21 Dukes екранот
Продај RSS

21 Војводи

Ние поттикнуваме одржлива околина
Знаеме дека технологијата влијае на нашата околина. Вклучувањето на светло, гледање на телевизија, па дури и гледање на интернет користи енергија и фосилни горива, од кои сите ослободуваат јаглерод диоксид во атмосферата. CO2 е една од водечките причини за глобалното затоплување.

Ние веруваме во намалувањето на емисиите на јаглерод со поттикнување одржлива околина.
Во политиката на нашата компанија, имаме за цел да го намалиме нашиот јаглероден отпечаток бидејќи сакаме нашиот бизнис да расте на општествено одговорен начин. Затоа, ние ги користиме технологиите кои се пријателски погодни за животната средина и се трудиме да ги преземеме сите можни активности за да ја подобриме употребата на фосилни горива. Бидејќи е еколошки одговорен, ве советуваме да преземете мерки за намалување на емисиите на јаглерод.

Еве неколку препораки за тоа како можете да го направите:

• Одредување на големината на вашата јаглероден отпечаток. Пред да почнете да размислувате за намалување на технологијата на јаглероден отпечаток, определете ја големината на јаглеродниот отпечаток, гледајќи ги вашите сметки за струја, гас или нафта. За да дознаете точни бројки, можете да ги користите он-лајн јаглеродни калкулатори.

• Исклучете ги вашите приклучоци за технологијата кога не се во употреба. Сите gadgets, од светла и телевизори на DVD корисници и компјутери, може да се исклучат кога не се користат. Можете исто така да се обидете да ги исклучите оние предмети што не ги користите премногу често (машини за кафе или тостери), бидејќи оставајќи ги вклучени може исто така да користат вишок енергија.

• Префрлете се на повеќе енергетски ефикасни технологии. Префрлете се на зелена енергија или еколошка програма за електрична енергија, за брзо да ги намалите и емисиите што ги создавате и износот на парите што ги трошите.

Игра сегаhttps://www.21dukes.com

Казино Бонусите

Вкупно: 1,004
66X игра низ казино € 528000 Максимална повлекувањеНадграден бонус: 50 Бесплатно врти без депозит казино на Холи Џоли Пингвини ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33x облог € 391000 Макс CashOutAdditional Казино бонус: € 325 Слободен чип на Дракула Крв Банка 1x2гаминг казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

65X барањата за обложување $ 20000 Max CashOutSpecial Bonus: EURO 405 Бесплатни пари на богатствата на Пиратите Делукс ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

60x игра преку Еуро 504000 Макс готовина дополнителен бонус: € 1015 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КАЗИНО на суштество од црната лагуна Неточен слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

50x WagerEUR 194000 Максимален повлекување специјален бонус: Eur 3840 Нема казино за бонуси за казино на Celebrity In the Jungle 1x2gaming казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

45x WagerEur 636000 Max CashOutextra бонус: 225 Лојални бесплатни врти! на Марко Поло Новоматички казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

66x Wagering € 239000 Макс Повлекување Специјален бонус: 410% Најдобар бонус за регистрација на бонус во првата династија ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

40X Каматни барања € 69000 Max CashOutAdditional Casino Bonus: 140 бесплатни вртења на Super Hot Fruits ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

50x Играј преку € 789000 Максимално повлекувањеДополнителен казино бонус: EURO 1770 Без депозит на турбо игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

30x Игра преку $ 649000 Макс готовински бонус: 170 бесплатни казино се врти на пирамидите во Египет ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

успех 100%
55x облог $ 963000 Макс CashOutExtra бонус: EUR 455 слободен казино билет за Tres Amigos Playtech Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

35X Игра преку казино € 513000 Макс готовина outSpecial бонус: € 305 Слободен казино чип на Гренд слем ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

50X игра преку казино € 730000 Максимална повлекување дополнителен бонус: € 2430 Без депозит бонус код на Пина Невада 5 Часовници Саутирање казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x WagerEUR 451000 Макс Повлекување Екстра казино бонус: 630% Натпревар во казино на Големиот цар за микро-казино ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

44X облог $ 494000 Максимална повлекувањеДополнителен бонус: EUR 4295 Без депозит Казино бонус на исток од сонцето Запад на Месечината Genesis казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55X Барања за барањата $ 338000 Макс CashOutadditional бонус: 44 слободен врти на среќа птици Playson Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33X Барања за барањата ЕUR 565000 Максимално повлекувањеДополнителен бонус: 70 слободен врти без депозит на Мунџиите ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33x Играј преку € 586000 Max CashOutДополнителен бонус: £ 240 Мобилен фрирол-турнир на Баровите & n и Седум ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33X Игра преку £ 426000 Макс Повлекување дополнителен бонус: 785% Натпревар во казино на разбиен ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x барања за пешачење Еур 484000 Макс готовина outSpecial бонус: Евр 120 Дневен freeroll слот турнир на Treasure Run Том Хорн казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

35x Играј преку ЕUR 210000 Макс. ПовлекувањеСпецијален бонус: EUR 105 слободен кеш на ролна кралот Новоматички слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

60x барањата за обложување € 679000 Max Повлекување Екстра бонус: 565% Бонус за казино за натпревар на ролна ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

45X Игра преку $ 671000 Макс готовина дополнителен бонус: 345% бонус за поклопување на бонус на Олимп ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

40x WagerEUR 602000 Макс готовина outExclusive Казино бонус: 200% Регистрација на казино бонус на Забранетиот град HD ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

77X Wagering $ 635000 Макс готовина outExtra бонус: € 630 слободен чип на Noughty крстови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

60X Wagering € 71000 Максимална повлекувањеНадворешен бонус: € 720 слободен казино турнир на нинџа овошје ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

66X WageringEur 111000 Макс ПовлекувањеДополнителен бонус: Eur 600 слободен чип на Super Duper цреша ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

44X Каматни барања € 235000 Максимална повлекување дополнителен бонус: Eur 270 Бесплатни пари за овошни мраз Booongo казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x Играј преку казино $ 594000 Max Withdrawalextra бонус: 860% Најдобар бонус за регистрација на казино на дивиот ботски оркестар ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

44x WagerEur 212000 Макс готовина outExtra бонус: € 885 Онлајн казино турнир на боја ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55X Играј преку казино $ 470000 Макс CashOutСпецијален бонус: 885% натпревар во казино на Один ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x Играј преку € 911000 Макс CashOutСпецијален бонус: € 575 казино чип на Go Wild Hd натпревар за натпреварот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55X барања за пешачење $ 102000 Макс готовина outExclusive Казино бонус: € 505 слободен казино билет на кралскиот банкет ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

40X Играј преку казино € 260000 Максимум повлекувањеНадграден бонус: $ 645 казино чип на Френки Детерис Магија 7 Џекпот Playtech казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

65x барања за пешачење Еур 813000 Макс готовина outSpecial бонус: € 180 казино турнири фрирол на Арктикот Свет Том Хорн казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

44x Wagering $ 550000 Макс готовина outSpecial бонус: $ 4235 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС на Викинзите слава Спиноменални казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x игра преку CasinoEURO 102000 Max CashOutExtra бонус: 30 лојални бесплатни врти! на мистичниот змеј ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

65x игра преку казино € 11000 Макс CashOutExtra Казино бонус: 20 бесплатно казино врти на черепот Duggery ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

60X Играј преку $ 52000 Макс Повлекување специјален бонус: EUR 2140 Без депозит за Санта и бакнеж ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

66x игра преку казино £ 194000 Макс CashOutExtra бонус: 400% бонус на Казино натпревар на Диви 7 овошје Млади казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

успех 100%
50X облог € 791000 Макс готовински outspecial бонус: Eur 400 НЕМА ДЕПОЗИТ на алчни гоблини ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

45X Играј преку казино $ 314000 Макс Повлекување специјален бонус: 210% Натпревар во казино на енергетски пари ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x Барања барања $ 971000 Макс готовина outSpecial бонус: $ 95 Слободен чип казино на ирски злато ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

успех 100%
66X Wagering $ 250000 Максимум Withdrawalextra бонус: € 115 Слободен чип на Црвениот бел Блеј Ривал казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55X Играј преку CasinoEur 718000 Макс готовински ексклузивен бонус: Eur 345 Бесплатни пари на Вегас Реле Ии Wazdan Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

40x Играј преку CasinoEur 574000 Максимално повлекувањеЕксклучок бонус: 545% Бонус за депозит натпревар за богатство од Клеопатра Плајсон Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

65X Играј преку CasinoEUR 458000 Максимална повлекување дополнителен бонус: £ 3590 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КАЗИНО на пустински приказни ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

65x обложувалница барања € 569000 Макс ПовлекувањеЕксклучок Казино бонус: $ 70 онлајн казино турнир на делфин и круша ... ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

35X Играј преку $ 695000 Макс Повлекување Специјален бонус: EUR 4245 Без депозит Бонус Казино на Море Хантер Playn Оди Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

35x игра преку казино $ 268000 Макс готовински outspecial бонус: EURO 395 БЕСПЛАТНО Chip казино на бустер Isoftbet слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

65X барања за пешачење € 133000 Максимално повлекување екстра казино бонус: 105 бесплатни врти без депозит на Royal 7 овошје ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

40X Игра преку казино $ 266000 Макс ПовлекувањеДополнителен бонус: € 115 Слободен казино чип на Spinata Grande Неточен слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33X игра преку казино £ 458000 Max Withdrawalexclusive бонус: 220 БЕСПЛАТНИ СПИНИ на египетски преродба ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

66x WageringEURO 597000 Макс CashOutadditional бонус: $ 320 Бесплатни пари на Steptimer ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

66x WagerEur 875000 Максимална повлекувањеНадграден бонус: Eur 2725 Без депозит Бонус код за Графити Сиббат ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

77X барања за пешачење £ 561000 Max CashOutСпецијален бонус: 430% Бонус за натпревар на Wu Long Playtech Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33x Барања за барања Еуро 900000 Макс ПовлекувањеДополнителен бонус: 35 слободни вртења на Bicicleta Yggdrasil Слот за игри ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

50X Wagering € 302000 Макс CashOutexclusive бонус: 255 Слободен вртења на тркалото за револвинг ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

50x облог € 655000 Максимално повлекување Екстра бонус: 285 бесплатни верзии за лојалност! на Triple Diamond 9 Simbat ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

55x игра преку CasinoEURO 14000 Макс Повлекување дополнителен бонус: £ 3130 НЕМА ДЕПОЗИТ КАЗИНО БОНУС на Лудиот Симбат ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

33X Играј преку CasinoEur 773000 Макс Повлекување Екстра бонус: € 465 слободен чип казино на Жаби N муви Молња кутија ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Купонски бонусен код за казино

Страница на 1 171 2 3 ... 17

Неверодостојни бонуси

Вкупно: 0

За жал, не е пронајден бонус за казино