Топ 10 страници за казино преку Интернет преку Норвешка

Норвежаните сакаат да се коцкаат и да играат игри во казино. Но, брзата правна состојба не секогаш им овозможуваше на играчите да се решат во Осло, Розенборг или Арктичкиот круг.

За добро онлајн казино, клиентите со седиште во Норвешка мораа да се движат кон државни веб-страници и лотарии. Норвешките покер играчи, во меѓувреме, се најдоа да одат во странство да играат свои национални првенства.

Is Норвешка целосна област за забрана кога станува збор за коцкање? Не баш, и има многу можности да се коцкате офлајн и онлајн за вистински пари. Ајде да ги истражиме опциите за норвешките фанатици за игри.

Треба да се напомене дека не сите страни во странство казино се достапни за норвешки играчи. Сепак, сè уште има многу локации во странство кои прифаќаат Норвежани и дозволуваат депозити во норвешки Кронер (кр).

Топ 10 страници за казино преку Интернет преку Норвешка со бонуси на ФРЕСХ!

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења!

Исплата 98.12%
Вкупен бонус $1000

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £100

220% до 880 € + 220 Бесплатни врти

Исплата 97.19%
Вкупен бонус €880

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус $1000

$ 1000 бонус + 300 Бесплатни врти!

Исплата 97.34%
Вкупен бонус $1000

100% до 500 € + 200 Бесплатни врти веднаш!

Исплата 97.83%
Вкупен бонус €500

500 € Добредојдовте бонус

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €500

Бонус за депозит од 1500 евра

Исплата 97.61%
Вкупен бонус €1500

100% до $ / € 100 + 200 врти

Исплата 96.80%
Вкупен бонус $ / € 100Околу Топ 10 Интернет-страници за казино преку Норвешка со огромни бонуси!

Норвешките играчи ќе бидат меѓу оние што сакаат да играат на казина преку Интернет. Значи, мора да бидете во потрага по веб-страници за казино преку Интернет, каде што ќе најдете привлечни понуди и ќе бидат плени од промоциите и другите можности да уживате во себе и да ги добиете најпрофитабилните искуства. Со таков успех во онлајн покер за Норвежаните, сигурно ќе пребарувате на интернет-страници за покер, плус најнови и најнови слотови. Сигурно ќе бидете привлечени од понудите што ги наоѓате кога барате онлајн казина, специјално угостителски за играчи со седиште во Норвешка. Бидејќи има нелегални казина меѓу сите оние примамливи страници, бонус.express е таму за вас, со избор на врвни, безбедни и тестирани онлајн казина за Норвежаните. Може да бидете сигурни дека изборот што го направивме за вас, има лиценцирани страници за игри преку интернет, кои се фер и реномирани. Нашиот избор се заснова на долга секојдневна работа и искуство, затоа што бараме онлајн казина за Норвежаните и ги проверуваме за да ги пронајдат најдобрите понуди.

Тековна состојба на коцкање во Норвешка

Генерално, оние кои сакаат да играат игри со казино Норвешка во копнените норвешки казина, имаат три опции - можат да ги посетат државните објекти за коњски трки, да се коцкаат на крстарења на отворено море или да патуваат во соседните држави како Данска or Шведска, каде казината се легални и може да ги ужива секој посетител.

Оние кои претпочитаат да играат во онлајн казино во Норвешка не можат да го сторат тоа, па обично само посетуваат странски веб-локации кои прифаќаат играчи од Норвешка. Владата не ги забранува тие веб-страници и не го ограничува пристапот на норвешките коцкари на тие платформи. Единственото главно прашање е што играчите треба да ги пријават своите добивки како приход и да плаќаат даноци. Мобилните казина во Норвешка не се исто така достапни, освен ако не се странски, затоа не барајте онлајн казино Норвешка за вистински пари.

Закони за норвешки играчи

Постојат три главни законски акти кои ја регулираат целата низа на коцкање во Норвешка. На почетокот на 20 век, во 1927 година, првиот беше Закон за тотализатор, во 1992 година - Закон за игри, и во 1995 година - Закон за лотарија. Овие три закони, прво, воспоставуваат целосен монопол на државата во низата на коцкање, второ, регулираат кои игри се дозволени, а што не, и трето, во рамките на тие закони, коцкањето преку Интернет требаше да биде регулирано. Сепак, Владата одлучи дека ќе биде полесно едноставно да се забранат сите казина на Норвешка преку Интернет одеднаш, отколку да се развиваат комплицирани регулативи и закони.

Главната поента е дека граѓаните имаат тенденција да трошат многу пари на казино преку Интернет Норвешка игри, згора на тоа, државните власти одлучија дека коцкањето е премногу зависно. За да ја разберете ситуацијата поцелосно, ќе забележиме дека една од државните служби, Норск Типинг, е контролирана од Министерството за култура и црковни работи. Значи, коцкањето не се смета за економска активност што носи пари во земјата, туку се смета за еден вид забава што треба да се надгледува.

На агенцијата Norsk Tipping и е дозволено да им нуди на локалното население спортско обложување, лотарии и неколку други игри. Норск Рикстото е одговорен најмногу за трки со животни. Што се однесува до виртуелните потфати, во 2010 година, властите го усвоија законот кој уште повеќе ги ограничи локалните играчи. Според овој закон, ниту една од банките не им дозволила на своите клиенти да користат кредитни или дебитни пластични картички за депонирање во онлајн казина во Норвешка. Ова ги ограничува локалните гејмери ​​дури и ако посегнат до странските казина, бидејќи, како што сите знаеме, пластичната картичка е еден од најлесните и најпристапните начини за депонирање.

Друг закон тврди дека приватните забави, вклучувајќи игри со карти, или генерално коцкање, се легални. Сепак, тие не треба да се организираат како бизнис; сите нелиценцирани оператори, и фирми или поединци, се казнуваат и најчесто се казнуваат. Исто така, сите граѓани фатени како нелегално играат онлајн, лице парични казни и затвор од три месеци до една година.

Регулаторните органи во Норвешка

Закони за норвешки играчи

Постои еден главен орган кој ги обработува сите прашања и случаи на игри и коцкање во Норвешка во Норвешка, и го нарекува, изненадувачки, Органот за игри. Овој орган за игри, од своја страна, поднесува извештаи до Министерството за култура и црковни работи.
Оваа агенција има три главни аспекти на одговорностите:

се осигура дека сите игри и сите шеми на обложување ги исполнуваат барањата на државата во нишата и се под соодветна јавна контрола. Ова е причината зошто еден куп игри едноставно не се дозволени дури и во државна агенција.
работи со негативни последици од коцкање и се обидува да ги спречи финансиските загуби или емоционалните проблеми како зависноста. Ова е кул аспект, затоа што потенцијалните негативни последици треба да се сфатат сериозно. Сепак, факт е дека повеќето луѓе кои се во казина патуваат или патуваат во странство за да играат, или играат далечински од своите домови. Значи, тешко е да се справите со негативни последици кај нив, или дури да се соберат разумни податоци за статистиката.
Агенцијата, исто така, треба да обезбеди дека сите профити добиени како резултат на обложување се во сопственост на државата и на крајот се трошат на работи што се корисни за општеството. Ова е уште една главна причина зошто државата презема такви напори за регулирање на нишата; тие би сакале да ги имаат овие пари за добротворни цели.
Министерството за култура и црковни работи обезбедува крајна контрола врз проблемот со коцкање во Норвешка. Ова е причината зошто организациите кои имаат добротворни цели во својот ум, всушност успеваат да добијат дозволи за одржување на настани, па дури и на покер турнири. На пример, во 2015 година, Норвешката асоцијација за леукемија се здоби со дозвола за помагање на покер настани (и покрај фактот дека покерот со векови беше забранет во Норвешка).

Така, во кралството постојат начини околу законот, а големите бизниси или добротворни организации ги наоѓаат овие начини. Од друга страна, само просечните корисници треба да бараат можности што им се отворија.

Популарни начини на плаќање за играчи од Норвешка
Од јуни 2010 година, играчите на казино преку Интернет од Норвешка не можат да користат кредитни / дебитни картички за да депонираат / повлечат на / од сметката на својот играч на казино НОК.

Ова не ги спречи снаодливите играчи да играат во онлајн казината на НОК користејќи други опции како што се е-паричници како Боку, ЕкоПајз, Нетеллер, Скрил, Јетон, Сиру и МиФинати. Е-паричниците се одлични затоа што се безбедни / безбедни, брзи и дискретни и повеќе се појавуваат постојано. Недостатоци на нив се дека може да има надомест за надополнување, а нивното прифаќање варира во зависност од казиното.

Друга опција за плаќање вклучува начини на плаќање на ваучер, како што е Paysafecard. Има неколку придобивки затоа што ви овозможува да одржувате построга контрола над вашето трошење, не бара кредитни проверки, е безбедна и безбедна и исклучително брза. Сепак, постојат ограничувања, вклучувајќи ги и малку ограничувачките големини на ваучер, такси и неможноста да се користат за повлекување средства.

Топ 10 страници за казино преку Интернет преку Норвешка Ажурирано: Може 25, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

код на турнир во казино лотос Азија