Топ 10 страници за казино преку Интернет во Хонг Конг

На Хонг Конг не му недостасуваат забава. Сепак, коцкањето преку Интернет останува предност од милиони. Што друго има да ги изненади играчите на ХК?

Bonus.Express подготви список со 10 најдобри казина на интернет за да се игра во Хонг Конг. Без разлика дали сте Когер Конгер или посетител, не двоумете се да се консултирате со нашата веб-страница за најбезбедни казина, најлуксузните бонуси и џекпотот што паѓаат од ум од највисокиот список на казина во Хонг Конг!

Топ 10 страници за казино преку Интернет во Хонг Конг со бонуси FRESH!

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус € 1600

Бонус за добредојде од 100% до 500 €

Исплата 98.70%
Вкупен бонус $ 500

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 300

$ 1000 бонус + 300 Бесплатни врти!

Исплата 97.34%
Вкупен бонус $ 1000

600 € КАСИНО ДОБРЕДОЈД БОНУС ПАК

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 600

100% Бонус за натпревар до 250 фунти

Исплата 98.21%
Вкупен бонус £ 250

100% на првиот депозит до 200 €

Исплата 98.32%
Вкупен бонус € 200

Казино бонуси од 29 казина

Исплата 97.86%
Вкупен бонус $ 1000

100% до 100 € + 100 бесплатни вртења

Исплата 97.81%
Вкупен бонус € 100Околу првите 10 страници за казино преку Интернет во Хонг Конг со огромни бонуси!

Како ги наоѓаме најдобрите онлајн казина во Хонг Конг

Нашите експерти следат строг процес на истражување за да ги утврдат најдобрите онлајн казина во Хонг Конг. Но, како да го сториме тоа? Еве, ние ќе објасниме што бараме пред да ја потврдиме страницата како едно од најдобрите онлајн казина во Хонг Конг.

Безбедност и безбедност

Никогаш не треба да се грижите за губење на вашите средства во нелегитимно казино, поради што секој од казината што ги разгледуваме е 100% безбеден и доверлив. За да се квалификува, казиното мора да има лиценца за коцкање. И сите казина на Хонг Конг што ги разгледуваме имаат докажано учинокот за брза исплата на победничките играчи.

Начини на плаќање преку Интернет за играчи во Хонг Конг

Знаеме дека сакате брзо да пристапите до вашите средства, без разлика дали тоа е преку е-паричник на работната површина или ќе се повлечете на вашиот паметен телефон. Бараме начини на плаќање кои им се достапни на играчите на Хонг Конг конкретно. Ако забележиме опции како што се WeChat Pay, AliPay и UnionPay, казиното ќе се рангира повисоко на нашата онлајн директориум за казина во Хонг Конг.

Избор на игри во казино да се играат

Колку е поширок изборот на достапни игри, толку е поголема веројатноста да се направи нашиот список на најдобри онлајн казина во Хонг Конг. Интернет-слотовите играат голема улога во нашата одлука; тие се неверојатно популарни и прилично слични на пачинко, што ги прави многу значајни за гејмерите во Хонг Конг. Ние, исто така, проверете изборот на онлајн казино игри како baccarat, pai gow и sic bo, плус игри со дилер во живо. И нашите експерти секогаш ги тестираат на повеќе уреди, за да имате непречено искуство со играње игри на вашиот мобилен или работна површина.

Најдобри бонуси за Хонг Конг

Ако се придружувате на ново онлајн казино, природно ќе ја сакате максималната вредност - затоа ние ловиме казина со големи бонуси. Ова значи дека можете да уживате во сите игри што ги имаат најдобрите онлајн казина во Хонг Конг, без да потрошите повеќе отколку што треба.

Одлична служба за корисници

Многу од нашите играчи имаат предност кога станува збор за кинески или англиски, па затоа претпочитаме агенти за услуги на клиентите со двојазик. Ако казино преку Интернет во Хонг Конг нуди поддршка на двата јазика, поверојатно е да се искачи нагоре на нашата листа. Се разбира, тие ќе треба да бидат и пријателски и познавања.

Но, со неколку препорачани казина преку Интернет, како знаете кое е најдобро за вас? Ако не сте сигурни, изборот на игри е секогаш добро место за почеток.

Нашиот Водич за најдобрите сајтови за казино во Хонг Конг

Со толку многу оф-шор казини кои сакаат да привлечат високи ролери од Хонг Конг, ќе бидете расипани по избор кога станува збор за избор на казино преку Интернет. Веб-страниците за казино HK се познати дарежливи кога станува збор за понуди за добредојде, но тие нудат многу повеќе од само планина од бонуси.

Нашите експерти го разгледаа секое казино преку Интернет кое прифаќа играчи на Хонг Конг. Вооружени со список со проверки сè до нивната рака, нашите искусни рецензенти следат список со критериуми за да утврдат кои казина на Интернет-казините во Хонг Конг се кремот на земјоделските култури. Некои од многуте фактори што ги разгледуваме вклучуваат:

  • Добредојдени понуди и промоции - Најдобрите страници за казино во Хонг Конг се натпреваруваат едни против други, нудејќи бонуси за намалена вилица. Треба да бидете пречекани со голем бонус за депозит, но и условите треба да бидат фер. Бесплатни врти и бонуси за депозит, исто така, ги нудат многу страници.
  • Избор на игри во казино - Без разлика дали сте расположени за Mahjong или слотови, треба да бидете расипани по избор кога станува збор за лоби на игра. Во живо казино игри се многу популарни во казина во Хонг Конг онлајн. Можете да заземете виртуелно место на табелите на Сици Бо, или наместо тоа, да ја испробате среќата на Змеј тигар.
  • Број на банкарски методи - Важно е вашиот префериран банкарски метод да биде наведен во благајната. Без разлика дали сакате да ги депонирате вашите договори од Хонг Конг преку кредитна картичка или Bitcoin, треба да можете да го направите тоа брзо и лесно. Ние, исто така, ги разгледуваме банкарските граници за да бидете сигурни дека се разумни.
  • Лиценци и мерки за безбедност - Само затоа што онлајн казино во Хонг Конг не е лиценцирано од локалната власт, не значи дека не треба да барате лиценца. Покрај лиценцирањето, ние гарантираме дека казиното користи технологија за криптирање и бараме мерки како автентикација со два фактори (2FA).
  • Канали за поддршка на клиентите - Треба да биде лесно да стапите во контакт со пријателски и познавачки агент за поддршка без оглед на тоа казино припаѓате. Најдобрите онлајн казина во Хонг Конг нудат 24/7 поддршка преку е-пошта, телефон и разговор во живо на повеќе јазици за да ви помогнат во какви било проблеми.

Странски страници работат во територијата

Како и во остатокот од Кина, не постои регулаторна рамка за коцкање преку Интернет во Хонг Конг. Тоа значи дека е нелегално секој да управува со казино преку Интернет во Хонг Конг. Сепак, тоа не значи дека ваквите страници не се гледаат тука - тоа е само дека сите се базираат на странски земји. И бидејќи владата не покажа интерес за запирање на поединците да играат на овие веб-страници, овие прекуокеански оператори го гледаат ова како на сив пазар, каде што можат да понудат игри и покрај недостатокот на систем за лиценцирање.

Изборот на онлајн казина во Хонг Конг кои се наоѓаат овде е информиран за овој недостаток на регулатива: додека има многу многу реномирани компании кои дозволуваат нивните игри да се играат тука, другите големи имиња во индустријата остануваат надвор, избирајќи да се држат до регулираните пазари (ова особено важи за јавните компании). Сепак, веројатно ќе најдете страници со софтвер од која било од следниве брендови додека играте тука:

Ограничено правно игри, но широко достапно

Слично како во Кина, обложување има долга и историска историја во Хонг Конг. Додека локалната самоуправа никогаш не сакаше да ја запре оваа активност во целост, тие имаа интерес да го контролираат обемот на индустријата без да им го отежнуваат граѓаните да уживаат да стават облог тука и таму. Таа желба довела до усвојување на Уредбата за коцкање, во 1977 година, која денес управува со тамошната индустрија.

Според сегашниот закон, на територијата нема казина засновани врз земја. Како и да е, има бродови за крстарење со бродови кои се качуваат во градот, а потоа патуваат надвор во меѓународните води пред да земат какви било облози.

Областите од тула и малтер се разгледувале овде, но биле одбиени од страна на владата во неколку наврати. Преовладувачката мудрост се чини дека секој обид да се натпреварува со Макао би бил глупав, а сите придобивки би биле надминати од социјалната штета што ја предизвикуваат проширените опции за игри.

Веб-страниците за онлајн казино во Макао работат на сличен начин како оние што им се достапни на жителите на Хонг Конг, иако владата на Макао призна дека не постојат закони за коцкање преку интернет и воопшто преземаат многу порелаксиран пристап кон коцкањето.

Топ 10 страници за казино преку Интернет во Хонг Конг Ажурирано: Јуни 9, 2020 автор: Дејмон

содржина

Поврзани бонуси:

среќен крек казино 100 бесплатни врти