Топ 10 холандски веб-страници за казино преку Интернет

ЗОШТО ИГРАТЕ НАШИТЕ ПРЕПОРАБОТНИ ОСНОВНИ КАСИНОС?

Холандските страници за казино што ги имаме се целосно тестирани и оценети од нашите професионалци. Имаме само он-лајн казина кои имаат најдобра репутација и се целосно лиценцирани и регулирани. Повеќето игри во казино и софтвер на интернет-страницата за коцкање што ги наведуваме, се достапни на холандски јазик. Добивате исклучителна услуга и поддршка на клиентите со бесплатни телефонски броеви, разговор и е-пошта.

ВРВНИ КАЗИНОСИ НА ОДНИЦА

Оваа листа ги претставува врвните холандски страници за казино преку Интернет. Овие веб-страници за коцкање преку Интернет се добро воспоставени на холандскиот пазар и го нудат најдоброто целокупно искуство за играчи од Холандија. Прочитајте ги нашите прегледи или започнете ја играта денес користејќи ги врските што се наоѓаат на списокот подолу.

Топ 10 холандски веб-страници за казино преку Интернет со бонуси FRESH!

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

СВЕТСКА ВОДНА ОНЛАЈН ПРОГРАМА ЗА ЛОЈАЛНОСТ НА КАЗИНО!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус €5000

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $400

2400 € Добредојдовте бонус

Исплата 97.81%
Вкупен бонус €2400

400 + 120 € бесплатни вртења

Исплата 98.12%
Вкупен бонус €400

77 Бесплатни вртења + 100% до 200 УСД

Исплата 98.09%
Вкупен бонус $200

€ / 250 $ плус 50 бесплатни вртења

Исплата 97.97%
Вкупен бонус € / $ 250

100% до 200 € + 15 вртења во готовина

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €200

Кешбек 20% + автоматски готовина!

Исплата 97.54%
Вкупен бонусОколу првите 10 холандски страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Правно пресврт

Одлуката за добредојде на компаниите за коцкање со седиште во странство во Холандија е нешто слично во споредба со претходното законодавство, кое се обиде да ги спречи холандските играчи да се обложуваат преку Интернет. Од 1970-тите, сите форми на играње во казино во Холандија се контролирани од државното казино Холандија, кое управува со 14 казина од тули и малтер во земјата. На холандските играчи законски им беше дозволено да играат Блек Џек, рулет, покер и неколку други игри во стилот на Вегас во овие установи многу години. Секторот за спортско обложување е монополизиран од две компании: Де Лото, која се занимава со сите спортови, освен со коњски трки; и Scientific Games Racing BV, која се грижи за трки со коњи. Toto.dl (сопственост на De Lotto) е единствената спортска книшка со лиценца да ги нуди своите услуги онлајн на холандските клиенти. Во 2006 година на Holland Casino му беше доделена лиценца да обезбедува онлајн казино заедно со своите копнени услуги, но тоа траеше малку подолго од една година. До 2008 година, холандскиот парламент гласаше против нацрт-законот за продолжување на лиценцата за уште три години. Исто така, гласаше против предлог-законот за регулирање на ограниченото коцкање на интернет. До 2011 година, Холандија почна да истражува начини за развој на нова законска рамка за справување со е-игри. Секретарот за безбедност и правда призна дека холандските граѓани ги игнорираат законите и дека новиот закон ќе овозможи поголем надзор. Меѓутоа, во 2012 година, холандскиот Врховен суд пресуди дека забраната за онлајн игри не е во спротивност со законот на ЕУ за слободно движење на услуги, и од банките беше побарано да ги блокираат трансакциите поврзани со коцкарски операции во странство. Бидејќи оваа политика не беше применлива со закон, повеќето банки едноставно одбија, а до 2013 година холандската влада ја објави својата намера да го либерализира пазарот и да им додели лиценци на странски оператори за прв пат.

Измените се менуваат

Новите прописи стапија на сила од јануари 2015 година со воведен данок од 20% на вкупниот приход за операторите. Ова предизвика возбуда бидејќи е помалку од сегашните 29% што се наплаќаат за услугите од копно. Сепак, се смета дека е неопходно да им се овозможи на казината да нудат игри и исплата кои се конкурентни на нелиценцирани сајтови. Исто така, сугерираше дека ќе има задолжителен придонес од носителите на лиценцата во фонд кој ќе помогне во поддршката на проблематичните коцкари, а исто така ќе воспостави стратегии за следење на играчите и потенцијално ограничување на нивната употреба преку националниот регистар на коцкари.

популарни NetEnt Казино игри во Холандија

Тоа е омилен играч на слот со стотици игри кои во одреден момент беа најголеми хитови. Холандските играчи на казино ги сакаат другите слот играчи од сите од целиот свет се длабоко во нив, но тие не се во редовните, како на пр Активните, Џек и Beanstalk и Потрагата на Гонзо. NetEnt игра витална улога за посетителите на казино во Холандија, но не поради неговото портфолио на автомати, туку поради нивните игри на маса, кои се „забрането овошје“ за холандските играчи на казино. Во основа, можете да ги најдете игрите на NetEnt во секое онлајн казино кое прави напори да успее, да остане успешен и да продолжи да расте понатаму. Тие станаа главен производ за двата оператори кога нудат бесплатни вртења на слотови, бонуси за добредојде, вртења без депозит и за страствените играчи на слот кога сакаат да го подигнат игрите на следното ниво.

Во живо казино игри за холандски играчи

Општо, постојат два типа на играчи, играчи на слот и игри со табели. Виртуелните игри со маса се шармантни на свој начин, но игри со казино во живо се оние што ги примаат сите страствени играчи на рулет и блек џек. Одредени онлајн казина не нудат Еволуција Игри на игри на нивните холандски клиенти, затоа мора да им препорачаме игри на казино за дилер на NetEnt Live. Иако немаат Baccarat на нивното мени, тие можат да ве одведат на големи растојанија. Нашиот личен фаворит што доаѓа од студиото во живо на NetEnt е Common Draw Blackjack, кој ги отстранува сите ограничувања на седиштата на масата! Сними со видео во целосна HD, професионални дилери во живо и флексибилни граници на табели, што повеќе можете да побарате? Покрај тоа, можете да пристапите до некои од нивните игри на мобилен телефон. Игрите на NetEnt Live можеби не се единствената опција кога станува збор за игри со дилери во живо, но сигурно е дека е најдобра!

Холандски апликации за мобилни казино

Земете ги омилените игри со слот, вашите омилени игри со маса и побарајте ги сите бонуси што ги задоволувате, без оглед на вашата локација. Вашиот Android паметен телефон, вашиот iPhone или кој било друг мобилен уред што можеби го имате е практично преносно мобилно казино. Сè што ви треба е едно место. Играчите во Холандија кои играат игри со мобилни казино се мнозинство, и тоа од многу добра причина. Можете да „направите“ игри преку Интернет за време на патувањето во автобусот / возот, за време на паузата за кафе, во основа, во секое време кога сакате, сакате, како да играте казино игри за вистински пари. Сега, не можете да преземете која било апликација Android Mobile Casino во Холандија, заради политиката на Google за игри. Но, постојат казина кои нудат апликации за казино со Android, кои мора да се преземат рачно од веб-страницата на казиното. Како и да е, апликациите за моментална игра со мобилни мрежи се скоро целосно преземени. Со други зборови, не мора да се борите за преземање на споменатите апликации. Нуркајте во библиотеката за игри во казино веднаш штом ќе го направите вашиот прв депозит!

Најдобри холандски онлајн казина

Најдобрите онлајн казина нудат иновативни нови страници, нови функции и трендови. Најдобрите холандски онлајн казина ги ставија играчите на први нудејќи промоции како што не се бонуси за депозит, бонуси за депозити и бројни промоции. Како што се појавуваат најновите казина, тие прават сé што е можно за привлекување на нови бизниси на конкурентен пазар. Новите онлајн казина генерално нудат подобри бонуси од нивната конкуренција. И покрај тоа што овие казина се безбедни и безбедни, некои играчи се толку претпазливи што нема да играат на поновите казина. Постојат неколку важни аспекти на избор на ново казино преку Интернет. Казиното мора да биде соодветно регулирано и лиценцирано од реномиран орган. Поголемиот дел од сопствениците имаат бројни казина преку Интернет. Обезбедување на добра репутација е важно. Добро казино ќе прифати широк спектар на начини на плаќање. Интернет казиното исто така треба да ги награди своите играчи со план за лојалност, тековни промоции и добри бонуси. Новите игри треба да се додаваат постојано за да се осигурат дека играчите уживаат во традиционалните игри на маса, игри во живо, џекпот и класични слотови. Кога онлајн казино е во деловно работење десет години или повеќе, тие ја стекнаа поддршката и довербата на нивните играчи. Исто така, постојат многу добри причини да се приклучите на ново онлајн казино. Ова вклучува:

 •  Иновативен дизајн
 •  Слот за турнири
 •  Поголеми поздрави бонуси
 •  Социјално игри и гејмификација
 •  Побрзи повлекувања
 •  Подобар избор на игри
 •  ВИП програми и планови за лојалност
 •  Редовни понуди и промоции за сите играчи

Безбедноста е неверојатно важна бидејќи методите за плаќање и личните информации на играчот се обврзани да отворат сметка и да се најават. Квалитетот на игрите е исто толку важен затоа што добро казино знае дека нивните играчи сакаат да уживаат во своите омилени игри додека имаат пристап до поновите игри. Натпреварот на гејмерски турнир им нуди на играчите исто така добар начин за заработка. Сè додека играчот ги има направено своите истражувања пред да се најавите со ново онлајн казино, тие не само што се безбедни, туку можат да уживаат во подобри промоции, опции и награди со пристојна шанса за исплата на пари.

Холандија онлајн казина

Онлајн казината имаат многу предности во однос на нивните колеги од тули и малтер. Нивниот над глава е толку помал што можат да дадат многу повеќе на играчите. И покрај тешките барања за обложување на бонусите преку казино преку Интернет, играчите сè уште можат да станат победник, едноставно со користење на бонусите. Најчестите бонуси за холандските онлајн казина вклучуваат:

 • Добредојдени бонуси за депозити: Играчот ќе го добие овој бонус кога ќе отворат нова сметка со онлајн казино. Понекогаш се нуди усогласен депозит. Добар пример е кога играчот депонира 100 УСД на нивната сметка. Интернет казиното одговара на износот, така што играчот има 200 долари за уживање во игрите.
 • Cashback понуди: Ова е генерално процент од загуба на играчот. Врвните онлајн казина генерално вклучуваат понуда за враќање на готовина во форма на ВИП-шема. Кога барањата за обложување се ниски, висок валјак може да добие бонус од неколку стотици долари само за пријавување.
 • Бесплатни врти: Бесплатните вртења обично се за игри со слот. Често има постојани промоции за играње на овие игри. Голем број казина нудат 100 бесплатни вртења за нови играчи. Ова е обично за период од пет дена. Ова го наведува играчот да се врати откако ќе го направи својот почетен депозит.
 • Членови на ВИП членови на казино: Голем дел од најдобрите онлајн казина ја нудат оваа шанса за да им бидат од корист на играчите. Ова може да вклучува намалување на барањата за обложување користејќи бонуси, бесплатни пари, посветен агент за услуги на клиентите за ВИП плеери, понуди за враќање на готовина, бесплатни готовина и ексклузивни бонуси.
 • Бонус за депозит: Овој бонус му обезбедува на играчот пари за играње на нови игри. Овој вид бонус често има нереални услови за обложување, но ќе им овозможи на играчите можност да го проверат казиното пред да направат вистински депозит.
Топ 10 холандски веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Може 25, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

волшебник од Оз игри бесплатно