Топ 10 португалски веб-страници за казино преку Интернет

Наоѓа на врвот на полуостровот Ибериј, многу луѓе се собираат во Португалија заради нејзините плажи. Како и да е, земјата е исто така одлично место за коцкање, со правни форми и на Интернет и на коцкање на копно преку земја. На Online-Casinos.com решени сме да ги прегледуваме страниците и да ги водиме корисниците кон најдобрите правни оператори на нивниот пазар, а наоѓањето на најдобрите онлајн казина што Португалија треба да го понуди не е исклучок. Оваа страница ќе ги опфати најдобрите казина на Интернет за португалските играчи. Кликнете на темите подолу за да дознаете повеќе.

Онлајн казина во Португалија
Индустријата за казино расте во последните неколку години, рамо до рамо со растот на туризмот во земјата. Во моментов, има 11 казина со копно во Португалија и иконското Казино до Есторил е всушност едно од најголемите казина во Европа. Бидејќи игрите на среќа се толку успешни и секоја година има се повеќе интернет страници за коцкање во Португалија, од 2015 година, легално е да се коцка преку Интернет. На приватните оператори им е дозволено да аплицираат за лиценца во земјата.

Топ 10 португалски веб-страници за казино преку Интернет со бонуси FRESH!

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус €1600

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

СВЕТСКА ВОДНА ОНЛАЈН ПРОГРАМА ЗА ЛОЈАЛНОСТ НА КАЗИНО!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус €5000

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $400

Депозит 10 € и играјте со 70 €

Исплата 97.74%
Вкупен бонус €10

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €300

77 Бесплатни вртења + 100% до 200 УСД

Исплата 98.09%
Вкупен бонус $200

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £100

220% до 880 € + 220 Бесплатни врти

Исплата 97.19%
Вкупен бонус €880

€ / 400 $ + 150 бесплатни вртења

Исплата 98.28%
Вкупен бонус € / $ 400

€ / 1000 $ Или 5 БТК +200 БЕСПЛАТНИ СПИНИ

Исплата 97.46%
Вкупен бонус € / $ 1000



За Топ 10 португалски страници за онлајн казино со огромни бонуси!

Мала историја за казината во Португалија

Иако казината во Португалија не се во голема количина, историјата на законското коцкање започна пред повеќе од сто години. Националниот хуманитарен квиз во 1783 година беше првиот пример за коцкање во Португалија и првиот казино беше отворен во 1904 година.

По ова, најголемиот скок во развојот на коцкање во земјата се случи за време на владеењето на Салазар и Новата држава основана од него од 1926 до 1974 година.

Во овој период, казината беа целосно легализирани и заштитени од државата. Во 1970-тите, по падот на „Новата држава“, казината се национализираа, но до крајот на деценијата беа вратени во „приватни раце“.

Секое казино има своја историја, а некои се познати низ целиот свет.

Каде се 7-те најдобри казина во Португалија?
Повеќето казина можат да се најдат во близина на туристички места, бидејќи тие нудат секаков вид забава, убаво јадење и настани. Некои се исто така хотели и нудат одлично сместување.

Ние сме биле низ целата земја и пронајдовме седум од најдобрите казина во кои дефинитивно треба да ја пробате среќата.

Бидејќи оваа статија ќе го притисне новиот режим на коцкање на Португалија е стар само неколку дена. Земјата донесе закон на 28 јуни 2015 година со кој ќе се создаде нова правна рамка за онлајн игри. Ова е поставено им овозможува на странските оператори за прв пат да аплицираат за лиценца за понуда на услуги во земјата.

Во принцип, Португалија отсекогаш била земја-пријателски за коцкање, при што владата ги регулирала и оданочува сите форми на лотарии, казина и обложување. Издадени се десет лиценци за казина со копно, со девет на копното и една врз основа на Мадеира. Интернет обложувалници, лотарии, игри во казино и слотови, исто така, се легални во Португалија, но само преку веб-страници одобрени од владата. Постојат над 5,000 официјални веб-страници и киосци каде португалските државјани можат да се обложуваат преку владите кои официјално ги санкционираат операторите.

Една од главните причини што Португалија е толку отворена за коцкање е високите даночни стапки наметнати на операторите, што според извештаите финансира 62% од националната туристичка индустрија. Движечката сила зад новото законодавство е намера да се соберат дополнителни 25 милиони евра годишно за оданочување. Ова значи дека отсега локалните играчи ќе имаат легален пристап до огромен спектар на слот-машини и висококвалитетни онлајн казина на португалски јазик. Еве неколку од нашите најдобри избор за казина на Португалија преку Интернет:

Португалија е европска земја со население од 10 милиони луѓе, од кои многу живеат во анигматичниот главен град Лисабон. Земјата е исто така позната по своите славни плажи на Алгарве. Локалната валута во функција е еврото. Може да играте игри со казино преку Интернет во Португалија, како и да уживате во пријатната клима.

Онлајн казино е домаќин на избор на игри со коцкање што може да се играат од компјутер. До нив се пристапува со користење на Интернет и користат вистински пари. Играчите депонираат средства за да се коцкаат, и потоа можат да повлечат какви било добивки. Достапните игри вклучуваат некои од најпопуларните, веќе се гледаат во казината во реалниот свет.

Несомнено има неколку придобивки од користењето на онлајн казино. Како прво, тој нуди погодност за играчот. Тие имаат брз пристап до широк спектар на игри, без воопшто да мора да го напуштат својот дом. Сајтовите обезбедуваат бонуси кои не се достапни во реалните казина. Понатаму, коцкари можат да уживаат во дополнителна удобност додека играат.

Неопходно е да изберете онлајн казино кое е целосно лиценцирано. Тоа значи дека средствата на играчот и банкарските информации ќе останат безбедни и доверливи. Исто така, гарантира дека страницата ги следи стандардните правила и прописи на индустријата. Изборот на нелиценцирана веб-страница е ризичен потег и не се препорачува да го сторите тоа.

Коцкањето може да биде забавно. Сепак, играчите несомнено треба да бидат свесни за опасностите од преголемо трошење и зависност од коцкање. Тие треба да бидат сигурни дека секогаш се коцкаат одговорно. Тие можат да го сторат тоа, никогаш да не коцкаат со повеќе пари отколку што можат да си дозволат да изгубат. Ова ќе помогне да се спречи значителен долг.

Топ 10 португалски веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 1, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

casumo казино преглед