Вилијам Хил екранот
Продај RSS

Вилијам Хил

Онлајн генерира 34% од нето-приходите на Групата во 2016 и вработува околу 1,800 луѓе во Гибралтар, UK, Израел, Бугарија, Италија, Шпанија и Филипините.

Вилијам Хил е еден од водечките провајдери на онлајн игри и обложување за корисниците на Велика Британија, а исто така е и тројца врвни оператори за спортско обложување на интернет во Италија и Шпанија. Со повеќе од еден милион можности за обложување секоја недела, ние нудиме во-игра и пред натпревар спортско обложување, како и широк спектар на игри производи. Со повеќе од еден милион можности за обложување секоја недела, ние нудиме во-игра и пред натпревар спортско обложување, како и широк спектар на игри производи.

Денес, ние нудиме широк спектар на можности за обложување и игри. Во игра (обложување во текот на жива игра) стана популарна во последниве години и беше само помалку од половина од нашиот спортски промет во 2016. Ние сме, исто така, водечки снабдувач на онлајн казино игри во Велика Британија, со нашата ексклузивна платформа Вегас која се покажа многу популарна, особено со нашите клиенти за обложување на спорт.

Со поширока палета на обложување и игри, од кога и да е порано, станува сè уште критично да им се олесни на клиентите да се обложуваат кога сакаат на што сакаат. Зголеменото користење на мобилната технологија е клучен тренд во индустријата во последниве години и продолжува да биде главен фокус за нас. Нашиот iOS Sportsbook стан е најколеблираната апликација Sportsbook во App Store Store, преземени повеќе од 2.8 милиони пати.

Максимизирање на мобилната можност

Со поширока палета на производи за обложување и игри, од кога и да е порано, станува сè уште критично да им се олесни на клиентите да се обложуваат кога сакаат и што сакаат. Зголеменото користење на мобилната технологија е клучен тренд во индустријата во последниве години, а мобилното обложување и игри продолжуваат да бидат главен фокус за нас.

Меѓународна експанзија

Ние ја преземаме нашата онлајн понуда во повеќе други земји, фокусирајќи се на пазарите со силна коцкање култура и конкурентна регулаторна и даночна рамка во која имаме способност да понудиме широк опсег на производи за спортско обложување и казино игри.

Увид за бизнис од нашиот онлајн колега, Мајкл Шихан

Јас работам како шеф на социјалните медиуми во нашето седиште во Гибралтар, но нашиот тим, исто така, има и операции од целиот свет, во Тел Авив, Софија и Манила, како и поддршка од Лондон и Лидс.

Ние нудиме онлајн услуги од 1998. Во 2008, влеговме во заедничко вложување со Playtech, создавајќи Вилијам Хил онлајн. Во 2013, ние го купивме PlayNech 29% удел во Интернет и ја презедовме целосната сопственост на бизнисот.

Среќни сме што имаме развиено средина која им овозможува на тимовите и поединците да се фокусираат на создавање влијание. Како организација ориентирана кон идеи, ние ги поттикнуваме нашите вработени да размислуваат за големи. Честопати компаниите ги поттикнуваат иновациите, но во "Дом на обложување" напредуваме на тоа.

Мислам дека во текот на последните шест години придонесе за брзиот раст што го видовме - побрзо од целокупниот пазар во Велика Британија, нашиот удел на пазарот порасна од c10% во 2010 до c15% денес.

Тимот исто така расте. Во 2008, само една година пред да се приклучам, имавме околу 350 луѓе. Денес, 1,250 се шири низ нашите различни канцеларии. Од експерти за дигитален маркетинг на Тел Авив, на оние кои се наоѓаат во нашиот технолошки центар во Шоредич, Лондон.

Она што ја прави работата во Вилијам Хил навистина уникатна е културата на работното место што ја поттикнува оваа иновација со здраво непочитување на невозможното. Во индустријата што се менува толку брзо, ти гарантирате дека нема да успеете ако не преземете никакви ризици. Во Вилијам Хил ги охрабруваме сите да донесуваат смели одлуки, дури и ако тоа значи дека е грешно некое време.

Културата е нешто што се гордееме. Тоа нè расчистува, дефинира кој сме и го обликуваме она што ние како вработени во Вилијам Хил се стремиме да бидеме. Знаеме дека културата е повеќе од сет на водечки принципи: тоа е доведено во живот од страна на нашите колеги кои илустрираат тоа на дневна основа.

Што имаат вработените во Вилијам Хил заеднички? Одговорот е едноставен. Страста за нашите производи и клиенти, да се погрижиме да обезбедиме ненадминато искуство на клиентите, да ги препознаеме работните вредности што го дефинираат нашиот успех и, пред сè, разновидноста која ни овозможува да ризикуваме.

Во секоја канцеларија на Вилијам Хил, талентирани, страствени и креативни индивидуи работат заедно за да создадат незаборавно искуство за нашите клиенти. Ние веруваме дека секој вработен во Вилијам Хил треба да биде инспириран, ангажиран и воспоставен во нивната работа. Затоа се фокусираме на нашиот народ и создаваме работна средина која негува конзистентни подобрувања на нашите производи, услуги и искуство.

Игра сегаhttp://williamhill.com

Казино Бонусите

Вкупно: 1,304
295% Натпревар во Казино на Вилијам Хил 55X Каматни барања £ 280000 Максимум Withdrawalextra бонус: $ 65 турнир на Планетата Зодијак ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 3680 Без депозит бонус код на Вилијам Хил 35x Барање барања $ 859000 Максимална повлекувањеЕксклучок бонус: 320% Казино натпревар бонус на фараонот и злато III ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Еуро 77 слободен казино во казино на Вилијам Хил 30X Играј преку € 86000 Макс готовински outspecial бонус: 300% Натпревар во казино на Vulcan Rtg Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 2230 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КОД на Вилијам Хил 40x облог £ 701000 Макс готовина outextra бонус: € 88 слободен казино чип на 50 Коњи Ег ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 245 Слободен казино чип на Вилијам Хил 50X Играј преку казино € 483000 Максимално повлекување дополнителен бонус: EUR 105 онлајн казино турнир на злато на Ра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

ЕВРО ХНУМКС НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС на Вилијам Хил 3495X Каматни барања £ 66 Макс готовина outExtra Бонус: £ 538000 Без депозитни бонус казино на Минг воинот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

625% Бонус за прв депозит на Вилијам Хил 77x Барања за барања £ 959000 Макс готовински ексклузивни бонуси: $ 1155 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КАЗИНО на лондонскиот паб Kajot казино ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

345% Бонус за прв депозит на Вилијам Хил 30x Преку CasinoEURO 249000 Максимален повлекувањеЕксклучлив бонус: Eur 105 казино турнир на Нефертари ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

525% натпревар бонус на Вилијам Хил 66X обложувалница барања € 913000 Макс CashOutspecial бонус: 30 бесплатно се врти казино на Робин Худ HD ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 175 казино чип на Вилијам Хил 30x Игра преку $ 9000 Макс готовинаДополнителен казино бонус: $ 4690 Без депозит бонус за правда лигата Nextgen Gaming ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 4730 Без казино за бонуси за депозити во Вилијам Хил 55X Игра преку Казино ЕUR 435000 Макс готовински ексклузивен бонус: Eur 4800 НЕМА ДЕПОЗИТ КАЗИНО БОНУС на Студената како мраз BF Игри Казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Еуро 415 БЕСПЛАТНО казино чип на Вилијам Хил 55x Преку CasinoEur 981000 Макс КешОктексклузивен бонус: 945% Бонус за прв депозит на Џокер Џекпот Големо време ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 860 казино турнир на Вилијам Хил 35X обложувалница $ 822000 Макс CashOutAdditional казино бонус: EUR 250 Дневен freeroll слот турнир на гаден карневал Нолимит Сити казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

545% натпревар бонус казино на Вилијам Хил 35x игра преку $ 42000 Максимална повлекување ексклузивен бонус: Eur 4235 без депозит бонус код на среќата долари ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 670 Слободен казино чип на Вилијам Хил 55X Кариера барања £ 389000 Макс Withdrawalextra бонус: € 185 слободен чип казино на Купидон и психа ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Евр 3505 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС на Вилијам Хил 33x Играј преку казино $ 743000 Макс. Повлекување Екстра казино Бонус: 270% Регистрирај се за бонус за казино за возраста на Боговите Playtech Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

£ 4260 Без депозит Казино бонус на Вилијам Хил 60X WageringEur 576000 Макс КешНовен дополнителен бонус: 695% Бонус за поклопување на бонус на Одмаздници ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Евр 666 БЕСПЛАТНО чип на Вилијам Хил 55X Игра преку казино $ 538000 Макс ПовлекувањеДополнителен казино бонус: 300 Бесплатно врти без депозит на Genie Wild ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

£ 525 бесплатен чип на Вилијам Хил 44x Wagering $ 623000 Максимално повлекувањеЕксклучок Казино бонус: 100 Бесплатно казино се врти на 7 Мајмуни Прагматичен ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

210 БЕСПЛАТНИ СПИНСИ на Вилијам Хил 45X Игра преку казино € 134000 Макс готовинаДополнителен бонус: £ 245 казино чип на коса кон небото Rtg слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 245 Дневен турнир за слободни фрлања на Вилијам Хил 44x Играј преку Еуро 179000 Макс готовина outExtra Казино Бонус: 195 БЕСПЛАТНИ Врти на Рог на Пленти ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Еуро 485 БЕСПЛАТНО Чип Казино на Вилијам Хил 66x Играј преку Казино $ 919000 Макс CashOutExclusive Бонус: Eur 3390 Нема депозитен бонус код на Рели Покер Леандер Слот Игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

215% Натпревар во Казино на Вилијам Хил 50X Барања за барања Еуро 657000 Макс Повлекување дополнителен бонус: 980% Казино Добредојдовте бонус за Самба ноќи ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 3880 Без депозит казино бонус на Вилијам Хил 66x обложувалница барања € 294000 Максимална повлекување специјален бонус: € 111 БЕСПЛАТНО чип на Лил Црвеното богатство WMS слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

175 Бесплатно се врти казино во Вилијам Хил 40x WagerEURO 230000 Максимална повлекување дополнителен бонус: 180% натпревар бонус на Dragon ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 2390 Без депозит бонус казино на Вилијам Хил 60X Игра преку $ 568000 Макс CashOutspecial бонус: ЕВРО ХНУМКС Дејлиски турнир за слободни фрлања на Один Меркур Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

290 Бесплатно вртење казино во Вилијам Хил 77X WagerEUR 682000 Max CashOutExtra Казино бонус: 90% Прво бонус за депозити на Pixies Of The Forest Igt Slot Game ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EURO 270 чип за казино во Вилијам Хил 45x Играј преку казино $ 58000 Максимален повлечен повлечен дополнителен бонус: ЕУР 2915 БЕСПЛАТЕН БОНУС на Хилбили ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 765 БЕЗ ДОПОЗИТЕТ КАСИНО БОНУС на Вилијам Хил 33x Wager $ 934000 Макс на готовина од надвор Ексклузивен бонус за казино: 225 Доверба за вртежи! на Beвездата Буба ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

$ 535 бесплатен чип за казино на Вилијам Хил 40x Играјте преку $ 643000 Макс Повлечен Ексклузивен бонус за казино: $ 111 турнир на голема игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

295 Бесплатно казино се врти на Вилијам Хил 44x Wagering € 511000 Max CashOutSpecial Bonus: € 4410 БЕЗ ДОПОЗИТЕРА НА БОНУС КОДЕКС на треска во фудбал Сосилувајте слотови за казино ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

80% Бонус за натпревар во Вилијам Хил 33X Вложувач $ 210000 Максим бонус во износ од дополнителен износ: $ 1460 Без депозит за казино за депозити на Ву Долги џекпот Плејтејт Казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Евра 345 турнир во казино преку Интернет во Вилијам Хил 35X Wagering € 571000 Максимално повлекувањеExtra Казино бонус: 605% Најдобро бонус за запишување во казино на Santas Slotto Grotto Openbet Casino Slots ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 290 БЕСПЛАТНО CASINO чип на Вилијам Хил 55x Барања за обложување Еуро 677000 Макс Повлечен специјален бонус: EURO 305 БЕСПЛАТНО CASINO чип на Milady X2 слот машина за казино технологија ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

270 бесплатни вртења нема казино за депозити во Вилијам Хил 40x Играјте преку казино € 809000 Максимален повлеченЕксклузивен бонус: € 4380 Без депозит бонус казино на Lucky Lady & s Charm ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

25 Бесплатно врти без депозит во Вилијам Хил 66x Wager € 525000 Максимум издвојувачки бонус на готовина: $ 1610 Не Кодекс на бонус за депозит на Wolverine ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

270 Бесплатни врти без депозит во Вилијам Хил 44X Играј преку казино $ 939000 Max CashOutExtra Bonus: Eur 520 Бесплатни чипови на Chicken Run ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EURO 2190 БЕЗ ДОПОЗИТУВА atЕ на Вилијам Хил 66x Играјте преку € 140000 Максимален повлечен додаден бонус: $ 190 БЕСПЛАТНО CASINO чип на роаминг ролери Ainsworth слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

385% Бонус за прв депозит во Вилијам Хил 66X Играј преку $ 519000 Max CashOutextra бонус: ЕУР 1800 БЕЗ ДОПОТИВЕН БОНУС на аркадни елементи ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

600% Најдобро бонус за запишување во Вилијам Хил 33X Играј преку CasinoEURO 315000 Максимален повлечен повреден специјален бонус: 480% натпревар на казино на Relic Raiders ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

920% Најдобар бонус за регистрација на бонус на Вилијам Хил 55x Играј преку Казино $ 334000 Макс Повлечен Ексклузивен Бонус за Казино: $ 555 $ Мобилен хонорарен турнир во слободно време на Unrn Magic Novomatic Casino Slots ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

75% Најдобро казино за бонус за запишување во Вилијам Хил 35X Играјте преку казино $ 953000 Макс пари вонреден бонус: 88 БЕСПЛАТНИ СПИНИ НА ВИДОВИТЕ Трамп Делови Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

ЕУР 395 хонорарни турнири во казино на Вилијам Хил 40x Играј преку CasinoEur 639000 Максимален повлечен додаден бонус: 145% Бонус за натпревар на африканско зајдисонце ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EUR 415 казино турнири во хонорар на Вилијам Хил 60X Играј преку Еуро 793000 Макс Кеш Оут Ексклузивен Бонус: $ 240 Казино турнир на барови и Bellвона ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

435% Бонус за прв депозит во Вилијам Хил 55x Играј преку казино € 671000 Max CashOutSpecial Bonus: € 2790 Нема казино за бонус за депозит на Cherry Mischief High5 слотови за казино ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EUR 555 Бесплатни чип на Вилијам Хил 40x Барања за обложување 550000 Макс Повлечен ексклузивен бонус: ЕУР 280 БЕСПЛАТНО Чип казино на Фарос II ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

270 БЕСПЛАТНИ вртења на Вилијам Хил 60X WageringEURO 9000 Максимален готовина ненадеен бонус: 80 Бесплатни казино се врти на невиност или во искушение Playtech слотови за казино ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Casino 255 бесплатен чип казино во Вилијам Хил 60x Wager $ 706000 Макс Повлечен дополнителен бонус: 95 Бесплатни казино се врти на Вегас 27 ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

1985 $ без депозит во Вилијам Хил 77x Барања за обложување се € 633000 Максимално повлекувањеСпецијален бонус: 120 Судски вртења на Робин ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

575% Бонус за добредојде на Вилијам Хил 55x Играј преку казино € 526000 Максим посебен бонус за готовина: € 375 Бесплатно чипо за казино на сите влезови на ривалот на ривалот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

£ 2275 Без депозит казино бонус на Вилијам Хил 77X Игра преку Казино Еур 190000 Макс КешОтСпецијален Бонус: 45% натпревар бонус казино на накит свет ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

EUR 995 Mobile freeroll slot турнир на Вилијам Хил 45X игра преку казино $ 532000 Макс готовина outExtra казино бонус: $ 285 БЕСПЛАТЕН КАЗИНО ЧИП на борење на цреша Боречки игри Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

430% бонус за депозит натпревар на Вилијам Хил 66x Играј преку казино £ 816000 Максимална подигање дополнителен бонус: EUR 495 Слободен чип казино на Двоен Среќен аристократски слот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 80 казино чип на Вилијам Хил 40X Каматни барања € 961000 Макс Повлекување Екстра казино бонус: 55 слободен казино се врти на кралот на Ацтеките ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 4655 Без депозит бонус казино на Вилијам Хил 55x Играј преку ЕUR 650000 Макс готовина outextra бонус: 100% Регистрирај се за казино бонус на пламен танчар Новоматички казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

222 бесплатни казино се врти на Вилијам Хил 50X WageringEur 362000 Максимален повлекување дополнителен бонус: 795% натпревар во казино на шеќерна тр ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

£ 705 онлајн казино турнир на Вилијам Хил 35x Wagering € 104000 Макс готовинаДополнителен бонус: 950% бонус за казино натпревар на Двоен бонус ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 4670 НЕМА ДЕПОЗИТ БОНУС КАЗИНО на Вилијам Хил 45X Играј преку казино € 932000 Макс CashOutexclusive бонус: 60 слободен врти на настанот хоризон ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

290% казино натпревар бонус на Вилијам Хил 65X Wagering £ 580000 Макс Повлекување Екстра бонус: £ 88 казино чип на Jokerizer Yggdrasil Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

165 Слободен казино се врти во Вилијам Хил 40X Играј преку ЕUR 458000 Макс готовински outspecial бонус: 150 Лојални бесплатни врти! на Хуангди Жолта Е ... ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

95% казино натпревар бонус на Вилијам Хил 50X Wagering $ 985000 Макс Повлекување Екстра бонус: 200 Слободен вртења на Алиса во Wonderslots Игра за Playson Слот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Еуро 180 слободен казино билет на Вилијам Хил 55X WagerEur 525000 Макс готовинаДополнителен казино бонус: € 3765 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС на луди автомобили Wazdan слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

€ 2200 Нема депозит на Вилијам Хил 45X Wagering € 533000 Макс CashOutExclusive Казино бонус: € 1730 без депозит бонус код на Боговите на Биза Казино Слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

40 бесплатни врти на Вилијам Хил 55x игра преку казино $ 18000 Max ПовлекувањеСпецијален бонус: 155 бесплатни врти за соништа на среќа 2by2 гејминг казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

110 Лојални бесплатни врти! на Вилијам Хил 50x облог € 752000 Макс готовински бонус: 40 бесплатни казино се врти на Ред Хот Ѓаволот ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Страница на 1 211 2 3 ... 21

Неверодостојни бонуси

Вкупно: 0

За жал, не е пронајден бонус за казино