Топ 10 словачки веб-страници за казино преку Интернет

Со оглед на ненадејниот раст на коцкање на бреговите во Источниот блок, постојат голем број на онлајн казина кои сега нудат словачки јазик, официјален јазик на Словачка, како јазична опција. Имиња на индустријата, како што се сајтовите за казино, на списокот подолу, како и многу други, им нудат на играчите на словачки јазик јазик опција, покажувајќи целокупна заложба за обезбедување на корисници со потекло од Словачка во овој процес.
Наведете ги и споредете ги најдобрите интернет-страници за казино во Словачка во нашиот ажуриран, рационализиран директориум. Најдете ги најновите онлајн промоции за коцкање во Словачка заедно со специјалните понуди! Со Bonus.Express, ќе имате приоритетен пристап до бесплатни вртења и најжешките бесплатни бонуси за казино преку Интернет во Словачка.

Топ 10 словачки страници за казино преку Интернет со бонуси FRESH!

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус € 3000

Сврти до € 200/100 $ + XNUMX

Исплата 98.24%
Вкупен бонус € / $ 200

100% бонус, до 100 € + 100 бесплатни вртења на книгата на мртви

Исплата 97.80%
Вкупен бонус € 100

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења!

Исплата 98.12%
Вкупен бонус $ 1000

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £ 100

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус $ 1000

Добијте до 1000 долари и 100 Дополнителни вртења

Исплата 97.65%
Вкупен бонус $ 1000

До 500 € + 30 Дополнителни вртења

Исплата 98.35%
Вкупен бонус € 500

100% Бонус до 500 € + 200 Дополнителни врти!

Исплата 97.95%
Вкупен бонус € 500

€ 800 бонус

Исплата 98.44%
Вкупен бонус € 800

100% до $ / € 100 + 200 врти

Исплата 96.80%
Вкупен бонус $ / € 100За Топ 10 страници на казино преку Интернет, со огромни бонуси!

Преглед на коцкање во Словачка

Словачка отсекогаш имала прилично либерален пристап кон коцкање. Постојат голем број казина од тули и малтер што се наоѓаат во земјата, додека безброј лотарии, букмејкери, барови и клубови исто така нудат опции за коцкање за жителите. На пример, Фортуна СК има повеќе од 350 обложувалници низ целата земја и како таков се смета дека ја монополизирал индустријата во Словачка.

Добрата вест за словачките играчи е дека ако не им се допаѓа услугата, шансите или игрите што им се достапни од Фортуна СК и други даватели на услуги, нема ништо што ги спречува да користат странски казина и букмејкери.

Закони за онлајн казино и коцкање во Словачка

Во Словачка се наоѓаат 11 градови кои имаат капацитети за коцкање, па затоа е лесно да се види колку е раширена индустријата во земјата и колку е влијателна законитоста. Казината, коцкањето преку Интернет, спортските обложувалници, бинго центрите и лотарите се легални.

Актот бр. 171/2005 за коцкање игри беше воведен во 2005 година, и покрај некои измени од тогаш, остана релативно отворен и лабав кога станува збор за коцкање. Министерството за финансии во странство ги има сите коцкања во Словачка и ги регулира и понудите за коцкање преку Интернет и на копно во земјата.

Денес, постојат осум големи казина лоцирани низ Словачка, со безброј други опции за коцкање достапни и на Интернет и во својства.

Интересно е што, иако законот сугерира дека операторите мора да имаат лиценца, всушност биле доделени само мал број на лиценци. Приватните оператори имаат право на интернет обложување, со сите други продажни места во сопственост и управувана од државната корпорација ТИПОС.

Владата се обиде да ги присили интернет провајдерите да го забранат пристапот до странските веб-страници за коцкање во 2011 година. Сепак, таа се повлече од својот план по жестокото спротивставување на локално ниво и од законодавците на ЕУ.

КАКО СОВЕТНИОТ ИГРИРАЕ РЕГУЛАТИ ВО СЛОВОКИЈА?

После толку години монопол врз мнозинството на онлајн игри, словачките пикери очекуваат првите меѓународни оператори за обложување да ги отворат своите врати на 1 јули 2020 година и веќе можат да играат во приватни легални онлајн казина. Како играч, имате три можни избори: а) да се занимавате со коцкање на државните веб-страници кои припаѓаат на ТИПОС, што, патем, се очекува да ја задржи својата контрола врз лотарии, рафли и бинго; б) да ги искористи шансите играјќи на веб-страници на неистражени приватни оператори; в) научете ги сите сложености на промените што се случуваат во словачката индустрија за коцкање во моментов и потоа започнете со активности. Ние дефинитивно би го препорачале второто, бидејќи ги знаете сите криволичене на тековната состојба со онлајн казина во Словачка, ќе можете да ги одберете најдобрите казина на Интернет во Словачка на трепкање и да бидете сигурни во неговата сигурност. Имајќи го тоа предвид, ајде да копаме подлабоко во она што се случува на словачките места за игри преку Интернет!

КРАТНА ИСТОРИЈА ЗА ДЕВОБРАА ВО СЛОВОКИЈА

Словачка не е голем европски центар за игри, но коцкарските корени се враќаат кон средината на 19 век кога се организираше првото возење трки во Братислава. Со оглед на тоа што трките со коњи биле на картата повеќе од 150 години, игри во казино се појавиле дури во раните 90-ти години на минатиот век и се развивале постепено. До денес, има 8 центри за коцкање во тула и малтер, кои им припаѓаат на два големи оператори - Казино Словачка и Олимписки казина - и кој знае колку онлајн колеги, вклучително и оние кои чекаат на посакуваната лиценца.

Сепак, либерализацијата на коцкање преку Интернет за воспоставување на повеќе или помалку отворен пазар не беше толку едноставна како што посакуваа повеќето гејмерите. Додека коцкањето е легално во Словачка од донесувањето на суверен статут во 1992 година, набргу по падот на Советскиот Сојуз, поголемиот дел од формите за коцкање беа обезбедени од ТИПОС, единствен државен оператор за коцкање, дозволен да управува со лотарии, рафли, итн. бинго и покер. Да го поддржи монополот и да ги извлече максималните приходи, долги години Словачка се бори со нелиценцирани мрежни оператори во најдобар случај и дури се обиде да ги промени законите за да блокира фирми што не се лиценцирани, но како и да е, мораше да се потпира под притисок на Европската комисија и да се согласи да преместете ја парадигмата на пазарот од монополот на делумно отворен пазар, додека ја задржувате контролата врз лотарии, томболи и бинго.

Но, не брзајте да аплаудирате - дали неодамнешните измени се наменети да придонесат за зголемување на квалитетот на словачките казина, сè уште е отворено прашање. Сепак, некои аспекти нè наведуваат да веруваме во тоа. Од 2017 година словачката влада го надгледува пејзажот преку коцкање преку Интернет многу потемелно отколку порано. Како прво, таа ги измени регулативите за коцкање, принудувајќи ги операторите за обложување на обложувалници да стекнат лиценци и да платат данок од 27% на бруто приходот. Второ, словачката влада започна да го уништи Интернетот за незаконски активности за коцкање и блокирање на прекршителите. Сè на сè, оваа строга интервенција треба да донесе долгорочни резултати, но сепак, вреди да се избере при изборот на вашето најдобро онлајн казино во Словачка. Ако се прашувате кој словачки казино на Интернет е доволно добар за игра, погледнете во нашиот топ-листа на најдобрите словачки он-лајн места за одговор!

ПРЕГЛЕД НА ЗАКОНСКИ ЗАКОНИ ВО СЛОВОКИЈА

Борбата против илегалните словачки компании за коцкање преку интернет заврши во црната листа на 10 оператори и со тоа создавање на добри основи за одобрување на нов акт за коцкање, кој, патем, беше донесен против волјата на поранешниот претседател, откако 86 пратеници го надминаа ветото. Ажурираниот акт има некои нови одредби за казина од тули и минофрлачи - на пример, новиот минимален број коцкари во една куќа за коцкање е зголемен на 15 машини додека коцкањето во кое било словачко и минофрлачко казино мора да биде забрането помеѓу 3:00 и 10:00 часот - но, она што навистина има смисла е дека словачкиот пазар на коцкање сега е отворен за домашни и меѓународни приватни оператори за коцкање. Ова е вистински менувач на игри - делумно го руши монополот на државниот ТИПОС и им дозволува на приватните бизниси да добијат лиценца за услуги за коцкање преку Интернет.

ВАНИ ОДРЕДБИ И ПОДАТОЦИ НА НОВИТЕ АКТИВНИ ДЕЈНОСТ
Процесот на лиценцирање за словачките казина преку Интернет беше спроведен од 1 март 2019 до 1 јули 2019 година и веќе е готов, но лиценците за спортско обложување ќе стапат во сила само на 1 јули 2020 година.
Цената на лиценцата е 3 000 000 евра за казино преку Словачка преку Интернет; 3 000 000 евра за обложување во обложувалница преку Интернет; 5 000 000 € за комбинирана лиценца (игри со казино + онлајн обложување).
Сите лиценци за онлајн важат 10 години; лиценците за обезбедување на обложување преку Интернет и копнена основа се валидни 5 години со можно 5-годишно продолжување по волја на апликантот.
Сите словачки мрежни оператори за коцкање преку Интернет, вклучително и покер, подлежат на данок од 22% на бруто приходот.
Секој оператор кој има право на лиценца не смее да биде поврзан со компанија што се наоѓа на црната листа во Словачка најмалку една година пред да аплицира за лиценца.
Покрај новитетите донесени од ажурираното законодавство, словачката влада реши да формира нова канцеларија за регулирање на коцкање која ќе ги преземе функциите што претходно ги извршуваше Министерството за финансии. Во целина, законот за коцкање и новото надзорно тело јасно укажуваат на подготвеноста на гејмерите на владата и на Словачка за радикални промени, но сепак, има некои празнини што треба да се пополнат. На пример, новиот документ го промашува начинот на трошење на приходите од коцкање, како и функцијата на локалните власти (доколку ги има). Како и да е, промените се одвиваат и најдобриот начин да се избере солидно словачко казино преку Интернет е да се свртиме кон нашата листа на најдобри места за коцкање преку Интернет во Словачка.

Топ 10 словачки веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 9, 2020 автор: Дејмон

содржина

Поврзани бонуси:

вистински вегас онлајн казино