Ikibu screenshot
Продај RSS

Ikibu

1. МОЖЕ ДА УТВРДУВАМ ДЕТАЛИ НА СМЕТКОВОДСТВОТО?
Ако забележите грешка во деталите за вашата сметка, контактирајте ја поддршката на корисниците преку разговор во живо или е-пошта што е можно поскоро.
2. КАКО ДА ГО ПОВЛЕКУВАМ МОИТЕ СМЕТКИ НА СМЕТКОВОДСТВОТО?
Со цел да стане полноправна членка на племето Икибу, мора да поминете низ процесот на иницијација познат на некои како потврда ... За среќа, тоа не е никаков начин како што е толку застрашувачко како што звучи. Ако сакате да ја потврдите вашата сметка, можете да го направите тоа во секое време со поставување на подолу документи преку функцијата за поставување во страницата "Моја сметка". Ако сте контактирани од нас со упатства за тоа како да ја потврдите вашата сметка, може да побарате да доставите некои од следниве документи:

Фото-проект. Фотографија од вашиот пасош, возачка дозвола или лична карта. Фото-ID мора да биде валиден и да го прикаже датумот на истекување.

Верификација на адреса. Фотографија од изјава за банка или изјава за кредитна картичка, сметка за јавна набавка која го содржи вашето полно име, адреса, датум на издавање и идентитетот на испраќачот. Ве молиме означете дека документот не смее да биде постар од 3 месеци и дека целиот документ е видлив.

Изјава на банка. Ако сте депонирале со нас преку банкарски преведување или сте направиле повлекување на вашата банкарска сметка, ќе треба да обезбедите фотографија од вашата банкарска изјава или алтернативно, екранот на вашата онлајн банка која ги покажува депозитите на IKIBU. Бројот на сметката и вашето полно име мора да бидат целосно видливи.

Кредитна картичка. Ако претходно сте користеле кредитна картичка со IKIBU тогаш ќе треба да ни испратите фотографија од предната и задната страна на наведената кредитна картичка.

3. Не можам да се логирам. ШТО ДА ПРАВАМ?
Ве молиме проверете го вашето корисничко име и лозинката се точни. Вашето корисничко име ќе биде адресата на е-пошта со која сте се регистрирале. За да проверите дали вашата лозинка е причината поради која не можете да се најавите, ве молиме побарајте ресетирање на лозинката од страната за логирање. Доколку сеуште се соочувате со тешкотии да се најавите на вашата сметка, ве молиме контактирајте ја поддршката за корисници.
4. Го изгубив мојот USERNAME / лозинка
Ресетирањето на вашето корисничко име или лозинка не може да биде полесно, едноставно кликнете на линкот "заборавено корисничко име или лозинка" на страната за логирање. Потоа ќе добиете инструкции како да го ресетирате вашето корисничко име / лозинка од таму. Алтернативно, можете да се јавите во нашиот тим за поддршка на клиенти кои ќе сторат сé што можат за да ви помогнат.
ОТВОРАЊЕ НА СМЕТКОВОДСТВО
1. КАКО МНОГУ СМЕТКИ МОЖЕ ДА ЈА ОТВОРА?
Поради законите за лиценцирање ние можеме да прифатиме само една сметка по клиент.
2. ШТО ВАТИ ВРЕДНОСТИ МОЖЕ ДА ВЛИЈААТ?
Во моментов можете да регистрирате сметка со IKIBU во следниве валути: EUR, SEK, NOK, USD, AUD, CHF.
3. НЕ ДОБИЈАМ МОЈОТ АКТИВЕН КОД. ШТО ДА ПРАВАМ?
Ако не сте добиле код за активирање во рок од 5 минути од барањето на еден, ве молиме проверете дали сте го внеле правилно вашиот мобилен број или пак контактирајте ја нашата поддршка за корисници.
4. Може ли да играм од мојата земја?
Од правни и комерцијални причини, Ikibu не отвора сметки за корисници кои живеат или работат од следниве земји: американски Самоа, Кипар, Гуам, Маршалски Острови, Северни Маријански Острови, Порторико и Виргински Острови), Авганистан, Алжир, Белгија, островот Бувет, Британска Територија на Индискиот Океан, Бугарија, Коморите, Чешка Република, Данска, Еквадор, Естонија, Естонија, Естонија, Ирска, Ирска, Ирска, Ирска, Ирска, Гренланд, Гвајана, Гвајана, Света Гора, Италија, Јордан, Демократска Народна Република Кореја, Кувајт, Либија, Малезија, Црна Гора, Мјанмар, Нова Каледонија, Нигерија, Пакистан, Филипини, Полска, Португалија, Романија, Сингапур, Словенија, Сомалија, Јужна Африка, Јужна Џорџија и Јужните Сендвич Острови, Јужен Судан, Шпанија, Судан, Сирија, Фарски Острови, Турција, Западна Сахара, Јемен.
5. Како да отворам сметка во Икибу?
Отпочнување на патувањето низ Ikibu не може да биде поедноставно, сето тоа бара е-мејл адреса и телефонски број. Само кликнете на копчето Sign Up и следете ги упатствата од таму. Тоа не може да биде полесно.
ДЕПОЗИТИ
1. Дали мојот депозит ќе биде инстантен?
Во многу ретки случаи, во зависност од вашиот начин на плаќање, вашиот биланс може да потрае неколку минути за да ја покаже промената. Ако ова се случи, пробајте да го освежите вашиот прелистувач. Ако вашиот биланс сè уште не е ажуриран, контактирајте го нашиот тим за поддршка на клиенти кои ќе бидат среќни да помогнат.
2. ДАЛИ ДАЛИ ПЛАЌАТЕ КОГА ДАВАМ ДЕПОЗИТ?
Во зависност од начинот на плаќање за користење на депозитот, може да ви наплати мала надокнада. Ве молиме посетете ја страната за исплата за повеќе детали.
3. ШТО Е МИНИМАЛЕН И МАКСИМАНЕН МОЖЕ ДА ГО ОТВОРИ?
Минималните и максималните депозити се разликуваат според методот на плаќање. Погледнете ја горната табела за детали или посетете ја страницата за исплата за повеќе детали
4. НЕ МОЖАМ ДЕПОЗИТ. КАКО МОЖАМ ПОСТАВУВАЊЕ?
Пред да контактирате со корисничката поддршка, пробајте ги следните совети за решавање проблеми: Ве молиме проверете ги потребните средства во рамките на вашиот избран метод за депозит (банкарски трансфер, кредитна картичка, Neteller, итн.). Проверете дали сте ги пополниле сите полиња правилно. Ако се обидовте да депонирате со користење на MasterCard или Visa, проверете дали сте внеле точни детали за време на процесот на верификација. Доколку сеуште доживувате проблеми со депонирање, не двоумете се да контактирате со клиентската поддршка.

Игра сегаhttps://www.ikibu.com

Активни бонуси

Вкупно: 85
EUR 4195 НЕМА ДЕПОЗИТЕН БОНУС КОД на Ikibu 65x Игра преку казино € 434000 Макс готовински бонус: 475% Бонус за бонус за натпревар на глад ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

875% казино натпревар бонус на Ikibu 30x Барањата барања € 655000 Макс CashOutSpecial бонус: £ 600 слободен пари на Ацтеките богатства Betsoft Слот за игри ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

970% Казино натпревар бонус во Ikibu 50x Игра преку казино € 72000 Макс готовина outExclusive бонус: 295 Слободен врти не депозит казино на монопол Откако околу Делукс WMS слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Eur 44 слободен казино турнир во Ikibu 60x игра преку казино € 835000 Макс повлекување ексклузивен бонус: $ 240 бесплатни пари на таткање на непријатен волк ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

20 Бесплатно се врти без депозит во Ikibu 44x Wager $ 389000 Max Withdrawalexclusive бонус: 265 Лојални бесплатни врти! на риба партија Microgaming Слот за игри ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

630% натпревар бонус казино во Ikibu 45X игра преку казино € 490000 Максимална повлекување екстра казино бонус: EUR 300 слободен чип на firestarter Новомацките казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

360% Натпревар во казино во Ikibu 44x Играј преку $ 593000 Max CashOutСпецијален бонус: EURO 65 Слободен чип на елфските војни ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 1760 Без депозит бонус код на Ikibu 33X Играј преку казино € 840000 Максимална повлекувањеДополнителен казино бонус: Eur 245 Слободен чип казино на Баварската шума Казино технологија слот машина ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

£ 700 Дневен турнир за слободни фрлања на Ikibu 35X Wager $ 948000 Max CashOutExclusive Бонус: £ 88 Слободен чип казино на Fortunes Of The Amazons Nextgen Gaming ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 570 бесплатна чип казино во Ikibu 40X Играј преку CasinoEur 880000 Макс готовина outExclusive Казино бонус: € 195 онлајн казино турнир на борење Шогун ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Евр 285 БЕСПЛАТЕН КАЗИНО ЧИП во Ikibu 65x Игра преку казино € 351000 Макс готовина ексклузивен бонус: € 260 казино турнири за слободен на Neon Staxx Неточен слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 3390 Без депозит казино бонус на Ikibu 65x облог $ 928000 Максимална Withdrawalexclusive бонус: $ 3105 Без депозит бонус на Храмот мачки ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 330 Нема казино за бонуси за депозити во Ikibu 30X Преку CasinoEur 241000 Max CashOutextra бонус: € 460 Слободен чип казино на Don Juan & s Peppers ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

11 БЕСПЛАТНИ СПИНСИ во Ikibu 60X Играј преку казино $ 962000 Максимална повлекувањаx ексклузивен бонус: 360% бонус за бонус на Боулдер Бакс ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Евр 200 БЕСПЛАТНО чип на Ikibu 60x Wagering € 906000 Макс готовина дополнителен бонус: 210% бонус казино на Star Trek ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

15 Бесплатно се врти без депозит казино во Ikibu 33X Wagering € 392000 Max CashOutДополнителни бонус: 985% Регистрација на казино на Boom Bang Gaming1 Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 225 Слободен чип казино во Ikibu 66X Wager $ 355000 Макс готовински ексклузивен бонус: Еуро Хнумкс Казино турнир на штрајк ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

215% Најдобра бонус казино за регистрација во Ikibu 45x Играј преку Еуро 257000 Макс КешОдополнителен казино бонус: € 3760 Без бонус за бонус за г-дин мајмун ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 3410 НЕМА ДЕПОЗИТЕН БОНУС на Ikibu 44x Играј преку $ 264000 Макс Повлекување дополнителен бонус: 140 Бесплатно се врти без депозит на Златниот Рим Леандер Слот Игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EUR 1760 без депозит бонус код на Ikibu 35X Wagering $ 940000 Макс CashOutAdditional Бонус: € 666 Слободен казино чип на Токио ноќи Екстремни Pariplay ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

610% натпревар бонус на Ikibu 45x игра преку ЕUR 981000 Макс созревањеДополнителен казино бонус: 195 бесплатно се врти без депозит на Super Lucky Frog Неточен слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

465% бонус за прв депозит во Ikibu 55x игра преку казино € 226000 Макс ПовлекувањеДополнителен бонус: EUR 80 бесплатни пари на Кралскиот дворец ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60% натпревар бонус казино во Ikibu 50X игра преку казино $ 760000 Макс CashOutAdditional бонус: £ 1545 НЕ DEPOSIT БОНУС КОДЕКС за Бога на богатството ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

260 бесплатни врти без казино за депозити во Ikibu 44X Барања за барања $ 586000 Максимален бонус со повлекување надолу: 60 бесплатно врти без депозит казино за радоста од шест Microgaming казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 830 слободен казино турнир во Ikibu 40x Игра преку казино $ 739000 Макс ПовлекувањеДополнителен бонус: EUR 620 казино чип на пат кон Запад Прагматичен ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 275 слободен кеш на Ikibu 65x Играј преку € 563000 Максимално повлекувањеПосебен бонус: 845% Бонус за депозит за натпреварот на Royal Win Spinomenal Casino ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

210% Најдобра бонус казино за регистрација во Ikibu 77X Игра преку казино € 164000 Макс. ПовлекувањеЕксклучок казино бонус: $ 1550 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КАЗИНО на Златните РТГ казино ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EUR 675 БЕСПЛАТЕН ЧИП на Ikibu 55x Играј преку Еуро 883000 Макс КешОтСпецијален бонус: 890% Бонус за казино за натпревар на Кралицата за искушение ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Eur 750 онлајн казино турнир на Ikibu 66X Барања барања Еур 949000 Макс готовина outextra бонус: 175 Лојални бесплатни врти! на Среќна кралицата Ваздан Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

165 бесплатни вртења на лојалноста! во Ikibu 45x Играј преку Еуро 370000 Макс со повлекувањеxclusive бонус: EUR 415 Слободен чип казино на Black Knight 2 ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 4730 Без депозит казино бонус на Ikibu 55x Барањата барања £ 186000 Макс готовина outSpecial бонус: 95 БЕСПЛАТНО Врти на Мачу Пикчу Microgaming казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 1505 без депозит бонус на Ikibu 35X облог € 671000 Макс CashOutadditional бонус: $ 245 мобилен фрирол турнир турнир на Club 2000 ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 250 БЕСПЛАТЕН КАЗИНО ЧИП на Ikibu 55x Игра преку £ 245000 Макс готовина outSpecial бонус: 200 Доверба бесплатни верзии! на Асгард ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

265% бонус за натпревар на Ikibu 55x Барања за барањата $ 562000 Макс готовина outExclusive Казино бонус: 145 пробни се врти на куките и херои ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EUR 785 слободен казино турнир во Ikibu 30X Каматни барања € 395000 Макс CashOutExtra казино бонус: 990% бонус за депозит за триазичен диви ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EURO 3280 без депозит казино бонус на Ikibu 44X WageringEUR 787000 Макс CashOutAdditional бонус: 895% натпревар во казино на Sweet Жетва Microgaming Слот за игри ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 695 онлајн казино турнир во Ikibu 55X игра преку казино € 776000 Максимална повлекувањеЕксклучок казино бонус: EURO 365 турнир на сите ѕвезди ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 635 БЕСПЛАТЕН CASINO CHIP во Ikibu 65x Преку CasinoEURO 438000 Макс CashOutAdditional Бонус: 175 Слободен врти на риболов партија Microgaming Slot Game ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

150 БЕСПЛАТНИ Врти во Ikibu 40X Играј преку € 920000 Max ПовлекувањеЕксклучок бонус: $ 365 БЕСПЛАТНО чип на Nauticus Microgaming казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

470% Најдобар бонус за регистрација на бонус во Ikibu 33x WagerEur 153000 Максимално повлекување екстра казино бонус: Eur 290 онлајн казино турнир на Lady Godiva Прагматичен ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

35% Прв бонус на депозит на Ikibu 60X Барања за барањата $ 235000 Макс КешОтспецијален бонус: $ 125 слободен кеш на Источен змеј ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

220 бесплатни врти без депозит во Ikibu 33x WagerEUR 581000 Максимален Withdrawalextra бонус: 90 слободен врти без депозит на Ву Лонг Джакпот Playtech казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 630 Дневен турнир за слободни фрлања на Ikibu 65x Wager $ 603000 Макс готовински бонус: 720% Најдобра бонус казино за регистрација на сите ѕвезди ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 295 слободен казино чип на Ikibu 50x облог $ 727000 Макс CashOutAdditional казино бонус: $ 495 Мобилни фрирол-турнир турнир на венецијански карневал Новоматички казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

405% Казино Добредојдовте бонус на Ikibu 66X Играј преку казино € 532000 Максимум повлекување специјален бонус: Eur 3575 Нема депозитни бонус казино на Quick Hit Platinum Bally Slot Game ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 888 казино турнир во Ikibu 44X WagerEur 972000 Макс CashOutAdditional казино бонус: € 325 слободен казино чип на Douguie s задоволства ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 3230 без депозитни бонус казино во Ikibu 60x Играј преку казино € 501000 Максимален повлекување специјален бонус: 880% бонус за депозит натпревар на Wanted Виста игри казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Eur 495 турнир во Ikibu 77X Играј преку казино $ 483000 Макс готовина outExclusive Казино бонус: 735% Најдобар бонус за регистрација на казино на мафијашки бос B3w казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Еуро 460 Мобилен слободен празник турнир на Ikibu 44x Барањата барања Еуро 803000 Макс CashOutExtra Казино бонус: 55 БЕСПЛАТНИ Спинови на мит ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 150 Слободен чип казино во Ikibu 45x Играј преку CasinoEURO 280000 Max Withdrawalexclusive бонус: 80 бесплатно се врти на Зум Thunderkick слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

835% Нема правила Бонус! на Ikibu 44x Wagering £ 239000 Макс CashOutExclusive Бонус: EUR 645 БЕСПЛАТЕН КАЗИНО ЧИП на Moonshine ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 99 Слободен чип казино во Ikibu 45X обложувалница $ 848000 Максимално повлекување екстра казино бонус: $ 290 слободен казино чип на Firestorm 7 ривалски казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

265 слободен врти казино во Ikibu 50x игра преку казино € 941000 Макс CashOutextra бонус: $ 680 без депозит на Бургерс рајот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

230 судењето се врти во Ikibu 65X WagerEURO 134000 бонус од Max Withdrawalextra: EURO 585 БЕСПЛАТЕН ЧИП на Viz Blueprint казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

111 Слободен казино се врти во Ikibu 45X Wager $ 140000 Max ПовлекувањеЕксклучок Казино бонус: € 222 Нема депозит бонус на Пустинска приказни Казино технологија Слот машина ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

44 бесплатни казино врти во Ikibu 66X Игра преку казино € 450000 Макс готовина outExtra бонус: $ 333 казино турнир на Колумбо Новоматички казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Еуро 360 БЕСПЛАТЕН ЧИП на Ikibu 33x Играј низ казино $ 585000 Максимална повлекувањеНадграден бонус: 44 Доверба на бесплатни верзии! на Поларните приказни Gamesos казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 500 БЕСПЛАТНО чип во Ikibu 45X игра преку казино € 477000 Максимално повлекување екстра казино бонус: € 960 без депозит бонус код за Скај барони Том Хорн казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

275 бесплатни врти во Ikibu 40x WagerEur 969000 Макс готовински outspecial бонус: $ 75 Онлајн казино турнир на среќа О ирскиот Fortune спинс планот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 515 БЕСПЛАТЕН ЧИП КАЗИНО на Ikibu 35X Барања за условите € 33000 Максимум повлекувањеЕксклучок бонус: 340% казино натпревар бонус на Shark Bite Amaya казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 930 Дневен слободен турнир за слободни фрлања на Ikibu 45x Барања за барања EUR 705000 Максимален повлекување дополнителен бонус: $ 590 Mobile freeroll турнир на Супер штрајк ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 215 онлајн казино турнир во Ikibu 33x игра преку CasinoEur 539000 Макс повлекувањеЕксклучок бонус: 530% натпревар во казино на Luchadora ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 825 онлајн казино турнир на Ikibu 40X облог € 952000 Макс готовинаДополнителен бонус: $ 720 онлајн казино турнир на Мариони Шоу ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

75 бесплатно се врти казино во Ikibu 30X Играј преку CasinoEur 272000 Макс CashOutadditional бонус: 670% Најдобар бонус за регистрација на капитен на Капетан вложување Новоматички Слот за игри ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

985% Казино Добредојдовте бонус на Ikibu 66X Барања за барања Еуро 816000 Макс Withdrawalextra бонус: $ 850 онлајн казино турнир на адмирал Нелсон ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Страница на 1 21 2

Неверодостојни бонуси

Вкупно: 0

За жал, не е пронајден бонус за казино