Топ 10 унгарски веб-страници за казино преку Интернет

Унгарскиот пејзаж за казино преку интернет е пример за тоа како локалните власти можат да одржат монопол и покрај интервенцијата од ЕУ. Без надеж дека ќе види либерализиран пазар, Унгарија брзо го сврте вниманието кон меѓународните брендови. Кога барате прекрасно казино преку Интернет, Унгарија можеби не е најлесниот регион во светот да го најде. Затоа, ние собравме список на веб-страници кои не само што прифаќаат унгарски играчи, туку и испорачуваат HUF валута како стандард. Хек, некои од нив дури нудат веб-страница и поддршка на клиентите на унгарски!

Топ 10 унгарски веб-страници за казино преку Интернет со бонуси FRESH!

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

СВЕТСКА ВОДНА ОНЛАЈН ПРОГРАМА ЗА ЛОЈАЛНОСТ НА КАЗИНО!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус €5000

Сврти до € 200/100 $ + XNUMX

Исплата 98.24%
Вкупен бонус € / $ 200

Депозит 10 € и играјте со 70 €

Исплата 97.74%
Вкупен бонус €10

Вашиот подарок до 100 евра бесплатно!

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €100

77 Бесплатни вртења + 100% до 200 УСД

Исплата 98.09%
Вкупен бонус $200

$ 1,500 бонус + 300 слободни врти

Исплата 98.29%
Вкупен бонус $1500

Казино бонуси од 29 казина

Исплата 97.86%
Вкупен бонус $1000

€ 800 бонус

Исплата 98.44%
Вкупен бонус €800

Депонирајте 100 € и играјте со 200 € + 50 бесплатни вртења

Исплата 97.89%
Вкупен бонус €200

$ / 500 € бонус и 140 бесплатни вртења!

Исплата 98.06%
Вкупен бонус $ / € 500Околу првите 10 унгарски страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Коцкање преку Интернет во Унгарија: Дали е тоа легално?

Да, играњето во онлајн казино во Унгарија е легално од 2017 година. Го споменавме датумот 1991 погоре, тоа беше година кога казината од тули и малтер стана легална. Оттогаш, во земјата се отворија повеќе од 10 коприва казина, и благодарение на нивните лоби активности, коцкањето преку Интернет стана правно. Законите за коцкање преку Интернет во Унгарија се Закон за игри на среќа и Закон за лотарија. Лотаријата (и спортското обложување) е организирана од официјалниот „Серенцесјеткек Зрт“. (Игри на среќа) регулаторното тело, но секој што ги исполнува условите може да добие лиценца и да отвори он-лајн казино во Унгарија. Најважните работи што треба да ги знаете во овој поглед се:

  • Легалното време на коцкање преку Интернет, Унгарија е 18 години.
  • Лиценцата за веб-страниците на казино преку Унгарија е ефективна 10 години.
  • Апликантот може да основа продавница во странство, но тој / таа мора да го одржува
  • финансиски записи во унгарска банка.
  • Лиценцата чини до 10.000.000 HUF

Нема посебна такса и / или лиценца за мобилни казина, доколку подносителот на барањето има лиценца за коцкање преку Интернет, тој / таа може да понуди ios казина и андроид казина

Накратко, законите за коцкање во Унгарија се толку либерални како што добиваат и е меѓу земјите што овозможуваат коцкање преку Интернет без никакви ограничувања. Прописите на Унгарија исто така им овозможуваат на играчите да отворат сметки во оф-шор казина и да играат, унгарската влада не цензурира никакви веб-страници во странство. Коцкањето е навистина бесплатно и можете да играте каде и да сакате.

Кои се најдобрите казино на Интернет во Унгарија?

Со оглед на тоа што коцкањето е легално и потполно бесплатно, има многу унгарски казино сајтови од кои можете да изберете (и исто така и мобилни казино во Унгарија). Постојат два начини да го пронајдете најдоброто онлајн казино Унгарија: можете или да ги пробате еден по еден, да изгубите пари и време во процесот; или можете да изберете една од нашите места за казино во Унгарија, кои се рачно избрани и тестирани од нашиот персонал. Сите веб-локации подолу се унгарски пријателски онлајн казина и тие ги нудат сите свои бонуси и игри на унгарските играчи без ограничување. Бидејќи одговорот на прашањето „дали онлајн казиното е легално во Унгарија“ е да, можете да изберете кој било од нив за забавно и профитабилно коцкање авантура. Ние ги избравме само најдобрите и најбезбедните казина за вас: сите се лиценцирани од реномирана агенција (како што се Malta Gambling Authority и Curacao eGambling) и ги нудат најдобрите игри со бонуси. Можете исто така да ги прочитате нивните критики и да дознаете повеќе за секое казино. Наоѓањето на лиценцираните интернет казина во Унгарија никогаш не било толку лесно: искористете ја нашата листа и почнете да се коцкате без да губите време!

Историјата на индустријата за коцкање преку интернет во Унгарија

Унгарија е навистина пионер во однос на легализираното коцкање. Спортските обложувалници и игрите во казино се легални во земјата од 1991 година. Законот со кој се уредуваат овие активности едноставно се нарекува „Закон за коцкање“.

Сепак, до 2017 година, сајтовите за казино преку интернет Унгарија не беа дел од овој закон: Законите за коцкање преку интернет во Унгарија не стапија во сила до крајот на 2017 година.

Повеќе од 25 години, само коцкањето во земја и спортското обложување беа легални. (И поради некоја причина, обложување на коњи - Унгарците сакаат облози за коњи.)

Во моментов има 9 казина од тули и малтер во земјата. 5 од нив се наоѓаат во Будимпешта, главниот град на Унгарија. Другите се расфрлани помеѓу Дебрецен, orер, Сопрон и Нинрегија.

Даноците за коцкање, всушност, се голем дел од приходите на земјата и владата активно ги поддржува. Но, поради некоја причина, тие не ги сакаат толку многу казино преку интернет.

Всушност, тие не ги легализираа страниците за онлајн казино Унгарија до 2017 година, а не пред тоа да станат задолжителни заради пресудата на Европскиот совет.

Коцкање преку Интернет во Унгарија: Дали е тоа легално?

Да, сајтовите за коцкање преку Интернет во Унгарија се легални од 2017 година. Ова всушност беше доста чудно патување.

Владата не планираше да се направи законско коцкање преку Интернет, но локалните казина со цигли и минофрлачи лобираа и за легализирање на онлајн казината, па дури и се жалеа до Европскиот совет (ЕК).

Веб-страниците за онлајн казино Унгарија станаа легални поради пресудата на ЕК, не затоа што владата тоа го посакуваше. Во секој случај, од последните 2 години, секоја компанија може да постави казино преку Интернет во Унгарија, или да ги нуди своите услуги од странство.

Двете опции се можни и поддржани, се додека финансиските записи на страницата за казино се чуваат во границите на земјата. Правната возраст за коцкање во Унгарија е 18 години и сите оператори добиваат лиценца за да ги нудат своите услуги. Говорејќи за кое…

Закони за онлајн казино во Унгарија

Според Законот XXXIV од 1991 година за коцкање операции, овие игри во казино можат да бидат организирани само од страна на компанија за концесија која има право да управува со казино на копно. Последица на ова правило е што станува потешко да се добие унгарска лиценца за казино преку Интернет и, заклучно со август 2019 година, во Унгарија нема интернет-страници за казино преку Интернет.

Сепак, постојат бројни меѓународни платформи кои прифаќаат Унгарци, па дури и имаат веб-страници на нивниот јазик. Понатаму, на играчите им се нуди поширок спектар на игри за да изберат и подобри можности, како што се бонуси за онлајн казино и промоции преку казино преку Интернет.

Начини на плаќање преку казино преку Интернет во Унгарија

Постојат неколку начини преку кои коцкари може да депонира и повлече добивки. Секако, за да можат операторите да продолжат да им обезбедуваат безбедни и фер средини, секоја парична трансакција мора да биде целосно транспарентна. На овој начин вообичаено се прифаќаат кредитните и дебитните картички на VISA и MasterCard. Но, постојат и други алтернативи кои се исто толку ефикасни. Тие вклучуваат Skrill, Neteller или Paysafecard. И иако ecoPayz е достапен во Унгарија, не е можно да се вршат трансфери поврзани со коцкање користејќи го овој е-паричник во земјата. За повеќе информации, консултирајте се со директориумот за прегледи на онлајн казино.

Интернет-страници за казино кои прифаќаат HUF

Поради недостаток на домашна понуда, има многу оператори кои го таргетираат унгарскиот пазар. Како резултат, можно е да се пронајдат веб-страници за казино преку Интернет кои прифаќаат HUF, што им овозможува на коцкарите да бидат ослободени од надоместоците за конверзија.

Топ 10 унгарски веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 1, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

казино wizbet