Топ 10 веб-страници за казино преку Интернет во Јужна Африка

Списокот подолу го почитува врвот на сајтовите за коцкање преку интернет во казино од Јужен Африкан. Овие брендови за коцкање се сите добро воспоставени и се целосно проверени и тестирани од нашиот тим на експерти. Секоја страница што е прикажана подолу им нуди на играчите на СА можност за депонирање и повлекување во Ранд (ЗАР) користејќи практични банкарски опции. Побарувајте ги бонусите на Ранд подолу во овие индустрии кои водат јужноафрикански веб-страници за коцкање и започнете ја играта денес.
Како една од најпопуларните земји на континентот Африка, Јужна Африка е дом на прекрасни пејсажи, возбудливи туристички дестинации и неколку копнени казина.

За жал, коцкањето преку Интернет во Јужна Африка е нелегално од 2010 година, откако стапија во сила нови закони што ставија крај на локалното и меѓународното коцкање.

Законодавството може да резултира во секој што ќе се обиде преку коцкање преку Интернет да биде казнет со парична казна за Р10 милиони или да добие 10-годишна затворска казна - или и двајцата! Во најмала рака, играчите можат да ја одземат својата победа и да ја додадат довербата за незаконска добивка.

Топ 10 веб-страници за казино во Јужна Африка со бонуси FRESH!

Огромен бонус за депозит од 1000 евра! ?

Исплата 98.82%
Вкупен бонус €1000

СВЕТСКА ВОДНА ОНЛАЈН ПРОГРАМА ЗА ЛОЈАЛНОСТ НА КАЗИНО!

Исплата 98.07%
Вкупен бонус €5000

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $400

Бонус за добредојде од 100% до 500 €

Исплата 98.70%
Вкупен бонус $500

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €300

100% до 100 Sl слот

Исплата 99.12%
Вкупен бонус £100

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус $1000

20 бесплатни вртења + 200% до 3000 €

Исплата 98.17%
Вкупен бонус €3000

1000 € БОНУС + 50 БЕСПЛАТНИ СПИНИ

Исплата 97.55%
Вкупен бонус €1000

Добредојдовте бонус за депозит, 1200 €

Исплата 97.29%
Вкупен бонус €1200Околу првите 10 веб-страници за казино во Јужна Африка со огромни бонуси!

Пронаоѓањето на најдобрите јужноафрикански онлајн казина за играње во 2020 година не мора да биде тешко. Нашите топ 10 списоци ги откриваат сите најдобри јужноафрикански казино-страници за мобилни и десктоп играчи. Ја направивме целата напорна работа за да не мора да собирате детални прегледи и оценки за сите страници за коцкање таму. За да се најде на нашите препорачани листи, овие веб-локации мора да поминат ригорозни тестови. Набројуваме само онлајн казина за Јужноафриканци кои се лиценцирани и регулирани и нудат голема вредност за забава за играчите. На оваа страница на нашата веб-страница, ќе ги најдете сите информации што ви се потребни за игри со вистински пари во Јужна Африка.

Нашиот тим ќе продолжи да бара далеку и широко за врвни онлајн казина за Јужноафриканци. Потоа ќе ги разгледаме на нашата страница за да се осигураме дека секоја страница е лиценцирана и регулирана, нуди квалитетни игри и што е најважно, е отворена за играчите од Јужна Африка за шанса да станат непосредни победници. Исто така, ќе останеме во тек со прописите за коцкање во Јужна Африка, со цел да ги препорачаме само најдобрите брендови.

СЕПЕРТИРАЕ НА НАЈГОЛЕМОТ И НАЈДОБРИОТ Јужен Африкански Интернет казинос

Сите јужноафрикански мрежни казина што ги разгледавме и ви ги препорачавме токму тука на оваа веб-страница се контролирани од доверливи оператори со докажана евиденција и тие добиле лиценци за мрежно коцкање за да понудат вистински услуги за коцкање во готовина од познати органи за лиценцирање што се со седиште во една од неколкуте најголеми надлежности за лиценцирање од целиот свет. Со други зборови, нашите претстави казина претрпеа сериозни тестирања и строги процедури за проверка пред да бидат издадени со лиценца. Истото не може да се каже за непријателските казина што беа споменати погоре.

Овие или лажат за тоа каде се лиценцирани, тие се лиценцирани од нечесен и недоверлив орган, или едноставно немаат лиценца за тоа. Како играч, нема да имате нога да застанете доколку се појави проблем (како казино не ви ги плаќа придобивките) на нелиценцирано казино преку Интернет.

Ако се појави проблем на кое било од нашите целосно лиценцирани, високо препорачани јужноафрикански онлајн казина, тогаш ќе откриете дека 99.99% од времето кога поддршката на играчот ќе може да го реши вашиот проблем за кратко време. Ако пријателските и професионално обучени агенти за поддршка на играчи на кое било од нашите највисоко оценети онлајн казина не можат да го решат вашиот проблем од која било причина, тогаш можете лесно да поднесете жалба до органот што го издал казиното со лиценца. Сепак, само некогаш во исклучително ретки случаи треба да имате потреба да поднесете жалба досега.

Ако едно од нашите истакнати СА онлајн казина ви нуди бонус, тогаш секогаш можете да гарантирате дека нема да има скриени услови и услови за кои треба да се грижите. Бонусите за казино што ги рекламираат овие казина НЕМА да имаат големи барања за обложување (износот на готовина што треба да го обложите пред да можете да ги повлечете сите добивки што сте ги направиле од вашиот бонус). Нечесните казина имаат тенденција да имаат екстремно големи барања за обложување или едноставно нема да бидат добри со нивната оригинална понуда за бонус.

Сите наши казина користат сигурен софтвер за казино преку Интернет, кој редовно се тестира од добро познати агенции за тестирање на казино на трети лица и преку исплатата и за општо секојдневно работење, се следат од реномирани власти на трети лица кои постојано работат за да се осигурат дека вие, играчот, останува заштитен.

Времето на повлекување не треба да трае подолго од пет дена за обработка (освен ако не се повлечете со чек или преку курир со пари) и во повеќето случаи треба да ги добиете вашите раце на вашите добивки во рок од најмногу 48 дена. Точното време што може да потрае за да ги добиете вашите добивки зависи од видот на методот на повлекување што го користите и исто така од времето и денот што ќе се обидете да ги повлечете.

На пример, ако се обидете да ги повлечете своите добивки во петок по затворањето на деловните активности (на пр. После 5:9 часот), природно ќе потрае малку повеќе за да се процесира отколку ако требаше да го започнете процесот на повлекување во понеделник наутро околу XNUMX часот. Ова е прилично стандардно во секое онлајн казино во светот. Само исчистете се од непријателските казина и придржувајте се кон играње на едно или наше препорачано казино за да избегнете разочарување.

НАШАТА 10 ЧЕКОРНА ЕВАЛУАЦИЈА

1 Проверка на заднина и безбедност ✓
Пред да влеземе во ореви и завртки на казино преку Интернет, извршивме проверка во позадина за да видиме дали треба да продолжиме. Проверуваме за да видиме дали страницата има добро име во индустријата за онлајн казино.

Поставуваме прашања како „Кој стои зад страницата?“ „Каде е регистрирана страницата? Ако нешто се чини дека не е во ред во врска со страницата, ако таа крева црвени знамиња или ако примиме засенчени карактеристики, тоа е „благодарам, но не благодарам“ од нас. Проверуваме дали е лиценциран или не (ако не, се гази на лице место).

2 Безбеден и безбеден софтвер
Ние се увериме дека софтверот преку Интернет казино е многу тесен. Тоа значи дека казиното го користи последниот збор во мрежна безбедност за да ги задржи приватните и финансиските детали. Софтверот треба да биде целосно шифриран со употреба на SSL.

Сигурни сме дека давателот на софтвер има добро име во индустријата. Поголемите имиња никогаш нема да ја уништат својата репутација усогласувајќи се со сивата интернет казина. Willе провериме секој давател на софтвер за да се увериме дека нивните игри се фер, а нивните RNG се транспарентни. Ние само ги оценуваме онлајн казината кои ги користат најдобрите софтверски групи.

3 банкарство во Ранд (ZAR)
Можеби ќе најдеме одлично казино преку Интернет, но доколку не ги задоволи основните потреби на играчите во Јужна Африка, нема да го оцениме. Willе продолжиме само ако онлајн казиното дозволува депозити и повлекувања во ЗАР.

Ние сакаме да ги избегнете непотребните трошоци, како што е цената на конверзијата на валутата. Ако онлајн казиното не ви дозволува да играте и да плаќате во Rands, има многу други одлични што ќе го сторат тоа.

4 Поддршка на уредот ✓
Се повеќе и повеќе играчи ја пренесуваат својата забава преку казино преку Интернет до мобилните уреди. Ние не сакаме да најдете одлично казино преку Интернет, само за да откриете дека не можете да го играте на вашиот мобилен уред. Сите казина препорачани од нас ви даваат опција за коцкање во движење.

Нема апсолутно никаква разлика во искуството, функционалноста или карактеристиките помеѓу работната површина или мобилната верзија на онлајн казиното.

5 Регистрација и навигација ✓
Една од првите работи што ги проверуваме е колку е лесно да се регистрирате како играч во онлајн казино и да се движите на страницата. Процесот треба да биде брз и едноставен. Треба да бидете во можност да се регистрирате за неколку минути и да пристапите до опциите за преземање или инстант игра без гужва. Во истата насока, треба да бидете во можност многу лесно да го пронајдете патот низ казиното преку Интернет. Треба да имате можност да ги најдете главните карактеристики како што се игри, поддршка на клиентите, начини на депозит и бонуси без проблем.

6 Депозитни средства и контактирајте ја поддршката
Проверуваме колку е погодно да се најавите на сметка за вистински пари и да депонирате средства во неа. Дали банкарските методи се безбедни и удобни? Дали е поддржан добар опсег на начини на плаќање - од дебитни и кредитни картички до е-паричници?

Еден од најважните критериуми е воспоставување добра мрежа за поддршка на клиенти. Дали поддршката работи 24/7? Дали е лесно да ги зафатите? Дали има разговор во живо како опција? Дали тимот за поддршка е пријателски и познавачки? Дали вашите жалби или барања се решаваат брзо?

Ги поставуваме сите овие прашања, и многу повеќе - и очекуваме да добиеме добри одговори - кога ќе ги оцениме најдобрите јужноафрикански мрежни казина за вас.

7 бонуси и правичност на правилата
Ние сме во потрага по бонуси и награди кои доаѓаат со фер барања за обложување. Ова е многу поважно од големината на бонусот. Веб-страница може да ви вети огромен бонус, но ако има скриени стапици што ви прават невозможно некогаш да видите која било награда, тоа е доста бесмислено. Сите ние сакаме одличен бонус, но вие сакате да знаете дека е на ваш пристап.

8 Прегледајте Избор на игри ✓
Сигурни сме дека онлајн казината на нашата листа нудат врвен спектар на игри од најдобрите даватели на услуги таму. Сакаме да бидеме сигурни дека сите играчи ќе најдат повеќе титули за да ги забавуваат. Ние, исто така, се обидуваме и препорачуваме онлајн казина кои ви овозможуваат да играте во режим на бесплатна пракса и за вистински пари.

9 Играње и исплата на добивки
Штом сте подготвени да ги повлечете вашите добивки, не сакате да се дружите со недели додека парите не се пренесат на вашата сметка. Сигурни сме дека банкарските методи што се користат за повлекување се безбедни и брзи. Сигурни сме дека на интернет казиното наведува колку долго треба да очекувате да чекате да се случи повлекувањето и дали има вклучени такси. Имаме тенденција да ги избегнуваме казината каде што процесот на повлекување е долг и тежок.

10 Одобрен список за казино
Ако онлајн казино ги крши сите горенаведени кутии, тогаш ќе го завршиме процесот на евалуација. Willе ја дадеме страницата а конечниот резултат а нашиот тим ќе ви претстави детален преглед. Интернет казиното потоа го прави на нашиот одобрен список на сајтови за коцкање што се погодни за играчи од Јужна Африка. Но, тоа надминува список на препорачани страници.

Ние се осигураме дека онлајн казиното го одржува стандардот според кој го доби својот рејтинг на првото место. На секои неколку месеци, ќе ја преиспитаме страницата за да се осигураме дека казиното сè уште ги исполнува сите горенаведени критериуми. Ако онлајн казино развива лош резултат, ние сакаме да бидете свесни за тоа. Ние ќе наведеме сивата, нетранспарентната или неправедната казина на нашата црна листа, така што ќе можете да ги заштитите вашите пари избегнувајќи ги.

Топ 10 веб-страници за казино преку Интернет во Јужна Африка Ажурирано: Може 31, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

слотови за телефонска линија