Топ 10 словенечки веб-страници за казино преку Интернет

Словенија може да биде мала земја, но тие се големи кога станува збор за онлајн казина. Всушност, тие имаат едно од најголемите казина по глава на жител во Европа! Па, што ги направило онлајн популарните казина во Словенија? Еве, ние ќе разговараме за сè што треба да знаете за коцкање преку Интернет во оваа централноевропска земја, вклучувајќи ги најдобрите најдобри казина во Словенија и најпопуларните достапни игри. Ако сакате да научите сето ова и многу повеќе, само прочитајте понатаму.

Топ 10 словенечки веб-страници за казино преку Интернет со бонуси на FRESH!

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус €1600

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

СВЕТСКА ВОДНА ОНЛАЈН ПРОГРАМА ЗА ЛОЈАЛНОСТ НА КАЗИНО!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус €5000

Бонус за добредојде од 100% до 500 €

Исплата 98.70%
Вкупен бонус $500

Сврти до € 200/100 $ + XNUMX

Исплата 98.24%
Вкупен бонус € / $ 200

100% бонус до $ 200

Исплата 98.17%
Вкупен бонус $200

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €300

200% до 350 € Бонус за добредојде

Исплата 97.93%
Вкупен бонус €350

250% бонус + 125 бесплатни вртења

Исплата 97.73%
Вкупен бонус $250

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £100

1000 € БОНУС + 50 БЕСПЛАТНИ СПИНИ

Исплата 97.55%
Вкупен бонус €1000Околу првите 10 словенечки страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Ново искуство: Словенија

Не многу луѓе мислат дека ја посетуваат Словенија. Но, тие дефинитивно треба. Сместена во јужната страна на Централна Европа, Словенија е преполна со планини и шуми. Порано беше со Социјалистичката Федеративна Република Југославија. Од 2004 година, таа е дел од ЕУ и од 2007 година, дел од Еврозоната. Југославија не учествуваше во Варшавскиот пакт и затоа ги охрабри посетите на странците. Како средство за привлекување повеќе од нив, видовте отворено многу казина. Ова беше во 1960-тите и 1970-тите. Тие беа огромен успех кај туристите и беа многу потребен начин за влез на странски приходи во земјата. Единствениот проблем; повеќето казина не биле во сопственост на локалното население, па затоа валутата се вратила надвор од земјата. Одморалиштето Порторош е дом на најстарото казино на Словенија. Ова беше видено светло во 1913 година и се вика Гранд Казино Порторош. Тоа беше првото словенечко казино што доби словенечка лиценца за воспоставување веб казино.

Правила во врска со коцкање преку Интернет

Како и многу други земји од ЕУ, законите за коцкање преку Интернет во Словенија беа малку исцрпени бидејќи се чинеше дека овие земји не го поддржуваат принципот на слободна трговија. Овие закони се ревидирани, сепак. Овие ревизии ја овозможија конкуренцијата и знаеме дека доаѓаат уште повеќе бидејќи сè уште се наоѓаат под преглед на Европската комисија. Сега, ќе најдете многу онлајн казина кои работат под словенечка лиценца. Ние многу ги сакаме овие казина и забележавме некаков вид на модели со нив - повеќето од нив имаат Novomatic како давател на софтвер. Единствено прашање што мислиме дека вечерва се среќава е да се знае кој од казината е всушност роден во Словенија. Друга работа што ја забележавме е апсолутен недостаток на маркетинг од овие онлајн казина. Информациите што ги наоѓате се или погрешни или застарени. Многу веб-страници за преглед и блогови ја претставуваат Словенија како дом на многу онлајн казина. Ова воопшто не е случај. Не е лесно да се знае колку казина се словенечки. И не можете да сметате на веб-страницата на владата за да откриете ниту. Тоа е долг и комплициран процес.

Најдобри онлајн казина во Словенија

Некогаш како дел од сега распуштената Југославија, Словенија сега е членка на Европската унија од 1 мај 2004 година. Коцкањето беше нелегално во сите форми до 1989 година и индустријата расте и напредуваше од тогаш. Спроведувањето на законот за коцкање, кој стапи на сила во 1995 година, ги смени работите на подобро.

Во текот на изминатите 30 години, казина од тули и малтер управувани од хотели ја искористија близината на Словенија со некои други популарни туристички дестинации. Тоа рече; границата регионите имаат многу казина и играчите најверојатно ќе ги најдат сите свои омилени игри во тие области.

Туристите стапат во Словенија за возбудливост, со многу можности достапни за нив преку хотели и самостојни казина. Без разлика дали сте изведувач кој бара забавен викенд надвор или сте висок ролери што сака да се обложува високо, Словенија е одличен избор.

Треба да имате над осумнаесет години за легално да се коцкате во Словенија. Земјата сериозно ги сфаќа регулативите. Толку многу што се користат базите на податоци за да се соберат идентитетите на оние на кои не им е дозволено да играат.

Коцкањето преку Интернет беше сива област до 2013 година. Пред ова, не беше ниту легално ниту незаконско. Но, од 2013 година, тоа е легално и владата оди во голема мера да им обезбеди на играчите побезбедно и подобро заштитено искуство.

Во тек е ажуриран акт за коцкање, но напредокот за целосно регулирање на овој пазар е бавен. Тоа, рече, оние што сакаат да учествуваат во обложување преку Интернет се слободни да го сторат тоа, но тоа доаѓа по цена. Играчите треба да очекуваат да платат данок од 15% на добивки од 300 или повеќе евра.

Дали е законско коцкање преку Интернет во Словенија?

Пред да преземе владата акција за да ги специфицираат законите околу онлајн коцкањето во Словенија, тие воведоа големи ограничувања. Уште во 2006 година, тие ги блокираа играчите да пристапат до многу веб-страници. Уште повеќе, додека не стапи на сила новиот Закон за игри на среќа во 2013 година, локалната самоуправа одбиваше да дава лиценци - дури и на веб-страниците за онлајн коцкање со седиште во Словенија.

Работите значително напредуваа и, како што е наведено погоре, законско е да се коцкате преку Интернет во Словенија, откако ќе имате над осумнаесет години. Сега се воспоставени истите правила што ги регулираат сите земји членки на Европската унија.

Фер е да се каже дека Словенија е во прилог на другите прогресивни држави на ЕУ и владата сега се фокусира на ажурирање на Законот за игри.

Откако измените ќе стапат на сила, аплицирањето за лиценца за работа во Словенија ќе биде задолжително. Оние кои нема да ги почитуваат новите правила ќе го направат тоа лице значителни казни и ризикуваат да добијат забрана за играње.

Топ 10 словенечки веб-страници за казино преку Интернет Ажурирано: Јуни 9, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

џекмилион