Casino.com вести и казино бонуси

0 Коментари

Значи, кога станува збор за казино игри, дали е можно да се дефинира кој пол има вештина, посветеност и способност за победа? Дали постои шема за да се забележи кога станува збор за победа? И дали воопшто е поврзано со родот?

Големи пари!

Најголемата евидентирана победа е онаа на Арчи Карас, која уживаше во тригодишната победничка низа која го претвори 50 во над 40 милиони долари. И според оваа листа на најголеми казино за казино во Вегас, мажите победуваат со поголеми джакпоти. Пет од шесте врвни победници се мажи, со само една женска споменување. Сигурни сме дека таа не се жали на нејзината победа над $ 8 милиони во нејзините седумдесетти години, но зошто резултатите се толку непропорционални? Дали е тоа поради пристрасно известување или едноставно е тоа што жените заостануваат кога станува збор за освојување казино игри? Повеќе >>

0 Коментари

Сите слушаме многу митови и легенди околу коцкањето. Приказни за масовни победи, срамота облози, епски среќа ленти се секогаш циркулираат, со детали се прошируваат или се намалуваат во зависност од касетофот - па сметавме дека е крајно време да се качиме на гнилежливост и одделен факт од фикцијата. Еве што пронајдовме ... Повеќе >>

0 Коментари

КРУПИЕР - ПРИГРАНА

Римскиот филозоф Лусиус Аннеус Сенека некогаш славно рече: „Среќата се случува кога подготовката им одговара на можноста“. 2,000 години подоцна - неговите зборови сè уште се вистина.

Ако планирате да поминете некое време уживате во малку дејствие или во реален свет или преку казино преку Интернет, секогаш е најдобро да бидете добро подготвени. Повеќе >>

0 Коментари

Казино и коцкање песни - Нашите најдобри избори (дел 1)

"Ова е весела сезона, а луѓето во овој период од годината имаат тенденција да пеат многу повеќе, па додека се одвиваат свеченостите, мислевме дека ќе се славиме. Веќе разгледавме некои од најдобрите филмови за коцкање на сите времиња - па мислевме, зошто да не погледнеме во некои од нашите омилени песни кои имаат казино или коцкање тема? Повеќе >>

0 Коментари

Продолжувајќи од нашиот избор на врвни казино игри и коцкарски инспирирани песни таму, тука се уште неколку од нашите омилени - и апсолутен блупера што ја прави нашата "она што не е да се слуша" категорија.

6) РОЛ НА ДАТА од Брус Спрингстин (1992)

Ова е причината зошто тој се вика The Boss - тој може да земе било која тема, да додаде препрека мелодија и да се меша во некои неверојатни стихови и - еј престо, тоа е брилијантно! Песната ја изедначува коцкањето со љубов, ја има среќата на цртежот во своето срце - и неверојатно, тоа беше напишано веднаш откако Спрингстин се повлече од Е-стрит-бендот и се здружи со пијанистот Рој Биттан. Албумот на кој беше снимен, Human Touch (ко-ослободен со Lucky Town), ги достигна листите низ целиот свет, достигнувајќи го првото место во Австрија, Италија, и Шпанија, меѓу другото. Повеќе >>

0 Коментари

Гладен? Ќе бидеш ... Оваа недела, ние ги добиваме забите заглавени во слатка светот на слатки. Која е совршената џвакање што ќе ја придружува играта на Блек Џек? Што слатка треба да се земе за вртење на рулет маса? Што ти е гајле кога си играш?

Ние ги зачувавме нашите џепарлачки пари и тргнавме кон подвижникот, за да ги одврземе одговорите. Подгответе се за шеќер. Повеќе >>

0 Коментари

Дали сте биле во Лас Вегас за новогодишната ноќ 2014? Ако не, време е да започнете со зачувување на 2015. Секој казино на стрипот го флексираше својот партиски мускул за класична ноќ на добро време едноподруго.

Дрејк, Бруно Марс, Тони Бенет, Игги Азалеа, Калвин Харис, Оливија Њутн-Џон и Снуп Дог беа само неколкумина ѕвезди од А-листа кои ја потресеа, ја потресоа, пееја и ја прославија новата година. Повеќе >>

0 Коментари

Казино игри, филмови, спорт; сите ние како малку забава од време на време. Но, што е со кога се комбинираат две од нашите најголеми љубови - филм и казина? Дали крајниот резултат е некој полицаец или ги прави овие екран верзии на нашите многу сакани игри со карти и игри со игри кои не се вистински?

За среќа, со неверојатна технологија и кинематографски способности - како и исклучително внимание на деталите - имаме широк спектар на филмови базирани на казино, од кои многу се вистински одлични филмови. Тие се реални, добро постапиле, добро истражувани и доволно акција на Блек Џек табели за да се задржи секој играч задоволен. Повеќе >>

0 Коментари

Ако сакате да играте онлајн казино игри, тогаш веќе сте запознаени со забавата, возбудата и забавата што ги обезбедуваат во удобноста на вашиот дом. Но, од каде дојде таква забава? И како казино игри се развиваат во удобна форма што можеме да уживаме денес?

Вие не можете да се расправате со древните Повеќе >>

0 Коментари

Уште еднаш, филмската индустрија одлучи да земе класичен филм и да ја претвори во современ римејк. Следејќи ги стапките на Алфи, Ени и The Amityville Horror, коцкар е најновиот иконски филм што ќе му биде даден со модерно преуредување. Сега може да мислите дека тоа е налог за будала да се земе класика од таков иконичен статус и да му се даде сегашна пресврт - и можеби сме склони да се согласиме со вас - но кога филмската индустрија има знаци на долар во нивните очи, нема да ги запрете. Повеќе >>

0 Коментари

Се наоѓа на источниот брег на Соединети Држави, во средината на моќниот Гранд Стренд плажа во Јужна Каролина, Миртл Бич е една од најпознатите примамливи туристички дестинации во земјата.

Победничката мешавина на суптропска клима и плажите што се протегаат колку што окото може да ги види, го прават Миртл Бич победник на забавата и посетителите што го сакаат сонцето. Всушност, се проценува дека повеќе од 14 милиони луѓе патуваат низ Југ секоја година. Повеќе >>

0 Коментари

Замислете: Недела, ноември 30, 2014, живеете во Лас Вегас и вашиот стар пријател од надвор одлучи да ви посетува. Вие не сте заинтересиран коцкар, но тој навистина ја сака акцијата на лента. Тој е добро време и ти си доверлив криминалец.

Двајцата тргнувате кон булеварот 221 North Rampart, каде JW Marriot сопственост Rampart Casino е отворен за бизнис. Рампарт се смета себеси за "место каде што претпазливи гејмери ​​сакаат да играат". Повеќе >>

0 Коментари

Ако сакате да играте игри со казино, знаете дека поставувањето, атмосферата, изборот и вредноста се важни. Но, со толку многу опции таму, како да одберете каде да играте? Ние го направивме истражувањето за вас и ја проверивме акцијата за игри во градовите ширум светот, земајќи ги предвид понудените избори, квалитетот на игрите, опсегот на удели и ограничувања и се разбира (се разбира) за да видиме како тие се споредуваат. Еве ја нашата пресуда ... Повеќе >>

0 Коментари

Тоа е 1891, Соединети Држави of Америка. Компанијата Вригли е основана во Чикаго продажба на сапун и прашок за пециво. Willе бидат 12 месеци пред пристигнувањето на гума за џвакање. Во Newујорк, Карнеги Хол го има своето одлично отворање со диригентот Питер Илич Чајковски.

Марк Твен пишува за позлатено доба: период на економски раст и високи плати. Railелезничките пруги се столб на индустријата, при што имиграцијата го поттикнува брзиот раст во западните држави. Соединетите држави се економски гигант на светот, оставајќи ја Европа во сенка. Повеќе >>

0 Коментари

Гледавме филмови во казино и песни од казино, но што е со ТВ? Неколку милиони луѓе секојдневно гледаат телевизија низ целиот свет, а милиони луѓе играат на казино преку Интернет секој ден - затоа очекувате таму да има некој вид кросовер. Одлучивме да провериме дали има телевизиски емисии вредни за гледање на игри со коцкање и игри во казино. Повеќе >>

0 Коментари

Броеви може да се збунувачки. На пример: ако можете да преклопите парче хартија 45 пати, ќе достигне месечина. Казината е за броеви: големи броеви, мали броеви, освојувачки броеви. Секоја маса или игра со карти има статистички ризик и за коцкар и за куќата.

Значи, кога баба на Њу Џерси, Патриша Демауро, ја грабна коцката Зарове маса на хотелот "Боргата" Казино и Спа на мај 23, 2009, таа веројатно имаше многу малку идеја дека ќе победи шансите ... да чекаат ... еден во 3.5 милијарди. Повеќе >>

0 Коментари

Тоа е моментот на еурека. Во моментот кога сите парчиња паѓаат на место и историјата е направена. Повеќето пронајдоци се водени од процес на еволуција и префинетост: мислам ножици, сијалица, велосипед. Слот машината не беше исклучок.

Нашиот херој, баварскиот имигрант и луд пронаоѓач Чарлс Феј, правеа машински машини за обложување речиси пет години. Тој ја напушти својата работа и бизнисот е во подем. Со секоја итерација, неговиот производ продолжува да се подобрува. Повеќе >>

0 Коментари

Слушаме за многу приказни за масовен ден на джакпот, како во Вегас, така и онлајн, но се чини дека е популарен повторувачки број меѓу победите на џекпот, со тоа што бројката $ 2.4 се појавува редовно. Оваа повторувачка бројка е одлична сума на џеб и ги промени животите на многумина. Веројатно најпознатиот случај е онаа на мајката на Џенифер Лопез - иако тоа го промени својот живот, многу се сомневаме. Еве малку повеќе информации за некои од луѓето кои присвоиле оваа убава мала нарачател ... Повеќе >>

0 Коментари

Тоа е 1963. Во оваа година Битлеманија ќе се претвори во живот, Мартин Лутер Кинг ќе биде уапсен во борбата за граѓански права, војната во Виетнам ќе меле и ќе биде убиен.

Ова се модерни времиња. Светот расте. Во Лас Вегас бизнисот со казино е во подем и градот е зафатен за да ја добие својата круна како "Забава главен град на светот". Повеќе >>

0 Коментари

Откако некое време, холивудските ѕвезди со листа на ѕвезди кои сакаа да заработат сериозен јени или јуани, тајно ќе се преселат во нивните приватни авиони и ќе заминат во Азија. Безбедна во знаење дека нивната тајна е безбедна, тие би пука бизарен комерцијален за јапонска или кинеска компанија, џепа масивна такса, и главата тивко дома. Повеќе >>

0 Коментари

Животот е како кутија чоколади. Во 1994, Форест Гамп, Кралот Лав, Пријатели и Sony Playstation сите се дебитираа. Во табелите, Оаза и Блаур се бореа. Курт Кобејн извршил самоубиство, отворен тунел на каналот, а Чарлс и Дијана го нарекол еден ден.

Во меѓувреме ... во Јужна Африка ... мал тим програмери, програмери и претпазливи инвеститори сакаше да ја преработи иднината на коцкањето. Казиното се враќаше дома и онлајн слотот ќе го води обвинението. Повеќе >>

0 Коментари

Сè е фер во љубов и војна. Во битката меѓу играчот и казиното, пленот се дели и шансите не се тајни. Профитот на казиното е претставен од работ на куќата: маргината на пари што завршува на масата, кога сите облози се платени.

Не е тајна дека казиното сака да оствари профит. Тоа е бизнис. Некои игри - како Зарове - им даде на играчите добра предност. Некои игри - како лотарија - се долги удари. Играат нив за забава - не профит. Повеќе >>

0 Коментари

Предвидување на иднината е ризичен бизнис. Всушност: тоа е бизнисот на кој се градат казина и спортски книги. Во 1994, првото онлајн казино во светот го погоди интернетот. Тоа е 21 години. Каде е сега и што чека иднината?

Иронично е: денес, една од најиновативните области во развојот на онлајн игри технологијата е создавање на совршен виртуелен казино. Тоа е: изречена застапеност на реалниот свет казино во виртуелниот свет. Тоа е малку како да користите компјутер за развој на пенкало и хартија. Повеќе >>

0 Коментари

Чипови ... за граѓанин на Соединети Држави, чип е длабоко пржено, ретко сече, парче компир. Во UK, чипсот се служи со уништена риба, завиткана во хартија и јаде со дрвена вилушка. Во казиното, чипот значи само едно: пари.

На август 23, 2011, Ентони Карло беше испратен во затвор помеѓу девет и 27 години. Самопрогласениот "Biker Bandit" или "Cranberry Kid" признал дека ги ограбувал казините "Белаџио" и "Санкоаст". Неговиот татко - поранешен општински судија во Лас Вегас - бил на казната во Окружниот суд на округот Кларк. Повеќе >>

0 Коментари

Новиот педесет нијанси на сивиот филм можеби добива мешан прием од критичарите, но неверојатната приказна за еротското крштевање на Анастасија Стил, во рацете на роговиден милијардер бизнисмен и S & M aficionado Christian Grey, е културен феномен.

Суштината на книгата - односот на Стил со Греј - во суштина е една голема коцка. Дали треба таа или не? Треба ли да влезе во Црвената соба? Треба ли да му се поклони на неговата откачена волја? Дали таа треба да се предаде на неговите надуени уроци? (Звук на спојлер: таа го прави). Повеќе >>

0 Коментари

Тоа е коцкање Џим, но не како што го знаеме ... Изгребете под површината на некои од најпознатите светски казина и ќе откриете богатство на нејасни, малку познати, игри.

Сите ние уживавме една вечер во Блек Џек маса или помина една ноќ што се врти рулет но дали некогаш си играл Ла Бул, или Тренте и Каранте, или Црвениот пес? Повеќе >>

0 Коментари

Дали велите "допир дрво"? Дали сте внимателни да избегнете одење по скали? Дали е паника станици кога црна мачка крстот на вашиот пат? Дали имате среќен шарм што секогаш го носите во казиното?

Во февруари и март оваа година, постојат два петок тринаесетти години. Дали ќе се криете зад завесите или ќе фрлате претпазливост на ветрот и ќе влезете во омиленото онлајн казино? Повеќе >>

0 Коментари

Замислете: вие сте години на 21, вашата слика е прицврстена до ѕидот на илјада тинејџерки, вие сте една петтина од најпопуларниот момче во светот. Што ќе правите на вашата ноќ?

Ако твоето име е Хари Стилови, изгледа како да сакаш да се развиеш рулет маса и да уживате во вечер во вашиот омилен казино. Повеќе >>

0 Коментари

Секој сака мала акција во казиното. На штракаат на рулет тркалото, крајот на картичката, напливот на адреналин кога ролни почнуваат да се вртат во ваша корист. Тоа може да биде многу забавно и - ако ги играте вашите картички во право - има пари да се направат.

Lady Luck е совршен партнер за една вечер на масите. Иако понекогаш треба малку охрабрување пред да се појави. Се држат до овие 10 златна правила и подобрување на вашите шанси за правење датум со судбина ... Повеќе >>

0 Коментари

Повеќето работи во животот можат да се подобрат со поместување на нив поблиску до морето. На одмор дома со поглед на морето, романтична вечера на плажа, нежно одложување во некоја импровизирана лежалка, додека сурфањето се врти.

Казината не се исклучок. Ние ги исчистивме најубавите плажи во светот за да ги откриеме казините што доаѓаат со УВ заштита, флип апостолки и кофа и лопата. Дали има нешто подобро од тоа Блек Џек на плажа? Повеќе >>

0 Коментари

Тепањето на казиното е секогаш возбуда. Се поделивте. Ќе се удвои. Го победивте дилерот. Играте вашиот среќен број и рулет тркалото игра топка. Ќе се тркалаат на генерал и чипови се натрупуваат.

За повеќето од нас, една ноќ во казиното, или неколку часа играње онлајн, нема да ги промени нашите животи. Меѓутоа, за некои, соништата се остварија. Еве пет играчи кои навистина го платија казиното. Повеќе >>

0 Коментари

Овие денови, многу малку казина сè уште инсистираат на црна вратоврска и вечера. Елеганција и софистицираност може да биде потешко да се најдат, но сѐ уште постојат неколку казина каде што ви треба малку класа за да го намалите на табелите.

#1. Казино де Монте-Карло

Иконичен и светски познат, Казино Монте Карло е скапоцен камен од ерата на Бел Епок и коцкање дома од дома до злогласниот британски шпион Џејмс Бонд. Зградите биле изградени помеѓу 1850 и 1900, а казиното е големо како што доаѓаат. Повеќе >>

0 Коментари

Двоен надолу? Подели? Преклопете? Стартувај за вратата? За прв пат посетител, казиното може да биде огромно искуство. Нетрпеливи играчи и пргав коцкари можат да те притискаат да направите погрешен потег. Тоа е потенцијално скапа лекција за учење.

Еве неколку совети - бесплатно - кои ќе ви помогнат да го искористите најдоброто од вашето време на табелите. Повеќе >>

0 Коментари

Вечерва ќе одиме на градот? Дали имате славен другар кој има потреба да забавува? Познатиот љубов флетер. Ние составивме листа на врвни игри за казино кои ќе одговараат на glitterati.

# 1. Блек Џек - Бен Афлек, Тајгер Вудс, Една насока

Блек Џек е најпопуларната картичка во светот. Не е изненадувачки, има многу славни фанови. Бен Афлек е забранет од Хард Рок Казино во Лас Вегас поради наводно пребројување на карти. За актерот се вели дека има освоено вкупно речиси 1 милиони долари за само две патувања во казино. Повеќе >>

0 Коментари

Неопходноста е мајката на пронајдокот. Тоа е исто така причина зошто водечките светски тајни агенции изгледаат во Лас Вегас за да ги видат најновите системи за надзор, безбедност и следење во акција.

Лас Вегас е местото каде што парите ги исполнуваат мотивираните. Не секој град во посета сака да се коцка. Некои имаат систем - други само сакаат да измамат. За безбедносните тимови на стрипот, тоа е битка на волја и постојано се развива играта на казино мачка и глушец. Повеќе >>

0 Коментари

Многу беа фрлени од времето започна. Во Библијата, кастингот на многумина се споменува 70 пати во Стариот Завет и седум пати во Новиот. Дури и лошиот ученик Јуда бил заменет со фрлање на некои древни кости. Се сомнева на божествена интервенција.

Денес, коцкањето е регулирано и прецизно пресметано. Модерните казина ги знаат прецизните коефициенти на секоја игра што ја примат. Играчите се исто така свесни за ризиците и наградите. Тоа не е секогаш вака. Повеќе >>

0 Коментари

На риболов, на закуски и на случај на убиство: понекогаш, животот навистина е странец отколку фикција. Потребен е посебен вид на мој да се кандидира за казино и овие три поголеми од животни личности го имаа со товарот на кофата.

Дали седите удобно? Да почнеме на почетокот. Тоа е зората на деветнаесеттиот век - непосредно пред Битката кај Трафалгар - и преуверен месар ќе изгуби богатство што ќе игра на криминал против многу канибан рибарски ... Повеќе >>

0 Коментари

Имаш бесплатен пијалок. Вие сте купиле чипс од вредност од 5,000 и вашиот комплементарен пакет има прекрасен поглед на лентата (не заборавајте: вие сте само коцкање $ 200). Ја одбравте вашата маса. Време е да се игра.

Без оглед на играта што ќе ја одберете, картичките, тркалата или генерал можат да се одмараат на било кој начин. Овие совети ќе ги подобрат шансите на масата и ќе престанат да гледате како рулет дебитант или а Блек Џек почетник. Обрнете внимание сега и запомнете: тоа е твоите пари. Повеќе >>

0 Коментари

Заин Малик ја напушти One Direction, ereереми Кларксон се повлече, а Jayеј Зи, Бијонсе и хомосексуалците започнаа услуга за стримирање музика која е двојно поскапа од Spotify.

Не очајувајте: пролетта е во воздух и ние славиме со преземање на нашите вртечки слотови 5 за вртење. Зошто да не се придружите на возењето? Повеќе >>

0 Коментари

масовна Дивиот Запад- Тешката тепачка ги шокираше новинарите, сопствениците на казино и казино игри во целиот свет, откако извештаите за силна борба со четиристотини лица во врвот казино во Њујорк ги погодија наслови.

Започнат во 10pm во петокот, април 3rd, инцидентот избувна во Resorts World Casino, веднаш до аеродромот ЏФК во Квинс. Тоа беше првата вечер на новиот даикири бар, и иако казиното се надеваше да се повлече во толпата, тоа не беше сосема она што го очекуваа. Повеќе >>

0 Коментари

Подготвени да го уништат тој блок? Лето доаѓа и тоа значи дека неговото време за филмови ќе добие суперхеројско преуредување. Оваа година, Одмаздници Франшиза добива уште една рестартира со The Avengers: Age of Ultron. Проверете ја оваа промоција за одморалиште Одмаздници. Можете да се приклучите на авантурата со шанса да освоите патување во Universal Studios Florida! Повеќе >>

0 Коментари

Животот е плажа и повремено залог. Ако ви се допаѓа малку акција кога ќе се упатите за вашите одмори, ние избравме неколку дестинации за сон кои се вклопуваат во законот. Еве каде што можете да имате флетер кога ќе удирате на факторот 50.

#1. Лас Вегас

Изненадување, изненадување ... Градот Лас Вегас може да биде само во текот на 100 години, но ... Каква историја. Овековечен во музиката и филмовите, градот е духовен дом на казиното. Тоа е, исто така, дестинација за одмор за вториот нема. Повеќе >>

0 Коментари

Казино игри се ризични, но секој што ги игра ги соништата да направат брз милион долари (или два) за да се смират за живот. Еве некои прилично сомнителни приказни за успех и сомнителните начини на кои тие ги направија нивните богатства - иако тие се едвај реномирани и не се случуваат за да работат најдобро на крајот. Моралот на приказната: прочитајте, се смееш, па дури и бидете во стравопочит ако сте толку склони - но не обидувајте се ова дома! Повеќе >>

0 Коментари

Вин Дизел, Dwayne Johnson и Jason Statham се врати на големиот екран овој месец, додека седмата итерација на брзата и бесната франшиза се впушта во живот.

Ако тоа е возбудливо акробации и акција против смртта, која го пушти вашиот турбо-набиен кифла, тоа би можело да биде време да се упатат кон Лас Вегас. Повеќе >>

0 Коментари

Бијонсе има една, бакна Кети Пери, а Карл Лагерфелд ја раскажува модна писта со неговиот. Се допаѓа или не, iWatch почна да функционира. Епл мисли дека иднината е на нашиот зглоб. Кој сме ние да не се согласуваме?

Она што можеме да го гарантираме е ова: каде што има нова технологија за водење на медиумите, можете да бидете сигурни дека коцкањето наскоро ќе следи. Можете да бидете сигурни дека порано - а не подоцна - ќе се тркалаат генерал и се врти рулет со вашиот зглоб. Повеќе >>

0 Коментари

Потеклото на онлајн игри се обвиткани во мистерија. Кој прв беше на пазарот? Кој го напиша кодот за онлајн казиното? Кој ја разви првата игра на онлајн покер.

Ги немаме сите одговори, но еве неколку клучни играчи кои ги поставија рулет тркала во движење.

#1. Иан Шерингтон - Пионер за спортска книга Повеќе >>

0 Коментари

Лас Вегас: на светла, На glitz, гламурот, криминалот ... Во градот што никогаш не спие, секогаш има луѓе кои сакаат да направат брз одговор. Мелење на покер маса или добивање на среќа Блек Џек се опции, но не секој има трпеливост да игра според правилата.

Оваа недела, се сеќаваме на пет Лас Вегас heists каде криминалот беше клучот за украдено богатство. Подгответе се за смело, срамота и смешно. Рацете горе! Дај ми парите ... Повеќе >>

0 Коментари

Тоа е голема коцка. На мај 7, сите се упативме кон гласачките кабини да се обложуваме на она што се надеваме дека ќе биде победнички тим за UK. Тоа е национален удар и последиците би можеле (буквално) да нè пресметаат повеќе од било која ноќ во казино.

Даноци, благосостојба, NHS: сите тие висат во финансиската рамнотежа. Нивната судбина може да се смени со тркалање на изборните коцки. На кого ги ставаш парите? Дали обложувате сина, црвена, жолта или зелена боја? Повеќе >>

0 Коментари

Кралот е мртов ... Да живее кралот. Еднаш многу одамна Лас Вегас владееше со рулет, победи на сите Блек Џек, и ги исплаши зарове од секој кој ќе ја бара својата круна како крал на казина.

И тогаш заедно дојде Макао ... Малата поранешна португалска колонија сега доминира во Лас Вегас, со речиси десет пати повеќе од својот годишен обрт. Зошто оваа кинеска територија, со население од само 600,000, стана епицентарот на светот на коцкањето? Еве ги причините за 5: Повеќе >>

0 Коментари

"Дами и господа ... ова е вашиот капетан зборува ... Ние во моментов крстареме во 35,000ft и Блек Џек маси се отворени. Минимум залог $ 1. Зборувајте со вашиот крупиер за повеќе информации ... '

Казината на бродот за крстарење и коцкањето на седумте мориња е толку популарна како и секогаш и го поттикнува очигледното прашање: зошто не можете да коцкате во авион? Повеќе >>

0 Коментари

Тоа е мај. Летото доаѓа. Пролетта појавуваше. Се упатуваме на интернет за да ви го донесат кремот од казиното, игрите што ви се потребни за да го зграбиме, изборот на 52 картичката.

Од најжешките слотови до најсвежите нови игри на маса, тука се пет фантастични игри вредни и истраги и инвестиции во мај. Уживајте. Повеќе >>

0 Коментари

Тие играа. Умреа. Тие ги потресеа, свиткаа и пишуваа песни. Оваа недела, со започнувањето на фестивалската сезона, ќе го претвораме волуменот до единаесет и ќе ве замолиме да ја покажете својата благодарност за некои класични приказни за " рулет маса и блуз играше Блек Џек".

1 ... 2 ... 3 ... 4 ... Повеќе >>

0 Коментари

Дали сте во потрага за вашата игра и подобрување на вашите шанси за победа на вистински пари? Надевајќи се дека ќе најдам сигурен метод за да се соберат многу екстра кеш? Тогаш можеби ќе бидете малку разочарани бидејќи нема магична самовила прашина за да се попрска на себе, што ќе ви гарантира да победите во табелите за казино; казино игри се игри на среќа, и така тие претставуваат елемент на ризик. Нема да се извлечеш од тој факт, без разлика колку митови и легенди за коцкање сакате да верувате ... Повеќе >>

0 Коментари

Ова е свет на човекот, според иконата Френк Џејмс Браун, и - кога станува збор за тестостерон-заситена арена на подот на казиното - Кум е генерално на пари.

Сепак, постојат некои значајни исклучоци од родовата регулатива. Оваа недела, ние се дружиме со поправениот секс и презентираме избрани неколку хромозоми кои носат двојни хромозоми кои навистина знаат како да ја намалат сенф во казиното. Повеќе >>

0 Коментари

Мислите дека знаете за што треба да знаете рулет, Блек Џек, Слотови и Зарове? Размисли повторно! Имаме голем број на факти за казино кои се сигурни да заработите некои фрлање права. Погледнете и играјте попаметно, помудро и подобро!

Блек Џек

слотови

Зарове

рулет

казина

Добро, па колку знаеше? Дали има нешто што не мислите дека е можно - или сеуште не верувате? Ние би сакале да ги слушнеме вашите мисли - и се чувствуваат слободни да додадете некои повеќе од сопствените забавни казино trivia факти во коментари подолу! Повеќе >>

0 Коментари

Од Блек Џек да се банаризира сос. Табелата скокање никогаш не била повеќе апетитот. Оваа недела, ние сме втренчено во казиното да ги пронајдете највкусните дестинации за јадење и коцкање во светот.

Од убавините на Мишелин од Макао и Лас Вегас, до уличната храна на Сингапур и крвопролевањето на сите што можете да ја јадете на Газа. Ние pigged надвор, обединети, и под врв да ви донесе водич гурманските за игри. Повеќе >>

0 Коментари

Онлајн казина и покер соби секогаш бараат начини да се жалите на нови играчи и казино-срамежливи играчи. Glastonbury фестивалот еднаш беше домаќин на казино во живо и веб-страницата на покер PKR спонзорираше некои главни музички настани.

Оваа недела, ги спојуваме најдобрите фестивали во Европа и Европа UK со онлајн казино игра која им одговара најдобро. Тоа е валкана работа, но - ние ги влечеме бунарите, ставајќи го шаторот, упатувајќи се кон шаторот за пиво - и го правиме тоа. Повеќе >>

0 Коментари

Заборавете на Хари Потер, зборуваме вистински волшебници тука - или можеби дури и ангели? - од вид на коцкање. Дали некогаш сте се запрашале дали има некој што навистина може да ги победи тули и малтериски казина? И ги победи секој пат?

Па ние се прашувавме истото, па го направивме нашето истражување. Еве што го нашол: некои од преселителите и шејдерите, највисоките казино игри маѓосници кои ги украсиле филтрите и казиновите подови со текот на времето - сите се препознаваат како експерти во нивните полиња и идолизираат од играчи од целиот свет. Повеќе >>

0 Коментари

Дали вашите чувства на Spidey почнуваат да тинглираат? Веб-slinging проблематичниот тинејџер Питер Паркер е популарен дечко. Неговиот криминален алтер его Спајдермен е повеќе од 50 години и останува популарен денес, како и кога ја отвори својата прва мрежа.

Од херој на стрипови и блокбастер филм до видео игра и онлајн спот, Спајдермен е типичен суперхерој. Осиромашена, виновна за вина, лута и хормонална, малку од Спајдермен резонира во сите нас. Повеќе >>

0 Коментари

Дали седите удобно? Оваа недела, гледаме во ретровизорот и постелизираме задната страна. Поминуваме многу време да седнеме додека играме онлајн. Зарем не е време да престанете да го давате задник?

Од Титаник и USS Enterprise до седиштето на кралевите во играта на тронови. Тука се нашите првите пет тронови достојни за секој онлајн казино победник. Повеќе >>

0 Коментари

Се работи за прекрасната игра. Минатата сезона АФЦ Борнемут победи фудбали обезбеди место во Премиер Лигата. Под раководство на Еди Хау, клубот се искачи и сега се подготвува за својата прва сезона во врвот на летот.

Упорноста, посветеноста и напорна работа на клубот минатата сезона го направија привлечна перспектива за спонзори, желни да уживаат во комерцијалната топлина на најбогатата фудбалска лига во светот. Повеќе >>