Дали би сакал да се вклучите во реликвиски баратели?

Легендата на Хуангди, КинаЖолтиот цар и митолошки предок на целиот кинески народ, се разболат MicrogamingНовиот авантурен наслов "Реликвиски трагачи". Играта акција се наоѓа во длабока пештера позната како гробот на Змејот. Некаде внатре, постои скриена реликвија позната како вена на Змејот, а три истражувачи - младиот и храбар Слободен Човек, ултра-паметниот професор Морган и постојано енергичната Нора - имаат за цел да ги разоткријат своите мистериозни тајни. Се вели дека е големо богатство во старата реликвија, но оние кои бараат возбуда сакаат да ги добијат рацете на плен на Жолтиот цар треба да се предупредат: Постојат многу механички стапици поставени за невнимателен. Значи, ќе ви биде потребна сета помош што можете да ја добиете од тркалање рељели, надградби на симболи и бесплатни вртења кои ветуваат потенцијални мултипликатори, ако навистина сте сериозни во врска со напукнување на овој неверојатен 5 x 3 ролна за онлајн слот и грабање на крајната награда која содржи Хуангди изгубени богатство!

Симболи на Вена

Мистичната, егзотична атмосфера што ја опкружува оваа епска авантура должи многу на извонредната графика што се користи за прикажување на симболите на играта и главните ликови. На твоето морничаво слегнување во срцето на гробот на Змејот, ќе се сретнете со Торта, волшебно / куче суштество, како и трите археолози / авантуристи: интелигентниот професор Морган, жива Нора и смел слободен човек. Тоа е Слободен Човек, кој всушност е највреден од трио, враќајќи 4, 16 или дури 90 пати вашиот облог за комбинации на 3, 4 или 5. Има маслена лампа, која делува како див симбол (исто така прават и трите авантуристи), плус различни резби на ѕидови, како и клучните симболи за да се соберат додека вашата потрага продолжува.

Ролинг ролни и многу повеќе

Ако сте љубопитни и подготвени да се впуштате во гробот на Змејот, со надеж дека ќе го побарате античкото богатство, можеби ќе имате доволно среќа да се сретнете со ролни што се тркалаат. Ролинг ролки е суштинска карактеристика на Relic Seekers и голем фаворит со гејмери ​​кои играат онлајн слотови: Кога ќе удри во добивка на победничка комбинација, тогаш тие победнички симболи ќе исчезнат. Ова, од своја страна, остава простор за нови симболи да го заземат своето место на лентите. Ова тркалање може да се случи одново и одново, давајќи ви се повеќе и повеќе шанси да продолжите со победата, да го зголемувате возбудувањето секој пат.

Уште една одлична карактеристика што ќе сакате да ја видите повторно и повторно е симболот го вклучува дивиот режим. Секој пат кога ќе добиете 2 или повеќе последователни победи, еден од трите симболи за истражување со висока вредност ќе се претвори во див и ќе ви даде шанса да профитирате со замена за кој било симбол, освен за расејување. Нора станува дива по последователни победи на 2, професорот Морган се претвора во див по 4, а слободниот човек оди по див по 6.

Ако сакате слободни вртења (што не?), Треба да бидете живи за да ги соберете копчињата на вашата фантастична авантура додека сте подлабоко подлабоко подлабоко во гробот на Змејот. Сложените тајни клучеви ќе ви помогнат да ги отклучите дополнителните бесплатни вртења. И колку повеќе копчињата ги собирате, толку повеќе оние бесплатни вртења почнуваат да се качуваат. Добивате бесплатни вртења на 2 откако ќе ги соберете клучевите 3, но ако можете да соберете 6, тогаш добивате 2 дополнителни бесплатни вртења за сите последователни победи и пристап до мултипликатор 2x. И додека ние сме на бесплатни вртења, ако можете да собирате 3 расфрлени симболи за време на бесплатни вртења, што предизвикува 10 повеќе бесплатни вртења: така добивате уште поголеми шанси да одите за поголеми награди.

Игра спецификации

Relic Seekers е 5 x 3 ролна слот што ви дава 25 фиксни исплатени линии. Оваа возбудлива игра е многу нестабилна, па може да искусите некои бескрајни магии, но има многу пристоен процент на исплата на RTP од 96.03%. Може да се обложувате од 25p до £ 500 по спин на кој било уред. Microgaming може да очекува одличен бизнис со оваа прва Pulse 8 брендирана игра, што е можеби зошто е достапна и во 31 различни јазични варијанти.

Relic Seekers е висококвалитетна игра која ги интегрира најсовремената технологија, брилијантната графика и карактеристиките на игра со зачудувачки ефект. Неговата мешавина на историја, мистерија и епска авантура ќе го предизвика и возбудува секој играч. Значи, ако барате извонредна забава, вашата потрага е завршена. Но, запомнете, вашето пребарување за вештачката змејска вена може да биде само почеток. Уживајте!

Jackpot City Онлајн казино бонуси кодови >>

Џекпот Град Казино онлајн. Придружи се сега!
извор: jackpotcitycasino.com
Дали би сакал да се вклучите во реликвиски баратели? Ажурирано: Јули 1, 2019 автор: Дејмон