Слоткаш САД нема депозитни бонус кодови 2019

САД КазиноБонус законикБонус ОписБарања барања
Sloto Пари Казино100ADDEDSPINSSloto Cash - депозит $ 25 добие 100 бесплатни вртења на врвот!100x за кеш
Sloto Пари Казино2019BONUS-1
2019BONUS-2
Стартувај 2019 и бонуси плус Слободен готовина во Sloto Cash Casino!$ 500 max cashout
Sloto Пари Казино100WKNDWISHES100 WEEKEND SPINS - Sloto Cash80x за кеш
Sloto Пари КазиноFREESPINSREVENGE$ 300 + 100 Врти на врвот! - Sloto Cash70x за кеш
Sloto Пари Казино400GHOSTS400% натпревар + 100 Брод на духови се врти на врвот на Слотот Кеш100x за кеш
Sloto Пари Казино100ADDEDSPEENSSloto Cash - депозит $ 25 добие 100 бесплатни вртења на врвот!50x за кеш
Sloto Пари КазиноTBFCL100100 бесплатно се врти во Sloto Cash Casino40X облог
Sloto Пари Казино777FREE300$ 7,777 + 300 бесплатни врти - Sloto Cash100x за кеш
Sloto Пари Казино200WITCHWINДепозити $ 25 + и добијте 200 Додадени вртења! - Sloto Cash70x за кеш
Sloto Пари КазиноSEPTGROOVE50 септември лојалноста се врти на Sloto Cash90x за кеш
Sloto Пари Казино100AND100120 бесплатни врти + $ 120 бесплатни пари во Слотот Кеш50x за кеш
Sloto Пари Казино100FREEЛЕСНО ПОБЕДИ! Депонирајте $ 20 и добивате $ 100 БЕСПЛАТНО во Sloto Cash Casino100x за кеш
Sloto Пари КазиноSLOTO1MATCH200% натпревар + 100 Gemtopia се врти на врвот! - Sloto Cash100x за кеш
Sloto Пари КазиноWINTERSPINS1100% + 50 FS & 150% + 100 Спинзи Sloto Cash 2 Зимски бонус. 350 зимски отпуштање FREESPINS Pack!80x за кеш
Sloto Пари КазиноVIKING20191st: 100% до € 300 и 80 се врти на Викиншкиот слот на Sloto Cash75x за кеш
Sloto Пари КазиноFREE100EXPEDITIONЗемете ја вашата $ 100 слободен билет! - Sloto Cash90x за кеш
Sloto Пари КазиноBDAY2525 прослава се врти во Sloto Cash Casino. САД Добредојдовте!50x за кеш
Sloto Пари Казино4000BONUS$ 4,000 бонус / 400% Казино бонус на Слотот Кеш100x за кеш
Sloto Пари КазиноSLOTOMEMBER$ 50 VIP TOKEN - Sloto Cash90x за кеш

Ова е продолжение на високо ценетиот слот Enchanted Garden. Enchanted Garden II е 25-линија видео спот со висока нестабилност. Маѓепсана градина 2 слот-машина е прекрасно изработена со остри графика и шармантни анимации, поставени во сончевата шума која преоѓа со гноми, самовили и магични прстени. Музиката е смирувачка и имате понови поостри симболи во внатрешноста на ретуните. Одликувајќи се со две САД Казино бонус карактеристики кои даваат изобилство бесплатни игри. Ајде да ги разгледаме неодоливите карактеристики на овој врвен слот:

Заменик: Приказни принцезата повторно е дива и се појавува на макари 2, 3, 4 и 5. Сите награди се удвојуваат кога ќе се појави во добитна комбинација.
Растера: Овој симбол се појавува на сите макари. Тие не мора да се појавуваат на платежна линија за плаќање. Земјиште минимум 2 да добие награда, со максимална награда 500 (x активира залог) ако добиете 5 во еден спин
Бесплатни игри: Постојат два круга слободен игра. За активирање на функцијата, морате да го симнете симболот на градината на ролна 1 и принцезата Fairy на ролна 5. Ќе кликнете на симболот Fairy за да ја откриете вашата бесплатна игра.
Фризура Функција: Ќе добиете бесплатни игри 7 каде што симболите Gnome, Fairy и Garden имаат мал вграден симбол на светулката. Ако добиете три или повеќе светулки во еден вртеж, добивате дополнителни 3 бесплатни игри за секој од симболите што активираат. Ова го прави многу примамливо бидејќи Слободните игри можат да продолжат неограничено. Сите награди се тројно за време на FreeGames
Самовила кралица Тема: Ќе започнете со 10 Free Games, плус дополнителни симболи на Fairy Princess на макари 2, 3, 4 и 5! Како и во функцијата Firefly, самовилата, Gnome и Garden имаат светулка во позадина. 3 или повеќе светулки во спин, доделување до дополнителна 3 Бесплатни игри за симбол. Со екстра Диви на оваа функција ќе завршите со огромни количини на Free Games. Сите награди се тројно за време на оваа функција!
Локален прогресивен џекпот: Ова е случаен џекпот кој може да се победи по завршувањето на секое вртење, нема потреба од посебна комбинација! Волшебна градина 2 е солиден додаток на сé-растечката колекција на игри на Sloto'Cash. Уживајте во оваа волшебна игра во текот на годината за наградување онлајн игри искуство.

депозит добие
$ 25-$ 49 15 бесплатни вртења на врвот!
$ 50-$ 99 25 бесплатни вртења на врвот!
$ 100-$ 199 50 бесплатни вртења на врвот!
$ 200-$ 299 75 бесплатни вртења на врвот!
$ 300 + 100 бесплатни вртења на врвот!

Откупете код: ENCHANTEDSPINS Врти игри: Маѓепсана градина Услови: Вклучување на профитите 10x репродукција и без макс. Откупи 2x дневно во текот на целиот месец!

Казино бонус карактеристики на љубителите на љубовта ќе бидат зачудени од тоа колку специјални казино бонус во САД оваа игра има Fucanglong е "All Ways Plays" слот, така што нема да мора да ги усогласувате симболите на линијата за исплата. Наместо тоа, едноставно морате да добивате симболи во последователен ред од лево кон десно, без разлика каде се појавуваат на лентите. Еве импресивни американски казино бонус карактеристики на Fucanglong:

WILD DRAGON: Се појавува на ролни 2, 3, 4 и 5 и ги заменува сите симболи, освен scatters. Ова ќе ти биде добар пријател додека си играш.
ДВЕ СКАТЕРИ: Змејот на бисерите и планината Змеј се две ракети во оваа игра. Секој може да предизвика различна казино бонус во САД (видете подолу).
ДРАГОНОВСКА ГОРНА ОСНОВА: Добијте три или повеќе змеј планина scatters да предизвика оваа функција. Добијте бесплатни игри на 8. Ре-тригерите се можни, додавајќи 3 екстра бесплатни игри и зголемување на мултиплата на исплата со 1. Дивиот змеј ќе се прошири во оваа функција ако 4 или 5 scatters ги активираа Слободните игри.

DRAGON PEARL FEATURE: Добијте три или повеќе Dragon Pearl scatters за да ја активирате оваа функција. Земете 8 БЕСПЛАТНИ ИГРИ. По завршувањето на бесплатните игри, бисер ќе открие победа во вредност од 3x до 88x за своја активирачка залог. Ако вашите добивки од Слободните игри не го достигнале бројот на бисерот тогаш функцијата Fucanglong се активира!
FUCANGLONG ФУНКЦИЈА: Ќе добиете дополнителни бесплатни игри додека не можете да ја надминете вредноста на Перл. По секоја дополнителна бесплатна спин, вредноста на Pearl ќе се зголеми за 1 до 8x за активирањето на активирањето, потенцијално зголемувајќи се до 888x за активирањето на активирањето! За време на оваа функција Дивиот змеј ќе се прошири за да го покрие целиот ролна! Доколку имате желби со пакети со бонус, тогаш Fucanglong мора да биде во вашата најголема омилена листа. Со одлична амбиентална музика, солидна графика и експоненцијални добивки - овој слот за сите начини плаќа секако ќе стане ваш омилен!

депозит добие Екстра Информации
$ 25-$ 49 75% натпревар + 15 Врти
$ 50-$ 99 100% натпревар + 20 Врти
$ 100-$ 149 125% натпревар + 25 Врти
$ 150-$ 199 150% натпревар + 30 Врти
$ 200-$ 249 175% натпревар + 35 Врти
$ 300 + 225% натпревар + 50 Врти

Откупете код: ALLWAYSPAYS Врати Игра: Fucanglong САД Казино бонус Услови: Понуда на располагање 2x на ден во текот на месецот. Таа има 30x слотови или Keno репродукција и НЕМА МАКСИЧНО!

Г-дин Слотот сака да се осигура дека ќе успее да ја пополни својата сметка со шарени победи со помош од боите на бесплатни бои, плус два прекрасни бонуси и 350 Extra Spins кои се твои кога се депонира до $ 25 до јуни 15th! Започнете ја вашата потрага кон постигнување на виножитото до богатството на добрите со 100% натпревар плус 50 Free Spins на егзотичното богато богатство. Ќе добиете поблизок поглед на нијанси на бои кога ќе играте со 150% USA Казино бонус плус 100 Врти на семоќниот Бог на богатството. И ќе стигнете до вашата дестинација со среќни мулти-обоени победи и 200 Free Cai Hong Spins!

Започнете со играње на егзотични Plentiful богатство слот 100% Натпревар САД Казино Бонус + 50 Бесплатни Врти на врвот!
Откупете код: BOUNTYSPINS-1 Следете го следново семоќниот Бог на богатството со 150% Натпревар + 100 Врти на врвот!
Откупете код: BOUNTYSPINS-2 Конечно доживејте ја среќата на виножитото за себе! Тврдат 200 слободен врти на Каи Хонг Откупи
Код: 200FREESPINSGOD Услови: Депозит бонуси бараат $ 30 минимален депозит и тие имаат 30x слотови или кено превртуваат и нема максимум Cashout. Добивките од слободен купон држат $ 500 max cashout. Промо кодови мора да бидат откупени во ред. Понуди истекува на јуни 15th.

Добредојде најдолгите денови од годината и се искачи на вашиот начин да победи со 111% 1st натпревар бонус. Продолжете да го правите одличен во јуни со тоа што ќе го направите патот до врвот со 211% 2nd натпревар бонус. Конечно, ја освојува највисоката точка со $ 111 дар!

Јуни е за долги летни денови и топли ноќи како што се вртите на највисокиот врв на бонуси и победи! Се искачи на вашиот пат да победи со 111% 1st натпревар бонус Откупете код: SOLSTICE-1
Направете вашиот пат до врвот 211% 2nd натпревар бонус Откупете код: SOLSTICE-2 Победете ја највисоката точка со $ 111 бесплатен подарок!
Откупете код: FREE111SOLSTICE Услови: Депозит бонуси бараат $ 25 мин. депозит и тие држат 30x слотови или keno playthrough и нема максимум средства. $ 111 Слободен Чип има $ 500 макс. Промо кодови мора да бидат откупени во ред. Сите понуди истекуваат на јуни 30th!

Ве поздравувам на мај во стилот на освојување кога ќе депонирате $ 30 што ви дава 150% 1st САД Казино Бонус + 25 Маријачи Спинови. Продолжете да го прифаќате сонцето со 200% 2nd натпревар САД Казино Бонус + 25 Маријачи Спинас и уживајте во сончеви денови со бесплатен подарок од $ 100 на врвот! Сериозни сончеви зраци и победнички времиња се на чело на овој пат во мај, кога ќе депонирате на најниско ниво како $ 30! Отпуштете го месецот со 150% 1st САД Казино Бонус + 25 Маријачи спина Откупи

Код: LUCKYSUNSHINE-1 Продолжете со прифаќање на сонцето 200% 2nd Натпревар САД Казино Бонус + 25 Маријачи Спинови
Откупете код: LUCKYSUNSHINE-2 Добие после $ 100 дар! Откупи
Код: 100SUNSHINE Услови: Депозит бонуси бараат $ 30 мин. депозит и тие имаат 30x слотови или Keno playthrough + 5x на спин-добивки и нема максимум кеш. Врти игри: Маријачи 5. Слободен чист чип од $ 100 има $ 500 max cashout. Промо кодови мора да бидат откупени во ред. Понуди истекува на мај 31st
Времето патување е фасцинација на 20th век. Пред овој век, малкумина ја сметаа можноста за патување низ времето. Раните општества понекогаш сликаа сценарија за соништа каде што се вратија во Златна Возраст, но само во последно време човештвото ја даде оваа идеја вистинска мисла. Се започна со мала книга насловена како "Време машина" од Х. Г. Велс, објавена во 1895. Оттогаш имагинацијата на многумина е опседнато со фасцинацијата и противречностите за патување низ времето. Популарната култура прикажува патување со време во класичните филмови како: Назад кон иднината, меѓуѕвездениот и терминатор. Тоа е фасцинантен предмет, но дали патувањето е возможно дури и можно? Според современата наука, теоретски е можно. Благодарение на Ајнштајновата теорија на Специјална релативност, откривме дека предметите што се движат брзо доживуваат време побавно - нешто што е познато како Временска дилатација. Па пасанџер летање во вселенското летало блиску до брзината на светлината ќе доживее патување како траен само 24 часови, додека за луѓето на земјата поминаа неколку години пред да се врати вселенскиот брод! Друга теоретска можност е да се создаде црвчина низ ткаенината простор-време. Ова е друга идеја која произлегува од работата на Алберт Ајнштајн. Бидејќи целиот простор и време се поврзани во она што е познато како простор-време, патувањето преку црвола ќе значи дека може да се заврши или во минатото или во иднината во сосема друга галаксија! Дали се возбудуваш размислувањето за патување низ времето? Зошто да не ја пробаме нашата нова игра Cubee (спротивна страница), чија главна тема патува низ различни епохи во историјата!
Следна генерација казино игра Поблизок поглед Cubee Технологијата се движи во големи чекори и секоја година гледаме големи откритија во паметни телефони, лаптопи и други уреди. Но, тоа не се единствените достигнувања во технологијата. Онлајн казино игри исто така се развива и јасен пример е издавањето на нов слот машина наречена: Cubee! Cubee е за разлика од кој било друг слот машина - всушност, тешко е да се нарече слот машина! Таа нема ленти и игра повеќе како компјутерска игра наместо традиционален слот. Тоа се откинува од она што повеќето онлајн слот машини го прават. Време е да размислиме надвор од кутијата, или да речеме, коцка! Протагонистот е нејасно и симпатично суштество наречено Куби. Целта на играта е да ги победи непријателите додека патувате низ 3 различни возрасти: The Камено време, Ерата на пиратството, На Викинг возраст и конечно кулминирајќи во CubeeLand - каде што се играат бесплатни игри со множители! Новиот фантастичен Cubee ги има овие карактеристики:
Енергија топка: Овој симбол ја зголемува силата на Cubee, овозможувајќи му да ги победиме помоќните непријатели и да заработите повисоки исплати за џекпот.
Rocco: Главниот непријател на Куби. Тој стои наспроти Куби во секоја епоха. Кога оружје се појавува во игра круг, тоа ќе штрајк Rocco да ја намали својата издржливост. Откако е поразен, Куби ќе отпатува за следната епоха.
Ера на пиратерија: За секој топовен симбол што се појавува во овој круг, бројот на бесплатни игри ќе се зголеми за точка.
Tтој Викинг возраст: За секој лак симбол кој се појавува во овој круг, множителскиот број ќе се зголеми за една точка.
Cubeeland: Време на созревање! Играјте ги вашите акумулирани бесплатни игри со натрупаниот мултипликатор!
Играј Cubee со 150% натпревар + 50 слободен вртења на врвот! Откупи
Код: CUBEE150 Промото бара $ 25 мин. депозит и го држи 30x превртување и нема максимум готовински средства. Откупи неделно 1x.
Ако сте сериозни во врска со победата, тогаш морате да ги поставите рацете на нашиот најнов Слајт Магазин - Лето издание. Овој квартален магазин за печатење има десетици бесплатни купони и пробиви за вртење за да ве поттикнува да се вртите до крајот на август! Придружете се преку претплатниците на 20,000 низ целиот свет и прочитајте ги омилените игри на играчите! Имаше прочитано на нашиот Sloto Magazine пролет 2019 Сепак? Ако не, посетете на овој линк и уживајте во читањето!
Летни 2019 списание Карактеристики: Календарот за подобрени промоции Во секој нов Sloto Magazine спакуваме најконкурентни и агресивни онлајн казино промоции во светот! Посебни датуми и празници ќе добијат огромни купони за промоции и над 200% и стотици бесплатни вртења! Откупи ги во текот на летото за да видат дека вашиот банкар се прошири! Нови секции - нови искуства Ние развивме нови делови во списанието за да ви помогнеме да го оптимизирате вашиот живот. Ние, исто така, ги разгледуваме интересни теми како кинескиот зодијак, познатите казински измамници, патувањето низ времето и вредноста на скапоцените камења! Ексклузивен турнир Најдете ја лозинката за да се придружите на нашиот ексклузивен летен турнир и да играте за да освоиш илјадници пари во пари! Стари класици Сè уште добивате неколку класични делови во нашето списание, како што се "Животот и авантурите на г-дин и г-ѓа Слој" и "Скенирајте, искористете и победете го делот"! Лето никогаш не било толку добро! Време е да се инвестира за возбудливо лето. Благодарение на промоциите на Sloto Magazine ќе играте многу повеќе од повеќето други играчи. Откупи го американскиот казино бонус сега со депозит од $ 30 или повеќе за автоматски да се претплатите на нашето лето издание на Sloto.
Претплатнички пакет купони законик
100% Бонус за лесен бонус SUMMERMAG2019
$ 100 слободен билет SUMMER2019
Промоциите мора да бидат откупени во ред! Депозитниот забава бара $ 35 мин. депозит и има 25x слотови или кено репродукција и нема максимум кеш. $ 100 претплатнички билет има $ 500 max cashout. Важи до мај 31st. Уживајте во летото и среќата!
Како што беше кажано на списанието Sloto Од Роберт Сандерс Јас сум во посета на казина и играм во онлајн казино повеќе од две децении. Дојдов во контакт со сите видови коцкари. Имав забавни конверзии со љубители на пени слотови и споделуваа моменти со адреналин-пумпање со коцкари со висок удел. Некои го прават тоа само за полагање на време, други за возбудата и има и други кои се обидуваат да заработат за живот од него. Имам дестилирано од сите овие различни луѓе неколку лекции кои ви дозволуваат да уживате во коцкање на одговорен и ефикасен начин. Јас лично одлучувам за коцкање за вредноста на забавата и постојано го задржувам присуството во мојот ум за да не заминам со прекумерно обложување во топлината на моментот. Ќе ги разгледаме навиките на 7 кои ги делат ефективните играчи од целиот свет. Вежбањето на овие навики не гарантира невиден успех во казиното, но ќе го намали ризикот од штетните аспекти на коцкањето.
1) Поставете буџет Не е важно дали си висок ролери играјќи вечер за огромни профити или неделен коцкар поставување неколку денар облог за скромни џекпот. Она што е важно е да ја започнете сесијата за играње со поставен буџет. Ова не е тешка навика да се постават на место. Прво треба да го разгледате вашиот приход и да ги пресметате сите потребни трошоци (кирија, хипотека, сметки за комунални услуги, намирници и сл.) И оставете го остатокот на она што може да се нарече забавни активности (филмови, игри, јадење или хоби). Препорачувам да не трошите повеќе од 75% од буџетот за слободни активности за игри. Потоа одлучете дали сакате да ги користите овие пари во една сесија за играње или во текот на неколку дена или недели. Оваа навика ќе ви овозможи целосно да уживате во секоја минута од вашето искуство со Sloto'Cash со мир на умот.
2) Запознајте се Вие не мора да бидете ракет-научник кој ќе дознаете како да играте во онлајн казино. Но, сѐ уште може да се соберат витални информации за казиното, неговите игри и промоции кои ќе ви помогнат да ги подобрите. Искуството во онлајн игри ќе се исплати на долг рок. Дознајте што е RTP на играта (враќање на играч), какви игри се со ниско и висока варијација, како и различните термини за промоција (максимален износ на пари, леплив / неповратлив бонус, максимална граница на залог, ограничени игри и така натаму ) плус условите на казиното (неделни граници за повлекување, процедури за безбедносни документи). Кога сте целосно информирани за секој аспект од вашето гејмерско искуство, тогаш нема да добиете големи непријатни изненадувања, како што ќе дознаете дека вашите добивки се поништени бидејќи играте на маса игра со бонус само за слотови.
3) Играјте бавно Искуството во казиното не е само за правење брз одговор, туку и за уживање во возењето на ролеркостер на прозорци и надолу во среќа. Она што често се случува, сепак, е тоа што сме толку обземени од возбудата на играта што моментално забораваме дека всушност играме со нашите хард-заработени пари. Така, многу искусни играчи научиле да играат побавно за да можат да имаат време да медитираат за нивниот следен потег. Не е важно дали играте вештини базирани на игри како што се Блек Џек и видео покер, или само игри со чиста шанса, како што се Скреч картички или слотови. Осигурајте се дека имате доволно 'размислување' во вашата игра сесија да се разгледа преместување на друга игра или како што ќе видиме во следниот дел, нарекувајќи ја поднесе оставка.
4) Знаеш кога да го повикаш поднесе оставка Оваа навика е потребно време да се развие во индивидуата и важно е да научите да завршите сесија и кога ќе победите и кога ќе загубите. Обрнете внимание на моделите во игрите за да можете да дознаете кога е реално дека игрите нема да плаќаат повеќе. Ова е од суштинско значење кога сте постигнале пристојна победа. Континуираното играње по одреден момент најверојатно подразбира дека ќе ги вратите парите назад во касините на казиното. Исто така, ако имате изгубени вашиот буџет, земи длабок здив за да се излади и размислете да ја завршите сесијата и да играте уште еден ден кога вашата среќа може да се смени. Ако го намалите ризикот од понатамошни загуби и го максимизирате вашиот профит, тогаш имате повеќе можности да играте во иднина.
5) Добијте целосна вредност Играње во казиното Sloto'Cash има многу бакшиш и треба да се обидете да ги искористите секој еден од нив. Придружете се на клубот за верност за да добиете дополнителни награди и бонуси во готово. Дознајте кои игри даваат највисока стапка на комп поени и често ги откупуваат. Бидете сигурни дека ќе ги проверите нашите секојдневно САД Казино бонус шема, прочитајте ги неделни билтени и центарот за пораки во фоајето кое честопати има бесплатни вртења и други награди за клиентите.
6) Запознајте се со основните стратегии Не сите игри имаат ефективни стратегии, но постојат некои кои бараат малку вештина и тактика за да се осигурате да ја намалите работната куќа на минимум. Слушнав за многу стратегии за слот-машина, но генерално тие не се ништо повеќе од желба. Сепак, игрите ги сакаат видео покер и Блек Џек имаат одредени правила кои можете да ги следите, што математички ќе ги зголемат вашите шанси за успех. Знаејќи кои картички треба да ги држите во видео покер и кога да "двојно" во Блек Џек може да бидат ефикасни начини за да ја зголемите вашата стапка на победа!
7) Не пијте и не играјте Сите ние сакаме да се расипеме од келнерски келнери бидејќи ги чуваат нашите чаши полни со пиво и коктели. Но, тоа носи ризик да го уништи вашиот успех на казино маса или игра. Не постои тајна дека совесен ум може да донесе погрешни одлуки, а уште полошо од сите, веројатно ќе ги заборавите сите претходно споменати совети и навики што ги спомнавме во оваа статија! Затоа избегнувајте пиење додека играте. Ако не можете да одолеете на комбинацијата на возбудувања на казино заедно со релаксирачки пијалак, тогаш ограничете го внесот на едно пиво или чаша вино за секој 1.5 часови и бидете сигурни дека сте имале срдечен оброк пред вашиот прв пијалок.
Следење на потеклото на среќата Како и многу традиции и практики кои се стари како човештвото, потеклото на игри на среќа лежат скриени во прагот на праисторијата. Антрополозите и историчарите веруваат дека во една или друга форма коцкањето постои илјадници години. Ние мора да погледнеме во евиденцијата на најраните цивилизации да пронајдеме индиции за потеклото на она што денес е раширена, глобализирана форма на забава. "Глава или опашки" може да биде наједноставната и најраната форма на случајна игра. Играта може да се игра со обична смола која се фрла во воздух. Евиденциите од Римската Империја ја потврдуваат оваа форма на "превртување на монети" пред вистинската употреба на монета. Кога монетите беа вообичаени во рамките на Империјата, фрлањето монета стана популарен начин за решавање спорови. Тоа беше наречено "navia aut caput" што значи "брод или глава", бидејќи многу монети имаа брод од едната страна и главата на царот од друга страна. Во Античка Грција практиката на коцкање била вградена во нивната самата митологија. Се вели дека Зевс, Посејдон и Хадес поделија универзумот меѓу себе по натпревар на коцки. Зевс победи на Небото, морето отиде во Посејдон и Хадес ја освои контролата над Подземниот свет. Во овој контекст лесно е да се разбере зошто древните Грци верувале дека боговите ги контролираат резултатите од играта на коцките. Тие ја искористија оваа игра на среќа да изберат владетели, да бараат предзнаци и да ги предвидат идните настани.
Дали знаевте дека според античката грчка митологија, Зевс и двајца други богови поделеле универзум меѓу себе по натпревар?
Една од најкомплексните игри на среќа во антиката е Кено, кој потекнува уште од 2500 години во Кина. Тоа е најраната форма на лотарија, каде учесниците избираат неколку броеви од множеството на 80 и чекаат за исходот од случаен избор на броеви. Легендата вели дека Кинескиот ѕид е делумно финансиран од продажбата на Кено билети! Додека се приближуваме до нашето време, се појавија се повеќе и повеќе игри на среќа. Многу од прототипичните игри во казино како Блек Џек, рулет, Зарове и Baccarat имаат свое потекло за време или по европскиот среден век. Се верува дека играта на Craps е од англиско потекло, развиена од витези во 12th век за да помине време. Една рана верзија на Блек Џек се споменува во познатиот роман на Сервантес, Дон Кихот.
Играчките картички биле насликани од прва рака, но подоцна, со пронајдокот на печатењето, тие биле произведени во печатарски куќи. Филозофот и научник Блез Паскал воведе примитивна форма на рулет во 17тиот век. Подоцна во 18th век и Roulette и Baccarat почнаа да ја користат модерната форма. Казиното како објект за цели на коцкање има нејасно потекло. Коцкањето отсекогаш била екстремно популарна форма на забава, но владетелите и владите во минатото, како и сега, се обиделе да ја потиснат. Во 1190, за време на Третата крстоносна војна, кралот Ричард од Англија и Филип Втори од Франција издале едикти кои забранувале коцкање за пари за оние под ранг на витез.
Само во 1638 гледаме дека првиот правен казино се појавува во Европа. Познат како "Il Ridotto" или "приватна соба" на италијански, ова беше коцкање во сопственост на владата во Венеција. Тој понудил само две видови игри: Бириби и Базета. Првиот беше вид на лотарија игра, додека вториот беше мешавина помеѓу покер, Џин рум и блек џек. Во САД коцкање салони беа широко распространети во 19th век, но тоа беше само во 1931, кога Невада стана првата држава да го легализира коцкањето, дека вистинските казина се појавија во Лас Вегас.
Вториот голем центар за коцкање стана Атлантик Сити откако Њу Џерси го легализираше коцкањето во 1977. Денес постојат држави 21 кои дозволуваат комерцијални коцкарници во САД. Последната фаза во овој краток преглед на казино игри е воведувањето на коцкањето во онлајн светот. Првиот онлајн казино беше лансиран во август 1995, нудејќи само 18 игри со многу лош квалитет во споредба со денешните онлајн игри. Брзо напред само 20 години и интернетот сега засолниште за сајтови за коцкање на 1,500 според неодамнешната статија Economist.com.
Што може да биде иднината на игри на среќа? Како што видовме во ова летно издание, на пристигнување на 3D слот-игри поставува нов стандард за квалитет и забава. Можеме да очекуваме многу нови изданија на 3D и мобилни игри во блиска иднина, бидејќи започнуваме да ја обликуваат следната фаза од вековната традиција за коцкање.
Како што беше објавено на списанието Sloto Нема да се избегне фактот дека сакаме да играме долги часови кога ќе направиме посета на Sloto'Cash Casino. За да се зголеми можноста за победа, почнувајќи со голема рамнотежа прави секаква разлика. Затоа, многу од нас одлучиле да земеме американски казино бонус заедно со нашиот депозит. Дополнителната казино бонус на САД ни овозможува да играме низ моменти кога слот-машините се тесни. Но, земањето на американски казино-бонус не е секогаш најмудар потег; особено ако сакате да ја играат целата палета на игри, вклучувајќи игри на маса и прогресивци, или ако сакате брзо да заработите пари. Во оваа статија (кликнете на ТУКА за видео статија) ќе ги разгледаме сите различни услови и услови, како и видовите на промоции во казиното. Со ова знаење ќе бидете посигурни кога ќе барате бонус во САД за Казино и на крајот ќе ви овозможат да ги оптимизирате резултатите на нашите игри. Со знаење доаѓа моќта да се контролира и ќе имате слобода да го изберете најдобриот американски казино бонус за посакуваниот резултат.
Основните типови за промоција: однапред против Cashback 90% од сите промоции се бонусите на бонус, што значи дека казино бонус во САД се дава однапред со или без депозит. Бонусите кои одат заедно со депозит имаат различни имиња како што се:
Бонус за совпаѓање: американски казино бонус еднаков или повисок од 100% вашиот депозит. Казиното ги "натпреварува" депозитите на играчот за да можат да играат со најмалку двојно поголемо количество на депозит. На пример, ако ви се нудат 100% и се депонира $ 100, казиното ви дава $ 100 во САД казино бонус пари за да почнете да играте со $ 200. Овие често се достапни како добредојдени бонуси за иницијалните депозити на играчот.
Повторно или процентно бонус: бонуси достапни за постоечките клиенти кои треба да го зголемат својот биланс по секој депозит. Освежињата често се под 100% од депозитот на играчот, но во некои случаи терминот Reload е заменет со натпревар бонус, така што процентот може да ја надмине ознаката 100%.
Бонус за фиксен износ: со овие бонуси ви е одредено точниот американски казино бонус ќе добиете со прецизен износ на депозит. На пример, казиното ќе ви понуди $ 50 USA казино бонус на депозит од $ 25. Ова ќе го претставува 200% депонираниот износ. Забележете дека депонирањето повеќе на фиксен износ на USA Casino Bonus нема да го зголеми износот на американскиот бонус во казиното. Во случај погоре, ако депонирате $ 50, сепак ќе добиете само бонус од $ 50. Кога не барате депозит за да добиете однапред промоција, бонусите се од неколку вида:
Без депозит бонус: Овие се доста популарни и повеќето играчи се запознаени со нив. Тие исто така можат да се викаат Бележници, чипови или парични награди. Играчот добива предодредено износ во готовина на Casino Bonus по добивањето на купонскиот код. Овој тип на промоции генерално се доделува кога се пријавувате во казино и често се нарекуваат: Пријавете се или бесплатни пробни без депозитни бонуси. Исто така ги добивате како награди за вашата лојалност кон казиното. Со овие промоции, честопати можете да играте со разни игри, како што се сите слотови, кено и гребење карти.
слободен врти: Кога ќе добиете бесплатни вртења, вртежите се главно ограничени на една игра. Ти се доделува ограничен број на вртења за играње на играта. Потоа ви е дозволено да ги задржите добивките од врти по исполнување на одредени услови. Бесплатните Врти можат да бидат доделени без вклучен депозит, но тие исто така се користат во комбинација со процентуални бонуси. Казиното ви дава голем број бесплатни врти пред да играте на Casino Bonus и вашиот депозит. Ако не сакате да добивате однапред Казино бонус од САД со вашиот депозит, често постои можност да добивате пари од казино бонус во САД откако ќе завршите со играње со вашиот депозит.
Cashback: Со оваа промоција добивате процент од вашиот депозит назад, ако не се случи да победите со депозитот. Додека процентот е генерално понизок од натпреварот за Натпревар или Освежи, нагорницата е дека условите се посилни од однапред бонус. Ова е одлична опција за оние кои уживаат да играат повеќе од слотови, бидејќи Cashback нуди во Sloto'Cash, исто така, ви дозволуваат да играат игри на маса и видео покер.
Објаснување на казино Playthrough: Казиното мора да се заштити, така што играчите не ги исплаќаат сите промотивни пари веднаш. Затоа, сите бонуси носат барање за пешачење, исто така познато како играње или промет. Состојбата на играње бара да "ризикувате" или да ги обложите парите за одреден износ во игрите пред да го наплатите. Состојбата се изразува како мултипликаторна фигура. На пример, ако добиете 100% USA казино бонус со 25x playthrough (депозит + бонус) и депонирате $ 100, ќе започнете да играте со $ 200. Оваа сума ($ 200) мора да се помножи со 25x. Ова изнесува $ 5,000 што мора да се стави како оружје на дозволени игри пред да можете да ги повлечете вашите добивки од промоцијата.
Леплив бонус: Секогаш проверувајте дали може да го задржите Казино бонус во САД откако ќе завршите со репродукцијата. Ако американскиот казино бонус е "леплив", тоа значи дека износот на казино бонус во САД ќе се одземе по завршувањето на репродукцијата. Следејќи го примерот споменат погоре, ако имате $ 700 кога ја завршите промоцијата, износот на американскиот казино бонус ($ 100) ќе биде одземен и може да го потрошите $ 600 во целина. Добро е што Sloto'Cash никогаш нема Лепливи бонуси, така што секогаш можете да готовирате вашиот Казино бонус во САД заедно со вашите добивки!
Макс: На одредени промоции казиното може да ги ограничи максималните можни добивки од промоцијата. Ова е стандарден услов за повеќето бесплатни промоции. На пример, промоцијата на слободни спин може да ги ограничи добивките до максимум од $ 500. Ако добиете 100 Free Spins на одредена игра и ќе освоите $ 1000 на крајот на промоцијата, системот ќе го отстрани $ 500 од вашата рамнотежа и може да го потрошите остатокот. Некои процентни бонуси може да имаат максимална граница за излез на пари и тие ќе бидат изразени во форма на множител. Во случај на 100% USA казино бонус со максимална готовина од 20x бонусот, доделениот 100 USA казино бонус ќе ви овозможи да повлечете максимум од $ 2,000 од таа конкретна промоција. Sloto'Cash одбива да ги додаде максималните парични лимити за депозитните бонуси, па вие сте добредојдени да го искористите онолку колку што добивате од вашите депозити!
Игра ограничувања: Секоја промоција може да има ограничувања за тоа кои игри можат да се играат со американските казино бонус пари. Важно е да се провери во благајната за сите дозволени и ограничени игри за секоја промоција што ја играте. Повеќето промоции се ориентирани кон слотови, па ако сте играч на игри за игри, тогаш побарајте оние кои ви дозволуваат да се обложите на игрите што ги сакате да играте.
Препорачани промоции: Sloto'Cash има инспиративна колекција на американски казино бонус која ќе задоволи било кој тип на играчи. Тие нудат неделни и неделни промоции кои може да се играат на вашите омилени игри, вклучувајќи игри на маса, прогресивци и видео покер. Никогаш не пропуштајте добра можност да заработите пари: бидете сигурни дека ќе го проверите неделниот билтен, центарот за пораки во фоајето и касиерот за уникатни промоции. Конечно, погледнете ги двата од најпопуларните промоции на Sloto'Cash кои им помагаат на десетици играчи да победат голема секоја недела:
Купон: SLOTO77WEEKEND Викендот започнува со БАНГ на Sloto'Cash Casino! Играчите добиваат 77% USA казино бонус двапати дневно во текот на викендот и понеделник на две депозити од $ 35 или повеќе. Но, секоја сезона ја започнувате секоја промоција со 77 FREE SPINS! Најверојатно ќе се добие добра победа со враќањето на 77, а потоа ќе можете да играте со вашиот депозит + 77% бонус. Колку: 77% до $ 777 Достапност: 2x по ден (од петок до понеделник) Игри дозволени: слотови, Кено и Скреч картички Презентација: 30x (депозит + бонус) на слотови, кено и кутии за гребење Екстра награда:
77 слободен врти на истакната игра на сезоната Промоција: Cashback
Нашите промоции во кеш назад се одлични за оние кои сакаат слободно да играат со своите депозити на која било од нашите игри, вклучувајќи ги и табелата и прогресивните игри за џекпот. Доколку се удри вашиот депозит, можете да се поврзеш со нашиот разговор во живо за да побараш поврат на готовина на вашиот депозит. Покрај тоа, cashback USA Casino Bonus ви овозможува да ги играте повеќето игри на маса и видео покер со многу ограничен сет на ограничени игри. Тоа е одлична опција за оние кои сакаат да избегнат големи барања за репродукција бидејќи cashback има минимум 10x playthrough. За да го надминете сето тоа, процентот на готовина се зголемува за време на викендот! Колку: 25% во работните денови, 35% за време на викендите Достапност: Неограничено (за сите депозити) Дозволени игри: Сите игри освен Карибите Draw / Hold'em / Stud poker, Дозволете Ем Ride, Рулет мултиплеер и прогресивни слотови. Играње: 10x (бонус) на слотови, Кено и Скреч картички, други игри ве молиме проверете ги касиерите.
ПРОВЕРЕТЕ НАША НЕДЕЛА САД Казино бонус шема
Слоткаш САД нема депозитни бонус кодови 2019 Ажурирано: Јуни 11, 2019 автор: Дејмон
Ширете љубов