mystery Joker е видео игра со 3-ролна со фиксни линии на 5. Бројот на линии не може да се промени. Мистерија ...
Играјте слот!
Љубов брод
Љубов брод
Ако некогаш сте го гледале ситкомот што трчаше од 1977 до 1986 тогаш ќе го сакаш овој слот што ...
Играјте слот!
Полен партија
Полен партија
Многу луѓе се плашат од пчели, но како мед. Новиот Microgaming казино слот им овозможува на коцкари да го добиете ...
Играјте слот!
Плетена патка
Плетена патка
Scruffy Duck е 5 ролна, 3 редови и 25 фиксна линија за исплата која се напојува со NetEnt. Штруфи патка ...
Играјте слот!
Пинк Пантер нула
Пинк Пантер нула
Целта на играта на Пинк Пантер Scratchcard е да открие три соодветни симболи - Пинк Пантер, Инспектор Клоузау ...
Играјте слот!
Француски рулет
Француски рулет
Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со стапките и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бонус го ослободува дивиот


Бонус Deuces Диви е онлајн видео покер игра со специјални бонусни джакпотки за одредени покер раце и со сите четири Deuces Wild. Овие специјални карактеристики прават некоја дива онлајн видео покер игра со Bonus Deuces Wild.
Онлајн видео покер Джакпот со Bonus Deuces Wild
Се игра како традиционална покер игра со неколку исклучоци. Прво, сите четири deuces се диви и можат да заменат за која било друга картичка за да се создаде победничка покер рака. Второ, има специјални бонусни исплати за неколку комбинации на покер раце. Овие комбинации вклучуваат четири Deuces со Ace, четири од типот (deuces), пет од вид (Aces) и други пет-на-еден вид на комбинации. Запомнете, дивите картички овозможуваат да добиете пет од еден вид во оваа онлајн видео покер игра.
Како и во повеќето варијации на видео покер онлајн, најголемата исплата на сите нив е за природно кралско флеш. Ставете ги монетите 5 и добијте Ace-King-Queen-Jack-10 од истиот костум, и ќе го освоите џекпот на 5,000-монета.
Ви требаат најмалку три од еден вид за да победите на Bonus Deuces Wild видео покер онлајн. Ова може да звучи напорно, но запомнете, четирите диви картички го олеснуваат.
Како да се игра бонус Deuces диви видео покер онлајн
Прво треба да го поставите вашиот залог. Откако ќе го направите тоа, ќе добиете пет картички. Вие одлучувате кои картички сакате да ги чувате и кои сакате да ги нацртате. Ако добиете победничка комбинација, победата е обележана на табелата за исплата. Потоа ќе имате два избора. Можете да ги собирате вашите добивки и да започнете нова игра; или, може да се удвои. Удвојувањето значи дека ги земате шансите да ги добиете вашите добивки против раката на дилерот. Сакате да добиете повисока картичка од картичката на дилерот. Ако го сторите тоа, двојно ќе ги зголемите вашите добивки, ако не ги загубите.
Забава со бонус Deuces диви онлајн видео покер
Имајте повеќе забава денес со Bonus Deuces Wild. Додека ви нудиме традиционална забава на онлајн видео покер, оваа игра додава во возбудлив пресврт со тоа што deuces дивите. Вие никогаш нема да знаете како работите ќе завршат со Bonus Deuces Wild видео покер онлајн!

Случајни Слободни Слот игри:

Новара рулет
Новара рулет
esign, правила и карактеристики NewAR Roulette е една од најдобрите класични игри на рулет што некогаш сме ги играле. Тоа строго се придржува ...
Играјте слот!
Ролна скапоцени камења
Ролна скапоцени камења
Ролна камења слот игра Преглед. Прекрасниот ролери камења онлајн казино слот има пет макари и 3 редови. Овие магии ...
Играјте слот!
Див север
Див север
Ако сте љубител на возбудливи и уникатни бесплатни видео-слотови преку интернет, тогаш треба да пробате Play'n Go's Wild ...
Играјте слот!
Среќни пирати
Среќни пирати
Смешни Lucky Pirates бесплатни онлајн слот-машини имаат 9 линии за исплата, 5 реплики и 3 редови. Во ова казино ...
Играјте слот!
Големо стапало
Големо стапало
Започнете со уникатна авантура во најдобрите онлајн казино-Магичен Вегас денес! Ова може да се направи само на Голема нога ...
Играјте слот!
Кристална шума
Кристална шума
rystal шума е волшебна игра на самовила магија и шумски фантазија донесе на нашите екрани од страна на WMS. Слот за темата ...
Играјте слот!
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти Кенди видео слот е понуда од Microgaming, која ја бои добрината на овошјето против суетноста на ...
Играјте слот!
Азија убавина
Азија убавина
Шармантната позадина на пејзажот и убавите икони ќе ви плутаат како што ќе се вртите на овој 243-начин видео спот од Microgaming, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бонус покер


Бонус Покер е варијација на Крикове или подобро видео покер кој нуди бонус исплати за 4 на еден вид. Износот на бонусот за 4 од типот е врз основа на кој ранг се картичките во таа рака. Ова е една од најдобрите видео покер игри во повеќето казина.
На оваа страница покриваме Бонус Покер со многу малку детали. Ние објаснуваме како да играме, да ги разгледаме табелите за плати и да дадеме детали за процентот на коефициенти и отплата. Има и стратешки совети, за да ви помогнеме оптимално да ја играте играта.
Бонус Покер ги предизвика своите варијанти, исто така, и ние ги покриваме Бонус покер Делукс во својот дел.
Како да играте бонус покер
Бонус покер се базира на Џек или Подобро видео покер, така што играта е слична. Почнувате со вметнување пари во бонус покер машината и ажурирањата на екранот за да го прикажете бројот на кредити што ги имате. Потоа одлучете колку пари можете да ги играте за-1 до 5.
ТОП СОВЕТ:
Секогаш треба да се оди со максимум залог (5 монети). Најдоброто можно исплата за врвна рака во која било видео-покер игра само плаќа со максимум залог. Намаленото исплата значи значително оштетување на шансите за одење на победник. Ќе имаме повеќе да кажеме за тоа во делот за табели за исплата.
Компјутерот потоа ви се занимава со виртуелна рака на 5 картички. Видео покер се базира на нерешено покер, така да ви е дозволено да се отфрлите помеѓу 0 и 5 картички. Компјутерот потоа ви се занимава со нови картички за да ги замените оние што ги отфрливте. Врз основа на покерскиот ранг на последната рака, добивате исплата, врз основа на платежната табела за играта.
Во дигалки или подобра видео-покер, најниската рачна рака е двојка или подобро, а највисоката платена рака е кралско поле. Бонус покер нуди бонус исплати за 4 од рака на рака, врз основа на тоа што рангираат картичките како дел од таа рака.
Бидејќи шансите за добивање на одредена рака се базираат на стандардна картичка на картички на 52, можете да ја пресметате соодветната стратегија за да ги максимизирате шансите за победа. Можете исто така да го одредите процентот на исплата за играта, што е нешто што е невозможно да се направи со слот-машините.
Причината треба да биде јасна, но во случај да не е - знаете шансите за добивање на одредена картичка од палубата на картичката 52. Постојат само 4 картички од секој ранг, и постојат само 13 картички од секоја костум.
Но, со слот-машина, немате начин да дознаете кои се шансите за одреден симбол. И покрај тоа што знаете што е исплатата за одредена комбинација, немате поим што се шансите да ја погодите таа комбинација.
Бонус подигање табели
Ние веќе го спомнавме ова, но главниот аспект на Бонус Покер кој го разликува од едноставните стари дигалки или подобра игра е бонус исплата за 4 на еден вид. Табелите за исплата се разликуваат од машина до машина, а некои платни табели нудат подобри шанси на играчот. Еве еден водич за разни раце и заеднички исплати за секој.
Кента флеш
Ова е традиционално највисоката платежна рака во која било видео-покер игра. Се исплаќа на 800 до 1, но само ако сте го ставиле максималниот облог на монетите 5. Тоа значи дека го гледаш џекпот на монети од 4000 ако го погодиш овој. Никогаш не треба да играте за помалку од максимални монети на која било видео-покер игра поради намалената исплата за Royal Flush во случај на помал облог.
Право флеш
Оваа рака се исплаќа на 50 до 1. Исплатите за Плетен Флеш, и за сите пониски рангирани раце, остануваат конзистентни, без разлика дали сте направиле максимална паричка или не. Единствената финална рака, каде што е важно, е Кралското Флеш.
4 на вид - Aces
Ова е голема бонус рака. Се исплаќа на 80 до 1. Тоа е највисоко платени 4 на еден вид во бонус покер.
4 на вид - 2s, 3s или 4s
Овие раце се исплаќаат во 40 до 1.
Секое друго 4 на еден вид
Овие раце се исплаќаат на 25 до 1.
Комплетна куќа
Оваа рака се исплаќа на 8 до 1. Тоа е важна рака, бидејќи во "Џек" или "Подобри игри" големината на исплатата за Full House и Flush се исплатите кои се менуваат од игра на игра за да му дадат на казиното повисок или понизок раб. Најдобрите верзии на Bonus Poker имаат 8 / 5 исплата на овие 2 раце, што значи дека Full House се исплати на 8 до 1, а Flush се исплаќа на 5 до 1.
Светлечки
Се исплаќа на 5 до 1. Имавме повеќе да кажеме за односот во Full House / Flush во делот погоре за Целосна куќа.
прав
Се исплаќа на 4 до 1.
3 на еден вид
Се исплаќа на 3 до 1.
2 комбинации
Се исплаќа на 2 до 1.
Пар од дигалки или подобро
Ова се исплаќа со уште поретки.
Следува вистински табела за исплата на 8 / 5 бонус покер. Забележете ја разликата во исплатите за монетите 1-4 наспроти исплатата за монетите 5 за Royal Flush.
Табела за исплата за Bonus Poker Video Poker
Треба да биде очигледно зошто би сакале да бидете сигурни дека обложувате максимум парички секој пат кога ќе играте. Исплатата за Royal Flush е само 250 до 1, освен ако не го ставите максималното залог, во кој случај исплатата е 800 на 1.
Не сите бонус покер игри се создадени еднакви. Казина и производители можат да ги прилагодат исплатите за разни раце. Како и со дигалки или подобро, повеќето варијации се случуваат со комбинацијата Full House and Flush. Најдобрата комбинација тука е 8 / 5, но можете да најдете игри со 7 / 5 и 6 / 5 исплати, исто така.
Бонус Покер, исто така, гледа варијации во големината на бонусите за 4 на добри раце. Некои бонус покер игри плаќаат само 35 на 1 или 30 на 1 на било кој 4 на еден вид, без оглед на рангирањето. Ова има изненадувачки ефект врз процентот на враќање на средствата, за што ќе разговараме подолу.
Исто така (ретко) ќе најдете бонус покер игра која нуди зголемени исплати за Комплетна куќа и флеш, како 10 / 8. Тие плаќаат за ова со намалување на исплатите на пониски рангирани раце, како што се 2 парови и 3 на еден вид.

Случајни Слободни Слот игри:

Среќни малку богови
Среќни малку богови
Среќен Мали богови е 5 ролна, 243 начини да се добие слот од Microgaming што може да се игра од 30p ...
Играјте слот!
Легенда за златниот мајмун
Легенда за златниот мајмун
Yggdrasil се креатори зад Легендата на Златната Мајмун машина за игри. Тоа е слот игра која се фокусира на ...
Играјте слот!
Неверојатниот мечка
Неверојатниот мечка
Важно ажурирање: Огромните Џекпоти за слотови од Марвел сега се преселија во DC Comics слотови на PlayTech ... има некои одлични ...
Играјте слот!
Бајка легенди: црвена качулка
Бајка легенди: црвена качулка
Програмерите на бајките легенди: Црвенкапа видео спот одлучи да се подобри бајка и додадете малку ...
Играјте слот!
Keno
Keno
Кено е еден од наједноставните онлајн игри за казино, но тоа е многу забавно и може ...
Играјте слот!
Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Еднорозите и самовили не се ништо ново во темата за слот, но овој е чудно недовршен. Како да графика ...
Играјте слот!
Марвел рулет
Марвел рулет
Ако мислите дека не можете да бидете изненадени кога станува збор за игри со казино, размислете повторно! Марвел Джакпот Рулет е ...
Играјте слот!
Парични пари сирени
Парични пари сирени
Пари пари Сирени преглед од страна на сите бесплатни чипови февруари 1, 2019 пари Пари сирени онлајн видео слот машина е ...
Играјте слот!
0 Коментари

Бонус покер лукс


Како што рековме порано во нашата преглед статија, Бонус покер Делукс е игра која користи палуба на картички 52 и има Пар на дигалки како најнизок ранг за победничка рака. Bonus Poker Deluxe, за разлика од Jacks of Better, нуди на играчот само парите пари за рацете како чести како две парчиња. Слично на Крикове или подобро, сите четири-на-вид комбинации плаќаат еден ист број на монети. Меѓутоа, кога играте Bonus Poker Deluxe, ако имате четири од еден вид, тој / таа ќе добие 80 пати повеќе од износот на пари што тој / таа се обложува.
Она што вреди да се забележи е дека голем број варијации на оваа игра постојат, а некои од нив плаќаат поинаков број монети за комбинации како што е Плетен флиш.
Верзијата на играта, обезбедување на најголема можност за заработка, е 9 / 6 Bonus Poker Deluxe, која нуди очекувано враќање на 99.64%. Кога ќе ја играте оваа игра, ќе заработите монети од 9 за секоја монета која тој / таа се обложува, ако има целосна куќа и 6 монети за секоја монета која тој / таа се обложува, ако тој / таа има Флеш.
Сега, да ги разгледаме платите за двете најдобри варијации на играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Супербет на Шаарк
Супербет на Шаарк
Тема на класичната приморска пауза за одмор со предатор што демнат во водата, оваа забава и пријателски поди ...
Играјте слот!
Мерлинс милиони
Мерлинс милиони
Merlin's Millions е 5-ролна, 50-payline слот игра развиена од NextGen Gaming. Играта е базирана на легендарната приказна ...
Играјте слот!
Дивото дрво
Дивото дрво
Како што сугерира името, слот на Дивиот Вуд од Новоматик е поставен во шума. Ова е повеќе традиционално ...
Играјте слот!
Ретро ролни
Ретро ролни
На ретуните се поставени против темна позадина и контролната табла на Ретро Reels Slot Game изгледа како ...
Играјте слот!
Златен крал
Златен крал
Пантерс може да го почувствува допирот на Мида додека ги вртат златните ленти на видео-слот Play'n GO's Gold King ...
Играјте слот!
Мумијата греба
Мумијата греба
Играта на Mummy slot обезбедува една од најпознатите фантастично извонредни гејмерски искуства што ги видовме во последните ...
Играјте слот!
Маѓепсан
Маѓепсан
Заблуден резиме на слот. ... Секој слот кој нуди бонус круг, бесплатно се врти околу и прогресивен џекпот е ...
Играјте слот!
Сокол ловџија
Сокол ловџија
Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick го одзема светскиот слој од невреме. Соколарницата ...
Играјте слот!
0 Коментари

Deuces Диви


Ако ви се допаѓа игри со покер и игри за игри што ќе ги сакате Deuces Диви, еден од најпопуларните слотови!
Deuces Wild видео покер е омилена игра со играње карти во видео формат на слот-машини.
Прочитајте го овој напис за да дознаете за Deuces Wild, правилата за Deuces Wild, и Deuces диви игра стратегија.
Како да играте Deuces диви видео покер
Deuces Wild почнува како сите покер игри, како и во вас, мора да ставите почетна залог. Повеќето видео покер игри ги делат општите ограничувања за обложување, што е обично минимум од 25c и максималниот облог од $ 10 по облог. Играчот, исто така, има можност да користи множител од пет монети за облог.
Откако ќе се постави почетната залог, на играчот му се дадени пет карти, кои се соочуваат со нагоре. Компјутерот автоматски ќе ги држи сите победнички раце. Играчите имаат единствена одговорност да ја изградат сопствената рака. Играчот секогаш треба да ги држи двојките (twos) како што се овие диви картички. Од петте почетни картички, играчот ги избира картичките што сака да ги задржи и ќе ги отфрли несаканите картички. Откако играчот ќе ја отфрли, компјутерот ќе се справува со нови картички што ќе ги заменат несаканите картички на играчот. Откако сите карти се решат по втор пат, најдобрата можна рака е избрана и играчот се исплаќа соодветно.
Со секоја победа, играчот добива бонус круг, давајќи им шанса да ги удвојат своите пари. Во бонус круг на играчот се занимаваа пет картички, четири свртени надолу и еден свртен нагоре. Од картичките свртени надолу, играчот мора да избере картичка што е повисока од картичката што е свртена нагоре. Во случај избраната карта да биде повисока од картичката нагоре, играчот има уште една шанса да ги удвои парите. Ако играчот е неуспешен во изборот на повисока картичка, залогот е изгубени и бонус круг ќе заврши. На крајот од бонус играта, играта на Deuces Wild ќе продолжи.
Deuces Диви стратегија
Името на играта вели дека сето тоа, Deuces се диви. Затоа секогаш треба да ги задржите вашите deuces во почетниот договор.
Подолу е листа на изборни градители на рака.
Нема потреба да се отфрла ако добиете нешто од следново; кралско флеш, директно флеш, четири од еден вид, или целосна куќа.
Ако се решавате со право од четири од петте картички, отфрлете ја несаканата картичка и обидете се да добиете право или кралско флеш.
Ако имате можно право со три картички, отфрлете ги двете несакани карти и добијте две нови.
Ако имате два пар, отфрлете го помалиот пар за да се изгради на повисокиот пар.
Ако имате можно право или флеш, отфрлете ја несаканата картичка и изградете ја на вашата права или рамна.
Ако ви се обрати кралица-крал, кралица-џек или џек-десет со иста боја, чувајте ги и отфрлете ги несаканите картички и изградувајте го кралското рамно.
Ако имате можен дупка кралско флеш со четири картички, отфрлете ја несаканата картичка и изградете на двојното кралско флеш.
Ако имате можно право со користење на двојка за да се изгради, чувајте ги четирите употребливи картички, отфрлете ја несаканата картичка и појдете директно на дупката.
Ако имате три deuces и две чудни картички, отфрлете ги чудните картички (неспоредливи) и нацртајте два нови и изградете ги на вашите deuces.
Ако се обратите на двојка и четири картички без рачна вредност, отфрлете ги четирите картички, држете го двојката и нацртајте четири нови картички.
Користејќи ја оваа стратегија кога играте Deuces Wild, играчите имаат направено добро и изградат врз овие стратегии за да создадат свој сопствен круг на играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Допилот на Ангел
Допилот на Ангел
Неверојатниот слот за Анџели допир на интернет има 5 ленти, 3 редови и 40 фиксни линии за плаќање. Отворени ...
Играјте слот!
Среќна Нова година
Среќна Нова година
Среќна Нова Година видео слот е три ролна, пет плати линија џекпот игра со револуционерна графичка технологија и ...
Играјте слот!
Неверојатната мешана гребаница
Неверојатната мешана гребаница
Неверојатен Hulk слот е игра за Марвел слотови која се базира на зелениот супер-силен стрип-филм / филмски херој. Оваа акција спакувана игра ...
Играјте слот!
Пештера за гоблини
Пештера за гоблини
Ако сте храброст и смел играч, треба веднаш да го пробате демонот за Гоблинс пештерата! Тоа е еден од ...
Играјте слот!
Диви дивиот запад: големиот воз го вреска
Диви дивиот запад: големиот воз го вреска
Тоа е Стариот Запад. Возовите се секогаш полнети со злато. И тие секогаш се ограбени од бендови на диви ...
Играјте слот!
Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Царска градина
Царска градина
Како обожаватели на онлајн слотови, среќно сме навикнати да го направиме виртуелното патување до мистичниот и мистериозен исток. Таму ...
Играјте слот!
Огнениот ѕид
Огнениот ѕид
Внимание, топло! Дијаболичен пар ѓаволи во нашиот слот Firestarter ™ ви носи добивки за да бидете горди! Немој ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вегас три карти рум


Вовед
Вегас Три карти Рами е варијанта на покер која се наоѓа во интернет казината користејќи софтвер за криптологија и реално време. Правилата се слични на Три картичка покер, освен ако рацете се постигнаа многу поинаку и не постои бонус од анте. Дополнително, износот за подигнување се исплаќа до 4 до 1 за премиум раце.
Правила
Играта се игра со единствена палуба на 52-картичка.
Сите карти се рангираат според нивната покер вредност, со исклучок на ацетите кои се секогаш ниски.
Целта е да има помалку поени од дилерот.
Играта започнува со играчот кој прави ант залог плус изборен бонус.
Секој играч и дилер ќе добијат три картички. На дилерот картички ќе се справи со лицето надолу. Двете раце ќе бидат постигнати според табелата подолу. Во случај кога раката може да се постигне повеќе од еден начин, ќе се искористи помалиот вкупен износ.
Синглетонските асови се бројат како точка 1, 2 до 10 брои по вредност на пипа, и карти со лица се 10 поени.
Парови, три од еден вид, и трае од најмалку 2 соодветните картички се сметаат за нулти поени.
Откако играчот ја прегледува раката, тој има избор за подигнување или преклопување. Ако играчот се подигне, тој мора да направи дополнителен залог еднаков на неговиот залог.
Дилерот ќе ги превртува своите картички.
Дилерот мора да има поени од 20 или помалку за да се квалификува. Ако дилерот не се квалификува, сите преостанати предлози ќе платат дури и пари и ќе се подигнат облози.
Доколку дилерот не ги исполни условите на играчот и дилерот, ќе се споредат помалите вкупни победи.
Ако играчот има помал вкупен износ, предниот ќе плати дури и пари и подигање според следната табела. Ако дилерот има помал вкупен износ, анте и подигнување ќе изгубат. А вратоврската ќе резултира со притисок.

Случајни Слободни Слот игри:

Земете 5 милиони
Земете 5 милиони
Земете 5 со овој нов слот машина од софтверот Bally Wulff, едноставен класичен 3-ролик со неколку големи можности за победа ...
Играјте слот!
/ /
Есен кралица
Есен е едно од оние времиња во годината каде што е прифатлива свежа студенило на сезоната; сонцето е ...
Играјте слот!
Флукс
Флукс
Слој Flux ви дава едно од најрепресудните искуства што ќе ги имате кога играте во онлајн казино ...
Играјте слот!
Остров на богатството
Остров на богатството
Целата тема на овој онлајн слот е базирана на авантура и потрага по тајно богатство скриено на ...
Играјте слот!
Космички освојувачи
Космички освојувачи
Космички напаѓачи Слот машина. ... Космички напаѓачите е простор видео слот игра дизајнирана од страна на 2x2 Gaming и која ги зема ...
Играјте слот!
Удар газ
Удар газ
1 × 2 Gaming е добро познат по своите многубројни бонуси и бесплатни игри за казино, а ние донесуваме ...
Играјте слот!
Поголемиот научник мобилен
Поголемиот научник мобилен
Мадер научник е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Ако луд научник не е ...
Играјте слот!
Пинокиос богатство
Пинокиос богатство
Врежаната дрвена рамка содржи ленти, симболите се однесуваат на темата на играта на некој начин ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек со двоен дек


Еден од највозбудливите Блек Џек игри, Двоен палуба блек џек игри се достапни на PokerStars Casino во двете режими за единечен плеер и мулти-плеер.
Правила на играта
За разлика од повеќето други игри на Блек Џек, само две палуби на 52-картичка се мешаат заедно и се решаваат на почетокот на секоја рака.
Дилерите не добиваат дупка картичка. Тие ќе застанат на мек 17 (раката на која ќе има десетка или седум или 17). Доколку го достигнете Блек Џек, ќе бидете платени на 3: 2 коефициенти.
Повеќе опции за обложување ќе станат достапни додека раката напредува. На пример, играчите можат да се удрат на секоја рака со две карти. Ова значи дека можете да го зголемите вашиот почетен влог, се додека сте посветени на "стоење" по добивањето на дополнителна картичка од дилерот.
Играчите исто така можат да поделат две картички ако се спарени или со еднаква вредност. Значи, ако имате осум, осум, двајца, крал-Џек, кралица-десет или други слични комбинации, можете да создадете две раце за дополнителна облог од иста количина. Еве некои дополнителни правила за разделување:
Може да се поделите еднаш за две раце во целост
Aces добиваат само една картичка на секоја поделена рака
Може да се удвои на било која дво-картичка, вклучувајќи и по не-аце пар разделување.
Табели со единечни играчи
Табелите на нашиот единствен плеер ви дозволуваат да играте до пет позиции за обложување (или 'кутии') по круг на игра. Само кликнете на една или повеќе кутии за да ставите облог.
На нашите табели со еден плеер акцијата се одвива на вашето темпо, без тајмер за да побрзате заедно. Големината на облогот може лесно да се избере со помош на чиповите икони, лизгачот или со внесување на износот што сакате да го платите. Кликнете на Clear за да започнете повторно, или зделка за да го извршите облогот и да ја започнете раката. По завршувањето на раката, користете го копчето Re-Bet за да ја повторите истата ставка на следната рака.

Случајни Слободни Слот игри:

Барови и ѕвона
Барови и ѕвона
Bars и Bells е слот игра која се состои од реквизити на 5 и 20 линии за исплата. Победите се добиваат од лево ...
Играјте слот!
Релито hi-lo
Релито hi-lo
Имате ли нешто да кажете за оваа игра? Сакате да ја споделите вашата приказна за успех, стратегијата што сте ја користеле за победа, или ...
Играјте слот!
Мега среќа
Мега среќа
Легендарната Mega Fortune ™ ве води во светот на богатството со оваа игра на Джакпот. Играта е 5-ролна, ...
Играјте слот!
Римминг ја напика Џорџ Порги
Римминг ја напика Џорџ Порги
Риминг ролни Георгие Porgie е шарен видео-слот 15-payline кој работи на Microgaming софтверската платформа. Логото на Георги Порги ...
Играјте слот!
Блек Џек мобилен
Блек Џек мобилен
Кога станува збор за играње блек џек онлајн, постои свет на избор. Има многу интересни и иновативни варијации, ...
Играјте слот!
Мрсна работа
Мрсна работа
Мрсна бизнис е игра на 5-ролна видео слот. Можете да активирате до линиите 5 и да обложувате до 5 ...
Играјте слот!
Виртуелен рагби
Виртуелен рагби
Виртуелна рагби игра од 1x2gaming е симулација на играта на Светското првенство во рагби. Играта нуди 47 натпревари кои вклучуваат ...
Играјте слот!
Магични линии 81
Магични линии 81
Толку многу добивки - мора да има магија во мешавината! Овој слот за AllPay со ремени на 4 ќе доведе до ...
Играјте слот!
0 Коментари

Европски блек џек


Широко се смета за еден од најпопуларните Блек Џек игри, Европската Блек Џек е само еден од бројните варијации на Блек Џек, достапни на PokerStars Casino. Придружете се кон акцијата со стартни облози од само $ 1 на табелите со единечни играчи сега!
Правила на играта
Во европскиот Блек Џек се користат шест 52-картички. Палубите се мешаат заедно пред секоја рака да се решава, а дилерите не добиваат дупка картичка. Дилерите мора да удрат на мек 17 (раката која содржи кец со седум или 17), и ако го достигнете Блек Џек, ќе бидете платени на 3: 2 коефициенти.
Ако раката на играчот губи на Блек Џек, тогаш само задолжителниот почетна залог се губи и сите други опционални облози кои немаат биста (се дели и двојки) ќе бидат туркани и вратени.
Опции за обложување на играчи
Минималната залог во европскиот Блек Џек е $ 1, но повеќе опции за обложување стануваат достапни како напредок на рацете. Играчите можат да се удрат на секоја рака со две картички, што значи дека можете да го удвоите вашиот почетен влог, се додека сте посветени на "стоење" откако ќе се обратите со една дополнителна картичка.
Играчите исто така можат да поделат две картички ако се спарени или со еднаква вредност. Значи, ако се занимавате со девет девет, крал-кралица, седум-седум или џек-десет, можете да создадете две раце за дополнителна облога со иста сума. Еве некои дополнителни правила за разделување:
Играчите можат да се поделат двапати за три раце вкупно, освен кога се занимаваа со пар на асови
Aces може да се подели само еднаш, по што играчите ќе добијат само една картичка за секоја поделена рака
Играчите можат да се удрат на било која рака со две карти, вклучително и по не-ас подели
Табели со единечни играчи
Табелите на нашиот единствен плеер ви дозволуваат да играте до пет позиции за обложување (или 'кутии') по круг на игра. Само кликнете на една или повеќе кутии за да ставите облог.
На нашите табели со еден плеер акцијата се одвива на вашето темпо, без тајмер за да побрзате заедно. Големината на облогот може лесно да се избере со помош на чиповите икони, лизгачот или со внесување на износот што сакате да го платите. Кликнете на Clear за да започнете повторно, или зделка за да го извршите облогот и да ја започнете раката. По завршувањето на раката, користете го копчето Re-Bet за да ја повторите истата ставка на следната рака.

Случајни Слободни Слот игри:

Тајните на атлантис
Тајните на атлантис
Тајните на Атлантис Слот е видео-слот за 40-payline, поточно со вода, кој се напојува со софтверска платформа NetEnt. Врз основа на измислен остров ...
Играјте слот!
Приказна за змејови
Приказна за змејови
Во традиционалните Knight vs Z Dragon приказни ние обично патуваме за витез, но многу е забавно да се биде на ...
Играјте слот!
Сребрен куршум
Сребрен куршум
Сребрениот курсор за мобилен слот е едноставно 9 платни линии 5 ролна Playtech игра која не се обидува да биде ништо ...
Играјте слот!
Маѓепсана
Маѓепсана
Волшебниот слот игра Преглед. Enchanted е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е ...
Играјте слот!
Премиер тропање
Премиер тропање
Придружете ни се за коњски трки во трката за виртуелни коњи Премиер Тротинг. Во коњите на премиерот Троцти се поставени, ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Почетоците на рулетката може да се проследат до изум на 16th век од страна на францускиот физичар Блез Паскал. Додека се обидувате ...
Играјте слот!
Piggies и волкот
Piggies и волкот
Piggies и Волкот е добредојден одмор од супер остра серија Марвел во Playtech. Објавено во 2013, Piggies и ...
Играјте слот!
Повлечете и се тркалаат
Повлечете и се тркалаат
Изјавата вели дека не можете да ги научите старите кучиња нови трикови, но тоа не е секогаш случај - секако ...
Играјте слот!
0 Коментари

Европски рулет


Вовед
рулет е една од најлесните игри за играње и разбирање во казиното. Како и обично, полесно игра е да се разбере колку е поголема раб на куќата, а рулет не е исклучок. Ако барате лесно разбирање и забавена игра со табели, и сте спремни да жртвувате на работ на куќата, тогаш можеби ќе сакате рулет. Ако сакате нешто повеќе стимулирање или со пристоен поврат, би предложил да ги гледате другите игри.
Една разлика помеѓу рулет и сите други игри во табелата е дека рулетните чипови немаат отпечатена вредност на нив. Ова всушност е вистинската дефиниција на чип, кој покажува дека неговата вредност е технички наречена проверка. Табелата за рулет доаѓа со шест до осум комплети на различни обоени чипови, секој сет составен од 300 чипови. Кога некој играч купува чипови, тој добива своја сопствена боја, а вредноста на секој чип е купениот дел поделен со бројот на добиени чипови. Дилерот ќе стави токен на врвот на магацинот на дилерот од таа боја на чипови за да ја покаже вредноста.
американски Правила
Американското тркало за рулет се состои од 38 броеви со броеви: броеви 1 до 36, нула и двојна нула. Распоредот за обложување се состои од секој поединечен број, како и од бројни "надворешни" обложувања на комбинации на броеви. Откако играчите ги направат своите облози, дилерот го врти тркалото и топката и по неколку секунди топката ќе слета во еден од нумерираните слотови.
Следната табела ги прикажува достапните облози, победата (на основа "до една") и веројатноста за победа според американските правила. Сите казина во САД ги следат овие правила освен во Атлантик Сити. Работниот простор на сите облози е 1 / 19, или 5.26%, освен за 0-00-1-2-3 комбинација, која го носи долниот раб на 7.89%.
Двоен нулта рулет
БЕСПЛАТНО ПЛАЌА ОДГОВОРНОСТ НА WIN HOUSE EDGE
Црвен 1 47.37% 5.26%
Црна 1 47.37% 5.26%
Чуден 1 47.37% 5.26%
Дури и 1 47.37% 5.26%
1 to 18 1 47.37% 5.26%
19 to 36 1 47.37% 5.26%
1 to 12 2 31.58% 5.26%
13 to 24 2 31.58% 5.26%
25 to 36 2 31.58% 5.26%
Шест линија (6 броеви) 5 15.79% 5.26%
Први пет (5 броеви) 6 13.16% 7.89%
Катче (броеви на 4) 8 10.53% 5.26%
Street (3 броеви) 11 7.89% 5.26%
Сплит (2 броеви) 17 5.26% 5.26%
Секој еден број 35 2.63% 5.26%
Европски правила
Она што најмногу го нарекуваат "Европски рулет"Е рулет игран на тркало со број 37, со само една нула. Плаќањата се исти како и во Американски рулет. Сепак, со една нула, работната површина на куќата е намалена на 1 / 37, или 2.70%, на сите облози.
Терминот европска рулет е нешто погрешно, бидејќи можете да најдете рулет без нула низ целиот свет. Всушност, тоа е стандард надвор од Соединети Држави. Дури и во Соединетите Американски Држави можете да најдете едно нулта рулет во некои соби со високи граници.
Атлантик Град правила
Во Атлантик Сити, сите сите парични залози (црвено, црно, непарно, дури и, 1-18, 19-36) следат варијација на европското правило за полу-назад (види подолу). Ако топката следи во 0 или 00, тогаш играчот ќе изгуби само половина од секој паричен влог. Ова го намалува работниот простор на 2.63% на овие облози. Ова правило не се применува на единствени нулти тркала.
Француски правила
Француски рулет се игра на едно тркало и, исто така, има поволно "en prison" или правило за полу-назад. Според правилото "полу-назад", ако играчот прави пари за заем (црвено, црно, непарно, дури и, 1-18, 19-36), а топката оди во нула, тогаш играчот добива половина од залог , познат како "ла-парче" на француски јазик.
Терминот француска рулет исто така е нешто погрешно, бидејќи правило "la partage" понекогаш може да се најде во казина надвор од Франција, вклучувајќи и некои високи гранични соби во Лас Вегас.
Наместо да изгуби половина, играчот понекогаш може да избере да го затвори залогот. Ако затворен влог победи на следниот круг, тој се ослободува и играчот го враќа назад, без добивки. Она што е предмет на правила за казино е што се случува со затворен влог ако топката се врати на нула повторно на следниот круг. Во некои казина облогот губи, а кај други ќе стане двојно затворен. Ако двојно затворен влог за залог го освои следниот нареден круг, тој ќе се искачи на ниво и повторно ќе биде затворен. Ако е така изгубени, тогаш ако би станал тројно затворен доколку казиното го дозволило, инаку би изгубило.

Случајни Слободни Слот игри:

Овошје спин
Овошје спин
Добредојдовте во Fruit Spin ™, најновата забавна и овошна игра каде симболите на пенливото овошје гарантираат богат избор! Овошен спин ™ ...
Играјте слот!
Шампионат на топ штрајк
Шампионат на топ штрајк
Топ Штрајк шампионатот е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција од 20p ...
Играјте слот!
Фонтана на младоста
Фонтана на младоста
Со фонтаната на младите, нема да имате проблеми да останете млади. Изгледа толку јасно и поканува, па играј ...
Играјте слот!
Крикове или подобро
Крикове или подобро
Дали ви се допаѓа играње покер и слот-машини? Ако е така, ќе го сакате видео покер. Тоа е како ...
Играјте слот!
Камења и камења
Камења и камења
Ние во "Бонус Експрес" со гордост ве запознаваме со сосема нов, модернизиран стариот училишен слот. Скапоцени камења е топло ...
Играјте слот!
Палубата на сали
Палубата на сали
Божиќната палуба слободното место има сали 30, линиите 5 и редови 3. ... Како и во многу ...
Играјте слот!
Берберницата несечка
Берберницата несечка
Препуштете се на место на машка чешлање со бесплатниот Барбер Магазин Uncut слот кој има софтвер од Thunderkick. Ти ...
Играјте слот!
Аладдинс наследство
Аладдинс наследство
Не посакувајте повеќе за прекрасно наградување видео игри сложувалка искуство кога ќе се откријат убавината на Aladdin's Legacy. Ова ...
Играјте слот!
0 Коментари

Дозволете им да се прошетаат


Нека се возеше за првпат беше претставена во казина во 1993. Shuffle Master Inc, компанија која ги прави овие автоматско прекинувачки машини, ја создаде. Играта е популарна бидејќи нуди потенцијал за големи исплати. Бидејќи играчите не играат едни против други или се обидуваат да го победат дилерот, другарството се развива меѓу играчите што создаваат забавна атмосфера. Играта и правилната игра стратегија може да се научи брзо.
Како да играш
Играта се игра на маса слична на Блек Џек маси. Постојат три круга пред секој играч на масата. Кругови се означени со броеви 1. 2 и $. За да ја започнете играта играч поставува три еднакви облози во секој круг. Машината за мешавина со мешавина се занимава со карти три поединечно. Дилерот ја става раката со три карти пред секој играч. Откако секој играч ги добива своите картички, дилерот отфрла една картичка, оставајќи две картички со лицето пред дилерот. Машината ги брои останатите картички во фиоката за отфрлање. Кога ова е завршено, на играчите им е дозволено да ја гледаат раката со три карти. Во овој момент, имате можност да го вратите вашиот залог во круг број еден или Нека се вози. За да земете назад се обложувате да ги изгребете вашите картички на масата кон вас или да направите движење со раката.
Откако сите играчи ќе ги донесат своите одлуки, дилерот ќе се појави на првата од двете картички на заедницата кои се наоѓаат пред дилерот. Оваа картичка се користи како четврта картичка за сите раце на играчот. Сега имате можност да го симнете вториот влог или да му дозволите да се прошетаат. Може да го симнете вториот залог, дури и ако го оставите првиот влог за залог, но не можете да го симнете или да го ставите првиот влог назад.
Откако сите играчи ја донесуваат својата одлука за вториот влог, дилерот ќе се појави на втората картичка на заедницата. Оваа картичка ја комплетира раката со пет карти за секој играч. Во овој момент, дилерот ќе ги плати сите победнички обложувања според платежната табела подолу.
Стратегијата
Куќата Еџ за основната игра е прибл. 3.5% кога играте правилна стратегија. Мора да знаете кои раце треба да ги симнете и кога да го пуштите. Еве ја соодветната стратегија за оваа игра.
Дозволете да обложите #1 Ride ако имате
Победничка рака - пар од Десетици или подобро
Три картичка Royal Flush
Три картичка
Дозволете да обложите #2 Ride ако имате
Победничка рака - пар десетици или подобро
Четири карти кралска или директно испаднат
Четири картички
Четири високи картички
Отворена четири отворени картички
Отворена четири отворени картички
Страната залог
Постои дополнителна страна залог што може да го направите за еден долар кога играте "Нека се возеј". Во 1995 Shuffle Master создаде турнир. Секој три до шест месеци играчи кои се квалификуваа со добивање на Royal Flush кога го направија страничниот влог беа поканети на турнирот од милион долари. Турнирот е прекинат, но странскиот влог се уште може да се направи за исплата на бонус кога се прават одредени раце. Табелата за исплата за бонусот варира од казино до казино. Куќата Еџ се движи од 15 до 30% на овие облози. Како и со повеќето странични облози понудени од казиното, овие треба да се избегнуваат.
Нека се возеде може да биде забавна игра за рекреативниот играч. Играта е побавна од блек џек. Ќе се занимавате со 40 рацете на час. Некои казина нудат пониски ограничени игри. Ако одвоите време да ја научите едноставната стратегија, можете да уживате во возбудата на оваа игра на табелата.

Случајни Слободни Слот игри:

Кога свињите летаат
Кога свињите летаат
Овој слот го комбинира тоа познато чувство на NetEnt анимација со иновативен изглед на ролна што сигурно ќе го задржи ветеран ...
Играјте слот!
Железен човек
Железен човек
Слободното играње на Iron Man е една од најпопуларните и сакани игри со тема за суперхерој. Заплетот на ...
Играјте слот!
/ /
Есен кралица
Есен е едно од оние времиња во годината каде што е прифатлива свежа студенило на сезоната; сонцето е ...
Играјте слот!
Богатство Leprechaun
Богатство Leprechaun
Leprechauns Fortune развиен од WMS казино софтвер провајдер е одличен онлајн слот, што ги прави сите ваши соништа се обистини ...
Играјте слот!
Медуза 2 Джакпот
Медуза 2 Джакпот
Во древна грчка митологија, Медуза била страшна змија коса суштество чија зјапа може да се претвори човек на камен. Убиен од ...
Играјте слот!
Викторијански негативец
Викторијански негативец
Серија на брутални убиства, полицијата нема поим за тоа кој убиец може да биде, а само вие може ...
Играјте слот!
Нострадамус
Нострадамус
На крајот може да биде близу, но може да има и некои среќа во продавница за некои, со оваа нова ...
Играјте слот!
Црвена флота
Црвена флота
Флотата на црвено знаме е меѓу неодамнешните игри развиени од WMS. Со него, ќе бидете дополнително наградени благодарение на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Pai gow poker


Пау Gow Poker е американски верзија на кинески домино игра исто така именувана, а не случајно, Пај Гоу.
Познат во некои места како Double Hand Poker, можете да помислите на Pai Gow како комбинација на 7-Card Stud и домино игра.
Создаден од американски сопственик на казино (Сем Торозијан) во средината на 1980s (без патентирање, за жал), Пај Гоу се смета за казино главен и се уште оди силни 30 години подоцна.
Во едноставни термини вашата цел е да направите две покер раце - една рака на 5-картичка и една рака на 2-картичка. Ако твоите две покер раце ги победат двата покер раце на дилерот, победувате.
Ако победи само една од твоите раце, тоа е притисок. И ако двата твои раце изгубат, ќе го изгубите облогот.
Лесно, нели?
Како што може да се претпостави, самата игра е едноставна и брзо да се научи за секој кој игра покер и е совршен за убаво, забавно, забавено игра за играње во живо во казиното.
Паи gow poker правила
Што е Pai Gow Poker?
Како што веројатно може да дознаете врз основа на едноставните правила погоре, Pai Gow Poker е игра на туркање. Многу туркања.
Што е кул. Седнете на масата на Pai Gow (во живо или онлајн) и може да играте подолго време на ист влог - додека истовремено добивате многу пари околу себе.
Шансите се дефинитивно во корист на освојувањето на една рака по договор, што ја прави релативно ниско-ризична казино игра и релаксиран начин за да комуницирате со колеги коцкари во казино.
За уште поголема дружељубивост, на масата на Пај Гоу секој играч игра против банкарот, што значи дека играчите обично победуваат или губат заедно.
Уште една кул работа за Pai Gow?
Ако не сте сигурни како да ја поставите вашата рака, можете само да го свртите лицето и да побарате од дилерот. Тој или таа ќе ви каже како куќата ќе ја постави и ќе отидеш!
Како да се обложувам на Pai Gow Poker
Исто како и повеќето казино игри на маса Pai Gow poker започнува со играчот поставување залог пред добивањето на било која картичка.
Ова е единствениот залог што ќе го направите за времетраењето на раката и мора да биде во рамките на минималните и максималните граници за обложување на табелата.
како да се игра паи gow poker
На некои табели на Pai Gow исто така можете да направите бонус за тоа дали ќе направите "премија" рака. Во повеќето казина тоа е 3-of-a-kind или подобро.
Колку подобро вашиот премиум рака толку повеќе казиното ќе се исплати на вашиот залог. Бонус облогот не зависи од тоа дали го добивате главниот залог или не.
Експерт Совет: Никогаш не се обложувајте на бонус! Работниот простор на бонусниот влог е релативно голем. Ти гарантираш да губиш пари во текот на долгите патеки што го прават бонусот.
Pai Gow Poker - Договорот
Откако сите најдобри се поставени секој играч тогаш (обично ќе има 6 плеери и еден дилер) добива 7 картички свртени надолу од палубата на 53-картичка (52 картички плус еден џокер).
Дури и ако не сите места на масата се полни, дилерот ќе ги справи сите 7 картички на секое место.
Четирите преостанати картички се оставени на лицето надолу како гаден куп.
Откако дилерот ќе ги земе неискористените раце, секој играч може да ги постави своите две раце на пај Gow.

Случајни Слободни Слот игри:

Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Двоен wammy
Двоен wammy
Барате ретро-стил слот машина со малку допир на класа и искра? Двоен Whammy може да биде во право ...
Играјте слот!
Коцка со коцки
Коцка со коцки
Дијс Twister е забавна спакувана игра за оние кои уживаат во пренасочувањето од традиционалните слотови. Со толку многу различни ...
Играјте слот!
Дупка во еден
Дупка во еден
Дупка во Вон Слободен слот машина онлајн е создадена од страна на Ривал за вас да се игра и да уживате во можности, кои ...
Играјте слот!
Луо плен
Луо плен
Сите сакаме да ги поминуваме нашите лета во области со многу сонце, вода и песок. Дури и така, ќе ...
Играјте слот!
Берберницата несечка
Берберницата несечка
Препуштете се на место на машка чешлање со бесплатниот Барбер Магазин Uncut слот кој има софтвер од Thunderkick. Ти ...
Играјте слот!
Супер флип
Супер флип
Ако шанса да 1,000,000 монети (да, еден милион) звучи како вашата идеја за слот игра небото - тогаш ќе ...
Играјте слот!
Озборните
Озборните
Можете да ги сакате или да ги мразите, но не можете да бидете рамнодушни кон Озборн. Ози Озборн прво се искачи на ...
Играјте слот!
0 Коментари

рулет


рулет за прв пат беше одиграна во Франција за време на 17th век. Сега е една од најпопуларните европски игри за игри на среќа и Монте Карло, Монако, веројатно е најпознатиот казино центар за играње рулет.
Целта на играта е да се предвиди каде топката ќе падне откако тркалото на рулетот ќе се откачи. Може да звучи едноставно, но среќата игра голема улога во оваа игра. Играчи, обично до осум, играат против Домот претставен од крупието, исто така, наречен дилер. Крупиерот или дилерот е лицето одговорно за вртење на тркалото на рулетот, и се справува со пари и исплати. Во европските и Француски рулет верзија, тркалото има 37 слотови кои ги претставуваат 36 броевите и една нула. Во САД повеќето тркала на рулет имаат две нули и затоа 38 слотови. Некои играчи секогаш ќе одберат одредени броеви, нарекувајќи ги "жешки броеви", што значи дека тие бројки се појавуваат почесто, други играчи ја гледаат претставата и ги користат законите на веројатност да ја предвидат својата следна облог. Исто така е можно да се обложи на неколку броеви, но внимавајте; тогаш исплатата е значително намалена.
Некои од поискусните играчи можат да користат специфични рулет системи или методи, исто така има и систем за управување со пари и често играчите ќе ги користат и двете.
За да не се измешаат обложувањата, секој играч купува различно обоени чипови. Ако ја освоите играта, разменувате обоени чипови за парични чипови. Овие се специјални чипови со нивната вредност отпечатена на нив, и има многу деноминации во различни бои. Овие чипови потоа може да се однесат до касата каде што може да се разменуваат за тешки пари.
За да играте рулет, ставете ги вашите залог или облози на броеви (било кој број, вклучувајќи нула) во распоредот на табелата. Откако сите на масата ќе ги стават своите облози, крупието започнува со вртење и ја пушта топката. Моменти пред топката паѓа над слотови, крупието ќе каже "Нема повеќе облози". Од тој момент, не може да се постават ниту да се сменат повеќе облози. Само откако крупието ја става кукличката на победничкиот број и ги брише сите изгубени облози, играчите можат да почнат да ставаат нови облози. Победниците се оние облози на или околу бројот на кој топката паѓа.
На една табела за нула рулет, предност на Куќата е 2.7%. На табелата со двојни нули рулет е 5.26% (7.9% на залог од пет броја, 0-00-1-2-3). Предноста на Куќата се добива со плаќање на победниците чип или два (или дел од него) помалку отколку што требало да биде ако немаше предност.
Правило "La Partage"
Правилото за рулетски правила на рутерот е слично на правилото за затворски казни, само во овој случај играчот ја губи половина од залогот и нема можност да го напушти затворот за друг круг. Ова се однесува на "надвор" пари за пари, црвени / црни, високи / ниски, непарни / дури и се применуваат кога исходот е нула. Правилата на La Partage и En Prison правилата суштински го намалуваат казиното на "полу-пари" на половина. Значи залог на Црвениот на табелата со една нула рулет со правилото за делумно право или со затворското правило има 1.35% House раб и на табела со двоен нула рулет има работ од куќата на 2.63%.
Правилото "En Prison".
Ова правило за рулет се применува само за влогови со пари. Кога исходот е нула, некои казина ќе му дозволат на играчот или да го врати половина од својот залог или да го напушти залогот (во затворот = во затвор) за друг рулет. Во вториот случај, ако во следниот спин исходот е повторно нула, тогаш целата залог е изгубени.
Исплатата
А залог на само еден број се нарекува директно залог, и плаќа 35 на 1. (Собирате 36. Без предност во куќата треба да го собирате 37 (38 во САД на тркала со двојни нули рули).
Залог со два броја, наречен сплит залог, плаќа 17 на 1.
А три-број залог, наречен улица залог, плаќа 11 да 1.
Залог со четири броеви, наречен агол залог, плаќа 8 на 1.
Залог од шест броја, плаќа 5 на 1.
Залог на надворешната десетина или колона, плаќа 2 на 1.
Залог на надворешноста, дури и парични залози, плаќа 1 на 1.

Случајни Слободни Слот игри:

Феи долго време
Феи долго време
Fei Long Zai Tian е спектакуларен онлајн видео спот со фасцинантна кинеска тема. Уште еден пример за културна разновидност ...
Играјте слот!
Богатство на пирамидите
Богатство на пирамидите
Дали сте подготвени да ја преземете мистериозната авантура со страшни казино видео стрит богатство на пирамидите создадени ...
Играјте слот!
Дијамант див
Дијамант див
Тие велат дека овие скапоцени камења се најдобра пријателка на девојката, но мислиме дека Diamond Wild е за секого! Овој слот може да се пофали ...
Играјте слот!
Джакпот шут 200 000
Джакпот шут 200 000
Џекпот Џестер 50,000 беше издаден во 2016 и сеуште е достапен денес. Како што сугерира името има максимум ...
Играјте слот!
Воините
Воините
Фај легендата воинот слотови е креација на Eyecon, и тоа може да се ужива во кралот Џек Казино. На ...
Играјте слот!
Кралица на замокот
Кралица на замокот
Има 576 различни начини да се постават симболи за победа во видео-спот "Кралицата на замокот" на NextGen Gaming, ...
Играјте слот!
Голем 88
Голем 88
Голем 88 слот. Големиот 88 е ориентална тематска машина од Betsoft, со нежна кинеска тема и опсег ...
Играјте слот!
Белиот крал
Белиот крал
Дали некогаш сте сонувале да се биде крал на бели лавови? Можете да го направите овој сон вистински благодарение на Белата ...
Играјте слот!
0 Коментари

Еднократен блек џек


Играчите кои сакаат да ги усовршат вештините за коцкање се препорачуваат да играат Единствен Палубни Блек Џек бесплатно. Оваа разновидност од игри за преземање блек џек не е произведена од NetEnt развивач на игри. Оваа онлајн табела игра може да се репродуцира со еден пакет на картички, кој вклучува 52 картички. Картичките се реконструираат пред секој нов договор. Опсегот на влоговите варира помеѓу 1 Euro и 40 евра. Играта генерира теоретски процент за плаќање на 99.55%. Ве поканувате да го практикувате овој блек џек онлајн без регистрација и без да ја преземете апликацијата за игри на Вашиот уред.
Во оваа верзија на блек џек, банкарот се занимава со две карти со кои се соочува една од нив. Главната цел на оваа онлајн игра е вообичаена за многу NetEnt онлајн казино игри од овој тип. Играчот победува добива повеќе поени од дилер, но вкупниот број не смее да ги надминува поени 21. Кога откриената картичка на банкарот е Аце или десет, тој ќе ја провери скриената картичка за присуството на комбинацијата на блек џек. Ако коцкар и банкар имаат blackjacks истовремено, вратоврската се објавува и облози се враќаат на играчите. Можете да направите удвојување само на првите две картички кои даваат 10 или 100 поени. Коцкарот не може да се удвои по расцепувањето. Можете неколку пати да се делите рацете. Десет и Ace кои биле формирани по расцепувањето даваат 21 поени. Можете да ги купите Осигурувањето против блек џек ако видливата картичка на Крупие е Аце. Кога ќе играте најдобар во живо блек џек онлајн за вистински пари, осигурувањето ќе ве чини половина од оригиналната залог. Ако дилерот има блек џек, осигурувањето ќе плати со соодносот на 2 со 1.
Програмерите од NetEnt имаат совршено декорирани оваа игра со табели со квалитетна графика и анимирани ефекти. Играчкиот процес е проследен со мирна музичка саундтрак. Можете да ги обучите вештините за коцкање и да играте блек џек на iPhone за апсолутно бесплатно. Исто така, може да ја играте оваа онлајн игра за казино во вистинската валута во избраните онлајн казина наведени во нашето собрание.

Случајни Слободни Слот игри:

Многу на дваесет
Многу на дваесет
Пријатели на класичните "овошни машини" внимаваат: Овие дрски плодови во стилот на стрип треба да слетуваат ...
Играјте слот!
Душав велосипедист нула
Душав велосипедист нула
Фановите на онлајн коцкање игри од Playtech се добро свесни за фактот дека овој добро познат производител на онлајн казино ...
Играјте слот!
Нож од гребнатини
Нож од гребнатини
Секој знае ликови за оваа игра. Нејзината поради неколкуте делови од фантастичниот филм Блејд, кој раскажува за крвавите авантури ...
Играјте слот!
Среќни празници
Среќни празници
Уживајте во празничната сезона на Божиќ во текот на целата година со Happy Holidays Slot во едно од омилените онлајн казино на Велика Британија ...
Играјте слот!
По ноќта паѓа
По ноќта паѓа
По ноќните паѓа измамници излегува, светлата се спуштаат, а детективот е околу и околу. Нејзината работа е да се направи ...
Играјте слот!
X-мажите гребење
X-мажите гребење
«X-Men Scratch» е бесплатна онлајн нула картичка, која се состои од шест специјални билети нацртани еден по еден. Секоја од ...
Играјте слот!
Текила покер
Текила покер
Текила покер е игра дизајнирана од страна на PlayTech, најголемиот снабдувач на онлајн игри за игри на среќа во светот. Играта е ...
Играјте слот!
Диво овошје
Диво овошје
Ендорфина направи уште еден класичен дво-димензионален слот со висока дефиниција. Како што разбирате, не постојат тродимензионални анимации, а темата е западна ...
Играјте слот!
0 Коментари

Три картичка покер


3 Card Poker е една од наједноставните казино игри во покер што може да ги играте.
Како што можеби претпоставувате, користите само 3 картички за да направите покер рака.
Потоа се натпреварувате против дилерот за да видите кој ја има најдобрата покер рака со 3-картичка. Победи го дилерот и победи го својот облог (или облози). Хит премија рака како флеш или директно и се платени удобно.
Изгубете го дилерот и изгубите ја вашата залог (и). Едноставно, да?
Како да играте 3-картичка покер
3 Card Poker го користи името "покер", бидејќи го користи стандардниот рејтинг за покер рангирање, но тоа е повеќе од игра во казино отколку покер игра сама по себе.
Може да ги промените обложувањата малку за да бркате разни премиум или бонуси, но нема стратегија за покер - на пример, одлучувате кои картички ќе ги чувате или исцртувате, правејќи влогови против други играчи.
Вие едноставно изберете помеѓу неколку облози пред договорот, видете што 3 картичките ги добивате и се надевате на најдоброто.
Има важен исклучок од стандардната ранг-листа на покер, за да се забележи, иако:
Поради тоа што е потешко да се направи права во покер на 3 картичка од флеш, редот за пласман на линии и блесоци е обратен.
Ова значи:
Правото е по-многу вредно од флеш во 3 Card Poker
Во спротивно нема промени во рангирањето на раката, освен за отстранување на сите раце кои бараат повеќе од три карти.
Ова ги прави работите едноставно едноставни бидејќи има само шест можни 3-картички кои можете да ги направите. Овде тие се рангираат од највисоко до најниско:
Пливање
Три од еден вид
прав
Светлечки
пар
Висока картичка

Случајни Слободни Слот игри:

Двоен двоен бонус
Двоен двоен бонус
Двоен двоен бонус покер е игра помеѓу вас и дилерот и се игра со стандардна палуба на ...
Играјте слот!
Сите американски
Сите американски
Сите американски е одлична видео-покер игра многу слична на пет нерешено покер, но ова не е само ...
Играјте слот!
Овошна фиеста 5 ролна
Овошна фиеста 5 ролна
Овошна Fiesta 5 Ролна е популарен прогресивен слот 15-payline кој работи на платформата Microgaming. Играта поседува традиционални ...
Играјте слот!
Маслена манија
Маслена манија
Маслиново манија слот игра Преглед. Прекрасниот слот за масло за масла на интернет доаѓа со 25 линии за исплата, 3 редови и 5 ...
Играјте слот!
Thor моќен одмаздник
Thor моќен одмаздник
Тор: Моќниот Avenger онлајн казино слот машина игра е суперхерој тематските слот со 30 линии. Откако ќе го отворите, ...
Играјте слот!
Премиум француски рулет
Премиум француски рулет
Сигурен сум дека веќе сте вознемирени да ја испробате играта за себе. Затоа сме го организирале така што ...
Играјте слот!
Држете го дрвото на животот
Држете го дрвото на животот
Yggdrasil: Дрвото на животните слотови. Откријте ја мистичната моќ на нордиската митологија со Yggdrasil: Дрвото на животот. Ова ...
Играјте слот!
Lucky koi
Lucky koi
Овде можете да најдете не само мир, туку и 30 Free Spins, 1,250,000 монетите или убави парични награди во Кои ...
Играјте слот!
0 Коментари

Карипско обетка покер


Играчот прави антена обложување плус опционален $ 1 прогресивна страна залог
Секој играч и дилерот добиваат по пет картички. Сите картички се свртени со лицето надолу, освен што е изложена една дилерска картичка. Играчот може да ги испита сопствените картички, но споделувањето на информации не е дозволено.
Играчот мора да се свитка или да се подигне.
Ако играчот се преклопува, тој ги губи картичките, анте облози и страничен залог (ако е направен)
Ако играчот се подигне тогаш тој мора да направи подигнување стапка еднаква на два пати на анте
Дилерот ќе ги предаде другите четири картички
Дилерот мора да има кец и цар или повисок за да се квалификува. Со други зборови, најниската квалификациска рака би била ас, крал, 4, 3, 2, а највисоката не квалификувана рака би била аце, кралица, Џек, 10, 9. Ако дилерот не се квалификува, играчот ќе освои дури и пари на неговата антечка облог и зголемувањето ќе им помогнам.
Ако дилерот се квалификува и победи на играчот, двете предности и подигнување ќе изгубат.
Ако дилерот се квалификува и губи на играчот, тогаш анте ќе плати дури и пари и подигне според објавената платежна табела. Табелата за исплата на САД е прикажана подолу.
Ако играчот и дилерот се враќаат, и анте и подигнување ќе притиснат.
Прогресивната странична залог ќе биде целосно базирана на вредноста на покер на раката на играчот. Постојат различни табели за плаќање.
САД се подигне табелата за исплата
РАКА ПЛАЌА
Кралска флеш 100 до 1
Директно измијте го 50 до 1
Четири од вид 20 до 1
Комплетна куќа 7 до 1
Исчисти го 5 до 1
Директно 4 до 1
Три од вид 3 до 1
Два пар 2 до 1
Сите други 1 до 1
House Edge
Во следната табела се прикажани сите можни исходи, под претпоставка дека табелата за плаќање во САД се користи и играчот ја следи оптималната стратегија.
Правила на САД враќаат табела EXPAND
ЕДЕН ОДДЕЛУВААТ ЕДИНИЦИТЕ ВО ВРСНИТЕ КОМБИНИРАЊА ВЕРОЈАТНОСТ ВО ВРАЌАЊЕ
Играчот победува со кралски флеш 100 до 1 201 16759740 0.000001 0.000169
Играчот победува со директно рамно лежиште 50 во 1 101 156929720 0.000008 0.000795
Играчот победи со четири варијанти 20 на 1 41 2832435800 0.000142 0.005826
Играчот победи со целосна куќа 7 на 1 15 16624475280 0.000834 0.01251
Играчот победува со флеш 5 на 1 11 21856990280 0.001097 0.012062
Играчот победува со директно 4 на 1 9 43805516100 0.002198 0.019779
Играчот победи со три варијанти 3 на 1 7 234242908320 0.011751 0.08226
Играчот победи со два пар 2 во 1 5 488012139360 0.024482 0.122412
Играчот победува со пар или помалку 1 во 1 3 2343248003808 0.117555 0.352665
Продавачот не го квалификува 1 4532514033720 0.227385 0.227385
Притиснете 0 321623100 0.000016 0
Преклопете -1 9523005974460 0.477745 -0.477745
Добитникот победи -3 2726592727512 0.136786 -0.410359
Вкупен 19933230517200 1-0.052243
Долната десна ќелија во горенаведената табела покажува куќа на работ на 5.224%. Сепак, мислам дека ова го прави Карипскиот стап изгледа како полошо залог отколку што навистина е. Работниот простор на домот традиционално се дефинира како очекувана загуба на оригиналната облог. Во Карибите Студ покер оптималниот стратег играч ќе подигне 52.23% од времето, за просечна вкупна облог на единиците 2.045. За споредба на една игра против друга претпочитам да го употребувам елементот на ризик, што е очекуваната загуба на просечната облогот, што во овој случај би било 5.224% / 2.045 = 2.555%.
Стратегија
Оптималната стратегија во Карипските обетки е многу комплицирана. Бројот на луѓе кои совршено го знаат веројатно е нула. Сепак, можеме да направиме две генерализации кои ги опфаќаат повеќето раце.
Секогаш подигајте со пар или повисоко.
Секогаш се преклопува со помалку од квалификациската рака на дилерот (кец / цар)
Тоа е криза на рацете / цар, кои се незгодни. Во принцип тоа им помага ако трите синглети се високи или дали картичката на дилерот е приклучок или помалку и се совпаѓа со една од картичките на играчот (помалку е веројатно дека дилерот ќе формира пар). Јас лично ја развив следнава стратегија, што резултира со раб на куќата на 5.225%, само 0.001% помалку од оптималното. Ако тоа не е доволно за вас, имам оптимална стратегија за Карибите.
Волшебникот е Карипско Студ покер стратегија
Секогаш се подига со еден пар или повисок, преклопувај со помалку од кец / цар и се подига на кец / цар, ако се примени некое од следните три правила.
Подигни дали картичката на дилерот е 2 преку кралицата и се совпаѓа со еден од вашите.
Подигни ако картичката на дилерот е кец или крал и имате кралица или џек во вашата рака.
Подигнете го ако рангирањето на дилерот не се совпадне со вас и имате кралица во вашата рака, а картичката на дилерот е помала од вашата четврта највисока картичка.
Следниве се детали за различни стратегии. "Вкупната загуба" е загубата над сите можни 19,933,230,517,200 комбинации на раце, раб на куќата и елементот на ризик.

Случајни Слободни Слот игри:

Spectra
Spectra
Некои играчи сакаат да одат на врвот и да дизајнираат комплексен универзум исполнет со детали за играчите да ...
Играјте слот!
Забранети змејови
Забранети змејови
Забранетите џинови е една од првите игри на Колосал Ролс што се појавија на казино подови низ целиот свет. Со 2 ...
Играјте слот!
Крал на Виножито
Крал на Виножито
Создаден од Новоматик, Слот за Виножито Кинг е уште еден продолжение на Слот за ролна. Се состои од ленти на 5 и 20 линии, ...
Играјте слот!
Дивиот Запад
Дивиот Запад
Смешно онлајн казино онлајн казино доаѓа со 5 ленти, 3 редови и 10 фиксни линии за исплата. Поминат ...
Играјте слот!
Бар бар црна овца
Бар бар црна овца
Да, господине, да господине, тоа е бар Бар 32Red казино Црна овца онлајн Слот машина! Бар Бар црна овца е ...
Играјте слот!
Кралска готовина
Кралска готовина
Кога ќе го отворите слотовите Royal Cash, ќе се сретнете со кралот и една кралица стојат покрај едни со други. Само ...
Играјте слот!
пеперутки
пеперутки
Нема потреба да се влезете во дивините или градините за да ги видите најубавите пеперутки како што биле донесени во ...
Играјте слот!
Виртуелна евра
Виртуелна евра
Дали имате носталгија за Euro 2016? Потоа да се забавуваат играјќи виртуелни евра од страна на 1X2 Network.Modelled по еден од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Зарове


Зарове се игра на специјално дизајнирана табела која има облик на обложување каде што играчите можат да ги стават своите стапки. Во живо казино, маса ќе изгледа нешто како ова.
Во живо казино играше табела
Коцките се свиткани на маса од страна на еден од учесниците, кој се нарекува стрелец. Типично, новиот играч ќе стане стрелец на крајот од секој круг, иако еден играч може да остане како стрелец неколку последователни пати.
Секој на маса, вклучувајќи го и стрелецот, може да направи пари со поставување на нивните чипови во соодветното место на распоредот за обложување.
Табела за играње го бара вниманието на неколку вработени во казиното. Обично ќе ги најдете следните луѓе кои трчаат по маса:
Boxman
Stickman
Основни дилери
Боксер е задолжен за чиповите на масата. Тој (или таа) ќе разменува пари во чипови за играчи и ќе ги разменува за различни деноминации, ако е потребно. Тој исто така е одговорен за надгледување на дилерите и генерално осигурувајќи дека играта тече непречено.
Stickman е задолжен за коцките. Тој ги движи околу масата со употреба на стап (оттука и името), доведувајќи ги до стрелецот на почетокот на секој ролна. Тој, исто така, ќе го објави исходот на секој ролна.
Табела за играње на зарове обично има два базни дилери, една од двете страни. Тие се одговорни за собирање на изгубени облози и исплата на победниците. Кога се бара да го сторат тоа, тие можат да постават и одредени залози во име на играчи.
Табела за играње (онлајн казино)
Правилата на игра на зарове се исти, без разлика дали играте во живо или на интернет. Сепак, работите се многу поедноставни на интернет. Нема доделен стрелец, како технички сте стрелач секој пат кога ќе играте.
Количината се валани автоматски кога ќе притиснете на соодветното копче и ги ставате вашите обложувања со кликнување на соодветното место на распоредот за обложување.
Следново е пример за тоа како изгледа онлајн табела за загревање:
Пример за табела за онлајн играчки
Основни правила
Секој круг во игра на зарове започнува со она што е познато како излезен рол. Повеќето казина ќе бараат стрелецот да стави залог пред да го направите овој свиток или на линијата за премин или не поминат линија.
Ако комбинираната вредност на двете коцки на излезен рол е еднакво на 2, 3 или 12, тогаш ова е "укинување" и кругот е завршен. Играчите ќе ги изгубат линиските влогови и ќе не победат. Ако излезете ролна е 7 или 11, кругот е исто така завршен.
Играчите победуваат на влоговите и изгубат не поминуваат облози.
Доколку било која друга вредност се претвора во излезниот ролна, односно 4, 5, 6, 8, 9 или 10, тогаш се утврдува една точка, еднаква на вредноста што се валани, а кругот продолжува во следната фаза.
Стрелец продолжува да се тркалаат со играчи обложување на исходот на секој, се додека не се тркалаат или 7 или точка вредност која е утврдена.
По ролетот на 7 или вредноста на точката, кругот е завршен и потребен е нов излез. Станува збор за стандардна практика за стрелецот да ги помине коцките на друг играч, ако кругот завршува со 7 и да остане како стрелец ако кругот завршува со точката што се валани.
Ова е во суштина сè што има на основните правила на зарове. Она што ја прави играта покомплексна, се сите различни облози кои можат да бидат поставени.

Случајни Слободни Слот игри:

Паркот Јура
Паркот Јура
Заклучок: Дали слотот е добро? Тоа доаѓа со екстра широк простор за играње за во-длабочината на игри искуство, авантура стил ...
Играјте слот!
Виртуелни евра легенди
Виртуелни евра легенди
Искусете го најдоброто искуство со играње преку играње на Virtual Euro Legends од страна на 1X2 Network. Сите најдобри тимови во Европа се ...
Играјте слот!
Бермудски триаголник
Бермудски триаголник
Бермудскиот триаголник е добро познат како опасно подрачје за патување, ќе се соочите со грубо мориња и голем број ...
Играјте слот!
рулет
рулет
Рулет за прв пат беше одигран во Франција за време на 17th век. Сега е едно од најпопуларните европски коцкари ...
Играјте слот!
Божиќна песна
Божиќна песна
Сакате да биде Божик секој ден? Па сега може со оваа прекрасна празнична игра со слот од Betsoft, A ...
Играјте слот!
Рубикс богатство
Рубикс богатство
Играњето на богатството на Рубик е далеку полесно отколку обид за фрустрирачки сложено вистинско нешто - и може да победиш ...
Играјте слот!
Фламенко рози
Фламенко рози
Фламенко е танц кој е дел од андалузиската култура. Главно се практикува во Шпанија, Фламенко танц е познат по ...
Играјте слот!
Baccarat
Baccarat
Пробајте ја среќата на нашите маси со Мини Baccarat. Тука е местото за да ги победиме нашите дилери во блек џек, баккарат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Зомби наспроти навивачи ii


Зомби vs Cheerleaders II е пет-ролна онлајн слот игра од Real Time Gaming. Тоа е една од неколкуте најчесто играни и популарни игри за игри на игри со зомби тема - некои други игри со оваа тема вклучуваат игра на растенија наспроти зомби и зомби машина за појава на зомби.
Zombies vs Cheerleaders II се одликува со бонус круг на 2-опцијата каде што ќе изберете дали сакате да бидете навивачи или зомби. Сите победи плаќаат лево на десно и десно на лево низ соседните плочки. Постојат линии за исплата на 25.
Играта е следење на популарните играчки за играчки за игри на виртуелни играчи "Зомби против насилниците", кои беа инспирирани од бројни филмови со зомби или навивачи, а можеби и со 1 или 2 не-слот игри.
Игра зомби vs cheerleaders БЕСПЛАТНО сега во палење казино
ПЛОЧКИ ВО ЗОМБИС VS CHEERLEADERS II
Двете специјални плочки во играта се логото Zombies-vs-Cheerleaders и зомби јаде рака на мажоретка. Логото е симбол за расфрлање на играта, и се исплаќа 2X, 5X, 10X или 50X вашиот залог ако 2, 3, 4 или 5 симболи се појавуваат соодветно. Ако на екранот се појават 3, 4 или 5 од овие scatters, бонусната игра се активира.
Зомби што ја јаде подружницата е симбол WILD и ги заменува сите други симболи, освен оние што се расфрлаат. Кога WILD симбол придонесува за победа, највисоката можна победа се плаќа.
Постојат четири други специјални плочки: русоверка, бринета чилер, зомби со црна коса и зомби со сина бејзбол капак. Секоја 3, 4 или 5 комбинација на овие плочки (сам по себе, не заедно) плаќа од 50 до 1000 пати вашиот облог. Навивачите плаќаат подобро од зомби.
Останатите симболи во играта се стандардните карактери за картичка: 9, 10, J, Q, K, A. Ацето плаќа најмногу на победи, до 250 пати од вашиот облог.
БОНУСКАТА ИГРА ВО ЗОМБИС VS CHEERLEADERS II
Кога ќе ја освоите бонусната игра, ќе бидете известени да одберете помеѓу две опции: навивач за бегство и зомби кои потекнуваат од дивината.
Cheerleader Escape ви претставува три врати и бара да го најдете излезот. Треба да ги отворите сите три врати, барајќи излез. Секој излез те води на повисоко ниво. Можете да играте до нивоата на 6.
На ниво 6th ќе добиете мултипликатор.
Продолжувате низ крвавите училишни простории додека не излезе зомби и ве фаќа. Зомби може да се појави во секое време.
Zombies Gone Wild доделува бесплатни вртења. Во оваа бонус функција ако плочата Cheerleader се врти до WILD симбол, тогаш нејзината плочка станува диви, исто така. Добијте пет WILD симболи на линијата за исплата и ќе го наброите 1000 пати вашиот облог.
Бесплатните вртења може да се реигрираат, доделувајќи ви друг 5 вртења.
Играта исто така се одликува со случаен прогресивен џекпот. Може да се додели на било кој спин. Изгледа како локален џекпот на овој писател, па не очекувајте огромна победа, но никогаш не знаете. Тоа може да се тркалаат во десетици илјади на некои верзии на играта.
ИГРА КОНТРОЛИ ВО ЗОМБИИ VS CHEERLEADERS II
Корисничкиот интерфејс за оваа игра е стандарден. Контролните копчиња се поставени на дното од екранот за репродукција. Имате AUTO PLAY на крајната лева страна, проследено со вредност VALUE (која ви овозможува да поставите колку се обложувате по линија), LINES (кој ви овозможува да го смените бројот на линии за исплата што ги вложувате по спин), MAX LINES Вашиот избор на линија брзо), и SPIN.
Откако ремените почнаа да се вртат, копчето SPIN станува копче за СТОП и може да ги прекинете вртежите. Оваа функција е првенствено наменета кога крајните делници се движат во "турбо" режим. Ако на левата страна на екранот се појавуваат два или три расејувачки симболи, ќе видите дека правилните ролни се забрзуваат. Идејата е дека можете да ги прекинете "во вистински момент" за да активирате разни игри (бонус) игри.
Можете да ги прекинете макарите секогаш кога се појавува етикетата STOP. Понекогаш може да се фати расеј или див симбол додека се намалува, но шансите за активирање на бонус-игра пред турбо-центрифугирањето се чини дека се многу мали.
Со кликнување на AUTO се отвора дијалог-кутија која ви овозможува да ги поставите условите на вашата автоматска игра. Избирате број на вртења, активни линии и залог по линија во горната половина. Постојат две опции за СТОП УСЛОВИ, така што не случајно ќе ги пуштите сите ваши пари.
Не знам за конкретни измами за оваа игра, но знам дека можете да го играте ова со преземање на Ignition Casino или во верзија за превземање во вашиот веб-прелистувач.
Завршни мисли
Zombies vs Cheerleaders е симпатична игра со интересна бонус функција. Тоа не е толку ангажирање како некои од најпопуларните слотови игри како Бесмртна романса или Игра на тронови, но тоа ви нуди некоја сорта. Ако веќе сте играле Растенија против зомби слотови или зомби појава слотови, тогаш ова може да биде убава игра за да додадете во вашата колекција.

Случајни Слободни Слот игри:

Афтершок бес
Афтершок бес
Aftershock Frenzy слот е уникатен класичен 3 ролна онлајн слот кој се состои од 5 линии за исплата. Оваа прекрасна игра е ...
Играјте слот!
Бурлеска кралица
Бурлеска кралица
Дали ја знаете приказната за најпознатиот бурлески театар на сите времиња? Подгответе се, заминете и ...
Играјте слот!
Хронос
Хронос
Ослободете го таткото Кронос ™ од својот затвор на Зевс и да му биде доделено богатство надвор од вашите соништа. Таткото на Зевс ги повикува ...
Играјте слот!
Изненади ме
Изненади ме
Дами и господа, чекор напред и да биде заслепен од нашиот глантен видео спот: Dazzle Me ™. Оваа брилијантна игра овозможува ...
Играјте слот!
Астро магија HD
Астро магија HD
Играта на Astro Magic е дизајнирана и креирана од iSoftbet. iSoftbet ја моделираше играта на Астро Магијата на ...
Играјте слот!
Возраст на боговите: судбини на судбината
Возраст на боговите: судбини на судбината
Античките Грци "митови ќе се обнови за вас повторно, во оваа игра на серијата на богови од ...
Играјте слот!
Среќни врски
Среќни врски
Lucky Links беше креиран од Just For The Win во соработка со Microgaming и е 5 ролна, 20 победа ...
Играјте слот!
Санта изненадување
Санта изненадување
Санта изненадување слотови е видео слотови игра од Playtech. Playtech е компанија за игри софтвер кој е специјализиран за обезбедување на ...
Играјте слот!
0 Коментари

Baccarat


1
Знајте дека може да се обложувате на двете раце. Една од нив е раката на Банкарот, другата е раката на играчот. Играчот може да се обложи со двете раце. Облози мора да бидат поставени на играчот или на банкарот пред да се решат картичките.
Сликата насловена Play Baccarat Чекор 2
2
Знајте како се обработуваат картичките. Две картички се решаваат и за играчот и за банкарот. Играч или казино оператор кој ја држи чевлата, се лизнува една картичка и го става лицето нагоре во полето на играчот на табелата. Следната картичка, првата од раката на Банкер, се наоѓа во табелата на Банкер. Куќата потоа се занимава со друга играчка картичка, потоа со втората банкарска картичка. Првиот круг на услуга се состои од две карти за играчот и банкарот.
Сликата насловена Play Baccarat Step 3
3
Најавете ја точката вкупно на двете групи на картички. Десетте и личните карти се вредни за нула; сите други картички се вредни за нивната номинална вредност, со кец кој вреди една точка. Ако вкупниот број е поголем од 10, втората цифра е вредноста на раката. На пример, 9 и 6, кои вкупно 15, сочинуваат рака со пет точки. За да победите, вашиот облог мора да биде на раката што е приближна до девет.
Сликата насловена Play Baccarat Step 4
4
Разбирање на "природна" победа. Ако во првите две картички се решат, вкупната точка е 8 или 9 или за играчот или за банкарот, ова се нарекува природна победа и играта е завршена. Влоговите кои веќе се ставени се наплатени.
Сликата насловена Play Baccarat Step 5
5
Определете дали играчот добива трета картичка со тоа што ќе ги разгледа точките на точка. Раката на играчот е прва завршена. Вкупно 8 или 9 за играчот нема да добијат дополнителни картички. Играчот стои на сума на 6 или 7. На било кој друг износ, 0-5, Player извлекува трета картичка, освен ако банкарот нема 8 или 9, во кој случај раката на банката победува без понатамошно исцртување.
Сликата насловена Play Baccarat Step 6
6
Ги знаете правилата со кои се регулира третата карта за Банкар. Ако играчот застане на пат (или не привлекува нови картички), Банкарът се базира со раката на 0-5 и останува на пат со раката на 6 или 7. Сите други раце се зависат од третата картичка која играчот привлекува:
Ако третата картичка на играчот е 9, 10, лице-картичка или Аце, Банкарът се подготвува кога има 0-3 и останува со 4-7.
Ако третата картичка на играчот е 8, Банкарот се подготвува кога има 0-2 и останува со 3-7.
Ако третата картичка на играчот е 6 или 7, Банкарът привлекува кога има 0-6 и останува со 7.
Ако третата картичка на играчот е 4 или 5, Банкарът привлекува кога има 0-5 и останува со 6-7.
Ако третата картичка на играчот е 2 или 3, Банкарът привлекува кога има 0-4 и останува со 5-7.
Сликата насловена Play Baccarat Step 7
7
Откако сите картички се решаваат, пресметајте ја победничката рака. Добитната рака е она што се приближува до 9. Во случај на вратоврска, ниту раката не победи ниту губи. Понекогаш комисијата се исплатува од добивки кога се обложува на раката на Банкер.

Случајни Слободни Слот игри:

Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Релативен триаголник во Атлантскиот Океан, кој се наоѓа помеѓу Флорида, Бермудски Острови и Порто-Рико, се користи за да се нарече Бермуда ...
Играјте слот!
Весели рог
Весели рог
Весела Роџер е одлична игра за игра која има фантастична пиратска тема со одлични карактеристики и анимации ...
Играјте слот!
Robotnik
Robotnik
Роботникот е едноставна, но неверојатна игра за игри од Yggdrasil Gaming, истата компанија која ви донесе неверојатни слотови ...
Играјте слот!
Три желби
Три желби
Најди ги сите желби на твоето срце во Три желби слотови! Спин за фантастични победи со магичен тепих вози, богатства ковчези, и ...
Играјте слот!
Двојно изложено злато
Двојно изложено злато
Блек Џек е меѓу најпопуларните игри на казино, игран во бројни онлајн институции и онлајн казина. Ова двојно изложување на злато, ...
Играјте слот!
Викинг авангарда
Викинг авангарда
Внесете го овој митски свет на Викинзите и џинови и наскоро ќе бидете фатени во потрага по богатство полн со ...
Играјте слот!
Танцување во Рио
Танцување во Рио
Танцување во Рио е прогресивна, 40-payline слот машина, доведена до вас од страна на WMS Gaming. Разновидниот наслов е тема ...
Играјте слот!
Хексалин
Хексалин
Видео Слот "Hexalinet" од провајдерот на игри Microgaming е 4-3-4-3-4 игра. Слот има RTP = 97% и MED ниво на варијанса. Главна ...
Играјте слот!
0 Коментари

Блек Џек


Што се однесува до казино картичките и маса игри, Блек Џек може да биде најпрепознатлив за сите нив. Со корените што се враќаат стотици години, блек џек-стојат тестот на времето и се вкорени како фаворит кај играчите со генерации. Денес, блек џек постои во многу форми и уживаат играчи, и почетници и професионални, низ целиот свет.
Исто така познат како 21, блек џек е игра во споредба со игра со картички која традиционално го поврзува играчот со дилерот или со куќата. Претходникот на Блек Џек беше всушност игра позната како 21, но никој не знае од каде доаѓа. Првото забележано споменување е во Дон Кихот на Мигел де Сервантес. Самиот Сервантес бил коцкар и честопати пишувал за мамење и коцкари во неговите дела. Играта најчесто референцирана во врска со овие претвора во рогоносец и коцкари е veintiuna, шпански збор за дваесет и еден. Традиционално играта се играше со шпански колона, во која немаше 8 и 9. Приказните биле напишани на крајот на 1600s, повеќе од 400 години. Овој завет за популарноста на блек џек го покажува своето место меѓу не само културата на коцкање, туку популарната и книжевната култура како целина. Кога станува збор за современиот блек џек, многу се промени.
За да го зголемат интересот за новороденчињата на модерната варијанта, казина нудат значителни награди за играчите, како што се 10-1 за одредени комбинации на картички кои се одржаа против дилерот. Овие беа наведени како Совршен Блек Џек. Табелите со повеќе играчи не ги гледаат играчите меѓусебно, туку против дилерот. Учесниците одат околу табелата што се врти да формираат цврста рака во надеж дека ќе ја победат раката на дилерот. Услугата може да биде претепана на еден од неколку начини, за што ќе продолжиме подетално во овој водич.
Играта може да користи неколку стратегии, како што се мулти-рака игра и броење на карти. Бидејќи овие стратегии на 60 се појавија специјално околу блекџек за да добијат предност над куќата и да заработат огромни суми на пари. Ова е можно бидејќи блекџек обично користи фиксен број на колони во дадена табела. Иако не се нелегални, таквите стратегии се силно намуртени од казина. Во многу случаи, таквата активност ќе заработи играчи непотребно внимание од вработените во казиното и можеби ќе биде побарано да заминат.
Популарноста на Блек Џек доведе до егзотични варијации на 21, како шпанскиот 21 и Понтонен, кои ја истражуваат играта со картички во споредба со нови начини, но нудат иста возбуда и потенцијал за наградување.
Правила на блек џек
За да започнете, правилата за играње блек џек бараат најмалку два играчи и две или повеќе палуби на карти. На најосновното ниво, играчот ќе се соочи со дилерот во игра од глава до глава за да види кој ја држи највисоката вредност. Највисоката можна вредност за рака е совршен блек џек. Повеќе за тоа во малку.
Блек Џек е многу едноставна игра за да се разбере и да почне да игра. Сепак, многумина ќе се согласат дека е потребно многу пракса да се чувствувате како искусен играч и да уживате во играта помалку како коцка и повеќе како стратешки напор.
Традиционалните табели за блек џек нудат насекаде од 5 до седиштата 7, додека современите Блек Џек и Live Blackjack сорти можат да понудат исто толку многу. Игри се играат помеѓу помеѓу 1 и 8 стандардни 52-картички кои се споени заедно.
Кога играта ќе почне, играчот ќе ја стават својата облог во обложувалната кутија од нивната назначена позиција на масата. Заради едноставност, ќе претпоставиме дека местото не дозволува назад обложување. Ова е практика што им овозможува на повеќе луѓе да стават облог на една позиција.
Дилерот ќе се справи со картички почнувајќи од левата страна, движејќи се низ табелата на крајната десна позиција. Секој играч се занимава со почетна рака на 2 картички, со едно лице и едно лице надолу. Кога се враќа на играчот, тие можат да изберат да преземат едно од неколкуте акции според различните блек џек. Во најголем дел, овие активности вклучуваат "хит", "стојат", "двојно", "подели", "предавање" и "престој".
Хит: Оваа акција бара друга карта од дилерот. Ова може да се донесе на повеќе начини од вербално барање за гест. Гестовите вклучуваат стружење картички против масата, прислушување на маса со прсти, или мавтајќи со раката кон телото на играчот.
Стенд: Оваа акција сигнализира дека играчот е задоволен со вредноста на нивната рака и не сака да бара повеќе картички. Другите термини за оваа акција се нарекуваат "stand pat", "stick" или "stay". Честите гестови за сигнализација на оваа акција вклучуваат ставање на картичката под чиповите на играчот или мавтајќи со рака хоризонтално.
Двоен надолу: Оваа акција сигнализира дека играчот е уверен во силата на нивната рака. Удвојувањето надолу ќе го зголеми почетниот залог на играчот од 100%. Сепак, играчот потоа се обврзува да добие конечна картичка на 1 пред да биде принуден да застане со резултатот. Ова дејство е сигнализирано со ставање на дополнителна обложувалница на страната на обложувалната позиција на играчот и упатување на тоа со прст.
Сплит: динамична акција, разделување им овозможува на играчот да ја претвори раката од две карти со иста вредност, или да се рангира во зависност од казиното, во две одделни раце. За да го стори тоа, играчот мора да стави еквивалентна облог на првиот надвор од обложувалната позиција. Потоа, дилерот ќе ги подели двете карти и ќе има дополнителна картичка за секоја рака. Двете одделни раце играат само како една рака би, иако тие се независни еден од друг. Ова дејство е направено со поставување на залог соодветно и сигнализирање на V-форма со два испружени прсти.
Предавање: иако не е достапно на сите маса на блек џек, ова дејство е доволно честа за да се вклучи. Акцијата за предавање е достапна само откако дилерот проверува дали нивната рака може да биде потенцијален блек џек. Ова е најчесто типично кога нивната почетна страна покажува вредна картичка за 10-точка или Ace. Предавањето завршува со рака и враќа половина од оригиналната облог на играчот.
Држете ја раката со највисока вредност која не оди над 21 за да победи. Дилерите може да бидат принудени да застанат или во 16 или 17, кој може да игра во вашата основна стратегија за блек џек. Раката која се занимава со 21 од самиот почеток се смета за блек џек или совршен блек џек во зависност од играта и може да заработи дополнителни исплати.
Како да се игра Блек Џек онлајн
Нема многу онлајн казина кои нудат повеќе онлајн блек џек игри од Casino Las Vegas, па ако сакате да играте блек џек онлајн, дефинитивно доаѓате на вистинското место. Правилата се повеќе или помалку исти во игрите на онлајн блек џек кога се споредуваат со казино-блек џек од земјата. За еден, освен ако не играте специфичен спектар на блек џек за мултиплеер, ќе играте соло против куќата. Истото важи и за игрите во живо Блек џек, иако тие се доста подинамични и подоцна се опфатени во нашиот водич за онлајн блекџек.
Со интернет-блек џек обично можете да започнете да играте веднаш штом сте депонирале средства во вашата казино сметка. Додека може да има многу варијанти на располагање, можете да играте само еден по еден. Затоа, планирајте да ги пробате сите пред да се согласите на оној што го сметате за ваша игра за блек џек.
Обложување во онлајн блек џек е лесно и подесете повеќе или помалку исти во сите варијации. Ќе седнеш на виртуелната маса и ќе најдеш низа чипови во неколку различни бои и деноминации. Кликнете на вредноста на чипот со глувчето за да го активирате тој куп за пешачење. Потоа кликнете на позицијата за обложување каде што би сакале да ја ставите облогата. Одредени варијации на блек џек може да ви овозможат да свирите само една или колку што сите видливи позиции на табелата. Искористете го ова ако имате можност. Имајте на ум дека секоја онлајн блек џек маса има минимум и максимум залог додаток. Значи, важно е да бидете сигурни дека сте на вистинската маса за да одговараат на вашите влогови.
Ако сакате да ги исчистите облози и да започнете повторно, можете да го направите со кликнување на копчето CLEAR BETS кое најчесто се наоѓа во долниот центар на екранот. Откако ќе бидете подготвени да ја започнете играта, кликнете на копчето DEAL. Ќе ја видите анимацијата на договорот, проследено со опции за HIT, STAND и SURRENDER, со опција да SPLIT или DOUBLE DOWN, во зависност од составот на вашата рака. Кликнете на копчето кое одговара на акцијата што сакате да ја преземете. Играј до крај, без да одиш биста и со каква било среќа, ќе излезеш пред дилерот. Можете да ги обновите истите облози од претходниот круг со кликнување на копче. Во спротивно, слободно обложувајте нова сума користејќи го истиот метод како и порано.
Постојат некои единствени правила множества во зависност од варијациите на блек џек кои се разликуваат од стандардните правила. Ајде да го искористиме Бет-Џек на сите облози како пример. Иако многу од овие правила погоре се применливи, постојат некои единствени услови кои можат да се појават во играта, како што се:
Осигурување - полиса за осигурување што играчот може да го купи кога картичката на лицето на дилерот е Аце. Ако дилерот има блек џек, осигурувањето плаќа од 2: 1.
10-картичка Чарли - ако играчот може да се обработи со картички 10 без да се појави биста, тие автоматски ќе добијат победничка исплата под услов дилерот да нема блек џек.
Странските облози вклучуваат облози на комбинации на картички кои може значително да платат, дури и ако раката на играчот не победи. Заеднички странични облози вклучуваат Топ 3, Совршен парови, Бастер Блек Џек, Прогресивен Блек Џек, Лаки Лаки и 21 + 3. Страната со највисока плата доаѓа од Прогресивниот Блек Џек, кој враќа 4,000: 1 на облогот на играчот.
Блек Џек стратегија
Блекџек стратегии доаѓаат во сите форми и големини. Додека броењето на картичката е, секако, најпознатата стратегија за блек џек, таа не е остварлива во онлајн блек џек игрите.
Ние ќе ги покриеме основните стратегии за блек џек за да започнете на вашиот пат да станете блек џек про. Ќе сакате да размислите за многу фактори за да употребите соодветна стратегија, од која најважна е да одлучувате кои варијации на блек џек да играат. Бидејќи секоја варијација доаѓа со различни шанси, исплати, можности за обложување и ограничувања на удели, само вистинската комбинација од овие ќе направи за вашата единствена ситуација.
Прво, ќе сакате да разберете што е предност на куќата. Бројот на палуби што се користат во играта на блек џек влијае до дома предност до одреден степен. На кратко, колку повеќе палуби постојат, толку е поголема предноста на куќата. Еве брз дефект на зголемениот раб во однос на тоа колку колони постојат:
Единечна палуба = 0.17%
Двоен палуба = 0.46%
Четири колона = 0.60%
Шест-дек = 0.64%
Осум-палуба = 0.65%
Границите за обложување се можеби следниот клучен фактор што треба да се разгледа во вашата стратегија. Дали играте како високо-ролери или одиш конзервативно? Поголемите облози можат да доведат до поголеми повратни средства, иако доаѓаат со зголемен ризик.
Што е со позициите, колку може да играте одеднаш? Дали сте ограничени само на еден или можете да ги играте сите видливи позиции на масата? Повеќе позиции доведуваат до повеќе можности да искористат шанси и нивоа на удели.
Посебни правила се уште еден важен фактор за да се запознаете пред да се заложат за облог. Игри кои овозможуваат осигурување, странични облози и предавање ќе го максимизираат вашиот потенцијал за исплата и ќе го минимизираат нивото на ризик што го претпоставувате кога играте.
Каде е дилерот принуден да застане? Без разлика дали дилерот е принуден да застане на 17 или погоден на мек 17 може да ја направи разликата. Дознајте го овој важен детал кога станува збор за вашата дадена игра на блек џек за понатамошно складирање на шансите во ваша корист.
Надвор од овие совети за создавање своја сопствена базична стратегија за блек џек, има уште една работа што треба да се разгледа: Исплатата! Една игра може да ви понуди повеќе за возврат за вашиот Совршен Блек Џек или друга уникатна комбинација на картички во вашата рака. Некои варијации ќе ви понудат можност да добиете прогресивни исплати за џекпот што би можеле да бидат големи како и 7-фигурите. Ова се критични детали за кои не можете да си дозволите да превидите кога ја користите совршената стратегија за онлајн блек џек.

Случајни Слободни Слот игри:

Бакнење го извикам гласно
Бакнење го извикам гласно
Бендот "Kiss" се едни од најиконичните имиња во историјата на американската рок музика; формиран пат назад ...
Играјте слот!
Златен митинг
Златен митинг
Gold Rally е една од најпопуларните онлајн казино игри во Supercasino. Прогресивниот џекпот значи дека потенцијалот ...
Играјте слот!
Пинк Пантер нула
Пинк Пантер нула
Целта на играта на Пинк Пантер Scratchcard е да открие три соодветни симболи - Пинк Пантер, Инспектор Клоузау ...
Играјте слот!
Канон залив
Канон залив
Cannon топка Беј слот игра е возбудлива, забавна онлајн слотови игра и мобилни слотови игра дека играчите ќе имаат ...
Играјте слот!
Диви времиња во Павос Манор
Диви времиња во Павос Манор
Диви Heist: Во Peacock Manor е видео слот со 5 макари и 17 платни линии напојува со софтверот Thunderkick. Ова ...
Играјте слот!
Џиновско злато
Џиновско злато
Златен слот на гигант е онлајн видео-слот на 100, кој е развиен од Научни игри и може да ...
Играјте слот!
Сала на богови
Сала на богови
Бандата е тука: Тор, Локи, Один, Идун. Кога овие нордиски богови не се зафатени со користење на чекани и фрлање осветлување, ...
Играјте слот!
Титански бура
Титански бура
Ако некогаш сте помислиле да се борите со боговите на старогрчката митологија - тогаш битката Титан, онлајн-ролна 5 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Карипски холдем


Правила и рачна игра
Секоја рака започнува со играчот што прави залог. На играчот и на дилерот се ракува со дво-картичка, со лицето надолу. Играчот може да ги испита сопствените картички. Дилерот, исто така, ќе се справи со "флоп" и три заеднички картички што може да ги користи и играчот и дилерот.
Во овој момент, играчот мора да донесе одлука, бидејќи може или да ја свитка или да ја повика. Ако играчот се преклопи, тој мора да ја предаде раката и да го изгуби антот залогот. Ако играчот одлучи да се јави, мора да направи втора залог, двојно поголема од антената.
Дилерот сега се занимава со уште две заеднички картички, кои се познати како редот и реката во покер услови. Откако овие картички се решаваат, дилерот потоа ја открива раката. Секој играч мора да ја направи најдобрата рака со пет карти со покер комбинација со која било комбинација на картички и заеднички картички.
На дилерот му треба двојно или подобро да се квалификува. Ако дилерот не се квалификува, секој играч кој сеуште е во рака ја победува нивната предност (видете ги исплатите подолу) и сите обложувања се притискаат.
Ако дилерот не се квалификува, тогаш раката на дилерот се споредува со раката на играчот. Ако раката на дилерот е подобра, тогаш играчот ги губи и предните и обложувањата. Ако играчот победи по квалификациите на дилерот, тогаш облогот за повик ќе победи дури и пари и победата за анте ќе се пресмета според објавената платежна табела. Во редок случај на вратоврска, двете облози притискаат.
За оваа игра постојат неколку различни табели за плаќање. Сепак, ова е најчесто, особено во онлајн казина. Победничките предлози обично се исплаќаат како што следува:
Платете ја табелата
Раката плаќа
Ројал Флеш 100 до 1
Исправете го флуид 20 во 1
Четири од еден тип 10 до 1
Целосна куќа 3 до 1
Исчисти го 2 до 1
Право или помалку 1 до 1
Исплата-исплати
Странските облози исто така се вообичаени во Caribbean Poker. Многу маси имаат прогресивна странична залог што работи слично на онаа на Карибите Студ покер прогресивна игра. Всушност, играта е идентична со тоа што само првите пет картички на играчот - нивната двојна картичка и флоп - се земаат предвид при плаќањето на прогресивната страна.
Плаќањата обично се слични на следново:
Раката плаќа
Royal Flush 100% од Џекпот
Директно фрлање 10% од Џекпот
Четири од еден вид $ 500
Комплетна куќа $ 100
Избегнете $ 75
Друга општа странична залог е AA + залог, во кој повторно се даваат следните исплати, врз основа на силата на раката на играчот и на флопе (со други зборови, пред да се решат свртувањата и реката):
Раката плаќа
Ројал Флеш 100 до 1
Исправете го флуид 50 во 1
Четири од еден тип 40 до 1
Целосна куќа 30 до 1
Исчисти го 20 до 1
Пар од Aces или подобра 7 до 1
Брзата стратегија
Ретко е точно да се свитка. Всушност, според анализата, играчот треба да го превиткува само 18 процентот од времето. Ова значи преклопување само на многу лоши раце, како оние каде што имате мала картичка во споредба со таблата и немате реалистични флеш или нерешени линии.
Користејќи ја најчестата платежна табела наведена погоре, раб на куќата со оптимална игра е околу 2.16 проценти. Иако е тешко да се измери токму она што е оптимална стратегија, треба да бидете во можност да дојдете многу блиску до оваа бројка, едноставно со подигање на вистинскиот процент на раце.
Исто како со прогресивната страна залог во Caribbean Stud Poker, прогресивниот џекпот на Карибите Hold'em обично е лош залог за играчот. Меѓутоа, ако джакпот стане прилично голем - обично некаде над $ 200,000 - тогаш влогот всушност има предност на играчот, и треба да се земе во секоја прилика!
На страната на AA + страна исто така е можно да се избегне, бидејќи работниот простор е над 6 процент.

Случајни Слободни Слот игри:

Маѓепсана ливада
Маѓепсана ливада
Достапните облози пронајдени на "Enchanted Meadow Slot" се £ 0.01, £ 0.02, £ 0.05, £ 0.10, £ 0.20 и £ 0.25, кои можете да ги изберете ...
Играјте слот!
Џекил и хида
Џекил и хида
Џекил и Хајд се карактеризираат со Диви и Скатерни симболи. Дивите работи како во повеќето други видео слотови, со тоа што тие ...
Играјте слот!
Tunzamunni
Tunzamunni
Дали Tunzamunni е каламбур или само игра на зборови? Ние навистина не знаеме и тоа е премногу рано во денот ...
Играјте слот!
Алхемичарите пишуваат
Алхемичарите пишуваат
Играчите не би сакале да бидат ограничени со правила кога се стремат кон џекпот можеби ќе сакаат да ...
Играјте слот!
Випс
Випс
Темата на играта (земена од волја О 'на wisps) е изненадувачки актуелна за средновековна легенда. Покрај тоа ...
Играјте слот!
Фокин "победува многу божиќен божиќ
Фокин "победува многу божиќен божиќ
Само за забава, обидете се брзо размислување за првите зборови кои ми паѓаат на ум кога мислите на Божиќ ...
Играјте слот!
Фламенко рози
Фламенко рози
Фламенко е танц кој е дел од андалузиската култура. Главно се практикува во Шпанија, Фламенко танц е познат по ...
Играјте слот!
Si Xiang
Si Xiang
Како што споменавме погоре, Si Xiang не нуди никакви бонусни круга или карактеристики, кои може да се префрлат на високи ролки ...
Играјте слот!
0 Коментари

Тигар богатства


на Тигар богатства Слот машина е една од најновите кои треба да бидат дизајнирани и развиени од страна на Bally Technologies. Станува збор за онлајн видео-слот кој е сосема уникатен по сопствено право со оглед дека неговата бонус функција им овозможува на играчите да го одберат бројот на бесплатни вртења што би сакале да ги добијат. РТГ исто така, објави слот игра која оди со истото име и нуди слични карактеристики како Бали Тигар богатства. Додека вториот е попопуларен заради својата тема, некои играчи ја сметаат верзијата на RTG да биде повеќе профитабилна, бидејќи нуди прогресивен џекпот.
Графика, симболи и карактеристики
Тигарските богатства на Бали, како што сугерира насловот, се тематските околу дивата мачка од Бенгалс, а графика и анимации се шарени и енергични. Доаѓа со пет ролни и 243 начини за победа. Се одликува со случаен џекпот, скејтери, диви, бесплатни игри за центрифугирање, како и многу симболи кои се синоним за дивиот свет, сите дизајнирани да потсетуваат на индискиот под-континент. Иконите во оваа видео-слот игра вклучуваат тигри, цвеќиња, камили, пауни, богатства и карти за играње со голема вредност како Десет, Џек, Кралицата, Кинг и Аце.

Случајни Слободни Слот игри:

Вуду вибрации
Вуду вибрации
Voodoo Vibes е 5-ролна, 25-линија, повеќекратно монетизирано видео слот со диви и расфрлени симболи, бесплатни бонус-вртења и ...
Играјте слот!
Juice'n'fruits
Juice'n'fruits
Летото е врз нас, што значи дека времето на свежо сочно овошје е само еден чекор подалеку. На ...
Играјте слот!
Stacks o 'злато
Stacks o 'злато
За секој со врски со Емералд Остров или само играчи кои не можат да изгледаат доволно за да добијат интернет од Ирска ...
Играјте слот!
Екстра пари
Екстра пари
Добредојдовте во Extra Cash !! Овој видео приклучок од Next Generation има ремени на 5, 4 редови и 50 линии и е ...
Играјте слот!
Candyland
Candyland
Изгледа дека PariPlay развивачот на софтвер ги зеде предвид желбите на сите слатки играчи и чоколадни зависници ...
Играјте слот!
Викиншка ера
Викиншка ера
Придружи му се на Амма додека ги истражува тајните што се чуваат во рамките на макарите, вклучувајќи ги и моменталните слободни креации и движењето на кино во движење IN ...
Играјте слот!
Плажа со зајдисонце
Плажа со зајдисонце
Целта на играњето на слот за зајдисонце е да се вртат ознаките и симболите за појавување на земјиштето на линиите за исплата. На ...
Играјте слот!
Биг бен
Биг бен
Ако требаше да именувате три работи што прво ми паѓаат на ум во споменувањето на Лондон или Велика Британија, ...
Играјте слот!
0 Коментари

Остров на богатството


Ако некогаш сте се запрашале колку богатство на пиратите во книгата Богатство Остров може да се најде - и сега можете да дознаете во оваа онлајн слот верзија на Treasure Island.
Можете да освоите награди за заокружување на екипажот, вклучувајќи ги Џек Хокинс и Лонг Џон Сребрена, додека има апсолутна плетеница на бонус игри за да ги вклучите, вклучувајќи наредени ковчиња за диви богатства, расфрлани компаси, Pirate Attack, островски хоп и богатство бонус.
Исто така, постојат различни начини да се вложи во вистинската игра верзија на оваа забавна игра, дозволувајќи им на слот играчи на сите искуства и буџети да уживаат во овој забавен слот и ако сте подготвени, играјте го за вистински пари.
Сите одбор
Внесете ја играта на познатиот Бродски остров "Хиспаниола" токму онака како што се приближува до островот богатство. Ваша задача е да го заокружите екипажот, но внимавајте на овој страшен изглед, бидејќи тие ќе ве убијат за вас злато пломби. Има Џек Хокинс, Капетан Флинт и Лонг Џон Сребро, а исто така има и прекрасен пиратски дама за да ве одржи компанија.

Случајни Слободни Слот игри:

Гран-при злато
Гран-при злато
Трката е вклучена и можете да учествувате во неа со играње на Гран При на Gold со 1X2 Network.Ако ...
Играјте слот!
Игра во собата и гребење
Игра во собата и гребење
На Bonus Express ние сме горди да ја понудиме оваа популарна играчка игра со гребнати игри, Set и Scratch. Игра, Постави и ...
Играјте слот!
Супер флип
Супер флип
Знаете што добивате од моментот кога ќе го отворите овој видео-слот од Play'n GO. Нема ...
Играјте слот!
Кристални камења
Кристални камења
Слот игри се за сите да се забавуваат и се надевам натрупување на богатство, па што тема ќе биде посоодветна отколку драго ...
Играјте слот!
Орлеанка
Орлеанка
Уживајте во темата Ноќта на вештерките во Spellcraft слот-машина од Playson. Оваа пробна и проверена тема ќе ги задоволи сите хорор ...
Играјте слот!
Налепници
Налепници
Самото спомнување на зборот Налепници предизвикува игришни слики од уметнички и занаетски креации кои можат да се најдат ...
Играјте слот!
Дивиот 3
Дивиот 3
Обиди се со дивиот 3 слот онлајн бесплатно во демонстративен режим без преземање и нема потреба од регистрација и читање ...
Играјте слот!
Виолетова топла
Виолетова топла
Пурпурната Hot онлајн играчка машина е игра направена од Amigotech; тоа е слично со класичните слот-машини, но со ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вештерки и волшебници


Дали верувате во магија? Наскоро ќе направите откако ќе играте Witches & Wizards, онлајн видео-слот од РТГ која внимателно го разгледува светот на воспевање. Со едноставна, но атмосферска заднина, целиот фокус е на лентите со книги за магии, котли и, се разбира, вештерки и волшебници подготвени да го дадат своето право за вас!
Со минималистички дизајн, има речиси чудна светлина на оваа игра и ќе се почувствувате како да сте зачекориле во фантастична област каде што е можно. Стариот облаци се прикажани замрзнати во позадина, додека раскошни симболи и черепи ткаат околу плочките на играта. Но, дали ќе бидеш маѓепсан од оваа игра? Еве еден преглед на Witches & Wizards од RTG со сите факти што ви се потребни.
Маѓепсана игра
Влезете во духот на работите со добивање на ролки се врти и фрлање магија или две од вашите сопствени, но пред да направите ќе треба да ја поставите играта да одговара на вашите сопствени параметри. Има пет репки и тие содржат флексибилни линии на 25 што значи дека можете да го промените бројот во игра, ако сакате. Ова може да се направи со помош на копчињата под макари, на истото место каде што можете да го промените облогот по линија. Влезната точка е празна 0.01 по линија која може да се подигне до границата на 5.00, давајќи вкупен мини залог и вкупен макс залог на 0.25 и 125.00 соодветно. Вештерки и волшебници имаат ниска до средна нестабилност и RTP од 91-97%.

Случајни Слободни Слот игри:

Розови слонови
Розови слонови
Пинк слон е видео слот со 6 макари и 4096 платни линии напојувани од софтверот Thunderkick. Овој слот е инспириран ...
Играјте слот!
Магични печурки
Магични печурки
Магичните печурки е уникатна 5-ролна, 40 линии за исплата на видео линии од Yggdrasil Gaming. Едното што ја прави оваа игра ...
Играјте слот!
Влакнести самовили
Влакнести самовили
Ние овде во Bonus Express се гордееме да ја претставиме оваа популарна играчка игра за гребење: влакнести вили! Влакнести вили е ...
Играјте слот!
Фудбалски сафари
Фудбалски сафари
Фудбал сафари е онлајн слот од Microgaming кој ги зема два различни жанра - спорт и животни - и се приклучува ...
Играјте слот!
Патување на сонцето
Патување на сонцето
Со Патувањето на сонцето, ќе земете фасцинантно онлајн патување во египетските земји од минатото. Ова ...
Играјте слот!
Диви вода
Диви вода
WILD WATER не е вашиот обичен слот игра. Потребно е искуство за сурфање и се применува на вртење искуство ...
Играјте слот!
Викинзите одат berzerk
Викинзите одат berzerk
Викинзите одат Berzerk е видео слот со 5 ленти, 4 редови и 25 исплати ориентирани од лево кон ...
Играјте слот!
Џек или подобро 3 рака
Џек или подобро 3 рака
Jacks или Better беше една од најраните создадени варијанти на видео-покер, и денес е многу популарна. Една од причините ...
Играјте слот!
0 Коментари

Зомби наспроти навивачи


Ако сте биле transfixed од неодамнешниот зомби лудост и се исто така фан на онлајн слотови, тогаш Зомби Наспроти навивачите е игра која треба да ја видите за да верувате. Играта ја бомбардира мозокот зомби против слатки, но немилосрдни навивачи во битка за иднината на планетата, додека му даваат на играчот шанса да освои потенцијално богатство.
Играта со пет ролни карактеристики 25 линии кои одат од лево кон десно и од десно кон лево. Крвавата секира служи како див симбол, додека логото Zombies vs. Cheerleaders делува како распрскувач, а удирањето три или повеќе предизвикува шест слободни вртења.
За време на бесплатните вртења, симболите на навивачите на макарите 1 и 2 ќе се претворат во дивина, додека симболите на зомби на макари 4 и 5 се диви. Играчите можат да регрутираат големи победи за време на дополнителните диви, а бесплатните игри можат повторно да се активираат за време на бонусот. Играта исто така се одликува со случаен џекпот кој може да се додели во секое време.
Ако сте загрижени за доаѓањето зомби апокалипса, тогаш направете ја вашата улога. Испратете ги навивачите на рака како тие се на Undead во Zombies наспроти навивачите.

Случајни Слободни Слот игри:

Храмови мачки
Храмови мачки
Повеќето од нас обожаваат мачки, нели? Ако одговорот е да, најверојатно ќе сакате Храмот мачки онлајн Слот за игра. Ние ...
Играјте слот!
Megadeth
Megadeth
Megadeth е треш метал бенд од Лос Анџелес и се смета за еден од големите четири бендови во ...
Играјте слот!
Супер џекпот партија
Супер џекпот партија
Игра Супер Джакпот партија казино слот развиен од страна на WMS казино софтвер провајдер и да добиете многу подароци. Темата ...
Играјте слот!
Жао Каи Џин Бао џекпот
Жао Каи Џин Бао џекпот
Насловот на овој слот се преведува како "привлекување на богатство и богатство" и сигурно ќе ви помогне да го направите тоа ...
Играјте слот!
Премиер трки
Премиер трки
Коњ трки испраќа возбудувања низ целото тело во многу познавачи на коњски тематски активности и во обожаватели на игри, ...
Играјте слот!
Легендата за Шангри-ла
Легендата за Шангри-ла
Легендата за Шангри-Ла: Кластер Пајс ™ е следната рата во нашата кластерска серија. Овој пат, мудриот монах ...
Играјте слот!
Златна ера
Златна ера
Создавање на Microgaming Systems, Златна ера слот е поставена во 5 ленти, 15 линија за исплата. Оваа игра е тема на ...
Играјте слот!
Делфин е бисер делукс
Делфин е бисер делукс
Мобилниот слот на Делфин е Перл Делукс во основа е клон на шармот на Лаки дама од истиот провајдер, Новоматик. Ако тоа ...
Играјте слот!
0 Коментари

Снежана


со Betsoftе отруена слот машина за „Епл“, „Бетсофт“ избра една од најпознатите инволвирани и инкапсулирани бајки од старо време за да се заснова слот-игра. Се разбира, иако не беше првично дизајниран од Дизни, слотот за игра на Betsoft базиран на бајка кој стана популарен анимиран филм на Дизни има многу Дизни-еска елементи што укажуваат на тоа дека оваа игра оди малку подалеку од само потсетување на играчите на иницијативата на Дизни за оригиналната приказна.
Без понатамошно разбирање, тука е во-длабочината на испитување на квалитетот, игра вредност и механика на оваа казино коцкање индустрија титан се земе на приказната за Снежана и седумте Џуџиња:
Отровен слот за игра на Apple - позадина
За оние од вас кои не се запознаени со популарната бајка, Снежана и седумте џуџиња - иако тешко можеме да поверуваме дека има многу луѓе кои не слушнале за овој безвременски класик - најмногу од вашето познавање веројатно доаѓа од приказната на Дизни за 1937, една од првите неколку анимирани хитови на компанијата.
Додека верзијата Дизни се разликува малку од оригиналот, напишана од познатите германски раскажувачи Браќа Грим, резимето останува ист. Кралицата залудна злоба доставува Снежана на нејзината волја, плашејќи се дека еден ден нејзината чекор-ќерка ќе стане поубава од неа. И покрај нејзините најдобри напори, ова се случува, и откако избега од обидот на кралицата да ја убие, Снежана се наоѓа себеси во шумата, опкружена со животни што зборуваат и фрлаат масивни џуџиња.
На крајот, кралицата повторно не успева да го убие Снежана, овој пат со труење, бидејќи убав принц доаѓа врз безживотното тело на девојката и ја враќа во живот со бакнеж на вистинската љубов. Предметот на овој слот доаѓа од последниот дел од приказната - оттаму, отровниот Apple.
Каде може да играте снежно бело и отровното јаболко?
Од 2017, само неколку онлајн казина понудија овој слот, што може да изгледа како неповолна положба, но бидете сигурни дека тие се дел од најголемите имиња во онлајн казино игри, вклучувајќи го и неверојатно популарниот онлајн казино Бовада. Следниве е неисцрпна листа на најпопуларните сајтови кои нудат Снежана и отров Јаболко:
Снежана и игра отров на Apple
Точно со природата и репутацијата на Betsoft, оваа игра е графички богата и придружена со мистичен резултат кој се доближува на една таква голема приказна. Играта се одликува со симболи препознатливи од бајката, вклучувајќи самата Снежана, претходно споменатото отровно јаболко, величествено замок, кралицата и вештерката што кралицата се маскирала за да ја измами Снежана. Исто така има и принц и Џуџиња кои го придружуваат класичниот елемент на покер картички, пополнувајќи ги ретуните на овој 5 со 3, 25 (променлива) линија за исплата.
Во зависност од тоа колку линии на исплата се игра со играч, максимумот за реални пари може да биде во множители од 5.00 од 5 до 125, бидејќи износот на залог на линија се движи од .01 до 5.00 по активна линија. Највредните победи се дивини 5, претставени од јаболката и од линијата од симболот Snow White до 9, распоредени во различни комбинации на различни линии на исплата.

Случајни Слободни Слот игри:

Тигар месечината
Тигар месечината
Дознајте повеќе за културата и традициите на Кина што се врти околу лентите. Значи, тука може да се сретнете со опасен тигар, ...
Играјте слот!
Бурлеска кралица
Бурлеска кралица
Дали ја знаете приказната за најпознатиот бурлески театар на сите времиња? Подгответе се, заминете и ...
Играјте слот!
Пандора кутија
Пандора кутија
Пандорина кутија Видео Слот Вовед Пандорината кутија видео слот е ве однесе до античка Грција и легендата за ...
Играјте слот!
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces диви 4 игра моќ покер
Deuces Wild 4 Play Power Poker е варијанта на традиционалниот стил Deuces Wild. Играта има широк ...
Играјте слот!
Бангкок ноќи
Бангкок ноќи
Бангкок ноќи се напојува со NextGen Gaming и е 5 ролна, 20 payline игра која може да се репродуцира од 20p ...
Играјте слот!
Дијаманти на богатство
Дијаманти на богатство
Светот на дијаманти е во ваши раце! Дијамантите на среќата ќе ве постави на патека до блескав ...
Играјте слот!
Huolong долина
Huolong долина
Huolong долина е NextGen Gaming слот со 5 ленти и 20 линии. Достапно за репродукција на сите уреди од ...
Играјте слот!
Џек или подобро 4 игра моќ покер
Џек или подобро 4 игра моќ покер
Следнава стратегија е мојата "едноставна стратегија" за дигалки или подобра видео-покер. Користење на стратегијата на машина за полнење ...
Играјте слот!
0 Коментари

Супер дијамантски рудник


Супер дијамантски рудник е експлозивен видео спот со пет ролни од Bovada Custom Software. Играта го комбинира чувството на традиционален слот-машина со возбудлива функција за динамичен метар. Играјте бесплатно овде на оваа страница, или одете во било која од казината Custom Software од нашиот индекс за да ја играте Super Diamond Mine за вистински пари.
За да започнете игра на Super Diamond Mine, кликнете на чиповите на дното-десно за да внесете пари во играта. Потоа, користете ги левата и десната стрелка под метарската деноминација за да ја наместите големината на монета. Притиснете "Избери линии" за да го смените бројот на активни линии за исплата до максимум од 9. Користете "Bet One" за да го зголемите облогот по линија. Притиснете "Спин" за да започнете да играте, или користете "Bet Max" за да се вртите со највисока можна облога.
Супер Дијамант рудникот е различен од повеќето видео слотови во тоа што линијата за плаќање не мора да работи од лево кон десно. Се додека добивате 3 последователни симболи насекаде по активна линија за плаќање (дури и ако тие се во средината), ќе победите.
Вистинската забава доаѓа со Динамит метар. Дијамантите може да се појавуваат по случаен избор на симболи, и кога ќе се појават на репродуцирана линија, тие ќе го зголемат метар. Кога ќе стигне до 99, вредниот gnome ќе го уништи рудникот и ќе ве доведе во бонус круг! Изберете каде мислите дека богатството се крие, и акумулирајте колку што е можно повеќе богатство пред миньов пештери.
Кога ќе завршите со играњето, притиснете "Cash Out" за да ги земете парите од машината.

Случајни Слободни Слот игри:

Изгубен храм
Изгубен храм
Дали сте подготвени да влезете во џунглата во потрага по изгубениот храм? Овој 5-ролна молња кутија Игри слот ...
Играјте слот!
Ревиди 40 години
Ревиди 40 години
Roaring Forties ™ ќе ве потпира пет макари и ќе се обидуваме да организираме секакви симболи за победа со висока резолуција ...
Играјте слот!
Фестивалски кралици
Фестивалски кралици
Пред некое време, шарениот видео-слот наречен Фестивал Квинс се појави во онлајн казина што се извршуваше на платформата Quickfire. Тоа ...
Играјте слот!
Джакпот блок партија
Джакпот блок партија
А фантастичен Джакпот блок партија слот онлајн беше креиран од страна на Вилијамс Интерактивна да ви гарантира пријатно слободно време. Темата ...
Играјте слот!
Волшебникот од Оз
Волшебникот од Оз
Како патувањето на Дороти беше полн со неочекувани врти и авантури, Волшебникот од Оз: патот до интернет-екранот на Емералд Град ...
Играјте слот!
Добро од чуда
Добро од чуда
Кога оваа игра на "Паметот на Вондер" од страна на Thunderkick натоварено, малку се возбудувавме. Гледате овој магичен ...
Играјте слот!
Див ориент
Див ориент
Диви Ориент Слот Игра Преглед. Спектакуларното игралиште за казино Wild Orient доаѓа со 5 ленти, 3 редови и обезбедува ...
Играјте слот!
Ангел или ѓавол
Ангел или ѓавол
Постои широк спектар на импресивни Playtech најдобрите онлајн слотови во нашата онлајн казино. Сепак, повеќето мистериозни и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Чај чај змејови


тука нема потреба да се грозни за гребло во богатството. Дојдете играјте го овој случајно прогресивен слот што ви овозможува да добиете снег со змејови. Сигурно дека тие се лигите, но добар вид. Добијте три раширени симболи и внесете го симпатичниот змејски бонус. Изберете го вашиот омилен змеј, добијте бесплатни вртења на 15 и гледајте дека вашите добивки се размножуваат. Дали избравте најмногу игриво? Ако е така, чајната чаша ќе се пополни на гребенот со парична казна за љубов.

Случајни Слободни Слот игри:

Мерилин Монро
Мерилин Монро
Сите сигурно слушнале за женскиот идол на сите времиња и познатата актерка на 1950s / 60s-Мерилин Монро. Овој прекрасен ...
Играјте слот!
Плажа со зајдисонце
Плажа со зајдисонце
Целта на играњето на слот за зајдисонце е да се вртат ознаките и симболите за појавување на земјиштето на линиите за исплата. На ...
Играјте слот!
Gopher злато
Gopher злато
Има злато во нив има дупки! Не само што овој слот машина се пофали со наслов што секој татко-пукање тато ...
Играјте слот!
Matsuri
Matsuri
Matsuri е еден од најпопуларните слотови на Play'n GO. Не само што има голема максимална победа на 3,000x ...
Играјте слот!
Класично овошје
Класично овошје
Ако ви се допаѓа игри со ореви уште едноставни - тогаш е време да се оди ретро со овој слот за класичен стил ...
Играјте слот!
Спартак се јави на оружје
Спартак се јави на оружје
Имаме исповед да се направи; знаеме дека сите и нивните баби го лоцираат Спартак гладијатор од Рим, со ...
Играјте слот!
Пиштоли и рози
Пиштоли и рози
Вие бесрамно загрижени за овој бенд безброј пати порано - сега е воздушна гитара до слот! Guns N 'Roses Video Slots ™ ...
Играјте слот!
Среќна Нова година
Среќна Нова година
Среќна Нова Година видео слот е три ролна, пет плати линија џекпот игра со револуционерна графичка технологија и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Ronin


Ronin е популарен прогресивен слот 20-payline кој работи на софтверската платформа за реално време. Распрсницата е иконата на Ronin и Коку е диви картичка, која се појавува само на ролна 3. Играчите можат да се обидат на слот на оваа страница бесплатно или тие можат да изберат било која од казината во Real Time Gaming најде во огласите за да ја играат играта за вистински пари.
За да го започнат своето возбудливо патување со самураи, играчите треба прво да го изберат својот залог. "Линии" го менува бројот на исплатени линии и "Bet" ја поставува вредноста на монетата, почнувајќи од 0.01 до 0.25. Копчето "Спин" започнува да ги претвора ретуните на одбраната облогот, додека "Autoplay" повеќепати се вртат без прекин.
1 од функциите 3 се активира кога Koku се појавува на ролна 3 со 2 или повеќе Ronin симболи насекаде. Бесплатни игри Функција 1 награди 5 бесплатни игри, при што наградите на еден се множат со x1 во играта 1st, x2 во 2nd и така натаму. Секој повторно активирач ќе додаде уште 5 Free Games.
Во слободните игри 2, 25 Free Games се освојуваат за време на кои наградите се тројки. Може да се победат и други бесплатни игри 25.
Во функцијата Re-Spin, ролната 3 се одржува со Koku што се појавува на сите позиции, додека другите ролни повторно се вртат од 3 до 10 пати. 2 или повеќе икони на Ronin за време на повторно вртење освои дополнителен сет на 3 на 10 вртења.
Случајни прогресивни джакпот може да се додели на крајот од секоја игра и овие Прогресивни победи ќе бидат додадени во сите други победи.