Ќе освоиш екранот
Продај RSS

Ти Победи

Одговорната игра на Youwin за игри

одговорен игри на среќа

Во Youwin веруваме во обезбедувањето "заштитена забавна средина". Тоа е важен дел од нашата целокупна програма за грижа за корисници.

Коцкањето во заштитена средина треба да биде возбудливо и пријатно искуство, за возрасни. Сакаме да уживате во искуството на Youwin, затоа ве молам играјте мудро и во рамките на вашиот буџет.

Престој во контрола

Поголемиот дел од нашите корисници уживаат во искуството на Entertainment Entertainment.

Додека мнозинството луѓе се коцкаат со своите средства, зашто некое коцкање може да стане проблем.

Може да ви помогне да ја задржите контролата за да се потсетите на следново:

 1. Коцкањето треба да биде забавно и да не се гледа како начин за правење пари
 2. Избегнувајте бркајте загуби
 3. Само коцкање што можеш да си го дозволиш да изгубиш
 4. Следете го времето и износот што го трошите коцкањето
 5. Ако сакате да се одморите од коцкање, можете да ја искористите можноста за самоодбрана преку испраќање по e-mail на support@Youwin.com со детали за сите сметки што сте ги отвориле со нас. Youwin потоа ќе ги затвори вашите сметки за период од 6 месеци, за кое време нема да биде возможно сметките да бидат повторно отворени од било која причина.

  Понекогаш, поединците може да бидат загрижени за нивните навики за коцкање. За оние кои се засегнати, следниот прашалник од Gamcare може да даде некои насоки.

  Проблем Коцкање

  Ако сте загрижени дека коцкањето може да го преземе вашиот (или некој друг живот), тогаш следниве прашања може да ви помогнат да дознаете:

  1. Дали другите некогаш го критикуваа вашето коцкање?
  2. Дали некогаш сте излажале да ја прикријат сумата што сте ја коцкале или времето што сте го потрошиле?
  3. Дали аргументите, фрустрациите или разочарувањата направи да сакате да коцка?
  4. Дали си коцка сам подолго време?
  5. Дали се држат настрана од работа или колеџ за да се коцка?
  6. Дали коцкате да избегате од здодевен или несреќен живот?
  7. Дали сте подготвени да потрошите "коцкарски пари" на било што друго?
  8. Дали сте изгубени интерес за вашето семејство, пријатели или забави поради коцкање?
  9. По губењето, дали сметаш дека мора да се обидеш и да ги вратиш загубите што е можно поскоро?
  10. Кога коцкате и вие истрчате пари, дали се чувствувате изгубени и во очај, и треба повторно да се коцкате што е можно поскоро?
  11. Дали коцкате се додека не го немате последниот денар?
  12. Дали сте излажале, украле или позајмиле само за да добиете пари за да коцкаат или да платите долгови за коцкање?
  13. Дали се чувствувате депресивно или дури и самоубиствено заради вашето коцкање?

  Овие прашања се обезбедени за да им помогне на поединецот да одлучи дали тој или таа има проблем и треба да побара помош.

  Прв Помош

  Постојат многу организации кои можат да обезбедат поддршка и помош за поединци кои развиваат проблем со коцкањето. Ако сметате дека ова ви се случило, препорачуваме да контактирате со организацијата за самопомош.

  Следните веб-страници нудат совети и насоки. Секоја врска содржи броеви на линии за помош и е-пошта која може да ја контактирате ако сакате доверлив совет и поддршка

  Националниот совет за проблематично коцкање

  Националниот совет за проблемите со коцкање е национален застапник за програми и услуги кои им помагаат на проблематичните коцкари и на нивните семејства. Мисијата на NCPG е да ја зголеми јавната свест за патолошкото коцкање, да обезбеди широка достапност на третманот за проблематичните коцкари и нивните семејства и да поттикне истражување и програми за превенција и едукација.

  GAMCARE

  GamCare има заложба да промовира одговорни ставови за коцкање и да работи за обезбедување соодветна грижа за оние кои биле оштетени од зависноста од коцкање.

  Коцкари анонимни (UK)

  Коцкари Анонимен е стипендија на мажи и жени кои се здружија за да направат нешто во врска со сопствениот проблем со коцкањето и да им помогнат на другите компулсивни коцкари да го сторат истото.

  Коцкари анонимна меѓународна услуга канцеларија

  Анонимни коцкари се дружење меѓу мажи и жени кои го споделуваат своето искуство, сила и надеж меѓусебно дека можат да го решат нивниот заеднички проблем и да им помогнат на другите да закрепнат од проблемот со коцкањето.

  Филтрирање системи

  Ако го споделите вашиот компјутер со пријатели или семејства кои се под законска возраст да се регистрираат или залог, препорачуваме инсталација на софтвер за филтрирање со цел да го ограничите пристапот до интернет до деца и малолетници.

  Постојат голем број на апликации од трети страни кои родителите или старателите можат да ги користат за следење или ограничување на користењето на пристапот на нивниот компјутер до Интернет:

  Софтвер за филтрирање на Net Nanny штити деца од несоодветна веб-содржина: www.netnanny.com
  CYBERsitter софтвер за филтрирање, дозволувајќи им на родителите да додадат свои сајтови за да го блокираат: www.cybersitter.com
  SaferInternet веб-страница која е кофинансирана од Европската унија обезбедува сеопфатни информации за софтверот за филтрирање на интернет и нуди бесплатна тест верзија: www.saferinternet.org

  Само-исклучување или откажување

  На барање, Youwin ќе ја заклучи сметката на било кој клиент или сметки за период до 6 месеци за кое време нема да биде можно сметките да бидат повторно отворени од било која причина. Во периодот на откажување, Youwin ќе стори сé што може за да спречи повторно отворање на нови сметки. Една сметка која е едноставно "затворена" може повторно да се отвори од страна на клиентот во секое време. За да ја искористиме можноста за самоодбрана, ни испратете порака на support@Youwin.com со детали за сите сметки што сте ги отвориле со нас.

  Ако сте активен мобилен клиент, Ви препорачуваме да го отстраните Youwin од вашите известувања за да ве спречи да добивате содржини од нас. Исто така, ако користите социјални медиуми канали, ви препорачуваме да преземете чекори за да бидете сигурни дека не ги добивате нашите новости или новости.

  Ограничувања на загубите

  Поставувањето на ограничување на загубата ќе го ограничи износот што може да го изгубите во Sports и / или специфични казино игри во текот на избраниот временски период. Може да поставите дневна, неделна и месечна загуба.

  Лимитот на загуба се пресметува со одземање на загубите од добивките за определениот временски период на кумулативен начин. Износот за удел се смета за дел од вкупните добивки за залог.

  На пример, ако сте ставиле залог на 50 € и тој победи и ви биле исплатени 100 €, вкупните добивки за оваа залог се 100 € (50 € stake + 50 € добивки).

  Пример за пресметка на загуба:

  Вашата дневна граница е поставена на 100 €.
  Вие ставате залог на 50 €. Залогот се решава како изгубен влог.
  Вашите вкупни загуби за денот сега се 50 €.
  Вие ставате уште еден облог на 25 €. Облогата се решава како победничка залог и вие ќе освоите 50 €.
  Вашите вкупни загуби за денот се сега 0€.

  Вкупната пресметка на загуби е:

  Вкупно загуби = добивки - загуби
  = 50 € (добивки) - 50 € (загуби)
  = 0 €

  обука на персоналот

  Сите наши службеници за услуги на клиентите добиваат обука за подигање на проблемите со проблемите со коцкање.

  Историја и баланс на клиентите

  Клиентите можат лесно да пристапат до целосна историја на нивните трансакции, повлекувања и депозити со 'Моја сметка'.

  Балансот на купувачи секогаш е достапен преку страницата "Моја сметка", а исто така може да се види од домашната страница на Youwin.com.

Игра сегаhttps://www.youwin.com

Активни бонуси

Вкупно: 802
44x облог € 763000 Макс ПовлекувањеЕксклучок Казино бонус: € 3170 Без депозит Казино бонус на молња одред Инспириран гејминг казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

33X игра преку казино € 249000 Макс CashOutExclusive бонус: $ 75 бесплатни пари на риба резервоарот магнет Gaming казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

30X WagerEur 202000 Макс готовина дополнителен бонус: 905% Најдобра бонус казино за регистрација на громовите на Cash Casino Ainsworth ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66X Каматни барања € 458000 Макс готовина outExtra Казино бонус: 390% Бонус за прв депозит на Кинг Конг: череп планина ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

50x Репродуцирај преку ЕUR 885000 Макс CashOutСпецијален бонус: 310% Натпревар во казино на црвено жолто ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

65x барањата за обложувањеEur 809000 Максимална повлекувањаспецијален бонус: 245 бесплатно врти без депозит казино за богатство на Ra Playn оди слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

33X барања за пешачење Еуро 89000 Максимална повлекување x ексклузивен бонус: 35% натпревар бонус за криминална сцена Неточен слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

77x WageringEURO 697000 Макс готовинаДополнителен казино-бонус: Eur 10 Дневен слободен турнир на диви фати ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

35X Играј преку казино € 77000 Максимална повлекувањеНадграден бонус: 220 БЕСПЛАТНИ Врти на двојки ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55x WageringEURO 455000 Максимално повлекување Екстра казино бонус: € 1435 Без депозит за енергетски Playn Go казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45x WagerEUR 953000 Max Withdrawalexclusive бонус: $ 170 онлајн казино турнир на Џокер и трикови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60x игра преку CasinoEUR 499000 Максимален бонус од бонус од екстра: EURO 3850 без депозитни бонус казино на Мега Џокер ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

77X Барања барања € 643000 Макс ПовлекувањеСпецијален бонус: 300 слободен Врти не депозит казино на Големиот Лош Волф ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

33x барањата за обложување € 20000 Max CashOutСпецијален бонус: 222 Бесплатни врти на одмор во Хаваи ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66X Игра преку $ 831000 Макс готовина outextra бонус: € 735 казино турнир на Lady Luck Gameart Слот машина ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

35X игра преку казино € 450000 Макс готовина outExclusive бонус: € 375 Нема депозит бонус на салон за убавина ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

77x облог $ 800000 Максимум Withdrawalextra бонус: 630% Казино натпревар бонус на Сребрена куршум ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

44x WagerEur 176000 Макс CashOutextra бонус: 170 Слободен вртат казино на Медуза Nextgen Gaming слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X игра преку CasinoEURO 554000 Макс CashOutextra бонус: 585% бонус за казино натпревар на змијата Шармер Nextgen Gaming Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

77X игра преку казино $ 707000 Макс Повлекување Специјален бонус: 455% Казино Добредојдовте бонус за Кити сјај ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60x облог € 499000 Максимум повлекувањеНадграден бонус: $ 2635 Без депозит бонус код на страшно богат 3 ривал казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60x WageringEURO 327000 Макс Повлекување Екстра бонус: 55 Слободен врти на Luchadora Thunderkick слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

77X Играј преку казино £ 606000 Макс Повлекување дополнителен бонус: 565% Депозит натпревар бонус на д-р Вотс ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

40X Барања за барањата $ 790000 Максимално повлекување дополнителен бонус: £ 590 Бесплатни пари на 20 Star Party ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60x игра преку казино € 923000 Максимално повлекувањеПосебен бонус: Eur 960 турнир на диви диви спин спиноменални казиносни слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

65x игра преку CasinoEur 319000 Макс ПовлекувањеЕксклузивен казино-бонус: EUR 885 Дневен турнир за слободни фрлања за снајперисти Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

35X барања за обложување € 878000 Максимален бонус за повлекување: 550% Бонус за бонус за депозит на бонус за бонус ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66x Играј преку казино £ 237000 Макс готовинаДополнителен казино бонус: EURO 2165 Без бонус за депозити на странски роботи ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X Играј преку CasinoEur 469000 Макс CashOutExclusive Казино бонус: Eur 1620 Без депозит бонус кодот на фиксер Горна ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55X WageringEUR 193000 Максимално повлекувањеПосебен бонус: 390% Најдобра бонус казино за регистрација на Moonshine Microgaming Casino ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55x Играј преку Еуро 469000 Макс готовина outSpecial бонус: 800% Бонус за депозит натпревар за најдобри нешта во животот Isoftbet казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X игра преку казино £ 10000 Макс готовина outExclusive Казино бонус: £ 495 Нема депозит на Treasure Хил казино технологија Слот машина ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

30x игра преку казино € 639000 Максимална повлекување дополнителен бонус: € 1645 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КОДОК на кралот Колос Квикспин Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66x WagerEUR 395000 Max CashOutexclusive бонус: 745% Казино Добредојдовте бонус за мртви или живи ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

65X WagerEur 276000 Максимум Withdrawalextra бонус: £ 475 казино чип на 7th рај ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X Wagering $ 779000 Макс готовински ексклузивен бонус: $ 325 онлајн казино турнир на дива неонска игра за приклучоци за играње ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55X барања за пешачење $ 723000 Максимално повлекувањеЕксклузивен казински бонус: Eur 230 слободен казино чип на виножито ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55X Wagering £ 132000 Макс CashOutExtra бонус: € 935 казино турнири фрирол на Златна пирамида магнет играчки казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55x барања за обложување € 727000 Макс готовина дополнителен бонус: $ 4780 Без депозит бонус казино на витамин HD Светски натпревар казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

40X WageringEUR 428000 Макс CashOutAdditional Казино бонус: $ 680 слободен чип на бум браќа ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55x WagerEUR 889000 Максимум Withdrawalextra бонус: EURO 320 слободен казино билет за цврст седум ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45x облог $ 224000 Макс готовина дополнителен бонус: 55 Бесплатно врти казино на казино Cash 300 ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

40X Wagering € 200000 Макс CashOutAdditional казино бонус: $ 2190 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС на слатки роботи кои цветаат игри Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60x Барања барања $ 845000 Макс готовина дополнителен бонус: £ 865 Без депозит Казино бонус на ден на аукција Магнет Gaming казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66x Играј преку $ 978000 Максимална повлекувањена ексклузивен бонус: $ 235 Слободен казино чип на Pay Dirt Rtg слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

50x игра преку казино $ 274000 Максимална повлекување екстра казино бонус: $ 265 турнир на тотеми Диви Каетано казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

60x игра преку казино $ 429000 Макс готовинаДополнителен казино бонус: € 340 Дневен турнир за слободни фрлања на ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

35x Играј преку CasinoEur 512000 Max CashOutexclusive бонус: 30 бесплатни врти без депозит на полицајци N & Bandits ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

35x барања за обложување £ 598000 Max ПовлекувањеПоседни бонуси: € 555 бесплатна чип казино на Кавеман Стони ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X Играј преку казино € 659000 Максимална повлекувањеЕксклучок бонус: € 255 слободен казино билет за Мадимер Симбат ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

33x Играј преку € 922000 Max cash outexclusive бонус: 295 бесплатни вртења токму сега на Златна мани ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

44X барања за пешачење Еуро 758000 Макс готовина outExclusive бонус: 745% Бонус за натпревар на Rock Star ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

65X Играј преку CasinoEur 807000 Макс готовинаДополнителен казино бонус: € 88 казино чип на Кити Каш Дауб Игри казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66x Багра барања $ 373000 Макс Повлекување Екстра бонус: 222 бесплатни врти во моментов на Амазонија Merkur слот игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

44x игра преку £ 258000 Max ПовлекувањеДополнителен бонус: $ 280 казино чип на Еуро Златен првенство ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55x Wager $ 656000 Максимум Withdrawalextra бонус: $ 2930 НЕ ДЕПОЗИТ БОНУС КОДЕКС за претворање на Тотеми Thunderkick ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

30X Игра преку $ 755000 Максимална повлекувањеПоседни бонус: 85 бесплатни врти на пустината Повлечете ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

33x Играј преку $ 45000 Максимална повлекувањеНадграден бонус: 30 Слободен вртат казино на Тезоро Дел Амазонас ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

44x игра преку казино £ 887000 Макс CashOutextra бонус: $ 99 Дневен слободен турнир на Среќни ѕвезди 1x2гаминг казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X игра преку казино $ 327000 Макс CashOutadditional бонус: 645% Прв бонус на депозит на Fei Cui Гонг Жу Playtech ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

50x Wager $ 449000 Макс. CashOutspecial бонус: 920% Бонус за депозит натпревар на Ацтеките идоли Playn Go Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66X игра преку казино $ 330000 Макс КешОтспецијален бонус: 260 бесплатно се врти казино на изгубениот слот на богатство Дауб Игри казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

45X Играј преку казино € 926000 Макс готовина outExtra Казино бонус: € 3565 Нема депозит бонус на Wacky свадба ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

55x Играј преку CasinoEur 679000 Макс ПовлекувањеДополнителен бонус: $ 195 бесплатни пари во круг за Меркур Слот за игра ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

66x игра преку казино $ 549000 Макс Повлекување дополнителен бонус: EURO 1805 НЕ ДЕПОЗИТЕН БОНУС КОД на подморницата Kajot казино слотови ... Повеќе >>

📁 Категорија:

Направено:

Истекува:

Страница на 1 131 2 3 ... 13

Неверодостојни бонуси

Вкупно: 0

За жал, не е пронајден бонус за казино