Бинго Лофт екранот
Продај RSS

Бонусни кодови за казино на бинго бифта | Најдоброто казино за бинго со мансарда без бонус за депозит | Бинго Доградба Казино Бесплатни чип | Бесплатно вртење во казино со бинго со мансарда, 2020 #1

Бинго Лофт се напојува со софтвер кој припаѓа на Бригенд Лимитед, кој е подружница во целосна сопственост на Cassava Enterprises (Gibraltar) Limited ("Cassava"). Cassava е среќен да ви обезбеди онлајн бинго услуги под лиценца за далечинско коцкање издадена од Владата на Гибралтар до Касава. Сите игри на оваа страница се целосно проверени и екстензивно тестирани за да се обезбеди фер игра и чесни исплати. Нашите главни приоритети се Безбедност и приватност.

одговорен игри на среќа

Иако знаеме дека Бинго Лофт е место да биде, а во исто време знаеме дека треба да им обезбедиме на нашите играчи безбедно и одговорно гејмерско опкружување. Знаеме дека е наша одговорност да ви дадеме неверојатно забавно искуство, но исто така ние сме обврзани да спречиме компулсивно користење и да ги спречиме малолетните членови да ги користат нашите производи за игри. Како одговорна компанија за игри, имаме за цел да обезбедиме транспарентна заштита на играчи.

 • Заштита на малолетници
 • Спречување на компулсивно коцкање

Заштита на малолетници

Во согласност со Правилникот за игри на среќа на Гибралтар, ако не сте на возраст од 18, не ви е дозволено да ги играте нашите Бинго игри. Ние користиме софистицирани системи кои можат да потврдат дали некој што се обидува да ги игра нашите Бинго игри се малолетници и ги следиме ако се обидат да играат на Бинго Лофт. Ние, исто така, бидете сигурни дека ние не дизајнираме соби за да привлечеме деца или адолесценти. Ние, исто така, бидете сигурни дека правиме се што можеме за да ги обесхрабриме од обидот да се приклучиме на Бинго Лофт. Ние сепак знаеме дека на интернет е лесно достапен во многу домови од целиот свет. Значи, ние знаеме дека гејмерските компании и родителите мора да работат заедно за да ги заштитат вашите деца од добивање пристап до вашата сметка на Bingo Loft. За да ја осигураме безбедноста на вашите деца, Ви препорачуваме да инсталирате софтвер за филтрирање за да ги блокирате малолетниците од пристап до одредени веб-сајтови и програми. Повеќе совети за родителите:

 • Не ги оставајте децата без надзор во близина на вашиот компјутер кога апликацијата бинго работи.
 • Заштитете ги вашите игри програми со пристап до лозинка.
 • Не дозволувајте лица под 18 да учествуваат во некоја активност за коцкање.
 • Чувајте ги вашите податоци за Bingo Loft корисничко име, лозинка и информации за депозити надвор од дофат на деца.
 • Едуцирајте ги вашите деца за законитоста и потенцијалната штета на малолетничките коцкари.
 • Ограничете го должината на времето кое вашите деца го поминуваат на интернет.

За жал, ниту еден систем не е безумлив. Ако познавате личност под возраст од 18 која е регистрирана во Бинго Лофт, ве молиме известете го нашиот тим за поддршка веднаш на [Email заштитени]

Спречување на компулсивно коцкање

Бинго Лофт е тука да биде забавна, релаксирачка форма на забава. Има, сепак, мал број на луѓе кои би можеле да станат опседнати со потенцијалните монетарни придобивки што ни нудат нашите игри. Истражувањата покажуваат дека само мал процент од возрасната популација е склон кон компулсивни проблеми со коцкањето. Нашиот тим во Bingo Loft е обучен за методи и техники за препознавање и преземање на соодветни активности кога ќе се соочат со компулсивно или малолетно коцкање. Ние ја поставивме можноста за себе да се исклучите од играњето Бинго ако сметате дека вашето искуство со игри повеќе не е само форма на забава.

 1. За повеќе информации за авто-исклучување, кликнете овде.
 2. Имаме, исто така, поставуваме алатки за да ги поставите вашите сопствени максимални граници на депозити за да бидете сигурни дека секогаш играте во рамките на вашите претходно поставени граници. За повеќе информации за поставување на лимитите на депозити, кликнете овде.
 3. По вашето барање, ние ќе го отстраниме вашето име од нашата e-mail листа.

Запомни

 • Коцкањето е форма на забава. Тоа не е начин да се збогатат брзо и да ги исплатиш долговите.
 • Коцкањето е игра на среќа. Не постојат формули кои гарантираат добивка.
 • Бидете сигурни дека одлуката за коцкање е ваш избор.
 • Никогаш не се обидувајте да ги бркате вашите загуби.
 • Проверете ги сумите што ги трошите редовно.
 • Бидете сигурни дека ги знаете правилата на игрите што ги играте.

Како и многу други работи, она што е пријатно во умереноста може да биде катастрофално во вишок. Ако се сомневате дека можеби имате проблем со коцкање, може да побарате стручна помош од следниве организации:

Играј бинго мансарда

Бонусни кодови за казино на бинго со мансарда

Вкупно купони: 2
Опуштено започнува опуштањето на џекпот… Кој подобар начин да се олабавите после напорен ден, отколку да играте за непрекинати награди? повеќе>

Направено:

Нема бонус

Сакате да се дружите со рамните пријатели? Започнете со вашиот ексклузивен Бонус за добредојде: Пријавете се во Депозит од мансарда Bingo £ 5 - £ 100 во касата Добијте 200% Бонус за добредојде веднаш! Па ако ... повеќе>

Направено:

Нема бонус