Ву долг џекпот


Ву Лонг слот првично беше објавен од Playtech како "сезонски слот" (како што сакаме да ги нарекуваме) започна да се совпаѓа со Кинеската Нова Година. Playtech јасно ја направи мисијата да го прошири својот асортиман на слоеви со азиски теми, а Wu Long слот е само една од игрите што се наоѓа во таа категорија со изглед и чувство дека рудниците се популарни икони на традиционалната кинеска култура, како што се фенери , змејови и пагоди. Освежено со прогресивна награда за џекпот за да стане Ву Лонг Джакпот, што може овој свечен слот да ви донесе во нова година на просперитетна игри?
Под нејзините празнични украси, јадрото на игри на Ву Лонг Џекпот е изградено на пет-ролна, дваесет и пет основи на payline. Опциите за обложување ви дозволуваат да ја прилагодите вредноста на монетата и колку линии се активни по вртење и жонглирањето на овие ти овозможува да бирате во стапки помеѓу минималниот влог од £0.01 до високо-тркалачки £ 500 по спин.
Подоцна ќе го покриеме прогресивниот дел од жалбата на Ву Лонг слот, но нејзината платежна табела нуди фиксен џек-покер од 2500 пати, кога вашата линија би требало да има пет случаи на симбол со највисока плата на активната платежна линија. За симболите на карактеристиките, Ву Лонг ги задржува работите супер едноставно со комбинирање на улогата на Scatter и Wild во својот Змејски симбол, давајќи му огромна моќ не само да генерира победи од својата моќ да ги замени сите други симболи, туку и да активира бонус .
Бесплатниот бонус на Ву Лонг Джекпот започнува со дванаесет бесплатни игри ако се појават три или повеќе симболи на Змејот во поглед на основата. Додавајќи дополнителен пожар на овие freebies, Змеј симболот, исто така, создава повеќе можности за големи победи во овој бонус, бидејќи тоа може да предизвика дополнителни врти и применуваат зголемување на мултипликатори да победи треба да се појават две или повеќе случаи по спин.
Мултипликаторот може да се засили до x6 во овој круг, и со теоретски бескрајни бесплатни игри што можат да се добијат од retriggers, очигледно е дека оваа игра е многу популарна кај играчите на овој слот.
Конечниот петардист во прославите на Ву Лонг Джакпот е нејзината прогресивна награда, случајно поттикната, Џекпот на змејот. Ова може да се случи во секое време за време на играта, без оглед на вртежниот резултат, ниту влогот, иако е поголем уделот, толку е поголема веројатноста што ќе ја активира функцијата. Еднаш во внатрешниот светилник на Змејот Джекпот, еден круг на тркалото на среќата ќе определи кој степен од своите четири прогресивни награди ќе победиш.
Секако дека Златен змеј е најпосакуваната награда со свој тенџере почнувајќи од £ 20,000 и има здрава шанса од една во десет дека вашиот вртеж на тркалото ќе ве приземјува со својата среќа.
Ву Лонг Џекпот е уште еден азиски тематски слот од Playtech кој нема да ве гушнат со иновативни карактеристики, меѓутоа тоа е привлечна презентирана игра, а карактеристиките што ги вклучува вклучуваат многу возбудувања за извршување на резултатите од неговата платежна табела.
Додајте во потенцијалот што го нуди за да освоите голем од својот прогресивен џекпот и сето тоа е замена за да биде тематскиот онлајн-слот кој ги има сите клучни состојки за да ги задржи многу играчи среќно вртејќи ги своите пет ленти.

 

Случајни БЕСПЛАТНИ игри во казино:

 

Ву долг џекпот Ажурирано: Јануари 17, 2019 автор: Амир Бери

содржина