Преглед Казино на Вазамба

Одете на тропски остров исполнет со карикатуристички природни ликови и убиец графики кои играат на забавното и возбудливо казино Вазамба. Интернет казиното е прилично ново за сцената што се основа во 2019 година, но тие се солидно казино преку Интернет, кое на своите играчи им нуди многу работи. Едно од главните цртежи на казиното е дека нивната библиотека за игри е повеќе од импресивна со над 1,800 достапни игри и преку 1,500 наслови на слот. Казиното носи лиценца од Курасао, па можете да бидете сигурни дека играте во легитимно онлајн казино.

Главната страница за слетување е преполна со важни информации за казино и една од најубавите работи е тоа што на вашиот пат кон богатството Вазамба можете да изберете еден од трите херои што треба да бидат кога ја играте играта на островот природни карактери во Адор, Бомани, и Чимола. Една од главните атракции е одличниот бонус за добредојде и покрај тоа, тие имаат и други одлични бонуси и промоции, како и уникатна ВИП програма, која великодушно ги наградува лојалните играчи.

Казиното Wazamba е страница што е лесно да се пребарува каде лесно можете да најдете што и да барате. Одделот за услуги на клиентите е солиден, тие нудат широк спектар на банкарски опции, а безбедноста е врвно.

Интернет Интернет казино

Казиното Wazamba е меѓународно казино преку Интернет, кое можете да го гледате на неколку јазици и тие прифаќаат неколку валути. Постојат ограничувања во земјата, но не многу, бидејќи играчите од целиот свет можат во најголем дел да уживаат во казино дејството. Како прво, прифатените валути се:

 • Евра
 • Полски злоти
 • Руската рубља
 • Норвешка крона
 • Унгарски форинта
 • Канадски долар

Јазиците на кои може да се гледа страната се:

 • англиски
 • Руската
 • полски
 • унгарскиот
 • германски
 • Португалски
 • Норвешка
 • Фински
 • италијански
 • јапонски

Игра Библиотеката е импресивна

Ако барате онлајн казино со значајна библиотека за игри, отколку да не барате подалеку од Казиното Вазамба. Како што споменавме порано, има над 1,800 игри и од слотови до игри на маса до видео покер и прогресивни џекпот игри што ги имаат сите. Многу онлајн казина користат само еден или неколку даватели на игри, но тоа не е случај со Wazamba, бидејќи тие имаат игри што ги напојуваат некои од најпознатите провајдери на Интернет денес, како што се NetEnt, Еволуција Игри на среќа, игри со црвен тигар, Play'n GO и Yggdrasil Играње само за да именува неколку. Со огромна понуда на услуги, можете да бидете сигурни дека разновидните возбудливи игри имаат одлична графика и звуци.

Можете исто така да изберете игри што сакате да ги играте од давателот на услуги, како и други категории. На главната страница, можете да го најдете она што го барате со линковите на Давател, врв, слотови, казино во живо, табела, џекпот и Мои игри. Врската за Мои игри е убаво, бидејќи кога играте игра, таа е поставена во таа врска, така што кога ќе се вратите во казиното откако ќе заврши сесијата, можете едноставно да кликнете на Мои игри за да ве одведат на она што сте играле.

За слотови, покриени сте со над 1,500 наслови и тие имаат едноставни слотни понуди за посложени. Имаат понови плочки, популарни и класични и можете да ги играте сите слот игри на кој било удел што сакате. Кога ќе кликнете на врската слотови, вие не само што сте однесени на страница што покажува многу игри, туку можете да ги видите и другите линкови на Нови, Популарни, Најдобри игри и Джакпот. Линковите на џекпот ви ги прикажуваат прогресивните џекпот-игри каде џекпотот ќе продолжи да расте се додека некој играч не ја погоди победничката комбинација. Сè на сè, ако сакате да ги вртите виртуелните ролни Wazamba е одлично казино преку Интернет за да се игра.

Видео-покер и игри со маса се исто така добро претставени во Казиното Вазамба. Може да бидете сигурни дека најдете Блек Џек рулет и варијации на тие игри, како и покер. Говорејќи за покер покрај варијациите на играта, тие ги имаат и класичните Texas Holdem и други титули како што се Stud Caribbean Stud и Let It Ride само за да именуваат двојка. Доколку не сте запознати со играта покер, Вазамба може да ви помогне со упатства и витални информации за тоа како да ја играте возбудливата игра.

Казино во живо, демо режим и мобилно игри

Во однос на игрите, постојат и игри во живо, демо режим и игра со мобилни телефони. Не постои огромен избор на игри со дилери во живо, но тие нудат доста од нив, а исто така и неколку кога станува збор за класичните и различните верзии на блек џек и рулет. Само неколку други опции за игри на дилери во живо се Монопол, Во живо Baccarat, Ultimate Texas Holdem и Sic Бо.

За многу од игрите, со исклучок на игри со дилери во живо, постои демо режим, што е, во основа, режим за бесплатна игра каде можете да ги играте игрите бесплатно пред да играте за вистински пари. Ако сакате да ја практикувате играта пред да играте за вистински пари или сакате да играте за забава на тоа, можете да ги направите и двете од овие работи во демо режим.

Постојат повеќе од 1,000 игри во Wazamba Casino што можете да ги играте на вашиот мобилен уред, но нема одредена апликација за мобилни казино за преземање. Сепак, игрите на вашиот мобилен уред се лесни и имаат солидна игра.

Бонуси и промоции

Казино Wazamba има неколку бонуси и промоции каде што може да си го подметне стечајот. За почеток, тие нудат убав бонус за добредојде каде на почетниот депозит може да добиете бонус за натпревар од 500 € и 200 бесплатни вртења. Тие секогаш додаваат нови и профитабилни понуди за бонуси, но оние што обично им нудат на играчите се:

 • Неделен бонус за повторно вчитување - 50 бесплатни вртења
 • Вчитај повторно викенд - бонус за натпревар до 700 €
 • Бонус за неделна враќање на готовина од 15% до 3000 €
 • Bonиво бонус од казино во живо до 150 американски долари
 • До 4500 евра во дневни падови и победи

Постојат барања за обложување за секој од понудените бонуси. На страната Бонус, можете да кликнете на бонусот од кој сакате да го искористите и да видите што треба да направите за да ги видите парите за бонус, или бесплатни вртења, на вашата сметка за казино.

ВИП програма

Во казиното „Вазамба“ тие ги наградуваат лојалните играчи со својата програма за лојалност на монети, што е многу едноставно за разбирање. Секој пат кога ќе направите обложување со вистински пари, ќе добивате монети. Постојат различни нивоа на програмата Coins каде што сте на повисоко ниво, со повеќе облози направени, толку повеќе можете да заработите пари. Една од највисоките можности да се биде во повисоко ниво во програмата Coins е дека имате можност да повлечете повеќе од вашата сметка за казино. Постои продавница „Вазамба“ каде можете да ги потрошите монетите за стока, бесплатни вртења, па дури и ладни тврди пари.

Чувство на сигурност

Wazamba ја користи најновата безбедност SSL за да се осигура дека сите ваши лични и финансиски информации се 100% безбедни и безбедни. Згора на тоа, најавувањето во казиното е шифрирано. Казиното излегува настрана за да се осигури дека сите понудени игри се фер, бидејќи тие се тестираат преку TST Fair Gaming, како и преку проверка на генератор на случаен број (RNG).

Нема недостаток на банкарски опции

Казиното Wazamba ви дава многу опции кога станува збор за депозити и повлекувања од кредитни картички и е-паричници до дебитни картички и трансфер на жица. Поголемиот дел од методите на депозит имаат време на моментална обработка и времето на повлекување се движи од 2-7 дена во зависност од методот на повлекување што го користите. Минималниот што можете да го депонирате на вашата сметка или да отворите сметка, е 20 евра и тоа е исто така минимално повлекување.

Опциите на депозитите се:

 • Виза
 • MasterCard
 • Postepay
 • Skrill
 • Neteller
 • Банкарски трансфер
 • Trustly
 • EcoPayz
 • Кларна
 • Paysafecard
 • Бран
 • Litecoin
 • Bitcoin
 • Yandex Money
 • ЕПС
 • Интеракција
 • Multibanco
 • Payeer
 • QiwiSiru мобилен
 • Yandex Money
 • Зимплер

Опциите за повлекување се:

 • Банкарски трансфер
 • Кларна
 • Neteller
 • Skrill
 • Виза
 • Провери

Голема служба за корисници

Многу е лесно да стапите во контакт со Wazamba Casino за да се грижите за секое прашање, бидејќи може да се постигне преку телефон, е-пошта ([email protected]) и разговор во живо. Тие се брза при враќањето на е-поштата на услуги на клиентите и разговорот во живо ви дозволува да ги решите проблемите решени во разговор во реално време со искусен претставник за услуги на клиентите. Телефонската поддршка е достапна од 10:00 до 20:00 часот GMT, а Wazamba исто така има и опширен дел за FAQ.

Во однос на телефонската поддршка, меѓународниот број е 35627780669, но има и други телефонски броеви од земјите на:

Последни мисли

Сè на сè, Казиното Wazamba е многу добро поставено, им нуди на своите играчи многу одлични работи и им дава на своите членови одлично искуство во игри. Како што е наведено порано, тие се нови за играта на онлајн казина, но тие го добија правото во однос на тоа што им нудат на играчите солидно он-лајн казино кое е безбедно и безбедно за играње и нема недостаток на опции за игри.

Преглед Казино на Вазамба Ажурирано: Март 12, 2020 автор: Дејмон

содржина

Поврзани бонуси:

палата на случајност без кодови за депозити 2020