Провајдер на игри: грмотевица

Bonus.Express Казино Игра Провајдери

0 Коментари

Целосна месечина романса


Барате да освоите некои големи награди? Потоа слезе на филмска ноќ на Полн месечината Романса театар каде што љубовниците на локалните тинејџери се закачуваат за време на возење од родителите за да го фатат најновиот филм и место на безопасно врат. Thunderkick им овозможува на софтверот да ги покани играчите на возење низ времето за парче од 50 Америка и приказна за млада љубов која крие посебен пресврт кога ќе се подигне полна месечина.
Тоа е романтичен слот со 5 ролна со 15 линии и одлични карактеристики и ѕвер од бонус. Двете протагонисти се Џек и Рози, и како љубители се појавуваат и на и надвор од лентите на играта. Тие може да се видат во автомобил паркиран подготвен да се види главната карактеристика на возење во театарот, но тие исто така се појавуваат во филмот ремени на екранот.
Гледајќи двојно
Љубовниците не се појавуваат само како стар симбол, тие се 3 во симболите 1 каде плочките 3 се споени вертикално за да формираат еден голем симбол на ролна. Постои Рози во фустан 50s, со коса во конска опашка и ѓердан со облик на коски околу нејзиниот врат. Џек носи жолта и црвена карминска јакна и безгрижно носи повеќе розови рози, за да не го изненади својот кул екстериер. Она што е навистина кул за овие симпатични симпатии е местото каде што тие се случи да слета за време на вртење.
Ако слетувањето на првата ролна, магијата започнува и светла околу нив и се осветлува екранот додека се клонираат да се појават на една или повеќе ролна пред да заврти вртењето. Ако коцкарите се навистина среќни, тие можат да клонираат да го полнат целиот екран. Дигалки цвеќиња исто така се појавуваат на свој симбол како и "кученце љубов'ѓердан Рози носи. Исто така постои и златна дивиот симбол кој помага да се обезбедат можни победи, бидејќи ги заменува другите и вредностите на картичките го сочинуваат поддршката што ја играат во Full Moon Romance Theater.

Случајни Слободни Слот игри:

Клеопатра - кралица на слотови
Клеопатра - кралица на слотови
Клеопатра Кралицата на слотови е видео-слот на 20-payline, кој се напојува со операторот Novomatic. Играта е инспирирана од ...
Играјте слот!
Мистерии на нерви
Мистерии на нерви
Има нешто што демне во куповите на катедралата Нотр Дам и наградата за фаќање е ...
Играјте слот!
Лабораторија
Лабораторија
Една од првите мобилни игри од страна на 2014 релативно непознат слот софтверски услуги, можеби ќе бидете изненадени ...
Играјте слот!
Кошаркарска ѕвезда
Кошаркарска ѕвезда
Земете ја вашата глава во играта и преземете вртење на видеоснимките на видеоснимки базирани на судски процеси на 5 Microgaming. Време е да ...
Играјте слот!
Гладијатор
Гладијатор
Имаше малку, ако има, повеќе епски одмазднички авантури од оние на филмот Гладијатор - и ако ...
Играјте слот!
Скандинавски ловци
Скандинавски ловци
Скандинавскиот лонкс беше издаден во ноември на 2011. Ова е видео слот развиен и обезбеден од Play'n ...
Играјте слот!
Среќни овошја
Среќни овошја
Ова лево за десницата за плаќање има неколку квалитети, кои Новоматик е лукаво вклучен да привлече повеќе од само позитивизам ...
Играјте слот!
Блекџек прекинувач
Блекџек прекинувач
Главната разлика помеѓу класичните игри со блек џек и верзијата на Switch е фактот дека наместо една рака ...
Играјте слот!
0 Коментари

Розови слонови


Розова слоновите е видео спот со 6 макари и 4096 платни линии напојувани од Thunderkick софтвер. Овој слот е инспириран од слонови и од животот што го водат, и ќе ве однесе на епска потрага низ пустината во потрага по магичниот кикирики. Слично како и сите други Thunderkick слотови, ова е исто така карикатура со страшно графика, анимација и звучни ефекти. Ние не сме сигурни каде доаѓа инспирацијата за оваа игра, но сепак ние сепак ќе ве поканиме да ги затегнете барањата овде за забава или во било кој од Thunderkick Casino за вистински.
Како да се игра розово слонови Слот
Пред да излезете на ова патување низ пустината во потрага по магичниот кикирики, треба да ги поставите вашите облози. Ако не знаете како, тука е дефект.
За да ги поставите своите облози потребно е да кликнете на Монета, која, кога ќе кликнете, ќе отвори одделен панел и ќе можете да ја регулирате големината на залог.
Автоматското репродукција ќе ги постави автоматски ротирачите без прекин за претходно поставен број пати.
Спин ќе ги претвори ремените откако ќе го поставите вашиот облог.
Слот карактеристики
W е Дивиот симбол и го заменува секој друг симбол, освен Scatter кој е претставен како кикирики.
Слободен врти бонус
Како што рековме, Кикирики е Распрсницата. Кога ставате 3 или повеќе Scatters на лентите, ќе ја активирате бонусната функција која во суштина е функција за слободни игри. Откако ќе ја активирате функцијата, можете да освоите 7, 11, 15 или 19 вртења зависно од бројот на активирачки симболи. Ако ставите дополнителни 2 или повеќе Scatters за време на функцијата, ќе добиете дополнителни 3, 5, 7, 9 или 11 вртења.
Симбол на мистериозни размери
Функцијата на симболот Mystery Scatter може да се активира во главната игра каде што 1 до 5 мистериозни раскрсници може да се активира при секое вртење, со што се зголемува можноста да се добие игра со Bonus Elephant Orbs.
Бонус на Слоновите на ортите
Во Слоновите на орлите, се собираат орбите со цел да се пополнат симболите. Откако ќе се пополни еден метар, симболот ќе се претвори во слон до крајот на бонусната игра, а играчот ќе биде награден со еден дополнителен слободен пренос.
Резиме
Слот за розови слонови е прилично едноставен и едноставен, но повторно многу забавен и исполнет со акција. Играта покажа дека е прилично нестабилна, па бидете внимателни и се снаоѓате со трпеливост, бидејќи и покрај тоа што слотот може да биде прилично наградуван, може да потрае некое време додека не стигнете таму. Thunderkick не ни разочара со овој слот во секој случај, особено со оглед на 4096 начини за победа, така што дефинитивно треба да го даде спин.

Случајни Слободни Слот игри:

Новара рулет
Новара рулет
esign, правила и карактеристики NewAR Roulette е една од најдобрите класични игри на рулет што некогаш сме ги играле. Тоа строго се придржува ...
Играјте слот!
Дијамантска кула
Дијамантска кула
Иако не бевме масовно возбудени околу темата на овој гејмерски слот Amaya, во почетокот, наскоро научивме да го цениме ...
Играјте слот!
Sugarpop
Sugarpop
Sugar Pop е 5-ролна, 5-ред и 243-payline 3D видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Тоа е нешто слатко и ...
Играјте слот!
Џекпот кено
Џекпот кено
Джакпот Keno Традиционален 80 тематски Keno: Играчот едноставно избира помеѓу 1 и 15 топки од бројот 80 ...
Играјте слот!
Скруџ
Скруџ
Именуван по познатиот скржавец од класичниот роман на Дикенс, овој возбудлив слот го носи духот на празниците ...
Играјте слот!
Spinderella
Spinderella
Дозволете му на Богородица да ви покаже нешто за тебе: стаклен тренер, принц или замок полн со Twists ...
Играјте слот!
Дијамант кучиња
Дијамант кучиња
Дијамантското куче е 5-ролна, 25 исплаќа повеќекратно монетички видео спот од NetEnt. Играчот избира помеѓу 6 различни вредности на монети, ...
Играјте слот!
Топла ролери
Топла ролери
Добредојдовте во овој сосема нов слот за видео, Hot Roller! Ја играат оваа игра и ние сме сигурни дека ќе љубов ...
Играјте слот!
0 Коментари

Нема доволно мачиња


Не е доволно котета е Thunderkick слот со ролни 5 и 35 линии за исплата. Може да се репродуцира од 10p спин на сите уреди, оваа мачка тематска игра има корист од двојната мачка и дивите симболи - кога дивината е дел од победата, симболите на една мачка двојно за поголеми победи. Главниот атракција е бонус игра функција каде што можете да добиете до 50 бесплатни вртења во вкупен - уште поважно, сите диви се наредени за подобрување на вашиот победнички потенцијал. Purrfect!
Не е доволно Kitten е 5 ролна, 35 payline слот од Thunderkick - достапен за играње на сите уреди од 10p до £ 100 по спин, ова е purrfect игра ако не можете да добиете доволно мачки! Со двојни мачки симболи, вклучувајќи диви, тоа придобивките од наредени диви во слободна врти функција.
Визуелно, не е доволно Kittens зема поглед на птичјиот поглед на лабораторијата на професорот Катарина Кеттингур - ова е сместено во објект PUSS каде што е раководител на наука. Со нежна саундтракот, симболите на макарите вклучуваат различни бои на низа од 5 и мачки 4. Секоја мачка може да се појави и како двоен симбол.
Секој единствен симбол на мачка може да се удвои во линија за исплата која вклучува див симбол - ова може да доведе до двојни победи природно. Најмногу профитабилна мачка, црна, затоа може да ви даде исплати од 100 пати пати, ако добиете 10 на линија за исплата.
Исто така постои и див симбол кој го заменува секој симбол, освен расејувањето - ако дивата е вклучена во добитната комбинација, мачката е двојно зголемена. Дивиот симбол е наредено во бонус играта функција - повеќе за ова подолу. Вредност мудар, 10 дивините ќе ви даде 100 пати вашиот удел.
Функцијата за бонус игра се игра кога ќе добиете 3 или повеќе бесплатни знаци за расфрлање на реплината 1, 3 и 5 - 3, 4, 5 или 6 scatters ќе ве наградат со 10, 15, 20 или 25 бесплатни спинови, соодветно. Слободниот спин расфрлач може да се појави и како двоен симбол кој го олеснува активирањето на функцијата.
Како што рековме, сите диви се наредени во карактеристиката што значи дека може да имаат корист од многу поголеми победи. 3 или повеќе scatters за време на слободниот вртеж, исто така, ќе ја повлече функцијата што ќе ви ги даде бесплатните вртења на 50 во целост.
Морам да кажам, Не е доволно Киттенс е чуден слот - визуелно, изгледа извонредно, иако малку чудно. Симболите за двојни мачки може да доведат до победа до 100 пати на вашиот удел на секоја исплата, но веројатноста е доста мала. Најдов поголеми победи кои доаѓаат од бонус играта функција поради тоа што наредени диви за време на бесплатни врти.
Тоа е средно варијанс слот со максимални победи на 3,650 пати вашиот влог достапен за секој спин / слободен спин - ако сакате нешто поинакво, не е доволно Kittens вреди да се погледне. Велејќи дека, тоа е малку чудно за мене, па јас повеќе би се држи до други Thunderkick нуди како Полн месечината Романса и Розова слоновите.

Случајни Слободни Слот игри:

Ориентална среќа
Ориентална среќа
Ориентални Fortune Слот Игра Преглед. Ориентална Fortune бесплатна казино слот машина Microgaming доаѓа со пет плати линии, три реда и ...
Играјте слот!
Зомби наспроти навивачи ii
Зомби наспроти навивачи ii
Zombies vs Cheerleaders II е пет-ролна онлајн слот игра од Real Time Gaming. Тоа е еден од неколкуте најчесто играни ...
Играјте слот!
Отфрлено царство
Отфрлено царство
Средновековните времиња одамна биле извор на чудо и фасцинација, безброј игри, филмови и ТВ емисии ...
Играјте слот!
Leprechaun оди на Египет
Leprechaun оди на Египет
Постојат многу слотови тематски на антички Египет, и фер неколку кои вклучуваат Leprechauns премногу - иако комбинирање ...
Играјте слот!
Атракција на ролна
Атракција на ролна
Дали сакате флексибилен експеримент? Како со некои експлозивни добивки во нашата лабораторија за ролери? Нашиот луд професор е веќе ...
Играјте слот!
Пештера за гоблини
Пештера за гоблини
Ако сте храброст и смел играч, треба веднаш да го пробате демонот за Гоблинс пештерата! Тоа е еден од ...
Играјте слот!
Бонус го ослободува дивиот
Бонус го ослободува дивиот
Бонус Deuces Wild е онлајн видео покер игра со специјални джакпот за бонуси за одредени покер раце и со сите ...
Играјте слот!
4 ролна кралеви
4 ролна кралеви
4 победничките шанси ве чекаат во 4 Reel Kings - затоа што 4 слотовите се вртат исто ...
Играјте слот!
0 Коментари

Сокол ловџија


Оваа возбудлива нова игра од иноваторите во Thunderkick ги зема светските слотови од бура. Фалкон Хантрас видео слот има само линии на 9, но, може да се пофали со некои нови возбудливи функции и нуди извонредно извонредно искуство на играчот. Тоа е ново издание кое веќе докажува огромен хит Книга на Ра Делукс фанови.
Графика и акција имаат познати призвуци кои го поздравуваат со многу популарни Novomatic но, ова не е клон. Видео спот Falcon Huntress нуди ново сценарио за игри со евокативна атмосфера и возбудливо проширување на победи акција.
Со брзиот темпо, примамливиот изглед и возбудливиот бонус, не беше потребно долго време да се закачиме на нашиот стручен тим. Тоа е игра со енергија и драма која е мајсторски создадена од само неколку функции. Ајде да дознаеме малку повеќе за главните програмери зад слотот.
Грмотевици во оган
Софтвер од Thunderkick веќе му кажува на играчот во кој се наоѓаат некои одлични графики и карактеристики на следење. Со гордост се нарекувајќи се "Громови", развојниот тим е одличен во креирањето на најсовремен дизајн и носење нови возбудливи функции на пазарот.
Нивниот сегашен каталог е мал, во споредба со големите играчи, но совршено е формиран. Игри како Не е доволно котета, Esquelito Explosivo и Диви Heist во паун Манор се многу различни и оригинални. Она што сите го имаат заедничко, сепак, е нивната врвна квалитетна игра и одлично чувство за хумор.
Ако сеуште не сте ја играле играта, тогаш сте без сомнение нестрпливи да се нурнете внатре За среќа добивањето на видео-стрингот на Falcon Huntress е супер едноставно. Постојат 9 линии за исплата и тие се фиксни. Играчите само треба да одберат облози 0.10 до 100.00.
Нестабилноста на игра е средна до висока, што значи дека може да има долги магии без победи, но овие се прецизирани со некои големи вистински парични награди. Целокупниот потенцијал за победа е добар со солиден RTP од 96.1%.

Случајни Слободни Слот игри:

Голем 5 блек џек злато
Голем 5 блек џек злато
Добредојдовте во златното злато! Блек Џек е една од игрите вклучени во многу казино филмови во кои некој ...
Играјте слот!
Супер брзо топла топла
Супер брзо топла топла
Она што го имаме овде е стандардна пет-ролна, три ред структура со 25 линии. Највисокиот симбол за плаќање е прекрасен ...
Играјте слот!
Престол на Египет
Престол на Египет
Престолот во Египет е видео-слот за 25-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Херкул е бесмртна
Херкул е бесмртна
Кога си син на најубавата кралица за убавина и господар на сите грчки богови, ништо не може да те спречи ...
Играјте слот!
Савана изгрејсонце
Савана изгрејсонце
Можеби не секогаш го имате буџетот за патување низ светот, но тоа не мора да ве спречи. Со ...
Играјте слот!
Пештера за гоблини
Пештера за гоблини
Ако сте храброст и смел играч, треба веднаш да го пробате демонот за Гоблинс пештерата! Тоа е еден од ...
Играјте слот!
Змија слот
Змија слот
Не плашете се да запознаете змија. Може да биде пријателски, и плус, може да биде профитабилен. Микрогаминг го направи ...
Играјте слот!
Три картичка покер
Три картичка покер
3 Card Poker е една од наједноставните казино игри во покер што може да ги играте. Како што можеше да претпоставите, ти ...
Играјте слот!
0 Коментари

Борк берзеркер пробие "n" коса верзија


Борк Берзерер Hack 'N'Slash Edition вовед
Дали некогаш сте слушнале за Berzerkers - ликовите од нордиската митологија? На Митот раскажува приказна за гигант со огромни мускули, изобличени и малку гаден изглед. Збирката на митови во нордиските за време на предхристијанската ера и најчесто е поврзана со времето на викингот. Можеби токму тие, со својата дива фантазија, отидоа околу селата и им кажуваа приказни за гиганти и џуџиња.
На berserkers, исто така, им рече да биде ужасно противници со натприродни способности, и тие се вели дека се недијагностицирани поради состојбата на бес тие секогаш ќе завршуваат внатре Фактот останаа дека нивните услови се слични на хипноза и бидејќи умор и болка ќе исчезнат , оваа состојба може да трае со часови. Веќе се користи зборот "оди сиромав" и е за човек кој влегува во фаза гнев и бес.
Лесен опис на "берсерки" би бил фантазија и реалност - колку збунувачки може да звучи. Но, постои добра разлика меѓу двете, и тешко ни е да си замислиме дека таквите луѓе постоеле со своите натприродни сили, но сигурно не! Берсерките и волковите (познати и како хедонистички волк) биле посебни групи на вешто и опасни воини во врска со Один, Бог. Денес, Thunderkick исто така, го постави во камен со создавање на гаден Видео Слот како оваа. Чувајте читање и ние ќе ги откриеме сите тајни што оваа игра ги има.
Функции на Bork The Berzerker Hack 'N'Slash Edition
Веднаш штом ќе го започнете Bork The Hack 'N'Slash Edition Video Slot, ќе се сретнат со суштества слични на монструми и огнени оган што лебдат наоколу во воздухот. Кога размислувате повеќе за тоа, има чувство на подземјето кога ја гледате околината.
Решетката на играта е поставена среде сето тоа и содржи 5 репортажи над 3 редови и дополнителни фиксни линии на 20. Добитните комбинации се направени од лево кон десно по редовите. Ова е игра беспрекорно изработена за играчи со високи перформанси и играчи кои претпочитаат да ја играат малку посигурна.
Борк на Берзеркер Hack 'N'Slash Edition бесплатни вртења и бонуси
Најосновна карактеристика на играта е Берзеркер кој делува како Див во играта. во основната игра, сигурно треба да внимавате за третата ролна, бидејќи на ова ќе се појават само бесчувствителни воини. Во бонусот, сепак, тие ќе се појавуваат само на макари 2, 3 и 4 (за што наскоро ќе кажеме повеќе). Дивите се залагаат да ги заменат другите симболи за да помогнат во создавањето на победнички комбинации.
Функцијата Free Spins на Bork The Berzerker Hack 'N'Slash Edition се активира кога барем 3 бонусните симболи, кои се ќелиски чудовишта со точни прсти, паѓаат врз ремените. Бројот на вртења што ви се доделуваат зависи од тоа колку чудовишта паднале врз ремените.
3 чудовиште симболи награда 10 слободен врти
4 чудовиште симболи награда 15 слободен врти
5 чудовиште симболи награда 20 слободен врти
Ако повеќе чудовишта ќе се појават во функцијата, исто така можете да активирате друг 20 Free Spins.
Борк на Берзеркер Hack 'N'Slash Edition исплата
Како што претходно споменавме, постојат 20 фиксни парични линии во оваа игра. Износот на победата зависи исклучиво од облогот што сте го одбрале да играте во играта, и помеѓу 3 и 5 симболите од еден вид мора да слета за да се брои како добитна комбинација. Во табелата за исплата, можете да видите русокоса, преплашена девојка која е највисоко вредносен основен симбол во комбинација. По ова доаѓаат три зелени очи чудовишта, црвени змии и сиви коса бајка животни. Три кругови во различни бои и обрасци ги доделуваат пониските вредности на основните симболи.
Играта има RTP од 97.3%.
Графика и музика на Bork the Berzerker Hack 'N'Slash Edition
Во Борк Berzerker Hack 'N'Slash Edition ние сме фрлени во подземен свет - место каде што изобличени луѓе и гаден чудовишта живеат и дишат. Заднината постојано се менува од пурпурна, до розова и црвена боја. По должината на ѕидовите се искра на оган летање и макари се креативно обоени со збогатени и убави детали. Анимациите се малку посуптилни, како и сликите што се појавуваат при слетувањето на Дивиот.
Кога симболите создаваат победни комбинации, ќе се појави жолта неонска линија над победничките симболи за да ја направат вашата победа појасна од било кога.
За Thunderkick
Thunderkick е прилично млада компанија која развива игри за игри и поврзана гејмерска платформа. Компанијата се наоѓа во Стокхолм, Шведска. Една едноставна цел на Thunderkick е да придонесе за промена во гејмерската индустрија преку подобрување на целокупното корисничко искуство на онлајн казино. Thunderkick е основана од тим со години и години искуство во развојот на игри и игри. Сите развој на играта и развој на платформа се врши во куќа. Thunderkick е воден од страста за развивање на забавни игри и секогаш се стреми да дозволи квалитет да дојде пред количината.
Добар фактор за успехот на игрите на Thunderkick е високата вредност за забава која се испорачува преку многу богата графика, прекрасни бонус игри, одлични анимации и иновативни функции и функции. Ние веруваме дека производите на Thunderkick зборуваат за себе. Нивниот тим за развој секогаш го одржува највисокото ниво на квалитет во сето она што го произведуваат.
Thunderkick го дефинира својот стил создавајќи совршен баланс во игрите што ги произведуваат одлична графика и одлични анимации. Тие даваат квалитетни игри - вид игри што ние како играчи ќе уживаме. Thunderkick создава видео слотови кои дефинитивно вреди да се играат. Тие секогаш нудат токму она што го посакува пазарот и што им е потребно на коцкарите и на операторите. Тие го прават тоа со многу страст. Нивната цел е едноставна - да се создаде едно од најголемите игри во светот.

Случајни Слободни Слот игри:

Сонот на дождовните шуми
Сонот на дождовните шуми
Дождовните шуми на Јужна Америка можат да бидат опасно место за пристигнување на монсуните - но ако сте ...
Играјте слот!
Ву долг џекпот
Ву долг џекпот
Wu Long слот првично беше објавен од Playtech како "сезонски слот" (како што сакаме да ги нарекуваме) започна да ...
Играјте слот!
Неверојатни ацтеки
Неверојатни ацтеки
Неверојатни Ацтеките се напојуваат со Just For The Win и Microgaming - тоа е 5 ролна, 243 начини да ...
Играјте слот!
Изгубен мобилен
Изгубен мобилен
Она што се случи во Вегас умира и се враќа во живот во Вегас - особено со сите оние џекпоти за ...
Играјте слот!
Тајната на камењата
Тајната на камењата
Тајната на камењата. Отклучете ја тајната на камењата во овој слот за видео што ви го донесоа Net Entertainment ...
Играјте слот!
Капетан Америка нула
Капетан Америка нула
Капетан Америка е познат лик од стриповите на Универзумот на Марвел. Тој стана херој од ...
Играјте слот!
Таен обожавател
Таен обожавател
Дали имате таен обожавател? Можеби би можеле да дознаете со вртење на оваа романтично тематска видео слот машина од ...
Играјте слот!
Игра во собата и гребење
Игра во собата и гребење
На Bonus Express ние сме горди да ја понудиме оваа популарна играчка игра со гребнати игри, Set и Scratch. Игра, Постави и ...
Играјте слот!
0 Коментари

Диви времиња во Павос Манор


Диви Heist: Во Паун Манор е видео спот со 5 макари и 17 платни линии напојувани од Thunderkick софтвер. Овој криминален тематски слот е инспириран од она што се чини дека се карикатури. Неверојатен, цртан-како дизајн и извонредна графика на макари кои се чини дека се поставени во внатрешноста на заклучување на вратата, и против заматен врата позадина, во текот на ноќта. Можете да го играте овој слот тука за забава, или можете да го посетите било кој Thunderkick казино за да играте вистински.
Пред да почнете со брава, треба да ги поставите своите облози. За да ги поставите вашите облози потребно е да кликнете на "Монета". Кога ќе кликнете на него, ќе се отвори посебен панел и ќе можете да поставите големината на монети од која се движи 0.10 до 100. "Autoplay" ќе ви овозможи да наместите сè што автоматски се вртат без прекин. "Спин" ќе ги претворат лентите откако ќе го поставите вашиот облог.
W е Дивиот симбол и го заменува секој друг симбол во играта, освен Scatter. Може да формира победни комбинации самостојно и кога ќе замени во победа.
Клучот е симболот Scatter и ако земјиште 3 или повеќе, ќе го активирате бонус игра која ќе ви додели со вртења. Кога ќе влезете во играта, ќе добиете да ги изберете 3 картичките кои ќе ви помогнат да ја прилагодите бонусната игра. Секој дополнителен Scatter кој ја активира функцијата ќе му даде уште еден избор на максимум од 5 избори.
Картичките во функцијата Picking вклучуваат дополнителни вртења, дополнителни мултипликатори за секоја победа, мистерија или симбол со средна победа што се трансформира во симбол на Диви. Два дополнителни Scatters победи во бонус играта ќе ви додели со 1 дополнителен избор. Можете да победите до избирање на 4.
За време на спиење на дивите набори, до целата решетка на 3 може да се претвори Диви. Дивиот ролна е поставен на врвот на ролна, заменувајќи ги сите симболи под него. Случајните диви се вртат до наградите до 7 Wilds кои ќе бидат случајно поставени на ремените. Со секое движење на Дивиот див што е на макарите ќе се помести чекор 1 лево и ќе се додели respin додека барем 1 Walking Wild е активен на ремените.
Функцијата за мистерија може да се активира случајно на секое вртење за време на основната игра. Функцијата за мистерии може да ви награди со: Диви ролни, Случајни дивини или Одење диви карактеристики.
Игра:
Број Монета: Отворете го панелот за обложување за да ја поставите големината на паричката.
Autoplay: Автоматски вртете ги ремените без прекин.
Спин: Свртете ги макарите откако ќе го поставите вашиот облог.

Случајни Слободни Слот игри:

Сите американски 1 рака
Сите американски 1 рака
За сите американски искуства, обидете се со оваа видео покер игра од Нејтан. Тоа е двојна игра која исто така овозможува ...
Играјте слот!
Сите покер покер
Сите покер покер
За да ја започнете играта, одберете го бројот на монети за залог по круг. Можете да го направите со користење ...
Играјте слот!
Zany зебра
Zany зебра
Слонот Zany Zebra беше издаден во 1999 и беше еден од првите слотови за зебра или слотови за Microgaming со животни ...
Играјте слот!
Пунто Банко
Пунто Банко
Панто Банко е американска варијанта на познатиот Baccarat игра во која дилерот работи исклучиво со осум коло ...
Играјте слот!
IVANHOE
IVANHOE
Ivanhoe е променлив слот кој го комбинира изгледот на класичен слот-машина, иновативни карактеристики достојни за врвна класа ...
Играјте слот!
Крикет ѕвезда
Крикет ѕвезда
Слот за Крикет Стар е спортски тематско видео слот напојувано од Microgaming софтверска платформа која е полна со возбудливи функции за ...
Играјте слот!
Зарове
Зарове
Casino Craps (или Bank Craps), игра со зарове, е една од највозбудливите казино игри. Често е ...
Играјте слот!
Гранди прих
Гранди прих
Ако сакате љубопитни картички и имате смисла за хумор, тогаш апсолутно ќе паднете за гран-при. Ова ...
Играјте слот!
0 Коментари

Јети битката на Гринхет врв


Јети битката кај Гринхет Врв е веселиот видео-слот со 5 катушки и 11 линии. Овој слот е креиран од Thunderkick и претставува нивно хумористично превземање на легендата за Јети. Оваа црно-авантура како цртан филм дава многу шанси да извлече некои значителни победи додека се забавувате. Така да се пренасочите кон планинските предели на Thunderkick казина да се вртат вистински, но пред да направите, треба да ги дадете овие ленти наврати овде на нашата страница.
Како да се игра на Yeti Битката на Гринхет Врв слот
Оваа игра е веројатно најчудните слотови што некогаш сте ги играле, бидејќи самата тема, иако имагинативна, нема никаква смисла. Сепак, едно е прилично едноставно, и тоа е начинот на кој ја контролирате играта.
Копчето 1 монета ќе отвори посебен панел кој ќе ги прикаже достапните облози и ќе го избере оној кој најмногу одговара на вашите потреби и ќе ги врти бараните ролни.
За да ги поставите лентите во движење, треба да го притиснете копчето Spin, и кога ќе се уморите од вртење на ремените, автоматски ќе се прикаже.
Кога ќе го достигнете копчето за автоматско прикажување, ќе се отвори панел и ќе го одберете бројот на пати што сакате да се вртат лентите, без запирање.
Слот карактеристики
Едно е сигурно, Thunderkick не недостасува никаква имагинација кога станува збор за теми и особини, а Yeti Battle of Greenhat Peak слот не се разликува. Можете да очекувате Wild Attack во било која точка во играта, вклучувајќи го и функцијата Free Spins која на крајот може да резултира со некои лепливи диви.
Баварскиот човек со зелено мот е Дивиот симбол во играта и може да дејствува како замена за сите симболи, освен симболот за бонус. Значи, да видиме како може да се активираат особините на овој слот.
слободен врти
Сјајна Златна Морков е бонус симбол во играта, и кога ќе слеташ најмалку 2 од тие, ќе го активирате Wild Attack. Сепак, 3 или повеќе моркови на макарите ќе ја активираат бонусната бесплатна функција. Откако ќе се активира, можете да освоите 10, 15 или 20 вртења, во зависност од бројот на симболите што активираат.
Доколку приземните дополнителни Морски Моркови за време на Функцијата за слободни Спинови, ќе добиете награден со дополнителни 3 вртења, а можете да отидете до максимум вкупно 5.
Метал на дивиот напад
Секој бонусен симбол што се појавува на макарите го активира чекорот 1 на дивиот напад метар. Секој 3 бонусен симбол наградува екстра случајна Sticky Wild за преостанатиот дел од функцијата, и ќе даде дополнителни 2 вртења додека не се пополни комплетот. Целосниот метар ќе им даде дополнителна врти на 5, и може да достигнете максимум од вртежите на 31 во оваа функција.
Секое Диви слетување на макарите за време на оваа бонус игра ќе се заклучи во место за остатокот од играта круг, или додека таа формира победа-комбо.
Дивиот напад
Со 2 Scatters ќе активирате или Дивиот напад се појавуваат со Sticky Wilds или бонус 10 се врти. Ако првиот, можете да добиете помеѓу 1 и 3 Sticky Wilds.
Кога Дивиот напад се активира, секој див на лентите што не формира победничка комбо ќе стане леплива дива.
Леплива дива
Леплива дива може да се појави за време на Дивиот напад и за време на бонус играта. Откако ќе се качи на лентите, ќе се заклучи и ќе остане леплива се додека не формира победа-комбо, или додека не завршува играта.
Резиме
Кога ќе ги ставиме сите заедно, слот со теоретски RTP стапка на 96.1%, и таква необична тема, дефинитивно вреди да се сними. Очигледно, ова е едноставна игра, но со карактеристики кои се активираат често може да ви донесе некои големи победи, особено за време на функцијата Слободен спин со Sticky Wilds.

Случајни Слободни Слот игри:

Retromania
Retromania
Retromania е видео-слот за 9-payline кој работи на софтверската платформа на Endorphina. ... Играчите можат да го пробаат слотот ...
Играјте слот!
Премиер блек џек мулти-рака злато
Премиер блек џек мулти-рака злато
Премиерот Блек Џек со повеќе ракави злато е уште еден ѕвезден производ од богатата колекција на картички на Microgaming, нудејќи им на играчите пофални за визуелна ...
Играјте слот!
Добро од чуда
Добро од чуда
Кога оваа игра на "Паметот на Вондер" од страна на Thunderkick натоварено, малку се возбудувавме. Гледате овој магичен ...
Играјте слот!
Робо пресече
Робо пресече
Robo Smash се состои од пет-ролна, три-ред структура со фиксни линии на 15. Пет од деветте симболи за исплата во оваа ...
Играјте слот!
А некое време на нил
А некое време на нил
Дали сте подготвени да потрошите А Додека на Нил во оваа забавна, куки, 50-payline игра од тимот на ...
Играјте слот!
Налепници
Налепници
Самото спомнување на зборот Налепници предизвикува игришни слики од уметнички и занаетски креации кои можат да се најдат ...
Играјте слот!
Бермудските мистерии
Бермудските мистерии
Преглед на правилата и карактеристиките развиени од NextGen, Бермудските мистерии е 5 ролна, 3 ред, видео ...
Играјте слот!
Бес на богатство
Бес на богатство
Rage to Riches има некои од најпрепознатливите ликови од историјата на филмот, и тие се тука за да ви помогнат ...
Играјте слот!
0 Коментари

Luchadora


Thunderkick програмерите ги покануваат коцкарите од целиот свет да го посетат Мексико и да ги гледаат спектакуларните борби што го одзема здивот! Luchadora Онлајн слот ќе ви ги покаже мексиканските слободни тепачки каде што можете да видите топла акција и да освоите значајни награди! Коцкарите можат да го најдат овој неверојатен гејмерски слот на листата на слонови на Thunderkick од април 2017. Оваа игра прикажува вистински топла мексикански пресметка има 5 ленти, 4 редови, и 40 постојано активни линии за исплата. Стартувајте ја играта Luchadora за слободен видео-спот, гледајте ги спектакуларните борби меѓу маскираните борачи и добијте ги добивките од окото!
Гледајте ја борбата и освојте ги наградите!
Добредојдовте во Lucha Libre! Погледни ги возбудливите борби на прстенот и освојте многу награди! За да се добие наградата во Luchadora казино слот треба да се редат најмалку 3 идентични борачи или бибер семенки од лево кон десно по линијата за исплата. Победничката линија мора да започне на првата ролна. Играта Luchadora слотови доаѓа со неверојатни карактеристики и неколку специјални икони, кои го прават игра многу возбудливо и даваат неверојатна шанса да освојат повеќе.
Ен Пантера, Ел Серпиенте, Ел Рајо и Ел Торо - таму 4 борачи со прекари Пантер, Змија, Реј и Бул облечени во соодветните костуми можат да станат Диви симболи на било кој спин! Постојат 4 агли на играта табла, кои го прават во облик на боречки прстен. Ако некој борач се појави во било кој агол на крајот на вртењето, тој станува симбол на Диви. Диви ја заменува секоја икона, но симболите на Lucha Bonus и Lucha Smackdown. Во режимот за слободни вртења, борачите остануваат Диви до последната бесплатна опција.
Lucha Bonus - оваа икона го активира режимот за слободни вртења. Нацртајте 3, 4 или 5 Lucha бонус икони било каде на играта табла и добијте 7, 11 или 15 бесплатни врти, соодветно.
Lucha Smackdown - оваа икона може да се појави само на 5th ролна. Ако го погодите за време на основната игра, може да ви додели множител на x2, x3, x5 или x15 за вашите победи или 7, 11 или 15 слободни вртења. Ако се случи за време на играта Lucha Bonus, ќе добиете 2, 3, 5 или 7 бонус-вртења или множител x2, x3, x5 или x15.
La Luchadora - ако успеавте да ги трансформирате сите борачи во Дивите симболи за време на бонусната игра, иконата Мистериосо Кампеон ќе ја открие иконата Лучадора, врвниот симбол на играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Човекот од шест милиони долари
Човекот од шест милиони долари
Некои суперхерои стојат на тестот на времето - и тешко е да се поверува дека е скоро 40 години од 1970 ...
Играјте слот!
Целта на шампионот
Целта на шампионот
Иако ElkStudios се еден од поновите учесници на пазарот, тие брзо докажаа дека можат да научат повеќе ...
Играјте слот!
Ултра топла лукс
Ултра топла лукс
Ултра топло делукс е една од популарните слот-машини од Новоматик. Тоа е супер едноставен слот, јас ...
Играјте слот!
Среќни птици
Среќни птици
Придружете се кон некои шарени пернат пријатели во оваа машина за игри со новини од страна на софтверот Playson. Постојат 5 макари, 10 линии и ...
Играјте слот!
Срцето на џунглата
Срцето на џунглата
Овој Slot Video Playtech ќе ве возбуди со можност да истражувате во џунглата, каде што е потребна вистинска храброст ...
Играјте слот!
Летечкиот кец
Летечкиот кец
Летечкиот Ace е класичен слот игра која доаѓа со многу различни пилот тема. Како класичен слот, Летање ...
Играјте слот!
Божиќ џокер
Божиќ џокер
Божиќ е време за забавување, релаксирање и земање работи лесно, а празничните слотови не доаѓаат многу понагласени ...
Играјте слот!
Булова меч
Булова меч
Стани ја кралицата на кошницата во видеоснимката 5-payline 30-honey Honey Buziness! Со златното богатство на мед ...
Играјте слот!
0 Коментари

Пламен busters


Thunderkick ги изненадува коцкарите без пауза! Овој пат тие се мешаат слот машина со старата аркадна игра и добијте неверојатен резултат! Се бори со оган со Roasty McFry и неговата храбра противпожарна бригада во 8-бит Пламен Busters казино слот и да добијат награди! Авантурите на пожарникарите започнаа во мај 2017. Неверојатен гејмерски слот со импресивната игра доаѓа со 243 начини за победа, 3 редови и 5 ленти. Зачувајте ги жителите од горештината играјќи пламен busters онлајн слот машина игра и ги собираме наградите!
Борба против оган, ги добиете победите!
Ја примивте пожарната бригада! Високиот блок е запален! Roasty McFry и неговата бригада трка за спасување! Ако му се придружиш, ќе спасиш многу жители и ќе бидеш награден! Пламен Busters игри слот може да биде многу профитабилен ако ги погоди специјални икони додадени на него. Ремените на играта изгледаат како прозорци на зградата, па гледајте ги внимателно!
Оган - овие слики одеднаш може да се појават во секој прозорец на зградата каде што пожарникарите ќе ја задушат со вода. Кога ќе го направат тоа, огнот ќе ги открие случајно избраните икони од ист вид.
Диви - оваа икона може да се искористи за да се комплетираат победничките линии. Тој ги претставува сите други симболи во играта "Пламен Busters", но сигналот Bell.
Аларм Бел - кога ѕвони, тоа значи дека има пожар во градот и противпожарната бригада предводена од Roasty McFry треба да отиде и да го сруши! Хит 3, 4 или 5 аларм ѕвони насекаде и да добијат 10, 15 или 20 бесплатни вртења за играње. Во бонус играта, секој аларм Бел слетува на макари ќе бидат собрани. Секој 3 собрани алармот Bells те движат на следниот кат и награди 2 дополнителни бесплатни врти. Пред да почнете да го доживувате пожарот на подот, иконата со најниска вредност ќе се претвори во симболот "Оган" до крајот на слободни вртења.
Пламен Busters онлајн видео слот, исто така, содржи Fire Drill функција. Тоа може да се случи случајно во основната игра. Се преобразува од 1 до 5 икони со мала вредност во симболите на оган.

Случајни Слободни Слот игри:

Повик на колосеум
Повик на колосеум
Повикот на Колосеумот е римски тематски слот, напојуван од NextGen Gaming. Со 5 ленти и 25 линии, тоа е ...
Играјте слот!
Златна треска
Златна треска
Gold Rush е 3-ролна, 1-ред и класичен видео-слот 1-payline од Net Entertainment, развивачи на игри од Шведска. Тоа е многу прецизна ...
Играјте слот!
Најдобри ѕвезди
Најдобри ѕвезди
Што во светот е Топ Trumps Celebs? Тоа е фер прашање со оглед на тоа што природата на титулата ...
Играјте слот!
X-Men
X-Men
X-Men слободна игра е уште еден суперхеројски тематски слот, каде што X-Men и неговата команда се налути против злонамерни негативци. Инспиративна ...
Играјте слот!
Среќен ден на Вештерките
Среќен ден на Вештерките
Дали сте подготвени за најнезаборавната ноќ на вештерките во вашиот живот? Play'n Go нуди 5-ролна, 4-линија Среќен Ноќта на вештерките видео ...
Играјте слот!
Крикет ѕвезда
Крикет ѕвезда
Слот за Крикет Стар е спортски тематско видео слот напојувано од Microgaming софтверска платформа која е полна со возбудливи функции за ...
Играјте слот!
Мраз кандидира
Мраз кандидира
По дождот доаѓа фер времето, по студената меланхолија доаѓа Ice Run Слот машина! Масивни карпи од мраз во кеси се ...
Играјте слот!
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиерот Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус GoldPremier Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус злато е создавање на Microgaming, дел од Премиер ...
Играјте слот!
0 Коментари

Spectra


Некои играчи сакаат да одат на врвот и да дизајнираат комплексен универзум исполнет со детали за играчите да уживаат. Но, минимализмот понекогаш може да биде исто толку ефикасен.
Spectra е видео слот игра дизајнирана од Thunderkick и инспириран од класиката, 1980s естетика. Во оваа игра има малку Трон, филм чии протагонисти завршиле заробени во компјутерски генериран универзум. Она што е сигурно е дека Spectra нуди уникатен изглед и многу начини да победи, со сета едноставност.
Запознајте го универзумот на Spectra малку подобро и започнете ја играта на најдобар можен начин благодарение на нашиот целосен преглед.
Внатре во компјутер
Спектра ќе се истакне од другите игри за игри кои можеби сте ги играле главно благодарение на нејзиниот уникатен графички универзум.
Играта е сеуште многу едноставна, со црна позадина и симболи слични на неонски сјајни пред очи на играчите. Симболите и командните копчиња се исклучително минималистички, а сепак Spectra е многу привлечно.
Со својот универзум инспириран од Трон, Spectra ќе поднесе жалба и на ветераните и на новите играчи, на научниците за зависници и на компјутерските гејмери. Но, ајде да видиме што игра се чувствува како во следниот дел.

Случајни Слободни Слот игри:

Снег кралица богатство
Снег кралица богатство
Снежна кралица Богатство слот машина од 2By2 Игри на среќа е фантазија тематските видео слот што изгледа како да дојде ...
Играјте слот!
Чиста платина
Чиста платина
Чиста платинум е видео-слот за 40-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
Активните
Активните
Овој реномиран видео спот е апсолутна ѕвезда. Сте слушнале за тоа. Ти го знаеш тоа. Пекол, веројатно си го играл ...
Играјте слот!
Барови и ѕвона
Барови и ѕвона
Bars и Bells е слот игра која се состои од реквизити на 5 и 20 линии за исплата. Победите се добиваат од лево ...
Играјте слот!
Chibeasties
Chibeasties
Не знам што е тоа? Замислете јапонски цртан филм. Сега замислете дека тоа е засновано на симпатични, симпатични, тролски како суштества што живеат ...
Играјте слот!
Ролна крадат
Ролна крадат
Reel Steal ™ е 5-ролна, 3-ред, 9-фиксна линија за вметнување повеќекратно монети со карактеристики на Scatter победи, диви замени и ...
Играјте слот!
Книга на РА делукс
Книга на РА делукс
Книгата на Ра делукс е најпопуларниот слот-машина за копнени казина во Европа, и има ...
Играјте слот!
Супер сумо
Супер сумо
Искуство на чудата на Далечниот Исток и уживајте во некои тешки терени машини забавно со овој спортски тематски слот од ...
Играјте слот!
0 Коментари

Жаба грог


Земете ги вашите раце лигави и можеби само ќе го погоди џекпот во овој ужасен нов слот машина од Thunderkick софтвер.
Жаба Грог е една од најновите и најизолираните игри што во последно време беа објавени од страна на горе и претстои играчи, и ветува дека ќе стави магија на играчи кои сакаат нивните игри да бидат полни со специјални бонусни карактеристики. Тоа е затоа што оваа 5-ролна, 23-payline слот машина нуди "Симболи за симнување" со мултипликатори вредни до x7, а да не ги споменуваме иконите со диви жаби и наградната тајна бонус игра. Тоа навистина е сосема ребботна!
Внесете ја јамата на Sorcerer's
Кога размислувате за тематски машински теми, жаби обично не се првите работи што минуваат на ум. Меѓутоа, меѓу сите фараони и пирати, постои изненадувачки голем број на коцкарски игри кои го повикуваат на лигави мали водоземци за инспирација. На крајот на краиштата, жабата е главна состојка на многу бајки, или чорба од вештерки за таа материја. Жаба Грог припаѓа на вториот стил на игра, презентирајќи го кабинетот на напивки на напивки и други витални состојки за добра пијалак за котел - зборуваме за блескави молци и боцки трнливи. Како такви, играчите се поканети да ги вртат ремените, со секоја успешна комбинација на соодветни напивки кои нудат награда за наградување.

Случајни Слободни Слот игри:

Колаче куки
Колаче куки
Видео Слот "Fortune Cookie" од провајдерот на игри Microgaming е 3 * 3 игра со 1 betways. Слот има RTP = 95.58% и ...
Играјте слот!
Неверојатни ѕвезди
Неверојатни ѕвезди
Хит слот Amazing Stars ги возбудува играчите како ниеден друг во нашиот онлајн казино! Уживајте во спектаклот на прекрасните ѕвезди ...
Играјте слот!
Чудесни води
Чудесни води
Одете под морињата и запознајте некои чукнат, водени пријатели во оваа линија за игри на 15 линии од SuperCasino. Помош Алберт ...
Играјте слот!
Богатството на Дон Кихот
Богатството на Дон Кихот
Богатството на Дон Кихот е видео-слот со помош на Playtech со 5 макари и 25 линии. Тоа е врз основа на ...
Играјте слот!
Ronin
Ronin
Ronin е популарен прогресивен слот 20-payline кој работи на софтверската платформа за реално време. Расфрлањето е ...
Играјте слот!
Љубопитна машина
Љубопитна машина
Необичниот автоматски слот. The Curious Machine е 3D слот игра од Betsoft шталите. ... Необичната машина ...
Играјте слот!
Минг династија
Минг династија
Династијата Минг династија машина е вистински пари Novomatic gaminator gambing игра. Ким Khardashian има миризливи парфем кој е ...
Играјте слот!
Змеј остров
Змеј остров
Dragon Island е 5-ролна, 3-ред и 15-payline видео слот од компанијата NetEnt. Тоа е место меѓу оние убаво дизајнирани ...
Играјте слот!
0 Коментари

Птици на жица


Отворен редослед на овој слот гледа различни птици навлегувајќи низ воздухот, додека правилата на играта се објаснети на екранот. На крајот птиците доаѓаат да се одморат на три одделни жици од електричниот столб. Во овој момент, сцената е малку спокојна - сепак она што се случува следно е едноставно шокантно, буквално! Удирањето на вртењето гледа на екранот скролувајте лево и останувате со три празни жици кои брзо ги поврзуваат 15 различни птици - меѓутоа, сите птици кои формираат линија за победа одеднаш се изненадени и не се птици повеќе!
Ова е секако забавен изглед. Сите птици изгледаа малку пошироки и не се особено интелигентни (ајде да се соочиме со нив, овие птици не се, и покрај тоа што редовно се гледаат нивните пријатели, тие постојано се враќаат!). Постои мешавина на различни птици, вклучувајќи кокошки, папагали, петли и една особено птица која живее во картонска кутија. Тоа не е најсилниот слот графички, но карактерот на слотот го прави ова, па дури и "пржење" на птиците е малку смешно, како што ќе видите преглед на нивниот скелет врамени во црна позадина, колку што би ако гледате цртан филм. Придружниот звук е малку "лесно слушање", но извиците на птиците кога ги погодија волти додава во хуморот на слотот.
Овој слот содржи бесплатна свртена круг активирана со бонус симболот и оригинална идеја за симнување на симболи, каде што можете да добиете повеќе победи.

Случајни Слободни Слот игри:

Богатства на гробници (freespin)
Богатства на гробници (freespin)
Богатства на гробовите е уште една од оние досадни игри поврзани со Египет. Петот ролна видео спот, кој се напојува од ...
Играјте слот!
Вегас лента блек џек злато
Вегас лента блек џек злато
Поставување на бар уште еднаш, Microgaming ни носи својот Блек Џек скапоцен камен, онлајн Вегас Стрип Блек Џек злато. Играта е ...
Играјте слот!
Црн Витез
Црн Витез
Моќниот Black Knight видео слот е возбудлив 5-ролна слот од Barcrest / SG Gaming со средновековна тема. Всушност ...
Играјте слот!
Златен брег
Златен брег
Слот за Microgaming на Gold Coast доаѓа со три ленти и пет линии за исплата. Истражете го овој фантастичен брег и пронајдете ги наградите ...
Играјте слот!
Замрзнати пекол
Замрзнати пекол
Дали ќе одлучите да биде фалсификуван од оган или да се обликува со мраз? Замрзнатиот Пекол ќе ве однесе длабоко ...
Играјте слот!
Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Еднорозите и самовили не се ништо ново во темата за слот, но овој е чудно недовршен. Како да графика ...
Играјте слот!
Lucky3
Lucky3
Дали сте подготвени да имате некоја овошна забава? Среќен 3 е шарен и свеж видео слот што ќе ви донесе 5 ...
Играјте слот!
Рагби богатство
Рагби богатство
Рагби богатство е игра со нула картичка која се напојува со едно од најголемите имиња во индустријата, 1 × 2 ...
Играјте слот!
0 Коментари

Добро од чуда


Кога ова "Па на чудо" ќе се игра со слот Thunderkick натоварени се малку возбудени.
Гледате овој магичен добро седи во средината на екранот во она што може да биде само убава маѓепсана шума.
Зошто маѓепсана? Бидејќи како магија, симболите на 7 плови надвор од бунарот и земјиштето пред вашиот екран; веднаш нè потсети на една од нашите омилени игри од овој играч; на Овошна варијанта процеп.
Потоа ќе ги забележите оние големи мултипликатори на дното на екранот, и ќе добиете вистински tingle на надеж за големите победи внатре.
Колку брзо возбудата умира
Проблемот не е тема, па дури и извршување; тоа е победи.
Во суштина, сите симболи плаќаат како растера; само треба да имате 3 или повеќе на екранот и да добиете победа.
Овие симболи потоа исчезнуваат, се заменуваат со повеќе симболи, а мултипликаторот се зголемува. Тоа е како каскадни победи Esqueleto Explosivo слот, но полесно да се активира.
Освен тоа, победите се минимални во ова Добро на чудата онлајн игра, освен ако не успеете да ги добиете сите на патот до тој множител на 32; па дури и тогаш тоа не е гаранција.
Слот на доброто на чудата има малку магија
Во форма на диви симболи и враќање на волшебната магија.
Тоа е точно; ние сме возбудени за дивиот симбол во овој Добро на чудата игра. Најчесто затоа што тие се прилично ретки суштества, но кога тие се појавуваат, има тенденција да помогне да се расчисти табла и да се натера да мултипликаторска патека малку побрзо.
Што се однесува до повторното вртење на Fairy, таа доаѓа само кога не добиете победа, земајќи ги симболите за да ви помогнете, уште еднаш да останете на таа мултипликаторска патека. Но, дури и таа не е секогаш доволно за да донесе вистински возбудувања.
Сè на сè, прилично малку слот игра од Thunderkick, но ако тоа е невообичаено каскадни ленти што ги сакате, тогаш ние се уште би сакале да играме на Esqueleto, па дури и Prissy принцезата слот од Play'n GO.

Случајни Слободни Слот игри:

Мит
Мит
Дали сте во митови? Тие ќе ви кажат за моќни богови и за херојски настани. Прикажани онлајн, тие исто така ќе ...
Играјте слот!
Джакпот се рангира
Джакпот се рангира
Џекпот Ренго Слот машина. Rango е компјутерски анимиран долгометражен филм кој прв пат беше објавен во 2011. ... Исто така ќе ...
Играјте слот!
Pai gow poker
Pai gow poker
Pai Gow Poker е американска верзија на кинеската домино игра, исто така именувана, а не случајно Пај Гоу. Познати во ...
Играјте слот!
Титани на сонцето
Титани на сонцето
Титаните на Сонцето: Theia е прилично нов слот од microgaming. Има тема од грчката митологија и ...
Играјте слот!
Индијана Џејн
Индијана Џејн
Дали знаевте дека легендарниот истражувач Индијана Џонс има сестра? Индијана Џејн е онлајн игра со слот од ...
Играјте слот!
Фудбалска нула
Фудбалска нула
Картата за гребење има слики од 6 кои се поврзани со фудбалските / фудбалските натпревари и може да се појават насекаде ...
Играјте слот!
Цртани камери
Цртани камери
Овој чуден слот базиран на Wacky Races сигурно ќе ве задоволи! Активирајте ја бонусната игра со добивање на три расеани симболи ...
Играјте слот!
Европски рулет
Европски рулет
Почетоците на рулетката може да се проследат до изум на 16th век од страна на францускиот физичар Блез Паскал. Додека се обидувате ...
Играјте слот!
0 Коментари

Вртење тотеми


Претворање на тотеми е 5 ленти и 11 линии за исплата за видео приклучок Thunderkick софтвер. Слот е инспириран од културата на Маите и тотеми кои тие ги врежале во дрво. Ретуните се формираат како тотеми и се поставени во пустинска заднина со некои Индијци кои стојат покрај ремените. Исто така, играта има слатки и прецизни звуци за да одговара на темата. Започнете со дожд танц со тоа што на оваа страница ќе им дадете тотемни макари за забава, или можете да ја посетите некоја од казината Thunderkick за да играте вистински.
Како да се игра претворање Тотеми Слот
Пред да почнете да го повикувате дождот, треба да научите како да ги поставите своите облози.
Кога ќе кликнете на Бројот на монети, ќе ги зголемите или намалите облозите. Кога ќе кликнете на неа, ќе се отвори посебен панел и ќе можете да ја поставите големината на монетите.
Автоматското прикажување ќе ви овозможи да поставите сè што автоматски се вртат без прекин.
Спин ќе ги постави ролки кои се вртат откако ќе го изберете вашиот облог.
Слот карактеристики
Дивиот симбол во играта е тотем за спиење. Откако ќе го активирате, тој може да ги замени сите симболи во играта за да формира наградната игра, освен за симболот Thunder Snake.
Гром Змија е бонус симбол. Кога ќе слета на ремените, громот ќе го удри, а макарите ќе се претворат во Гром булиња за остатокот од играта круг. Сите заспани диви на громот ќе се претворат во дивина, а активацијата на ролна ќе ви даде повторно вртење, освен ако не резултира со бонус игра.
Треба да слетате 3 или повеќе громогласни ленти со цел да ја активирате бонус играта. Откако ќе се активира, ќе бидете наградени со бесплатни вртења на 5. Сите активни грмотевици ќе останат како такви додека не заврши бонусната игра.
Резиме
Претворањето на тотемите не е само визуелно одличен изглед, туку забавно е и да се игра. Thunderkick е познат по тоа што создава оригинален и чуден изглед за кој сите ние растеме кон љубов. Немојте да бидете измамени од едноставноста на овој слот, бидејќи има повеќе одошто овде. Слотот плаќа на двата начини, а громови може да ви наградат изобилно.

Случајни Слободни Слот игри:

Шест акробати
Шест акробати
Шест Акробати е 5 репортажи и 9 pay-line видео спот напојуван од провајдер на Microgaming софтвер. Овој слот е инспириран со ...
Играјте слот!
Луизијана двојно
Луизијана двојно
Lousiana Double е едноставна и забавна игра во покер. Вие едноставно ја одбирате обложувачката маса која одговара на вашиот паричник, и ...
Играјте слот!
Брзина на готовина
Брзина на готовина
Развивач на игри на казино Play'n Go има солиден учинок кога станува збор за дизајнирање импресивни слотови за 5-ролна, така што ...
Играјте слот!
Гром булиња
Гром булиња
Гром Чудовишта е носталгичен три ролна казино слотови онлајн игра исполнета ќе сите традиционални овошна машина симболи кои ...
Играјте слот!
Спартак гладијатор на Рим
Спартак гладијатор на Рим
Легендата за Спартак е онаа која ќе се спушти во историјата како една од најголемите досега. Сега, играчите ...
Играјте слот!
Плажа
Плажа
Плажа има пет макари и 20 линии со два вида Диви симболи и Слободни вртежи или подобро ...
Играјте слот!
Алиса во чудеса
Алиса во чудеса
Класична приказна за детската литература добива третман на слотови во Алиса во Wonderslots. Powered by Playson, тоа е 5 ...
Играјте слот!
Блек Џек uk
Блек Џек uk
На играчот или на играчите првично се разгледуваат две карти и едноставно се додаваат двата за комбиниран вкупен. Лични карти ...
Играјте слот!
0 Коментари

Раздор


Темно и мистериозно раздвојување е отворено во поставување на мали градови. Дали ќе се осмелуваат да ја вртат оваа машина за играње за да видат што лежи на другата страна? The Rift е нова игра од Thunderkick која служи единствена тема со некои посебни карактеристики на играта. Постојат 5-ленти, 17 линии и сите видови чудни и прекрасни икони за да се откријат во оваа плашлив слот машина. Значи, ако ви е здодевно од иста стара врти, тогаш можеби ви се допаѓа звукот на Rift Spins, лепливи диви и слободни вртења со темни пресврти.
Портал во друг свет ...
Зарем не го мразиш кога некој ќе оди и отвора портал за подземјето? Па, тоа е токму она што се случи во Рифт, бидејќи некоја будала отиде и направи голем сатански пентаграм на страната на црквата на калдрманите улици на поспан село. Сега, почнуваат да се случуваат сите видови на чудни работи, што резултира околу серија чудни симболи што летаат околу местото, како што се монечни монети, вијала со напивка, октоподен приврзок, стоперка и книга за горење. Сите многу чудно, и единствениот начин да се спои тајната заедно е да се вртат лентите и да се види што се случува кога овие икони се појавуваат во соодветни редови!

Случајни Слободни Слот игри:

Шангај убавина
Шангај убавина
Шангај машина за убавина. Бидете плени со Шангај убавина, слот машина од Microgaming која ја слави едноставната благодат и ...
Играјте слот!
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти бонбони
Овошје наспроти Кенди видео слот е понуда од Microgaming, која ја бои добрината на овошјето против суетноста на ...
Играјте слот!
Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
Чиста платина
Чиста платина
Чиста платинум е видео-слот за 40-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Диви картичка на играта е ...
Играјте слот!
IVANHOE
IVANHOE
Ivanhoe е променлив слот кој го комбинира изгледот на класичен слот-машина, иновативни карактеристики достојни за врвна класа ...
Играјте слот!
Диви дивиот запад: големиот воз го вреска
Диви дивиот запад: големиот воз го вреска
Тоа е Стариот Запад. Возовите се секогаш полнети со злато. И тие секогаш се ограбени од бендови на диви ...
Играјте слот!
Пинокио
Пинокио
Преглед на игра на слотови за Пинокио. Пинокио ​​е ролна 5, 3-ред и 14-payline 3D видео слот од развивачот на игри во казино BetSoft. ...
Играјте слот!
Совршен блек џек
Совршен блек џек
Ако сакате блек џек со страст, но понекогаш се чувствувате како ако класичната игра е малку здодевна или ...
Играјте слот!
0 Коментари

зум


Thunderkick биле еден од највозбудливите нови развивачи на игри кои се појавија во онлајн казино светот во последниве години, нивните уникатни, често чудесни слотови се покажаа како омилени фанови, The Rift слот и Птици на жица слот и падне под мојата листа на редовно играни игри.
Да се ​​натпреваруваат со големите момчиња значи да се инволвира во најпопуларните игри за игри со слотови во одреден момент и со новиот зум онлајн слот игра се чини дека Thunderkick одлучи да се справи со царството на класично овошје машина слот и обидете се да го даде својот сопствен пресврт.
Додека ја чуваат високата RTP и ниската варијанса структура на многу популарни класични игри на игри во овој жанр, новиот Zoom слот е 6 × 4 ролна игра со специјална проширување симбол бонус функција со ролна повторно вртења што сигурно ќе се оживее традиционалната игра на овошје и ја поставува оваа игра за разлика од досадните 3 ролна игри понудени на друго место.

Случајни Слободни Слот игри:

Шест стрелец златник
Шест стрелец златник
На Bonus Express ние нудиме оваа популарна игри за гребење со картички Six Shooter Looter Gold. Шест стрелец злато злато е многу ...
Играјте слот!
Сонот на дождовните шуми
Сонот на дождовните шуми
Дождовните шуми на Јужна Америка можат да бидат опасно место за пристигнување на монсуните - но ако сте ...
Играјте слот!
Елементи
Елементи
Сите наши игри се надвор од овој свет, но ништо повеќе од Елементи: Будење ™. Овој просторен слот е ...
Играјте слот!
Јужна парк ролна хаос
Јужна парк ролна хаос
South Park Reel Chaos мобилен слот е следење на играта на неверојатно успешниот слот за Јужен парк објавен во ...
Играјте слот!
Сирени
Сирени
Шармантната сирена игра за забава доаѓа со 3 редови, 5 реплики и 30 линии за исплата. Ако барате ...
Играјте слот!
Релито hi-lo
Релито hi-lo
Имате ли нешто да кажете за оваа игра? Сакате да ја споделите вашата приказна за успех, стратегијата што сте ја користеле за победа, или ...
Играјте слот!
Десетици или подобро
Десетици или подобро
Десетици или подобро е популарна видео покер игра која е многу тесно поврзана со дигалки или подобро, сепак, тоа ...
Играјте слот!
Црвен барон
Црвен барон
Црвениот Барон е 5-ролна, 243-начин-за-победа слот машина од Aristocrat Leisure, кој е тематски околу познатиот германски борбен пилот ...
Играјте слот!
0 Коментари

Заситување на зајдисонце


А патувањето во вашиот локален одморалиште секогаш е добро за душата: многу од сладолед и експлозивни црвени изгореници и сите ние се чувствуваме како да е добро потрошен ден. За жал, иако не можеме секогаш да го посетиме прекршувањето, што е премногу лошо, бидејќи животот на морето и под сонцето се чини дека е најдобар таму.
За среќа сите сме среќни иако Thunderkick создаде начин за нас да уживаме во придобивките од плажа без физички да ја напуштиме куќата, зборуваме за топење на сладоледи и забави во вашиот дом.
Шарена како што е убава, Сончево задоволство е 3-ленти 5 линии за исплата на линии, што е непредвидливо и гризење ноктите како што доаѓаат. На возењето е достоен за тоа, иако како основен џекпот на 1,000 кредити, помешан со x100 мултипликатор, ја прави оваа игра голем паричен добитник.
Stack 'Em High
Копањето купови од различни ароматизирани мраз креми звучи како идеја на повеќето луѓе за небото - кој не сака сладолед ?! - и така се чини дека е соодветно дека макари отстрани секое чувство на традиција и да ви достави три tetering купишта на млечни добрина. За оние од вас што играле или слушнале за Сончеви чевли, сето тоа ќе биде многу познато. Всушност, Sunset Delight се гледа како продолжение на титулата.

Случајни Слободни Слот игри:

Златен крал
Златен крал
Пантерс може да го почувствува допирот на Мида додека ги вртат златните ленти на видео-слот Play'n GO's Gold King ...
Играјте слот!
Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Еднорозите и самовили не се ништо ново во темата за слот, но овој е чудно недовршен. Како да графика ...
Играјте слот!
Продавница за подароци
Продавница за подароци
Добредојдовте во продавница за подароци! Еден од нашите одлични класични слотови игри каде подароци, накит и играчки се тема на ...
Играјте слот!
Среќен лепра
Среќен лепра
Логото на Лаки Лепрехун ја претставува дивата која ги заменува сите симболи, освен за бонус и четири детелина ...
Играјте слот!
Фанки седумдесеттите
Фанки седумдесеттите
Видео спот на Funky Seventies е за 70; првиот компјутер, диско топки, види-о-Матиќ и многу повеќе. Овие ...
Играјте слот!
Среќен 7 мобилен
Среќен 7 мобилен
BetSoft се далеку познати по својата 3D графика и имаат тешки слотови, од едноставните класици, но со ова ...
Играјте слот!
Двојна изложеност mh
Двојна изложеност mh
Во Блек Џек, вашата цел е да добиеш рака со вредност блиска до 21 од дилерот. Ако твојот ...
Играјте слот!
Златна легенда
Златна легенда
Златната легенда располага со малку невообичаена пет-ролна, четири-ред структура со уште невообичаени 50 линии, тие се избираат во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Babushkas


Подгответе се да ја доживеете уникатната игра со атмосфера на еден вид и динамична игра која ќе ве заглави.
Babushkas е видео слот игра развиена од Thunderkick која мешави висококвалитетна графика со уникатна руска атмосфера. Во оваа игра, ќе морате да ги бркате руските кукли низ цевките и да се обидувате да создадете уникатни комбинации на симболи кои ќе предизвикаат реакции на синџири и други изненадувања што би можеле да ве натера да бидете богати во еден момент.
Добијте најдобар вовед во оваа уникатна игра благодарение на нашиот целосен преглед на Babushkas, каде што ќе ги научите сите основи за да го добиете најдоброто стартување на лентите.
Инспириран од традиционалните занаети
Бабушкас донесува уникатен изглед инспириран од рускиот фолклор и им нуди на играчите динамична, 3D средина во исто време.
Позадината на играта наликува на сцената на апстрактни плетење, додека проѕираните ремени овозможуваат слободно движење на симболите во преден план. Додајте динамична музика во заднина и неочекувани анимации на ролна, а крајниот резултат е доста импресивен.
Babushkas е веројатно за разлика од која било друга игра што сте имале шанса да играте во минатото. Во однос на графичкиот квалитет, играта ќе ги привлече окото на многу играчи и ќе испорача кохерентен универзум. Сега да видиме како играта всушност функционира во нашиот следен дел.

Случајни Слободни Слот игри:

Whospunit
Whospunit
Whospunit е 5-ролна, 3-ред и 30-payline видео слот од BetSoft казино игри инвеститорот. Друга мулти-ниво мистерија игра за вас ...
Играјте слот!
Фестивалски кралици
Фестивалски кралици
Пред некое време, шарениот видео-слот наречен Фестивал Квинс се појави во онлајн казина што се извршуваше на платформата Quickfire. Тоа ...
Играјте слот!
Брус Ли
Брус Ли
Како да се игра Брус Ли ™ карактеристики диви, scatters и моќна слободна спин функција може да почне со 3 различни методи ...
Играјте слот!
Овошје спин
Овошје спин
Добредојдовте во Fruit Spin ™, најновата забавна и овошна игра каде симболите на пенливото овошје гарантираат богат избор! Овошен спин ™ ...
Играјте слот!
Весели рог
Весели рог
Весела Роџер е одлична игра за игра која има фантастична пиратска тема со одлични карактеристики и анимации ...
Играјте слот!
Храм на тутун
Храм на тутун
Храмот на Тут е само за Win / Microgaming слот со 5 макари и 10 линии. Може да се репродуцира на сите уреди ...
Играјте слот!
Leprechaun оди во пеколот
Leprechaun оди во пеколот
Leprechaun оди во пеколот Вовед Една од нашите омилени теми на видео-слотови помина непослушен - и во ...
Играјте слот!
Дама во црвено
Дама во црвено
Тоа е тешко за нас да се погоди она што инспириран на развивачите на Microgaming компанија да се создаде дама во црвено ...
Играјте слот!
0 Коментари

1429 неизследвани мориња


Овој слот започнува со отворање секвенца поставена во кабината на бродот. Постои маса во центарот на кабината, нежно лулка со движењето на морето и ние се затвораме во содржината на бирото за да го видиме насловот на слотот и карактеристиките впишани на пергамент. Потоа на врвот на пергамент се отвора мапа на отворено море - и оваа мапа, иако не е веднаш евидентна (веројатно поради мапата што всушност е во мал агол), дејствува како самиот слот.
Мора да се каже дека ова е еден од најимпресивните изгледни места што ги среќавав. Заднината на картата е насликана во стил кој се доближува до ерата, со земја на сите четири страни на слотот, секој агол на кој се наоѓа ангел кој ветер низ морето. Самиот морето го зазема поголемиот дел од мапата и тука се појавуваат симболите на слотот, иако не на ленти како што обично ги наоѓате, едноставно се поставуваат против морето. Постои некоја анимација за време на играта, особено со дивината која се шири, која гледа змија да го подигне бродот во воздух. При слетување на слободниот вртеж функција ќе видите и клип на морето во бурни мориња, овој круг поставен против многу потемна позадина со молња трепка низ симболите. Саундтракот за овој слот е идеален - сите звуци кои го придружуваат слотот за подобрување на темата и ова само се подобрува за време на функцијата.
Овој слот има еден расфрлен симбол, кој може да ве освојат до 50 бесплатни вртења - ова е главната карактеристика на играта.

Случајни Слободни Слот игри:

Огнен кралица
Огнен кралица
Огнот Кралицата е WMS слот со 11-ролки и 100-линии. Овој слот, исто како слотот на Елвис на кралот Живее ...
Играјте слот!
Битка за боговите
Битка за боговите
Битката на боговите е акција спакувани видео слот од Playtech софтвер. Играта е инспирирана од грчката ...
Играјте слот!
Самурај се подели
Самурај се подели
Самурај Сплит Ве поканува да ја почувствувате славата и возбудата на самураевскиот ред! Намести против убаво бујна пејзаж, ...
Играјте слот!
Железо човек 2 нула
Железо човек 2 нула
Железо Човекот 2 е совршена игра да игра ако сте заглавени некаде и имате време да убиете ...
Играјте слот!
Месечна принцеза
Месечна принцеза
"Борец против мрачното освојување на љубов со дневна светлина Никогаш не трча од вистинска борба Таа е онаа по име Морнар ...
Играјте слот!
Игра на тронови 243 начини
Игра на тронови 243 начини
Ние веруваме дека најдобриот начин да се запознаеш со играта е да го играте. Се разбира, тоа е ...
Играјте слот!
Keno
Keno
Кено е еден од наједноставните онлајн игри за казино, но тоа е многу забавно и може ...
Играјте слот!
Вжештеноста е вклучена
Вжештеноста е вклучена
Тие велат дека криминалот не се плаќа, но сепак, дамите на The Heat Is On не изгледа дека го добиле тоа ...
Играјте слот!
0 Коментари

Esqueleto explosivo


Esqueleto Explosivo е видео спот со пет макари, три редови и 17 фиксни линии за исплата, кои плаќаат од лево кон десно. Материте се изградени од различни черепи на членовите на бендот Бенер. Симболите седат на врвот на музичари од маријачи. Иако черепите обично немаат варијации, ThunderkickЧерепите вклучуваат доволно карактеристични одлики (мустаќи, недостасува заби и додатоци) за кои нема да морате да се грижите за неразбирлива игра табла. Розовата черепа е највисокиот платен симбол и плаќа до 250 монетите кога петмина ќе паднат на место. Секој пат кога ќе победите, черепите пеат маарија мелодија потоа експлодираат во магла на конфетти. Секој пат кога тоа се случува, нови глави се тркалаат на место. Постои еден див облик на черепот кој носи ноќни очила за сончање. Можеме да претпоставиме дека оваа мала мачка е единствената Енрико Мортис. Енрико заменува за сите други симболи. Кога ќе се тркалаат, "Greeto" на Енрико ќе ги разнесе сите 8 околни симболи за нова шанса да победи. Кога станува збор за бонуси, ова е сосема голи коски слот. Единствената дополнителна особина е Mucho множител на играта. Секоја победа (експлозија на череп) ќе го зголеми Mucho множители од едно ниво со потенцијал да достигне бонус од 32x. Дивиот, исто така, го унапредува мултипликаторот. Бидејќи нормалното исплата во играта е толку ниска, мултипликаторот е твојата единствена шанса со огромно исплата.

Случајни Слободни Слот игри:

Кралот Артур
Кралот Артур
Слот машини, врз основа на античките легенди и митолошки предмети, секогаш имаат некои посебни атракција за играчите. Затоа, компанијата Том ...
Играјте слот!
Среќен рид
Среќен рид
Главната цел на Fortune Hill онлајн казино слот е да се вртат репликите и симболите на натпреварот на активни линии за исплата ...
Играјте слот!
Легенда за еднорог
Легенда за еднорог
Чудесната Легенда за онлајн казино на Unicorn има 3 редови, 5 реплики и 25 линии за исплата. Почувствувајте ја фантастичната атмосфера ...
Играјте слот!
Хансел и ловци за вештерки
Хансел и ловци за вештерки
Играјте Ханстел & Гретел вештерка ловци Слот за слободен и преглед. Ханзел и Гретел вештерки ловци е iSoftBet слот ...
Играјте слот!
Мега глам живот
Мега глам живот
Мега Глам Живот онлајн Слот за игра. ... И покрај гламурозниот животен стил на понуда, великодушниот систем за заклучување на играта овозможува слот ...
Играјте слот!
Индијана Џејн
Индијана Џејн
Дали знаевте дека легендарниот истражувач Индијана Џонс има сестра? Индијана Џејн е онлајн игра со слот од ...
Играјте слот!
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 ролна
Лоталоот 5 Ролна е прогресивен слот со можност за освојување на илјадници килограми, и доаѓа во двете ...
Играјте слот!
Супер флип
Супер флип
Ако шанса да 1,000,000 монети (да, еден милион) звучи како вашата идеја за слот игра небото - тогаш ќе ...
Играјте слот!
0 Коментари

Магичен


Извинете некои неверојатни победи со овој волшебник тематски слот машина од страна на до и доаѓаат софтверска компанија која е Thunderkick. Со 3D графика и со полно оптоварување на возбудливи анимирани функции, оваа 5-ролна слот-машина со 10 платни линии сигурно ќе се стави на многу забавна магија шоу за сите нејзини центрифуги да уживаат. Плус, Магичен исто така нуди нешто малку различно со победи кои одат во двете насоки и проширување на диви симболи кои предизвикуваат слободни повторно врти. Сега тоа звучи како магија за нас!
Абра Кадабра спин
Магифицираните ги поканува своите играчи да седнат и да уживаат во личното магично шоу кое го ставаат двајца искусни забавувачи - Illucious and Magicia. Шоуто може да се чини дека е прилично едноставно на површината, но и двата магионичарски ликови наскоро ќе го докажат својот талент за илузија, држејќи серија 15 играчки симболи во состојба на левитација на сцената. Овие пловечки објекти можат да бидат само едноставни кутии со различни бои или икони со блескава ѕвезда, но со секое вртење кое играчот ги прави предметите ќе паднат на земја, за да бидат заменети со сосема нов сет одозгора - исто како Магијата!
И магичните допири не застануваат таму, бидејќи и двајцата илузионисти стојат на двете страни на макари, палки подготвени да ги истакнат сите добитни комбинации што се појавуваат. Овие стрели на светлина и искра ќе зигруваат и заглавуваат преку соодветните линии за исплата, истовремено откривајќи ја наградената награда. Како таква, играта не е само визуелно привлечна и визуелна, туку исто така лесно може да се следи во смисла на разбирање колку пари може да се случи за да победите со секое вртење.
Во поглед на графика, овој слот машина претставува прилично симплистичка тема на магионичар, која се потпира, не оди над табла кога станува збор за дизајнот. Наместо тоа, овој слот машина од Thunderkick го следи современиот тренд на минимализмот, нудејќи едноставен сет на симболи на играта кои се шарени, а не премногу детални и раскошен. Како резултат на тоа, Magicious изгледа чисто, свежо и едноставно да се игра.

Случајни Слободни Слот игри:

Амазонска кралица
Амазонска кралица
Амазон кралица слот е 5 ролна 20 payline G + deluxe онлајн видео слот што е развиена од страна на Вилијамс ...
Играјте слот!
Тројна шанса Хило
Тројна шанса Хило
Целта на Triple Chance HI-LO е едноставна: да се предвиди дали ролна за предење ќе слета на број кој е ...
Играјте слот!
Мит
Мит
Дали сте во митови? Тие ќе ви кажат за моќни богови и за херојски настани. Прикажани онлајн, тие исто така ќе ...
Играјте слот!
Кристално шума hd
Кристално шума hd
Кристално шумски казино слот развиен од WMS е совршен слот, ако сакате да уживате во магијата на ...
Играјте слот!
Видео рулет
Видео рулет
Традиционалната игра на Европскиот рулет е направена уште повеќе возбудена додека играте со нашите професионални круни. Можете да гледате ...
Играјте слот!
Горила оди диви
Горила оди диви
Овој џунгла-тематски слот се одликува со многу добро дизајнирана графика поради 5 ленти, 3 редови и фиксни линии на 25. Развиено е ...
Играјте слот!
Монопол мегаџии
Монопол мегаџии
Монополот Мега Преселување Слот е 5 ленти и 30 линии на исплата слот игра тематските на најпопуларниот одбор во светот ...
Играјте слот!
Joker vegas 4up
Joker vegas 4up
Тука е место за да ги победиме нашите дилери во блек џек, бакарати или тркало на рулет. Џокер Вегас 4 Горе е еден ...
Играјте слот!
0 Коментари

Берберницата несечка


Препуштете се на место на машки чешлање со бесплатно Барбер Магазин Uncut слот во кој има софтвер од Thunderkick. Можете да седат назад и да се одморите во средината на виртуелната берберница додека светот минува надвор од прозорецот. Играјте за вистински парични награди и слободни вртења додека сте Уживајте во виртуелен свет на уживање и релаксација.
Нема да најдете никакви графички прикази за запирање на 3D во овој онлајн слот, но дизајнот е добро извршен со мали допири што го прават пореално. Сенките што минуваат низ прозорецот даваат вистинско чувство да се напиете внатре, и ќе имате шанса да добиете големи парични исплати ако достигнете победничка комбинација. Но, дали оваа игра ќе биде блиска? Еве еден брз пробувам низ Барбер Магазин Uncut видео слот од Thunderkick со основните информации што треба да ги играте.
Снипа ги вашите награди
Со широк спектар на награди на макари, вашата работа ги носат ножиците и брич да го издвојат паричното за себе. Како пастел дизајн, оваа игра не е моментално впечатлива, но по поблиска проверка, играчите ќе го ценат уникатното уметничко дело. Но, восхитувајќи се на графиката нема да добиете никакви награди, така што ќе треба да ги поставите лентите во движење.
Ако не сте се одлучиле за вашата стратегија за победа, можеби ќе сакате да проверите што е заградено во платежната табла. Преземањето на неколку моменти за да ги разгледате понудените награди може да ви помогне да одлучите колку сакате да се обложувате. Постојат ленти на 5 и 40 линии; овие се фиксни, што значи дека не можете да го намалите бројот во игра по спин. Ако играте на ниско ниво, можеби ќе сакате да го ограничите износот што го поминувате секој чекор, но сеуште можете да го постигнете тоа со промена на уделот. Влезната точка е само 0.10 што ќе одговараат на оние кои сакаат да играат на ниско ниво. Високите ролки може да се зголемат до максималниот облог, но во 100.00, тоа е сè уште релативно скромно залог и не може да се жали на оние кои се бркаат со поголеми исплати.

Случајни Слободни Слот игри:

Моќ од тиква
Моќ од тиква
Вештерки, духови и духови - според еден древен мит на Ноќта на вештерките, линијата меѓу царството на живите и ...
Играјте слот!
Сјај
Сјај
Видео спот за Glow се состои од 5 одделни играчки со редови 3, како и 15 фиксни редови за победа ...
Играјте слот!
Изгубен мобилен
Изгубен мобилен
Она што се случи во Вегас умира и се враќа во живот во Вегас - особено со сите оние џекпоти за ...
Играјте слот!
Мега Џокер
Мега Џокер
Мега Џокер игра Упатство Мега Џокер започнува со главната игра каде што специфични комбинации на симболи може да го стартуваат супер метар ...
Играјте слот!
Чили злато
Чили злато
Чили Злато е 5-ролна видео слот машина со фиксни 40 линии. Оваа прекрасна игра со слот се напојува од ...
Играјте слот!
Кралот Артур
Кралот Артур
Слот машини, врз основа на античките легенди и митолошки предмети, секогаш имаат некои посебни атракција за играчите. Затоа, компанијата Том ...
Играјте слот!
Многу на дваесет
Многу на дваесет
Пријатели на класичните "овошни машини" внимаваат: Овие дрски плодови во стилот на стрип треба да слетуваат ...
Играјте слот!
Големиот цар
Големиот цар
Овој слот е напојуван од Microgaming и има 5 ленти, 3 редови и изборни 30 линии. Историскиот руски ...
Играјте слот!
0 Коментари

Токи време


Кој бесплатен казино видео слот вреди да се игра за забава час по час и го носеше коцкар? Па, Thunderkick знае како да ги задоволи дури и најчудните коцкари, ќе ви понудат да играат врвни слотови за забава без даунлоад! Има широк избор на светски најдобри слотови за храбри јунаци и чудовишта, вселенски бродови и долги летови, овошје и животни, па што и да посакате, секогаш можете да го изберите најдоброто за да освоите победа!
Овој пат Thunderkick ви претставува уште една прекрасна креација. Ќе се потсетиме на вашето детство и многу смешни цртани филмови што ги гледавте тогаш. Со смешна музика во позадина ќе заборавите дека всушност играте Токи Време, смешно онлајн слот машина игра од Thunderkick! Играта е за тинејџерски и забавни аниме стилови животни - мачки, крави, ракуни, зајаци, патка сметки, porcupines. Ѕвездите и облаците се секундарни личности. Тие брзо исчезнуваат и се оддалечуваат, додека новиот излегува од дупката, гради ја линијата за исплата и макари. Никој не знае каде исчезнуваат, но веројатно зад ридовите на позадината, каде што сонцето се поставува и се крева, бидејќи ноќта и денот се менуваат цело време! За да ја опишете оваа игра во зборовите 2 - многу убава!
Системот вклучува 5 ленти и 11 линии. Влоговите почнуваат од 10 пени и 100 фунти е на врвот. Тоа не вклучува бонус функција, како функција, но има Диви проширување функција. Дивиот симбол кој се појавува на втората и четвртата лента ви дава одговорност додека не заврши вашата победничка комбинација. Исто така, многу е лесно да се добие победа во оваа игра. Тоа е затоа што вклучува специфично од "победа на двата начини".
Значи, не губат време, во потрага по најдобрите видео слотови на интернет за да играат бесплатно! Не постои подобар начин да се избере Thunderkick, како што многу луѓе не, па ако сеуште имате сомневања, проверете Toki Time и заборавете на сè што сте претходно ги играле!

Случајни Слободни Слот игри:

Свирчиња
Свирчиња
Заедно со племињата 3, слотот доаѓа со карактер кој е меѓу иконите од играта. Самовила ...
Играјте слот!
Ултра топла лукс
Ултра топла лукс
Ултра топло делукс е една од популарните слот-машини од Новоматик. Тоа е супер едноставен слот, јас ...
Играјте слот!
Кинг зајк
Кинг зајк
King Tusk е 5 ролна, 25 payline слот од Microgaming кој може да се игра на сите уреди од само ...
Играјте слот!
Диви скараби
Диви скараби
Најпопуларниот сајт за казино во Велика Британија - King Jack Casino, ви нуди уште еден египетски видео спот наречен Диви Скараби ...
Играјте слот!
Супер забава 21
Супер забава 21
Познат по своите брзи чекори и високи ризици се чувствуваат, Супер Забава 21 е свежо и возбудливо преземање на ...
Играјте слот!
Казино се одржи em
Казино се одржи em
Казино Холдем е куќа игра дизајнирана да се решава од страна на крупие за казино патрони да играат во ...
Играјте слот!
Хансел и ловци за вештерки
Хансел и ловци за вештерки
Играјте Ханстел & Гретел вештерка ловци Слот за слободен и преглед. Ханзел и Гретел вештерки ловци е iSoftBet слот ...
Играјте слот!
Овошје "n" ројали
Овошје "n" ројали
Ако секогаш мислевте дека кралските семејства се малку овошни - тогаш е време да се види дали сте во право ...
Играјте слот!
0 Коментари

Arcader


Arcader Слот Игра Преглед
Arcader е 5-ролна, 3-ред и 15-payline видео слот од Thunderkick, Шведски казино игри развивач. Тоа е слот со бонус игра, и е опремен со функција за слободни фрлања. Одете и уживајте.
Проширувач Симбол и множител на x9
Дивиот симбол ги заменува сите други симболи, освен симболите за Бонус, Мистерии и Експандери. Што се однесува до втората, таа има своја сопствена улога: симболот го проширува ролетот на кој се појавува со симболот потребен за да се комплетира паричната линија на најдобар можен начин. 5, 4 и 3 зелените бонусни симболи доделуваат круг од секој 9 Free Spins, и ги донесуваат заедно множители x1, x3, x9. Ако се вртат повеќе бонусни симболи за време на бесплатните вртења, ќе ви бидат доделени дополнителни мултипликатори. Освен тоа, секој Free Spin може да ве пренесе на бонусната игра со леплива дива на еден од централните ремени на 3.
Мистерија игра Со множител x6
Играта Arcader претставува мистериозен симбол кој ја активира играта на Mystery. 5, 4 или 3 од ова исто така ќе ви дадат множители x1, x2, x6. Во играта Мистерии, ќе мора да собирате мистерија, додека не ги зграби сите, или додека нема празно место. Опсегот на залог тука се протега од 20 центи до € 100, со што вашето коцкање е многу прилагодливо.

Случајни Слободни Слот игри:

Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиер блек џек повеќекратни евра бонус злато
Премиерот Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус GoldPremier Блек Џек Мулти-рака Еуро бонус злато е создавање на Microgaming, дел од Премиер ...
Играјте слот!
Казна престрелка
Казна престрелка
Тој пука, тој постигнува. Публиката оди диви. И ако сте се качиле на игра со казна престрелка, тоа нема да ...
Играјте слот!
Бонус го ослободува дивиот
Бонус го ослободува дивиот
Бонус Deuces WildBonus Deuces Wild е варијација на видео покер дизајнирана од главниот софтверски снабдувач Microgaming. Играта е базирана ...
Играјте слот!
Зомби наспроти навивачи ii
Зомби наспроти навивачи ii
Zombies vs Cheerleaders II е пет-ролна онлајн слот игра од Real Time Gaming. Тоа е еден од неколкуте најчесто играни ...
Играјте слот!
Деко дијаманти
Деко дијаманти
Играчот Just For The Win (JFTW) може да биде прилично нов прилог на постојано растечката колекција на талентирани продуценти, ...
Играјте слот!
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback
Г-дин Cashback е 5 ролна, игра на 15 Payline Video Slots. Како и другите игри за игри, идејата е да се вртат ...
Играјте слот!
Зарове
Зарове
Игра на зарове е една од влоговите во казиното. Работ на куќата е само 1.41%, што е повеќе ...
Играјте слот!
Мумијата греба
Мумијата греба
Играта на Mummy slot обезбедува една од најпознатите фантастично извонредни гејмерски искуства што ги видовме во последните ...
Играјте слот!
0 Коментари

Флукс


на Флукс слот ви дава едно од повеќе надреални искуства што ќе ги имате кога играте во онлајн казино. Замислете серија светло обоени три-димензионални објекти кои лебдат во вселената, полека се вртат постојано и испуштаат триаголни фрагменти од светлината во вселената, додека во прилики се појавува блескава светлина. Овие објекти се симболи на слотот и прават речиси психоделичко искуство.
Графички овој слот е како ниеден друг. Нема такви каиши и самите симболи не се особено спектакуларни, но со бавната ротација и светлината покажува додадена на симболите, овој слот прави визуелен третман. Заедно со слотот има амбиентална саундтрак која е сосема соодветна, што го подобрува искуството уште повеќе. Сепак, зборовите навистина не можат да го направат слот правдата - одете го тоа и ќе дознаете вистински.
Овој слот има особено оригинална бесплатна игра за бонуси, каде дополнителен ред може да се додаде во слотот и ќе добиете способност да победите во двата начини.

Случајни Слободни Слот игри:

Авалон II
Авалон II
Авалон II е видео слот кој всушност е продолжение на оригиналниот слот Авалон, кој беше напојуван од ...
Играјте слот!
Кула потрага
Кула потрага
Подгответе се за целосна забава со онлајн казино игра кула Потрагата. Создадени од истите провајдери кои ни дале Диви ...
Играјте слот!
Џекпот за гладијатор
Џекпот за гладијатор
Внесете го во колосот во овој слот врз основа на хит-филмот Гладијатор. Додека се бориш таму, можеш да победиш бесплатно ...
Играјте слот!
Зарове
Зарове
Craps е еден од највозбудливите на сите игри во казиното. Во било кој казино во земјата, секогаш ќе видите ...
Играјте слот!
Прекрасни коски
Прекрасни коски
Слободни убави коски слотови зеде онлајн казино светот од изненадување кога Microgaming воведе оваа навидум јасна слотови игра да ...
Играјте слот!
Третман на Бејкер
Третман на Бејкер
"Како типично британски како ставање млеко во чај" - ова е како Play'n GO го опишува Бејкерс лек, неговиот многу сладок, ...
Играјте слот!
Nauticus
Nauticus
Ајде да бидеме искрени, поради неговата огромна и експанзивна природа, ние навистина не знаеме какви богатства нè очекуваат среде ...
Играјте слот!
Седум и ленти
Седум и ленти
Најдобрите онлајн игри се тука во CoolCat Casino! Дали сте подготвени за нив? За да го вклучите секое вртење во ...
Играјте слот!
0 Коментари

Овошна основа


Дали некогаш сте слушнале, или играте, овошен нинџа? Тоа е видео игра развиена од Halfbrick и беше издадена во април на 2010 - и беше пуштен и за мобилни уреди и за компјутери. Играта е за режење плодови фрлени во воздухот со повлекување на екран осетлив на допир на уредот со прсти или раце и раце, во зависност од уредот на играчот.
Играта беше брзо пофалена и доби само големи критичари; веќе во септември на 2010, играта беше симната повеќе од 3 милиони пати, неколку месеци подоцна се зголеми на 4 милиони, а со 2011 достигна над 20 милиони превземања - со моментален број на неверојатни 300 милиони луѓе кои го притискаат преземањето копче за нинџа овошје. Играчите чувствуваа дека има одлична играчка вредност и стана една од најпознатите игри во модерната историја на игри за мултиплеер и разни платформи.
Оваа игра само може да биде голема инспирација зад Thunderkick издание, со сличен распоред и игра. Можеби ова е причината зошто овој видео-слот, исто така, е еден од најпознатите добро познати од Thunderkick.
Ние со гордост го претставуваме; Овошна варијанта Видео слот!
Овошни искрисни карактеристики
Значи, како што можеше да се реализира до сега, ова е игра украсена во лебди овошје; црешите, сливата, јагода и портокал се пониски вредни симболи. Поголемите вредни симболи се бананата, грозјето, карамболата, папаја и врвниот играч на играта - змејот. Овие се многу прифатливи кога ги слетуваат, но вредноста, се разбира, варира на облогот што ќе го одберете да го поставите во играта.
Но, ако мислите дека тоа е тоа - тогаш сте апсолутно погрешно! Дури и лебди овошје може да ви даде некои додатоци, овие се предизвикани од неколку дополнителни специјални симболи во облик на срце, метар и многу повеќе. Ние ќе ви кажам сите за карактеристиките подолу!
Овошје искриват бесплатни врти и бонуси
Кога ќе добиете 3 или повеќе од истите симболи во еден чекор, ќе предизвикате победа. Но, кога добивате 4 од истите симболи, добиете портал за повторно враќање на другите симболи, заменувајќи ги со нови. И ако добиете 5 симболи од вид, ќе активирате режим на овошје.
Режимот на овошје: секој симбол што одговара на типот "овошен режим" го активира чекорот 1 во таканаречениот Warp Meter (за кој ќе добиеме повеќе од една минута). Некои од овие чекори содржат динамички Мултипликатори и екстра животи.
Нов Re-спин се доделува кога барем 1 симболот се совпаѓа со типот Fruit Mode освен ако Warp Meter не е полн.
Динамичките множители ќе ја зголемат вредноста за секоја победа се додека не се активираат и нивната вредност е заклучена. Бројот на симболи во победата го одредува зголемувањето на мултипликаторот, направен од десно до лево колку што е можно подеднакво.
Кога ќе активирате дополнително повторно вртење, ако нема симбол кој одговара на типот на овошје. Дополнителниот животен век не гарантира зголемување на чекорите.
Овие мултиплицирани чекори и Re-вртежите се одлични можности за слетување на некои дополнителни победи во Video Frame Warp Video Slot - затоа секогаш чувајте ги во потрага за овие!
Овошна искрена исплата
Fruit Warp е видео слот кој има појава комбинации за победа, и нема стандардни репортажи. Сите победи се активираат и се исплаќаат во согласност со платежната табела, и сите победи за појавување за време на круг се додаваат и се презентираат на крајот од секој круг.
Играта има RTP на 97.0%.
Градина и музика од овошје
Дизајнот и графиката на Fruit Warp се неверојатно едноставни. Во оваа игра нема репортажи, наместо тоа, плодовите симболи понудени во играта се движат на екранот на играта.
Заднината е направена од тропски зелени, со мали меурчиња заокружувајќи го просторот. Пред ова, ќе видите претстојните плодови од сите видови - секогаш 9 симболи видливи на екранот. Начинот на кој овошјето лебди прави еден да мисли дека гравитацијата е во игра - како плодовите се вртат во воздухот, едноставно лебдат.
Анимациите на плодовите се многу добро извршени и може јасно да се види како играта беше инспирирана од озлогласената игра именувана Нинџа овошје. Тоа е забавно и забавно, а уште еден омилен играч од Thunderkick!
За Thunderkick
Thunderkick е прилично млада компанија која развива игри за игри и поврзана гејмерска платформа. Компанијата се наоѓа во Стокхолм, Шведска. Една едноставна цел на Thunderkick е да придонесе за промена во гејмерската индустрија преку подобрување на целокупното корисничко искуство на онлајн казино. Тим го наоѓа Thunderkick со години и години искуство во игри и развој на игри. Целиот развој на играта и развој на платформа се врши во куќа. Thunderkick е воден од страста за развивање на забавни игри и секогаш се стреми да дозволи квалитет да дојде пред количината.
Thunderkick го дефинира својот сопствен стил со создавање на совршена рамнотежа во игрите што ги произведуваат одлична графика и одлични анимации. Тие даваат квалитетни игри - вид игри што ние како играчи ќе уживаме. Thunderkick создава видео слотови кои вредат да се играат. Тие секогаш нудат токму она што го посакува пазарот и што им е потребно на коцкарите и на операторите. Тие го прават тоа со многу страст. Нивната цел е едноставна - да се создаде едно од најголемите игри во светот.

Случајни Слободни Слот игри:

Арапската роза
Арапската роза
Арапски Роуз е пет ролна, четири ред, и 40 линија за исплата линија видео. Концептот на оваа игра е базиран ...
Играјте слот!
Бангкок ноќи
Бангкок ноќи
Бангкок ноќи се напојува со NextGen Gaming и е 5 ролна, 20 payline игра која може да се репродуцира од 20p ...
Играјте слот!
Тивка трчање
Тивка трчање
Тивки работи. Уживајте во видеоснимката за Silent Run од Net Entertainment (NetEnt) која ги става играчите во срцето на ...
Играјте слот!
Одмаздата на говорницата е мобилна
Одмаздата на говорницата е мобилна
Секој омилен Ацтеков шеф, Rook, е повторно во оваа неверојатна 5 ролна, 25 линија Cascading Reels слот машина ...
Играјте слот!
Двојна среќа
Двојна среќа
Иако нашата страница се фокусира на бесплатни слотови, добиваме многу барања за вистински пари казино совети. Значи, ние ...
Играјте слот!
Сунтид
Сунтид
SunTide е шарено видео слот со 9-payline кој работи на софтверската платформа Microgaming. Слот ги вклучува класичните овошни симболи ...
Играјте слот!
Парични пари сирени
Парични пари сирени
Пари пари Сирени преглед од страна на сите бесплатни чипови февруари 1, 2019 пари Пари сирени онлајн видео слот машина е ...
Играјте слот!
Титани на сонцето хиперион
Титани на сонцето хиперион
Титани на Сонцето: Хиперион е Microgaming придвижуван видео-слот со ролни 5 и 15 платни линии. Овој слот е инспириран ...
Играјте слот!