Топ 10 веб-страници за казино преку интернет во Јамајка

Законите за коцкање во Јамајка беа ажурирани во 2012 година со воведувањето на Законот за казино игри.

Сега, оваа прекрасна нација на островот Карибите е дом на 12 казина на копно и спортска книга за тули и малтер.

Комисијата за игри на казино е надлежна за лиценцирање и спроведување на регулативите.

Интернет-индустријата за обложување е исто така жива и добра, но таа е легално достапна за нерезиденти.

На граѓаните на Јамајка им е забрането да се забавуваат, но властите не ги казнуваат оние што учествуваат.

Спортските обложувалници во Јамајка сè уште можат легално да постават облози со книгата за учење во земја.

Топ 10 веб-страници за казино преку Интернет во Јамајка со бонуси FRESH!

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус € 3000

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $ 400

Бонус од натпревар од 200%. До 500 € бесплатни врти

Исплата 97.93%
Вкупен бонус € 500

Депозит 10 € и играјте со 70 €

Исплата 97.74%
Вкупен бонус € 10

€ 1000 БЕСПЛАТНО

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 1000

Вашиот подарок до 100 евра бесплатно!

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 100

100% бонус до $ 200

Исплата 98.17%
Вкупен бонус $ 200

Пакет за поздравување 1000 $ + 100 вртења!

Исплата 97.90%
Вкупен бонус $ 1000

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £ 100

100% до 200 € + 15 вртења во готовина

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 200Околу Топ 10 веб-страници за казино преку Интернет во Јамајка со огромни бонуси!

Кога станува збор за секторот на онлајн казино, владата на Јамајка сега подготвува нова регулатива која ќе им овозможи на локалните жители да се коцкаат на Интернет. Во исто време има многу меѓународни веб-страници за најдобри казино кои ги поздравуваат посетителите од оваа земја. Но, треба да се направи разлика помеѓу местата за казино во Јамајка со низок и висок квалитет.

Ако сакате да дознаете за најдобрите онлајн казина за играчи на Јамајка, проверете го нашиот список на платформи за коцкање што ги поздравуваат посетителите од оваа земја од Карибите. Покрај тоа, ние ќе ви ги покажеме сите критериуми што се користат за да се избере најдобриот интернет-казино коцкари со седиште во Јамајка, каде што можат да играат.

Подолу ќе ви ги кажеме сите потребни правни информации за коцкање преку Интернет, коцкари со седиште во Јамајка, треба да ги знаете пред да започнете да коцкате на Интернет овде. Во нашиот водич, ние исто така ќе ви кажам за тековните тенденции во iGaming секторот кои ќе го дефинираат начинот на кој јамајканските места за казино преку Интернет ќе се развиваат во иднина. На пример, ќе можете да разберете подобро како во онлајн казино Јамајка вистинските пари (т.е. JMD) постепено се дополнуваат со биткоин, алткоин и други популарни криптовалути.

Коцкање во Јамајка

Популарната туристичка дестинација на Карибите на Јамајка има комплексен законски код во врска со коцкањето, а некои форми се легални, додека други се забранети. Земјоделските казина се легални веќе некое време, но само од 2010 година легално може да понудат игри со маса. Казината сега можат да понудат игри со маса, но мора да бидат лоцирани во хотелите што нудат минимум 2,000 соби.

Коцкањето преку Интернет е нелегално за граѓаните на Јамајка. Сепак, владата издава лиценци за давателите на игри преку интернет за коцкање кои им служат на странските клиенти. Покрај тоа, објавено е дека многу Јахјаѓани користат илегални веб-страници за коцкање преку Интернет.

Коцкање преку Интернет во Јамајка

Комисијата за обложување, игри и лотарии од Јамајка им издава лиценци на давателите на казино преку Интернет. Сепак, во моментов е нелегално граѓаните да се коцкаат преку Интернет. Сепак, многу Јахјајани користат нелиценцирани и странски управувани коцкари, и покрај тоа што се нелегални.

Веб-страниците со лиценца за дома може да им служат само на странските клиенти. Пријавено е дека во моментов има само едно место за коцкање лиценцирано во Јамајка, покер свет.

Топ 10 веб-страници за казино преку интернет во Јамајка Ажурирано: Јуни 3, 2020 автор: Дејмон

содржина

Поврзани бонуси:

бесплатни игри во казино на линија