Топ 10 швајцарски страници за онлајн казино

До 1993 година, сите форми на коцкање во Швајцарија беа нелегални по забраната, која беше спроведена во 1921 година. Подигнувањето на оваа забрана во раните 90-ти дојде навреме, со оглед на тоа што првото место за коцкање преку Интернет се подготвуваше да започне. Додека коцкањето преку Интернет се смета за нелегално, ниту едно законодавство не го спроведува и швајцарските играчи не можат да коцкаат по низа безбедни оф-шор казини.

За да ги видите најдобрите онлајн казина во Швајцарија, погледнете го нашиот врвен список подолу, кој ги вклучува сите врвни онлајн казина кои им се достапни на играчите во оваа земја, со линкови до прегледи, понуди и повеќе преку онлајн казина. За да дознаете повеќе за интернет и офлајн законите за коцкање во Швајцарија, продолжете со читање до крајот на оваа страница.

Онлајн казина во Швајцарија

Постојат онлајн казина во Швајцарија, а швајцарските играчи можат да ги играат овие слободно. Но, пред да се возбудите, има неколку работи што треба да ги знаете за локалните закони во оваа земја.

Топ 10 швајцарски страници за онлајн казино со бонуси на FRESH!

Добијте го вашиот бонус од 1600 евра

Исплата 97.89%
Вкупен бонус €1600

100% до 3000 € или повеќе.

Исплата 99.98%
Вкупен бонус €3000

100% до $ 400 + 200 бесплатни вртења

Исплата 97.88%
Вкупен бонус $400

Бонус за добредојде од 100% до 500 €

Исплата 98.70%
Вкупен бонус $500

€ 1000 БЕСПЛАТНО

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €1000

300 + 150 € бесплатни вртења

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €300

400 + 120 € бесплатни вртења

Исплата 98.12%
Вкупен бонус €400

1000 $ Добредојдовте бонус + 200 бесплатни вртења!

Исплата 98.12%
Вкупен бонус $1000

600 € КАСИНО ДОБРЕДОЈД БОНУС ПАК

Исплата 97.80%
Вкупен бонус €600

100% на првиот депозит до 200 €

Исплата 98.32%
Вкупен бонус €200

Кешбек 20% + автоматски готовина!

Исплата 97.54%
Вкупен бонусОколу првите 10 швајцарски страници за казино преку Интернет со огромни бонуси!

Закони за коцкање преку Интернет во Швајцарија

За околу 70 години, сите форми на коцкање, дури и лотарии, беа нелегални во Швајцарија. Ова се смени по воведувањето на новиот закон во 1993 година и веднаш се појавија голем број на големи игри за коцкање, казина и повеќе валани низ целата земја.

За неколку кратки години, Швајцарија стана од земја каде што коцкањето беше ретко, во земја каде што околу 20% од возрасната популација редовно се коцкаше. Ова беше многу позитивна промена, која помогна да се промени лице на забавата во земјата, а исто така и дава на владата инјекција со даночни долари.

Технички, националните лотарии беа сеуште нелегални за тоа време, иако швајцарските играчи навистина однесоа на лотарии и ги играа и внатре и надвор од земјата. Но, најголемата збунетост требаше да се случи, бидејќи штом се рашири коцкањето преку Интернет, швајцарската влада беше оставена во малку загатка.

Од една страна, тие не сакаа граѓаните да се коцкаат на интернет, но од друга страна не можеа да ги спречат додека користат во странство веб-страници. Тие сепак се трудеа да ги спречат, но за неколку исклучоци луѓето во Швајцарија не беа во можност да се коцкаат онлајн.

Ова се смени во 2018 година кога владата гласаше за закон со кој ќе се овозможи коцкање преку Интернет во земјата, но само од швајцарските играчи и швајцарските оперирани преку интернет казина. Ова значи дека е можно коцкање преку Интернет, но само од казината што ќе се фокусираат 100% на швајцарските играчи, а не од големите казина за рангирање што ги знаете и ги сакате.

Коцкање преку Интернет во Швајцарија: Правниот пејзаж

Иконосно, Швајцарија покажа доста поларизиран став кон коцкање. До 1993 година, сите форми на коцкање беа забранети во земјата. Сепак, законот што ја укина уставната забрана за казината беше донесен, а коцкањето стана легално. Со толку богата нација, коцкањето се развиваше слободно и се развиваше сè до Федералниот акт за игри на среќа во 1998 г., а казиното дојде и повторно ги забрани сите игри на среќа на територијата на Швајцарија.

Сепак, тајмингот на таквото законодавство не може да биде полош како што беше само неколку години пред тоа бум на онлајн казина. Така, без посебни закони за решавање на веб-локациите за коцкање преку Интернет и непостоечка понуда на локални или копнени алтернативи, швајцарските љубители на казино брзо ги уживаа услугите на меѓународните страници.

Во изминатите две децении, сцената на онлајн казиното Суис се зголеми толку многу што сите средства што ја напуштија земјата почнаа да привлекуваат многу внимание од локалните власти. Долго време траеше, користејќи ја заштитата на играчите како главна грижа, владата започна да зборува за спроведување на нови закони за онлајн казината што работат во земјата.

Законот за игри со пари и како го смени пазарот

Икона за коцкање Во 2018 година, беше организиран национален референдум за да се разговара за воведувањето на законот за игри со пари. Над 70% од швајцарските граѓани гласаа позитивно, а заклучно со 1 јануари 2019 година, Швајцарскиот федерален гејмерски одбор (Eidgenössische Spielbankenkommission) беше основан со прецизна цел да се регулира пејзажот преку казино преку Интернет. Сценската сцена во казината преку Швајзер изгубени многу нејзини главни имиња како резултат на новите закони. Ова ново законодавство создаде рамка за онлајн казината да аплицираат за лиценца за да работат во Швајцарија.

Исто така, сите меѓународни казина кои нудат онлајн услуги на играчи во земјата без да имаат валидна лиценца се додаваат на црната листа и насочени од блоковите DNS. Можеби најограничувачкиот дел од новиот чин за коцкање е принудување на меѓународните казина преку Интернет да имаат физичко присуство во земјата за да можат да аплицираат за лиценца. Ова значеше дека сите големи имиња што сакаа да продолжат да обезбедуваат игри преку казино на територијата, мораа да формираат партнерства со локални казина на копно - слични на она што се случува во САД.

Како резултат на тоа, единствените „технички легални“ онлајн казина достапни за швајцарските играчи се Казино Баден, Казино Луцерн, Казино Pfäffikon и Казино Давос и нивните веб-локации, во кои играчите можат да уживаат ако имаат над 18 години. Понатаму, добивки под CHF 1000 не се оданочуваат, додека над таа сума важи данок од 35%, што е прилично стрмно дури и за богата земја.

Дали швајцарските фудбалери се казнети за играње на оф-шор страници?

Со толку високи нивоа на оданочување, не е изненадување што голем број швајцарски играчи сепак претпочитаат да уживаат во казино игри на меѓународни страници што сè уште ги прифаќаат. Покрај тоа, нема казни или специфични казнени мерки за играчите кои уживаат во оф-шор веб-страниците. Сè додека имате пристап до мрежно казино во Швајцарија, нема што да се грижите. Плус, бонусите на некои од овие марки се огромни.

Како да се качите на вашето патување преку Интернет казино во Швајцарија
онлајн казино швајцарија. Од оваа година се случи голема промена во светот на коцкање преку Интернет во Швајцарија. Донесени серија закони и овие закони дозволуваат само казината што работат под швајцарска лиценца да продолжат да работат во Швајцарија.

Ова ќе предизвика многу вознемиреност особено од страната на играчите. Знаеме дека во блиска иднина, играчите ќе најдат уште повеќе и можеби подобри онлајн казина за играње. Исто така, тие сè уште би можеле да играат во нивните омилени казина само со заобиколување на овие закони со употреба на криптовалути и VPN.

Дури и со употреба на VPN за да ја маскирате или смените вашата земја и користењето на cryptocurrency, играњето казино преку Интернет е во основа исто како и во остатокот од Европа. Без оглед колку закони се изменети, начинот на работа на казината и нивните основни информации не спаѓаат во овие измени. Затоа, не грижете се за овој закон бидејќи потпишувањето треба да биде исто како и секогаш.

Топ 10 швајцарски страници за онлајн казино Ажурирано: Јуни 4, 2020 автор: Дејмон

Поврзани бонуси:

Дрејк преглед на казино