Преглед на Номини Казино

Номини Казино е многу шарено, да кажам најмалку, онлајн казино што е основано во 2019 година и тие имаат многу да ги понудат своите играчи. Тие имаат многу прекрасни работи за казиното и од кои едната треба да биде нивната библиотека за игри, која може да се пофали со над 4,000 игри. Казино со овошје ви овозможува да го изберете вашиот херој, кој во овој случај е овошје и има седум од нив што одговараат на седумте бонуси за добредојде што се нудат. Веб-страницата е убаво поставена и е лесна за навигација иако страницата за слетување е преполна со важни информации. Може да бидете сигурни дека Номини Казино е легитимно сопственост на реномираната Траннело Група на компании и тие имаат лиценца од Курасао. Тенок и привлечен казино е пријателски за мобилни, нуди тони игри, има голем избор на банкарски методи, има 24/7 услуги на клиентите, бонуси и промоции на убијци, и безбедност и безбедност што не може да се победи. Севкупно, Номини Казино им дава на своите играчи најдобро можно искуство за игри.

Глобално казино

Додека Номини Казино има некои ограничувања во земјата, играчите од повеќето земји можат да уживаат во нивните игри. Тие прифаќаат неколку валути и страницата може да се гледа на повеќе јазици.

Валутите што казиното ги прифаќа како плаќања се:

 • Евра
 • Полски злоти
 • Руската рубља
 • Норвешка крона
 • Унгарски форинта
 • Канадски долар

Јазиците на кои може да се гледа казиното се:

 • англиски
 • Руската
 • полски
 • унгарскиот
 • германски
 • Португалски
 • Норвешка
 • Фински
 • италијански

Игра, игри, игри, па дури и повеќе игри

Ако барате онлајн казино со огромна библиотека за игри од Номини Казино е казиното за вас со над 4,000 игри. Можете да видите огромна количина на игри само гледајќи во категориите, што се најдобри игри, популарни игри, нови игри, слотови, казино во живо, рулет, Блек Џек, авантура, фантазија, класика, Овошје, Природа, ориентални и Египет. Една од убавите работи е тоа што за сите овие полиња на целната страница исто така покажува колку точно игри има во таа категорија. Исто така, има поле за пребарување на страницата за да се направи многу лесно да се најде некоја игра или било што друго. Исто така, има неколку игри со џекпот кои имаат прогресивни џекпот. Тие дури покажуваат колкав е вкупниот награден фонд за нивните џекпот игри и во моментот на пишување вкупниот износ е над милион евра. Сите игри имаат фантастични звуци и графика, а казиното користи неверојатни 35 провајдери кои ги напојуваат игрите користејќи некои од најдобрите во индустријата за онлајн казино. Само неколку од давателите што ги користи казиното се NetEnt, Еволуција Играње, Quickspin, Прагматично играње и Big Time Gaming. Има над 1,500 слот титули во казиното, како и многу слотови турнири. Тие ги имаат сите класични игри, како и најновите и најпопуларните наслови на слотови. Играчите со ниски влогови и високи ролки подеднакво можат да уживаат во акција, бидејќи слот игрите, како и сите други, може да се играат во широк спектар на влогови. Без разлика која слот игра сакате да ја играте и влоговите што сакате да ја играте во Номини Казино ве покрива. Игрите на маса се добро претставени со сите класици, нови и уникатни игри и тони варијации. На пример, две од категориите игри се популарните игри на маса рулет и блек џек, а само за тие две имаат комбинирано 47 титули. Постојат и варијации на покер покрај популарните Texas Holdem и зарове, baccarat, sic-bo, се достапни.

Казино во живо, демо режим и мобилно игри

Има 25 казино игри во живо со многу титули на блек џек и рулет, како и други како Baccarat Live, Ловец на сонови, Тексас Холдем, покер со три карти и Молња Генерал само да наведеме неколку. Иако не постои специфична мобилна апликација Nomini Casino, казиното е погодно за мобилни телефони и можете да играте илјадници игри директно од вашиот прелистувач на паметни телефони. Повеќето од игрите имаат демо-режим, кој ви овозможува да ја играте играта бесплатно. Исто така, за секоја поединечна категорија на игри, ако кликнете на неа, не само што ќе ја видите листата на игри туку и неодамнешните победници со тоа колку освоиле и која игра ја играле.

Многу бонуси и промоции

Постојат неколку бонуси на располагање во Номини Казино и тие се единствени по тоа што нудат седум бонуси за добредојде. Како што е наведено претходно, можете да изберете херој, што е овошје и кореспондира со различен бонус за добредојде. Минималниот депозит за сите бонуси за поздравување е 20 €. Еве ги тие плодови и нивните бонуси за добредојде:
 • Банана - натпревар за бонус до 1,000 евра за првите три последователни депозити
 • Лубеница - Еден бесплатен вртеж за секој 1 евро депониран до 500 евра
 • Лимон - 50% бонус од натпревар до 1,000 €
 • Јагода - бонус во казино во живо од 15% враќање на готовина до 250 €
 • Малина - 10% враќање на готовина до 200 €
 • Карамбола - 200% бонус за натпревар до 50 €
 • Цреши - 100% бонус од натпревар до 500 € и 100 бесплатни вртења

Другите бонуси што ги нуди Номини Казино се:

 • Неделен претоварен бонус - 50 бесплатни вртења
 • Неделен претоварен бонус - До 700 евра и 50 бесплатни вртења
 • Неделен пад од 15% до 3,000 евра
 • 10% бонус за враќање во готово во казино во живо до 150 €
 • Дневни капки и победи 4500 €
Сите бонуси имаат услови и услови што треба да направите за да го добиете бонусот на вашата сметка за казино. Можете да прочитате на нив со кликнување на бонусот што ќе го најдете на страницата „Промоции“.

Витамини ВИП програма

Програмата ВИП / лојалност во Номини Казино се нарекува Витамини каде ги заработувате со секој депозит што го правите и секој облог за вистински пари на страницата. Секој пат кога ќе направите депозит, 5% од вредноста на депозитот ќе биде за витамини во програмата. Можете да ги прочитате барањата за обложување за програмата на страницата Промоции, како и други корисни информации за програмата „Витамини“. Вие акумулирате витамини и колку повеќе играте и депонирате повеќе ќе заработите. Можете да ги користите витамините акумулирани во Продавницата во казиното претворајќи ги во награди, стока, бесплатни вртења и враќање на готовина. Витамини има пет нивоа и повеќе од нив ќе заработите повисоко ќе биде вашето ниво. Можете да добиете свој личен менаџер и на повисоко ниво на кое можете да имате повисоки граници за повлекување и процент на враќање на готовина. Едно е да се напомене е дека кога користите бонус пари за да направите облози, нема да ви бидат доделени витамини.

Сигурност и безбедност

Номини Казино е многу сериозно во однос на безбедноста и безбедноста на своите членови и тие преземаат мерки за да обезбедат сите нивни информации да бидат 100% безбедни и безбедни. Членовите исто така можат да бидат сигурни дека сите игри што се нудат во казиното се фер, бидејќи сите нив ги тестира независната организација на Тестирање на технички систем (TST), која е реномирана фирма за тестирање во однос на правичноста и точноста на игрите во казино . Номини Казино носи лиценца од Курасао и тој број на лиценца, кој може да се најде во делот за ЧПП, е 8048 / JAZ2016-064.

Широк опсег на опции за банкарство

Во Номини Казино има многу опции за банкарство и за депозити и за повлекувања. Тие прифаќаат кредитни картички, опции за е-паричник, дебитни картички и трансфери на жица. Повеќето од методите на депозит имаат време на моментална обработка, така што можете да направите депозит, а потоа да играте веднаш. Обично, времето за повлекување ќе се движи од 2-7 дена и тоа време ќе зависи од опцијата за повлекување што ќе ја изберете. Постојат ограничувања на повлекување, но како што е наведено порано, може да добиете повисоки граници, повисоки во програмата за витамин што сте. Минималниот и максималниот депозит е само 20 евра, а тоа е и минималниот депозит на првичниот депозит кога ќе отворите сметка за казино.

Депозитот достапен во Номини Казино се:

 • Виза
 • MasterCard
 • Postepay
 • Skrill
 • Neteller
 • Банкарски трансфер
 • Trustly
 • EcoPayz
 • Кларна
 • Paysafecard
 • Бран
 • Litecoin
 • Bitcoin
 • Yandex Money
 • ЕПС
 • Интеракција
 • Multibanco
 • Payeer
 • QiwiSiru мобилен
 • Yandex Money
 • Зимплер

Достапните опции за повлекување се:

 • Банкарски трансфер
 • Кларна
 • Neteller
 • Skrill
 • Виза
 • Провери

Одделение за цврсти услуги на клиентите

Номини Казино има цврст оддел за услуги на клиентите и до нив може да се стигне преку е-пошта, разговор во живо и телефон. Во врската Контакт со нас, ќе го видите прашањето за сите три начини да стапите во контакт со казиното и времето на чекање за нив. Тие брзо реагираат, бидејќи за време на пишувањето на телефонската услуга, чекањето беше само 10 секунди, а електронската пошта чекаат само 45 минути. Услугата за разговор во живо е одлична, овозможувајќи ви да разговарате, во реално време, со претставник на казино, кој е искусен и може да ви помогне во секое прашање што го имате. Поддршката за телефон е достапна од 10:00 до 20:00 часот GMT +3 освен за време на викендите. Номини Казино, исто така, има широка секција за прашања што одговара на многу вообичаени прашања што ги имаат играчите. Казиното има меѓународен телефонски број за поддршка на клиенти и телефонски броеви за:

Заклучок

Номини Казино е многу добро поставено, реномирано и возбудливо онлајн казино за да им понуди на своите играчи сите работи што треба да ги понуди големото казино преку Интернет и многу повеќе. Во тој момент, казиното оди над и над она што го нудат повеќето казина и само два примери се достапните 4,000+ и седумте различни бонуси за добредојде. Безбедното онлајн казино ги третира своите играчи на вистински начин да им дадат врвно искуство со игри.
Преглед на Номини
Преглед на Номини Казино Ажурирано: Март 12, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

најава за казино со џамба обложување